Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Powakacyjny remanent w kontach i lokatach: Raiffeisen, Meritum i Idea Bank

przez Michał Szafrański dodano 3 września 2015 · 173 komentarze

Remanent kont i lokat

Czym się charakteryzuje człowiek sprytny finansowo? Tym, że potrafi dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Pora zacząć się dostosowywać.

Nie było mnie dwa miesiące, ale w międzyczasie dużo się wydarzyło. Szybki przegląd rachunków bankowych, naliczonych opłat oraz przesłanych mi aktualizacji regulaminów i tabel opłat i prowizji (TOiP) uświadamia, że remanent nie jest ewentualnością lecz koniecznością.

W toku przygotowań do konferencji New Media Europe oraz FinBlog 2015 brak mi czasu na bardzo szczegółowe opisywanie wszystkich zmian. Chcę jednak zasygnalizować temat i odesłać Was do wpisów na zaprzyjaźnionych blogach. Mam nadzieję, że krótkim wpisem skutecznie zachęcę Was do działania. Po prostu szkoda kasy. 🙂

Będzie o oszczędnościach – poprzez ewentualne zamknięcie kont w Meritum Bank, o dobrze oprocentowanych kontach – poprzez ciekawą promocję Raiffeisen Bank, oraz o zarabianiu na kontach firmowych – dzięki Idea Bank.

Remanent po powrocie z wakacji

Zaraz po powrocie z wakacji wykonuję kilka podstawowych czynności dotyczących moich finansów:

1) Przygotowuję ostateczne zestawienie kosztów wakacji – po to aby uświadomić sobie “skalę zniszczeń”. Dla jasności: zawsze wydaję więcej niż planuję, ale mój czas wakacji, to czas kiedy nie lubię zastanawiać się nad tym, ile co kosztuje. Nagroda za cały rok pracy. Po co więc sobie uświadamiać całkowite koszty? Sumę dzielę przez 10 i wiem ile pieniędzy muszę odkładać co miesiąc, by było mnie stać na kolejne, równie kosztowne wakacje. I zastanawiam się od razu, czy dobrze się z tym czuję czy nie. To motywuje mnie również do ciężkiej pracy i oszczędzania przez cały rok.

2) Sprawdzam terminy lokat – przypominam sobie kiedy kończą się moje lokaty terminowe i od razu wpisuję sobie przypomnienia do kalendarza. Po ty, by pamiętać kiedy muszę pomyśleć o tym, co zrobić z pieniędzmi i jak dużymi kwotami, i kiedy będę dysponował.

3) Przygotowuję plan większych wydatków do końca roku – Przedłużenie ubezpieczenia kredytu albo samochodu? Wrześniowe wydatki na dzieci? Wydatki na święta i prezenty? Urodziny najbliższych? Większe zakupy firmowe w celu optymalizacji podatkowej? Kwartalne zaliczki na VAT i podatek dochodowy? Wpłaty na IKE i IKZE w celu wykorzystania corocznych limitów? Darowizny? Wyjazdy? Planowane nadpłaty kredytu hipotecznego? Wszystko to spisuję według miesięcy do końca roku i podsumowuję, a następnie zestawiam z informacjami o terminach zakończenia lokat. Od razu widzę czarno na białym, czy wystarczy mi pieniędzy w konkretnych terminach, czy muszę coś zmienić. Ta wiedza jest również podstawą planu oszczędności i lokowania środków w kolejnych miesiącach.

4) Sprawdzam, co zmieniło się w warunkach prowadzenia moich kont – to jest punkt, któremu dzisiaj szczególnie się przyjrzymy. Przed wakacjami zazwyczaj nie wykonuję żadnych większych ruchów, ale po wakacjach zamykam zbędne karty oraz zbędne konta. To taki czas porządków i szykowania się do kolejnego roku pracy. Dodatkowo analizuję komunikaty banków wypuszczone w trakcie mojej nieobecności.

5) Weryfikuję kondycję moich inwestycji – Jestem raczej inwestorem długoterminowym i staram się nie patrzeć na bieżąco “co tam panie w polityce” (i na giełdzie). Niemniej jednak po dłuższym okresie bez dostępu do bieżących wiadomości, próbuję dowiedzieć się co się działo, spojrzeć jak sobie radzą moje inwestycje i zastanowić się nad kolejnymi krokami.

6) Szukam nowych promocji i podejmuję decyzje co dalej z moimi pieniędzmi – Jeśli ogląd sytuacji zmusza mnie do podjęcia drastycznych kroków, np. zmiany konta bankowego, to zaczynam prawdziwe polowanie. U mnie jedna taka decyzja wywołuje zazwyczaj efekt domina. Pierwsza zmiana inicjuje kolejne dopóki nie będę miał przeświadczenia, że wybrana kombinacja usług finansowych jest optymalna – z mojego subiektywnego punktu widzenia. To teraz zapadają decyzje na temat tego czy stać nas czy nie, np. na wyjazd w ferie zimowe, a także czy chcemy wykonać jakieś grubsze ruchy finansowe, np. decyzja, że zamiast trzymać pieniądze w banku, zakupimy za nie ziemię lub zainwestujemy.

Meritum Bank – co się zmieniło, gdy mnie nie było?

O kontach w Meritum Bank warto Wam przypominać, bo trochę ich założyliście w promocji opisywanej rok temu na moim blogu. Nadchodzi jednak moment, w którym zamierzam podziękować Meritum za współpracę – po ponad 5 latach posiadania tam kont. W banku tym posiadam jeszcze swój główny rachunek ROR i onegdaj dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe.

Niestety dla mnie w Meritum Bank na dobre rozgościła się już “wyższa kultura bankowości” Alior Banku, która przejawia się przede wszystkim wprowadzeniem wysokich opłat za prowadzenie rachunków. Dotknęło to przede wszystkim posiadaczy rachunków firmowych, za które trzeba płacić obecnie 19,99 zł / miesiąc (recepta na to w dalszej części wpisu), a od 1 grudnia 2015 dotknie także “Konta z Gwarancją”, które zamienia się w “Konto Wyższej Jakości” kosztujące 12 zł / miesiąc. Opłata nie będzie pobierana jeśli bank odnotuje “jednorazowy wpływ na kwotę min. 2500 zł / mies. z innego banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku, lub na rachunku zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na kwotę minimum 700 zł / mies.”.

Plusem jest, że bank gwarantuje niezmienność wysokości opłat dla klientów spełniających powyższy warunek przez 5 lat od zawarcia umowy rachunku. Niemniej jednak mi nie podoba się w ogóle płacenie jakichkolwiek pieniędzy za rachunek bankowy. Poza tym w październiku systemy Meritum Banku i Aliora zostaną połączone. Meritum zapewne całkowicie zniknie. Nie wiem czy proces przebiegnie bezboleśnie, dlatego wolę przenieść środki gdzie indziej – zanim to jeszcze nastąpi.

Dokąd uciekam z ROR-em prywatnym z Meritum Bank? Jeszcze to analizuję. Poważnie rozważam Konto 360 w Millennium Bank. Byłby to mój kolejny romans z tym bankiem. Jeśli uda mi się upolować to konto w jakiejś sensownej promocji – to pewnie na nie padnie mój wybór.

A jeśli chcielibyście przeczytać instrukcję, jak zamknąć konto w Meritum Bank bez konieczności wstawania sprzed komputera, to zachęcam do lektury wpisu na blogu ZamknijKonto.pl (dzięki Tomasz!).

4% do końca roku w Raiffeisen Polbank

Jeśli chodzi o lokowanie pieniędzy zbliżone do rachunku oszczędnościowego, to ciekawą ofertę ma Raiffeisen Polbank. Przeznaczona jest ona zarówno dla nowych, jak i starych klientów banku – i tym Raiffeisen miło mnie zaskoczył.

W dużym skrócie: każdy kto wypełni ankietę od banku i skorzysta z jego programu oszczędnościowego i zastosuje się do jego zasad – otrzyma w styczniu 2016 roku podwójne odsetki. Ile one wynoszą? Wychodzi 3% w skali roku za wrzesień i 4% w skali roku za okres październik-grudzień. Oprocentowanie jest zmienne i zależy od decyzji RPP, ale wczoraj RPP nie zmieniła stóp więc zapowiada się, że takie pozostanie już do końca roku.

4% rocznie bez ograniczenia górnej kwoty (można tam mieć nawet kilkaset tysięcy na rachunku oszczędnościowym) – to bardzo dobre warunki. Promocja ma jednak swoje wymagania. Pieniądze można dopłacać, ale nie można ich wypłacać przed końcem grudnia. Ewidentnie produkt, który ma zachęcić do oszczędzania (i podwyższyć wynik banku na koniec roku). Bank gra w swoją grę i gotowy jest zapłacić za to wysokie odsetki. Mi się to podoba. 🙂

W tym przypadku trzeba się jednak spieszyć. Chęć do skorzystania z promocji trzeba zgłosić najpóźniej do 6 września wypełniając specjalną ankietę.

Szczegóły w tym zakresie drobiazgowo przedstawił Zbyszek z bloga App Funds w tym artykule. Zapoznajcie się z nim i jeśli uznacie, że warto w to wejść, to dajcie chłopakowi zarobić. 🙂

Konto firmowe w Idea Bank z 900 zł premii

Powyżej żaliłem się, że Meritum Bank nalicza już opłaty za konta firmowe. Na szczęście Idea Bank, któremu przyglądałem się już przed wakacjami, właśnie ogłosił nową promocję “Premiowanie za bankowanie”, w ramach której można zgarnąć aż 900 zł netto (1111 zł brutto) za aktywne korzystanie z konta firmowego. Dodam, że samo konto jest bezpłatne. Szczegółowe informacje o zasadach promocji znajdziecie na tej stronie.

UWAGA: ta promocja dotyczy wyłącznie rachunków firmowych, a więc zainteresuje tylko część Czytelników bloga. Jednocześnie dla przedsiębiorców jest to prawdziwy hit uwzględniając wszelkie inne dodatki, które oferuje Idea Bank (posiadając to konto możemy m.in. korzystać za darmo z przestrzeni coworkingowej Idea Hub w Warszawie i Krakowie).

Kolejnym atutem promocji jest to, że skorzystać z niej mogą zarówno nowi klienci, jak i dotychczasowi posiadacze rachunków firmowych. Co trzeba zrobić? Po prostu wypełnić wniosek i zarejestrować się w promocji. Dostępna jest ona dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które założą (lub posiadają) konto “Firma to ja”. Prowadzenie tego konta jest bezpłatne. Przelewy do ZUS i US – także są bezpłatne. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z bezpłatnych wpłatomatów – co może być istotne dla tych osób, które wpłacają do banku utarg.

Za co dostaniemy premię? Miesięcznie można zgarnąć do 75 zł netto za różne aktywności. Bank wypłaca premię maksymalnie przez 12 miesięcy. Co ciekawsze – niektóre z tych aktywności to po prostu standardowe operacje, które wykonuje każda firma, a więc pieniądze zarabiają się w zasadzie same. Szczegóły znajdziemy w regulaminie promocji, w którym znajduje się m.in. taka tabelka tłumacząca jej zasady:

Premiowanie za bankowanie

Jak widać już za samo trzymanie pieniędzy na firmowym koncie ROR można zgarnąć do 40 zł netto miesięcznie przy założeniu, że będzie tam 20 000 zł. Efektywnie odpowiada to oprocentowaniu ok. 2,4%. Można znaleźć lepsze lokaty, ale z drugiej strony – jakieś pieniądze na ROR firmowym i tak zazwyczaj trzymam. Plusem jest to, że nie jest to lokata ani konto oszczędnościowe, lecz standardowe konto, za które bank po prostu płaci mi ekwiwalent sowitych odsetek.

Przelewy do ZUS i US i tak wykonuję. Za wykonanie tylko jednego takiego przelewu na kwotę minimum 250 zł, Idea Bank zapłaci nam 50 zł premii netto. Sowite pocieszenie za transfery do ZUS. 😉

Ci, którzy zdecydują się na korzystanie z aplikacji do fakturowania dostępnej w systemie Idea Cloud, otrzymają 10 zł netto za każdą wystawioną w tym systemie fakturę, która zostanie opłacona przez kontrahenta. To chyba takie zabezpieczenie przed wystawianiem “pustych” faktur, które mają jedynie nabić premię. 😉 Idea Bank premiuje w ten sposób każdą opłaconą fakturę.

Gdyby tego było mało, to od każdej wpłaty gotówki w wysokości 500 zł za pośrednictwem wpłatomatu, bank doliczy nam kolejne 10 zł premii netto. W świetnej sytuacji są tutaj przedsiębiorcy z Warszawy, którzy mogą wezwać do siebie mobilny wpłatomat nie ponosząc za to dodatkowej opłaty.

Mobilny wpłatomat Idea Bank

Jak widać opcji zarabiania jest aż nadto, ale niestety maksymalna premia w każdym miesiącu może wynieść “jedynie” 75 zł netto. W moim przypadku zmaksymalizuję ją już dokonując przelewu do ZUS (50 zł premii) oraz trzymając na koncie przynajmniej 10 000,01 zł (dodatkowe 25 zł premii). Dawno nie widziałem promocji na konta firmowe, która nie wymagałaby ode mnie żadnych działań ponad te, które i tak zmuszony jestem wykonywać. 😉

Minus? Są dwa. Konto firmowe jest co prawda bezpłatne, ale jeśli chcielibyśmy do niego kartę debetową, to warunkiem jej bezpłatności jest wydawanie co najmniej 400 zł miesięcznie. W moim przypadku już sama płatność za usługę newslettera pozwoli mi na bezkosztowe używanie karty. Jeśli jednak nie wykonujecie kartą takich obrotów, to opłata za nią wynosi 4,99 zł / miesiąc. Premia na szczęście znacznie ją przewyższa.

AKTUALIZACJA: Drugi minus, to konieczność założenia prywatnego „Konta Idealnego” – przynajmniej w teorii (poniżej piszę jak to legalnie obejść). Zobaczycie to konto na liście przy składaniu wniosku. Sam ROR jest bezpłatny. Karta do konta kosztuje jednak 5 zł / miesiąc. Opłaty nie ponosimy, jeśli wykonamy kartą płatności na co najmniej 100 zł w okresie rozliczeniowym. Karta jest opcjonalna i wcale nie trzeba o nią wnioskować.

Ale jest też patent – można w ogóle nie zakładać „Konta idealnego”. Należy to zrobić tak:

  • Składacie wniosek o udział w promocji zaznaczając m.in. wymaganą ikonę założenia „Konta Idealnego”
  • Jednak w kolejnych krokach NIE dokonujecie aktywacji „Konta Idealnego”. Można aktywować tylko konto „Firma to ja”. Prywatnego konta ROR nie musicie aktywować, w wyniku czego rachunek ten nie zostanie otworzony. Dla jasności: procedura jest potwierdzona z Idea Bankiem. 🙂

I jeszcze jedna uwaga: zgodnie z regulaminem promocji bank pobierze 19% zryczałtowanego podatku dochodowego od uczestnika promocji z tytułu przyznanej mu premii. Podatek ten odprowadza do US bank, więc my nie musimy się o to martwić. Wypłacona premia będzie pomniejszona o kwotę tego podatku.

Reasumując: przenoszę swój rachunek firmowy z Meritum Bank do Idea Banku. Czekam tylko aż moje dotychczasowe konto w Idea Banku zostanie zmigrowane do nowej bankowości Idea Cloud. Z tego co wiem, ma to nastąpić jeszcze we wrześniu. Zamiast kosztów ponoszonych dotychczas za rachunki firmowe zamierzam zarobić konkretne pieniądze za ich prowadzenie. Właśnie tak to powinno funkcjonować z mojej perspektywy. Banki i tak wystarczająco dużo zarabiają na możliwości obracania moimi pieniędzmi.

Szkoda tylko, że Idea Bank nie pozwala objąć promocją kont dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, bo wtedy zaspokoiłbym komplet moich firmowych potrzeb.

AKTUALIZACJA: W komentarzach pytacie także, w jaki sposób „starzy” klienci mogą skorzystać z promocji. Możecie to zrobić wyłącznie jeśli Wasze konto zostało zmigrowane do Idea Cloud, czyli nowego systemu bankowego. W takim przypadku, aby skorzystać z promocji wystarczy po zalogowaniu do systemu transakcyjnego wykonać następujące operacje:

  • Wejść w Konta, Konto firmowe, a następnie Szczegóły konta
  • Tam będzie widać sekcję Promocje. Trzeba kliknąć przycisk Zobacz.
  • Po wyświetleniu promocji „Premiowanie za bankowanie” należy kliknąć Aktywuj.

To wszystko 🙂

To nie jest wpis reklamowy / sponsorowany

Dla jasności: nikt mi nie zapłacił za promowanie tej konkretnej oferty. Wybieram te produkty finansowe, które według mnie są godne uwagi. Prześwietlam takie oferty, analizuję plusy i minusy. Jeśli są OK, to piszę o nich na blogu. To konto firmowe dobrze adresuje moje potrzeby i bez żenady je pokazuję.

Poniższy link jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza to, że jeśli zdecydujecie się założyć konto firmowe w promocji Idea Bank, to zarobię prowizję od banku za przyprowadzenie nowego klienta.

Lojalnie o tym informuję. Uważam, że taki model zarabiania jest OK. Ja pokazuję tylko te produkty, których się nie wstydzę, Wy możecie skorzystać z ciekawej promocji i zyskać dużo więcej niż na zwykłym koncie, a bank zdobywa nowych klientów. Klasyczna sytuacja win-win-win – wygrywają wszyscy.

Jakby na to nie patrzeć, to w zasadzie Wy płacicie mi swoimi klikami za moją pracę. 🙂 I to bez sięgania do portfela – sami zyskujecie i nic Was to nie kosztuje. 🙂

I już teraz bardzo serdecznie Wam za to dziękuję.

>>> Załóż konto firmowe w Idea Bank i zgarnij 900 zł premii netto

Przypominam o rejestracji na FinBlog 2015!

Przypominam, że dzisiaj (3 września) równo o 12:00 udostępnimy do sprzedaży drugą i jednocześnie ostatnią pulę biletów na FinBlog 2015 – konferencję Czytelników blogów finansowych. Wszystkie informacje o o konferencji znajdziecie w tym wpisie. Pierwsza pula biletów rozeszła się dosłownie w chwilę, więc spodziewam się, że osobom, które przybędą po zakup o 12:05, niestety nie uda się go nabyć.

Nie martwcie się jednak. Cała konferencja będzie transmitowana przez aplikację Periscope. Szczegóły opublikuję na blogu tuż przed konferencją.

Bilety na konferencję FinBlog 2015 można nabyć na tej stronie https://finblog2015.konfeo.com. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez żadnych problemów.

Posprzątaliście już po wakacjach?

Ciekawy jestem jakie Wy macie sposoby na ogarnięcie i remanent domowych finansów po powrocie z wakacji. Czy w ogóle stosujecie taką praktykę? Chętnie usłyszę, jak to u Was wygląda.

A tymczasem życzę Wam miłego przeprowadzania remanentu posiadanych kont.

Dobrego dnia i dzięki wielkie w za uwagę. 🙂

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 173 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Jacek Wrzesień 3, 2015 o 11:36

Czas chyba również na porządki w dziale Narzędzia…

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 3, 2015 o 11:38

Moje jedyne wizyty w oddziałach banków to te, gdy przychodzę … zlikwidować konto.
Aż mi czasem szkoda tych pracowników, którzy podejmują walkę o utrzymanie klienta 🙂

Odpowiedz

Tomasz Wrzesień 3, 2015 o 12:14

Piotr, mi udało się zamknąć konto w Meritum składając przez internet wypowiedzenie ze sprzeciwem wobec wprowadzenia nowej tabeli opłat, chociaż zarzekali się, że tak się nie da. W 99% przypadków wizyta w banku podczas zamykania niepotrzebnych rachunków nie będzie konieczna, gdyż można wysłać wypowiedzenie listem poleconym.
Najlepiej jeśli bank daje możliwość zamknięcia konta przez internet lub tak jak w Raiffeisenie załatwić wszystko szybko przez telefon.

Odpowiedz

leszek Wrzesień 3, 2015 o 12:43

Tomku, napisz, jak zamknąłeś konto w meritum przez internet. Dzięki!

Odpowiedz

Madzia Wrzesień 3, 2015 o 13:11

Tomasz,
Byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki, jak zlikwidować konto Meritum przez internet. Mi powiedzieli w banku, ze wypowiedzenie może być złożone tylko listem poleconym.
Dziękuję za pomoc.

Odpowiedz

Tomasz Wrzesień 3, 2015 o 15:13

@Madzia, @Leszek, trzeba wpisać w systemie przez Wnioski i dyspozycje sprzeciw wobec zmian w tabeli opłat i prowizji.
Opisałem szczegółowo procedurę na swoim blogu: http://zamknijkonto.pl/jak-zamknac-konto-w-meritum

pozdrawiam.

Odpowiedz

leszek Wrzesień 3, 2015 o 15:28

dzięki Tomku.

Odpowiedz

Madzia Wrzesień 3, 2015 o 18:33

Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedz

*LESZEK* Wrzesień 9, 2015 o 07:29

Ci pracownicy mają głęboko czy pozostaniesz czy nie. Podejmują walkę bo tak im karze ich przełożony. Chyba że będą mieć z Ciebie określoną prowizję – to tyle dla nich realnie jesteś wart. Więc nie rozumiem skąd ta „szkoda” 😉

Odpowiedz

BlogoFirmie Wrzesień 3, 2015 o 11:55

Michale, dziękuję bardzo za cenne informację.
W sytuacji niskich stóp procentowych (we wrześniu dokładnie 1,72%) rentowność 4% brutto może być zadowalająca. Natomiast jeszcze parę lat temu w ofercie było konto DB (firmowe i prywatne) i oferowany do nich rachunek oszczędnościowy z bardzo wysokim oprocentowaniem aż 8,1 % brutto. Mankamentem było to, że w przypadku środków powyżej 10 tys zł oprocentowanie spadało o połowę.
Pamiętam jak mój znajomy, który bardzo lubi kombinować, po zakładał kilka takich kont dla całej rodziny;-)
Przy aktualnych stopach procentowych, to brzmi jak jakaś bajka.

P. S. 50 zł za dokonanie opłaty do ZUS/US brzmi świetnie:)

Odpowiedz

Damian Wrzesień 3, 2015 o 13:08

Ja dalej korzystam z DB, tyle że teraz podwyższają opłatę za kartę (do 8zł o ile dobrze pamiętam) oraz potrzebny limit transakcji do 700zł/msc aby uniknąć tej opłaty. Prawdopodobnie będę zmieniać przenosić konto po urlopie.

Odpowiedz

Anna Wrzesień 6, 2015 o 20:42

700 zł?! To rozbój w biały dzień, w banku z lwem ten dolny limit wynosi 300zł. Od jakiegoś czasu udaje mi się unikać tej opłaty, a dodatkowa korzyść to 10% transakcji bezgotówkowej przechodzi na program oszczędnościowy. Oszczędzać można mimochodem 😉

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 4, 2015 o 23:56

W mBanku też jest 50zł za przelew.

Odpowiedz

Bartłomiej Panek Wrzesień 3, 2015 o 12:03

Od dłuższego czasu zabieram się za zamknięcie nie używanych kont. Na razie zamknąłem tylko nieużywaną kartę w mBanku, bo przestała mi być potrzebna i szkoda było ponosić opłaty. Czekam też na rozliczenie centralnego ogrzewania za zeszły rok (taką mam SM), bo dzięki temu, może się okazać, że będę miał na czynsz na najbliższe miesiące, więc spokojnie ustawie tylko tyle przelewów ile potrzeba, aby do końca roku mieć wszystko ustawione.
Podobno wrzesień, to miesiąc oszczędzania, więc najwyższa pora zabrać się za to 😉 Dla mnie wrzesień, to jednak miesiąc wydatków, chociaż dzieciaki dopiero w przedszkolu, to i tak sporo jest opłat do zrobienia. Przynajmniej nie dam się nabrać na „obowiązkowe” ubezpieczenie NNW.

Odpowiedz

Maciej Wrzesień 3, 2015 o 12:04

Dzięki za informację o premii w Idea Banku. Czy orientujesz się może czy rachunek można otworzyć w całości przez internet i kuriera, czy trzeba fatygować się do placówki?

Dzięki!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 13:33

Hej Maciej,

W całości przez Internet i kuriera.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ive85 Wrzesień 3, 2015 o 12:07

Witam,

Michale dziś zrobiłam podsumowanie wydatków sierpniowych naszej rodziny i tym samym mija dokładnie rok odkąd dzięki Twojemu blogowi zaczęłam prowadzić szczegółowe zestawienie dochodów i wydatków. Najlepsze, że stało się to dla mnie codzienną, nieuciążliwa rutyną, Takie zestawienia to fajna sprawa. Otwieram plik i już wiem, że np w zeszłym roku koszt szkolnych podręczników mojej córki wyniósł nas o kilkanaście zł więcej niż w obecnie. Wiem, tez jakiego ubezpieczenia szkolnego mogę sie w tym roku spodziewać patrząc na poprzedni rok. Kto by pamiętał ile to wszystko kosztowało rok wcześniej;) Budżetowanie to świetna sprawa.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:25

Hej Ive85,

Super i miło to przeczytać. Bardzo się cieszę. Powodzenia 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Myszkowska Wrzesień 3, 2015 o 12:27

Hej Michał!

Już się miałam nie odzywać, ale skoro pytasz… 🙂 Szczegółowe spisywanie wpływów i wypływów finansów rodzinnych spisuję od 3 lat, świetnie na tym wyszłam. Większe akcje planujemy zawczasu, o urlopie myślę przynajmniej pół roku wcześniej, wiem gdzie mogę przeholować a gdzie wrzucić na luz. Świadome wydawanie pieniędzy, świadome zakupy, jakość nad ilość – czysty Slow Finance tu promujesz 🙂
A banki są fajne, ale bywają jak nasze rządy, najgorsze tematy forsują w wakacje 😉
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:25

Hej Ania,

„Slow Finance” – podoba mi się 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ann Wrzesień 3, 2015 o 12:29

Tak,u mnie to też pora na porządki -od wczoraj porównuję oferty kont osobistych,by zamknąć niekorzystne i otworzyc jak najtańsze. Rzeczywiście,jeśli chodzi o opłatę za prowadzenie, w Aliorze jest ona najwyższa,ale możliwa do uniknięcia, SPREAD jest wysoki, ale z kolei nie pobiera się opłaty za przelewy walutowe. Całkiem niezła,ale jednak droższa jest oferta polecanego wszędzie ING. Generalnie trudno o jedno tanie konto, bardziej się opłaca mieć ich kilka… A jest to raczej uciążliwe przy założeniu,że ma to być tylko osobiste.
Z Twojego wpisu wnioskuję (bo jestem nową czytelniczką :-)), że nie polecasz Aliora. A czy mógłbyś zrobić zestawienie kont realnie najtańszych?

Odpowiedz

Tomasz Wrzesień 3, 2015 o 13:05

Hej

Oferta IdeaBank całkiem mi się podoba, również dobra okazja, żeby wreszcie pozbyć sie konta firmowego w mBanku. Dzięki.

Zastanawia mnie tylko, że przy otwieraniu rachunku firmowego, odrazu otwierane też jest konto indywidualne:
„Uzupełniając poniższy formularz, wnioskujesz również o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego dla osób fizycznych „Konto IDEALNE”.”
Nie znalazłem za bardzo informacji już o warunkach tego konta, bo wolałbym, zaraz znowu nie kombinować jak się z tego wyplątać. Sprawdzałeś to?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 13:27

Hej Tomasz,

O słuszna uwaga – tego nie sprawdzałem. Zaraz zobaczę.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:31

Hej Tomasz,

Sprawdziłem wszystko i dopytałem w Idea Bank. W artykule znajdziesz już zaktualizowaną informację, którą zamieszczam też tutaj. Okazuje się, że jest patent na to żeby tego konta nie otwierać 🙂

Samo „Konto Idealne” jest bezpłatne. Karta do konta kosztuje jednak 5 zł / miesiąc. Opłaty nie ponosimy, jeśli wykonamy kartą płatności na co najmniej 100 zł w okresie rozliczeniowym. Karta jest opcjonalna i wcale nie trzeba o nią wnioskować.

Ale jest też patent – można w ogóle nie zakładać „Konta idealnego”. Należy to zrobić tak:

– Składacie wniosek o udział w promocji zaznaczając m.in. wymaganą ikonę założenia „Konta Idealnego”
– Jednak w kolejnych krokach NIE dokonujecie aktywacji „Konta Idealnego”. Można aktywować tylko konto „Firma to ja”. Prywatnego konta ROR nie musicie aktywować, w wyniku czego rachunek ten nie zostanie otworzony. Dla jasności: procedura jest potwierdzona z Idea Bankiem. 🙂

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Sobiesiak Wrzesień 3, 2015 o 16:15

Hej

Dzięki, przeszedłem proces rejestracji (odznaczając oczywiście cały marketingowy mobbing:-) ) i podało mi do weryfikacji 2 przelewy do otwarcie 2 rachunków. Przelew 0.01 PLN właśnie tylko z firmowego na firmowy zrobiłem i wszystko wygląda, że jest ok. Pewnie za jakiś czas mogę się spodziewać telefonów w sprawie „dokończenia” weryfikacji indywidualnego. Tak czy siak nie będę go zakładał 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 16:16

Prawidłowo. Dziękuję za potwierdzenie, że procedura poprawna 🙂

Odpowiedz

Bartek Wrzesień 10, 2015 o 14:27

A ja wysłałem przelew aktywujący tylko na konto firmowe, natomiast Idea Bank aktywował mi obydwa rachunki… Chyba złożę reklamację…

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 22, 2015 o 18:00

U mnie niestety to samo.

Odpowiedz

tomeck Wrzesień 3, 2015 o 13:08

Z góry przepraszam za mały off top ale wiecie może czy po wchłonięciu Meritum przez Aliora zniknie e-kantor? Bo to jedyny powód dla którego mam konto w Meritum (najtańsza opcja kupowania CHF).

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:32

Hej Tomeck,

Nie wiem, ale przypuszczam, że zastąpi go kantor internetowy Alior Banku – skąd inąd też całkiem OK. Ja z niego akurat korzystam.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Wrzesień 3, 2015 o 13:14

Michał fajnie by było gdybyś opublikował wpis na temat kosztów wakacji 😉 Jestem ciekaw ile one wyniosły np. w Twoim wypadku i jak to wypada gdyby wyjechać z biurem podróży tradycyjnie na 2tygodniowe wakacje samolotem np. do Turcji czy Grecji. Teraz wszyscy się będą nad tym zastanawiać, po ostatniej fali bankructw biur podróży….

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:34

Hej Robert,

Dziękuję za propozycję, ale tym razem tego nie zrobię. W tym roku miałem całkiem drogie wakacje. Trwały one 7 tygodni i obejmowały one zarówno Polskę jak i Francję oraz kraje pośrednie. Wyjazd dla 4-osobowej rodziny. Drogo, ale dobrze i zgodnie z planem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 3, 2015 o 13:18

Michale,
A co proponujesz w takim razie dla spółek zoo?;)
Szymon

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:36

Hej Szymon,

Będę się dopiero rozglądał. Miałem konta Spzoo w Meritum. Pewnie skończy się też na Idea Banku, z tym, że w starym systemie, bo w Idea Cloud jeszcze nie ma możliwości zakładania kont dla Spzoo. Podobno ma się to pojawić jakoś pod koniec roku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 4, 2015 o 11:04

Daj znac jak coś zmienisz 😉
Ja mam w tej chwili w BZ WBK, ale rozglądam się też za czymś innym. 15 zł miesięcznie + 1,5 zł za każdy przelew wychodzący ( bez zus i us) to mało korzystny pakiet. Radze sobie dodawanie do odbiorców zdefiniowanych i zleceniami stałymi, a że pierwsze pół roku miałem za darmo to dopiero teraz te opłaty weszły w życie.

Pozdrawiam,

Szymon

Odpowiedz

Monika Wrzesień 3, 2015 o 13:44

Jedna uwaga – przy zakładaniu tego konta firmowego automatycznie zakłada się nowe konto osobiste „idealne”. Zastanawiam się czy mogę od tego osobistego odstąpić i nadal korzystać z promocji…

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:36

Hej Monika,

Odpowiedź tutaj oraz w zaktualizowanej treści wpisu: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/powakacyjny-remanent-w-kontach-i-lokatach#comment-264801

Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Wrzesień 3, 2015 o 13:57

Ja również jestem po podsumowaniu, wydatki spisuję już od dobrych 3 lat.
Jednak nie o tym.
Też mi się ta „wyższa kultura bankowości” w Alioro – Meritumie co raz mniej podoba. Zaczynają od wymiany kart – piszą mi smsa, że wysłali kartę. Czekałem 3 tygodnie i nic. Napisałem maila o co kaman i nagle po 2 dniach przyszła karta. Teraz już kolejny tydzień czekam na list z pinem do niej… Chyba znów im napiszę 😉
Jedno dobrze, że na razie spełniam warunki przychodowe i konto jest za free, a jeden z rachunków oszczędnościowych jest jeszcze na 1,75%.
Obojętnie co jeszcze wymyślą, to my musimy trzymac ręke na pulsie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:37

Hej Darek,

Wiem o czym piszesz. U mnie z kolei PINy wylądowały w skrzynce RAZEM z kartami, co jest bardzo złą praktyką. A Żona ma już kartę, ale na PIN czeka i czeka…

Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Wrzesień 3, 2015 o 14:01

Co muszą zrobić „starzy” klienci Idea banku, aby przystąpić do programu: “Premiowanie za bankowanie” ?
Nie znalazłem tej informacji w systemie ani na stronie promocji… bede wdzieczny za pomoc.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 14:38

Hej Darek,

Dzięki za dobre pytanie.

Możecie to zrobić wyłącznie jeśli Wasze konto zostało zmigrowane do Idea Cloud, czyli nowego systemu bankowego. W takim przypadku, aby skorzystać z promocji wystarczy po zalogowaniu do systemu transakcyjnego złożyć wniosek o przystąpienie do promocji (tu czekam jeszcze na szczegółową instrukcję ze strony banku, bo sam nie mam jeszcze konta zmigrowanego do Idea Cloud).

Dodałem też tę informację do wpisu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 3, 2015 o 15:36

w jaki sposób składa sie taki wniosek? zrobiłam to w zakładce „wyślij zapytanie” (nie widzę innej opcji) i dostałam odpowiedź identyczną jak na infolinii – się nie da i trzeba czekać

Odpowiedz

Natalia Wrzesień 9, 2015 o 13:43

witajcie,

jak zwykle wiele zależy od człowieka. Miałam kiedyś lokatę w Idea więc też nie mogłam założyć tego promocyjnego konta. Poszłam do oddziału i doradca zawnioskował o usunięcie mojego profilu i wprowadził moje dane na nowo. Dzięki temu mam założone promocyjne konto. Pozdrawiam miłego Pana z oddziału na Marszałkowskiej Wawa:)

Natalia

Odpowiedz

Tomasz Wrzesień 13, 2015 o 12:12

Witam,
dzisiaj rozmawiałem z Panią z infolinii idea banku i powiedziała mi że skoro mam już konto firmowe to nie mogę założyć drugiego firmowego?
Jedna firma = jedno konto firmowe w idea bank.
Weryfikowałem to z regulaminami i nie znalazłem nic dokładnego.

Rozumiem, że dopuki nie nastąpi migracja do ideacloud nie mam możliwości założyć konta z premią?

Odpowiedz

Krzysztof Luty 8, 2016 o 14:22

Przemigrowali Ci już to konto do IdeaCloud? Ile czasu to trwało i czy udało Ci się to w jakiś sposób przyspieszyć?

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 8, 2016 o 19:15

Hej Krzysztof,

Tak – udało im się jakoś w grudniu chyba. Strasznie długo to trwało. Pomimo bezpośredniego kontaktu do Idea Bank – nijak nie udało się tego przyspieszyć.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Wrzesień 3, 2015 o 14:24

Michale, dziękuję ci za info o połączeniu operacyjnym Aliora i Maeritum. Dzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że posiadany przeze mnie ROR, który dotąd był bezpłatny będzie mnie kosztował 8 zł/m-c, a wyjeżdżam akurat na pół roku za granicę. Jeszcze dzisiaj idę zamknąć konto w Meritum!

Odpowiedz

Dawid Wrzesień 3, 2015 o 14:24

Hej,
a czy trzeba wyrabiać kartę do konta firmowego w idea bank i do tego osobistego co musimy założyć z firmowym?

Ja uważam, że konto meritum nie jest takie złe. Jeśli kogoś stać żeby mieć miesięczne wpływy na konto w wysokości 2500 zł to nie ma żadnych więcej opłat, za prowadzenie konta, za kartę, nie trzeba płacić ileś tam kartą żeby była darmowa, wszystkie bankomaty za darmo. Jest to duży plus dla mnie, gdyż nie muszę myśleć czy aby na pewno wykonałem już płatność kartą przekraczającą 400 zł czy nie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Wrzesień 3, 2015 o 14:50

Cześć Michał,
koniec wakacji to faktycznie taki czas rozliczeń i myslenia, czy coś można zmienić. Chyba bardziej niż styczeń po nowym roku 😀

Jakaś telepatia, bo JAcek z Celownika Finansowego też podjął temat, a ja u siebie puściłem wpis o konsekwencjach pozostawienia takich pęczniejących w opłaty rachunków, a w przygotowaniu jest post o tym, jak można się nauczyć tego wszystkiego pilnować 🙂

Smutne jest to, że nasze banki nie promują utrzymywania długotrwałej relacji z klientem – to znaczy utrzymują ją chętnie o ile klient będzie grzecznie płacił coraz wiecej. A to trochę nie tak powinno wyglądać. Można płacić – tylko musi być za co 🙂

Ja na przykład od 6 lat mam nadal otwarte darmowe konto w UK, w banku Lloyds i dostaję regularnie maile z banku, więc jestem na bieżąco. Przez te 6 lat kompletnie nic się nie zmieniło w kwestii kosztów posiadania tego konta. Dla mnie szok w porównaniu z tym, jakie kombinacje trzeba robić u nas 🙁

Pozdrawiam, Bartek 🙂

Odpowiedz

Zuzanna Wrzesień 3, 2015 o 14:52

O nie, nie po ostatniej porażkowej niby-promocji w Raiffaisen dziękuję bardzo…

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 4, 2015 o 10:50

Zuzanna, a jakie miałaś nieprzyjemności?

Odpowiedz

Wojtek Wrzesień 3, 2015 o 14:55

Hej, konto w Meritum już dawno zamknięte – z wyjściem z domu na pocztą i przesłaniem listu poleconego. Loginy i hasła sprawdziłem ale za radą Michała z wcześniejszych wpisów zrobiłem przelew 1 grosza na konto. Jak nie dotrze to znaczy, że konto rzeczywiście zamknięte. Jak na razie fajną robotę robi Raiffeisen Polbank. Dalej w aplikacji mobilnej jest możliwość zakładania lokaty mobilnej na 3% na 3 mc do 10 tys. zł. Do tego jeszcze lokaty w IdeaBanku – też ok. 3%. Ale z 4% w Raiffeisen skorzystam bo akurat lokaty niedługo się kończą. Ważne, że na razie wszystko bez opłat.

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Wrzesień 3, 2015 o 15:06

Ja też wysłałem listem wypowiedzenie do Raiffeisena to mi nawet odesłali listem zwrotnym potwierdzenie zamknięcia rachunku 🙂

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 3, 2015 o 15:05

Próbowałam założyć rachunek firmowy w promocji „Premiowanie za bankowanie”. Przeszłam przez wszystkie etapy. Nie dostałam maila potwierdzającego. Dzwonię na infolinię i czegóż się dowiaduję? Że ponieważ jestem już klientem – mam tam lokatę, więc i profil, i mój profil nie został zmigrowany do Idea Cloud, to ta promocja jest dla mnie niedostępna. Na pytanie kiedy będę zmigrowana i czy jeszcze wtedy będzie trwała promocja nikt nie umie odpowiedzieć. Więc pozwolę sobie pozostawić to bez komentarza… Promocja fajna, ale cóż, jednak nie dla wszystkich :/

Odpowiedz

Dagmara Wrzesień 3, 2015 o 15:08

Czy jest jakaś minimalna kwota, którą należy mieć, aby otworzyć to konto oszczędnościowe?

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 3, 2015 o 15:25

Cześć Michał, ile mamy czasu na założenie konta firmowego, do kiedy wazna jest ta promocja? I druga sprawa, co się dzieje w przypadku np. likwidacji działalności po np.1/2 pół roku, czy premie trzeba zwrócić?
pozd

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 3, 2015 o 15:45

Hej Agnieszka,

Z tego co dowiedziałem się w Idea Bank promocja obowiązuje bezterminowo. W skrócie oznacza to, że bank może zakończyć przyjmowanie wniosków kiedy chce, ale przypuszczam, że zależy im na tym by zwiększyć liczbę rachunków firmowych, więc raczej nie spodziewam się by miało to nastąpić np. przed końcem września.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 4, 2015 o 14:14

dzięki! wchodzę w to:-) działalność mam od roku, do tej pory korzystam z konta firmowego w mBanku (również premiowanego) ale warunki promocji wygasają z końcem grudnia. Jeszcze jedno – za Twoim przykładem na początku grudnia wyszukałam promocje w mBanku i do tej pory mam zaoszczędzonych już 450zł! Także kolejne dzięki za inspiracje:-) pozdrawiam

Odpowiedz

Zdzich Wrzesień 3, 2015 o 16:54

Cześć Michale!
Dzisiaj założyłem konto firmowe w Idea Banku, i to zanim zobaczyłem Twój wpis 🙂 Również uważam, że to obecnie najciekawsza opcja na rynku dla małych firm jednoosobowych.

Konto zakładałem w oddziale banku, bo pomimo szczerych chęci nie udało mi się tego zrobić wczoraj przez Internet. W oddziale w ogóle nie było mowy o konieczności zakładania dodatkowego Konta Idealnego.

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 3, 2015 o 18:52

Bardzo fajny wpis na temat rachunku firmowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej, akurat zbiega się to z chęcią zamknięcia przeze mnie rachunku firmowego w BPH.
Jeśli możesz Michał, to daj znać jak wygląda obsługa rachunku firmowego w IDEA. Interesuje mnie szczególnie kwestia koszyka przelewów i możliwości modyfikacji przelewów, ich dat itp. Czy jest to w ogóle możliwe ? Bo np. w Mbanku jeśli masz przelew w koszyku z jakąś datą i jeśli zapomnisz podpisać przelewu w określonym terminie to przelew wygasa i trzeba go wprowadzać od nowa, bez możliwości modyfikacji.
Z góry dzięki za info !

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 3, 2015 o 19:01

Jedna uwaga co do oferty Raiffeisen Polbank – w mojej ocenie ktoś wpadł na genialny pomysł jak bezkosztowo (bo 10 nagród po 500 zł to nie koszt) zbudować bazę klientów ze zgodami marketingowymi. Wypełniając ankietę zostawiamy komplet naszych danych otrzymując w zamian mglistą obietnicę 4% na bliżej nieznanych warunkach opisanych w emailu który dostaniemy kiedyś w przyszłości….tzw nagroda w raju, całkiem ładnie opakowana. Nie mówię, że to będzie zła oferta, tylko warto się zastawnowić, ile są dla nas warte nasze dane osobowe, nasza prywatność i czy chcemy je ryzykować dla tej obietnicy.

Odpowiedz

Damian Wrzesień 3, 2015 o 19:47

Witaj Michał,

Piszesz o tym, że osobisty rachunek przenosisz do Millenium 360. Co powiesz na ofertę Getin Banku? dlaczego wg Ciebie jest gorsza, lepsza?

Odpowiedz

Krzysztof Wrzesień 5, 2015 o 07:36

Ja nawet uważam, że millenium trzeba omijać.
Pamiętaj o chorych limitach – co zrobisz jak będziesz chciał przelać więcej niż 50 tyś. Trzeba iść do banku i to zlecić – rzadko się spotyka taki bank.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 5, 2015 o 09:25

Hej Krzysztof,

Dzięki wielkie, że mi o tym przypomniałeś! To rzeczywiście był jeden z powodów dla których zamykałem konto w Millennium.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Fabian Wrzesień 8, 2015 o 18:20

Też kiedyś brałem pod uwagę Millenium, bo warunki są niewygórowane ale ów limit mnie powstrzymał.

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 3, 2015 o 19:59

Ja taki remanent zrobiłem jeszcze przed wakacjami, polecam każdemu. Okazuje się czasem, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych zamykając konta lub likwidując niepotrzebne karty. Inna sprawa, ile trzeba czasu poświęcić, aby zamknąć konta w niektórych bankach…

Odpowiedz

Robert Wrzesień 3, 2015 o 21:23

podobnie jak i Ty po wakacjach siadam i analizuje wydatki zaowno te letnie związane z urlopem , jak i przyszłe, tak aby rok kalendarzowy finansowo wyszedł wg zakładanego minimum oszczędności.
kwestę terminowości lokat, promocji itd kontroluję na bieżąco, więc tutaj nie ma mowy o kosztach czy opłatach;)

Odpowiedz

Olo Wrzesień 3, 2015 o 22:58

Witam,
wszystko przez te wakacje! W podziękowaniu za Twoją pracę Michale chętnie skorzystałbym z Twojego linku, ale spóźniłeś się – o promocji dowiedziałem się 23-go sierpnia, a 1-go września złożyłem wniosek i aktywowałem konto.
Tak że na razie mogę tylko pięknie podziękować za możliwość pogłębiania swojej skromnej wiedzy.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!

Odpowiedz

BJK Wrzesień 4, 2015 o 02:28

U mnie w sumie jest bez zmian z bankami i kontami. Tam gdzie muszę tam mam obroty (w tej chwili to tylko jeden bank), w pozostałych karty pozamykałem i jest luz 🙂 tylko jeden bank mi wprowadził opłatę, z której nie jestem zadowolony, ale jeszcze z miesiąc-dwa nim będę mógł się jej pozbyć (czyt. spełnię warunki bezpłatnego konta). Inwestycje przeglądam na bieżąco, co w sumie nieco boli gdy spojrzeć na ostatnie wyniki GPW 🙁 Dobrze, że chociaż moje fundusze inwestycyjne są ponad kreską 😉

sprzątanie za to mnie czeka w domu i życiu nie-finansowym – trzeba ruszyć dalej z kolejnymi pomysłami 🙂

Odpowiedz

ania Wrzesień 4, 2015 o 07:53

Cześć,
Dzięki za info o ciekawej ofercie Idea Banku.
Jeśli zamknę konto z działalności w obecnym banku i przeniosę się do Idea, to co z fakturami, za które nie dostałam jeszcze płatności, na których widnieje stare konto? Tłumaczę trochę dokumentów dla sądów i policji, a jest to płatnik który zawsze płaci dłuuugo po terminie płatności. Muszę im wystawić nowe faktury?
Pozdrawiam

Odpowiedz

jakub Wrzesień 4, 2015 o 10:03

Wszystko ładnie pięknie tylko szkoda że ze strony promocji nie można wejść w posiadanie cennika i regulaminu i trzeba dodatkowo poszukać.
BTW. czy są jakieś ograniczenia by korzystać z konta firmowego jak z indywidualnego?

Odpowiedz

czaro Wrzesień 4, 2015 o 10:30

Czy po przejściu do Idea banku należy zaktualizować numer konta frimowego w Urzędzie Skarbowym? Czy jest to obowiązkowe?
Dzięki za informacje

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 4, 2015 o 11:30

Hej Czaro,

Tak – trzeba. Chyba nie tyle w US co w CEIDG.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Wrzesień 7, 2015 o 09:43

A gdy do tej pory w cedig nie było podanego żadnego numeru konta bankowego?

Odpowiedz

Aga Wrzesień 8, 2015 o 09:53

Trzeba pójść do Urzędu Miasta i w biurze rejestrowania działalności gospodarczej uzupełnić ten numer konta. Wiem, bo ostatnio próbowałam to zrobić w US i mnie odesłali właśnie do UM.

Odpowiedz

czaro Wrzesień 7, 2015 o 23:17

Michał, Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się, czy trzeba to zgłaszać do ZUS na jakimś specjalnym druku…?

Odpowiedz

Sławek Wrzesień 4, 2015 o 11:10

Od trzech lat prowadzę budżet domowy w excelu. Aktualnie mam zaplanowany budżet do 2021r. Powodem kilkuletniego planowania są przychody z najmu nieruchomości. Mam swoje własne podejście do inwestycji tj. kupuje nieruchomość, wynajmuje, nadpłacam kredyt, jak spłacę kredyt kupuje następną nieruchomość. Typowo czynsz za nieruchomości płacony jest miesięcznie, ja obok takiej formy wprowadziłem płatność za cały rok z góry, oczywiście z dużym dyskontem. Moim celem jest osiągnięcie wolności finansowej w 2021r. Cel ten jest realny, ale z miesiąca na miesiąc coraz trudniejszy, główną przyczyną jest rosnąca bieżąca konsumpcja. Z drugiej strony moje pomysły biznesowe w zakresie najmu (m.in. wynajem komórek lokatorskich) zwiększa przychody i stopy zwroty z zainwestowanego kapitału. Czy się uda osiągnąć cel zobaczymy…

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 6, 2015 o 00:44

Sławek – jeśli znajdziesz chwilę, proszę skrobnij do mnie [email protected] – też zamierzam tak inwestować w tym samym celu, może mi udzielisz garść porad? O ile oczywiście nie będę dla Ciebie konkurencją (Łódź) 🙂

Odpowiedz

Sławek Wrzesień 6, 2015 o 15:43

Paweł,

Napisałem na Twój e-mail, czekam na pytania.
Chętnie dzielę się zdobytą wiedzą

Odpowiedz

BJK Wrzesień 10, 2015 o 07:51

czy w ciągu najbliższych 7 lat zamierzasz wziać kredyt, sfinansować nim zakup mieszkania i go nadpłacić? Możesz mi w takim razie powiedzieć jak to robisz? Bo mnie w żadnym mieście Polski nie wychodzi taki czynsz, żeby pokryć ratę kredytu i jeszcze pozwolić go nadpłacić.

Odpowiedz

Sławek Wrzesień 10, 2015 o 09:08

Pieniądze na nadpłatę kredytu generują mi również inne nieruchomości, na których nie mam już kredytu + praca na etacie w korporacji. Dużo czasu (kilka, a nawet kilkanaście m-c) poświęcam na znalezienie odpowiedniej nieruchomości i negocjowanie z bankami najniższych kosztów kredytu – dla ostatniego kredytu weryfikowałem ofertę 19 banków, z kilkoma rozmawiałem. Do 4 złożyłem wniosek, po złożeniu wniosku kredytowego negocjowałem z 3 bankami warunki. W Warszawie stopa kapitalizacji mieszkań wynosi 4,5-5% (licząc DON – Dochód Operacyjny Netto). Kolejne moje inwestycje w tym roku to komórki lokatorskie (stopa kapitalizacji na powierzchniach magazynowych wynosi 7-7,75%). Kolejny element mojej efektywności to różnicowanie ceny w zależności od okresu najmu i sposobu płatności (typu za rok z góry). Podpisanie kolejnej umowy najmu daje mi ogromną satysfakcje, dążę do sytuacji w negocjacjach win-win, wysokość czynszu nie ma dla mnie kluczowego znaczenia, a istotne jest duże prawdopodobieństwo terminowych płatności. Dodatkowo cały czas zdobywam wiedzę o rynku (stowarzyszenie Mieszkanicznik, prasa, internet, specjalistyczne blogi, kontakty z osobami z szeroko rozumianego rynku). Myśl pozytywnie, a będziesz lepszy niż rynek!

Odpowiedz

Jolanta Wrzesień 4, 2015 o 11:39

Czy ktoś miał problem z wpisaniem daty rozpoczęcia działalności. Uzupełniają się dane automatycznie w kolejności rok miesiąc dzień, po czym pojawia się wykrzyknik, że powinno być na odwrót. Sama nie mogę zmienić.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 8, 2015 o 00:45

Hej Jolanta,

Dziękuję za kontakt. Z informacji, które uzyskałem z banku wynika, że po prostu import danych z bazy CEIDG wstawia datę w innym formacie niż wymagana w formularzu bankowym. Można jednak tę datę zmienić klikając w ikonkę kalendarza.

Piszesz, że Ci to nie zadziałało – czy formularz wypełniałaś na komputerze czy np. na telefonie? Na komputerze powinno zadziałać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelina Wrzesień 4, 2015 o 15:19

Tym Idea Bankiem to mi trochę namieszałeś w głowie. Bardzo ciekawie to wygląda i bardzo przystępnie rozpisane korzyści”. Chyba się temu przyjrzę z bliska. Btw. dzięki za patent. 😉

Odpowiedz

maczek Wrzesień 4, 2015 o 18:05

Dzisiaj od rana próbuję założyć konto w Idea Bank. Po przejściu rejestracji nie przychodzi żaden mail (sprawdzałem spam). A druga sprawa – jeśli już ma się konto w serwisie i chce się założyć konto Firma To Ja to po wysłaniu formularza pojawia się komunikat:
PROSIMY SPRÓBOWAĆ PONOWNIE ZA CHWILĘ. Podejrzewam, że dużo ludzi się rzuciło na promocję i wyłączyli system rejestracji. A jutro ogłoszą koniec promocji 🙂

Odpowiedz

Zdzich Wrzesień 5, 2015 o 19:26

Cześć Maczku!
Dokładnie taką samą sytuację miałem ja.
Maila nie dostałeś prawdopodobnie dlatego, że już wcześniej byłeś ich klientem – może tak jak ja miałeś kiedyś prywatną lokatę w IdeaBanku.
Co do błędu „PROSZĘ SPRÓBOWAĆ PONOWNIE ZA CHWILĘ” to infolinia do dzisiaj do mnie nie oddzwoniła z wyjaśnieniem, pomimo że obiecali.
Ja w końcu poszedłem do placówki – to się nazywa DESPERACJA:-) – i załatwiłem sprawę w ciągu godziny, co i Tobie polecam.
Pozdrawiam i powodzenia

Odpowiedz

rysiek Wrzesień 4, 2015 o 23:28

Trzeba tylko pamiętać że to bank pana C. Po doświadczeniach z innymi jego bankami nie każdy chce mieć coś wspólnego
Po drugie bank będzie bardzo chciał odzyskać te pieniążki z nawiązką. Tylko asetywne osoby powinny tam zakładać konta
Po trzecia ogrom negatywnych informacji odnośnie obsługi i szcz tax care

Odpowiedz

Ewelina Wrzesień 9, 2015 o 22:19

Jak dla mnie to trochę mieszasz tematy. Co ma Tax Care do promocji w Idea Banku? Jak wiele osób tu zauważyło, promocja jest dość szczegółowo rozpisana, zasady są jasne i raczej nie ma się tu na czym naciąć. Niby na jakiej podstawie miałby bank odbierać przyznaną premię, jeśli będzie ona zgodna z regulaminem promocji? Trochę na wyrost Twoja ocena moim zdaniem.

Odpowiedz

Piotrek Wrzesień 6, 2015 o 11:22

Cześć,
Mam pytanie może nie do końca związane z tematem, ale szukam dobrego konta, typowo pod lokaty terminowe.
Do tej pory jako takie konto służyło mi Meritum, ale po fuzji z Aliorem widać wyraźny spadek oprocentowania wszystkich ich lokat.

Szukam więc innego konta, które proponuje w miarę wysokie oprocentowanie lokat na co dzień (nie chodzi mi o promocje czasowe na zachętę dla nowych klientów).

Czy ktoś zna może tego typu konto?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 6, 2015 o 11:24

Hej Piotrek,

Polecam BGŻOptima na razie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotrek Wrzesień 6, 2015 o 19:57

Dzięki Michał,
Nie znałem tej oferty, a rzeczywiście wygląda ciekawie!

Masz jakiś link afiliacyjny, z którego mógłbym założyć konto a Ty przez to dostaniesz prowizję? 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

PanKalulator Wrzesień 7, 2015 o 08:49

Świetny artykuł! 🙂

Odpowiedz

Marek Wrzesień 7, 2015 o 11:50

Cześć

Michał bardzo dziękuję za informację o tak ciekawym koncie. Spieszę zamykać konto w ING a otwieram w Idea Bank. Przy okazji zauważyłem, że mają lokatę 4% dla nowych klientów więc planuje też skorzystać. Niestety nie wiem tylko czy uda mi się to wszystko załatwić przez internet.

Pozdrawiam
Marek

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 7, 2015 o 22:36

Michał, zestawiłeś bardzo ciekawe propozycje. Poza tym cykliczny wgląd w posiadanie produkty finansowe i ich przegląd pod kątem lepszych ofert to zdecydowanie szansa na lepsze inwestycje oraz oszczędności w opłatach.

Odpowiedz

Dawid Wrzesień 8, 2015 o 11:04

hey,
miałem już dawno temu lokatę na start w idea bank, tym samym posiadam u nich konto w serwisie. Jak mogę teraz zmigrować do nowej bankowości Idea Cloud.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Wrzesień 8, 2015 o 13:03

Michale,
jednak Idea Bank leci sobie w kulki, po aktywacji konta „Firma to ja” Zostało mi również aktywowane konto ROR, wzmienię że nie wnioskowałem o kartę do tego konta i dlatego jak rozumiem będzie ono bezpłatne ale niemniej mogliby tego nie robić. Wiesz coś o tym?
Pozdrawiam, Tomek

Odpowiedz

Bednarz Wrzesień 8, 2015 o 15:49

Muszę się zgodzić z przedmówcami – bardzo ciekawe propozycje i fajnie zestawione. Staram się być na bieżąco, a dzięki Tobie jest to jeszcze łatwiejsze. Osobiście celuję w Idea Bank i chyba skorzystam, bo jest to łatwa kasa i bez większego wysiłku. Jak coś Ci jeszcze od nich wpadnie w oko – pisz śmiało. Będę zaglądał. Emotikon wink

Odpowiedz

Rafał Wrzesień 8, 2015 o 16:37

Michał,

jak rozumiem żeby skorzystać z promocji Idea Bank na konto firmowe, będąc już klientem indywidualnym Idea Bank muszę czekać, aby zmigrowano moje konto do Idea Cloud? Czy mogę to jakoś przyśpieszyć, czy odbędzie się to automatycznie do końca września?

Pozdrawiam
Rafał

Odpowiedz

maczek Wrzesień 9, 2015 o 09:44

Nie trzeba czekać. Wystarczy im wysłać komentarz na walla na FB, w ciągu 2 minut proszą o kontakt mailowy a po kolejnych 5 minutach oddzwaniają i resztę można załatwić przez telefon. Ja tak zrobiłem i mam już konto. Przez stronę www nadal nie da się założyć.

Odpowiedz

Hugo Wrzesień 9, 2015 o 10:00

Czy miał ktoś problem przy zakładaniu konta Idea, że nie akceptuje wpisanego NIPu informując że jest błędny?
Nie mogłem wczoraj przez to przejść i po sprawdzeniu 10 x że jest poprawny poddałem się.

Odpowiedz

Monika Wrzesień 9, 2015 o 13:13

Witajcie,
potwierdzam to, co napisał wczoraj Tomasz – konto IDEALNE aktywowało się razem z kontem Firma to ja. Zaraz będę dzwonić, aby je jakoś zlikwidować.

Druga ISTOTNIEJSZA rzecz (myślę, że warto to w treści artykułu dopisać) – nie tylko dotychczasowi „użytkownicy” IdeaBank muszą aktywować promocję. Założyłam konto klikając link Michała, czyli niby z góry wiadomo, że zakładam konto na warunkach promocyjnych. Jednak dziś z czystej ciekawości kliknęłam ikonkę „Aktualne promocje do konta” i pojawiło się właśnie „premiowanie za bankowanie”, musiałam zaakceptować regulamin promocji i kliknąć „Aktywuj”.

Odpowiedz

Zdzich Wrzesień 9, 2015 o 19:55

Michale!
Dzisiaj „natchniony” postem Moniki sprawdziłem mój status promocji „premiowanie za bankowanie”. Zrobiłem to wysyłając maila przez stary system IDEA BANK – jak duża część z Was miałem tam kiedyś lokatę na start i zostałem potraktowany jako obecny klient. Dostałem informację, że nie mam włączonej promocji, ale mogę to zrobić poprzez infolinię.
Po telefonie okazało się, że nie mogę z niej skorzystać bo nie jestem zmigrowany do IDEA CLOUD. Mogę poczekać aż moje konto zostanie przeniesione i wtedy dopiero z niej skorzystać. Tylko, że nie wiadomo kiedy to zostanie zrobione – a promocja może się skończyć w każdej chwili!! Bank wprowadza w błąd nie podając tych informacji ani na stronie internetowej ani w oddziale banku.
Czy ktoś z Was jest w podobnej sytuacji jaka ja – czyli ma konto z promocją bez promocji??
Ja chyba szybko przeproszę się Deutsche Bankiem po takim traktowaniu klienta 🙁

Odpowiedz

leszek Wrzesień 10, 2015 o 11:57

Hej
Tak, ja mam taką samą sytuację.

Odpowiedz

Bartek Wrzesień 10, 2015 o 14:42

Miałem tak samo. Nie wiem czy warto składać reklamację – jeszcze się pomylą i zamkną obydwa konta 😉

Odpowiedz

Jacek Wrzesień 9, 2015 o 17:53

Witam.
A ja mam pytanie o promocję banku Millennium ( dostępna była końcem lipca ) gdzie należało założyć rachunek poprzez link z Groupona. Dostał ktoś już może owe 35 zeta za sierpień, u mnie pomimo spełnienia warunków – premii brak… Pozdrawiam.

Odpowiedz

A$ka Wrzesień 10, 2015 o 11:51

Cześć Michał,

jakiś czas temu kiedy zakładaliśmy konto z mężem zrobiliśmy konto tylko na mnie a mąż jest upoważniony do korzystania, bo tylko w ten sposób było bezpłatne (ING). Z tego tytułu co jakiś czas pojawiają się jednak jakieś kłopoty. W związku z tym mam pytanie czy masz może coś godnego polecenia właśnie przy zakładaniu konta wspólnego?

Pozdrawiam serdecznie
Aśka

Odpowiedz

Bartek Wrzesień 10, 2015 o 21:02

Witajcie,
założyłem konto w IdeaBanku z linku Michała – dzięki za cynk, faktycznie fajna promocja.
Potwierdzam, że trzeba aktywować promocję.

Potwierdzam też, że „założylo” mi się niestety konto ROR indywidualne mimo, że go nie aktywowałem przelewem. Co z tym zrobić?

Odpowiedz

Ania Wrzesień 14, 2015 o 14:51

Witaj Michał,
a jakie konto mógłbyś polecić dla pary? Chodzi nam o wspólne konto rozliczeniowe z 2 kartami płatniczymi- tak aby środkami z tego rachunku regulować bieżące zakupy i opłaty i aby było możliwie bezpłatne- na stronach banków ciężko znaleźć informacje o rachunkach z dwoma kartami płatniczymi i ich kosztem…

Odpowiedz

Asia Wrzesień 17, 2015 o 09:11

Podpisuję się pod pytaniem, dobra opcja na któryś z kolejnych wpisów.

Odpowiedz

Joanna Październik 30, 2015 o 19:19

Polecam konto wspólne w INTELIGO.pl, bo sama korzystam.
Prowadzone przez bank PKO BP, ale całkowicie internetowe, to co łączy je ze stacjonarną placówką to możliwość wpłaty własnej na konto w okienku kasowym bez prowizji i korzystanie za darmo z bankomatów sieci PKO BP i BZ WBK. Bezpłatne przelewy za pomocą internetu (poza ZUS I US).
Może być założone nawet przez 3 osoby i każda jest na prawach współwłaściciela (czasem banki robią to na zasadzie właściciel i pełnomocnik).
Są tokeny z karty zdrapki (nie korzystam z autoryzacji sms) do autoryzacji i bankowość mobilna.
Jest kilka „kruczków” szczegóły w tabeli prowizji i opłat np. trzeba wykonać kartą transakcje 100zł by nie płacić za nią (jedno tankowanie benzyny załatwia temat). Można dokupić usługę „Bankomat bez granic”.
Słabe jest oprocentowanie depozytów, plusem możliwość kupowania z jednego profilu np. obligacji skarbu Państwa i jednostek funduszy inwestycyjnych.

Odpowiedz

Jakub Wrzesień 15, 2015 o 21:12

Promocja w ideabanku fantastyczna, dziękuję. Z meritum też uciekałem jakiś czas temu jak tylko zaczęły przychodzić opłaty – zabierałem stamtąd spółkę zoo. Gdyby ktoś potrzebował darmowego konta dla spółek prawa handlowego polecam nową ofertę Raiffaisen Polbank, chyba jako jedyni mają aktualnie taką ofertę bez haczyków.

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 16, 2015 o 09:46

Jak zwykle niezawodny serwis doradczy. Dziękuję za pomoc w sprawie kresu działalności Meritum Banku.

Odpowiedz

maczek Wrzesień 16, 2015 o 11:06

Mały update n.t. IdeaBank. Konto mam już założone ale z racji, że kiedyś miałem tam lokatę w starym systemie to konto założyli mi również w starym systemie. Nie mam dostępu do IdeaCloud więc nie obowiązuje mnie promocja. Pytałem pani Aleksandry Domańskiej, która pomogła mi telefonicznie założyć konto i najpierw odpowiedziała, że informatycy właśnie nad tym pracują, a po kilku dniach na ponowne pytanie odpowiedziała, żebym kontaktował się z infolinią. To ciekawe, bo ww. pani twierdziła, że od momentu założenia konta jest jest moim opiekunem i zaprasza do kontaktu w każdej sprawie. Wygląda na to, że ta opieka kończy się w momencie podpisania umowy.

Zadzwoniłem wczoraj na infolinię, najpierw przez jakieś 10 minut weryfikowali czy ja to ja, wysyłając mi SMSy i pytając o wszystko – ale to jest oczywiste, że tak muszą robić. Potem miły pan w słuchawce powiedział, że dopisze mnie do kolejki i przy następnej migracji moje konto zostanie przeniesione do IdeaCloud. Zapytałem kiedy będzie ta migracja – „Nie wiem”. A na pytanie czy to będzie trwało tydzień czy miesiąc usłyszałem „Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie”.

Rozumiem, że migracja konta z historią może być kłopotliwa ale ja nie miałem nigdy konta więc to nie powinno być bardzo skomplikowane.

Póki co bank ten wydaje mi się niegodny zaufania. Poczekam jeszcze tydzień, jeśli nie zmigrują mojego konta to je zamknę. Ze starego systemu nie mam zamiaru korzystać bo tam jest bug na bugu.

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 19, 2015 o 13:38

A ja mam takie pytanie,

Czy przy 8-krotnej wpłacie we wpłatomacie kwoty minimum 500zł otrzymamy maksymalny zwrot w wysokości 75zł/netto?

Odpowiedz

Bartek Październik 2, 2015 o 14:20

Ja wpłaciłem 7 razy i dostałem 70 premii (nic innego promocyjnego nie robiłem)

Odpowiedz

Tajga Wrzesień 24, 2015 o 19:17

Witam wszystkich i śpieszę ostrzec tych co maja słabe nerwy i mało czasu.
Skorzystałam z oferty Konto Wymarzony Cel w Raiffaisen, ale nerwy mi wysiadły, bo w życiu takiego bajzlu nie widziałam:

Umowę podpisałam 16.09. w srodę.

W piątek 18.09 dzwoniłam się upewnić czy może już zostałam zweryfikowana – nie byłam, bo nie wróciły dokumenty od kuriera.

W poniedziałek okazało się, że kurier nie dał mi do podpisu czegoś innego niż umowa – kartki, na której porównywał to co zgłosiłam we wniosku z tym co jest u mnie w dowodzie – UWAGA – mam konto w tym banku od roku!!!!

We wtorek obiecano mi to dosłać mailem, a ja miałam podpisać, zeskanować i odesłać (pani konsultantka „przy mnie” wypisywała dyspozycję)

W środę rano zadzwoniłam spytać gdzie ten mail i się dowiedziałam że tak się nie da, ale wysyłają do mnie …kuriera (ponownie pani konsultantka „przy mnie” wypisywała dyspozycję).

W środowe popołudnie zadzwoniła konsultantka z pytaniem, czy kurier zanim dał mi Umowę do podpisu przyjrzał się mojemu dowodowi. Potwierdziłam. Pani powiedziała, że wobec tego nie wysyłają kuriera i… odblokowują konto. Nie odblokowali.

W czwartek zadzwoniła konsultantka, żeby umówić…kuriera, bardzo zdziwiona, że ktoś mógł mi zaproponować coś innego.

Mam dość! Kasy nie przelałam, bo nie przelewam jak nie mam pewności, a tu od od 9 dni nie mam. A w związku z tym jestem w plecy z odsetkami .Rozumiem, że może się zdarzyć, że kurier czegoś nie dopiął (jest spoza banku), ale że bank zmienia procedury codziennie???!!!

Ku przestrodze …i lecę ulokować pieniądze w Millenium. Dzięki Michał!

Odpowiedz

Mastafu Listopad 4, 2015 o 17:38

A mi założenie zajęło 5min przez internet (przelew 1zł z innego konta) i konto aktywne 🙂

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 28, 2015 o 08:58

A jak jest z wypłatami w bankomatach jeżeli chodzi o to konto w Idea dla firm? Czy dobrze widzę, że wszędzie poza ich (jeżeli takie istnieją) bankomatami jest płatne 2.99? Chyba, że się wykupi opcję All-inclusive za 9,99? Jeżeli tak to promocja dużo traci.

Odpowiedz

Dawid Wrzesień 28, 2015 o 15:39

Przecież w TOiP jest napisane, że Wypłata gotówki z bankomatów w kraju wynosi 0 zł

Odpowiedz

Piotr Październik 3, 2015 o 07:57

Ale ich chyba, nie wszystkich. Czyli ok 8 na kraj?

Odpowiedz

Dawid Październik 3, 2015 o 08:30

Nie ma tam na rozgraniczenia ich bankomaty czy bankomaty innych banków. Jest napisane „Wypłata gotówki z bankomatów w kraju wynosi 0 zł” czyli przyjmuje że wszystkie. Pozycję niżej jest napisane już o wypłaci z bankomatu za granicą i tam jakaś opłata jest pobierana.

Odpowiedz

Piotr Październik 3, 2015 o 10:02

Ale w cenniku jest podane 0/2,99PLN*. 0 jak wykupisz pakiet All-inclusive za 9zł miesięcznie. Czy ktoś wypłacał z bankomatu i może potwierdzić, że wypłaty bezpłatne?

Odpowiedz

Dawid Październik 3, 2015 o 10:16

Ale na jakie konto firmowe Ty patrzysz. Promocja dotyczy konta „Konto Firmowe To Ja” i tam nie ma takiego zapisu o pakiecie all-inclusive. Taki zapis jest np z tego co teraz widzę w koncie „Konto Branżowe”.

Odpowiedz

Dawid Październik 3, 2015 o 10:17

Zapomniałem dopisać,

Czekam na kartę, jak ją dostanę to sprawdzę czy na pewno nie ma opłaty i napiszę tu.

Odpowiedz

Darek Październik 2, 2015 o 09:43

Zaraz po ukazaniu się artykułu założyłem konto w Idea Banku zgodnie z instrukcją. Zrobiłem przelewy do ZUS i US, trzymam ponad 20 tys. PLN na rachunku i żadnej premii jeszcze nie otrzymałem. Kiedy mogę się spodziewać wpłaty?

Odpowiedz

Bartek Październik 2, 2015 o 13:26

Ja dostałem dziś premię za wrzesień 🙂
Darku, może nie aktywowałeś promocji? Sprawdź w „Promocje do konta” – było o tym już w komentarzach wyżej.
Poza tym może trzeba poczekać? W regulaminie jest, że premia jest wypłacona do 10. dnia kolejnego miesiąca.

Odpowiedz

Darek Październik 2, 2015 o 13:31

Tak, nie aktywowałem promocji. Jakoś to przeoczyłem. Dzięki!

Odpowiedz

Piotr Październik 6, 2015 o 23:58

A możecie mi powiedzieć, gdzie jest ta opcja? Nic takiego nie widzę, czy to oznacza, że mam właczona?

Odpowiedz

Agent Październik 8, 2015 o 18:34

Ja też nie widze czegoś takiego 🙁

Odpowiedz

Kate'uś Październik 2, 2015 o 14:21

Raiffeisen zawalił promocję Konto Oszczędnościowe Wymarzony Cel. Pomimo złożenia wniosku, zatwierdzenia chęci udziału linkiem aktywacyjnym, monitów w banku, na infolinii i mailowo nie raczyli się odezwać telefonicznie w celu założenia tego konta. Czekałam od 4 września i do 30 września się nie doczekałam, chociaż w odpowiedzi mailowej i na infolinii zapewniali, że się doczekam i że mam spokojnie czekać na kontakt. No cóż zaufanie do banku poziom -1.

Odpowiedz

Lila Październik 5, 2015 o 11:57

Ja zakładałam 15.09. a 16.09 juz miałam telefon z banku. Kurcze, nigdy nie miałam żadnych problemów, jeśli chodzi o komunikację w tym bbanku. Więc po prostu pech. Czasami się zdarza

Odpowiedz

Monika Październik 12, 2015 o 22:31

Ja miałam jeszcze lepszą sytuację, gdyż zadzwonili do mnie z banku i umówili kuriera który miał przyjechać z papierami do podpisania, nie przyjechał; ponownie umówili kuriera – znów nie przyjechał; trzeci raz chcieli umówić kuriera no ale byłby już październik ??? masakra!!

Odpowiedz

Jolanta Październik 3, 2015 o 23:54

Ja otrzymałam 19 zł minus 4 zł podatku. Trzymam na koncie 15 tys. zł. Powinno być 31 zł brutto minus 6 zł podatku.??? Konto było aktywowane po 17 września, akurat podatku nie płaciłam. Nie wiem skąd ta kwota. No cóż będę sprawdzać skąd taka kwota. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Jolanta Październik 3, 2015 o 23:55

Ja otrzymałam 19 zł minus 4 zł podatku. Trzymam na koncie 15 tys. zł. Powinno być 31 zł brutto minus 6 zł podatku.??? Konto było aktywowane po 17 września, akurat podatku nie płaciłam. Nie wiem skąd ta kwota. No cóż będę sprawdzać skąd taka a nie inna. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Bartek Październik 4, 2015 o 06:09

Joanna, skoro od 17.09 do 30.09 miałaś saldo 15000 zł to od 1.09 do 16.09 miałaś 0 zł. Średnio miałaś 7 tys dziennie saldo (15000 x 14 / 30 = 7000).

Odpowiedz

Jolanta Październik 4, 2015 o 10:31

Dziękuję za wyjaśnienie :).

Odpowiedz

Bartek Październik 4, 2015 o 10:55

Przepraszam za przekręcenie imienia 🙂 polecam „wyrobić” limit premii wpłatami. Można to zrobić w każdym wpłatomacie Euronetu

Odpowiedz

Jolanta Październik 6, 2015 o 22:18

Dzięki wielkie tak zrobię.

Odpowiedz

Piotr Październik 6, 2015 o 23:42

Gdzie sa te „Promocje do konta”? Nie widzę nic takiego w interfejsie. Jak mam aktywować promocję?

Odpowiedz

Bartek Październik 6, 2015 o 23:57

Logujesz się do Idea Cloud -> z menu z lewej KONTA -> trzeba kliknąć gdzieś z prawej w informacje o koncie (można np. w tę teczkę) -> tam są wszystkie szczegóły konta i m.in. Promocje Zobacz aktualne promocje do konta

Odpowiedz

Piotr Październik 7, 2015 o 00:02

Nigdy bym tego nie znalazł. Dzięki. Niestety aktualnie otrzymuję bład próbujac to aktywować. Nie zachęca mnie to do tego banku. Nie widziałem jeszcze nigdy błędu na żadnej stronie banku.

Odpowiedz

Agent Październik 8, 2015 o 18:42

Nigdy bym tego sama nie aktywowała! Dlatego dzięki Bartek! A z drugiej strony… starym zwyczajem duża tuba do promocji, ale tak, żeby jak najmniej osób skorzystało 🙁
A juz myslałam, że stajnia Czarneckiego naprawdę się zmienia! Nic z tego! Nie można im ufac za grosz! Tym bardziej doceniam blog Michała oraz ogarniętych komentujących!

Odpowiedz

Krzysztof J. Październik 9, 2015 o 14:02

Michale,

Jest problem z Promocją w Idea Banku dla obecnych klientów. Jestem posiadaczem rachunku firmowego w tym Banku, od kilku miesięcy regularnie przyjmuję przelewy na ten rachunek oraz opłacam z niego ZUS i Urząd Skarbowy. W Regulaminie Promocji par. 2 pkt 2 lit. c) znajduje się zapis:

2. Do Promocji może również przystąpić w Okresie Promocji osoba fizyczna,
która prowadzi działalność gospodarczą i która na dzień przystąpienia spełnia łącznie następujące warunki:
c) w ciągu ostatnich trzech miesięcy poprzedzających przystąpienie do
Promocji nie dokonała żadnej operacji polegającej na: zasileniu lub obciążeniu rachunku rozliczeniowego prowadzonego na rzecz Uczestnika wpływem zewnętrznym (przelewem z innego banku, wpłatą gotówkową z uwzględnieniem wpłat za pomocą Karty) lub przelewem do innego banku na łączna kwotę min. 1000,00 PLN, transakcji bezgotówkowej Kartą na łączną kwotę min. 400,00 PLN, przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US).

Czy to oznacza, że teraz muszę zrobić w przelewach do ZUS i US na 3 miesiące, i podawać kontrahentom inny numer konta? Bo jeżeli tak, to znaczy że Bank nie dopuszczając mnie do Promocji już teraz strzeli sobie w kolano, bo na 3 miesiące zabiorę środki do innego banku 🙂

Możesz to sprawdzić?

Odpowiedz

Wojtek Październik 14, 2015 o 10:56

Proszę o informację czy komuś ze starych klientów udało się już „zmigrować” konto firmowe do Idea Cloud?
Miesiąc temu infolinia powiedziała mi że migrują sukcesywnie…
A mnie kończy się cierpliwość 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 14, 2015 o 11:05

Hej Wojtek,

Ja już się poddałem. Moje konto w Idea Banku nadal nie jest zmigrowane i nadal nie mam możliwości otworzenia rachunków firmowych w IdeaCloud.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek Październik 14, 2015 o 11:48

Cześć Michał,
dzięki za odpowiedź.
Wykonałem właśnie telefon do Idea. Miły pan obiecał złożyć wniosek o przyśpieszenie migracji, ale nie chciał podał żadnego terminu tłumacząc że nie zależy to od niego.
Trudno poczekam jeszcze trochę. Szkoda by było tych 900zł.

Odpowiedz

Agent Październik 28, 2015 o 17:10

Cześć,
Czy w Idea posiadanie karty jest konieczne do wpłaty we wpłatomacie? Może jest opcja wpłaty poprzez jakis kod, blik czy co tam jeszcze. Wie ktoś?
Kombinuję, żeby karty jednak nie zamawiać (nie płacę kartą firmową i nie wypłacam z bankomatu) a czasem jednak wpłatomat jest potrzebny, np. wtedy gdy szybko chce zasilic konto. Przelew internetowy z innego banku księguja zwykle nastepnego dnia. Czasem to za długo, wpłatomat by to rozwiązywał.

Odpowiedz

Arek Listopad 5, 2015 o 23:16

Zachęcony opisem promocji IdeaBank sam pomyślałem żeby założyć u nich konto jednak czym więcej spoglądam na ich komentarze na FB tym bardziej boję się ryzykować 🙂

Odpowiedz

Tomek Listopad 26, 2015 o 13:06

W odowiedzi na Krzysztof J.:

Wygląda na to, żeby aktywować konto nie można przez 3 miesiące przed aktywacją wykonywać działań na rachunku (a przynajmniej tych wymienionych w regulaminie).
Po 3 miesiącach na koncie powinna się pojawić możliwość aktywowania promocji (w tym momencie nie mam takiej opcji).
Tak samo zabieram się do swojego byłego konta – dziwna polityka banku.

Odpowiedz

Tomek Grudzień 4, 2015 o 22:36

Dla mnie ten cały IdeaBank to jakaś totalna kompromitacja.
Wniosek składałem 09.10.2015 choć próbowałem już wcześniej kilka razy ze starego panelu ale się nie dało. W końcu złożyłem jako nowy klient. Potem były rozmowy z konsultantem zmienianie itp aż w końcu założyli mi konto … w starym systemie.
Kolejny miesiąc czekałem na przeniesienie do IdeaCloud i jak już mnie zmigrowali to nie mam nigdzie opcji włączenia promocji.
Myślę to założę sobie lokatę. Założyłem i widzę że jest zaznaczone autoodnawianie a nigdzie nie ma opcji wyłączenia tej opcji. Więc wysłałem wiadomość do obsługi i się dowiedziałem że jak chce to wyłączyć to muszę dzwonić na infolinię albo iść do oddziału. To jakaś kpina.

Odpowiedz

maczek Grudzień 7, 2015 o 09:55

To samo u mnie. 74 dni czekałem na przeniesienie ze starego systemu do Idea Cloud i nie widzę tam promocji. Pisałem do supportu i oni twierdzą, że promocję włączyli ale nadal jej nie widzę. Na kolejnego maila dostałem odpowiedź, że promocje mam włączoną i ich technicy pracują nad tym, żeby było ją widać w moim panelu klienta.

To są chyba jakieś żarty.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 7, 2015 o 10:12

Hej Maczek,

Mam tak samo a nawet gorzej. Ja czekam od momentu publikacji wpisu na przeniesienie konta do Idea Cloud. Od kilku miesięcy. Podobno moje konto zostało w końcu przeniesione, ale nadal nie mogę się na nie zalogować w Idea Cloud – więc tym bardziej nie mogę sprawdzić czy promocja jest dla mnie dostępna czy nie.

Niestety Idea Bank sam sobie strzela w kolano.

Pozdrawiam

Odpowiedz

maczek Grudzień 7, 2015 o 19:17

Polecam takie tematy poruszać na ich oficjalnym facebookowym wallu. Na zwykły ticket z supportu odpowiadają zwykle po kilku dniach a na posta na fb ODDZWNIAJĄ czasem po paru minutach. Okazuje się, że publiczne pranie brudów to jedyna w miarę skuteczna metoda załatwiania różnych spraw z tym pseudo bankiem. Zobaczę czy za miesiąc dostanę zwrot za przelew do ZUSu, jeśli nie to od razu wypowiem to konto.

W ogóle ciekawi mnie jakim cudem oni co chwilę dostają nagrody za najlepszy bank, najlepszy system, najlepsze konto… kpina!

Odpowiedz

Tomek Grudzień 24, 2015 o 00:37

Od 4 grudnia walczę żeby uruchomili mi tą promocje. Nie widzę jej w panelu, w odpowiedzi na zgłoszenie proszą żebym wysłał zrzut ekranu (chyba nie jestem jedyny więc pewnie znają problem a prośba o zrzut to sposób na przeciąganie). Więc wysyłam im zrzut przez ten ich panel a Pani po drugiej stronie twierdzi że go nie dostała.
Ale oprócz tego jest pełno błędów w samym „Cloudzie”. Nie widzą załaczników, mnie wylogowuje po kliknięciu w załacznik. Przy logowaniu zamiast strony potrafi mi wyświetlić odpowiedź serwera w JSONie itp. Strach tam cokolwiek robić.
Jeszcze jeden jakiś błąd i wypisuję się z tego interesu. Szkoda mojego czasu i nerwów nawet dla tych paru stówek.

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 8, 2015 o 11:54

Cześć,
moje konto firmowe wnioskowane ze starego systemu uzyskało w końcu dostęp do Idea Cloud po 2 miesiącach i 2 dniach od momentu aktywacji w starym systemie.
Niestety nie widzę na stronie konta w Idea Cloud odnośnika do promocji „Premiowanie za bankowanie”.
Czy komuś z Was udało się ostatnio uruchomić tą promocję?

Odpowiedz

Zdzich Grudzień 8, 2015 o 14:43

Miałem identyczną sytuację. Musisz zadzwonić na infolinię.

Odpowiedz

Monika Grudzień 25, 2015 o 11:03

a ja założyłam Mężowi konto, jako nowy klient banku od razu jestem w idea cloud, ale przez jeden miesiąc dostałam premię a za drugi mimo spełnienia wszystkich warunków nie dostałam premii, dla mnie bank masakra, nawet nie odpisuje na wiadomości im zostawiane… ma klienta gdzieś więc poczekam do końca roku i zamykam konto

Odpowiedz

ala Styczeń 15, 2016 o 00:44

A składałaś reklamację? Skoro masz czarno na białym, że warunki spełniłaś. A w takiej sytuacji najlepiej mieć uzasadnienie banku na piśmie, żeby wiedzieć na czym się stoi.

Odpowiedz

Agata Styczeń 13, 2016 o 00:38

Czy każdorazową zmianę konta firmowego zgłaszacie do urzędu miasta? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odpowiedz

Tomek Luty 17, 2016 o 10:51

Czy ktoś może potwierdzić, że działa mu ta promocja?

Czy chociaż ten przycisk do aktywacji promocji wam się pojawił?

Odpowiedz

Monika Luty 24, 2016 o 11:44

Witajcie,
u mnie promocja działam, ale kosztuje sporo nerwów.
Właściwie tylko za pierwszy misieąc wszystko było ok.
Potem ZA KAŻDYM RAZEM gdy już minął regulaminowy 10ty dzien nast. miesiąca musze dzownic i pytać czemu nie ma wypłaty. Taki telefon trwa, bo długo mnie weryfikują, potem sprawdzają, ustalają, pisza zgłoszenie. No ale mam rozmowy no limit, więc na tym mnie nie zniechęcą. Zazwyczaj po dwóch-trzech dniach wypłata była.
Tym razem jest inaczej – kasa przyszła na czas ale za mało. I teraz telefony nie pomagają… Ja widze na stronie, że się coś zmieniło (teraz premia jest 50,00 na miesiąc) no ale mnie przecież obowiązuje regulamin z czasu kiedy podpisałam umowę co nie?
Myślę, że oni chcieli wyłapać klientów, którzy będą u nich jakiś stan środków przyzwoity utrzymywać, a resztę (która w inny sposób uzyskuje premię) starają sie BARDZO zniechęcić.

Odpowiedz

Bartek Marzec 27, 2016 o 08:13

Hej, może ktoś nie śledzi informacji w systemie transakcyjnym, ale to ważna wiadomość dla korzystających z promocji Idea Banku:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością dostosowania sposobu rozliczania podatku od otrzymywanych premii do otrzymanej przez Bank interpretacji indywidualnej wprowadzamy zmianę w obowiązującym Regulaminie Promocji Premiowanie za bankowanie w tym zakresie.

Zmiany zostają wprowadzone wskutek otrzymanej przez Bank interpretacji w zakresie przekazywanych świadczeń przez banki w związku z prowadzonymi promocjami na rzecz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, zgodnie z którą świadczenia te stanowić będą przychód z ich działalności. W efekcie czego z banku zdjęty zostaje obowiązek rozliczania tego podatku jako płatnik. Interpretacja ta ma zastosowanie m.in. do niniejszej promocji.

Według nowych zapisów, Wartość przyznanej Premii powiększa przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej Uczestnika i od takiej Premii uczestnik powinien samodzielnie odprowadzić należy podatek.

Prosimy o zapoznanie się ze zmienionymi dokumentami i przypominamy, że w przypadku braku akceptacji dla wprowadzonych zmian, możecie Państwo w dowolnej chwili odstąpić od uczestnictwa w Promocji.

Zespół Idea Bank S.A.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 28, 2016 o 13:49

Hej Bartek,

Dzięki wielkie za informację. Cenna. Ciekawe, że dopiero po takim czasie i po odpaleniu akcji zdecydowali się zweryfikować, jak podatkowo wpływa to na biznes ich i klienta…

Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Marzec 27, 2016 o 14:23

a od kiedy te zmiany obowiązywać będą ?

Odpowiedz

Bartek Marzec 28, 2016 o 18:59

Od 4.04, czyli pewnie obejmie premię za marzec.
Swoją drogą – też mnie zastanawiało, jak będzie rozwiązana sprawa podatku od tej premii. „Uspokoiło” mnie to, że sobie samie obliczyli i odprowadzili ten podatek. Zastanawia mnie, czy są jakieś wsteczne konsekwencje tej zmiany – tj. czy nie będzie trzeba jakoś tego rozliczyć jeszcze raz. Michale – gdybyś się dowiedział, daj znać 🙂

Odpowiedz

Bartosz Kwiecień 11, 2016 o 14:04

Dostałem dziś premię brutto już, bez odliczania podatku.
Gdyby ktoś się zastanawiał, jak to zaksięgować, to w iFirmie robi się tak:
Rachunki -> Inne przychody -> Przychód uniwersalny NIE VAT

Odpowiedz

Bartosz Kwiecień 20, 2016 o 09:35

Z ciekawostek – obowiązuje nowa TOiP i pojawił się nowy alternatywny warunek zwolnienia z opłaty 4,99 za kartę. Do tej pory było to po prostu wydanie 400 zł kartą, a teraz można zamiast tego dokonać wpłaty 1000 zł we wpłatomacie.
Ciekawe tylko, czy to musi być jednorazowo min. 1000 zł, czy w sumie w miesiącu. Pewnie to drugie 🙂

4. W przypadku dokonania kartą płatniczą w danym miesiącu kalendarzowym:
– transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę nie niższą niż 400,00 PLN (dla kart wydanych do Rachunku prowadzonego na podstawie umowy zawartej od dnia 5 stycznia 2013 r.)  
lub
– transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę nie niższą niż 300,00 PLN (dla kart wydanych do Rachunku prowadzonego na podstawie umowy zawartej do dnia 4 stycznia 2013 r.)  
lub
– dokonania Wpłat gotówki w bankomatach lub wpłatomatach wskazanych przez Bank i wyposażonych w moduł umożliwiający dokonywanie wpłat na łączną kwotę nie niższą niż 1 000,00 PLN opłata wynosi 0,00 PLN. Transakcje bezgotówkowe
oraz Wpłaty gotówki przy użyciu karty płatniczej muszą zostać rozliczone (zaksięgowane) w danym miesiącu kalendarzowym.

Odpowiedz

Barek Lipiec 15, 2016 o 16:48

Uwaga – jeśli ktoś skorzystał z tej nowej opcji zwolnienia za kartę (czyli wpłaty 1000 zł), to radzę spojrzeć na historię rachunku, czy nie naliczyli Wam mimo to opłaty za kartę. Mi naliczyli 4,99 zł i musiałem składać reklamację (którą dość długo bo chyba 3 tygodnie była rozpatrywana). Ale dostałem pozytywne rozwiązanie (czyli zwrot tej niesłusznie pobranej prowizji). Pan na infolinii tłumaczył, że to błąd systemu i już to zgłosili do działu IT, żeby się nie pobierała w kolejnych miesiącach…

A swoją drogą – teraz, jak jest przyznawana premia brutto, dostawałem w czerwcu i w maju po 93 zł, a w tym miesiącu otrzymałem tylko 90 zł (mimo wykonania wymaganych operacji „z naddatkiem”). Już do nich napisałem i czekam…

Szkoda, że trzeba ich taki pilnować… bardzo podoba mi się interface tego banku i przykładowo lokaty, ale te drobne niedociągnięcia jakoś mnie wkurzają…

Odpowiedz

Bartek Lipiec 23, 2016 o 15:48

Zwrócili to 3 zł, ale nie napisali, czemu nie naliczyli. Słabe to, że nie ogarniają takiej prostej rzeczy 🙂

Odpowiedz

Sławek Maj 10, 2016 o 20:03

Hej to jak to w końcu jest z odprowadzaniem podatku od tej premii? Gdzie muszę to wrzucić? Prowadzę działalność na księdze i mam dopisywać kolejną pozycję „oprocentowanie lokaty”?
pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Lipiec 23, 2016 o 15:58

U mnie w KPiR to jest tak:
W kolumnie „Nr dowodu księg., data, opis” wpisuję przykładowo

xxxxxxxx
03-06-2016
Premia – Promocja Premiowanie za Bankowanie – 05.2016

xxxxx to numer transakcji w idea banku (jest w historii widoczny jak się kliknie daną operację).

I do tego w kolumnie „Pozostałe przychody” jest 93 zł, a Kontrahent to Idea Bank.

Odpowiedz

Tomasz Lipiec 30, 2016 o 20:35

Bartku oraz reszta zainteresowanych,

Ciekawy przypadek bo ja powinienem dostawać maksymalną premię już od maja i jest to 62 zł, czyżby mi odprowadzali podatek? Wysokość premii zmieniali w międzyczasie, dlatego liczyłem sobie premie zgodnie z poprzednim oraz aktualnym regulaminem i z żadnym nie mogłem się poprawnie doliczyć. Po zapytaniu do banku dostałem informacje, że wg nich wszystko jest w porządku 🙂
Musze się jeszcze zapytać, czy odprowadzają podatki od tych moich premii.

Odpowiedz

Bartek Październik 3, 2016 o 15:53

Trochę dziwna ta kwota. Wcześniej potrącali 18% w zaokrągleniu. Czyli było 93 zł brutto – 18 zł podatek = 75 zł netto.
Posprawdzaj sobie jeszcze raz i napisz reklamację wymieniając numery transakcji, za które jest premia.

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: