Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

FinBlog 2015 – konferencja blogerów finansowych dla Czytelników blogów

przez Michał Szafrański dodano 21 sierpnia 2015 · 80 komentarzy

FinBlog 2015

24 września – zarezerwujcie tę datę. To tego dnia 5 blogerów finansowych i ja spotkamy się na żywo z 200 uczestnikami wyjątkowej konferencji.

Pomysł zorganizowania konferencji dla Czytelników blogów finansowych chodził mi po głowie od 2013 roku. Od czasu, gdy uczestniczyłem wirtualnie w amerykańskiej konferencji FinCon organizowanej przez tamtejszych blogerów. Z imprezy, której pierwsza edycja była po prostu spotkaniem blogerów finansowych, po kilku latach wyrosła olbrzymia konferencja finansowa. Przyjeżdżają na nią przedstawiciele mediów, analitycy i doradcy finansowi, księgowi, a także uznani autorzy książek dotyczących finansów osobistych i inwestowania.

Wspólnie ze Zbyszkiem Papińskim (App Funds) oraz Marcinem Iwuciem (Finanse bardzo osobiste) zdecydowaliśmy się zorganizować podobne wydarzenie w Polsce. Nasze zaproszenie przyjęli także Maciej Samcik z bloga Subiektywnie o finansach oraz Michał Pałka prowadzący blog LiveSmarter.pl. Zaczynamy skromnie organizując po prostu spotkanie dla Czytelników naszych blogów, w trakcie którego będziecie mogli zobaczyć wystąpienia krajowych blogerów finansowych. Konferencję poprowadzi Paweł Cymcyk, autor bloga DNA Rynków i jednocześnie prezes Związku Maklerów i Doradców.

Zapraszam do lektury wpisu opisującego to wydarzenie. 🙂

UWAGA: Transmisja LIVE z konferencji FinBlog 2015 odbywa się na Periscope i można ją oglądać również z komputerów pod adresem https://jakoszczedzacpieniadze.pl/LIVE

Zapraszamy!

Szczególny partner konferencji

Początkowo planowaliśmy zorganizować konferencję wyłącznie samodzielnie. Bez angażowania partnerów – zwłaszcza finansowych. Z jednej strony chcieliśmy być w pełni niezależni i nie rodzić nawet cienia podejrzenia co do wiarygodności całego wydarzenia. Z drugiej, uznaliśmy też, że stać nas na to, by wspólnie sfinansować organizację wydarzenia. W ramach podziękowania dla Was, że z nami jesteście i czytacie nasze blogi.

Ten pierwszy raz miał być skromny, bez rozmachu, a jednocześnie w pełni nasz i bez “czasu antenowego” dla ewentualnych partnerów. Z założenia miało to być spotkanie blogerów z Czytelnikami. Gdy jednak ogłosiłem na blogu, że FinBlog 2015 będzie miał miejsce 24 września, to zgłosiło się do mnie kilka firm i organizacji, które były bardzo zainteresowane obecnością na tym wydarzeniu. Wszystkim tym firmom bardzo mocno dziękuję i od razu zapraszam do kontaktu przy następnej okazji. 🙂

Wspólnie z Marcinem i Zbyszkiem odrzuciliśmy większość propozycji, ale jedna zmusiła nas do bardzo głębokiego zastanowienia. Skontaktował się z nami Narodowy Bank Polski, co – nie ukrywam – było dla nas wyjątkowo nobilitujące. Uzgodniliśmy, że współpraca z NBP nie będzie miała jednak wpływu na zawartość merytoryczną konferencji. NBP zapewni obecność osób, które będą mogły odpowiedzieć na Wasze pytania związane z europejską integracją gospodarczą i walutową czy też z prowadzoną przez NBP kampanią społeczną „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz” przestrzegającą przed pochopnym podpisywaniem umów (w szczególności finansowych).

Narodowy Bank Polski

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszam, że wyłączny patronat nad konferencją FinBlog 2015 objął Narodowy Bank Polski, którego podstawowym celem jest dbanie o wartość pieniądza. Zachęcam jednocześnie do odwiedzenia serwisów internetowych prowadzonych przez NBP: zanim-podpiszesz.pl oraz euro.nbp.pl.

Czytaj także: Finanse osobiste w piątek 13-ego – filmy z FinBlog sposobem na uniknięcie pecha w portfelu

Dla kogo jest ta konferencja?

Dla Was – dla Czytelników blogów finansowych. Policzyliśmy, że jest Was w tej chwili grubo ponad pół miliona osób miesięcznie i liczba ta systematycznie rośnie. Wielu z Was czyta więcej niż jeden blog. Głęboko wierzymy, że poza ich lekturą i oglądaniem naszych filmów, będziecie również chcieli spotkać się z nami osobiście i posłuchać o sposobach na poprawę własnych finansów, oszczędzanie pieniędzy, zwiększanie zarobków i inwestowanie.

Bardzo serdecznie zapraszamy również na FinBlog 2015 innych blogerów finansowych. Miło nam będzie uścisnąć Wam rękę, jak również usłyszeć konstruktywną krytykę tego wydarzenia. Jeśli będzie się ono podobać, to być może za rok wspólnymi siłami uda nam się zorganizować coś jeszcze większego i fajniejszego.

Sprawdź również: Problemy przy sprzedaży biletów na FinBlog 2015, czyli co poszło nie tak?

Koszty udziału w konferencji

Nie ukrywam, że dzięki współpracy z NBP tylko część kosztów organizacji tegorocznej edycji FinBlog jest finansowana przez nas – solidarnie  z własnych kieszeni (wszyscy zaangażowani blogerzy). I chociaż moglibyśmy zaprosić Was do udziału w konferencji całkowicie bezpłatnie, to zdecydowaliśmy się tego nie robić.

Z konferencjami bezpłatnymi często jest tak, że rezerwowane są wszystkie wejściówki, po czym na samym wydarzeniu pojawia się mniej niż połowa osób. Jednocześnie takie “puste rezerwacje” blokują miejsca dla tych osób, które mogłyby zamiast nich wziąć udział w wydarzeniu. Chcemy tego uniknąć – także ze względu na “kameralność” tegorocznej imprezy. W sali, którą wynajęliśmy, możemy ugościć maksimum 200 osób. Wiem, że to niedużo. Zdarzało się, że na spotkania #JOPlive zgłaszała się podobna ilość osób. Tym bardziej zależy nam, by na sali nie było pustych miejsc i prosimy o przemyślaną decyzję o ewentualnym uczestnictwie.

Wprowadzamy symboliczną opłatę za rezerwację wejściówki na FinBlog 2015 = 14,99 zł brutto. Ale to nie jedyne ograniczenie “dostępności”. Dodatkowo, aby wyrównać Wasze szanse w zakresie zakupu biletów, udostępniać je będziemy stopniowo:

  • Dzisiaj i na początku przyszłego tygodnia ukażą się na naszych blogach wpisy informujące o konferencji.
  • Sprzedaż pierwszej puli 100 biletów ruszy dokładnie w czwartek 27 sierpnia o godzinie 12:00.
  • Równo tydzień później, czyli w czwartek 3 września o 12:00, udostępnimy drugą i ostatnią pulę 100 biletów.

Zapiszcie sobie te daty. Przypomnę także o nich w mediach społecznościowych i newsletterze (zachęcam, aby się na niego zapisać, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście).

Stroną, na której można będziecie mogli dokonać zakupu wejściówki, jest FinBlog2015.konfeo.com (zmiana dostawcy).

Przychody z biletów idą na cele charytatywne

Tak jak napisałem wcześniej, chcemy sami sfinansować organizację tej konferencji. Przychody z biletów nie będą służyły pokryciu naszych kosztów. Wszystkie Wasze wpłaty (oczywiście po odliczeniu podatku VAT i kosztów obsługi transakcji) trafią do organizacji dobroczynnych. Zdecydowaliśmy się po równo wesprzeć dwie z nich:

  • Połowa przychodów z biletów trafi do Pajacyka, którego całym sercem wspieram.
  • Druga połowa przychodów z biletów trafi do Stowarzyszenia WIOSNA na wsparcie akcji “Szlachetna Paczka”, którą również całym sercem wspiera Marcin.

Miejsca i agenda konferencji FinBlog 2015

No to skoro kwestie organizacyjne mamy już za sobą, to wypada napisać nieco więcej o samej konferencji.

Odbędzie się ona w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 56/66 w Warszawie, w dniu 24 września 2015 r. Bardziej szczegółowe informacje otrzymają te osoby, które skutecznie przejdą rejestrację.

Godzinę rozpoczęcia FinBlog 2015 dobraliśmy w taki sposób, aby uczestnicy spoza Warszawy mogli spokojnie przyjechać do stolicy i wrócić tego samego dnia. Zaczynamy o 11:00 i kończymy o 17:00. Na całość złoży się 5 wystąpień oraz 45-minutowy panel, podczas którego odpowiemy na Wasze pytania. W przerwach będzie też czas na swobodną rozmowę. Jesteśmy tam wyłącznie do Waszej dyspozycji.

Szczegółową agendę i informacje o każdym z prelegentów znajdziecie na stronie FinBlog2015.konfeo.com. Tutaj zamieszczam samą agendę:

11:00 - 11:10Powitanie
11:10 - 11:55Jak zarabiać na promocjach bankowych 6000 złotych rocznie?
Michał Pałka, LiveSmarter.pl

Kilkaset złotych, drogi tablet, a do tego zwrot części wydatków w sklepach - właśnie w taki sposób banki próbują nas nakłonić do skorzystania z ich produktów i… liczą na nasze potknięcie. Jak więc mądrze wybierać i korzystać z promocji bankowych? Gdzie szukać haczyków? Wreszcie jak spełniać warunki kilku promocji na raz, zarabiać kilkaset złotych miesięcznie i wcale nie tracić na to zbyt dużo czasu?
11:55 - 12:40Czy blogerzy mogą zastąpić dziennikarzy?
Maciek Samcik, Subiektywnie o finansach

O społecznościach, które coraz bardziej zmieniają świat finansów oraz mediów. I o tym dlaczego bloger bywa skuteczniejszy od dziennikarza.
12:40 - 13:10Przerwa
13:10 - 13:55Jak oszczędzać i inwestować, aby nie zwariować
Zbyszek Papiński, App Funds

Oszczędzanie i inwestowanie to nie tylko same suche liczby i matematyka, ale także emocje. Mimo że wszyscy myślimy o sobie jako o osobach rozsądnych, podejmujących racjonalne decyzje ekonomiczne, jednak wpadamy w liczne pułapki, często zastawione przez nasz własny umysł. Jakie są to pułapki? Jak ich unikać?
13:55 - 14:40Jak zadbać o własne finanse nie komplikując swojego życia?
Marcin Iwuć, Finanse bardzo osobiste

Żyjemy z dnia na dzień, pracujemy co sił, pędzimy przed siebie na oślep. Gdy nie widzimy postępów, szukamy złożonych rozwiązań. Tymczasem to, co naprawdę ważne, z reguły jest bardzo proste. Opowiem o kilku niezwykle prostych zasadach, które pomogą Ci zadbać o własne finanse.
14:40 - 15:10Przerwa
15:10 - 15:55Inwestowanie w siebie i własny biznes, jako droga do szybszej emerytury
Michał Szafrański, Jak oszczędzać pieniądze

Jak odłożyć tyle pieniędzy, aby móc pracować tylko dla przyjemności, a nie dlatego, że musimy? - takie pytanie trapi wiele osób zastanawiających się nad swoją przyszłością. Co musi się stać, aby móc przejść na emeryturę w wieku 40 lub 50 lat? Jak możemy inwestować pieniądze, jeśli boimy się rynków kapitałowych?
15:55 - 16:40PANEL DYSKUSYJNY z wszystkimi prelegentami

Pytania od prowadzącego i publiczności.
16:40 - 17:00Podsumowanie i zakończenie konferencji

Zobaczymy się?

Uwielbiam publikować dla Was takie wiadomości. Wygląda na to, że kolejny udało się poskładać w całość kolejny, duży projekt. Jestem przekonany, że konferencja będzie dla Was interesująca. Gorąco zachęcam do uczestnictwa – czy to osobistego, czy poprzez streaming w aplikacji Periscope.

A tymczasem życzę miłego oczekiwania do czwartku w przyszłym tygodniu. 🙂 Do usłyszenia.

FAQ, czyli najczęstsze pytania

Wiem, że za chwilę pojawią się w komentarzach pytania dotyczące tej konferencji. Zamieszczam od razu odpowiedzi na te najbardziej oczywiste i sukcesywnie będę rozbudowywał tę listę.

1. Czy będzie transmisja na żywo z konferencji w Internecie?

Tak. Planuję realizować transmisję wszystkich prezentacji przez aplikację Periscope. Można ją oglądać na telefonach z iPhone i Android lub w przeglądarce internetowej. Powiadomienia o udostępnieniu przeze mnie każdej kolejnej transmisji wysyłane są na Twitterze oraz w aplikacji Periscope. Dlatego zachęcam do śledzenia mnie w obydwu tych kanałach (@szaffi).

UWAGA: Transmisję LIVE można oglądać również z komputerów pod adresem https://jakoszczedzacpieniadze.pl/LIVE

2. Czy udostępnicie nagrania wideo wystąpień po konferencji?

Cała konferencja FinBlog 2015 będzie nagrywana. W ciągu około miesiąca po niej planuję udostępnić zapis wszystkich prelekcji w formie wideo na moim kanale YouTube. Informację o dostępności filmów umieszczę także na blogu.

3. Czy na miejscu, w trakcie konferencji dostępne będzie jakieś jedzenie?

Tak – przewidujemy skromny catering dla uczestników konferencji.

4. Jak najwygodniej dojechać na miejsce konferencji?

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się bardzo blisko stacji Centrum Nauki Kopernika na drugiej linii metra.

5. Co zrobić jeśli mam problemy z zamówieniem?

Obsługą wszystkich ewentualnych problemów z zamówieniami biletów zajmuje się Michał współpracujący z Marcinem Iwuciem. Można do niego pisać na adres [email protected]

Zobacz także: Relacja z FinBlog 2015 i kilka przemyśleń po pierwszej konferencji blogerów finansowych

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 73 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

bartek Sierpień 21, 2015 o 10:24

W Polsce jest tylko Warszawa?

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 10:39

Hej Bartek,

Kpisz czy o drogę pytasz? Następnym razem zadawaj proszę konkretne pytania. Taki komentarz nadaje się wyłącznie do usunięcia – nic nie wnosi.

Konferencja zaczyna się o 11:00 właśnie po to, by każdy kto jest z innego miasta/miejscowości mógł dojechać wstając wcześnie rano tego samego dnia.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Sierpień 21, 2015 o 10:41

Na pewno nie, ale w końcu to stolica. Nie dziwię się, że pierwsza konferencja tego Grona odbędzie się właśnie tam. Sam jestem z Łodzi i gdyby odbywała sie w moim mieście, na pewno wziął bym w niej udział. Jednak będzie transmisja, więc po publikacji na youtube z przyjemnością obejrzę.
Aha, przepraszam organizatorów za wchodzenie w Wasze kompetencje co do informowania i odpowiadania 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 10:50

Hej Michał,

Dziękuję. 🙂 Nie ma za co przepraszać. Świetna odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Sierpień 21, 2015 o 10:47

W Polsce jest nie tylko Warszawa, ale jeśliby znaleźć miejsce, którego odchylenie standardowe odległości każdego Polaka do niego jest najmniejsze to wyszłoby pewnie w okolicach Warszawy 🙂 Także jest to miejsce optymalne – zwłaszcza na pierwszą konferencję. Kolejne mogą być pewnie w innych miastach.

Odpowiedz

Marcin Mniej Sierpień 21, 2015 o 19:09

Tak to już jest z tą Warszawą, że jest w centrum 🙂
Ależ ja bym chciał być na tej konferencji. Podziękować osobiście Tobie Michał i Marcinowi, choćby przybić piątkę i powiedzieć krótko „Dziękuję”.

Z innej beczki – czy obecność Macieja Samcika nie wydaje się Wam nieporozumieniem?

Czy obecność dziennikarza Gazety Wyborczej, która w ostatnich tygodniach rozpętała falę hejtu i nienawiści wobec wszystkich, którzy ośmielili się zauważyć że w Polsce nie wszystko jest idealnie i istnieje wielka bieda szczególnie wśród dzieci, na evencie z którego opłaty idą na akcję PAJACYK, tylko mnie wydaje się kosmicznym absurdem?!

Michał, swoją pracą ufundowałeś ile – kilka tysięcy? obiadów dla biednych dzieci. Ile potencjalnych obiadów zniszczyła swoim działaniem gazeta Macieja Samcika? Ja musiałem angielską gazetę przeczytać, żeby się dowiedzieć że Polska w zeszłym roku przeskoczyła Rumunię w ilości dzieci żyjących w skrajnej biedzie. Wiedzieliście o tym? Maciej Samcik o tym wie? Czy dziennikarz Gazety Wyborczej wie co to jest Pajacyk?

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 22, 2015 o 00:08

Hej Marcin,

Niestety generalizujesz i uogólniasz. Proponuję żebyś oceniał działalność Maćka przez pryzmat tego co On robi, a nie nakładając sobie ogólny filtr „GW jest zła”. Maciek Samcik robi świetną robotę – nie tylko dziennikarsko, ale także na blogu (albo przede wszystkim na blogu – wszystko zależy od perspektywy). Chciałbym móc się pochwalić taką liczbą skutecznych interwencji co On. Każdy z blogerów uczestniczących w tej konferencji, to osoba, która swoją pasją do edukacji w zakresie finansów osobistych robi wiele dobrego – przynajmniej w mojej opinii.

Piszesz o skrajnej biedzie czy o niedożywieniu? Nie mylmy pojęć proszę. Chcesz brzmieć wiarygodnie – podeprzyj się proszę konkretnymi danymi podając źródła. Czy stosując swoje porównanie do Rumunii wziąłeś poprawkę na 2x mniejszą liczbę ludności tam niż w Polsce?

Wracając do meritum: wieszanie psów na Maćku uważam za nadużycie. Masz prawo do swojej opinii, ale proponuję Ci byś po prostu zapoznał się bliżej z działalnością Maćka.

A i tak przy okazji żeby zachwiać Twoim światopoglądem – też kiedyś byłem dziennikarzem Gazety Wyborczej. Czy to w jakiś sposób wpływa na Twoją ocenę mojej obecnej działalności? 😉

Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia

Odpowiedz

Marcin Mniej Sierpień 22, 2015 o 01:16

Hej Michale!

Przyjmuję Twój komentarz na klatę – co tu dużo pisać, po prostu masz rację.

Znałem Macieja Samcika tylko jako dziennikarza Gazety Wyborczej, członka tego środowiska, które kiedyś było dla mnie drogowskazem a dziś jest… nieważne. Ale od dzisiaj czytam jego bloga i jestem pod wrażeniem jego profesjonalizmu i po prostu dobrej roboty.

Co wcale nie oznacza, że zmieniam swoje zdanie na temat samej Wyborczej.

Podsumowując – będę ostrożniejszy w formułowaniu opinii. Łatwo uogólniać, szufladkować itd. Należą mi się bęcki za to 🙁 MS przepraszam.

Życzę powodzenia w konferencji, chociaż wiem że będzie na najwyższym poziomie, jak zawsze.

PS. Dzisiaj razem z Twoim newsletterem przyszedł inny, od firmy w której kupowałem domenę. Ogłosili promocję na te nowe domeny, typu .london itd.

Jednym z rozszerzeń była .ninja – i od razu pomyślałem o Tobie i o Twojej przyszłej książce. Pieniadze.ninja? Brzmi tak sobie. Moze pieniezny.ninja? Eee. Finansowy.ninja? TO JEST TO! 🙂 Mysle sobie – wysle maila do Ciebie z info żebyś sobie kupił. Fajny pomysł na adres.

Ale… domena zajeta. Sprawdzam Whois z ciekawosci…

Michale, chapeau bas! 🙂

Odpowiedz

Marta Sierpień 21, 2015 o 10:37

Brawo, Michał, jak zwykle – idziesz jak burza! Gratuluję, super, że udało się Wam przygotować takie ciekawe wydarzenie, jestem pod wrażeniem i czekam niecierpliwie na możliwość uczestnictwa, choćby zdalnego.

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 12:39

Dziękuję Marto.

Odpowiedz

Dominik Sierpień 21, 2015 o 10:43

Michał,

Nie mogłem się doczekać Waszej konferencji. Mam nadzieję, że uda mi się kupić bilet 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 12:39

Powodzenia Dominik i do zobaczenia.

Odpowiedz

Piotrek Sierpień 21, 2015 o 10:47

W przyszłym roku zapraszamy na Śląsk!

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 12:39

Kto wie… może będę jeszcze w tym roku 🙂

Odpowiedz

Wojtek Sierpień 21, 2015 o 11:12

Cześć,
bardzo się cieszę, że są już konkrety bo codziennie sprawdzałem od kilku tygodni 😉
Muszę powiedzieć że to trochę ‚skandal’, że tylko 200 osób, szczególnie kiedy macie ‚współsponsora’ 🙂 Chociaż, faktycznie ten ‚kameralny’ klimat może być ciekawy.

Pytanie: Jakie dane będą potrzebne, żeby kupić bilet? To ważne, szczególnie kiedy kupuje się dla kilku osób. Czy bilety będą imienne?

Pozdrawiam i nie mogę się doczekać naszego pierwszego spotkania
Wojtek

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 12:38

Hej Wojtek,

Tak – bilety będą imienne. Z tego co kojarzę wystarczy imię, nazwisko i adres e-mail. Poprosiłem jeszcze Michała (adres w FAQ) o potwierdzenie, czy rzeczywiście wystarczą tylko te dane.

Co do liczby osób – salę mieliśmy zarezerwowaną i potwierdzoną jeszcze zanim pojawił się Partner. Zakładaliśmy, że wszystko organizujemy własnym kosztem a do tego – to pierwszy raz, więc trochę baliśmy się robić z tego imprezę masową. 😉 Koordynacji jest i tak sporo. Ale właśnie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc od początku zakładaliśmy, że całość będzie filmowana.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Barczak Sierpień 21, 2015 o 12:47

Cześć,
odpowiadając na Twoje pytanie. Zgadza się – bilety są imienne – jedyne co musisz podać podczas zakupu biletu to Imię, Nazwisko, adres e-mail, oraz wybrać formę płatności. Dostępne metody płatności:
– offline – czyli zwykły przelew bankowy
– online – przelew błyskawiczny za pomocą systemu DotPay.

Odpowiedz

Wojtek Sierpień 21, 2015 o 13:15

A czy będzie ograniczenie ilości biletów jakie można kupić w jednej transakcji?

Odpowiedz

Michał Barczak Sierpień 21, 2015 o 13:46

Hej,
Jeśli się nie mylę Evenea standardowo ogranicza możliwość do zakupów max 10 biletów. Jeśli taka sytuacja by się zdążyła, będę kontaktował się osobiście z taką osobą, aby uniknąć niepotrzebnego zajmowania miejsc.

Odpowiedz

Klaudia Sierpień 21, 2015 o 11:54

Świetny pomysł chętnie obejrzę relację w Krakowie:) pozdrawiam!!!

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 12:32

Hej Klaudia,

Nie zapomnij śledzić mnie na Twitterze. To tam będę tego dnia publikował linki do transmisji na żywo.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Magda z finansenaobcasach.info Sierpień 21, 2015 o 12:13

Ojej, akurat mam wtedy urlop. Jeśli uda mi się kupić wejściówkę, to postaram się zrobić tak, by być wtedy w Polsce 🙂 W końcu zapraszacie też innych blogerów finansowych. Nie mogę przegapić takiego wydarzenia!

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 21, 2015 o 12:31

Zapraszamy zapraszamy 🙂 Do zobaczenia.

Odpowiedz

emilia Sierpień 21, 2015 o 12:20

Świetnie. Idę ja albo mąż. Najbardziej mnie interesuje Twój wykład. Maciej Samcik jest słaby, mogłeś go kimś zastąpić. Tematy dobre, panel tez może być ciekawy. Gratuluję Ci ciągłych nowych pomysłów 🙂

Odpowiedz

Dana Sierpień 21, 2015 o 20:12

Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii, ale… W jakim sensie Maciej Samcik jest słaby? Merytorycznie? Warsztatowo? Czy że nie bierze sto kilo na klatę? 😉

Osobiście bardzo sobie cenię to, co robi Maciej. Pomógł wielu osobom, wyciągnął z tarapatów finansowych… Jak czytam, że on jest słaby, to zastanawiam się, jakie kryteria były brane przy takiej ocenie… Pozdrawiam!

Odpowiedz

twojtyp Sierpień 21, 2015 o 13:36

Fajny pomysł, z chęcią wezmę udział w konferencji

Odpowiedz

Hugo Sierpień 21, 2015 o 13:41

… ooooo jaaaaa ale obsada…. jestem czytelnikiem każdego z Was i ta niesamowita obsada zachęca mnie do włączenia się do walki o limitowane wejściówki 🙂
….
a wprawę mam 🙂 począwszy od walki o limitowane bilety na koncerty (ostatnio udało się podczas 5 minutowej sprzedaży) porzez „turnieje sprawnościowe Lidla” np. o Crocs -y czy Wittchena :):):)

Czyli co… ustawienie alarmu w teleofnie… i czekamy 🙂

Odpowiedz

J.N. Sierpień 21, 2015 o 14:04

Mam nadzieję, że będzie możliwość obejrzenia retransmisji, bo czwartek wyklucza osoby pracujące. powodzenia. Janek

Odpowiedz

Aga Sierpień 21, 2015 o 14:19

Dziękuję Ci Michał. To świetne co robisz, dzięki Tobie i Twoim wpisom, no i oczywiście kursowi PSD zaczęłam robić porządki w swoich finansach. To dopiero 2gi miesiąc, ale idzie ku lepszemu 🙂
Na konferencji niestety nie będę mogła być, ale obejrzę wszystko później. Jeszcze raz dziękuję i powodzenia.

Odpowiedz

Krzysztof Sierpień 21, 2015 o 15:00

Witam. Ja też bym wziął udział ale aktualnie nie mam możliwości. Niemniej jest to ciekawa inicjatywa.
Czy nagrania będzie można dostać lub kupić po konferencji?

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Sierpień 21, 2015 o 15:47

Hej Michał,
super że wreszcie są wieści. Czekam na tę konferencję juz z meeega niecierpliwoscią.

Mam nadzieję, że uda mi się kupić bilet i śmigam do Was z Łodzi. Już mam urlop klepnięty odkąd znam datę, więc nie ma szans, żeby mnie nie było 🙂

Chcę Was w końcu poznać na żywo 🙂

Pozdrawiam, Bartek

Odpowiedz

Agnieszka Sierpień 21, 2015 o 17:21

Bede! Jest ktos z Wroclawia, z kim mozna by sie zabrac?

Odpowiedz

BlogoFirmie Sierpień 22, 2015 o 20:02

Ja będę na pewno startował z Wrocławia, pewnie autem. Jak coś zapraszam:)

Odpowiedz

Agnieszka Sierpień 30, 2015 o 10:44

Blogo, podaj adres mailowy zeby ustalic szczegoly 🙂

Odpowiedz

BlogoFirmie Wrzesień 10, 2015 o 16:39

Agnieszko,
nie chciałbym tutaj spamować bloga Michała moim e-mailem.
Jak klikniesz sobie na mój nick „BlogoFirmie”, to zostaniesz automatycznie
przeniesiona na moją stronkę, gdzie w zakładce „Kontakt i współpraca”
można się ze mną szybko skontaktować:)

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 10, 2015 o 20:57

🙂 oki ;))

Odpowiedz

Muszkieter Sierpień 21, 2015 o 18:51

Cieszę się, że wreszcie udało się Wam dopiąć ten event. Życzę Wam, żeby wszystko zagrało tip-top, a sam chętnie w miarę możliwości pooglądam streaming 🙂 Powodzenia!

Odpowiedz

Rafał Kochański Sierpień 21, 2015 o 21:23

Zapowiada się świetnie! Akurat tego dnia nie mogę wziąć urlopu, może następnym razem uda mi się trafić w datę, albo zmienicie termin na weekend 🙂

Powodzenia!
Rafał

Odpowiedz

Andrzej Sierpień 21, 2015 o 22:56

Michale, myślę, że dobrym pomysłem byłoby wyłączenie linków do stron komentujących osób – im bardziej jesteś popularny tym więcej pod Twoimi artykułami komentarzy klakierów promujących swoje strony niż merytorycznych dyskusji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 22, 2015 o 00:09

Hej Andrzej,

Dziękuję za sugestię. Przyznaję, że biorę to pod uwagę i już od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiam.

Pozdrawiam

Odpowiedz

BlogoFirmie Sierpień 22, 2015 o 20:08

Michale, gratuluję Wam bardzo pożytecznej inicjatywy. Taka konferencja, to świetna okazja do edukowania społeczeństwa i przy okazji dobroczynny event:)

Odpowiedz

Daniela Sierpień 23, 2015 o 10:15

Pojechałabym z przyjemnością, zwłaszcza ciekawa jestem tego, co Ty będziesz mówił, Michale, ale… Warszawa daleko ode mnie i nie da rady w jeden dzień obrócić 😉 na dodatek to dzień roboczy 🙁 Pozostaje mi czekać na wrzucenie nagrania, bo konta na Twitterze nie posiadam, zresztą tak czy siak, będę w tych godzinach w pracy.

Odpowiedz

Marcin Mniej Sierpień 23, 2015 o 15:52

Swietnie sie wpisal ten powyzszy komentarz, z nazwa bloga i nawet bez imienia, do kontekstu poprzednich dwoch 🙂

Odpowiedz

BJK Sierpień 24, 2015 o 21:48

no to będzie spora walka o bilety… Mam nadzieję, że mi się uda jeden dostać 🙂

Odpowiedz

Michal Sierpień 25, 2015 o 08:04

Lepiej późno niz wcale #nerka 😉

Odpowiedz

Ania Maciąg Sierpień 25, 2015 o 21:14

Cześć,
jestem pod wrażeniem idei konferencji. Sama się nie wybieram, bo na ten moment przedstawiane tematy nie trafiają w moje potrzeby, ale cieszę się, że powstają takie wydarzenia. Życzę powodzenia!
Ania

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 26, 2015 o 00:28

Dziękuję 🙂

Odpowiedz

Tomasz Sierpień 27, 2015 o 12:06

Cześć – próbuję kupić wejściówkę, ale system zakupowy „zawiesza” się po kliknięciu przycisku zapłać…:(((

Odpowiedz

Michal Sierpień 27, 2015 o 12:10

Chyba system nie daje rady bo od 9 minut probuje kupic bilet i nic. 😉

Odpowiedz

Michał Sierpień 27, 2015 o 12:14

Osoby z trzech blogów, które śledzę – na żywo? Wchodzę w to 🙂

P.S.
Coś na evenea jakiś problem przy składaniu zamówienia. Nie da się opłacić ;_;
Ich support jakiś niemrawy..

Odpowiedz

BlogoFirmie Sierpień 27, 2015 o 12:19

Niestety mam ten sam problem, nie mogę opłacić zamówienia na evenea.

Odpowiedz

Michał Sierpień 27, 2015 o 12:21

Po 10 minutach dostałem od nich odpowiedź na chacie:
„Paweł 12:16
Wielka prośba o maila na [email protected] z krótkim opisem problemu ponieważ aktualnie sprawdzamy czego usterka dotyczy.”

Mail wysłany.

Odpowiedz

Mariusz Sierpień 27, 2015 o 12:15

Cześć Michał,

równo w Południe zamówiłem bilet na FinBlog. Niestety, jest 12.13 i niezależnie od formy płatności, jest problem z przekierowaniem na stronę banku lub PayPal. Tylko u mnie ?
Pozdrawiam i liczę, że uda mi się kupić wejściówkę jeszcze dzisiaj.
Mariusz

Odpowiedz

Mariusz Sierpień 27, 2015 o 12:41

12.40 – zakup biletu sfinalizowany.

Odpowiedz

Piotr Sierpień 27, 2015 o 12:22

Ja także nie mogę opłacić zamówienia…

Odpowiedz

Wojtek Chwastek Sierpień 27, 2015 o 12:28

Udało się! Mam bilet 🙂
Czy jedzie ktoś z Wrocławia autem albo na ochotę jechać wspólnie autobusem/pociągiem? Jeśli tak – znajdźcie mnie na facebooku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karl Sierpień 27, 2015 o 12:36

Pewnie pół miliona osób w jednym momencie weszło na stronkę i evenea padła…

Odpowiedz

Michał Sierpień 27, 2015 o 12:48

Czekam i czekam i czekam i.. Przy kolejnej próbie pokazało się:

„Wystąpił błąd

Bardzo nam przykro, ale wszystkie bilety na te wydarzenie zostały właśnie wyprzedane:( Spróbuj zajrzeć później na tę stronę – być może zwolnią się miejsca lub dołożona zostanie nowa pula biletów.”

Bu.

Odpowiedz

Michał Sierpień 27, 2015 o 12:49

Trochę szkoda, bo od prawie godziny próbuję wyklikać bilet, a mógłbym w tym czasie tyle zainwestować i oszczędzić pieniędzy, że wystarczyłoby na kilka takich biletów 😉

Odpowiedz

Paweł Sierpień 27, 2015 o 13:05

No dokładnie, też od początku starałem się zakupić i ciągle ładowało płatność, a gdy zaczęło działać to już po biletach. Szkoda.

Odpowiedz

Adam Sierpień 27, 2015 o 13:18

Ja będę! Płatność przez Alior Bank poszła bez problemu- fakt, że równo o 12.00.
Pozdrawiam i powodzenia w drugiej rundzie.

Odpowiedz

Michał Sierpień 27, 2015 o 13:23

Szczęściarz. Ja od 11:50 czekałem odświeżając stronę, jak tylko pojawił się odpowiedni guzik, to wprowadziłem dane i utknąłem na płatności. Nawet minuty to nie trwało.
Pan z obsługi powiedział, że zdają sobie sprawę z problemu i odpowiedzą w najszybszym możliwym czasie.

Odpowiedz

Michal Sierpień 27, 2015 o 14:33

Moze nas wszystkich, ktorzy probowali zaraz po 12:00 gdzie system nie pozwolil dokonac platnosci, Michal dopisze na liste przy nastepnym uruchomieniu mozliwosci zakupu biletow? 🙂

Odpowiedz

Hania Sierpień 27, 2015 o 21:32

Michale,
również padłam dzisiaj ofiarą systemu. Mam dwa bilety w zakładce „moje bilety” na Evenei, ale nie mogę za nie zapłacić, bo wszystkie bilety zostały sprzedane. Czy przewidujesz jakieś rozwiązanie dla osób, które mają taką samą sytuację, czy mamy za tydzień od nowa dręczyć klawisz F5? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 28, 2015 o 15:50

Hej wszystkim,

Tym osobom, które wczoraj próbowały zamówić bilety, należy się solidne wyjaśnienie. Sytuacja wygląda tak…

Piszę w imieniu wszystkich organizatorów konferencji FinBlog 2015. Jak wiecie, wczoraj o 12:00 uruchomiliśmy w serwisie Evenea.pl sprzedaż biletów na to wydarzenie. Zainteresowanie tymi biletami było duże. Kilkaset osób jednocześnie próbowało zdobyć 100 wejściówek – pierwszą pulę, którą udostępniliśmy w sprzedaży. Niestety ta niewielka z mojej perspektywy liczba zamawiających i tak okazała się zbyt duża dla systemu Evenea.pl. Zdecydowana większość z osób próbujących zamówić bilety doświadczyła problemów i nie mogła uiścić płatności. Części szczęśliwców operacja zapłaty się udała i otrzymali bilety.

Dzisiaj bardzo przepraszam Was za te problemy i zmarnowany czas. Jest mi bardzo przykro, że sytuacja taka miała miejsce. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis tego co się stało. Przedstawiam także dalsze kroki. Wszystkie osoby, które składały zamówienie dostały także indywidualnego maila z informacją o tym, czy mają bilet czy nie (sprawdźcie proszę swoje skrzynki).

CO SIĘ WCZORAJ WYDARZYŁO?

– Udostępniliśmy do sprzedaży pulę 100 biletów (ograniczenie ustawione przez nas w systemie Evenea.pl).
– System przyjmował zamówienia – nie zważając na ustawione ograniczenie.
– Jednocześnie system się “przytkał” uniemożliwiając większości osób uiszczenie płatności.
– Widząc co się dzieje po kontakcie z firmą Evenea podjąłem decyzję o wstrzymaniu sprzedaży.

Efekty były następujące:

– 76 biletów zostało prawidłowo kupionych i opłaconych
– Kilkanaście biletów zostało zamówionych z płatnością tradycyjnym przelewem – tu czekamy jeszcze na spłynięcie wpłat
– Ponad 270 biletów ma status zamówionych, ale nieopłaconych

AKTUALNY STATUS PROBLEMU

W praktyce Evenea doprowadziła do overbookingu wydarzenia, czyli złożenia zamówień na większą liczbę biletów niż ustawiony limit liczby miejsc.

Do końca dnia wyjaśnialiśmy sytuację z Eveneą. Muszę przyznać, że “po rozlaniu się mleka” stanęli na wysokości zadania. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia, przeprosiny, zrzeknięcie się prowizji z tytułu obsługi wydarzenia oraz propozycję rekompensaty finansowej w wysokości 3000 zł w celu wynajęcia większej sali lub powiększenia darowizny na rzecz Pajacyka i Stowarzyszenia WIOSNA.

Niestety powiększenie sali na obecnym etapie – nie wchodzi już w rachubę (wszystkie ustalenia i rezerwacje są dokonane). Cieszę się jednak, że przynajmniej problemy nie poszły na marne i organizacje dobroczynne otrzymają 2x większą kwotę niż pierwotnie planowaliśmy (przypominam, że przychody z biletów w całości trafiają do Pajacyka i Stowarzyszenia WIOSNA). To jest ta lepsza strona tego co się stało. 🙂

Od wczoraj zastanawiałem się co zrobić w tej sytuacji. Optymalnie byłoby po prostu przyznać bilety wszystkim osobom, które złożyły zamówienie, a którym nie udało się go opłacić. Jednak ze względu na liczbę takich zamówień – jest to niemożliwe. Nie mamy tylu miejsc.

Rozważałem także przyznanie biletów tym osobom, które informowały nas o problemie i komunikowały się w social media. Niemniej jednak po zastanowieniu uznałem, że byłoby to po prostu niesprawiedliwe – chciałbym, aby w tej sytuacji zasady były dla wszystkich takie same. Nie jest to sytuacja komfortowa dla nikogo i mam tego świadomość.

Piszę to z bólem, ale zdecydowałem w imieniu wszystkich organizatorów, że te ponad 270 zamówień, w przypadku których nie udało się Wam uregulować płatności, zostaną anulowane. Bardzo Was za to przepraszam, ale nie widzę innego sensownego rozwiązania. Mam nadzieję, że przyjmiecie moją decyzję ze zrozumieniem.

KOLEJNA PULA BILETÓW

Przypominam, że 3 września (w czwartek w przyszłym tygodniu) o 12:00 planujemy udostępnić kolejną pulę biletów. Będzie ona nieco większa niż 100 sztuk (w sumie mamy 200 wejściówek), ale zdaję sobie sprawę, że walka o bilet będzie ciężka. Niestety sala nie jest z gumy…

Ze swojej strony mogę obiecać, że nie jest to ostatnia tego typu szansa do spotkania osobistego z blogerami finansowymi. Przypominam też, że całość będzie transmitowana w sieci i nagrania wszystkich wystąpień trafią na YouTube jakiś czas po konferencji FinBlog.

Sprzedaż kolejnej puli biletów na pewno nie będzie realizowana poprzez system Evenea.pl. Skorzystamy z innego rozwiązania – być może platformy charytatywnej Allegro a być może innej platformy. Proces decyzyjny trwa, ale jeśli nie macie konta na Allegro a chcecie kupić wejściówkę, to warto się tym zainteresować.

Jeszcze raz przepraszam za problemy i do usłyszenia.

Idę lizać rany 😉

Odpowiedz

BlogoFirmie Wrzesień 3, 2015 o 12:17

Tym razem udało się kupić bilet 🙂
Nic się nie zawiesiło, system działał bardzo sprawnie.

Btw. na konferencje startuję z Wrocławia samochodem, czy ktoś chciałby się zabrać?

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 4, 2015 o 21:20

Hej, ja bym chciala;)

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 3, 2015 o 12:46

Udało się! Bardzo się cieszę, że będę mógł posłuchać Was na żywo.

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 4, 2015 o 22:01

Ja startuje z Gorzowa Wlkp., autostradą A2 – jeśli jest ktoś chętny po drodze czekam na info 🙂

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 9, 2015 o 15:04

Michale,

Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na zakup biletu na konferencję ?
Dokładnie chodzi mi o 1 bilet 🙂

Bardzo zależałoby mi na uczestnictwie.
Jestem samotną matką i taka dawka wiedzy finansowej, bardzo by mi się przydała, bo w finansach mogę liczyć tylko na siebie.

pozdrawiam
Joanna

Odpowiedz

Marcin Mniej Wrzesień 9, 2015 o 15:08

Joanna, konferencja z tego co czytalem bedzie transmitowana a nawet nagrywana, i pojawi sie na blogu Michala jako film. Wiec poza osobistym poznaniem tej piatki blogerow (co jest samo w sobie wartoscia, zeby przybic piatke Michalowi czy Marcinowi) cala wiedze bedziesz miec i tak do dyspozycji.

Odpowiedz

Bartek Listopad 7, 2015 o 19:06

Michale, kiedy nagranie wideo na YT z konferencji? Już minął ponad miesiąc. Chyba, że coś przeoczyłem.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 19:20

Hej Bartek,

Lada dzień. Dam znać w newsletterze 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: