Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

OKAZJA: „Oferta na 5+” czyli lokata na 5%, premia 55+5 zł, szansa na 5x iPhone 6 i dodatkowe 25 fajnych nagród ode mnie

przez Michał Szafrański dodano 24 września 2014 · 789 komentarzy

Oferta na 5 +

Dzięki premii ta najzwyklejsza lokata daje efektywnie od 7,65% do nawet 40,05% w skali roku. A do tego masz szansę na wygranie iPhone 6 i wielu innych nagród.

Dzisiaj mam dla Was “propozycję nie do odrzucenia”. Wiedziałem o niej z wyprzedzeniem, dzięki czemu przygotowałem specjalne, własne bonusy. Meritum Bank, w którym mam swój podstawowy ROR, wprowadza właśnie nową odsłonę “Lokaty na START”. Teraz za jej założenie dostaniecie gwarantowaną premię 60 zł oraz weźmiecie udział w losowaniu pięciu sztuk telefonów iPhone 6.

Wersja skrócona: lokata na 2 miesiące oprocentowana nominalnie na 5% rocznie. Wpłacić można od 1000 zł do 10 000 zł. Po doliczeniu premii w wysokości 60 zł (warunki niżej) okazuje się, że efektywnie zarobimy na lokacie od 7,65% do nawet 40,05% w stosunku rocznym – i to już na czysto po odliczeniu podatku Belki. I jest to najzwyklejsza lokata gwarantowana przez BFG. 🙂

Ale to nie wszystko. Ja już wiem, jak intratne dla mnie są tego typu promocje. A więc aby Was dodatkowo zachęcić, a jednocześnie zrewanżować za to, że mogę dzięki Wam zarobić, sam ufundowałem dodatkowe 25 nagród dla osób, które założą lokatę przechodząc przez linki na moim blogu.

Fajnie? No to zapraszam do lektury. 🙂

Podstawowe parametry lokaty

Na początek same konkretny, a potem ich omówienie:

 • Lokatę w Meritum Bank otwierasz w całości przez Internet. Zasilana jest przelewem z innego banku. Dane nadawcy muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku.
 • Lokata oprocentowana jest na 5% w skali roku.
 • Lokata zawierana jest na okres dwóch miesięcy.
 • Na lokatę możesz wpłacić od 1000 zł do 10 000 zł.
 • Zerwanie lokaty przed upływem 2 miesięcy skutkuje utratą wszystkich odsetek.
 • Wraz z lokatą zakładane jest Proste Konto Osobiste w Meritum Bank. Konto jest bezpłatne (0 zł za otwarcie i prowadzenie, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej, 0 zł za przelewy krajowe) – prosty układ. Na to konto wypłacana będzie premia.
 • Jeśli do 3 grudnia 2014 r. utrzymasz na lokacie lub na koncie ROR co najmniej 1000 zł, to Comperia – partner Meritum Bank w tej promocji – wypłaci Ci jednorazowo 55 zł premii (nieopodatkowanej!). Ta premia wypłacona zostanie tuż przed Świętami – do 24 grudnia 2014.
 • Jeśli dodatkowo ściągniesz na swój telefon aplikację mobilną Meritum Banku, zalogujesz się do niej i wykonasz mobilnie przynajmniej jeden przelew (do 30 listopada 2014), to dostaniesz dodatkowe 5 zł premii, czyli na Twoje konto trafi premia w łącznej wysokości 60 zł. Może to być również przelew wewnętrzny pomiędzy Twoimi kontami.
 • Ponadto bank przygotował fajne nagrody rzeczowe. Przy niewielkim dodatkowym zaangażowaniu i odrobinie szybkości, można wygrać jeden z pięciu telefonów iPhone 6 – szczegóły poniżej.

No to jeszcze kilka słów o haczykach i wymogach wpisanych w regulaminie:

 • Promocja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów Meritum Bank (a dokładniej osób, które nie miały rachunku w Meritum Bank po dniu 1 października 2013 roku).
 • UWAGA: Promocja ma charakter oferty limitowanej, co oznacza, że bank może ją zakończyć w dowolnej chwili. Nie znam żadnych dat więc po prostu – nie ma co czekać.
 • Każda osoba może założyć tylko jedną lokatę.
 • Na jeden adres e-mail można założyć tylko jedną lokatę (!!!) – pamiętajcie więc, żeby przy zakładaniu lokat dla rodziny wpisywać różne adresy e-mail.
 • Tak jak wspomniałem wyżej – z lokatą otwierane jest również całkowicie bezpłatne konto ROR.
 • Przystępując do promocji za premię i możliwość wygrania nagród oddajecie Comperii swoje dane osobowe. Zgodę na przetwarzanie danych można zawsze cofnąć, ale sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dla 55 zł premii warto je udostępniać.
 • Aby wziąć udział w rywalizacji o jeden z iPhone’ów 6 trzeba będzie się postarać i spełnić wymogi opisane w regulaminie. Pomiędzy 17 listopada a 17 grudnia 2014 r. bank poinformuje uczestników o możliwości założenia dodatkowej „Lokaty na Czas”. Nagrodę – iPhone 6 z 16 GB pamięci – otrzyma 5 osób, które jako pierwsze założą „Lokatę na Czas” korzystając z aplikacji mobilnej i utrzymają ją co najmniej przez jeden miesiąc. W tym przypadku bank poinformuje zwycięzców o wygranej do dnia 31 grudnia 2014 r. Co więcej bank w regulaminie dopuszcza możliwość zwiększenia puli nagród i organizacji drugiej edycji konkursu „Lokata na Czas”.

Do przyznania premii konieczne będzie trzymanie się poniższej procedury – analogicznie, jak miało to miejsce w promocji Comperii z bankiem BGŻ Optima:

 • Comperia do 10 grudnia wyśle e-mail do wszystkich osób, które będą uprawnione do otrzymania premii (spełniły warunki promocji).
 • Osoby te będą musiały w ciągu 5 dni roboczych od dnia wysłania e-maila uzupełnić swoje dane (do wykonania przelewu). Tym razem uzupełnienie tych danych będzie możliwe wyłącznie po 10 grudnia pod adresem podanym w e-mailu.
 • Comperia wypłaci przelewem premię w terminie do 24 grudnia 2014 r.

Reasumując: znowu trzeba się wyrobić z uzupełnieniem danych w Comperii. Niestety e-maile z Comperii lubią wpadać do spamu więc mam taką propozycję – zapiszcie się na mój newsletter, a na pewno nie przeoczycie przypomnienia. Podobnie jak poprzednio wyślę przypomnienie o konieczności uzupełnienia danych do przelewu. Zależy mi na tym, by każdy Czytelnik otrzymał swoją premię 🙂

Ile zarobicie na tej lokacie?

To zwykła lokata na 5%, ale premia pieniężna doliczana do odsetek istotnie podbija wynik. Kto procentowo zarobi najlepiej? Proponuję skorzystać z kalkulatora efektywnego oprocentowania, który już publikowałem na blogu.

Wpłacając na lokatę tylko 1000 zł otrzymamy po dwóch miesiącach łącznie 1066,75 zł, czyli efektywne oprocentowanie roczne wyniesie aż 40,05% i to już netto – po odliczeniu podatku Belki. Sama premia w wysokości 60 zł zwolniona jest z konieczności zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 nr 14, poz. 176 ze zm.).

Lokata na Start - 1000 zł

Możecie powiedzieć, że to mała kwota i mały zarobek. Na szczęście dla lokaty na maksymalną kwotę, czyli 10 000 zł, także nie wygląda to źle. W tym przypadku po dwóch miesiącach wyciągniemy z banku 10 127,50 zł, co przekłada się na efektywne oprocentowanie roczne w wysokości 7,65%. I to wszystko przy stuprocentowym bezpieczeństwie depozytu (lokata w całości mieści się w limicie ochronnym Bankowego Funduszu Gwarancyjnego a sam Meritum Bank jak najbardziej jest objęty gwarancjami BFG).

Oczywiście szkoda, że większość tych promocyjnych lokat nie pozwala ulokować na nich większych kwot, ale… darowanemu koniowi w zęby nie ma co patrzeć. Przypominam, że wyciśnięcie takiego efektywnego oprocentowania to rzadkość.

Lokata na Start - 10 000 zł

To nie jest wpis reklamowy / sponsorowany

Dla jasności: nikt mi nie zapłacił za promowanie tej konkretnej oferty. Nie mam umowy z Meritum Bank. Korzystam z programu afiliacyjnego Comperii, z której oferty produktów finansowych wybieram te, które są godne uwagi. Prześwietlam takie oferty, analizuję plusy i minusy. Jeśli są OK, to piszę o nich na blogu. Ta jest tak dobra, że bez żenady ją pokazuję.

Dla jasności 2: Chociaż nikt mi nie zapłacił za ten wpis, to jest spora szansa, że na nim zarobię. Jak to możliwe? Wszystko dzięki tzw. afiliacji. Bank płaci Comperii za efekt. Jeśli założycie lokatę korzystając z linku na moim blogu, to Comperia podzieli się ze mną wynagrodzeniem, które otrzyma od banku za przyprowadzenie nowego klienta. Nie są to małe kwoty – kilkadziesiąt złotych za każdą lokatę.

Taki model zarabiania jest OK. Ja pokazuję tylko te produkty, których się nie wstydzę, Wy możecie skorzystać z ciekawej promocji i zyskać dużo więcej niż na zwykłej lokacie, a bank zdobywa nowych klientów. Klasyczna sytuacja win-win-win – wygrywają wszyscy.

Jakby na to nie patrzeć, to w zasadzie Wy płacicie mi swoimi klikami za moją pracę 🙂 I to bez sięgania do portfela – sami zyskujecie i nic Was to nie kosztuje 🙂

I już teraz bardzo serdecznie Wam za to dziękuję.

BONUS: 25 dodatkowych nagród ode mnie

Przygotowując się do publikacji tego wpisu chciałem dać Wam też coś od siebie. Tak jak napisałem w ramce powyżej – w zasadzie to tylko dzięki Wam zarabiam na takich artykułach. W modelu afiliacyjnym nic nie jest gwarantowane. Gdybyście lokat nie zakładali, albo zakładali je poza moim blogiem, to ja bym nic nie zarobił. Ale to, w jaki sposób zareagowaliście na czerwcową informację o lokacie BGŻ Optima, było absolutnie fenomenalne i efekt daleko przekroczył moje oczekiwania.

Szukałem czegoś, co mógłbym Wam dać w formie przynajmniej częściowego rewanżu, za to, że w ten sposób mnie wspieracie. Jednocześnie oczywiście chcę Wam dać kolejny powód przekonujący, że warto tę lokatę w Meritum Bank założyć właśnie przez mojego bloga 🙂

Niniejszym więc ogłaszam, że sam ufundowałem dla Was dodatkowe nagrody. Dołożyłem dwie piątki do “Oferty na 5+” a dokładnie 5×5 = 25 nagród. Są nimi “produkty o limitowanej dostępności”, a niektóre z nich niedostępne są w żaden inny sposób 🙂

Michał Szafrański

A więc podbijam stawkę i oprócz wszystkich premii i nagród rzeczowych ze strony banku i Comperii, dorzucam do puli także:

 • Nagroda główna: 3 osoby otrzymają ode mnie zaproszenie na indywidualne spotkanie 1:1 w Warszawie, w trakcie którego będziemy mogli przy dobrym lunchu porozmawiać sobie w cztery oczy na dowolne tematy. Będziecie moimi gośćmi. Ja stawiam 🙂 W dogodnym dla Was terminie. Ta nagroda jest wyjątkowa. Nie ma sposobu, by ją kupić, bo nie oferuję komercyjnie tego typu osobistych spotkań. A myślę, że warto – Ci z Was, którzy uczestniczyli w spotkaniach #JOPlive, twierdzą, że jest to solidna dawka inspiracji.
 • Nagroda II: 7 osób otrzyma ode mnie 1-godzinną wideorozmowę przez Skype – co prawda nie spotkamy się osobiście, ale będziemy mogli porozmawiać na dowolne tematy 1:1. Może to być rozmowa o finansach, o blogowaniu, o czym tylko chcecie. Będziecie mogli również wcześniej przesłać mi pytania, tak abyśmy efektywnie wykorzystali czas i bym mógł Wam dać przemyślane odpowiedzi. Ta nagroda także nie ma swojej ceny.
 • Nagroda III: 15 osób otrzyma bezpłatnie kurs “Budżet domowy w tydzień – kurs, który pomógł już kilkuset osobom samodzielnie stworzyć budżet domowy.

Co trzeba zrobić żeby zawalczyć o te nagrody?

 • Założyć lokatę i spełnić warunki promocji Meritum Bank i Comperii.
 • Wypełnić prostą ankietę, w której powiecie mi, którą z nagród jesteście zainteresowani (niektórzy z Was już nabyli kurs BDT lub możecie nie być zainteresowani osobistym spotkaniem).

Kolejność powyższych kroków nie ma znaczenia. Na koniec zweryfikuję tylko z Comperią czy rzeczywiście spełniliście warunki promocji.

Zarówno spotkania główne, jak i rozmowy przez Skype odbędą się po rozstrzygnięciu konkursu przez Comperię, a więc w praktyce w styczniu 2015 roku. Kurs BDT rozdam zaraz po wybraniu zwycięzców. Zdobywców moich nagród ogłoszę najpóźniej 24 grudnia 2014 r. 🙂

Jeśli udało mi się Was zachęcić – to do dzieła 🙂 I wielkie dzięki, że chce się Wam to robić właśnie przez poniższe linki.

>>> Krok 1: Kliknij tutaj, aby założyć „Lokatę na START” z bonusem 55+5 zł <<<

>>> Krok 2: Wypełnij ankietę, jeśli chcesz dodatkową nagrodę od Michała <<<

AKTUALIZACJA: Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na dodatkowe nagrody został rozstrzygnięty 24 grudnia 2014 r. Listę wszystkich zwycięzców znajdziesz na końcu tego wpisu.

Czy warto mieć konto w Meritum?

Czasami pytacie mnie mailowo i na Facebooku, gdzie założyć konto ROR. Odpowiadam zazwyczaj “tam, gdzie aktualnie się opłaca” po czym dodaję, że ja mam swój ROR właśnie w Meritum Bank już od 4-ech lat (zresztą polecam go też na stronie “Narzędzia z których korzystam” ).

Wcześniej byłem wieloletnim klientem mBank. Do Meritum zacząłem uciekać najpierw z lokatami, potem na konta oszczędnościowe z codziennym naliczaniem odsetek w celu unikania podatku Belki (już się nie da tak ratować przed podatkiem), a w końcu wyprowadziłem się też z ROR-em.

Dlaczego o tym piszę? Bo cieszę się, że to właśnie Meritum “wyskoczył” z tą promocją. Kiedyś miałem okazję bezpośrednio współpracować z tym bankiem jako ich dostawca. Firma, w której pracowałem – dcs.pl – obsługiwała i do dzisiaj obsługuje wysyłkę SMS z hasłami jednorazowymi dla Meritum. Mam do nich sentyment. 😉

Do tego równo rok temu miałem okazję prowadzić warsztat dotyczący blogowania dla pracowników tego banku piszących “Blog o oszczędzaniu” – moim skromnym zdaniem najlepszy firmowy blog o tej tematyce. Z blogiem tym spotkałem się również w finale konkursu Blog Roku – ja wygrałem w kategorii “Profesjonalne i firmowe”, a Oni zajęli zaszczytne drugie miejsce. Jako osoba, która wcześniej dzieliła się z nimi wiedzą o blogowaniu, czuję się po prostu spełniony, że moje podpowiedzi tak poważnie wzięli sobie do serca.

W lutym tego roku Meritum Bank wypuścił aplikację mobilną. Nie wiem jak jest z wersją na Androida, ale ta na iPhone jest świetnym rozwiązaniem. Jak dla mnie to właśnie Meritum i mBank wykonały najlepszą robotę w zakresie ergonomii tych aplikacji. Zresztą będziecie mieli szansę sprawdzić sami, jeżeli chcecie zgarnąć maksymalną premię.

Skoro już tak słodzę, to powiem jeszcze, że zdarzało mi się już obsługiwać kilka reklamacji w Meritum i cieszę się, że wszystkie załatwiłem pozytywnie. Podoba mi się też możliwość negocjowania stawek oprocentowania lokat – chociaż akurat ostatnio nie udało nam się dojść do porozumienia i przerzuciłem sporo pieniędzy do BGŻ Optima. Niemniej jednak na plus, że daje się o tym z nimi rozmawiać.

ROR w tym banku jest na tyle fajny, że jeszcze nie podjąłem decyzji, aby z niego zrezygnować. Cieszy w szczególności brak opłat za wyciąganie pieniędzy z dowolnych bankomatów. Inne banki niestety od tego odchodzą.

Perełki nadal się zdarzają

W artykule o “Lokacie bezkarnej” napisałem Wam, że “miło byłoby za jakiś czas napisać: Czytelnicy ”Jak oszczędzać pieniądze?“ dzięki temu artykułowi zarobili 100 000 zł”. Dzisiaj miło mi powiedzieć, że suma wypłaconych Wam przez Comperię premii była duuużo wyższa. Ciekawe, jak będzie tym razem.

Ciekawy też jestem z kim z Was przyjdzie mi się spotkać w styczniu 🙂 Wszystkim życzę powodzenia w konkursie i jak najczęstszego pojawiania się tego typu ofert.

>>> Krok 1: Kliknij tutaj, aby założyć „Lokatę na START” z bonusem 55+5 zł <<<

>>> Krok 2: Wypełnij ankietę, jeśli chcesz dodatkową nagrodę od Michała <<<

Ja nadal będę szukał takich rodzynek i postaram się najciekawsze z nich prezentować, i od czasu do czasu dodatkowo uatrakcyjniać.

Świetnego dnia życzę 🙂

Inne wpisy i informacje związane z tą lokatą

Opublikowałem już kolejne informacje związane z tą lokatą i ogłoszonym konkursem:

Krótka instrukcja założenia lokaty

 1. Wypełniasz wniosek dostępny tutaj. Nie musisz wnioskować o kartę debetową ani konto walutowe, by spełnić warunki promocji.
 2. Wykonujesz przelew weryfikacyjny na 1 zł na numer konta w Meritum Bank podany pod koniec wniosku. Dane nadawcy przelewu muszą się idealnie zgadzać z danymi podanymi we wniosku Meritum Bank.
 3. Czekasz na e-mail z Meritum Bank potwierdzający otworzenie Prostego Konta Osobistego.
 4. Logujesz się do systemu bankowości elektronicznej i sprawdzasz jaki masz numer konta ROR (Prostego Konta Osobistego).
 5. Wykonujesz przelew z innego banku na konto ROR w Meritum – po to by mieć pieniądze na założenie lokaty.
 6. „Lokatę Start” zakładasz samodzielnie przez system bankowości elektronicznej. Masz na to 30 dni od momentu założenia Prostego Konta Osobistego. Aby założyć lokatę musisz przejść na zakładkę Lokaty i tam założyć nową lokatę.
 7. Jeśli 3 grudnia będziesz mieć w Meritum 1000 zł na lokacie lub na koncie ROR – to brawo – dostaniesz 55 zł premii.
 8. Ściągasz aplikację mobilną banku i wykonujesz przelew na dowolną kwotę z tej aplikacji (np. między swoimi rachunkami), by otrzymać dodatkowe 5 zł premii.

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 781 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Łukasz Wrzesień 24, 2014 o 17:45

Czy po zakończeniu lokaty można bez problemu zamknąć rachunek ROR?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 17:51

Hej,

Tak – można zamknąć. Procedury nie weryfikowałem, ale dowiem się i dam znać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Artur Wrzesień 24, 2014 o 20:34

Tak się składa, że zamykałem konto w meritum. Jest to bardzo prosta sprawa, wszystko załatwimy przez bankowość internetową, wchodzimy we wnioski tam szukamy „zamknięcie konta” wpisujemy dane i po 30 dniach mamy zamknięte konto.

Odpowiedz

Justyna Wrzesień 24, 2014 o 20:42

Dobre pytanie, czekam na odpowiedź!

Odpowiedz

michal Grudzień 5, 2014 o 14:48

Hej, Obecnie po zalogowaniu do bankowości elektronicznej meritum banku, nie wniosku umożliwiającego zamknięcie rachunku.. jakaś podpowiedź? :>
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 5, 2014 o 22:03

Hej Michał,

Nie radzę zamykać konta przed wypłaceniem bonusa – a ten będzie wypłacany przed Świętami.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ola Styczeń 24, 2015 o 15:29

Cześć, podpinam się pod pytanie – jak zamknąć konto, gdy nie ma dyspozycji zamknięcia? Albo gdzie ono się znajduje. Z góry dzięki 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Wrzesień 24, 2014 o 17:46

Uczestniczyłem w #JOPlive i zdecydowanie polecam! 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:20

Dziękuję Krzysztof 🙂

Odpowiedz

Katarzynka Wrzesień 24, 2014 o 17:49

Witaj Michał!

Od jakiegoś miesiąca śledzę Twój blog i staram się maleńkimi kroczkami wdrażać w życie rozwiązania, jakie proponujesz odnośnie oszczędzania. Na razie ograniczyło się to do zamknięcia kredytu i zmniejszenia limitu na karcie kredytowej – ale od czegoś trzeba przecież zacząć:)

Ponieważ jestem zielona w tym temacie, byłabym wdzięczna za podpowiedź – czy na konto w Meritum muszą wpływać jakieś środki z tytułu wynagrodzenia, czy to konto mogę mieć niezależnie od RORu w innym banku (z którego jestem ogólnie rzecz biorąc zadowolona)? I po drugie – czy po zakończeniu promocji będę mogła je od razu zamknąć?

Z góry dzięki za odpowiedź i powodzenia!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 17:55

Hej Katarzynka,

Cieszę się, że blog Ci się przydaje 🙂

Nie ma wymogu przelewania pensji do Meritum a samo konto można zamknąć po zakończeniu promocji. Ale ja ogólnie polecam to konto. Sam mam i jestem zadowolony 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 24, 2014 o 19:34

Hej! Czy konto ROR obsługuje hasła przez smsy przy przelewach, czy hasła jednorazowe?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:54

Hej Mateusz,

Hasła jednorazowe przesyłane są SMS-ami. Jeśli pytasz o takie „papierowe” lub „token” – to w Meritum nie ma takiej opcji. Są tylko SMSy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:18

O i muszę sprostować to co napisałem: w Meritum na etapie zakładania konta można wybrać token, przy czym jest to opcja dodatkowo płatna. Polecam zatem SMSy.

Odpowiedz

Krzysiek Październik 1, 2014 o 17:31

a sms nie są czasami płatne? z tego co widzę w TOiP są 2 abonamenty sms…

Odpowiedz

Mateusz Październik 3, 2014 o 19:37

Witam.

Ta pozycja, o której piszesz dotyczy powiadomień smsowych o nowych operacjach na rachunkach, kartach etc.

Sms-y z hasłami są bezpłatne.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 13:02

Otrzymałem wiadomość z banku, że konto jest otwarte, ale po zalogowaniu i próbie założenia lokaty pojawia się komunikat: „Wybrana opcja wymaga otwarcia rachunku bankowego…” Wie ktoś dlaczego?
Brakuje też nazwy i rodzaju rachunku.
To standardowa procedura? Musze poczekać?

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 24, 2014 o 17:55

Witam,

czy dobrze rozumiem, że jedną lokatę zakładam teraz, a drugą żeby wygrać iP 6?
Czy nie muszę zakładać lokaty, lecz jedynie przelać pieniądze, z których założę lokatę jak mnie poinformuje bank?

Pozdr.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:22

Hej Łukasz,

Dla jasności: teraz zakładasz tylko jedną lokatę na minimum 1000 zł i maksimum 10 000 zł.

Oprócz tego, jeśli chcesz wziąć udział w walce o iPhone 6, to powinieneś przelać na ROR do Meritum banku pewnie z 1000 zł żeby leżał i czekał na „sygnał” z banku, że można otworzyć „Lokatę na Czas”. Przy czym od razu zaznaczę, ze konkurs na „Lokatę na Czas” rozpocznie się dopiero 17 listopada – więc nie ma się co spieszyć z przelaniem pieniędzy na ROR.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 25, 2014 o 09:27

To mnie właśnie zastanawia – żeby szybko zareagować… uczestników promocji bardzo dużo, a nagród tylko 5 – czyli „Lokata na czas” otwierana będzie z ROR w Meritum banku i na kwotę minimum 1000zł? Warto się wcześniej dowiedzieć jak to technicznie wykonać, żeby mieć szansę zrobić to szybko 😀

Pozdrawiam!

Odpowiedz

bartolinio Październik 2, 2014 o 10:39

hmmm niby ta lokata na czas dopiero od 17.11 a ja dzisiaj dostałem sms o takiej treści:
„tylko dziś do 15.00 Lokata na czas. 4.0 proc. w skali roku na 3 m-ce od 1 do 10 tys. zł. Oferta w Aplikacji Meritum Bank Mobilny. Zaloguj się i otwórz lokate”

trochę to dziwne 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 10:51
Krzysiek Wrzesień 24, 2014 o 17:56

Cześć Michał!

Dzięki za informację 🙂 Mam pytanie: mam już lokaty w Meritum Banku, ale nigdy nie miałem tam ROR-u. Czy w tej sytuacji zostanę potraktowany jako nowy klient i mogę skorzystać z tej promocji? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:28

Hej Krzysiek,

Zgodnie z regulaminem promocji, jeśli nie miałeś rachunku ROR, to powinieneś się jak najbardziej łapać na promocję. Upewnię się jeszcze jutro, ale regulamin jest w tej kwestii jednoznaczny – paragraf 2 ust 2.:

„2. Uczestnikami Promocji nie mogą być osoby które w dniu przystąpienia do Promocji są posiadaczami (lub współposiadaczami) innego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Meritum Banku lub były posiadaczami (lub współposiadaczami) takiego rachunku w Meritum Banku po dniu 1 października 2013 r.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Wrzesień 24, 2014 o 19:52

Ok, jak będziesz miał jutro informację z Meritum Banku to daj proszę znać. Zapewne jest sporo więcej osób, które do tej pory miały lub mają lokaty w tym banku. Jeśli nie wpływa to na bycie „nowym klientem” to warto skorzystać z tej promocji 🙂

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 13:07

Hej Krzysiek,

Zadałem dla pewności to pytanie i mam już oficjalną odpowiedź z Meritum:

„Klienci, którzy mieli u nas lokatę, ale nie mieli nigdy ROR-a, mogą wziąć udział w tej promocji.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Wrzesień 26, 2014 o 22:15

Dzięki Michał, że pamiętałeś o tym 🙂 Ja też dorzucę w najbliższych dniach 2 lokaty z Twojego linka!

Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Wrzesień 24, 2014 o 18:01

Cześć Michał,

Małe sprostowanie. Napisałeś, że 1000 zł należy utrzymać do 30 listopada, z regulaminu:

Uczestnik do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymuje w Banku saldo na dowolnym rachunku bankowym (Proste Konto Osobiste, Lokaty Start lub inny rachunek bankowy) w wysokości minimum 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych)

Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedz

Kamil Wrzesień 24, 2014 o 18:36

Czy to znaczy, że trzeba założyć lokatę 1000 zł PLUS 1000 zł na rachunku?
Czy lokata jest traktowana jako pieniądze na rachunku ?

Pozdrawiam 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:31

Kamil,

Trzeba mieć albo 1000 zł na lokacie, albo 1000 zł na koncie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kamil Wrzesień 24, 2014 o 19:49

Dzięki Michał !
Mój poprzedni komentarz był przebłyskiem mojej głupoty. Wystarczyło ze zrozumieniem przeczytać komentarz Damiana.
Jak już nawiązaliśmy kontakt to po prostu chcę docenić Twoją prace i to co robisz dla mnie i dla innych. Zaczynam studia i takie 55 zł to naprawdę miły bonus 🙂
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:55

Kamil,

Dziękuję bardzo. Zrób z tego 60 zł, to będzie jeszcze lepiej 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:30

Hej Damian,

Dziękuję za wyłapanie. Regulamin w ostatniej chwili się zmienił i tego nie skorygowałem.

Już poprawiłem w artykule.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Bartek Popiel Wrzesień 24, 2014 o 18:06

Wiem, że dzisiaj czytelnicy wyrażają często swoją aprobatę klikając w like, ale jednak co komentarz to komentarz i napiszę ponownie to co czytasz pewnie codziennie
– KAWAŁ DOBREJ ROBOTY! 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:31

Dzięki wielkie Bartek 🙂

Odpowiedz

Wojtek Wrzesień 24, 2014 o 18:12

Zauważyłem, że Meritum płaci 70zł za polecenie konta. Nie czytałem jeszcze regulaminu. Czy te dwie oferty można ze sobą łączyć?

Pzdrw
Wojtek

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:56

Hej Wojtek,

Nie można – to zupełnie inne programy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 24, 2014 o 18:24

Założone 2 lokaty;) Na mnie i żonę. App mobilne zainstalowane;) Czekamy na szczęście;)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:56

Dziękuję Łukasz i powodzenia w konkursie.

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 24, 2014 o 18:36

Czy nie uważasz, że za 66 zł wynagrodzenia to nie jest za dużo pracy z taką lokatą? Trzeba:
– założyć lokatę
– założyć konto (nie wiem czy to są te same dane co dla lokaty)
– uzupełnić dane w comperii
– zamknąć konto bo po co mi trzecie konto (mam mbank i zachodni)
Jeżeli będę musiał poświęcić na to 2-3 godziny mojej uwagi to dla mnie 20-30 zł za godzinę pracy nie wygląda już tak dobrze (przeczytanie tego wpisu i komentarz zajął mi 15 minut). Oczywiście procent kusi zwłaszcza przy zamrożeniu 1000zł 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:58

Hej Mariusz,

Dziękuję za komentarz. Każdy musi to sam ocenić. Ja na to patrzę w ten sposób:

– Założenie lokaty to chwila – 10 minut maksymalnie włącznie z przelewem zasilającym
– Wszystko przez Internet bez podpisywania umowy papierowej
– Pieniądze i tak gdzieś trzeba lokować, więc jeśli jest szansa otrzymania bonusu „za nic” i jeszcze do tego szansa na zagranie o iPhone 6 – to czemu nie?

Ale oczywiście każdy musi sam zdecydować, czy chce mu się w to bawić.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Wrzesień 24, 2014 o 19:59

Założenie lokaty i wszystko co z nią związane to kwestia max 15minut.
Czy Twoja stawka godzinowa wynosi aż tyle ?:)

Odpowiedz

Damian Wrzesień 24, 2014 o 20:28

Jak jest z tym bonusem 55 PLN. Mam juz konto w Meritum Bank, zalogowalem się tam. Teraz muszę przelać sobie tam 1000 PLN i założyć lokatę?

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 25, 2014 o 15:49

Ja czytałem ten artykuł wraz z linkami dłużej niż 15 minut 🙂

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 25, 2014 o 15:56

Zobacz też ile ludzie zadają pytań i jakie mają problemy z najprostszymi czynnościami…

Odpowiedz

elwirka Wrzesień 25, 2014 o 17:19

Kochani ratujcie ja nie mam pojęcia jak mam dalej postąpić piszą do mnie,że założyłeś proste konto osobiste ale w jaki sposób wpłacić pieniądze nie mając tokena .proszę o pomoc i dziękuje elwirka

Odpowiedz

Jarek Wrzesień 24, 2014 o 18:41

A jakie konto oszczędnościowe, bez konieczności zakładania ROR, byś polecił?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:33

Hej Jarek,

Jeśli szukasz konta oszczędnościowego bez konieczności zakładania ROR, to ja osobiście polecam BGŻ Optima. Aktualnie oprocentowane na 3,5% i z możliwością utworzenia lokaty na 4% na 2 miesiące. Tam można aktualnie ulokować nawet większe kwoty – do 1 mln zł.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 25, 2014 o 09:32

„z możliwością utworzenia lokaty na 4% na 2 miesiące. Tam można aktualnie ulokować nawet większe kwoty – do 1 mln zł. ”
Czy mogłbyś wklieć link affiliacyjny do tej lokaty?

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 24, 2014 o 18:56

O jeszcze jednym zapomniałem. Nie wiem jak się obsługuje konto w meritum i czy zakładanie konta nie wiąże się z odsyłaniem umowy pocztą co oznacza wizytę w tej zacnej instytucji jak nie dadzą koperty zwrotnej a to kolejna godzina…

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 20:01

Konto zakładasz w całości przez Internet i potwierdzasz realizując przelew z konta w innym banku (gdzie masz te same dane nadawcy przelewu, które podałeś we wniosku).

W tym procesie nie ma papierowej umowy – wszystko elektronicznie. Migusiem 🙂 Zresztą z tego co pamiętam, to Meritum był jednym z pierwszych banków, który zaoferował proces bezpapierowy przy swoich lokatach. Pamiętam, że byłem wtedy zdziwiony, że nie podpisuję papierowej umowy.

Był taki czas, gdy Meritum kierował Sławomir Lachowski – twórca mBanku. Wiele fajnych rozwiązań jest z tamtego okresu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Olga21 Wrzesień 24, 2014 o 19:08

Konto wydaje się być przyjaznym i jeszcze te lokaty, dobrze oprocentowane i można dodatkowo coś wygrać 🙂 Super rozwiązanie…

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 24, 2014 o 19:10

Na jakiej podstawie wylonisz zwyciezce swojego konkursu? Losowanie, czy uznaniowo w zaleznosci od tego co zaproponowales w ankiecie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:17

Hej Kasiu,

To co wpiszecie w ankiecie nie ma najmniejszego znaczenia 🙂 Zdecydowanie bliżej temu do losowości, przy czym żeby zachować bezstronność i jednocześnie uniknąć loterii, już wybrałem sobie zwycięskie numery (numery wierszy z Waszymi zgłoszeniami) i założenia do ich zmiany, gdy nagle okaże się, że liczba zgłoszeń jest istotnie większa lub mniejsza niż wybrane numery.

Może brzmi skomplikowanie, ale jest tak naprawdę bardzo proste 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Wrzesień 24, 2014 o 19:19

Dzięki Michał, prezent w sam raz na urodziny:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 19:36

Hej Aniu,

Masz dzisiaj urodziny? No to przede wszystkim życzę Ci żeby Ci się stan portfela zawsze zgadzał (czytaj: by w nim nie brakowało). I nawet gdyby miało się okazać, że jednak brakuje, to żebyś zawsze wierzyła w siebie i swoje możliwości i potrafiła sprawnie przekuwać je na pieniądze. To tyle materialistycznych życzeń.

A poza tym życzę Ci również radości ze wszystkie co robisz, samych dobrych ludzi wokół i zdrowia. Reszta przyjdzie sama.

A swoją drogą to moja Mama też ma dzisiaj urodziny 🙂

Pozdrawiam ciepło

Odpowiedz

Ania Wrzesień 24, 2014 o 20:00

Dzięki za świetne życzenia! Oby się spełniły co do joty:)A Twojej Mamie też życzę wszystkiego najlepszego:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 20:02

Dziękuję Aniu 🙂

Odpowiedz

Adam Wrzesień 24, 2014 o 20:06

Też mam dzisiaj urodziny 🙂

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 24, 2014 o 19:27

Mam 2 pytania co do tego konta bezpłatnego:
1. Można robić dowolną liczbę darmowych przelewów przez internet?
2. Jaką kartę płatniczą się dostaje?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 20:06

Hej Tomek,

Ad. 1. Tak. Oczywiście zwykłych przelewów internetowych, a nie ekspresowych.

Ad. 2. Ja mam niewypukłą VISA – taką dają do konta. Płacę nią wszędzie równolegle z BZ WBK i używam jej do wyciągania pieniędzy z bankomatów, bo w Meritum z wszystkich można korzystać bezpłatnie.

Miłego wieczoru

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 24, 2014 o 19:27

Czesc,

Czy jest możliwe założenie 4 lokat na każdego członka rodziny po 1000zł lub więcej jeżeli mieszkają pod tym samym adresem?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 20:10

Hej Mateusz,

W zasadzie odpowiedziałem już na to pytanie w tym komentarzu: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-144922

Reasumując: przelewy weryfikacyjne / zasilające do Meritum powinny wyjść z różnych kont.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Wrzesień 24, 2014 o 19:29

Cześć, ja mam jedno pytanie, na które nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Chciałbym założyć 2 lokaty na siebie i moja żonę przy czym mamy wspólne konto bankowe – tylko na moje nazwisko. Czy wykonując przelew z takiego konta na otwartą lokatę dla mojej żony również otrzymamy premie?

PS. Jest to mój pierwszy komentarz na blogu chciałem się jednocześnie przywitać i pogratulować świetnego pomysłu na blog i rewelacyjnej wiedzy! Na pewno zagoszczą tu na dłużej. Pozdrawiam Michał

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 20:09

Hej Michał,

Witam serdecznie w gronie komentujących 🙂 Fajnie wiedzieć, że blog Ci się przydaje.

Co do operacji utworzenia dwóch lokat: niestety nie sądzę, by to się udało. Przelew potwierdzający zawarcie umowy z Meritum musi wyjść z konta, na którym dane nadawcy przelewu są takie same, jakie podajesz we wniosku o założenie konta. Krótko mówiąc – bank zapewne nie uzna przelewu z Twojego konta w innym banku na nowoutworzone konto w Meritum.

Trzeba byłoby mieć oddzielne konta.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 25, 2014 o 12:16

Witam,
Ja mam pytanie w podobnej kwestii. Tzn. chciałam założyć również dwie lokaty na siebie i męża, i zasilić je z dwóch różnych kont z czego oba są wspólne, na jednym ja jestem pierwszym właścicielem, a na drugim mój mąż — czy w związku z tym również dane będą niezgodne — prócz danych jeden osoby występuje jeszcze druga. Czy taka sytuacja tez dyskwalifikuje możliwość otrzymania premii? Gdzie to jest napisane w regulaminie, bo nie znalazłam tej informacji?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 13:06

Hej Kasiu,

Ten wymóg jest jasno opisany w procesie składania wniosku. Warunkiem otworzenia konta jest przelew z innego konta, gdzie imię i nazwisko nadawcy przelewu jest takie samo oraz adres jest taki sam, jaki podaliśmy jako nasz adres zameldowania.

Obawiam się, że jeśli nadawca przelewu będzie inny, to bank może nie założyć konta, a co za tym idzie nie spełnisz warunków promocji. Przy czym, jeśli jesteś podstawowym właścicielem konta i mąż jest dodatkowym, to z tego konta przelew wyjdzie raczej z Twoimi danymi niż męża. Możesz to sprawdzić w prosty sposób – zajrzyj do wyciągu na innym koncie, na którym otrzymywałaś przelewy z tego konta, które będzie kontem źródłowym i sprawdź co było w polu nadawcy przelewu.

U nas jest tak, że jeden bank wpisuje jako nadawcę „Michał i Gabriela” a inny tylko „Michał Szafrański”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 25, 2014 o 13:40

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. W międzyczasie już tez wpadłam na to żeby zobaczyć jak to jest na przelewach. Więc w jednym banku jest ok i pokazuje tylko głównego posiadacza natomiast w drugim są obie, tylko nie tak jak u Ciebie ale każdy z osobna ” Katarzyna X, Jan X” Generalnie wymóg będzie spełniony, będzie to samo imię i nazwisko i adres ten sam – tylko dodatkowo będzie jeszcze jedno imię i nazwisko 🙂 Ale to już moje ryzyko 🙂 Ostatecznie jedną lokatę mogę założyć. W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Odpowiedz

Przemek Październik 13, 2014 o 20:37

Niestety, ale z konta wspólnego się nie da – dzisiaj dostałem wiadomość mailową o niepomyślnej weryfikacji przelewu potwierdzającego. Po telefonie na infolinię okazało się, że wymagane jest, żeby przelew był z konta pojedynczego użytkownika – ja wysyłałem z konta, którego właścicielem jestem ja i moja Żona.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 22:02

Hej Przemku,

Przykro słyszeć. Przewijało się to już kilkakrotnie wyżej w komentarzach powyżej. Musi być 100-procentowa zgodność danych.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 23:43

Moim zdaniem zależy od Banku. Ja mam konto w Credit Agricole otworzone na mnie i na Żonę. Ja pomyślnie przeszedłem weryfikację. Teraz czekam na weryfikację Żony.

Odpowiedz

Ania Październik 14, 2014 o 00:01

Ja otwierałam konto na brata, który też ma rachunek wspólny z żoną i też nie było problemu. W danych do przelewu on widnieje jako osoba przekazująca środki, dlatego przeszło.

Magda Wrzesień 28, 2014 o 21:41

Jeśli można to się podepnę pod pytanie – a jeśli przelew wykonam z konta wspólnego, gdzie jestem współwłaścicielem będzie ok? Czy lokatę muszę założyć w dniu założenia konta czy mogę następnego?

Odpowiedz

Comperia Październik 30, 2014 o 13:29

Witaj Magda,

Wystarczy, że do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymasz w Banku saldo na dowolnym rachunku bankowym (Proste Konto Osobiste, LOKATY START lub inny rachunek bankowy) w wysokości minimum 1000 zł.

Pamiętaj też, aby oczekiwać od nas e-maila, który wyślemy najpóźniej 10 grudnia. Zawiera on link aktywacyjny, który należy otworzyć.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Arek Wrzesień 24, 2014 o 19:56

Jest to faktycznie super lokata, jednak konieczność założenia konta stawia ją wg. mnie niżej niż lokata w Idea Banku (stałe 5% na 3 m-ce + premia 50 PLN, bez konta). No chyba, że ktoś szuka jeszcze konta. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Krzysiek Wrzesień 24, 2014 o 19:59

A ja już mam konto w Meritum… Bu… );

Odpowiedz

Lidia Wrzesień 24, 2014 o 20:07

no i teraz nie wiem co robić. wypełniałam wniosek po czym się okazało, że trzeba założyć konto za 1 zł. spośród dostępnych banków w opcji e-przelew nie znalazłam mojego cudownego PKO BP z przelewami z iPKO. wybierając tradycyjną opcję miałam dostać e-mail z dalszymi instrukcjami, ale puki co nic się nie dzieje ;/

Odpowiedz

Monika Wrzesień 24, 2014 o 20:09

Mam dwa pytania. Po pierwsze, mam kredyt gotówkowy w meritum i miałam lokatę, czy nadal jestem dla banku nowym klientem? I drugie pytanie, czy jest jakieś minimum wpłat na konto, żeby było ono darmowe, czy za darmową kartę muszę wykonać jakieś minimum transakcji kartą? Czy faktycznie jest to takie prawdziwe „zero”? A tak wogóle to dziękuję za zawsze świetne rady.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Wrzesień 25, 2014 o 08:41
Olga Wrzesień 24, 2014 o 20:18

Super! Byłabym wdzięczna jeszcze tylko za informacje za wyglada procedura zakończenia współpracy z nimi ( tak w razie czego ;))

Odpowiedz

Natasza Wrzesień 24, 2014 o 20:28

Wniosek poszedł, dziękuję w imieniu drobnych ciułaczy 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Szumny Wrzesień 24, 2014 o 20:29

Przy poprzednim rekordowym wpisie nie mogłem sobie akurat na lokatę pozwolić… myślę, że takich osób było więcej.. więc i tutaj założonych lokat może być rekordowa ilość 🙂

Dzięki Michał za odnajdywanie takich ofert 🙂

Odpowiedz

ania notuje Wrzesień 24, 2014 o 20:29

Konto założone. Dzięki i za link do tej oferty. Z tego co wyczytałam w regulaminie karta debetowa nie jest wymagana do spełnienia warunków. To prawda?

Odpowiedz

Małgorzata Wrzesień 24, 2014 o 20:46

Witam,
ile jest czasu od złożenia wniosku do dokonania przelewu?
Pozdrawiam
Gosia

Odpowiedz

Karol Wrzesień 24, 2014 o 20:59

Hej Michale!
Na dniach założę razem z Żoną tę lokatę przez Twój link, mam pytanie trochę inne
Przyglądam się tej całej comperii – powiedz, czy możliwa jest taka rzecz, że:
– zakładam konto w comperii
– zakładam jakąś darmową stronę www z szablonu
– daję dam baner z comperii o np: kartę kredytową (bo takie dają duże premie)
– na ten baner klika moja Żona, spełnia warunki i…
– mamy premię. 🙂

Czy w moim ciągu rozumowania jest jakiś błąd? Czy strona www może być pustym krzakiem? Czy rodzina łapie się na premie w comperii? Czy trzeba mieć działalność gospodarczą? Jak się rozlicza z premii z comperii?

Od razu uspokajam, że tę lokatę, jak i inne polecane produkty tutaj będziemy zakładać u Ciebie 🙂

Odpowiedz

Bernadeta Wrzesień 25, 2014 o 10:03

A czy nie łatwiej zadzwonić do Comperii? 🙂

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 29, 2014 o 23:11

jeżeli Comperia zaakceptuje Twoją witryne to tak mozesz zrobic. Mozesz rowniez do nich napisac ze bedziesz polecal produkty znajomym na FB i wtedy nie bedzie problemow z tym ze ktos zalozyl jakis produkt klikając w link na FB

Odpowiedz

Nep Wrzesień 24, 2014 o 21:07

Cześć Michał,

Dzięki za info (czekałem już odkąd pojawił się cynk na fejsie :P)
Do kiedy trwa ta promocja? Do kiedy najpóźniej można założyć tą lokatę, żeby załapać się na premie (55+5)?

Dzięki z góry,
Pozdrawiam,
Nep

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 21:27

Hej Nep,

Zacytuję regulamin:

„Promocja trwa od dnia 24 września do 31 października 2014 r.; okres ten zwany jest dalej „okresem (czasem) trwania Promocji”. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zakończenia Promocji.”

Zero gwarancji, że potrwa do końca i Comperia mówi otwarcie, że „oferta ma charakter limitowany”.

Trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Natalja Wrzesień 24, 2014 o 21:09

Jak przekonać mamę, że ta akcja to nic w stylu „amber gold”? 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 21:32

Hej Natalja,

Nie wiem. Tak po ludzku, to może pokaż jej komentarze pod wpisem związanym z lokatą BGŻ Optima, czyli pierwszą edycją promocji „Comperia Bonus”.

Sam Meritum Bank to standardowy bank objęty gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (czyli lokata jest 100% bezpieczna). Comperia to firma notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ale nie ma co za mocno przekonywać, jeśli Mama nie jest przekonana. Ja uważam, że spokój i poczucie bezpieczeństwa są najważniejsze.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ania notuje Wrzesień 24, 2014 o 21:36

Rozumiem to. Moja mama ostatnio już była sceptycznie nastawiona do takich lokat. A teraz tylko ostrzega, żebym nie straciła powierzonych pieniędzy.

Odpowiedz

Natalja Wrzesień 26, 2014 o 08:26

dzięki za odpowiedź, spróbuję jeszcze pogadać 🙂

Odpowiedz

Adam Wrzesień 28, 2014 o 21:52

Oprocentowanie wyliczone z uwzględnieniem premii od Comperii dla małych kwot przewyższa to, co oferował Amber Gold więc może się to wydawać podejrzane ale pamiętaj, że premia przysługuje już przy minimalnej wymaganej kwocie czyli 1000 zł. Lokata jest zakładana w banku posiadającym gwarancje BFG a w najgorszym przypadku po prostu premii nie będzie ale moim zdaniem same lokaty polecane przez Michała są na tyle dobre, że i bez premii byłyby warte założenia.

Odpowiedz

Comperia Październik 30, 2014 o 11:54

Witaj Adam,

To już kolejna nasza oferta z bonusem. Ostatnia akcja, którą również promował Michał okazała się wielkim sukcesem.

Gwarantujemy, że wszelkie premie, tak jak ostatnio zostaną wypłacone, a powierzone bankowi środki będą bezpieczne (tak, dodatkowym zabezpieczeniem jest tu gwarancja BFG).

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Iwona Wrzesień 24, 2014 o 21:20

Witam! Tym razem się nie skuszę, w promocji z bankiem bgz, ktory tak polecałes i na tym nieźle zrobileś ja nie dostałam premii, mimo że spełniłam wszystkie warunki. Comperia nie podała nawet nr tel., a na maile nie odpowiada, bank umywa ręce bo to nie on robi ofertę. Naciągnęli tylko klientów na cudowne, wielkie premie, a ty im w tym pomogłeś.

Odpowiedz

ania notuje Wrzesień 24, 2014 o 21:24

Zawsze może się coś sypnąć. Mnie premię przyznali i to bez żadnych problemów.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 21:36

Hej Iwona,

Przykro mi to słyszeć. Nie znam Twojej sytuacji i nie wiem z czego wynikała. Jednak nie rozciągaj swoich negatywnych doświadczeń na całą Comperię. Ja premię dostałem, moja Żona też, ponad setka Czytelników potwierdziła mi że otrzymała premię, a wiem, że ogólnie w tej promocji wypłacono kilka tysięcy takich premii.

Pewnie ileś osób nie dostało. Sam pomagałem przepychać kilkanaście reklamacji Czytelników i w zdecydowanej większości przypadków się udało.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Aleksy Wrzesień 25, 2014 o 08:40

Witaj Iwona,
spieszę z info o mojej lokacie. Założyłem lokatę w BGŻ Optima, pilnowałem terminu uzupełnienia danych i po terminie zakończenia lokaty pieniądze wpłacone plus odsetki i premia wpłyneły na moje konto. Nie miałem absolutnie żadnych problemów a w świecie finansów nie za bardzo się poruszam. Dlatego natychmiast odpisuję na Twoje info o problemach. Obarczanie Michała jakąkolwiek wina jest bezzasadne. Michał nie ma wpływu na to co dzieje si z naszymi lokatami, On tylko poleca wskazując haczyki a to my decydujemy. Ufam Michałowi i właśnie zakładam kilka lokat w Meritum. Życzę powodzenia 🙂

Odpowiedz

Adam Wrzesień 25, 2014 o 20:21

Iwona nie masz racji. Ja osobiście skorzystałem z groupona, a żonie i mamie założyłem przez link Michała (comperię) i bez problemu wszyscy otrzymali premię. Również zamykanie kont jest dziecinnie proste – więc na 90% nie spełniłaś jakiegoś warunku. Pozdrawiam i współczuję.

Odpowiedz

iwona Wrzesień 24, 2014 o 21:30

witam
czy lokata jest skierowana tylko do osób zamieszkałych na terenie Polski? czy również dla obywateli zameldowanych za granicą?
pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelina Wrzesień 24, 2014 o 21:36

A ja dwa dni temu założyłam konto w Meritum Bank, aby włożyć pieniądze na Lokatę Start na 5%. Lokaty jeszcze nie otworzyłam (jest na to miesiąc od otworzenia konta), ale chyba właśnie straciłam możliwość zarobienia dodatkowych 55 zł premii, bo konto już mam, więc nie korzystam z formularza założenia konta z lokatą Comperia Bonus… Dobrze rozumuje?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:08

Hej Ewelina,

Niestety dobrze rozumujesz 🙁 Skoro już masz konto, to nie możesz wziąć udziału w tej promocji. Tak jak ja.

Pozdrawiam

Odpowiedz

R Wrzesień 24, 2014 o 21:44

MIchał podczas zakładania konta Lokata na Start w Meritum BAnk kolejnym z pytań jest czy chcę założyć konto oszczędnościowe, walutowe i czy chcę kartę debetową- aby móc skorzystać z tej lokaty na 2 m-ce czy powinnam kliknąć na tak w pozycji konto oszczędnościowe???

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:18

Hej R,

Nie musisz posiadać konta oszczędnościowego, aby założyć lokatę. Nie musisz także wnioskować o kartę debetową i konto walutowe. Wszystkie te opcje można „odhaczyć” jeśli ich nie chcesz.

Ja osobiście konto oszczędnościowe (nawet kilka) posiadam. Przydatne – zwłaszcza, że ROR oprocentowany jest na 0%, a konto oszczędnościowe chyba aktualnie na 3%.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 24, 2014 o 21:49

Niestety zakladajac konto nie ma mozliwosci podania telefonu z UK… Za dlugie numery…

Odpowiedz

Kszychoo Wrzesień 24, 2014 o 21:56

W jakim terminie trzeba wpłacić środki na lokatę ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:19

Hej Kszychoo,

Dobre pytanie. Spróbuję się jutro dowiedzieć. Gdzieś widziałem „30 dni”, ale przed chwilą szukałem w regulaminie i nie potrafię się doszukać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krystian Wrzesień 25, 2014 o 09:15

Mnie również ciekawi odpowiedź na to pytanie.

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 25, 2014 o 13:12

Ja dostałam na maila info, że mam 14 dni na dokonanie przelewu ( wybrałam opcję przelew tradycyjny)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:20

Hej Krzychoo,

Mam odpowiedź z banku. Cytuję:

„Lokata jest dostępna w terminie 1 miesiąca od złożenia wniosku o rachunek.”

Czyli po założeniu konta logujesz się i zakładasz „Lokatę na Start” (zakładka „Lokaty”, klikasz „Otwórz lokatę” i z listy dostępnych lokat wybierasz „Lokata na Start”).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sławomir Wrzesień 24, 2014 o 22:09

Witam,

świetny artykuł, świetny blog. Dopiero od niedawana Cię czytam i zaczynam stosować Twoje rady. Szkoda, że wczoraj nie wiedziałem o tym bonusie, bo mimo że jeszcze nie otworzyłem lokaty to z tym zamiarem założyłem wczoraj konto w Meritum i już na promocję się nie załapię, a szkoda.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Wrzesień 24, 2014 o 22:13

Zawsze o czasie i trudny do przebicia jeśli chodzi o merytoryczne przygotowanie do promowania oferty! Gratuluję wpisu i tego, że przygotowałeś się ze wszystkim wcześniej 😉
Zgarnąłem bonus od BGŻ i mogę potwierdzić, że jeśli tylko trzyma się rękę na pulsie i dotrzymuje warunków – Comperia rzetelnie wypłaca należny bonus.

Pozdrawiam Michale i winszuję dobrych wyników 😉

Odpowiedz

Alicja Wrzesień 24, 2014 o 22:16

Witam,
Właśnie dziś po południu założyłam konto w Meritum. Czy mając już konto mogę skorzystać z tej promocji? Szkoda by było, a dosłownie rozminęłam się z Twoim mailem o kilka godzin.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:20

Hej Alicja,

Niestety mając konto – nie możesz skorzystać z promocji. Tak to już jest, że czasem się da na coś załapać, a czasem nie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Wrzesień 25, 2014 o 07:52

Ale z tego co wiem, w ciągu miesiąca możesz sobie otworzyć zwykłą Lokatę na Start na 5% – bonusu nie będzie, ale zawsze chociaż procent dobry 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:21

Potwierdzam 🙂

Odpowiedz

Jolanta Wrzesień 24, 2014 o 22:35

Dobry wieczór,
chcę zapytać o to po jakim czasie mogę zamknąć rachunek, po dwóch miesiącach czy po roku? Jestem laikiem jeżeli chodzi o lokowanie pieniędzy w taki sposób. Serdecznie pozdrawiam Cię Michał, czytam Twojego bloga od dwóch miesięcy. A to mój pierwszy komentarz. Twoje rady sprawdzają się w praktyce!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:23

Hej Jolanta,

Witam w gronie komentujących 🙂

Co do zamykania konta, to procedura okazuje się być bardzo prosta. Receptę przedstawił już Artur w tym komentarzu: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-144938

Pozdrawiam

Odpowiedz

Magdalena Wrzesień 24, 2014 o 22:38

Jeśli dobrze kombinuję, to bardziej opłaca się założyć 10 lokat po 1000 zł, niż 1 za 10 000 (jeśli jedna osoba nie może, to można poprosić rodzinę lub znajomych), bo wówczas, za każde 1000 zł dostaniemy 60 zł razy 10 lokat daje nam 600 zł, a z pojedynczego 10 000żł otrzymamy tylko 127,50 zł.
Dobrze kombinuję, czy przegięłam? 😉
Bardzo żałuję, że nie mam teraz środków, by w taki sposób właśnie zainwestować…

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:25

Hej Magdalena,

Dobrze kombinujesz i to się uda, ale pod kilkoma warunkami:

1) Za każdym razem wniosek składasz na inną osobę i z wykorzystaniem innego adresu email.
2) Każda z tych osób ma własne konto ROR w innym banku skąd może wykonać przelew potwierdzający zgodność danych (nadawcy i odbiorcy) do Meritum.
3) Jeśli to rodzina / znajomi, to jakoś się dogadacie.

Możesz też założyć sobie konto w programie afiliacyjnym Comperii – https://jakoszczedzacpieniadze.pl/comperia i sama zarabiać na takich poleceniach, co dodatkowo zwiększy kwotę Twojego zarobku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sergiusz Wrzesień 24, 2014 o 22:41

Jezeli posiadam konto w Meritum Banki to nie mogę skorzystać z lokaty ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:23

Nie – nie możesz skorzystać z promocji.

Odpowiedz

Monika Wrzesień 24, 2014 o 22:50

Witam, ja też wypełniłam wniosek i miałam zrobić przelew 1zł ze swojego konta ale w podanej liście nie było mojego banku PKO BP. Na infolinie nie mogę się dodzwonić bo jest jakiś błąd, co robić?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:32

Hej Monika,

Na etapie składania wniosku masz do wyboru dwie opcje – e-przelew lub przelew tradycyjny. Wybierz przelew tradycyjny i wpisz numer konta, z którego przyjdzie przelew potwierdzający.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:24

Hej Monika,

Mam oficjalną odpowiedź z banku dotyczącą tego problemu:

„Jeżeli klient posiada rachunek w banku, który nie jest dostępny na liście e-przelewów, to musi zrobić przelew standardowy wskazując na wniosku nr konta, z którego przelew wykona.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 24, 2014 o 23:05

Żeby otworzyć tą lokate na start musze zrobic przelew z konta osobistego w meritum czy moge zrobic ze swojego innego konta ? Bo wychodzi na to ze moge tylko z konta w meritum bank.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:33

Hej Łukasz,

Przelew musi być z innego banku. Nie do końca rozumiem – czy Ty już masz konto w Meritum Bank? Jeśli tak, to nie możesz skorzystać z tej promocji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 24, 2014 o 23:40

Załozyłem teraz konto z linku podanego przez Ciebie, zrobiłem przelew na 1 zł. Chce teraz otworzyc lokate ale moge tylko wybrac przelew z rachunku w meritum bank. Mam rozumiec ze teraz musze przelac na konto osobiste w meritum kwote na jaka chce otworzyc lokate a nastepnie ja otworzyc.

Odpowiedz

Adi Wrzesień 25, 2014 o 10:10

Tak Łukasz,
Zasil swoje konto w meritum, a następnie otwórz lokatę 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:26

Hej Łukasz,

Oficjalna odpowiedź banku brzmi następująco:

„Po otwarciu rachunku należy wpłacić na niego środki a następnie zalogować się do systemu bankowości elektronicznej i założyć lokatę z tych środków.”

Czyli samodzielnie zakładasz „Lokatę na Start” (zakładka „Lokaty”, klikasz „Otwórz lokatę” i z listy dostępnych lokat wybierasz „Lokata na Start”). Masz na to maksymalnie 1 miesiąc od złożenia wniosku o otwarcie rachunku ROR, ale oczywiście lepiej zrobić to od razu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Wrzesień 24, 2014 o 23:09

Dobry wieczór
Dawno tu nie zaglądałem. Przeczytałem wszystkie komentarze i aż nie mogę uwierzyć, że komuś chce się bawić w takie rzeczy. Moim zdaniem to nie żadna premia tylko zwykłe kupowanie potencjalnych klientów i ich danych. Do tego zakładanie kont, aplikacji i licho wie czego jeszcze. Potem wydzwaniają, spamują do upadłego. Wyrwać się z tego nie łatwo szczególnie jak nie można po prostu pójść do oddziału banku, bo go nie ma. Osobiście z kasą trzymam się jak najdalej od wszelkich banków… ale to oczywiście tylko moje zdanie.
Doceniam to co robi Michał jednak zdecydowanie wolę jak zajmuje się czymś poważnym.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Wrzesień 25, 2014 o 08:03

Oczywiście, że jest to zdobywanie nowych klientów – bo a nuż ktoś zostanie na dłużej z Meritum. Ale taka prawda, że nasze dane sa i tak już rozsprzedane gdzie się da i przez kogo się da – trzeba by nie mieć konta, telefonu itd 🙂

Ale z drugiej strony pieniądz zazwyczaj nie leży na ulicy i nie czeka – a w razie czego zamknięcie rachunku w banku to naprawdę nie jest wielka przeprawa.

To trochę jest to co piszę też u siebie. Banki bawią się z klientami w kotka i myszkę, warto podjąć grę jeśli coś z tego można mieć – a że bank tez sobie zarobi na naszych pieniądzach zgromadzonych na tylko lokatach dwumiesięcznych – no cóż my też zarobimy 🙂 wiadomo mniej…

Oczywiście szanuję decyzję, którą podejmujesz – masz do tego prawo 🙂

Odpowiedz

Sebastian Wrzesień 25, 2014 o 09:22

W dzisiejszych czasach wypada mieć drugi numer telefonu i drugą skrzynkę mailową które mają przeznaczenie na zaśmiecanie. Wtedy takich problemów się nie ma.

Odpowiedz

Jacek Wrzesień 25, 2014 o 14:45

To jedno z wyjść, choć wydaje mi się, że istotniejsze jest pilnowanie się „co klikam”, na jakie newslettery, reklamy zgadzam się nieświadomie, a potem kontrolować swoją skrzynkę mailową, to wystarczy. Albo specjalny adres tylko do usług internetowych (zakupy). Polecam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:29

Hej Darek,

Akurat tutaj wszystko załatwiasz przez Internet – włącznie z zamknięciem konta.

Hmm… w tym wątku piszesz, że z kasą trzymasz się jak najdalej od banków, a pod artykułem dotyczącym polis z UFK komentujesz, że sprzedajesz tego typu produkty swoim klientom.

Gdzie trzymać pieniądze jeśli nie w banku? Inwestujesz 100%?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Wrzesień 25, 2014 o 22:54

Cześć Michał
Ależ Ty jesteś czujny, żaden wpis Ci nie umknie. Ha, ha generalnie z tymi bankami chodziło mi o lokaty bankowe. A co do wolnych środków, takich co to nie są potrzebne z dnia na dzień trzymam je m.in. na dostępnych przy – znienawidzonych przez Ciebie – regularach UFK tzw. wpłatach dodatkowych i jednorazowych, które nie są obarczone dużymi kosztami i opłatami za wycofanie. Czyli inwestuję…
Pozdrawiam

Odpowiedz

Asia Wrzesień 24, 2014 o 23:30

Czy kwote bonusu -owe 55 zł należy potem rozliczyć w PIT jako nasz przychòd, czy jest ona zwolniona z opodatkowania?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 24, 2014 o 23:35

Hej Asia,

Tak jak napisałem w artykule: kwota premii nie podlega opodatkowaniu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Wrzesień 24, 2014 o 23:31

Mi zwykle nie chciało się bawić w to żonglowanie kontami/kartami/lokatami i spełnianiem warunków, bo zawsze było ich za dużo. Tym razem jest inaczej 🙂 szybko i sprawnie. Założyłem 2 konta, zleciłem przelewy i jutro zakładam lokaty.

PS – warto przelać do meritum ciut więcej niż to, co planujemy na lokatę, żeby potem było z czego zrobić ten przelew „mobilny” z aplikacji 🙂 wtedy będzie można wszystko oblecieć jednego dnia.

Odpowiedz

Karol Wrzesień 24, 2014 o 23:55

Wypełniam wniosek o otwarcie konta z lokatą Comperia Bonus i przy wprowadzeniu maila pojawia się następujący błąd: „Błąd walidacji. Spróbuj ponownie.” Czy ktoś również ma z tym problem?

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 25, 2014 o 00:17

Michał wydaje mi się że to też można polecić. Też do zgarnięcia bonus 100zł
http://www.groupon.pl/oferty/bydgoszcz/bgzoptima/45389939

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 25, 2014 o 09:51

Czy ten grupon to nie jest przypadkiem naciąganie? Wydaje mi się, że można założyć konto ze strony banku nie korzystając z tego kupony 😛

Swoją drogą jestem ciekawa, co o tej ofercie myśli Michał?

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:35

Hej Mariusz,

Tak – dobra oferta dla większych depozytów (do miliona złotych), z tym, że na 3,5% w skali roku. No i poziom wejścia od 3000 zł z tego co widzę.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Wrzesień 25, 2014 o 00:28

Jeden mały haczek, który zauważyłem przy zakładaniu i w regulaminie – nie można zrezygnować z przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Było to możliwe w przypadku lokaty w BGŻ.

Odpowiedz

Robert Wrzesień 25, 2014 o 00:29

A przepraszam, nie zauważyłem że to opisałeś.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:35

Hej Robert,

No to jest niestety minus.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dana Wrzesień 28, 2014 o 10:46

Hej Michał, a czy ten zapis odnośnie danych osobowych nie podpada pod tzw. klauzule niedozwolone UOKiK? Bo pierwsze słyszę, by klient nie mógł decydować, co się dzieje z jego danymi. Sama miałam tu wątpliwości i dlatego wstrzymałam się z udziałem w tym programie. Pozdrawiam serdecznie, D.

Odpowiedz

Karol Wrzesień 25, 2014 o 00:30

Jeśli chodzi o „Błąd walidacji. Spróbuj ponownie.” problem sam się rozwiązał. Nie wiem z czego on wynikał.

Odpowiedz

PoprostuBartosz.pl Wrzesień 25, 2014 o 07:56

Sounds like a good deal 😉

Odpowiedz

Marcel Wrzesień 25, 2014 o 08:09

Konto założone (oczywiście przy użyciu Twojego linka 🙂 ). Dzisiaj przeleję kasę i czekam na premię. Jednak czy mając to konto mogę polecić je znajomym za co dostanę dodatkowe 70zł od osoby?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:41

Hej Marcel,

Dziękuję 🙂 A co do polecania konta: tak – możesz je polecać w programie poleceń Meritum, przy czym te osoby nie załapią się wtedy na tą promocję. Ale z kolei Ty zarobisz jeżeli założą konto ROR.

Po prostu ten program Comperii i tamten program poleceń Meritum Bank, to dwie różne rzeczy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 25, 2014 o 08:37

Witam,

Otworzyłem konto z linka, niestety nie otworzyło mi automatycznie lokaty. Loguje się na konto w Meritum Banku i w produktach mam tylko i wyłącznie ROR (Twoje Rachunki -> Proste Konto Osobiste). Nie mam nic w lokatach. Jeżeli natomiast chcę otworzyć lokatę na Start, to mogę to zrobić ale wewnątrz systemu i tylko z rachunku Meritum mogę przelewać kasę, a nie z innego banku. Czy ktoś ma taki sam problem? Co mam zrobić w tym przypadku?

Pozdrawiam,
Piotr

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:28

Hej Piotrze,

W zasadzie odpowiedziałem już tutaj: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-145922

Tylko jedna uwaga: po otrzymaniu maila od Meritum z potwierdzeniem założenia konta musi minąć od kilku do 30 minut (tak zeznają niektóre osoby tutaj) zanim będziesz widział wszystkie możliwe do wykonania operacje. Bank „kreuje” listę dostępnych dla Ciebie produktów. Dlatego czasami przy szybkim zalogowaniu nie widać na liście lokat jeszcze „Lokaty na Start”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 25, 2014 o 08:43

Michale, mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli oddam swoej dane osobowe Comperii, to oni póxniej nie podają dalej moich danych? Czy jest później jakiś sposób, żeby wykasować swoje dane z ich bazy? No i czy ich reklamy nie będą upierdliwe (różnego rodzaju spamy)?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:42

Hej Mateusz,

Po pierwsze – w dowolnym momencie możesz Comperii cofnąć zgodę na przetwarzanie danych. Jeśli chcesz to zrobić, to proponuję dopiero po otrzymaniu premii.

Mnie jak na razie Comperia nie spamuje ofertami. Otrzymuję tylko informacje dotyczące ich programu afiliacyjnego.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dumeras Wrzesień 25, 2014 o 08:46

I jest jeden mały „minusik”, Meritum Bank nie ma aplikacji na Windows Phone 🙁
Ciągle nad nią pracują 🙁

Odpowiedz

Aneta Wrzesień 25, 2014 o 08:49

Dzięki za kolejną wskazówkę jak w prosty sposób powiększyć nieco swój domowy budżet! Taka prosta sprawa, a mimo to niektórzy widzą w tym taki problem, jakby musieli poświęcić temu co najmniej miesiąc czasu, uważają że dla kilku groszy nie warto się męczyć, a później narzekają, jak to im ciężko finansowo, albo, że przy ich zarobkach, przy dzieciach nie da się nic odłożyć.. Jak widać pieniądze leżą na ziemi, wystarczy się po nie schylić.

Odpowiedz

AS Wrzesień 25, 2014 o 09:11

Witam. Czy jeżeli założyłem kilka dni temu ROR w Meritum, mogę brać udział w promocji? Czy jest to możliwe z poziomu konta intenertowego?
Dzięki za odp

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:44

Hej AS,

W promocji Comperia Bonus 2 opisanej w tym artykule nie możesz wziąć udziału, ale możesz założyć lokatę na Start oprocentowaną na 5% w skali roku – bezpośrednio w systemie transakcyjnym banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andy Wrzesień 25, 2014 o 09:25

Czy sposób opisany przez Magdalenę z założeniem 10 lokat po 1 tyś (każda na kogo innego) jest możliwy do wykonania? 😉 Trochę zachodu z tym jest, ale profity też możliwe zacne do uzyskania.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:45

Hej Andy,

Odpowiedziałem już w tym komentarzu: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-145395

Pozdrawiam

Odpowiedz

Gienek Wrzesień 25, 2014 o 09:29

Czy żeby uzyskać wszystkie premię (i nie ponosić żadnych dodatkowych opłat) podczas zakładania konta jak mamy odpowiedzieć na poniższe pytania?

– Czy chcesz jednocześnie z rachunkiem założyć konto oszczędnościowe?
– Czy chcesz jednocześnie założyć konto walutowe?
– Czy chcesz otrzymać kartę debetową do rachunku?

Odpowiedz

Nep Wrzesień 25, 2014 o 13:32

Ja zaznaczyłem zgodę tylko na 1. i 3. pytanie. Mam nadzieję że premia będzie. Konta walutowego u nich nie chcę. Wystarczy mi AliorKantor.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:45

Hej Gienek,

Odpowiedz tak jak Ci pasuje. Odpowiedź odmowna na wszystkie te pytania w żaden sposób nie przeszkadza – zgodnie z regulaminem – w uzyskaniu premii.

Pozdrawiam

Odpowiedz

krzysztof Wrzesień 25, 2014 o 10:22

Michał,
Czy po otrzymaniu loginu oraz hasła nadal muszę czekać na weryfikację banku mojej osoby ? Po wpisaniu loginu oraz hasła na panelu comperia nie mam pojęcia jak dokonać przelewu do banku meritum.
Pozdrawiam,
k

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:25

Hej Krzysztof,

Odpowiedź: wybór formy przelewu (e-przelew lub przelew standardowy) dokonuje się na końcu wniosku o otwarcie konta.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Adi Wrzesień 25, 2014 o 10:26

cześć Michał,
Dawno nie komentowałem…
Lubię takie promocje, roboty mało, oprocentowanie fajne i jeszcze premia.
Dzięki.
Rzeczywiście fajna apka mobilna, ale w logowaniu przez internet nie lubię tego wpisywania hasła z kropkami. Przy skomplikowanym haśle, łatwo się walnąć.
Jak wygram ajfona (oczywscie dla żony :)) to ja Cię zaproszę na obiad, ale w Gdyni 🙂

Pozdro
Adi

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:48

Hej Adi,

Dziękuję i trzymam za słowo 🙂

Też nie lubię haseł z kropkami. Na szczęście na komórce jest tylko oddzielny PIN. Dzięki temu sprawdzenie stanu konta szybciej wykonuję na komórce niż na komputerze 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Zbyszek M. Wrzesień 25, 2014 o 11:05

Witaj Michał,
Dzięki za informacje!
Mam konto w jednym banku (który już nie istnieje pod swoja starą nazwą) który robi mnie na 50zł co miesiąc (obsługa +debet) więc dam szansę Meritum.

Dzięki raz jeszcze!!

PS
Może pytanie durne ale chcę wiedzieć.
Podobno pieniądze nie mają narodowości, ja jednak mam „ciągoty” do naszych Narodowych produktów. Kto jest właścicielem Meritum?
Możesz polecić jakiś Polski bank?

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 11:21

Witam,
Jeśli już założyłem konto, to żeby się nie martwić o utrzymanie salda w wysokości minimum 1000zł na lokacie najrozsądniej jest ją założyć na tą kwotę lub wyższą 4 listopada. Wtedy lokata skończy się równo 4 grudnia. Dzień po regulaminowym 3 grudnia wynikającym z promocji comperii. No i założyć lokatę najlepiej jest z wersji mobilnej, wówczas bank zaliczy nam to jako przelew wewnętrzny z RORu na lokatę i mamy 5zł do przodu.
Czy słusznie dedukuje?, wtedy nie martwimy się czy dopełnilismy warunków, zwłaszcza dla osób które nie wiążą przyszłości z tym bankiem na stałe, czekamy tylko maila od comperii 😉
A propo iphonów ,zawsze jeśli w grę wchodzi szybkość odnoszę wrażenie że pierwszymi wygranymi będą ludzie z bliskiego otoczenia banku… ale to jest moje wrażenie.:D
Drogi Michale, z reguły nigdy nie miałem kłopotów z oszczędzaniem. Problem miałem jak pomnożyć te oszczędności. Dzięki Twojemu blogowi jestem od czerwca kilkaset złoty do przodu, a rok się jeszcze nie skończył :D.
Dziękuję

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 11:33

Chodziło mi oczywiście o 4 października 😉

Odpowiedz

Leon Wrzesień 25, 2014 o 11:30

Lokata jest bardzo dobra. Wyjadacze wisienek na pewno się ucieszą 😉 Także i ja skorzystałem z oferty. +125 zł piechotą nie chodzi 😉

Leon.

Odpowiedz

Leon Wrzesień 25, 2014 o 11:35

Michale,

Szybkie pytanie: Dlaczego na stronie Meritum Banku dla kwoty 10.000 zł wyliczyło mi zysk 67,50 zł + 55 zł = 122,50 zł? Różnica sięga pięciu złotych.

Leon.

Odpowiedz

xFinanse Wrzesień 28, 2014 o 00:02

Leon, zysk z samej lokaty po uwzględnieniu podatku „Belki” to w rzeczywistości 67,50 zł. Premia za założenie lokaty to kolejne 55zł, natomiast dodatkowe 5zł można zyskać za pobranie i skorzystanie z aplikacji bankowości mobilnej Meritum Banku (należy dokonać dowolnego przelewu wewnętrznego lub zewnętrznego z wykorzystaniem aplikacji).

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 25, 2014 o 11:43

Michał,

Czy interesowałeś się może produktem: https://www.optymalneoszczedzanie.pl/ i promocją, w której można wygrać 100,- PLN ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 12:28

Hej Tomek,

Tak – interesowałem się, przy czym tam jest 3,5% a nie 5%. Generalnie o tyle dobre, że do 1 mln zł więc dla osób z grubszym portfelem OK. Niestety przelałem część pieniędzy do BGŻ Optima zanim zaproponowali ten bonus.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dominika Wrzesień 25, 2014 o 11:52

Cześć ! 🙂

Za rok kończę studia i uznałam że to najwyższy czas zacząć dbać o moje finanse i tak szukając możliwości na powiększenie moich oszczędności natknęłam się na Twój blog… i od razu taka oferta 😀

Dziękuję że dzielisz się swoją wiedzą i smykałką do interesów 😉 dzięki Tobie osoby tak zielone w tych sprawach jak ja mają szanse na lekkie wchodzenie w temat 🙂

Z racji mojej „zieloności” mam pytania 🙂
Jak to jest z wypłacaniem pieniędzy? Wpłacam załóżmy ten tysiąc, on przez dwa miesiące rośnie, a potem całość z odsetkami przychodzi mi na to moje konto? Czy muszę je jakoś sama wybrać z lokaty żeby znalazła się na moim koncie?
Czy liczą się tylko te pieniądze które wpłacę teraz przy zakładania lokaty czy np jak za miesiąc będę przelewać 1000 zł to one też będą się pomnażać?

Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂 a tym czasem zabieram się za studiowanie całego bloga bo czuje ze jest dla mnie zbawienną kopalnią wiedzy ! :))

Pozdrawiam i miłego dnia życzę 🙂

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 25, 2014 o 12:51

Liczę, że się nie przeliczę i może w konkursie u Pana uda mi się coś wygrać. Tak czy siak gratuluję bloga.

Odpowiedz

Artur Wrzesień 25, 2014 o 12:56

Wow…ale komentarzy masakra 🙂 I pomyśleć, że artykuł jest opublikowany zaledwie od wczoraj 🙂
Dzięki za info Michał na temat lokaty – założyłem dwa konta i dwie lokaty na siebie i na żonę…teraz czekamy na bonusy.
A takie pytanie z innej beczki.
Czy jako zwykła osoba (nie prowadząca działalności i nie mająca swojej strony www) mogę liczyć na możliwość zarabiania dzięki comperii? Czy mogę polecać produkty i zarabiać jakieś tam prowizję?
Jeżeli tak to jak czy muszę się tam logować i jakie warunki trzeba spełniać żeby móc przystąpić do ich programów partnerskich?
Pozdrawiam,
Artur

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:57

Hej Artur,

Zapraszam Cię na stronę Comperii i do bezpośredniego kontaktu z nimi, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – https://jakoszczedzacpieniadze.pl/comperia.

Ja szczegółowo o programach afiliacyjnych opowiadałem w tym odcinku podcastu:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/wnop-015-zarabianie-na-blogu-czesc-1

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 13:09

Ponawiam, bo w złym miejscu napisałem:
Otrzymałem wiadomość z banku, że konto jest otwarte, ale po zalogowaniu i próbie założenia lokaty pojawia się komunikat: „Wybrana opcja wymaga otwarcia rachunku bankowego…” Wie ktoś dlaczego?

Brakuje też nazwy i rodzaju rachunku.
To standardowa procedura? Musze poczekać?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 15:59

Hej Radek,

Mam wyjaśnienie z banku: w dużym uproszczeniu po prostu za szybko klikałeś 🙂 Zanim w systemie bankowym utworzy się konto i wszystkie produkty / oferty dodatkowe dla Ciebie – mija kilka minut. Stąd problem.

Proponuję odczekać kilka minut po otrzymaniu maila z potwierdzeniem z banku i zalogować się ponownie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 16:49

Dzięki. Przyszła druga identyczna wiadomość i już wszystko OK.

A z innej beczki. Meritum ponoć księguje przelewy przychodzące o 14.30 (inne źródła mówią, że o 15.00), a u mnie na koncie pojawiły się pieniądze po 16.00. Już myślałem, że do jutra będę musiał zaczekać, a tu taka niespodzianka.
Długo coś księgują 🙂

Odpowiedz

szymek Wrzesień 25, 2014 o 13:20

cześć,
bardzo fajna promocja, dzięki za info!
mam jednak problem: dostałem maila z meritum, że mój przelew potwierdzający jest nieprawidłowy i posiada dane niezgodne z danymi wnioskodawcy lub nieprawidłową kwotę. Być może faktycznie coś źle wpisałem we wniosku, w każdym razie nie mam pojęcia jak mam teraz poprawić mój wniosek lub złożyć nowy. Po zalogowaniu się do comperii nie ma takiej opcji. Mam komunikat, że założyłem już Proste Konto Osobiste w Meritum Banku. Ale nie mam do niego żadnego loginu, hasła, nic… Również z Meritum Banku nie dostałem żadnej informacji, że konto mam już założone, więc nawet jakbym chciał je zamknąć to nie wiem jak, gdzie?
Czy ktoś już miał taką sytuację? Ewentualnie wie gdzie można poprawić wniosek?
Pomocy!:)

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kuba Wrzesień 25, 2014 o 14:35

Również przyłączam się do pytania, mam identyczny problem.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 16:02

Hej Szymek,

Wysłałem pytanie do Meritum – jak otrzymam odpowiedź – dam znać. Radek widzę pomógł Ci nieco poniżej, ale tak czy siak problem jest ciekawy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:31

Hej Szymek,

Przekazałem Twoje pytanie do banku i otrzymałem już oficjalną odpowiedź co należy w takiej sytuacji zrobić:

„Na chwilę obecną należy się skontaktować z infolinią – http://meritumbank.pl/kontakt.html – i ustalić czy błędne dane klient wskazał na wniosku czy może nieaktualne dane ma w swoim banku, z którego wykonuje przelew.

Jeżeli na wniosku jest pomyłka, to klient na infolinii kopiuje wniosek i dane zostają poprawione. Jeżeli w swoim banku ma błędne dane, to je poprawia i wykonuje przelew jeszcze raz.”

No to mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne.

Powodzenia!

Odpowiedz

szymek Wrzesień 26, 2014 o 12:53

dzięki Michał!:)

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Wrzesień 25, 2014 o 13:39
luk Wrzesień 25, 2014 o 18:48

tutaj też na ten temat:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alior-Bank-chce-kupic-Meritum-Bank-7218431.html

jak dojdzie do tego przejęcia to z całkiem dobrego banku zrobi się dziadostwo…

aliora po jego wałkach wobec mnie jako klienta omijam z daleka…

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 13:45

szymek: zrób jeszcze raz przelew ze swojego konta (te same dane co we wniosku w Meritum). Kwota 1 zł (maksymalnie 10 zł).

Co do mojej poprzedniej wiadomości: teraz dostałem wiadomość, że jest aktywne i wszystko gra. Dziwne, że tak na raty „otwierają” konto…

Odpowiedz

szymek Wrzesień 25, 2014 o 14:02

Radek, dzięki za odpowiedź, chodzi o to, że podobno miałem jakąś niezgodność między danymi we wniosku a tymi w banku, z którego robiłem przelew. Chciałbym więc zobaczyć swój wniosek bo nie wiem co się konkretnie nie zgadza i ewentualnie go edytować. Ale nie mam pojęcie gdzie to mogę zrobić. Zrobienie kolejnego przelewu z tymi samymi danymi niewiele mi da…

Pozdr.

Odpowiedz

ewcia-marchewcia Wrzesień 25, 2014 o 14:25

zadzwoń do banku – ja miałam ten sam problem – dostałam ponownie odpowiedni link do strony z przelewem i wszystko udało się zrobić

Odpowiedz

szymek Wrzesień 25, 2014 o 14:28

super, dzięki za odpowiedź

Odpowiedz

Marlena Wrzesień 25, 2014 o 13:54

czyli poprzez link afilacyjny który podałeś :
” krok 1: Kliknij tutaj, aby założyć „Lokatę na START” z bonusem 55+5 zł ”
podaję dane do bonusu 55zł dla Comperia ?
a lokatę już zakładam sama (po założeniu ROR) i po zalogowaniu się w Meritum BAnk ??

chodzi mi o to bym nie ominęła żadnego kroku, byś zarobił „za mnie”, by ta prowizja została ci naliczona

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 16:04

Hej Marlena,

Dziękuję Ci bardzo za wsparcie 🙂 Jeśli przeszłaś przez link „Krok 1:” to nie musisz się o nic więcej martwić – to polecenie będzie już zaliczone „na moje konto”.

Potwierdzam, że lokatę zakładasz już sama w systemie bankowości internetowej banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 14:08

Zajrzyj na swój profil w banku, z którego robiłeś przelew. Może masz zły adres. Tam popraw dane. Nawet jeśli w Meritum podałeś źle, to lepiej na chwilę zmienić dane w starym banku, dokonać przelewu i ponownie poprawić dane.

Odpowiedz

szymek Wrzesień 25, 2014 o 14:25

niestety w ten sposób nie mogę stwierdzić na czym polega niezgodność, muszę mieć dostęp do złożonego wniosku lub złożyć nowy ale nie wiem gdzie i jak się do tego zabrać. Chyba zadzwonię do nich na infolinię później.

Odpowiedz

Emilia Wrzesień 25, 2014 o 14:47

Nie zawsze się da. W Aliorze można zmienić jedynie adres korespondencyjny, zameldowanie pozostaje bez opcji zmiany przez internet. Jeśli nie ma się tam wpisanej ulicy, system to odrzuca, a Meritum ulicy koniecznie wymaga. Mam nadzieję, że sytuację ratuje wpisanie nazwy miejscowości jako ulicy. Na razie czekam na maila.

Odpowiedz

Marlena Wrzesień 25, 2014 o 14:15

sms od Meritum Bank : twoje hasło do logowania to XXX, twój telekod to YYY.

przy logowaniu się do Meritum wymaga loginu …. weryfikacja przelewu (otw. ROR)przebiegła pomyślnie.

pytam z którego miejsca założyć lokatę i jak się tam zalogować ???
login do ROR w Meritum przychodzi na mail ? nie dostałam !

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 13:18

Hej Marlena,

Mam oficjalną odpowiedź z banku:

„Login jest w treści maila potwierdzającego otwarcie konta oraz w treści umowy, która jest załączona do tego maila. Lokatę Start zakładamy w systemie bankowości elektronicznej po wcześniejszym zasileniu rachunku.”

Czyli jeśli mail do Ciebie nie dotarł – skontaktuj się z infolinią banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 14:46

Marlena: najpierw przyjdzie e-mail z loginem. Później dopiero kolejny, po którym konto będzie w pełni dostępne.

szymek: sprawdź, może w starym banku jest jakiś błąd po prostu. Np. nr mieszkania. Takie rzeczy się zdarzają.

Odpowiedz

Marlena Wrzesień 25, 2014 o 14:49

ok. czyli czekam 🙂
zakładanie konta trwa dłużej niż 15min. 😛
na login do konta (mail) czekam już ponad 30min,
ostatni mail z Meritum to : weryfikujemy Twój przelew potwierdzający

potem przyszedł sms z hasłem do logowania i Telekod (WTF?)

a gdzie login ??? nic,poczekam jeszcze.

czyli jak otrzymam login to już z panelu Bankowości Elektronicznej MeritumBank otw. ww. lokatę ?

Odpowiedz

Adrian Wrzesień 25, 2014 o 14:50

Cześć Michał. Zorientowałem się, że gdy wczoraj zakładałem konto ROR w Meritum Banku, przez przypadek założyłem też konto oszczędnościowe. Czy ono jest płatne? Czy można je zlikwidować nie likwidując jednocześnie konta ROR? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 14:53

Hej Adrian,

Konto oszczędnościowe jest bezpłatne. Tak – możesz w dowolnej chwili przez system banku (w sekcji „Wnioski”) złożyć wniosek o zamknięcie konta oszczędnościowego. Można też za jednym zamachem na koniec złożyć wszystkie wnioski.

Mi się te oszczędnościowe w Meritum przydają 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

kasia Wrzesień 25, 2014 o 15:20

mam pytanie, czy po otwarciu konta automatycznie można otworzyć lokatę 5%, pokazuje mi do wyboru jedynie 4%…chyba że robię gdzieś błąd. Z góry dzięki!

Odpowiedz

xFinanse Wrzesień 27, 2014 o 23:47

Kasiu, lokata nie jest otwierana automatycznie. Lokata Start oprocentowana na 5% w skali roku na okres 2 miesięcy jest dostępna przez 1 miesiąc od założenia konta osobistego w Meritum Banku. Dostępna jest do założenia zarówno przez mobilną aplikację banku (za pobranie aplikacji w promocji możesz zyskać dodatkowe 5zł) jak i przez logowanie się do bankowości elektronicznej. Na liście dostępnych lokat, poza Lokatą Extra na 4%, powinna znajdować się Lokata Start na 5%. Jak założyć Lokatę Start z pomocą aplikacji mobilnej wyjaśnia poniższy film:
http://www.youtube.com/watch?v=OleicrPdkKI#t=03m38s

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 25, 2014 o 15:22

Czy muszę wyrabiać kartę do konta? Czy wystarczy założenie samego konta?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 16:06

Hej Łukasz,

Wystarczy założenie samego konta. Nie musisz wyrabiać karty.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 15:34

Marlena: ja po otrzymaniu loginu moglem się logować, ale tak naprawdę rachunek nie był w pełni funkcjonalny (co sugerowała treść wiadomości z banku). Dopiero po następnej wiadomości (chyba po ok. 1 godz. ) mogłem otworzyć lokatę.

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 25, 2014 o 15:44

Z jednego z wcześniejszych komentarzy wynika, że aplikacja nie jest dostępna na Windows Phone – czyli z góry nie ma szans na udział w konkursie z zamianę na iPhone 6 mojej poczciwej Lumii? 🙂

Ponownie się też pojawiła informacja o premii 100zł w BGŻOptima i chciałam zapytać, czy ktoś się bliżej zapoznał z tą ofertą? Niestety ja się na tym nie znam, dla mnie regulaminy bankowe nie są łatwe do rozszyfrowania i wychwycenia wszystkich „kruczków”… 🙁

Odpowiedz

xFinanse Wrzesień 25, 2014 o 21:41

Agnieszko, premia 100 zł za założenie konta oszczędnościowego w BGŻOptima dostępna jest z kuponem za 5zł na Grouponie – użytkowanie konta jest bezpłatne, a warunkiem do utrzymania premii jest utrzymywanie salda na koncie w wysokości 3 000 zł do 25 listopada 2014. Nowe środki oprocentowane są na 3,5% w skali roku.

Odpowiedz

krzysztof Wrzesień 25, 2014 o 15:59

Michał,
Czy po otrzymaniu loginu oraz hasła nadal muszę czekać na weryfikację banku mojej osoby ? Po wpisaniu loginu oraz hasła na panelu comperia nie mam pojęcia jak dokonać przelewu do banku meritum.
Żaden link z banku meritum do mnie nie dotarł więc stoję w miejscu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2014 o 16:09

Hej Krzysztof,

Gdy wypełniałeś wniosek w banku, to na jednym z ostatnich ekranów miałeś wybór czy chcesz dokonać e-przelewu czy przelewu tradycyjnego w celu weryfikacji.

Tam też był podany link do samego wniosku oraz numer wniosku.

Nawet jeśli nie masz tego linku, ale masz sam numer wniosku (lub nie), to możesz zadzwonić na infolinię banku, poinformować, że nie wiesz gdzie masz wykonać przelew i poprosić o numer konta do przelewu. Być może ponownie wyślą Ci e-mail – ktoś wyżej pisał, że chyba właśnie tak zrobił.

Pozdrawiam

Odpowiedz

krzysztof Wrzesień 25, 2014 o 16:36

masz rację tak zrobiłem w sprawie przelewu……Pani w Banku po rozmowie w moim imieniu wygenerowała wniosek raz jeszcze…..mam nadzieję, że nie zakłóci to warunków promocji..
pozdrawiam,
krzysztof

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 25, 2014 o 16:53

Witam!
Sądząc po komentarzach z Lokatą Meritum jest więcej zachodu. Łatwiej było założyć Lokatę w Idea Banku (nie trzeba było zakładać ROR) – obecnie czekam na premię.
Ale i te promocje nie umywają się do Bonusu w Citibanku za kartę kredytową – właśnie otrzymałem Samsung Galaxy tab3 wartości 500PLN.
Michale – warto czytać komentarze do Twoich wpisów, bo tam znalazłem link do jeszcze lepszej promocji! Dzięki!

Odpowiedz

Mirek Wrzesień 25, 2014 o 20:23

Z tym 500 zł trochę przesadziłeś, ceny zaczynają się od 350 zł na alle… Sam skorzystałem z tej promocji i to miła zabawka. Teraz założyłem żonie i dostanie telefon 🙂

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 09:53

Wartość Tableta (500PLN) , a cena sprzedaży to dwie różne rzeczy.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 10:03

Hej Marcin,

Bonusy za karty kredytowe zawsze będą wyższe niż za lokatę. Dlaczego? Bo statystycznie taka karta to dużo bardziej dochodowy produkt dla banku.

Ja mam opory moralne przed namawianiem Was do używania kart i będę je miał przynajmniej do czasu aż szczegółowo nie opiszę na blogu „zasad bezpieczeństwa” posługiwania się kartami kredytowymi. To się może wydawać oczywiste, ale nie dalej jak wczoraj tłumaczyłem jednej osobie podstawy co oznacza to, że można spłacić tylko 5% kwoty zadłużenia – bo osoba ta nie wiedziała z jakimi ew. konsekwencjami się to wiąże. Niby rzecz oczywista, ale jak się okazuje – nie zawsze.

I chociaż afiliacja związana z polecaniem kart kredytowych jest bardzo intratna, to ja się jej nie podejmuję. Dla przykładu: za polecanie tej karty Citibanku można było zarobić 290 zł za każde polecenie.

Karta jest jak ostry nóż – we wprawnych rękach jest świetnym sposobem płacenia, ale jeśli trafi w ręce niewprawne – można się z jej powodu nieźle pokaleczyć i stanąć nad krawędzią spirali zadłużenia. Za dużo już takich dramatów się naoglądałem.

Sam nie mam jednak nic przeciwko używaniu kredytówki 🙂 Z głową. I jeśli nie masz z tym problemu, to jak najbardziej warto korzystać z takich ofert – po uwzględnieniu wszystkich kosztów.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 17:18

Nie wiem jak Citibank kalkuluje: 290PLN za polecenie, 500 za tablet + koszty dla banku za wydanie karty plus coś dla grupera czyli wydaje ponad 800PLN, a zarobić może tylko 272,00 (16% za rok od kwoty 1700PLN – limit na karcie)? Postaram się, żebym to ja zarobił, a Citi był kolejny raz w plecy. Kiedyś dawali tylko Atlas Samochodowy Polski wydanie książkowe… ale to było 10 lat temu.

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 17:24

Powiedz mi Michał jak to jest, że klient nie ma zdolności na 10000 kredytu w ROR, a Kartę Kredytową dostaje bez problemu na ten sam limit?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 21:31

Hej Marcin,

Debet w ROR i karta kredytowa, to zupełnie różne produkty. Także różnie oprocentowane. Banków należałoby o to zapytać, jakimi kryteriami się kierują. Ja szczegółów nie znam.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Wrzesień 26, 2014 o 12:02

Witam,
Marcin po ilu dniach od płatności 500zl karta dostałeś tablet?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 17:21

Danielu!
Płatności kartą dokonałem 1.08.2014, a Tablet dostałem chyba 16.09.2014!
Warto było!
Teraz już można zlikwidować kartę.

Odpowiedz

Daniel Wrzesień 26, 2014 o 21:08

Dzięki

Odpowiedz

Karina Wrzesień 25, 2014 o 17:05

Hej,
wczoraj sporządziłam wniosek do Meritum, wykonałam przelew na 1zł i do dzisiaj nie mam potwierdzenia. Zadzwoniłam na infolinię i powiedziano mi, że wniosek jest poprawny, przelew zaksięgowany, ale komórka banku, która zatwierdzała przyjęcie w poczet klientów…nie działa (być może konsultantka chciała przez to powiedzieć, że mają za mało ludzi?). Otrzymałam informację, że nikt nie może mi potwierdzić, kiedy moje konto w Meritum zostanie ostatecznie dostępne. Od dnia wczorajszego mam 30 dni na założenie lokaty i konsultantka stwierdziła, że raczej zmieszczę się w tym terminie.

Michale, muszę stwierdzić, że mój pierwszy kontakt z tym bankiem trochę rozczarowuje. Nie jest to obiecywane na ich stronie 15 min, na założenie konta.
Wiesz czego się obawiam? Że zwlekają tak z zatwierdzeniem mojej osoby i być może innych, żeby za kilka dni obniżyć oprocentowanie lokaty i mimo wszystko złowić takich
jeleni jak ja.

pozdrawiam

Odpowiedz

Andy Wrzesień 25, 2014 o 17:07

Mam pytanie, troszkę może śmiesznie proste. Co oznacza przelew tradycyjny, a e-przelew? „Przelew tradycyjny” to taki gdzie sami dokonujemy logowania do systemu bankowego i wklepujemy dane, a ten „e-przelew” to takie szybkie płatności, gdzie już nie trzeba uzupełniać danych tylko wybieramy swój bank? Dobrze interpretuje? Z góry dzięki! Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz

Radek Wrzesień 25, 2014 o 17:19

Tak, dobrze. Tylko e-przelew nie jest realizowany przez wszystkie banki.

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 25, 2014 o 18:03

Ile czekaliście na pierwszego maila po podaniu danych na stronie Comperii? Ja czekam już ponad godzinę i nic. Nie wyskoczył mi też żaden komunikat po kliknięciu „zarejestruj”, po prostu strona się przeładowała. PS. Sprawdzałem spam. Skrzynka na Gmailu

Odpowiedz

Patryk Wrzesień 25, 2014 o 18:22

Jedna załozona, druga w trakcie zakładania. Czekam na kolejne perełki!

Odpowiedz

Damian Wrzesień 25, 2014 o 20:07

Cześć Michale,

Czy jeśli posiadałem już konto w Meritum (ROR i jakieś lokaty), ale zamknąłem je przed X 2013 r. (nawet dużo wcześniej), to na pewno będę brał udział w tej promocji? Dzięki z góry za odpowiedź 🙂

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 25, 2014 o 20:26

Witaj Michale,

cieszę się bardzo, że znalazłem Twój blog, bo bardzo ułatwia mi on życie 🙂 Pierwszym krokiem były zakupy raz w tygodniu, dzięki czemu wiem co chce kupić i nie wydaję więcej pieniędzy na pierdoły, na które człowiek ma ochotę chodząc co 2-3 dni do sklepu 🙂
Druga sprawa – 80 zł w promocji BGŻ Optima było pierwszym bonusem, który dostałem tylko za kilka „kliknięć” i cierpliwość 3 miesiące. Poszedłem na ciosem, zainteresowałem się trochę takimi „promocjami” i również jak kolega wyżej otrzymałem tablet Samsunga Galaxy Tab 3 Lite za stworzenie karty debetowej 🙂 Dodając teraz tą promocję, jak i inna z Idea Bank można rzec, że przez okres pół roku poprzez spryt i regularne czytanie Twojego bloga jak i interesowanie się tym tematem można być ponad 500 zł do przodu…praktycznie za nic 🙂

Super, że to robisz, a Twój ostatni wpis o polisach inwestycyjnych utwierdził mnie w 100%, że dobrze zrobiłem nie podpisując umowę (skazującą mnie za kilkadziesiąt lat) 😉 A 2 razy byłem o krok przed podpisaniem 🙂

Pozdrawiam
Łukasz

Odpowiedz

kasia Wrzesień 25, 2014 o 21:00

OK, lokata 5% jest dostępna po 3 mailu (takim samym) na temat otwarcia konta…..a już myślałam, że coś przeoczyłam….Pozdrawiam i dzięki za info 🙂

Odpowiedz

Magda Wrzesień 25, 2014 o 21:16

Przecztalam dużo komentarzy, przyznaję, nie wszystkie, więc mój problem może się gdzieś pojawił już. Zakładałam lokatę i doszłam do momentu przelewania 1 złotego. Okazało się, że nie ma wizerunku banku PKO BP do przelewu internetowego. Możliwe? Tak więc zablokowałam się.

Odpowiedz

Magda Wrzesień 25, 2014 o 21:19

No tak, dwa wpisy wcześniej jest odpowiedź na mój. Sorry za powtórki.:)

Odpowiedz

Ada Wrzesień 25, 2014 o 21:50

Witajcie,
Czy po zawnioskowaniu o ROR, wykonaniu przelewu potwierdzajacego (1zl), zaladowaniu sie ostatniego okna z potwierdzeniem i nacisnieciu „Zakoncz”, pojawia sie Wam kolejny wniosek otwarcia konta, ale tylko razem „konta z Lokata z Bonusem”? Zalozylam juz 3 lokaty korzystajac z linka od Michala i tylko w jednym przypadku pojawila sie sytuacja opisana wyzej..

Dzieki z gory za odp.

Pzdr,
Ada

Odpowiedz

Andrzej Wrzesień 25, 2014 o 22:04

Michał, czy ta lokata jest domyślnie ustawiona na odnawialną? Np. na dużo gorszych warunkach jak to ma miejsce w przypadku Happy w Idea Banku.

Odpowiedz

xFinanse Wrzesień 25, 2014 o 22:40

Andrzeju, Lokata Start w Meritum Banku nie jest automatycznie odnawiana – całość kwoty lokaty wraz z odsetkami, po zakończeniu okresu jej trwania jest w całości przelewana na rachunek klienta – zgodnie z informacjami banku (strona 9) http://static.meritumbank.pl/asset/K/o/m/Komunikat_oprocentowanie_rachunkow_bankowych_1445.pdf

Odpowiedz

Andrzej Wrzesień 25, 2014 o 23:05

O dzięki za informacje i źródło, rzeczywiście jest tak napisane 🙂

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 25, 2014 o 23:09

Czyli jeżeli założę dwa konta, na siebie i żonę i wpłacę po 1000 zł na każde z nich to otrzymam po dwóch miesiącach kwotę równą 100 dla każdego z kont? Czy dobrze to rozumiem? Jeżeli nie to proszę mnie poprawić.

Odpowiedz

Karol Wrzesień 25, 2014 o 23:18

Moja lokata w inym banku wygasa w poniedziałek. Jak myslisz oferta utrzyma się do tego czasu?

Odpowiedz

xFinanse Wrzesień 27, 2014 o 23:58

Karolu, okres trwania promocji – dostępności formularz promocyjnego – przewidziany jest do 31 października. Organizator promocji, firma Comperia zastrzega sobie możliwość wcześniejszego jej zakończenia, lecz do poniedziałku na pewno to nie nastąpi. Zatem na pewno będziesz mógł skorzystać z promocji.

Odpowiedz

Wojtek Wrzesień 25, 2014 o 23:22

Witaj Michale,

Dzięki za informację o lokacie z bonusem. Wniosek wysłany z Twojego linku w myśl zasady win win win 🙂 Takie wpisy na Twoim blogu lubię najbardziej. W łatwy i szybki sposób można przygarnąć kilkadziesiąt zł + lokata na niezłych warunkach.
Wszystkiego najlepszego dla Twojej mamy 🙂

Pozdrawiam
Wojtek

Odpowiedz

BJK Wrzesień 25, 2014 o 23:28

no to się nie łapię na promocję, bo konto w Meritum mam dość długo…

Ale co do plusów konta w tym banku to Michale pominąłeś jeden, moim zdaniem bardzo istotny, aspekt: poprzez konto w Meritum można zamówic pełny raport BIK i otrzymujemy go w pięć minut 🙂 wiąże sięto z pewną opłatą, ale nie jest ona na tyle wysoka, żeby raz do roku nie sprawdzić czy ktośnie wziął jakiegoś kredyciku na nasze nazwisko 😉

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 00:02

W tym samym celu możesz wykorzystać darmową informację ustawową BIKu raz na pół roku (tak też zacząłem sam robić ~7msc temu).

Odpowiedz

BJK Wrzesień 26, 2014 o 20:43

a jaki masz okres oczekiwania na tą odpowiedź?

Odpowiedz

Dominika Wrzesień 26, 2014 o 00:13

Michale !

Pisałeś że w Meritum Banku nie ma możliwości korzystania z tokena tymczasem w Taryfie opłat i prowizji dla Klienta indywidualnego przy Prostym Koncie Osobistym znalazłam, że za wydanie tokena płaci się 60 zł więc nie wiem czy to ja coś nie tak sprawdzam czy to jest nieobowiązkowe? Jak to jest?

Odpowiedz

xFinanse Wrzesień 26, 2014 o 00:23

Dominiko, token do Prostego Konta Osobistego nie jest obligatoryjny – stanowi dodatkową opcję. Podstawowym sposobem autoryzacji transakcji są kody SMS. Istnieje jednak dla nich alternatywa w postaci właśnie tokena – jednak jego wydanie wiąże się z opłatą w wysokości 60 zł.

Odpowiedz

Dominika Wrzesień 26, 2014 o 00:44

a juz mam ! sorki za spam… 😉

Odpowiedz

Jack Wrzesień 26, 2014 o 01:42

Zastanawiał się ktoś czy promocja może mieć jakiś związek z przejęciem Meritum przez Aliora?

http://www.forbes.pl/alior-chce-kupic-meritum-bank,artykuly,183665,1,1.html

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2014 o 08:41

Trochę z innej beczki:
Przeczytałem bardzo ciekawy artykuł http://biznes.newsweek.pl/oplacalny-konsument-newsweek-pl,artykuly,348129,1.html i zdziwiłem się, że głównym źródłem dochodu banków są konsumenci, a nie firmy. A powinno być odwrotnie. Firmy płacą mały podatek (CIT został zmniejszony w 2004r z 38 do 19%!), kredyty są droższe niż dla Kowalskiego, firmom nie opłaca się inwestować z kredytów w niepewnych czasach. Expander i Open Finance mają gdzieś firmy, doi się konsumenta,który ma niewiele oszczędności, a gospodarka czeka na lepsze czasy.
Proszę o komentarz do artykułu w Newsweeku.

Odpowiedz

Dawid Wrzesień 26, 2014 o 09:08

Pewnie jesteś na bieżąco z takimi sprawami ale Samcik ma dziś ciekawego newsa:) Alior chce przejąć Meritum. Taka ciekawostka
http://samcik.blox.pl/2014/09/Prezes-Sobieraj-czuje-glod-wiec-Alior-Bank-kupi.html

Odpowiedz

marzena Wrzesień 26, 2014 o 09:51

Michał-kawał dobrej roboty odstawiasz, skorzystalam za pomoca twego linku z BGŻoptima, 80 zł wplynęło, teraz tez założylam z twego linku w meritum i myśle ze proces przejde poprawnie.
A przy okazji zaczelam w koncu zarabiac na bankach a nie banki na mnie (przestalam sie bac nowych rachunkow – podstawowy w pko utrzymuje, ale zalozylam w ing, w getin z czego juz zarobilam 100 zł, a bedzie jeszcze 350) wiec naprawde dzieki.
Sie jeszcze zastanawiam nad taką rzeczą – w meritum za polecenie daja 70 zł i zamiast corce założyc lokate może ją polece – tylko ciekawe ile by musiala trzymac te konto-chociaz jezeli ono takie naprawde za zero to by se zostawiła i czy to wogole zadziala.
A tak wogóle pozdrawiam, aha jeszcze musze wpisac sie na nagrode od ciebie:)

Odpowiedz

marcin Październik 20, 2014 o 13:31

W inteligo jest dobra opcja poleceń, program sie nazywa „mam inteligo”, fajna kasa i nagrody.

Odpowiedz

Slawek Wrzesień 26, 2014 o 10:19

Michał, powiedz czy coś sknociłem czy źle zinterpretowałęm.

Klikając w link utworzyłem bezplatne konto w meritum. Nastepnie robie przelew ze środkami na lokate(min 1k max 10k) na nowe konto. Następnie z panelu konta w meritum banku tworze wniosek o ‚lokate start’ na 5%.
W którym momencie dostaję bonus z Comperii?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 10:24

Hej Sławek,

Wszystko masz napisane w artykule 🙂 Cytuję:

„Jeśli do 3 grudnia 2014 r. utrzymasz na lokacie lub na koncie ROR co najmniej 1000 zł, to Comperia – partner Meritum Bank w tej promocji – wypłaci Ci jednorazowo 55 zł premii (nieopodatkowanej!). Ta premia wypłacona zostanie tuż przed Świętami – do 24 grudnia 2014.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Slawek Wrzesień 26, 2014 o 10:39

Dzieki za odpowiedz 🙂

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 26, 2014 o 10:39

Witam

Chciałbym się zapytać o jakich godzinach są sesje przychodzące i wychodzące w banku Meritum? bo już sprawdzałem na wielu stronach. Zrobiłem sobie wczoraj próbny przelew i jak do tej pory nie doszedł.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 10:41
Aneta Wrzesień 26, 2014 o 10:51

Witam. Mam problem wejścia na konto. Wpisuje wszystkie możliwe warianty i nie otwiera się. Login wzięłam z umowy a hasło przyszło sms hasło do logowania. Czy może źle robię?

Odpowiedz

Krystian Wrzesień 26, 2014 o 11:25

Wpierw trzeba wykonać przelew z innego konta na ROR, potem otworzyć lokatę wybierając z RORa kwotę ?

Odpowiedz

Krystian Wrzesień 26, 2014 o 12:12

pytanie nieaktualne, odpowiedź dość oczywista.

Odpowiedz

Mirek Wrzesień 26, 2014 o 11:31

Czyli żeby założyć lokate+konto na ciocię, kwota przelewu potwierdzającego musi iść z konta bankowego na jej imię i nazwisko? Czy musi zgadzać się tylko adres zameldowania?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:16

Hej Mirek,

Wszystkie dane muszą się zgadzać: imię, nazwisko, adres zameldowania.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 26, 2014 o 12:16

Skorzystałam z linku i założyłam, jak mi się wydawało, lokatę. Ale po zalogowaniu widzę wyłącznie Proste Konto Osobiste. Miała być założona lokata, a z nią konto, a jest konto, a nie ma lokaty. Coś zrobiłam źle?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 12:23

Hej Kasiu,

Po założeniu konta logujesz się do bankowości elektronicznej i samodzielnie zakładasz „Lokatę na Start” (zakładka „Lokaty”, klikasz „Otwórz lokatę” i z listy dostępnych lokat wybierasz „Lokata na Start”). Masz na to maksymalnie 1 miesiąc od złożenia wniosku o otwarcie rachunku ROR, ale oczywiście lepiej zrobić to od razu.

UWAGA: warto pamiętać, że jeśli dzisiaj otworzysz lokatę to skończy się ona przed 3 grudnia – a to właśnie tego dnia będzie sprawdzane, czy masz na lokacie LUB koncie ROR 1000 zł. Środki z lokaty wrócą na konto ROR, ale do 3 grudnia trzeba zostawić w Meritum przynajmniej 1000 zł żeby otrzymać premię. Czyli po zakończeniu lokaty nie można od razu wyprowadzić wszystkich środków z Meritum Banku. To tak w ramach przypomnienia 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Wrzesień 26, 2014 o 12:58

Hej.
przeczytałem co napisałeś odnośnie warunków uczestnictwa w konkursie o Iphona, to napisałeś że Bank/Comperia da sygnał o starcie konkursu. Wtedy 5 najszybszych osób wygra telefon.
Jednak…
Przeczytałem też regulamin i w nim nie ma nigdzie mowy o tym, że Bank/Comperia da sygnał o starcie konkursu. Jest tam tylko mowa, że trzeba założyć kolatę podczas pierwszej edycji (http://www.comperiabonus.pl/meritum/regulamin/, §7, ust.3a). Jak widać edycja ≠ okresowi trwania konkursu.
Albo czegoś nie doczytałem, albo regulamin nie jest precyzyjny, albo wiesz więcej niż jest zapisane w regulaminie i sie tym z nami podzieliłeś.

Pzdr
Kuba

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 13:16

Hej Jakub,

A obejrzałeś dokładnie wideo, które jest na stronie https://jakoszczedzacpieniadze.pl/cb-2 ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Wrzesień 26, 2014 o 13:44

Hej.
Nie, nie oglądałem tego wideo w ogóle. Teraz dopiero zwróciłem na nie uwagę. Obejrzałem całe. Niemniej jednak samo video nie mówi nic ponad to co zostało już powiedziane.
Nadal nie jest powiedziane, że 1 edycja zaczyna się na „hasło: start”.
Niby sama lokata jest w porządku, jednak to co ma być mega fajne i przyciągające ludzi już jest niedopowiedziane, co może skutkować nieprawidłowościami przy rozdawnictwie.

Odpowiedz

Lucek Wrzesień 26, 2014 o 13:13

20 minut temu dostałem mailowe potwierdzenie, że konto zostało otwarte, ale po zalogowaniu się… jest tylko konto, nie ma lokaty. Próba otwarcia lokaty w systemie skutkuje wiadomością „Wybrana opcja wymaga otwarcia rachunku bankowego…”.

Co robię źle?

Odpowiedz

Lucek Wrzesień 26, 2014 o 15:08

Ok, jeśli jeszcze ktoś ma taki problem jak ja to wystarczy zadzwonić na infolinię i poprosić o zsynchronizowanie danych pomiędzy systemami. W moim przypadku zadziałało.

Odpowiedz

Radek Wrzesień 26, 2014 o 18:43

Nic. Też tak miałem. Należy poczekać na kolejną (prawdopodobnie identyczną) wiadomość.

Odpowiedz

Miro Wrzesień 26, 2014 o 13:31

A ja mam takie pytanie ? Gdzie podziała się złotówka którą się przelewa w celu autoryzacji danych do założenia konta ? Zakładałem już kilka kont internetowych on-line i zawsze 1 zł lub 1 gr którym potwierdzało się tożsamość był na koncie ?

I takie zasadnicze pytanie ? Czy czasem bank nie prowadzi tak zakładania konta aby płacić ubezpieczenie od karty?
„Niniejsze oświadczenie wywiera skutki prawne, o ile Użytkownikowi karty została wydana Karta, dla której zgodnie z Taryfą opłat i prowizji Bank oferuje ochronę ubezpieczeniową. ”

Jak chcie się konto z kartą to nie można na to się nie zgodzić. Proszę o wyjaśnienia?

I pytanie takie jak Alior przejmie Meritum to można będzie zlikwidować bezkosztowo to konto i kartę? W Aliorze ostatnio jest drogo 🙁

Proszę o wyjaśnienia Panie Michale zastanawiam się czy nie założyć jeszcze tych kont dla reszty mojej rodzinie (przenosiny z mbanku).

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 26, 2014 o 15:14

Właście przeczytałem, że Alior zamierza kupić MertiumBank. Szkoda, bo już przymierzałem się do przejścia z Alior Sync do Meritum 🙁

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 26, 2014 o 16:20

Witam, Mam pytanie dot.założenia konta.
Wypełniłam wniosek, zapłaciłam 1zł za aktywacje/potwierdzenie, jednak z konta kwota nie została ściągnięta (to już parę godz.) dlatego w dalszym ciągu nie mam potwierdzenia z banku o utworzonym koncie. Co powinnam zrobić.

Odpowiedz

Radek Wrzesień 26, 2014 o 17:16

Sprawdź o której godz. Twój bank księguje przelewy w systemie elixir. Np. tutaj http://www.money.pl/banki/elixir/

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 26, 2014 o 16:31

Panie Michale,

utworzyłem konto przez podany przez Pana link. Czy wystarczy teraz już tylko założyć
„lokatę start”?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 18:27

Hej Łukasz,

Dziękuję 🙂 Tak – wystarczy już tylko utworzyć lokatę przez system banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 26, 2014 o 18:02

Jak wygląda procedura cofnięcia zgodny na przetwarzanie danych przez Comperia? W jakiej formie i kiedy?

Odpowiedz

Adam Wrzesień 26, 2014 o 18:27

Jak ściąga się aplikację mobilną banku na telefon, bo na swoim telefonie tego nie umiem ???

Odpowiedz

Radek Wrzesień 26, 2014 o 18:49

W AppStore dla systemu iOS, Google Play dla Androida. Dla pozostałych systemów chyba nie istnieją aplikacje. Ale można od kogoś „pożyczyć” tel. z ww. systemem, zainstalować, zrobić przelew i usunąć aplikację.

Odpowiedz

Ag Wrzesień 26, 2014 o 21:35

” W momencie wyłączenia rejestracji w Promocji następuje jej zakończenie. Wcześniejsze zakończenie Promocji nie powoduje utraty prawa do skorzystania z dotychczasowych warunków Promocji przez Uczestników, którzy wzięli udział w Promocji przed jej zakończeniem.”
Czy to oznacza, że mogę złożyć wniosek o konto np. dzisiaj, mam 30 dni na założenie lokaty i nawet jeśli w „międzyczasie” promocja się zakończy, to przysługuje mi premia?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2014 o 21:41

Hej Ag,

Tak należy to interpretować 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

PIOTR Wrzesień 26, 2014 o 23:05

Nie wiem czy zrobiłem coś źle, ale chyba nie potrafię założyć tej lokaty.
Zleciłem pierwszy przelew inicjujący (na otwarcie rachunku) na kwotę 1 PLN i teraz nie wiem w jaki sposób mogę założyć lokatę, żeby środki wpłynęły bezpośrednio na lokatę.
Jak to należy zrobić? Na tą chwilę, to widzę tylko opcję przelania odpowiedniej kwoty na swoje konto w Meritum i dopiero z tego konta otwarcie lokaty ale z tego co zrozumiałem to przelew na lokatę miał być zlecony z „obcego” banku, czyż nie?

Odpowiedz

Artur Wrzesień 27, 2014 o 07:24

Cześć Piotrze,
przelew na lokatę może być z jakiegokolwiek banku. Natomiast nie wiem jak chcesz zrobić przelew zewnętrzny na lokatę skoro numer konta lokaty poznajesz dopiero z chwilą jej otwarcia?
Przelej sobie do Meritum Banku odpowiednią kwotę (taką na jaką chcesz założyć lokatę) i wtedy załóż lokatę ze swojego konta w Meritum.
Zrób to najlepiej poprzez Aplikację Mobilną Meritum Banku bo wtedy zgarniesz dodatkowe 5 zł premii 🙂
Mam nadzieje że udało mi się pomóc.
Pozdrawiam,
Artur

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 09:13

Hej Piotrze,

Niestety procedura nie jest intuicyjna. Dokładnie należy zrobić tak:

– Przelewasz pieniądze z innego banku na ROR w Meritum
– Tworzysz „Lokatę na Start” bezpośrednio w bankowości internetowej Meritum pobierając środki z ROR

I to jest jak najbardziej prawidłowa metoda.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Wrzesień 26, 2014 o 23:37

Tyle szumu o te parę złotych. Coś mi mówi, że niewielu będzie zadowolonych.
Michał możesz być spokojny, bo Ty na pewno będziesz zadowolony. Świetna robota. Gratulacje.

Odpowiedz

Miro Wrzesień 27, 2014 o 11:04

Panie Michale, czy przypadkiem jak się bierze konto z kartą to nie będzie się płacić jakiejś kwoty za ubezpieczenie karty? Cytat z rejestracji:
„4. Oświadczam, że otrzymałem i zapoznałem się z treścią Warunków Ubezpieczenia Grupowego Posiadaczy Kart. Wyrażam zgodę na przekazanie przez Meritum Bank ICB S.A. wszelkich informacji w zakresie niezbędnym przy obsłudze ubezpieczenia, którego ochroną jestem objęty, ubezpieczycielowi, z którym została zawarta umowa ubezpieczenia. Wyrażam zgodę, aby w razie zajścia zdarzenia objętego ubezpieczeniem przysługujące mi odszkodowanie zostało wypłacone do Meritum Banku ICB S.A. i zaliczone na poczet rachunku karty.*

* Niniejsze oświadczenie wywiera skutki prawne, o ile Użytkownikowi karty została wydana Karta, dla której zgodnie z Taryfą opłat i prowizji Bank oferuje ochronę ubezpieczeniową. „

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 19:46

Hej Miro,

Nic mi o tym nie wiadomo, by wiązało się to z jakimikolwiek dodatkowymi opłatami.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 29, 2014 o 14:09

W tym regulaminie ubezpieczenia karty jest napisane:
„Rozdział 7. Składki
4. Składki z tytułu ubezpieczenia Posiadaczy kart/Użytkowników kart
pobierane są od Posiadacza rachunku, dla kart, które na dzień
naliczenia składki były aktywne.”
W TOiP jednak stoi:
„VISA Basic (karta do Prostego Konta Osobistego)
Opłata za obsługę i ubezpieczenie karty miesięcznie 0 zł”

Czyli IMO po prostu należy uważać na zmianę TOiP i w przypadku takowej należy z karty lub wspomnianego ubezpieczenia zrezygnować.

Odpowiedz

tomek Wrzesień 27, 2014 o 11:16

Gdzie mozna zobaczyc parametry konkursowej lokaty na czas? Czy bedzie to lokata na rok z 2%?:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 19:48

Hej Tomek,

Na razie nie są znane parametry tej lokaty. Ale wiesz… regulamin mówi wyłącznie o założeniu lokaty na czas i nie mówi o konieczności jej utrzymania. Czytając literalnie regulamin, to można ją założyć i zerwać i będzie to spełniało warunki.

AKTUALIZACJA: lokatę na czas także trzeba utrzymać przez co najmniej 1 miesiąc.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kinga Wrzesień 27, 2014 o 12:18

Hej!

Jak wygląda sprawa z przelewami inicjującymi, jeśli miałby one zostać wykonane dla 2 osób z ich 1 konta (są współwłaścicielami)? Czy byłaby tu możliwość, np. dosłania potwierdzenia (np. wyciągu) mailem do Meritum, żeby potwierdzić, że obie osoby są właścicielami tego konta? Ostatnim razem, przy promocji BGŻ tak właśnie było.

Pozdrawiam,
Kinga

PS Moje konto czeka już tylko, aż dojdzie na nie przelew po weekendzie 😉

Odpowiedz

katarzyna Wrzesień 27, 2014 o 20:31

Witaj, dzięki Tobie założyłam poprzednio 2 lokaty z bonusem, teraz chcę także założyć lokatę swoim rodzicom, mają oni jednak wspólne konto i nie wiem jak się za to zabrać, w komentarzach doczytałam, że może założyć 1 osoba, no ale czy dane będą się zgadzać ?? jak to ma się do kont wspólnych
będę wdzięczna za radę

Odpowiedz

Natalia Wrzesień 28, 2014 o 12:17

też się nad tym samym zastanawiam.. próbował ktoś?

Odpowiedz

Magdalena Wrzesień 27, 2014 o 13:03

Witam,
Warunek o tych samych danych musi być spełniony w 100%? Mam na myśli to że mam nazwisko dwuczłonowe. Konto osobiste mam aktualnie w mbanku, gdzie nie zaktualizowałam swych danych. Powiem szczerze, że nie chciało mi się, ponieważ gdy pojechałam do oddziału stacjonarnego wymagali ode mnie aktu ślubu, co wydało mi się śmieszne, skoro mam nowy dowód osobisty:/
Moje pytanie, czy lepiej podać przy zakładaniu lokaty w meritum nazwisko jednoczłonowe? Jest to jakoś weryfikowane z dowodem osobistym?
Pytam bo w tej sytuacji wychodzi na to, że operacja jest dla mnie nie możliwa gdybym przy otarciu lokaty podała aktualne dane, a dokonała przelewu z konta gdzie są stare dane.
Mam nadzieję, że to co napisałam jest w miarę zrozumiałe.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 19:54

Hej Magdalena,

Nie wiem niestety jak to działa w przypadku nazwisk dwuczłonowych. Polecam bezpośredni kontakt z infolinią banku – http://meritumbank.pl/kontakt.html

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 27, 2014 o 20:17

Proponuję podać dane takie, jak w banku, z którego zrobisz przelew. Czyli jednoczłonowe. Dowodu nie sprawdzają.

Odpowiedz

Magdalena Wrzesień 28, 2014 o 13:26

Dziękuję za Wasze odpowiedzi, w poniedziałek spróbuję to jakoś rozwiązać.

Odpowiedz

Ania Wrzesień 27, 2014 o 14:48

Witaj Michał,
czytam Cię już od roku i jestem zachwycona Twoimi artykułami, pomysłami i wiedzą, z którą dzielisz się z czytelnikami. Nie należę do „komentatorów internetowych” 😉
i to mój pierwszy komentarz, ponieważ mam do Ciebie pytanie: czy w promocji z comperii mogą brać udział osoby, które założyły lokatę sierpniową z expandera? Ja należę do tego grona i nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy w takim razie załapię się na bonus. Mam wątpliwości, gdyż expander zakładał lokatę właśnie w Meritum aczkolwiek z tego, co mi wiadomo nie było to konto – co nie powinno dyskwalifikować przy bonusie. Nie mam jednak 100% przekonania zatem czy mogę prosić Cię o odpowiedź, co o tym sądzisz?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 19:58

Hej Ania,

Wygląda mi na to, że lokata sierpniowa Expandera to była wyłącznie lokata w Meritum – bez konta ROR. W takim razie spełniasz warunki obecnej promocji i możesz w niej uczestniczyć. Bank już potwierdził (pisałem o tych w komentarzach wyżej), że jeśli ktoś miał u nich tylko lokaty, to jak najbardziej kwalifikuje się do promocji z Comperią i otrzymania bonusu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jan Grudzień 11, 2014 o 08:15

Potwierdzam, miałem lokatę Jesienną w Ekspanderze, założyłem ją kilka dni po założeniu lokaty w 55+5, więc przez kilkadziesiąt dni istniały w meritum równolegle. Czytałem regulamin i nie widziałem przreciwwskazań. Kilka dni temu otrzymałem email z Comperia z informacją, że dostanę premię za 55+5.

Odpowiedz

Adrian Wrzesień 27, 2014 o 15:39

Dziękuję Michał za podpowiedź gdzie ulokować trochę oszczędności. Wniosek wypełniłem i już niedługo wpłacę pieniądze. Mam dużą nadzieję , że uda mi się wygrać którąś z Twoich nagród 🙂 Pozdrawiam Cię i życzę dalszych sukcesów 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 19:58

Dziękuję Adrian i życzę powodzenia w konkursie 🙂

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 27, 2014 o 18:01

Cześć,
dziękuję Michale za ten artykuł! 🙂

Mam pytanie odnośnie czasu. Jeśli konto założyłem wczoraj, to do kiedy najpóźniej mogę założyć lokatę? Czy to wspomniane wcześniej w komentarzu 30 dni od założenia lokaty?

Lokata w IDEA kończy mi się 10.10.14 i nie wiem czy czekać na zwrot środków z tej lokaty, by przelać je na konto, a później lokatę w MERITUM, czy też od razu założyć lokatę już teraz.

Tomek

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2014 o 19:59

Hej Tomek,

Meritum Bank twierdzi, że lokatę na start możesz założyć do 30 dni od dnia złożenia wniosku. Czyli jeśli zrobisz to tuż po 10 października, to powinieneś spełnić warunki promocji 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 27, 2014 o 23:52

Cześć Michał,
Założyłem lokatę z wykorzystaniem Twojego linka. Niestety po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 PLN. Dostałem maila zwrotnego od banku, że dane nadawcy nie zgadzają się z danymi we wniosku. Zdziwiłem się bardzo i postanowiłem to wyjaśnić. Okazało się, że w banku z którego wykonywałem przelew faktycznie wkradła się literówka w moich danych osobowych, a konkretnie w nazwie ulicy. Dosłownie jedna literka była „przekręcona” co prawdopodobnie było przyczyną odrzucenia wniosku o założenie konta. Bank zwrócił tę kwotę i poprosił o ponowny przelew. Dane osobowe w moim banku już zaktualizowałem, ale niestety jest problem. Podczas składania wniosku zaznaczyłem opcję przelewu tradycyjnego jako inicjującego otwarcie rachunku ROR w meritum banku, podając numer mojego konta oszczędnościowego jako tego, z którego przyjdzie przelew. Rozumiem, że nie mogę wysłać przelewu weryfikacyjnego z innego rachunku, którego jestem właścicielem np. z mojego ROR. W takim razie muszę poczekać jeszcze kilka dni i ponownie wykonać przelew w październiku bo drugi przelew w jednym miesiącu z konta oszczędnościowego będzie mnie kosztował 10 zł 🙂 Z tego co mi wiadomo to mam 14 dni na wykonanie tego przelewu więc zdążę 🙂 Mam też nadzieję, że pomimo tych problemów nadal będę brał udział w promocji i nie muszę już wypełniać kolejnego wniosku z comperii? Swoją drogą bardzo skrupulatni są, bo mogli już przymknąć oko na tę literówkę skoro wszystkie inne dane się zgadzały. Literki były tak przekręcone, że to od razu wiadomo, że jest to błąd bo taka nazwa w języku polskim nie występuje…ehhh

Odpowiedz

Szasunek Wrzesień 28, 2014 o 09:28

To nie skrupulatność tylko działanie automatycznego systemu księgującego przelewy inicjujące. Skoro nie podpisujesz umowy w formie papierowej to dane muszą być identyczne z tymi które podajesz we wniosku, a poprzez literówkę nie mogą być identyczne.

Odpowiedz

Damian Wrzesień 28, 2014 o 12:30

Witam,
Czy od wynagrodzenia otrzymanego z programu afiliacyjnego Comperii odprowadza się podatek – konto partnera zarejestrowane na osobę fizyczną. Jakie jest wynagrodzenie dla partnera?

Odpowiedz

Comperia Październik 30, 2014 o 13:33

Witaj Damian,

Kwoty premii otrzymanych w Promocji podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 nr 14, poz. 176 ze zm.). Zwolnienie to nie dotyczy premii otrzymywanych przez Uczestnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 28, 2014 o 16:29

Witaj Michale, Dzięki za kolejny świetny wpis. Jedyne co mi w nim brakuje to instrukcja zamknięcia konta w Meritum po zamknięciu lokaty 😉

Pozdrawiam serdecznie i obiecuję 2 krotne skorzystanie z linka 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 15:29
Mateusz Wrzesień 28, 2014 o 16:57

Uff przeczytałem komentarze i odpowiedzi. Mam spostrzeżenie abyście drodzy piszący CZYTALI ZE ZROZUMIENIEM. Może czasami trzeba wolniej, może dwa razy, ale około 40% naiwnych, śmiesznych i zwyczajnie niepotrzebnych pytań możnaby uniknąć. (Nie traktujcie tego jako zarzut, po prostu zastanówcie się kilka minut po przeczytaniu regulaminu, a jeszcze przed napisaniem pytania na które odpowiedź jest dwie linijki wyżej). Michał: gratuluję cierpliwości 🙂

Odpowiedz

Marta Wrzesień 28, 2014 o 21:38

Chętnie wziełabym udział w loteri na iPhone ale nie posiadam smartphona więc premia 5zł jest niedostępna i lokata zakładana mobilnie też. Swoją drogą to mi by się przydał iPone a nie tym którzy już go mają taki paradoks.
pozdrawiam

Odpowiedz

Magda Wrzesień 28, 2014 o 22:03

Michał, a co byś polecał tzn. jaką lokatę na 100 000 zł? Dzięki wielkie za cenne rady. Lokata założona z Twojego linka 🙂 A będą dwie – jutro mąż.

Odpowiedz

Ania Wrzesień 28, 2014 o 23:41

Hej Michał,

Zgodnie z regulaminem wpłacone środki na lokacie na czas należy utrzymać co najmniej przez jeden miesiąc a nie jak piszesz powyżej, że można ją założyć i zerwać i będzie to spełniało warunki.
Pozdrawiam 

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 09:22

Hej Aniu,

Racja! Moje przeoczenie! Dziękuję.

Pozdrawiam

Odpowiedz

FASTLANE Wrzesień 29, 2014 o 00:34

Michał czytałeś książkę FASTLANE – MJ DeMarco.
Jakby tak spojrzeć z boku.. robisz dokładnie to, co wszyscy krytykowani tam GURU. Dajesz porady typu Slowlane, natomiast sam poruszasz się mapą Fastlane.

Wszyscy tutaj są sponsorami Twojego nadchodzącego sukcesu. Jaką masz dla nas radę? 120zł z lokaty to jest TO? Otrzymasz dwukrotnie więcej z afiliację, jeśli taką lokatę z Twojego linku założy ledwie 4 osoby.
Nie mam nic do sukcesu, który Ci się należy. Stożyłeś świetny blog.

Jeśli ktoś do dzisiaj nie dbał o swoje finanse, ten blog mu pomoże, zacznie mniej wydawać, pewnie gdy będzie to robił – przypomni sobie o jakiejś wskazówce i zrobi to mądrzej. Nie oszukujmy się jednak – co do kwestii gromadzenia kapitału, (włączam proroka 🙂 ) co jakiś czas np. 2 miesiące będziesz polecał jakąś lokatę/swoją książkę/własny videokurs/whatever. Czytelnicy „powierzając” Ci swoje pieniądze przez najbliższe 5 lat zarobią średnio ok. 2500zł.
Ty przez ten okres poważnie rozważysz ogłoszenie emerytury jako że 3 MLN PLN z chęcią wywróżę Ci w okresie najbliższych 3 lat 🙂

Puenta: Jeśli komuś chciało się doczytać do tego momentu to gratuluję. Mało kto słucha zbuntowanej owcy w jednogłośnym tłumie.
Prawdziwa Puenta: zadbaj o to, aby najbliższe lata dały Ci coś extra! I pamiętaj, że 2500zł w 5 lat nie jest extra 🙂

PS. Wszystkie wpisy na tym blogu są o jedną ligę wyżej w stosunku do rynkowych oczekiwań. Michał robi różnicę.

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 29, 2014 o 08:11

Wszystko ok – tylko po co piszesz o efektywnej stopie oprocentowania 40% w takim przypadku (długo się nagłowiłem o co chodzi).podczas gdy premię dostajesz raz i przecież „efektywnie” w roku nie osiągniesz takiego poziomu… wg mnie to naciąganie … przecież odniesienia do innych produktów to nie zmiania… post wygląda jak reklama z punktami małym druczkiem

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 29, 2014 o 09:16

Hej Michał 🙂
Pytanie jak to jest z wycofaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych? Czy można wycofać zgodę na przetwarzanie zarówno z Meritum przy likwidacji konta jak i z Comperii? Jeśli tak to w jaki sposób? Czasem warto wycofać zgodę na przetwarzanie ponieważ z czasem ilość telefonów i maili zapiera dech w piersiach 😉

Odpowiedz

Comperia Październik 30, 2014 o 13:43

Witaj Tomek,

Oczywiście. W regulaminie jest zawarte „Uczestnik może w każdym czasie cofnąć wyrażoną zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych”.

Pamiętaj jednak, że wysyłamy do uczestników jedynie ważne maile. Dzięki tym wiadomościom będziesz na bieżąco z najlepszymi promocjami, w tym nowymi edycjami Comperia Bonus!

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Kuba Wrzesień 29, 2014 o 11:25

Założone.
Tak mnie tylko zastanawia co się stało z tym 1 zł, które posłużyło do założenia konta? 🙂
Mam w wychodzących z banku, ale już nie pojawia się na koncie w Meritum. Czyżby ukryta opłata w postaci 1 zł (no chyba, że ktoś więcej wpłacił)? Wahałem się czy nie wpłacić od razu 1000 zł, tak jak to się robiło przy zakładaniu lokaty w BGŻ Optima . Dobrze, że jednak się zdecydowałem na 1 zł.

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 29, 2014 o 11:39

Kuba pojawi ci się na koncie w Meritum jak zaksięgują, nie miej obaw 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 12:31

Hej Kuba,

Hej Kuba,

1 zł powinno pojawić się na nowo otwartym koncie w Meritum Banku. Jeżeli tej złotówki nie będziesz widział na swoim koncie (proponuję z dzień poczekać), to jest to podstawą do złożenia reklamacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 29, 2014 o 11:33

Czy ta złotówka z przelewu autoryzacyjnego wraca na konto z którego została wysłana czy zasila nowo utworzony rachunek i można ją wykorzystac do przelewu mobilnego jako warunku otrzymania dodatkowej premii?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 12:30

Hej Marcin,

1 zł powinno pojawić się na nowo otwartym koncie w Meritum Banku. Jeżeli tej złotówki nie będziesz widział na swoim koncie (proponuję z dzień poczekać), to jest to podstawą do złożenia reklamacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ela Wrzesień 29, 2014 o 12:58

hej Michal nie mam zadnego konta w banku, nigdy nie lokowałam tak pieniędzy,ale w dzisiejszym swiecie widze ze tak dluzej się nie da…wszyscy mowia o placeniu rachunkow przez internet,chcialabym chociaż to zacząc robic..ale żeby za to bank nie pobieral oplat..czy jest cos takiego?cos zebym raz w miesiącu wplacila jakąs kase i rachunki zebym oplacala przez internet a nie latac na poczte..ale zebym miała czytelny wgląd na co przelalam i najważniejsze za prowadzenie zebym nie placila nic…

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 30, 2014 o 19:44

Hej Ela,

Jest trochę banków, które za prowadzenia konta oraz wydaną do nich kartę nie pobierają opłat. „Proste Konto Osobiste” w Meritum Bank – jest właśnie takim kontem. Ja osobiście nie mam do niego zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Wrzesień 29, 2014 o 13:32

Założyłem konto, ale dalej nie wiem, jak z tą lokatą. Mam po prostu z poziomu konta założyć tę lokatę? Bo w serwisie online mam tam baner reklamowy do jakiejś lokaty, ale oproc. na 4%, a w tej promocyjnej mamy 5%, więc nic z tego nie rozumiem.
Tak samo te dane na Comperii. Trzeba tam wejść przez jakiś link z bloga czy bezpośrednio od nich ze strony?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 30, 2014 o 19:42

Hej Radek,

Lokatę zakładasz z systemu bankowości elektronicznej Meritum. Wiem, że „Lokata na start” pojawia się tam z pewnym opóźnieniem w stosunku do założenia konta. Sprawdź może jeszcze raz czy możesz ją już założyć.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta Wrzesień 29, 2014 o 13:57

25.09.2014 wypełniłam formularz rejestracyjny i do tej pory nie otrzymałam żadnego maila zwrotnego, efekt nie mogę założyć lokaty. Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Pozdrawiam,
Marta

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 14:12

Hej Marta,

1) Sprawdź proszę w spamie. A jeśli nie ma…
2) Skontaktuj się z [email protected] podając e-mail oraz to kiedy się rejestrowałaś.

Powodzenia

Odpowiedz

Karol Wrzesień 30, 2014 o 12:49

Ja niestety też mam taki problem. Wniosek nadany 28.09., jak na razie cisza. Wysłałem właśnie maila na [email protected]. Może coś to przyspieszy..

Odpowiedz

Seweryn Wrzesień 29, 2014 o 14:36

Dziękuje Ci Michał za info dotyczące promocji.

Tak się składa, że właśnie wypłaciłem pieniądze z poprzedniej promowanej lokaty BGŻ Optima. Mój zarobek to 88,16 zł w 3 miesiące. Czy to mało za minimum wysiłku?, Ja uważam że niezły wynik. Poprzednia promocja została rozliczona zgodnie z zapewnieniami Comperii, także z całą pewnością skorzystam z nowej. Grunt to powiększać oszczędności i na to właśnie liczę. A może przy okazji wygram iPhona.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Wrzesień 29, 2014 o 17:03

Wszystko super, ale nie mam stałego adresu zameldowania, więc według Meritum nie mogę założyć nawet konta, nie mówiąc już o lokacie….
Jest na to jakaś rada?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 18:18

Hej Doroto,

Nie mam zielonego pojęcia co dzieje się w takiej sytuacji. Najlepiej zweryfikować to bezpośrednio na infolinii banku. Ja wysyłam to pytanie z prośbą o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 09:45

Hej Dorota,

Mam odpowiedź z banku:

„Niestety w przypadku braku adresu zameldowania konto można otworzyć tylko w placówce.”

Czyli krótko mówiąc nie mając adresu zameldowania nie możesz wziąć udziału w promocji Comperia Bonus bo tu cały proces jest online.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Październik 1, 2014 o 10:29

Dzięki za odpowiedź. Chociaż bardzo szkoda, że nie można skorzystać z takiej fajnej okazji.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Wrzesień 29, 2014 o 18:07

Mam pytanie. Założyłam konto. Rozumiem, że teraz muszę przelać pieniądze na konto i otworzyć lokatę. Tak? Myślałam, że lokata razem z kontem się zakłada.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 18:17

Tak Moniko. Teraz musisz przelać pieniądze na ROR w Meritum i założyć lokatę na start po zalogowaniu do ich systemu.

Odpowiedz

Artur Wrzesień 29, 2014 o 19:40

Witam, mam już konto i założyłem lokatę, ale termin jej zakończenia to 29.11 a tymczasem środki na koncie lub lokacie trzeba utrzymać min. do 3.12 Czy to znaczy że nie załapię się na bonus skoro lokata kończy się przed 3.12?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 19:44

Hej Artur,

Wystarczy utrzymać 3.12 saldo 1000 zł na ROR po zakończeniu lokaty. Regulamin mówi, że kwota powinna się znajdować na lokacie lub na ROR.

Po prostu nie spiesz się bardzo z wytransferowaniem tych pieniędzy z Meritum.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Yelon Wrzesień 29, 2014 o 20:32

Krótkie pytanie, jako ze i tak sie nosilem z zamiarem przejscia do Meritum. Czy konto ROR ktore trzeba otworzyć wraz z lokatą to jest to samo konto ktore ma darmową obslugę kart i darmowe wypłaty z bankomatów? (proste konto osobiste)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2014 o 20:43

Hej Yelon,

Tak – jest to dokładnie to samo konto.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Yelon Wrzesień 29, 2014 o 20:54

Hej Michał, dzięki!

Odpowiedz

Monika Wrzesień 30, 2014 o 09:39

Część Michał

Dzięi Toie zaczęłam przenosić moje skromne oszczędności między bankami żeby na nich zarobić trochę więcej niż na swoim koncie oszczędnościowym. Dzięki Ci za to 🙂 Wczoraj natomiast przyszedł do mnie newsleter z grupona z możliwością zakupienia kodu i założenia konta oszczędnościowego w BGŻ + 100 zł premi za trzymanie 3 tyś do 25.11.
link do grupona poniżej:

http://www.groupon.pl/oferty/trojmiasto/bgzoptima/45389933

Co o tym sądzisz?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 30, 2014 o 19:41

Hej Monika,

Dobra propozycja. Odpowiadałem już w komentarzach powyżej i poniżej też 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 30, 2014 o 11:35

Witaj Michale,

Skorzystałam z Twojego linku, dzięki za takie akcje:) Malkontenci zawsze znajdą jakieś ale, jednak sądzę, że warto schylić się nawet po taką kwotę.

Mam jeszcze jedno pytanko a propos wspomnianych we wcześniejszych linkach promocji: grupera Lokata Happy 5% w Idea Banku i grupona konto oszczędnościowe BgżOptima z premią 100zł, czy mógłbyś podpowiedzieć, której należy się większa uwaga i ulokowanie kolejnych oszczędności? Przejrzałam obydwie, ale Twoje zdanie będzie kropką nad „i” 🙂
Dzięki i pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 30, 2014 o 12:26

Hej Kasiu,

Jeśli dla obu banków byłabyś klientką spełniającą warunki promocji (nową), to warto skorzystać z obu 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 30, 2014 o 12:33

Jak założysz lokate happy z premia i meritum przy 10000 dzielac je w w proporcjach happy 8tys meritum 2 tys zarobisz ponad 200 zl

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 30, 2014 o 12:38

Dziękuję Marcinie za podpowiedź 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 30, 2014 o 12:37

🙂 hmm dyplomatycznie 🙂 owszem, spełniam warunki obydwu, może to i słuszny trop.
Gdybyś jednak znalazł chwilkę i miał ochotę porównać obydwie, pod kątem, która lepsza? większa zamrożona kwota (3tys.) – większa premia (100zł), czy 1tys. i połowa premii, ale np. mąż również zakłada…? To byłyby cenne wskazówki dla tych, którzy chcą lub mogą wybrać tylko jedną 🙂
Dzięki!
A ja chyba skuszę się faktycznie na obydwie 🙂

Odpowiedz

Dorota Wrzesień 30, 2014 o 17:22

Witaj.
Czy jeśli obecnie wpłaciłam tylko 1 zł na założenie lokaty jest ona już aktywowana czy dopiero będzie jeśli przeleję 1000 zł ?
Zablokowałam dostęp do konta internetowego i nie mogę teraz go odblokować ponieważ Pani zadaje mi kilka pytań i na któreś z tych odpowiedz jest błędna m.in
Czy posiada Pani kartę kredytową nie
Czy posiada pani lokatę w naszym banku odpowiedziałam tak ale narazie mam tylko 1zł na tym koncie. Czy tutaj podaję błędną odpowiedź?
Dziekuję za pomoc.

Odpowiedz

Borsuk Wrzesień 30, 2014 o 19:59

O widzę że ciekawe przypadki tu mamy… Lata komuny zrobiły swoje, u niektórych poziom edukacji finansowej wynosi zero, Michał sporo pracy dla Ciebie, a przy okazji i zysków z takich owieczek 🙂 Naprawdę świetny blog, mega wartościowy kontent a i monetyzacja przyzwoita! Gratulacje!

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 30, 2014 o 20:45

A ja mam pytanie czy ktoś miał problem, że złożył wniosek kliknął aktywację i nie dostał drugiego e-maila?? Co mam zrobić ??

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 09:37

Hej Piotr,

Jak rozumiem złożyłeś już wniosek bankowy i nie otrzymałeś maila z banku. Jeśli tak, to proponuję telefon na infolinię banku http://meritumbank.pl/kontakt.html z informacją o tym i z tego co mówili inni po takim kontakcie oni jeszcze raz wysyłają takiego maila.

Pozdrawiam

Odpowiedz

piotr Wrzesień 30, 2014 o 23:56

hmm… poszedłem do banku.. ( wybacz) założyć konto pod lokatę… może nie czytałem zbyt wnikliwie, ale kazano mi założyć konto ROR a tu okazuje się że przez internet ( linkując z twojego bloga;) ) wnioskuję i o ROR i lokatę. jak z tego wybrnąć bo na koncie założonym przez oddział. złotówka sie nie pokazuje za to moge sie zalogowac.. natomiast poprzez wnioskowane konto przez internet. zalogować już sie nie moge, a tu właśnie wpłaciłem tą złotówkę. zdrówko!

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 09:39

Hej Piotr,

Nie do końca rozumiem jak wyglądała sekwencja zdarzeń. Najpierw założyłeś konto online (przez mojego bloga) a potem poszedłeś do oddziału założyć je jeszcze raz? Czy jakoś inaczej? Jeśli założyłeś w pierwszej kolejności konto w oddziale, to nie możesz już skorzystać z promocji opisywanej na blogu, bo masz już konto ROR w Meritum i nie jesteś nowym klientem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

piotr Październik 1, 2014 o 10:44

poszedłem wypytać się do banku… gdzie też po instrukcji przedstawiciela banku założyłęm rachunek celem wpisania sie późniejszego na ową lokatę z bonusem przez internet, o czym informowałem przedstawiciela banku, bo tak tez tylko moge uzyskać premię 55zł. po czym wchodząć na comperiabonus… okazuje sięże składam wniosek nie tylko na lokatę ale również na ROR.. i jak już w tej chwili sie okazuje wniosek tez został odrzucony… z tego co piszesz w takim razie przedstawiciel banku w oddziale zrobił mnie w …. Czy da się to jakoś odkręcić?
to bardzo źle świadczy o tym banku. zresztą sama placówka już odstrasza, bo wygląda jakby pracownicy byli aktorami, którzy czekają na sygnał żeby spakować manatki i 5 min zlikwidować oddział, a wyposażenie jest gorszej jakości niż u mnie w ( przeciętnej) firmie.

Odpowiedz

Karina Październik 1, 2014 o 01:30

Cześć,
już pisałam powyżej, że mam problemy z założeniem konta w Meritum Bank. Niestety, problemy nie minęły. Konto w dalszym ciągu nie zostało aktywowane. Pracownicy infolinii nie podali mi żadnej konkretnej przyczyny. Trwa to już 6 dni. Złożyłam reklamację, którą będę rozpatrywać przez kolejne 10 dni. 15 minut na założenie konta to bujda zatem. Rozumiem, że może to potrwać np. godzinę, ale tydzień prawie i bez informacji, kiedy to w końcu nastąpi?

Michał,
polecasz konto w tym banku, ale coś jest nie tak. Rozumiem, że ogólnie możesz być zadowolony z prowadzenia tam rachunku i pewnie jest wszystko ok. Jednak przy obecnej akcji z promocją lokaty najwyraźniej bank się nie wyrabia. Z komentarzy wnoszę, że nie tylko ja mam problemy…chociaż niektórzy mają problem z rozróżnieniem procesu zakładania konta od zakładania lokaty (ludzie, ta 1zł, którą przelewacie zasila konto, nie lokatę), więc może po prostu nie potrafią jeszcze zdiagnozować swojego problemu.
Najgorsze jest to, że dzwonię codziennie na infolinię i nikt nie jest w stanie udzielić mi żadnej odpowiedzi na pytanie co się dzieje z moim wnioskiem.

pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 09:42

Hej Karina,

Przykro mi to słyszeć. Przy każdej tego typu akcji powodującej „pospolite ruszenie” zdarzają się niestety i takie wpadki, jak w Twoim przypadku. Jeśli masz numer tego wniosku, to wyślij go proszę na [email protected] i do mnie na [email protected]. Może uda się coś przyspieszyć innym kanałem niż infolinia.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bartek Październik 1, 2014 o 08:23

Cześć,
Moje pytanie dotyczy tego co zrobić żeby nie stracić szansy na premię, gdy otrzymało się maila od meritum o niewłaściwym przelewie potwierdzającym (musiałem błędnie uzupełnić dane). W mailu od Meritum napisane jest aby złożyć nowy wniosek ale w jaki sposób to zrobić aby nie stracić premii ? Czy wejść na stronę meritum banku i tam złożyć wniosek? czy od nowa cała procedura od kliknięcia w link na blogu Michała?
z góry dziękuję za odpowedź i pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 09:52

Hej Bartek,

W tym komentarzu dokładnie opisałem całą procedurę działania w takim przypadku: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-145925

Powodzenia i pozdrawiam

Odpowiedz

Katarzyna Październik 1, 2014 o 09:00

Czy bardziej ogarnięci mogą mi podpowiedzieć, czy tę aplikację mobilną mogę ściągnąć na tablet zamiast smartfona, że dokonać tej jednej transakcji?

Odpowiedz

Łukasz Październik 1, 2014 o 09:10

Cześć Michał,

chciałbym zapytać, czy ten bonus w wysokości 5 zł otrzymuje się za przelew przez aplikację mobilną do kogokolwiek? Mogę nawet wysłać kilka złotych na swoje konto w innym banku? A może wystarczyło, że założyłem lokatę przez tę właśnie aplikację. Proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 09:54

Hej Łukasz,

Tak – dowolny przelew z aplikacji mobilnej załatwia sprawę. To czy otwarcie lokaty traktowane jest jako przelew – tego nie wiem, ale się dowiem i dam znać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 10:43

Hej Łukasz,

Mam już odpowiedź z banku: tak – założenie „lokaty na start” przez aplikację mobilną spełnia wymóg do otrzymania dodatkowej premii w postaci 5 zł 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wiktoria Październik 1, 2014 o 09:43

Witam,
Mam pytanie. Ciągle się waham, bo jakoś tak z natury jestem nieufna i wolę wszystko sprawdzić sto razy zanim komuś powierzę moje pieniądze. Czy na pewno Meirtum Bank można ufać? Konto osobiste na świetnych warunkach, fajne oprocentowanie na lokatach, tylko czy to nie jest trochę podejrzane? W sumie skąd mam wiedzieć, że nie jest to coś w stylu Amber Gold?

Z góry dzięki za odpowiedż 🙂

P.S. Michał – świetny blog, niedawno natrafiłam na niego przez przypadek i czytam z podziwem twoje artykuły. Na razie jestem na początku, ale mam zamiar przeczytać wszystkie :))

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 10:11

Hej Wiktoria,

Meritum Bank jest objęty takimi samymi gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), jak każdy inny bank w Polsce. W tym sensie jest równie bezpieczny. Jest to bank, a nie instytucja bankopodobna (parabank), jak to miało miejsce w przypadku Amber Gold.

Reasumując: nie masz się czego obawiać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wiktoria Październik 1, 2014 o 10:17

W takim razie na pewno się zastanowię. Póki co konto miałam w ING, ale warunki i oprocentowania zaczynają mnie denerwować i myślę o otworzeniu konta w innym banku. A Meritum ma właśnie najbardziej korzystną ofertę konta osobistego.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam !

Odpowiedz

Aneta Październik 1, 2014 o 10:06

Witam!
Wczoraj założyłam konto, przesłałam złotówkę, wszystkie maile od meritum dostała, kody itp więc konto mam!!! Tyle że ciągle widnieje na nim bark środków zarówno tej pierwszej złotówki jaki i kasy na lokatę którą wysłałam dziś rano. Przez to nie mogę otworzyć lokaty a i trochę się niepokoje czy moje oszczędności aby w próżni nie zawisły. czy może to tyle trwa? Proszę o pomoc i pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 10:12

Hej Aneta,

Jeśli dzisiaj przelałaś pieniądze z innego banku, to poczekaj do końca dnia i wtedy zaloguj się do Meritum i spróbuj założyć lokatę. Jeśli zrobisz to jutro rano, to także nie będzie problemu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Aneta Październik 1, 2014 o 10:16

Dziękuje!!

Odpowiedz

Basia Październik 1, 2014 o 10:25

Ja mam już dosyć pko a konto w meritum coraz bardziej mi się podoba nie interesują mnie dodatkowe nagrody wystarczy abym miała konto na dogodnych warunkach.

Odpowiedz

Anka Październik 1, 2014 o 11:08

Hej Michał, mam kilka osób, które zgodziły się abym założyła sobie na ich danych osobowych konta i lokaty. Pisałeś, że emaile muszą być różne dla wszystkich kont a orientujesz się może jak to się ma do nr telefonu? Czy też muszą być różne ? Może to śmieszne pytanie, ale jak otworzę kilka kont i lokat to lepiej mi będzie połapać to z jednym nr telefonu. pozdrawiam

Odpowiedz

Miłosz Październik 1, 2014 o 13:53

To chyba jakiś żart… Przecież trgo typu działanie to przestepstwo – zakładanie kont na inne osoby…. Dziwi mnie do czego można sie posunąć aby zyskać pare złotych…

Odpowiedz

Natalia Październik 1, 2014 o 11:19

Michale,
czy wiesz jak wygląda założenie tej lokaty dla osób, które maja konto w innym banku wspólne? małżonkowie
Co z przelaniem tej 1 zł do potwierdzenia danych? Można z tego samego konta przelać 1 zł w imieniu dwóch różnych osób?
Co wtedy wpisywać w dane?

Odpowiedz

Anita Październik 1, 2014 o 11:42

Mam pytanie, czy ROR otwierany jest przy zakładaniu lokaty czy najpierw należy założyć konto, a potem zarejestrować się na stronie Comperii i założyć lokatę? A jeśli jednocześnie (ROR + lokata, po rejestracji w Comperii), to czy przechodząc przez Twój link i stronę Comperii, będzie możliwość wprowadzenia kodu polecającego przy zakładaniu konta?

Odpowiedz

Anita Październik 1, 2014 o 12:33

Mam pytanie, jak wygląda proces zakładania lokaty przez stronę Comperii? Chodzi mi o to czy najpierw mam założyć konto, a potem zarejestrować się na Comperii i założyć lokatę, czy od razu przejść przez linki Comperii, już przy zakładaniu konta? Jeżeli druga opcja – założenie konta osobistego + lokaty poprzez Comperię – to czy przy wypełnianiu wniosku istnieje możliwość wpisania kodu polecającego osoby, która już ma konto w Meritum?

Odpowiedz

Anita Październik 1, 2014 o 12:35

to jest to samo pytanie co powyżej, przepraszam za powtórkę, miałam problemy ze stroną i nie widziałam, że już poprzedni komentarz się dodał

Odpowiedz

Marzena Październik 1, 2014 o 13:18

Michał help!
Zgarnęłam bonus Comperii za BGŻ Optima. Dziś chciałam założyć lokatę w Meritum (też przez Twój link) i już na pierwszej stronie (po podaniu podstawowych danych) pisze mi: „Operacja się nie powiodła: W promocji można wziąć udział tylko raz”.
Nosszz…brałam udział, ale w promocji z BGŻ, dlaczego teraz mnie dyskwalifikują?
PS W Meritum nie miałam nigdy żadnego rachunku.

Odpowiedz

Paweł Październik 1, 2014 o 13:37

Spróbuj otworzyć stronę Comperii w Chrome w oknie incognito, może to pomoże.

Odpowiedz

Marzena Październik 1, 2014 o 13:59

Zawsze z przygodami. Już poradziłam. Przepraszam, że zaśmiecam Ci komentarze 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 15:22

Hej Marzena,

Wyślij e-mail na adres [email protected] podając swój adres e-mail. Naprawią dla Ciebie ten problem 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sonia Październik 1, 2014 o 14:35

Cześć Michał,
dzięki za polecenie lokakaty – chcę skorzystać.

Mam jedno pytanie. Ostatnio była mowa, że Meritum ma być przejęte przez Aliora. Czy może mieć to wpływ na tą lokatę?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 14:43

Hej Sonia,

Dziękuję za pytanie. Po pierwsze: bank nie może ot tak sobie zmienić warunków lokaty. Po drugie: ta lokata szybciej Ci się skończy niż odnotujemy jakikolwiek skutek ewentualnego przejęcia przez Aliora. Dla jasności: to, że Alior mówi „chcę przejąć Meritum” nie oznacza jeszcze, że ten scenariusz nastąpi albo że zaistnieje w tym roku 🙂

Moim zdaniem – bez względu na decyzję ma to zerowy wpływ na tę lokatę.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Październik 1, 2014 o 15:51

Hej Michał.
Próbowałem kontaktować się z Comperią odnośnie lokaty dodatkowej „lokaty na czas”. Niestety nikt nie potrafił mi podać warunków lokaty, oprocentowania, długości trwania, minimalnego wkładu itd.
Sama lokata jest atrakcyjna sama w sobie, ale zważywszy na możliwość wygrania bardzo atrakcyjnego telefonu, tym bardziej powinien być regulamin dograny do końca.
Można trzymać pieniądze w pogotowiu na koncie w Meritum tylko po to żeby jak najszybciej założyć lokatę, ale skąd mam wiedzieć jaki będize minimalny wkład?

Niemniej jednak i tak uważam że lokata jest atrakcyjna i pewnie skorzystam z oferty.

Odpowiedz

Damian Październik 1, 2014 o 19:11

Tak ciekawostka wymieniona lokata w bankowości internetowej nosi nazwę „Lokata Start”

Odpowiedz

Marta Październik 1, 2014 o 21:05

Michale,

takie pytanko, oprócz lokaty jest ankieta, a jakoś nie mogę na nią wejść 🙁 a nie ukrywam że nagrody mnie zaintrygowały 🙂

Odpowiedz

Ewa Październik 1, 2014 o 21:34

Dziwny ten bank Meritum jest… Posiadając środki na koncie w dniu 30.09 założyłam dwie lokaty, w tym lokatę „Na Start”, dzisiaj po zalogowaniu zobaczyłam że lokaty zostały założone z datą 01.10 zamiast 30.09 – niby szczegół, ale we wszystkich innych mi znanych bankach założenie lokaty z ROR traktowane jest jako przelew wewnętrzny, który realizowany jest w czasie rzeczywistym, a nie jak tutaj następnego dnia… Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Odpowiedz

Małgorzata Październik 1, 2014 o 21:45

Dzień dobry, mój problem jest jeszcze inny:
„Po kliknięciu w poniższy przycisk zostaniesz przeniesiony na wniosek o otwarcie Prostego Konta Osobistego w Meritum Bank. Po jego otwarciu będziesz mógł założyć promocyjną Lokatę Start – oprocentowaną 5% w skali roku.
Postępuj zgodnie z instrukcjami Meritum Banku i oczekuj informacji od Comperia Bonus. ”
Niestety, link nie przeniósł mnie nigdzie, czy powinnam założyć lokatę ze strony meritum?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Pola Październik 1, 2014 o 22:34

Mam pytanie Michale, miałam jakiś problem z połączeniem internetowym i nie chciała się otworzyć strona z Twojego linka do Comperii żeby założyć lokatę i dopiero za drugim razem się udało, gdzie podałam jeden z adresów mailowych, a podczas procesu zakładania konta w Meritum podałam inny adres mailowy jako kontaktowy. Czy to ma jakieś znaczenie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2014 o 22:39

Hej Pola,

Nie powinno to mieć znaczenia, ale dopytam jeszcze Comperię. I dziękuję 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 11:16

Hej Pola,

Już mam oficjalną odpowiedź: „Nie ma znaczenia, identyfikacja odbywa się w oparciu o inne dane.”

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Pola Październik 2, 2014 o 21:14

Michale, dzięki za info 🙂

Odpowiedz

Adam Październik 1, 2014 o 22:58

Michał,
A czy osoby niepełnoletnie mające dowód tymczasowy i konto w banku też mogą wziąć udział w tej promocji?

Odpowiedz

Łukasz Październik 2, 2014 o 10:40

Michał
Właśnie dostałem sms o konkursie Lokata na czas. Trwa dziś do 15.00
w regulaminie czytamy:
” Konkurs na założenie Lokaty na Czas
1. Konkurs na założenie Lokaty na Czas nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym w
rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r., nr 201,
poz. 1540 ze zm.)
2. Konkurs trwa w okresie od: 17.11.2014 do 17.12.2014 r”

Jak to w końcu jest? uruchomili wcześniej lokatę na czas?
Zakładać teraz lokatę? To jest ta lokata konkursowa?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 10:50

Hej,

Jestem tak samo zaskoczony jak Wy. Wysłałem już maila z prośbą o informację i wyjaśnienie. Dam znać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Październik 2, 2014 o 10:54

Ok. Dzięki za błyskawiczna odpowiedz i reakcje;)
Czekamy;)

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 11:01

Zalozylem lokate na 1000 PLN ale jezeli okaze sie ze to nie ta lokata (z Iphone 6) to wyjdzie sie ze Meritum zagral nie fair, bo nie wiem czy bede dysponowal srodkami za 2 tygodnie aby otworzyc nowa lokate. Mam nadzieje ze bank wyjdzie z tego z twarza a nie ze posluzyl sie czytelnikami Michala zeby nabic sobie kase lokatami.

Odpowiedz

Maciek Październik 2, 2014 o 11:04

Marcin,
mowa była o terminie 17 listopada – 17 grudnia (a nie 17 października) więc nie za dwa tygodnie tylko miesiąc i dwa tygodnie.

Ale sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 11:07

rzeczywiście ale biorąc pod uwage jaki rozglos uzyskala ta promocja na wielu blogach to Meritum ‚ Lokata na czas’ powinno zarezerwowac juz do tej promocji zeby nie wprowadzac w blad klietnow – szczegolnie ze oferta jest skierowana do nowych kientów a tu na poczatek taki kwas. Nie wrozy to dobrze dalszej wspolpracy.

Odpowiedz

Maciek Październik 2, 2014 o 11:11

Gdyby to jednak była TA lokata to może jednak zostaniesz szczęśliwym posiadaczem ajfona 😉

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 11:18

zaufaj mi nie chodzi o ajfona a o obsluge klienta. Akurat w bankach to jest kula u nogi. Pomyslec ze taki bank inwestuje duze pieniadze w przygotowanie promocji, produktu, systemu afilacyjnego itp. A potem jak ‚chytra baba z Radomia’ łasi sie na dodatkowe 1000PLN pozostawiajac niesmak u nowych klientów.
Ciekawe z drugiej strony czy to było zamierzone działanie czy moze jakis ‚drugi’ z marketingu Meritum chcial blysnac przed CEO i wyslal przez przypadek jak w ‚Nic smiesznego’ https://www.youtube.com/watch?v=xTveRYJk-4Y#t=229

Odpowiedz

Maciek Październik 2, 2014 o 11:40

Zupełnie się z Tobą zgadzam. Chodziło mi tylko o to, że lepiej zostać posiadaczem nowego telefonu niż nie zostać a Ty masz na to szansę bo założyłeś dzisiejszą lokatę.

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 11:38

Hej wszystkim,

No i wszystko jasne. Oto odpowiedź z banku: „Nie ma tu nic dziwnego. Lokaty na czas były przed promocją i będą po promocji Comperia Bonus. Jeśli ktoś chce wygrać iPhona 6 będzie musiał założyć Lokatę na czas we wskazanym w regulaminie terminie, czyli dopiero po 17.11. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką lokatą dodatkowo założyć już dziś.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 11:44

Czyli jednak Meritum to ‚chytra baab z Radomia’ Przypominam ze promocja byla dla NOWYCH klientów Meritum ktorzy nie maja pojecia ze lokata na czas istniala wczesniej – skoro jest ona tylko dla klientów Meritum ktorzy maja ich apke. A juz mialem Meritum zrobic moim glownym bankiem ..

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 11:49

Hej Marcin,

Sądzę, że jednak za bardzo zapędzasz się w swoich ocenach. Nie dość, że korzystasz z fajnej promocji, to narzekasz, że bank powinien się do Ciebie dostosować.

Rozumiem, że temat wzbudził wątpliwości, wyjaśniłem je szybko z bankiem, bank uczciwie i sprawnie odpowiedział. Wszystko jest zgodnie z regulaminem. Po co się tak irytować?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 12:18

Michal oczywiście ‚Wszystko jest zgodnie z regulaminem’ ehh
Chodzi o to że ja jako nowy klient Meritum – TYLKO dla takich jest ta promocja – nie miałem pojęcia że wcześniej też był produkt ‘Lokata na czas’ o której informowani są klienci Meritum którzy maja aplikacje Meritum. Co więcej sam pisałeś że bank w regulaminie zastrzega sobie że może zwiększyć pule nagród. Biorąc pod uwagę że osób pytających ‘ czy to już’ jest więcej oznacza że więcej osób miało takie wątpliwości.
Zyskali na tym że nagrody otrzymują osoby które pierwsze otworzą lokatę a zatem jest mało czasu na reakcje. No po prostu zagranie nie fair ze strony banku

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 12:23

Dodam Michale że sam byłeś zaskoczony smsami zatem dla Ciebie to też nie było czytelne
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-149164

Odpowiedz

Łukasz Październik 2, 2014 o 11:51

Michał,

dziękuję za sprawdzenie i wyjaśnienie wszelkich watpliwości.

Miłego dnia;)

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 11:50

Czesc,

Czytam regulamin na comperia i nie moge znalezc w nim informacji ze to bank nas poinformuje. Ktory punkt pominalem?
Bo poki co rozumiem ze kto pierwszy zalozy od 17 listopada do 17 grudnia, czyli pierwsze 5 osob z 17 listopada jesli tylko oferta Lokata na Czas bedzie dostepna, tak jak jest dostepna teraz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Październik 2, 2014 o 10:55

Hej.
tego chyba nie wie sama COmperia.
Pisałem do nich maile z prośbą o udostępnienie regulaminu „lokaty na czas” ale żadnego konretnego odzewu.
Nie wiadomo jakie będą warunki lokaty – może trzeba będzie założyć lokatę opiewjącą na 20000zł, na 2% na 24m-ce?

Jak widać narazie skupiają się na ściągnięciu jak największej liczby klientów na podstawową promocję a później będą się martwić o szczegóły konkursu 🙂

Pzdr

Odpowiedz

Marcin Październik 2, 2014 o 10:45

Michale wlasnei otrzymalem sms z Meritum o lokacie na czas czy to juz jest tw w ktorej mozna wygrac Iphone? Czy moglbys to potwierdzic z bankiem?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 10:51

Hej Marcin,

Tu skomentowałem: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/lokata-na-start-premia-i-iphone-6#comment-149164

Jestem w trakcie potwierdzania.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciek Październik 2, 2014 o 10:54

Ja też dostałem smsa z informacją o „Lokacie na strat” no ale skoro miało być od 17 listopada to podejrzewam, że nie chodzi o aktualną edycję.

Odpowiedz

Beata Październik 2, 2014 o 11:30

Niestety standardowo aplikację mobilne tylko na apla i android, a biedne żuczki z bb poza stawką :/

Odpowiedz

Dominik Październik 2, 2014 o 11:44

Mam pytanie, kiedy bedzie wyplacana premia w wysokosci 55 zl I pod jakimi warunkami?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 11:46

Hej Dominik,

Z całym szacunkiem, ale masz to dokładnie opisane w artykule powyżej w sekcji „Podstawowe parametry lokaty”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

tomimak Październik 2, 2014 o 15:51

Premia nie 55zł a 60zł wynika z regulaminu:

§5 Dodatkowa premia z tytułu pobrania aplikacji Meritum Bank Mobilny

Uczestnik, który spełnia warunki do otrzymania Premii, o której mowa w §4 i dodatkowo pobierze aplikację Meritum Bank Mobilny oraz wykona za jej pomocą najpóźniej do dnia 3 grudnia 2014 r. co najmniej jedną transakcję (tj. przelew zewnętrzny lub wewnętrzny) otrzyma dodatkową premię w wysokości 5 zł (pięciu złotych). Przy czym Uczestnikowi przysługuje tylko jedna premia dodatkowa, niezależnie od ilości i wartości dokonanych transakcji. Dodatkowa premia jest przyznawana na zasadach określonych w §4, przy czym przekazanie jej następuje jednym przelewem wraz z Premią, o której mowa w §4

Odpowiedz

Andrzej Październik 2, 2014 o 16:27

Czy jeżeli posiadałem w Meritum rachunek firmowy to też mogę skorzystać z tej oferty?

Odpowiedz

lukasz Październik 2, 2014 o 21:40

Hej Michał,
czy to normalne że muszę płacić 1 zł za przelew potwierdzający?
bo nie wspominałes o tym

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2014 o 22:45

Hej Łukasz,

Jak najbardziej jest to normalne. Ten 1 zł znajdziesz potem na swoim koncie ROR w Meritum.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Pola Październik 2, 2014 o 21:48

Dostałam maila z Meritum i jest napisane, że hasło do logowania dostałam smsem, ale niestety w smsie jest tylko potwierdzenie założenia konta, nic więcej

Odpowiedz

Dave Październik 4, 2014 o 15:33

Mam dokładnie taką samą sytuację. :-/

I czekam, czekam na jakiegoś kolejnego SMSa, ale bez skutku.

Odpowiedz

Dave Październik 6, 2014 o 10:52

Problem rozwiązał telefon do Meritum – SMSa dostałem dzisiaj – z dużym opóźnieniem, ale się udało. Teraz pora założyć lokatę 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 7, 2014 o 15:28

Super. Miło słyszeć, że się udało 🙂

Odpowiedz

Tom Październik 3, 2014 o 14:08

Czy można założyć 2 lokaty z użyciem jednego rachunku źródłowego (wspólny rachunek małżeński)?

Odpowiedz

Ilona Październik 4, 2014 o 10:33

Zakładając, że założę lokatę dzisiaj, w dn. 3.12.2014 będą na niej środki i nie zerwę jej przed upływem 2 miesięcy, czy jeśli po zamknięciu tej lokaty całą sumę (kapitał+odsetki) przeleję na konto w innym banku, a w Meritum otwarty będę miała tylko ROR dostanę premię?

Odpowiedz

Agnes Październik 4, 2014 o 13:14

@Ilona. Odpowiedź wnika z tekstu wpisu podstawowego Michała. Tak Ilona, wystarczy, że do 3.10.2014 będziesz miała 1000 z koncie, a wtedy do 24 grudnia Comperia da Co bonus. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Agnes Październik 4, 2014 o 20:12

Poprawka. Miało być oczywiście 3.12.2014 a nie 3.10.2014.

Odpowiedz

Łukasz Październik 4, 2014 o 23:26

Jest jakiś termin założenia lokaty z bonusem?

Odpowiedz

Marcin Październik 5, 2014 o 11:08

Maksymalnie do 31 październiak, ale znając życie będzie to wcześniej bo po takich wpisach jak ten dużo osób korzysta z promocji. IdeaBank ma do dziś podobną promocję, a na samo przelanie środkow mamy 14 dni.

Odpowiedz

Bernard Październik 5, 2014 o 12:42

Witaj

Dzięki za kolejny świetny wpis.
Mam jednak dwie wątpliwości pierwsza dotyczy karty czy warunkiem otrzymania premii jest zgoda na jej wydanie czy można z niej zrezygnować? Nie potrzebuję tej karty wszystkie przelewy robię on-linie więc po co mieliby ją produkować jeśli jest niepotrzebna?
A druga dotyczy konta walutowego mam inne i też go nie potrzebuję mogę zrezygnować z jego zakładania i nie przekreśli to opcji otrzymania premii?

Pozdrawiam

Bernard S

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 5, 2014 o 18:50

Hej Bernard,

Proszę bardzo 🙂

Co do karty – nie musisz o nią wnioskować. Nie jest ona wymogiem promocji. Konta walutowego także nie musisz otwierać by spełnić warunki promocji 🙂 Załóż po prostu konto + potem lokatę na start.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Październik 5, 2014 o 14:02

Witam, mam pytanie, jakim opłatami bedę obciążony po założeniu bezpłatnego ROR. Czy tylko obłata za kartę za brak ewntualnego aktywnego korzystania. CZy istnieje jakas stała opłata za konto, np wystapi za rok czy 5 lat. Ewntualne możliwości i konsekwencje za zerwanie konta, np za pół roku. I czy konieczne jest wyrobienie karty, obligatoryjne oraz czy wiąże się to nierozłącznie z odebraniem premii, czyli brak obowiązkowej karty to niespełnienie waruków promocji i równoznaczny brak premii. Z góry dziękuje za wszystkie info.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 5, 2014 o 18:49

Hej Mateusz,

Na chwilę obecną nie ma żadnych opłat za korzystanie z ROR lub karty. Zresztą o kartę wcale nie musisz wnioskować i nie ma to wpływu na przyznanie bonusa (nie musisz mieć karty zgodnie z regulaminem promocji).

Pytasz o to co będzie za rok czy 5 lat – nikt tego nie wie. Bank może zmienić za jakiś czas regulamin i wprowadzić opłaty, ale przecież nikt nie nakazuje mieć tam konto po wsze czasy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Pola Październik 5, 2014 o 21:39

Michale, czyli nie trzeba robić obrotów na jakimś tam poziomie żeby karta była bezpłatna? Bo zawnioskowałam o kartę ale nie wiem czy obrót jest wymagany.

Odpowiedz

Marcin Październik 6, 2014 o 08:54

A ja chciałem zwrócić uwagę na tą ofertę http://www.orangefinanse.com
4% na koncie oszczędnościowym
600 zł zwrotu za zakupy
A klienci Orange mają dodatkowe profity

Odpowiedz

Robak Październik 6, 2014 o 10:48

Ale dla tej oferty nie na razie afiliacji, wiec nie bedzie proponowana na blogu – jszcze nie zakumałeś o co tu chodzi z tymi okazjami? 🙂 Promowane są oferty na których zarobić może nie tylko użytkownik, który z nich skorzysta, ale także i autor jako polecający.

Odpowiedz

Marcin Październik 6, 2014 o 11:25

Dlatego podaję ją w komentarzach. Myślę, że super opcja, a Michałowi zależy na tym by ludzie zarabiali i korzystali właśnie z takich wisienek 😉 A sam może przez brak afiliacji to przegapić 😉

Odpowiedz

Tomek Październik 6, 2014 o 17:47

Wie ktoś jaka jest lista partnerów w tej promocji Orange?
Czytałem regulamin i nie znalazłem haczyków, jednak by ocenić ofertę dobrze byłoby wiedzieć za co w ogóle ten Moneyback możemy otrzymać.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 7, 2014 o 15:21

Hej Tomek,

Nie analizowałem jeszcze tej oferty więc nic nie podpowiem. Czeka sobie spokojnie na liście zadań na swój czas 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Październik 9, 2014 o 15:36

Za wszystko zakupione naklejką na tel. 5% zwrotu max. 100 na miesiąc, przez 6 miesięcy

Odpowiedz

Sabina Październik 6, 2014 o 20:00

Witam, załozyłam konto (z poleconego linku). Jaki czas mam na zalożenie lokaty (do kiedy jeżeli określona jest konkretna data czy na wyczerpanie promocyjnego produktu – ustala bank), jaką lokate mam założyć (dowolną czy konkretną – jakie min., na jak długo). Jakie kroki powinnam wykonac po założeniu lokaty (wypełnienie formularza z danymi – kiedy? i jakie kroki pominęłam) Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 7, 2014 o 15:17

Hej Sabina,

Większość odpowiedzi znajdziesz powyżej, ale pokrótce skomentuję:

1) Masz 14 dni na wykonanie przelewu weryfikacyjnego w celu założenia konta w Meritum.
2) Jeśli to zrobiłaś, to masz 30 dni na założenie „Lokaty na Start” oprocentowanej na 5% w skali roku.
3) Przelewasz na konto Meritum ROR określoną kwotę z innego banku – taką, na jaką chcesz mieć lokatę – minimum 1000 zł.
4) Lokatę zakładasz składając wniosek o „Lokatę na Start” w sekcji „Lokaty” w systemie bankowości elektronicznej.
5) Punkt 4 możesz też wykonać z komórki po ściągnięciu i aktywowaniu aplikacji mobilnej banku. Wtedy spełnisz automatycznie wymóg do otrzymania dodatkowych 5 zł premii = łącznie 60 zł.
6) Przelew mobilny między swoimi kontami możesz też wykonać po założeniu lokaty.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Aniwa Październik 14, 2014 o 08:00

O właśnie tego mi zabrakło we wpisie blogowym. Ale widzę, że szanujesz swoich czytelników i szybko odpowiadasz na pytania. Dzięki.

Odpowiedz

Tomek Październik 7, 2014 o 09:43

Witam,

Na blogu często są poruszane tematy związane z lokatami których atrakcyjność kończy się wraz z wysokością kwot 😉 Czy macie jakieś oferty dla osób które mają do ulokowania powiedzmy pół miliona?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 7, 2014 o 10:19

Hej Tomek,

Zależy jaki % Cię interesuje. BGŻ Optima ma teraz 3,5% chyba do 1 mln zł (nie pamiętam limitu – może być niższy typu 700k) na zwykłym rachunku oszczędnościowym.

Wiem, że Idea Bank miał też lokatę do 1 mln zł, ale dla małych przedsiębiorców.

Warto sprawdzić u Zbyszka zestawienie lokat: http://appfunds.blogspot.com/2014/10/lokaty-konta-bankowe-pazdziernik-2014.html

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnes Październik 7, 2014 o 10:14

Na takie kwoty najintratniejsze oferty ma zwykle NobleBank jak widziałam.

Odpowiedz

Jarek Październik 7, 2014 o 11:04

Witaj Michał, proszę o rozwianie wątpliwości:
Wypełniając wniosek o lokatę, musiałem wybrać przelew tradycyjny jako sposób zapłaty (nie było możliwości wykonania e-przelewu z PKO BP). Otrzymałem następnie w mail’u od banku dane do wykonania przelewu inicjującego. Odbiorcą wskazanego numeru konta był bank, nie ja. Trochę mnie to zdziwiło, ale tak zrobiłem jak było napisane w mail’u. Konto zostało aktywowane, zostałem o tym poinformowany mailowo przez bank. Sprawdziłem, konto zostało zasilone 1 zł. Sprawdziłem również po zalogowaniu mój nowy numer konta. Jest on inny niż ten, na który wykonałem przelew inicjujący. Teraz chcę przelać środki na lokatę, ale nie wiem, który numer konta mam wpisać – ten pierwszy, na który wykonałem przelew inicjujący, ale którego odbiorcą jest bank (i bank te środki przekaże potem na moje konto), czy może od razu bezpośrednio mam je przelać na mój nowy numer konta (tylko w takim razie dlaczego przelew inicjujący nie mógł pójść od razu na to konto)? Nie chcę niczego przeoczyć, żeby nie stracić bonusu.
Na które konto mam zrobić przelew?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 7, 2014 o 14:29

Hej Jarek,

Powinieneś teraz przelać pieniądze na numer Twojego konta ROR w Meritum. Będziesz go widział chyba od razu po zalogowaniu (domyślnie po zalogowaniu znajdujesz się na koncie ROR – przynajmniej tak jest u mnie).

Operacja założenia „lokaty na start” pobiera środki z konta ROR.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jarek Październik 7, 2014 o 14:56

OK, tylko dlaczego do wykonania przelewu inicjującego nie został od razu wskazany mój numer konta, tylko jakiś inny rachunek, którego odbiorcą jest bank?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 7, 2014 o 15:27

Hej Jarek,

Ponieważ formalnie nie miałeś jeszcze rachunku w Meritum. Typowy problem „jajka i kury”. Przelew weryfikacyjny jest elementem procesu wnioskowania o konto. Dopiero po jego otrzymaniu bank może uznać umowę za zawartą i „podpisaną”, i utworzyć dla Ciebie właściwy rachunek ROR, na który wpłaca Ci tą przelaną złotówkę.

Gdybyś przelewu nie wykonał (a niektórzy wnioskujący go nie wykonują), to bank nie miałby podstaw do założenia Ci rachunku, bo umowa nie doszłaby do skutku.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Jarek Październik 7, 2014 o 15:52

Dziękuję.

Odpowiedz

Mateusz Październik 7, 2014 o 17:30

Witam, Pod skrótem ROR rozumiem Proste Konto Osobiste (rachunek główny), czyli to pierwsze. Posiadam również Konto Oszczędnościowe. Czy było one konieczne do założenia w celu uzyskania premii. Ile będzie kosztować mnie utrzymanie? W poprzedniej afiliacji (BDŻ Optima) pisałeś: „W trakcie otwierania lokaty otwierane jest również bezpłatne konto oszczędnościowe w BGŻOptima. Konto to warto zamknąć po zakończeniu lokaty. Można je również pozostawić – dopóki będzie bezpłatne”. Tak więc warto zamknąć czy zostawić? W mBanku lokatę zakłada się z eMaxa, nie można z konta głównego, tutaj mam przelać pieniądze na Proste Konto Osobiste, tak? Z góry dziękuję Panie Michale za wszystkie odpowiedzi.

Odpowiedz

kamil Październik 7, 2014 o 18:32

Do ROR nie trzeba zakładać konta oszczędnościowego ale jeśli już założyłeś to nic takiego – utrzymanie jest za darmo.
Pieniądze przelewasz na Proste konto osobiste i z niego zakładasz lokatę .

Odpowiedz

Damian Październik 7, 2014 o 20:00

Do kiedy można zakładać lokatę aby otrzymać premię?

Odpowiedz

aniol34 Październik 8, 2014 o 07:21

Trochę wyżej Michał udzielił już odpowiedzi: 30 dni od założenia ROR. Oczywiście jest jeszcze jeden warunek: „Promocja ma charakter oferty limitowanej, co oznacza, że bank może ją zakończyć w dowolnej chwili. Nie znam żadnych dat więc po prostu – nie ma co czekać”.

Odpowiedz

Karol Październik 7, 2014 o 23:35

Mam problem: został mi zwrócony przelew inicjujący po paru dniach na mój rachunek bankowy z nieznanych przyczyn. Jak mam teraz potwierdzić jeszcze raz wniosek? Przelew robiony z konta T-Mobile.

Odpowiedz

Marcin Październik 7, 2014 o 23:42

Robiłeś przelew natychmiastowy? Jeżeli tak to jego nadawcą nie jesteś ty tylko firma blue coś tam i dlatego masz zwrot.

Odpowiedz

Andrzej Październik 8, 2014 o 08:35

Polecając otwarcie konta w Meritum można zarobić dodatkowo 70 zł od jednego zaproszonego, z tego co wyczytałem nie ma limitu na ilość kont z polecenia 🙂 poniżej link do regulaminu 🙂

https://przejdzdomeritum.pl/#how-it-works

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Paweł Październik 8, 2014 o 11:37

Ile czasu czeka się na otwarcie konta od wykonania przelewu inicjującego 1zł?

Odpowiedz

Andrzej Październik 8, 2014 o 18:22

Panie Pawle – ja czekałem około 10 minut… na pewno nie dłużej, potem przelew stosownej (wymaganej do założenia lokaty) kwoty – który ze względu na godziny popołudniowe doszedł następnego dnia, i już… 🙂
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Iza Październik 8, 2014 o 15:58

wolę się upewnić przed 😉 czy „lokata start” to właśnie ta którą należy założyć? bo wszędzie wyżej jest napisane „lokata NA start” niby mały szczegół ale chcę założyć prawidłową żeby otrzymać bonus 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 8, 2014 o 15:59

Hej Iza,

„Lokata Start” to prawidłowa nazwa! Przepraszam – to ja mieszam pisząc w kółko „Lokata na Start” 😉 Ale chodzi dokładnie o „lokatę start”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

iza Październik 8, 2014 o 19:58

Dzięki 😉

Odpowiedz

Marek Październik 8, 2014 o 21:05

Witam, mam pytanie w formularzu zakładania tej lokaty było pytanie:
Czy chcesz jednocześnie z rachunkiem założyć konto
oszczędnościowe? zaznaczyłem NIE
Czy chodzi o te Proste Konto Osobiste i nie otrzymam bonusu 55zł czy jest to co innego i jednak otrzymam bonusowe 55zł?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 8, 2014 o 22:05

Hej Marek,

Wszystko zrobiłeś OK. Proste Konto Osobiste to konto ROR, które Ci się założyło. Konta oszczędnościowego nie musisz posiadać.

Pamiętaj o założeniu lokaty 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Artur Październik 9, 2014 o 15:19

u mnie wszystko przebiegło płynnie – kasa przelana i czekam na założenie lokaty
jest w oczekujących

Odpowiedz

Piotr Październik 9, 2014 o 15:48

Hej!
Mam pytanie, bo nie wiem czy do końca zrozumiałem.
Nie mam jeszcze w ogóle żadnego konta i właśnie poszukiwałem najlepszej oferty i tak trafiłem do ciebie 🙂

Z artykułu zrozumiałem, że muszę wykonać przelew z innego BANKU (otwarcie w całości online), czy jest możliwość wpłaty pieniędzy przez bankomat, lub przelew pocztowy?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 9, 2014 o 16:12

Hej Piotrze,

Niestety w tej promocji jest taki wymóg, by założyć konto przez Internet i dokonać weryfikacji przelewem z innego konta o tych samych danych (tego samego właściciela). Jeśli jeszcze nie masz nigdzie konta, to nie będziesz mógł wykonać takiej weryfikacji.

Alternatywą jest otworzenie konta w dowolnym banku (np. w placówce) i wykonanie przelewu weryfikacyjnego do Meritum w ten sposób, ale ogólnie nie polecam posiadania niepotrzebnych kont. W mojej ocenie – za dużo zabawy, ale może uznasz inaczej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Październik 9, 2014 o 18:35

Witam,

czy bankowość mobilna Meritum działa na Windows Phone? Mam problem ze ściągnięciem aplikacji…

pozdrawiam

Odpowiedz

Pola Październik 9, 2014 o 19:54

z tego co wiem, to nie działa na WP

Odpowiedz

Paweł Październik 10, 2014 o 10:47

taka trochę dyskryminacja :/

Odpowiedz

Pola Październik 9, 2014 o 19:53

Udało mi się zalogować do banku, poprosiłam na infolinii o ponowną wysyłkę hasła. Lokata też założona 🙂

Odpowiedz

Magda Październik 9, 2014 o 22:43

Jako formę przelewu inicjującego wybrałam przelew ze swojego konta ponieważ nie ma opcji Inteligo. Pokazał się komunikat że dostanę na maila info jak zrobic przelew potwierdzający. I cisza ani widu ani słychu i żadnego maila. Co teraz ?

Odpowiedz

KayleR Październik 10, 2014 o 16:46

U mnie to samo. Czekam na info z banku co dalej.
Czy u Pani juz przyslali?

Odpowiedz

Spike Październik 10, 2014 o 10:40

Czy na to konto osobiste (ROR) otwierane podczas zakladania lokaty trzeba wplacac co miesiac jakies srodki tak aby bylo darmowe zarowno konto jak i karta do niego wydana?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 10, 2014 o 10:50

Hej Spike,

Nie – nie trzeba zasilać konta ROR dla jego bezpłatności. Nie ma takiego wymogu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Spike Październik 10, 2014 o 10:54

Dzieki za szybką odpowiedz. w takim razie zyskujesz dwie nowe osoby 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 10, 2014 o 10:59

Dziękuje i powodzenia.

Odpowiedz

Szymon Październik 10, 2014 o 13:44

Hej!

Moje pytanie dotyczy konta, które założyłem wspólnie z drugą osobą w kwietniu 2012r. Czy mogę skorzystać z tej promocji czy też nie mogę?

pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Październik 10, 2014 o 16:12

Jak po założeniu konta wpłacać gotówkę do Meritum Bank?

Odpowiedz

Magda Październik 10, 2014 o 17:08

proszę o informację pod jaki adres mailowy lub tel mogę napisać lub zapytać dlaczego nie otrzymałam numeru konta do przelewu potwierdzającego ? Logując się do konta w Comperii mam komunikat ” Założyłeś już Proste Konto Osobiste w Meritum Banku. Teraz zasil Lokatę Start min. 1000 zł. Aby odebrać bonus w wysokości 55 zł utrzymaj saldo w Meritum Bank na poziomie 1000 zł do dnia 03.12.2014 roku.”
Ale jak mam zasilić jak nie mam nr konta ani loginu i hasła. Nie wybrałam e-płatności tylko tą drugą opcję

Odpowiedz

zwykły ludź Październik 10, 2014 o 19:54

Warto dodać do wpisu, że część mobilna nie jest dostępna dla wszystkich, ponieważ obsługiwane systemy to zaledwie Android oraz iOS, tak więc np. ja już się nie łapię.

Odpowiedz

Andrzej Październik 12, 2014 o 09:58

Nie łapiesz się tylko na 5 złoty 🙂 na resztę z tego co zrozumiałem, jak najbardziej…

Odpowiedz

Mateusz Październik 11, 2014 o 12:49

witam, mam kilka chętnych osób ,ale mam kilka pytań:
1) (dotyczące premii). Wystarczy zalożyć lokate i utrzymać do 3.12. Saldo w Banku będzie na poziomie 1000 zł? Czy muszę zasilić konto i trzymać środki na Prostym Koncie Osobistym. Czy oprócz lokaty muszę zasilić bądź zasilać rachunek, jeżeli tak to czy wystarczy wpłacić np. 2 .12 środki? Czy samo utrzymanie lokaty wystarczy do spełnienia waruków promocji.
2) (dotyczące karty) ile kosztuje? Jaki obót trzeba wykonać w ciągu aby była darmowa np. miesiąca czy rocznie (wysokość), czy w zależności od ilości trasakcji; Możliwość zawieszania bądź zlikwidowania karty jest możliwa, czy coś kosztuje. Czy jest możliwe złożenie wnisku przez internet. Dziękuję.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 11:13

Hej Mateusz,

Dziękuję za konkretne pytania:

Ad. 1) Musisz założyć lokatę tak czy siak żeby spełnić warunki promocji. A 3.12 musisz mieć 1000 zł na lokacie LUB 1000 zł na prostym koncie osobistym (np. gdy lokata Ci się skończy przed tym terminem).

Ad. 2) Karta debetowa do Prostego Konta Osobistego nie kosztuje NIC. 0 zł za wydanie i prowadzenie. Nie musisz w ogóle wykonywać obrotu kartą ani zasilać konta by była bezpłatna.

Na etapie zakładania lokaty + konta w banku możesz zawnioskować o wydanie karty debetowej (jedna parafka we wniosku).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Październik 12, 2014 o 09:49

Cześć Michale. Już kolejny raz zarobię „jakiś grosz” dzięki Tobie. Mam nadzieję, że i tym razem Tobie też coś dadzą zarobić z tytułu założenia kont poprzez Twoją stronę, bo moim zdaniem naprawdę na to zasługujesz (prowadzenie tej strony – bloga, to kawałek dobrej roboty). Niestety nie ze wszystkich Twoich rad, wpisów, jestem w stanie skorzystać – dużo mniejszymi kwotami jestem w stanie operować etc., po za tym jestem raczej bardzo ostrożnym graczem jeśli chodzi o ryzyko związane z wszelkimi operacjami finansowymi; ale, w pewnej mierze dzięki tobie zacząłem jakieś kwoty zarabiać jeśli chodzi o trzymanie oszczędności na konkretnych kontach, na zakupach poprzez płatności kartą (konkretnego banku), etc. etc. Na co dzień, raczej brakuje mi czasu na to, by coś więcej na Twoim blogu napisać, ale w miarę systematycznie go czytam (przynajmniej te jego części z których mogę i potrafię skorzystać). Żeby za dużo Ci nie słodzić – po prostu Dzięki za kawałek dobrej roboty, którą tu wykonujesz, i za te „parę groszy 😉 ” które, dzięki Tobie udało mi się zarobić, tudzież zaoszczędzić, a które naprawdę się przydały.

Ps. Nie wiem, czy już o tym pisałeś ? W banku Credit Agricole, znowu zrobili promocję związaną otwarciem konta, można przynajmniej teoretycznie zarobić na tym 1 tyś. zł, w przeciągu 18 miesięcy.

Pozdrawiam.
Andrzej.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 11:04

Hej Andrzej,

Dziękuję za dobre słowo i za założenie lokaty i danie mi szansy na zarobek. Każdy Wasz złożony wniosek o lokatę, to potwierdzenie dla mnie, że moja praca się Wam przydaje. I daje zarówno satysfakcję, jak i konkretne pieniądze. Super 🙂

Nie zapomnij proszę wypełnić mojej ankiety. Może poza premią od banku i szansą na iPhone 6 wpadnie Ci także nagroda ode mnie? 😉

Powodzenia

Odpowiedz

Krystian Październik 13, 2014 o 09:01

Cześć Michał,
Jeśli chodzi o premie to ok, można wyciągnąć i chyba zamknąć rachunek. Dla mnie bank który ma sesje 8:30 do 18:30 a nie całą dobę nie jest ok. A jakbyś chciał z rachunku na rachunek przelać kasę koło 19:00 i zapłacić ZUSy uda się ? Tak właśnie się wyleczyłem z BPH gdzie przy przerzuceniu środków z rachunku prywatnego na firmowy znikają i pojawiają się rano.

Pozdrawiam
Krystian

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 10:49

Hej Krystian,

Dla jasności: nie ma w Polsce banku, który przelewy do innych banków realizowałby w trybie online przez całą dobę. Meritum Bank działa tak jak większość sensownych banków:

– Przelewy wewnętrzne (między rachunkami w Meritum) realizowane są przez całą dobę na bieżąco.
– Przelewy zewnętrzne – do innych banków – realizowane są w ramach sesji rozliczeniowych Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR), która pośredniczy w rozliczeniach między bankami w Polsce.

Co do casusu „po 19:00” i przerzucania w tym samym banku „pomiędzy firmowym i prywatnym” – to przelewy wewnętrzne chodzą cały czas 🙂

Ale do ZUS już nie przelejesz na bieżąco. Zlecić przelew zlecisz, ale wyjdzie rano.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krystian Październik 13, 2014 o 11:29

To, że nie ma online to jasne. Dzięki za info o przelewach wewnątrz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Spike Październik 13, 2014 o 09:17

Czy przelew aplikacja Meritum może być na dowolna kwotę (np. 1 zl 😉 ) pomiedzy dwoma rachunkami w Meritum Bank?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 10:54

Hej Spike,

Tak – wystarczy taki przelew.

Pozdrawiam

Odpowiedz

fylypek Październik 13, 2014 o 11:06

Do kiedy najpóźniej trzeba założyć konto i lokatę, żeby móc skorzystać ze wszystkich bonusów?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 11:33

Hej Fylypek,

Bank może zakończyć promocję w dowolnym momencie (zgodnie z regulaminem), bo ma ona charakter limitowany. Podobno standardowo ma trwać do końca października, ale gwarancji nie ma.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 11:31

Witaj Michale. Wielkie dzięki za koleją perełkę ;). Moja lokata (poprzez kliknięcie w Twój link) już prawie założona… czekam aż dotrze przelew za konto w Meritum. Mam pytanie – czy dobrze kombinuję…
Założę sobie teraz konto w comperialead… moja Żona skorzysta z tej promocji poprzez kliknięcie w link wygenerowany w systemie i założy konto i lokatę w Meritum… Ona dostatnie bonus, o którym jest mowa w Twoim artykule, a ja dodatkowo prowizję od Comperii za polecenie? Czyli dodatkowe 85 zł?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 11:37

Hej Maciej,

Dziękuję 🙂 Bardzo dobrze kombinujesz. Tak właśnie będzie 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 11:41

Super! 😀

Odpowiedz

Dawid Październik 13, 2014 o 15:24

Cześć,
piszę w odpowiedzi na ostatnie pytanie Macieja – czy, gdy założę sobie konto w ComperiaLead, a potem ze swojego linku polecającego założę lokatę w banku Meritum Bank to dostanę aż 85 zł za to polecenie? Jak to dokładnie wygląda, jaki jest cennik?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 15:38

Nie wiem czy możesz samemu sobie polecić lokatę, ale ja robię właśnie tak jak napisałem. Mam już otwartą na siebie lokatę z polecenia Michała. Teraz moja Żona otwiera drugą lokatę ale kliknęła w mój link wygenerowany na Comperialead. Ja dopiero startuję w ComperiaLead. Teoretycznie przy wynagrodzeniu za takie polecenie widnieje kwota 85 zł (pod warunkiem, że osoba, która skorzystała z mojego polecenia w ciągu 30 dni od otwarcia konta w Meritum otworzy również lokatę). Ale czy faktycznie cała kwota trafi do mnie? Tego jeszcze nie wiem. Może Michał bardziej szczegółowo wyjaśni jak działa ten mechanizm.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 15:47

Hej Maciej,

Wszystko zależy od tego, czy prowadzisz działalność gospodarczą czy nie. W pierwszym przypadku 85 zł jest kwotą netto, na którą będziesz mógł potem zafakturować Comperię.

Co do drugiego przypadku, to prawdopodobnie pieniądze wypłacane są po potrąceniu zaliczki na podatek dochodowy. Ale szczerze mówiąc nie wiem, w jaki sposób się to dzieje – nie zastanawiałem się nad tym scenariuszem. Tu trzeba zapytać Comperię.

Przy czym ja zwracam uwagę na jeszcze jedno zagrożenie, które wiąże się z zarabianiem jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej – jeśli byście tak zarabiali w sposób ciągły, to Urząd Skarbowy może uznać, że de facto prowadzicie w celach zarobkowych działalność gospodarczą – chociaż nie macie firmy. Dlatego ja od początku wszystkie przychody z afiliacji rozliczam w ramach działalności gospodarczej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 15:41

Trochę się może przez to sypnąć system Michała, bo ludzie zaczną kombinować 😉 myślę, ze najbardziej fair będzie otwarcie pierwszej lokaty z polecenia Michała, a ewentualne kolejne z innych poleceń.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 15:51

Hej Maciej,

Nie zbiednieję. Zarobię po prostu mniej, ale nieszczególnie się tym martwię, bo i tak zarabiam w ten sposób bardzo dużo.

Ci którzy chcą to już teraz „przepuszczają” swoje lokaty przez własne linki afiliacyjne. Sam Was zresztą zachęcałem do rejestrowania się w Comperii. Kilkaset osób już to uczyniło 🙂 Miło potem przeczytać, że komuś w ten sposób udało się zarobić dodatkowe pieniądze. W końcu sam Was zachęcam do kreatywności w zakresie i oszczędzania i zwiększania przychodów 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 13:02

Nie znam się na bankowych określeniach, ale trochę mnie zastanawia to efektywne oprocentowanie roczne… Podajesz, że wynosi 40,05% dla lokaty 1000 zł… Otóż wg mnie wychodzi, że przy takim oprocentowaniu po dwóch miesiącach będzie 66,75 odsetek, ale brutto… trzeba jeszcze zapłacić podatek… 12,68… czyli odsetki netto 54,07. Czy przypadkiem właściwe nie jest podanie, że oprocentowanie efektywne wynosi 49,45% wtedy na czysto do ręki dostaniemy 66,76. Gdzie tkwi błąd, czy ja się mylę? (całkiem możliwe ;))

Odpowiedz

Ania Październik 13, 2014 o 16:27

Hm, ja się też nad tą Comperią zastanawiałam ale myślałam właśnie, że trzeba mieć działalność gospodarczą. Założyłam już kilka lokat na członków rodziny przez link Michała, ale pozostało mi jeszcze kilka osób. Więc w moim przypadku i Michał zarobi i ja ” przytulę” parę złotych 🙂 Maćku a jak to wygląda technicznie? Założyłam konto na Comperia. Teraz czekam 48 godzin na aktywację i co dalej? Sam wysyłasz link na email do osoby, której polecasz to konto w banku ?

pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Październik 13, 2014 o 18:56

Po zalogowaniu się do panelu ComperiaLead wybierasz tą promocję i generujesz link, który trzeba w jakiś sposób dostarczyć znajomym. Mail, strona www, fb wszystko jedno. Nie trzeba mieć działalności. Tutaj Comperia opisuje co i jak: http://blog.comperialead.pl/rozliczenia-w-comperialead-kompendium-wiedzy/

Odpowiedz

Ania Październik 13, 2014 o 20:39

Już dzisiaj Comperia aktywowała mi konto i rzeczywiście nie jest to nic skomplikowanego. Dziękuję za odpowiedź 🙂

Odpowiedz

Radek :) Październik 13, 2014 o 18:01

Witam serdecznie 🙂 Do kiedy należy wypełnić ankietę, w której chcielibyśmy wygrać jedną z Twoich nagród? Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 22:05

Hej Radek,

Rzeczywiście tego nie doprecyzowałem. Ankietę najlepiej wypełnić niezwłocznie, ale powiedzmy, że będę dopuszczał jej wypełnienie do 30 listopada 2014 roku.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Milena Październik 13, 2014 o 20:50

Witam;)

Mam pytanie odnośnie logowania w Comperialead. Czy tylko ja mam problem z założeniem tam konta? Ciągle wyskakuje mi błędny login, a tyle już podałam kombinacji, że brakuje mi pomysłu.;)
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Ania Październik 13, 2014 o 21:10

Ja też kombinowałam kilka razy. ” Siadło” kiedy wpisałam login składający się z tylko małych liter, bez liczb i znaków.

Odpowiedz

adam Październik 13, 2014 o 21:46

Mam pytanie czy żeby skorzystać Z promocji trzeba założyć konto walutowe oraz otrzymać kartę debetową?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 22:01

Hej Adam,

Nie – nie trzeba. Możesz na etapie wnioskowania o lokatę i konto zrezygnować z karty debetowej i konta walutowego (nie zaznaczać). Premię i tak otrzymasz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek Październik 13, 2014 o 22:51

Cześć,
chciałbym dodać okazję, którą wyhaczyłem w hipermarketach Carrefour.
Do 27 października mają promocję w myśl której, jeśli się zrobi zakupy 5 razy, zwracają koszt najtańszych z nich (nie więcej niż 500 zł).
Ta promocja „nie kłóci się”z promocją, w myśl której w pn i pt. płacą kartą carrefour za każde pełne wydane 50 zł dostaje się bon na 5 zł. (max 30 zł)
Jeśli by więc robić zakupy na 300 zł w poniedziałki i piątki, można wyciągnąć z powrotem 30% czyli 450 zł.
Robiąc zakupy, na 5 razy 500 zł w pn i pt można dostać bony na 650 zł.
Ja już się dogadałem z szefem, że w tym miesiącu zakupy do firmy (papier, środki czystości, kawa itd) robię ja 😉

Odpowiedz

Paweł Październik 14, 2014 o 00:28

Mam ten sam problem co Lidia. Nie widze opcji przelewu 1 zł z iPKO.

Odpowiedz

Mateusz Październik 14, 2014 o 10:05

Witam, założyłem lokatę z linku P. Michała (wprawdzie nie na siebie, ale komuś z rodziny). Chciałbym prześledzić drogę współpracy z Comperia Lead. Nie chcę wygenerować takiego zysku jak p. Michał z obawy o Urząd Skarbowy i rozliczenia, ale chciałbym założyć lokatę na siebie z własnego linku (aby sprawdzić tylko jak to działa). Proszę Anie, Macieja, Michał i inne życzliwe osoby o rozwianie kilku moich wątpliwości (mogę znaleść pewne rzeczy w regulaminie, albo pewnych rzeczy się domyśleć, ale druga osoba zawsze wyjaśni lepiej). Tak więc:
1)Czy jest jeden wygenerowany link do danej promocji dla danej osoby.
2)Czy można podpisać umowę jako osoba fizyczna, bez działalności?
3)Czy koniecznością jest posiadanie strony internetowe aby wziąźć udział w Programie Partnerskim?
4)Czy można założyć lokatę z własnego wygenerowanego linku i otrzymać premie?
5)Czy aby w pełni wykorzystać link muszę założyć lokatę czy wystarczy aktywacja konta? ( w sumie lokata chyba konieczna – wynika z własności bonusu);
6)Czy rozwiązanie umowy następuje z braku „ruchu” na mojej stronie (koncie)? w jakim terminie? Czy ponoszę jakieś konsekwencje? jakie są możliwości ponowienia?
7)Na jakie konto przychodzi wynagrodzenie.

Na konto osobiste powiązane z kontem Comperia Lead, czy oddzielne konto bezpośrednio związane na Comperia i przelewem? W jakim terminie? Do 25 dn. m-ca wypracowania dochodu, czy przyszłego? Czy do tego dnia wszystko powinno być rozliczone, a zaległe zgoszenia przed końcem miesiąca wpłyną w przyszłym miesiącu?
8) Czy premie można otrzymać tylko poprzez założenie konta i lokaty z podanego linku czy również zakładając konto z polecenia (promocja z 70 zł). (Premia wiąże się jednoznacznie pewnie z Comperia Lead, a polecenie to inwencja Banku, tak?). Z góry dziekuję za wszelkie wyjaśnienia. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Magda Październik 14, 2014 o 11:09

Witam serdecznie, ja tylko z jednym męczącym mnie od kilku dni pytaniem 🙂 Czy przelew do Meritum mogę dokonać z mojego Konta Oszczędnościowego, które posiadam w innym banku? Czy musi to być konto osobiste? Baaardzo dziękuje za odp.!

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 16, 2014 o 20:17

Hej Magda,

A nie jest przypadkiem tak, że z konta oszczędnościowego możesz przelać środki tylko na jeden konkretny rachunek? Jeśli nie – to myślę, że nie ma żadnego znaczenia, z którego konta przyjdzie przelew. Byleby dane nadawcy się zgadzały.

Ja bym się jednak najpierw upewnił, czy możesz wykonać przelew z konta oszczędnościowego na dowolne konto w innym banku. A potem daj proszę znać, gdzie masz takie fajne konto oszczędnościowe 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Październik 14, 2014 o 12:56

Jeszcze jedno pytanie odnośnie rozliczenia jako osoba fizyczna: na jakim picie nalezy sie rozliczyc (tym samym co z zarobków na etacie) oraz czy z każdej sumy nalezy sie rozliczyć, czy np. do 300 czy tam 550 nie trzeba sie rozliczać? Dziekuję. Co do przelewu z konta oszczednościowego wydaje mi sie że mozna, ponieważ konto oszczędnościowe jest na nas a chodzi przecież o weryfikacje danych.

Odpowiedz

Magda Październik 14, 2014 o 13:04

Dzięki 🙂 PIT-8C rozliczamy na PIT-36 łączenie z dochodami z etatu. Trzeba to rozliczyć nie ma kwoty zwolnionej.

Odpowiedz

Dawid Październik 14, 2014 o 15:11

Ja się trochę wycwaniłem i poleciłem sam siebie :).
Martwi mnie trochę to, że nie mogłem się zalogować… Jestem pewien, że wpisywałem poprawnie login i hasło. Konto zostało zablokowane i mam skontaktować się z infolinią. Napisałem do banku maila z prośbą o odblokowanie, ale wyczytałem w komentarzach, że nie odpisują…

Odpowiedz

Mateusz Październik 14, 2014 o 23:40

Rozumiem że nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, aby móc korzystać z Programu Partnerskiego. A trzeba posiadać strone czy jedynie można polecać wygenerowany link? Mam jeszcze pytanie odnośnie konsekwencji braku „ruchu” na mojej stronie (koncie). W jakim terminie następuje rozwiązanie umowy i jakie są możliwości ponowienia? Czy podpisując umowe zobowiązujemy sie do pewnej konkretnej ilości poleceń, np. w ciągu miesiąca. czy jedyną konsekwecją jest zawieszenie konta? W regulaminie nie doczytałem nic opróc zablokowania konta (bez terminu). Dawid a twoje konto zostało zablokowane w Meritum czy na Comperia Lead? Konto bankowe, tak?

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 16, 2014 o 20:14

Hej Mateusz,

Nie – nie trzeba posiadać działalności gospodarczej. Akceptując regulamin Comperii nie zobowiązujesz się do żadnej liczby poleceń. W praktyce Comperii nie opłaca się nigdy zamykać Ci dostępu do programu partnerskiego. Dodam, że ja miałem konto u nich otwarte chyba z rok bez generowania żadnego „ruchu”.

Pozdrawiam

Odpowiedz