Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Kurs #ZFN – adres potwierdzony. Dziękuję!

Witam Cię serdecznie w gronie subskrybentów newslettera dotyczącego kursu online „Zaawansowany Finansowy Ninja (jak inwestuje Michał Szafrański)” (ZFN). Kurs zaczynać się będzie tam, gdzie kończy się książka „Finansowy ninja” i przeznaczony będzie dla wszystkich tych osób, które mają już nadwyżki finansowe i zastanawiają się, jak je mądrze pomnażać.

Podobnie, jak w przypadku kursów „Budżet domowy w tydzień” (BDT) i „Pokonaj swoje długi” (PSD), stawiam przede wszystkim na wysoką praktyczność kursu. W ZFN chcę pokazać ewolucję mojego podejścia do inwestowania (z naciskiem na „mojego”). Bardzo subiektywnie omówię plusy i minusy poszczególnych form inwestowania (z uwzględnieniem nieruchomości i rynków kapitałowych), podzielę się doświadczeniami, wyjaśnię dlaczego mam takie a nie inne preferencje, przedstawię rzeczywiste stopy zwrotu, wyjaśnię, jak podchodzę do planowania inwestycji, jak konstruuję swój portfel i według jakich kryteriów dokonuję modyfikacji jego składu.

Krótko mówiąc: ma to być droga na skróty przez moje doświadczenia dla tych wszystkich, którzy mają nadwyżki finansowe i chcieliby wiedzieć, jakim sposobem ja wyciskam z moich oszczędności i inwestycji wyższe stopy zwrotu niż z lokat (jednocześnie spokojnie śpiąc w nocy).

UWAGA: dodaj proszę mój adres e-mailowy michal (małpa) szafranscy (kropka) pl, do listy „bezpiecznych nadawców” lub po prostu do kontaktów (w GMail to wystarcza). W przeciwnym wypadku moje maile mogą być kasowane przez system antyspamowy zanim jeszcze trafią do Twojej skrzynki. Wszystkie kolejne e-maile będziesz otrzymywał właśnie z tego adresu.

Kiedy ruszy kurs #ZFN?

Prace nad materiałami kursowymi już trwają, ale tym razem chcę najpierw dobrze przetestować je w gronie znajomych (dzielących się szczerym feedbackiem) zanim skrystalizuję ich ostateczną formę i udostępnię publicznie.

Pierwotnie planowałem udostępnić kurs na na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2020 r., ale obecnie skupiam się przede wszystkim nad doskonaleniem „Klanu Finansowych Ninja” – usługi i zamkniętego forum dyskusyjnego grupującego osoby zainteresowane swoim rozwojem finansowym. Część informacji, które planowałem udostępnić w ramach #ZFN udostępniam obecnie w ramach #KFN oraz prowadzonych tam lajwów.

Na chwilę obecną – nie mam jeszcze konkretnej daty premiery. I raczej nie będę się z tym kursem spieszył. 🙂

Pozdrawiam serdecznie,

Podpis Michała