Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Plusy i minusy nju mobile – refleksja po 7 miesiącach oraz nowa, lepsza oferta

przez Michał Szafrański dodano 24 stycznia 2014 · 343 komentarze

Nju mobile

nju mobile dokłada do pieca! 19 zł/m-c zamiast 29 zł – tyle maksymalnie zapłaci się za nieograniczone rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w ramach usługi „Do komórkowych za 19 zł”.

Taki jestem ostatnio zapracowany, że przespałem aktualizację oferty nju mobile, marki działającej pod skrzydłami Orange. Znowu daje ona solidnego kopniaka konkurentom z korzyścią dla klientów (i tych nowych i starych) 🙂

Jeśli dzwonisz tylko na telefony komórkowe (we wszystkich polskich sieciach), to posiadając abonament zapłacisz za rozmowy maksymalnie 19 zł/m-c, a nie jak dotąd 29 zł/m-c. W moim przypadku, to mistrzowska obniżka! 10 zł/m-c = oszczędność 120 zł/rok. I jeszcze telefon Żony i telefon Mamy – w rodzinie zostanie trochę pieniędzy.

I przy okazji wykorzystam to jako pretekst do podsumowania moich 7-miesięcznych doświadczeń z nju mobile i odpowiedzi na pytania dotyczące jakości usług tej sieci, które przesyłacie mi w mailach.

Aktualizacja oferty nju mobile

Wierni Czytelnicy bloga wiedzą, że jestem fanem oferty nju mobile. O sposobach obniżenia i tak niskiego abonamentu pisałem już w maju 2013 – niedługo po pojawieniu się nju mobile na rynku. Niestety przeoczyłem najnowszą zmianę oferty tego operatora wprowadzoną od 1 stycznia 2014 (tak to jest jak się nie ogląda telewizji) – a jest ona naprawdę mistrzowska i warta odnotowania 🙂

Pozornie oferta nju mobile zmieniała się od stycznia tylko nieznacznie, ale o tym za chwilę… Operator ma nisko ustawiony podstawowy abonament = 9 zł/m-c, ale finalna opłata miesięczna rośnie w miarę dzwonienia. Ma jednak stawki maksymalne na dzwonienie (29 zł/m-c), SMS-owanie (9 zł/m-c) i korzystanie z Internetu (19 zł/m-c). Jak łatwo policzyć za “nieograniczone wszystko” powinniśmy zapłacić 57 złotych.

Pierwszy „patent oszczędnościowy” polega na mądrym korzystaniu z Internetu w telefonie (co opisywałem w moim poprzednim artykule). Zamiast 19 zł / m-c możemy równie dobrze zapłacić tylko 5 zł jeśli starcza nam 350 MB danych (mi tylko w jednym, wyjazdowym miesiącu nie starczyło) lub 7 zł za 700 MB. Co więcej te pakiety można aktywować kilkakrotnie w jednym okresie rozliczeniowym (według doniesień Czytelnika Malika – maksymalnie 5 pakietów w danym okresie). Minus jest tylko taki, że pakiet wygasa wraz z końcem tego okresu i pierwszego dnia kolejnego cyklu rozliczeniowego trzeba go aktywować ponownie.

Drugi „patent oszczędnościowy” zaoferował nam właśnie nju mobile. Nowością jest rozbicie maksymalnej stawki za rozmowy telefoniczne na dwa składniki:

 • opłatę za połączenia na numery komórkowe w wysokości 19 zł/m-c
 • opłatę za połączenia na numery stacjonarne w maksymalnej wysokości 10 zł/m-c

Co to daje? Osobom, które dużo dzwonią z komórki i na inne komórki i na numery stacjonarne, zmiana ta nie daje nic nowego. Nadal za nieograniczone rozmowy zapłacą łącznie 29 zł/m-c. Ale jeśli nie dzwoni się na stacjonarne (ja to robię baaardzo sporadycznie), to maksymalna opłata za nieograniczone rozmowy = 19 zł/m-c.

Gdzie jest haczyk? No właśnie nie ma 🙂 Ale trzeba zrobić jedną rzecz:

 • trzeba wysłać SMS na numer 80113 o treści AKT.
 • Taki SMS kosztuje tyle co standardowy SMS – więc to nasz jedyny koszt jest bezpłatny (sprawdzone!).
 • Wysyła się go raz. Nie trzeba powtarzać tej operacji po zakończeniu cyklu rozliczeniowego. Taki sposób naliczania opłat przedłuża się automatycznie.
 • Nie ma żadnej opłaty miesięcznej za korzystanie z tego sposobu rozliczania rozmów.
 • Regulamin usługi „Do komórkowych za 19 zł” znajduje się tutaj. Usługa ta ma charakter promocyjny, ale nie wiadomo czy i kiedy się skończy 🙂

Rozliczanie rozmów według zasad „Do komórkowych za 19 zł” zaczyna swój bieg od kolejnego okresu rozliczeniowego. Po wysłaniu SMS aktywacyjnego dostaje się potwierdzenie zwrotne z informacją od jakiej daty będziemy mieć aktywny nowy sposób naliczania. Elegancko i przejrzyście 🙂

I jeszcze jedno: podoba mi się, że nowa oferta dostępna jest i dla nowych i dla starych klientów abonamentowych. Szacunek! Lubię czuć się dopieszczony i autentycznie tak się czuję 🙂

Czytaj także: Blog daje dobrze zarobić – czyli raport Michała za drugi kwartał 2014

Ile płacę za nieograniczone korzystanie z telefonu?

W komentarzach pod artykułem ze 107 poradami dotyczącymi oszczędzania niektórzy z Czytelników podzielili się swoimi kosztami za telefon komórkowy. Śmignęła mi gdzieś kwota 160 zł/m-c. Mam nadzieję, że tym artykułem uda mi się przekonać kolejne osoby, że warto przyjrzeć się swoim kosztom telekomunikacyjnym. Po prostu szkoda przepłacać – zwłaszcza, że w domach mamy zazwyczaj więcej niż jeden abonament.

Korzystając z nju mobile bez żadnego ograniczania się, powinienem płacić za telefonowanie, SMS-owanie i wystarczający mi Internet 29+9+5 = 43 zł lub 45 zł przy droższym pakiecie internetowym. Oczywiście ewentualne rozmowy na infolinie lub za granicę są dodatkowo płatne. A byłem przecież w ubiegłym roku na 5-tygodniowych wakacjach – część spędzona za granicą. Ile zapłaciłem w praktyce?

Abonament nju mobile

Łącznie przez 7 opłaconych okresów rozliczeniowych zapłaciłem 247,95 zł. Aktywnie korzystałem z telefonu od lipca 2013, czyli przez 6 miesięcy. Średnia wysokość opłat za ten okres = 41,33 zł brutto/m-c. I to uwzględniając najdroższy miesiąc z dzwonieniem w roamingu. To lubię 🙂

Co da mi zaktualizowana oferta nju mobile? W praktyce obniży moje koszty o dodatkowe od kilku do 10 zł/m-c. Toż to tak jakbym dostał rabat 20–25% 🙂

Sprawdź również: Jak być oszczędnym

Moje bijatyki z nju mobile

Dla jasności: chociaż do oferty cenowej nju mobile nastawiony jestem entuzjastycznie, to nie mogę powiedzieć, że przez te kilka miesięcy wszystko było absolutnie OK. W boju hartuje się stal 🙂

Do nju przeniosłem już kilka numerów w rodzinie. Mam pozytywne i negatywne doświadczenia. Podsumuję najważniejsze z nich w punktach. Najpierw plusy:

 • Tania i z mojej perspektywy bezkonkurencyjna oferta dostępna dla każdego (nie wynegocjowana z operatorem, tylko tak po prostu dostępna).
 • Łatwa do zrozumienia oferta.
 • Zasięg nju mobile = zasięg Orange, który do tego został poprawiony w Warszawie w II połowie ubiegłego roku. Niestety ja w mieszkaniu mam bardzo słaby zasięg, ale to akurat wina konstrukcji mojego budynku (w zasadzie bunkier ;-)), a nie operatora.
 • Umowa na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia kiedy się chce – z zachowaniem jednego pełnego cyklu rozliczeniowego.
 • Świetne wsparcie techniczne przez Internet (zawsze korzystam z czatu) oraz niezawodne, sprawne i pomyślne (jak na razie) rozpatrywanie reklamacji.

Minusy:

 • Prowadząc działalność gospodarczą nie mam jak wrzucić telefonii abonamentowej w koszty. Oferta nju mobile przeznaczona jest bowiem dla klientów indywidualnych. Oczywiście można to obejść stosując ofertę prepaid i biorąc fakturę za każde doładowanie. Taka wystawiana jest przez firmę współpracującą z nju i obsługującą doładowania. Ale nie o to mi chodzi. Ja chcę mieć abonament na firmę.
 • nju trapiły problemy wieku niemowlęcego – problematyczna aktywacja numerów na samym początku (potem już te problemy zostały rozwiązane), błędy w naliczaniu opłat za usługi itp. Przykładowo: jedna z moich reklamacji dotyczyła tego, że pomimo maksymalnej opłaty za SMS na poziomie 9 zł / m-c na jednej z faktur miałem kwotę ponad 11 zł. Reklamacja została rozpatrzona sprawnie, różnica zwrócona i już więcej nie miałem tego problemu.
 • nju pozwala wyłączyć wszystkie usługi dodatkowe, np. zablokować możliwość wysyłania Premium SMS (te o podwyższonej płatności), jak również otrzymywanie spamu z firm organizujących konkursy itp. Ale “filtry” operatora czasami nie są szczelne. Syn i ja sporadycznie dostajemy SMS-y z informacjami “wygrałeś!” itp. pomimo, że sami nigdzie się nie rejestrowaliśmy. Złożyłem dwie takie reklamacje. Operator sprawnie przeprosił i w ramach rewanżu zasilił nam konta kwotami po 10 zł. Miło 🙂
 • Przez długi czas irytowały mnie SMS-y przypominające o konieczności zapłaty faktury przychodzące nawet wtedy, gdy płatności już dokonałem. Ostatnio jakby się to trochę uspokoiło i nie jestem “molestowany” przypomnieniami po już wykonanym przelewie.
 • Jeśli mam się już do czegoś przyczepić, to napiszę, że nju mobile nie ma zasięgu w metrze warszawskim (w odróżnieniu od Play).
 • Gdy w czerwcu wkładałem kartę SIM do mojego telefonu, to nie mogłem jeszcze w nju mobile zamówić karty nano SIM (taka najmniejsza, np. do iPhone 5). Obecnie przy składaniu zamówienia na kartę można wybrać kartę nano (bezpłatnie). Dodatkowo dotychczasowi klienci mogą zamówić wymianę karty na nano SIM, ale kosztuje to w takim przypadku 25 zł.

A propos reklamacji – możecie się zastanawiać czy opłaca się kłócić z operatorem czy jakimkolwiek innym dostawcą o 1 zł. Myśląc prostolinijnie – szkoda czasu. Ale ja mam jednak poczucie misji. Wierzę, że każda taka uzasadniona reklamacja pomaga operatorowi lub innemu dostawcy, wykryć kolejną lukę w działaniu ich systemów i że przyczyniam się w ten sposób do poprawienia tej usługi nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich klientów. Poza tym wyrabiam sobie opinię o danym usługodawcy: uwzględni reklamację czy nie, na ile sprawnie odpowie, czy jest godzien tego bym był jego lojalnym klientem, czy lepiej uciec gdzie indziej? nju jak na razie zdaje u mnie ten egzamin na piątkę 🙂

A Ty co zrobisz?

nju mobile ma program afiliacyjny, ale zdaję sobie sprawę, że ten artykuł może być odbierany jak “laurka”. I dlatego nie podpinam tu żadnych linków, które służyłyby mojemu zarabianiu na rejestracjach nowych klientów w nju mobile. Niech stracę 😉 Ja po prostu jestem zadowolonym klientem, który dzieli się swoją opinią.

A jednak…

Kilku z Was przysłało mi maile z prośbą żebym jednak udostępnił link afiliacyjny, bo chcecie mi dać zarobić. Nie będę się opierał 🙂 Artykuł napisałem jako zadowolony klient nju mobile, ale jeśli uznasz, że przydał Ci się on na tyle, że chcesz zamówić abonament nju mobile i jednocześnie chcesz mi dać zarobić, to możesz to zrobić klikając >> TUTAJ <<.

A ja bardzo Ci za to dziękuję 🙂

Ale mam do Ciebie jedną prośbę: bez względu na to, z usług którego operatora korzystasz i którego kiedyś wybierzesz – obiecaj mi, że przy najbliższym “końcu” Twojej umowy rzetelnie zastanowisz się nad obniżeniem kosztów telekomunikacyjnych. Najlepiej sprawdź już teraz kiedy kończy Ci się obecna umowa i wpisz sobie przypomnienie do kalendarza na datę dwa miesiące przed jej wygaśnięciem.

Przegląd ofert jest w miarę szybki, swój numer można przenieść do innej sieci bez żadnych problemów, szkoda przepłacać. A jeśli dzisiaj płacisz np. 160 zł/m-c, a możesz płacić np. 40 zł/m-c, to w ciągu dwóch lat (tyle trwa typowa umowa z operatorem) wygospodarujesz 2880 zł. Wystarczy na najbardziej wypasioną komórkę i jeszcze coś zostanie. A o kupowaniu komórek też sobie kiedyś porozmawiamy, bo to oddzielny temat…

A z ciekawości: ile płacicie w tej chwili za usługi swojego operatora, gdzie macie komórkę i jak nazywa się taryfa? Może jest coś lepszego od nju mobile tylko ja o tym nie wiem?

Miłego weekendu 🙂

Zobacz także: Nju mobile – sposób na tani abonament za komórkę

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 342 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

bleker Styczeń 24, 2014 o 18:07

Ja z rodziną mamy Play Fresh na kartę (konto ważne rok po doładowaniu 5zł ! ) oraz darmową usługę zbieraj minuty – za każde odebrane pełne dwie minuty jedną dostaję gratis. Raz na rok kupuję w innej sieci no limit (maks. 30zł) na dwa, trzy miesiące. Wszyscy w domu dzwonią z tego numeru ile chcą i dzwonimy również do siebie przy okazji zbierając minuty. W ten sposób wydajemy maks. 100 zł na rok a mamy mega ilość minut i około kwartał nielimitowany.
🙂
Takie karty sim można jeszcze kupić na aukcjach. Jak ktoś mało rozmawia, np. 2-3 godziny miesięcznie to taka taryfa jest jak znalazł.
Zaradne dzieciaki kiedyś ogłaszały w prasie „sprzedam tanio opla” i jak ktoś zadzwonił to urządzały sobie pogawędkę, żeby zbierać minuty. No, ale to strata czasu.

Odpowiedz

Remigiusz - blog Oszczędzanie Styczeń 26, 2014 o 19:22

Ja mam ofertę Play 29 zł/mc rozmowy bez limitów. Pełen pre-paid bez żadnych umów (na czas nieokreślony również). Po prostu na kartę kupioną w pobliskiej żabce.

Nie podoba mi się – wyrzucam kartę sim do kosza i po problemie.

Oczywiście jak pisałem, o użyteczności sieci poza metropoliami decyduje zasięg, dlatego jeśli komuś pasuje nju (i zabawa w faktury) – to czemu nie.

Odpowiedz

ggfgf Luty 16, 2014 o 14:37

Tylko jest jedno ale i tutaj i w nju że trzeba utrzymywać ważność konta żeby dzwonić więc nie jest to 29 zł miesięcznie ale dużo więcej. Radzę poczytać stronę play i to ze zrozumieniem.

Odpowiedz

Emilia Marzec 27, 2014 o 18:15

nieprawda 🙂 Nie trzeba utrzymywac ważnośc konta. A w Nju jest taka usługa jak konto ważne „po wieki”

Odpowiedz

Andy Kwiecień 24, 2024 o 11:09

Nju mi się podobała (bo to filia orenge – więc „ona”) do telefonowania. Od lat mam na kartę za 19 zł rozmowy do wszystkich. sma dodatkowo, ale mniewiele korzystam. Prosto, bez komplikacji. Natomiast z chwilą korzystania z internetu – zupełnie się nie opłaca. Pierwsze 19 zł jest po zwariowanych (żeby nie napisać złodziejskich) cenach i ończy sie po 2-ch dniach. Potem mam też 9 GB za staz, ale on tez jakoś diabelnie szybko znika: pierwsze 3 Gb w 1 dzień.. Wiec chyba się wyniosę.
Dla porónania karta internetowa orange free 100 Gb starcza mi na pół roku (nawet nie 1 Gb dziennie), a w nju – na kilka dni 19 zł + staż 9 Gb. Bardzo kiepsko! Nie polecam.

Odpowiedz

Zosiek Marzec 19, 2014 o 23:09

bleker nie ściemniaj, w Play już nie ma zbierania minut, własnie dlatego zmieniłem operatora pół roku temu, jak mi na starterze w playu zaczęło wciągać kasę jak toaleta wodę, zamiast miesięcznie doładowywać 5 zł, musiałem doładować dwa razy po ponad 60 zł, jeszcze miałem nadzieję że coś nowego dadzą, pytałem w salonie i nic, i w końcu przeszedłem do NJU i jestem bardzo zadowolony, przed play miałem t-mobile w abonamencie 140 zł, w którym mało co było…

Odpowiedz

olo Marzec 28, 2014 o 12:18

stare karty mają więc nic nie ściemnia. Nowi klienci już nie kupią tej oferty. Ja ją mam , ale też nie wiem czy play nie zrezygnuje z niej w niedalekiej przyszłości – wtedy przeniosę się do nju. Na razie mam uzbierane 28 godz. dla siebie i zamiast znikać to mi dochodzą nowe 😉

Odpowiedz

d6b Sierpień 6, 2019 o 12:57

Taryfa Play Fresh jest nadal aktywna jak ktoś ma starą kartę np. z 2009 kiedy można było jeszcze je kupić. Mamy sierpień 2019 i moja karta SIM Play Fresh dalej śmiga i nadal doliczają 1 min promocyjną za 2 minuty z innych sieci kom. lub stacjonarnych albo zza granicy. Jedyne ograniczenie że za przychodzące połączenia z komórek PLAY nic nie doliczają. Idealna wymarzona opcja dla DualSIM albo 2 komórek bo to jest opcja do samego dzwonienia. SMSy wychodzą tutaj drogo, Internet bardzo drogo.

Odpowiedz

Kazimierz Wrzesień 2, 2021 o 21:03

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ,że Nie miała baba kłopotu zainstalowała sobie Nju”Ja zakończyłem współprace.o kilka lat za późno.

Odpowiedz

Pak Październik 29, 2020 o 07:40

Nadal mam w Play ofertę Play na Kartę (z czasów wchodzenia Play na rynek) zbieraniem minut, wazność konta to rok po doładowaniu. Numer tylko do rozmów, bo sms-ów to nie dotyczy, kosztuje mnie 5pln rocznie. Numer podany w stopce maila firmowego i jako podstawowy numer do kontaktu. Stan dodatkowych minut przeważnie w granicach 2h.
Jako numer główny a2mobile na kartę 19,90 miesięcznie totalny non-limit (rozmowy wszędzie, sms, mms, 15GB szybkiego netu pózniej nie mniej niz 512 Kb/s (w odróżnieniu od NJU co najwyżej 1Mb/s a w praktyce 128kb/s). Rocznie płacę za telefon ca 244 pln.

Odpowiedz

Irenka Styczeń 24, 2014 o 18:19

Ja mam nr w nju po przeczytaniu artykułu na Twoim blogu Michale 🙂
Mam aktualną promocję już aktywną i faktycznie więcej niż 19zł na komórki nie naliczają 🙂

NJU JEST SUPERRRR!
Miłego weekendu!

Odpowiedz

Marcin Kwiecień 10, 2014 o 12:28

No nie wiem, mi ostatnio naliczyli ponad, tak jakbym dodatkowo dzwonił na stacjonarne.
Sprawdziłem i każde wykonane przeze mnie połączenie było na tel. kom.
Do tego, po tym, praktycznie przestałem korzystać z telefonu w nju, a i tak ponad 36 zł do zapłaty.

Odpowiedz

marek Maj 24, 2021 o 12:15

mnie to samo spotkalo, robią w balona równo

Odpowiedz

Malik Styczeń 24, 2014 o 18:19

W miesiącu można kupić maksymalnie 5 pakietów internetowych (a nie nieograniczoną liczbę), ale to już taki drobiazg dla porządku 😉 Blog super, czytam od niedawna. Pozdrowienia!

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 18:29

Hej Malik,

A to cenna informacja – zaraz uzupełnię artykuł.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 24, 2014 o 18:23

Moja dziewczyna przedłuża teraz abonament w T-Mobile i byłem mile zaskoczony, że dostanie 400 minut, 500 Mb i 1000 SMS-ów za 40 zł miesięcznie. Ona dużo nie rozmawia, a musi zostać w tej sieci „bo rodzina” 🙂 Ale cena czy tak czy tak niezła. Gdyby nie wysyłała smsów, to można by zejść do 30 zł.

Ja pozostaję wierny Orange na kartę i taryfie Nowe Orange Go. Jest tam tyle dodatkowych promocji (za 2 wygadane minuty dostaję chyba 7 dodatkowych do wszystkich), czy za 5 smsów dostaję następne 5 gratis – że pieniądze bardzo wolno mi ubywają.

Bardzo dziwi mnie Twoja niechęć do telefonów na kartę. Wiem, że niektórym kojarzy się to z gimbazą i niepoważnymi ludźmi 😉 Zupełnie nie wiem czemu. Jeśli miałbyś oszczędzić 33% na zakupie doładowania, to ja bym się długo nie zastanawiał.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 18:36

Hej Łukasz,

Jak rozumiem Twoja dziewczyna musi zostać „bo rodzina do niej dzwoni jak do abonentki T-Mobile”, tak? Bo akurat w nju nie ma znaczenia, do której sieci komórkowej dzwonisz. Więc zakładając 19 zł za nieograniczone telefony na komórki + 9 zł max za SMS = 28 zł / m-c 🙂

Ja nie mam niechęci do telefonów na kartę. Moje dzieci mają telefony na kartę. A ja i Żona mamy abonamentowe bo wygodnie, tanio i bez kombinowania i szukania obniżek/promocji 🙂 Świadoma decyzja. Liczyłem to kiedyś.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 24, 2014 o 18:46

Tak, rodzina ma w T-Mobile i to jest kwestia nie do ruszenia 😉

Ok, nie spojrzałem, że Nju na kartę ma gorszą ofertę od abonamentu 🙂
Chodziło mi tylko o kwestię, że jeśli na doładowania bierzesz faktury, to zawsze byłbyś do przodu. Ale teraz widzę, że wyjdzie na to samo 🙂

Odpowiedz

largo Luty 20, 2014 o 18:28

Witam,
Niewiem czy wiecie ale NIE mozna dzwonic do wszystkich komorek za free
Przyklad; stara pod siec plusa – sami swoi tu placimy ,,,nie wiem jak inne pod sieci.?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Zbyszek Maj 4, 2014 o 21:50

Ładnie opisujecie Nju Mobile, tylko nikt nie napisze, że jak się dzwoni po 3-4 godziny dziennie na komórki, to blokują konto za ponoć sztuczne generowanie ruchu 🙂 Orange to najśmieszniejszy operator komunistyczny, gdzie no limit na komórki jest tylko w przenośni. NIE POLECAM!!!!

Odpowiedz

jakub Lipiec 22, 2014 o 10:08

Doskonale o tym wiedziałeś w momencie podpisywania umowy, bo jest to jasno określone na stronie internetowej nju. Jak zresztą można się domyślić, skoro nie możesz kupić usługi na firmę – to i nie jest ona skierowana do odbiorcy biznesowego. Nie jest to usługa dla telemarketerów, chyba że jesteś przykutym do łóżka staruszkiem, jednak wtedy znajdziesz inne usługi, adresowane dla kontaktów ze stałymi numerami. Możesz nie polecać, jednak ja nie polecam takiego sposobu myślenia.

Odpowiedz

Ryszard Sierpień 10, 2014 o 20:22

Jestem w NJU od maja 2013 Rozmawiam ok 4,5 godziny dziennie (wg licznika w telefonie) i jeszcze nigdy nie zostałem zablokowany. Czy ktoś może potwierdzić, powyższą informację ze nju blokuje użytkowników, którzy lubią rozmawiać?

Odpowiedz

SN Marzec 1, 2015 o 14:11

Również nigdy mi się nie zdarzyło. Gadam codziennie ok 4 godz

Odpowiedz

greg Kwiecień 3, 2016 o 10:48

Jestem w Play na abonament 69,99 za m-c, rozmowy na komórkowe, stacjonarne, smsy bez limitu Internet 5GB po wykorzystaniu zwalnia ale ja tam nic nie zauważyłem żeby zwolnił i dodatkowo dostaje telefon za 1zł. Umowa na 2 lata

Odpowiedz

Endriu Sierpień 18, 2016 o 21:24

Cześć . Ten telefon za 1 zł to ściema. Wiesz o tym , prawda ? Ja mam 2 numery w T.mobile. No limit, plus po 6 GB internetu na każdy. Za te 2 numery płacę 35zł około a czasem więcej bo żona pisze sms-y za granicę. Ale rachunek mam 120 zł na miesiąc. Dlatego że wziąłem 2 nowe telefony po 1 zł ! To był stan na luty 2016r. Dziecku przeniosłem numer do Play i płacę 55 zł za no limit i 1GB netu ale z wliczoną ratą za nowy telefon , też za 1 zł ! 😉

Odpowiedz

bleker Styczeń 24, 2014 o 18:27

A jak to jest z tą promocją w NJU o której pisze Michał – 19zł i no limit na komórki.
Jeśli będę miał potrzebę i będę dzwonił również na stacjonarne to nie przekroczę w sumie 29zł ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 18:32

Hej Bleker,

Tak – nie przekroczysz łącznie 29 zł.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Styczeń 3, 2017 o 22:18

Moja ostatnia faktura to ponad 36 zł! SZOK! są i stacjonarne i sms. Nie rozumiem trochę….Tzn że skoro dzwonie na komórkowe, stacjonarne i sms-uje to powinnam zsumować 19+10+9?

Odpowiedz

Adam Listopad 9, 2020 o 21:14

Od kilku lat jestem nju.i mam abonament 29 i ani grosza wiecej a przez.kilka miesiecy przysylali mi rachnek ponad 29 zł i ciagle musialem interweniować by korygowali rachunek bo oni ze mną zawierali umowe o taką stawkę. Chwalą się miloinem zadowolonych klientów a ja takich nie należę bo co miesiąc muszę domagać się respektowania zawartej umowy

Odpowiedz

Klaudia Styczeń 24, 2014 o 18:38

Mnie tez kusilo nju lecz Orange wygrało przekupujac mnie telefonem galaxy s 3 mini za 99zl. Abonament na 2.5 roku za 49.9 ale z racji 9 letniego stażu 20 ms po 39.9zl. Tu do orange nielimitowane rozmowy, 400min do innych, nielimitowane sms do wszystkich i pol gb interneru później niższy transfer. Oczywiście wszystko negocjowane telefonicznie.. nie polecam innego przedluzania umowy.

Odpowiedz

*LESZEK* Styczeń 24, 2014 o 18:40

Wziąłem nju na kartę i zdziwiło mnie że tak prostą rzecz jak karta sim, nie przesyłają listem poleconym, tylko kurierem. W dodatku nie można było za startera zapłacić wcześniej przez internet, tylko dopiero przy odbiorze (cashbacki za płatności internetowe). Warto przenieść do nich numer z innej sieci, bo w nju początek nr tel. jest nieciekawy 786……

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 24, 2014 o 18:47

A mnie to wcale nie dziwi. Orange wysyła tyle przesyłek miesięcznie, że mogą spokojnie z kurierami negocjować stawki rzędu 10 zł za wysyłkę, jeśli nie mniej 🙂

Odpowiedz

*LESZEK* Styczeń 24, 2014 o 19:27

Zgadza się. Kłopot tylko w tym że DPD wysłał mi info, ze przesyłka będzie w jakiś tam dzień po godz. 15.30. Akurat w ten dzień mi nie pasowało i trzeba było wydzwaniać najpierw do DPD, potem do kuriera, a i tak kurier nie umiał się dokładnie określić o której godz. do mnie przyjedzie (rozrzut 2 godz.). I to wszystko dla prostej karty sim. Jak zamawiałem kartę z Virgin Mobile to przysłali zestaw listem poleconym, dokumenty do podpisania plus kopertę zwrotną. I obyło się bez kuriera.

Odpowiedz

Adam Styczeń 24, 2014 o 18:44

Witaj Michale!

Widzę, że wziąłeś sobie do serca opinie, by spróbować pisać bardziej „kompaktowo”, tak trzymać 😉

Jestem wiernym (od prawie 10 lat) klientem Heyah na kartę. Była i nadal jest (choć obecnie już nie w tak dużym stopniu) to idealna dla mnie oferta, dzięki której wydaję – przy raczej przeciętnej, a może i nawet poniżej przeciętnej ilości rozmów, wysłanych smsów i korzystaniu z Internetu – około 20-30 zł miesięcznie. Optymalizuję wydatki kupując doładowania 50 zł za 41 zł u sprawdzonego dostawcy 😀 Ponadto oczywiście zaliczyłem wszystkie „Podwójne doładowania” i inne promocje. Ostatnio wydając 128 zł dostałem 250zł (co ważne – bez ograniczenia czasowego i na wszystkie usługi).
Dużym plusem Heyah są bilingi online, które zapisuję i wprowadzam do excela, w którym obliczam miesięczne wydatki. Ponadto można (w ogromnej większości – za darmo) blokować z konta online (Heyah selfcare) usługi, których nie chcemy (np. wspomniane w artykule SMS-y premium).

Coraz bardziej jednak nękają mnie reklamy i coraz mniej prawdziwych okazji w Heyah, dlatego pomyślałem o alternatywie i tak oto przed miesiącem stałem się posiadaczem rachunku w NJU – w ogromnej mierze dzięki Twojemu poprzedniemu artykułowi – DZIĘKI! Jestem zatem jeszcze na etapie zaznajamiania się z usługą, ale już teraz widzę, że jest TANIEJ niż w Heyah, pomimo, że raczej do górnych granic limitów nie będę często dobijał – jak już wspomniałem, nie jestem telefonicznym gadułą 😉

P.S. Czekałem na ten artykuł 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 19:05

Hej Adam,

Dziękuję. Staram się 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Pablo Styczeń 26, 2014 o 10:52

Ja również jestem użytkownikiem, który bardzo mało rozmawia i pisze znikomą ilość sms’ów. Korzystam za to sporo z internetu… Polecam dla takich ludzi Virgin Mobile. Przy ok. 60 min rozmów, 60 sms’ach i 100 mb internetu (za free przy doładowaniu 10 zł i więcej, z lejkiem, nawet po wykorzystaniu limitu opera mini działa sprawnie) przez ostatni okres nie wydałem więcej niż 9 zł miesięcznie (czyli najniższa opłata w nju). Doładowuje za 10 zł co miesiąc, a na konto wpływa 15 zł (5 zł bonusu traktowane jest jak normalne środki z doładowania). Każde zasilenie przedłuża rozmowy wychodzące o rok, więc za jakiś czas skumuluje się trochę niewykorzystanych środków i będzie miesiąc bez opłat…

Odpowiedz

Marcin Styczeń 24, 2014 o 18:47

Dla mnie jedynym minusem jest brak możliwości wrzucenia abonamentu w koszty firmy, ale poza tym zachęcam wszystkich do przenosin, gdyż nie trzeba się martwić o koszty. Sam przeniosłem już żonkę i przeniosę rodziców jak tylko skończy im się umowa.

Czytanie Twojego bloga to prawdziwa przyjemność, człowiek co rusz może dowiedzieć się czegoś nowego i realnie może dokonać oszczędności w domowym budżecie (tym razem będzie to 120pln). Dzięki

Odpowiedz

michal Styczeń 24, 2014 o 18:48

Trochę mnie zaskoczyłeś. Jakiś link afiliacyjny powinien być. Piszesz jak jest, nie wciskasz kitu, jesteś dowodem na to, że z bloga można żyć, a tu taki numer 🙂

W nju jestem od prawie miesiąca. Przeszedłem z karty w Playu, mieli masakrycznie drogi net. Przy rozstaniu (obowiązkowa rejestracja numeru w celu dokonania przeniesienia) opryskliwa obsługa salonu kazała mi się tłumaczyć co niby jest w nju lepsze! W tym miejscu pozdrowienia dla pewnego salonu w powiatowym miasteczku na Mazurach, o to chodzi w tej pracy 🙂
Miałem problem z przychodzącymi w play, stacjonarnymi i niektorymi rodzajami sms, ale reklamacja online i po 2 tygodniach problem rozwiazano.
Moze w moim przypadku za wczesnie na podsumowania, ale poki co jestem zadowolony 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 19:06

Hej Michał,

No już dostałem od Was 4 maile z pytaniem czy jednak bym nie dodał linku… więc ostatecznie dodałem 🙂 Dziękuję. Kochani jesteście naprawdę. To skarb mieć takich Czytelników 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jan Kwiecień 15, 2015 o 13:14

Witaj michal,
Jak czytałem Twój list to jakbym widział siebie, a dokładnie przygody z obsługą klienta i obsługą w salonie Playa. Byłem w Play od 2007 roku, czyli od początku istnienia, cała rodzina miała telefony w Play, ale za to jak mnie ostatnio potraktowała obsługa klienta ido tego faceci z salonu to zachowywali się tak jakbym im przeszkadzał więc stwierdziłem, że Play ma za dużo klientów i zacząłem szukać innego operatora i proszę od trzech miesięcy jestem w nju. A po przeczytaniu tego bloga, aż sam się uśmiecham do siebie, że dobrze wybrałem przenosząc się do nju.
Michał jesteś wielki, bardzo Ci dziękuję, gdybym przeczytał to wcześniej zapewniam Cię, że skorzystałbym z Twojego linku.
Pozdrawiam Wszystkich czytających tego bloga

Odpowiedz

Marcin Styczeń 24, 2014 o 18:48

34,99 <- Nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci, 750MB internet w Playu umowa na 12 miesięcy, tylko SIM. Smutne jest to że żeby play zaproponował mi taką ofertę musiałem najpierw złożyć wypowiedzenie umowy(chciałem przejść na zbliżoną ofertę do nju mobile) , w taki sposób wykorzystywani są klienci którym nie chce się myśleć nad zmianami operatora i za to samo co mam ja muszą płacić więcej, podczas pierwszej propozycji to samo dostałem za 56 zł… Może taki jest rynek, ale mi osobiście nie podoba się takie podejście do klienta 🙂 Oczywiście tak jak pisałeś w artykule nie można mojej oferty porównywać do nju mobile, ponieważ oferta jest wynegocjowana i niedostępna dla nowego klienta.

Odpowiedz

bleker Styczeń 24, 2014 o 18:49

Myślę, że ciężko byłoby wskazać najkorzystniejszy układ bo za dużo czynników bierze udział i nie wszystkie oferty są już dostępne z których korzystamy.
Wydaje mi się, że dla posiadających swój aparat i muszących dużo rozmawiać nju jest najlepsze a dla mniej rozmownych to virgin mobile i rozmowy po 13 groszy z roczną ważnością konta.

Odpowiedz

lwi Styczeń 25, 2014 o 08:49

Tak, to chyba dwie najtańsze w tej chwili opcje. Prywatny numer mam w VM i za około 30 zł/mc wychodzi około 4h rozmów do wszystkich i bodajże 300 MB (nie korzystam). Dla większości facetów to i tak będzie abstrakcyjnie dużo. Nju jest natomiast dobre do firmy i dla kobiet. Bo kobiety to dziwne stworzenia są – nigdy nie potrafię „wyłapać” czy tym razem dowiem się czegoś rzeczywiście ważnego… A później się dziwią, że nie słuchamy.

Odpowiedz

Marek Styczeń 24, 2014 o 18:56

Najtańszy telefon to służbowy telefon, zazwyczaj nic się za niego nie płaci 🙂

Odpowiedz

Kasia Rz. Styczeń 26, 2014 o 16:15

I pracodawca ma wgląd we wszystkie Twoje prywatne rozmowy, SMS-y itp itd

Odpowiedz

_A_ Luty 1, 2014 o 14:32

Jak korzystasz z nielimitowanej oferty, to pracodawca nie zawraca sobie głowy tym gdzie dzwonisz 🙂

Odpowiedz

parrra Maj 20, 2014 o 07:54

tak to jest jak sie slucha naganiania….pozorne oszczednosci, ale czlowiek chce wierzyc, ze cos dostanie za darmo. nju ma czas 30 dni na odpowiedz, a w takim playu odpowiadaja na reklamacje w ciagu dnia….ja mam awersje do orange po tym, jak kiedys naliczyli potezne pieniadze i stwierdzili,z e to moja wina, a ich systemy sa nieomylne(doslownie takie padly slowa). Dziekuje, postoje.

Odpowiedz

kris Styczeń 24, 2014 o 18:56

Michał – sms aktywujący nową taryfęw Nju jest bezpłatny.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 19:02

Hej Kris,

Konsultant twierdzi, że jednak opłata według taryfy jak za zwykły SMS.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Adam Styczeń 24, 2014 o 20:39

Regulamin, punkt 5:
Zlecenia włączenia Usługi można dokonać poprzez wysłanie BEZPŁATNEGO SMS-a pod numer 80113 w treści wpisując komendę AKT.
😉

Odpowiedz

Darek Styczeń 24, 2014 o 18:57

Cześć,
Ja korzystam z sieci FM Group Mobile, ale nie jest to sieć reklamowana w telewizji, czy gazetach. Działa na nadajnikach Polkomtela, więc zasięg mam bardzo dobry. Mam taryfę 29,90 zł za połączenie do wszelkich sieci w Polsce bez wyjątku (nawet cyfrowych polsatów i biedronek). Z internetu nie korzystam, a na stacjonarne nie dzwonię. Do tego nielimitowane smsy i mmsy za 10 zł. Razem wychodzi mnie 39,90 zł, ale ja płacę 3,99 zł, ponieważ korzystam z rabatu jaki mi przysługuje, a taki rabat dostaję za to, że robię zakupy produktów pierwszej potrzeby w ich sklepie internetowym i przywozi mi je kurier.

Odpowiedz

Tomasz Styczeń 25, 2014 o 01:07

Bardzo dobra sieć. Od przyszłego miesiąca będę płacił 1 gr miesięcznie za nielimitowane wszystko 🙂 a to tylko dlatego, że poleciłem ofertę za 29,9 zł trzem bliskim znajomym.
Nju Mobile ma świetną ofertę, jednak można oszczędzić więcej 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz

wolny Styczeń 24, 2014 o 19:05

Michale – dziękuję za podlinkowanie do mnie. Co do Twojego pytania (ile wydajemy miesięcznie) to za ostatni okres rozliczeniowy zaplacilismy 39 zł za 2 osoby i praktycznie nielimitowane rozmowy. A teraz – od kiedy warunki w NJU jeszcze się poprawiły, będzie jeszcze lepiej 🙂

Odpowiedz

Bartosz Dolinkiewicz Styczeń 24, 2014 o 19:12

Witam,

NJU – hmmm. Zastanawialiśmy się nad tą ofertą z moją drugą połową, ponieważ akurat kończyła nam się umowa w Play. Niestety ja nie mogłem, ponieważ (jak wspomniałeś) ta sieć jest dla os. fizycznych. Drugi telefon przenieśliśmy … na miesiąc 🙂 Po czym znalazła się oferta w Orange z 30% upustem do abonamentu z telefonem. Wybraliśmy Galaxy S IV mini bez ograniczeń w rozmowach krajowych i sms (chyba 750 szt). Z rabatem wyszło 60 zł. Tak więc różnica między Nju a Orange wyszła taka, że w Orange za prawie identyczne pieniądze mamy jeszcze telefon.
Ja pozostałem w Play za 30 zł+VAT bez ograniczeń w kraju. Dlaczego? Ponieważ jak widziałem walkę z Orange i Nju, to mi się tej całej telekomunikacji polskiej odechciało – cyrk na kółkach!
Pozdrawiam

Odpowiedz

lwi Styczeń 24, 2014 o 19:15

Wybierając operatora w pierwszej kolejności należałoby jednak porównywać stawki podstawowe, dopiero później bilingi – czyli ile rozmawiamy, jak często i z kim. W przeciwnym wypadku łatwo wpaść w sidła marketingowców.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 19:52

Hej Lwi,

No dokładnie 🙂 Sto procent zgody. Bez bilingów i np. stwierdzenia ile dzwonimy do której sieci albo ile SMSów wysyłamy – niewiele da się wywnioskować a tym bardziej zoptymalizować.

Pozdrawiam

Odpowiedz

prymek Styczeń 24, 2014 o 19:42

te pakiety na net za 5 i 7 pln to sa dla tych co przekrocza ten 1 GB za te 19 pln a nie zeby cos sobie wykupywac na zasadzie pre paidu (mowie o ofercie na abonament), a jezeli nie przekraczasz tego 1 GB to placisz tyle ile zuzyles danych czyli np. 5, 7 czy 10 pln 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 19:50

Hej Prymek,

Jest tak: jak nie uaktywnisz pakietu, to płacisz de facto więcej bo 1 GB kosztuje Cię 19 zł a powyżej 1 GB już nie płacisz. Więc ja żeby się o to nie martwić aktywuję sobie pakiet za 5 zł (350 MB) lub 7 zł (700 MB) i wtedy wiem, że nie zapłacę 8-10-12-15-19 zł (tyle ile wypadnie) tylko konkretną kwotę za dane, które mam w pakiecie. Na WWW nju mobile można podejrzeć ile jeszcze Ci zostało do końca pakietu danych 🙂

Zobacz… 19 zł za 1 GB to inaczej 6,65 zł za 350 MB… a można to mieć za 5 zł lub dwa razy więcej za 7 zł (a według standardowego zużycia bez pakietu za 700 MB zapłaciłbyś 13,30 zł… więc ten pakiet za 7 zł się opłaca – o ile tyle danych potrzebujesz). Dlatego pakiet warto aktywować pierwszego dnia cyklu rozliczeniowego. Ja mam na to automatyczną przypominajkę w kalendarzu.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Przybylak Styczeń 26, 2014 o 16:19

Cześć Michał,

Wydaje mi się, że przydałoby się uściślić jedną rzecz a mianowicie cenę transmisji danych w nju z rachunkiem. 19zł to jest kwota jaką zapłacimy po wykorzystaniu 100mb a nie 1GB (spójrz na punkt 5.1 „Regulaminu Promocji w ofercie <>” oraz Tabela 1 „Cenniku usług w ofercie nju z rachunkiem „)

1GB to jest ilość danych, którą mozemy transmitować z maksymalną możliwą w danym momencie prędkością, po przekroczeniu tej wartości prędkość spada do 16kb/s (punkt 5.2 ww. regulaminu).

Biorąc pod uwagę powyższe, branie pakietów danych jest jeszcze bardziej opłacalne:

* 1MB bez pakietu kosztuje 19gr
* 1MB w pakiecie za 5zł kosztuje ok.1,4gr
* 1MB w pakiecie za 7zł kosztuje 1gr

tak więc różnica jest kolosalna.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2014 o 16:32

Hej Michał,

O masz! Dziękuję za skorygowanie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Szymon Styczeń 24, 2014 o 19:42

Cóż, każdy szuka tego co potrzebuje najlepszego. Obecnie mam plusa jednak czekam na koniec umowy i przechodzę do innego operatora. Będę płacił maks ~40 zł za wszystkie połączenia ale jeżeli 3 moich znajomych skorzysta z mojej pomocy i też przepisze się do „mojej” sieci to będę miał rabat 97,5% przez pół roku – umowa bez telefonu na 12 miesięcy 🙂 Mnie to odpowiada 😛

Odpowiedz

gmo zabija Luty 21, 2014 o 19:30

Jaki to inny tajemniczy op ?

Odpowiedz

Szymon Styczeń 24, 2014 o 19:44

Btw. Gdyby ktoś chciał coś więcej się dowiedzieć to można malia z telefonem i zadzownię. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Maciek Styczeń 24, 2014 o 19:54

Michale,

Bardzo dobry artykuł, dałeś mi do myślenia 🙂 Jest tylko jeden mankament – jak rozumiem w nju mobile nie ma możliwości kupienia taniej telefonu? Niestety, nie stać mnie na wykosztowanie się 1000-2000 zł na lepszy telefon (lepszy to dla mnie byłby teraz np. Galaxy 3 lub iPhone 4S…), a w abonamentach przy umowie 2-letniej takie telefony mogę mieć już za kilka stów, co już jest w moim zasięgu. Później większy abonament traktuję jako swojego rodzaju raty za telefon. Wiem, że w ciągu 2 lat przy nju mobile zaoszczędziłbym >2000 zł, ale niestety liczy się tu i teraz 🙁

Będę wdzięczny za ewentualne rady od Ciebie lub innych czytelników 🙂

Odpowiedz

pozynegatywka Styczeń 24, 2014 o 20:06

Maćku, jeżeli koniecznie chcesz taki „lepszy” telefon, warto, żebyś przeliczył koszt dwuletniego abonamentu i zrobił zestawienie, jakby wypadło na tym tle kupienie upatrzonego telefonu bez umowy na raty + oferta na kartę.
Myślę, że jest to jakieś rozwiązanie pośrednie. I do tego nie jest się związanym na dłużej z żadnym operatorem 🙂

Odpowiedz

michal Styczeń 24, 2014 o 20:08

Macku, skoro masz możliwość wziąć taki abonament, to znaczy że zarabiasz i masz zdolność kredytową, ew. bierzesz na kogoś ?
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, weź gdzieś na raty sam telefon. Jak dobrze poszukasz to pewnie wyjdziesz na tym lepiej (nawet nie uwzględniając zysków z przejścia do nju).
Na allegro np. są jakieś raty…

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 21:10

Hej Michał i Maciek,

To dobra koncepcja. Media Markt jest generalnie nie-tani, ale tam można mieć raty 0% – tylko proponuję zweryfikować czy jakiegoś zbędnego ubezpieczenia nie dołączą…

Tak jak pisze Michał – na Allegro są raty.

Dodatkowo poważnie zastanowiłbym się nad telefonem. Ja iPhone 5 kupiłem pół roku temu poniżej 2000 zł (nie pamiętam w tej chwili ile dokładnie, ale chyba około 1800 zł). Da się. Tylko trzeba polować, a nie się napalać na pierwszą okazję z brzegu. Ja na „wykukanie” tej konkretnej ceny czekałem jakieś 1,5 miesiąca.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Styczeń 24, 2014 o 20:16

Maćku, a czy sprawdzałeś jak będzie wyglądała opcja: wziąć abonament bez telefonu i kupić telefon na raty na allegro? Kiedyś coś takiego rozważałem i wyglądało dużo pozytywniej niż telefon w abonamencie.

Odpowiedz

gam Styczeń 27, 2014 o 07:37

Ja już tak robię od kilku dobrych lat. Zwłaszcza że też prowadzę własną działalność i fakturka za telefon jest bardzo pożądana. Nie kupuje też żadnych nowości tylko telefony które są obecne na rynku od 1.5-2 lat – w takim przypadku można mieć dobry model za 500-800 zł.
Obecnie mam Play za 36 zł brutto bez limitu na sms i rozmowy do wszystkich. Do tego pakiet 1 GB internetu za 12.3 zł. Całość zamyka się w prawie 50 zł. Umowa na 15 miesięcy. Tutaj Play już delikatnie ucieka z krótkoterminowych umów – zawsze wybierałem abonament na rok (oferty operatorów zmieniają się bardo szybko więc po co wiązać się na dłużej :), za rok za to samą cenę mam 50% więcej)

Ale Play już zareagował na ofertę Nju – na dziś mają promocję 29.99 zł – bez limitu rozmowy i sms do wszystkich, umowa 15 miesięczna.

Odpowiedz

Bartek Marzec 4, 2014 o 12:42

Po co komu telefon za 800zł? Ja bałbym się nosić ze sobą taki drogi gadżet. A tak mam telefon na kartę w Play i do tego aparat warty około 100 zł.

Odpowiedz

Styrni Styczeń 24, 2014 o 23:44

A dlaczego tych zaoszczędzonych 2000 zł nie wydasz na telefon na raty? Oczywiście wtedy wybierasz abonament bez telefonu? Ma to kilka plusów.
Po pierwsze zazwyczaj wychodzi taniej niż telefon od operatora z droższym abonamentem.
Po drugie masz dużo większy wybór niż telefony od operatora. Za 2000 zł to kupisz sobie nawet Galaxy S4 🙂 Operatorzy mają zawyżone ceny detaliczne telefonów od których później liczą rabaty i przez to końcowa cena niekoniecznie musi być atrakcyjna. A i telefony ze sklepu nie mają SIM locka ani brandingu operatora co też nie jest bez znaczenia zwłaszcza w przypadku telefonów z Androidem.
Po trzecia w abonamencie bez telefonu umowa lojalnościowa jest krótsza niż z telefonem.

Odpowiedz

pozynegatywka Styczeń 24, 2014 o 20:00

U mnie NJU odpada, z powodu w pełni zasłużonej i latami wypracowywanej awersji do Orange – wieczne problemy z zasięgiem i chamska wręcz obsługa w zeszłym roku zmotywowały mnie do migracji do Play, a teraz, na pół roku przed końcem umowy również przyszły ślubny ostatecznie zrezygnował z usług pomarańczowej sieci.
W każdym razie, rok temu przenosząc numer i mając w Orange kosmiczny abonament na 99zł, którego co miesiąc mi „brakło”, zdecydowałam się w Play na abonament zaledwie dwie dyszki niższy – jakież było moje zdziwienie, jak się okazało, że nie jestem w stanie tego przegadać!
Główna zasługa to darmowe rozmowy w sieci – okazuje się, że większość znajomych przeniosła się już dawno. Co za tym idzie – przy najbliższej okazji obniżę abonament po raz kolejny, jednak nie zdecyduję się na kartę – nie lubię tego ograniczenia, że może mi jednak „kasy na telefonie zabraknąć” w najmniej spodziewanym momencie. W tym wypadku wolę minimalnie przepłacić, ale mieć pewność, że nie zostanę odcięta od świata.
Podobno Play ma jakąś ofertę analogiczną do NJU ale nie bardzo się orientuję się, która to. Może ktoś z tutaj obecnych wie?

Odpowiedz

*LESZEK* Styczeń 24, 2014 o 20:09

Viegin Mobile. Działa z Play.

Odpowiedz

*LESZEK* Styczeń 24, 2014 o 20:13

Poprawka ‚Virgin Mobile’ tak to jest jak się pisze ze smartfona 🙂

Odpowiedz

michal Styczeń 24, 2014 o 20:18

Zapraszam na Mazury, tu często lepszy zasięg ma Orange niż Play.
Ja ze swojej strony znam bardzo nieprzyjemne wmuszenie przedłużenia umowy przez Play, bezczelne naliczanie opłat tej umowy pomimo wyraźnej i słusznej reklamacji, eh.. dali spokój dopiero jak sprawa trafiła do rzecznika.
Ale nie łudzę się, każda sieć żeruje na niewiedzy, lenistwie a poniekąd bezradności klientów. dlatego nie mam sentymentów, a lojalność w przypadku takich marek jak operatorzy telekomunikacyjni to tylko puste słowo. Sami sobie na to zasłużyli.
Porównywałem ofertę play na kartę z nju, play był gorszy. A abonament ciężko porównywać bo dużym atutem (dla mnie) jest umowa na czas nieokreślony.

Odpowiedz

Becia344 Luty 11, 2014 o 18:30

Ja od wakacji zeszłego roku korzystam z taryfy na kartę Mini Max. Jestem bardzo zadowolona z oferty. Dzwonię bardzo dużo, zarówno do sieci komórkowych jak i na stacjonarne. Sms-y piszę tylko do Play, a w tej taryfie są one za darmo. Tak więc nawet gdy nie ma promocji to wychodzi mi max. 29 zł na miesiąc. Ja jednakże doładowuję w te dni kiedy jest promocja (otrzymuję powiadomienia z FB), więc w praktyce wychodzi mi sporo taniej. Córka ma Play rok ważności konta. Doładowuję jej 10 zł na miesiąc i wykupuję pakiet sms-ów bez limitu za te 10 zł.

Odpowiedz

Monika Styczeń 24, 2014 o 20:10

Coraz bardziej żałuję swojej umowy z Play :(((

Odpowiedz

Paweł Styczeń 24, 2014 o 20:12

A ja dzięki njumobile obniżyłem swój abonament w play:) Zdecydowany przenieść się do NM wypowiedziałem umowę w Play, a dzisiaj dostałem ofertę z Play: 24,99zł – nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich komórkowych.:) Minusem może być tylko to, że umowa na 18 miesięcy, ale w tej sieci i tak jestem od dawna i chciałem w niej zostać bo dobrze mi służy, a taką ofertę trudno będzie jakoś drastycznie przebić.
Pozdrawiam

Odpowiedz

prymek Styczeń 24, 2014 o 20:13

Czytajac niektore wpisy zgodze sie w 100 % ze zeby dostac atrakcyjna oferte z: tv cyfrowych, dostawcow netu i telefonii komorkowych – to wpierw trzeba im wypowiedziec umowe 🙁 wtedy tzw. dzial utrzymania klienta nagle znajduje rynkowa , czyli lepsza od kazdej konkurencji oferte 🙂 dla mnie to jawne „zlodziejstwo”, widocznie licza sie tylko statystyki pozyskiwania nowych klientow lub ich utrzymywania – nie liczy sie fakt ze ich f-me od 5-10 lat „utrzymujesz” bedac ich klientem i placac im przez te lata abonament i to jest smutne, kolejna paranoja w tym kraju (mowa o przepisach) to fakt ze tego typu f-my w umowach maja automatyczne przedluzenie umowy terminowej, gdzie jak zapomnisz ja miesiac przed wypowiedziec to nagle masz 3 mies okres wypowiedzenie jak sie zdazy sama przedluzyc – tlumacza to faktem, ze musi tak byc bo nie moga zostawic klienta nagle bez uslugi:( a mi sie wydaje ze mogli by miesiac przed poprostu sie upomniec o jej przedluzenie (tak jak to robia najczesciej ubezpieczyciele) a nie liczyc na naciagniecie klienta na kolejne min. 3 miechy 🙁 wracajac do abo phonow na nju namowilem mame i przenioslem corki fonik, moj niestety z orange (110pln/mies) nie:( w tej kwocie mam bodajze 2,5 GB netu (nawet polowy nie wykorzystuje), nielimitowane rozmowy (nie dot. infolinii) i nielimitowane esy (nie dot. mms) – wiec porownujac do nju masakra 🙁 ale rowniez do tego Iphone 5 za 3-4 stowki pln dostalem – wiec suma sumarum patrzac z innej strony abo mam za 0 pln a place sobie „raty” za fonika bez odsetek 🙂
pzdr

Odpowiedz

bleker Styczeń 24, 2014 o 20:28

Masz rację. Ja chodziłem na skróty dopóki miałem abonamenty. Tzn. podpisywałem umowę o abonament (kablówka czy telefon) i jak już miałem wszystkie dokumenty i sprzedawca chciał wstać żeby się pożegnać to ja prosiłem o wzór wypowiedzenia umowy i od razu składałem wypowiedzenie ze skutkiem na koniec okresu promocyjnego. Miny tych po drugiej stronie bezcenne. W ten sposób to oni zawsze mieli interes do mnie zadzwonić i już zdecydowanego zawracać do siebie.

Odpowiedz

Jerzy Styczeń 25, 2014 o 12:31

To dotyczy również banków (Michał też o tym pisał). Dużo ludzi nie ma wiedzy, czasu, cierpliwości, aby wszystkie te oferty śledzić, analizować i wypowiadać umowy.

Odpowiedz

Paweł T Styczeń 24, 2014 o 20:15

W moim przypadku ważne były dodatkowe możliwości konfiguracji konta(przez internet) oraz możliwość taniego dzwonienia z zagranicy(gdzie aktualnie przebywam).
Wybór więc padł na play i formułę Mini Max. Koszt praktycznie ten sam(nie licząc teraźniejszej promocji ucinającej bezpłatne stacjonarne) ale za pomocą ich internetowego telefonu mogę wykonywać połączenia za pomocą swojego komputera tak jak by był w kraju. Usługa taka kosztuje 3.69 zł/mies.

Pozdrawiam wszystkich oszczędzających 😉

Odpowiedz

Szymon Styczeń 24, 2014 o 20:18

Porównywanie ofert operatorów to w dzisiejszych czasach konieczność. Różnice są ogromne! Kilka miesięcy temu namówiłem dziewczynę na przejście z orange do playa. W orange po pół miesiąca wykorzystywała wszystkie pakiety. W playu już nie ma tego problemu.

Czekam na porównanie co się bardziej opłaca: abonament z telefonem czy abonament bez telefonu. Moje pobieżne wejście w temat wykazało że nie opłaca się brać telefonu, ale może są bardziej opłacalne oferty na rynku.

Odpowiedz

Iwona Styczeń 24, 2014 o 20:18

czuję się zawiedziona takim promocyjnym tekstem – a piszę jako osoba z branży PR. Wiem, że trzeba zarabiać…ale może jakoś mądrzej to robić?

Odpowiedz

prymek Styczeń 24, 2014 o 20:25

Michale,
Czyli infolinia nju wprowadzila mnie w blad z tym netem – bo tez chcialem corce ten min pakiet odpalic – ale powiedzieli ze to sluzy tylko jako dokupienie/przyspieszenie netu jak wykorzystasz ten 1 GB (bo wtedy niby zwalnia), a nie jako forma przedplacowa jak piszesz:(
czy darmowym esem „ILE” tez corka bedzie mogla sprawdzac ile jej tego netu jeszcze zostalo? Niestety uzywa rowniez Iphona i ma wylaczony przesyl danych (przez to brak niestety mms) bo ten fonik potrafil 100 kb x 10 dziennie pobierac laczac sie i szukajac aktualizacji (z tego co sie orientuje nie idzie tego wylaczyc w Iphonach), z tego co piszesz to jedyny minus tych pakietow netowych to jedynie fakt ze przepadaja po miesiacu jak ich nie wykorzystasz i wtedy zysk z tanszego kB moze zostac zjedzony 🙁

Odpowiedz

bbb Styczeń 24, 2014 o 20:28

Drogi Autorze,

A nie jest przypadkiem tak, że fakturę wystawioną na osobę prywatną można wliczyć w koszty działalności gospodarczej? Szczerze mówiąc jestem przekonany, że to możliwe…

Podobnie jak z kontem firmowym – jednoosobowa działalność gosp. nie musi go mieć.

Odpowiedz

Fabian Styczeń 24, 2014 o 21:01

Mam abonament w Play dla firm.

Płacę 142 zł brutto / 115 zł netto/mies za:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich
– nielimitowane SMS-y do wszystkich
– 2 GB internetu w pełnej prędkości
– telefon Samsung Galaxy S III 16 GB warty w momencie podpisania umowy 2800 zł (najniższa cena na Ceneo) za darmo

115 zł/mies. * 24 mies. = 2760 zł

Wniosek: Spłacam tylko raty 0% za telefon, abonament no-limit dostałem za darmo. 🙂

Odpowiedz

Lukasz Styczeń 25, 2014 o 10:07

Nie całkiem
Jakbyś kupił za 2800, to po odliczeniu VAT i podatku dochodowego, telefon kosztował by cię ok. 2000 zł, tak więc płacisz 800 zł operatorowi.
Nie wiem skąd wziąłeś cenę 2800 zł za SIII ale to była chyba jakaś cena w dniu premiery. Gdybyś poczekał chwilę kupiłbyś go za 2K brutto.
Suma summarum, kiepski interes.

Odpowiedz

Edyta Styczeń 24, 2014 o 21:03

Czytam bloga od niedawna i jestem pod wrażeniem 🙂 Bardzo przydatny artykuł, nawet nie wzięłam pod uwagę że aż tak przepłacam za połączenia i smsy… w sumie to ja i mąż.
Hmmm, tylko póki co mamy abonament, ale jeszcze dziś kuknę kiedy się kończy, i zapewne przeniesiemy nr-y do konkurencji.
Dziękuję za artykuł 🙂
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wojtek Styczeń 24, 2014 o 21:09

Michale,

Napisałeś: „Prowadząc działalność gospodarczą nie mam jak wrzucić telefonii abonamentowej w koszty.”. A od czego są tzw. dowody wewnętrzne? Spokojnie do 1000 PLN wrzucisz to każdorazowo w koszty. Skonsultuj z księgowością.
Jedyny mankament, to fakt iż nie rozliczysz VATu.

pozdrawiam
Wojtek

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 24, 2014 o 21:12

Hej Wojtek,

Dziękuję. Skonsultuję 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 08:46

Znalazłem ciekawy artykuł dotyczący wrzucenia rachunku w nju w koszty działalności gospodarczej.

” Rachunek nju mobile w kosztach firmy

Oferta nju mobile’a przeznaczona jest jedynie dla klientów indywidualnych. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą jako osoba fizyczna (nie jako osoba prawna np. sp. z o.o.) i dokonujemy zakupu towaru czy usługi na fakturę imienną to nie ma przeszkód aby wydatek ten zaksięgować w kosztach firmy. Z zebranych przez nas informacji wynika jasno, że faktura imienna może być dowodem księgowym. Reguluje to Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów kpir (paragraf 12 do 16).

Zgodnie z tym rozporządzeniem podstawą zapisów w księdze są faktury a także inne dowody dowody księgowe. Paragraf 14 ust. 2 wymienionego rozporządzenia mówi, że dowód księgowy (dowód wewnętrzny) może dotyczyć : ,,wydatków związanych z opłatami za czynsz, energię elektryczną, telefon, wodę, gaz i centralne ogrzewanie, w części przypadającej na działalność gospodarczą; podstawą do sporządzenia tego dowodu jest dokument obejmujący całość opłat na te cele” Najbezpieczniejszym zatem rozwiązaniem będzie sporządzanie co miesiąc Księgowego dowodu wewnętrznego na podstawie imiennej faktury. Do takiego dowodu księgowego trzeba załączyć oryginalny rachunek z nju mobile. Warto również opisywać na odwrotnej stronie rachunku lub w treści dowodu wewnętrznego, że telefon wykorzystywany był w 100% dla potrzeb działalności gospodarczej. Jeszcze bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przyjęcie założenia, że nasz telefon wykorzystywany jest na przykład w 20 % dla celów prywatnych a w 80% dla celów prowadzonej działalności gospodarczej. W tym przypadku księgujemy w koszty tylko 80 % wydatków za usługi telekomunikacyjne. Dodatkowym argumentem może być fakt, że zgodnie z ustawą Kodeks Cywilny firmą osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarcza jest przede wszystkim imię i nazwisko. Najważniejsze jest to aby poniesiony koszt był związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. A co z VAT ? Naszym zdaniem, zgodnie z ustawą o VAT jeśli podatnik nie może odliczyć podatku naliczonego to może go, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://www.gofin.pl Dla wątpiących proponujemy zasięgnięcie informacji w swoim Urzędzie Skarbowym lub wystąpienie z zapytaniem o indywidualną interpretację. Przedstawiona powyżej opinia stanowi jedynie indywidualną ocenę sytuacji podatkowej przez redaktora serwisu super-sim.pl i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. ”

Być może ten artykuł pomoże komuś 🙂

Pozdrawiam wszystkich

Odpowiedz

Michał Listopad 25, 2020 o 09:11

Wojciechu, a skąd ten limit 1000zł ? Czyżby jakiś bezpiecznik?

Odpowiedz

Agnieszka K. Styczeń 24, 2014 o 21:17

Ja to jednak jestem łosiem… Mam abonament na firmeę z milonem minut, smsów i internetow, których nawet w połowie nie wykorzystuje i płace 135 zl miesiecznie. A do konca umowy rok 🙁

Odpowiedz

Rafał Styczeń 24, 2014 o 21:59

Nju ma u mnie WIELKIEGO MINUSA, a to za sprawą że tylko mając polski dowód osobisty można skorzystać z ich oferty. Swoją drogą to zastanawiające jest czy takie ograniczenie swojej oferty jest w ogóle zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej.
Już liczyłem ile zaoszczędzimy a tu taki zonk 🙁
Pozdrawiam

Odpowiedz

mirek Styczeń 24, 2014 o 22:30

czessc michal na poczatek przeprosiny /typ roszczeniowy/ artykul jak ci pomoc. ale nie o tym tylko o szczedzaniu. iternet w aero2 w warszawie z tego co pamietam tylko dwa punkty w realu obsluguja reszte przez internet. 20 zl kaucji plus 9zl za przesylke karty. warto zamowic nawet bez sprawdzenia zasiegu u mnie w domu nie dziala ale w pracy tak. mial sie skonczyc w 2014 ale boni /ten z rzadu/ dal ciala i przedluzyli do 2016r.za freii /kocham to slowo/.taryfa longplay za1zl archaiczna ale pozwala uwolnic sie od nekajacych sms /typu doladuj bo…./ placisz ile wygadasz i ty nju zaczyna byc atrakcyja? bo jak abo. za zeta to gadanie drogie chyba ze dzwonia do ciebie/jestes pod a nie na telefonie/.lub podepnij sie pod kogos kto placi 50-70zeta w Or.. a nie lubi internetu a podpisze umowe na 2lata z siecia a ty co miesiac bedziesz mu placil 10zloty za 5 GIGA internetu /te umowy 2letnie to koszmar ale ……/ pytac ludzi starszych bo naganiacze z sieci zwerbowali ich juz setki na telefon za 1zl. to jest straszne czy oni nie maja swoich rodzicow nie maja sumienia czy liczy sie tylko kasa???????????.

Odpowiedz

Grzech Luty 11, 2014 o 08:07

Nie da się czytać takiej sieczki napisanej jednym ciągiem. Ludzie, czy wy już pisać nie umiecie?

Odpowiedz

olo Marzec 28, 2014 o 13:19

od początku miało być do 2016 aero2 bezpłatnie

Odpowiedz

Karolak Styczeń 24, 2014 o 23:41

Równocześnie z Tobą chyba zdecydowałam się na przeniesienie do nju i mam tak samo dobre zdanie o nich. Raz tylko miałam problem. Nie uruchomiłam roamingu przed wyjazdem. Sprawdziłam w internecie, ze do jej uruchomienia potrzebne jest wpisanie kodu aktywacyjnego, który mi prześlą sms. Ale jak odebrać sms skoro nie mam sieci? Wiadomość na fb i zgłoszenie problemu.
Na drugi dzień miałam aktywny roaming

Odpowiedz

piotr Styczeń 25, 2014 o 00:29

Ja mam od kwietnia zeszłego roku NJU i przeniesiony numer z Play
i Jestem bardziej zadowolony z NJU niż z Play a nie ukrywam ze dużo po Polsce podróżuje i NJU dobrze sobie radzi
Myślę ze i po obserwacji ze maja jakieś problemy jak to każdy operator ale to we wszystkich tak sieciach jest poza tym jest wszystko ok i można być z sieci zadowolony korzystając codziennie z NJU

Odpowiedz

Darek Styczeń 25, 2014 o 01:13

T-mobile, 49zł za wszystko no-limit i 2GB internetu. Wymiany kart sim (np. na nano) za darmo.

Odpowiedz

Radek Styczeń 25, 2014 o 06:26

Myślę, że i tak Michale przepłacasz o jakieś 10zł- 14zł w porównaniu do play np. Ja aktualizowałem swój abonament w grudniu i obniżyłem wydatki na komórkę z 45zł do 29,99zł/m-c. Rozmawiam i pisze bez ograniczeń. W poprzednim abonamencie miałem 1gb/m-c ale nie wykorzystywałem więc zrezygnowałem. A w play są takie same pakiety do dokupienia jak w nju. Myślę że w tym temacie każdy ma swoje uprzedzenia do operatorów:) pozdrawiam

Odpowiedz

Markoniusz Styczeń 26, 2014 o 09:39

W ofercie, o której piszesz nie można wykupić pakietu internetowego w trakcie korzystania z abonamentu. Albo można sobie wziąć od razu umowę z internetem 2GB za dodatkowe 20zł, albo później płaci się według zużycia w tzw. Progach bezpiecznego internetu.

Odpowiedz

Radca prawny Styczeń 25, 2014 o 08:12

Gratuluję kolejnego udanego artykułu 🙂
A gdyby tak spróbować w jednym z kolejnych artykułów artykułów porównać oferty różnych operatorów komórkowych? Myślę że to ciekawy pomysł i spotkał by się ze sporem zainteresowaniem.

Odpowiedz

Pedagog pomaga Styczeń 25, 2014 o 08:48

Wierna jestem innej sieci od lat, a nju się nawet nie interesowałam bo aż tak bardzo zniechęcili mnie do siebie tymi wyjątkowo upierdliwymi, głośnymi i irytującymi (starzeje się) reklamami. Widzę jednak, że warto się przyjrzeć – dzięki!

Odpowiedz

*LESZEK* Styczeń 25, 2014 o 19:14

Hej. Reklamy są świetne. Jedyne przy których nie przełączam telewizora. A córce to nawet musiałem ściągnąć wszystkie stwory do przerysowania.

Odpowiedz

Anna Styczeń 25, 2014 o 10:07

Chyba spróbuję NJU mobile na kartę, nie ma to jak samemu wypróbować wiele nowości i wyciągnąć wnioski, a za abonamenty nie ma co przepłacać tak naprawdę, bo pieniądze w naszym kraju zdobywa się ciężko i tym samym trzeba je rozsądnie wydawać!

Odpowiedz

Konrad33 Styczeń 25, 2014 o 10:26

Mam Play Fresh i smartfona. Płacę ok. 5 zł miesięcznie za kilkanaście min. rozmów. Więcej nie potrzebuje. Jak czytam że ktoś płaci 50zł abonamentu na mies. to żal mi tych, którzy dali się złapać marketingowcom w pułapkę nowego telefonu jak dzieci.

Odpowiedz

Wojtek Styczeń 25, 2014 o 13:34

Oferta faktycznie brzmi ciekawie.

Głównym problemem wszystkich nowych ofert jest problem z namowieniem rodziny. Oczywiście MY dzwonimy za nie więcej niż 19zl ale rodzina z innej sieci już musi płacić.

Mimo wszystko warto być ” czarną owcą” ale wtedy trzeba się liczyć z oddzwanianem 🙂

Największym problemem we wszystkich sieciach jest pakiet internetowy. Potrzebuje około 1,5 GB miesięcznie wiec na chwile obecną PLAY ma najlepszą dla mnie ofertę ma kartę 🙂 mimo wszystko Michał mobilizujesz do poszukiwań 🙂

Odpowiedz

michal Styczeń 25, 2014 o 13:53

Dla mnie nju ma dwa ważne atuty, które przewyższają (w odniesieniu do moich potrzeb) nawet oferty gdzie miałbym taniej za „no limit”. Jednym jest umowa na czas nieokreslony a drugim, ważniejszym abonament podstawowy 9 pln. W razie np. dluzszego wyjazdu za granice mam dostep np. do polskich bankow (sms), a jak nie korzystam, bo i tak bywa to zapłacę niewiele.

Odpowiedz

prymek Styczeń 25, 2014 o 15:06

wg tego co pisze Michal 1,4 GB w nju bedziesz mial za 2 x 7 pln = 14 pln plus 9 pln (sms no limits) plus 19 pln (polaczenia do kom no limits) , czyli w sumie 42 pln/mies abo w takim pakiecie

Odpowiedz

Greg Styczeń 25, 2014 o 18:11

Jak dla mnie punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia każdy ma inne wymagania jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest prepaid ile wgadam tyle moje nieważne czy z zagranicy czy to SMS z wykupieniem transferu online ile wykorzystam tyle płace, nie podoba mi sie wyciągam kartę sim i wyrzucam. Należę do ludzi bardzo ceniących prywatność. W ten sposób płace za telefon jakieś 30 zł na 3/M-ce

Odpowiedz

Kuba Styczeń 25, 2014 o 22:50

Za 59 pln oferta play formuła 4.0 – brak ograniczeń co do komórkowych i SMS, 2gb internetu, jednie stacjonarne dodatkowo płatne (ale ze służbowego mam za darmo) ale na nie mało dzwonię.

Odpowiedz

Marcin Styczeń 25, 2014 o 22:58

Witam
Podobną ofertę, a w niektórych konfiguracjach lepszą niż nju na Play w ofercie na kartę mini Max. Oferta jest lepsza w przypadku, gdy większość znajomych mamy w Play. W ofercie Play rozmowy w sieci są darmowe, a granica 29 na rozmowy, oraz 9 na smsy wykorzystywana w przypadku połączeń do innych sieci. Jeśli dzwonimy dużo płacimy najwyżej 38, jeśli mało lub tylko w sieci Play mało. Doładowanie 50 daje ważność karty na 100 dni. Czyli 50 zlotych na 3 miesiące

Odpowiedz

Mikey Styczeń 26, 2014 o 02:28

Michale,
obecnie płacę ok. 20 zł miesięcznie – Orange nowe go. Nawet trochę mniej. Wykorzystuję promocję konto ważne rok. doładowanie za 100 zł przez allegro (90 zł). Większość rodziny mam w Orange, ale najlepsza promocja jest – dzwonisz 2 minuty i masz do końca następnego dnia 9 minut za free – dlatego czasami specjalnie przedłużam o pół minuty rozmowę. Smsy sporadycznie, net głównie przez wifi – 90% czasu spędzam w domu lub w pracy. Planuję przenieść numer taty do nju, ale wymaga to trochę zachodu.
Mamę przeniosłem z abonamentu do Orange one i co miesiąc za 6 zł wykupuje 3 numery 1200 minut – a głównie dzwoni do tych 3. Średni koszt 15 zł/miesiąc.

Odpowiedz

prymek Styczeń 26, 2014 o 11:44

Mikey, skoro masz te fony na karte to nie wiem nad czym sie zastanawiasz jeszcze z przenosinami: mamy- zamiast 3 nr z limitem bedzie miala wszystkie kom za 19 pln (w tym taxi 0800… , czy infolinie np. polsat 699… tez), oraz swoj – zamiast sie bawic w jakies 2 min polaczenia zeby na drugi dzien z zegarkiem w reku 9 min gdzies na sile wydzwaniac bo przepadnie 🙁 powiem tak – wczesniej: tez corka miala fona na karte w orange (doladowanie 50 – bo na 3 mies) i praktycznie nie wiele korzystala a kasa ubywala – ogolnie w tych akcjach na karte – to jest to tak zamotane zebys wlasnie nie wykorzystal, albo przekroczyl – zebys suma sumarum zaplacil im, no i 2-3 razy dziennie siedzial na necie i zmienial sobie pakiety z gratisami – PARANOJA ! w nju placilem dotychczas jej rachunki ok. 9 pln – bo doszla do wniosku ze woli esy no limits (takie pokolenie), a dzwoni jak potrzeba z naszych fonow (no limits i sluzbowych) lub puszcza nam sygnal 🙁 teraz wlaczylem jej to 19 pln do wszystkich kom (ale widze ze i tak dalej woli esy) – wiec zaproponowalem ten pakiet netu 7pln za 0,7GB, ew. 14 pln za 1,4GB – gdzie bedzie mogla sobie dzwonic np. przez Vibera, korzystac z mms, komunikatorow typu skype,gg i fb (chcociaz mam obawy zeby tego nie robila na lekcjach), pzdr

Odpowiedz

prymek Styczeń 26, 2014 o 11:47

Kuba: w nju 2,1 GB + no limits do kom + no limits sms/mms – wychodzi za 10 pln mniej , czyli 49 pln (3×7=21+19+9)

Odpowiedz

kuba Styczeń 26, 2014 o 13:19

a jak z zasięgiem? bo to jest spawa najważniejsza dla mnie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2014 o 13:33

Hej Kuba,

O zasięgu napisałem. Jest identyczny jak Orange i T-Mobile (bo z tego co wiem obie te firmy współdzielą już infrastrukturę). nju to sub-marka Orange.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ggfgf Styczeń 26, 2014 o 17:38

W nju tak naprawdę płaci się więcej niż te 19 zł. Bo trzeba jeszcze utrzymać konto.

A motyw ze Zbieraj Minuty jest OK, mam już uzbierane ponad 500 godzin.

Odpowiedz

Remigiusz - blog Oszczędzanie Styczeń 26, 2014 o 18:12

nju to Orange, a co do Orange jestem zawiedziony osobiście – nie wiedzieć czemu zasięg w mojej okolicy się radykalnie pogorszył – ponieważ mam umowę na Zetafon muszę teraz tańczyć z telefonem przy oknie, by przeprowadzić rozmowę

oczywiście, poza wielkimi miastami, o użyteczności sieci komórkowej decyduje przede wszystkim zasięg, a ten bywa kapryśny

co do zasięgu podam przykład:

– w mojej okolicy zasięg sieci Play jest równie katastrofalny jak Orange
– zasięg UMTS Play jest jednocześnie na tyle dobry, że zdecydowałem się na zmianę łącza stacjonarnego własnie na mobilny Play, o czym właśnie u siebie napisałem

Odpowiedz

Kasia Rz. Styczeń 26, 2014 o 18:31

Nigdy nie miałam telefonu komórkowego, nie mam i na razie nie zmierzam posiadać. Dla mnie same plusy: oszczędności i spokój. Co prawda ludzie dziwnie się na mnie patrzą, gdy mówię, że nie mam komórki, ale mi to specjalnie nie przeszkadza:)

Odpowiedz

gmo zabija Luty 21, 2014 o 20:19

Komorka to bezpieczenstwo jak masz wypadek mozesz nagrac video jak cie zbok napadnie lepiej miec nie chodzi o mode tylko bezpieczenstwo, mapy gps emaile nagrywanie rozmow jak ci ktos grozi przez telefon itd

Odpowiedz

wesoły romek Wrzesień 3, 2014 o 06:24

Jak nie ma słuchawki, to nie musi nic nagrywać, bo jej nikt nie grozi przez telefon…

Odpowiedz

Fafarafa Styczeń 26, 2014 o 18:40

W NJU na kartę otrzymałem mailem od Blue fakturę vat za doładowanie NJU, więc można odliczyć VAT i dochodowy.
Być może prepaid będzie więc tańszy?

Odpowiedz

Ania Styczeń 26, 2014 o 20:47

U mnie taryfa proForma w T-mobile.
Umowa na 12 m-cy bez telefonu za 39zł netto. Rozmowy, smsy i mmsy nielimitowane do wszystkich sieci i na stacjonarne. Internet 1GB. Negocjowane telefonicznie z działem utrzymania klienta 🙂

Odpowiedz

jacek Luty 13, 2014 o 23:38

ale umowa zapewne na 24 m-ce i tu klapa

Odpowiedz

Dawid Styczeń 26, 2014 o 21:51

Ja płacę 1 gr za miesiąc, nieograniczone rozmowy i smsy do wszystkich sieci. Więc jestem zadowolony. Sieć FM Group Mobile.

Odpowiedz

wojtekm Styczeń 26, 2014 o 23:17

Skoro to Orange to sory, ale nigdy więcej.
-miałem przez ok 10 lat było fajnie o ile nie trzeba było nic zmieniać.
Jak mi się kończyła umowa i chciałem przejść na kartę-to „nie mogli mnie znaleźć w systemie”. Z dwa miesiące walczyłem.
Potem ponownie przeszedłem na abonament- po kilkunastu miesiącach wyskoczyła mi na ich stronie oferta z tanim internetem i drogimi rozmowami. Skorzystałem-drogie rozmowy dostałem a internet mi wyłączyli w ogóle. 2 miesiące chodziłem po salonach, rozmowy wyglądały mniej więcej tak: konsultant: „zepsuty telefon”, ja: „sprawny, proszę sprawdzić kartę sim w innym aparacie” k:”faktycznie, to może wymienimy kartę sim” ja:”była już wymieniana 2 razy” k: „to ja przekaże technikom” po paru dniach sms: „na pana koncie nie ma nieprawidłowości”. Jak już straciłem cierpliwość zapytałem, czy mam jakąś umowę i czy mogę przenieść numer do innej sieci. Konsultant powiedział, że moje zobowiązanie minęło, więc tego samego dnia przeniosłem numer do Play. Co się okazało? Że jednak umowa z orange kończy się za pół roku i muszę zapłacić karę umowną. Dostałem jeszcze smsa, że mogę cofnąć przeniesienie-i okazało się, że system „cofania przeniesienia” nie działa.
Dostałem od orange list, w którym stało: „możesz kontynuować umowę, wystarczy, że wyślesz do nas pismo”. Wysłałem-dostaję odpowiedź, że jednak nie mogę kontynuować umowy i że to takie ogólne pismo, które mnie nie dotyczy.

Skończyło się tym, że napisał do mnie jakiś „specjalista ds klientów trudnych” z info, że przekazuje moją sprawę do windykacji.

10 lat im płaciłem, a jak śmiałem żądać włączenia internetu w ofercie z tanim internetem okazało się, że jestem trudnym klientem…

Nieskuteczne procedury, studenci w salonach i bok, którzy nic nie wiedzą, nic nie mogą-typowy moloch, który ma za nic klienta.

Mam Play-jak dotąd są świetni: zero reklam, jak zadzwoniłem i poprosiłem o wyłączenie roamingu, ale tylko internetu, bo byłem przy granicy, a przez stronę się nie dało to chłopak załatwił to w 3 minuty.

Odpowiedz

andrzejgolota Styczeń 27, 2014 o 00:24

Przebiegłem szybko komentarze i nie zauważyłem, więc może wspomnę o tym, że ciekawą ofertę utrzymaniową w abonamencie bez telefonu ma PLUS:

10 zł – 180 minut do wszystkich wymienne na sms
15 zł – 340 minut do wszystkich wymienne na sms
20 zł – 550 minut do wszystkich wymienne na sms

Dodatkowo można dokupywać pakiety sms i internet. Wspominam o tym, może się komuś przyda, zwłaszcza że nie każdy potrzebuje tych no limitów, 3h rozmów to już sporo a można je mieć za zwykłą dyszkę 😉

Odpowiedz

Tomek Styczeń 27, 2014 o 09:48

Hej,
Dzięki za wpis, jak zwykle bardzo przydatny.
Piszesz o tym jak „negocjowałeś” niektóre sprawy z Nju, dodatkowo zainspirował mnie wpis „prymka” o tym, że żeby otrzymać atrakcyjną ofertę od operatorów TV, trzeba im umowę wypowiedzieć. Przypomniało mi to dwie historie.
Pierwsza z Link4, na początku 2014 przysłali mi przedłużenie ubezpieczenia, 914 PLN. Jest to składka za samo OC. Zdziwiło mnie to trochę, bo kiedy 2 lata temu ubezpieczałem się u nich to składka wyniosła ~750, w zeszłym roku zmuszony byłem zapłacić ponad 800. Niestety grzech złej organizacji czasu, i musiałem u nich zostać, bo „przespałem” moment wypowiedzenia. Ale w tym roku, powiedziałem sobie dosyć! Ok, ja wiem, że bonus wynosi maksymalnie 60% za bezszkodową jazdę, ale przecież powinna być jakaś nagroda za to, że nadal jestem w Link4. A tutaj wychodzi że co rok będę płacić prawie o 100 więcej. Tak więc zdecydowałem się zadzwonić do L4, ale najpierw odrobiłem zadanie domowe i skorzystałem z ich kalkulatora online. Jakież było moje zdziwienie, kiedy z kalkulator podał mi kwotę 670 PLN. I to jest pierszwy surprise, a drugi, że Pani na infolinii nawet powieka nie drgnęła :). „Nie wiem czemu tak się stało” i to miało zamknąć temat. Przeszliśmy razem cały wniosek, czy gdzieś nie ma rozbieżności pomiędzy tym co Link4 ma w bazie a tym co podałem teraz w kalkulatorze, i miałem czekać na ich odpowiedź, która miała przyjść „szybko”. Kiedy po 2h nadal nie miałem nowej oferty zadzwoniłem ponownie. Kolejny konsultant stwierdził, że jednak nieścisłość była, bo oni mają w bazie pojemność 1900-2000, a ja podałem 2000. Przeprosił za brak kontaktu, ale najciekawsze, że po korekcie danych w kalkulatorze moja stawka wyniosła 658PLN. I taką zapłaciłem. Nawet szwagier w PKO, nie dał rady taniej zaoferować :). Skończyło się dobrze, ale wystarczy pomyśleć o tych wszystkich razach, kiedy to klienci zapłacili, bez upominania się, tak jak ja rok wcześniej.
Moja oszczędność na tej operacji – 914PLN- 658PLN = 256zł… piechotą nie chodzi.
Najgorsze jest to, że żadnego przepraszam nie usłyszałem, a ponieważ „pani konsultanka” przeszła nad tym do porządku dziennego, mam wszelkie powody by przypuszczać, że jest to praktyka celowo stosowana przez tego ubezpieczyciela.
Wniosek? Warto się targować nie tylko z p.Halinką na straganie, ale z dużymi firmami również.
pozdrawiam
Tomek
P.S.1 – Michał, pytałeś ostatnio co nas może interesować, o czym pisać na swoim blogu, myślę, że analiza rynku ubezpieczeń OC i AC też może być ciekawym polem oszczędności
P.S.2 – Druga historia, moje negocjacje z Orange, będą w drugim poście, bo jeden tak długi byłby „nie-do-przeczytania” 🙂

Odpowiedz

kris Styczeń 27, 2014 o 10:25

Pamiętajcie, iż numery 801… są w Nju dodatkowo płatne.

Odpowiedz

Jack Styczeń 27, 2014 o 10:38

Red Bull MOBILE abonament: 29 zł miesięcznie za rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne + 9 zł za nielimitowane SMS-y + 6 zł za pakiet 300 MB = max. 44 zł / m-c.

Red Bull MOBILE na kartę: 29 gr/ min, 9 gr/ SMS i darmowy internet po doładowaniu (za 30 zł = 1 GB). No i promocja: nielimitowane LTE do końca 2014 za darmo.

Do tego zasięg WSZYSTKICH 4 sieci: T-Mobile, Plus i Orange i PLAY. Także w metrze 😉

Odpowiedz

Jack Styczeń 27, 2014 o 10:41

Zapomniałem dodać że jest też promocja Nielimitowany YouTube w telefonie za free, a to najbardziej zżera pakiety internetu. na pocztę i www 300 MB w zupełności wystarczy;)

Odpowiedz

robin Styczeń 27, 2014 o 11:34

Ja też mam nju mobile ponieważ cała rodzina ma w orange i tam zazwyczaj są pakiety do sieci i oni z tego korzystają. rzeczywiście w porównaniu z orange jak dla mnie jest dużo taniej.

Odpowiedz

Biedny Ojciec Styczeń 27, 2014 o 13:36

Cześć Michał,
dodałem link do Twojego bloga do moich ulubionych na mojej stronie http://www.biednyojciec.pl (a polecam ich tylko pięć).

Poza tym zauważyłem, że piszemy o podobnej tematyce w podobnym czasie, tylko że Twoje wpisy są znacznie dłuższe.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Styczeń 27, 2014 o 19:55

Jak już wszyscy chwalą się ile płacą to i ja wtrącę swoje 3 grosze. Pewnego czasu (okolice października) była promocja na Grouponie na abonament w Orange. Promocja całkiem konkretna:

– 30% zniżki na abonament
– 300 zł do wydania na Grouponie.

Więc summa summarum, może nie mam za dużo minut itp (270 do wszystkich sieci 1:1 na SMSy, 0.5GB internetu), ale akurat to w 100% mi wystarcza. A jak kwotowo to wygląda?

Wydatki:
– 49 PLN telefon (Sony Xperia J)
– 35,33 PLN abonament miesięczny
– 20 PLN Kupno Groupona.

Kosz na 2 lata: 916,92 PLN

Zarobek:
– Sprzedaż telefonu: 490 PLN
– Bon na Grouponie: 300 PLN (akurat kupiłem coś co i tak bym kupił, jednakże za mniejsze pieniądze, więc liczmy taki dochód – 270 PLN)

Daje to nam (w uproszczeniu) po przelaniu na konto oszczędnościowe po 2 latach 795 złotych.

Daje mi to koszt miesięczny: 5,08 PLN. Sądzę, że jak na takie warunki (gdzie akurat korzystam z ~400MB internetu miesięcznie) to całkiem nieźle.

Odpowiedz

prymek Styczeń 30, 2014 o 21:26

Ustosunkowujac sie na powyzsze 🙂
co do OC – przewaznie dla mnie najtansze byli MTU (czyli Hestia z PP), ale mam ostatnio fury priv ktore przewaznie stoja a nie jezdza (i poprzednia byla na sprzedaz) – wiec trafilem do OC mojego banku, czyli mbanku – ktory poza najnizsza cena wygral skladka miesieczna (ktorej nikt nie mial – nie wiem czy juz ma) i tak ubezpieczylem kolejne auto:)
Przyszlo wznowienie w tej samej kwocie (wiec nie szukalem tanszej-moze blad), ale mies skladka (ktora sama schodzi z konta- a jak brak srodkow to za ok. 30 dni dopiero) przypasowala mi – mysle ze idealna jak ktos planuje sprzedac maszyne:)
co do Red Bull Mobile(Orange) – byla fajna oferta swego czasu na grouponie bodajze z fajna Motką – ale sie spoznilem (warto sledzic ich ofertę)
co do abonamentów a fonów – mimo ze moim jestem „zachwycony” – to juz ofertą operatora nie koniecznie 🙁 reasumując chyba jak mi sie umowa skonczy to zdecydowanie bedzie lepiej/taniej kupic np cos z tego:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7392/7469/7542/0/
od 300 do 700 pln (od 4 do 5 cali) i placic za samo nawijanie np. 19 pln (nju) niz tak jak ja bulic ponad 100 przez 24 miechy 🙁
wlasnie jestem na etapie planowania zmiany corce z Iphona3 (totalny mul- jedyny plus ze w jednej oplacie w appstore na wszystkich urzadzeniach (macbook,ipad i kazy fon) mozna apki instalowac) na tego pierwszego – np. na zająca 🙂
pzdr

Odpowiedz

kojot Styczeń 30, 2014 o 23:48

Siemka a słyszeliście o takiej sieci LYCAMOBILE to dopiero wypasik.

Odpowiedz

marcel Luty 5, 2014 o 16:41

Przyznam, ze Twoj opis oferty Nju potraktowany jest z praktycznego punktu widzenia. Ja jednak z 10tym lutego przechodze z playa do tmobile na taryfe Premium bez telefonu. Dla mnie ta oferta jest w pelni kompletna. W cenie abonamentu 50 zł mam tzw. nieograniczone munuty do sieci komórkowych, na stacjonarne, sms/mmsy i 2 Gb netu. A rowniez porownywalem kilka ofert. Generalnie teraz proponowane taryfy sa coraz gorsze. Na tych warunkach 24 m to zadne uwiazanie, a mam gwarancje ich niezmiennosci. A co do Nju, jest jeden szkopul, bo nie ma pewnosci jak dlugo Orange bedzie sie oplacalo inwestowac w ta propozycje, a wtedy pociag z atraktycjana oferta terminowa lub inna moze juz odjechac. Ogolnie oferta Nju dobra dla osob, ktorym chce sie liczyc ile faktycznie zaplaca, by zaoszczedzic kilka złotych. Jednak w moim wypadku, gdy potrzebuje wszystkich usług, w Nju placilbym 57 zł, wiec zadana to dla mnie oszczednosc. Mam wiecej (2gb) i to za mniej oraz nie musze sie ograniczac, czyli w cenie abonamentu swiety spokoj gratis.
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Albert Luty 5, 2014 o 17:54

Ja dziś się przeniosłem do RedBull Mobile. 29.90 zł i otrzymuję pełną fakturę VAT.

Odpowiedz

michal Luty 9, 2014 o 21:36

Witam,
Chcę darmowe: smsy, rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne, oraz 0,5GB internetu, jaką ofertę w abonamencie mi polecicie? Jestem w Play i płacę teraz 49 zł, z 1GB internetu, jaka oferta będzie dla mnie najlepsza? Jak myślicie. Dziękuję za odpowiedzi, trzymajcie się.

Odpowiedz

gmo zabija Luty 21, 2014 o 21:06

1gb z tmobile nielilitowane wszystko za 39 to sie nazywa pro forma czy cus

Odpowiedz

sria Luty 11, 2014 o 15:33

Witam, czy nju mobile bedzie dla najlepsze, gdy uzywam miesiecznie 100 minuy, 100 sms i 1 gb interntu?

Odpowiedz

adrian Luty 11, 2014 o 15:36

Witam, uzywam miesiecznie 100 minut, 100 sms i 1 gb internetu, czy nju mobile bedzoe dla mnie najlepzzym wyborem?

Odpowiedz

Kudłaty Luty 12, 2014 o 10:05

komentarz ze starego artykuły przeklejam tutaj 🙂

A co powiecie na taką ofertę podpisana w grudniu:

Operator: Orange
Czas trwania: 24 miesiące
Standardowa kwota abonamentu: 89,99
Oferta w internecie -20% na cały czas: 71,99
Telefon Samsung galaxy sIII : 99 zł
Sprzedany telefon: 1000 zł
Zysk 901 zł
Faktyczny abonament miesieczny: 34,44 zł

Abonament obejmuje:
Rozmowy: nielimitowane do wszystkich
Smsy: 700
Pakiet Internetowy: 1,5 GB

Dodatkowe korzysci:
Orange Cloud
Darmowe Hot Spoty
Punkty Payback za faktury
Znizka na bilety do Multikina

Odpowiedz

michal Luty 15, 2014 o 08:41

Czyli nikt nie odpowiedział czy nju będzie najlepsze, ja wiem, że nie zawsze jest dobre.

Odpowiedz

chamber Luty 15, 2014 o 17:54

Hej.
Dla osób które mało dzwonią i SMS’ują gorąco polecam Virgin. Idealne np dla osób starszych i takich jak ja – czyli tych DO których się dzwoni a nie tych którzy DO kogoś dzwonią. Przeniosłem się ja, żona, sporo rodziców moich kumpli z pracy. Zasięg fajny bo korzysta z nadajników dwóch operatorów (Orange i Play), ważność konta rok, internet za free no i koszty są śmiesznie niskie, bo przy zapisaniu się do ich klubu dodają 50% KAŻDEGO doładowania – nie ma limitów kosztowych ani ilościowych. Przy takim założeniu minuta rozmowy do dowolnej sieci (w tym stacjonarnej) wychodzi na poziomie 12 groszy. No czego chcieć więcej?
Ale np dla nastolatków taka oferta jest beż sensu – no bo cały czas gadają i piszą…

Odpowiedz

Paweł Luty 15, 2014 o 22:40

Tylko 10 zł w ramach przeprosin? Ja od Plusa dostałem ok.; 250 zł za reklamacje z tytułu przysłania mi przez plusa 3 marketingowych sieciowych smsów. 🙂

Tyle ile zażyczyłem sobie w reklamacji, tyle doładowywali… 🙂 Będzie już jakieś… 3 lata od tego czasu. Opłacalo się nie wyrażać zgody na marketing.

Odpowiedz

sono Luty 17, 2014 o 16:55

A ja mam pytanie z trochę innej beczki – gdzie można wygenerować lub znaleźć swój link afiliacyjny? I może jakieś reguły gry, regulamin?

Odpowiedz

Shadu Luty 19, 2014 o 23:20

Witam

Taka prawda, że ile użytkowników to tyle opinii. Artykuł niesamowicie mnie zaciekawił gdyż kończy mi się umowa z Orange i jestem w 100% pewny, że bede zmieniał operatora. Obecnie mam Orange Mix za 30 złotych a w tym… nic. Nie zależy mi na nowym telefonie tylko na nielimitowaanych, bądź nawet tańszych połączeniach, a w tej ofercie nie można nawet wykupić dodatkowych pakietów minut bądź też SMS. Pracowalem również w salonie Plusa gdzie oferty byly bardzo korzystne… tylko że przy abonamencie 59.90 Chciałem Was również prosić o pomoc, a mianowicie – czy numer do NJU można przenieść tylko i wyłącznie przez stronę internetową, czy jest jakakolwiek możliwość przeniesienia tego numeru w salonie Orange, bo z tego co wyczytałem, to NJU MOBILE korzysta z zasięgu Orange, więc również muszą mieć podpisane ze sobą umowy. Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc w przeniesieniu tego numeru

Pozdrawiam

Odpowiedz

afasf Luty 24, 2014 o 23:13

Dlaczego stosujesz cenzurę na blogu, nie dodajesz postów, normalnych postów, jakoś tego nie można zrozumieć?

Odpowiedz

TomaszT Luty 28, 2014 o 12:44

Przyjacielu, bardzo fajne rady z tym, że ja korzystam z nich już od lat.. (również prowadzę własną księgowość). Mogę dodać tylko jedną bardzo praktyczną – nie kupuj produktów, które są „wysoko marżowe” dla producenta np. apple 😉 To tak jak kupno generyków w aptece. A tak swoją drogą – jakiego lapka używasz? 🙂

Odpowiedz

Leszek22 Luty 28, 2014 o 19:22

Mam abonament w play.

Miesięcznie 34 zł w tym:
– 400 minut wymiennych na SMS/MMS;
– darmowe połączenia i SMS w Play;
– darmowe połączenia na stacjonarne:
– 500 MB internetu (mi starcza bo w domu i w pracy WIFI).

80% rodziny w Play (teściowa na szczęście jest w innej sieci więc mówię, że za dużo zapłacę:) ), w pracy przede wszystkim numery stacjonarne, wszelkiego rodzaju infolinie też dzwonię na stacjonarne. Średnio wychodzi mi w miesiącu 35 godzin połączeń i 100 sms. Nie udało mi się jeszcze zapłacić więcej niż rzeczone 34 zł. Wychodzi, że koszt minuty rozmowy to ok 1,62 grosza.

Odpowiedz

asdfvasd Marzec 2, 2014 o 00:49

w wadach nie jest napisane ze nju wcale nie jest do za 19zl do komorkowych … bo jak zadzwonisz do wirtualnego operatora to zaplacisz normalnie

Odpowiedz

Iza Marzec 2, 2014 o 00:57

Weszłam dzisiaj na czat Nju i zapytałam czy są jakiekolwiek punkty stacjonarne. Odpowiedz była ,że NIE. Tylko on-line.

Odpowiedz

marcin Marzec 2, 2014 o 13:43

Witam. Ja mam abonament w Play 30zł brutto. Wszystko prócz internetu w abonamencie. Drugi nr za 12 zł miesięcznie w tym 370 min. zamiennych na sms. Ciekawiła mnie oferta NJU ale jak widzę tego stworka w reklamie to robi mi sie niedobrze :). Pozdrawiam wszystkich

Odpowiedz

Gregory Marzec 3, 2014 o 09:52

Mam pytanie do autora niniejszego blogu oraz do użytkowników njumobile.Interesuje mnie taryfa na nielimitowane rozmowy w kraju do wszystkich za 29,00 zł ponieważ telefon wykorzystuje tylko do rozmów z nr komórkowymi i stacjonarnymi , nie korzystam z internetu ( jesli już to tylko w domu , gdzie mam stacjonarny internet ). Posiadam telefon Sony Ericsson Xperia neo V , który jest na androidzie i mam pytanie czy muszę wykupić również internet w nju mobile w tym przypadku , bo słyszałem ,że sam android również pobiera dane z internetu ,co mogłoby powodować dodatkowe koszty za przesył tych danych . Prosiłbym użytkowników njumobile o wypowiedź w tym temacie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 3, 2014 o 09:56

Hej Gregory,

Dziękuję za komentarz. Jeżeli wyłączysz transmisję danych przez sieć komórkową i pozostawisz tylko włączoną transmisję przez sieć Wifi (o ile telefon znajduje się w jej zasięgu), to nie będziesz nic płacił za Internet w komórce.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michal Marzec 3, 2014 o 19:18

Czyli oferta jest mało ciekawa, artykuł do poprawki, jakby było tak pięknie to wszyscy byli by w nju 😉 :).

Odpowiedz

Gregory Marzec 4, 2014 o 13:59

Michale !
Dziękuję Ci za szybką odpowiedź . Rozumiem , że wyłączenie transmisji danych dokonuję w swoim aparacie .

Odpowiedz

inforaf Marzec 6, 2014 o 21:56

witam was serdecznie… Na wstępie długo jeszcze przed przeczytaniem tego bloga zastanawiałem się nad zmianą operatora….no cóż od początku istnienia idea, potem orange…to już parę ładnych lat. Co roku miałem postanowienie, kończę z orange…. a tu nowy telefon zaproponowali, a to nowe darmowe numery, a to dużo minut….ach. Aż w końcu przeczytałem tego bloga, tak trafiłem na niego przypadkiem szukają informacji o nowym tworze orange – nju. Moje rachunki średnie 150zł miesięcznie, to dużo nawet jak na spłatę nowego telefonu wziętego z sieci przez dwa lata. Zastanowiłem się trochę – no może 10 minut – i przeniosłem numer do nju….co dalej to zobaczymy bo jestem na etapie oczekiwania. Pozdrawiam autora, natchnąłeś mnie !

Odpowiedz

Marek Marzec 11, 2014 o 15:16

Dajcie sobie spokój z tym dziadostwem od 4 miesięcy to mam i od początku problemy z wykonywaniem połączeń napisałem z 17 reklamacji odpisują jakieś bzdury że godziłęm się na taki a nie inny zasięg że nie wszędzie on jest itd.Tylko nie w tym problem problem polega na tym że rozłącza mi połączenia muszę wyłączać i włączać telefon niemal po każdym udanym połączeniu- tak udanym bo nawiązanie połączenia jest sukcesem.Siedzę w domu i raz uda mi się połączyć a raz nie i tak w kółko.Wypowiedziałem umowę na szczęście do 23 jeszcze muszę się męczyć.Najciekawsze jest to że w jednym z pism przyznają że jest problem po ich stronie jednak teraz kiedy wypowiedziałem umowę mają wszystko w tyłku.Podkreślam że problem nie istnieje kiedy wkładam do telefonu kartę play.Tylko na tym dziadostwie nju.Współczuję wszystkim którzy zdecydują się na krok w tą stronę .Jeżeli chcecie najeść się nerwów przez idiotów to pozdrawiam.Omijać szerokim łukiem i nie dajcie się ściemniać.A jeszcze jedno dostałem ostatnio fakturę na niemal 80 zł.(reklamują że nie zapłacisz więcej niż 57zł) dziadostwo i tyle.szkoda słów.Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomek Marzec 11, 2014 o 18:45

Kupiłem raz kartę nju bo potrzebowałem internetu. Przeczytałem regulamin, jak zawsze, więc moje zdziwienie było ogromne gdy zniknął mi cały limit i kasa z konta! w trzy dni. Nigdy więcej nju! Odradzam!

Odpowiedz

Pit Marzec 13, 2014 o 22:08

Witajcie.
Mi początkowy zachwyt nad nju (wynikający ze studiowania cennika) minął. Obsługa klienta słaba, wyceniona tak aby nikomu nie przyszło do głowy skorzystać. I kruczki.
1. nju z umową. Za ostatni miesiąc cena przeszło 50zł. Internet zmieścił się w pakiecie (7zł). W teorii rachunek powinien się zamknąć w kwocie 29 (połączenia) +9 (za SMS) + 7 zł (pakiet), czyli ok. 45zł. Skąd zatem przekroczenie? SMS specjalny na nr 767 za 7+ zł (historia w iPhonie nie pokazuje żadnego SMSa z nr. 767). Mimo blokady usług premium. Reklamacja – odrzucona. Tel. na infolinie w cenie 5zł – wygodniej machnąć ręką niż bić się o niewysłany SMS.
2. nju na kartę dla dziecka. Spróbujcie zablokować SMS MO/MT. Nie ma takiej możliwości. Jest dostępna tylko z umową.

Odpowiedz

Łukasz Marzec 15, 2014 o 14:13

A co myslicie o Mini Max w Playu? Niedługo zmieniam operatora (miałem niestety Plusa w mixie)
Pozdrawiam

Odpowiedz

Patryk Marzec 16, 2014 o 14:21

Łukasz, NJU z rachunkiem opłaca sie bardziej, gdyz masz stawke 19 gr za minute, i masz rozrozniane 19 zl do komorkowych i/lub 10 na stacjonarne.

W play formula mini max placisz 29 zl ogolem, a stawka za minute wynosi 29 groszy.

Ja jestem w Heyah, taryfa Nowa Heyah i korzystam z pakietu Nielimitowane rozmowy do heyah i t-mobile za 10 zł/miesiac, ale to dlatego, ze rodzine mam w tej sieci i dla mnie to wychodzi korzystniej.

Odpowiedz

frezyjka Marzec 18, 2014 o 17:36

Witam.
W chwili obecnej mam telefon w sieci Orange na abonament. Za kilka tygodni kończy mi się umowa i zastanawiam się nad przejściem do nju mobile oferta na kartę.
Czy wie ktoś z Was jak wygląda sprawa z przeniesieniem numeru?
Znajoma mówiła, że karta sim którą w tej chwili posiadam zostaje ta sama i w sumie nie ma żadnych innych formalności.
Z innego źródła słyszałam, że przysyłają mi do domu jakąś kartę :/
Wiecie coś na ten temat?

Odpowiedz

Bart Marzec 18, 2014 o 17:55

Czyli tak, chce nowe nju ale nie na abonament tylko na karte. Interesują mnie tylko rozmowy na komórkę – czy co miesiąc będę płacił 19zł ? Czy muszę im coś płacić miesięcznie za to, że z ‚nich’ korzystam?

W razie gdym zachciał dzwonić na stacjonarne, to po prostu dzwonie i nie przekroczy mi 9zł za dzwonienie na stacjonarne ? Czy trzeba to aktywować jakimś pakietem ?

Rozumiem, że nie ma żadnych omów ? Normalnie kupuje kartę sim w kiosku i wio ? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2014 o 21:42

Hej Bart,

To co opisywałem w tym artykule, to oferta abonamentowa z umową. Plusem umowy jest to, że jest ona czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia – czyli nie masz kontraktu na dłuższy czas.

A co do oferty na kartę w nju – to jest ona zupełnie inna. Możesz ją sprawdzić bezpośrednio na stronie njumobile 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Marzec 22, 2014 o 14:36

A ja mam pytanie : czy z nju mobile dzwonia na Pana numer i proponują jakies dodatkowe usługi? Strasznie mnie to denerwowało w Orange, że bez przerwy dzwonili do mnie i reklamowali nowe oferty i to osoby z róznych biur w Polsce, po kilka razy z ta sama ofertą. Było to bardzo uciążliwe i marnowali mój czas i z tego powodu przeprowadziłam się do play, no ale chciałabym dzwonić więcej a wydawac tyle samo.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 22, 2014 o 14:44

Hej Anna,

Dobre pytanie 🙂 Ja nie miałem ani jednego takiego telefonu, ale to z tego powodu, że nie wyrażałem żadnych zgód marketingowych i dodatkowo zablokowałem wszelkie usługi, które mogą się wiązać z konkursami itp. Da się to zrobić w przez WWW.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Marzec 23, 2014 o 07:45

Witam

Za ponad miesiąc kończy mi się umowa na telefon w Orange. Czy muszę wypowiedzieć umowę za 1 miesięcznym wypowiedzeniem? Czy wystarczy przenieś numer do NJU po zakończeniu trwania umowy?

Szukałam informacji w tym zakresie ale nie znalazłam.

Ja to widzę tak : wypowiadam umowę za wypowiedzeniem i około 2 tygodnie przed końcem przenoszę numer do NJU. Proszę o opinie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 26, 2014 o 10:44

Hej Monika,

Prawidłowy scenariusz wygląda tak: rejestrujesz się w nju wybierając opcję przeniesienia numeru. Możesz to zrobić już teraz. W trakcie tego procesu wybierasz opcję kiedy ma zostać zakończona umowa u poprzedniego operatora: wraz z końcem okresu umownego (to co chcesz zrobić) lub natychmiastowo (co może się wiązać z karnymi opłatami – tego chyba nie chcesz).

Nju Ci przysyła SIMa z nowym numerem tymczasowym, a w momencie, w którym zakończy się umowa u poprzedniego operatora, temu SIMowi przypisywany jest przenoszony numer.

Realizując przeniesienie w tym trybie nie musisz w ogóle kontaktować się ze starym operatorem. Wszystko w Twoim imieniu i na Twoją prośbę załatwia nju.

Miłego dnia 🙂

Odpowiedz

Justi Marzec 24, 2014 o 14:12

hej, przygotowuje sie do przejscia do >>> new mobile. na razie aktywowałam nr dl a syna taki za 5 zł. no i co dalej mysle.: czy mój tel z orange przenieśc do new mobile ?
czy aktywowac nielimitowane rozmowy z komórkowymi na początek. otóż…”Włączenie usługi kosztuje 6 zł, a usługa jest ważna 62 dni od momentu aktywacji. Po upływie okresu ważności usługę możesz włączyć ponownie.

Aby aktywować usługę musisz posiadać na koncie co najmniej 6 zł. ”
czyli nie jest to bezpłatne! czy coś sie zmieniło? osobno musze dopłacać za smsy…”Na swoim numerze możesz mieć aktywną tylko jedną z tych dwóch usług.”

pytanie. czy znasz te zasady i czy były one od początku( dodatkowe opłaty za aktywacje. i ze tylko jedna usługa pozdrawiam liczę na radę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 24, 2014 o 17:22

Hej Justi,

Dziękuję za komentarz. Ty piszesz chyba o ofercie na kartę, podczas gdy ja opisywałem swoje doświadczenia z ofertą abonamentową.

Co do oferty na kartę, to nie śledziłem jej w kontekście ewentualnego przenoszenia numerów. W ofercie na kartę zamawiałem tylko nowe numery w nju.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Marzec 24, 2014 o 19:31

Tak więc od wczoraj jestem w innej sieci uwolniłem, się od tego dziadostwa nju i co najważniejsze nie przerywa mi rozmów wykonałem mnóstwo telefonów i aż miło pogadać jak ci nie przerywa i nie musisz włączać i wyłączać telefonu ciągle.17 reklamacji i tylko w jednej przyznali że coś jest nie tak reszte szli w zaparte dlatego zawsze znjdę czas aby napisać o dziadach zwykli naciągacze i tyle.Nie słuchajcie też bajek że nie zapłacisz więcej niż 57zł.BZDURA!!! Każdy rachunek przez 3 miesiące był wyższy i NIGDY powtarzam NIGDY nie przedstawili mi dowodów na połączenia które niby wykonywałem.Ani nie było tego na moim koncie-brak wyników spełniających podane kryteria-taki komunikat się pojawiał ani reklamacja nigdy nie odpowiedziała szczegółowo.Jedynie” po analizie itd.,ble ble.Dziady zawsze pozostaną dziadami.Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy njujufiu czy jakoś.Marek

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 24, 2014 o 19:54

Hej Marek,

Cieszę się, że jesteś zadowolony z oferty innego operatora. Mam do Ciebie serdeczną prośbę: komentuj, krytykuj, ale rób to kulturalnie 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Marzec 25, 2014 o 18:30

Michał nie rozumiesz przez co przeszedłem.Kiedy próbujesz wszystkich możliwości bez skutku to emocje zwyczajnie strzelają.Wyobraź sobie że miałem problem z obecnym operatorem, zrobiłem zgłoszenie.Zadzwonili do mnie i doładowali mi telefon kwotą 100zł.Przepraszali przy tym co chwilę.Czy dostrzegasz różnicę?Nie piszę gdzie mam teraz numer tylko o obsłudze.100zł to była rekompensata za nerwówkę. W Nju 17 reklamacji z tego samego powodu jeden raz przyznali rację obniżając w ramach rekompensaty rachunek o ….4zł(sic) a reszta to zwyczajne dno.Stąd moja irytacja.Nie widzę w swoich postach nic niekulturalnego.Wyobraź sobie że składasz 17 reklamacji a oni robią z Ciebie ciągle głupka lub piszą nie na temat.Problem dotyczył braku możliwości nawiązywania połączeń mimo pełnego zasięgu, przerywania rozmów,naliczania opłat za nie wysłane sms-y -a odpowiedź nie stwierdza się braku zasięgu sieci w podanej lokalizacji.Zresztą nie chce mi się już do tego wracać.Tak jak powiedziałem we wszystkich swoich postach Nju ma ze mną przechlapane już na zawsze.Za brak zwykłego przepraszam i przyznania się do ewidentnej winy.Będę gościem na wszystkich takich forach na maksa.Pozdrawiam .

Odpowiedz

waldas Marzec 24, 2014 o 21:56

Mam telefon (drugi) w nju od niedawna.
1 –Nie podoba mi się ich strona internetowa. Jest mało przyjrzysta, jak i inne strony ORANGE zresztą.
2– Córka nie mogła utworzyć swojego konta, strona nie przyjmowała wygenerowanych „przez siebie” haseł- sms.
3- No i mimo oferty 29 zł ma rachunki i po 50 zł i wyższe, a NIE KORZYSTA Z NETU W TELEFONIE tylko z rozmów i sms-ów.
Z tego widzę, że trzeba pilnować swojego konta co akurat w przypadku ORANGE nie jest zaskoczeniem.
T Mobile może i droższy, ale „bardziej stabilny”. i nie zaskakuje.

Odpowiedz

mirek Marzec 25, 2014 o 22:31

Z tego co tu czytam to wole byc w swoim syfie niz uzerac sie z nowy dziadostwem.pozdrawiam z playa.

Odpowiedz

Justi Marzec 26, 2014 o 08:56

Coś w tym jest ,że w życiu wolimy starą biedę niż nowe niewiadome. Ja też mam stracha przed NEW. W Orange jakoś się dogadujemy. W NJU faktycznie rachunki ( na stronie w net) nieprzejrzyste. Sprawdzam godzinami i nie kumam – dlaczego nie wyświetla wszystkich połączeń mimo zaznaczenia ptaszkiem? Klikam wiec w różnym konfiguracjach by odkryć gdzie przepadły złotówki choć syn wysłał tylko jednego sms-a. W końcu się dowiaduje. Jakieś dziwne krótkie połączenia internetowe.

Michał, dziękuje za stronę na której można szczerze o tym porozmawiać. Inne czuję ,że są kupione. pozdr.

Odpowiedz

Monika Marzec 26, 2014 o 10:39

@Michał Szafrański

Czy masz wiedze dotycząca mojego posta. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedz

Monika Marzec 26, 2014 o 10:40

Jakby ktoś nie wiedział to NJU jest marka własną orange. To jedna z marek Orange 🙂

Odpowiedz

waldas Marzec 26, 2014 o 19:48

Żeby nie być gołosłownym co do „nju mobile”. Córa przesłała mi kwoty które płaciła ( a NIBY ma za 29 złotych i jeśli nie korzysta z netu i roamingu, a nie korzysta ! ) to rachunki (rozmowy na komórki bez limitu) powinna mieć nie wyższe niż rachunki miesięczne na kwotę DO 29 zł !

podaję kolejne miesiące == od 21.11.2013 do teraz = 41,73 / 44,81/ 53,61 / 58,65. Jak widać rachunki zadziwiająco WYSOKIE.

UWAGA:
Zaraz PO otrzymaniu karty SIM ( abonament bez telefonu) RADZĘ wejść na stronę, na swoje konto i polikwidować tak zwane USŁUGI- najlepiej WSZYSTKIE !
A jest tam ich bez liku.
Ja to zrobiłem od razu i teraz ciekawy jestem ile zapłacę za pierwszy miesiąc !

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 26, 2014 o 19:51

Hej Waldas,

Takie rzucanie kwotami nic nie mówi. Czy analizowałeś biling? Sprawdzałeś co wygenerowało koszty? Może z jakichś serwisów Premium korzystała?

Jeśli analizowałeś i jest za dużo, to czy złożyłeś reklamację?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Marzec 27, 2014 o 10:48

Witajcie,

Michał, po przeczytaniu jakiś czas temu Twojego wpisu nt. njumobile pomyślałem, że to będzie idealne rozwiązanie dla mojej żony. Przeniosłem ją z oferty orange do nju bezproblemowo. OK, po podpisaniu umowy u kuriera trochę czasu minęło, aż się coś zadziało, ale jestem już po dwóch okresach rozliczeniowych. Dotychczas rachunki wynosiły ok. 75 zł (brałem kiedyś telefon Nokia N8 stąd dość spore zobowiązanie). Teraz pierwszy rachunek 23 zł, drugi 28,27 zł. Moją żona się nie ogranicza w połączeniach ani smsach. Nie korzysta natomiast z internetu. Uważam, że nju to idealne rozwiązanie dla nas. Dużym atutem jest brak dwuletniego związania z operatorem.
Wyłączyłem wszystkie usługi, które mogą być ekstra płatne (np. SMS Premium). Na bieżąco podglądam sobie stan konta i na razie wszystko funkcjonuje zgodnie z oczekiwaniami.
Dziękuję zatem za ten wpis, bo to on zmotywował mnie do sprawdzenia oferty i wyboru tego operatora. Kartofel jest w porządku. Oferta wygląda po prostu uczciwie i to się w długim okresie naprawdę liczy.

Odpowiedz

Monika Marzec 26, 2014 o 20:55

Jednak wypowiem umowę o świadczenie usług za co najmniej 30 dniowym okresem wypowiedzenia z dniem końca umowy. Zgodne to jest z regulaminem i umową.

Jednak nie wybiorę NJU bo dziś dostałam z Orange fakturę zawyżoną o 40 zł. Wyłączyli mi usługę 5 darmowych numerów 1,5 miesiąca przed końcem umowy. Naliczyli za każdy numer kwoty bez zniżki, która miała obowiązywać do końca umowy.

Oczywiście mam to w umowie, wiec jutro reklamacja pójdzie do BOK. Już kilka razy wygrałam, to i teraz dam radę.

Jakby ktoś miał pozytywna opinie o Play proszę o sugestię.

Odpowiedz

Marek Kwiecień 2, 2014 o 18:52

Właśnie przeszedłem do Play.To był dobry numer.Jestem zadowolony i polecam.Prosto i tylko tyle.Pozdrawiam.

Odpowiedz

olo Marzec 28, 2014 o 14:04

czyli jak to jest?
Reklamują się że w abonamencie są minuty na wszystkie sieci komórkowe, a w rzeczywistości za „wirtualnych” opów się płaci ?

Odpowiedz

mirek Marzec 31, 2014 o 21:30

Witam,mam pytanie do autora tego bloga.Jak to jest z połączeniami nolimit za 19 na komórki?W ramach tej kwoty mieszcza sie też połączenia do MVNO(wirtualnych opów) jak chocby mbank mobile?Bo rożnie ludzie piszą,nawet na tym blogu jest wpis że sie płaci oddzielnie.Pozdrawiam.

Odpowiedz

And Kwiecień 2, 2014 o 14:00

W nju jestem praktycznie od początku, najpierw dla przebadania prepaid, a teraz wszyscy w domu na abonament, nie mamy potrzeby korzystania z internetu w telefonie, więc teraz nasze rachunki miesięczne oscylują od 9 do 22-23 zł/m-c (wcześniej w okolicach 33-38 zł), W większości dzwonimy na komórkowe – żona np. w ostatnim miesiącu wygadała ponad 870 minut na komórki + kilka sms-ów -> rachunek całe 19,27 zł.
Życzę użytkownikom innych ofert takich rachunków przy takiej ilości przegadanych minut!

Odpowiedz

mirek Kwiecień 2, 2014 o 21:16

@And@ a może Ty odpiszesz jak to jest z tymi połączeniami do wirtualnych opów?Mieszczą sie w pakiecie za 19 zł, czy placi sie oddzielnie?Pzdr.

Odpowiedz

Wojciech Baliszewski Kwiecień 5, 2014 o 00:00

Mam Simplusa (aktualnie nazywa się Plus Na Kartę) od prawie początku jego istnienia: lipca 1998. Aktualna taryfa nazywa się Plus Na Kartę. Od dawna zauważyłem, że nie mam żadnych korzyści z wierności operatorowi. Do cna wkurzyli mnie w czerwcu 2013, kiedy powiadomili o zakończeniu promocji Rok Ważności Konta. Ja miałem to połączone z ofertą 29 groszy za rozmowę w Plusie (tyle kosztuje bez względu na to, ile trwa) a tak się składa, że osoby, z którymi od czasu do czasu ucinam sobie dłuższą pogawędkę (średnio gdzieś raz na miesiąc – ogólnie raz, nie z każdym), mają w Plusie. Reszta to 29 gr/min i 19 gr/SMS (dość drogo, w poprzedniej taryfie było chyba 15 gr). W ostatniej chwili doładowałem do 120 PLN, żeby wystarczyło na rok i jeśli nie pojawi się korzystna dla mnie oferta, to odchodzę. Jest wprawdzie w aktualnej ofercie rok ważności ale nie łączy się z rozmowami do Plusa za 29 groszy (jest to w innej opcji ale bez roku ważności).
Bardzo mnie wkurzył sam fakt wycofania się z roku ważności. Może chodzi m.in. o to, żeby od każdego, komu na tym zależy, skasować 3 PLN za zmianę taryfy? Moja sugestia dla nich jest taka, żeby klientom z długim stażem dać z automatu rok ważności ale mogę być prawie pewien, że tego nie zrobią.
Teraz krótko do rzeczy. Przy moim małym korzystaniu średnio na miesiąc maksymalnie 10 PLN (przez ostatnie 9 miesięcy wyszło średnio 8,90 na miesiąc), najważniejszy jest rok ważności (w Play już tego nie ma czy nie potrafię znaleźć? – chodzi o aktualne oferty) lub „po wieki”. Waham się między dwiema ofertami: nju mobile na kartę (bo często wyszłoby, że 9 PLN minimalnej opłaty z rachunkiem byłoby przepłacaniem) ewentualnie z opcją maksymalnej dziennej opłaty do komórkowych 99 groszy jako wentyl bezpieczeństwa (tylko muszę przekalkulować, czy opłaca się wydać 6 PLN na 2 miesiące) lub Virgin Mobile z maksymalnie prostą taryfą, gdzie po uwzględnieniu możliwości 50% więcej za doładowanie dla klubowiczów, minuta wychodzi niecałe 13 groszy.
Co do zasięgu, to najchętniej pozostałbym w Plusie, bo chyba mają najlepsze pokrycie (i są najlepiej przystosowani na poważne awarie zasilania, co było widać w Szczecinie 8-go kwietnia 2008). Choć w praktyce podejrzewam, że rzadko dałoby to o sobie znać. Za Virgin Mobile przemawia korzystanie z BTS-ów Play i Orange i podobno jako klient z numerem przeniesionym z innej sieci miałbym… możliwość ręcznego zalogowania się do sieci Plusa. Dodatkowo lubię wspierać mniejszych i przy takich samych warunkach chyba wolę wesprzeć Virgina, niż dawać zarobić wielkiemu Orange.
Zalety i wady nju i Virgin jak dla mnie się wzajemnie uzupełniają i decyzja będzie trudna, kto wie, może skończy się rzutem monetą . Od początku wejścia Virgin używałem sobie go jako pomocniczego w przypadku dłuższej rozmowy do sieci innej niż Plus. Po odejściu z Plusa chyba najbardziej będzie mi brakowało czegoś, o czym albo nikt tu nie napisał, albo się nie natknąłem: podoba mi się wiadomość, która przychodzi po zakończeniu rozmowy i zawiera: czas rozmowy, koszt, ile zostało na koncie i do kiedy jest ważne. Można to zapisać w skrzynce jako SMS.
Przepraszam za długą wypowiedź ale chciałem wyczerpać temat.

Odpowiedz

Wojciech Baliszewski Kwiecień 8, 2014 o 10:28

Autopoprawka!
W nju mobile jest wspomniana przeze mnie informacja po zakończeniu rozmowy, co przeważa szalę na ich stronę.
Nie wspomniałem wcześniej o kosztach połączeń międzynarodowych i roamingu. To wprawdzie teoria, bo w praktyce raczej nie skorzystam ale jeśli już, to dla kraju, w którym już byłem i ewentualnie bym się jeszcze wybrał, zdecydowanie lepiej wypada Virgin: zarówno stawki, jak i zasady naliczania!

Odpowiedz

malin Kwiecień 11, 2014 o 16:42

Czy słyszałeś o sieci Klucz? To wirtualny operator działający na zasięgu Plusa. Połączenia po Polsce są po 0,19 zł. Rok ważności konta po każdym doładowaniu. Przychodzi ten sms po połączeniu, na którym Ci zależy, zresztą wszystko jest jak w Plusie, nawet te same krótkie kody działają i karty zdrapki Plusa. Kupiłam Klucz przede wszystkim do rozmów zagranicznych. Po Europie połączenia są po 0,20 zł, a do Wielkiej Brytanii po 0,15 zł. Zresztą jest kilka innych krajów z połączeniami w bardzo korzystnych cenach.

Odpowiedz

Wojciech Baliszewski Kwiecień 13, 2014 o 22:56

Nie słyszałem, dziękuję za podpowiedź! Być może skorzystam. Jak zwykle, swoim zwyczajem, kupię najpierw starter, żeby bez zobowiązań przetestować działanie w praktyce, zanim przeniosę numer.

Odpowiedz

Wojciech Baliszewski Sierpień 5, 2014 o 18:31

Uzupełnienie.
Zmieniłem taryfę na „Więcej przez Rok” tylko uwaga: oprócz zmiany taryfy, trzeba jeszcze aktywować promocję „Rok ważności konta” i dopiero wtedy po doładowaniu jest rok ważności!!! Na razie jestem szczęśliwy, bo korzystam z 3-miesięcznej promocji dla wybranych klientów, w której mam każdą rozmowę krajową za 29 groszy (za rozmowę, nie minutę), czego uaktywnienie kosztowało jednorazowo 3 PLN i jeśli po jej zakończeniu nie będzie czegoś podobnego, odejdę. Gdyby to było na stałe, to zostanę, oczywiście może być co 3 miesiące pobierana opłata 3 PLN.
W sprawie odejścia mam jeszcze dylemat: przenieść numer czy używać nowego bo na moje nieszczęście mam ładny numer na starterze, który kupiłem w Nju na próbę do przetestowania (nr 5.5 5.5 5.. gdzie każda kropka to inna cyfra). Ten w Plusie też bym wtedy zachował, co kosztowałoby jedynie 5 PLN rocznie (dopóki nie wycofają się z roku ważności konta).

Odpowiedz

Justi Kwiecień 10, 2014 o 10:58

i tak…..przekonałeś mnie!!

wzięłam abonament na razie ten za 19 zł z no limit na komórki.
zapomniałam ,że mogę się na ciebie powołać czy coś takiego,ale nie wiem czy mogę to poprawić,

umowę wypełniałam z godzinę temu.

Odpowiedz

macias Kwiecień 10, 2014 o 14:19

Pare lat temu przeszedlem do play’a z t-mobile, po tym jak TM przelaczali mi kilka dni taryfe wylaczajac jednoeczesnie na ten czas calkowicie telefon (w tym polaczenia alarmowe).

Zostane przy play (na karte, place 50 zl na kwartal, to daje ok. 17zl/m-c), bo taryfa jest krystalicznie przejrzysta (zadnych co 2-miesiecznych sms-ow jak w nju) i drugie — dziala. Tymczasem na nju na dzien dobry trafilem 3 razy na nieistniejace strony kiedy chcialem doczytac regulamin. Niby nic, ale… czy mi potrzeba klopotow?

pozdrawiam z play’a

Odpowiedz

Marek Maj 8, 2014 o 12:14

Ja to dałem się zrobić tak prosto że odszedłem z Play do Nju i wróciłem od 3 miesięcy.Spokój ,cisza, wszystko gra. Ten okres z tym nju całym to masakra była.Pozdrawiam Marek

Odpowiedz

lili Kwiecień 11, 2014 o 10:03

Od 9 m-c jestem w nju mobile – rewelacja – wszystko jak napisane w artykule. Ja „studiowałam” wszystkie oferty przed zmianą i pisanie, że w play coś jest lepszego to czysta bzdura. Nju nie ma żadnych haczyków czego się obawiałam. To jest w 100% najlepsza oferta na rynku. Teraz aktywowałam 19zł kom i 10 stac. ale nie zyskam nic, bo dużo dzwonie i tu i tu. Rozmawiam po kilkadziesiąt godzin w miesiącu i za rozmowy mam zawsze 29zł – polecam. Wiem jednak, że trudno jest Polaków przekonać do dobrego – bo tylko jeden znajomy się zdecydował na przejście – i trafia mnie jak koleżanki ręce się im trzęsą jak w febrze, bo będą miały wysoki rachunek. Żałosne, ale prawdziwe.

Odpowiedz

Justi Kwiecień 16, 2014 o 11:55

Tak, mnie tez się ręce trzęsą jak w febrze…po tym jak ledwo odebrałam dokumenty od NJU ( wczoraj wieczorem od kuriera) a już kłopoty. NIe reagują na kontakt, …to oszuści!! nie wiem jak od nich uciec…jesli naliczają mi „losowo” abonament od 17 .03 do 18.04 mimo ,ze dopiero dzisiaj napisali sms „witaj w NJU” to coś jest grubo nie tak.

Najlepsze ,ze sa opryskliwi na czacie a inna rozmowa bezpłatna nie wchodzi w grę.

PYTANIE: kto ma doswiadczenie jak najszybciej osobiscie sie z nimi skonsultować ? HELP !

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 16, 2014 o 12:02

Hej Justi,

Po prostu złóż reklamację przez stronę internetową. Moje były skutecznie rozpatrywane.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Maj 8, 2014 o 12:12

Jak się z nimi skonsultować? Najlepiej przez kuriera z wypowiedzianą umową. To jedyne i najlepsze posunięcie.Polecam Marek.

Odpowiedz

Izolda Kwiecień 16, 2014 o 15:02

Ja jestem rozczarowana nju dzis dostałam rachunek w wysokości 58 zł cholera wie skąd ta kwota. Na pierwsza reklamacje wysłana 2 miesiące temu nikt mi ńie odpowiedział , dzis wysłałam kolejna. Jeśli nic sie nie zmieni zmieniam operatora – byc moze na kartę bo takie oszczędzanie nie ma sensu. Martwi mńie tylko fakt , ze jakaś stowa mi wisi u nich nie wiem co to jest. Widzę, ze za darmo w zyciu to tylko po mordzie mozna dostać.

Odpowiedz

Marek Maj 8, 2014 o 12:09

Strzałka od nich jak najprędzej.Tak jak ja to zrobiłem i 3 miesiące żyję bez stresu.Pozdrawiam Marek

Odpowiedz

Justi Kwiecień 23, 2014 o 10:47

Michał, proszę podaj gdzie można coś wskórać w tym NJU..bo oni po prostu nie odpisują n a reklamacje, i tez uznają reklamacje za zamkniętą mimo ze nawet nie uznali jej ..paranoja jakaś. mnóstwo ludzi na ich stronie fb coś zgłasza a oni jakby chyba nic nie docierało.

podaj proszę jaką drogą i jak długo trwały twoje reklamacje w NJU.

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 23, 2014 o 10:48

Hej Justi,

Wszystkie reklamacje zgłaszałem przez stronę nju (po zalogowaniu) i odpowiedź na reklamację otrzymywałem w regulaminowym czasie (30 dni z tego co kojarzę) – w praktyce po około dwóch tygodniach od zgłoszenia.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Maj 8, 2014 o 12:07

Tak jak pisałem daruj sobie ten syf.Znajdź normalnego operatora a nie się stresujesz.To nic nie da jestem po 3 miesiącach od zmiany operatora i w dalszym ciągu nie mam odpowiedzi na reklamacje.Także proszę Cię .Te teksty o załatwieniu spraw do 30 dni a w „praktyce” do 2 tygodzni to śmiech na sali.Ale rozumiem Pana Michała bo przecież to są jego pieniądze.Wcale go nie krytykuję za to .Wolałbym jednak aby był nieco poważniejszy w przekonywaniu ludzi do tego czegoś.Pozdrawiam.Marek

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 8, 2014 o 12:38

Marek,

Wątpię żebyś mnie rozumiał. Wyciągasz daleko idące i niesprawiedliwe wnioski co do mojej osoby. Ja z kolei wolałbym żebyś przestał w kółko pisać to samo. Rozumiem, że nie radzisz sobie z operatorem, ale już wystarczająco wiele razy napisałeś, jaki to jesteś niezadowolony.

Co więcej – jest to jedyny wątek na blogu, w którym się wypowiadałeś. Stosując tą samą retorykę – zaczynam podejrzewać, że masz interes w oczernianiu nju.

Jeśli prawdą jest, że nie otrzymałeś odpowiedzi na reklamację – eskaluj do UOKiK 🙂

Powodzenia

Odpowiedz

Grzesiek Kwiecień 29, 2014 o 08:40

Hejho. Sam jestem w njumobile, i uważam że mają świetną ofertę. Chcę zacząć działać również w programach afiliacyjnych i njumobile uważam za doskonały początek, bo faktycznie uważam to za warte promocji. Jednak nijak nie mogę znaleźć ich programu partnerskiego, mógłbyś podrzucić link? Będę bardzo wdzięczny.

Odpowiedz

Marek Maj 8, 2014 o 12:02

Długo nie gościłem na tym forum ale to musiało się w końcu stać.Przyjechałem trochę odpocząć w piękne miejsce i poznałem kolegę który opowiedział mi o swoich przygodach z nju.Jkaże się uśmiałem kiedy okazało się że to sklonowana moja sytuacja.Zostawiłem to dziadostwo jakieś 3 miesiące temu i do tej pory bez odpowiedzi na moje reklamacje.W tym jedna najważniejsza.Naliczanie opłat za smsy których nie było.Ale o tym już pisałem.Kolega jest tak wkurzony że szkoda słów.Każda faktura wyższa niż w reklamach brak zasięgu przerywane rozmowy itd.,itd. Skąd to znam? Także jak widzicie Nju nie daje o sobie zapomnieć.Ale przecież nie byłoby żadnego problemu gdyby przyznali się do błędu .Ale oni uparcie robią z ludzi głupków.Jak widać do dzisiaj.Przekazałem koledze link do forum i poprosiłem kilka słów dla piewców oferty. Dziadostwo zawsze pozostanie dziadostwem.To jest chyba najlepsze określenie.Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych nie użytkowników nju i do usłyszenia.Marek

Odpowiedz

Justi Maj 8, 2014 o 13:12

Tak, coś w tym jest…ja nerwów i czasu straciłam w sprawie właściwie oczywistej i oczywiste było ze to był błąd NJU…ale nie przyznali się do tego do samego końca.
po 3 tyg walki napisali ,ze skoro smsy wprowadziły mnie w błąd to mi jednak uznają.

Walka z nimi musi być żelazna i konsekwentna. nerwy fakt nie były warte tej kwoty ale w końcu nawet do mnie zadzwoniła żywa osoba. Od tej pory mam nadzieję ,że będą się ze mną liczyć.

Odpowiedz

Timor1919 Maj 16, 2014 o 21:19

nowy kit dziś większość sieci oferuje te same usługi za podobną kwotę 30 zł tylko tam ofertę składa osoba a tu komputer. Ja nadal zostaje w pley i płacę 30 zł. już miałem umowę w orange i w usłudze za 30 zł płaciłem 60-70 zł miesięcznie i już więcej nie dam się skusić na żadne takie oferty i to jeszcze bez telefonu który oczywiście trzeba sobie samemu zakupić za minimum 300-400 zł. a w pley za 1 zł. i to ma być ta wspaniała oferta niech pan oczu nie mydli tymi oszczędnościami pozdrawiam.

Odpowiedz

nitro Czerwiec 16, 2014 o 23:50

za 1 zł? policz sobie ile zapłacisz za ten telefon… za 1zł to możesz najwyżej drucik od telefonu dostać.

Odpowiedz

Kawka Maj 20, 2014 o 18:46

Nie działa link aktywacyjny : Niestety wybrany wniosek jest nieaktywny. Zapraszamy do skorzystania z oferty produktów o podobnych parametrach

Odpowiedz

mike Maj 25, 2014 o 10:11

Witajcie
Na wstępie muszę przyznać że artykuł bardzo dobrze i przejrzyście napisany.
Ja przez wiele lat byłem użytkownikiem orange na kartę, zastanawiałem się nad usługą nju, ale ostatecznie w styczniu zdecydowałem się na ofertę pracowniczą w orange, gdy pracowałem w firmie partnwrskiej . To co mnie przekonało to abo 29brutto di wszystkich w Polsce, no limit SMS-y i mmsy i 1gb na mies z lejkiem. jestem osoba prywatna a Taryfa jest dla firm więc również bajery typu poczta głosowa gold czy połączenia konferencyjne :p
Umowa czas nieokreślony z mies wypowiedzeniem jak w NM. Jestem obecnie bardzo zadowolony z oferty, polecam szukać takich okazji albo mocno negocjować z operatorami.
Co o tym sądzicie?

Odpowiedz

Dawid Czerwiec 14, 2014 o 21:30

Witam. Wiem, że już trochę po fakcie, ale też chciałem się udzielić;)

Mianowicie ja zakupiłem sobie abonament PLAY jakoś w święta dający mi nielimitowane rozmowy do innych sieci za 20zł. Do tego pakiecik nielimit. sms i mms za 10zł to daje w sumie 30zł. Umowa na rok. A z internetem to się wycwaniłem i kartę aero2 sobie zamówiłem i bodajże za opłatą jednorazową 30zł mam darmowy internet mobilny;d Telefon mam na 2 karty sim także wszystko śmiga rewelacyjnie polecam taki model;d

Odpowiedz

nitro Czerwiec 16, 2014 o 23:48

@Dawid

aero nie jest darmowe, operator musi za coś utrzymywać infrastrukturę sieci, a co to jest w aero, samo nic. Na Play pobieram ok. 100 GB danych miesięcznie

Odpowiedz

Dawid Czerwiec 17, 2014 o 18:31

Jak na razie korzystam od kilku miesięcy z aero2 i nikt mi jeszcze płacić nie kazał;)

Odpowiedz

Weronika Czerwiec 17, 2014 o 10:30

A ja się zastanawiam czy ta opcja 19 zł do komórkowych jest dostępna również w opcji an kartę? Bo starałam się dość dokładnie przeszukać stronę nju i nie znalazłam?… Ktoś coś wie?

Odpowiedz

rafal Czerwiec 18, 2014 o 13:03

Aero2 nie pobiera żadnych opłat w związku z udostepnianiem internetu. Korzystający z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, wnosi jedynie depozyt za kartę SIM (20 zł) oraz pokrywa koszty jej wysyłki (6 czy 8 zł).
Zasięg praktycznie obejmuje całą Polskę 🙂

Odpowiedz

mpm30 Lipiec 30, 2014 o 14:39

Warto dodać tylko, że rozłącza co godzinkę i niewystarczy już ustawienie modemu żeby się sam łączył ponownie „niezauważalnie” ale należy się bawić we wpisywanie kodów CAPTCHA, i dopiero rozłączyć i połączyć połączenie internetowe – co już jest dosyć irytujące. Koszt to tak jak kolega pisał, 20zł kaucji za kartę SIM, 7zł wpłaty za wysyłkę i kilka złotych dodatkowo za wysłanie dokumentów do nich najlepiej listem poleconym- razem ~30 zł (o 20zł zwrotu kaucji można się ubiegać po zwrocie SIM i opakowania po SIM). Korzystanie z Aero2 poza powyższymi jednorazowymi opłatami faktycznie jest darmowe (wygląda na to że przynajmniej do 2019r.), ale internet 512kb/256kb jest bardzo słaby, w zasadzie nadaję się jedynie do przeglądania stron www i to pojedynczo. Dla przykładu oglądanie Youtube w miarę na bieżąco tylko w 360p, powyżej tej rozdzielczości wideo już zbyt długo się ładuje. Połączenie Skype jedynie dźwiękowo, bo z wideo to tragedia. Nie przypominając złośliwie – że po godzince rozłączy i trzeba te „pijane literki” wpisywać. Tyle z praktyki nt. Aero2

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 24, 2014 o 12:08

Na bloga trafiłem przypadkiem i z przykrością stwierdzam, że to bleble z laurką wyłącznie dla nju.
Taryfy są różne i każdy może (czy potrafi to inna bajka) wybrać coś dla siebie. Autor powinien raczej na początku zrobić tabelkę porównawczą. Nie zrobił tego – jego sprawa. Ja też tego nie zrobię, bo oferty się zmieniają a nie zamierzam się w to angażować.
Krótko: nju jest niezwykle korzystną ofertą na dzień dzisiejszy dla osób które niewiele rozmawiają. Ci którzy rozmawiają dużo mają do wyboru wiele ciekawych ofert (łącznie z telefonami). Na drugim krańcu użytkowników komórek są ci co nie rozmawiają wcale (tylko odbierają telefony) lub wykonują 1-2 połączeń na miesiąc. Wtedy należy wybrać Play. Tyle na dziś. Jutro będzie pewnie inaczej. Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz

Grzegorz Czerwiec 24, 2014 o 20:49

Jedna istotna wada produktu NJU. Karty mają PIN, którego nie da się normalnie wyłączyć. Można zmienić ale nie wyłączyć. Dlaczego? Nikt tak naprawdę nie wie…

Odpowiedz

K.O.C. Czerwiec 26, 2014 o 00:01

Hejas, trochę późno ale ja też się podłączę pod dyskusję – może się ożywi. Zastanawiam się nad zmianą operatora. Patrzyłem na ofertę NjuMobile i ciekawi mnie jedynie jeden punkt regulaminu:
„(…)
„nju mobile” w rozumieniu niniejszego Regulaminu oznacza ofertę świadczoną w ramach mobilnej
sieci Orange, której operatorem jest spółka pod firmą Orange Polska Spółka Akcyjna z siedzibą (wyciąłem dane spółki bo za długie). Pojęcie mobilnej sieci Orange nie obejmuje jednak usług telekomunikacyjnych świadczonych przez przedsiębiorców
telekomunikacyjnych w oparciu o sieć mobilną Operatora (operatorzy wirtualni), w szczególności połączeń z lub na numery abonenckie użytkowników usług takich operatorów wirtualnych lub na numery, na których tacy operatorzy wirtualni świadczą swoje usługi.
(…)”

Ktoś to ogarnia? Co to jest ta „mobilna sieć Orange”? To znaczy, że połączenia do PLAY itp. są płatne oddzielnie? Przypominam, że wcześniejszy punkt zawiera informację:
„(…)
1.1. Za połączenia na numery komórkowe do wszystkich sieci w Polsce, w każdym cyklu rozliczeniowym, naliczane są opłaty zgodnie z „Cennikiem usług w ofercie nju z rachunkiem” do wysokości 19 zł.
(…)”
Nie pada wyrażenie „do wszystkich operatorów”. Ale jest „do wszystkich sieci”. Z drugiej strony taki PLAY nie ma swojej sieci. On ją dzierżawi od pozostałych operatorów czyli dzwoniąc np. do PLAY korzystasz z sieci T-mobile, Orange lub Plus (cokolwiek akurat w danym miejscu jest dostępne/z kimkolwiek akurat tam PLAY ma umowę).
Ktoś może potwierdzić w tą lub w drugą stronę jak to jest z połączeniami do operatorów wirtualnych?

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 28, 2014 o 19:44

A nie prościej zrobić tak jak ja to robię ? T-Mobile umowa na 24 m-ce 39,00 PLN za miesiąc i 600 min rozmowy z każdą siecią ( i tak ich nie wykorzystuję ), darmowe esemesy + samsung S3 ( który od razu powędrował na znany portal aukcyjny i bez targowania poszedł za 950 PLN – nie lubię telefonów po których maże się paluchem ) Te 950 PLN rozdzieliłam na 24 m- ce umowy , wyszło 39,58 za miesiąc . Nju i tak nie daje telefonu za free , a mój Samsung GTC 3750 ma się dobrze , więc reasumując mam 24 m-ce telefonu bez opłat !!!

Odpowiedz

Paweł Lipiec 13, 2014 o 10:34

Ewa. Takie doradzanie zostaw dla kogoś innego. Ty może i minut nie wykorzystujesz. Ale są w tych mażących paluchem telefonach np. usługi internetowe lub programy do pisania smsów z komputera i wtedy za 39zł nie wyciągniesz.

Odpowiedz

Tomek Lipiec 19, 2014 o 17:30

W ubiegłym roku miałem przenieść 2 numery z Plusa do nju, jednak po złożeniu rezygnacji z usług w Plusie, operator zaproponował mi ciekawą ofertę. Mam jednak dość tej farsy i corocznego składania wypowiedzeń, aby dostać lepszą ofertę.
W tym roku ( i to w najbliższym czasie) składam wnioski o przeniesienie do nju, bo po 14 latach w Plusie i niemałych rachunkach płacę więcej niż w nju.
Co mnie przekonało do oferty nju z rachunkiem:
1/ pozbawiona zawiłości oferta- oferta nju jest prosta, od początku bez zmian. Wierzę w to, że może w Play, czy innej sieci zapłaciłbym mniej, ale nie mam czasu na myślenie kiedy i ile doładować konto, z jakiej promocji akurat skorzystać itd. Przyzwyczajony do płacenia faktury za telefon, wybrałem ta opcję,
2/ niska cena za użytkowanie bez ograniczeń- głównie dzwonię na komórki, stacjonarne to wyjątek, nie wspomnę o sms-owaniu. Do tego internet 700 MB i jest idealnie.
3/ najważniejsze- umowa na 1 miesiąc, czyli dla mnie bezterminowa- skończą się telefony i sms-y od operatora przypominające o zbliżającym się zakończeniu aktualnej umowy i ofertami, zawsze gorszymi od poprzednich. Zauważyłem, że w Play także po zakończeniu umowy przechodzi ona w bezterminową, bez zmiany warunków. W Plusie, z chwilą zakończenia umowy mój abonament byłby wyższy o 100 procent. Czyli koniec ze składaniem wypowiedzeń !!!! 🙂
Do tych dwóch abonamentów zabiorę także z Plusa kilka ofert na kartę- jak rodzina, to rodzina :).
Artykuł jeszcze bardziej wzmocnił mnie w decyzji.

Odpowiedz

Gregor Lipiec 23, 2014 o 21:22

Witam,
gratulacje za pomysł strony, trafiłem na nią już po kupieniu startera NJUu, a po przeczytaniu artykułu utwierdziłem się w swoim wyborze. Ale czego większość nie pisze w porównaniu do Playa – ogromna różnica w zasięgu poza dużymi aglomeracjami! Tutaj Play nie ma nic do piwiedzenia!

Odpowiedz

seo Lipiec 23, 2014 o 21:54

Powiem krótko, jestem w tej sieci o 2 tygodni i od 2 tygodni nie aktywowali mi jeszcze numeru, dodatkowo doliczyli mi koszty za duplikat karty SIM, a gdzie pierwsza której nie dostałem? Do tego dochodzą koszty za wydzwanianie do nich – i tak nic zrobic nie mogą, to JAKIEŚ DNO totalne, brak słów !! ! !

Odpowiedz

mpm30 Lipiec 30, 2014 o 14:20

W tej chwili Michał dla korzystających z internetu bardziej opłaca się oferta Redbull Mobile z rachunkiem. Za 29zł stałej miesięcznej opłaty masz nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, 2GB internetu w 3G (w LTE pod egidą Playa do końca 2014 roku nielimitowany transfer), nielimitowany Youtube i można wziąć na firmę. Tak samo jak w NJU obsługa konta przez internet (np. blokady usług Premium), umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem, tylko przy fakturze na maila ale jest to oferta dla przenoszących numer (nowy nr +5zł/mc). Mają w ofercie także z telefonami ale moim zdaniem ceny nie są zbyt atrakcyjne – lepiej telefon kupić gdzieś osobno. Minusem aktywacja jednorazowo 49zł. Dla osób chcących tylko nielimitowanych rozmów w cenie, liderem w dalszym ciągu pozostaje NJU – bo tu minimalnie zapłacimy 9zł no i oczywiście 19zł maksymalnie w przypadku korzystania tylko z komórkowych (lub 10zł limitu dla stacjonarnych). Na tą chwilę – od siebie – polecam dla smartfonowców Redbulla (zwłaszcza że w zasięgu LTE internet jest praktycznie nieograniczony w cenie 29zł i dla Youtube’a w cenie rachunku). Z pozdrowieniami!

Odpowiedz

adamd303 Lipiec 30, 2014 o 23:31

Któryś z kolegów napisał że oferta na karte jest droższa niz z rachunkiem a ja się z tym nie zgadzam. Bez jakichś wiekszych problemów można kupić doładowanie 200 + 30 na allegro za 180, czyli za ok 78% wartosci nominalnej. Wtedy z kwoty 29 robi się ok 22,70 a to już jest prawdziwy nokaut cenowy..

Odpowiedz

Anna Sierpień 1, 2014 o 17:50

Oferta fajna, jeno u mnie jedynym operatorem, od którego zasięg sięga, jest plus 🙁

Odpowiedz

Kasia Sierpień 5, 2014 o 17:54

moje koszty telekomunikacyjne to 25zl :

Play formula 4 w 1

21zl miesiecznie, w tym nielimitowane smsy, nielimitowane rozmowy do Play, 1GB internetu a do innych sieci 9gr/min. Doladowuje 25zl – 21zl pobrane = 4zl / 9gr = 44,5 minuty do innych sieci. Tyle mi wystarczy 🙂

Odpowiedz

Alek J Sierpień 11, 2014 o 18:23

Mam abonament nju od grudnia 2013 laczny czas wygadywanych minut to 8000-15000 minut miesiecznie pisze slowami osiem tesiecy a pietnascie tysiecy minut miesiecznie i jeszcze nigdy mnie nie zablokowali ktos zapyta kto tyle dzwoni a juz mowie ja zono i 8 osmioro dzieciakow ptowadzimy rodzinny dom dzieckacka i dzieciaki dzwonia rachunki najpierw byly 29zl a obecnie tez 29zl mimo rozbicia komorki i stacjonarne ale za lipiec bylo 21,33 zl. Karta sim jest zainstalowana w bramce gsm ktora jest wpieta w centralke na 5aparatow. Rozmyslam podpiecie drogiej bramki zeby zwiekszyc przepustowosc.
A o fv sie nie martwie bo mam ryczalt na telefon i internet 250zl. Kiedys fon byl pod wydzial i nie starczalo a dzis miesieczny koszt 29zl fon i 69zl net i TV co daje 96zl i nawet jak wepne droga bramke to bedzie taniej. Czytalem instrukcje bramki i jest mozliwosc przekierowywania polaczen ze oba simy beda dzwonic na komorki a tylko jeden na stacjonarne. A zaoszczedzona kasa zasila budrzet WAKACJE

Odpowiedz

BOBO Sierpień 14, 2014 o 00:45

Tylko red bull mobile + 2 GB internet = 29 zł ew. sms no limit 9 zł dopłaty.

abonament umowa nieokreslona nawet miesiac – najtaniej mi wychodzi.

Odpowiedz

lucy Sierpień 25, 2014 o 12:12

telefon nju, internet dropssa i są oszczędności!

Odpowiedz

klient Wrzesień 3, 2014 o 20:19

Jakieś 4 lata temu za 30 netto wziąłem z Orange nolimit do Orange i stacjonarne i 2 GB netu. To nie był mój jedyny numer, do innych sieci miałem z czego dzwonić. Wybitnym plusem natomiast było dzwonienie na infolinię. O każdej porze i bez słuchania muzyczki mogłem załatwić to co chciałem. Nie tylko w swojej sprawie dzwoniąc, zawsze mogłem poprosić o przełączenie mnie do konsultanta od telefonów na kartę/od odpowiedniej usługi/do pana kierownika od czegoś tam jeszcze i pozałatwiać sprawy rodzinie i znajomym nawet (znając piny itp rzecz jasna). Zna to każdy kto pozna różnicę w dostępie do każdej infolinii dzwoniąc z numeru prywatnego i porównując czas zgłoszenia konsultanta podczas dzwonienia z numeru służbowego. Na samych pracownikach infolinii psów bym nie wieszał, chociaż czasem niewiedzą miażdżą nieziemsko. Z drugiej strony – kto? Stażyści, pracownicy czas próbny, albo przez ATP? Trudno się dziwić. Ot taka kolejka w systemie zapewne – najpierw biznes, później indywidua(lny). Widzę jednak że najwyższa pora na zmianę. Dziękuję za artykuł i za komentarze.

Odpowiedz

Tomasz Wrzesień 11, 2014 o 17:37

Zainteresowała mnie oferta nju mobile. Przeczytałem też trochę opinii (pochlebnych i niepochlebnych) o tej „nowej”sieci. Odrzucając jednak emocje i skupiając się na samej ofercie i moich potrzebach z nią związanych i przeanalizowaniu „za i przeciw” skłaniam się jednak ku nowej ofercie play na kartę (Formuła 4 w 1). Średnia ilość „wygadywanych” przeze mnie minut to 300-400 miesięcznie, ilość sms – około 200, pakiet internetowy-wykorzystuję 1GB (czasem mi go brakuje jak poszaleję ze ściąganiem nowych aplikacji). Przechodząc na nju mobile (czy na kartę, czy na abonament), musiałbym i tak zapłacić: 29 zł. za rozmowy + 9zł. za sms-y + 19zł. za pakiety danych. Razem 57zł. W przypadku Play Formuła 4 w 1: 21zł. za nieograniczone rozmowy play, nieograniczone sms-y i pakiet 1GB + za 300 minut po 0.09gr – 27zł. (około 25 rozmów wykonuję w Play, także 100 minut z 400 zawarłoby się w kwocie 21 zł.). To daje razem 48zł., a w przypadku dokupienia dodatkowego pakietu danych -1GB za 9zł. (więcej niż 2GB nie wykorzystam) – 57zł., czyli tyle samo. Biorąc pod uwagę, że Play mam sprawdzony od lat (żadnych problemów z obsługą klienta, ani z czekaniem na właczanie pakietów itp itd) i dodatkowo, że gdy podróżuję mogę korzystać z krajowego roamingu z Play, lub T-mobile (automatycznego, bądź mogę ustawić sobie „na sztywno” którąś z sieci) – nie widzę sensu by zmieniać sieć 😉 Zgadzam się, że nie należy przepłacać i gdy tylko skończy mi się abonament (za 3 miesiące) – przechodzę na ofertę play na kartę, a telefon kupię lepszy we własnym zakresie (albo nie) nie wiążąc się już żadnymi długoterminowymi umowami. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kuba Pigóra Wrzesień 19, 2014 o 17:29

Witaj Michał. Przypomniałem sobie dzisiaj o Tobie podczas płacenia faktury w nju 😉 Pomyślałem, że kiedyś czytałem ten artykuł i zapamiętałem sobie, że wspominałeś o aktywacji pakietów internetowych w abonamencie.

Jak wiadomo w njumobile należy pakiety 350MB (5zł) i 700MB (7zł) aktywować zawsze na początku swojego okresu rozliczeniowego i trzeba to robić ręcznie. Póki co nju nie dało nam możliwości odnawiania pakietów z automatu. Ostatnio podczas wyjazdu na wczasy aktywacja pakietu wyleciała mi z głowy i postanowiłem znaleźć sposób na zrobienie tej aktywacji z automatu. Mam nadzieję, że mój sposób pomoże Tobie lub któremuś z czytelników Twojego bloga (posiadających sprzęt na Androidzie).

Ściągamy aplikację Life Reminders ze sklepu Play Google. W programie mamy możliwość ustawienia przypomnienia o wysłaniu sms-a w danym dniu. W moim przypadku jest to 7-my dzień każdego miesiąca o 8 rano (okres rozliczeniowy mam do 6-go). W polu Note wpisuję AKT 700 (zawsze aktywuję większy pakiet) a jako numer daję 354 (w kontaktach mam zapisane jako nju internet.

Wystarczy jeszcze zaznaczyć opcję „send without confirmation” oraz ustawić repeat every month i ZAPOMNIEĆ O AKTYWACJI PAKIETÓW INTERNETOWYCH.

Potwierdzenia z aplikacji nie potrzebujemy bo po paru minutach i tak otrzymujemy powiadomienie z njumobile o aktywacji pakietu.

Powodzenia Tobie i wszystkim użytkownikom njumobile. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 19, 2014 o 17:40

Hej Kuba,

Dzięki wielkie 🙂

Miłego weekendu

Odpowiedz

hohol Wrzesień 22, 2014 o 23:17

Od dłuższego czasu podoba mi się oferta Nju Mobile. Mam jednak pytanie. Aktualnie mam abonament w Plusie; mój numer jest zarejestrowany na siostrę, studentkę, bo to ona podpisywała umowę. Chcę zachować numer i przenieść go do Nju, ale jak wspomniałem umowa obowiązująca z Plusem nie jest na mnie, tylko na siostrę. I pytanie brzmi: czy mogę w tej sytuacji przenieść numer do Nju – czy jest to możliwe?

Odpowiedz

Grzegorz Wrzesień 25, 2014 o 19:24

Witam
Parę osób już pytało o to, dołączę się i ja:
chodzi o polecenie innej osobie NJU, jakie są szczegóły tej operacji?
Konsultant na czacie twierdzi, że nic nie wie o takim procederze.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Mathew Wrzesień 26, 2014 o 20:32

Pytania od żółtodzioba:

minimalna wartość faktury – przyjmując, że w nie wykonam w miesiącu żadnej minuty rozmowy, żadnego smsa i nie wejdę do internetu – wynosi 9 zł, tak?

Jeśli nie korzystam z internetu – mam wyłączoną transmisję danych – to nie płacę tych 19zł? Czy może w przypadku transmisji danych jest to stawka pobierana z góry?

Czy do NJU można się przenieś tylko za pośrednictwem internetu? Nie można tego zrobić w salonie Orange?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 21:29

Hej Mathew,

Jest tak jak piszesz: jeśli NIC nie robisz, to zapłacisz 9 zł / m-c abonamentu.

Żadna stawka nie jest pobierana z góry – także za Internet. Proponuję na początku każdego miesiąca aktywować sobie pakiet za 5 zł lub 7 zł. Jeśli niedużo korzystasz z Internetu na telefonie, to zmieścisz się w pakiecie i zapłacisz tylko tyle za Internet.

Wydaje mi się, że przenosiny do NJU tylko przez Internet.

Pozdrawiam

Odpowiedz

NateM Wrzesień 28, 2014 o 10:29

Witam,

Jestem zainteresowana nju. Ze wzgledu na transfer danych 10 gb za 29zk. mialby byc to moj podstawowy i jedyny internet. Chce go uzywac tworzac punkt dostepowy dla laptopa. Czy taki limit wystarczy do swobodnego uzytku wlaczajac film 45 min 2x w tygodniu?

Chce jeszcze wrzucic 19zl do komorkowych i smsy za 9. Czy zawsze moge wylaczyc wybrana usluge? Albo jak bede chciala miec 39 zl na wszystko to musze w pierwszej kolejnosci wylaczyc poprzednio aktywne pakiety? Czy mozna sobie tak zmieniac czy jak zdecyduje sie na 10gb to juz nie moge miec innych limitow internetowych?

Slyszalam, ze w nju inni mooga wysylac smsy na moj koszt jak to zablokowac? Jak zablokowac smsy o konkursach?

Autorze ile czekales na karte sim i jej aktywacje? Podpisywales umowe w drzwiach i kurier jazabral czy sam odsylales?

Dziekuje za odpowiedz

Odpowiedz

Mishchuy Wrzesień 28, 2014 o 16:24

@NateM
45 min 2x to jakieś 700MB w jakości SD czyli takiej do 700 pikselów na dłuższym boku, więc miesięcznie 2,4GB zużyjesz na filmiki.

Odpowiedz

NateM Wrzesień 28, 2014 o 16:59

Majac internet za 29 moge jeszcze kupic pakiety za 5 i 7 zl?

Odpowiedz

KerminWiela Wrzesień 28, 2014 o 22:43

Szczerze mowiac chetnie podpisalbym jasny abonament np z nju do 30zl, ale jestem tak zniechecony biurokratycznymi walkami ze chyba bez 2 swiadkow i kamery nie bede w stanie podpisac sie nawet dlutem na kamieniu zeby sie nie okazalo ze pominalem cos lub swiadomie mnie ktos wprowadzil w blad swoja pokretna gadka byle lyknac hajs. Dobra wyplakalem sie..

Odpowiedz

Halina Październik 1, 2014 o 21:21

Od września ubiegłego roku korzystam z abonamentu u nju mobile. jestem bardzo zadowolona. Moje poprzednie rachunki w plusie wynosiły 60-80 zł miesięcznie, w miesiącach gdy były święta ok 100-120 zł. Obecnie płacę ok. 21-22 zł miesięcznie. Staram się nie wysyłać smsów, jeżeli mogę, to dzwonię. Teraz na allegro kupiłam sobie nowy telefon Pentagram Monster, na 2 karty sim, z mocną baterią rzadko wymagającą ładowania. Zapłaciłam za niego tylko 469 zł. Korzystam z internetu aero2, więc rachunki powinny zostać bez zmian. Chcąc korzystać z internetu włączam aero2, zastanawiam się tylko, czy w nju można na stałe wyłączyć dostęp do internetu, tak aby przypadkiem go nie włączyć. Czy ktoś wie jak to zrobić ?

Odpowiedz

Piotr Październik 18, 2014 o 20:43

chciałem właśnie przenieść swój nr z orange na kartę do nju mobile i operacja nie powiodła się. Robiłem to na stronie internetowej nju. Czy powodem może być fakt, że nr tel jest niezarejestrowany ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 19, 2014 o 23:43

Hej Piotrze,

Potwierdzam, że numer prepaid Orange przed przeniesieniem do nju musi być zarejestrowany. Przynajmniej tak było w przypadku przenoszonych przeze mnie numerów.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomek Grudzień 3, 2014 o 02:56

Masz na to 10 minut. Potem od nowa 🙂

Odpowiedz

Marcin Październik 24, 2014 o 13:19

ja z nju-mobile nie jestem zadowolony średnie rachunki 42 zł i oszczędzam internet w red bull mobile za 29 zł mam bez limitu połączenia i 2 GB internetu wydaje się ta oferta bardziej atrakcyjna, daletego rozpoczełem cykl przeniesienia

Odpowiedz

Andrzej Październik 30, 2014 o 17:16

Kurczę czegoś w tej ofercie niu nie rozumie, w rozmowie na infolini i chat zapewniają mnie ze jeżeli wybiorę ofertę wszystko za 39zl ( zdaje sie nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i stacjonarnych, internet 2 GB i SMS, MMS ) to wiecej jak ta kwota nie zapłacę, a czytam tu ze to sie jakos sumuje cos trzeba aktywować, jakies to jednak nieczytelne. O co w tym ustrojstwie chodzi?

Odpowiedz

grzech Październik 31, 2014 o 20:50

Czy ceny podane w cenniku nju są brutto czy netto? Bo to zasadnicza różnica.

Odpowiedz

Łukasz Listopad 2, 2014 o 15:03

Cześć polecam Ci ofertę T-mobile jump.

Za 39,99 masz sms,mms, rozmowy do wszystkich bez ograniczeń i 250mb internetu(za dodatkowe 10zł jest 1gb).
Umowa jest na 24m-ce, więc placisz 960zł za całą umowę.

Posiadając natomiast konto osobiste T-mobile dostaniesz zwrot 50zł przez 10mies.
960zł-500=460zł za 24m-ce abonamentu bez limitu.(19zł 15gr za miesiąc)

Całkiem korzystnie, i patrząc na Twoje opłaty to bardzo opłacalne.

Odpowiedz

Michał Listopad 5, 2014 o 16:53

Witam, co to jest ten link afiliacyjny i jak na nim zarobisz, mam zamiar przejść na nju i skorzystałbym, aby Ci pomóc 🙂 :

„Kilku z Was przysłało mi maile z prośbą żebym jednak udostępnił link afiliacyjny, bo chcecie mi dać zarobić. Nie będę się opierał 🙂 Artykuł napisałem jako zadowolony klient nju mobile, ale jeśli uznasz, że przydał Ci się on na tyle, że chcesz zamówić abonament nju mobile i jednocześnie chcesz mi dać zarobić, to możesz to zrobić klikając”

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 5, 2014 o 16:57

Hej Michał,

Dziękuję. Po prostu kliknij w link w artykule 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jaromski Listopad 13, 2014 o 13:28

Mam delikatny problem z nju mobile, wczoraj wlasnie wysluchlem opinie o nich od przyjaciela. nie bardzo zadowolony.

Odpowiedz

Kamila Listopad 16, 2014 o 21:37

Witam.Właśnie jestem na etapie szukania oferty dla dzieci,a więc małe doładowania przedłużające ważność konta na 30 dni na połączenia wychodzące.Miałam taką ofertę w mBank Mobile,ale kończą działalność 30 listopada br.Rozważam przeniesienie numerów do Nju mobile.Może ktoś mi podpowie czy to dobry pomysł?

Odpowiedz

razor Listopad 17, 2014 o 15:46

A jak się ta oferta ma do Viking Mobile ?

tam za 29pln jest doładowanie 3GB danych, 2000 sms i 152 minuty gadania, na 31dni

(jest też tańsza opcja za 19, ale mnie interesuje 3GB internetu)

Odpowiedz

Tomek__ Listopad 18, 2014 o 11:07

Zachęcam do przyjrzenia się ofercie „Klucz mobile” Szczególnie dla dzieci 🙂
Założyłem całej rodzinie, sobie doładowuję raz na pół roku za 50zł i mam do nich darmo. Oni jak dzwonią to oddzwaniam. SMSy w sieci DARMO.
https://klucz.net/
SMS w sieci bezpłatnie
SMS poza sieć 0,09 zł
Minuta w sieci bezpłatnie* / 0,19 zł
Minuta poza sieć 0,19 zł
Ważność konta rok po każdym doładowaniu
*bezpłatnie po doładowaniu:
Doładowanie Bezpłatne minuty Ważność damowych minut (w dniach)
5 zł 1 000 1
10 zł 1 000 7
30 zł 2 000 30
50 zł 12 000 180
Doładowania kartą PLUS
No i niektórym mogą się przydać ceny za granicę. Do brata w Wielkiej Brytanii dzwonię za 15 groszy za minutę 🙂

Odpowiedz

Draco Listopad 26, 2014 o 09:49

Postanowiłem sprawdzić na własnej skórze kartofla z nju..Przeniesienie numeru z innej sieci to katorga…trwa trwa trwa….gdzie w innych sieciach w ciągu jednego dnia można przenieść swój numer. I nie ma tu tłumaczenia, że to wirtualna sieć orange,bo np. w heyah robią to właśnie w jeden dzień. Czyli jak się chce to można.W moim wypadku z Play do Nju przeniesienie trwało 10dni.Ale kiedy z radością mogłem się cieszyć tanimi naprawdę rozmowami to nastąpił mały choć dokuczliwy zgrzyt…zasięg i jakość rozmów..Rozmowy wyglądają jak bym miał czkawkę..zaniki i przerywaniania w wyniku czego słowa są porwane taj jak by gubił zasięg.Zasięg też gorszy niż w Orange mimo ,że podobno korzystają z tych samych nadajników.Z karta Orangę na tym samym modelu telefonu mam zasięg dobry a w nju zerowy w niektórych miejscach.Jest to dokuczliwe jak muszę kilka razy powtarzać co mam do powiedzenia osobie po drugiej stronie słuchawki.Więc po krótkim pobycie w nju zmykam w inne rejony i wypluwam kartofla z nadgniła skórka..Może kiedyś jak poprawią pare rzeczy..??

Odpowiedz

Tomek Grudzień 3, 2014 o 02:54

Szkoda, że dopiero teraz o tym przeczytałem. Jestem w trakcie przenosin.
wcześniej kupiłem startówkę z Orange żeby sprawdzić zasięg itp.. jest ok ale widzę, że masz problemy…..
Zobaczymy.

Odpowiedz

Draco Styczeń 5, 2015 o 10:53

Co do kiepskiego zasięgu w nju o którym pisałem wyżej to problem występuje podczas używania telefonu w 3G.Po przełączeniu na 2G jakość jest ok,ale nie zmienia to faktu,że jest to uciążliwe.

Odpowiedz

Marcin Listopad 28, 2014 o 11:06

Czy planujesz w dodać jeszcze artykuł o aktualnych ofertach w nju? Bo od ostatniego artykułu minęło już trochę czasu.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 28, 2014 o 22:23

Hej Marcin,

Nie miałem tego w planach, ale dziękuję, że się o to upominasz 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartłomiej Grudzień 2, 2014 o 12:32

Wysoki koszt połączeń w roamingu.
Jestem nowym użytkownikiem nju z rachunkiem. Przeszedłem bez komplikacji z Orange. Zauważyłem,że nju mobile dolicza sobie dodatkowe opłaty w roamingu.W Cennik-uslug-w-roamingu jest kwota 0,97 brutto za 1min. połączenia w Strefie 1 co jest zgodne z prawem UE gdzie maksymalnie operator może obciążyć nas kwotą 1,22 zł brutto.W nju mobile to nie koniec. Operator serwuję nam dodatkowe koszty.Proszę sprawdzić cennik-uslug-w-ofercie-nju-z-rachunkiem str. 9 i tak np. dzwoniąc do Niemiec na nr. komórkowy płacimy 1,91 zł dodatkowo za 1min. połączenia. Czyli rozmawiając nieco ponad 2min. będziemy mieli ok. 6zł do zapłaty. Podane ceny są zależne od kraju.

Odpowiedz

Dominik Grudzień 30, 2014 o 14:05

Jak dzwonisz do Niemiec z Polski, to nie jest roaming i operator moze sobie wymyslac ceny z kosmosu; tu go nie obowiazuje dyrektywa UE. Ona dotyczy tylko poł roamingowych a nie międzynarodowych.

Odpowiedz

piotr Grudzień 4, 2014 o 23:10

Ja ma nju od kilku miesięcy ( wcześniej Play) – jestem naprawdę zadowolony. przestałem wreszcie sprawdzać stan „darmowych” minut/smsów 🙂
Zasięg orange (w moim regionie nie narzekam) taryfa prosta bez udziwnień typu 6 milionów sms-ów …ale tylko do rodziny , albo 10 miliardów minut …do babci 🙂 . Miałem do niedawna w nju 19 na komórki + 10 stacjonarne …ale mnie skusiło na internet (2GB) i przeszedłem na 39/miesiąc. Rozmawiam czasami baaardzo dużo w ciągu dnia (w sumie nawet i kilka godzin się uzbiera) i nie zauważyłem żeby mi ktoś coś blokował. Ostatnio Play do mnie dzwonił z ofertą „na powrót” ( swoją drogą jak prosiłem przed wypowiedzeniem im umowy o podobne warunki jak w nju to się wypieli na mnie) – konsultantka na moje ” a co możecie zaproponować lepszego w podobnej cenie( celowo powiedziałem w podobnej – nie mniejszej ” zamilkła bidula …no bo tak naprawdę jeśli nju nie zrobi mi jakiegoś numeru to chyba będę z nimi długo. Trochę mnie tylko irytowało przypominanie PRZED data płatności o tym że za kilka dni muszę opłacić rachunek …ale po zgłoszeniu u konsultanta przestali przesyłąć 🙂 – o dziwo zadziałało za pierwszym razem 🙂 Od tej pory uważam że NAPRAWDĘ NIE MAM SIĘ CZEGO CZEPNĄĆ jeśli chodzi o ofertę nju i piszę to również jako zadowolony klient.

Odpowiedz

darek Grudzień 10, 2014 o 17:00

cześć!
to jest mój pierwszy komentarz na Twoim blogu Michale!
chcę się odnieść do wyboru najkorzystniejszej oferty operatorów ,,komórek”
ja , przez wiele lat korzystałem z usług Orange (kiedyś idea), ale za każdym razem czułem się nie dowartościowany w momencie przedłużania umowy!
zawsze mi proponowali jak kolega Piotr napisał ,,6 milionów sms-ów …ale tylko do rodziny , albo 10 miliardów minut …do babci”
jak wchodziło na rynek play, pukałem sie w czoło – po co nowy operator!
a jednak….. od kilku lat mam wszystkie telefony w play-u!
aby przejść do konkretów przedstawię Wam w skrócie ofertę jaką zaproponował mi play na przedłużenie umowy:
oferta dla małych firm na minimum 3 karty sim:
dla wszystkich kart sim wszystkie połączenia :komórki,stacjonarne,MMS,SMS-y w cenie abonamentu! do tego 30 GB wspólnego internetu mobilnego! oraz dodatkowa karta sim do internetu, jakby któś chciał używać na kompie.
i to wszystko za 99,99 zł zł netto miesięcznie.
ale to nie koniec! przy przedłużeniu umowy przez telefon a nie w salonie dostaję 8 miesięcy za darmo (rabat 100 %!!!)
więc tak dla ,,ogarnięcia” tematu :
mój koszt użytkowania telefonów w mojej rodzince kształtuje się następująco:
99.99 zł + 23% VAT-u= 122,98 zł brutto
122,98 X 16 miesięcy (nowa umowa na 24 m-ce – 8 miesięcy rabatu 100%)=1967,68 zł
1967,68 zł / 24 m-ce = 81,98 zł
81,98 zł / na 3 karty sim =27,32 zł miesięcznie za numer!!!
myślę że jest to najlepsza oferta na rynku: bez żadnych ograniczeń + 30 GB internetu
jeśli jestem w błędzie proszę sprostowanie….(oświecenie)

link do oferty poniżej-patrz ,,formuła comfort+ dla firm”

http://dlafirm.play.pl/oferta/abonament/formula_komfort_szczegoly.html

dla malkontentów- wyprzedzam pytania:
1.w ofercie dla nowych klientów jest tylko 6 miesięcy rabatu….
tak ,ale to i tak wychodzi 30,74 zł miesięcznie a numer oczywiście brutto!
2.Ale to jest oferta tylko dla firm…..
tak, ale ja na przykład podłączyłem się pod firmę mojego Ojca, mam w play na jego koncie firmowym założone podkonto tylko z moimi numerami co ułatwia rozliczenia i kontrolę…
nie odliczam Vat-u ale korzystam z lepszych ofert które dla firm są lepsze w każdej sieci…
myślę że każdy z nas ma kogoś z otwartą działalnością gosp. (ojca, matkę brata, szwagra czy teściową) i może w ten sposób skorzystać z tej oferty
zachęcam…bezinteresownie ….
ja z żoną i 19-letnią córką mamy w ten sposób prostą taryfę bez limitów.. a mój 12 -letni syn korzysta z oferty formuła sms na kartę – link poniżej

http://www.play.pl/oferta/play-karta/play-na-karte/formula-play/

uważam że jest idealne rozwiązanie dla młodego nastolatka, którzy uwielbiają sms-ować
koszt miesięczny 7 zł i przez trzydzieści dni może wysyłać tryliardy sms-ów do wszystkich sieci bez żadnych ograniczeń i ,,kruczków”
polecam serdecznie i bezinteresownie…..

Odpowiedz

Adam Grudzień 12, 2014 o 11:06

Cześć.
Właśnie siedzę na czacie z konsultantem NJU. Zadałem pytanie na które Pani nie odpowiada mi*. Pytanie brzmi:
czy jeżeli przejdę do Was w styczniu, to może się okazać, że już w lutym wypowiecie mi umowę zgodnie z Regulaminem – Dodatkowe informacje
pkt. 14.
Operator zastrzega sobie prawo do zakończenia świadczenia Usługi w każdym czasie bez podania przyczyny.

Dlatego uważajcie. Przeniesiecie numer a za chwilę skończy się miła oferta i zostaniecie z niczym.

* Pani potwierdziła moje spostrzeżenia.

Odpowiedz

Ewa Grudzień 20, 2014 o 19:57

Hej chciałam zapytać. Jak przenosi się numer z innej sieci do Nju przez internet, to jest się traktowanym jak nju na kartę? czy jak?

Odpowiedz

Dominik Grudzień 30, 2014 o 10:44

witam. jestem tu nowy, odkryłem tego bloga 30 min temu po występie Michała w TVN24. A więc jeżeli chodzi o telefony kom to w moim przypadku wychodzi to tak: żony komórka na kartę, córki na kartę, moja abonamentowa i druga na kartę, roczny koszt 1640 zł. Czyli średnio 137zł/mc na 4(!!!) telefony. UWAGA!!! Bardzo ważne!! Z moich obu komórek korzystam w 70% czasu za granicą w UE, gdyż średnio 3 tygodnie w miesiącu spędzam za granicą. Nadmieniam, że nie są to telefony firmowe, wszystkie priv. Fakt faktem, że mam limit na firmowej komórce holenderskiej i mogę z niej „wydzwonić” 30 eur/mc, co daje 157 minut dzwoniąc z terenu UE. W temacie telefonów i używania ich za granicą jestem w temacie od b. dawna, gdyż korzystałem z tych usług jeszcze, gdy ceny oscylowaly w granicach 6-7 zł/min połączenia z np. Francji do PL. Michał ma świętą rację, kontrola nad wydatkami to podstawa.

Odpowiedz

Karol Styczeń 4, 2015 o 09:21

Witam,

Stary temat, ale dodam coś od siebie.

Do NJU na kartę przeszedłem jakieś pół roku temu po 9 latach w Plusie na kartę (Simplus). (Po pochwałach kolegi i przeczytaniu tego artykułu).

Nie obyło bez problemów bo na początku nie włączyli mi usługi „po wieki” i musiałem robić doładowania aby utrzymać ważność konta. Po dwóch, trzech tygodniach od zgłoszenia reklamacji usługa została włączona i nawet dostałem gratisowe doładowanie na 30złotych. Zatem tak jak pisze Michał w artykule – kłócić się z operatorem, kłócić 🙂

Czy NJU jest korzystne? Oczywiście każdy ma swoją specyfikę, dla mnie jest korzystne.

Nie lubię płacić dużych kwot za rzekome darmowe minuty i no limity, z których i tak nie skorzystam (bardzo mało rozmawiam). Telefony za złotówkę to ściema, chyba że – tak jak ktoś wyżej pisze – aparat idzie od razu na handel i obniża tym samym koszty umowy. (Sam tak robię z telefonami rodziców, które dostają co jakiś czas, a które to im nie pasują). Wolę samodzielnie kupić sobie taki telefon jaki chcę, a od operatora brać tylko tanie połączenia.

W Simplusie niezależnie od wykorzystania środków musiałem co kwartał wpłacać 50 złotych aby utrzymać konto. Wychodziło jakieś 200zł rocznie. W Nju ze średniej z ostatniego półrocza wyjdzie mi jakieś 120 złotych. Czyli względnie spora oszczędność. A nawet jeżeli kiedyś zacznę więcej rozmawiać, to i tak rachunek nie przekroczy jakichś tam maksymalnych progów, co w przypadku ofert „x darmowych minut” już takie pewne nie jest.

Oferta NJU nie każdemu może pasować zarówno pod względem finansowym jak i mentalnym (brak darmowych rzeczy w ofercie kiepsko działa na naszą wyobraźnię 😉 ). Ja nazywam ofertę NJU „odwróconym abonamentem”. U innych operatorów płaci się jakąś stawkę X + wszystko ponad limity, a w NJU płaci się za to co się faktycznie wykorzysta, ale nie więcej niż X.

Moim zdaniem jest oferta NJU jest ciekawa zwłaszcza dla mało rozmawiających, bo nie płaci się relatywnie dużych kwot za stertę darmowych (i często niewykorzystanych) minut. Ja jestem póki co zadowolony.

Odpowiedz

Andrzej Styczeń 6, 2015 o 21:25

Ogólnie jestem zadowolony z NJU i to bardzo ale małe ale mało kto wie i mało kto korzysta z połączeń konferencyjnych a ja zaczołem korzystac i to duuużo i tu zaczynają się schody zadzwoniłem do nju w tej sprawie miła konsultantka nie była w stanie wytłumaczyc mi jak są naliczane takie rozmowy dostałem troche większy rachunek niż zwykle niby jest 19gr za min ale to też się kupy nie trzyma bo musiałbym zapłacic kilka stówek za konferencje wiec pod tym względem nju niedomaga jakoś chciałbym rozwiązac ten problem bo jak nie będę wiedział za co płace to zrywam umowę z miesięczym wypowiedzeniem. To jedyny minus tego operatora, wszystko tak jak w reklamach bez sciemy duzo jezdze zasieg dobry gadam godzinami internet smiga aż miło. Co z konferencjami ????????????

Odpowiedz

Joanna Styczeń 12, 2015 o 20:06

Ja jestem jak na razie zadowolona z play- nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i nielimitowane smsy i 1G internetu miesięcznie za 39zł. Wychodzin nawet taniej chociaż niestety jest koniczeczność podpisywania umowy na 15 miesięcy.
Pozdrawiam,
Asia

Odpowiedz

pierre Styczeń 26, 2015 o 19:18

Przeniosłem 3 numery z Plus po kilkunastu latach nierównej walki /ich oferta to groteska, nawet nie porażka/ – 2 do Orange i jeden do nju ostatnio. Wziąłem na dwa numery ofertę z telefonami. Skorzystałem z kuponu obniżającego abonament o 30% /z drugiego nie dali mi skorzystać – okazało się po fakcie, że niesłusznie – miałbym abonament 10,36zł na tel./ i oferty pół roku gratis na abonament. Telefony od razu bez zaglądania sprzedałem i po odjęciu wszystkich kosztów (skrupulatnie liczyłem – specjalnie zrobiłem arkusz w Excel-u i na bieżąco podstawiałem do arkusza przed podpisaniem umowy jaką ofertę wybrać), łącznie z kosztem aktywacji(!) i 10zł za Orange Open, abonament średni na każdy numer wychodzi mi 12zł 16 groszy za cały okres umowy w abonamencie wszystko bez limitu, 2GB transmisji, bezpłatna nawigacja Orange, 400 min w roamingu. Stać mnie jeszcze w związku z tym na dodatkowe 3 GB za 10zł, jakby coś. Jeśli doliczą mi jeszcze 5000pkt. z Payback za przeniesienie numeru /na razie nie widzę na koncie/, którymi zapłacę rachunek za energię, to abonament zmniejszy się do 11zł12gr. Trochę czasu i nerwów mnie to kosztowało /doradcy w Orange są rozbrajająco niedoinformowani i każdy mówi co innego/, ale fajnie wyszło. Trzeci numer to nju buzz dla córki, do którego dokupuje co miesiąc pakiet 700 mb za 7zł. Ost, faktura 11,95zł. Poprzednia 16,68zł. Chyba taniej się nie da w takiej opcji bez telefonu?

Odpowiedz

Draco Luty 16, 2015 o 21:40

Witam. Polecam zainteresować się ofertą Virgin.Za 29zł mamy tam 2GB netu,darmowe sms do wszystkich sieci i darmowe rozmowy na komórki i stacjonarne..Właśnie jestem w trakcie przenosin. 🙂 Jest to teraz najatrakcyjniejsza oferta na kartę na rynku.Pozdrawiam.

Odpowiedz

Marek Sierpień 20, 2015 o 11:03

Teraz w promocji jest nie 2 a 5GB internetu LTE a później jest lejek czyli internet no limit. Jest też opcja za 19 zł gdzie jest 100 minut rozmów do wszystkich sieci a reszta jak powyżej, oprócz tego rozmowy w sieci za free (Virgin i Play).

Odpowiedz

Charlie Luty 18, 2015 o 22:08

Sprawdzajcie transfer danych zwłaszcza osoby które bardzo mało korzystają ewentualnie wcale . Firma sprytnie dobija po 100kb danych to niby 2gr ale po kilka razy na 700 tys użytkowników robi się spora kasa. Z bilingów nic się nie dowiecie bo to sieczka nie biling połączenia porozrzucane specjalnie żeby był problem ze zidentyfikowaniem.Rachunki niskie pod warunkiem że nie korzysta się z netu.U mnie się złapali właśnie dlatego że nie używa ich netu tylko modemo-routera wifi. Pozdrawiam

Odpowiedz

Adam Luty 19, 2015 o 10:32

No chyba mam lepiej!
250 min do wszystkich komórkowych+nie limitowane play i stacjonarne+500MB za 21,52 lub 650 min za 33,82 Sieć PLAY taryfa Firma 25 i Firma 55

Odpowiedz

Kazik Luty 21, 2015 o 17:39

Dopiero co przeszedłem do NJU, pytałem asystenta podczas zatwierdzania regulaminu, co ma współnego NJU z orange ? Uzyskałem odp. , że tylko kożystają z infrastruktury. Jak przysłali umowę, to jestem pewien, że orange a właściwie jedna z 2 spółek orange. Tak mi się wydaje. Tylko nie mogę zrozumieć dlaczego wolą wprowadzić nową markę niż dać takie taryfy w moim zdaniem złodziejskim orange.

Odpowiedz

marzena Luty 23, 2015 o 11:20

Polecam NJU, korzystam od 10 miesięcy. Przejście z karty orange na nju abonament, zachowując dotychczasowy nr trwało kilka dni, szybko i bez opłat można było się skontaktować z obsługą za pośrednictwem internetu w celu uzyskania odpowiedzi na pytania. Od początku niskie rachunki, jest dokładnie tak jak podane w ofercie, bez wprowadzania klienta w błąd. Wysyłam bardzo dużo mmsów, prowadzę wiele rozmów, dużo smsuję, umiarkowanie korzystam z internetu, a co miesiąc przychodzi rachunek, który nigdy mnie nie wprowadził w osłupienie. Faktury przychodzą terminowo, przypominają przez smsa o przesłaniu dokumentu, wszystkie połączenia można w prosty sposób sprawdzić. PS. dla zastanawiających się nad przejściem: opcja „poczta” przy sposobie płatności oznacza przelew online, może tą nazwę przez te 10 miesięcy zmienili, bo niewątpliwie wprowadzała w błąd. Także płatności też sprawnie przebiegają. Ogólnie nie mam się do czego przyczepić, jestem bardzo zadowolona z tej sieci i polecam innym!

Odpowiedz

pierre Marzec 7, 2015 o 16:11

UWAGA!
Złapałem nju mobile za rękę jak wkłada ją do mojej kieszeni bez mojej wiedzy!! Nie wiem czy celowym, ale jest to co najmniej dziwne i nie dotyczy małych kwot jak na opłaty za telefon. Można by to nazwać zwykłym okradaniem, ale powiedzmy, że jest to „błąd systemu”.

Dotyczy to osób korzystających z pakietów internetowych, które wygasają i można dokupować je co miesiąc.
Wygląda to tak:
Pakiet wygasa z końcem okresu i wykupuje się go ponownie na początku nowego okresu rozliczeniowego. Może się zdarzyć, że w momencie gdy nie masz jeszcze nowego pakietu a skorzystasz z internetu zostaną pobrane dane z opcji 19zł. Kilkaset kB czy kilka mB. Jest to oczywiste i nie było by problemu. Jednak nju podlicza dane od jakiegoś czasu w sposób pakietowy jednorazowo za jeden lub kilka dni używania. Przeanalizowałem mój sposób korzystania z internetu z kilku ostatnich dni i widzę, że np. pobierane dane z trzech dni zostały zsumowane i pokazane w postaci jednego zapisu z datą i godziną. Tu leży klucz do tego procederu. Przeanalizujcie bilingi z okresu gdy kończy się okres rozliczeniowy a wykupujecie cyklicznie pakiety. Ja u siebie widzę w rejestrze zapis zużycia prawie 80mb z godziny 00:00 (data graniczna okresu rozliczeniowego i tym samym pakietu). O 00:35 został uruchomiony nowy pakiet. Poprzedni pakiet nie został zużyty w całości i o 23:59 miałem jeszcze ponad 200mB. Oczywiście naliczona została opłata prawie 15zł! Telefon był w zasięgu wifi, do tego nie był używany do transmisji o godzinie 00:00 do 00:35. Gdyby nawet był to skoro zapis jest z godz. 00:00, to obowiązywało 200mB z okresu do godziny 00:00. 80 mb to naprawdę duży pobór, zwłaszcza że jestem w tym czasie pod wifi non stop a w poprzednich dniach nie jest rejestrowane żadne zużycie transmisji operatora.
Podobną sytuację miałem w październiku 2014, ale nie analizowałem i nie skojarzyłem faktów. Teraz widzę, że tamta oplata to też było zwyczajne wyłudzenie. Sprawdźcie to. Ja jestem pewien tego faktu. Nie było by tematu, ale moje reklamacje nie zostały uwzględnione na dzień dzisiejszy mimo, że naliczenie jest bezpodstawne w sposób oczywisty. Dlatego informuje i ostrzegam innych abonentów nju korzystających z pakietów przed takimi praktykami.

Odpowiedz

Lampart Kwiecień 2, 2015 o 11:58

Nju może jest tanie, ale co tanie to….obsługa jest fatalna i niekompetentna, potrafią odpowiedzieć na reklamację w taki sposób :

W związku z powyższymi wyjaśnieniami nie mamy podstaw do przychylenia się do Pana roszczeń.

oraz

Przepraszamy za chwilowe utrudnienia. W ramach rekompensaty za utrudnienia najbliższa wystawiona faktura zostanie pomniejszona o 15.00zł brutto.

Cały czas jest to odpowiedz na jedna i tą samą reklamację zgłoszona dwoma różnymi drogami poprzez FB oraz panel klienta na stronie nju.

albo mogą odpowiedzieć tak :

jeżeli Klient zalega z płatnością przez okres co najmniej miesiąca, operator może ograniczyć świadczenie usług.

a następnie kiedy powołamy się na takową ionformację nju otrzymamy odpowiedz, że operator ma prawo zawsze zablokować telefon już po jednym dniu opuźnienia w płatności.

Takich spraw jest wiele. ta poniżej chyba też jest znana opisywana w internecie

Trzy dni temu zablokowaliście mój numer z powodu naruszenia punktu 5.1 Regulaminu Nju na Kartę. Powodem, jak się dowiedziałem, były… zbyt częste telefony pod jeden i ten sam numer! Odcięliście mnie od świata, znajomych i przyjaciół bez jakiegokolwiek wcześniejszego kontaktu w celu wyjaśnienia owych „podejrzanych” telefonów. Ów jedyny numer, na jaki (faktycznie dość często) dzwonię, to numer mojego dziecka! – w tę historię jednego z klientów operatora Nju Mobile (należącego do Orange Polska) aż trudno uwierzyć. Telekom wyłącza usługę za to, że klient dzwoni za często pod ten sam numer?

Mogę powtórzyć tanio ale obsługa fatalna to sieć dla ludzi którzy w imię niewielkich oszczędności godzą się na takowe traktowanie

Odpowiedz

Patryk Kwiecień 14, 2015 o 21:31

Od 6 lutego 2015 oferta NJU Mobile przebita! Virgin Mobile oferuje no limit za 29 zł (na komórkowe, STACJONARNE, smsy, roczna ważność i 2 gb Internetu). Pozdrawiam 😉

Odpowiedz

Karolina Kwiecień 17, 2015 o 09:20

Ja właśnie przeniosłam numer do nju,a jako że byłam jedną z tych osób,które przez złe decyzje finansowe borykała się z bardzo wysokimi abonamentami za dwie komórki (!), mój portfel w końcu odczuł ulgę. Skończyły się opłaty po 230 zł za telefony komórkowe, mój ostatni rachunek w nju to niecałe 27 zł 🙂 Jedyne zastrzeżenie jakie mam do nju to Internet,który działa tak sobie. Staram się i tak korzystać z internetu za pomocą wi-fi,aby obniżyć rachunki,ale wkurza mnie,kiedy chcę sprawdzić połączenie w aplikacji jakdojade.pl,stoję na ulicy,a tu „połączenie zerwane” albo „zresetowane”,albo w ogóle nieobecne.. Do reszty nie mam zastrzeżeń, przeniesienie numeru faktycznie pikuś, szybko i sprawnie.

Odpowiedz

Tomasz Kwiecień 20, 2015 o 11:38

W nju mobile jestem od ponad roku i płacę rachunki rzędu 18 – 20 zł, więc tak naprawdę nie korzystam z opcji nolimit. Najbardziej korzystają z niej osoby, które rozmawiają dużo.

Teraz zastanawiam się nad przejściem do Lycamobile (jedną testową kartę już mam).
Jest to oferta pre-paid, ale mają dużo różnych pakietów, które włączają się automatycznie co miesiąc. Fajne jest to, że operator wysyła sms-a 2 dni przed odnowieniem pakietu, tak że mamy możliwość wyłączenia, albo zmiany na inny.

Przykładowe pakiety:
29 zł = Minuty i SMSy bez limitu + 3GB internetu
10 zł = 100 minut i 50 SMSów + 1GB internetu
5 zł = 1GB internetu

Bardzo tanie są też połączenia międzynarodowe (nawet tańsze niż krajowe).

Odpowiedz

Sebastian Maj 9, 2015 o 14:46

Jedyne co mi brakuje w Njumobile to możliwość swobodnej obsługi kart NFC. Dodane w Orange działają ale nie można dodawać nowych kart ani zmieniać. No i dziwi mnie brak aplikacji do zarządzania kontem. A wystarczyło by tylko zmodyfikować apkę Mój Orange.

Odpowiedz

Agnieszka Maj 11, 2015 o 21:57

A my mamy PLAY RODZINA.

Mamy też kartę dużej rodziny i z ta kartą płacimy każdy po 25 zł miesięcznie za nielimitowane rozmowy, SMSy i internet 25GB do podziału.

Z internetu korzystają rodzice na wsi, bo u nich nie ma kablówki, nam to mało netu w komórce potrzeba.

Bez karty dużej rodziny jest minimalnie drożej, ale nadal mniej niż 30 zł za osobę.
Minus:
Minimalnie 3 osoby trzeba zebrać, aby się opłacało wejść w ten abonament (niekoniecznie z rodziny)

jest też tańsza opcja bez SMSów nielimitowanych.

Odpowiedz

tori Maj 14, 2015 o 17:47

a wiecie jakie są problemy z aktywacją duplikatu karty jeśli niedaj boże sie wam zagubi uszkodzi itp – tu to jest kanał!!. Koszt wydania nowej karty w NJU to niby 25 zł oki ALE żeby ją aktywować trzeba zadzwonić , a to kosztuje i to nie mało. Zeby była jasność – możesz sobie dzwonic ile razy chcesz i czekać do usr…. śmierci aż ktoś łaskawie ci ją aktywuje.Przeszukajcie neta ile ludzie czasu kasy i nerwów stracili – Nju takich totalnie olewa ?

Odpowiedz

Agnieszka Sierpień 25, 2015 o 19:23

Dokładnie to w tej chwili przerabiam. Zgubiłam telefon i łaskawie po ponad dwóch tygodniach przesłali mi kartę ale nieaktywną. Dostaję już nie powiem czego, kontaktu z nimi nie ma żadnego, tylko przez stronę, odpowiedzą lub nie. Odradzam wszystkim serdecznie współpracę z tą firmą widmo.

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 6, 2015 o 19:32

Czy są jakieś wieści odnośnie operatorów komórkowych i nowości ? Mi NJU wystarcza bo płacę za rozmowy i kilka SMS 10-23zł miesięcznie ale potrzebuję coś fajnego i niedrogiego dla córki bo w jej przypadku wzięliśmy taryfę 39 zł za wszystko i właśnie zapłaciłem rachunek 46zł.Nie wiem dlaczego tyle i szczerze mówiąc nie chce mi się dochodzić.problem jest z internetem.Gdy braliśmy była promocja LTE bez limitu danych ale szybko się skończyła i teraz jest zaledwie 3 GB w tej taryfie.Córka potrzebuje trozmawiać SMS-ować i mieć internet najlepiej bez limitu (ostatecznie jakiś duży pakiet)

Odpowiedz

fryderyk Czerwiec 15, 2015 o 12:21

29,99zł, za rozmowy bez ograniczeń w play, plus 10zł za smsy ponieważ się promocja zakończyła właśnie. drugi nr na karte w usłudze 39,99 max za wszystko.

Nie mogę znaleźć nic tańszego od playa aby zmienić, a umowę mam na nieokreślony.
Oczywiście o takich firmach jak orange nie mysle, ze względu na zasieg i to ze mecze się u nich z neostradą.

Odpowiedz

Wiola Lipiec 5, 2015 o 12:30

Ja mam nju mobile w abonamecie wszystko za 39 zł i jestem zadowolona. Nie zastanawiam się czy dzwonię na stacjnarne czy komórkowe. Internetu w komórce też mi starcza i tylko niekiedy przekraczam ta kwotę np. dzwoniąc za granicę czy na infolinie.

Odpowiedz

Sibi Lipiec 6, 2015 o 15:33

Witam. Na poczatku moze zaznacze ze bardzo malo sie znam wszelkiego rodzaju sprzetach. Mam problem z Nju. Dwa tygodnie temu w czerwcu wyjechalam na NY. Przed wyjazdem uruchomilam roaming. Zostalam poinformowana o kosztach placzen I sms… Owszem. Napisalam kilka smsow. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy dostalam sms od Nju o tresci,, transmisja danych w roamingu zostala zablokowana w zwiazku z przekroczeniem 240 zl.,, Napisalm maila do nich ze nie skad ta oplata. Niestety dopisali ze nie interesuje ich jak to sie stalo czy przez pomylke czy przez osoby trzecie bede musiala zaplacic….. Swierdzilam, ze trudno zaplace. Niestety w tym miesiacu tez przyszedl ten komunikat. Jestem zalamana. Do zaplacenia 480zl I nie wiem za co????? Prosze o pomoc jak zablokowc to I jak wynegocjowac obnizenie zaplaty?
Pozdrwiam I bardzo prosze o pomoc!!!!

Odpowiedz

Artur Lipiec 8, 2015 o 14:35

Naliczyli oplate za uzywanie internetu w stanach. Wystarczylo przed wyjazdem wylaczyc internet w telefonie, czyli tranfer danych.

Odpowiedz

jozef Lipiec 19, 2015 o 20:10

Skorzystałem z oferty orange dla posiadających FunPacka i płacę 4,98zł/mc. Nie mogłem tego zamówić przez internet – zawsze wyskakiwała mi opłata 29,99zł/mc. Skorzystałem więc z infolinii. Jakie było moje zdziwienie, kiedy otrzymałem fakturę z kwotą 29,99 + 50zł za aktywację karty. Straciłem 20 minut na skorygowanie mojego abonamentu (dzwoniłem na 512100100; należy wybrać 2 – przedłużanie umowy …)=5,48zł dodatkowo. Jestem ciekaw, ile klientów dało się wrobić w abonament 29,99. Teraz mam uwzględniony rabat 25,01zł. W abonamencie mam nielimitowane rozmowy na komórki do wszystkich sieci, nielimitowane SMS/MMS do wszystkich i 1GB internet.

Odpowiedz

Kamil Wrzesień 2, 2015 o 00:57

Lekko odkopię wpis na blogu. Zapytałem wuja gogla czy w Nju się na prawdę opłaca i oto ten wpis. poczytałem komentarze i chyba się wkręcę.

Mam aktualnie karte z Play taryfa Fresh z darmowymi smsami do.wszystkich za doładowanie. W czasach gimba za 50zł miałem 2tys smsów na 50dni. Jak dla mnie – akurat. Te 3-6 lat wstecz pochłaniały mi ok. 800 – 1000 sms na miesiąc (ach te koleżanki :P) no i każde doładowanie o rok przedłuża konto. Aktualnie piszę mniej max 60-80sms/mc (żona, wspólne mieszkanie, wydatki itp.) troszku dzwonię 60-120min/mc i głównie korzystam z neta. Pakiet 100+200mb (czasem braknie) kosztuje mnie 7 i 9zl (16). Czasem 500mb wezmę za 15zł. Konto zasilam srednio za 30zł/mc i czasem brakuje.

Chciałem abonament w play bez telefonu. Abonament smartfon unlimited 4.0 za 39.90 na 2 lata daje no limit na rozmowy i smsy do wszystkich sieci, 19gr stacjonarne i 2gb internetu. Chcąc przenieść nr z Plusa moja żona tyle płaci. Mi klientowi wieloletniemu, którego starter jest zarejestrowany imiennie w sieci wyskakuje bez zmiany numeru opcja 45.90/mc nie wiadomo dla czego. pokazuje ze mam wybrana taryfe za 59.90 i 5.99 rabatu za przetwarzanie danych i… mistrzostwo matematyczne! Przeniesienie nr z innej sieci wygląda tak samo tyle, ze dostaje sie kolejne 5.99 rabatu za e fakture i… wuala! 59.90 – 11.98 to… 39.90! Tyle ze starter z kiosku trzeba rejestrowac i takie tam. I 49.90 opłaty aktywacyjnej narzucają. I to ceny promocyjne przy zakupie przez www. w salonie dostaje się mniej transmisji za więcej kasy 1gb za 49.90).

Telecentrum męczyło mnie pół roku temu telefonami 3-5x na tydzień. Zaproponowałem im ww. warunki no limit i 1gb transfrru za 30zł/mc i umowę na 15m-cy to przestali do mnie dzwonić.

Ogólnie reasumując Play jako pierwszy dał pakiety do wszystkich sieci (nie jak w plusie czy orange e tym czasie 600sms za 6zł w sieci) i rok ważności konta. Zrobili monopol i teraz mają klienta w dupie. Moi rodzice po 3/4 latach abonamentu nie otrzymali nawet dobrych warunkòw przedłużenia. Dobrych… lepszych odrobinę.

Odpowiedz

riko62 Wrzesień 8, 2015 o 10:35

ludzie z daleka od tego nju, poczytajcie na innych strona , tam sa prawdziwe rozne opinie, najpierw poczytajcie,,,

Odpowiedz

Radek Grudzień 28, 2015 o 01:23

Pomijacie najważniejszą kwestię zasięg – dlatego jestem w Play. njuma zasięg Orange, czyli taki sobie. W Play mam zasięg 4 sieci, więc w górach mam zasięg prawie zawsze. Na sztywno ustawiłem sobie T-mobile, ta sieć jednak ma najlepszy zasięg. Co mi po taniej ofercie nju skoro zasięgu nie będzie?

Odpowiedz

mmt Styczeń 15, 2019 o 12:46

masz zasięg 4 sieci co jest takie super, więc sobie na sztywno ustawiłeś zasięg 1.
brylantowa logika.

Odpowiedz

Piotr Grudzień 30, 2015 o 10:00

Mam nju od 3miesiecy rachunki 29 zł w tym no limit komórkowe Plus 2gb Internet który podwaja się po 6 miesiącach plus 8gb przez 3 miesiące na święta . Super i jeszcze można dołączyć drugi numer za 9 złotych

Odpowiedz

Karolina Styczeń 28, 2016 o 20:22

Od kiedy tylko zaczęłam korzystać z telefonu komórkowego, byłam w sieci Orange. Mam telefon na kartę. Aktualnie korzystam z bardzo dobrej oferty: za 35zł/mc korzystam z nielimitowanych minut i smsów do każdej sieci + mam 2GB internetu do wykorzystania, co przy wszechobecnym darmowym wi-fi, jest zdecydowanie wystarczające, gdy tego wi-fi nie ma.

Odpowiedz

Sylwia Luty 12, 2016 o 21:20

Polecam virgin mobile – za 29 zł mamy rozmowy i smsy nielimitowane do wszystkich sieci, na stacjonarne, i 5 GB internetu. Świetna oferta, jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam! 🙂

Odpowiedz

Franek Luty 25, 2017 o 16:07

Teraz Virgin to beznadziejna sieć. Drogo i mało daje. Lepsza to już jest Mobile Vikings przy nich twoje Virgin to może stopy całować, nju w 2 osoby wygrywa 19zł za numer a nie 29zł + 5zł aby mieć 14GB.
Nju po 24 msc – rozmowy i smsy, mmsy nielimitowane do wszystkich. Stacjonarne max do 10zł i 30GB [ 15GB na numer] w tademie 19zł na osobę.
Virgin – rozmowy ze stacjonarnymi i smsy nielimitowane do wszystkich + 14GB za 34zł.

Kto ma taniej? 34zł [ Virgin ] kontra 19zł [ NJU ]

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 20, 2017 o 00:17

Ostatni rok korzystalem z oferty Orange’a – Free na karte. 28zl – poczatkowo 14 czy 16GB, w ostatnim czasie 23GB co miesiac, do tego brak limitu na kom/stac/sms. Z uwagi na fakt, ze chcialem zejsc do okolic 20zl (niby bylo 28zl ale trzeba doladowac za 30zl, mozna co prawda na allegro kupic doladowanie o wartosci 30zl taniej ale nie zawsze), zaczalem szukac innych ofert. Sklanialem sie mocno do nju wlasnie, szczegolnie w opcji tandem. Nie podoba mi sie tu jednak wspoldzielenie pakietu internetowego na 2 osoby, tym bardziej, ze w przez pierwsze polrocze jest to 10GB do podzialu. Od czasu do czasu musze zadzwonic na nr stacjonarny wiec i tego typu polaczenia mnie interesuja. Zaczalem sobie sumowac koszty doladowan, co wchodzi w zakres oferty co nie, i wyszlo mi, ze jedna z ciekawszych opcji, dla mnie najsensowniejsza ma Plush jednak w opcji na karte. Cenie sobie jednak wolnosc w pre-paid’ach, po wielu latach na post paid’ach. 1 dnia decyduje sie na zmiane, kilka h i nr przeniesiony do konkurencji. W Plush’u, przy przeniesieniu nr z innej sieci, pierwsze 3 miesiace sa po 12,50zl (mowa o pakiecie full, tj kom/stac/sms/mms/10-14GB, w roamingu w UE ok 1,5GB to wszystko za 25zl), pozniej wraca do 25zl cena. Ponadto co 5 doladowanie jest free (wartosc tego doladowania ustalana jest na zasadzie najtansze doladowanie z poprzednich 4’ech). Srednia po pierwszych 12 miesiacach wyszla mi na poziomie: 18,75zl. nju tandem w wariancie full, tj 48/2 z cashback’iem PlanetPlus’a (60zl) wychodzi mi 19zl. Plush abo na czas nieokreslony (w porownaniu do tandemu nju pakiet GB jest oddzielny na kazdy nr), w duecie, 18,13zl. To co mi sie podoba jeszcze w Plush’u to sposob doladowan okreslona kwota. W Oranege’u mialem wartosci typu 10/20/30/50zl, tu jest przedzial 5-500zl, i kwota moze byc dowolna w tym przedziale. Nie musze z gorka w koncu doladowywac konta.
TMobile/Heyah maja opcje po 25×12 bodajze, virtualki typu Viking/Virgin etc mnie nie interesuja, z uwagi na zasieg Play’a i brak roamingu sensownego, jak to ma miejsce bodajze w Virgin. Interesuje mnie rowniez zasieg Plusa w Tatrach, schroniskach ktory od lat wspiera TOPR co ma przelozenie na teren. Dzis przenioslem numer do Plush’a, ciekawe jak to wyjdzie w praktyce.

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 20, 2017 o 16:29

Jednak lekka gorka w doladowaniach jest. Nie da sie doladowac 12,50zl. Co 1zl idzie. I tak lepiej niz w Orange’u. Ciekawe, ze 1 doladowanie zeszlo mi mniejsze niz owe 12,50zl, dokladnie 12,07zl. Moze na simie cos bylo od zakupu…

Odpowiedz

Tomsonic Marzec 21, 2016 o 12:56

Ja mam inne doświadczenia z nju mobile.Korzystam z opcji na kartę i tylko w tym roku (a mamy 21.03.) Zostałem 2 razy okradziony z kasy. Doładowywałem konto przez stronę nju w formie przelewu i nie zostało doładowane.Było to dwukrotnie na kwotę 10 zł. Radzę nie popadać w euforię,bo być może dlatego są konkurencyjni w abonamencie, bo okradają ludzi na kartę ?… Składałem reklamację 2 krotnie wysyłając im kopię przelewu ,a mimo to nic nie wskórałem. A pomyślec,że w maju chciałem przenieść do nju 4 numery z playa.Pomogli podjąć mi decyzję:zostaję w play 🙂

Odpowiedz

Karolina Lipiec 7, 2018 o 14:50

Dzisiaj mam to samo, wysłałam potwierdzenie przelewu z banku i na moje pytania nie dostałam odpowiedzi tylko odsyłają mnie ciągle na inne strony gdzie dostaje z góry ustalony bełkot.

Odpowiedz

sofia Kwiecień 5, 2016 o 11:24

Powodzenia przy rezygnowaniu z oferty nju, przeciągają jak mogą. Chciałam tymczasowo zrezygnować z usługi z rachunkiem, odrzucili moją rezygnację podając bezsensowny, wymuszony pretekst. Byłam zmuszona wysłać rezygnację powtórnie przez co musiałam zapłacić rachunek za kolejny miesiąc. Zniechęcili mnie do powrotu bardzo skutecznie. Nie zwiąże się już z firmą, która w ten sposób traktuje klientów.

Odpowiedz

Patrycja Kwiecień 26, 2016 o 17:52

Dzień dobry,
wypełniam właśnie zgłoszenie z zachowaniem numeru i tak się zawahałam. Do czego im jest potrzebny mój pesel i nr dowodu osobistego przy zamówieniu startera na kartę?

Pozdrawiam

Odpowiedz

michal Kwiecień 27, 2016 o 07:06

Witam

w przypadku orange na kartę (mam akurat orange yes), usługa ma jedną wadę:

nie możliwości włączenia rozmów oczekujących – to jest tylko w abonamencie.
w trakcie rozmowy włącza się poczta głosowa.
Czasem może to być irytująca wada jeśli ktoś dużo rozmawia.

Co ciekawe w orange (infolinia, punkt obsługi klienta, pomoc techniczna) nie wiedzieli o tym 🙂 za czwartym razem otrzymałem taką informację na maila.
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Czerwiec 21, 2016 o 23:21

Witam

A ja właśnie przechodzę z T-Mobile do Plusa. Biorę abonament rodzinny za 99 zł/m-c. W ramach tej kwoty mam trzy numery z rozmowami/SMS/MMS bez limitu oraz 20GB danych.
Zauważyłem, że Plus ma w miejscu mojego zamieszkania (Wrocław/Krzyki) lepszy zasięg 3G (4 kreski). T-Mobile ma góra dwie.

Odpowiedz

Michał Czerwiec 21, 2016 o 23:22

Zapomniałem dodać, że przy przejściu 6 miesięcy mam za darmo, czyli w ciągu 24 m-cy abonamentu zapłacę średnio 25 zł/numer.

Odpowiedz

Maciek Sierpień 17, 2016 o 17:05

uwaga na oszustow nju mobile! Za internet w roamingu przyszło mi zapłacic 300 PLN mimo ze mialem wykupiony pakiet! nie wysylaja smsa o tymm ze pakiet sie skonczyl jak w innych sieciach. nie polecam!

Odpowiedz

Koko Sierpień 31, 2016 o 11:25

Korzystam z Orange free na karte i po zasilaniu 100zl wychodzi 20 zł miesięcznie na rozmowy i SMS i 10GB na internet a w razie potrzeby można zawsze wykorzystać więcej. Jak dla mnie oferta nr 1 bez abonamentu bez zbędnych kruczkow itd

Odpowiedz

Sebastian Wrzesień 16, 2016 o 11:49

ja korzystam z njumobile od chyba 2013 roku. Świetna sprawa. Płacę za telefon 29zł / msc, na stacjonarne w ogole nie dzwonie, a do tego mam 30gb internetu (usługa im dłużej tym lepiej)

świetna sprawa !

Odpowiedz

Ryjek Wrzesień 27, 2016 o 13:27

Nie korzystam z internetu przez telefon. Dzwonie na komorkowe i stacjonarne bez zastanowienia „czy cos pzrekrocze”, do brata mam no-limit. Place 20 zl/miesiac (doladowanie 100 zl co 5 miesiecy) i jeszcze sie kumuluje okolo 40 w tym okresie, za skumulowane wykupuje kilka uslug SMS-ami (abonamenty na tresc w kilku miejscach w sieci). Mozna niby doladowywac 50 zl/3 miesiace, ale wtedy musialbym doplacac, bo stawki wieksze. Orange Nowe Go – stawki maleja wraz z wielkoscia doladowania. Mam tez usluge 9 minut gratis za 2 wychodzace, ale nie potrzebuje nawet jej wykorzystywac. W dodatku nie place calych 100 zl, tylko jakies 75-8-, bo za tyle mozna zamowic kody doladowujace z 2-miesiecznym wyprzedzeniem.
Czyli (uwzgledniajac moje potrzeby) no-limit za 15-17 zl na miesiac.

Odpowiedz

Rakle Październik 26, 2016 o 22:43

Premium Mobile pod skrzydłami Plusa. Abonament No Limit S 1M 24.48 PLN umowa na czas nieokreślony, wszystko za darmo i 4 GB internetu

Odpowiedz

Marek Listopad 20, 2016 o 09:28

Witajcie,
mam już prawie dwa lata abonament, dołączyłem do siebie córkę za 9 zł/mc , przeniosłem żonę z tmobile, mamę z plusa i tesciow z Orange abonament- póki co wszyscy zadowoleni i rachunek na poziomie 40 zł za dwa abonamenty to chyba najlepsza oferta a do tego 25 GB internetu w telefonie,lepiej nie trzeba.

Odpowiedz

Arek Styczeń 17, 2017 o 13:48

Choć wcześniej miałem opory co do tej firmy i jej wizerunku, to dzięki temu artykułowi przeniosłem się do nju. NIestety link refrencyjny przenosi do strony z błędem 404.

Odpowiedz

Franek Luty 25, 2017 o 15:59

Ja uciekłem z Virgin do NJU i jest dużo lepiej. Virgin to bandycka firemka co wyłącza telefon, że sztucznie obciążasz sieć, a pakiet wykupiony jest, jak odblokują mija ponad 5-8 dni i nikt za te dni nie wróci nam kasy. Lub pakiet włącza/ aktywuje się kilka dni, nie raz było że człowiek myślał, że uruchomili a tu kasa z konta zeszła. Szkoda męczyć się z Virgin Mobile, cud że jeszcze ich nikt nie pozwał za te praktyki.
Teraz jestem w NJU z rachunkiem + dodatkowy i mam wszystko bez limitu [ stacjonarki do max 10zł] i internetu jak na razie 20GB, jestem zadowolony z sieci NJU i polecam ich gorąco, mam nadzieję że nie będą oszukiwać.

Odpowiedz

Verdant Kwiecień 30, 2017 o 16:23

W nju jestem prawie rok. Przeszłam z Orange. Mam ofertę na kartę. Place 19zl za nielimitowane polaczenia do wszystkich komórkowych, smsy i mam 20gb Internetu. Warto wspomnieć, że im dłużej w nju tym więcej Internetu. Niedługo przejdę na większy pułap. Internetu

Odpowiedz

Maciek Czerwiec 21, 2017 o 20:55

Szkoda, że nie można wziąć abonamentu na firmę. Prowadzę jednoosobową działalność i jestem obecnie w sieci Play. Z uwagi na coraz większą ilość rozmów wychodzących i coraz większe zapotrzebowanie na pakiet internet powoli „wyrastam” z ich oferty. Po przeczytaniu wstępu oferta nju wydała mi się nader atrakcyjna.

Odpowiedz

Paweł Lipiec 31, 2017 o 19:01

Razem z żoną dzisiaj dołączyliśmy do Nju. Każdego miesiąca będziemy teraz oszczędzać 60zł. Nie było i nie ma żadnych po przenosinach numeru – dołączam do zadowolonych klientów 🙂

Odpowiedz

Cayhu Listopad 23, 2017 o 20:32

Hejka. Czy dobrze zrozumiałem ofertę Nju ? myślę o tej za 29zł w m-cu ale co jeśli nie wygadam ileś tam minut, sms, mms, netu ?? zapłacę mniej? bo nie rozumiem..

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 24, 2017 o 15:30

Tak – jak nie wygadasz, to zapłacisz mniej.

Odpowiedz

Łukasz Maj 3, 2018 o 13:31

Z tym zapłaceniem mniej przy mniejszym wykorzystaniu to trochę lipa, chyba że ktoś praktycznie wcale nie korzysta z internetu. Teraz można kupić pakiet 9 GB za 9 zł, ale jest on liczony dopiero po dobiciu do kwoty abonamentu, a dobić jest do niej bardzo łatwo. Przykładowo, w abonamencie za 29 zł wystarczy wykorzystać 152 MB internetu (0,19 gr/MB), aby dobić do górnego limitu bez jakiegokolwiek dzwonienia i smsowania. No ale i tak przeszedłem wczoraj do nju mobile, bo u innych operatorów płaci się po prostu z góry za ofertę która jest podobna. Mam też zaufanie do zasięgu Orange, który w Częstochowie (bo tu mieszkam) nigdy mi nie zrywa, chyba że jest jakaś awaria 🙂

Michał, nie bardzo wiem jak pakiety internetowe które zawarłeś w artykule miałyby mieć pierwszeństwo przed dobiciem do stawki abonamentowej za internet lub aktualnie – za całość, ale może kiedyś było po prostu inaczej i tak się dało.

Odpowiedz

Tomek Listopad 25, 2017 o 11:26

Premium Mobile przebija teraz wszystkich.

Odpowiedz

Dmytro Grudzień 30, 2017 o 20:56

Dzieki za polecenie. Dolaczam do NJU.

Odpowiedz

Mikolaj Luty 7, 2018 o 13:06

Przeniosłem się do nju przed przeczytaniem tego artykułu, ale po kupieni Twojej książki. Abonament Play rodzina coś tam… Średnio 130 zł place miesiąc (120 zł abonament + średnio 10 zł na stacjonarne dodatkowo platne). 4 karty SIM z czego 2 leżą w szufladzie. Wiem że to głupie, ale co zrobić. Czasem chwila decyduje o kolejnych 2 latach. Teraz w nju 48zl i 2 karty SIM. Planowana oszczędność rok 984zl. 😀

Odpowiedz

Greg Marzec 16, 2018 o 12:26

Ja niestety nie jestem zadowolony z nju.
Jestem tak w… że szkoda gadać. Złodziejstwo w czystej postaci bo inaczej tego nie można nazwać.
Opiszę po kolei co i jak.
Przeszedłem z abonamentu od innego operatora bo nie używać telefonu praktycznie wcale i stwierdziłem że czas najwyższy spróbować czegoś nowego.
Po długich poszukiwaniach padło na nju miało najlepsze opinie.
Pierwszy problem naliczanie wysyłania sms na zagraniczny numer, niby wysłanego 9.02.2018 na numer +44 kierunkowy.
Tego dnia dostałem kartę od kuriera włożyłem ją do telefonu i aktywowałem, wyjąłem po chwili bo miałem jeszcze okres przejściowy u operatora
i włożyłem ją dopiero 11.03.2018 wieczorem bo 12.03.2018 miał zostać przeniesiony numer.
Smsy wysłane przechowuję w telefonie od 2014 roku i 9 stycznia nie wysyłałem żadnych smsów, w dodatku nikogo nie znam w UK!!!

Mam aktywowaną ofertę 1,20zł max dziennie po wykorzystaniu 1,20zł reszta usług jest za free.
15.03.2018 użyłem mobilnego internetu dla testów, włączyłem radio na jakieś 30 minut po jakimś czasie przyszedł sms że przekroczyłem 1,20 i teraz mam włączone nielimitowane smsy, rozmowy i internet do 250MB.
Tego samego dnia chwilę po 23 na jakieś 10 minut ponownie włączyłem dane mobilne bo musiałem coś przetestować, po testach (trwały z 5minut) włączyłem ponownie wifi.
O godzinie 0:40 przyszedł sms że wykorzystałem 1,20zł 16.03.2018 chodź internet był wyłączony!!!
Ewidentnie naliczyli dane z 15.03.2018 na 16.03.2018
Jakim cudem jak oferta jest ważna do 23:59:59 a tutaj zostało naliczone ewidentnie 2 x 1,20zł.
Reklamacje zgłoszone ale zostały odrzucone, chodź w rachunkach ewidentnie widać że źle jest naliczane.

Nie polecam i nikomu nie będę polecał tego operatora, szukam już nowego może nie okaże się oszustem.
Nie zostawię tej tak tej sprawy, zostaje zgłoszenie do UKE bo widzę że to walka z wiatrakami.

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 2, 2019 o 10:23

Witam,
Krótko mówiąc tragedia i nie polecam.
Nieco ponad pół roku temu skusiłem się na ofertę nju i miałem mnóstwo problemów z nimi. Być może mój przypadek jest jednostkowy ale miałem następujące problemy :
– nie przychodzące smsy (również kody z banku ) i brak możliwości swobodnego dysponowania pieniędzmi online
– tylko nieliczne połączenia przychodzące były realizowane
– wielokrotne dzwonienie na infolinie i zgłaszanie problemów to tylko strata czasu i kasy nic nie poprawiono
– straszenie windykacja 3 miesiące po rozwiązania umowy mimo nie przedstawienia faktury za niezrealizowaną w pełni usługę
– mimo iż za jeden okres rozliczeniowy wg umowy oplata powinna wynieść „nie więcej niż 29 zł” przysłano do mnie pismo nakazujące zapłatę ponad 40 zł ( faktury nie przysłano więc niewiadomo za co)
Po wielu nieprzyjemnościach „łaskawie” uznano moja reklamacje i anulowano należność ale nikt mi nie zwróci za nerwy i i miesiąc wyjęty z życia.
Przez to że zablokowali mój numer na miesiąc nie mogłem zrobić nawet przelewu czy założyć lokaty.
Oczywiście operator nie poczuwał się do wynagrodzenia mi w jakikolwiek sposób za wszystkie problemy które powstały z jego winy.

Odpowiedz

Zdzisław Październik 15, 2019 o 18:09

Założyłem nju mobile 2 lata temu i jestem szczerze zadowolony.Kiedyś co miesiąc kupowałem kartę za 30 zł w orange i zawsze zostawało mi kilka a nawet kilkanaście złotych które przepadały.Ponieważ nie jestem gadułą i mało rozmawiam to płacę 9 zł a nawet mniej bo kiedyś było tylko 7 zł za miesiąc.Wiadomo jednak że gdy przesyłam mms-y to jest wyższa kwota miesięczna,ale jednak nigdy nie przekraczała 20 zł. Szczerze polecam tego operatora i pozdrawiam Zdzisław.

Odpowiedz

Jarek Listopad 9, 2019 o 18:57

Niestety w Nju nie radzą sobie z podstawowymi rzeczami: Zamawiając starter przez internet nie ma możliwości zmiany adresu do wysyłki. U mnie spowodowało to taką małą lawinę: Kurier zadzwonił jak byłem w pracy, że ma przesyłkę. (Wieczorem dnia poprzedniego próbowałem na stronie spedycji zmienić adres, ale wyskakiwał błąd) Więc po tel. Od kuriera przekierowałem do pracy. Oczywiście nie przyjechał w wyznaczonych godzinach. Następnie przyjechał jak miałem dzień wolny i w końcu po tygodniu odebrałem przesyłkę i wtedy zaczął się problem. Karta w tel od trzech dni i
nadal nieaktywna. Zgłaszałem do Nju i nadal nic. Słabiutko…

Odpowiedz

Zbigniew Kwiecień 4, 2020 o 17:34

Dwa dni temu „nju mobile” PO RAZ TRZECI wyłączyło mi numer. Aby go zachować, ponownie musiałem doładować na min. 25 zł. – mimo, że miałem jeszcze 16 zł. niewykorzystanych środków.

„Nju mobile” teoretycznie zapewnia „wieczną ważność zgromadzonych środków” – w praktyce mają „fajną” taktykę naciągania na doładowania, których klient nie potrzebuje, bo jeszcze ma niewykorzystane środki.
Otóż zasadniczo albo trzeba zrobić jedno doładowanie na pół roku chociaż na parę złotych – albo, jeśli się nie zrobi, odpowiedzieć twierdząco na SMS-a z pytaniem o chęć dalszego korzystania z usług „nju mobile”, który (podobno) firma wysyła do takiego pacjenta, co nie za wiele dzwoni przez sieć i nie za wiele wpłaca.
Otóż razu pewnego prawie dwa lata temu stwierdziłem, że telefon nie łączy mi się z siecią. Rozmowa z konsultantem „nju mobile” (oczywiście, z innego numeru, bo ten z „nju” nie działał) wyjaśniła, że zostałem odłączony bo „nie odpowiedziałem na SMS”. Żadnego SMS-a z pytaniem, jako żywo, nie otrzymałem – dalsze dociekania wyjaśniły, że miał on być wysłany do mnie rzekomo akurat wtedy, gdy ja przez 3 czy 4 dni miałem nieczynny telefon (faktycznie tak było) i „właśnie wtedy” wysłano do mnie SMS, a ponoć „serwery nju mobile nie trzymają SMS-ów dłużej niż 3 dni”, dlatego mogłem go nie odebrać. No dobrze – wyjaśniłem, odblokowano mi numer i kazano wpłacić chociaż parę złotych (mimo, że miałem środki niewykorzystane) jeśli chcę zatrzymać numer. Wpłaciłem.
I co się okazuje? Niecały rok temu to samo: nju mobile „wysłalo mi SMS-a z pytaniem, na którego nie odpowiedziałem…” itd. itp – i oczywiście „akurat wtedy” to się stało, gdy ja znowu miałem – z powodu wyjazdu – przez 4 czy 5 dni nieczynny telefon.
Czy muszę dodawać, jak wkurzony byłem, gdy dwa dni temu wykręcili mi ten sam numer już po raz trzeci?
Otóż raz takie coś mogło się zdarzyć – ale gdy zdarza się notorycznie, że „nju mobile” wysyła swoje obowiązkowe do odpowiedzenia na nie SMS-y „akurat wtedy” gdy ja mam przez pewien czas telefon wyłączony z użytku, to to nie jest przypadek. Nie, nie należy sądzić, że ktoś w „niu mobile”, powiedzmy, „czatuje” na takie okazje, to się robi prościej: prosty program – bo dzisiaj wszystko jest skomputeryzowane – blokuje numer każdemu, kto już parę miesięcy nie wpłacał, a kto akurat przez więcej niż 3 dni nie połączył się z siecią „nju mobile”. To można bez trudu zautomatyzować. A jak gość zadzwoni z pretensjami, to miła pani telefonistka wyjaśni mu, że „nie odpowiedział na SMS-a, a jeśli go nie otrzymał, to sam jest sobie winien, bo SMS-y są trzymane max. 3 dni”… a resztę już znacie: odblokują pod warunkiem dokonania kolejnej wpłaty.

Zwykli naciągacze i tyle. Wyłudzają te swoje doładowania bez choćby grama wstydu.

Wszystkie te powyższe opinie typu „mam numer w nju mobile i jestem zadowolony” to najprawdopodobniej opinie oddelegowanych pracowników BOK „nju mobile”. „Łubu-dubu, łubu-dubu – niech żyje nam prezes naszego klubu…”. 😉

Odpowiedz

Stefan Sierpień 17, 2020 o 10:02

Od 4 lat jestem w nju i jestem zadowolony. Żadnych problemów. Esemesy przychodzące pod koniec okresu rozliczeniowego przypominające o dokonaniu zapłaty to super sprawa bo czasem w natłoku obowiązków można zapomnieć a po co ładować się w odsetki.

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: