Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Kalkulator kredytu hipotecznego – nadpłata, odsetki, koszt

Szukasz bezpłatnego kalkulatora kredytu hipotecznego, który pokaże prawdziwe koszty kredytu z uwzględnieniem wszystkich zmian w oprocentowaniu oraz nadpłat kredytu, których chcesz dokonać? Już nie musisz szukać. 🙂

Nieważne, czy dopiero przymierzasz się do wzięcia kredytu hipotecznego, czy spłacasz go już od lat. Kalkulator hipoteczny przyda się w każdym scenariuszu:

  • Jeśli dopiero bierzesz kredyt hipoteczny – podaj kwotę, całkowite oprocentowanie z oferty banku oraz okres kredytowania.
  • Jeśli już masz kredyt hipoteczny – wpisz kwotę kapitału pozostającego do spłaty, aktualne oprocentowanie oraz liczbę rat do końca.

Kalkulator nadpłat kredytu hipotecznego pomoże wybrać najlepszą strategię nadpłat i odpowie na pytania:

  • Czy lepiej wybrać ratę stałą czy ratę malejącą?
  • W jaki sposób każda nadpłata zmienia całkowity koszt kredytu?
  • Czy lepiej nadpłacać kredyt jednorazowo czy w transzach?
  • Czy przy nadpłacie wybrać skrócenie okresu kredytowania czy zmniejszenie raty? I co to zmienia finansowo?

Kalkulator pozwala wprowadzić dowolną liczbę nadpłat oraz zmian oprocentowania kredytu, co pozwala przeprowadzić bardzo dokładne symulacje i analizy, i w efekcie – pomóc zaoszczędzić znaczne kwoty na kosztach kredytu. 👊

PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI KALKULATORA →

Jeśli chcesz porównać różne warianty nadpłat / zmian parametrów kredytu, to otwórz tę stronę w kilku zakładkach.

Kalkulator podaje kwoty w polskich złotych, ale możesz stosować go także dla kredytu hipotecznego w walucie obcej (po prostu wprowadź liczby ignorując walutę widoczną na ekranie).

Kalkulator nie pomoże jednak wybrać najlepszego kredytu hipotecznego. Warunki każdorazowo dostosowane są do indywidualnej sytuacji kredytobiorcy (zawód, wiek, sytuacja rodzinna i finansowa, zdolność kredytowa, wysokość wkładu własnego) oraz aktualnych warunków i promocji w bankach.

Jeśli chcesz otrzymać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego, to polecam kontakt z firmą RM Kredyty założoną przez Ronalda Szczepankiewicza – współautora kalkulatora. Warto powołać się na blog JOP – to gwarantuje priorytetową obsługę. 🙂

UWAGA: Korzystanie z kalkulatora kredytu hipotecznego jest całkowicie BEZPŁATNE.

Wszelkie kalkulacje nadpłat kredytu, zmian oprocentowania i porównania wyboru rat malejących lub stałych dokonywane na tej stronie – są bezpłatne. Dodatkowo – możesz otrzymać porównanie kosztów kredytu hipotecznego w formie raportu PDF na swój adres e-mail – także bez opłat, ale to wymaga podania adresu e-mail i zarejestrowania się na newsletter kredytowy prowadzony przez Ronalda Szczepankiewicza. Warto się zapisać, bo Ronald wysyła co miesiąc stale aktualizowany Ranking najtańszych kredytów hipotecznych, czyli zestawienie najlepszych ofert kredytowych w polskich bankach (przykładowy raport w PDF jest do pobrania TUTAJ).

Ronald Szczepankiewicz jest ekspertem w zakresie kredytów hipotecznych, z którym współpracuję już od ponad 10 lat. W 2012 roku pomógł mi po raz pierwszy – dzięki Jego pomocy uzyskałem kredyt hipoteczny w EUR (już spłacony) na zakup nieruchomości, w której mieszkam. Jest także autorem pomocnej książki „Tajna broń kredytobiorcy” i był 5-krotnym gościem podcastu „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”. Od 2020 roku pełni także rolę Eksperta KFN ds. kredytów hipotecznych w społeczności „Klan Finansowych Ninja”, gdzie stale dzieli się swoją wiedzą z korzyścią dla wszystkich Klanowiczów.

Jeśli uznasz, że w jakiś sposób moglibyśmy usprawnić działanie kalkulatora kredytu hipotecznego, to zapraszam do zgłaszania sugestii przez stronę „Kontakt”.

Życzę bezproblemowej spłaty kredytu hipotecznego – jak najniższym kosztem!

Podpis Michała