Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Po co w ogóle oszczędzać + premia z Toyota Bank + refleksje w urodziny „Pokonaj swoje długi”

przez Michał Szafrański dodano 17 czerwca 2016 · 63 komentarze

Po co oszczędzać

Oj nazbierało się spraw bieżących. W ramach przetarcia po pracach nad książką publikuję krótki wpis z kilkoma ważnymi informacjami.

Powoli opada kurz po zamieszaniu, które w moim życiu spowodowało pisanie książki “Finansowy ninja”. Już wkrótce uruchomię jej przedsprzedaż a tymczasem powoli wracam do publikowania kolejnych wpisów na blogu. Dzisiaj krótki wpis stanowiący kompilację kilku ważnych ogłoszeń i tematów.

Na początek – fajna rozmowa o sensie oszczędzania w radiowej “Czwórce”, gdzie gościłem 7 czerwca. Całość nagrałem i udostępniam w formie wideo.

Potem – przypomnienie dla uczestników promocji Toyota Bank o tym, że do 21 czerwca trzeba uzupełnić informacje do przelewu premii. Informuję także gdzie i jak zgłaszać problemy, oraz jak zamknąć konto – o ile nie chcecie go utrzymywać.

I na koniec kilka słów refleksji po upływie roku od premiery kursu “Pokonaj swoje długi”. Ależ ten czas leci…

Po co oszczędzać i jak to robić?

W wielu rozmowach i wywiadach pierwsze pytanie, które słyszę na temat oszczędzania, rozpoczyna się od “Jak oszczędzać…”. Tymczasem ważniejsze moim zdaniem jest pytanie “Po co?”. Dopiero potem – rozumiejąc już swoje motywacje – można przejść do konkretnych sposobów i rozważenia celowości ich stosowania w naszym przypadku.

Wątek ten rozwinąłem w rozmowie, gdzie musiałem się także mierzyć z obiekcjami typu “przecież i tak pieniędzy do grobu nie zabierzesz” itp. Serdecznie zapraszam. Dodam, że to zerkanie na boki i znaki, to komunikacja z uczestnikami transmisji na żywo przez Periscope.

Sprawdź również: Jak zamknąć konto w banku

Toyota Bank – uzupełnijcie dane do przelewu premii

Zakończył się kolejny etap promocji “Tankuj korzyści z Toyota Bank”, o której pisałem na blogu. Za założenie atrakcyjnie oprocentowanej lokaty na 100 dni oraz rejestrację w programie “Tankuj korzyści do pełna” można było zgarnąć nawet 110 zł premii oraz dodatkowe nawet 550 zł zwrotu kosztów paliwa.

Agora, organizator promocji, rozesłała 15-ego czerwca rano e-maile z informacją o konieczności uzupełnienia danych do przelewu przez wszystkie osoby, które spełniły warunki promocji i zakwalifikowały się do wypłaty. Treść tego maila:

Od: “Konto z premią” – [email protected]
Temat: Tankuj korzyści z Toyota Bank – prośba o uzupełnienie danych do przelewu
Data: 15 czerwca 2016 10:14:34 CEST

Gratulujemy!

Zostałeś zakwalifikowany do wypłaty premii gwarantowanej 100 zł oraz bonusu 10 zł w promocji Tankuj korzyści Toyota Banku i Agora! Aby premia znalazła się na Twoim koncie, prosimy o uzupełnienie niezbędnych danych, w tym numeru konta, na które wykonamy przelew. W tym celu prosimy o zalogowanie się do panelu pod adresem tankujkorzysci.zpremia.pl i wypełnienie udostępnionego formularza. Prosimy o przygotowanie numeru rachunku założonego w tej promocji (bez spacji) oraz o nie stosowanie w danych adresowych znaków przecinka i średnika – ułatwi nam to realizację przelewów. Dane należy uzupełnić do dnia 21.06.2016. Premia zostanie wypłacona do dnia 30.06.2016.

Zaloguj się na tankujkorzysci.zpremia.pl. i uzupełnij dane do przelewu premii.

Wszystkie informacje zawarte są w treści. Przypominam, abyście koniecznie uzupełnili dane do przelewu do 21 czerwca.

Jak zgłosić reklamację?

Jeśli nie otrzymaliście maila, a spełniliście warunki promocji, to jest to najlepszy moment, aby zgłosić reklamację do organizatora – czyli firmy Agora.

Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Kontaktując się e-mailowo pod adresem [email protected]
  • Dzwoniąc pod numer +48 22 555 53 21.

Zapewne – tak jak przy innych promocjach – jedną z przyczyn niezatwierdzenia do wypłaty premii będzie brak zaznaczenia wszystkich wymaganych zgód marketingowych. Na szczęście zgody te można uzupełnić. Tu konieczny będzie telefon na infolinię banku.

Niektórzy z Was już sprawnie przeszli przez tę procedurę. Przykładowo Seba opisał swoje doświadczenia w komentarzach tutaj i tutaj.

Dlaczego warto zostawić sobie konto w Toyota Bank?

Wielu uczestników promocji bierze w nich udział z zamiarem zgarnięcia premii i zamknięcia konta po okresie promocyjnym. Toyota Bank postarał się jednak utrudnić taką decyzję i oferuje kilka powodów, dla których nie warto zbyt pochopnie tego robić.

Przypominam, że ciągle trwa promocja „Tankuj korzyści do pełna” – na którą zapisała się większa część uczestników tej akcji. Dzięki niej można odzyskać do 10% kosztów zakupu paliwa do końca roku, do 50 zł miesięcznie. Licząc od lipca do grudnia to maksymalnie nawet 300 zł.

Po drugie, wiem, że Toyota Bank dzwoni do klientów i oferuje lepsze niż standardowe warunki przedłużenia lokaty. Miło, że bank troszczy się o dotychczasowych klientów.

AKTUALIZACJA: Po trzecie, uzyskałem informację, że na jesieni bank planuje z Agorą kolejną promocję. Podobnie jak do tej pory, będą mogli w niej wziąć udział obecni klienci banku, którzy posiadają aktywne Konto Jedyne otwarte w ramach poprzednich akcji promocyjnych organizowanych przez Agorę wspólnie z TB, łącznie z obecną promocją. Warunkiem jest, aby konto nie zostało zamknięte. We właśnie zakończonej promocji dotychczasowi klienci banku mogli otrzymać premię w wysokości 50 zł, czyli połowę premii dla nowego klienta. Podobno można liczyć, że bank utrzyma podobne parametry kolejnych promocji.

I dla jasności: z zamykaniem konta powinny koniecznie powstrzymać się też osoby, które składają reklamacje. Organizator razem z Toyota Bankiem dokładają wszelkich starań, żeby jak najszybciej je rozpatrywać, niemniej trzeba pamiętać o tym, że zgodnie z regulaminem przelew premii może nastąpić tylko na to konto, które zostało otwarte w ramach promocji.

Aczkolwiek, jeśli nie korzystacie z programu zwrotów za paliwo, nie planujecie otwierać kolejnych lokat w tym banku, to ja nie widzę sensu w trzymaniu otwartych płatnych rachunków. Inna sprawa, że prawdziwie bezpłatnych rachunków jest jak na lekarstwo.

Toyota Bank – jak zamknąć konto

Agora wypłaci premię przelewem na konto w Toyota Bank do dnia 30 czerwca 2016 r. Niektórzy z Was będą być może chcieli zamknąć konto po tym terminie. Można to zrobić na dwa sposoby.

1) Niezgoda na zmianę nowego regulaminu banku

Tak się składa, że od 1 lipca 2016 r. wchodzi w życie zmiana regulaminów świadczenia usług dla konsumentów przez Toyota Bank. W tym przypadku przysługuje nam prawo nie zaakceptowania zmian:

“Na podstawie punktu 15.30 Regulaminu dla konsumentów w przypadku braku Państwa zgody na ww. zmiany mogą Państwo, bez ponoszenia opłat, odmówić przyjęcia nowych warunków poprzez zgłoszenie sprzeciwu wobec wprowadzanych zmian bądź wypowiedzenie umowy konta lub karty debetowej ze skutkiem natychmiastowym. Nieprzekazanie informacji o sprzeciwie bądź wypowiedzeniu umowy przed wejściem zmian w życie, uznaje się za zgodę na wprowadzone zmiany. W przypadku sprzeciwu umowa wygasa w dniu poprzedzającym wejście zmian w życie.”

Czyli umowa rozwiązywana jest ze skutkiem natychmiastowym z dniem 1 lipca.

Niestety w praktyce tą metodę bardzo trudno byłoby zastosować w praktyce. Fakt niezgody trzeba bowiem wysłać pisemnie tradycyjnym listem (potwierdzone na infolinii). Jednocześnie premia od organizatora promocji ma wpłynąć na konto do 30 czerwca. Scenariusz zadziałałby więc, gdyby dało się nie zaakceptować nowego regulaminu przez Internet – już po przelaniu premii na rachunek w innym banku. No ale tak nie można.

A jeśli dodatkowo Agora spóźni się z wypłatami – to skuteczniejszym rozwiązaniem będzie standardowa procedura wypowiedzenia umowy.

Do tego dla niektórych uczestników promocji, którzy późno zakładali lokatę, termin jej zakończenia upływa dopiero w lipcu (dla niektórych jest to 6 lipca). Zerwanie umowy poprzez brak akceptacji regulaminu (a zatem najpóźniej do końca czerwca) oznaczałoby dla nich zerwanie lokaty i utratę odsetek 2,75% w skali roku. Nie warto.

2) Standardowe wypowiedzenie umowy

Standardową drogą jest wysłanie wypowiedzenia umowy i dyspozycji zamknięcia wszystkich rachunków w Toyota Bank drogą pocztową – najlepiej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

W piśmie takim musi się znajdować imię, nazwisko, numer klienta banku lub PESEL a także podpis zgodny ze wzorem podpisu złożonym na umowie podpisywanej przy otwieraniu rachunku. Zgodność podpisu ma kluczowe znaczenie.

Pisma tego niestety nie można wysłać w formie zeskanowanej przez Internet. Trzeba zrobić to tradycyjną drogą – bank potrzebuje mieć oryginał. List wysyłamy na adres:

Toyota Bank Polska SA
ul. Postępu 18B
02–676 Warszawa

W tym przypadku obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia od momentu otrzymania pisma przez bank.

W trakcie 30-dniowego okresu rachunek pozostaje otwarty i nadal można z niego korzystać. Nie trzeba zwracać tokena przekazanego przez bank – po prostu po upływie tego okresu przestanie działać.

AKTUALIZACJA: pojawiły się wątpliwości co do tego czy można złożyć zlecenie wypowiedzenia konta z dniem 30 czerwca 2016 r., gdyż w regulaminiem promocji znajduje się sformułowanie:

„Uczestnik zobowiązany jest posiadać aktywne Konto Jedyne w Banku do dnia wypłaty Premii i Premii dodatkowej, tj. co najmniej do dnia 30.06.2016 roku.”

Pytanie zasadnicze brzmi co to oznacza „aktywne” konto. Zapytałem o to Organizatora i bank. Otrzymałem następującą odpowiedź, która potwierdza, że można złożyć wypowiedzenie już w czerwcu i jednocześnie otrzyma się premię:

„Klient składając 30.06 wypowiedzenie z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia przez okres kolejnych 30 dni jest pełnoprawnym klientem banku. W związku z powyższym uczestnik nie łamie warunków regulaminu.”

Inaczej jest jednak jeśli nie zaakceptujecie nowego regulaminu. Tu otrzymałem taką odpowiedź:

„Jeśli klient nie przyjmie nowego regulaminu i tym samym wypowie umowę, jest ona rozwiązywana ze skutkiem natychmiastowym. Klient może zaznaczyć żeby umowa trwała do ostatniego dnia przed wejściem w życie nowego regulaminu – w tym przypadku do końca czerwca.”

Książka “Finansowy ninja” coraz bliżej…

Finansowy ninjaWielkimi krokami zbliża się premiera mojej książki “Finansowy ninja” – 600-stronicowego przewodnika po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

Książkę wydaję samodzielnie – bez pomocy tradycyjnego wydawcy. Jest już napisana, kończy się jej redakcja i równolegle trwa jej skład. To co widzicie po prawej, to finalna okładka. Wkrótce rozpocznę jej przedsprzedaż w atrakcyjnych pakietach. 🙂

Jeśli nie chcecie przegapić momentu rozpoczęcia przedsprzedaży, to możecie zarejestrować się na specjalny newsletter dotyczący “Finansowego ninja”.

A detalami całego procesu wydawniczego dzielę się na specjalnej grupie na Facebooku – “Finansowy Ninja – kulisy produkcji”.

Pierwsze urodziny “Pokonaj swoje długi”

Dokładnie 15 czerwca rok temu swoją premierę miał bezpłatny kurs “Pokonaj swoje długi”.

Pamiętam, że jego przygotowanie kompletnie mnie wyczerpało. Pamiętam też, że popełniłem duży błąd siadając wtedy do pracy nad książką “Finansowy ninja” praktycznie bez żadnego odpoczynku – co przyniosło negatywne skutki. Nie ukończyłem pisania w zaplanowanym terminie, książka “wypadła z harmonogramu” i była przyczyną mojej frustracji w kolejnych miesiącach. Ale nie będę się żalił. Sporo już powiedziałem o problemach organizacji pracy przy “Finansowym ninja” w podcaście “11 błędów, które popełniłem pisząc książkę – czyli jak zawaliłem najważniejszy projekt 2015 roku”.

Myślę, że warto pokusić się o małe podsumowanie dotyczące samego kursu “Pokonaj swoje długi”:

  • W Polsce nadal mamy około 2,5 mln osób, które mają przeterminowane zadłużenie.
  • Przez ostatni rok w kursie wzięło udział 12 709 osób.
  • W specjalnie do tego celu utworzonej grupie na Facebooku uczestniczy 1133 osoby, które wzajemnie wspierają się w walce z długami.

Najlepsze w tym wszystkim są efekty niemierzalne. Wiele osób wychodzi dzięki kursowi na finansową prostą. Jeszcze inne, widząc przykłady innych osób, uwierzyły, że z długami można sobie poradzić. Osobiście bardzo podoba mi się taka wzajemna motywacja. W grupie osób z podobnymi problemami łatwo zauważyć, że ktoś kto ma większe problemy nie poddaje się, walczy i osiąga konkretne efekty. “Skoro jemu się udaje, to dlaczego mi nie miałoby się udać?”.

Efekty kursu “Pokonaj swoje długi” przerosły moje oczekiwania z jeszcze jednego powodu. To projekt, którego ja już nie rozwijam. Rozwijacie go Wy, jako społeczność osób próbująca uporać się z problemem zadłużenia. To idealny scenariusz tworzenia tego typu projektów: ja pełnię funkcję zapalnika i inicjatora, ale potem pałeczkę przejmujecie Wy. Ja mogę pełnić co najwyżej funkcję moderatora (aczkolwiek tutaj dużo lepiej działa Aneta Królikowska, która bardzo skutecznie zarządza grupą na Facebooku – bardzo Ci za to dziękuję Aneto!).

Ten projekt to przełom w tym co robię. Powoduje, że realnie myślę o “odpaleniu” kolejnych takich inicjatyw w innych obszarach finansów osobistych. Takich projektów, które po pewnym czasie także będą żyły własnym życiem.

A tymczasem mam do Was prośbę: jeśli “Pokonaj swoje długi” jakkolwiek Wam pomógł, to napiszcie o tym proszę w komentarzu, podzielcie się tym w mediach społecznościowych itp. Bardzo zależy mi na tym żeby wiedza o istnieniu takiego “narzędzia pomocy” dotarła jak najszerzej. Warto trafić do tych 2,5 mln osób, które mają problem z długami i po kolei pomagać im skutecznie go rozwiązywać.

Bardzo liczę na Waszą pomoc i z góry za nią dziękuję.

A co z “Finansowym ninja”?

Nieustająco zapraszam do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie pokazuję cały proces wydawniczy od kulis.

Planuję uruchomić przedsprzedaż książki dokładnie za dwa tygodnie – 1 lipca – w przededniu 4-tych urodzin bloga. Od razu dodam, że przedsprzedaż będzie długa – potrwa co najmniej miesiąc. Trzymajcie kciuki żeby się udało i śledźcie bloga i stronę “Finansowy ninja”.

Miłego dnia!

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 63 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Lech Czerwiec 17, 2016 o 09:47

Orientujesz się może, czy Toyota Bank będzie organizowało w najbliższym czasie jeszcze jakieś interesujące promocje, dla których warto byłoby jednak zachować konto?
Np. obecna promocja dawała też +50zł nie-nowym posiadaczom kont w Toyota Bank.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 10:29

Hej Lech,

Nie mam zielonego pojęcia, ale dopytam. Wcześniej miałem jakieś przesłuchy o zamiarze podtrzymania klientów. Zobaczymy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 17, 2016 o 10:57

Nieprofesjonalna ta Agora. Maila miały być do 14 czerwca i nie były…

Odpowiedz

makate Czerwiec 17, 2016 o 10:57

Cześć Michał, czy przedsprzedaż książki będzie bardzo krótka czy trochę potrwa? Do 10 lipca jestem na urlopie, bez dostępu do komputera, i zastanawiam się czy prosić znajomych o pomoc czy też będzie można skorzystać z oferty jeszcze po tym terminie 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 11:00

Hej Makate,

Bardzo dobre pytanie. 🙂 Przedsprzedaż będzie długa. Będzie trwała aż do oficjalnej premiery książki, która najprawdopodobniej wypadnie w połowie sierpnia. Krótko mówiąc: przedsprzedaż będzie trwała od 1 lipca do mniej więcej połowy sierpnia. Dokładną datę premiery podam 1 lipca.

W trakcie składania zamówienia będziecie mogli w komentarzu zamieścić informację czy paczkę z książką chcecie otrzymać w okolicy premiery, czy może na początku września, np. ze względu na planowany urlop.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Rafał Czerwiec 17, 2016 o 11:14

Cześć Michał,

może udostępnisz jakiś uniwersalny druk wypowiedzenia umowy, który można użyć w przypadku Toyoty?

P.S. Czy możesz już zdradzić jaka będzie cena książki?

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 13:24

Hej Rafał,

Generalnie wszystkie moje wypowiedzenia opierają się w mniejszym lub większym stopniu na wzorze pisma załączonego do tego wpisu:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zamknac-konto-w-banku-meritum-bz-wbk-idea-bank-bgzoptima-millennium-smart

Co do ceny książki – ujawnię ją 1 lipca – w momencie rozpoczęcia przedsprzedaży.

Pozdrawiam

Odpowiedz

makate Czerwiec 17, 2016 o 11:18

Super, dzięki za szybką odpowiedź 🙂 już czuję że obsługa klienta będzie u ciebie profesjonalna 😀

Odpowiedz

Krzyszto Czerwiec 17, 2016 o 11:44

Hej, a ja nie mam zamiaru zamykać konta;-) Lokaty są ok, a przede wszystkim zwrot za paliwo na propsie, 20-30zł mi miesięcznie wpada. Także do końca roku na pewno będę korzystał. Dzięki za wspomnienie o tej promocji!

Odpowiedz

Lidia - Haniola Czerwiec 17, 2016 o 12:36

Jak zwykle świetnie się Ciebie słuchało i warto było. Jeśli każdy by sobie uświadomił, po co oszczędza, nie wydawałby tylu pieniędzy bezsensownie. A na książkę czekam z niecierpliwością!

Odpowiedz

Łukasz N. Czerwiec 17, 2016 o 13:07

Zapisałem się w przyypominajce o książce,ale mam pytanie.
Wybacz mi Michał jeśli cię uraże : Ile będzie kosztować książka przed premierą a ile po premierze? . Albo słabo szukałem albo nie znalazłem wcześniej odpowiedzi na moje pytanie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 13:22

Hej Łukasz,

Wszystkie informacje cenowe udostępnię 1 lipca. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 17, 2016 o 14:00

Cześć,
jeszcze się tu nie wypowiadałam, ale nagranie z radia sprowokowało mnie to podzielenia się moimi przemyśleniami.

Szczerze mówiąc przeraża podejście młodych ludzi do finansów. Przytaczane wypowiedzi studentów sprowokowały mnie, bym napisała o sobie.
Otóż ja też jestem młoda, mam niecałe 23 lata i studiuję. Z różnych względów nie mogę pracować – utrzymuję się z alimentów, stypendium rektora i drobnej pomocy rodziny. Ale… oszczędzam! Odkąd dostałam pierwsze kieszonkowe w podstawówce, oszczędzam! I to nie boli! Wręcz przeciwnie – byłam z siebie dumna, gdy mając 13 lat sama zapłaciłam za telefon. Aktualnie oszczędzam połowę dochodów, jeśli mogę to na koniec miesiąca jeszcze coś dokładam.
Po co to robię?
1. Dla spokoju. Żebym nie musiała się martwić, skąd wezmę pieniądze w razie choroby lub jakiegoś wypadku. Nie trzeba daleko szukać: przed sekundą zalało mi mieszkanie przez nieszczelne okna.
2. Żeby się rozwijać, móc wyjeżdżać (studiuję filologię), inwestować w siebie, ale też móc odpocząć.
3. Żeby spełniać pasje, uwielbiam fotografować i nie wyobrażam sobie, że np. kupuję sprzęt na raty.
4. Żeby być niezależną i móc w pełni o sobie decydować.
Dzięki takiemu podejściu właściwie uzależniłam się od oszczędzania. Czuję się źle, gdy nie mam pieniędzy, dlatego zawsze jakieś mam. Część gromadzę na koncie, część jako produkty strukturyzowane, część w domu, przy czym wszystko ma inny cel. Nie znaczy to, że ubieram się w marketach i nie chodzę na miasto. Po prostu robię to z umierem i często wolę, uwaga, zaoszczędzić np. na laptopa, bo to daje mi spokój, wiem, że to dobry sprzęt.
I szkoda mi rówieśników, którzy mówią o studenckim życiu itp. Bo już niedługo zapewne staną się niewolnikami korpo i kredytów.
Mam nadzieję, że trochę odczarowałam mit nieodpowiedzialnych studentów 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 14:15

Hej Karolina,

Dziękuję bardzo za Twój komentarz. Podobają mi się Twoje powody. Punkt 1 = potrzeba bezpieczeństwa. Punkt 4 = wolność i niezależność. Dokładnie to, co motywuje również mnie.

Powodzenia!

Odpowiedz

Lukasz Czerwiec 17, 2016 o 16:19

Takie wypowiedzi pozwalaja mi odzyskac wiare w to pokolenie studentow, przynajmniej jakas jego czesc.

Odpowiedz

Andrew Sierpień 30, 2016 o 11:57

Jestem Tobą zbudowany 🙂 fajnie

Odpowiedz

lucy es Czerwiec 17, 2016 o 14:29

Superowo mi się zapowiadane terminy dotyczące książki wpisują w potrzeby nabycia prezentów urodzinowych dla typów zainteresowanych tematyką. Żadnych opóźnień! (w sensie, że kciuki trzymam;)

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 17, 2016 o 14:44

Witaj Michale:)

właśnie rozmawiałem z obsługą banku Toyota i dostałem informację że wypowiedzenie musi być z datą co najmniej 1 lipca, bo do 30 czerwca konto musi mieć status aktywnego, (aby naliczona została i wypłacona premia) a nie w likwidacji.
Warto to uwzględnić…

Informuje tak dla całej „oszczędnościowej” społeczności.

pozdrawiam Łukasz Fudalewski:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 14:52

Hej Łukasz,

Nie mam w tej chwili jak sprawdzić regulaminu promocji, ale na moją pamięć nigdzie nie ma tam takiego warunku. Do 30-ego ma przyjść przelew od organizatora – czyli Agory – a nie od banku. Bank już potwierdził spełnienie warunków promocji i tu jego rola się zakończyła.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Rafał Czerwiec 21, 2016 o 15:11

W paragrafie 2, ust. IV pkt 6 regulaminu promocji faktycznie jest napisane, że uczestnik zobowiązany jest posiadać aktywne Konto…

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 17, 2016 o 15:47

Hej! Mam pytanie odnośnie książki. Czy ukaże się ona również w formie elektronicznej?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2016 o 16:06

Hej Kuba,

Tak – będą też eBooki.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Lukasz Czerwiec 17, 2016 o 16:21

Podoba mi sie ta okladka 🙂

Odpowiedz

Beata Czerwiec 17, 2016 o 20:03

Ciekawe czy można rezygnację złożyć osobiście na Postępu albo w oddziale banku …
Dowiadywał się ktoś?

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 22, 2016 o 12:02

Hej Beata,
pismo można złożyć osobiście w siedzibie: ul. Postępu 18b, budynek Orion, 3p. 8.30-16.30.

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 17, 2016 o 20:45

Cześć Michał.

Mówiłeś w radiu o blogu jakiejś dziewczyny. Możesz podać jego adres?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 18, 2016 o 03:12

Hej Bartek,

Blog Joanny Glogazy – http://styledigger.com 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 17, 2016 o 20:50

Hej,
Ebook będzie dostępny w momencie premiery?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 18, 2016 o 03:12

Hej Andrzej,

Tak – w dniu oficjalnej premiery dostępna będzie i książka papierowa i eBooki.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Yagar Czerwiec 18, 2016 o 09:53

Fajnie ktoś wymyślił tytułowy napis na książce – składający się z cyfr, a dający wrażenie liter 😉 Lubię takie smaczki 😉

Odpowiedz

Michał Czerwiec 18, 2016 o 11:49

Hej Michał,

Będziesz może pokazywał kulisy produkcji książki też na blogu/ w podkaście? Nie każdy ma konto na facebooku ;).

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 18, 2016 o 13:43

Hej Michał,

Tak. W grupie na Facebooku pokazuję po prostu na bieżąco różne aspekty, ale planuję jak najbardziej oddzielne odcinki podcastów na ten temat + kompletne case study z całego procesu przygotowywania i wydawania książki na blogu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 18, 2016 o 21:00

Hej Michał
Twój kanał na YT nie posiada rss. Czy planujesz uruchomienie? Ja korzystam intensywnie z kanałów rss bo nie ma szybszego i bardziej skondensowanego powiadomienia o nowych filmach… Tak jak o wpisach na blogu 😉 pozdrawiam.

Odpowiedz

Oszczędnicka Czerwiec 18, 2016 o 22:28

Wreszcie książka!!! Cudownie! Nie mogę sie już doczekać 🙂 <3

A jeśli chodzi o podejście młodych ludzi/studentów do finansów to wcale nie jest tak źle 🙂 … Wprawdzie studentką już dawno nie jestem, ale moja droga z racjonalnym zarządzaniem własnymi finansami zaczęła się właśnie wtedy. Oszczędzanie wcale nie przeszkadza w "studenckim stylu życia" (takim jak chodzenie na imprezy do białego rana, podróżowanie etc.) 🙂

Odpowiedz

Tomislav Czerwiec 19, 2016 o 11:16

Czy planujesz jakieś pakiety ? Z autografem, książka +ebook, książka + koszulka JOP lub PAH itp. ?

Odpowiedz

Arek Czerwiec 19, 2016 o 22:19

Że ja cię 10 lat wcześniej w necie nie spotkałem , to bym takich głupot w życiu nie narobił . Ale dzięki Tobie i Marcinowi I . jestem po spłacie długów i w fazie kończenia „pompowania” poduszki finansowej . A na chwilę obecną skromne , naturalne „DZIĘKUJĘ”.

Odpowiedz

Dawid Czerwiec 20, 2016 o 01:37

Witaj Michale,

mam pytanie dotyczące zamknięcia konta w Toyota Bank. Lokata, którą zakładałem, by wziąć udział w promocji kończy się dopiero 7 lipca. Czy w tym wypadku wypowiedzenie umowy przed dniem zamknięcia lokaty będzie skutkowało zerwaniem lokaty?

Sprawdziłem też regulamin promocji odnośnie informacji Łukasza i rzeczywiście jest tam punkt mówiący, że uczestnik promocji powinien posiadać AKTYWNE konto do dnia 30.06.2016 roku, czyli do dnia przelania premii.

Pozdrawiam serdecznie, Dawid.

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 22, 2016 o 12:51

Dawid, tak jak w większości banków, razem z kontem likwidowane są także aktywne lokaty. Potwierdzone na infolinii.

Lokaty zamykają na koniec okresu wypowiedzenia. Lepiej się więc chyba wstrzymać, aż premia będzie na koncie i wtedy wysłać wypowiedzenie w trybie standardowym.

Odpowiedz

Dawid Czerwiec 23, 2016 o 09:53

Dzięki 🙂

Odpowiedz

Przemek Czerwiec 20, 2016 o 20:52

Czy jest w planach wersja książki w mp3? Jeśli tak to czy wiadomo kto będzie lektorem? 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 21, 2016 o 19:07

Michale,czy mógłbyś odnieść się do informacji o konieczności zamknięcia konta dopiero po 30.czerwca ? Zgodnie z Twoją sugestią chciałam zrobić to już ,ale teraz to sama nie wiem…

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 21, 2016 o 23:11

Większego hitu chyba nikt z Was nie miał…Dzwonię do banku i pytam dlaczego nie otrzymałem powiadomienia o kwalifikacji do premii…Pani uprzejmie poinformowała mnie, że wszystkie zgody marketingowe sa, ale – hit – zapomniał Pan chyba założyć lokaty…
Fakt, przelałem, ale, lokaty nie założyłem 😉

Odpowiedz

Celina Czerwiec 23, 2016 o 20:20

Ja już złożyłam wypowiedzenie. Dziś dostałam sms o przyjęciu wniosku do realizacji.

Odpowiedz

Celina Czerwiec 24, 2016 o 01:46

Mam nadzieję, że tak jak pisałeś Michale mimo zlożenia wypowiedzenia premia zostanie wypłacona?

Odpowiedz

Adam Czerwiec 28, 2016 o 11:20

Dzień dobry!

U mnie już premia wylądowała na koncie, mimo złożenia wniosku o likwidację (inna sprawa, że nie dostałem smsa z potwierdzeniem…). Czyli było warto.

Dziękuję bardzo za informację !

Odpowiedz

Michał Czerwiec 25, 2016 o 00:23

Hej,

Jedyny mail jaki dostałem ostatnio z Toyota Banku, był z 23 czerwca i o następującej treści:

„Drogi Uczestniku,
Wziąłeś udział w akcji Tankuj Korzyści z Toyota Bank i zostałeś zakwalifikowany do wypłaty premii.
Już niedługo będziesz miał możliwość wzięcia udziału w kolejnych Akcjach Promocyjnych, w których poza atrakcyjnym oprocentowaniem depozytu do zdobycia będzie także wysoka premia finansowa.
Bądź dalej z nami – nie warto zamykać Konta Jedynego w Toyota Bank.
Pamiętaj, że rok 2016 został ogłoszony Rokiem Korzyści z Toyota Bank! ”

Czy to oznacza, że jeszcze dostanę wspomnianego przez Ciebie maila? Oczywiście brałem udział w promocji „Tankuj korzyści”, w ogóle wszystko robiłem 100 dni temu według podanych przez Ciebie wskazówek.

Odpowiedz

Ola Czerwiec 25, 2016 o 16:08

Cześć Michał!
Cieszę się, że wygrzebujesz się z książki i do nas wracasz:) Mam dla Ciebie propozycję tematu na wpis blogowy. Coś, co chciałabym przeczytać. Chodzi o tak zwaną „kulturę bankowości”, w związku z tym że jakiś czas temu zakładałam namiętnie konta i lokaty w różnych bankach mam trochę swoich opinii o sprawności/kompetencji obsługi i ogólnie ty kto traktuje klienta dobrze, a kto nie. I nie mam tu na myśli dobrych ofert – tylko obsługę. Chciałabym jednak usłyszeć Twoją (i innych czytelników) opinię w tej kwestii. Wydaje mi się, że wspólnie jesteśmy w stanie zebrać trochę danych i tym samym promować tych lepszych.

Odpowiedz

Anna Czerwiec 27, 2016 o 09:24

Świetny temat.

Odpowiedz

Magda Czerwiec 26, 2016 o 16:17

Super, że książka już wkrótce będzie w sprzedaży. Czekałam na nią przed Świętami, ale teraz może jest bardziej dopracowana i będzie można umilić sobie tą lekturą czas na wakacjach!

Odpowiedz

Anna Czerwiec 27, 2016 o 09:22

Panie Michale,
Chciałam odnieść się do rocznicy kursu „Pokonaj swoje długi” który przeszłam zaraz po premierze. Dzięki niemu od 17.05.2016 spłaciłam kredyt za szkołę, a wcześniej zlikwidowałam karty kredytowe i nierentowne ubezpieczenia oraz debety, i odkładam co miesiąc 1500 zł na konto oszczędnościowe. A to wszystko pomimo powiększenia rodziny w listopadzie.
Dziękuję Panu za wolność, świadomość i nowe życie. Czekam na książkę z zapartym tchem. Moim marzeniem jest by wiedza którą się Pan dzieli, funkcjonowała w edukacji publicznej już od podstawówki.Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 27, 2016 o 09:50

Hej Anno,

Bardzo dziękuję za Twój komentarz. Bardzo miło mi to przeczytać i zobaczyć, że kolejna osoba coraz lepiej radzi sobie z finansami. Super.

A co do „funkcjonowania mojej wiedzy w edukacji publicznej już od podstawówki” – myślę, że książka „Finansowy ninja” jest dobrym krokiem w tym kierunku. Wiążę z nią duże nadzieje w zakresie uzupełniania braków w edukacji szkolnej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 30, 2016 o 15:43

Michale,bardzo dziękuję za poprowadzenie za rękę przez całą tę akcję .Dziś wpłynęły na konta moje i męża pieniądze z premii. Dzięki !!!

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 30, 2016 o 18:22

Mi premii od Toyoty nadal nie wplynela. Ktos jest w podobnej sytuacji? Dzwonic do banku czy do Agory?

Odpowiedz

Monika Lipiec 4, 2016 o 16:33

Do Agory – adres i telefon masz we wpisie Michała powyżej. Ja kontaktowałam się na maila, poszło sprawnie (okazało się, że nie zaznaczyłam jakiejś zgody marketingowej – bank zadzwonił, odczytał, potwierdziłam i następnego dnia był mail o potwierdzenie danych).

Odpowiedz

Bartek Lipiec 1, 2016 o 11:47

Też nie dostałem.

Odpowiedz

vagabundo del mundo Lipiec 5, 2016 o 09:47

też nie dostałam. podany tel do agory nie jest w ogóle odbierany, na maile nie odpowiadają. wiem, że miałam wszystko zrobione poprawnie. to jakieś kpiny 🙁

Odpowiedz

vagabundo del mundo Lipiec 5, 2016 o 09:48

Monika, a Ty po interwencji dostałaś premię?

Odpowiedz

Monika Lipiec 15, 2016 o 13:32

Dostałam i całkiem sprawnie to poszło. Napisałam maila do Agory, odpisali, że przekazują sprawę do weryfikacji do Toyota Banku, kilka dni później zadzwonili z banku, że nie wyraziłam jednej zgody marketingowej, pani mi ją odczytała, powiedziałam że się zgadzam. Bodajże następnego dnia przyszedł mail z Agory, że bank zweryfikował mnie pozytywnie i proszą o dane do przelewu. Premia jest na koncie, dziś złożyłam w Toyota Banku wniosek o jego zamknięcie.

Odpowiedz

Witek Lipiec 5, 2016 o 16:04

Ja dzisiaj rozmawiałem z Agorą, nie dostali jakiś informacji od Toyota Banku przez co procedura nie została uruchomiona. Wszystko w trakcie wyjaśniania – zobaczymy jaki będzie finał. Parę minut wcześniej dzwonili do mnie też z Toyota Bank z propozycją przedłużenia lokaty na kolejne 100 dni – oprocentowanie 2,6%. Jest obecnie na rynku coś konkurencyjnego?

Odpowiedz

Michał Lipiec 5, 2016 o 22:38

Np GetIn Bank ma teraz 2,8% na nowe środki.

Odpowiedz

Monika Lipiec 15, 2016 o 13:37

BGŻ 3% dla nowych klientów (czyli takich, którzy nie mieli u nich konta w ciągu ostatnich 12 miesięcy)

Odpowiedz

lavinka Lipiec 21, 2016 o 15:56

Moim zdaniem oszczędzanie to nie tylko odkładanie grosza na stare lata, czy zbieranie na jakiś cel, ale przede wszystkim poskromienie rozpieprzania zarobionych pieniędzy na prawo i lewo. Tu „naród” ma największy problem. Sporo ludzi by oszczędzało, gdyby nie pokusy w postaci reklam na każdym kroku plus wyścig szczurów wśród znajomych, kto gdzie pojechał, czy co kupił. Ludzie się rujnują kredytami, byleby nie odstawać i uchodzić za biedaka. Z drugiej strony jeśliby społeczeństwo nagle zaczęło oszczędzać zamiast wydawać, załamałby się rynek usług i handlu, na którym póki co opiera się nasza gospodarka (po ubiciu przemysłu i zamordowaniu rolnictwa w latach 90).

Odpowiedz

Askadasuna Grudzień 31, 2017 o 10:42

Lavinka, ja aktualnie świadomie dziaduję, żeby opanować swoją chęć wydawania na lewo i prawo. Co prawda jest to też podyktowane chęcią jak najszybszej spłaty kredytów, ale, muszę się pochwalić, idzie mi naprawdę dobrze w ograniczaniu się 😉 zobaczymy tylko jak długo 😉

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: