Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Masz ”Prąd dla Finansowych Ninja”? Możesz mieć gwarancję ceny prądu na kolejne 3 lata

przez Michał Szafrański dodano 23 marca 2021 · 122 komentarze

Gwarantowana Moc od Lumi

Jeśli skorzystaliście dwa lata temu z mojej promocji z Lumi, to teraz macie szansę zagwarantować sobie stały poziom ceny prądu na kolejne 3 lata.

Te osoby, które dwa lata temu zdecydowały się skorzystać z promocji „Prąd dla Finansowych Ninja”, którą organizowałem z Lumi (Grupa PGE) dla mieszkańców Warszawy, zrobiły świetny interes. Zaoszczędziły nawet więcej, niż zakładałem w udostępnionym wtedy kalkulatorze oszczędności – przy średnim zużyciu 200 kWh / miesiąc, łączne oszczędności sięgnęły ok. 600 zł.

Żeby dobrze zobrazować skalę – uczestnicy promocji Lumi nadal płacą za 1 kWh energii elektrycznej 0,29 zł brutto. Tymczasem aktualna cena u innogy (głównego dostawcy w Warszawie) to aż 0,4059 zł, czyli 40% więcej! Zresztą to nie tylko sytuacja abonentów innogy, bo w Lumi osoby decydujące się na wybranie tego sprzedawcy zapłacą 0,40 zł / kWh (ciut niżej niż w innogy). A wygląda na to, że to nie koniec podwyżek i w kolejnych latach za prąd będziemy płacić jeszcze więcej.

Dwa lata temu zadeklarowałem, że będę trzymał rękę na pulsie. Od stycznia uzgadniałem z Lumi warunki przedłużenia promocji i znowu udało mi się wypracować dobry deal. Poniżej znajdziecie warunki nowej promocji, z której mogą skorzystać wszyscy abonenci korzystający z „Prądu dla Finansowych Ninja”. Mówiąc inaczej jest to promocja wyłącznie dla tych, którzy zaufali mi dwa lata temu. Możecie zagwarantować sobie stały poziom cen na kolejne trzy lata – oczywiście wyższych niż w poprzedniej promocji, ale jednocześnie niższych niż te, które standardowo mogą otrzymać na rynku nawet nowi klienci.

Niestety tym razem nie mam żadnej promocji dla nowych klientów i raczej nie uda mi się jej wynegocjować. Tym bardziej ubolewam, że w 2019 roku tylko 2417 osób skusiło się na „Prąd dla Finansowych Ninja” (o czym pisałem nieco rozczarowany w zalinkowanym wpisie). Było to naprawdę niewiele – raptem około 0,3% wszystkich odbiorców prądu w stolicy.

Tak czy siak – Ci, którzy przeszli do Lumi – wygrali. A teraz wygrywają kolejny dobry deal gwarantujący im niezmienność cen prądu przez 3 kolejne lata. 🙂 Na zdrowie!

Jak nie przepłacać na prądzie

Zapalnikiem do wypracowania dwa lata temu dobrej oferty na prąd dla warszawiaków, były przede wszystkim nieuczciwe praktyki innogy – głównego sprzedawcy energii w Warszawie. Przypominam tamte artykuły ponownie przestrzegając przed zbyt pochopnych zawieraniem aneksów z innogy:

Dlaczego nie lubię standardowych opłat za prąd

Przypominam, że finalna cena prądu zależy od dwóch rodzajów opłat, które ukryte są w rachunku:

 • Opłat ponoszonych na rzecz sprzedawcy prądu = to tu występują różnice pomiędzy Lumi i innogy.
 • Opłat dystrybucyjnych = te są stałe na danym regionie bez względu na to, kto sprzedaje nam energię.

Rzućmy więc okiem na pierwsze z tych opłat u sprzedawców prądu w Warszawie.

Najpierw standardowa oferta innogy (taryfa G11):

Cennik innogy 2021

A teraz standardowe, pozapromocyjne warunki Lumi:

Cennik Lumi 2021

Jak widać w przypadku Lumi jest się czego bać i po zakończeniu aktualnej promocji (a w przypadku pierwszych osób korzystającym z „Prądu dla Finansowych Ninja”okres promocyjny mija z końcem kwietnia 2021 r.) przyszłoby nam płacić wysokie ceny. Zwłaszcza opłata handlowa jest bardzo wysoka w porównaniu z tym, co płacimy obecnie.

Przypomnę też, że w promocji dla #FinNinja płacimy:

 • Cena energii = 0,29 zł brutto / kWh – oraz 0,42 zł po okresie promocji.
 • Opłata handlowa = 2,99 zł brutto / miesiąc – oraz aż 9,98 zł po okresie promocji.

Wzrost opłat byłby więc kolosalny – do poziomów nawet wyższych niż w obecnej ofercie innogy. Tego właśnie chciałem uniknąć…

Warunki nowej promocji Lumi

Na podstawie dwóch poprzednich lat widzę, że kluczowe jest nie tyle wynegocjowanie dobrych warunków na krótki okres, co raczej maksymalne wydłużenie okresu gwarancji stałych opłat, bo ceny energii rosną z roku na rok.

Wiedziałem także, że jako „dotychczasowi klienci” mamy dużo mniejsze możliwości negocjacji dobrych stawek, niż gdybyśmy byli „nowymi klientami”. Nie wierzyłem w to, że uda się utrzymać tak dobre warunki, jak przy pierwszej edycji promocji (a przypominam, że wtedy mieliśmy nie tylko gwarancję dobrej ceny na dwa lata, ale także przez pierwsze dwa miesiące prąd za pół ceny). Dlatego skupiłem się przede wszystkim na uzyskaniu ceny ciut poniżej aktualnej oferty rynkowej oraz zagwarantowaniu jej niezmienności przez jak najdłuższy czas. Korzyści być może nie będą tak widoczne w pierwszym roku, ale w kolejnych – wyraźnie powinniśmy zaoszczędzić.

No i ważnym aspektem było żeby – przy pozostaniu w Lumi – proces akceptacji nowej promocji był jak najmniej kłopotliwy.

Efekt? Dwa bliźniacze warianty nowej promocji różniące się wysokością opłaty handlowej.

Wariant 1: Gwarantowana Moc dla Finansowych Ninja

To wariant przeznaczony dla tych klientów, którzy na pierwszym miejscu stawiają cenę:

 • Gwarancja niezmienności cen i opłat aż przez trzy lata.
 • Cena energii = 0,39 zł brutto / kWh – taniej niż w standardowej ofercie Lumi i innogy.
 • Opłata handlowa = 5,99 zł brutto / miesiąc – przy wyborze faktury elektronicznej, ale to nie problem, bo 100% z osób korzystających z „Prądu dla Finansowych Ninja” wybrało właśnie taką fakturę. Jeśli jednak chcielibyście zmienić ją na papierową, to opłata handlowa wzrośnie do 10,98 zł / miesiąc.

Gwarantowana Moc dla Finansowych Ninja

Wariant 2: Gwarantowana Zielona Moc dla Finansowych Ninja

To wariant dla tych osób, dla których najważniejsza jest ekologia i gotowe są zapłacić nieco wyższą cenę za bycie eko.

Na czym to dokładnie polega? Lumi po prostu zobowiązuje się, że w przypadku osób wybierających taki eko-prąd, zakupi ekwiwalent ich zużycia z odnawialnych źródeł energii. Klient, który chce być eko, płaci za to wyższą opłatę handlową. Standardowo w Lumi dopłaca się za to 3,99 zł miesięcznie, ale #FinNinja mają tę opcję o połowę taniej (opłata handlowa podwyższona o 1,99 zł).

Wariant dla osób eko prezentuje się następująco:

 • Gwarancja niezmienności cen i opłat przez trzy lata.
 • Potwierdzenie, że dostarczana energia elektryczna, zostanie wytworzona w odnawialnych źródłach energii.
 • Cena energii = 0,39 zł brutto / kWh – taniej niż w standardowej ofercie Lumi i innogy.
 • Opłata handlowa = 7,98 zł brutto / miesiąc – przy wyborze faktury elektronicznej.

Ale UWAGA: jeśli wybierzecie ten wariant to nie możecie już zrezygnować z bycia eko przez kolejne 3 lata, więc ta podwyższona opłata handlowa płacona będzie w całym okresie obowiązywania umowy.

Gwarantowana Zielona Moc dla Finansowych Ninja

UWAGA: W oczywisty sposób wszystkie osoby, którym wkrótce skończy się promocja „Prąd dla Finansowych Ninja”, zauważą podwyżki swoich rachunków za prąd – nawet po skorzystaniu z nowej oferty promocyjnej. Przypominam, że obecnie płacimy jeszcze 0,29 zł / kWh (a będziemy 0,39 zł / kWh) oraz 2,99 zł / miesiąc opłaty handlowej (a wzrośnie ona do 5,99 zł lub 7,98 zł w zależności od wybranej oferty).

Jak skorzystać z nowej promocji Lumi?

Z „Prądu dla Finansowych Ninja” skorzystało dwa lata temu 2417 osób, ale nie wszystkie zrobiły to w tym samym momencie. W efekcie różnym osobom okres promocyjny kończyć się będzie z końcem kwietnia, maja, czerwca i lipca 2021 r.

To do kiedy trwa Wasza umowa możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie „Moje Lumi” i kliknięciu zakładki „Umowy” (kolumna „Okres sprzedaży do”).

Moje Lumi Umowa

Na około miesiąc przed upływem terminu umowy otrzymacie e-mailem powiadomienie o możliwości skorzystania z nowej, promocyjnej oferty.

E-mail ten będzie wyglądał następująco:

Mail od Lumi

Od razu sugeruję żebyście sprawdzili kiedy kończy się Wam umowa i ustawili sobie w kalendarzu przypomnienie na 3–4 tygodnie przed tym upływem tego terminu. Jeśli nawet nie otrzymacie e-maila (mogą np. wpaść do spamu), to wystarczy po prostu zalogować się do „Moje Lumi” i przejść opisaną poniżej procedurę.

Powtórzę: możliwość skorzystania z nowej oferty promocyjnej pojawi się w „Moje Lumi” na ok. miesiąc przed końcem obecnej promocji, więc jeśli Wasza umowa kończy się w maju, czerwcu lub lipcu, to nie denerwujcie się, że jeszcze nie widzicie nowej propozycji.

A teraz już krótko przedstawiam procedurę skorzystania z nowej promocji…

1) Zaloguj się do „Moje Lumi”

Logowanie do Moje Lumi

2) Przejdź do zakładki „Moje dokumenty”

Regulamin promocji Lumi

Tu można zapoznać się z zapoznać się z regulaminami nowych promocji:

3) Przejdź do zakładki „Zgłoszenia” i kliknij „Dodaj zgłoszenie”

Lumi

4) Potwierdź akceptację oferty promocyjnej

Wypełniaj pola zgłoszenia w następujący sposób:

 • Nazwa zgłoszenia: tu wpisz Gwarantowana Moc lub Gwarantowana Zielona Moc w zależności od wybranego wariantu oferty.
 • Dotyczy: wybierz Przedłużenie umowy.
 • Numer Umowy: wybierz numer swojej umowy.
 • Opis: wpisz „Potwierdzam przyjęcie oferty” i kliknij Wyślij.

To tyle.

Prąd dla Finansowych Ninja

Do kiedy można wziąć udział w nowej promocji Lumi?

UWAGA: Potwierdzenie akceptacji wybranego wariantu nowej promocji musicie przesłać przed wygaśnięciem umowy na „Prąd dla Finansowych Ninja”. Graniczną datą jest więc dzień obowiązywania dotychczasowej umowy („Okres sprzedaży do”).

Jeśli nie wybierzecie „Gwarantowanej Mocy” lub „Gwarantowanej Zielonej Mocy” do tego dnia, to umowa zostanie przedłużona na standardowych, mniej korzystnych warunkach (i bez gwarancji niezmienności opłat).

Potwierdzenie zawarcia umowy

W ciągu kilku dni roboczych (zazwyczaj jednego) otrzymacie e-mail zatytułowany „Potwierdzenie przyjęcia Oferty promocyjnej”. Dodatkowo na stronie Moje Lumi w sekcji „Umowy” znajdziecie informacje o nowej umowie i okresie jej obowiązywania:

Potwierdzenie umowy Lumi

Skorzystaj z polecenia i oszczędź 50 zł na prądzie

Dostaję w komentarzach pytania o to, czy nadal opłaca się skorzystać z oferty Lumi (w porównaniu z innogy) – nawet jeśli nie ma już promocji „Prąd dla Finansowych Ninja”. A i owszem – chociażby dla gwarancji ceny (aktualną ofertę Lumi znajdziecie na ich stronie).

Być może za jakiś czas powtórzymy promocję z Lumi, ale jeśli komuś zależy już teraz na zmianie sprzedawcy energii, to w takim wypadku warto skorzystać z programu poleceń Lumi. Jeśli przy rejestracji w Lumi podacie numer umowy znajomego, to dostaniecie jednorazowy rabat po 50 zł na prąd = 50 zł dla Was jako polecanego i drugie 50 zł dla polecającego, który przyprowadził Was do Lumi.

Jeśli chcecie skorzystać z mojego polecenia, to wpiszcie UK/EE/201903/1091 jako numer umowy znajomego. Z góry dziękuję!

ZOBACZ OFERTĘ „POLECAJ Z LUMI” →

Czy warto skorzystać z Lumi? No ja korzystam we wszystkich moich warszawskich mieszkaniach i skutecznie zachęciłem do tego kilka tysięcy osób. 🙂

Kilka słów na koniec

Cieszę się, że udało się wypracować promocyjne warunki uzasadniające pozostanie w Lumi. Przy okazji mocno dziękuje Lumi za to, że poszli nam na rękę i zaoferowali na kolejne trzy lata nawet lepsze warunki, niż mają obecnie u nich nowi klienci. Doceniam! Rzadko kiedy widzi się takie dopieszczanie dotychczasowych klientów. Myślę, że nowa promocja to bardzo fajne domknięcie klamrą „Prądu dla Finansowych Ninja” i jednocześnie świetny przykład tego, jak ważną sprawą jest formowanie „grup konsumenckich” skutecznie negocjujących lepsze parametry ofert dostawców.

Uprzedzając pytania od razu wyjaśnię, że równolegle z nową promocją dla klientów korzystających z „Prądu dla Finansowych Ninja” próbowałem również wypracować promocję dla nowych klientów. Niestety nie udało się i nic nie wskazuje na to, by miało się to udać.

Nie planuję także wypracowywać analogicznych ofert dla innych miast lub regionów. Musicie wiedzieć, że w każdym przypadku są to długie rozmowy. Żeby coś mogło być na końcu proste i klarowne dla klienta, to idą na to dosłownie miesiące pracy – na uzgodnienia, negocjacje, precyzowanie szczegółów, a także takie „pierdoły” jak regulaminy, wygląd i łatwość obsługi procesu, treść maili, które są przesyłane do klientów itd.

To ogrom pracy – po stronie Lumi i mojej, a dla jasności – nic a nic na tym nie zarabiam. Nie mam wynagrodzenia afiliacyjnego z tego tytułu ani żadnego innego. Po prostu chcę żeby te osoby, które dwa lata temu skorzystały z „Prądu dla Finansowych Ninja” nadal mogły cieszyć się najlepszymi warunkami na rynku. 🙂

Wystarcza mi satysfakcja, że „znowu się udało” i – uwierzcie – to prawdziwa ulga móc w końcu wcisnąć „publikuj” mając poczucie, że wykonało się kawał dobrej roboty. Chociaż to znowu tylko robienie dla nielicznych tego, co chciałoby się zrobić dla wielu…

Dobrego dnia!

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 122 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Paweł Marzec 23, 2021 o 10:54

Aż żałuję, że w czasie trwania umowy zmieniłem mieszkanie i umowa przeszła na nowego właściciela. Z chęcią bym przedłużył.

Odpowiedz

Zielona żarówka Marzec 23, 2021 o 11:14

Trzeba przyznać, że oferta bardzo dobra! Cała oszczędność wynika z mniejszego narzutu sprzedawcy energii!

Odpowiedz

Mateusz Marzec 23, 2021 o 11:29

Dzięki za włożoną pracę Michał i ofertę! Zaraz kończy mi się 2-letnia umowa i na 99% skorzystam z przedłużenia 🙂

Spojrzałem również na stronę Lumi i dla „nowych” osób też jest niezła promocja: 0,40 zł brutto/ kWh + 6,99 zł/mies + brak podwyżek cen prądu przez 2 lata 🙂 Link: https://lumipge.pl/oferta/1-miesiac-w-bonusie

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 11:49

Hej Mateusz,

Tak, ale my jako dotychczasowi mamy jeszcze lepiej. 🙂 I pod względem opłaty za kWh i pod względem opłaty handlowej. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Andrzej Marzec 23, 2021 o 14:50

… a jeśli 2 lata temu ktoś nie skorzystał, to jaka dziś oferta będzie najkorzystniejsza? (dziś jestem z Innogy)

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 15:27

Hej Andrzej,

Zajrzyj tutaj: https://lumipge.pl/oferta/1-miesiac-w-bonusie

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Ewe Marzec 23, 2021 o 11:52

Dzieki Michal! Bardzo doceniam.

Odpowiedz

Rafał Marzec 23, 2021 o 11:53

Michał – super informacja! Serdecznie dziękuję za kolejną okazję do oszczędzania, i to kompletnie bez wysiłku :).

Odpowiedz

Jan Marzec 23, 2021 o 11:55

Czy ta promocja jest skierowana tylko do mieszkańców Warszawy ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 13:00

Hej Jan,

Tak – Lumi działa tylko na terenie Warszawy. Dodatkowo jest to oferta wyłącznie dla tych, którzy korzystają ze wcześniejszej promocji „Prąd dla Finansowych Ninja”.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Marzec 23, 2021 o 12:03

Cześć Michał,

Mam pytanie, bo zastanawiam się nad instalacją fotowoltaniczną, wiem że Lumi nie obsługiwało prosumentów, więc mam pytanie czy w tej promocji są jakieś opłaty za wcześniejsze niż po 3 latach rozwiązanie umowy i podpisanie jej z operatorem który akceptuje fotowoltanikę.

Pozdrawiam,
Michał

P.S. Robisz super robotę 🙂

Odpowiedz

Marcin Marzec 23, 2021 o 17:52

Mam ten sam dylemat … Planuję instalację fotowoltaiczną, a Lumi tego nie wspiera – pomimo, że ma „zieloną” ofertę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 17:57

Hej Michał,

Jest dobra wiadomość. Cytuję odpowiedź z Lumi:

„Widziałem w komentarzach pytanie o panele. Więc u nas jest tak, że jak masz nawet umowę na czas określony, ale zakładasz panele (a więc nie będziemy mogli Cię rozliczać) to rozwiązujemy umowę bez kar. Trzeba się wtedy z nami skontaktować i my poprowadzimy co dalej. Ale ogólnie w tej sytuacji kar nie ma.”

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Rajmund Marzec 30, 2021 o 21:31

Odradzam fotowoltanikę.
Obecne podwyżki prądu są właśnie przez fotowltanikę, niestety teraz jest silny marketing na fotowlotanikę tak jak kiedyś był na kredyty frankowe.
Ostatnia podwyżka prądu wynika czyli tzw. opłata mocowa wynika z tego ze należy płacić za utrzymanie elektrowni które mają produkować gdy fotowoltanika nie produkuje. Energia odawana przez panale to sieci musi być skonsumowana przez inych dokładnie w tym czasie w jakim została wyprodukowana. W tym czasie elektrownia nie przestaje palić w piecu tylko musi zmniejszyć moc generatorów.
Ponadto fotowoltanika przy nieodpowiedniej instalacji zwiększa ryzyko pożarowe, wkrótce z tego tytułu będą rosnąć ubezpieczenia nieruchomości.

Polecam na youtube odnaleźć filmy z inż elektrykiem Markiem Zadrożniakiem. Jest ich raptem około 4 filmów, gdyż Pan Marek zmarł na zawał serca, był w wieku emerytalnym. Niemiej jednak i przy takiej małej ilści treści miło posłuchać praktyka który nie chce Ci sprzedać instalcji.
Genralnie jego teza jest taka że fotowoltanika i wiatraki są to dziecięce marzenia które są obecnie subwencjonowane. Osoby zakładające sobie te panele na dom stają się zakładnikami polityków gdyż Ci w każdej chwili będą mogli cofnąć im te subwencje. Ponadto jest to rozwiązanie droższe i wcale nie ekologiczne.

Czieszy mnie że Michał Szafrański wynegocjował warunki blokujące cenę prądu, martwi troche mnie to że stracił czujność i dał się złapać na czysty marketing związany z eko.

Odpowiedz

Maciej Marzec 31, 2021 o 14:19

Powinno być fotowoltaika a nie fotowoltanika .
Reszta OK 😉

Odpowiedz

Jakub Kwiecień 15, 2021 o 22:59

Przestań powielać bzdury sprzedawane nam przez leśnych dziadków polskiej energetyki!
Jak popatrzysz na dobowy cykl zużycia prądu to w ciągu dnia jest znacznie wyższe niż w nocy i to dobrze bilansuje fotowoltaika, podobnie jak mamy lato i jest gorąco, zużycie rośnie wraz z produkcją PV(klimatyzacja).
Mam instalację na hali produkcyjnej i z 1.5K miesięcznie koszty spadły do 3K rocznie, kupowane bez dopłat. PV to teraz najlepsza inwestycja jaka istnieje pod względem stopy zwrotu/bezpieczeństwo. U mnie jeden silnik od młyna ciągnie 12kW a jesteśmy małym zakładem. Dzięki instalacji PV nie tylko oszczędzamy ale w słoneczne dni dysponujemy większym zapasem mocy(przed instalacją często zdarzało się że produkcja nie mogła iść na full bo korki wywalało). Mocy nie mogliśmy zwiększyć bo energetyka nie jest w stanie LATAMI wymienić starego transformatora w miejscowości gdzie znajduje się hala.

Odpowiedz

Rajmund Kwiecień 16, 2021 o 23:20

„Oszczezacie” kosztem innych konsumentów którzy to sponsorują.

Odpowiedz

Pawel Rekowski Marzec 23, 2021 o 12:16

Dziękuje Michał 🙂

Skorzystaliśmy, zaoszczędziliśmy i zostajemy na dłużej 😀

Odpowiedz

Adrian Marzec 23, 2021 o 12:21

Dzięki Michał za świetną robotę! Cieszę się, że decyzja z przed 2 lat będzie procentować na kolejne 🙂

Odpowiedz

Krzysiek Marzec 23, 2021 o 12:48

Michale, dziękuję Ci za ten pomysł – był (i jest) świetny i korzystam z niego.

Mam jednak pytanie – może się orientujesz:
mam w planach montaż paneli fotowoltaicznych i nie wiem, czy będę mógł zmienić / zrezygnować z umowy po ich montażu (zakładam, że wtedy jest to inna umowa)?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 13:02

Hej Krzysiek,

Umowa z Lumi jest umową na czas określony, więc zerwanie przed terminem / zmiana nie wchodzą w rachubę (a przynajmniej nie bezkosztowo).

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 17:58

Hej Krzysiek,

A jednak jest odpowiedź po Twojej myśli. W przypadku instalacji paneli można bezkosztowo zrezygnować z umowy czasowej z Lumi. Potwierdzone przez Lumi. Tu pełną odpowiedź zamieściłem:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/gwarantowana-moc-dla-finansowych-ninja-od-lumi#comment-612796

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marcin Marzec 23, 2021 o 21:24

Super! Zawsze to jakaś oszczędność, bo zerwanie umowy to 150zł + wszystkie pozostałe opłaty handlowe, więc nawet 366zł.

Odpowiedz

Michał Marzec 23, 2021 o 12:51

Fajnie, a co polecacie dla tych co nie mogą się załapać na tą promocję? Gdzie można teraz uzyskać najlepsze warunki w Warszawie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 13:02

Hej Michał,

Zerknij na standardową ofertę Lumi.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Piotr Marzec 23, 2021 o 13:18

Oferta wcale nie taka korzystna. 2 miesiące temu oferta lumi obejmowała 0.38gr brutto/kWh/2lata, 5.99 opłata handlowa i 3 miesiące prądu za darmo. Niestety miesiąc temu było to samo, ale już 1 miesiąc prądu za darmo a teraz oferta Michała jeszcze gorsza (może z tego powodu wygasili poprzednia promocje). Niewiele lepsza od innogy, ale może lepiej po prostu już było… Rewelacji nie ma.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 13:28

Hej Piotrze,

Piszesz o ofercie dla nowych klientów. Tu mamy ofertę dla klientów przedłużających i do tego z gwarancją na 3 lata a nie 2 lata.

Niestety taniej już było. Dwa lata temu mieliśmy 0,29 zł / kWh / 2 lata i opłatę handlową 2,99 zł i 2 miesiące za pół ceny. Ale to se ne vrati…

Jak pokazuje historia = kluczowe jest zagwarantowanie sobie najlepszych obecnie cen na jak najdłuższy czas, więc deal na 3 lata, to bardzo dobry deal i pewnie większość oszczędności w trzecim roku (w porównaniu ze stawkami, które wtedy będą). Warto patrzeć całościowo.

Dwa lata temu w prognozach oszczędności nie zakładałem, że ceny energii będą wyższe od 40 groszy za kWh… a są. Ba! Nawet innogy kłóciło się ze mną (historia na blogu), że mam błędne założenia w obliczeniach bo zakładam zbyt wysokie ceny w innogy. No niestety nie mieli racji. Okazało się, że i tak nie doszacowałem skali podwyżek.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Wojtek Marzec 23, 2021 o 13:34

Michał, fajnie, że działasz, tylko hmmm… jak to Ci powiedzieć.
To co robisz ma mniej więcej taki sens jak załatwianie tańszych dorożek, w kraju, w którym są dostępne zmotoryzowane taksówki 😉
Piszesz o oszczędności 40% dzięki pozostaniu w Lumi. ale prawdziwi finansowi Ninja oszczędzają 90% dzięki inwestycji w fotowoltaikę.
Jeśli mają prawidłowo dobraną moc instalacji, produkują własny prąd, więc nie muszą go od nikogo kupować, a na fakturze zostają im tylko opłaty stałe w wysokości ok, 10% dotychczasowych rachunków.
I dopiero to jest prawdziwy game changer 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 23, 2021 o 13:38

Hej Wojtek,

Serio uważasz, że jak ktoś mieszka w bloku w Warszawie, to zainwestuje sobie w fotowoltalikę? W tym kontekście porównanie do dorożek co najmniej nietrafione.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Jacek Marzec 24, 2021 o 11:03

na subiektywnie jest fajny artykuł o panelach na balkonie – czy sie opłaca:
https://subiektywnieofinansach.pl/fotowoltaika-na-balkonie-wspolnym-dachu-i-na-parkingu-czy-to-sie-oplaca/

panele na balkonie daja ok 25% oszczędności a inwestycja zwraca sie w 16 lat.

Po prostu się nie opłąca więc praca Michała w przygotowanie oferty jest tym bardziej niesamowita!

Odpowiedz

Wojtek Marzec 25, 2021 o 10:51

@Jacek. Super ze zamieściłeś ten wpis z „konkurencyjnego” bloga. Niestety autor w wielu miejscach ma duży rozjazd z rzeczywistością. Dla przykładu: 1. także na fotowoltaikę „na bloku” można dostać dotację „Mój Prąd”, która dotychczas wynosiła 5000zł (ale nie ma ulgi podatkowej). 2. Skierowane na poludnie moduły zamontowane pionowo na balkonie wyprodukują mniej o 30 a nie o 50% niż optymalnie pochylone. Itd. Artykuł jest świetną ilustracją zasady: „Kto nie chce szuka powodu, kto chce szuka sposobu”.

Odpowiedz

Wojtek Marzec 25, 2021 o 09:52

Nic nie stoi na przeszkodzie aby mieszkając w „bloku” mieć fotowoltaikę. Trzeba uzyskać zgodę Wspólnoty albo Spółdzielni i można obniżyć koszt energii elektrycznej o 90%. Jest oczywiście jeszcze koszt inwestycji i brak ulgi termomodernizacyjnej, którą dostają posiadacze fotowoltaiki na domkach ale i tak się opłaca. Prawdopodobnie twoja Wspólnota Mieszkaniowa już zbiera oferty na pokrycie zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych nieruchomości.

Odpowiedz

Rajmund Marzec 30, 2021 o 21:52

Michale gratuluje akcji. Napewno przedłużę umowę, żeby zablokować sobie cenę.
A ceny prądu będą rosły w mojej ocenie przez subsydiowanie fotowoltaniki.
Ostatni podwyżka pod pretekstem opłaty moczowej to nic innego jak zrzutka wszystkich klientów na utrzymanie rezerw mocy z racji rozbudowy instalacji fotowoltanicznych i wiatraków. Ta podwyżka w Lumi nie jest widoczna na rachunki bo Lumi opakowuje opłaty dystrybucyjne. Trzeba pamiętać o tym ze ilość prądu wytwarzanego musi równać się ilości prądu konsumowanego w danej jednostce czasu. Zatem jak panele w nocy, w pochmurny dzień, przysypane śniegiem, zakurzone nie produkują prądu to elektrownia musi w tym czasie produkować prąd. Niestety fotowoltanika powoduje skoki w sieci dystrybucji i kosztu zarządzano energią, trochę za długo by pisać odsyłam do elektryków ale nie tych co chcą sprzedać instalacje fotowoltaniczne jak jak kiedyś doradcy kredytowi kredyty w frankach.

Odpowiedz

Jakub Kwiecień 15, 2021 o 23:05

Rajmundzie, a co jak kilka razy na dzień odpalam młyn 12kW, do tego wagopakarkę, linię do workowania, kilka przenośników ślimakowych, to wszystko razem ponad 20kW i nie dzwonię elektrowni uprzedzić(uwaga, będzie mielone, dorzućcie wungla do pieca).

Odpowiedz

Rajmund Kwiecień 19, 2021 o 14:48

Węgla nie muszą dorzucać bo nikt kotła nie wyłącza. Wygaszenie kotła oznacza że ktoś później trzeba będzie zagotować wodę na nowo. Czas zagotowania wody to kilka godzin. Zwiększoną konsumpcje mocy elektrownia ma zarezerwowaną na turbinie.
Teraz jak mamy OZE tj panele i wiatraki to nikt elektrowni nie wygasza. Cały czas palą w piecach czy to gazowych czy węglowych. By w każdej chwili można było zacząć produkować prąd.
Gdy produkuje OZE to elektronie przez analogię do samochodu wrzucają na „luz” a silnik nadal pracuje.
W twoim przypadku gdy załączasz swoje maszyny to elektrownia ma wyliczone maksymalne obciążenie i tak układa się moc w elektrowni by przyjmując analogię do samochodu silnik miał zapas mocy. W przypadku OZE nie ma takiej możliwości bo nikt nie kontroluje wiatru ani słońca.
Prościej chyba tego dylatentowi juz tego nie da się opisać.

Podsumowując wydając ~100 mld na elektrownie OZE musimy wydać ~ 10 mld na konwencjonalne elektronie konwencjonalne. W tych elektowniach trzeba będzie palić w piecaac, bo alternatywą będzie przerwa w dostwie prądu. Prąd podrozeje o koszt budowy OZE i utrzymanie OZE. Ilość CO2 które jest wykorzystywane przez rośliny w procesie fotosyntezy nie spadnie jakoś szczególnie.

Odpowiedz

Grzegorz Marzec 23, 2021 o 17:46

A ile Wojtku zainwestowałeś w fotowoltanikę?

Odpowiedz

Wojtek Marzec 25, 2021 o 10:31

@Grzegorz. U mnie „na bloku” jest najpierw dach do remontu. Według planów remontowych Wspólnoty Mieszkaniowej moja część dachu będzie dostępna po remoncie w przyszłym roku. Wtedy zamontuję 2-3kW fotowoltaiki na podstawie zgody Wspólnoty na wykorzystanie części dachu budynku. Według obecnych cen szacuję, że inwestycja zamknie się w 10-15 tys. zł (w zależności od mocy 2 vs. 3kW). Jeśli w 3 edycji programu Mój Prąd nadal będzie dotacja 5000zł to o tyle będzie zmniejszony ostateczny koszt.

Odpowiedz

Paweł Marzec 23, 2021 o 13:51

Dzięki wielkie Michał za wypracowanie nowych warunków dla przedłużenia współpracy z Lumi. Michał super że tak jak ty są ludzie którzy nie wszystko robią dla kasy. Miłego dnia życzę

Odpowiedz

Kasia Marzec 23, 2021 o 14:08

Dzięki Michał! Bardzo pomocne jest Twoje zaangażowanie. Doceniam i jeszcze raz dziękuję Ci za to co robisz, to naprawdę ma sens. Z przyjemnością przedłużę umowę i będę dalej wspierać Twoje działania.

Odpowiedz

Ania Marzec 23, 2021 o 15:31

Dziękujemy Michał! To w dzisiejszych czasach naprawdę pozwoli nieco poprawić budżet domowy zważając na warunki innych ofert! Dobra robota!

Odpowiedz

Marcin Marzec 23, 2021 o 15:38

Michał a co z resztą kraju? 😉

Odpowiedz

Grzegorz Marzec 23, 2021 o 17:34

Dzięki Michał za poświęcony czas. Po dwóch latach widać, jak dużo dzięki Tobie zaoszczędziliśmy. Szkoda, że nie udało się z promocją dla nowych klientów. Dwa lata temu kilka osób udało mi się namówić na Twój pomysł zmiany dostawcy.

Odpowiedz

Dorota Marzec 23, 2021 o 20:12

Michał,

bardzo dziękuję, że załatwiłeś nam taki deal! Skorzystałam z promocji dwa lata temu i teraz zostanę w Lumi. Jesteś mega dobrym człowiekiem, mam dla Ciebie ogromną sympatię i szacunek 🙂 I pomodlę się za Ciebie 🙂

Odpowiedz

Agata Marzec 24, 2021 o 09:31

Dziękuję <3

Odpowiedz

Marek Marzec 24, 2021 o 09:45

Wielkie dzięki !!

Odpowiedz

Jacek Marzec 24, 2021 o 11:29

Good job Michał!

Odpowiedz

Michał Marzec 24, 2021 o 11:32

Oferta wygląda bardzo dobrze,

Czy przez 2 lata Lumi wdrożyło polecenie zapłaty? Od samego początku mówili, że niedługo będzie?

pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 24, 2021 o 13:33

Hej Michał,

Nie wdrożyli polecenia zapłaty i z tego co się ostatnio orientowałem = nie będzie. Znikome zainteresowanie klientów.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Rajmund Marzec 30, 2021 o 21:54

To dziwne że nie ma zainteresowania.
Może trzeba zacząć pisać z pytaniem o to bo ja tylko raz napisałem i na tym poprzestałem

Odpowiedz

Konrad Marzec 24, 2021 o 12:09

bardzo dziękuję za „przedłużenie” oferty promocyjnej. Bardzo dobrze o Tobie to świadczy, że mimo wielu spraw nie zaniedbujesz pomysłów i osób które skorzystały z oferty dwa lata temu. Może doświadczenie tego pomysłu (grupy konsumenckie) uda się wykorzystać na innych obszarach. Masz pomysły, masz doświadczenie i masz moc sprawczą!. Gratulacje:)

Odpowiedz

Tomek Marzec 24, 2021 o 18:11

Inni dystrybutorzy w Polsce też sami z siebie przysyłają informację o możliwości zamrożenia cen energii na okres kolejnych 3 lat.

Odpowiedz

Mariusz Marzec 24, 2021 o 18:24

Wielkie dzięki Michał za włożoną pracę. Skorzystam. Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 24, 2021 o 20:57

Dzięki za Twoją pracę! 🙂

Odpowiedz

Maciej Marzec 25, 2021 o 06:46

Dziękuję Michał 🙂

Odpowiedz

Michał Marzec 25, 2021 o 07:54

Właśnie zastanawiam się jakie sa przewidywania do co cen prądu w Polsce. Bo nawet jeśli zamrozimy sobie cene za kWh, to moga nam podniesc oplate mocowa. Jednym słowem – warto teraz zamrazac cene? Skoro większość firm to oferujr, a nie wierze w ich dobre serce, to gdzie tu jest ich biznes? Lokalizacja wystarczy?

Odpowiedz

Michał Marzec 25, 2021 o 22:50

Lojalizacja oczywiscie 😉

Odpowiedz

Tomek K. Marzec 25, 2021 o 09:39

Dzięki wielkie Michał za wynegocjowanie dla nas tej kolejnej promocji! To będzie dla naszej pięcioosobowej rodziny ulga w nadchodzących latach:-)

Odpowiedz

Paweł Marzec 25, 2021 o 15:19

Michał, po prostu dziękuję . Jesteś GOŚĆ !!!! Szacunek

Odpowiedz

Łukasz Marzec 25, 2021 o 21:11

Michał,

dzięki za załatwienie kolejnej promocji. Podobnie jak 2 lata temu, skorzystam też teraz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Julia Marzec 26, 2021 o 09:03

Dzięki, szkoda tylko że oferta na Warszawę :/

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 26, 2021 o 10:19

Michał,
A czy robiłeś może porównanie z innymi sprzedawcami energii?
PGNiG przy umowie na prąd i gaz jednocześnie też ma niskie ceny i gwarancję ceny przez 2 lata.
Jak na ich tle wypada lumi? Robiłeś może taki kalkulator?

Krzysiek

Odpowiedz

Małgorzata Marzec 26, 2021 o 10:57

Michał, ja biorę w ciemno co rekomendujesz 🙂
Skorzystałam z Lumi 2 lata temu, rachunki o połowę mniejsze niż w naszej kawalerce, którą wynajmujemy i mamy ją w innogy. U nas 5 osób, a tam max 2. Różnica widoczna gołym okiem. Ale nie chciało mi się liczyć różnicy, bo i tak czułam się ja frajer, że tam tego nie zrobiłam. Dzisiaj zgłosiłam też kawalerkę, a obecne mieszkanie przedłużę w kwietniu.

Odpowiedz

Ewa Marzec 26, 2021 o 13:55

Michał,

dziękuję, super sprawa:)

Odpowiedz

Włodzimierz Marzec 26, 2021 o 16:52

Serdeczne dzięki za Twoją pracę

Odpowiedz

Damian Marzec 26, 2021 o 22:30

Dziękuję jeszcze raz p. Michał. Skorzystałem z oferty jako jeden z pierwszych ( umowa kończy mi sie z końcem kwietnia). Oczywiście przedłużam na Twoich wynegocjowanych warunkach.

Dziękuję.

Odpowiedz

Anka Marzec 27, 2021 o 09:13

Hej Michał 🙂 z promocji skorzystałam dwa lata temu i teraz również z niej skorzystam. Dzięki za negocjacje w naszym imieniu. Robisz naprawdę świetną robotę! 🙂

Odpowiedz

Justyna Marzec 27, 2021 o 18:52

Dzięki Michał za kolejny kawał dobrej roboty!

Odpowiedz

Janek Marzec 27, 2021 o 23:07

Panie Michale, 2 lata temu zastanawiałem się czy będzie kontynuacja oferty. Dzis przedłużyłem na kolejne 3 lata 🙂 dzięki dzięki dzięki!

Odpowiedz

Jacek Marzec 28, 2021 o 07:05

Michał
Dziękuję. Skorzystałem poprzednio i teraz też skorzystam !
Jak coś polecasz to długo nad tym wcześniej myślisz i analizujesz i za to Cię cenie, ja robię tak samo.
Polegać na Twoim słowie to znaczy wygrać 🙂

Jacek

Odpowiedz

Sylwester Marzec 28, 2021 o 19:15

Wielkie dzięki Michale, przede wszystkim za to, że Ci się chciało i to dla tak niewielkiej ilości osób.
Gwarancja ceny na 3 lata, to przy obecnych trendach i tak niezła oferta.

Odpowiedz

Zbyszek Marzec 28, 2021 o 21:21

Ogromne dzięki za wynegocjowane oferty. I dotychczasową i obecną. I … mam nadzieję tą za 3 lata :).
Zdrowia!

Odpowiedz

Kansuke Takemura Marzec 30, 2021 o 10:41

Michał, czy za kolejne 3 lata znowu będziesz próbował negocjować z PGE?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 30, 2021 o 16:34

Hej,

Szczerze to nie mam pojęcia co będę robił za 3 lata. Nie spodziewam się jednak, aby udało się nam ponownie przedłużyć promocję. Niemniej – pewnie będę chciał jakichś możliwości poszukać, ale proszę nie traktować tego jako wiążącej deklaracji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Marzec 30, 2021 o 18:33

Michał, dziękuję bardzo za Twoją pomoc i działania pro bono 😀

Odpowiedz

Marcin Marzec 30, 2021 o 18:35

Zapomniałem dodać: Oferta przyjęta 😀

Odpowiedz

Mateusz Kwiecień 1, 2021 o 18:27

Dziękuję. Skorzystam i tym razem 😀 Wysłane!

Odpowiedz

Agnieszka Kwiecień 2, 2021 o 01:03

Dziękuję Michale. Właśnie dostaliśmy maila, przeklikanie dwóch umów zajęło kilka minut – mega sprawnie, czytelnie, bezproblemowo. Cieszę się też, że była możliwość wyboru wersji ekologicznej. No to jesteśmy na kolejne lata w Lumi 🙂

Odpowiedz

zdeneks Kwiecień 6, 2021 o 09:37

Dzięki za inicjatywę. Promocji reaktywowana w pełni online. Dostałem właśnie potwierdzenie z Lumi, że nowa taryfa Eko zostanie uruchomiona. Żeby jeszcze tylko Lumi uruchomiło Polecenie Zapłaty, jego brak to największa wada systemu.

Odpowiedz

jan Kwiecień 6, 2021 o 13:32

Hej,
Dzięki za informacje. Z ciekawości porównałem swoje opłaty za energię – Warszawa, która zmieniałem w podobnym okresie. W plusie wg ostatniej faktury 0,27gr brutto/kWh i 3zl opłaty handlowej

Odpowiedz

Dzięki Michał Kwiecień 6, 2021 o 17:25

Potwierdzam przyjęcie oferty – przed chwilą dostałem maila i od razu załatwiłem 🙂

Odpowiedz

Grzegorz Kwiecień 9, 2021 o 18:04

Dziękuję!

Odpowiedz

Aneta Boritzka Kwiecień 13, 2021 o 21:41

Zawsze chciałam być oszczędna, tyle różnych dziwnych tekstów czytałam – dziwnych, bo to nie było żadne oszczędzanie. A ty zawsze napiszesz coś, co trafi do czytelników, czyta się ciebie z taką przyjemnością i lekkością, że chce się czytać, chce się tutaj zaglądać i oczywiście chce się oszczędzać! Dziękuje! W końcu udało mi się przeczytać twoja książkę finansowy ninja jeszcze nie całą, ale już mam za sobą dobry kawał 🙂 Polecam wszystkim, którzy zwlekają z jej zakupem. Warto! Spodziewałam się czegoś innego, a tu znów zostałam zaskoczona – oczywiście pozytywnie!

Odpowiedz

Radek Kwiecień 20, 2021 o 22:27

Świetna robota Michał! Dziękuję za możliwość cieszenia się tanim prądem przez kolejne lata! Dziękuję,że jesteś! Pozdrawiam Serdecznie. 🙂

Odpowiedz

Mariusz Kwiecień 24, 2021 o 10:23

Cześć Michał,

Twój blog czytam od dawna, książka „Finansowy Ninja Książka” także przeczytana stoi dumnie na półce. Pracuję w bankowości i paca nauczyła mnie zawsze porównywać oferty oraz czytać dokładnie umowy i regulaminy. Muszę powiedzieć, że po skorzystaniu „Prądu dla Finansowych Ninja” poczułem pewne rozczarowanie. Niespełna kilka tygodniu później Lumi przebiło ofertę wypuszczając z tego co teraz pamiętam ofertę gdzie był jeden miesiąc prądu za 0 PLN dłużej niż ofercie dla Finansowych Ninja. Teraz gdy umowa zbliżała się do końca także porównywałem oferty konkurencji i wtedy dostałem e-mial od Ciebie ! Michał, dzięki czuje się jako Twój odbiorca zaopiekowany i widzę, że nie pozostawiasz czytelników samym sobie. Pełna rehabilitacja z nawiązką !

PS. Dziś muszę przekazać znajomemu, że jednak się myliłem i zrobię to z przyjemnością.

Pozdrowienia i dużo zdrowia dla Ciebie i Twojej rodziny !

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 1, 2021 o 12:33

Hej Mariusz,

Sprostuję, że dwa lata temu ta „późniejsza lepsza oferta Lumi”, o której mówisz, z tego co pamiętam miała wyższą cenę za prąd oraz wyższą opłatę miesięczną niż to, co dostaliście w „Prądzie dla Finansowych Ninja”. Nie było więc tak jak piszesz, że pojawił się „lepszy deal”. Po prostu deal od Lumi miał lepszy jeden z parametrów, a gorsze inne.

Pozdro!

Odpowiedz

Mariusz Kwiecień 24, 2021 o 10:26

Cześć,

Twój blog czytam od dawna, książka „Finansowy Ninja Książka” także przeczytana stoi dumnie na półce. Pracuję w bankowości i paca nauczyła mnie zawsze porównywać oferty oraz czytać dokładnie umowy i regulaminy. Muszę powiedzieć, że po skorzystaniu „Prądu dla Finansowych Ninja” poczułem pewne rozczarowanie. Niespełna kilka tygodniu później Lumi przebiło ofertę wypuszczając z tego co teraz pamiętam ofertę gdzie był jeden miesiąc prądu za 0 PLN dłużej niż ofercie dla Finansowych Ninja. Teraz gdy umowa zbliżała się do końca także porównywałem oferty konkurencji i wtedy dostałem e-mial od Ciebie ! Michał, dzięki czuje się jako Twój odbiorca zaopiekowany i widzę, że nie pozostawiasz czytelników samym sobie. Pełna rehabilitacja z nawiązką !

PS. Dziś muszę przekazać znajomemu, że jednak się myliłem i zrobię to z przyjemnością.

Pozdrowienia i dużo zdrowia dla Ciebie i Twojej rodziny !

Odpowiedz

Celina Kwiecień 27, 2021 o 20:53

Michale, stanowczo powinieneś za tyle wlozonej pracy dawać linka afiliacyjnego, to naprawdę nic zlego zarabiac na swojej wiedzy. Myślę,że tyle co my wszyscy zaoszczedziliśmy powinno w jakimś procencie wrócić do Ciebie, jako do organizatora i negocjatora tego całego procesu.DZIEKUJE!

Odpowiedz

Marcin Kwiecień 30, 2021 o 13:35

Ja chciałem skorzystać 2 latemu z promocji, ale czekałem na odbiór mieszkania, które odebrałem miesiąc po zakończeniu 🙁 Wtedy skorzytałem z promocji dla nowych od Lumi.

Michał,
może uda się ponegocjować jeszcze i rozszerzyć ofertę także dla innych klientów Lumi?
Albo co proponujesz po zakończeniu promocji w Lumi?

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 1, 2021 o 12:15

Hej Marcin,

Dziękuję za komentarz. Niestety – nie uda się rozszerzyć tej oferty. Próbowałem, ale nie wyszło.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

MW Maj 12, 2021 o 19:31

W porównaniu z obecną ofertą innogy, to różnica w cenie kosmetyczna. W innogy, przy rozliczeniu rocznym, opłata handlowa jest niższa o 0,76 zł. Moja obecna prognoza w Lumi to 70 KWh, więc z kolei tutaj wychodzi o 1,11 zł. do przodu. Grunt, że nie jest drożej i nie trzeba znowu zmieniać. Większa korzyść pewnie w związku z 3-letnim cyrografem.

Odpowiedz

Arek Maj 17, 2021 o 09:47

Michał, dzięki!

Odpowiedz

Carol Maj 17, 2021 o 11:38

Cześć, stoję przed wyborem przedłużenia umowy z Lumi zwykłej (Gwarantowana Moc) i tej eko (Gwarantowana Zielona Energia). Jestem gotowa płacić miesiecznie te 2 zl więcej opłaty handlowej za gwarancję OZE, ale czy ktoś się orientuje, jak wyglądają opłaty dystrybucyjne w tym wypadku? Czy one nie będą wyższe w przypadku tej taryfy Zielona Energia? Widzę w taryfie Innogy (dystrybutor w Wawie) stawkę opłaty OZE 2.71 zł brutto, ale czy ona ma zastosowanie w tym przypadku? Może ktoś wie z praktyki, jak to wygląda?
Z góry dzięki!

Odpowiedz

Czytelnik Maj 17, 2021 o 16:21

Ja po prostu, dziękuję za włożoną pracę i chęci.

Szacun za nie śledzenie.
Ciekawe jak to wyjdzie w czasie.
Może będziesz miał chwilę kiedyś w przyszłości, aby to jakoś podsumować.
Bardzo ciekawy „case” moim zdaniem.

Powodzenia.

Odpowiedz

Marcin Maj 18, 2021 o 09:02

Witam,

Meil od Lumi do mnie, wpadł do… spamu, tak jak pisze Michał, tak że sprawdzajcie. Ja mam umowę do końca czerwca i – właśnie ją przedłużyłem, czyli przyjąłem ofertę
Jestem zadowolony z oferty i dotychczasowej obsługi, a na to że ceny prądu spadną – zwarzywszy na różne okoliczności – nie ma co liczyć.

Dziękuje Michałowi i pozdrawiam wszystkich.

Marcin

Odpowiedz

Marcin Maj 21, 2021 o 12:04

Witam ponownie,

Dziś dostałem od Lumi potwierdzenie przyjęcia oferty (wpadło do spamu!)

pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Maj 19, 2021 o 20:57

Dziękuję :))

Odpowiedz

Robert Maj 27, 2021 o 12:48

Cześć Michał,

jestem już po przedłużeniu umowy na nowych warunkach – wszystko poszło wg Twojego schematu. Dziękuję Michał za kontynuowanie tematu Lumi po pierwszej odsłonie i 3 kolejne lata spokoju. Doceniamy!
Biorąc pod uwagę Twoją moc sprawczą w kontaktach z Lumi może niech rozważą (zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami) wprowadzenie poleceń zapłaty…

Odpowiedz

Adam Czerwiec 11, 2021 o 17:01

Michał dzięki za tę promocję 🙂 i całokształt oczywiście 😀

Odpowiedz

Agnieszka Czerwiec 17, 2021 o 08:23

A u nas niestety nie poszło tak dobrze- mimo,że przeszliśmy przez wszystkie kroki, widać było w zgłoszeniach nową ofertę to tuż przed terminem zmiany umowy na nowy wariant przyszedł sms że zostanie zmieniona na cennik operatora. Po telefonie do Lumi Pani stwierdziła że wszytko będzie ok i warunki zmienią sie na prawidłowe, bo je widzą w systemie. Taks ie nie stało. Poi kolejnym telefonie okazało się że z jakiegoś powodu promocja jest nieaktywna i faktury są naliczone po nieprawidłowej standardowej stawce. Złożyliśmy reklamację.

Odpowiedz

Marcin Styczeń 2, 2022 o 20:05

Rozpatrzyli reklamację pozytywnie?

Odpowiedz

Edyta Czerwiec 22, 2021 o 20:18

Cześć,

Dzięki za załatwienie promocji i porównanie cen na rynku. To nie tylko dla mnie oszczędność pieniędzy, ale i czasu 👌🏼

Najlepszego!

Odpowiedz

Lukasz Październik 11, 2021 o 12:29

Czy oferta jeszcze działa? Dostałem dzisiaj maila od Lumi żeby przedłużyć, ale niestety tylko w ofercie „Pełna moc” z 40 gr. Poprzednia kończy się 30 listopada.

Odpowiedz

Robert Styczeń 18, 2022 o 23:31

Czy w obecnym gorącym okresie podwyżek cen energii masz może jakieś propozycje co z prądem w W-wie ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 19, 2022 o 11:29

Hej Robert,

Nie – niestety nie mam.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Anonym Styczeń 30, 2022 o 09:27

Obecnie w promocji to jest 0.460 netto wiec ceny poszly w kosmos.

Odpowiedz

Marek Luty 17, 2022 o 23:04

Nie zaląpałęm się na prąd dla FN, ale ciut później. Właśnie dostałem propozycję przedłużenia na 2 lata. 57 groszy brutto za kwh. Ehhh k****

Odpowiedz

Paweł Kwiecień 14, 2022 o 13:12

Niedługo kończy mi się 3 letnia umowa z Lumi 0,29brutto/kWh i 3zł abo/msc. Właśnie dostałem od nich automatyczną propozycję kolejnej umowy na 2 lata 0,57brutto/kWh i 7zł abo/msc. Masakra xD

Odpowiedz

Paweł Kwiecień 28, 2022 o 12:52

Trochę poszukałem i z braku laku chyba będę wybierał ofertę Plusa. Przy dużym zużyciu prądu będę do przodu pomimo większej opłaty abonamentowej. W ofercie plusa jest 0,5092brutto/kWh i 15zł abo/msc, stawki oczywiście od sierpnia. Umowa na 2 lata, może nie widzę jakiegoś kruczka, co o Tym myślicie ?

Odpowiedz

Mariusz Kwiecień 21, 2022 o 22:19

Potwierdzam, teraz jest w promocji jedyne 0,57 zł za kWh i 6,99 zł za fakturę. Czyli w skali miesiąca wychodzi mi około 20-30 zł drożej niż obecnie.

Odpowiedz

Stanisław Czerwiec 28, 2022 o 11:09

Myślałem, że umowa była na rok, ale sprawdzam w panelu Lumi i jest do 2024! Wchodzę tutaj i sprawdzam – czy się nie pomyliłem – ale nie 🙂 Bardzo Ci dziękuję, za taką promocję – z takimi zawirowaniami na rynkach i przy takich upałach (mam klimatyzację) ta promocja to złoto!

Odpowiedz

Tomek Listopad 19, 2023 o 02:24

Przydałaby się aktualizacja Q4 2023 albo Q1 2024 – jak dalej podejść do ciągle rosnących cen energii, a może szerzerzej i ująć opłaty za ogrzewanie, internet itd. w typowym bloku

Odpowiedz

Przemysław Listopad 28, 2023 o 19:36

Cześć Michał,

Wielkie dzięki za dotychczasowe działania i obie specjalne oferty od Lumi.

W kwietniu 2024, kończy się umowa z dotychczasową ofertą.. Może dasz się namówić do ponegocjowania z Lumi dobrej opcji na przedłużenie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 1, 2023 o 14:57

Hej Przemysław,

Niestety – to już finisz tej oferty. Przedłużenia nie będzie (nie to żebym nie chciał).

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Czerwiec 3, 2024 o 12:18

Hej Michał! Podzielisz się z nami informacją co Ty wybrałeś po zakończeniu promocji?

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 3, 2024 o 12:25

Hej Michał,

Jasne. Plan mam taki:

– Na razie mam umowę z Lumi, ale kończy się okres promocyjny, więc nie jestem zobowiązany do jej utrzymania.
– Do lipca – wstrzymuję się z dalszymi krokami.
– Wiem, że trwają prace nad ustawą/regulacją dotyczącą odgórnych kosztów energii na okres lipiec-grudzień 2024.
– Jeśli powyższe wejdzie – to i tak wszędzie będą z grubsza takie same limity ceny prądu.
– Jeśli powyższe nie wejdzie – to w lipcu / sierpniu / wrześniu spokojnie rozejrzę się za nowym sprzedawcą.

Na chwilę obecną interesująco cenowo wygląda Fortum, ale mają dosyć wysoką opłatę stałą (comiesięczną), więc muszę po prostu przeliczyć co mi się bardziej opłaca (niższy koszt prądu + wyższa opłata stała czy odwrotnie). Takiej rekalkulacji dokonam sobie na bazie danych dotyczących mojego zużycia przez ostatni rok. No ale – tak jak napisałem wyżej – to zrobię sobie spokojnie dopiero w okresie lipiec-wrzesień albo – jeśli wejdą limity ceny prądu – dopiero na początku przyszłego roku.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marek Luty 21, 2024 o 11:01

Mi właśnie LUMI, niestety poza promocją dla ninja, zapronowało nowy cennik. 1.57 za kwh.
Aż mi smutno jak płaczę na te ceny sprzed lat.

Odpowiedz

Ania Marzec 1, 2024 o 11:49

No i teraz pytanie co robić, bo uderzy to po kieszeni bardzo, a alternatywy nie ma…

Odpowiedz

Artur Kwiecień 2, 2024 o 10:35

Cześć, proszę o pomoc czy jest gdzieś realna szansa na otrzymanie tańszej oferty niż najnowsza promocyjna od Lumi (Energia z Fachowcami)

Odpowiedz

Jarek Kwiecień 12, 2024 o 10:19

Ja stoję właśnie przed tą samą sytuacją. Czy zmienialiście dostawcę z lepszymi stawkami czy zostaliścię umowę w lumi?

Odpowiedz

Mariusz Maj 6, 2024 o 14:23

Na razie przedłużyło się na cenniku standardowym Lumi, ale zastanawiam się nad Fortum. Od Lipca mają mieć 0,6753 brutto plus 19,90 m-c

Odpowiedz

Urszula Maj 4, 2024 o 15:46

Czesc,
czy podzieli sie ktos jaka oferte wybral po zakonczeniu naszej promocyjnej umowy z LUMI? Mi sie konczy dopiero na koniec czerwca, sprawdzalam czy LUMI cos zaproponowalo, ale jeszcze nie, ale jak patrzylam na oficjalne cenniki to jakas masakra. Ciekawe czy prad od 1 lipca wszedzie tak podrozeje, czy moze rzad przedluzy doplaty. Na te chwile nic nie wiadomo. Ale ciekawa jestem jakie rozwiazania wybraly osoby ktorym sie juz umowa skonczyla. Przejscie na bezterminowa z LUMI, jakas umowa na 2 lata czy zmiana sprzedawcy? Podpisywanie teraz na 2 lata po zawyzonych stawkach jest troche ryzykowne, bo ludzie sie ze moze nie beda jednak takie wysokie, ale gorzej bedzie jak jeszcze je od lipca podniosa…

Odpowiedz

Lukasz Maj 27, 2024 o 12:41

Hej,

właśnie porównuje Lumi z Fortum.
Lumi od 1.07.2024 ma 1,0517 pln/kWh za sprzedaż, plus 8,61pln/miesiąc opłaty handlowej. Do tego dochodzi opłata za dystrubucję od operatora (Stoen dla Warszawy).
Fortum od 1.07.2024 ma 0,6753 pln/kWh za sprzedaż, plus 25,28 pln/miesiąc opłaty handlowej (+ pakiet usł. dodatkowych który trzeba mieć żeby cena 0,6753 pln/kWh obowiązywała). Do tego dochodzi opłata za dystrubucję od operatora (Stoen dla Warszawy), taka sama jak dla Lumi.
Fortum ma haczyk, że cena za sprzedaż obowiązuje do 2000 kWh rocznie, a powyżej 0,9828 pln/kWh czyli drożej ale dalej taniej niż Lumi (1,0517 pln/kWh).
Wg mnie Fortum będzie mocno tańsze dla zużycia do 2000kWh rocznie, a powyżej też tańsze vs Lumi ale już nie tak bardzo.
Czy dobrze na to patrze? Czy macie inne wyliczenia albo lepsze alternatywy dla Lumi niż Fortum?

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: