Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

nju mobile – sposób na tani abonament za komórkę

przez Michał Szafrański dodano 20 maja 2013 · 166 komentarzy

nju mobile sposób na tani abonament za komórkę

Minimalny abonament miesięczny w wysokości 9 zł i do tego gwarancja, że nie przekroczysz kwoty 57 zł / m-c za abonament zawierający nielimitowane rozmowy, SMS, MMS i dostęp do Internetu. Z taką ofertą wystartował nju mobile. I rozłożył konkurencję na łopatki – z korzyścią dla nas-konsumentów. A jeśli nie ściągasz przez telefon więcej niż 350 MB danych miesięcznie, to z tego artykułu dowiesz się, jak obniżyć abonament do 43 zł i to przy nielimitowanych rozmawach, SMS-ach i MMS-ach 🙂

Od dłuższego czasu zbierałem się do napisania artykułu na temat obniżenia stałych, comiesięcznych kosztów poprzez optymalizację wyboru taryfy telekomunikacyjnej dla telefonu komórkowego. Zbierałem się, zbierałem, nawet jakieś dane zgromadziłem i nagle temat znacząco się uprościł 🙂 A to za sprawą premiery oferty telefonii nju mobile – czyli nowego sub-brandu Orange. I pomimo, że mijają już dwa tygodnie od premiery tej oferty, to konkurencja nadal nie może nadążyć.

Z mojej perspektywy obecna oferta nju mobile jest absolutnie bezkonkunkurencyjna i właśnie przeprowadzam migrację naszych rodzinnych telefonów do nju. I dodam jeszcze, że bardzo pasuje mi wyluzowany i oszczędny styl reklam tego nowego brandu – bez celebrytów i znanych twarzy, którymi ostatnio na każdym kroku próbuje mnie przytłoczyć Play.

Moje dylematy jako klienta telefonii komórkowej

Jak wiecie jestem osobą, która potrafi policzyć wydawane złotówki i lubię mieć przekonanie, że pieniądze wydaję w sensowny dla mnie sposób. Chcę otrzymywać jak najwięcej za racjonalną z mojego subiektywnego punktu widzenia cenę. Oszczędzam na codziennych wydatkach po to by mieć pieniądze na przyjemności i szeroko rozumianą przyszłość. I przyznam się, że jeszcze do niedawna mój wewnętrzny bunt budziły opłaty ponoszone na telefonię komórkową. Nie tylko z powodu ich wysokości, ale ogólnego skomplikowania oferty operatorów. Brakowało mi oferty, która dawałaby mi łatwość używania, taką jaką mam przy abonamencie (brak konieczności zastanawiania się nad tym kiedy doładować konto, brak konieczności kombinowania jakie pakiety minut, złotówek, SMS-ów włączyć i kiedy), a jednocześnie byłaby tak atrakcyjna kosztowo jak odpowiednio doładowywane prepaid-y (oferta przedpłacona / na kartę). I jako abonamentowiec „szczypałem się”, że przepłacam, gdy dzwonię mało.

I jeszcze ten dylemat co dwa lata: przedłużać umowę u obecnego operatora, czy przenieść się do innego? Przedłużać z telefonem, czy bez? Czy przepłacam? Ile przepłacam? A wziąć ofertę, np. na 300 minut miesięcznie czy na 400 minut miesięcznie? A ile ja w ogóle dzwonię do Play, a ile do Orange, a ile na stacjonarne? Robiłem takie analizy dla telefonu Żony i dla innych telefonów w rodzinie… a i tak pomimo moich zaleceń często kończyło się na tym, że “weźmy na wszelki przypadek wyższy abonament żeby na pewno nie wyskoczyć powyżej kwoty X zł”.

Czytaj także: Blog daje dobrze zarobić – czyli raport Michała za drugi kwartał 2014

Przeczytaj kontynuację – obserwacje po 7 miesiącach…

Ten artykuł pisałem, gdy oferta nju mobile pojawiła się na rynku. Po kolejnych 7 miesiącach miałem już szereg obserwacji dotyczących plusów i minusów nju mobile.

Zachęcam do przeczytania także tego wpisu: „Plusy i minusy nju mobile – refleksja po 7 miesiącach„.

Używam telefonii komórkowej od pierwszych dni jej istnienia w Polsce. Przez te lata moje potrzeby ewoluowały i są dla mnie bardzo jasne. Chciałbym żebyś dobrze zrozumiał dlaczego uważam na chwilę obecną nju mobile za produkt bezkonkurencyjny, więc pokrótce przedstawię moje oczekiwania w stosunku do operatorów:

 • Chcę mieć abonament – nie lubię się bawić w doładowywanie konta. W moim oszczędzaniu stosuję zasadę automatyzacji finansów w tych obszarach, w których manualne pilnowanie pieniędzy daje za małe oszczędności. Dlatego kupuję abonament i kontakty z operatorem ograniczam do opłacenia comiesięcznej faktury.
 • Nie chcę przepłacać jako abonamentowiec – nigdy nie rozumiałem (i nadal nie rozumiem) dlaczego jako lojalny klient operatorów, gwarantujący im co miesiąc stały przychód z opłaty abonamentowej, traktowany jestem przez operatora „po macoszemu” (a przynajmniej takie mam czasami wrażenie), np. stawki za SMS mam wyższe, stawki za rozmowy mam wyższe itp. Kłuły mnie w oczy promocje dla osób doładowujących kartę: bonusy do każdego doładowania, pakiety dające tańsze rozmowy itp. Po prostu nie chcę być “dmuchany”. Chcę mieć takie same warunki jak prepaid lub lepsze 😉 Chcę uczciwej oferty 🙂
 • Nie chcę być związany długoterminową umową – wkurzają mnie długie umowy – uważam je za zło konieczne: jeśli chcę mieć dobre na daną chwilę warunki, to muszę podpisać z operatorem długą umowę. A potem po pół roku okazuje się, że weszły nowe, jeszcze korzystniejsze kosztowo taryfy… a ja muszę jeszcze przez 1,5 roku mieć wrażenie, że przepłacam.
 • Abonament ma być jak najniższy, a ceny za połączenia stałe – męczyło mnie zawsze czytanie ofert typu: “kup abonament za 100 zł, to zapłacisz za minutę 20 groszy. Kup za 50 zł, to zapłacisz za minutę 24 grosze”. I bądź tu mądry. Jakim cudem ta sama minuta połączenia może różnie kosztować? 😉 Ja chcę wiedzieć, że cena jest stała i niska. I chciałbym płacić jak najniższy abonament (koszty stałe).
 • Chcę wiedzieć ile zapłacę maksymalnie – i z drugiej strony… skoro dany operator ma plany taryfowe “unlimited”, w których po zapłaceniu, np. 100 zł można dzwonić bez ograniczeń, to ja też chcę wiedzieć, że decydując się na tańszy abonament, np. za 30 zł i dużo dzwoniąc (operator i tak zarobi na tym co wydzwonię), to ja także tych 100 zł / m-c nigdy nie przekroczę. Że będzie taka górna granica kosztów.
 • Nie chcę żeby operator obciążał mnie za to czego nie wykorzystałem – czasami dzwonię więcej, a czasami mniej. Czasami potrzebuję więcej danych w komórce (na wyjazdach i wakacjach), a czasami mniej (jak korzystam z WiFi w domu). I co z tego, że mam pakiet 1 GB za X zł / m-c. Optymalnie byłoby żebym miał cenę taką jak w pakiecie, ale nie płacił za transmisję danych, jeśli z niej nie korzystam. Ja rozumiem, że operator ma inny interes, ale mój punkt widzenia jest właśnie taki 🙂

Nieskomplikowane potrzeby, prawda? Pewnie większość z Was ma podobne oczekiwania. Ale długo nie było na rynku oferty, która spełniałaby wszystkie moje oczekiwania.

No to jeszcze kilka słów o tym ile minut, SMSów i megabajtów danych potrzeba mi co miesiąc w zależności od członka rodziny:

 • Minuty połączeń wychodzących: od 90 do 300 minut / m-c
 • SMS: od 80 do 230 / m-c
 • Transmisja danych: od 6 MB do 350 MB / m-c

Sprawdź również: Jak odkładać pieniądze

Co to jest to nju mobile?

No to skoro już znacie moje potrzeby, to teraz kilka kilka zdań o tym, czym jest nju mobile i dlaczego sądzę, że jest to pierwsza oferta na rynku idealnie wkomponowująca się w moje oczekiwania:

 • Nju mobile ma te same ceny za minutę, SMS i 100 KB danych dla ofert abonamentowych i przedpłaconych:
  • 19 groszy / minutę rozmowy – bez względu czy dzwonisz na komórkę czy na stacjonarne
  • 9 groszy / SMS – tu tylko Virgin Mobile chwali się lepszą ceną za SMS (6 groszy), ale jego oferta i tak nie równa się z nju z innych powodów…
  • 19 groszy / MMS – nic lepszego nie znajdziecie. Dla mnie MMS nie jest jednak istotny.
  • 19 groszy / 1 MB transmisji danych – przy czym podstawowy “kwant rozliczeniowy” to 100 KB. Ta cena wydaje się być wysoka, ale na szczęście mamy ograniczenie opłat oraz pakiety.
 • Wysokość miesięcznego abonamentu w nju mobile wynosi tylko 9 zł. Tak! Tylko 9 zł. Jeśli chcesz mieć stały numer i brak zamieszania z doładowywaniem, i jednocześnie wykorzystujesz telefon przede wszystkim do odbierania rozmów, to zapłacisz co miesiąc tylko 9 zł! Wydaje mi się, że w reklamach nju chwali się przede wszystkim maksymalną wysokością opłat za rozmowy telefoniczne, a to właśnie niski abonament jest według mnie podstawową przewagą ich oferty. I to przy zachowaniu tak samo niskich stawek za minutę/SMS/transmisję danych. Żadnemu z konkurencyjnych operatorów nie udał się jak na razie ten “hat trick”. I Red Bull Mobile i T-Mobile pokazują oferty nielimitowane skrzętnie ukrywając fakt, że cena maksymalna jaką zapłacimy za rozmowy… jest równa cenie minimalnej jaką zapłacimy za abonament (czyli około 30 zł / m-c).
 • W przypadku oferty abonamentowej mamy jeszcze gwarancję, że w żadnym przypadku nie zapłacimy wyższego rachunku miesięcznego niż 57 zł. Jeśli przypadkiem wydzwonimy, wy-SMS-ujemy lub prześlemy więcej danych, to i tak zapłacimy max 57 zł. Za dodatkowe minuty itp. po prostu nie płacimy. Jak dochodzimy do tej kwoty?
  • Na rozmowy do wszystkich sieci możesz wydasz maksymalnie 29 zł / m-c, co stanowi ekwiwalent mniej więcej 152 minut rozmowy. Jeśli rozmawiasz więcej, to zyskujesz 🙂 Jeśli wydzwaniasz mniej, np. 100 minut, to zapłacisz za rozmowy 19 groszy * 100 minut = 19 zł. Proste.
  • Na transmisję danych wydasz masz 19 zł / m-c, czyli 1 GB transmisji danych masz w cenie 19 zł, a powyżej już nic nie płacisz. Oczywiście jest jeden minus – po przekroczeniu 1 GB prędkość transmisji spada do 16 kbps, ale nadal z Internetu można korzystać (powolutku). Jeśli komuś tego 1 GB mało i chciałby mieć szybki net także po jego przekroczeniu, to można dokupić dodatkowe pakiety transmisji danych. Mam patent jak zapłacić jeszcze mniej za ten 1 GB danych… czytaj proszę dalej 🙂
  • Na SMS i MMS wydasz maksymalnie 9 zł / m-c.
  • Oczywiście jeśli wyjeżdżasz za granicę lub korzystasz z usług Premium SMS, to rachunek powiększy się o dodatkowe opłaty, ale ja piszę tutaj o podstawowych kosztach.
 • I jeszcze jeden “szczegół” – w przypadku abonamentu umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że z usług operatora mogę zrezygnować z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Zero wiązania rąk. Jeśli pojawi się na rynku lepsza oferta, to będę mógł z nju bardzo szybko uciec.

Oczywiście nju mobile jest ofertą “gołej” karty SIM. Nie kupicie w nju mobile oferty z telefonem. I bardzo dobrze. Telefony polecam szukać na Allegro lub w promocjach dużych sklepów, a nie u operatorów GSM 🙂

Dodam, że nju ma także ofertę przedpłaconą (prepaid), ale ja w tym artykule skupiam się na opisaniu atutów dla abonamentowców.

Zobacz również: Plusy i minusy nju mobile – refleksja po 7 miesiącach oraz nowa, lepsza oferta

Inne powody, dla których nju mobile jest OK

Moja Żona korzysta obecnie z Play. Ceny dwa lata temu były OK, ale obecnie abonament nas już uwiera – kosztuje nas 74 zł miesięcznie (w tym 1 GB transmisji danych). Ale to nie to jest największym problemem. Ja korzystam z telefonu służbowego w Orange i mamy z Żoną dosyć dobre porównanie zasięgu obu operatorów. O ile w Warszawie trudno narzekać na któregokolwiek z nich, to w rejonach, gdzie spędzamy wakacje, Play ma wyraźne problemy. Dopiero przestawienie telefonu Żony „na sztywno” na roaming krajowy Plusa dawało porównywalny zasięg na obydwu telefonach. Dla jasności: nie prowadziliśmy żadnych zaawansowanych testów i korzystamy z różnych modeli telefonów, ale statystycznie to częściej Żona w Play’u ma większe problemy z zasięgiem niż ja w Orange.

Dlaczego o tym piszę? Bo nju mobile korzysta z sieci Orange, a to oznacza, że można liczyć zarówno na dobry zasięg telefonii komórkowej, jak i internetu mobilnego 🙂 Nie traktuję tej przewagi jako szczególnie istotnej, bo zdecydowaną większość czasu spędzamy w Warszawie z równie dobrym zasięgiem obu sieci, ale Wam się może przydać ta informacja.

Ale jest jeszcze jeden element działalności “nowego operatora”, który do mnie szczególnie przemawia. Nju mobile przypomina mi czasy świetności operatora Idea. Widać, że nowa oferta ma być po prostu konkurencyjna i łatwo przyswajalna. I widać też, że temu podporządkowano wszystko. Aby oferta mogła być tania, to operator musiał zrezygnować z marży dla sieci sprzedaży. Dlatego nju mobile dostępny jest wyłącznie jako oferta w Internecie (ofertę przedpłaconą można także nabyć w sieci Żabek i Fresh Market). Operator robi też wszystko, aby wyeliminować papier. Jeśli chcesz mieć fakturę na papierze, to po zamówieniu karty nju mobile będziesz musiał dodatkowo wnieść opłatę aktywacyjną w wysokości 200 zł. Nie ma jej jeśli skorzystasz z e-faktury.

Podobają mi się także prostolinijne reklamy bez owijania w bawełnę. Szczerze mówiąc jestem już zmęczony najnowszą kampanią Play, w której roi się od celebrytów. Abstrahując od kosztu takiej kampanii Play, to po prostu męczą mnie już te kolejne znane twarze. Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że Michał Żebrowski kiedykolwiek zgodziłby się powiedzieć, że przeniósł firmę do Play, gdyby mu za to nie zapłacono 😉

A reklamy nju mobile mnie po prostu rozbrajają 🙂 Moje dzieci nucą cały czas “Ja wolę nie stać w korkach i płacić mniej”. Czuję, że w tej ofercie jest moc 🙂

 

Albo ta z fryzjerem i głupim i brzydkim Internetem…

 

A wiecie, że ten ludek występujący w reklamie to nie jest wymysł nju mobile? To jest Mr Pipik, który występował już w kampanii dotyczącej globalnego ocieplenia przygotowanej przez australijską agencję Squid. Orange wykupił prawa do tej postaci właśnie na potrzeby kampanii promocyjnej nju mobile. Oryginalnego Mr Pipika możecie zobaczyć poniżej.

Krótka analiza wysokości rachunku w nju mobile

No to teraz konkretnie: ile abonamentu zapłacę w nju mobile jeśli w danym miesiącu potrzebuję 200 MB danych, 120 minut rozmów i 80 SMSów? Tutaj zdradzę Wam najpierw sposób na oszczędzanie na transmisji danych – także przy abonamencie.

Wspominałem wyżej, że 1 GB danych kosztuje w nju mobile 19 zł. Ale jest sposób by zapłacić mniej. Wystarczy od razu, na początku okresu rozliczeniowego, aktywować pakiety transmisji danych. Operator daje nam do dyspozycji dwa rodzaje pakietów:

 • Pakiet 350 MB za 5 zł
 • Pakiet 700 MB za 7 zł

Jeśli aktywujemy oba naraz (można), to za 1050 MB, czyli nieco ponad 1 GB, zapłacimy 12 zł zamiast 19 zł 🙂 A jeśli – tak jak w moim powyższym przykładzie – potrzebuję tylko 200 MB, to wystarczy aktywować Pakiet 350 MB za 5 zł. Za rozmowy telefoniczne zapłacę 22,80 zł, a za SMSy – 7,20 zł. Łącznie opłata abonamentowa wyniesie mnie więc 35 zł.

A jakby to wyglądało, gdybym wydzwaniał 300 minut, potrzebował 600 MB transmisji danych i wysyłał 30 SMS miesięcznie? Abonament wyniósłby 29 zł za rozmowy telefoniczne (górny limit opłaty), 7 zł za Pakiet 700 MB oraz 1,80 zł za SMSy = 37,80 zł. Niewiele więcej 🙂

Kluczowe w ofercie nju mobile, to trzymać się jednego sposobu komunikacji i korzystać z pakietów internetowych.

Jak na nju mobile reaguje Play i T-Mobile?

Jedynymi konkurentami, którzy próbowali odpowiedzieć na ofertę nju mobile, są jak dotychczas Play (taryfa No Limits w ofercie Red Bull Mobile) oraz T-Mobile (taryfa non-stop w ofercie Heyah). Nie wnikając w szczegóły powiem tak: każda z tych ofert opiera się na założeniu, że klient zapłaci pełną kwotę abonamentu za usługę bez limitów. W Red Bull Mobile jest to 29,50 zł / m-c, a w Heyah – 29 zł / m-c. Przypominam, że w nju mobile minimalny abonament wynosi 9 zł i wzrasta maksymalnie do 29 zł.

Ale nie dajcie się zwieść pozorom – na tym analogie się kończą. W nju w podstawowym abonamencie za 9 zł mamy też wliczone SMS i MMS. U konkurentów trzeba za nie zapłacić niezależnie. W Red Bull Mobile mamy tylko 50 MB transmisji danych, a za dodatkowe pakiety trzeba ostro zapłacić, np. 333 MB kosztują 11 zł (w nju 350 MB kosztuje 5 zł). Ale prawdziwym “mistrzem” kombinowania jest Heyah. Nie dość, że SMS’y rozliczane są poza abonamentem, to jeszcze kupując pakiet SMS nie ma w nim rozliczania MMS-ów (w nju rozliczane są z jednego “worka”). Oferta transmisji danych w Heyah jest skonstruowana w taki sposób, aby od nieświadomych klientów wyciągać pieniądze – po prostu nie ma górnej granicy kosztów i do tego operator poza pakietem liczy oddzielnie dane wysyłane i dane odbierane. Chociaż na pierwszy rzut oka oferta Heyah wydaje się kopiować parametry nju mobile, to w rzeczywistości abonenci mogą być zaskoczeni wysokością faktur.

I o ile w nju mobile limity opłat mamy zarówno dla głosu, danych, jak i SMSów i MMSów, to próżno szukać takich ofert dla SMS i MMS w pozostałych sieciach. Także warunki związane z transmisją danych są tam znacznie słabsze.

Czy nju mobile jest naprawdę tak dobry?

Wiem, że ten artykuł brzmi jak pean pochwalny na rzecz nju mobile. I tak właśnie jest. Na dzień dzisiejszy jestem fanem oferty nju mobile. I żeby było jasne: nic z tego nie mam poza obniżonymi comiesięcznymi kosztami telefonów. Nju mnie nie sponsoruje, nie ma w tym artykule linków afiliacyjnych, nic nie zarabiam na tym, że dzielę się z Wami moimi obserwacjami. Wierzę po prostu, że możecie – podobnie jak ja – zoptymalizować swoje koszty telekomunikacyjne korzystając z oferty nju. Po prostu jako “oszczędny Michał” nie mogłem sobie odmówić napisania tego artykułu 🙂

Przeczytaj kontynuację – obserwacje po 7 miesiącach…

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to warto przeczytać kolejny, napisany po siedmiu miesiącach korzystania z oferty nju mobile: „Plusy i minusy nju mobile – refleksja po 7 miesiącach„.

Zapraszam 🙂

A jeśli uważasz, że się mylę i znajdziesz tańszą ofertę abonamentową spełniającą moje, podane wyżej wymagania, to koniecznie napisz mi o tym w komentarzu. Znalazłem tylko dwa minusy oferty nju mobile: jak na chwilę obecną dostępna jest ona wyłącznie dla klientów indywidualnych (i pewnie tak zostanie), no i nie można zamówić karty nanoSIM (to taka zgodna z iPhone 5). Poza tym na razie innych minusów nie widzę.

Jeśli uda mi się Ciebie przekonać do oferty nju mobile, to pochwal się tym proszę w komentarzu 🙂 I koniecznie zapisz się na mój newsletter, jeśli zależy Ci na otrzymywaniu informacji o kolejnych ciekawych artykułach oszczędnościowych. Bardzo mi również pomożesz, jeśli podzielisz się linkiem do tego artykułu ze swoimi znajomymi.

Dziękuję za Twoją uwagę i chęć przeczytania tego artykułu!

PS: jeszcze tak po znajomości mam do Ciebie prośbę: moja córeczka Idalia ma dzisiaj 10-te urodziny 🙂 Jeśli skrobniesz dla niej coś miłego w komentarzu, to z przyjemnością jej to pokażę, podkreślając jakich fajnych mam Czytelników 🙂 Thank you „from the mountain”!

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 166 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Emi Maj 20, 2013 o 08:13

Samych urodzinowych słodkości Idalia!

Odpowiedz

Adi Maj 20, 2013 o 08:18

czesc Michał,
Super, ze o tym napisałemś. Tez mnie męczą te abonamenty, tym bardzej, ze co chwilę ktos inny jest tańszy. My akurat placimy 99zł w orange, no limit na wszytko.
Jaka jest opcja przeniesiania numeru do mju? Nie wiem, czy nie napisales o tym, czy ja nie doczytałem?
Wszystkiego najlepszego z okazji 10tych urodzin dla Idalii 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 08:45

Hej Adi,

Jeśli masz numer w Orange, to przeniesienie numeru do nju mobile jest bajecznie proste. Zamawiasz oferte na stronie nju mobile, wybierasz „chcę przenieść numer”, wpisujesz swój numer, za chwilę otrzymasz SMS z kodem jednorazowym na telefon, przepisujesz kod i… w kolejnym kroku uzupełnią nawet Twoje dane z systemu bilingowego Orange 🙂 Akceptujesz i czekasz na kuriera z nową kartą. To wszystko 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Maciej Maj 20, 2013 o 12:01

Hej Michał,

a jak jest gdy mam numer założony daaawno temu w ramach działalności gospodarczej(czyli firmowy), na szczęście w Orange (a nawet w czasach marki Idea), ale chcę go przenieść do nju? Po prostu dla żony kiedys założyłem w ramach firmy – było prościej. Podobno sa z tym kłopoty w nju…?

pozdrawiam,
Maciek

PS
Idalia -10 points 😉 kises xxxxxooooo!

Odpowiedz

Anon Maj 20, 2013 o 15:12

Są. Nie chcą obsługiwać firmowych klientów. Ale z tego co pamiętam można zmienić umowę firmową na niefirmową (a właściwie to podpisać aneks do umowy osoby, która zarejestrowała fakt prowadzenia pozarolniczej dg z informacją, że od teraz korzystać będziesz z usług jako konsument i zmienić taryfę), następnie zrobić cesję na żonę (opcjonalne), a potem zmigrować do nju. Z tym, że policz czy to się opłaca, bo wtedy nie odliczysz VAT-u (10,66 zł od 57 zł), ani nie wrzucisz w koszty (7,07, 7,40 lub 11,23 zł w zależności od skali podatkowej).
Z drugiej strony sam wziąłem abonament w nju i sobie testuję. W systemie można poblokować serwisy o podwyższonej płatności, jakieś smsy, roaming itp. także jeśli jedziesz na stratach i nie jesteś VATowcem to może być sens użyczenia kilku telefonów w firmie pracownikom, szczególnie jeśli zależy Ci na abonamentach z miesięcznym terminem wypowiedzenia (w nju można mieć sześć numerów na jeden pesel).

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:10

Hej Maciej,

Potwierdzam to co napisał Anon – generalnie na wszelkie próby dopytania o fakturę na firmę usłyszysz „oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych”.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

maczek Wrzesień 1, 2013 o 00:45

Można bez problemu zaliczyć w koszty fakturę za taki telefon, tylko nie można odliczyć VATu.

Odpowiedz

dr ongale Kwiecień 25, 2014 o 10:33

Nie można zaliczyć w koszty.
Na fakturze przedsiębiorcy musi być jego NIP. Nju wystawi wyłącznie fakturę zawierającą PESEL.
Brak możliwości legalnego ujęcie w kosztach uzyskania przychodu.

Odpowiedz

Magda Maj 20, 2013 o 08:38

Hej!
Czytam od dawna, piszę po raz pierwszy. Świetny artykuł. Słyszałam o nju mobile i byłam ciekawa na ile jest to wartościowa i uczciwa oferta. Stwierdziłam, ze skoro jeszcze przez rok mam umowę z t-mobile, to zdążę się w tym czasie dowiedzieć, czy warto.
Przekonałeś mnie. 🙂 pozostaje tylko odliczać dni do końca umow.

Bajecznych urodzin Idalio! 🙂

Odpowiedz

Robert Wrzesień 16, 2013 o 23:49

Mam telefon w T-Mobile zarejestrowany na swoją jednoosobową firmę, która to firma, czyli ja jest właścicielem numeru, który przenoszę do Nju. Nie ma z tym problemu bo:
– u poprzedniego operatora miałaś umowę na firmę a z Nju podpisujesz umowe jako osoba fizyczna
– Twoja firma przekazuje Tobie – osobie fizycznej numer
– umowa z t-Mobile kończy (teoretycznie) mi się w maju przyszłego roku – rozwiązuję umowę przedterminowo – dowiedziałem się już w T, że będę musiał za to zapłacić karę umowną w wysokości 131,51 zł, więc chyba się opłaca.
Szkoda tylko, że nie ma nielimitowanych albo chociaż tańszych przekierować na numery Orange 🙁

Odpowiedz

Marcin Maj 20, 2013 o 08:45

Wszystkiego najlepszego !!!

Dzięki za tak szczegółowe porównania. Zainteresowałem się już wcześniej tą ofertą z uwagi na kończący się abonament żony i chyba się zdecydujemy.

Czy możliwe jest przeniesienie dotychczasowego numeru?

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:12

Hej Marcin,

Tak – możliwe jest przeniesienie dotychczasowego numeru. Jestem w trakcie przenoszenia jednego numeru i za niedługo „pójdą” dwa kolejne.

Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Leszek Rogaliński Maj 20, 2013 o 08:47

Ja właśnie ze względu na zasięg (roaming krajowy) korzystam z Play’a. Co prawda czasami trzeba ręcznie przełączyć sieć (jezeli zasięg playa jeszcze jest ale już słaby), ale w Orange w którym poprzednio miałem abonament często w centrum Szczecina nie dało się rozmawiać pomimo teoretycznie maksymalnej ilości kresek. Aktualnie mam abonament za 32 zł netto z nielimitowanymi połączeniami na play, stacjonarne, 1GB internetu oraz sms’ami i nie zdarza mi się praktycznie go przekraczać. O ile cenowo nju mobile rzeczywiście w tej chwili nie ma konkurencji to w moim przypadku inne elementy też mają znaczenie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:15

Hej Leszek,

Dziękuję za komentarz. Jest tak jak piszesz – wybierając ofertę (zwłaszcza kontrakt na dłuższy czas) zawsze warto elementarny wywiad przeprowadzić wśród użytkowników lub wręcz kupić sobie startery za kilka złotych i posprawdzać jakość połączeń w różnych sieciach na terenie, na którym spędzamy najwięcej czasu.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Grzesiek Grudzień 18, 2013 o 22:31

Jako wieloletni użytkownik (orange pop) a wczesniej abonent (oferta abonamentowa) w orange chcialem zmienic nr i przeszedlem do Plusa. Mieszkam rowniez w Szczecinie, i szlag mnie trafia bo namowilem cala rodzine do przejscia do Play’a. Pomimo wielu zmian modeli telefonow, roamingu krajowego czesto mam problemy z zasiegiem i faktem, ze moi rozmowcy mnie nie slysza. Pod tym wzgledem zdecydowanie wole Orange. W kwietniu konczy sie umowa z playem i na pewno bede chcial zmienic operatora. 🙂 Pozdrawiam dziekujac za fantastycznego bloga :).

Odpowiedz

Grzesiek Grudzień 18, 2013 o 22:33

sprostowanie 🙂 do Play’a nie plusa, chodzilo oczywiscie o roaming krajowy Plusa

Odpowiedz

^Oleg Czerwiec 22, 2013 o 22:06

Hej, ja właśnie mieszkam w Szczecinie w Centrum (Pl. Kościuszki) i bardzo dużo poruszam się po mieście. Z zasięgiem Orange nie mam problemu, ale tego samego nie powiem o plusie w którym mam drugi numer. Orange ma problem czasem w godzinach szczytu, są momenty kiedy nadajniki nie wyrabiają (ale od kilku msc systematycznie to się poprawia za sprawą montażu nowych nadajników)/ I też jestem w trakcie migracji do nju z jednego numeru 🙂

Odpowiedz

Zbigniew Maj 20, 2013 o 08:50

Wszystkiego Najlepszego dla Idalii 🙂 na piękną okrągłą rocznicę urodzin.
Życzy Zbyszek

Poza tym małe pytanko – kto stoi za marką nju ???
Jaka firma z jakiego kraju ?
Pozdrawiam Zbyszek

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 08:58

Hej Zbigniew,

Za marką „nju mobile” stoi PTK Centertel, czyli inaczej mówiąc Orange Polska 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Julia Maj 20, 2013 o 09:02

A mi właśnie kończy się okres wypowiedzenia Mixa w Play i mąż ostro namaiwał mnie na ten nju mobile, tylko jakoś do tej pory nie miałam ochoty siąść i przyjżeć się tej ofercie. Tak zreguły jest co dwa lata jak kończyły nam się umowy i trzeba było zobaczyć „co w trawie piszczy” i wybrać aktualnie najkorzystniejszą ofertę.
Co do telefonów to rzeczywiście, gorąco polecam kupowanie ich poza ofertą operatorów. Mi 2 m-ce temu zepsuł się telefon, więc pierwsze co pomyślałam to pójdę do salonu i zaproponuję, że wcześniej podpiszę kolejną umowę to mi dadzą jakiś telefon (dla mnie tel. służy do rozmów i czasem sprawdzania maili, więc nie potrzebuję jakiegoś wypasionego nie wiadomo co), ale usłyszałam tylko że takiej opcji nie ma i tyle. Telefon kupiłam więc na allegro i mam teraz pełną dowolność w wybieraniu oferty i operatora, co bardzo mnie cieszy.

Wszystkiego najlepszego Idalio w dniu Twoich 10 urodzin. 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Maj 20, 2013 o 09:03

….Idzie misio, idzie konik,
małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce
-masz już jeden roczek więcej 🙂 Z najlepszymi zyczeniami dla córeczki.

A co do NJU, to mamy chyba podobny punt widzenia – własnie czekam na kuriera 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz

Justyna Maj 20, 2013 o 09:44

Dziękuję za kolejny bardzo ciekawy artykuł. Niedługo (za 2 miesiące) kończy mi się umowa z play. Dlatego będzie to bardzo dobry czas na zamianę operatora i analizę oferty nju mobile pod kątem moich potrzeb 🙂

A dla córeczki:

Dużo słonka, uśmiechu, radości z życia, miłości, szczęścia i dużo marzeń, do których spełniania nigdy nie zabraknie energii 🙂

Odpowiedz

Krecik Maj 20, 2013 o 10:02

Trochę mnie dziwi abonament w twoim przypadku, bo argumenty podałeś jak dla typowego kartowca. Ale co komu pasuje 😉
Ja abonamentom telefonicznym dawno podziękowałam – u mnie są kompletnie nieopłacalne dokładnie z prawie takich samych powodów, dla których ty wybrałeś nju mobile xD

Możesz po czasie trochę napisać na temat istotnej i jednocześnie mało poruszanej w artykułach opisujących opłacalność telefonii, zasięgu – telefonii i internetu? Przyznaję się, że jeżdżąc po polskiej głuszy w tym małych nadmorskich mieścinach, prawie każdy operator doprowadził mnie brakiem zasięgu do szału… a skoro to ptk centertel być może będzie zasięg rodem z Orange? Ktoś coś wie?

Odpowiedz

Artur Maj 20, 2013 o 10:24

Zasięg będzie taki sam jak w Orange.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:20

Hej Krecik,

Co do zasięgu, to nie ma reguły – wszystko zależy od miejsca, w którym się znajdujesz i nawet modelu telefonu z którego korzystasz. Możesz stać w tym samym miejscu z dwoma telefonami u tego samego operatora i na jednym być w zasięgu, a na drugim już nie. Kiedyś próbowałem jeszcze porównywać i testować. Dzisiaj – po prostu korzystam i od czasu do czasu się frustruję. Z transmisją danych jest różnie, ale z zasięgiem głosu w Orange już dawno nie miałem problemów. Ale może za mało jeżdżę 🙂

Dla mnie dużo większym problemem jest to, że Orange nie działa w warszawskim metrze, niż to, że w głuszy nie będę miał zasięgu.

I tak jak napisał Artur –> nju mobile = Orange, więc zasięg jest identyczny.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

PETRUS Maj 20, 2013 o 10:15

Witam,
Tak aby się upewnić w 100% – czy dobrze zrozumiałem, że w tym minimalnym abonamencie za 9 zł mam już minuty i sms do wykorzystania? Np. ok 47 minut lub 100 sms?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:23

Hej Petrus,

Dobrze zrozumiałeś. Abonament 9 zł może być wykorzystany w całości na minuty, SMS i MMS. To jest po prostu minimalna opłata, którą poniesiesz, jeśli wrzucisz abonamentowego SIMa do szuflady i nie będziesz z niego korzystał. Ale jak zaczynasz korzystać, to konsumujesz tą kwotę. Czyli za 47 minut rozmów też zapłacisz te same 9 zł.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Ryszard Maj 20, 2013 o 10:22

Jak zwykle trafiłeś tym tekstem w samo sedno.

Nie analizowałem tej oferty a jedynie śmiałem się z reklam:)

Szkoda że nie można wziąć na firmę. Ja jeszcze mam chyba 8 miesięcy abonamentu ale myślę że wiele się zmieni jeśli wojna o klienta jest aż tak ogromna.

Odpowiedz

Kasia Maj 20, 2013 o 10:53

Wszystkiego najlepszego Idalio z okazji Twoich 10 urodzin! Spełnienia wszystkich marzeń! 🙂

Odpowiedz

Kuks Maj 20, 2013 o 11:32

Najlepsze życzenia dla Idalii!!!

Co do oferty- wydaje się rzeczywiście bardzo ciekawa. Sam juz czekam na kuriera i miogruje karty całej rodzinki.
Twoje proponowane rozwiązanie z pakietem danych 350MB albo 700MB zadziała tylko jeśli rzeczywiście nie przekroczy sie tej wartości. W przeciwnym wypadku wchodzi się w standardową transmisję za max 19 zł. A jak wiadomo- jak już zacznie się używać internetu to trudno sie powstrzymać 🙂 Więc jednak proponuję użycwanie WiFi i doraźne korzystanie z netu w telefonie- wtedy pakiet rzeczywiście może wystarczyć.

Do Magdy- sprawdź jakiej wysokości masz jeszcze karę do zapłacenia (skoro została ci tylko połowa umowy, to już tylko połowa kary i ciągle spada). Może się okazać że zerwanie umowy, zapłacenie kary i nowy niższy abonament zwróci się np w 6-7 m-cy, a nie w 12, które Ci zostały do końca dotychczasowej umowy.

Odpowiedz

Magda Maj 20, 2013 o 11:47

@Kuks
Dziękuję, już napisałam do T-mobile. 🙂
pozdrowienia!

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:29

Hej Kuks,

Co do pakietów transmisji danych: według mojej wiedzy jest tak, że nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wielokrotnie, w tym samym okresie rozliczeniowym, aktywował pakiety transmisji danych. I z tego co wiem (nie sprawdzałem w praktyce) jeśli kończy Ci się wykupiony pakiet, to otrzymasz SMS z informacją o tym fakcie. Możesz więc szybko wejść na stronę WWW nju mobile (a jest ona stworzona jako „responsive web” więc nadaje się do obsługi na komórce) i aktywować sobie kolejny pakiet 🙂

Co to oznacza? Za 21 zł (3 * 7 zł) możesz mieć 2,1 GB transmisji danych (3 * 700 MB) . Potrzebujesz więcej? No to możesz aktywować kolejne pakiety 700 MB by cieszyć się pełną prędkością Internetu.

Jest całkiem dobrze 🙂

Pozdrawiam wieczorowo…

Odpowiedz

Robert Wrzesień 16, 2013 o 23:54

Szkoda tylko, że w Nju nie przewidują obsługi LTE 🙁

Odpowiedz

Magda Maj 22, 2013 o 22:22

@Kuks
Mam umowę od 04.2012, T-mobile mi odpisało na zapytanie o wysokość kary umownej:
„Uprzejmie informuję, że kara umowna dla numeru 78XXXXXXXX na dzień 20.07.2013 r. wynosi 878,59 zł. Najbliższy możliwy termin rozwiązania umowy to 20.07.2013 rok z karą umowną.”
Wszystko fajnie, ale jeśli rozwiązanie umowy = kara umowna, to dlaczemu jest taki twór jak „najbliższy możliwy termin”? 11 lat abonamentu w tej firmie….

Odpowiedz

Kasia Maj 20, 2013 o 11:32

Dzieki Michale ze o tym napisałeś. Mam blokadę reklam internetowych w przegladarksch a tv nie oglądam i nawet nie wiedziałam ze jest taki operator komórkowy, a na pewno skorzystam!!

Odpowiedz

MaciejM Maj 20, 2013 o 11:40

Dziekuje za ciekawy artykuł. Zwięzły, przystępny sposób objaśnienia oferty z praktycznymi przykładami, no i duży plus za „smaczek” w postaci historii Mr Pipika 🙂
Mnie nie trzeba przkonywać, mam juz numer przeniesiony do nju, natomiast moge z czystym sumieniem polecic lekturę artykulu szukajacym korzystnej umowy bez telefonu.
Mała uwaga – w kilku miejscach podkreślasz, ze nie zapłacimy więcej niż 57 zł – warto dodać, ze w cenniku rozmów zagranicznych (roaming) rewolucji nie ma i te rozmowy sa taryfikowane poza limitami.

Z najlepszymi życzniami dla wyjatkowej córeczki:)

Odpowiedz

krzys Maj 20, 2013 o 12:11

Te stawki to brutto czy netto?

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:30

Hej Krzyś,

Stawki są podane brutto 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Łukasz Banaszek Maj 20, 2013 o 12:55

Oferta nju mobile faktycznie jest niezła.
Jednak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że nie jest najlepsza 🙂 Za swój abonament w którym mam nielimitowane smsy i połączenia i 2,5GB pakietu internetowego+ samsung s3 mini płacę 13,90zł 🙂 (trzynaście złotych, dziewięćdziesiąt groszy) miesięcznie.

Odpowiedz

kruzyk Maj 20, 2013 o 13:18

A napiszesz jeszcze gdzie?…

Odpowiedz

adi Maj 20, 2013 o 13:38

Lukasz, podziel sie z nami, jaka to siec i oferta?

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:32

Hej Łukasz,

Czy pracujesz u operatora i korzystasz z preferencyjnych stawek? 😉 Jeśli nie, to proszę, koniecznie podziel się z nami sposobem na tak tani abonament.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kamil Maj 20, 2013 o 13:17

100 LAT dla IDALI !!!

Odpowiedz

Twarda Maj 20, 2013 o 15:26

Na stronie nju jest napisane, ze karta SIM ma mozliwosc wylamania karty micro SIM 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:34

Hej Twarda,

Potwierdzam, że kartę micro SIM można wyłamać… ale ja pisałem o tym, że nie można łatwo zrobić z tej karty nano SIMa – czyli jeszcze mniejszej karty (np. takiej jak w iPhone 5).

Oczywiście można sobie zorganizować na Allegro wycinarkę do SIMów, ale zawsze istnieje jakieś tam ryzyko, że nierówno się „zminimalizuje” takiego SIMa.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Daniel Maj 20, 2013 o 18:11

Wszystkiego dobrego Idalia!

Odpowiedz

Kuba Maj 20, 2013 o 18:47

Idalia, najlepszym prezentem dla Ciebie niech jest to, że masz takiego Ojca, jakiego masz. Z czasem się przekonasz, że nic lepszego Cię nie mogło spotkać.

Co do artykułu, sam jestem więźniem abonamentu. 89,90zł (700 min, no limit do sieci macierzystej, 1,5 GB danych). Skusiłem się tylko i wyłącznie na telefonie, Samsung Galaxy Note (cena 99zł). 23 (1 miesiąc gratis) x 90zł + 50zł aktywacja – 1500zł (cena rynkowa telefonu) / 24 = około 25zł miesięcznie. Wydawało mi się to dobrą ofertą. Szczególnie ze względu na telefon, który służy mi jako mobilne biuro. Za 1,5 roku telefon wciąż będzie na chodzie (Samsung obiecał jeszcze dla tego modelu jako-takie wsparcie) i wtedy będziemy myśleć nad zmianami.

Wcześniej korzystałem z tricku polegającego na „kiwaniu” operatora. Co 2 tygodnie zmieniałem taryfę. Z „A” na „B”, z „B” na „A” i tak w kółko. Do tego doszły kody z nakrętek promocyjnych. Taka zmiana pozwałała na smsowanie i dzwonienie wewnątrz sieci przez około pół roku za darmo. Telefon się jednak posypał, nie dysponowałem gotówką, więc wybrałem abonament.

Tu gdzie teraz jestem nie narzekam na zasięg. Rachunek nie przekracza kwoty 91,13zł (dochodzi co miesiąc sms premium dla jednej z fundacji charytatywnych).

Odpowiedz

staszek Maj 20, 2013 o 20:45

czesc bardzo dziekuje za wiadomosc i za podpowiedz najgoretsze zyczenia dla coreczki pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 22:38

Moi drodzy,

Przeczytałem Idalii wszystkie życzenia, które opublikowaliście dzisiaj tutaj w komentarzach. Tak zbiorczo przekazuję Wam gorące podziękowania od Idunii. Bardzo się ucieszyła, że tak licznie i tak dobrze jej życzycie 🙂

Krzysztof – szczególne podziękowania za wierszyk 🙂

Ja również Wam bardzo dziękuję i wszystkim życzę dobrej nocy. Oczy mi się już kleją i znikam spać po tym dniu pełnym emocji…

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Janek Maj 20, 2013 o 22:57

A czy można przenieść numer karcianego Orange’a do nju?

Odpowiedz

Przemek Maj 20, 2013 o 23:07

Tak. Tylko nie otrzymasz nowej karty SIM.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 23:07

Hej Janek,

Można przenieść numer prepaid z Orange do nju mobile. Jestem właśnie w trakcie takiej operacji. Cały proces autoryzujesz SMS-em z kodem jednorazowym wysłanym właśne na numer w Orange „na kartę”.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Przemek Maj 20, 2013 o 22:59

Wreszcie wpis na który mogę się wypowiedzieć.

Rozwieje wątpliwości odnośnie tego czy oferta jest dla indywidualnych czy nie. Umowy nie można wziąć na firmę, natomiast można na osobę fizyczną z jednoosobową działalnością gospodarczą. Tylko jest jeden problem. Nie każdy ją może wziąć, dlaczego? Bo tak (dosłownie :)). Niektórym osobą się to udaje, innym nie. Trzeba po prostu sprawdzić czy w formularzu da zaznaczyć się opcję ‚na osobę fizyczną z działalnością gospodarczą’. Jeśli się da, to wyskoczy nam okienko do wpisania NIPu oraz REGONu i nazwy działalności.

Odnośnie kart nano. Niebawem operator przewiduje wprowadzenie ich.

Informacje są pewne, bo z pierwszej ręki.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 20, 2013 o 23:05

Hej Przemek,

Dziękuję za uzupełnienie informacji. Co do kart nano słyszałem plotki, że mają być w czerwcu. Super, że potwierdzasz 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Przemek Maj 20, 2013 o 23:15

O kartach nano nie ma oficjalnych informacji. Ważna kwestia jest taka, że klienci Orange przy przeniesieniu nie dostaną kart SIM(!). I jeszcze rada dla osób, których zostało trochę czasu do zakończenia aktualnej oferty (wszystkich oprócz Orange): wypełniajcie formularz więcej niż 31 dni przed zakończeniem oferty. Wtedy automatycznie przejdziecie do nju, po zakończeniu oferty u obecnego operatora. W przeciwnym razie będziecie musieli czekać jeszcze jeden okres dodatkowo.

Odpowiedz

Racjonalne Oszczędzanie Maj 20, 2013 o 23:48

Dzięki z artykuł o komórkach. Powiem, że nie spodziewałem się tutaj takiego wpisu…a jednak jest! Skłoni mnie to na pewno do lepszego przeanalizowania ofert komórkowych i mobilnych, których używam.

Czas pozmieniać coś i wybrać najoszczędniejsze rozwiązania.

Pozdrawiam Autora i Czytelników 🙂

Odpowiedz

Arek Maj 20, 2013 o 23:56

Przeniosłem ojca do nju na początku maja. Jest super zadowolony. Uważam, że nie ma w tej chwili lepszej oferty dla „gadających” do bólu. Ojciec robi limit 29 zł w 4-5 dni 😉 To już wiecie, że od 5-6 nie płaci za rozmowy. Akuratnie kończyła się mu umowa w Orange, wszystko poszło bez żadnych problemów, jeszcze tylko e-f-ry pierwszej nie dostał, ale pewnie niebawem, bo okres rozliczeniowy ma 13/14 każdego m-ca. Sam mam prywatnie i w w dwóch firmach 20 SIM w Play, ale nie wiem, jak długo jeszcze. Pięć umów kończy się na dniach…

Odpowiedz

Marcin Maj 21, 2013 o 00:06

Idalia masz piękne imię, pierwszy raz takie widze 🙂 wszystkiego co najlepsze dla Ciebie, przede wszystkim uśmiechu i pogody ducha 🙂
Michale artykuł pierwsza klasa 🙂 szkoda, ze nie dowiedziałem się o tej sieci jakieś 2 miesiące temu 🙁 Przedłużyłem kontrakty na telefony jakie mam w firmie i teraz trzeba dwa lata przebolec 🙁 choc i tak jest lepiej niż poprzednio, t-mobile w sieciach korporacyjnych daje bardzo dobre warunki. Z zasięgiem nigdy nie mam problemów.
Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 22, 2013 o 19:52

Hej Marcin,

Dziękuję za życzenia dla Idy i za pochwałę artykułu 🙂 Dwa miesiące temu jeszcze tej sieci nie było, a jej powstawanie spowijała tajemnica 🙂 Życzę Ci udanego korzystania z T-Mobile.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Refael72 Maj 21, 2013 o 09:18

Idalio, najlepszego. Masz wyjątkowo mądrego tatę, to najlepszy prezent jaki Cię spotkał.

Michale, dzięki za świetny artykuł.

Odpowiedz

Refael72 Maj 21, 2013 o 12:29

Jeszcze raz ja.
Jednakowoż usługi dodatkowe w NJU już takie tanie nie są. Blokada połączeń kosztuje 10 zł (rozbój), wymiana karty SIM 25 zł (rozbój), połączenie z BOKiem 5 zł (rozbój)
pozdrawiam.

Odpowiedz

Przemek Maj 21, 2013 o 14:07

Nju zrobiło furorę i robić będzie w dalszym ciągu. Fajną mieli ideę na promocję i jak widać, im to wyszło.

Odpowiedz

Adam Maj 21, 2013 o 19:11

Witam wszystkich
Mam dwa pytania do zorientowanych w temacie:
1. Mam aparat telefoniczny z blokadą simlock na sieć Orange. Czy przed migracją z sieci Orange do njumobile muszę zdjąć tę blokadę? Czy może jednak telefon będzie działał?
2. Słyszałem, że połączenia z sieci Orange do njumobile są traktowane jak połączenia wewnątrz sieci Orange. Czy to prawda?

Odpowiedz

krupi Maj 22, 2013 o 14:05

@Adam,
Ad.1 simlocka nie trzeba zdejmowac, karty nju działaja w telefonach Orange
Ad.2 Tak.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Maj 22, 2013 o 22:17

Nju faktycznie deklasuje na razie pozostałych. Mnie również ucieszyła ta oferta chociaż nie zamierzam z niej korzystać na stałe bo korzystam z jeszcze tańszego rozwiązania. U mnie cała rodzina ma karty w Play Fresh z usługą „zbieraj minuty” gdzie za dwie minuty połączenia przychodzącego z innej sieci dostaje się gratis minutę. I taki nju spada mi z nieba, bo kupię go na 2 miesiące i przez ten czas będę oprócz rzeczowych rozmów dzownił w kółko do rodziny i im przy okazji ładował pakiety. 🙂 Sam nie płacę za rozmowy od prawie pięciu lat, a ponieważ nie esemesuję i nie surfuję to mam no limit gratis a w zasadzie za 5zł na rok. Takie karty sim z aktywną usługą można jeszcze kupić w wiadomym serwisie aukcyjnym.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 23, 2013 o 22:51

Hej Bleker,

Dziękuję za komentarz. Niezłą kombinację stosujesz 🙂 Grunt to kreatywność. Podziwiam 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

adi Maj 23, 2013 o 13:09

zainteresowanym dodam, ze zamowilem karte 3 dni temui dopiero dzisiaj dostalem potwierdzenie ze ja wysylaja. Jeszcze nie wiem kiedy dostanę.
Na szczescie mi sie nie spieszylo, ale jesli ktos ma cisnienie, to lepiej miec swiadomosc, ze to nie idzie od reki.

Odpowiedz

Koper Maj 23, 2013 o 13:24

To ja może napiszę o swoich doświadczeniach i o tym, że dla mnie oferta nju (mimo iż dla większości jest świetna) dla mnie i może dla wielu innych niekoniecznie.
Zaczne od tego co ma. A mam telefon w Orange na kartę. Podpisałem umowę na 3 lata w ofercie zetafon i dostałem za 1zł jakiś telefon bez wodotrysków ale do rozów i pisania sms – czego więcej chcieć. Umowa wiąże mnie w taki sposób, iż muszę utrzymywać numer aktywny na połączenia wychodzące, czyli przedłużać za 25zł/mies, 50zł/3mies., lub 100zł/5mies. – decyzja jak przedłużam zależy ode mnie, gdy kończy mi się czas na rozmowy wychodzące, mam 2 opcje doładować telefon lub NIE. Jeśli nie doładuję mogę tylko odbierać rozmowy, ale automatycznie umowa mi się przedłuża o ten czas, więc ciśnień nie ma. Jak zoptymailowałem koszty? Doładowuję się za 25 zł, a następnie za 100zł, czyli wydaję 125zł z terminem 5 mies.a zatem mój „abonament” wynosi 125/5=25zł/mies. (liczy się termin drugiego doładowania za 100zł), dlaczego tak? otóż dlatego, że po doładowaniu za 100zł otwiera się masa promocji:
1) jako stały klient tej sieci (ponad 3 lata), mam dodatkowe 30% doładowania jesli doładuję się w ciągu 25 dni od pierwszego. A że najpierw nabijam za 25 zł więc od 100zł dostaję 30zł extra
2) 10zł za sam fakt doładowania 100zł,
3) dodatkowo 5% czyli 5zł do skarbonki do wykorzystania później na doładowania +1,25zł skarbonka za te pierwsze 25zł,
4) 120minut za doładowanie w ciągu do 25 dni od poprzedniego
5) dodatkowe 9 minut gratis za każde połączenie trwające ponad 2 minuty do wykorzystania w ciągu 24h
6) koszt sms-a do orange 1gr, a minuta chyba 20gr, a ze moja rodzina ma w orange, więc pieniądze znikają powoli
Reasumując doatkowych minut i pieniędzy jest tyle, że po 5 miesiącach jeszcze mi sporo zostaje (oczywiście to zależy od tego ile kto rozmawia). Muszę jednak oddać sprawiedliwość, ze z pakietów www, nie korzystam, a MMS-y wysyłam sporadycznie.

ostatni argument – pisałeś Michale, ze nie chce Ci się bawić w doładowania, otóż w moim systemie musisz sobie zaprzątnąć głowę raz na 5 miesięcy, a orange sms-ami przypomina o tym WIELOKROTNIE! tydzień do przodu, jak nie wcześniej. Trzeba jeszcze zmarnować czas na zakup karty, tutaj polecam kupować kartę na stacji benzynowej np. BP przy okazji tankowania samochodu, dostaniemy dodatkowy zwrot 3% (przy karcie millenium) czyli 3zł od 100zł i dodatkowo punkty na kartcie PayBack :)))

Przepraszam za przydlugi post, ale chciałem pokazać wszystkie przywileje. Aczkolwiek żadko sprawdzam promocje (średnio raz na pół roku) więc może jest tego więcej, wystarczy powłączać wszystkie usługi 🙂
ps. przypomniało mi się, ze z okazji imienin i urodzin jeszcze dają minuty 🙂

Odpowiedz

Koper Maj 23, 2013 o 13:40

tak sie zaaferowałem, ze zapomnialem o haśle: pół godziny dla rodziny: A zatem wszystkiego najlepszego dla córki, życzę by czerpała z mądrości ojca, ale nie wpadła w skrajności i w przyszłości umiała bez skrupółów wydać czasem na siebie i własne przyjemności kilka pln. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 23, 2013 o 23:25

Hej Koper,

Bardzo dziękuję Ci za absolutnie świetny opis Twojego sposobu optymalizowania kosztów telefonicznych. Bardzo przyjemnie mi się to czytało 🙂 i jestem pewien, że będą to wartościowe informacje dla innych Czytelników bloga. Podoba mi się sposób, w jaki łączysz różne sposoby pozyskiwania bonusów i pieniędzy (łącznie z moneyback). Bomba 🙂

I przy okazji dziękuję za życzenia dla Idalii.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

vp9 Maj 24, 2013 o 02:26

hej Michał 🙂
coś mi wczoraj nie chciał blog działać i dlatego dzisiaj nadrabiam…

co do nju czy generalnie pomarańczki to mam złe doświadczenia, ponieważ miałem „przyjemność” pracować dla nich. To co się dzieje od kuchni strony woła o pomstę do nieba… Mam abonament w T-mobile i co prawda płacę więcej (mniej więcej max rachunek w nju to nieco więcej niż mój minimalny) to stwierdzam, że nie mam problemów z jakimiś rozliczeniami, ilością rozmów etc. Mam ten plus że płacę za faktycznie wykorzystane usługi – co jest dla mnie najważniejsze. I nie istotne czy jednego m-ca więcej SMS-uję czy więcej dzwonię. Idzie z jednej kwoty… Nawet dodatkowy pakiet internetowy (300MB) idzie mi z kwoty podstawowej, która jest wykorzystywana nawet w roamingu (sprawdzone przez lata emigracji w Anglii).

Z powyższych powodów nju nie uświadczy mnie jako swojego klienta, podobnie jak ma to miejsce z marką Canon;) oszczędzanie a satysfakcja z bycia klientem jest naprawdę istotnym elementem 🙂

Odpowiedz

MonaLu Lipiec 5, 2013 o 22:56

@vp9, albo jesteś dla T-Mobile firmą, albo cudotwórcą. 12 lat abonamentu, ostatni podpisany z rozpędu bez sprawdzenia oferty, praktycznie całe dwa lata spędzone na prośbach i groźbach, żeby mi kwotę abonamentu rozliczali tak, jak piszesz: „ta oferta jest tylko dla firm”.

Odpowiedz

Żana Maj 24, 2013 o 10:48

W regulaminie nju jest taki pkt.
Abonent może w każdym czasie cofnąć akceptację otrzymywania e-faktur. W przypadku rezygnacji
z otrzymywania e-faktury przed upływem 24 miesięcy od daty zawarcia umowy, Abonent zostanie
obciążony opłatą aktywacyjną w wysokości 200 zł.
Cz to oznacza że rezygnując np. po 2 miesiącach z nju będę musiała zapłacić tą karę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 26, 2013 o 23:13

Hej Żana,

Punkt ten oznacza tylko, że jeśli zamiast e-faktur (czyli faktur przesyłanych e-mailem) zażądasz otrzymywania papierowych faktur przesyłanych drogą pocztową, to zapłacisz za to 200 zł. Ale nie oznacza to, że nie możesz zrezygnować z usług nju mobile bez ponoszenia opłaty. Możesz 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

darek Czerwiec 2, 2013 o 07:09

Witam. Proszę o informację czy przniesienie numeru z innej sieci do niju jest płatne?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 2, 2013 o 11:28

Hej Darek,

Nie – przeniesienie numeru jest bezpłatne.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marek Maj 26, 2013 o 10:51

@Żana
tu nie chodzi o rezygnację z nju, tylko o zmianę formy otrzymywanej faktury – e-faktura jest darmo, a jak chcesz dostawać na papierze to to kosztuje 200 zł. i tego właśnie dotyczy cytowany punkt umowy.

Odpowiedz

Kuks Maj 26, 2013 o 20:46

@Żana
Moim zdaniem masz rację. To coś w rodzaju „Kary umownej” za odejście wcześniej niż po 24 m-cach

Odpowiedz

mala Maj 29, 2013 o 10:02

Dokładnie, jest 200 zł „zawoalowanej” kary za odejście z nju przed upływem 24 miesięcy.
W Regulaminie jest napiszane, że „2.1. W przypadku zawarcia Umowy w ofercie z e-fakturą nie jest pobierana opłata aktywacyjna w wysokości 200 zł wynikająca z Cennika usług nju mobile.”, ale „2.3. … W przypadku rezygnacji z otrzymywania e-faktury przed upływem 24 miesięcy od daty zawarcia umowy, Abonent zostanie
obciążony opłatą aktywacyjną w wysokości 200 zł”.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 29, 2013 o 19:30

Hej Mala,

Ale Ty nie rezygnujesz z e-faktury tylko rozwiązujesz umowę. Opłata dotyczy tych osób, które w trakcie trwania umowy (przed upływem 24 miesięcy) zdecydują się przejść na fakturę papierową z e-faktury. Jeśli zrobisz to po 24 miesiącach, to takiej opłaty Ci nie naliczą.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

mars Maj 26, 2013 o 23:50

witam,
ku przestrodze!!!
umowa z NJU została podpisana 23.05.13 jakie było moje zdziwienie kiedy na moim koncie widnieje okres rozliczeniowy:
28.04.13 – 29.05.13 jak to jeśli umowa została podpisana 23.05.13 ???? pytanie zostało zadane na live czacie odpowiedź:

system automatycznie przydziela okres rozliczeniowy i w moim przypadku automatycznie przydzielił 28.04.13 – 29.05.13 a co za tym idzie po zadaniu kolejnego pytania kiedy otrzymam pierwszy rachunek odpowiedz z live czatu:

PIERWSZA FV zostanie wygenerowana w dniu 29.05.13 czyli 6 dni po podpisaniu umowy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kolejne pytanie do czacie: w takim razie jaki otrzymam rachunek jeśli korzystam tylko 6 dni z NJU mobile???
odpowiedź: PIERWSZY rachunek jest naliczany proporcjonalnie koszt minuty połączenia to 0,19 gr i jeśli przekroczę kwotę 29,00 zł to zapłacę 29,00 zł rachunku owszem przekroczę bo po to podpisana została umowa by mieć taniej !!!
NIESTETY w tym przypadku nijak ma się taniej do tego co proponuje NJU MOBILE reklamuje się za tanią sieć i max 29,00 zł abonamentu powyżej tej kwoty nie zostaje już nic naliczane ale w reklamie nie informuje że okres rozliczeniowy działa w tym przypadku wstecz i w moim przypadku system jak to nazwał Pan z czatu ustawił okres rozliczeniowy 25 DNI PRZED PODPISANIEM UMOWY !!!!!!! a co za tym idzie mój pierwszy rachunek opiewa na kwotę UWAGA:
za 6 dni użytkowania od podpisania umowy w MJU MOBILE otrzymam rachunek 29,00 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oczywiście nie zamierzam sprawy zostawić na zakurzonej półce i zgłoszę ją do praw konsumenta ponieważ uważam że takie postępowanie jest karygodne i celowo wprowadza się klienta w błąd omamiając go ofertą na pierwszej stronie MJU MOBILE a ważne dla klienta paragrafy ukrywa się gdzieś w jednej linijce na którejś stronie regulaminu i mimo że zostanie przeczytany to klient nie wyłapie tego czytając kilkadziesiąt kartek zapisanych małym druczkiem bo zapewne gdzieś jest taki zapisek no chyba że niema kto wie???

Odpowiedz

Quentin Czerwiec 6, 2013 o 09:44

Na początku używania, gdy nie jest jeszcze aktywowana taryfa nju buzz aktywna jest taryfa przejściowa nju zerowy, podczas której nie ma minimalnej kwoty (nju buzz-9zl), którą musisz zapłacić, dzięki czemu nie powinno Ci sprawić różnicy, czy faktura jest po 3 dniach, czy po 20, kwotowo w sumie wyszłoby na to samo. Ja np. po 5 dniach nie musiałem płacić tych min. 9zł, zamiast tego zapłaciłem trochę ponad 7zł, taryfa jest dobrym pomysłem na rozwiązanie płatności w krótszych niż 30 dni okresach płatności.

Prawdopodobnie powinno być to w umowie, poszukaj zapisu o ‚nju zerowym’
Pozdrawiam

Odpowiedz

TomL Maj 27, 2013 o 17:34

Wszystkiego dobrego dla córeczki! Żyj dziecino szczęścliwa na tym świecie!

A co do artykułu, bardzo fajny, ale dla mnie jednak oferta nie jest najlepsza.
Otóż płacę abonament w wysokości 29zł (T-Mobile) w zamian mam 125min + 250MB internetu oraz telefon LG L3 za 1zł.
Taki pakiet mi wystarcza, taki telefon (nie najnowszy model jak widać) musiałbym zapłacić na allegro około 300zł-400zł.
Jestem uwiązany na 2 lata, to fakt, ale finansowo dla moich potrzeb NJU tego nie przebije.
Koszt w NJU to 28,75 (23,75 za rozmowy +5 zł na pakiet internetowy), niby nie mam tu SMSów (tak na prawdę mam je wymienne na minuty, ale mało korzystam). Ale nawet to SMSy ekstra płatne NJU nie zrekompensuja mi ceny telefonu.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 27, 2013 o 22:45

Hej TomL,

Dziękuję w imieniu Idalii 🙂 Abonament masz mistrzowski i nie dziwię się, że się go trzymasz.

Pozdrawiam wieczornie 🙂

Odpowiedz

TomL Maj 28, 2013 o 12:55

Wynika to oczywiscie z faktu, że jestem już klientem T-Mobile chyba od 8 lat, dlatego zaproponowali mi ten abonament, choć pierwotnie bez internetu i z drogimi telefonami. Zagroziłem odejściem (właściwie już miałem iść do Play’a, ale nie było dostępnego telefonu, który chciałem) i wtedy rzucili mi tą ofertę o której napisałem wyżej.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

silkcut Maj 28, 2013 o 23:40

Dziękuje bardzo za artykuł, pozwolił ostatecznie podjąć decyzję. Przechodzę do nju!

Odpowiedz

Przemek Maj 29, 2013 o 15:22

Ja nie przechodzę do nju, mam obecnie plus mix i nie narzekam 😉

Odpowiedz

Przem Maj 31, 2013 o 15:21

Każdy powinien dostosować opłaty za tel do swoich potrzeb. Ja np nie lubie rozmawiać przez tel i nie korzystam też z internetu. Jak już dzwonie to tylko żeby zapytać o coś i to wszystko. Piszę za to dużo smsów i dla mnie najkorzystniejsza oferta to telefon na kartę w heyah i play. Smsy i rozmowy w tej samej sieci sa za darmo. Mam rok ważności konta i raz w ciągu roku doładowuję za te 50zł i wystarcza. Nie wyobrażam sobie płacić jakieś abonamenty i patrzeć na jakieś limity.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 31, 2013 o 17:04

Hej Przem,

Jest dokładnie tak jak piszesz – każdy powinien sam przekalkulować co mu się najbardziej opłaca, jak również zastanowić się nad nakładem czasu i kosztami czasu potrzebnego na obsługę co wymyślniejszych „patentów” na oszczędzanie.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

macko512 Czerwiec 7, 2013 o 21:10

Świetny artykuł o nju mobile. Oferta sieci jest bardzo atrakcyjna zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży. Zastanawiam się właśnie nad transferem do nju 😉

Odpowiedz

Leemo Czerwiec 8, 2013 o 02:01

Jestem pod wrażeniem artykułu! Powiem szczerze, że choć reklamy tego operatora atakowały mnie ostatnio ze wszystkich stron to nawet nie zwróciłem na nie większej uwagi. Wiecie jak to jest, tyle tych wszystkich nowych ofert nieustannie się gdzieś przewija, że człowiek z upływem czasu zaczyna się na nie skutecznie uodporniać. A teraz w takim wypadku zdecydowanie zmienię podejście do tematu i poważnie rozważę w rodzinie przejście do nju, szczególnie że wszyscy mamy abonament w orange:) Jeszcze raz wielkie dzięki Panie Michale!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 8, 2013 o 11:52

Hej Leemo,

Dziękuję za podzielenie się opinią 🙂 Jeśli mogę coś zasugerować: po prostu „Michale” 🙂 Bez „Panowania” 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

M. Czerwiec 11, 2013 o 01:12

Witam!

Przede wszystkim, pragnę pogratulować wspaniałego artykułu! Mógłby on zostać uznany za faktycznie opłacony, sponsorowany, czy cokolwiek, jednakże ja tu widzę szczerą opinię zachwyconego klienta – każdy ma prawo takowym być, jeśli tylko usługi świadczone przez daną firmę są takie dobre w rzeczywistości.

Po krótkiej naradzie z rodzicami (jestem dorosła, ale wciąż z nimi mieszkam, więc wszelkie decyzje dotyczące finansów podejmują oni 🙂 ) postanowiłam iść za ciosem i przenieść się do nju. Do tej pory korzystałam z usług Play na kartę, z czego byłam całkiem zadowolona. Rozwiązanie na kartę jest dla mnie idealne, gdyż mam problem z kontrolowaniem wydatków na telefonie 🙂 Miałam nielimitowane smsy do wszystkich sieci w jednym pakiecie, w drugim natomiast nielimitowane rozmowy w Play, dzięki którym mogłam godzinami rozmawiać z przyjaciółką, i jedynym minusem było przerywanie rozmowy po 2 godzinach, co nie było jednak tak uciążliwe 😉 Generalnie jednak płaciłam za telefon ok. 50 zł miesięcznie, czasami mniej, jednak nigdy więcej. Byłabym w 100% zadowolona, gdyby nie jedna rzecz, a mianowicie zasięg oraz jakość połączeń. Ta była niestety beznadziejna. Rozmowy co chwila potrafiły być przerywane, rozmówcy mnie nie słyszeli, a ja ich, zniekształcało mowę, itd, itp… Generalnie szewska pasja potrafiła człowieka trafić. Dlatego postanowiłam „wrócić” do Orange, które było moją siecią jeszcze trochę ponad rok temu, zanim przeniosłam się do Play.

Chcę potwierdzić, że niestety przy pierwszym okresie rozliczeniowym operator robi nas w jajo. Nr przenieśli wczoraj w nocy (10 czerwca), a okres rozliczeniowy kończy się 13 czerwca, co daje 4 dni korzystania z telefonu, za co już zapłacę. Mam tylko nadzieję, że nie więcej niż podane kwoty. Jednakże wszystko inne to całkowita prawda, przynajmniej na to wygląda.

Dochodząc do puenty w moim nieco chaotycznym i z pewnością bardzo nudnym komentarzu, chciałabym podziękować Panu (proszę mnie nie poprawiać, różnica wieku między nami z pewnością wystarczy na taki szacunek wobec Pana) za tak pozytywny komentarz na temat nju. Rozwiało to moje wszelkie wątpliwości. Teraz, gdy tyle ludzi negatywnie wypowiada się na temat Orange (w której to sieci od lat, de facto, pracuje mój tata, więc ciężko mi być obiektywną, skoro od początku mojej krótkiej przygody z telefonami, chcąc nie chcąc, byłam jednak ich klientką), artykuły takie jak Pański przywracają mi wiarę w tę sieć.

Dziękuję!

PS Pragnę tylko powiedzieć, że w trakcie tego jednego dnia sieć na moim telefonie, owszem, trochę skakała, a nawet znikła ze dwa razy, ale za to jakość rozmów jest o niebo lepsza, mimo to, niż w Play.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 14, 2013 o 21:08

Hej M.,

Dziękuję Ci za ten spontaniczny komentarz. Twój komentar absolutnie nie był nudny, a wręcz jego lektura wywołała uśmiech na mej twarzy. Tryskasz energią i to widać. Miło widzieć jak ta energia oddziałuje 🙂

Przeurocze jest to Twoje uzasadnienie tego „Panowania” pod moim adresem. Może uznajmy, że pomimo różnicy wieku zapracowałaś już na wprost – „Michale”, OK? Będę wdzięczny 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie i udanego weekendu Ci życzę…

Odpowiedz

M@ster Czerwiec 17, 2013 o 01:17

Witam,

Piszę z tabletu więc się nie będę rozpisywał. Świetny tekst ale z drobnym błędem. Za te 19zł mamy tylko 100mb danych a nie 1gb – niestety.

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 23, 2013 o 15:14

@ M@ster

19 zł to górny limit opłat za dane. Więcej nie zapłacisz, a po osiągnięciu 1 GB, spadnie tylko prędkość:)

Michale,

Gratuluję artykułu! Co prawda nic nowego się nie dowiedziałem, bo jestem fanatykiem komórkowym od 1999, ale na pewno bardzo wiele osób może skorzystać z doskonałej analizy najlepszej (moim zdaniem i dla moich potrzeb) oferty na rynku.

Pozdrowienia dla Ciebie i córki o pięknym i oryginalnym imieniu!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 24, 2013 o 22:24

Hej Pawle,

Dziękuję za gratulacje i tym bardziej za pozdrowienia dla Idy. Już przekazane 😉 Ucieszyła się 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

M@ster Czerwiec 23, 2013 o 17:31

@Paweł
Hmm… może coś źle liczę ale: 19zł / 0,19zł (1mb) = 100mb a nie 1gb.

5min później…
Dobra, olśniło mnie 😉 Już wiem w czym rzecz, czyli jednak jest tak jak mówisz – dzięki za wyprowadzenie z błędu bo oferta jest bardzo ciekawa a się tymi swoimi 100mb zasugerowałem i zupełnie zniechęciłem.

Odpowiedz

tomek Czerwiec 24, 2013 o 22:11

witam,
artykuł bomba miałem już nju przed przeczytaniem go ale nie o to chodzi…
mimo że jestem w nju i będę dopóki nie sknocą oferty już na starcie mnie lekko mówiąc zdenerwowali czuje się nawet oszukany dlatego dzwonie do oporu żeby sobie odkuć:)

o co chodzi:
pierwszy okres rozliczeniowy na moim przykładzie:
umowa nju zawarta dnia 23.05.13
pierwszy okres rozliczeniowy od 28.04.13 – 29.05.13
pierwszy abonament do zapłacenia już po 6 dniach od podpisania umowy!!!

moja myśl: zapłacę proporcjonalnie do dni których korzystałem nic z tego…
kwota za 6 dni użytkowania nju na fakturze to 29,00 zł ponieważ wydzwoniłem za 35 zł przez te 6 dni gdybym wydzwonił poniżej 29,00 zł tyle też byłoby na fv ale nie mniej niż 9,00 zł niestety dla mnie jest to niezrozumiałe dlaczego mój okres rozliczeniowy jest 3 tygodnie wcześniej niż podpisałem umowę oraz to że nju owszem na 10 okresów rozliczeniowych w miesiącu to dlaczego nie przyporządkowano mnie do najbliższego umowie???

złożyłem reklamację zaraz mija miesiąc i odpowiedzi brak niestety czas na info od nju to 5-30 dni !!!

kolejna sprawa porównawcza nju umowa: wystarczy dowód osobisty
heyah: zaświadczenie o zarobkach oraz inne podobne lub 4000 zł kaucji tak 4000 zł pln!!!
red-bul: opłata aktywacyjna 49 zł
to tyle z ważniejszych rzeczy:)
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 24, 2013 o 22:29

Hej Tomek,

Dziękuję za komentarz i uzupełnienie artykułu. Widać, że nju ma problemy wieku dziecięcego i różnego rodzaju „kwiatki” wychodzą. Ja również przenosiłem jeden z numerów do nju z przygodami. W pozostałych przypadkach poszło jak na razie sprawnie.

A i jeszcze jedna informacja: podobno na jedną osobę (PESEL) można mieć zarejestrowanych maksymalnie 6 kart w nju. Nie sprawdzałem tego limitu, ale jestem już blisko 🙂

Tomek – koniecznie daj znać czy udało się pomyślnie zakończyć reklamację. Ta informacja przyda się innym Czytelnikom bloga.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

qwerty Czerwiec 29, 2013 o 19:58

Przecież rozwiązanie umowy jest równoznaczne ze zrezygnowaniem z e-faktury. Ceny mają OK, ale reklamowanie tego że możemy od tak zerwać umowę po kilku miesiącach bez kar jest kłamstwem. Kara jest tylko nie nazywa się karą gdyż ubrano ją w prawniczy garniturek zwany opłatą aktywacyjną którą musimy uiścić jeśli zrezygnujemy z e-faktury przed upływem 24 miesięcy – jeszcze raz powtarzam wypowiedzenie umowy jest równoznaczne z rezygnacją z otrzymywania e-faktury. Jednym słowem duża korporacja ORANGE chce [cenzura on] wydmuchac [cenzura off] nas maluczkich konsumentów, bardziej uczciwe byłoby powiedzenie wprost że podpisanie umowy wiąże z 24 miesięczym przywiązaniem do operatora i jeśli chcemy wypowiedzieć umowę wcześniej to musimy zapłacić za to 200 zł oferta nadal dla wielu byłaby atrakcyjna no ale nie mogliby się chwalić że możemy rozwiązać umowę w każdej chwili bez żadnych „kar”. nadal uważam że ich oferta jest w miarę atrakcyjna, ale próbę okłamania mnie oceniam bardzo negatywnie.

Odpowiedz

Marcin Lipiec 18, 2013 o 09:25

Mylisz się.Proponuję przeczytać regulamin.
punkt 2.4.

„W przypadku rozwiązania umowy przez Abonenta opłata aktywacyjna nie zostanie naliczona nawet gdy
rozwiązanie umowy nastąpi przed upływem 24 miesięcy od daty podpisania umowy”

Odpowiedz

Ta Lipiec 2, 2013 o 14:39

Patrzac na Twoje potrzeby najmniej zaplacisz w virgin mobile. 50% gratis przy doladowaniu czyli ponizej 13gr/min.Policz sobie… Do tego darmowe ponad 2000 smsów i transfer danych. Nie musisz nawet tracic czasu na doladowywanie co miesiac czy wykupywanie pakietów.

Odpowiedz

AV Lipiec 4, 2013 o 09:50

Witam ja wysyłam tylko sms i rozmowy
Czyli jak wydzwonie w miesiącu i wyśle sms mniej jak za 9zł
to i tak zapłace te 9zł
a maxymalnie za rozmowy i sms dam 38zł chyba że nie przekrocze
tych sms i rozmów to wydam mniej???

Odpowiedz

Yaro Lipiec 11, 2013 o 09:47

„… Ale to nie to jest największym problemem. Ja korzystam z telefonu służbowego w Orange i mamy z Żoną dosyć dobre porównanie zasięgu obu operatorów. O ile w Warszawie trudno narzekać na któregokolwiek z nich, to w rejonach, gdzie spędzamy wakacje, Play ma wyraźne problemy. Dopiero przestawienie telefonu Żony “na sztywno” na roaming krajowy Plusa dawało porównywalny zasięg na obydwu telefonach. Dla jasności: nie prowadziliśmy żadnych zaawansowanych testów i korzystamy z różnych modeli telefonów, ale statystycznie to częściej Żona w Play’u ma większe problemy z zasięgiem niż ja w Orange…” – na podstawie tego zdania odnoszę wrażenie, że artykuł jest tendencyjny! W Play można ustawić na sztywno także sieć Orange! Tak więc w razie problemów z zasięgiem sieci własnej użytkownik Play ma do wyboru zasięg Plus-a i Orange. Poza tym warto uzupełnić artykuł w części dotyczącej konkurencji o ofertę Play Formuła Mini Max, która łączy zalety oferty z rachunkiem i na kartę.

Odpowiedz

Tom Lipiec 15, 2013 o 22:03

Pytanie:
zakładając takie połączenia w ofercie nju abonament:
– pakiet 350MB za 5zł
– rozmowy brak
– sms brak

Czy abonament wynosi:
9zł (minimalna kwota)
czy
9+5=14zł (minimalna kwota + opłata za pakiet)

z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz

Jerzy Sempowicz Lipiec 17, 2013 o 01:04

Pozdrowienia dla córy pewnie spóźnione Michale:), ale znów się widzę napracowałeś…właśnie kończy się abo w telefonie żony, która mam nadzieję też kiedyś poznasz:):) , więc pomyślę o Nju:)

Juras

Odpowiedz

Krzysztof Lipiec 19, 2013 o 00:56

Ja zrobiłem tak: kupiłem Samsunga Galaxy Y 6102 duo – czyli tel. na dwie karty, do jednego slotu włożyłem kartę Aero2 do drugiego Nju i mam za 29 zł./m-c rozmowy bez limitu i internet bez limitu 🙂 Smsy wysyłam sporadycznie – wolę zadzwonić 😉

Odpowiedz

Judykator Lipiec 20, 2013 o 20:16

Witam
Ja chętnie bym się przeniósł do Nju Mobile, ale …
Moja żona ma abonament w Orange i tam mam włączoną usługę 5 Bezpłatnych numerów (http://www.orange.pl/portal/kid,4002010397,id,4002010401,title,5-Bezplatnych-Numerow-dla-Firm-,article.html). Jeden numer to mój. I tak się zastanawiam czy po przeniesieniu numeru do Orange będzie ta usługa nadal działać? czy numer w Nju mobile dla potrzeb tej usługi jest traktowany jak numer w orange?

Odpowiedz

Katarzyna Lipiec 23, 2013 o 21:20

Wszystkiego pięknego dla Idalii! Niech kolejne 10 lat świat ją zachwyca bardzo, a potem jeszcze bardziej.
Z nju chętnie skorzystam na podstawie obecnych informacji, niestety T-Mobile trzyma mnie jeszcze z umową…
Zapisuję się na newsletter, dobrze, gdy kto inny robi ogląd sytuacji 😉

Odpowiedz

Andrzej Sierpień 8, 2013 o 09:17

To prawda, Nju na tą chwilę jest najtańszym operatorem…

Ale rażą mnie błędy ortograficzne, stylistyczne i składniowe w tekście autora. Nie jestem polonistą i sam pewnie robię błędy…. Ale nie publikuje czegoś czego nie sprawdziłem…

Nie ważne. trzymajcie się 🙂

Odpowiedz

Magda Sierpień 8, 2013 o 09:32

Hehe jak to nie publikujesz czegoś niesprawdzonego? 😉
*tę
*brak przecinka po „czegoś”
*nieważne

ps. też nie jestem polonistką 🙂
pozdrowienia!

Odpowiedz

RaV Sierpień 9, 2013 o 15:01

A ja mam takie pytania…
Mam numer z Orange i jedna osoba ma ustawiony mój numer jako darmowy w abonamencie Orange. Czy po przejściu do nju dalej tak będzie??
Drugie to..
Czy jesli ktoś ma nr na kartę w orange to tańsze pakiety też działają na nr z nju??

Pozdrawiam,
RaV

Odpowiedz

Joanna Sierpień 19, 2013 o 18:40

Witam Panie Michale.
Mam pytanie związane z powyższą oferta New mobile. Otóż na pewnym forum natchnełam się na bardzo negatywny komentarz;
cytuję „niestety nie mogę o ofercie powiedzieć dobrego slowa .. potrzebowałem ma krotki czas ( miesiąc .. może dwa) telefonu z którego mógłbym korzystać do oporu, wybór padł na nju , są takie dni że muszę gadać i po sześć godzin a czasem wcale. Pierwszą kartę zablokowali mi po tygodniu, rzekomo naruszenie regulaminu, generowanie sztucznego ruchu, otrzymałem informację że nie ma możliwości odblokowania usługi, dałem im drugą szansę, drugą kartę zablokowali równie szybko ale po awanturze i postraszeniu uokik odblokowali po dwóch godzinach i przeprosili, technicy ponoć przeanalizowali i nie było podstaw, po raz drugi zablokowano mi kartę po kolejnych dwóch tygodniach i czekam na odblokowanie i przeprosiny już ponad dobę. Orange stworzył ofertę której nie potrafi sprostać ale na lep nielimitowanych rozmów łapie klientów.. zasilenie wykupione, pieniądze wydane a rozmawiać nie można.. jedny słowem ściema.. odradzam .
Co ciekawsze, w ofercie z abonamentem jest dodatkowy zapis w regulaminie na podstawie którego operator może obciążyć abonenta karą za naruszenie regulaminu w kwocie 5000 zł, czyli można stracić możliwość dzwonienia i jeszcze zabulić kasę bo się operatorowi wydaje, że generuję sztuczny ruch bo dużo gadam. Wyroki operator wydaje bez możliwości choćby uzyskania informacji na jakiej podstawie stwierdzono naruszenie regulaminu. Ostatnią kartę zablokowali mi tuż po zasileniu, dobrze, że małą kwotą ale 3 zł na niej zostało i już tej kasy nie odzyskam, niby niewiele ale ile takich kart blokują dziennie ?Co więcej regulamin nigdzie nie precyzuje co się ma dziać z kasą z takiego zablokowanego konta, ot taka kradzież małymi łyżeczkami. Orange stworzył ofertę która go przerosła. Tani starter , niskie zasilenia więc i strata niewielka , potestowałem i wiem, że nie ma co sobie głowy nju mobilem zawracać.”
Jak Pan się do tego odniesie? Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 19, 2013 o 18:46

Hej Joanno,

Odpowiem bardzo szybko, bo jestem na urlopie i mam tylko sekundkę 🙂

Mam aktualnie w nju mobile cztery karty i migruję właśnie piątą. Jedyny problem na jaki się natknąłem, to rozliczenia kosztów SMS w prepaidzie, ale – niesłusznie naliczona kwota została po reklamacji skorygowana. Ewidentny błąd po ich stronie (niektóre SMS krajowe sklasyfikowane zostały jako międzynarodowe). Poza tym nie mam problemów. W ofercie abonamentowej – zero problemów.

I bardzo sobie cenię rachunki – mój pierwszy był na 8 zł z groszami, a Żony na 17 zł. Przenosiny numeru poszły sprawnie.

Nie mogę na razie nic złego powiedzieć.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Maćko Sierpień 24, 2013 o 11:36

A czy rozmowy do wszystkich obejmują też telefony stacjonarne? Rozumiem, że na pewno jest Plus, Orange, T-Mobile, Play a co z dawną T.P, abonamentami telefonicznymi kablówek (Vectra, UPC)?

I jak to jest z tym abonamentem? Załóżmy, że interesują mnie tylko rozmowy. Zapłacę 29 zł czy 29+9?

Aha. To oferta stała czy rodzaj promocji? Boję się likwidować telefonu stacjonarnego w UPC, gdzie mam atrakcyjne warunki rozmów na stacjonarne (ale swoje doładowuje dodatkowo, żeby mieć aktywną komórkę na krótkie rozmowy) a po kilku miesiącach okaże się, że zostałem na lodzie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 24, 2013 o 12:42

Hej Macko,

Dziekuje za komentarz i witam Cie na blogu 🙂

Jesli tylko dzwonisz, to placisz maksymalnie 29 zl (nie 29+9). Jest to oplata za wszystkie krajowe telefony (komorki i stacjonarne).

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Maćko Sierpień 24, 2013 o 12:14

A jak to jest z tym blokowaniem kart? Rozmowy do oporu, ale to do oporu jest definiowane przez operatora i jeśli trafi się niesforny abonent, który zrozumie ofertę zbyt dosłownie, to zawsze znajdzie się haczyk w regulaminie, który pozwoli go skarcić i przyblokować?

Piszę to w kontekście swojej matki, która w UPC w bezpłatnych rozmowach na stacjonarne wygaduje średnio 30 godzin (rekord 60), a dodatkowo doładowuje pewnie ze 20 zł na niezbędne, krótkie rozmowy komórkowe poza domem. Gdyby dałoby się to połączyć w abonamencie za 29 zł, byłoby ok i można likwidować telefon w UPC, który kosztuje w promocji 30 zł (+ 20 doładowania komórkowe na szybkie rozmowy =50zł).

Ale co z tego, skoro nie zna się dnia ani godziny, kiedy telefon zamilknie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 24, 2013 o 12:46

Hej Macko,

Ja bym sie nie zastanawial. 30 czy 60 godzin miesiecznie na telefonie, to nie jest nietypowy ruch dla operatora. Mi zdarzalo sie zawodowo „wisiec” na telefonie i po 4 godziny dziennie (na szczescie to sa ekstrema jak dla mnie).

Sprobuj i najwyzej zrezygnujesz jesli Tobie lub Mamie nie bedzie odpowiadac.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Jarek Sierpień 24, 2013 o 15:58

Pytanie mam dotyczące formy płatności. Czy istnieje w nju polecenie zapłaty? Wszystkie moje faktury płaci mój bank i chciałbym, żeby tak samo było w przypadku faktur z nju.

Odpowiedz

Jarek Sierpień 24, 2013 o 16:09

Jest polecenie zapłaty, znalazłem info na stronie:-).

Odpowiedz

Oszczędzanie Wrzesień 3, 2013 o 10:55

a ja mam swoje własne przemyślenia co do nju mobile:

(jeśli Michał pozwolisz)

Oferta nju mobile 29 zł – coś tu nie halo?

Odpowiedz

dziku Październik 7, 2013 o 21:54

Korzystam z BlackBerry i z chęcią przeszedłbym z plusa na nju – pytanie jest tylko takie, czy jest dostępna funkcja ala BIS w plusie, tak aby w pełni można było wykorzystać sens BlackBerry???
Z góry dziękuje za informacje:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 8, 2013 o 06:57

Hej Dziku,

Dzięki za komentarz. Nie znam niestety odpowiedzi na Twoje pytanie. Polecam kontakt z BOK nju mobile.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

sław Październik 15, 2013 o 17:36

Witam,
Wie Pan może jak to jest ze zużywaniem transferu internetowego?
Jeśli wykupię pakiet za 5 lub 7 zł to jest on aktywny i używany od razu czy najpierw zużyje transfer za 19 zł a potem dopiero włącza się pakiet?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 15, 2013 o 17:52

Hej Sław,

Wiem jak jest: po włączeniu pakietu (czyli po otrzymaniu SMS potwierdzającego) konsumujesz wykupiony pakiet. Jest tylko jedno „ale” – pakiet automatycznie Ci się kończy ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego. Czyli trzeba go wtedy ponownie aktywować. I niestety nie przychodzi żaden SMS, który by Cię informował o tym fakcie…

Ja się mieszczę w 5 zł / m-c za transmisję danych 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

OMT Listopad 9, 2013 o 15:34

Ja byłem tak zdeterminowany do przejscia do NJU MOBILE z abonamentu 99zł – no limit sms/ rozmowy + 2GB internetu … juz 2mc wczesniej wyslalem rozwiazanie umowy …

PLAY zszedł ze mna w rozmowach do 34,99 internet 750mb (nie zuzywam tyle nawet) no limit SMS + no limit polaczenia, jedynie czasem zdarzy mi sie zaplacic za stacjonarne,
także jednak jest pewna lojalność co do klienta :)) piękny przeskok z 99 na 35zł 🙂
oczywiscie oferta bez telefonu

p.s Swietny BLOG Michał 🙂

Odpowiedz

Karol860531 Listopad 15, 2013 o 08:43

Michale,

Artykuł już długo na Twoim blogu, ale przekonałeś mnie.
Przenoszę numer do nju. 🙂

Odpowiedz

Rafał Bieleniewicz Listopad 15, 2013 o 17:23

Michał, czy nju mobile wysyła smsem powiadomienie o nowej fakturze? Przeniosłem do nju 3 numery lecz nie minął jeszcze okres rozliczeniowy.

Jaki masz przyznany limit? Mi najpierw wyświetlało około 200 zł, następnie około 1000 zł, obecnie około 160 zł.

Jak oceniasz sieć po pół roku jej użytkowania? Plusy, minusy?

Odpowiedz

Piotr Listopad 18, 2013 o 18:43

Oferta fajna i przejrzysta. Ale jest jedna sprawa, która mnie niepokoi. Połączenia do sieci Orange są bardzo złej jakości. Składałem reklamacje i nic. Zmieniłem aparat. Nie pomaga. ???

Odpowiedz

Rafał Bieleniewicz Listopad 18, 2013 o 21:06

Mam ofertę od 2 listopada 2013 i nie zaobserwowałem gorszej jakości w połączeniach z siecią Orange. Czym się to u Ciebie objawia?

Odpowiedz

Piotr Listopad 30, 2013 o 11:16

Połączenie jest zrywane całkowicie bądź jakość połączenia nie pozwala na swobodną rozmowę. Urywa końcówki wypowiadanych słów. Zdecydowałem się wrócić do starej sieci. 2 tygodnie oczekiwania na odzew nju i jedynie info że trwa diagnozowanie problemu.

Odpowiedz

Piotr Grudzień 2, 2013 o 17:32

Usługi świadczone przez njumobile to kpina z klientów. Nawet nie próbują poprawić jakości tyko mnie zbywają wymijającymi odpowiedziami. Szczerze nie polecam.

Odpowiedz

Tomek Grudzień 27, 2013 o 09:57

Hej,
Czy patent z włączeniem obu pakietów w celu obniżenia opłaty za Internet jest pewny i sprawdzony? Czy nie jest czasami tak, że najpierw zejdzie w tradycyjny sposób to 19 zł, a dopiero po tym będą działały pakiety? (nie włączy się lejek)
Pozdr.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 27, 2013 o 09:59

Hej Tomek,

Patent absolutnie pewny i sprawdzony (sam go stosuję). Trzeba jedynie pamiętać o aktywowaniu pakietu pierwszego dnia abonamentowego i okresowym sprawdzaniu, czy przypadkiem nie przekroczyłeś pakietu 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Tomek Grudzień 27, 2013 o 10:25

Dzięki Michał za potwierdzenie 😉 A co jeśli przekroczę pakiet? Nigdy mi się nie zdarzyło (Watchdog go liczy i pilnuje 😉 ), ale załóżmy, że zrobię 1100MB… Wskoczę z automatu na 19zł + 5zł rozumiem?

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 27, 2013 o 11:06

Hej Tomek,

Jak przekroczysz pakiet, to zacznie Ci konsumować stopniowo „dane” z limitu 19 zł. Ale ja w takim przypadku aktywuję po prostu kolejny pakiet w tym samym cyklu rozliczeniowym. Robiłem to z powodzeniem 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Lukasz Styczeń 5, 2014 o 14:46

Witaj Michale,

Bardzo fajny blog. Pisany rzetelnie i ładną polszczyzną co jest dziś rzadkością.

Miałem podobne przemyślenia jak ty ale… wybrałem pre paid. Choć miałem podobne obawy co ty. Operator którego wybrałem to mBankMobile. Ponieważ mam rachunek w tym banku nie muszę doładowywać telefonu. Może skorzystać z automatycznej opcji doładowania jeżeli kwota na koncie spada poniżej 5zł doładowanie jest wykonane automatycznie, a środki ściągane z RORu. Co więcej automatycznie dostaje fakturę na adres email. Ceny za połączenia są niemal identyczne jak w Nju ale jest więcej plusów (na pewno dla mnie).
– można mieć 3 osobami w sieci mBankMobile połaczenia za 50% ceny (aktywacja to 6 zł na numer).
– jeżeli posiadasz kartę kredytową lub kredyt co miesiąc dostajesz „darmowe” minuty (nie ma obowiązku doładowywania aby je otrzymać) (ja otrzymuje ok. 15-30 minut za darmo)
– dostajesz 50MB pakiet danych za darmo (jedyny minus, to trzeba go aktywować co miesiąc) (są także pakiety płatne choć mi ten bezpłatny wystarcza, wyjątkowo korzystnie rozliczają transmisje danych, w play w tym czasie schodziło mi ok. 200 MB a tutaj 50MB 🙂 )
– jako nieliczny prepaid mają osobną ofertę dla firm

Podsumowując kiedyś płaciłem 50-70zł abonamentu, obecnie doładowuje rocznie konto 4-5 razy za kwotę 50 zł (w sumie 200-250 zł, dane z ostatnich 2,5 roku). Telefon kupuję sobie osobno, bo trzeba rozumieć, że telefon w abonamencie to nic innego jak sprzedaż ratalna. Wiem, że mBankMobile to oferta szczególnie korzystna dla klientów mBanku ale myślę, że dla pozostałych też może być ciekawa. Jedyna niedogodność to jak w przypadku wszystkich pre-paidów „dziwne” dzwonienie za granicą (najpierw wystukujesz kod *111*48 numer telefonu# a potem sieć do ciebie oddzwania i inicjowane jest połączenie).

Odpowiedz

Bartek Styczeń 11, 2014 o 16:16

Witam
mam pytanie wybierajac abonament bez internetu tylko bez limitu sms i bez limitu rozmowy na komorkowe wychodzi 28 zl i to juz jest oplata stala prawda? nie da sie jej przekroczyc?:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 11, 2014 o 16:41

Hej Bartek,

Potwierdzam. Jeśli wyłączysz transmisję danych w telefonie (przez sieć komórkową), to za nieograniczone SMS i rozmowy krajowe zapłacisz 28 zł.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał (TwojEtat) Styczeń 23, 2014 o 09:55

Hej,

teraz abonament NJU jest jeszcze tańszy – limit 29 pln jest rozbity na 19 pln do sieci komórkowych i 10 pln na numery stacjonarne. Dla mnie bomba – na stacjonarne dzwonię tylko do babci …

Więcej o tym pisze Wolny:
http://www.wolnymbyc.pl/teraz-nju-mobile-jeszcze-tansze/

Odpowiedz

Fafarafa Styczeń 26, 2014 o 17:50

Mam główny nr w Virgin, a w NJU używam dodatkowo.
Na kartę wychodzi taniej, niż w abonamencie. Maksymalnie mogę wydać 70 zł i mieć 3,1 GB szybkiego internetu, a minimalnie 0 zł. Mam wiele dni, kiedy wcale nie dzwonię i wtedy każdy taki dzień, to 2 zł taniej. W praktyce dużo dzwonię raz lub dwa razy w tygodniu i tylko na komórki, w pozostałe dni używam nr Virgin, a internetu nie używam. To znaczy, że zapłacę maksymalnie 11 zł/miesiąc i mam osiem dni rozmów na komórki bez limitu.
Do tego 10 zł na Virgin daje mi 100MB internetu, 78 minut rozmów wymienne na 250 SMS i rok ważności konta.
W Virgin koszt roamingu i rozmów międzynarodowych idzie z głównego konta, a nie jest płacony osobno.

Odpowiedz

Marcin Styczeń 26, 2014 o 20:31

Hej Michał,
Aktualnie mam numer w orange w ofercie mix, umowa kończy mi się z końcem lutego. Chciałem się Ciebie zapytać kiedy mógłbym najwcześniej przenieść swój numer z orange do nju mobile. Zastanawiam się czy mogę to zrobić jeszcze w trakcie trwania umowy czy dopiero po jej rozwiązaniu.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2014 o 20:51

Hej Marcin,

Niestety pewnie dopiero z końcem umowy. Ale ja zlecenie przeniesienia numeru i migracji do nju składałbym już teraz. Wyjaśnij jednak z konsultantem – najlepiej przez czat – szczegóły tej operacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

CALZARE Styczeń 30, 2014 o 12:46

Czy się podobał? To prawdziwa bomba szczególnie dla konkurencji 🙂
Właśnie usiadłam żeby podpiąć się pod NJU ale jak to zwykle robie ze wszystkim chcialam troszkę o tym poszperać w sieci. Nie mialam dotąd czasu się tym zająć i wiesz co? po przeczytaniu kilkunastu postów (róznych portali) i Twojego artykułu uznalam że nareszcie jestem „w domu”. Pisz więcej – masz jasny i konkretny przekaż – będę tu zaglądać częściej:)

Komnts-y niektórych czytelników też są ciekawe np. o rozliczaniu FV na firmę (bez VAT).

Serdeczne dzięki i powodzenia. Pozdrawiam Twoją piękną córeczkę 🙂

Odpowiedz

Kudłaty Luty 11, 2014 o 08:21

A co powiecie na taką ofertę podpisana w grudniu:

Operator: Orange
Czas trwania: 24 miesiące
Standardowa kwota abonamentu: 89,99
Oferta w internecie -20% na cały czas: 71,99
Telefon Samsung galaxy sIII : 99 zł
Sprzedany telefon: 1000 zł
Zysk 901 zł
Faktyczny abonament miesieczny: 34,44 zł

Abonament obejmuje:
Rozmowy: nielimitowane do wszystkich
Smsy: 700
Pakiet Internetowy: 1,5 GB

Dodatkowe korzysci:
Orange Cloud
Darmowe Hot Spoty
Punkty Payback za faktury
Znizka na bilety do Multikina

Odpowiedz

Piotr Luty 16, 2014 o 21:58

Kudłaty całkiem, całkiem ta kombinacja, ale już coraz mniej takich ofert.
Myślałem o Nju lecz ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad Virgin mobile.
Miesięcznie potrzebuję na rozmowy od 70 do 150 minut, kilkanaście s-ów i około 100MB.
Virgin daje mi za 10zł 78,94 minut do wszystkich sieci wymienne na smsy, oraz dodatkowo 100 MB. Rozmowy wychodzące ważne na rok po każdym doładowaniu nawet najmniejszą kwotą.
Myślę, że dla kogoś komu wystarcza od 78 do 235 minut czyli blisko 4 godziny miesięcznie i zadowoli się kilkunastoma smsami, oraz wystarcza mu od 100 do 300 MB na internet (potem lejek), jest to obecnie najlepsza oferta, ponieważ za wszystko zapłaci tylko od 10 do 30zł w zależności od rzeczywistych potrzeb w danym miesiącu.
Powyżej 236,82 minut miesięcznie (3x10zł) raczej nadal króluje Nju.
W grudniu 2013 roku pojawił się nowy gracz na scenie.
Mobilevikings.
Jeśli esemesowałbym sporo powiedzmy 2000 sms miesięcznie i potrzebowałbym 2GB na internet, a jednocześnie na rozmowy do wszystkich sieci wystarczyłoby mi 65 minut to właśnie ofertą tego operatora byłbym najbardziej zainteresowany.
To wszystko za jedyne 19zł miesięcznie bez jakiejkolwiek umowy terminowej.

Reasumując dla siebie wybieram na dzień dzisiejszy Virgin, moim dzieciakom wziąłem Vikinga i wszyscy są zadowoleni, ja w szczególności ze względu na nie małe oszczędności jakie w ten sposób poczynię.
Pozdrawiam Piotr

Odpowiedz

Iza Luty 28, 2014 o 15:42

Czytam, czytam ale nie widze wzmianki na temat przeniesienia numeru telefonu do Nju od innego operatora ? A warto wspomnieć, że taka przyjemność kosztuje coś w granicach 50 zł. Dokładnie nie nazywa się to „przniesieniem numeru tel. ” ale chyba jakąś aktywacją.
Jeżeli nie zauważyłam tego artykułu a jest to sorry.

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 28, 2014 o 15:53

Hej Iza,

Jesteś pewna? Bo według mnie nie ma żadnej opłaty za przeniesienie, a kilka numerów już do nju przenosiłem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Luty 28, 2014 o 17:09

Coś mi się zdaje , że wszystkie firmy telekomunikacyjne nie mówią do końca prawdy .Zawsze sobie zostawiają jakiegoś „asa” w rękawie

Odpowiedz

Rafał Bieleniewicz Luty 28, 2014 o 22:21

Robert, mówimy o faktach czy opowiadamy bajki? Fakty masz w plikach PDF o nazwie Cennik oraz Regulamin itp.

Odpowiedz

Iza Luty 28, 2014 o 23:38

To znaczy nie wiem jak jest Nju…Chciałam z Ti-mobile przejść do Play i w ostaniej chwili się dowiedziałam o takiej opłacie. Na stronach internetowych sieci nie ma mowy o tym oczywiście. I dlatego jestem przeczulona. Ale skoro przenosiłeś numery do Nju i nie miałeś opłat z tym związanych to zapewne masz raczej rację.
Nawet jak wykupywałam sobie internet w tablecie w sieci Ti-mobile a mam tam tel.stacjonarny + komórkowe to na pierwszej fakturze miałam doliczone coś około 50 zł za aktywację internetu a pan sprzedający nie powiedział mi o tym. Walczyłam 4 miesiące i oddali mi to. Ale kolega wyżej pisze o niemówieniu prawdy przez sprzedających.

Odpowiedz

Reseller Marzec 1, 2014 o 01:16

Miałem podobny problem, przechodziłem z T-Mobile do Nju. Abonament w T-Mobile minimalny – 29,90, ale za każdy „extras” płatne osobno, włącznie z transmisją danych, umowa na 24 miesiące (przedłużyłem umowę bez telefonu) no i okazało się, że każdy rachunek w T-Mobile był na kwotę minimum 60 zł. Zawsze doliczony był jakiś SMS specjalny, który oczywiście wysyłałem, ale transmisja danych była liczona wg reguł mi nie znanych. Zerwałem umowę z T-Mobile przed terminem, zapłaciłem ekstra 137 zł kary za zerwanie umowy, ale i tak wyszło taniej niż tkwienie u zapyziałego operatora T-Mobile. Teraz w Nju z rachunkiem nie udało mi się zapłacić więcej niż to co deklarują + ewentualne Specjale, na które sam się godzę i mam tego świadomość. Co do oferty na tablet, to tak jak ja, nie będziesz z niego rozmawiała i wystarczy kupić ofertę „BUZZ” i korzystać tylko z Netu. Oczywiście w podstawowym pakiecie 1GB za 19 zł, jeśli masz ochotę korzystać więcej to dokupujesz pakiety które schodzą z licznika wcześniej.

Odpowiedz

Marek Marzec 1, 2014 o 07:44

Cześć wszystkim,

ja korzystam z njuMobile od ponad pól roku i jestem bardzo zadowolony. Średnia wysokość faktury za ostatnie 6 m-cy to 31 zł. Ja i moja rodzina dzwonimy na potęgę a to dlatego, że po przekroczeniu kwoty 29,oo zł operator przestaje naliczać opłaty, więc nie żałujemy sobie. Praktycznie nikt już nie wysyła smsów, bo wygodniej zadzwonić. Dlatego w pełni wykorzystujemy połączenia głosowe a na sporadyczne smsy i okazjonalne łączenie się z internetem (najczęściej szukanie ulic) wydajemy ok 2,oo zł. Umowa w nju jest bardzo prosta, wręcz „łopatologiczna” co po lekturze wcześniejszych, zakręconych prawniczo, zmanipulowanych umow u innych operatorów jest miłą odmianą – jednak mozna wszystkie zapisy sprządzić prosto zrozumiale. Umowę zawiera się na czas nieokreślony i można ją wypowiedzieć w każdej chwili z zachowanie 30 dniowego okresu wyowiedzenia. Szczerze zachęcam

Odpowiedz

Iza Marzec 1, 2014 o 11:28

Z chęcią bym przeszła, ale Nju ma swoje jakies oddziały???? Niecierpię gadania z monitorem wolałabym z człowiekiem. A mam zawsze po sto pytań. Czy tylko przez internet można załatwić przejście do Nju??/

Odpowiedz

Konrad Marzec 1, 2014 o 13:18

Oferta rzeczywiście wygląda dobrze, zwłaszcza dla tylko dzwoniących. Ale przy korzystaniu z netu, już nie tak super.
Ja np. w Play (na firmę) ze zniżką 50% (za nie wzięcie telefonu) i z dodatkowym pakietem 1GB internetu płacę ok. 36 zł (brutto). W tym jest 300 minut do wszystkich sieci i nieograniczone do Play i na stacjonarne. Ten 1 GB (pakiet) kosztuje 9 zł. Koszt netu w nju jest b. wysoki i to na tym zarabiają.

Odpowiedz

Iza Marzec 1, 2014 o 13:27

50% zniżki masz w Play??? Mój mąż ma też swoją działalność gospodarczą i jak się pytaliśmi czy na firmę byłoby coś taniej to z obliczen wyszło nam jednak drożej niz zakupić najtańszy abonament jako Iksiński.

Odpowiedz

Adam Marzec 6, 2014 o 16:28

o co chodzi w tym zapisie w regulaminie niu:

„Pojęcie mobilnej sieci Orange nie obejmuje jednak usług telekomunikacyjnych świadczonych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych w oparciu o sieć telekomunikacyjną Operatora (operatorzy wirtualni), w szczególności połączeń z lub na numery abonenckie użytkowników usług takich operatorów wirtualnych lub na numery, na których tacy operatorzy wirtualni świadczą swoje usługi.”

czy nie będzie tak, że dzwoniąc np. z niu do heyah (operator wirtualny) to linit 19zł zostanie jednak przekroczony i zapłacę więcej?

Odpowiedz

Grzehů Kwiecień 14, 2014 o 20:23

No więc otóż dałem się namówić na nju.
I byłoby naprawdę nieźle, gdyby nie to, że za nowoczesną, światową nawet fasadą Orange kryje się dawna mentalność TPSA.
Nju oszukuje na fakturach.
Dotychczas jedna faktura wystawiona została w zgodzie z billingiem ściągniętym ze strony, pozostałe zostały zawyżone o 5 do 15 procent. Kwoty niewielkie, przyznaję, ale podejście do klienta mnie brzydzi.

Odpowiedz

Grzehů Kwiecień 14, 2014 o 20:25

A drugi temat to oferta Play dla rodzin.
Nasza rodzina jest pięcioosobowa i jak zsumujemy nasze rachunki, to oferta Play (nawet ta droższa, z plusem) wychodzi nam taniej. 🙂

Chyba się przeniesiemy.

Odpowiedz

Bogdan Czerwiec 18, 2014 o 13:28

Witaj !

Jestem świeżym czytelnikiem Twego bloga. I ciekawi mnie Nju-ale w wydaniu prepaid tak również Orange- prepaid.Wobec tego,iż udziela mi się / np: salony Orange / czy też inne żródła info. O Nju–Czy zechciałbyś zająć się i napisać nieco o zasadach prepaidu w NJU oraz Orange / najkorzystniejsze opcje /..Obecnie mam abonament w Orange / firmowy / bardzo w sumie atrakcyjny -ale w 2015 r. z różnych powodów chcę przejść na prepaid Nju lub Orange. Obecnie Nie mogę ustalić / sprzeczne info praconików NJU oraz Orangu /–jak „płynnie” / z zachowaniem dotychczasowego numeru tel. powinienem przejść na prepaid. Będę „”Happy’-jeśli zechcesz zająć się tematem i napisać mnie/ a może nie tylko mnie/–jak to należy wykonać?? Dzięki-Pozdrawiam.

Odpowiedz

Damian Czerwiec 20, 2014 o 11:40

A ja powiem tak: Różnie można oszczędzać na abonamentach, lecz ja mam swoją PROSTĄ zasadę „3xN”
1. Nie rozmawiam, kiedy nie potrzebuję.
2. Nie upuszczam telefonu.
3. Nie zwracam uwagi na reklamy.

ad1. Zawsze miałem i mam telefon wzięty na umowę 2-3lata za 30zł/miesiąc. Ludzie przegrywają na starcie gdy tylko dążą do wybrania oferty, gdzie będą nielimitowane rozmowy, smsy itp. Oszczędzajcie nie tylko 10zł na abonamencie, lecz również na czasie spędzonym przy komórce 😉 Warto narzucić sobie pewnego rodzaju ograniczenia, oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
ad2. Z racji tego, że nie jestem „sierotą” i nie wylatuje mi komórka z rąk, to nie martwię się, że jestem „uziemiony” przez umowę z jedną komórką na nawet 3 lata. Dla niezdarnych polecam smycz/sznurek do komórki.
ad3. Telefon służy do dzwonienia! A potem 90% ludzi płacze, że komórka trzyma 15 godzin. ” A bo ma fajne apki… a bo jest super slim…”

Podsumowując (mnie) – 30zł/miesiąc, nowy tel. co 2-3lata, max 2h rozmów na miesiąc, max 400smsów na miesiąc (kod 5zł co daje koszt smsa 3gr), 125mb na miesiąc (kod 7zł). Po odliczeniu kodów, rozmów, smsów zostaje mi około 4-8zł co miesiąc z tych początkowych 30zł. Te pieniądze zostawiam na kolejny miesiąc. Telefonu używam gdy jest potrzebny oraz do sprawdzania godziny przez co wytrzymuje dosłownie 6dni bez ładowania. Przebijcie mnie!

Pozdrawiam 😉

Odpowiedz

Bartek Październik 7, 2014 o 16:00

Od niedawna (chyba od miesiąca) w nju jest kolejna fajna usługa, dzięki której oszczędzam jeszcze więcej. Zanim przeszedłem do nju miałem abonament w T-Mobile, umowa bez telefonu (chyba 18-miesięczna) za 65 brutto z jakimiś tam minutami, które mi wystarczały i 2 GB danych (często nie starczyło). Do tego miałem Play Online na kartę, na którego wydawałem około 30 zł/miesiąc za ok. 3GB danych). Czyli razem 95 zł.
Teraz dzięki usłudze „więcej internetu” płacę w nju mobile 29 zł za 10 GB i do tego za rozmowy i smsy wychodzi ok. 25 zł. Czyli zamiast 95 płacę rachunki 55 zł 🙂 No i nie mam umowy terminowej! Jeszcze raz dzięki Michale za ten artykuł, bo mnie przekonał.

Odpowiedz

adam Listopad 15, 2014 o 23:42

„operator poza pakietem liczy oddzielnie dane wysyłane i dane odbierane.”

W komórkowej transmisji danych zawsze się tak liczy transfer. To, że istnieją tzw. pakiety, w których jest inny sposób naliczania nie zmienia stanu rzeczy.

Odpowiedz

Kamil Styczeń 24, 2016 o 11:43

Hej, napomknę tylko, że Nju ma teraz ofertę z której korzystam i jest jeszcze bardziej oszczedna 🙂 pozwole sobie wkleić opis ze strony nju :
„Jeden na wszystko to usługa, dzięki której nie zapłacisz więcej niż 39 zł:
za nielimitowane połączenia krajowe do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych,
za krajowe nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
za nielimitowany transfer danych do 5 GB.

Jeżeli nie korzystasz z żadnych usług to zapłacisz tylko 9 zł.”

Odpowiedz

Hanna Sierpień 18, 2019 o 16:29

Jako abonent nju od paru lat płacę obecnie 39,95PLN, w taryfie nju podstawowy na abonament z aktywnymi usługami „jeden na wszystko” (39PLN na rozmowy, SMSy, MMSy i 13GB internetu) i „im dłużej, tym lepiej” (w moim przypadku dającej nielimitowany internet 🙂 ).

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: