Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

MasterCard – Strategiczny Partner bloga w roku 2015

Fajnie, że tu jesteś 🙂 Na tej stronie przeczytasz podstawowe informacje o moim Strategicznym Partnerze na 2015 rok, a także znajdziesz listę wszystkich artykułów oraz inicjatyw, które wspólnie zrealizowaliśmy i planujemy zrealizować.

Ta strona grupować będzie także informacje o wszystkich tych aspektach naszej współpracy, które realizowane będą poza blogiem. Całość w formie chronologicznej z wyróżnieniem najważniejszych w danej chwili newsów.

Kim jest MasterCard?

Zdecydowana większość z nas miała już kontakt z tą firmą i zapewne posiada w portfelu kartę debetową lub kredytową z jej logo.

LogoMasterCard-450MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługuje najszybszą światową sieć przetwarzania płatności łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa. Przetwarza transakcje realizowane przez ponad 2 miliardy kart płatniczych, w 150 walutach, w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie. Produkty i rozwiązania MasterCard sprawiają, że wszelkie czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy, czy zarządzaniem finansami są łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

W Polsce firma jest obecna od blisko 20 lat. Wspólnie z partnerami biznesowymi prowadzi szeroko zakrojone działania informacyjne i edukacyjne dla konsumentów, inicjuje i wspiera inicjatywy, które mają na celu rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce, z sukcesem wprowadza na polski rynek innowacyjne technologie płatnicze, dzięki czemu Polska jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów na świecie w obszarze płatności elektronicznych.

W 2007 roku MasterCard wprowadził na polski rynek karty płatnicze w technologii PayPass, które dzisiaj są praktycznie standardem: blisko 70% kart płatniczych w portfelach Polaków to karty, którymi możemy szybko i wygodnie płacić zbliżeniowo. Już co trzecia transakcja w Polsce, realizowana kartami MasterCard, to transakcja zbliżeniowa. W ubiegłym roku premierę w Polsce miała globalna platforma płatności MasterPass, która umożliwia wygodne i bezpieczne płatności w e-commerce i m-commerce (czyli w Internecie i przez telefony komórkowe). Rozwiązanie udostępnia obecnie ponad 60 tys. sklepów online w 16 krajach w Europie i na świecie.

Jeśli chcesz na bieżąco wiedzieć, w jaki sposób MasterCard rozwija innowacyjne płatności w Polsce i na całym świecie, to warto śledzić firmę na Twitterze @MasterCardPL.

To jak MasterCard wygląda aktualnie w liczbach, możesz zobaczyć na poniższym filmie (tylko po angielsku):

Zakres współpracy MasterCard z blogiem „Jak oszczędzać pieniądze”

Moja współpraca z MasterCard została oparta na zdrowych zasadach. Nie mamy celów sprzedażowych. Naszym wspólnym celem są działania edukacyjne w zakresie mądrego posługiwania się kartami bankowymi, a także dostarczenie wiedzy pomocnej w walce z kłopotami finansowymi, a w szczególności w wydostawaniu się ze spirali zadłużenia.

Więcej informacji można znaleźć we wpisie zapowiadającym współpracę „Strategiczny partner i ambitny plan na rok 2015, czyli czego możecie się po mnie spodziewać”.

Mówiąc w dużym skrócie cała współpraca podzielona została na 3 etapy:

  • W pierwszym etapie, który trwał od lutego do czerwca 2015 r., na blogu opublikowany został cykl artykułów „Savoir-vivre kart bankowych”. Moim planem było rzetelne pokazanie plusów i minusów związanych z posługiwaniem się kartami debetowymi oraz kredytowymi. Krok po kroku, analogicznie jak w cyklu “Zaplanuj budżet domowy”, tłumaczyłem, że szczególnie karty kredytowe mogą być mieczem obosiecznym – z jednej strony dają nam niesamowitą wygodę, ale z drugiej są często pierwszym krokiem do spirali długów. Pokazywałem jasne i ciemne strony, uświadamiałem nie tylko benefity, ale i zagrożenia – także te związane z bezpiecznym dokonywaniem płatności w sieci i poza nią. Przedstawiłem także kryteria, którymi można się kierować przy wyborze kart (np. programy premiowe, ubezpieczenia, zakres ich działania itp.), koszty oraz moje sugestie co do najatrakcyjniejszych moim zdaniem produktów “karcianych” w różnych sytuacjach życiowych.
  • W drugim etapie, który rozpoczął się w czerwcu – udostępniłem kurs wychodzenia z długów „Pokonaj swoje długi”. Jest to szkolenie online, do którego przeniosłem wszystkie moje doświadczenia związane z pomocą osobom próbującym wydostać się ze spirali długów. Ma ono identyczną formułę jak kurs “Budżet domowy w tydzień”, czyli składa się z lekcji wideo na każdy dzień, materiałów pomocniczych oraz zadań, które każdy uczestnik powinien wykonać we własnym zakresie niejako “prowadzony za rękę”. Kurs jest bardzo obszerny i każdy jego uczestnik przechodzi przez intensywne 5-tygodniowe szkolenie, które pomaga w skutecznej walce z długami. Dzięki współpracy z MasterCard, kurs jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla wszystkich chętnych i potrzebujących. Bezterminowo. Jak na razie przeszło już przez niego ponad 10 tys. osób!
  • W trzecim etapie, który rozpoczął się w listopadzie – wspólnie z MasterCard udałem się na cykl spotkań #JOPlive Tour dla Czytelników bloga. Spotkania te organizowane były na największych uczelniach w pięciu miastach w Polsce: Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Katowicach i Warszawie. Łącznie wzięło w nich udział ok. 1800 osób, które dowiedziały się, w jaki sposób mogą zostać finansowymi ninja i już teraz zaplanować ile pieniędzy potrzeba im do przejścia na swoją emeryturę. Każde z takich spotkań to okazja nie tylko do podzielenia się wiedzą z obszaru finansów osobistych, ale także do osobistego spotkania, dialogu i odpowiedzi na pytania frapujące Czytelników.

Dzięki współpracy z MasterCard wszystkie powyżej wymienione inicjatywy i projekty były i są dostępne całkowicie bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. Wierzę, że w miarę upływu czasu materiały te pomogą dziesiątkom, a może nawet setkom tysięcy osób.

Zapraszam do śledzenia naszych wspólnych działań! 🙂