Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Ruszam na #JOPlive Tour – cykl spotkań w całej Polsce dla Czytelników bloga

przez Michał Szafrański dodano 21 października 2015 · 126 komentarzy

JOPlive Tour

5 miast, 20 godzin wystąpień i miejsca dla 1850 osób – taką niespodziankę przygotowałem dla Was wspólnie z MasterCard na przełom 2015/2016 roku.

Jestem jednocześnie przerażony, podekscytowany i szczęśliwy. Z przyjemnością ogłaszam Wam, że po długiej przerwie wznawiam w końcu JOPlive, czyli spotkania z Czytelnikami mojego bloga. Tym razem ruszam w roadshow po całej Polsce. W ramach #JOPlive Tour odwiedzę Wrocław, Szczecin, Lublin, Katowice i Warszawę. Kompletnie zmieni się jednak formuła tych spotkań. Dzięki współpracy z MasterCard będę mógł na każde z nich zaprosić nie 20, ale kilkaset osób. Wstęp na spotkania będzie bezpłatny – wystarczy się tylko zarejestrować. W efekcie liczę na to, że spotkam się osobiście z blisko dwoma tysiącami z Was.

Każde ze spotkań rozpocznie się godzinną prezentacją zatytułowaną “Jak zostać finansowym ninja”. Opowiem o podstawowych zasadach, którymi powinny kierować się osoby mądre finansowo chcące samodzielnie zaoszczędzić na swoją emeryturę. Następnie będzie czas na sesję pytań i odpowiedzi oraz przybicie piątki i luźną rozmowę z wszystkimi chętnymi.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami. 🙂

LogoMasterCard-300-BStrategicznym partnerem bloga w roku 2015 oraz patronem cyklu “Savoir-vivre kart bankowych” jest MasterCard, firma technologiczna działająca w globalnym obszarze płatności. Przetwarza transakcje realizowane przez ponad 2 miliardy kart płatniczych, w 150 walutach, w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie.

MasterCard jest obecny w Polsce od blisko 20 lat. W 2007 roku wprowadził na polski rynek karty płatnicze w technologii PayPass, które dzisiaj są praktycznie standardem: blisko 70% kart płatniczych w portfelach Polaków to karty, którymi możemy szybko i wygodnie płacić zbliżeniowo. Już co trzecia transakcja w Polsce, realizowana kartami MasterCard, to transakcja zbliżeniowa. W 2014 roku premierę w Polsce miała globalna platforma płatności MasterPass, która umożliwia wygodne i bezpieczne płatności w e-commerce i m-commerce (czyli w Internecie i przez telefony komórkowe).

Więcej informacji znajdziesz na stronie dotyczącej współpracy MasterCard i bloga “Jak oszczędzać pieniądze”.

Sprawdź również: Jak spłacić kartę kredytową

Dlaczego zmieniam formułę #JOPlive?

Dotychczasowe spotkania JOPlive były bardzo kameralne. Uczestniczyło w nich po 20 osób. Formuła ta świetnie się sprawdzała, bo dzięki temu każdy uczestnik mógł swobodnie porozmawiać z innymi osobami i ze mną. Nawiązywały się znajomości, które trwają do dzisiaj. Po spotkaniach tworzyłem na Facebooku zamknięte grupy jego uczestników. Niektóre z nich funkcjonują i pozostają aktywne do dzisiaj.

Formuła ta miała jednak jeden istotny minus: w spotkaniach tych chciało uczestniczyć znacznie więcej osób, niż mogłem zaprosić. Rekordowy był Kraków, gdzie na 20-osobowe spotkanie próbowało się dostać ponad 180 osób. W efekcie wielu z Was mogło czuć się niezadowolonych – zwłaszcza, gdy przy kolejnej próbie rejestracji otrzymywaliście kolejną odmowę uczestnictwa.

Szczerze mówiąc nie miałem dobrego pomysłu, jak sobie z tą sytuacją poradzić. Mentalnie nie byłem gotowy do większych spotkań. Sądziłem, że tam, gdzie pojawia się kilkaset osób, nie ma szansy na kameralną i luźną rozmowę.

Przełomem w moim myśleniu okazało się spotkanie na Auli w Poznaniu. Uczestniczyło w nim około 400 osób, a mimo to był też czas na luźną sesję pytań i odpowiedzi oraz indywidualne choć krótkie rozmowy. Około 150 osób zostało jeszcze długo po moim występie, aby przybić piątkę i zamienić kilka zdań. 20 z nich dołączyło do mnie także w restauracji hotelowej, gdzie rozmawialiśmy do późnych godzin nocnych. Ten moment był przełomowy. Uwierzyłem, że można połączyć wszystkie cele i osiągnąć optymalny kompromis.

Czytaj także: Jak zostać finansowym ninja? – czyli jak odnaleźć się finansowo i zaplanować drogę do emerytury

Jak sfinansować duże spotkania?

Był jeszcze jeden powód powstrzymujący mnie przed organizacją dużych spotkań. Wynajęcie odpowiedniej sali i organizacja takiego spotkania po prostu kosztuje. Dużo większy jest także nakład czasu na przygotowanie spotkań, w których ma uczestniczyć kilkaset osób.

Tym bardziej cieszę się i dziękuję firmie MasterCard, że w ramach naszej rocznej współpracy zdecydowała się pokryć wszystkie koszty organizacji #JOPlive Tour. To dzięki niej udział w tych spotkaniach jest całkowicie bezpłatny dla Was.

#JOPlive Tour jest jednocześnie ostatnim, trzecim etapem naszej tegorocznej współpracy z MasterCard – po serii wpisów “Savoir-vivre kart bankowych” (tu dodam jeszcze kilka tematów) oraz kursie “Pokonaj swoje długi”, który także dostępny jest dla Was bezpłatnie.

Cykl artykułów “Savoir-vivre kart bankowych”

Artykuły publikowane w ramach cyklu “Savoir-vivre kart bankowych” można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

 1. Karta kredytowa – jak działa i czy warto ją posiadać?
 2. Ile naprawdę kosztuje dług na karcie kredytowej, czyli jak mądrze korzystać z karty.
 3. Bezpieczeństwo kart bankowych – czyli fakty i mity na temat tego, co naprawdę nam grozi.
 4. Chargeback – reklamacja płatności kartą, czyli jak odzyskać pieniądze.
 5. Dodatki do kart kredytowych (np. ubezpieczenia) – z których warto korzystać?
 6. Jak sprytnie płacić kartą i ile kart posiadać?
  1. Karta na zagraniczne wakacje.
  2. Jak mądrze płacić na zagranicznych wakacjach, czyli minimalizujemy prowizje.
 7. Zarabiamy na kartach – obniżanie kosztów i maksymalizacja zysków.
  1. Q&A: Czy można zarobić obracając gotówką wyciągniętą z karty kredytowej?
 8. Karty przedpłacone – dla kogo jest to rozwiązanie i kiedy warto je stosować?
 9. MasterPass – konfiguracja krok po kroku.
 10. Jak płacić telefonem – konfiguracja krok po kroku.

Jak będą wyglądały spotkania?

Każde ze spotkań realizowane będzie według tego samego scenariusza:

 • Spotkania będą miały miejsce w czwartki.
 • Będziemy rozpoczynać o 18:00 – pora w sam raz, aby dotrzeć po pracy na spotkanie. No chyba, że niektórzy z Was zdecydują się dojechać z innego miasta. Wtedy z pracy trzeba się będzie urwać nieco wcześniej. 😉
 • Na początku wystąpię z prezentacją “Jak zostać finansowym ninja”, podczas której opowiem o podstawowych zasadach, którymi powinny kierować się osoby mądre finansowo chcące samodzielnie zapewnić sobie rozsądną emeryturę. Prezentacja ta będzie trwała około godziny.
 • Po prezentacji będzie czas na sesję pytań i odpowiedzi – na dowolne tematy, które uznacie za interesujące. Spodziewam się, że może to potrwać 15–60 minut.
 • I na koniec będzie czas na indywidualne rozmowy i przybicie piątki – tu rezerwuję dla Was czas aż do 22:00 i to właśnie o tej godzinie będziemy musieli opuścić wynajęte sale.
 • Spotkania będą miały nieformalną atmosferę. Zaczynać będziemy punktualnie, ale to czy wyjdziecie zaraz po wystąpieniu, czy zostaniecie dłużej – zależy tylko od Was.

Zobacz także: Jak działają karty kredytowe

#JOPlive Tour – gdzie i kiedy?

Jako miejsca spotkań wybrałem te miasta, w których nie organizowałem jeszcze spotkań. Pomijam więc Trójmiasto, Kraków oraz Poznań. Pojadę za to do następujących miast:

 • Wrocław = 5 listopada – zacznę właśnie tutaj. Start już za dwa tygodnie i do zapełnienia mamy dużą salę, w której mogę przyjąć 508 osób. Będzie to aula na Uniwersytecie Wrocławskim – zaledwie 400 metrów od wrocławskiego Rynku.
 • Szczecin = 19 listopada – najdalsza dla mnie wyprawa. Tu mogę spotkać się ze 187 osobami. Na tę wizytę szczególnie się cieszę, bo w Szczecinie będę pierwszy raz w życiu.
 • Lublin = 3 grudnia – wiem, że w Lublinie czeka na mnie sporo osób. Praktycznie po każdej zapowiedzi #JOPlive w innych miastach, otrzymywałem propozycje przyjazdu do Lublina. Dlatego postarałem się, aby sala była odpowiednio duża. Tu na spotkanie może się zapisać 359 osób.

Lublin będzie jednocześnie ostatnim miastem, do którego udam się w tym roku. Nie chcę Wam zakłócać czasu w okresie przedświątecznym. Kontynuacja spotkań nastąpi po Nowym Roku.

 • Katowice = 14 stycznia 2016 r. – wiem, że do tego miasta dojechać mogą także mieszkańcy Krakowa. Dlatego spotkanie odbędzie się w sali mogącej pomieścić 404 osoby.
 • Warszawa = 28 stycznia 2016 r. – najciemniej pod latarnią. Pomimo, że mieszkam w Warszawie, to ani razu nie organizowałem tu jeszcze #JOPlive. Fajnie, że w końcu mogę naprawić to niedopatrzenie. Będzie okazja do spotkania dla 400 osób. 🙂

UWAGA: jeśli chcielibyście uczestniczyć w jednym ze spotkań, to wymagana jest rejestracja na te wydarzenia. W tej chwili można się już zapisać na tegoroczne spotkania. Możliwość rejestracji na #JOPlive w Katowicach i Warszawie – udostępnię w połowie grudnia i na początku stycznia.

Informacje ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych spotkań rozsyłane będą do osób, które się na nie zarejestrują.

Lokalizacje spotkań

Wszystkie spotkania #JOPlive Tour odbędą się w dużych aulach na uczelniach w poszczególnych miastach. Świetne, dobrze wyposażone i przestronne miejsca na takie spotkania.

We Wrocławiu spotkamy się na Uniwersytecie Wrocławskim, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7-10 w Auli 1D im. Unii Europejskiej, I piętro.

Wrocław 2

Wrocław

W Szczecinie widzimy się na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, ul. Mickiewicza 64, Aula im. prof. Przemysława Małka, parter (wejście z holu głównego).

Szczecin

Lublin przywita nas na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS), na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5, Aula Uniwersytecka, I piętro.

Lublin

W Katowicach zobaczymy się na Uniwersytecie Ekonomicznym, ul. Bogucicka 3, budynek A, Aula A, III piętro.

Katowice

I w końcu w Warszawie zagościmy w Akademii Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 59, Aula Główna, wejście przez budynek A.

Warszawa

Kiedy premiera mojej książki?

Jeśli wnikliwie śledzicie mojego bloga i uczestniczycie w moich transmisjach Periscope (to taka telewizja z komórki na żywo z możliwością komentowania na bieżąco tego co mówię i zadawania mi pytań), to zauważyliście zapewne, że tytuł mojej prezentacji pokrywa się z tytułem pisanej przeze mnie książki – „Jak zostać finansowym ninja”. Oczywiście nie jest to przypadkowe. 🙂

Nie ukrywam, że planując blisko rok temu #JOPlive Tour spodziewałem się, że pod koniec października będziecie mogli przeczytać już moją książkę. Niestety tak się nie stanie. Książka nadal się pisze i aktualnie najwcześniejszy termin jej premiery to luty 2016. Niemniej jednak uczestnicy spotkań jako pierwsi poznają szczegóły podejścia do finansów osobistych, które prezentuję w mojej książce.

Przy okazji kilka słów wytłumaczenia. Ostatnio na blogu rzadko pojawiają się nowe wpisy. Po raz pierwszy w tym roku nie dotrzymałem także harmonogramu publikacji podcastów. Składa się na to kilka powodów: trochę prywatnych zmartwień, przeciągające się prace nad książką, zmęczenie i po prostu brak weny twórczej. Lubię być zadowolony z efektów mojej pracy, ale od jakiegoś czasu brakuje mi paliwa do tworzenia świetnych materiałów. Przestaję z tym walczyć. Po prostu dokończę książkę i dopiero wtedy do Was wrócę. Widzę, że przerywanie pisania książki, po to by napisać kolejny wpis na bloga – po prostu mi się nie udaje i powoduje, że powrót do książki jest znacznie trudniejszy.

Z pozytywów – wydłuża się lista tematów, które chciałbym poruszyć po zakończeniu prac nad książką. 🙂

Szykuję walizkę…

Mam nadzieję, że dane nam się będzie spotkać na jednym ze spotkań #JOPlive Tour. Serdecznie zapraszam. I przy okazji mam do Was wielką prośbę: jeśli zarejestrujecie się, ale z jakichkolwiek powodów nie będziecie mogli wziąć udziału w spotkaniu, to koniecznie zwolnijcie później swoje miejsce. Niby miejsc jest dużo, ale chętnych też zapewne będzie wielu.

PajacykWejściówki są bezpłatne i szczerze mówiąc obawiam się, że niektórzy z Was mogą się zarejestrować (skoro to nic nie kosztuje) i po prostu nie przyjść. Bardzo Was proszę żebyście tak nie robili.

Z drugiej strony, jeśli ktoś z Was będzie czuł dużą potrzebę zrewanżowania się w jakiś sposób za możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu, to przypominam po prostu, że nieustannie wspieram Pajacyka. Możecie klikać na jego stronie lub po prostu wpłacić dowolny datek – o tym jak to zrobić piszę tutaj. Niestety jeszcze dużo nam brakuje do osiągnięcia tegorocznego celu 10 tys. ufundowanych posiłków, ale jestem dobrej myśli. 🙂

Wracam do pisania książki. Jeśli macie dobre sugestie jak uporać się z niemocą twórczą – chętnie przeczytam Wasze komentarze. A tymczasem dobrego dnia Wam życzę. 🙂

 

FAQ dotyczące #JOPlive Tour

Poniżej znajduje się stopniowo aktualizowana lista najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących spotkań.

Ostatnia aktualizacja: 27 października 2015 r.

Jak zarejestrować się na spotkanie?

Wystarczy wejść na tę stronę i wypełnić formularz zgłoszenia na jedno ze spotkań.

Kogo poinformować, jeśli muszę zrezygnować z udziału?

Osobą pomagającą mi w organizacji wszystkich spotkań jest Marta Głowacka. Można do niej pisać na adres [email protected]

Kiedy ruszą zapisy na spotkania w Katowicach i Warszawie?

Rejestracja na spotkanie w Katowicach zacznie się w Mikołajki – 6 grudnia o 12:00.

Rejestracja na spotkanie w Warszawie zacznie się w Nowy Rok – 1 stycznia w sobotę 2 stycznia o 12:00. Zmieniłem datę na prośbę tych, którzy hucznie balują w Sylwestra. 🙂

 

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 116 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

DMati Październik 21, 2015 o 10:09

A jeszcze niedawno „od kolejny blog finansowy”, a tu proszę, już własne eventy 🙂

PS Gdybyś te niektóre długaśne wpisy od czasu do czasu streścił w formie wideo to by było jeszcze fajniej!

Odpowiedz

Sebastian Październik 21, 2015 o 10:14

Ale fantastycznie, że przyszedł czas na Wrocław! Super!

Mam już swoją wejściówkę 🙂

Do zobaczenia!

Odpowiedz

Łukasz Kasperek Październik 21, 2015 o 10:20

Michał, czy będziesz wysyłał przypomnienie przez newsletter jak tylko ruszy możliwość rejestracji na spotkania w Katowicach i Warszawie? Dzięki!

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 10:28

Hej Łukasz,

Oczywiście przypomnę. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Październik 21, 2015 o 10:29

o tak tak! Kiedy w Katowicach? 🙂

Odpowiedz

Robert Październik 21, 2015 o 11:30

Przecież masz napisane ze szczegółami – daty i miejsca JOP Live? Po co pytasz?

Odpowiedz

Marcin Październik 21, 2015 o 13:39

Skoroś ślepy, to Ci powiem. Łukasz zapytał, kiedy ruszy rejestracja na spotkanie do Katowic. Podpiąłem się pod pytanie Łukasza, kiedy ruszy rejestracja.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 13:58

Hej Marcin,

Informację można znaleźć na stronie rejestracyjnej. Zapisy ruszają:

– Dla Katowic – 6 grudnia o 12:00
– Dla Warszawy – 1 stycznia o 12:00

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sylwia Październik 21, 2015 o 18:28

Do zobaczenia w Warszawie, oczywiście jak uda mi się zarejestrować , pozdrawiam ,Sylwia 🙂

Odpowiedz

BJK Październik 23, 2015 o 05:59

to widzę, że osoby będące po imprezie sylwestrowej gdzieś na końcu świata się nie załapią 😉 Cóż, tak bywa, ale może lepiej zmienić termin rejestracji dla Warszawy na bardziej „dostępną” datę?

Odpowiedz

Krzysztof Październik 21, 2015 o 10:25

Super!

Będzie okazja do spotkania osobiście 🙂 do zobaczenia!

PS. Koniecznie wybierz się też do Filharmonii 🙂

Odpowiedz

Alicja Październik 21, 2015 o 10:26

Oooooouuuuooo, dlaczego nie Trójmiastoooo ;( Pozdrawiam Cię Michale serdecznie i mam nadzieję, że gdzieś tam w przyszłości uwzględnisz moje piękne, potrójne miasto.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 10:30

Hej Alicja,

W Gdańsku już było spotkanie #JOPlive. Podobnie w Krakowie i Poznaniu. Poza tym występowałem w Trójmieście także na infoShare w czerwcu i dużo czasu spędziłem na rozmowach. Trzeba teraz dać szansę innym miastom.

Myślę, że jeszcze nie raz się wybiorę do Trójmiasta. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agata Październik 21, 2015 o 10:30

Michał, czekam na Ciebie w Szczecinie! Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartłomiej Panek Październik 21, 2015 o 10:31

Postaram się zjawić we Wrocławiu, chociażby po to, żeby przybić piątkę i powiedzieć, że to co robisz jest dobre i cieszę się, że jesteś.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 10:47

Hej Bartłomiej,

No miło byłoby Cię spotkać osobiście. 🙂

Do zobaczenia

Odpowiedz

Anna Październik 21, 2015 o 10:31

Ale super, że na liście jest i Wrocław i taka dobra godzina 🙂
Do zobaczenia!

Odpowiedz

HAART galeria dobrych pomysłów Październik 21, 2015 o 10:33

Zapisuje termin 🙂 Pozdrawiam Hania

Odpowiedz

Krzysztof Październik 21, 2015 o 10:34

W takim razie do zobaczenia we Wrocławiu. Już się zapisałem 🙂

Odpowiedz

Tomasz Październik 21, 2015 o 10:35

A Łódź? Trzecie co do wielkości miasto w Polsce, pominięte? 🙁 🙁 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 10:47

Hej Tomasz,

Przyjąłem inne kryteria wyboru niż wielkość miasta. Do Łodzi mam relatywnie blisko i zostawiam sobie na późniejszy termin w 2016. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Sadowska Październik 21, 2015 o 12:35

Super, to Łódź będzie czekać na swoją kolej (może do tego czasu skończą się remonty dróg 🙂 )

Odpowiedz

Ania Październik 21, 2015 o 12:53

O to byłoby super,byle tylko w ostatnim kwartale 2016

Odpowiedz

Agnieszka Październik 21, 2015 o 10:36

Świetna informacja!
Pozostaje mi czekać na zapisy i na spotkanie w Katowicach.

Odpowiedz

Daniela Październik 21, 2015 o 10:36

Jaka szkoda, że mieszkam na końcu świata i do wszystkich tych miast mam daleko 🙁 Może kiedyś i Podkarpacie odwiedzisz 😉

Odpowiedz

Ewelina Październik 21, 2015 o 11:18

Dokładnie, Rzeszów zaprasza 🙂

Odpowiedz

Monika Październik 21, 2015 o 10:37

18:00 w Koźmińskim (Warszawa) – i tak trzeba będzie urwać się z pracy 🙂

Odpowiedz

Beata Październik 21, 2015 o 10:39

Michale,
świetna sprawa z tymi spotkaniami – już nie mogę doczekać się Twojej wizyty w Katowicach.
Dzięki Twoim poradom myślenie mojego męża i moje na temat finansów zmieniło się o 180st. Jestem Ci za to bardzo wdzięczna – pewnie jak wielu ludzi, którzy śledzą Twoje wpisy :).
Brak postów można wybaczyć – książka będzie wystarczającą rekompensatą 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 10:46

Hej Beata,

Super. Dziękuję, że to piszesz.

Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia 🙂

Odpowiedz

Michał Olber Październik 21, 2015 o 10:43

Zapraszamy do Łodzi Michale. Wbrew pozorom jest to bardzo dobrej miejsce do organizacji takiego spotkania. Mamy tutaj naprawdę ogromną ilość osób, które chciałyby Cię posłuchać, wymienić się poglądami, ale nie dadzą rady dojechać, ani do Warszawy, ani do Katowic ze względu na czas podróży 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 10:45

Hej Michał,

Mam Łódź na mojej liście, ale jeszcze bez terminu. Niemniej jednak jest w planach. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Sosiński Październik 21, 2015 o 10:52

No to Twoje szczęście:D

Odpowiedz

Monika Październik 21, 2015 o 12:29

właśnie, właśnie – Łódź też czeka 🙂 może jak nazbieramy tu trochę takich komentarzy, to Cię zmotywujemy bardziej 🙂

Odpowiedz

Beata Październik 21, 2015 o 10:46

Na niemoc twórczą najlepszy był dla mnie bat w postaci terminu i podpisana z wydawnictwem umowa. Napisałam już 4 książki, z czego ostatnia pojawi się w księgarniach pod koniec tego roku. Ty jak rozumiem nie masz bata, wydawcy, a termin możesz dowolnie sam sobie przesuwać. Zatem mam propozycję: możesz umówić się ze mną na jakiś termin, w którym skończysz pisać, a za każdy dzień zwłoki płacisz mi 1000 zł 😉 Możesz to potraktować jako żart, albo jako inspirację 🙂

Odpowiedz

Bartek Sosiński Październik 21, 2015 o 10:47

Cześć Michał,
Że też Cię w Łodzi nie będzie:( next time 🙂 owocnych spotkań:)

Protip dla czytelników którzy będą na spotkaniach – Michał nie gryzie. Sprawdzone 🙂

Odpowiedz

Dorota Październik 21, 2015 o 10:52

Krakow zaluje :(((

Odpowiedz

Tomasz Październik 21, 2015 o 10:53

Dziękuję w imieniu Lublina!
i to jeszcze w moje półokrągłe urodziny. 🙂

Do zobaczenia.

Odpowiedz

Anna Valetta Październik 21, 2015 o 11:03

Nie ma Poznania? Szkoda.

Odpowiedz

Ania Październik 21, 2015 o 11:07

Rzeszów nie tym razem… ech szkoda 🙁

Odpowiedz

Lena Październik 21, 2015 o 11:15

Poznań pominięty… – smuteczek. Liczymy na przyjazd w innym terminie:)

Odpowiedz

Aga Październik 21, 2015 o 11:26

Yeeah!! Szczecin czeka z niecierpliwością 🙂

Odpowiedz

Marta Październik 21, 2015 o 11:30

Michał powtórzę się… z zaproszeniem do Łodzi. Fajnie, że Łódź też masz w planach. Ja mam cichy plan związany z Łodzią. A mianowicie muszę zaciągnąć na to spotkanie mojego męża. Ciężko jest oszczędzać jak druga połówka więcej wydaje niż oszczędza.
Mam nadzieję do zobaczenia na spotkaniu.
I czekam z niecierpliwością na książkę.
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Kaśka Październik 21, 2015 o 17:18

heh, to ja też do Łodzi zatargałabym męża, musi być Łódź też!! 😀

Odpowiedz

Jo-Aska Październik 21, 2015 o 11:46

Katowice sie cieszą 😉

Odpowiedz

jamaska Październik 21, 2015 o 11:52

Hurra, zobaczymy się w Lublinie!!!

Odpowiedz

Diana Korzeb - Językowy Precel Październik 21, 2015 o 12:14

Miejscówka w Lublinie zaklepana, chociaż będę specjalnie lecieć z Białegostoku ;). Mam nadzieję, że w piątek pogoda dopisze i dzień po uda mi się trochę zwiedzić miasto. Do zobaczenia :)!

Odpowiedz

Mateusz B. Październik 21, 2015 o 12:26

Michał, a kiedy Poznań? 😉

Odpowiedz

Agnieszka Październik 21, 2015 o 12:37

Michale, bardzo cieszę się ze spotkania w Lublinie, nawet nie wiesz, jak wielką radość sprawiła mi dzisiaj ta wiadomość 🙂 Zabiorę ze sobą męża i mam nadzieję, że w końcu zrozumie jak ważne jest prawidłowe gospodarowanie pieniędzmi, bo niestety nadal ma z tym problem. Wierzę, że takie spotkanie na żywo przyniesie owocne efekty. Do zobaczenia 3 grudnia 🙂

Odpowiedz

Paweł Wysocki Październik 21, 2015 o 12:46

Rewelacja Michał! Widzimy się w Lublinie! Spakuj buty do biegania… 😉

Pozdrawiam,
Paweł

Odpowiedz

Marek Październik 21, 2015 o 14:57

LUBLIN, również będę 🙂 biorę żonę ze sobą 🙂 może ją natchniesz Michale 😀

pzdr.
Marek

Odpowiedz

Maciek Październik 21, 2015 o 13:36

TORUŃ zaprasza !!!

Odpowiedz

Maciej Październik 21, 2015 o 14:28

Gdańska zabraklo 🙁
Rozumiem, ze latem powtorka 😉

Odpowiedz

Grzegorz Deuter Październik 21, 2015 o 14:29

Udało mi się zapisać, do zobaczenia za miesiąc 🙂

Odpowiedz

Anna Październik 21, 2015 o 15:17

Szkoda, że nie ma spotkania w Gdańsku 🙁

Odpowiedz

Ilona Październik 21, 2015 o 15:45

Czekamy zatem w Warszawie 🙂

Odpowiedz

Blobik Październik 21, 2015 o 16:00

Wyrażam ubolewanie że Łódź się nie załapała. No ale trudno może następnym razem 😉

Odpowiedz

Pozytywny Kop Październik 21, 2015 o 16:34

Super, że będą Katowice – w takim razie do stycznia 🙂

Odpowiedz

Jakub Kowalski Październik 21, 2015 o 16:42

Fajnie, pewnie gdzieś podskoczę 🙂

Odpowiedz

Mariusz Październik 21, 2015 o 17:47

Witaj Michale!
Czy skoro spotkanie jest adresowane do czytelników bloga, to będą na nim poruszane nowe tematy czy te, o których już pisałeś?
Pozdrawiam
Mariusz z Wrocławia.

Odpowiedz

Tomek Październik 21, 2015 o 18:21

A kiedy przyjdzie w końcu czas na Gdańsk lub okolice?:(

Odpowiedz

Hugo Październik 21, 2015 o 18:55

No wreszcie Michał…. codziennie rano wchodzę na stronę i sprawdzam czy żyjesz i jeszcze masz ochotę nas ” pozytywnie nakręcac”.
Bez podcastow rzwczywiscie smutno się biega… nadrabiam to z Twoim kumplem Patem…
WRACAAAAAAJ Michał do żywych ;););)

Odpowiedz

Hugo Październik 21, 2015 o 18:57

Aaaa…. i tym razem nie spękam… przyjdę przybic piątkę;)

Odpowiedz

MariaK Październik 21, 2015 o 20:15

Super, że spotkamy się w Lublinie.
Na zniechęcenie i jesienny słaby nastrój vit.D3
Można o nie poczytać w sieci.
Pozdrawiam:)

Odpowiedz

Sztab Mentorów Październik 21, 2015 o 21:34

“Jak zostać finansowym ninja” – ale się Michał podłożyłeś. Przecież „finansowy NINJA” to słynna postac, czyli „No Income, No Job, no Assets”. Pozdrawiamy jak zwykle złośliwie wprost ze sztabu – Mentorzy

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 21, 2015 o 23:35

Hej Sztabie,

No to żeś się wzbudził. 😉 Nie podłożyłem się. Więcej wiary – tytuł dobrze przemyślany. Trafiam z książką przede wszystkim do tych, którym ninja kojarzy się jako wojownik, a nie rozwinięcie amerykańskiego akronimu. Chociaż w książce jest wytłumaczony również i ten akronim – jako pokazanie co się może stać jeśli nie będzie się ogarniało własnych finansów.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sztab Mentorów Październik 21, 2015 o 22:49

W Polsce jakoś przeżyjemy, a tłumaczenie tytułu książki na angielski będzie „Jak nie zostac finansowym NINJA” 🙂

Odpowiedz

Piotr Październik 22, 2015 o 08:30

Cześć Michał ,
czytając kolejny wpis na twoim blogu czuję się trochę zmartwiony , po raz kolejny zostaje zapomniany Poznań lub Bydgoszcz . Dlatego właśnie kieruje pytanie czy kiedyś odbędzie się coś w jednym z tych miast.
Ale to i tak nie zmienia faktu że blog jest świetny i nadal systematycznie będę go czytał i rozważał wszystkie twoje propozycje .
Pozdrawiam Piotr

Odpowiedz

Kamil Październik 22, 2015 o 17:30

Bydgoszcz – rozumiem. Ale ile razy Michał musi powtórzyć dlaczego nie wybrał tym razem Poznania?

Odpowiedz

Paula Październik 22, 2015 o 11:47

Hej!
Szkoda, że nie będzie Cię w Poznaniu, ale wybieram się specjalnie do Wrocławia, żeby Cię zobaczyć i posłuchać na żywo 🙂
Pozdrawiam, Paula 🙂

Odpowiedz

Dawid Październik 22, 2015 o 13:37

Cześć Michale!
Jak będzie wyglądała weryfikacja osób wchodzących na salę? Trzeba mieć ze sobą jakąś wejściówkę? Co nią będzie?

Do zobaczenia we Wrocławiu

Odpowiedz

Paweł Październik 22, 2015 o 15:42

Michał, a północny środek Polski? Zapraszamy do Torunia 🙂

Odpowiedz

Michał Październik 22, 2015 o 19:20

Znam aule na Uniwersytecie Wrocławskim. Byłem na wielu eventach tam organizowanych i muszę przyznać, że jest to świetne miejsce na tego typu spotkania. Gratuluję wyboru 🙂

Odpowiedz

Igor Październik 22, 2015 o 21:18

Będzie można zrobić sobie z Tobą selfie?

Odpowiedz

Maria Październik 22, 2015 o 22:14

Do zobaczenia w Lublinie !
pzdrawiam

Odpowiedz

Katarzyna Październik 23, 2015 o 07:51

Bardzo się cieszę, że tyle się dzieje i dziać się będzie, choć już zastanawiałam się, dlaczego nie ma żadnych maili od Ciebie Michale. Czekam na spotkanie w Warszawie.

Odpowiedz

Katarzyna Październik 23, 2015 o 07:53

Bardzo się cieszę, że tyle się dzieje i dziać się będzie. Czekam na spotkanie w Warszawie.

Odpowiedz

Magda z finansenaobcasach.info Październik 23, 2015 o 08:12

Świetnie 🙂 Już się zarejestrowałam we Wrocławiu. W Warszawie nie udało się pogadać, to liczę, że tym razem się uda 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 23, 2015 o 14:40

Super. Koniecznie podejdź tym razem. 🙂 Do zobaczenia!

Odpowiedz

Magdalena Październik 23, 2015 o 13:17

Michale,

nie przejmuj się nami, czytelnikami w tak dużym stopniu. Wiemy, ile masz na głowie i to wszystko robisz dla nas – masz na głowie dwa, jeśli nie więcej, wielkie projekty. Moim zdaniem nie powinieneś nas nawet przepraszać za nieregularne wpisy czy podcasty.

Osobiście z niecierpliwością czekam na Twoją książkę. Tym razem nie zasłyszę nowinek na #JOPlive, ponieważ omijasz Gdańsk, ale byłam tym szczęśliwcem, który spotkał się z Tobą na pierwszym takim kameralnym spotkaniu w Gdańsku.

Serdecznie pozdrawiam Ciebie i całą Twoją rodzinę. Piątka! 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 23, 2015 o 14:33

Hej Magdalena,

Dziękuję bardzo za zrozumienie. Muszę się Ciebie posłuchać. 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Październik 24, 2015 o 22:31

A Łódź? Zapraszamy.

Odpowiedz

Mariusz Październik 25, 2015 o 19:40

Warto się spotkać z praktykiem biznesu blogowego. Już zapisuję sobie datę spotkania w Warszawie. Do zobaczenia!

Odpowiedz

PanKalulator Październik 26, 2015 o 08:35

Muszę się wybrać! 🙂

Odpowiedz

Konsjerz Październik 26, 2015 o 13:28

Świetne nowiny Michał. Jako Krakowianin nie mogę się doczekać 14 stycznia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odpowiedz

Dominik Październik 26, 2015 o 19:51

Ehhh. Rozpoczynam wieczorną sesję z czytnikiem RSS i biletów na Szczecin już nie ma. Jestem teraz najsmutniejszym czytelnikiem bloga JOP na świecie 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 27, 2015 o 08:24

Hej Dominik,

No cóż. Może będzie inna okazja. 🙁 Możliwość rejestracji na spotkanie w Szczecinie pojawiła się blisko tydzień temu. Po prostu w takich sytuacjach warto się pospieszyć.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Październik 27, 2015 o 10:42

Cześć Michał, cześć wszystkim!!! 🙂
Jedzie do Ciebie Legnica na spotkanie we Wrocławiu. Nie możemy już się doczekać. 🙂
Pozdrawiamy 😀

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 27, 2015 o 11:45

Super. Do zobaczenia 🙂

Odpowiedz

Paweł Październik 27, 2015 o 22:02

Witaj Michale! Jestem Twoim Fanem , wszystko co tutaj piszesz bardzo mnie inspiruje i motywuje! Od kilku tygodni jednak mniej jest Twoich publikacji, trochę mi tego brakuje. Jest to spowodowane pewnie całą masą innych obowiązków które masz. Jest szansa ,że porą jesienni zimy będzie więcej publikacji ? pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!!!

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 27, 2015 o 22:20

Hej Paweł,

Pracuję nad książką. Gdy w końcu się z nią uporam, to wrócę pełną parą do bloga. Nawet nie pytaj ile tematów mam skolejkowanych na mojej liście. 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 28, 2015 o 22:53

Hej Paweł,

Jest to przede wszystkim spowodowane pracą nad książką i niewątpliwie moją gorszą formą w ostatnim czasie. Zresztą pisałem o tym powyżej w artykule.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karol B24 Październik 28, 2015 o 11:20

Fajne miejsca spotkań choć szkoda że na liście nie znalazł się Gdańsk, do Szczecina niestety miałbym nieco daleko. Dobrze jednak wiem że nie da się wszystkiego pogodzić, poza tym pamiętam że byłeś nie tak dawno na infoShare w Gd. pozdrawiam

Odpowiedz

Miłosz Październik 28, 2015 o 20:15

A czy jest opcja, aby zrezygnować z uczestnictwa? Nie to, że już planuję, ale w życiu różnie bywa (w szczególności jak się ma projektowy czas pracy), a po co blokować miejsce komuś kto może skorzystać.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 28, 2015 o 22:44

Hej Miłosz,

Oczywiście, że jest. Wydaje mi się, że w mailu z potwierdzeniem uczestnictwa masz też link, który pozwala Ci zarządzać rejestracją i tam powinna być możliwość rezygnacji.

A jeśli nie, to wystarczy email do [email protected] – tak jak podałem w sekcji FAQ pod wpisem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Październik 29, 2015 o 14:26

Bardzo się cieszę że w końcu będzie okazja do spotkania osoby której bloga czytam już od ponad 2 lat !
Miejsca udało się w ostatniej chwili zarezerwować, rozeszły się jak świeże bułeczki 😉
Do zobaczenia we Wrocławiu !

Odpowiedz

Maciek Listopad 1, 2015 o 20:35

Ja już chciałem narzekać, że miejsc we Wrocławiu mało, bo od kilku dni brakuje i dopytywać, czy na spotkanie można wkręcić się bez rejestracji, licząc na to, że ktoś z zarejestrowanych nie przyjdzie. A tu dziś niespodzianka, sprawdzam wolne miejsca i jedno się zwolniło i już mam potwierdzenie 🙂 Do zobaczyska we Wrocławiu. Warto raz na jakiś czas sprawdzić zajętość miejsc, jest trochę uczciwych osób, które wiedząc, że nie uda im się dotrzeć, rezygnuje…

Odpowiedz

KasiazPodlasia Listopad 2, 2015 o 20:02

Hej Michał, do zobaczenia we Wrocławiu!

Proszę tylko o info, w jaki sposób będziemy weryfikowani przy wejściu. Imiennie, mamy coś wydrukować?

Serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 2, 2015 o 21:38

Hej Kasiu,

Nic nie trzeba drukować. Zapraszam i do zobaczenia.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Barbara Listopad 3, 2015 o 07:49

Witaj Michale,
zapraszam do Rzeszowa 🙂 Niestety – do najbliższego Lublina jest deficyt połączeń.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dagasz Listopad 3, 2015 o 17:11

O, a kiedy byłeś w Krakowie? 🙂
W takim razie mam nadzieje, ze widzimy sie w kato 🙂

Odpowiedz

Olo Listopad 5, 2015 o 23:41

Witam wszystkich,

Na gorąco kilka spostrzeżeń po spotkaniu we Wrocławiu:
– przede wszystkim gorące podziękowania dla Michała – że mu się chciało;
– prezentacja trwała około 2 godzin, ale nikt się nie nudził. Michał potrafi nie tylko ciekawie pisać, ale też skupić uwagę słuchaczy – jest jednym z lepszych prelegentów jakich miałem okazję wysłuchać;
– sala była na 500 osób, ale wg mnie „wypełnieniona” tylko w 60-70%. Tak że jeżeli ktoś się spóźnił z rejestracją, warto próbować, bo ludzie nie anulują rezerwacji;
– czekam kiedy na blogu pojawią się slajdy z prezentacji – jestem leniwy i nie robiłem notatek, a chciałbym wrócić do kilku tematów;
– wreszcie zrozumiałem jak obsługiwać kalkulator finansowy;
– musiałem wyjść podczas części z pytaniami (do domu miałem 60 km, we mgle), więc nie wiem, jak dalsza część wyglądała;
– słuchacze mieli zapewniony dostęp do WiFi (gratulacje dla Organizatora!).

Jeszcze raz dziękuję, Olo

Odpowiedz

Krystian Listopad 20, 2015 o 09:40

Dzięki za spotkanie w Szczecinie. Bardzo fajnie było Cię widzieć i słuchać na żywo.
Czuję się zmotywowany do działania i już żonie przekazałem kilka trików, które mam nadzieję, zaoszczędzą nam kilka stówek:
1) 50% podwyżki wędruje na oszczędności;
2) wydajemy maksymalnie 50zł na nieplanowane wydatki, promocje, itp. Jeśli „super gorąca oferta”, na która natknęliśmy się w sklepie, przekracza tę kwotę, to odpuszczamy;
3) kupujemy TYLKO wtedy, kiedy uważamy zakup za DEFINITYWNIE TAK. Jeżeli jest inaczej, nie kupujemy.

Odpowiedz

Sebastian Listopad 20, 2015 o 09:47

Michał dzięki za szkolenie, wczoraj na gorąco byłem podekscytowany jak wróciłem i opowiadałem żonie dziś dzień po na spokojnie mogę powiedzieć, że warto było jechać te ponad 100 km z Gorzowa (swoją drogą po macoszemu potraktowałeś piękne województwo lubuskie).

Pomysł na „case study” o którym mówiłeś bardzo fajny, sam od jakiegoś czasu mam podobny tylko rozpatrywany pod kątem atrakcyjności pewnych miejsc w naszym pięknym kraju pod względem turystycznym.

Co ciekawe, dla mnie największym kopem w tyłek była rozmowa (ćwiczenia) z wyliczaniem emerytury dla 25 letniej pani Jolanty (o ile dobrze imię pamiętam). Dzięki temu wiem… w jak ciemnej d… jestem nadal finansowo.

Niepokojące są Twoje rozterki nad lokowaniem oszczędności. Katastroficznie trochę to zabrzmiało z nutką teorii spiskowych… No, ale na Cyprze już się o możliwości spełnienia takich teorii przekonali na żywo.

Czekam na książkę, zawsze fascynowała mnie kultura Japonii więc z chęcią dowiem się jak zostać ninja ;).

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Do zobaczenia następnym razem.

Sebastian.

Odpowiedz

Joanna Listopad 27, 2015 o 19:02

…a gdzie Łódź?

Odpowiedz

Karolina Grudzień 2, 2015 o 18:01

Hej,
Udało mi się dotrzeć do Polski na czas więc do zobaczenia jutro w Lublinie:) Cieszę się bardzo że będę mieć okazję zobaczyć się na żywo i może uda się zamienić parę słów.

Odpowiedz

Tomasz Grudzień 3, 2015 o 22:54

Mega dawka pozytywnych emocji i inspiracji, a wszystko w świetnej atmosferze.
Bardzo dobrze zainwestowane 3 godziny życia. Zresztą, kto był ten wie.
… i brawa dla odważnej Ani. 🙂

Dzięki Michał za spotkanie w Lublinie!

Odpowiedz

luki339 Grudzień 4, 2015 o 08:21

Byłem, polecam, ale napisze małą uwagę, za długi wstęp przynajmniej dla mnie, ciekawie zaczęło być przy wyliczaniu emerytury i przy zadawaniu pytań. Ogólnie pozytywnie, bo utwierdzam się w przekonaniu o słuszności i realności moich wyliczeń emerytalnych. Emerytura, albo jak kto woli wolność finansowa po 50 r.ż. jest na wyciągnięcie ręki dla ogarniętych finansowo. Wystarczy się ogarnąć finansowo, wdrożyć kilka zasad i można osiągnąć taki cel. Pozdrowienia

Odpowiedz

Kasia Grudzień 6, 2015 o 22:32

Michał, ileż Ty tu masz komentarzy!, przewijam i przewijam, by dojść do końca…hi,hi. Pozdrowienia i życzę poukładania spraw i miłego pisania książki

Odpowiedz

Rafał Grudzień 8, 2015 o 18:40

Cześć Michał
Mam nadzieję, że w przyszłości odwiedzisz także Olsztyn. Masz tu całkiem spore grono sympatyków. Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 9, 2015 o 22:12

Będę miał to na uwadze 🙂

Odpowiedz

Jola Grudzień 26, 2015 o 17:07

Czy można prosić o spotkanie w Rzeszowie?

Odpowiedz

Joe Styczeń 10, 2016 o 18:25

Witajcie
Już nie mogę się doczekać spotkania w Katowicach. Jednak mam pytanie, czy jest gdzieś info o której to spotkanie i gdzie ta sala?

Odpowiedz

Gosia Styczeń 13, 2016 o 14:19

„W Katowicach zobaczymy się na Uniwersytecie Ekonomicznym, ul. Bogucicka 3, budynek A, Aula A, III piętro.”

Odpowiedz

Robert Styczeń 13, 2016 o 13:51

Hej, jeśli ktoś chce jechać wspólnie to mam 3 wolne miejsca z Krakowa do Katowic jutro, kontakt 733666914. Zapraszam 🙂

Odpowiedz

Michał Styczeń 14, 2016 o 20:26

Jest super! 🙂

Odpowiedz

piotr Styczeń 28, 2016 o 22:47

Michał, jestem świeżo po spotkaniu w Warszawie. Dziękuję za organizację jopa w stolicy.
Jedyne czego mi zabrakło, to jednej lub dwóch krótkich przerw, żebym mógł poderwać chociaż jedną uświadomioną finansowo dziewczynę 🙂

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: