Podcast: Play in new window | Download (Duration: 58:56 — 54.7MB)
Subscribe: Apple Podcasts | RSS
Wy pytacie – ja odpowiadam. Niby proste, ale niektóre pytania zmusiły mnie do głębokiej refleksji.
“Co robisz z pieniędzmi, które zarabiasz?”, “Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?”, “Jak rozliczać podatkowo drobne, dodatkowe prace poza etatem?” – to tylko niektóre z pytań, które zadaliście mi w odpowiedzi na mój apel na Facebooku i Twitterze.
Dzisiejszy odcinek podcastu to tzw. AMA – “Ask me anything”. Odpowiadam w nim na kilkanaście Waszych pytań – bez owijania w bawełnę i z serca. Myślę, że przy tej okazji pobiłem też mój rekord szybkości mówienia 🙂
Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które poświęciły swój czas, by zadać mi pytania. Mam nadzieję, że moje odpowiedzi Was usatysfakcjonują.
A swoją drogą ciekawy jestem, czy spodoba się Wam ta formuła podcastu. Jeśli tak – to tego typu sesje pytań i odpowiedzi możemy realizować co jakiś czas. Komentarze mile widziane 🙂
W tym odcinku usłyszysz:
W tym odcinku odpowiadam na pytania Czytelników:
- Michał: Ile aktualnie czasu poświęcasz na sen? Czy odpoczywasz dłużej w weekend? Czy jest to stała liczba godzin?
- Magda: Jak wynegocjować obniżenie marży kredytu hipotecznego?
- Iwona: Kiedy i gdzie będą kolejne spotkania JOP Live?
- Iwona: Jakie masz sposoby na odstresowanie się? Freelancing to wolność, ale i samodyscyplina. Często sami narzucamy sobie deadline’y, których potem ciężko dotrzymać, bo np. źle oszacowaliśmy czas potrzebny na wykonanie danego projektu (i to pomimo że znamy swoje możliwości)… Wtedy pojawia się presja czasu i stres. Jak sobie z tym radzisz?
- Paweł: Jakie oprogramowanie polecasz do stworzenia swojego bloga? Jakich narzędzi i wtyczek użyłeś, żeby stworzyć tę prześliczną stronę swojego kursu “Budżet domowy w tydzień”?
- Ewelina: Często wspominasz w swoich wpisach o zwiększeniu przychodów w celu zwiększenia oszczędności. Pojawiają się różne pomysły na zdobycie dodatkowych funduszy, miedzy innymi drobne usługi wykonywane na rzecz osób prywatnych. Mało się jednak mówi o opodatkowaniu takiego przychodu “z innego źródła”. Może chciałbyś się podzielić wiedzą na ten temat? Zakładam, że nie jest to działalność gospodarcza wykonywana w sposób ciągły i zorganizowany.
- Emilia: Poszukuję taniego sposobu na inwestowanie w akcje amerykańskie. Niestety, u brokerów sporo to kosztuje a DB który polecałeś jest bardzo drogi jeśli chodzi o nabywanie/sprzedawanie akcji amerykańskich. Czy masz jakieś rozwiązanie?
- Bartek z bloga bankowoscdomowa.blogspot.com: Czy do programów afiliacyjnych przyjmowani są blogerzy, którzy dopiero zaczynają pisać bloga? Blogi, które mają mało treści, ale są eksperckie?
- Paweł: Jak często spisujesz swoje wydatki? Czy robisz to na bieżąco, czy co tydzień lub co miesiąc?
- Sebastian: Dużo podróżuję, występuję w teatrze obwoźnym, spędzam dużo czasu w aucie i mam wolne wieczory. Co mogę robić dodatkowego, by zarobić trochę pieniędzy, będąc prawie cały czas w podróży?
- Mateusz z bloga ZaradnyFinansowo.pl: Jak wyglądają pierwsze efekty sprzedaży kursu Budżet domowy w tydzień? Z czym musiałem się zmierzyć wypuszczając swój pierwszy produkt?
- Zbyszek: Co robisz z pieniędzmi, które zarabiasz? Odpowiedź “oszczędzam” nie jest mile widziana 😉
- Damian: Co jest najważniejsze w życiu?
- Damian: Co to jest dla Ciebie sukces i dlaczego?
- Damian: Kiedy zamierzasz przejść na emeryturę i co planujesz robić „na starość”?
Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.
Czytaj także: WNOP 029: Dlaczego nie tworzymy budżetu domowego?
Strony, osoby i tematy wymienione w podcast’cie:
- Cykl artykułów dotyczących BIK.
- Wideorelacja z prezentacji o tym jak poprawić scoring BIK.
- Podcast WNOP 009: Kredyt hipoteczny krok po kroku.
- Filmy z kompilacjami wypadków samochodowych – Russian Car Crash Compilation 😉
- Platforma WordPress – do prowadzenia blogów.
- Thesis – dodatek do WordPress (framework), który wykorzystuję na moim blogu.
- Marketers Delight 2 – skórka zapewniająca konkretny wygląd i sposób funkcjonowania mojego bloga.
- Lista używanych przeze mnie wtyczek do WordPress’a.
- Podcast WNOP 011: Praca dodatkowa poza etatem: 30 pomysłów.
- Kurs “Budżet domowy w tydzień” – mój pierwszy komercyjny produkt 🙂
- Easy Digital Downloads – wtyczka obsługująca sprzedaż w moim kursie.
- OptimizePress – szablon dla WordPress umożliwiające łatwe budowanie ładnie wyglądających stron. Wykorzystuję go w kursie „Budżet domowy w tydzień”.
- Rachunek maklerski BossaZagranica (tu informacje o rachunku, a tu formularz rejestracyjny).
- Książka “Fastlane Milionera” MJ DeMarco.
Zapowiedź następnego odcinka podcastu
Następny odcinek podcastu “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” ukaże się za dwa tygodnie. Będę w nim opowiadał o wszystkim co związane z moim pierwszym produktem komercyjnym, tj. kursem “Budżet domowy w tydzień”.
Sprawdź również: WNOP 033: Jak przygotować i sprzedawać własny kurs internetowy – case study
Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!
Masz pytanie? Możesz skorzystać z tego linku i nagrać dla mnie wiadomość głosową z wykorzystaniem mikrofonu Twojego komputera. Pamiętaj, że jedna wiadomość może mieć maksymalnie 90 sekund (ale możesz ich nagrać kilka) 🙂
Jeśli nagrywając pytanie przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony WWW), to zlinkuję do niego tak jak uczyniłem w poprzednich odcinkach podcastu. To może pomóc w promocji Twojego bloga, więc tym bardziej zachęcam do zadawania pytań głosowo.
Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten odcinek podcastu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.
Skąd pobrać podcast
Podcast dostępny jest dla Was w wielu miejscach:
- Na blogu – lista wszystkich podcastów
- W iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
- W serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów
- W katalogu Zune
- W katalogu BlackBerry
- Poprzez specjalny RSS
A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes. Wasze głosy powodują, że mój podcast trafia do rankingów iTunes. Dzięki temu łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały. A na tym bardzo mi zależy 🙂
Oceń podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” <–
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego dnia! 🙂
Zobacz także: WNOP 055: Jak się uczyć i skąd zdobywać bezpłatnie wiedzę? – kilkanaście źródeł
Transkrypt podcastu
Kliknij tutaj, aby pobrać spisaną treść podcastu (PDF).
Zdjęcie na początku: Zoe Nameche.
{ 49 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }
Mam drobny pomysł – fajnie gdyby na blogu pojawił się QR-code z aktualnym linkiem do strony/podcastu, który można szybko przenieść do urządzenia mobilnego. To jest szczególnie przydatne, właśnie w przypadku tego typu wpisów, gdy chce się odsłuchać nagranie później, np. w słuchawkach, w drodze do pracy, itp. Pozdrawiam
Hej Marcin,
Pomysł ciekawy – dziękuję. Popatrzę, jak to można zrobić 🙂
W przypadku urządzeń mobilnych (telefonów) polecam skorzystanie z gotowych aplikacji, w których możesz subskrybować podcasty. Na Androidzie jest to np. Stitcher (link do mojego podcastu jest powyżej w artykule). Na iOS – standardowa aplikacja „Podcasty”. Po subskrypcji – nic nie trzeba pstrykać itp. Samo wskakuje do telefonu 🙂
Pozdrawiam
Witaj Michale,
z przyjemnością odkrywam coraz to nowe i inspirujące rzeczy na Twoim blogu. Dzięki Tobie jestem teraz na „fastlane” do wiedzy o finansach osobistych i na pewno przełoży się to na zarobione / oszczędzone pieniądze w przyszłości. Ba! Już tak się dzieje.
Mam jednak do Ciebie wielką prośbę: czy możesz dodać kolejny odcinek o Microsoft Money, ponieważ dzięki Tobie nauczyłam się spisywać wydatki, ale jest też część programu o planowaniu budżetu, z którą mam problem. Z góry dziękuję, pozdrawiam i trzymam dalej kciuki za Twój sukces! 🙂
Hej Kasiowa,
To co piszesz jest dla mnie wyrzutem sumienia. Ten materiał o Microsoft Money czeka na zmontowanie. W końcu muszę do tego usiąść…
Dziękuję za przypomnienie.
Pozdrawiam
W odpowiedzi na pytanie Eweliny poruszyłeś bardzo ważne kwestie. Prowadziłem działalność gospodarczą, ale zamknąłem ją ze względu na właśnie problem niemożności jednoznacznej interpretacji przepisów. Nie za bardzo odpowiada mi, że jeden urzędnik może zinterpretować coś w sposób nr 1, a równocześnie urzędnik w innym mieście, albo innym urzędzie może tę samą rzecz zinterpretować w sposób nr 2 – kompletnie odmienny od pierwszego. Chyba organy ustawodawcze powinny się zająć tym problemem i w takich spornych kwestiach ustalać jedną, jednolitą interpretację dla całego kraju.
Bardzo często analizuję przepisy i dochodzę do wniosku, że ktoś, kto nie prowadzi działalności gospodarczej (bo np. nie chce wydawać pieniędzy na składki, bez wcześniejszego wypróbowania swojego pomysłu przez pierwszych kilka miesięcy a nawet kilka lat) nie ma innego sposobu uczciwego zarabiania pieniędzy jak tylko pójście na etat. Jeśli ktoś nie chce pracować na umowę o pracę, na etat i na przykład chce zajmować się wynajmem mieszkań to znowu napotyka kwestię opodatkowania i tego czy przypadkiem US nie przyczepi się, że nie została założona działalność gospodarcza, no i od którego momentu wynajem mieszkań już wpasowuje się w definicję działalności gospodarczej?
Tak samo ktoś, kto chce oferować swoje usługi np. projektowania stron internetowych raz na jakiś czas. Np. raz czy dwa razy na miesiąc. Nawet jeśli uda się takiej osobie załatwić wszystko jak najbardziej legalnie, czyli podpisać umowy o dzieło z firmami zlecającymi lub z osobami fizycznymi, to znowu – US może się przyczepić, że powinna być założona działalność gospodarcza.
A jeśli założymy tę działalność to w początkowej fazie dokładamy do interesu i nie jest to opłacalne. Jednym słowem, wszelka inwencja twórcza w dziedzinie zarabiania pieniędzy sprowadza się do etatu lub działalności gospodarczej. Ta druga jest zabijana wysokimi składkami i niejasnymi przepisami, więc tak naprawdę zostaje to drugie. No bo kto z nami podpisze umowę zlecenie na „wynoszenie śmieci”?
Michale, doradziłeś, by działać i nie bać się, że nie wiemy jak opodatkować to „wynoszenie śmieci”. No, ale co wobec tego jeśli, ktoś chce wykonywać usługi o większej wartości i jeśli ich nie opodatkuje, a US zgłosi się po latach to taka osoba może stracić dorobek całego życia spłacając zaległy podatek i naliczone latami odsetki od składek ZUS i podatku.
Czy martwiłbyś się taką kwestią, czy mimo to działał i nie myślał o możliwych konsekwencjach?
Witam
Nie wiem czy jest znany Ci temat inkubatorów przedsiębiorczości. W całej Polsce w dużych miastach są filie gdzie możesz założyć działalność gospodarczą pod ich sztandarem. Różnica jest taka, że faktury są wystawiane na ich dane.
Wady: Jest się vatowcem oraz rozliczasz się na książce przychodów i rozchodów z PIT 18% a więc przy większych przychodach trzeba po prostu założyć normalną sp zoo lub DG. Nie da się wrzucić paliwa w koszty i części auta. Tylko kilometrówka (ryzykowna)
Zalety: Można łatwo wypróbować jakiś pomysł na biznes niemal we wszystkich branżach. Niskie koszta 250-300zl brutto /msc w tym jest już zawarta księgowa, pomoc prawno-doradcza i marketingowa. Koszt utrzymania wstrzymanej działalności np. jak w danym miesiącu/ miesiącach nic się nie dzieje 0-50zł b /msc.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
w Lublinie Inkubator Przedsiębiorczości http://www.inkubator.biz.pl/ 200zł b/msc
Warto rozważyć taką opcję 🙂
Pozdrawiam
Witam,
Całkowicie zgadzam się z Twoim postem. Obecnie sytuacja wygląda tak, że większość osób które chcą założyć działalność gospodarczą i mają pomysł na tę działalność gospodarczą obawia się przepisów. Przecież ten system nie funkcjonuje tak jak powinien, mamy przykłady wielu prężnie działających firm, które zostały zniszczone przez częste kontrole urzędu skarbowego. Wszyscy wiedzą, że jak stajesz się konkurencją na danym rynku lokalnym to komuś się to nie spodoba.
Przedsiębiorczość w Polsce jest niszczona i likwidowana do minimum. Jestem dużym optymistą ale optymizm to również realne i faktyczne spojrzenie na dany aspekt. Wszystko sprowadza się do tego, że większość młodych ludzi już w tej chwili rezygnuje z edukacji na studiach wyższych już po liceach/technikach. Młodzi ludzie widzą, że stan polskiej gospodarki i rynku pracy jest bardzo zły. Wszystkie media już informują obywateli żeby nie oczekiwali emerytury. Można zadać pytanie dlaczego tak jest. Moim zdaniem jest tak dlatego, że na rynku europejskim brakuje rąk do pracy, brakuje kierowców, inżynierów, kucharzy, murarzy, pielęgniarek itd. I my właśnie mamy te braki uzupełnić w europie płacąc podatki na Holendrów, Niemców, Anglików, Włochów, Francuzów itd.
Nasz rząd wsparł Grecję, czy ktoś się zastanowił. że Grecy żyją na wiele większym standardzie życia niż Polacy. W obecnej unii jesteśmy tanią siłą roboczą z wysokimi kwalifikacjami.
Ludzie otwórzcie oczy bo media robią już wszystkim wodę z mózgu.
Cześć Michale,
dziękuję Ci za odpowiedź na pytanie, które niedawno Ci wysłałem. Ostatnio ruszyłem nieco z kopyta, jeśli chodzi o nowe treści na moim blogu, chociaż nadal brakuje mi systematyczności.
Chciałbym jednak uzupełnić Twoją odpowiedź na moje pytanie o informacje z życia wziętą. Zgłosiłem się obecnie do dwóch programów partnerskich i zostałem przyjęty, a większość produktów jest dla mnie jak najbardziej dostępna – przynajmniej te powiązane tematycznie, bo jak narazie tylko z takich korzystam.
Przy okazji zachęcam więc do tego samego wszystkich blogerów, którzy są ukierunkowani tematycznie, a jeszcze się wahają – warto zgłaszać się do programów afiliacyjnych, jeśli chcielibyście zarobić nieco przy okazji dzielenia się swoją wiedzą z innymi.
A Ciebie Michale pozdrawiam, jeszcze raz dziękuję i trzymaj tak dalej 😉
Hej Bartosz,
Miło mi to słyszeć 🙂
A przy okazji mam prośbę do Ciebie – podpisuj się proszę imieniem i nazwiskiem. Próbuję konsekwentnie „wypleniać” podawanie nazw blogów / firm / serwisów internetowych w nickach.
Pozdrawiam
Jasne to nie problem 😉
Dzięki za publikację mojego pytania – z niecierpliwością czekam na kolejny podcast! 🙂
urocze zdjecie 🙂
Michał Sz. – Masz zdrowe podejście do urzędasów. Jeszcze bardziej Cię polubiłem 🙂
Szkoda, że wiele ciekawych informacji dostępnych jest tylko w formie podcastu.
Po pierwsze trudniej coś odnaleźć w wyszukiwarce.
Po drugie podejrzewam, że wielu ludzi jednak woli czytać niż słuchać (wzrokowcy niewiele zapamiętają z takiego słuchania, natomiast tekst jak najbardziej).
Po trzecie nie zawsze da się słuchać – np. w pracy, a potem w domu to już się ma inne zajęcia 😛
Nie mówię Michale, żebyś sam siedział i przepisywał te rozmowy, ale na pewno ktoś chętnie by to zrobił, nawet za niewielką opłatą, na której na pewno byś nie stracił, bo liczba czytających z pewnością by się zwiększyła 🙂
Pozdrawiam
Przecież będzie dostępny transkrypt.
Hej Marek,
Do każdego odcinka podcastu udostępniam po jakimś czasie transkrypt, czyli jego spisaną treść.
Reasumując: to o co wnioskujesz jest tutaj dostępne od półtora roku 🙂
Pozdrawiam
Aha, to sorry 🙂
nie zauważyłem, może to dlatego, że zawsze omijałem podcasty ze względu na niemożność ich odsłuchania wtedy kiedy mam czas i ochotę.
W takim razie czeka mnie sporo lektury 🙂
Pozdrawiam
Hej Marek,
Miłego czytania. Polecam w szczególności ściągnięcie eBooka z transkryptami 20-stu pierwszych podcastów. Link znajdziesz w tym artykule:
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ebook-wiecej-niz-oszczedzanie-pieniedzy-tom-i
Pozdrawiam
Mało oryginalnie powiem tyle – inspirująco 🙂 Z całego podcastu najbardziej wryły mi się w świadomość te słowa:
„To co robię ma wpływ na życie innych ludzi.”
Jest to absolutna prawda. W dalszym rozwinięciu tej myśli, każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: jaki wpływ ma na innych ludzi to co robię? Dlaczego jest to ważne? Ponieważ każdy z nas stoi po jednej jak i po drugiej stronie tego równania (zdania), czyli:
„To co robią inni ludzie ma wpływ na moje życie.”
Michał jesteś chyba pierwszym człowiekiem, który jest leniwym pracoholikiem 😀
Hej Gosia,
Taki paradoks 🙂
Pozdrawiam
Cześć Michale,
Świetny pomysł z AMA, bardzo mi się podobały te ostatnie odpowiedzi, takie trochę filozoficzne, poruszające naturę człowieka. Bo chyba każdy chciałby nie musieć nic, a robić tylko to co go pasjonuje. Twój przykład pokazuje, że jest to możliwe i to jest mega optymistyczne (przynajmniej dla mnie) 😉 W pewien sposób przekazując takie treści nam, czytelnikom, wzbudzasz w nas te same myśli i chęć do działania jaka jest w Tobie, a to chyba najbardziej jest Polakom potrzebne (no może poza obniżeniem podatków) 😉
Ale najbardziej podoba mi się to, że z Twojego bloga płyną informacje, które są przeciwieństwem tego co się dookoła słyszy. Złych komunikatów, ciągle ktoś się o coś kłóci w mediach, a tutaj można posłuchać czegoś baaaardzo pozytywnego, tak na przekór.
No, mi też wyszedł lekko filozoficzny post. W każdym razie kawał dobrej roboty z tym Twoim blogiem!
Pozdrawiam
Michał,
dlaczego nie umieszczasz już raportów finansowych?
Hej Soleo,
Umieszczam – tylko mam długą przerwę. Zbiorczy raport ukaże się w przyszłym tygodniu 🙂
Pozdrawiam
Witam Michale,
jakie podcasty słuchasz podczas prowadzenia samochodu?
Gdzie wyszukujesz interesujące treści w formie podcastów?
Hej Damian,
Ja słucham przede wszystkim podcastów angielskojęzycznych. W tej chwili w telefonie mam zasubskrybowane następujące (sam przesłuchaj i oceń co warto a co nie):
„Smart Passive Income” Pat Flynn
„Fizzle Show”
„This is your life” Michael Hyatt
„Entrepreneur on fire” John Lee Dumas
„Social Triggers Insider” Derek Halpern
„Startup School” Seth Godin
„Online Marketing Made Easy” Amy Porterfield
„The New Business Podcast” Chris Ducker
„Podcast Answer Man” Cliff Ravenscraft
Pozdrawiam
Dzięki wielkie za odpowiedź z listą podcastów.
Pozdrawiam serdecznie
Zastanawiam się nad stworzeniem własnego podcastu. Gdybyś mógł się podzielić źródłami, z których czerpałeś wiedzę, gdy zaczynałeś z WNOPem. Szczególnie interesuje mnie wątek „jak zacząć, gdy ma się niewiele pieniędzy”? Czy to w ogóle jest możliwe? Ile trzeba wydać, aby początki nie przypominały orki na ugorze? Rzuciłem okiem na blog i podcast Cliffa Ravenscrafta i pierwsza myśl, która mi przyszła do głowy: „na bogato!” 2000 $ za kurs lub 1,599 $ za sprzęt. Uff… Sporo;)
Pozdrawiam!
Cześć Michał,
Garść uwag. Po pierwsze super że „przyznałeś się” do tego że zacząłeś dziś pracę o 18! Ja często popadam wielką frustrację kiedy siadam do pracy później i wtedy dowalam sobie jeszcze że „Michał już na pewno od rana tyra jak mrówa!” 😉
Druga sprawa to taka już bardziej moja gorzka obserwacja (tylko prosze nie traktuj tego jako atak czy przytyk)…mianowicie chodzi mi o pewną taką manierę którą od dłuższego czasu obserwuję, a i sam niegdyś pewnie nie byłem od niej wolny. Mianowicie stosowanie zwrotu „ten kraj” badż „w tym kraju”. Stosunkowo niedawno wróciłem z emigracji. Za granicą miałem dobrą pracę, fajne mieszkanie wszystko było ok. Jednak jedyną rzeczą jaka trzymała mnie przy życiu był fakt że co by się nie działo to mogłem wsiąść w samolot i wylądować na Okęciu. Owszem przywita mnie tam mrukliwy WOP-ista, owszem urzędy będą mi rzucać kłody pod nogi, owszem w wielu miejscach jest sporo chamstwa. Ale pod stopami mamy naszą polską ziemię… To skarb! I może się mylę ale takie sformułowania jak „w tym kraju” to rodzaj jakiejs tłumionej emocji każącej utożsamiać kraj z politykami i urzędami oraz odcinac się od tego. Tak jakby urzędy i politycy ten kraj tworzyli. Nie, oni ten kraj (nierzadko) depczą i poniewierają ale oni nie są tym krajem. „Ten kraj” to Polska. Nie chodzi o krzykliwy czy kiczowaty patriotyzm, ale nie mówmy o Niej tak strasznie zimno i bezosobowo.
true, true…
Hej Yelon,
Słuszna uwaga. Tak to już jest, że jak coś masz na co dzień tuż przed sobą, to się do tego przyzwyczajasz i najczęściej tego nie zauważasz 🙂 Jest to „chleb powszedni”.
Pozdrawiam
Hej Michał, miałem nadzieję, że odpowiesz na moje pytanie, czekam na odpowiedź, widzę odpowiedzi na inne posty i odczuwam coraz większe rozczarowanie. Czy doczekam się odpowiedzi? Chętnie poznam Twoje spojrzenie na problem. Mój post jest jednym z pierwszych, domniemam że go zauważyłeś.
Pozdrawiam.
Ponawiam moją prośbę.
Witaj Michal,
co sadzisz o tej ofercie?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/BNP-Paribas-walczy-o-klientow-Zalozysz-iKonto-dostaniesz-tablet-7217089.html
Hej Lucjan,
Całkiem fajna z jednym felerem jak dla mnie: konto trzeba posiadać przez rok. Ale jeśli ktoś robi zakupy w sieci, to jest to całkiem ciekawe konto. Tablet bonusowo to fajny prezent 🙂
Szczegółowo opisał to dzisiaj Zbyszek: http://appfunds.blogspot.com/2014/08/bank-rozdaje-tablety-proste-warunki-do.html
Pozdrawiam
Dzięki Michał za link.
Dodam, że zainteresowanie jest naprawdę bardzo duże, czyli Czytelnicy uznali promocję za atrakcyjną – tablet można otrzymać po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków.
Proponuję samodzielnie dokładnie przeanalizować ofertę i dopiero potem podjąć decyzję.
Pozdrawiam
Zbyszek Papiński
Bardzo spodobało mi się pytanie (oraz Twoja odpowiedź) dotycząca podróżującego aktora.
Moim zdaniem blogowanie w wolnym czasie jest świetnym rozwiązaniem! Biorąc pod uwagę ich tryb życia wydaje mi się idealnym rozwiązaniem blog o Polsce i jej zwiedzaniu, zawierający zdjęcia sielskich krajobrazów, zwierząt i natury, zabytków, miasteczek i wiosek (które potem można próbować sprzedawać na serwisach fotograficznych) oraz recenzje miejsc, w których nocowali. Zarobek z tego będzie pewnie niewielki (zwłaszcza na początku), ale w wypadku takiego życia nawet możliwość darmowego noclegu jest rzeczą wartą zachodu, bo podczas włóczęgi po Polsce z teatrem w sumie okazuje się to na pewno duży koszt.
A Tobie, Michale, bardzo dziękuję za odpowiedź dotyczącą wydawania pieniędzy. Wreszcie ktoś mądrzejszy ode mnie potwierdził to, co mi się zawsze wydawało właściwe – wydawanie pieniędzy, które posiadamy, na rzeczy których chcemy i które są dla nas ważne, nie jest marnotrawstwem, nawet jeśli w grę wchodzą duże kwoty 🙂
Usłyszałem przed chwilą historię Sebastiana w podcaście o teatrze obwoźnym. Wpadłem przy tym na pomysł, że Sebastian może mógłby zarabiać na przewożeniu innych korzystając z takich serwisów jak np. bla bla car. Skoro Sebastian jeździ w samochodzie z dziewczyną, też aktorką, to może warto, aby w czasie drogi oferować jakieś mini przedstawienia, w których pasażer byłby widzem? Oczywiście w połączeniu tego z autorskim blogiem promocja takiej… działalności miałaby szerszy zasięg.
Ciekawy podcast, miło się słuchało w drodze do korporacji…
Dziękuję za publikację.
Szacunek
fajne zdjęcie 😉 za każdym razem się uśmiecham jak tu wchodzę 😉
Gratuluję bardzo ciekawego pomysłu w postaci AMA 🙂
Mam pomysł na ciekawy temat do poruszenia na blogu. Chodzi mianowicie o tzw. IKE.
Przydałoby się rozpracowanie tematu plus może jakiś ranking albo porównanie aktualnych ofert na rynku.
Temat w obliczy ostatnich zmian systemu emerytalnego zdaje się wydawać nośny, tym bardziej że pieniądze zgromadzone w tzw. III filarze są prywatnym kapitałem 🙂
Pozdrawiam
Ja proponuje dodać FAQ do bloga 😉
dziękuję za wszystkie Twoje odpowiedzi ale szczególnie za Twoją odpowiedź o sens sens życia.
Od 6 m-cy po 20 latach w korporacji zależę tylko od siebie i jak słucham Ciebie, po prostu nieustanie się uśmiecham.
Cześć Michale, Od około pół roku śledzę i subskrybuję Twojego bloga. Przyznaję się, że nie czytam wszystkiego, gdyż wiele tematów mnie nie dotyczy a poza tym raczej nie mam problemów z oszczędzaniem (mieszkam w Krakowie – centusie itp.)
Twój blog niesamowicie mnie pasjonuje od strony marketingowo – blogowej. Zawsze skrupulatnie czytam wszystkie artykuły na ten temat, tak jak na przykład Twój ostatni wykład na AULA.
I w związku z tym mam pytanie. Jakiś czas temu odpowiadając w podcaście na pytania powiedziałeś, że opublikujesz osobny podcast o tym jak powstawał kurs „Budżet domowy w tydzień”. Bardzo mnie to interesuje i od tego czasu czekam 🙁
Czy ten podcast powstał a ja nie mogę go znaleźć czy też jeszcze go nie ma.
Pozdrawiam
Hej Ola,
Dziękuję za komentarz. Podcast o doświadczenia z BDT będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej w poniedziałek 8 września 🙂 Proszę o jeszcze trochę cierpliwości.
Pozdrawiam
To czekam w takim razie cierpliwie 🙂
Nasunely mi sie przy sluchaniu podcastu sposoby na zarabianie pieniedzy dla chlopaka, ktory zajmuje sie teatrem.
Po pierwsze moznaby sie zasnanowic i zwrocic uwage na to, ze zawsze startuje samochodem z Krakowa, regularnie co weekend. Moze dostawa/przewoz jakiegos sprzetu (niekoniecznie do miejsca docelowego – moze cos po drodze)?
Drugi temat – Bla-Bla Car. Zawsze znajdzie sie ktos chetny na tanszy przejazd, a kierowcy zwroci sie za bezyne 🙂 Dodatkowy plus jest taki, ze pozna duzo nowych ludzi, ktorzy moze przydadza sie w biznesie (zamowia spektakl lub poleca komus dalej?). Albo podsuna pomysl lub natchna na ten nowy biznes 🙂
Witam,
komentarz trochę z innej bajki będzie. Michale bardzo lubię Twojego bloga za profesjonalizm ale czasami zastanawiałem się „Co to za gość co przelicza ile kosztuje go przysznic?” Inaczej mówiąc, chodziło mi o to czy kontrolując na codzień maksymalnie wszelkie czynności jesteś się w stanie od tego oderwać np. na wakacjach, czy też to tak „wchodzi w krew”, że gdzieś ginie spontaniczność i pojawia się stres. Ten odcinek ukazał trochę bardziej luźną stronę, moim zdaniem, i to mi się podobało.
Pozdrawiam,
P.
Michał, czy w ogóle spotykasz się z hejtem w stosunku do Twojej osoby lub pracy? Jesli tak, to jak sobie z tym radzisz?