Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

FinBlog 2015: komplet materiałów z konferencji

25 komentarzy

FinBlog 2015 konferencja blogerów finansowych

24 września 2015 r. odbyła się pierwsza edycja konferencji FinBlog – spotkania dla Czytelników i sympatyków blogów finansowych organizowana przez samych blogerów finansowych. Idea konferencji była bardzo prosta: w jak najbardziej skondensowanej formie chcieliśmy przekazać uczestnikom podstawowe informacje dotyczące różnych aspektów finansów osobistych: oszczędzania, zarabiania oraz pomnażania oszczędności z zachowaniem zdrowego podejścia do pieniędzy.

Szczegółową relację z tego wydarzenia możesz znaleźć w tym artykule. A na tej stronie znajdziesz nagrania wszystkich prezentacji oraz panelu dyskusyjnego, w którym odpowiadaliśmy na pytania uczestników. Wierzę, że materiały te pomogą usystematyzować i ugruntować Twoją wiedzę.

Narodowy Bank Polski

Wyłącznym patronem konferencji FinBlog 2015 był Narodowy Bank Polski, którego podstawowym celem jest dbanie o wartość pieniądza. Zachęcam jednocześnie do odwiedzenia serwisów internetowych prowadzonych przez NBP: zanim-podpiszesz.pl oraz euro.nbp.pl.

A teraz zachęcam do obejrzenia filmów z zapisem wystąpień. Zamieszczone są one w takiej samej kolejności, w jakiej prezentowane były podczas konferencji.

Jak zarabiać na promocjach bankowych 6000 złotych rocznie?

Michał Pałka – LiveSmarter.pl

Kilkaset złotych, drogi tablet, a do tego zwrot części wydatków w sklepach – właśnie w taki sposób banki próbują nas nakłonić do skorzystania z ich produktów i… liczą na nasze potknięcie. Jak więc mądrze wybierać i korzystać z promocji bankowych? Gdzie szukać haczyków? Wreszcie jak spełniać warunki kilku promocji na raz, zarabiać kilkaset złotych miesięcznie i wcale nie tracić na to zbyt dużo czasu?

Pobierz slajdy w formacie PDF

Czy blogerzy mogą zastąpić dziennikarzy?

Maciek Samcik – Subiektywnie o finansach

O społecznościach, które coraz bardziej zmieniają świat finansów oraz mediów. I o tym dlaczego bloger bywa skuteczniejszy od dziennikarza.

Pobierz slajdy w formacie PDF

Jak oszczędzać i inwestować, aby nie zwariować

Zbyszek Papiński – App Funds

Oszczędzanie i inwestowanie to nie tylko same suche liczby i matematyka, ale także emocje. Mimo że wszyscy myślimy o sobie jako o osobach rozsądnych, podejmujących racjonalne decyzje ekonomiczne, jednak wpadamy w liczne pułapki, często zastawione przez nasz własny umysł. Jakie są to pułapki? Jak ich unikać?

Pobierz slajdy w formacie PDF

Jak zadbać o własne finanse nie komplikując swojego życia?

Marcin Iwuć – Finanse bardzo osobiste

Żyjemy z dnia na dzień, pracujemy co sił, pędzimy przed siebie na oślep. Gdy nie widzimy postępów, szukamy złożonych rozwiązań. Tymczasem to, co naprawdę ważne, z reguły jest bardzo proste. Opowiem o kilku niezwykle prostych zasadach, które pomogą Ci zadbać o własne finanse.

Pobierz slajdy w formacie PDF

Inwestowanie w siebie i własny biznes jako droga do szybszej emerytury

Michał Szafrański – Jak oszczędzać pieniądze

Jak odłożyć tyle pieniędzy, aby móc pracować tylko dla przyjemności, a nie dlatego, że musimy? – takie pytanie trapi wiele osób zastanawiających się nad swoją przyszłością. Co musi się stać, aby móc przejść na emeryturę w wieku 40 lub 50 lat? Jak możemy inwestować pieniądze, jeśli boimy się rynków kapitałowych?

Pobierz slajdy w formacie PDF

Panel dyskusyjny z wszystkimi prelegentami

Od lewej: Zbyszek Papiński, Marcin Iwuć, Michał Szafrański, Maciej Samcik, Michał Pałka i prowadzący Paweł Cymcyk.

Podziękowania od Pajacyka

Podziękowanie od PAHUdział w konferencji FinBlog kosztował symboliczne 14,99 zł. Całość dochodów ze sprzedaży biletów przeznaczyliśmy dla dwóch organizacji charytatywnych – na program Pajacyk (PAH) oraz na Szlachetną Paczkę (Stowarzyszenie WIOSNA). Po prawej znajdziecie piękne podziękowania dla Was, jakie otrzymałem od Polskiej Akcji Humanitarnej.

Jeżeli chcielibyście się odwdzięczyć w jakikolwiek sposób za udostępnienie powyższych materiałów, to zachęcam do wsparcia Pajacyka – programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie.

Próbuję ufundować wspólnie z Wami 10 000 posiłków w 2015 roku. Szerzej o tej inicjatywie napisałem na tej stronie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Co dalej?

Jeśli podobała Ci się konferencja FinBlog i załączone materiały, to zachęcam do powiedzenia o tym w komentarzu. Planujemy kolejną edycję tej konferencji. Już teraz możesz zaproponować tematy, które szczególnie Cię interesują i o których chcesz usłyszeć na FinBlog 2016.

To nie jest konferencja dla nas – blogerów – tylko dla Was – konsumentów naszych treści. Zachęcam do jej aktywnego współtworzenia i z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Podpis Michała

{ 19 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Paweł Tomkiel Listopad 13, 2015 o 14:20

Świetna jakość, chłopaki naprawdę dobrze to poskładali. Niezła dawka wiedzy zachowana dla potomnych 🙂

PS: tylko w niektórych kadrach widok jest jakby przez szybę, to celowe zagranie czy faktycznie bylo nagrywane przez szybę? 😀

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 13, 2015 o 15:32

Hej Paweł,

Niestety coś nie tak było z jasnością kadru w jednej z kamer z tego co widziałem. Dlatego na etapie montażu kolory były poprawiane, co ma też taki skutek, że miejscami wygląda to dziwnie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Listopad 13, 2015 o 15:04

FinBlog był naprawdę rewelacyjna konferencją – mam ogromną nadzieję, że będą kolejne edycje i również będę mógł na nich być. Wystąpienie Marcina i Macieja po prostu niszczy.

Odpowiedz

Adam Listopad 13, 2015 o 16:08

Fajnie gdy na konferencji za rok wystąpią też może inni blogerzy. Metafinanse, Bankobranie, Polcan, może warto też blogerke zaprosić, np. Agnieszkę Skupieńską?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 13, 2015 o 19:14

Hej Adam,

Taki mam plan żeby sukcesywnie poszerzać zakres występujących osób. Panie zawsze mile widziane. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomislav Listopad 13, 2015 o 16:29

Dzięki Michale jesteś wielkim człowiekiem.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 13, 2015 o 19:14

Hahaha… raptem 168 cm 😉

Odpowiedz

V. Listopad 13, 2015 o 18:16

chłopaki jesteście świetni! WYMÓWKOŁAMACZE !!!

Odpowiedz

Ewelina Listopad 13, 2015 o 21:55

Rewelacja 🙂 bardzo konkretnie powiedziana esencja Waszych blogów z poczuciem humoru.

Odpowiedz

Ania Listopad 13, 2015 o 22:06

Michał,

wielkie dzięki za wszystko co robisz. Jesteś fantastycznym człowiekiem, niesamowicie inspirujesz do zmian na lepsze.
Pozdrawiam serdecznie,
Ania

Odpowiedz

Karola Listopad 16, 2015 o 22:12

Fenomenalne! 🙂 Bardzo dziękuje.

Odpowiedz

Sławek Listopad 19, 2015 o 13:34

Świetne materiał. Idealne podsumowanie konferencji, a w domu można sobie przysiąść na spokojnie, obejżec kilka razy i wszystko usystematyzować. Wielkie dzięki. Kawał dobrej roboty.

Odpowiedz

Pawel Grudzień 4, 2015 o 20:50

Od konferencji trochę czasu już minęło ale fajnie było jeszcze raz przypomnieć sobie Twoja prelekcje. Dala mocno motywacyjnego kopa!
Liczę na to ze uda nam się spotkać na kolejnej:)

Odpowiedz

Łukasz Grudzień 29, 2015 o 15:42

Świetny materiał, dziękuje za umieszczenie i możliwość uczestniczenia w FIN BLOGu 2015 !

Odpowiedz

Arek Styczeń 13, 2016 o 17:24

Michal,
lepiej pozno niz wcale.. dopiero obejrzalem filmy z konferencji. Sa mega motywujace. Mozesz mi przyblizyc prosze, co rozumiesz przez „zafakturujesz kogos, ze mu szkolenie zrobiles” oczywiscie robiac to w swietle prawa? Z gory dzieki, powodzenia:)

Odpowiedz

Michał Październik 27, 2017 o 13:00

Bardzo fajny materiał, czy planuje kontynuację w tym lub kolejnym roku?

Odpowiedz

Adam Grudzień 3, 2018 o 11:27

Jak to się zmienia. 10 minuta wystąpienia.. Michał nie potrzebował samochodu. Chciał żeby obecny był jego ostatnim w życiu.. ewentualnie kiedyś jak się zepsuje to jakiś wynajmie 🙂 dziś? 2018? Mustang za ponad 200 tys. okazał się jednak potrzebny 😀

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 3, 2018 o 11:29

Hej Adam,

Nadal nie odczuwam potrzeby wymiany Mondeo. 🙂 Mustang to realizacja marzenia, a nie potrzebne auto. Szczęśliwie stać mnie na realizację i takich marzeń.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewa Styczeń 12, 2019 o 13:18

Michał życzę zdrowia! Daj sobie czas! Twoja wydajność jest mimo wszystko imponująca! Czekam cierpliwie!

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz