Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Jak kupić mieszkanie – przewodnik krok po kroku

Na tej stronie znajdziesz listę wszystkich artykułów oraz podcastów na moim blogu poświęconych temu jak bezpiecznie kupić mieszkanie. Prezentowane tu tematy dotyczące kupna mieszkania, opracowane zostały z myślą zarówno o osobach, które kupują swoje pierwsze mieszkanie, jak i o inwestorach zainteresowanych zarabianiem na wynajmie.

Bezpieczne kupno mieszkania

Jeśli dopiero planujesz kupić swoje pierwsze mieszkanie, to najbardziej wartościowe dla Ciebie będzie wysłuchanie trzech odcinków podcastów, w których wspólnie z moim gościem omawiamy zakup mieszkania krok po kroku.

Artykuły oraz nagrania znajdziesz tutaj:

W ostatnim z podcastów odpowiadamy na pytania Czytelników mojego bloga przedstawione w artykule „Mieszkaniowa lista życzeń„.

Mieszkanie na wynajem

Jeśli podobnie jak ja, inwestujesz w mieszkania na wynajem oraz przeprowadzasz transakcje szybkiego zakupu i sprzedaży mieszkań (tzw. flipy), to obowiązkową lekturą dla Ciebie są te trzy artykuły:

Kupno mieszkania od strony finansowej

Jeśli planujesz finansować zakup mieszkania kredytem hipotecznym, to zanim go zaciągniesz warto byś zadbał o swoją wiarygodność kredytową. O tym, jak przygotować się do zaciągnięcia dużego zobowiązania kredytowego, przeczytasz w cyklu dotyczącym scoringu BIK. Im większą masz zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, tym łatwiej będzie Ci uzyskać kredyt na lepszych warunkach.

Jeśli jesteś młodym człowiekiem, np. dopiero kończysz studia lub jesteś w ich trakcie, i jednocześnie zastanawiasz się nad zakupem mieszkania i wzięciem kredytu hipotecznego, to koniecznie przeczytaj historie dwóch Czytelników bloga pokazujące ten sam temat z różnych punktów widzenia:

Kolejnym krokiem powinno być przesłuchanie podcastów o kredytach hipotecznych:

A jeśli już posiadasz kredyt hipoteczny i zastanawiasz się nad opłacalnością nadpłacania jego rat, to w przeprowadzeniu samodzielnej analizy pomoże Ci artykuł „Czy warto nadpłacać kredyt?„. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zdecydujesz się na spłatę kredytu, to zobacz jak możesz dokonać spłaty przed terminem nie płacąc karnych opłat.

Kredyt hipoteczny w walucie, np. CHF

Jeśli masz kredyt hipoteczny we franku i zastanawiasz się czy jego wzięcie było dobrym pomysłem, to przeczytaj na spokojnie te dwa wpisy:

Zapisz się na mój newsletter!

A jeśli opublikowane tutaj informacje i artykuły okazały się dla Ciebie przydatne, to zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter. Nie rozsyłam spamu! Otrzymasz ode mnie wyłącznie informacje o nowych artykułach publikowanych na blogu (m.in. dotyczących tego jak kupić mieszkanie), a także ekskluzywne materiały przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów mojego newslettera.

Zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o oszczędzaniu pieniędzy. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!