Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Przewodnik prezentowy – mądre książki o finansach i biznesie

przez Michał Szafrański dodano 10 grudnia 2020 · 3 komentarze

Dzień Darmowej Dostawy

Oto krótki przewodnik po książkach, które zdecydowanie warto przeczytać. Bo właśnie takie trafiają do mojego sklepu z mądrymi poradnikami.

Tematem przewodnim mojego sklepu z książkami jest wsparcie na drodze od pracownika etatowego do przedsiębiorcy. Właśnie według tego klucza dodaję do oferty kolejne poradniki. Staram się jednocześnie, aby były to książki w jakiś sposób przełomowe – takie, które wyczerpująco traktują dany obszar tematyczny i są przede wszystkim poradnikiem praktycznym (Amerykanie mówią „actionable” – dającymi konkretne wskazówki do działania).

Niestety mam wrażenie, że w ogólnym zalewie książek na rynku znacznie więcej jest tych, które są teoretyczne i przegadane, i po których lekturze Czytelnik nadal zostaje z pytaniem „no fajnie się czytało, ale co ja mam konkretnie zrobić?”. Takich książek u mnie nie znajdziecie.

Poniżej znajdziecie kompletną rozpiskę tytułów dostępnych aktualnie w sklepie wraz z krótkim omówieniem każdego z nich. UWAGA: niektóre z nich mają małe lub bardzo małe stany magazynowe. Zdecydowanie nie brakuje za to klasycznych bestsellerów „Finansowy ninja” oraz „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. 🙂

Zapraszam do zakupów!

PRZEJDŹ OD RAZU DO SKLEPU →

Jak odnaleźć książkę dla siebie lub na prezent?

Gdy kupuję książki dla siebie, to lubię wiedzieć, w których obszarach mogą mnie wspomóc. To dlatego przygotowałem dla Was poniższą rozpiskę tematyczną odzwierciedlającą zakres poradników. To poniekąd także odwzorowanie kompetencji, które muszą stopniowo zdobywać osoby zainteresowane zerwaniem z etatem i przejściem do własnego biznesu. Ta droga zdecydowanie nie jest łatwa, ale może być bardzo wynagradzająca. No i każde dobre ułatwienie na niej = jest na wagę złota. Dosłownie. 🙂

Dla jasności: wiele z tych kompetencji przydaje się także w pracy etatowej – zwłaszcza tych związanych z budową marki osobistej (tu polecam zwłaszcza „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” i „Youpreneur”).

Przewodnik prezenty książki

ODWIEDŹ SKLEP →

Myślę, że interpretacja tej tabeli nikomu nie powinna nastręczać trudności. 🙂

Na swoje potrzeby dzielę w tym roku książki na trzy grupy:

  • Klasyczne bestsellery dla każdego
  • Książki dla przedsiębiorczych
  • Nowe książki o sprzedaży i obsłudze klientów

Moje książki = klasyczne bestsellery dla każdego

Oczywiście niezmiennie polecam moje klasyczne bestsellery, które są absolutnie ponadczasowe.

📖 Finansowy ninja

Finansowy ninjaBestsellerowy przewodnik po finansach osobistych sprzedany w ponad 106.000 egzemplarzy! Książka, której Wam szczególnie przedstawiać nie trzeba. Dość powiedzieć, że jest to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu. Praktycznej! (to słowo-klucz).

Osobiście uważam, że to po prostu bardzo dobre narzędzie (najlepsze jakie potrafiłem dotychczas stworzyć) do poprawiania stanu swoich finansów oraz nauki systematycznego generowania nadwyżek finansowych i odkładania ich na przyszłość.

Obecne „nowe wydanie 2019” jest jednocześnie najnowszym i jedynym dostępnym w sprzedaży. W magazynie mam jeszcze ok. 10.000 egzemplarzy tej książki, więc powinno wystarczyć dla wszystkich, którzy chcą zrobić prezent sobie lub komuś bliskiemu.

KSIĄŻKA „FINANSOWY NINJA” →

📖 Zaufanie, czyli waluta przyszłości

Zaufanie-400-3To bestseller sprzedany już w ponad 30.000 egzemplarzy, który najtrudniej mi określić jednym zdaniem. Najuczciwiej będzie powiedzieć, że to pomocna lektura dla osób rozważających rzucenie etatu i otworzenie własnej firmy dającej szansę na dużo wyższe zarobki.

To także dokumentacja pierwszych 5 lat rozwoju mojej firmy, czyli biznesu internetowego opartego na zaufaniu. Kulisy drogi dosłownie od „blogowego zera” do firmy generującej co roku milionowe przychody oraz zyski. Bez pudrowania – oraz z mocną analizą tego, co się nie udało oraz przyczyn takiej sytuacji.

To także książka z mocnym rysem biograficznym – od takiej praktycznej strony pokazującej zestaw zasad oraz podjętych działań, które zaowocowały takim a nie innym efektem.

No i w końcu – to także poradnik, który przez jury konkursu Economicus 2019 wyróżniony został tytułem „Najlepszego poradnika biznesowego” polskiego autora. Ja nie jestem w stanie mówić o jakimkolwiek moim dziele per „najlepsze” i serio uważam, że to nie autor powinien wartościować swoje dzieła. Niemniej jednak, gdy zewnętrzne, uznane gremium dochodzi do takiego wniosku = pozostaje się tylko cieszyć i śmiało na nie powoływać.

KSIĄŻKA #ZCWP →

Nowe książki o sprzedaży i obsłudze klientów

Zacznę od nowości. W tym roku wprowadziłem do oferty dwa tytuły, z których obydwa są dosyć specjalistyczne, a jednocześnie bardzo przydatne – zwłaszcza w czasach koronawirusa, gdy sporo biznesów musiało zmienić swój dotychczasowy sposób obsługi klienta.

📖 Siła Subskrypcji

Siła subskrypcjiSiła Subskrypcji to polskojęzyczny przekład książki „Automatic Customer”, która wyjaśnia jak zdobywać klientów i zbudować dochodowy biznes abonamentowy w dowolnej branży.

Książka świetnie przedstawia 9 modeli biznesowych opartych na subskrypcji, wyjaśnia dlaczego klienci abonamentowi kupują więcej niż jednorazowi i dlaczego dochód z subskrypcji jest mniej podatny na zmiany niż z jednorazowego zakupu. Dobrze wyjaśnia także, jakie parametry stosować do oceny zdrowego biznesu, co już samo w sobie może być dosyć „trzeźwiące” dla wszystkich tych, którym wydaje się, że ich firma ma jakąś konkretną wartość.

Często otrzymuję pytania, czy „Klan Finansowych Ninja” to efekt przeczytania tej książki, bo w zasadzie idea subskrypcyjnego klubu doskonale ją odzwierciedla. Niestety nie – książkę przeczytałem dopiero na finalnym etapie przygotowań klanu. A swoją drogą przypominam, że już za tydzień kończy się nabór do #KFN.

KUP KSIĄŻKĘ „SIŁA SUBKSRYPCJI” →

UWAGA: książka na wyczerpaniu. W chwili publikacji artykułu mam w magazynie dosłownie 370 egzemplarzy. Dodruk będzie dostępny w styczniu.

📖 Nigdy więcej nie trać klienta

Nigdy więcej nie trać klientaTen tytuł to absolutna nowość i jednocześnie książka, której lektura była dla mnie dosłownie bolesna. Brutalnie uświadamiała mi bowiem, jak wiele braków mam w obszarze dbania o zadowolenie moich Klientów (chociaż wydawało mi się, że robię to nienajgorzej).

Poradnik pokazuje kompletny proces dbania o satysfakcję klienta na każdym z etapów realizacji zamówienia (przed, w trakcie i po). Autor wyróżnia aż osiem etapów budowania pozytywnego doświadczenia klienta i daje bardzo konkretne wskazówki jak w 100 dni trwale zmienić pojedynczą sprzedaż w długotrwałą relację. Książka zawiera też liczne przykłady i analizy z różnych branż m.in. uzmysławiając jak o zadowolenie klientów dbają Lady Gaga i Tony Robbins.

Dla wielu przedsiębiorców będzie to taka gorzka pigułka, którą trzeba przełknąć, aby uzdrowić swoją obsługę klienta. Jednak olbrzymim plusem książki jest to, że daje ona bardzo konkretne wskazówki oraz pomysły na to, jak przejść na następny poziom obsługi klienta. Absolutnie fenomenalna książka! A rzadko zdarza mi się cokolwiek aż tak komplementować. Myślę, że NWNTK doczeka się oddzielnej recenzji na moim blogu.

KUP KSIĄŻKĘ #NWNTK →

UWAGA: książka na wyczerpaniu. W chwili publikacji artykułu mam w magazynie dosłownie 580 egzemplarzy. Dodruk będzie dostępny w styczniu.

Pozostałe książki dla przedsiębiorczych

W mojej ofercie znajdziecie jeszcze cztery książki, które adresują różne obszary przedsiębiorczości. Niektórym z nich poświęciłem oddzielne wpisy na blogu (linki do opisów oraz rozmów z ich autorami znajdują się w sklepie)

Gdybym dzisiaj miał zalecać odpowiednią kolejność ich czytania, to byłaby taka:

📖 Youprenuer

YoupreneurAutorem książki jest Chris Ducker, przedsiębiorca i właściciel kilku firm zatrudniających 450 pracowników.

To bardzo instruktażowa książka jak zbudować firmę opartą na marce osobistej jej twórcy. Poradnik przeprowadza przez trzy aspekty budowy rentownego biznesu z wykorzystaniem internetu i mediów społecznościowych – budowanie marki, sprzedaż oraz zarabianie (i konstruowanie polityki cenowej).

You = Ty, a entrepreneur to po polsku przedsiębiorca. Youpreneur to termin wymyślony przez autora, który określać ma przedsiębiorców budujących swoje firmy w oparciu o markę osobistą. Świadomie wykorzystujących swoją rozpoznawalność, magnetyzm, umiejętności i szeroko rozumiane plusy i minusy (zalety i wady) swojej osoby, do budowania trwałych relacji ze swoim audytorium oraz zarabiania na swojej marce osobistej.

Jednocześnie jest to książka, która stanowi idealny łącznik pomiędzy budowaniem marki osobistej a biznesem. Po lekturę tę mogą sięgnąć zarówno osoby, która chcą się dowiedzieć jak zarabiać na marce osobistej, jak i przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę, ale nie radzą sobie z komunikacją w mediach społecznościowych.

KUP KSIĄŻKĘ „YOUPRENEUR” →

UWAGA: książka na wyczerpaniu. W chwili publikacji artykułu mam w magazynie dosłownie 350 egzemplarzy. Dodruk będzie dostępny w styczniu.

📖 Firma, czyli Ty

Firma czyli TyAutorem książki jest Paul Jarvis, przedsiębiorca kwestionujący „wzrost” jako główne kryterium mierzenia sukcesu firm.

To manifest budowania firm, które chcą pozostać małymi. To jasna lampa na drodze tych przedsiębiorców, którzy z premedytacją chcą budować firmy jednoosobowe – bez zapracowywania się i jednocześnie dające właścicielom szansę na korzystanie z uroków życia. Można powiedzieć, że obok przeczytanego dawno, dawno temu „100$ Startup” książka „Firma, czyli Ty” jest jedną z najważniejszych publikacji na mojej drodze solo-preneura – jedno-osobowego przedsiębiorcy układającego biznes bardzo pod siebie.

Przeczytałem FcT zdecydowanie za późno, bo trafiła ona do mnie w takim momencie, w którym miałem już mocno ugruntowane zdanie na temat tego, jak chcę prowadzić własną firmę. Niemniej – dała mi sporo spokoju i pocieszyła, że nie tylko ja mam takie rozkminy.

KUP KSIĄŻKĘ „FIRMA, CZYLI TY” →

UWAGA: mam średni stan magazynowy tej książki. W chwili publikacji = około 900 egzemplarzy. Dodruk będzie dostępny w styczniu.

📖 Gotowi na Start

Czasem zachowujemy się jak naiwne dzieci. Nie odrabiamy „pracy domowej”, ale liczymy na to, że klienci wystawią nam najlepszą ocenę i zapłacą za nasze produkty. A co jeśli produkt nie chwyci?

Panaceum na to właśnie pytanie jest książka „Gotowi na start” – poradnik jak testować pomysły na produkty i usługi, zanim jeszcze wyda się pieniądze na ich przygotowanie i wprowadzenie na rynek. Jego autorem jest amerykański bloger Pat Flynn, który był moją dużą inspiracją.

Książka świetnie rozszerza wiedzę o zarabianiu pieniędzy przedstawioną w „Finansowym ninja” oraz “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” i stanowi dobry wstęp dla wszystkich, którzy myślą o własnym biznesie, ale mają obawy czy ich produkty i usługi „chwycą”. Zamiast się domyślać – lepiej przetestować.

KUP KSIĄŻKĘ „GOTOWI NA START” →

UWAGA: książka na wyczerpaniu. W chwili publikacji artykułu mam w magazynie dosłownie 250 egzemplarzy. Kolejna dostawa = w styczniu.

📖 Sztuka odpuszczania

Sztuka odpuszczaniaInspirująca książka Pata Flynna, twórcy bloga Smart Passive Income, przedstawiająca Jego drogę biznesową w internecie.

Pat Flynn szczerze dzieli się emocjami i wątpliwościami, jakie towarzyszyły mu podczas przejścia od jednoosobowego przedsiębiorcy do roli CEO w biznesie zatrudniającym pracowników. Dobra lektura dla tych, którzy obawiają się zatrudniania, ale nie chcą być jednoosobowi. W pewnym sensie inny punkt spojrzenia niż w książce „Firma, czyli Ty”. Po prostu inna droga…

KUP KSIĄŻKĘ „SZTUKA ODPUSZCZANIA” →

UWAGA: książka na totalnym wyczerpaniu. W chwili publikacji artykułu mam w magazynie 113 egzemplarzy. Kolejna dostawa = w styczniu.

Pakiety dla przedsiębiorczych

Jeśli chcecie dodatkowo zaoszczędzić, to polecam kupować książki w pakietach. W przypadku niektórych z nich ceny są bardzo atrakcyjne.

Przykładowo: „Pakiet 4x Biznes”, czyli czterech książek dla przedsiębiorczych, kosztuje 169,90 zł, chociaż pojedynczo za książki trzeba byłoby zapłacić 219,60 zł. Oszczędność wynosi więc ok. 50 zł. 🙂

Pakiet 4x biznes

KUP PAKIET 4X BIZNES →

Co więcej – pakiet ten dostępny jest zarówno w firmie książek papierowych, jak również w formie czterech e-booków oraz czterech audiobooków. Do wyboru, do koloru. 🙂

PEŁNA OFERTA KSIĄŻEK I PAKIETÓW W SKLEPIE →

Jak otrzymać dostawę przed Świętami

W sklepie znajdziecie różne warianty dostaw, ale – w tym zwariowanym czasie – polecam przede wszystkim skorzystanie z kuriera Fedex lub Paczkomatów. Fedex ma obecnie najwyższy współczynnik skutecznych dostaw. Paczkomaty z kolei są szybkie i wygodne chociaż… przed Świętami są obłożone, więc musicie mieć świadomość, że wybierając tę metodę może się okazać, że będziecie stać w kolejce do samochodu obok paczkomatu.

Byłbym jednak bardzo ostrożny co do Pocztexu (kuriera Poczty Polskiej). W ostatnim czasie Poczta Polska stosuje wyjątkowo słaby wybieg odrzucając wszystkie zgłaszane reklamacje „z powodu koronawirusa”. Czujcie się ostrzeżeni!

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 3 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Michał Grudzień 11, 2020 o 11:27

Maila dostałem za późno.. bo dziś 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 12, 2020 o 13:45

Hej Michale,

Szczerze odradzam posiadanie skrzynki na WP i Interia. Dostarczalność e-maili do obu jest wysoce przypadkowa.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

David Grudzień 29, 2020 o 11:33

Wykonujesz swietną pracę. Z przyjemnością czyta się Twój Blog Michale:)

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: