Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Pora na wypłatę, czyli jak uzupełnić dane do odbioru premii w promocji Meritum Bank

przez Michał Szafrański dodano 10 grudnia 2014 · 320 komentarzy

Promocja Meritum Bank

Kilkaset tysięcy złotych premii czeka na Czytelników mojego bloga. Przeczytaj, jak uzupełnić dane do jej przelewu.

Nadszedł moment wyczekiwany przez kilka tysięcy osób, które założyły lokatę Meritum Bank za pośrednictwem mojego bloga. Przypomnę, że oprócz atrakcyjnego oprocentowania 5% na dwumiesięcznej lokacie można było otrzymać także premię 55 zł i dodatkowe 5 zł za użycie aplikacji mobilnej banku, oraz miało się szansę na jeden z pięciu iPhone 6. Do tego dołożyłem 25 nagród ode mnie 🙂

Comperia, partner promocji, rozesłała wczoraj e-mail do osób, które spełniły warunki promocji. Zgodnie z regulaminem promocji informuje on o konieczności uzupełnienia danych do przelewu premii w ciągu 5 dni roboczych od wysłania maila (do 16 grudnia). Nie warto więc zwlekać!

W tym artykule opisuję szczegółowo co powinniście zrobić, aby premia Was nie ominęła oraz w jakim terminie należy się spodziewać kolejnych działań ze strony Comperii i banku.

UWAGA: na końcu artykułu znajduje się stale aktualizowana sekcja zawierająca informacje o aktualnym statusie obsługi reklamacji tych osób, którym Comperia nie wysłała informacji pomimo spełnienia warunków promocji!

Przypomnienie zasad promocji

Zasady promocji były proste:

 • Do otrzymania premii 55 zł uprawniona jest każda osoba, która: poprzez link na moim blogu otworzyła konto w Meritum Bank pomiędzy 24 września a 22 października 2014, wykonała na nie przelew, założyła “Lokatę Start” na kwotę od 1000 zł do 10 000 zł (w ciągu 30 dni od złożenia wniosku o konto) i dnia 3 grudnia na jej lokacie lub “Prostym Koncie Osobistym” znajdował się przynajmniej 1000 zł.
 • Do otrzymania dodatkowej premii 5 zł uprawniona jest każda osoba, która oprócz powyższego, ściągnęła aplikację mobilną banku i wykonała do dnia 3 grudnia 2014 r. co najmniej jedną transakcję (przelew) przez tę aplikację.
 • Aby otrzymać jedną i drugą premię niezbędne jest dodatkowo uzupełnienie danych do przelewu tej premii – i o tym jest właśnie ten wpis! Czytaj dalej, bo na wykonanie tej operacji masz czas tylko do 16 grudnia!

Dodatkowo można było wziąć udział w walce o jednego z pięciu iPhone 6 (16 GB). W tym celu należało uruchomić dodatkową “Lokatę na Czas” poprzez aplikację mobilną w dniu 25 listopada, po SMS z taką informacją ze strony banku. Tu zasady były następujące:

 • Lokatę można było otwierać od godziny 12:00 w dniu 25 listopada 2014 r.
 • Czas założenia lokaty liczony był z dokładnością co do sekundy.
 • iPhone 6 zdobywały te osoby, które jako pierwsze założyły lokatę.
 • W przypadku, gdy w tym samym czasie “Lokatę na Czas” założyło więcej niż pięciu uczestników promocji, o przyznaniu nagrody decydowała wysokość kwoty założonej lokaty (a ta mogła mieć od 1000 zł do 100 000 zł). Nagrodę otrzyma ten, kto założył “Lokatę na Czas” na wyższą kwotę.
 • W przypadku, w którym więcej niż pięciu uczestników promocji założyłoby “Lokatę na Czas” na tę samą kwotę, to dodatkowo decydowała liczba transakcji wykonanych za pomocą aplikacji mobilnej banku. Nagrodę otrzyma ta osoba, która wykona największą liczbę transakcji.

Oczywiście, jak w wielu konkursach, w których decyduje czas wykonania jakiejś operacji, tak i przy zakładaniu lokaty mieliście problemy z dostępem do systemu banku. A przy okazji bank zapewnił sobie bezpłatne testy obciążenia systemu obsługującego aplikację mobilną 😉

Oprócz nagród ufundowanych przez bank mogliście zdobyć także 25 nagród ode mnie:

 • Nagroda główna: 3 osoby otrzymają ode mnie zaproszenie na indywidualne spotkanie 1:1 w Warszawie, w trakcie którego będziemy mogli przy dobrym lunchu porozmawiać sobie w cztery oczy na dowolne tematy.
 • Nagroda II: 7 osób otrzyma ode mnie 1-godzinną wideorozmowę przez Skype.
 • Nagroda III: 15 osób otrzyma bezpłatnie kurs “Budżet domowy w tydzień”.

W tym celu należało wypełnić ankietę, która znajduje się tutaj. Jeśli ktoś z Was spełnił warunki promocji Meritum, a jeszcze tego nie uczynił, to macie na to czas także do 16 grudnia do końca dnia.

Zobacz także: Czas wypłaty, czyli jak uzupełnić dane do odbioru premii w promocji “Wymarzonego konta”

Kalendarz promocji

Od dwóch tygodni otrzymuję od Was maile z mniej lub bardziej niecierpliwymi pytaniami “kiedy przyjdzie mail od Comperii?” lub “kiedy otrzymam premię?”. Poniżej znajdziecie dokładny terminarz kolejnych działań związanych z tą promocją:

 • 9 grudnia Comperia wysłała e-mail do wszystkich osób, które spełniły warunki promocji, z prośbą o uzupełnienie danych wymaganych do wypłaty premii. UWAGA: w dalszej części piszę co zrobić jeśli nie otrzymaliście maila a jesteście pewni, że spełniliście warunki promocji.
 • Do 16 grudnia trzeba uzupełnić dane do przelewu premii logując się na stronie https://www.comperiabonus.pl/meritum/logowanie
 • Do 16 grudnia trzeba wypełnić moją ankietę o ile chcecie walczyć o 25 nagród ode mnie
 • Do 24 grudnia Comperia wypłaci przelewem premię – na konto w Meritum Bank, którego numer podaliście uzupełniając dane w punkcie powyżej.
 • Do 24 grudnia ogłoszę listę 25 zdobywców ufundowanych przeze mnie nagród – wyłonione one zostaną spośród tych osób, które spełniły warunki promocji Comperii oraz dodatkowo wypełniły ankietę opublikowaną w tym wpisie.
 • Do 31 grudnia Comperia poinformuje osoby, które wygrały iPhone 6 o zdobyciu nagrody.

E-mail od Comperii

UWAGA: e-maile od Comperii lubią wpadać do spamu. Powinien do Was dotrzeć mail o takiej treści:

Mail od Comperia - uzupełnienie danych

Potrzebna mobilizja!

Jeśli uważacie, że spełniliście warunki promocji i jesteście pewni, że w dniu 3 grudnia mieliście na lokacie LUB koncie w Meritum co najmniej 1000 zł, a nie dostaliście e-maila od Comperii, to może to oznaczać, że bank z jakiegoś powodu nie zakwalifikował Was do otrzymania premii.

Właśnie teraz jest odpowiedni moment, by zgłosić problem. W pierwszej kolejności wyślijcie e-mail bezpośrednio do Comperii na adres [email protected]. Równolegle możecie poinformować w komentarzu o problemie. Zobaczymy jaka jest ich skala.

Zależy mi na tym żeby każdy uprawniony otrzymał premię. Mamy kilka dni na wyjaśnienie wszystkich ewentualnych nieprawidłowości.

UWAGA: wiem, że bankom zdarza się coś przeoczyć więc tym bardziej konieczne jest Wasze działanie. Jeśli nie dostaliście maila do Comperii = jest problem! Koniecznie trzeba zgłosić reklamację!

Jak uzupełnić dane do przelewu?

Jeśli jednak otrzymaliście maila, to procedura jest bardzo prosta:

 • Klikacie link w mailu i wchodzicie na stronę https://www.comperiabonus.pl/meritum/logowanie
 • Logujecie się (lub korzystacie z opcji przypomnienia hasła)
 • Uzupełniacie dane podając numer “Prostego Konta Osobistego” w Meritum Bank – UWAGA: tylko na to konto może być przelana premia, więc z ewentualnym zamknięciem konta poczekajcie do momentu otrzymania premii.

Jedna uwaga: kopiując numer rachunku z systemu transakcyjnego banku zwróćcie uwagę, czy skopiował się on w całości. System Comperii nie dopuszcza spacji w numerze rachunku, więc może się okazać, że po „kopiuj i wklej” i usunięciu spacji brakuje Wam kilku cyfr numeru.

FAQ – czyli najczęstsze pytania

1. Gdzie zgłosić reklamację, jeśli nie dotarł do mnie mail od Comperii?

Wyślij swoją reklamację na adres [email protected] podając w nim:

 • Adres e-mail podany w programie Comperia Bonus
 • Imię i nazwisko
 • Okoliczności założenia konta i lokaty: kiedy założono konto? Kiedy otworzono lokatę? Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
 • Numer wniosku bankowego o otwarcie konta <— to bardzo ważne dla Comperii
 • Numer “Prostego Konta Osobistego” w Meritum Bank

2. Dostałem maila, uzupełniam dane, ale system ich nie przyjmuje

Wyślij swoją reklamację na adres [email protected] podając w niej, jakie dane wpisujesz do formularza uzupełniania danych. Zaznacz w mailu, że otrzymałeś maila z informacją od Comperii.

3. Kiedy otrzymam przelew premii?

Comperia najpóźniej 24 grudnia wyśle premie na konta w Meritum Bank.

4. Czy konto, na które ma być przelana premia, musi być w Meritum Bank?

Tak. Jest to wymóg regulaminowy promocji.

5. Czy mogę już zamknąć konto w Meritum Bank?

Odradzam zamykanie konta przed otrzymaniem premii.

6. Jak można zamknąć konto w Meritum Bank?

Jeszcze w czerwcu tego roku „wniosek o zamknięcie rachunku” dostępny był online w sekcji „Wnioski i dyspozycje” w banku. Teraz go tam nie widzę, co oznacza, że bank prawdopodobnie zdecydował się skomplikować procedurę rezygnacji z jego usług. Wskazywałby na to ten komentarz.

Zweryfikuję to z bankiem i zaktualizuję informację o procedurze zamykania rachunku.

Czekamy na premię 🙂

Mam nadzieję, że wszyscy sprawnie otrzymacie premię. Gdybyście wiedzieli, że ktoś z Waszych znajomych zakładał tę lokatę, to koniecznie przypomnijcie mu proszę o konieczności uzupełnienia danych.

Patrząc na wyniki liczby rozliczonych lokat (w porównaniu z liczbą złożonych wniosków) widzę, że bank nie uznał sporej części z nich. Nie wiem czy jest to odzwierciedlenie złożonego procesu zakładania lokat w tej promocji, czy może bardziej sygnał nieprawidłowości przy kwalifikowaniu jej uczestników do wypłaty premii. Jest to zastanawiające i tym bardziej liczę na Wasze sygnały o ewentualnym braku maila ze strony Comperii przy jednoczesnej Waszej pewności o spełnieniu warunków promocji. Spróbuję to wyjaśnić 🙂

Miłego dnia!

Aktualizacje i informacje dla „poszkodowanych”

2014-12-15 20:35 – jestem w stałym kontakcie z rzecznikiem prasowym Meritum Bank oraz z Comperią. Udało mi się potwierdzić następujące informacje:

 • Bank weryfikuje wszystkie zgłoszenia reklamacyjne otrzymane od Comperii i rzeczywiście zidentyfikowano, że Comperia nie otrzymała z banku danych wszystkich osób, które spełniły warunki promocji.
 • Następuje ponowna weryfikacja. Nie wiadomo jeszcze kiedy się ona zakończy. O postępach będę informowany.
 • Wiadomo jednak, że po otrzymaniu danych Comperia wyśle kolejną partię e-maili z prośbą o uzupełnienie danych do wszystkich osób, które nie otrzymały ich w pierwszej kolejności.
 • Na uzupełnienie danych wymaganych do przelewy premii osoby te będą miały kolejne 5 dni roboczych.

Intencją i Meritum Bank i Comperii jest wyjaśnienie wszystkich wątpliwości i wypłacenie premii wszystkim, którzy spełnili warunki promocji. Być może do części z Was dotrze ona później, ale mam zapewnienie, że dotrze.

Ja trzymam rękę na pulsie i mam kontakt z obydwoma firmami. Będę Was systematycznie informował o postępie spraw 🙂


 

2014-12-17 12:08 – Jest oficjalne stanowisko Comperii – znajdziecie je tutaj.

Moje omówienie i podsumowanie obecnego stanu wiedzy (subiektywne oraz w oparciu o informacje, którymi dysponuję):

 • Komunikat ten stanowi potwierdzenie, że Meritum Bank dopatrzył się, że nie przekazał do Comperii danych wszystkich osób, które uprawnione są do otrzymania premii. Pokrywa się to z odpowiedzią, którą otrzymałem wcześniej z banku.
 • Wiemy, że kolejna wysyłka e-maili z prośbą o uzupełnienie danych przez kolejne osoby, wysłana zostanie 18 grudnia.
 • Nie wiadomo jeszcze czy wysyłka ta uwzględniać będzie wszystkie osoby, które zgłosiły reklamacje. Ale bez względu na to każda ze zgłoszonych reklamacji będzie musiała zostać rozpatrzona.
 • Comperia zapewnia, że w przypadku wszystkich osób, które zgłosiły reklamację nie obowiązuje oczywiście 5-dniowy termin na uzupełnienie danych. W przypadku, gdy osoba taka rzeczywiście spełniła warunki promocji, to Comperia wypłaci jej premię – oczywiście w spornych przypadkach nastąpi to po 24 grudnia, ale ma nastąpić 🙂

Reasumując (moja prywatna ocena): gdzieś w banku wkradł się błąd w weryfikacji osób, które spełniły warunki promocji, ale ani Meritum Bank, ani Comperia nie próbują tego tuszować. Zarówno bank, jak i Comperia, wykazują się dobrą wolą i podkreślają, że zależy im na wypłacie premii wszystkim uprawnionym.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.


 

2014-12-24 – Lista 25 osób nagrodzonych w moim konkursie

Na końcu wigilijnego wpisu „Emocjonalny i finansowy aspekt dobroczynności, czyli jak dzielić się mądrze?” znajdziecie listę 25-ciu osób, które wygrały mój dodatkowy konkurs związany z lokatą w Meritum Bank.


 

2015-01-07 – Zdobywcy iPhone 6 w konkursie Comperii

Według informacji z Comperii w dniu 31 grudnia 2014 zostały wysyłane e-maile do 5-ciu osób, które wygrały iPhone 6 w konkursie Comperii i Meritum Bank. Podobno cztery z tych pięciu osób, to Czytelnicy mojego bloga 🙂

Pełną listę zwycięzców znajdziecie na tej stronie. Dla ułatwienia i w celach dokumentalnych kopiuję ją także tutaj. Poniżej lista szczęśliwców, którzy wygrali Apple iPhone 6 16GB:

 1. Mateusz K., Brzostek
 2. Szymon S., Wrocław
 3. Tomasz Ż., Myślenice
 4. Paweł S., Kraków
 5. Piotr B., Kraków

Serdecznie gratuluję wygranym 🙂 Pochwalcie się, jak to zrobiliście 🙂

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 320 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Ireneusz Fudro Grudzień 10, 2014 o 09:42

No to czas na odbiór pieniążków 🙂
Dziękuję za konkretny wpis i informację jak to zrobić

Odpowiedz

Dominik Grudzień 10, 2014 o 11:45

Ludzie właśnie nie doceniają tego jakie możliwości daje im Internet i takie łatwe rozwiązania dają dodatkowy zastrzyk gotówki 🙂

Odpowiedz

Marcin Grudzień 10, 2014 o 09:44

Ja maila nie otrzymałem, a głowę bym sobie dał uciąć, że warunki spełniłem. Wrócę do domu to sprawdzę terminy i wyślę maila do Comperii.

Odpowiedz

M Grudzień 10, 2014 o 11:31

Marcinie,

Sprawdź swoją skrzynkę pocztową (także folder SPAM). Jeżeli nie otrzymałeś @ systemowego wyślij swoją reklamację na adres [email protected] podając w nim:

Adres e-mail podany w programie Comperia Bonus
– Imię i nazwisko
Okoliczności założenia konta i lokaty:
– Kiedy założono konto?
– Kiedy otworzono lokatę?
– Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
– Numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

MarcinDl Grudzień 10, 2014 o 16:37

Dziękuję za odpowiedź. Maila właśnie wysłałem, moim zdaniem łapię się na promocję. 🙂

Oby tylko zamieszanie to nie wpłynęło na konkurs z „Lokatą na Czas” gdyż uważam, że „wykręciłem” tam dobry czas z zakładaniem lokaty i może coś by z tego było. 🙂

Odpowiedz

kamil Grudzień 11, 2014 o 10:45

ten sam problem, spełnione warunki a maila nie ma. Kontaktowała się wczoraj Pani z COmperia mailowo, ale od 24h zero kontaktu

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 12:08

Witaj Kamil,

Jesteśmy przekonani, że problem został już rozwiązany.
Jeżeli nie, to zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego pod
+48 22 642 91 19

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Michał Grudzień 10, 2014 o 09:51

Michał jak zwykle poradnik się przydał, dzięki:) Niestety dzisiaj najbardziej przydała mi się instrukcja złożenia reklamacji. Mimo spełnienia wszystkich warunków mail do mnie nie dotarł. To samo u żony i znajomego. Także daję znać i sam z ciekawością czekam na inne komentarze;)

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:32

Michale,
warto sprawdzić folder SPAM . W związku z akcją wysyłamy ogromną liczbę maili, przez co niektóre skrzynki mogą traktować nasz mail jako „wiadomość niechcianą” . Jeśli jednak nie znajdziesz wiadomości od nas – napisz proszę wiadomość na adres: [email protected] z adresu który podałeś przy rejestracji w Comperia Bonus. Podaj w nim swoje imię i nazwisko oraz dokładne dane:
– data założenia konta
– data założenia lokaty
– do kiedy trzymałeś pieniądze na koncie (co najmniej 1000zł – Pieniądze należało
utrzymać do 3 grudnia)?
– jaki jest Twój numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 17:59

Michał,

Sprawdź prosze folder SPAM.

Czy dostałeś SMS z powiadomieniem o mailu?

Jeżeli nie otrzymałeś maila systemowego, prosimy o wysłanie reklamacji na adres [email protected] podając w nim:

Adres e-mail podany w programie Comperia Bonus
– Imię i nazwisko
Okoliczności założenia konta i lokaty:
– Kiedy założono konto?
– Kiedy otworzono lokatę?
– Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
– Numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Tina Grudzień 10, 2014 o 10:03

Dobra robota!
Dzięki Tobie po raz pierwszy skorzystałam z takiej promocji. Otrzymałam maila i prawidłowo uzupełniłam dane, o czym świadczy informacja „Twoje dane zostały prawidłowo zapisane. Bonus zostanie przekazany na podany rachunek do 24 grudnia 2014 r.”

🙂

Odpowiedz

Monika Grudzień 10, 2014 o 10:13

Ja spełniłam wszystkie warunki, lokata była do 5 grudnia na koncie w Meritum a e-maila brak :/ Napisała już mail w tej sprawie.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:36

Moniko – czy napisałaś maila na [email protected] ? Pamiętaj aby dokładnie opisać przypadek łącznie z dokładnymi datami założenia konta, lokaty – oraz podaniem numeru wniosku bankowego o otwarcie konta. Jeśli saldo utrzymałaś (jak piszesz) do 5 grudnia, to na pewno wszystko przebiegnie sprawnie. Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek folder „SPAM” – mamy sygnały że spora część korespondencji wpada w spam.

Pozdrawiamy,

Comperia

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:02

Witaj Monika,

Sprawdź prosze folder SPAM. Paradoksalnie w 90% przypadków to właśnie problem tworzy operator skrzynki.

Bardzo nam zależy, abyś nie przeoczyła maila – więc wysłaliśmy Ci SMS z przypomnieniem.
Czy dostałaś go?

Jeżeli nie otrzymałeś maila systemowego ani SMS, prosimy o wysłanie reklamacji na adres [email protected] podając w nim:

Adres e-mail podany w programie Comperia Bonus
– Imię i nazwisko
Okoliczności założenia konta i lokaty:
– Kiedy założono konto?
– Kiedy otworzono lokatę?
– Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
– Numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Kamil Grudzień 11, 2014 o 09:40

W 90% przypadków problem tworzy operator skrzynki? Dziwne – nie widzę w komentarzach żadnego przypadku żeby ktoś znalazł wiadomość od Was w folderze spam…

Pozdrawiam i czekam na rozpatrzenie reklamacji.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:06

Kamil,

Są takie osoby, jednak nie zawsze odpisują w komentarzach.

Jeżeli spełniłeś warunki, to oczywiście otrzymasz obiecany bonus. Przepraszamy, za utrudnienia.

Również pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:09

„Maciek
Grudzień 11, 2014 o 10:04
Faktycznie email był w spamie. Troche dziwne bo pozostałe konta także na outlooku i problemu nie było. Zwieszam głowę na dół i biję się w pierś.”

Odpowiedz

zulu Grudzień 12, 2014 o 09:27

U mnie mail wylądował w spamie.
Ale zawsze przeglądam spam przed skasowaniem więc nie było problemu. Dane już uzupełniłem. Tak jak Marcin napisał trzeba zwracać uwagę na nr konta jak się go wkleja do formularza, obcina 4 cyfry (przed wklejeniem trzeba usunąć wszystkie spacje).

Odpowiedz

migoo Grudzień 10, 2014 o 10:21

Witam,

wcześniej była mowa o tym, że dane do Comperii należy wypełnić PO 10 grudnia. Czy aby na pewno już dziś można wypełniać dane do przelewu premii?

Dziękuję za rozwianie wątpliwości.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 10, 2014 o 10:41

Hej Migoo,

Jeśli otrzymałeś już mail od Comperii (wysłany był do wszystkich wczoraj – czyli 9 grudnia), to możesz (a nawet powinieneś) już uzupełnić dane i masz na to czas do 16 grudnia.

Jeśli nie dostałeś maila, to zgłoś reklamację do Comperii w trybie opisanym we wpisie. I mi i Comperii zależy na wyłapaniu wszystkich sytuacji problematycznych (mam podejrzenia, że bank nie uznał części lokat).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Lukasz Grudzień 10, 2014 o 13:03

Mi nie uznano środków z drugiej lokaty, w dniu 3 grudnia środki z loakty promocyjnej były wycofane, ale druga lokata jest aktywna do dzis i jest na niej 1000pln+, więc warunek spełniony. Reklamacje złożyłem – zobaczymy.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:38

Łukaszu, jeśli dokładnie opisałeś przypadek i wysłałeś reklamację na adres [email protected] – rozpatrzymy ją jak najszybciej będziemy mogli. Sprawdź również folder SPAM .

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Katarzyna Grudzień 10, 2014 o 10:31

Był mail, był SMS, wszystko elegancko.
Dzięki Michał za ofertę i przypomnienie i kompleksowe podejście do sprawy. Bardzo byłam ciekawa czy zwrócisz uwagę na ten trefny formularz co liczy spacje i przez to ucina numer konta. Fachowa robota! 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:32

Dziękuję Kasiu za informację 🙂

Odpowiedz

Lukasz U. Grudzień 10, 2014 o 10:34

Rowniez maila nie otrzymalem. Mail do Comperii juz poszedl – niestety juz 3 grudnia przelalem na inne konto pieniadze z lokaty, natomiast wg regulaminu spelniam warunki bo wg. pkt d. Uczestnik do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymuje w Banku saldo na dowolnym rachunku bankowym (Proste Konto Osobiste, Lokaty Start lub inny rachunek bankowy) w wysokości minimum 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych). Wiec po 1. pieniadze byly 3 grudnia a po drugie zalozylem w listopadzie lokate na czas czyli zgdonie z regulaminem utrzymalem na dowolnym rachunku kwote min. 1000 zl).

Czekam teraz na odpowiedz z Comperi.

Pozdrawiam,
Lukasz

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 10, 2014 o 10:42

Hej Łukasz,

Oj niestety nie byłbym takim optymistą, ale zobaczymy. Ja w takich przypadkach trzymam do 4-ego 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Lukasz U. Grudzień 10, 2014 o 10:48

Za późno przeczytalem Twoja rade 😉 Niestety.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:42

Łukaszu, jeśli wypłaciłeś pieniądze 3 grudnia, to zgodnie z zacytowanym przez Ciebie regulaminem, Twoja reklamacja może zostać rozpatrzona negatywnie. Data określa 3 grudnia włącznie, więc dokładnie jak pisze Michał, należało przytrzymać do 4 grudnia. Jednak zapoznamy się dokładnie z Twoją sytuacją i upewnimy się w banku czy nic nie da się zrobić. Tak czy inaczej – to nie ostatnia nasza akcja i na pewno będziemy mieli dla Ciebie ciekawą propozycję w niedalekiej przyszłości.

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Tomek Grudzień 11, 2014 o 09:48

A skąd wzięło się to „włącznie”? I co to w ogóle zmienia? Poniżej cytat z regulaminu:

„Uczestnik do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymuje w Banku saldo na dowolnym rachunku bankowym (Proste Konto Osobiste, Lokaty Start lub inny rachunek bankowy) w wysokości minimum 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych).”

3 grudnia były pieniądze na rachunku? Były, bo dopiero 3 grudnia zostały przelane gdzieś indziej. Więc warunek jest spełniony i nie ma tu żadnych wątpliwości. Z punktu widzenia tego zapisu nie ma żadnego znaczenia, że pieniądze nie były na rachunku przez cały dzień. Wystarczy, że były przez część 3 grudnia i ten warunek już jest spełniony. Logika. Jeżeli warunek był, że pieniądze mają być na koncie do końca 3 grudnia, to powinno to być napisane w regulaminie. Taka już natura przyrzeczenia publicznego, że liczy się to, co w nim zawarte, a nie to, co przyrzekający miał na myśli 🙂

Serdecznie pozdrawiam,
Tomek

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:37

Hej Tomek,

Sprawa jest dyskusyjna i właśnie po to, by uniknąć problemów i konieczności składania reklamacji, lepiej zawsze przytrzymać pieniądze jeden dzień dłużej. Wyciągnięcie ich ostatniego dnia zawsze będzie tworzyło przestrzeń do sporów i interpretacji.

Życzę powodzenia w spieraniu się z bankiem. Równie dobrze mogą powiedzieć „procedura sprawdzająca działała o 12:00 i pieniędzy już nie było”.

Nie twierdzę, że nie masz racji. Mówię tylko, że z mojego punktu widzenia takie podejście, to proszenie się o kłopoty.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomek Grudzień 11, 2014 o 10:46

Masz rację Michał. Lepiej potrzymać dłużej. Tym bardziej, że po dłuższym zastanowieniu, mogę znaleźć przekonujące argumenty, że jednak należało trzymać do końca 3 grudnia. Ale nie będę ich podawał, żeby nie ułatwiać bankowi sprawy 🙂

Ja, w natłoku obowiązków, w ogóle nie popatrzyłem czy jest jakiś termin końcowy. Po prostu skończyła się lokata i przelałem pieniądze. Traf chciał, że akurat to był 3 grudnia:) Ale równie dobrze mógłby to być 2 grudnia, wtedy już nie miałbym żadnych nadziei.

Zobaczymy, jak bank podejdzie do tej sprawy. Miło by było, gdyby jednak uwzględnili. Tym bardziej, że całkiem fajny bank się wydaje. Jak zgubiłem dane do logowania, wydali nowe, bez żadnych opłat. W moim drugim banku od razu by coś naliczyli 🙂

Odpowiedz

Lukasz U. Grudzień 11, 2014 o 10:55

Wg. regulaminu rowniez jest napisane ze saldo 1000+ ma sie znajdowac na dowolnym rachunku w banku wiec czy to beda srodki na Koncie osobistym, Lokata start, lokata na czas nie ma najmniejszego znaczenia. Wg. mnie sprawa nie jest dyskusyjna… dyskusyjny wydaje sie jedynie byc sposob weryfikacji srodkow przez Comperie.

Pozdrawiam,

Odpowiedz

Darek Grudzień 11, 2014 o 14:22

witajcie
bez urazy, ale niedawno była „afera tabletowa” jakiegoś banku i tam prosty zapis regulaminu był interpretowany na korzyść klientów, a większość „jechała” po banku…. tu prosty zapis regulaminu interpretowany jest na korzyść banku – skąd ta różnica?

Odpowiedz

Anon Grudzień 11, 2014 o 22:15

@Darek
Pewnie stąd, że regulamin tabletowy prawdopodobnie pisała jakaś dziunia z marketingu, a w przypadku Meritum wygląda na to, że prawnik.

Rozumiem, że ukończyłeś 13 lat lub niebawem ukończysz, skoro czytasz artykuł na temat kont bankowych (może nawet za zgodą opiekuna prawnego otworzysz takie konto). Jako, że masz już ograniczoną zdolność do czynności prawnych, a więc możesz skutecznie zawierać pewnego rodzaju umowy, zachęcam Cię do przeczytania aktu prawnego nazywanego „Kodeksem Cywilnym”. Treść znajdziesz na stronie isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20100400222 Pozwoli Ci to na zrozumienie niektórych procesów zachodzących w otaczającym nas świecie np. dotyczących terminów zawieranych umów.

Przykład: ze szkoły podstawowej pamiętasz, że doba ma 24-godziny, i że początek doby liczy się nie od momentu kiedy wstaje słońce, ale od północy (godz. 0:00). Podobnie jest z końcem doby (to nie wtedy, kiedy słoneczko zachodzi). W związku z tym mądrzy posłowie, których wybrała mama i tata uchwalili w paragrafie 1. artykułu 111. Kodeksu Cywilnego, że „Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.” Dlatego 3. dzień grudnia nie upłynął przed północą 03.12.2014 r. i jak Lukasz U. robił przelew, to jeszcze trzeci dzień grudnia trwał.

Lukasz U. Grudzień 11, 2014 o 11:34

Owszem, wyplacilem czesc pieniedzy 3 grudnia, wymagana kwota do dzis jest na lokacie (lokata na czas). Zatem zgodnie z §3 podpkt. d waszego regulaminu nie ma watpliwosci ze spelniam warunki promocji. Czy moglibyscie potwierdzic/zaprzeczyc slusznosc mojego rozumowania bo szczerze mowiac wydaje mi sie ze Michal wprowadzil male zamieszanie 🙂

Pozdrawiam,

Odpowiedz

Anon Grudzień 11, 2014 o 23:04

@Lukasz U.
Czy do końca dnia 3. grudnia 2014 r. utrzymywałeś saldo 1000,00 PLN lub więcej? Zwróć uwagę, że tam nie ma mowy o „średnim saldzie”, ale o „saldzie”, więc przez wszystkie dni twania umowy musiałbyś mieć cały czas min. 1000 zł na dowolnym rachunku w Meritum. Zgodnie z art. 49 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo bankowe rachunek lokaty terminowej jest rachunkiem bankowym, zatem jeśli tysiak leżał cały czas w banku, to składaj reklamację. Nawet jeśli jest inaczej, to znając systemy bankowe i procedury, to też składaj.

Upewnij się też, że spełniasz pozostałe zapisy regulaminu np. dotyczące posiadania rachunku po 1. października 2013 r.

Sprawdź również czy czasem mail od nich nie został wycięty (niektóre serwery pocztowe są tak skonfigurowane, że nawet nie wrzucą nic do katalogu spam).

Odpowiedz

Darek Grudzień 12, 2014 o 08:21

Do Pana Anona, ale mnie Pan rozszyfrowal…. Rzeczywiscie mam skonczone 13 lat! Ale z Pana odpowiedzi wnioskuje, ze poczul sie Pan w jakis sposob dotkniety moim wpisem? Choc gdyby raczyl Pan go jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem, przecztac moze udaloby sie Panu wyciagnac prawidlowe wnioski? Chyba dla tak madrego Pana nie bedzie to zbyt trudne?
P.S. przyklad o sloneczku sobie zapamietam, przyda sie do szkoly.

Odpowiedz

Lukasz U. Grudzień 12, 2014 o 09:16

Dzieki Anon za informacje. Tak, mialem 2 lokaty (obie na kwoty grubo ponad 1000 zl), jak jedna sie skonczyla, srodki od razu przelalem na inna… ale druga nadal jest wiec saldo jest utrzymane na poziomie 1000+ od momentu zalozenia lokaty „Start”. Reklamacje zlozylem, nawet dostalem informacje zwrotna z Comperii o podanie szczegolow, takze jestem dobrej mysli 🙂 Faktycznie moglem poczekac do 4 i prawdopodobnie nie byloby tematu (moja dziewczyna, ktora zakladala lokaty jeden dzien po mnie, ale nie przelala srodkow 3 grudnia tylko poczekala) dostala maila i nie ma tego problemu co ja, niestety prawa bankowego nie znam – w tym temacie jestem raczej raczkujacy 😉

Pozdr,
Lukasz

Odpowiedz

Maciek Grudzień 10, 2014 o 10:35

Założyłem 5 RoRów. Email z premią dotarł do 3 . Warunki spełnione. Teraz pozostaje reklamacja. Oj nieładnie Meritum, w taki sposób mnie do siebie nie przekonacie.

Odpowiedz

M Grudzień 10, 2014 o 11:43

Maciej,

Zgłoś proszę reklamacje, każda wspólnie z Bankiem zostanie rozpatrzona.

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:46

Maćku, a sprawdzałeś folder SPAM w pozostałych 2 adresach? Jeśli dostałeś 3 maile i na wszystkich rachunkach utrzymałeś saldo 3 grudnia włącznie – to mail powinien do Ciebie dotrzeć. Jeśli nie – napisz koniecznie reklamację na adres [email protected] . Podaj numery wniosków, oraz daty założenia lokat. Ważne aby mail z reklamacją był wysyłany z tego samego adresu którego używałeś do zarejestrowania się w promocji.

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Maciek Grudzień 11, 2014 o 10:04

Faktycznie email był w spamie. Troche dziwne bo pozostałe konta także na outlooku i problemu nie było. Zwieszam głowę na dół i biję się w pierś.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:38

Hej Maciek,

Dzięki za informację. Sprawdzajcie proszę ten spam 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Grudzień 10, 2014 o 10:41

I ja nie otrzymałem maila, reklamacja już zgłoszona.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:48

Krzysztof, jeśli dokładnie opisałeś reklamację, należy spokojnie czekać na jej rozpatrzenie. W międzyczasie upewnij się czy na pewno utrzymałeś saldo minimum 1000zł do 3 grudnia włącznie. Upewnij się również czy w reklamacji dokładnie opisałeś swój przypadek – podając daty założenia konta, lokaty i numer wniosku.

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Artur Grudzień 10, 2014 o 10:47

Mi też na jednym koncie mail nie dotarł. Wszystkie warunki zostały spełnione.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:49

Arturze,
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową (także folder SPAM). Jeżeli nie otrzymałeś maila systemowego wyślij swoją reklamację na adres [email protected] podając w nim:

Adres e-mail podany w programie Comperia Bonus
– Imię i nazwisko
Okoliczności założenia konta i lokaty:
– Kiedy założono konto?
– Kiedy otworzono lokatę?
– Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
– Numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:24

Witaj Artur,

Sprawdź prosze folder SPAM. Paradoksalnie w 90% przypadków to właśnie problem tworzy operator skrzynki.

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Anka Grudzień 10, 2014 o 10:51

Też nie dostałam maila. Ale po zalogowaniu się na profil comperiabonus był formularz do podania danych i numeru konta do przelewu premii, który wypełniłam. Ale i tak mail z reklamacją poszedł, żebym miała pewność, że premię dostanę.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:50

Dziękuję za email z reklamacją. Odpowiemy jak najszybciej będzie to możliwe.

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Pan Zając Grudzień 10, 2014 o 10:51

Dzięki Michał! Z niecierpliwością czekam na odbiór kapusty 😀

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:14

Pan Zając,

Święta się zbliżają, więc na pewno taka bonusowa niespodzianka się przyda… 🙂

Niedługo kolejne edycje. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebook! 🙂
https://www.facebook.com/Comperia

Pozdrawiamy,
Zespół Comep

Odpowiedz

Anka Grudzień 10, 2014 o 10:55

Mam jeszcze pytanie,
jak sprawdzić już po wysłaniu formularza czy na pewno numer konta wkleił się prawidłowo? Doczytałam o niedopuszczalnych spacjach :/

Odpowiedz

fi Grudzień 10, 2014 o 15:17

Hej, jeśli jeszcze raz wejdziesz na stronę Comperii i zalogujesz się na swój panel, zauważysz, że wszystkie dane są wypełnione. O ile dobrze pamiętam, to numer konta będzie przedstawiony jako ciąg x i będzie ujawnione ostatnie 6 cyfr Twojego numeru konta, czyli np. xx xxxx xxxx xxxx xxxx xx00 0001. Zweryfikuj czy tak kończy się Twój numer konta, jeśli nie, wstaw ponownie i zapisz jeszcze raz.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:26

Witaj Anka,

Gdybyś wkleiła numer ze spacjami – system pokazałby błąd.
Po usunięciu spacji liczba liter jest dokładnie taka jak być powinna.

Jeżeli wkleiłaś numer i tylko usunęłaś spacje, to wszystko będzie ok.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

fi Grudzień 10, 2014 o 19:58

Niestety, system nie wykazał żadnego błędu przy wklejeniu numeru konta wraz ze spacjami, co więcej, możliwe było wysłanie formularza – pojawiał się komunikat o sukcesie tej operacji.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 10:58

Witaj Fi,

Czy jesteś pewny, że w Twoim przypadku numer został wklejony wraz ze spacjami?

W systemie akceptowana jest wyłącznie określona liczba znaków odpowiadająca numerowi konta bankowego. W przypadku zastąpienia niektórych znaków spacjami – pełny adres konta pozostałby ucięty, a sam system powinien odrzucić operację.

Mamy nadzieję, że wszystko przebiegło sprawnie, i że niebawem otrzymasz bonus.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Anka Grudzień 12, 2014 o 10:10

Niestety nie jest tak jak Państwo piszą. Wkleiłam numer konta ze spacjami. System nie pokazał błędu. Pozwolił na wysłanie numeru konta w takiej formie. Czyli pozwolił na wysłanie błędnego numeru konta.
Co w takiej sytuacji? Bo podejrzewam, że takich błędów będzie więcej.

Odpowiedz

Roman Grudzień 10, 2014 o 10:55

Konto założyłem, lokatę też i trzymam kasę na lokacie. Ale maila nie dostałem. Reklamację złożyłem i czekam bez odzewu – ale oferta Meritum i comperii mnie zniesmaczyła…

Odpowiedz

M Grudzień 10, 2014 o 11:41

Roman

Wszystkie reklamacje rozpatrujemy wspólnie z Bankiem, prosimy o chwilę cierpliwości.

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:55

Roman, jak widzisz czytając inne komentarze, mamy wiele reklamacji, ale jest to mały procent w obliczu poprawnie rozliczonych kont . Do każdej reklamacji podchodzimy indywidualnie i komunikujemy się z bankiem w tej sprawie aby jak najszybciej wypłacić Bonus wszystkim którzy spełnili warunki promocji, a nie otrzymali maila. Rekomendujemy spokojnie poczekać na odpowiedź, którą wyślemy jak tylko dokładnie rozpatrzymy Twoją reklamację.

Pozdrawiamy,

Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:28

Witaj Roman,

Sprawdź proszę folder SPAM, w 90% przypadków to on jest problemem.

Napisz proszę, czy faktycznie mail tam się znalazł.

Dziękujemy za mail z reklamacją. Pracujemy nad tym, żeby wszystko przebiegło sprawnie.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:40

Hej Roman,

Życie. Tego typu problemy się zdarzają w każdej promocji w mniejszej lub większej liczbie. Poczekajmy na rozpatrzenie reklamacji i koniecznie daj znać czy się udało 🙂

Przy lokacie BGŻ Optima Comperia stanęła na wysokości zadania chociaż problemów też trochę było. Bądźmy dobrej myśli.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Grudzień 10, 2014 o 11:03

U mnie wszystko gładko poszło – mimo, że przed 3-cim wyciągnęłam ten tysiąc z konta, to dzięki Twojemu przypomnieniu przelałam spowrotem i jeszcze załapałam się przed sprawdzaniem Comperii 😀 Dane wypełnione, nic tylko czekać na pieniążki.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:56

Super 🙂

Pozdrawiamy!

Comperia.pl

Odpowiedz

Łukasz Grudzień 10, 2014 o 11:06

A u mnie i żony wszystko w porządku, dostaliśmy maila z Comperii z prośbą o podanie numeru konta. Jeszcze raz dzięki Michał za polecenie lokaty.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:57

Łukasz, cieszymy się że wszystko się udało… no i polecamy się na przyszłość! 🙂 w ciągu najbliższych miesięcy szykujemy kolejną super akcję 🙂

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Andrzej Grudzień 10, 2014 o 11:06

Cześć Michał,
dzięki za opis. Trochę się przy tobie rozleniwiam bo wiem, że nie muszę szukać informacji na stronie banku tylko zawsze znajdę na Twoim blogu 🙂
Wielkie dzięki za to że o nas pamiętasz.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:48

Dziękuję Andrzej. Staram się 😉

Odpowiedz

Piotr Grudzień 10, 2014 o 11:16

Czy Wy też tak macie, że jak ponownie się zalogujecie to wyświetla wam okienko do wpisania danych (tylko pole na nr konta bankowego jest nieuzupełnione), mimo że wcześniej uzupełniałem dane i pisało, że poprawnie je wypełniłem?

Odpowiedz

ria Grudzień 10, 2014 o 16:37

tak, mam tak samo

Odpowiedz

Tomasz Grudzień 10, 2014 o 11:24

U mnie wszystko gra, mail doszedł. Dzięki raz jeszcze za przypomnienia i informacje.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 16:59

To świetnie Tomasz! Teraz pozostaje czekać na rozliczenie Bonusu.

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

kasia Grudzień 10, 2014 o 11:26

Też nie dostałam maila z Comperii, a warunki spełniłam….teraz będę reklamować

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 17:01

Kasiu, sprawdź jeszcze folder SPAM. Jeśli tam nie znajdziesz wiadomości od nas, oczekujemy na Twoją reklamację pod adresem [email protected] – pamiętaj aby wysłać maila z adresu którego użyłaś przy rejestrowaniu się w promocji. Podaj nam szczegółowe dane takie jak
– Imię i nazwisko
Okoliczności założenia konta i lokaty:
– Kiedy założono konto?
– Kiedy otworzono lokatę?
– Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
– Numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Szymon Grudzień 10, 2014 o 11:38

U mnie podobny problem. Reklamacja złożona.
Kasa byla juz na nowej lokacie może z tego powodu coś im się pomieszało.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:24

Witaj Szymon,

Dziękujemy za reklamację. Właśnie ją rozpracowujemy.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Sylwia Grudzień 10, 2014 o 11:40

Też nie otrzymałam maila. Wczoraj dostałam smsa, ale maila nie. Lokata zakładana 09.10.2014 na 10 000

Odpowiedz

M Grudzień 10, 2014 o 11:56

Sylwia

Sprawdź swoją skrzynkę pocztową (także folder SPAM). Jeżeli nie otrzymałeś @ systemowego wyślij swoją reklamację na adres [email protected] podając w nim:

Adres e-mail podany w programie Comperia Bonus
– Imię i nazwisko
Okoliczności założenia konta i lokaty:
– Kiedy założono konto?
– Kiedy otworzono lokatę?
– Czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r.?
– Numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy
Zespół Comperia

Odpowiedz

Bartosz Konopka Grudzień 10, 2014 o 11:45

Jestem zażenowany postawą Meritum Banku. Na jednym koncie udało mi się spełnić warunki promocji, natomiast na drugim przez mój błąd wypłaciłem środki 1 grudnia zamiast poczekać do 4 grudnia. To był kosztujący 60 złotych błąd, o który nie mam absolutnie do nikogo pretensji.

Chciałbym zwrócić uwagę na pewną kwestię, a mianowicie z serwisu transakcyjnego Meritum Banku zniknęła możliwość złożenia dyspozycji zamknięcia konta, którą widziałem tam jeszcze przed momentem. Żenująca postawa banku, który ma nadzieję, że uda mu się, aby duża ilość klientów u nich została. Osobiście dopilnuję, aby moje konta i znajomych zostały zamknięte.

Odpowiedz

Bartosz Konopka Grudzień 10, 2014 o 13:40

Na przyszłość podaję gotowe rozwiązanie dla wszystkich:

„W celu zamknięcia rachunku bankowego, należy złożyć oryginał oświadczenia, opatrzonego własnoręcznym podpisem Posiadacza rachunku wraz z kopią dowodu osobistego:
– bezpośrednio – w placówce Banku;
– korespondencyjnie – przesyłając wniosek i kopię dowodu osobistego na adres:

Meritum Bank ICB S.A.
ul. Piastowska 7
80-332 Gdańsk”

Odpowiedz

SWIDER Grudzień 11, 2014 o 00:41

Uuu nieeleganckie praktyki. Zamykalem juz u was konto i wystarczylo 1 klikniecie. Ale tak to juz bywa – jak ktos jest dobry to nie martwi sie o odplyw klientow…

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:51

Hej Swider,

Mi też ta praktyka się nie podoba (z usuwaniem możliwości zamknięcia konta online), ale nie wyciągam daleko idących wniosków. Generalnie z konta w Meritum jestem nadal bardzo zadowolony (a mam je już kilka lat) – darmowe, przyzwoite oprocentowanie na zwykłych rachunkach oszczędnościowych (nadal 3%), świetna aplikacja mobilna w tej chwili. Mi wystarczy 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robak Grudzień 10, 2014 o 11:49

Warunki spełnione – maila brak… Czy będzię afera na miarę tabletowej z Paribas….? Zobaczymy.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:30

Witaj,

Sprawdź proszę folder SPAM, w 90% przypadków to on jest problemem.

Napisz proszę, czy faktycznie mail tam się znalazł.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Robak Grudzień 10, 2014 o 20:17

W spamie maila nie ma. Wysłałem reklamację wraz zestawem danych o których mowa powyżej. Wizerunkowo to jakaś porażka, skoro 2/3 użytkowników pisze że ma problem z promocją tak zachwalaną na tym blogu… Miejmy nadzieję że szybko te reklamacje rozpatrzycie…
Robak

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:55

Hej Robak,

Co do reklamacji – poczekajmy na jej rozpatrzenie.

Co do reszty Twojego komentarza – wyciągasz błędne wnioski. Komentarze piszą przede wszystkim te osoby, które mają problemy (zresztą o to prosiłem). Jest to zdecydowana mniejszość osób, które założyły tę lokatę. Znam liczby. Wiem, o czym mówię 😉

Ja mam nadzieję, że i Comperia i Meritum staną na wysokości zadania i sprawnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Grudzień 10, 2014 o 11:53

Do mnie dotarł wczoraj jedynie SMS od Comperii, zapowiadana w nim wiadomość email z instrukcjami niestety już nie. Składam reklamację.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:31

Witaj Roman,

Sprawdź proszę folder SPAM, w 90% przypadków to on jest problemem.

Napisz proszę, czy faktycznie mail tam się znalazł.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Paula Grudzień 10, 2014 o 11:54

Warunki spełnione a e-maila brak. Reklamacja złożona.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:31

Witaj Paula,

Dziękujemy za mail z reklamacją. Rozpatrujemy go i pracujemy nad tym, żeby wszystko przebiegło sprawnie.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Weronika Grudzień 10, 2014 o 12:02

Otrzymałam zarówno mail jak i SMS, dziękuję za podpowiadanie ciekawych ofert 🙂

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 18:32

Witaj Monika,

Dziękujemy i polecamy się na przyszłość 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Rafał Grudzień 10, 2014 o 12:22

Cześć wszystkim,
mam ten sam problem – warunki spełnione – a brak maila z informacją o uzupełnieniu danych. Reklamację złożyłem.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:20

Witaj Rafał,

Czy otrzymałeś już maila?
Czy jesteś pewny, że to ten adres podawałeś nam jako kontaktowy?

Dziękujemy za reklamację. Mamy nadzieję, że niebawem otrzymasz bonus.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Ja Grudzień 10, 2014 o 12:26

Dostałem SMSa, ale maila już nie. Reklamacja złożona

Odpowiedz

Robert Grudzień 10, 2014 o 12:36

I u mnie warunki spełnione, a e-maila nie było nawet w spamie. Reklamacja także złożona.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:26

Witaj Robert,

Jesteśmy w trakcie rozpatrywania reklamacji. Robimy wszystko, żeby cały proces przebiegł możliwie szybko.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Anna Grudzień 10, 2014 o 12:40

Też nie dostałam maila od Comperii tylko sms w telefonie.
Warunki spełniłam i aktualnie mam też dużą inną lokatę Meritum Bank

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:22

Witaj Anna,

Czy zauważyłaś już na koncie przesłanie bonusu?

Czy jesteś pewna, że to właśnie na to konto mailowe ma zostać przesłany bonus?

Jeżeli nie – prosimy o przesłanie reklamacji.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Michał Grudzień 10, 2014 o 12:46

Warunki spełnione. U mnie też brak wiadomości. Wydaje mi się że zawinił automat wysyłający wiadomości. Wszedłem na stronę logowania i poprosiłem o zmianę hasła do logowania. Wiadomość została wysłana jednak i tej tej pory jej nie otrzymałem.
Reklamacja złożona.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:27

Witaj Michał,

Dokładamy wszelkich starań, żeby cała akcja przebiegła najsprawniej jak to możliwe.
Niedługo wiadomość z pewnością dojdzie.
Prosimy o cierpliwość.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Michał Grudzień 14, 2014 o 14:19

Mea culpa.
Wina nie leżała po stronie serwerów Comperii a po stronie mojego serwera pocztowego.

Odpowiedz

Dorota Grudzień 10, 2014 o 13:09

Ja też dostałam wczoraj sms ale maila już nie . Spełniłam wszystkie warunki , na koncie nadal mam obie lokaty . Jestem rozczarowana i tą promocją i Meritum Bankiem.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:28

Witaj Dorota,

Czy mogłabyś sprawdzić konto SPAM?
Tam z pewnością jest wiadomość, o ile spełniłaś ustalone warunki.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Mirek Grudzień 10, 2014 o 13:23

Witam
Ja również nie otrzymałem emaila o uzupełnieniu danych, mimo, że warunki spełniłem.
Właśnie złożyłem reklamację.
Pzdr.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:29

Witaj,

Działamy cały czas, aby akcja przebiegła możliwie szybko. Prosimy o wyrozumiałość.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy kto nam zaufał był zadowolony.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Gabriela Grudzień 10, 2014 o 14:20

Dzień dobry

Ja też nie dostałam żadnych informacji e-mailem od Comperii.
Reklamacja już wysłana.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:30

Gabriela,

Czy jesteś pewna, że wiadomości nie ma na Twoim mailu?
Dostałaś SMS?

Dziękujemy za reklamację…

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Krzysztof Grudzień 10, 2014 o 14:54

Witaj Michal,

W moim przypadku rowniez mail nie dotarl mimo spelnienia warunkow. Zlozylem reklamacje. U zony z kolei wszystko ok mail dotarl na czas.
Dzieki za wsparcie i dobra robote. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:31

Krzysztof,

Czy sprawdziałeś SPAM?
Dostałeś SMS?

Dziękujemy za reklamację…

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Jakub Grudzień 10, 2014 o 14:55

Michał,
Po uzupełnieniu danych wczoraj, pojawiło się okno, że wszystko jest ok i bonus zostanie wypłacony do 24 grudnia.
Dziś z ciekawości zalogowałem się ponownie i w formularzu wszystkie okna były wypełnione tylko numer konta był pusty?
Wypełniłem formularz kolejny raz, otrzymałem informacje, że wszystko jest ok i bonus zostanie przekazany na podane konto do 24 grudnia, wylogowałem, zalogowałem ponownie i znowu taka sama sytuacja, wszystkie dane uzupełnione tylko nr konta pusty
Czy tak to ma wyglądać?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 10, 2014 o 14:57

Hej Jakub,

Przypuszczam, że wszystko jest OK. Przesłałem Twój komentarz do Comperii. Poczekamy aż oficjalnie skomentują 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Grudzień 10, 2014 o 15:13

Dziękuje za szybą reakcje:)

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:33

Witaj Jakub,

Prosimy o cierpliwość. Akcja zgromadziła bardzo dużo osób i mogły wystąpić drobne opóźnienia.

Aktualnie pracujemy nad sprawą.

Dziękujemy.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Artur Grudzień 10, 2014 o 15:04

Witam

Także nie otrzymałem maila. Reklamacja została wysłana z wszystkimi danymi. Mogę tylko podejrzewać, że było to spowodowane tym, że na samym rachunku osobistym nie miałem 1000 zł jednak ten tysiąc jest cały czas na Lokacie na czas więc zgodnie z regulaminem powinienem dostać bonus.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:34

Witaj Artur,

Aktualnie rozpatrujemy Twoją reklamację. Jeżeli spełniłeś wszystkie warunki to z pewnością otrzymasz bonus.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Tomek Grudzień 10, 2014 o 15:15

Założyłem lokatę przed zrobieniem tego przez moją dziewczynę, instruowałem ją co po kolei robić by dostać premię. Założyłem konto 15 października, kilka dni później założyłem lokatę.
Obecnie oboje mamy jeszcze środki na lokacie. Więc łapiemy się identycznie na promocję.
Ja jednak dostałem tylko smsa by sprawdzić skrzynkę mailową w poszukiwaniu informacji, dziewczyna dostała i to i to.

Maila do Comperii już napisałem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:35

Witaj Tomek,

Dziekujemy za maila. Pracujemy, aby możliwie szybko i sprawnie załatwić sprawę.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Macik Grudzień 10, 2014 o 15:31

Cześć,

Czy żeby skorzystać z możliwości wygrania iPhone6 trzeba było również spełnić warunki otrzymania premii? (założyłem konto po 1 listopada, jednak zarejestrowałem się wcześniej w promocji comperia bonus)

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:37

Witaj Macik,

Tak, warunki premii należało również spełnić.
Mamy nadzieję, że udało Ci się spełnić je wszystkie.

Pozdrawiamy i życzymy wygranej,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Marta Grudzień 10, 2014 o 15:32

Założyłam lokatę razem z mężem w tym samym czasie, on dostał email od Comperii a ja nie.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:38

Witaj Marta,

Sprawdź proszę folder SPAM na poczcie.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Grzegorz Grudzień 10, 2014 o 15:43

Także dostałem tylko sms, brak e-maila. reklamację złożyłem wczoraj, ale bez podania: daty założenia konta i otwarcia lokaty, informacji czy w banku znajdowało się co najmniej 1000 zł w dniu 3 grudnia 2014 r., nie podałem także numeru wniosku bankowego o otwarcie konta – a to ze względu, że po pierwsze, z regulaminu te informacje nie wynikają a po drugie mają to w systemie (muszą mieć bo jak inaczej mogli wysłać komukolwiek maila z informacją). Tyle problemów to ciekawy sposób na pozyskanie stały klientów…

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 17:03

Grzegorzu , aby przyśpieszyć rozpatrzenie reklamacji, wyślij maila jeszcze raz z danymi których nie wysłałeś za pierwszym razem, czyli:
– imię i nazwisko
– data założenia konta
– data założenia lokaty
– do kiedy trzymałeś pieniądze na koncie (co najmniej 1000zł – Pieniądze należało
utrzymać do 3 grudnia)?
– jaki jest Twój numer wniosku bankowego o otwarcie konta

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 10, 2014 o 15:44

Witam,

niestety do mnie także mail od Comperii nie dotarł ;/

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 17:06

Wojtku, wyślij proszę reklamację na adresj [email protected] ? Pamiętaj aby zawrzeć w niej swoje imię i nazwisko, oraz dokładnie opisz przypadek łącznie z dokładnymi datami założenia konta, lokaty – oraz podaniem numeru wniosku bankowego o otwarcie konta. Jeśli saldo minimum 1000zł utrzymałeś do 3 grudnia włącznie, to na pewno wszystko przebiegnie sprawnie. Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek folder „SPAM” – być może tam wpadła wiadomość.

Pozdrawiamy,

Comperia.pl

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 18, 2014 o 22:36

Niestety nadal nie otrzymałem odpowiedzi, a zapowiadany na dzisiaj mailing do mnie również nie dotarł… pozostaje czekać na rozpatrzenie reklamacji.

Pozdrawiam,
Wojtek Leja

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 19, 2014 o 09:26

Wojtku,

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Staramy się, aby wszystko przebiegło w określonych w regulaminie ramach czasowych.

Przepraszamy za niedogodności i konieczność oczekiwania.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Vrizz Grudzień 10, 2014 o 15:58

Hm… Nie dostałem maila.

Patrzę na konto w Meritum, na liście lokat nie mam nic; mam tylko 2 konta – osobiste i Konto Oszczędnościowe. Z 10k zrobiło się ok. 10 040, więc liczbowo by się zgadzało. Jestem przekonany, że robiłem wg instrukcji krok po kroku.

Czy jestem takim ciulem i założyłem jakiś syf zamiast tej lokaty co trzeba? ;/

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:39

Witaj,

Czy mógłbyś opisać sposób w jaki zakładałeś lokatę?

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Mateusz Grudzień 10, 2014 o 16:15

Dwie reklamacje poszły.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:40

Witaj Mateusz,

Dziękujemy. Aktualnie są rozpatrywane.

Pozdrawiamy,

Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Artur Grudzień 10, 2014 o 16:37

Witam.E-mail nie dostałem ale zalogowałem się do comperiabonus i tam był formularz do wypełnienia danych na które konto ma być przelana premia.Pytanie jest jedno czy mam wysłać reklamacje w razie czego czy jeśli już wypełniłem dane to mam pewność że pieniądze przeleją na konto.Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:41

Witaj,

Sprawdź proszę folder SPAM dla pewności.

Jeżeli wypełniłeś poprawnie dane (poprawny numer konta etc.) to pieniądze zostaną na nie przelane.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Grzegorz Grudzień 10, 2014 o 17:06

Wszystko pięknie ładnie i prosto wygląda na papierze. W rzeczywistości pewnie wcale tam łatwo się nie dostaje tej premii a i same dokumenty nie są łatwe do wypełnienia. Znając haczyki i inne pewnie nikt z normalnych nie otrzyma jej no ale cóż – nadzieja zawsze jest

Odpowiedz

Polak Grudzień 10, 2014 o 18:56

Nie boisz sie ze sam siebie nie oszukasz ?

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:44

Witaj Grzegorz,

Zayfaj nam. Zawsze staramy się zadbać o Twój komfort u wygodę. 🙂

Wszelkie „haczyki” były wyszukiwane i analizowane zresztą tutaj na blogu. poza banalnym obowiązkiem otwarcia konta – nic strasznego nie zostało zawarte w regulaminie.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 11:00

Hej Grzegorz,

Opierając się na doświadczeniach z poprzednich tego typu akcji mogę Ci powiedzieć, że bardzo dramatyzujesz 🙂 W tej promocji kilka tysięcy osób bez problemu zapracowało na premię.

Brałeś udział w tej promocji czy tak po prostu narzekasz? 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Grudzień 10, 2014 o 18:40

Ja również informuję, że dostałam tylko smsa z Comperii a maila niestety brak.
Zaraz wysyłam reklamację. Pozdrowienia!

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:46

witaj Karolina,

Prosimy abyś przed wysłaniem reklamacji sprawdziła jeszcze tylko folder SPAM.
Bardzo często maile niestety tam właśnie trafiają, co nie jest naszą winą.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Maria Grudzień 10, 2014 o 19:07

Dostałam zarówno sms, jak i e-mail, Uzupełniłam poprawnie potrzebne dane, co potwierdził komunikat Comperii. Gdy chciałam przejść na stronę główną Comperii pojawił się ponownie formularz – tak jak u Jakuba – ze wszystkimi danymi, tylko nr konta do wpisania. Nie uzupełniałam go. Myślę, że wszystko jest ok.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 10, 2014 o 19:47

Witaj Maria,

Na pewno wszystko jest OK. Daj proszę znać, kiedy tylko otrzymasz bonus.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Karol Grudzień 10, 2014 o 20:01

Dużo osób narzeka więc ja chcę wszystkich pochwalić:
Na pierwszym miejscu Ciebie bo tylko i wyłącznie dzięki Tobie Michale dowiedziałem, się o możliwości założenia lokaty.
Na drugim miejscu Meritum, za fajną akcję, promocję banku. Mnie kupiliście, bo dzięki temu zostanę u was na dłużej z RORem.
Oszczędności chciałbym jednak teraz znów ulokować na lokacie 2/3 miesięcznej na atrakcyjnym jak najwyższym %. Najprawdopodobniej wybiorę IdeaBank na 3 miesiące i 5 %.
Pozdrawiam i Dziękuje !!

Odpowiedz

Karol Grudzień 10, 2014 o 21:24

Zapomniałem dodać, że sms i meila otrzymałem i od razu wszystko wypełniłem 🙂

Odpowiedz

Artur Grudzień 11, 2014 o 03:45

Meritum może i fajną promocję przygotował, ale system informatyczny posiadają fatalny. Wiedząc jak duża ilość osób założyła lokatę na start z polecenia Comperii mogli spodziewać się bardzo dużego natłoku chętnych do wygrania iPhona 6 i tym samym mogli odpowiednio przygotować system. Sytuacja w momencie zakładania lokaty na czas wyglądała katastrofalnie, a dokładniej mówiąc system (może łącze???) Meritum nie wytrzymał powodując brak przyjęcia zleceń lub ciągłe przeładowanie okna lokaty. Nie jestem odosobnionym przypadkiem, ponieważ bardzo dużo osób miało z tym problem o czym możemy poczytać z tego co pamiętam na innym blogu finansowym. Reklamację na temat braku możliwości założenia lokaty na czas nie widzę sensu składać ponieważ nie ma możliwości jej udowodnienia, a i podważyć bardzo łatwo.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:33

Witaj Artur,

Pamiętaj proszę, że reklamacje dotyczą tylko niewielkiego procentu wszystkich założonych lokat, natomiast komentarze piszą głównie osoby które doświadczyły pewnych utrudnień.

Niestety drobne błędy są naturalne i ich całkowite wyeliminowanie jest niemożliwe.

Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z każdą kolejną promocją ulepszać nasz system.

Przepraszamy Cię za wszelkie komplikacje.

Pozdrawiamy,
Comperia

Odpowiedz

Przemek Grudzień 10, 2014 o 20:09

Witam
Zgodnie z mailem, który otrzymałem od Ciebie założyłem konto (złożyłem wniosek) 22.10.2014r. niestety jednak maila o zakwalifikowaniu do premii nie otrzymałem (konto w systemie Meritum istnieje od 23). Napisałem dziś reklamację i zobaczymy co z tego wyniknie (konta założone na mnie i na żonę).
Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:34

Witaj Przemek,

Właśnie rozpatrujemy reklamację. Dziękujemy za złożenie.

Pozdrawiamy,
Comperia

Odpowiedz

Seba Grudzień 10, 2014 o 20:13

maila nie otrzymałem, w spamie maila nie ma. Warunki spełniłem. Reklamacje zgodnie z sugestią Michała złożyłem. Mam nadzieję iż weryfikacja będzie pozytywna.

Pozdrawiam

PS Michał robisz kawał świetnej roboty – tak trzymaj

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:35

Witaj Seba,

Jeżeli spełniłeś wszystkie warunki, to nie ma o co się martwić.

Mamy nadzieję, że otrzymasz bonus i weryfikacja będzie pozytywna.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Ona Grudzień 10, 2014 o 20:55

Witam
skad wziąć numer “Prostego Konta Osobistego” w Meritum Bank ? Gdzie on jest napisany ?

Odpowiedz

Jakub Grudzień 11, 2014 o 11:39

Otrzymałaś go w korespondencji z bankiem. Jest w mailu lub był przysłany Ci listem.

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 10, 2014 o 21:39

Niestety do mnie mail z comperii nie dotarł. Folder ze Spamem, przeglądam cały czas, niestety pusto. Reklamacja została wysłana, warunki spełnione – lokata zakończyła się dzisiaj tj. 10 grudnia.

Odpowiedz

Jakub Grudzień 11, 2014 o 11:41

Wojtek,
dziękujemy za przesłanie reklamacji.

Jesteśmy przekonani, że jeżeli spełniłeś wszelkie warunki – to bonus zostanie Ci przesłany niezwłocznie na konto.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Kasia Grudzień 11, 2014 o 06:45

U mnie wszystko wydaje się, że w porządku. Dotarł mail, później sms. Dane wypełnione, po wypełnieniu komunikat, że podobno ładnie i pięknie. Nie chce jednak chwalić dnia przed zachodem. Zobaczymy czy do Wigilii obiecana premia się pojawi.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:43

Na pewno się pojawi! 🙂

Jesteśmy pewni, że bonus można przeznaczyć na wiele wspaniałych rzeczy, min. prezenty świąteczne, stąd dbamy, aby środki dochodziły zawsze na czas.

Odpowiedz

Kate Grudzień 11, 2014 o 08:10

Przecież to jest jakaś farsa… Co to za promocja, w której większość aby otrzymać to co zostało ujęte w regulaminie i miało być gwarantowane jest zmuszona złożyć reklamację? Takie to typowo polskie podejscie. Na tego typu inicjatywach korzystają wszyscy (organizator, bank, „naganiacze” lub „promotorzy”) oprócz klienta końcowego – zawsze jakis procent klientów reklamacji nie złoży (zapomni, nie bedzie wiedziała jak, nie będzie im się chciało). W jaki sposób zatem ma być budowane zaufanie do produktów i instytucji finansowych, jeśli tego typu akcje mają miejsce? Nie tak dawno okazało się że poważną wtopę zaliczył BNP Paribas poprzez aferę z tabletami, teraz Meritum, Comperia i ten blog uczestniczą w kolejnym strzyżeniu owieczek… Tylko nie piszcie proszę że nikt mnie przecież nie namawiał do skorzystania z tej oferty…

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:49

Witaj Kate,

W tej edycji założonych zostało tysiące lokat. Natomiast komentarze piszą głównie osoby, które mają drobne problemy z otrzymaniem bonusu. Pamiętaj proszę, że stanowią one jednak bardzo mały procent całości.

Natomiast pozostałe tysiące mogą już spokojnie myśleć o tym, na co wydadzą dodatkowe środki.

Zawsze chętnie pomagamy i dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie reklamacje były jak najszybciej rozpatrywane.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Olga Grudzień 12, 2014 o 22:14

Typowo polskie to jest chyba takie narzekanie ;). Pod postem Michała jest 200 komentarzy – z czego połowa chyba od Comperii, kilka od Michała i kilka od osób, które jednak nie miały problemu, ale „większość” miała problem :D.

Pomijając fakt, że póki co mógł zawinić system, bo nie wysłał automatycznie maila (cóż, to tylko technika), a nie bank czy Comperia, którzy się wypięli na klientów ;).

Ja co prawda nie brałam udziału w akcji, bo miałam już konto w Meritum, ale jak czytam te komentarze, to mi smutno.

Odpowiedz

dawid Grudzień 11, 2014 o 08:21

Witaj Michał, wszystko się udało (mail dotarł, dane uzupełnione). Myślę, że do 24 grudnia wszystko zakończy się pozytywnie 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:51

Witaj Dawid,

Trzymamy kciuki i polecamy się na przyszłość! 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 11, 2014 o 08:32

Otrzymałem sms, natomiast nie otrzymałem maila. Warunki spełnione, wniosek złożony 9.10, lokata założona 10.10, lokata zakończyła się 10.12 (czyli dzisiaj). Reklamacja wysłana.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:52

Dziękujemy za reklamację.

Dokładamy wszelkich starań, żeby była sprawnie rozpatrzona.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

marcin Grudzień 11, 2014 o 08:32

Miałem zostać w Meritum, ale po tym jak usunęli możliwość łatwego zamknięcia konta poprzez bankowość elektroniczną, zrobię wszystko, aby jak najszybciej stamtąd zwiać. Nie lubię takich zagrywek.

Michale, mam nadzieję, że pod koniec roku zrobisz krótki wpis instruktażowy jak zamknąć konto w Meritum.

pzdr.
MARCIN

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:31

Hej Marcin,

Też mi się nie podoba to, że zniknął wniosek umożliwiający zamknięcie konta online. Tak – planuję zamieścić informację jak najsprawniej zamknąć konto.

Pozdrawiam

Odpowiedz

marcin Grudzień 11, 2014 o 13:37

Nieładnie się zachował meritum, nieładnie – takie działania, jak zmiana zasad gry w trakcie gry, są przeciwskuteczne. Od razu mnie zachęcił do zamknięcia konta – a już myślałem że je potrzymam i będę czasem korzystał…
No nic – czekam na przelew z Comperi i zamykam konto – środki które tam lokowałem już zabrałem.
Za to bardzo jestem zadowolony z BGŻ Optima – stale korzystam z ich promocji, w tym z kolejnych edycji lokat deklasujacych. Polecam.
Pozdro

Odpowiedz

Michal T. Grudzień 11, 2014 o 08:58

Comperia.pl jaki jest standardowy czas rozpatrywania reklamacji i po jakim czasie można spodziewac się odpowiedzi z waszej strony?

Odpowiedz

Comperia Grudzień 11, 2014 o 10:52

Witaj Michał.

Ta edycja, podobnie jak poprzednia przyciągnęła masę osób. Jest ich tak dużo, że mogą u nas wystąpić drobne opóźnienia. O ile reklamacje są nielicznymi przypadkami, to jednak przy tak wielkiej liczbie uczestników CB2, stanowią istotną grupę.

Wedle regulaminu najpóźniejszy możliwy termin to 21 dni roboczych od dnia doręczenia reklamacji.

Pamiętaj jednak proszę, że mimo to robimy wszystko aby rozpatrzyć każdą reklamację możliwie najszybciej.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Ania Grudzień 11, 2014 o 09:19

Michał,
również podobnie jak inni komentujący skorzystałam z tej promocji przez link na Twoim blogu. Spełniłam wszystkie warunki promocji, wniosek i konto założyłam 15. października i od razu założyłam też lokatę na 1000 zł, przelałam pieniądze z aplikacji mobilnej – słowem wszystko wzorowo.

Maila od Comperii nie otrzymałam, chociaż dostałam SMSa. Nie ma tego maila w spamie ani nigdzie indziej 🙁

Wczoraj napisałam zgłoszenie z reklamacją. Mam nadzieję, że to jakiś błąd systemu.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 10:30

Hej Ania,

Bardzo dobrze, że piszecie reklamacje. Ja mam podejrzenia, że bank nie uwzględnił części lokat, ale jak na razie to są tylko podejrzenia. Staram się współpracować z Comperią w identyfikacji problemów i jeśli rzeczywiście namierzymy ewidentne przypadki, to będę drążył temat. Sprawa w toku. Też mam nadzieję, że mamy do czynienia z jakimś błędem jakiejś procedury zliczającej wnioski / lokaty itp.

Pozdrawiam

Odpowiedz

D. Grudzień 11, 2014 o 09:50

Comperio czy możesz sie wypowiedzieć??
Dostałem SMS ale nie dostałem maila – chciałem sprawdzić czy jeśli usunę sie z mailingu i reklam comperii to sdostanę tego maila. I to tutaj jest problem prawdopodobnie, że części osób nie przyszedł maila a nie folder spam ?? Co teraz ??

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:56

Witaj D.

Prosimy abyś wysłał nam reklamację wedle standardowej procedury. Pomimo tego powinno udać się pozytywnie ja rozpatrzyć.

Zachęcamy jednak do subskrybowania naszych maili w przyszłości- dokładamy wszelkich starań, aby zawierać w nich najlepsze oferty (lokaty, kredyty, bonusy etc.)

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

maciey Grudzień 11, 2014 o 10:40

Witam,
Warunki spełniłem, otrzymałem smsa z informacją, ale maila nie otrzymałem (w spamie też go nie ma). Reklamację wysłałem na [email protected] a teraz czekam na odpowiedź.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:25

Maciey,

niedługo otrzymasz odpowiedź.

Dziękujemy za przesłanie,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Tmar Grudzień 11, 2014 o 11:18

Ja tez dostalem tylko sms, maila nie.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:25

Witaj Tmar,

Prosimy w takim razie o przesłanie do nas maila, tak jak zrobił to Maciey.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Beata Grudzień 11, 2014 o 11:39

No niestety maila nie dostałam, a warunki jak najbardziej spełniłam. :/ Spam pusty, koszt pusty. Co lepsze nie mogę wysłać maila z reklamacją. Wraca mi informacja: „Uwaga!
Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.
Wiadomość nie została dostarczona z powodu nieznanego błędu po stronie serwera odbiorcy.”
Co za dzień 🙁

Odpowiedz

michał Grudzień 11, 2014 o 11:41

meritum robi problemy, mimo konta i lokaty, zapomniałem hasla, teraz mimo podania prawidlowych danych nie moge odblokowac i konsultanci karzą mi jechać do placówki – specjalnie aby grać na czas, do tego bede musial robic reklamacje…. nie spodziewałem się, że to będzie taka walka……………………

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 11:58

Witaj Beato,
Serwery faktycznie mogą być chwilowo przeciążone.
Pracujemy nad tym, aby wszystko szybko wróciło do normy.

Prosimy, abyś jeszcze raz spróbowała wysłać maila.

Nie martw się 🙂
Jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione, to otrzymanie bonusu jest tylko kwestią czasu.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Beata Grudzień 11, 2014 o 12:43

Dziękuje za informację.
Maila przesłałam ponownie i liczę na to, że tym razem dotarł.

Odpowiedz

Paweł Grudzień 11, 2014 o 12:03

Mi maila udało się wysłać z reklamacją – wczoraj jednego (dostałem maila zwrotnego z automatu z podziękowaniem za kontakt) i jako że na tym tylko się skończyło, dziś wysłałem kolejnego – (juz nie otrzymałem takiego maila zwrotnego) .
Comperia milczy, a przedstawiłem wszystko co było można, łącznie z wyciągiem bankowym, by pokazać, że jestem uprawniony do promocji

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:33

Witaj Paweł,

Przyjęliśmy Twój mail wraz z załącznikami.

Dziękujemy za przesłanie,
Comperia

Odpowiedz

Maciek Grudzień 11, 2014 o 12:17

Witam mam pytanie po otrzymaniu maila zalogowałem się i wkleiłem numer konta przed zapisaniem sprawdziłem czy wszystkie cyfry zostały uwzględnione zrobiłem to w wariancie z odstępem i bez odstępu za każdym razem dostałem potwierdzenie ,,twoje dane….” czyli niby wszystko ok. Jak upewnić się że dane są prawidłowo zapisane skoro po ponownym zalogowaniu się wypełnione jest tylko imię i nazwisko oraz adres numer konta jest taki jak przed wypełnieniem. Powinno być wysyłane jakieś konkretne potwierdzenie.

Odpowiedz

krystian Grudzień 11, 2014 o 13:29

po wywalczeniu nowego hasla w placowce banku okazalo sie ze nie mam pieniedzy na lokacie, a jestem pewien ze ja zakladalem, czy to jest mozliwe??

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:35

Krystian,

Po zakończeniu lokaty – pieniądze (wraz z odsetkami i bonusem) mogły zostać automatycznie przeniesione z niej na Twoje konto główne w banku.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 11, 2014 o 15:19

Witaj Maciek,

Jesteśmy przekonani, że udało Ci się poprawnie wprowadzić dane.

W przypadku, gdyby jednak istniały problemy z bonusem, prosimy – napisz do nas.

W kolejnej akcji postaramy się uwzględnić Twoje sugestie.

Dziękujemy! 🙂

Odpowiedz

Bartosz Konopka Grudzień 11, 2014 o 17:41

Dlaczego wyłączyliście możliwość składania wniosku o zamknięcie konta online? Uważacie, że traficie ludzi, którym nie będzie chciało się zamykać konta? Bo dla mnie to wizerunkowy strzał w stopę po fajnej promocji.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:39

Witaj Bartosz,

W sprawach związanych z kontem zapraszamy do kontaktu z Bankiem Meritum.

[email protected]
(+48) 58 77 88 888

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Robak Grudzień 11, 2014 o 16:24

Nie wiem czy w ramach odpowiedzi wszyscy otrzymują taką odpowiedź jak niżej:

„W związku z rozpatrywaniem wg kolejności wpływu i maksymalnym terminem 21 dni na reklamację dla tego zgłoszenia nie obowiązuje termin 5 dni na uzupełnienie danych i termin wypłaty bonusu może ulec zmianie. Wszelka korespondencję będziemy kierować na ten adres email”

Dla mnie to są jakieś żarty… Strony są związane postanowieniami regulamimu, a regulamin nie przewiduje o ile mi wiadomo zmiany terminów wypłaty, ktore zostaly w nim zawarte. Pytanie zatem jaka jest podstawa prawna do twierdzeń zamieszczonych powyżej?

Odpowiedz

Bartek Grudzień 11, 2014 o 17:48

Razem z żoną nie otrzymaliśmy tego maila. Reklamacja w toku, zobaczymy jutro, co z tego wyniknie 🙂

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:43

Witaj Bartek,

Dziękujemy za przesłanie wiadomości.
Mamy nadzieję, że niebawem wraz z żoną otrzymacie bonus.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 11, 2014 o 19:37

Moi drodzy,

Według mojej wiedzy sytuacja wygląda tak:

– Comperia zebrała konkretną liczbę reklamacji i przekazała już do banku.
– Czekamy na to co powie bank.
– Ja ze swojej strony monitoruję temat blisko współpracując z Comperią i będę Was informował, gdy będzie już widoczny postęp.

Dla jasności: Comperii bardzo zależy na wyjaśnieniu wszystkich problemów. Mam nadzieję, że bankowi też. Proszę więc na razie o cierpliwość i nie podgrzewanie atmosfery dyskusji bardziej niż trzeba 😉

To m.in. dlatego otrzymaliście od Comperii nie tylko email (Ci, którzy według danych otrzymanych z banku uprawnieni są do premii) ale także SMS (ten poszedł do wszystkich osób biorących udział w promocji), aby właśnie wyłapać wszystkie przypadki ewentualnego nie uznania przez bank Waszej lokaty jako premiowanej, pomimo, że się Wam to należy. I widać, że było to bardzo dobre posunięcie i wraz z moimi działaniami „nagłaśniającymi” tutaj na blogu, udało się tylko w ciągu jednego dnia „wyłapać” wiele reklamacji.

Teraz te zgłoszenia muszą zostać zweryfikowane przez bank. To się nie wydarzy w chwilę po wysłaniu przez Was maila – więc cierpliwość jest wskazana. Ja będę dążył do tego, by zostało to wyjaśnione do końca. Tak dla zasady, ale także i z czysto finansowego punktu widzenia: Wasza premia, wynagrodzenie Comperii, a także wynagrodzenie moje z tytułu polecania Wam tej oferty zależy w prostej linii od tego ile lokat zostanie uznanych przez bank.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Grudzień 11, 2014 o 20:30

Rozumiem, ze 21 dni mają Państwo na rozpatrzenie reklamacji. Mam zatem pytanie czy mówimy o dniach roboczych czy kalendarzowych.? Co w przypadku gdy ktoś nie dostał ani SMS ani email?

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:47

Witaj Mateusz,

Tak. Maksymalny termin rozpatrzenia reklamacji to 21 dni roboczych, jednak staramy się aby rozpatrywać reklamacje jak najszybciej.

Prosimy w takim razie abyś sprawdził folder spam w skrzynce, którą podałeś nam jako kontaktową.

Czy do zainwestowanej przez Ciebie kwoty doliczony został bonus wraz z odsetkami?

Jeżeli nie- prosimy o przesłanie reklamacji.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Monika Grudzień 11, 2014 o 21:03

Ja po wpisie Michała na fb też się zdenerwowałam, że nie mam maila. Ale trzeba być cierpliwym. Do mnie mail doszedł z opóźnieniem podejrzewam, że wiele osób tak miało. Michał najlepiej pisz na przyszłość, że do końca dnia ludzie mają poczekać na maila. Bo z komentarzy widzę, że zrodziła się panika wśród czytelników. Pozdrawiam

Odpowiedz

SWIDER Grudzień 11, 2014 o 23:57

O! Panika to dobre okreslenie tego co sie faktycznie dzieje. Mnie natomiast bawi, ciekawi i imponuje inna sytuacja. Podczas gdy dziesiatki, a pewnie nawet setki osob jest zalamanych mozliwoscia utraty 55/60 zl, to po Michale nie widac emocji. Na kazde nasze 55/60 zl On moze stracic/nie zyskac 85. Przy 100 osobach 8500 zl. Oczywiscie to kropla w morzu bo przy „kilku tysiacach lokat” czyli np 3000 x 85 = 255 000, dyszka w ta czy w ta wielkiej roznicy nie robi, ale jestem pelen podziwu dla Jego wywazenia i opanowania. Od dawna nie mialem marzenia ktorego realizacja nie zalezalaby wylacznie ode mnie… A TERAZ MAM !! 🙂 Chcialbym z Michalem zagrac w pokera 😉

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:51

Witaj Monika,

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Ta edycja cieszy się wielką popularnością, więc wysyłka tak dużej ilości maili mogła spowodować opóźnienia, za co serdecznie przepraszamy.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Magda Grudzień 11, 2014 o 22:12

ja też dostałam smsa, nie dostałam maila

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:52

Witaj Magda,

Prosimy o wysłanie nam maila na [email protected]

Rozpatrzymy go najszybciej jak to możliwe.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Jakub Grudzień 11, 2014 o 23:23

Witam,
Założyłem lokatę za pośrednictwem tego bloga. Spełniłem wszystkie warunki, meritum twierdzi, że wysłali mi maila, ale ja go nie dostałem. Czekam na odpowiedź od nich co dalej robić. Jeżeli jest jakiś sprawdzony sposób, to proszę o informację.

Dzięki,
Kuba

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 12, 2014 o 08:57

Czy ktoś kto wysłał reklamację, dostał potwierdzenie jej otrzymania ? Ja niestety nie dostałem i zastanawiam się, czy została odebrana…

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:54

Witaj Wojtek,

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Odbieramy wszelkie maile nadesłane nam na podany w regulaminie adres mailowy.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Ania Grudzień 12, 2014 o 09:14

@Wojtek, ja wysłałam reklamację i otrzymałam już także maila od Comperii, że wyjaśniają sprawę z bankiem…

Odpowiedz

Qlczas Grudzień 12, 2014 o 09:47

Hej Michale.
Raz: Czytam cię od chyba lat dwóch bez ustannie 😉

Dwa: Zgłaszam, że spełniłem warunki promocji, nawet walczę o Iphona (chociaż lokatę założyłem dopiero 12:04 dnia 25 listopada… zapewne za późno…

ALE NIE DOSTAŁEM MAILA OD COMPERII!
10 Grudnia wysłałem im wiadomość na kontakt@…
i dopiero wczoraj mi kazali dosłać nr wniosku co zrobiłem od razu…
od 22h zero kontaktu…
Jak zwykle kolejny bank próbuje robić przekręt i zmniejszyć jak tylko można ilość osób którym są winni kasę…

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 11:58

Witaj Qlczas,

Obecnie rozpatrujemy wiele reklamacji, które dotyczą jednak tylko niewielkiego procenta klientów.

Jeżeli spełniłeś warunki umowy to dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał bonus.

Pracujemy pełną parą, aby wszyscy otrzymali należne im bonusy.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Qlczas Grudzień 12, 2014 o 20:36

No tak… jeszcze 3 dni na zarejestrowanie się a reklamacje rozpatrzycie za 20 dni 🙂
super… mogę się pożegnać z kasą i do tego uwaliłem kasę na waszej marnej lokacie na 3% 🙂 przekręt na miarę tego z tabletami od BNP Pariba 🙂

Smuteczek, że Michał brał w tym udział 🙂

Odpowiedz

Marta Grudzień 12, 2014 o 10:37

Dziękuję za łatwą możliwość dorobienia sobie kilku złotych 😉
Poza tym konto w Meritum jest bardzo atrakcyjne, więc może przy nim pozostanę.
Skoro lokata się skończyła mam jak i pewnie większość osób, które brały udział w tej akcji trochę środków na kolejną 🙂
Czekam z niecierpliwością na kolejne DOBRE rady 🙂
Pozdrawiam,
Marta

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 12, 2014 o 12:03

Witaj Marta,

cieszymy się, że wszystko poszło sprawnie i że jesteś zadowolona!
Święta się zbliżają i jesteśmy pewni, że za dodatkowe pieniądze możesz zarówno kupić wspaniałe prezenty jak i dokonać kolejnych świetnych inwestycji.

Jeżeli masz ochotę na lokaty to zapraszamy na nasza porównywarkę! 🙂
http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Karol Grudzień 12, 2014 o 18:15

Witam,

jeśli mój adres zameldowania się różni od adresu zamieszkania, to który adres mam podać w formularzu?

Pozdrawiam,
Karol

Odpowiedz

Paula Grudzień 12, 2014 o 18:46

Witam,

u mnie sytuacja odrobinę inna. Wniosek złożyłam w terminie – 22/10. Po chwili otrzymałam od Comperii maile potwierdzające rejestrację i aktywację konta. Dzień później otrzymałam maila od Meritum o nieprawidłowym przelewie potwierdzającym. Skontaktowałam się z bankiem, wyjaśniliśmy niezgodności (adres zamieszkania/zameldowania). Zostałam zapewniona, że ta sytuacja nie ma żadnego wpływu na datę wpłynięcia wniosku, a więc potwierdzono mi, że warunek terminu złożenia przeze mnie wniosku został spełniony. Wszystkie kolejne daty wpłytu środków na lokatę, utrzymanie ich w dniu 3/12, a nawet założenie „Lokaty na Czas” dotrzymała. Maila od Comperii Bonus do dnia dzisiejszego nie otrzymałam. Reklamacja złożona. Czekam na odpowiedź Comperii.

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 12, 2014 o 22:48

Ja też dostałam tylko smsa, maila z reklamacją wysłałam ale nie mam pojęcia czy comperia go rozpatruje – żadnego potwierdzenie że otrzymali z ich strony

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 13, 2014 o 00:06

Moi drodzy,

Aktualizacja statusu na późny piątkowy wieczór: Meritum Bank otrzymał dzisiaj ode mnie oficjalnie kilka konkretnych pytań dotyczących tej promocji. Zostałem zapewniony telefonicznie o dobrej woli banku, zgłoszone za pośrednictwem Comperii reklamacje są już analizowane.

Oficjalną odpowiedź powinna do mnie dotrzeć w poniedziałek. Zalecam więc spokojne i cierpliwe czekanie. Ja właśnie to zamierzam uczynić.

Miłego weekendu wszystkim 🙂

Odpowiedz

Paweł Wojnicz Grudzień 13, 2014 o 14:45

Ludzie jeszcze nie doceniają tego jak wiele możliwości daje Internet 😉 Szczególnie tych możliwości zarabiania online;)

Odpowiedz

Maciej Grudzień 13, 2014 o 18:05

Może to i lepiej, że nie doceniają… 😉 Gdyby wszyscy umieli korzystać z tych możliwości, to pewnie nie byłoby to już tak opłacalne.

Przy okazji… zdam relację ze swoich lokat. Ja i moi znajomi założyliśmy wspólnie 11 lokat. Wszyscy dostali maile potwierdzające spełnienie warunków. Niektóre były w spamie, ale wszystkie dotarły. Więc z mojego punktu widzenia – 100% sprawności ze strony Comperii. Dziękuję Michałowi i Comperii!

Odpowiedz

Angelika Grudzień 13, 2014 o 22:18

Niestety maila nie otrzymałam, mąż również:(
W spamie pusto.
Reklamacja wysłana, ale się pośpieszyłam nie doczytałam do końca i podałam w niej tylko nr wniosku i imię i nazwisko.
Co więcej, mąż założył konto poprzez moje konto w Comperii i tam również info że wniosek został odrzucony i nie otrzymam wynagrodzenia…??? a konto przecież otwarte i hula… no nic reklamujemy

Odpowiedz

Marta Grudzień 14, 2014 o 16:01

Ja również nie otrzymałam maila, oczywiście zgłosiłam reklamację i czekam na wyjaśnienie.
Lokata na Start zakończyła mi się 27.11 i następnego dnia środki przekazałam na inny rachunek, ale 25.11 założyłam lokatę na czas więc środki >1000pln znajdowały się w banku.
Wydaje mi się, że to może być problemem, ale według mnie warunki zostały spełnione: „Uczestnik do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymuje w Banku saldo na dowolnym rachunku bankowym (Proste Konto Osobiste, Lokaty Start lub inny rachunek bankowy) w wysokości minimum 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych).”

Odpowiedz

Leszek Grudzień 14, 2014 o 20:39

Tytuł tego wpisu powinien przyjąć brzmienie „Pora na reklamację…” Z widocznych tutaj wpisów wyłanika że organizator przejął się tematem i próbuje uspokoić sytuację. Miernikiem tych działań będą wypłaty bonusu w terminie określonym w regulaminie. Jeżeli ktoś spełnił warunki a nie otrzyma w terminie bonusu to będzie to naruszenie regulaminu oferty promocyjnej – a widziałem że już zapowiedź takich działań była kierowana do użytkowników. Jeśli zatem nie chcecie podobnej wtopy jaką zaliczyło Paribas z ich ofertą tabletową lepiej wypłaćcie bonusy w terminie!

Odpowiedz

Piotr Grudzień 14, 2014 o 22:07

Wpis konkretny. Super !

Odpowiedz

Bozena Grudzień 15, 2014 o 10:54

Niestety, nie dostałam premii, choć spełniłam warunki.
Wysłałam email na adres podany przez Ciebie, na razie dostałam automatyczną odpowiedź.

Odpowiedz

Adrian Grudzień 15, 2014 o 14:04

Zapomniałem, że trzeba poczekać do 3.12. i zabrałem wszystkie pieniądze od razu po zakończeniu lokaty 🙁

Odpowiedz

Karol Grudzień 15, 2014 o 14:52

Wiadomo już kiedy konkretnie będzie wypłacana premia? Wiem, że czas jest do 24 grudnia, ale może Comperia nie będzie zwlekać aż do tego dnia? 🙂

Odpowiedz

Piotr Grudzień 15, 2014 o 17:27

Zabawna ta Comperia. Dopiero dziś mi przysłali maila, choć SMS-em poinformowali mnie kilka dni temu. Dobrze, że nie jutro….

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 15, 2014 o 20:50

Moi drodzy,

Dodałem na końcu artykułu sekcję, w której będę na bieżąco informował o statusie Waszych reklamacji (zbiorczo a nie każdej z osobna – od tego jest Comperia).

Od piątku 12 grudnia jestem w stałym kontakcie z rzecznikiem prasowym Meritum Bank oraz z Comperią. Udało mi się potwierdzić następujące informacje:

– Bank weryfikuje wszystkie zgłoszenia reklamacyjne otrzymane od Comperii i rzeczywiście zidentyfikowano, że Comperia nie otrzymała z banku danych wszystkich osób, które spełniły warunki promocji.
– Następuje ponowna weryfikacja. Nie wiadomo jeszcze kiedy się ona zakończy. O postępach będę informowany.
– Wiadomo jednak, że po otrzymaniu danych Comperia wyśle kolejną partię e-maili z prośbą o uzupełnienie danych do wszystkich osób, które nie otrzymały ich w pierwszej kolejności.
– Na uzupełnienie danych wymaganych do przelewy premii osoby te będą miały kolejne 5 dni roboczych.

Intencją i Meritum Bank i Comperii jest wyjaśnienie wszystkich wątpliwości i wypłacenie premii wszystkim, którzy spełnili warunki promocji. Być może do części z Was dotrze ona później, ale mam zapewnienie, że dotrze.

Ja trzymam rękę na pulsie i mam kontakt z obydwoma firmami. Będę Was systematycznie informował o postępie spraw 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

JADI Grudzień 15, 2014 o 22:37

witam,
ja rowniez spelnilem wszystkie wymagane warunki promocji. otrzymalem nawet smsa od comperii, ale e-maila sie juz nie doczekalem. w piatek 12/12 napisalem reklamacje. minely 2 dni robocze i jeszcze nikt sie do mnie nie odezwal.

w ogole mi sie to wszystko nie podoba. juz wiem jakich firm/posrednikow omijac szerokim lukiem w przyszlosci.

dziekuje za wysluchanie 🙂

pozdrawim

Odpowiedz

Robak Grudzień 16, 2014 o 07:29

Michał, dzięki za update. To czego brakuje to terminów, których nie podajesz. Takie akcje bazują na regulaminie, ktory okresla w jakim terminie powinien zostac przyznany bonus jeśli uczestnik spelnil warunki. Zadaje zatem pytanie czy wskazany termin 24 grudnia zostanie dotrzymany wobec osob ktore warunki spelnily?

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 16, 2014 o 09:57

Hej Robak,

Podaję tylko informacje pewne. Gdy będą już znane konkretne daty – wtedy je opublikuję. Co do tych osób, które zostały poinformowane o przyznaniu premii w terminie regulaminowym i uzupełnią dane do dzisiaj włącznie – premie zostaną wysłane zgodnie z regulaminem – do 24 grudnia.

Będę informował o rozwoju sytuacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michal Grudzień 17, 2014 o 01:55

Witam, też nie dostałem emalia aby uzupełnić dane, chociaż warunki spełniłem. Oczywiście reklamacja złożona następnego dnia po tym jak miały być rozsyłania maile – z niecierpliwością czekam na rozpatrzenie. Ale chciałbym jeszcze uzyskać informację co do drugiej części promocji, w której też wziąłem udział, a mianowicie gry o iPhone. Skoro nie dostałem maila o uzupełnienie danych zastanawiam się czy założona przeze mnie lokata na czas miała sens. Spełniłem warunki promocji w 100 procentach i chciałbym być traktowany jako 100 procentowy uczestnik promocji, a co za tym idzie być również uwzględniony w walce o iPhone.
Stąd moje pytanie: Czy o drugą część promocji tez trzeba pisać reklamacje? Dodam że lokatę wyżej wymieniona założyłem tylko i wyłącznie po to by wziąć udział w tym konkursie – a oferta tej lokaty nie była najlepiej oprocentowaną na rynku.
Proszę w miarę możliwości o wyjaśnienie jeszcze tej kwestii. Z góry dziękuję.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 18, 2014 o 17:33

Michale,

jeżeli spełniłeś w 100% założenia, to oczywiście będziesz traktowany jak 100% uczestnik akcji. O zdobyciu nagrody poinformujemy tak jak jest to zapisane w regulaminie do 31 grudnia. Robimy wszystko, aby do tego czasu rozpatrzona była Twoja reklamacja, co pozwoliło by Ci na uzyskanie szansy cieszenia się nagrodą.

Zgodnie z §7.9 – jeżeli kwestionujesz fakt nieprzyznania Ci nagrody, możesz dochodzić swoich praw na drodze postępowania reklamacyjnego.

Również dziękujemy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 17, 2014 o 12:27

Hej wszystkim,

Kolejna aktualizacja w tym temacie. Zamieściłem ją na końcu artykułu wraz z linkiem do oficjalnego wyjaśnienia ze strony Comperii.

Pozdrawiam

Odpowiedz

agnieszka Grudzień 17, 2014 o 13:14

Witam,
po otrzymaniu informacji od Comperii uzupełniłam dane do przelewu. Dzisiaj po przeczytaniu komentarzy dowiedziałam się, ze powinnam była otrzymać potwierdzenie, że dane dotarły i premia zostanie mi wypłacona. Niestety maila takiego od Comperii nie dostałam. Po zalogowaniu się na stronie Comperii wciąż wyświetla się plansza z danymi do uzupełnienia. Zgłosiłam reklamację. Bez względu na to, czy, kiedy i jak zostanie rozpatrzona czuję się bardzo rozczarowana.

Odpowiedz

Joanna Grudzień 17, 2014 o 15:38

Agnieszko, a po wpisaniu tych danych nie wyświetliła się Tobie informacja, ze dostaniesz premię do 24.12?
Dodatkowego maila też nie dostałam (ktoś dostał???), ale zakładam, ze to wystarczy.
Więc spokojnie poczekam do 24.12…

Odpowiedz

agnieszka Grudzień 17, 2014 o 16:34

Hej, no własnie nie wyświetliła się. Teraz dopiero ponownie dałam wyślij i poszło. Wcześniej mimo klikania „wyślij” plansza z moimi danymi ciągle się wyświetlała. Dopiero po lekturze komentarzy zorientowałam się, że coś jest nie ok. Zobaczymy po 24 🙂 Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 18, 2014 o 17:10

Witaj Agnieszko,

Jeżeli uzupełniłaś dane do przelewu, to nie ma się o co martwić. Zaraz po uzupełnieniu danych, pojawiło się u Ciebie zapewne na ekranie powiadomienie, że dane zostały przyjęte.

Jesteśmy pewni, że niebawem otrzymasz środki.

Miłego dnia,
Zespół Comperia

Odpowiedz

agnieszka Grudzień 18, 2014 o 19:36

W tym właśnie problem. Komunikat, że dane zostały przyjęte nie pojawił się 🙁

Odpowiedz

Ania Maciąg (ania notuje) Grudzień 17, 2014 o 13:38

Bardzo podoba mi się to jak bierzesz odpowiedzialność za akcje, które polecasz. Nie tylko opisujesz warunki, ale pomagasz wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Tak miło kiedy dbasz o uczciwość dla czytelników!

Odpowiedz

Grażyna Grudzień 17, 2014 o 16:42

Rozumiem zaniepokojenie osób które nie otrzymały maila :((
Chciałabym jednak zwrócić uwagę na inny potencjalny minus akcji.
Cześć osób, które szczęśliwie dostały maila i uzupełniły dane nie mają potwierdzenia wykonania tej operacji. Mam nadzieję, że nie okaże się to problemem.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 18, 2014 o 17:14

Witaj Grażyna,

najważniejsze jest poprawne wprowadzenie danych w formularzu i następujące po nich bezpośrednio potwierdzenie na ekranie. Już to jest informacją o poprawnym przyjęciu danych.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Robert Grudzień 17, 2014 o 18:54

hm…moge miec problem chyba z premia bo ja nr konta bankowego i tak czuje pismo nosem ze chyba nie wszystkie dane skopiowalo. Czy moge to jakos sprawdzic? 😉

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 18, 2014 o 17:05

Witaj Robert,

Nie obawiaj się. Jesteśmy przekonani, że poprawnie wpisałeś/wkleiłeś numer. Jeżeli jednak wystąpią jakiekolwiek problemy z otrzymaniem bonusu, proszę napisz do nas na: [email protected]

Zapraszamy do śledzenia nas na internecie, bo kolejne promocje już niebawem!

Miłego dnia,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Monika Grudzień 17, 2014 o 20:17

Michał potwierdź nam o ile wiesz, czy po uzupełnieniu danych miałam otrzymać jakiegoś maila, że dane zostały uzupełnione? Bo nie dostałam nic i nie mam dowodu na wywiązanie się z tego punktu w regulaminie.

Odpowiedz

adam Grudzień 17, 2014 o 21:57

Witam,
Jestem w trakcie skladnia reklamacji.
Piszecie zeby uzupelnic

” Numer wniosku bankowego o otwarcie konta”

Który to jest nr ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Grudzień 17, 2014 o 22:52

Witaj. Numer ten znajdziesz w sowich mailach. Poszukaj maila od [email protected]. Numer znajdziesz w temacie maila:
– Potwierdzenie przyjęcia wniosku nr ……..
lub
– Potwierdzenie otwarcia konta dla wniosku nr ……..
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Adam Grudzień 18, 2014 o 14:07

Jestem jedną z osób, które inicjalnie nie otrzymały informacji od Comperii o otrzymaniu bonusu. Złożylem reklamację mailowo i właśnie przed chwilą otrzymałem maila o przyznaniu Bonusu i mogłem podać dane do przelewu.
U mnie cały harmonogram wydarzeń wyglądał następująco:
2014-12-10 10:49 – wysyłam maila na [email protected] z informacją o braku maila, ale bez szczegółowych informacji o numerach umów, rachunków itp.
2014-12-11 14:11 – otrzymałem maila od pani Marty z Comperii z prośbą o podanie szczegółowych danych
2014-12-11 14:18 – wysyłam szczegółowe dane
2014-12-15 16:17 – otrzymuję potwierdzenie zgłoszenia reklamacji w Comperii z informacją, że proces może potrwać do 21-dni
2014-12-18 13:52 – otrzymuję informację o przyznaniu bonusu i prośbie uzupełnienia danych do przelewu
2014-12-18 13:54 – loguję się na stronie, podaję adres i numer konta i zatwierdzam formularz. Otrzymuję oczekiwany komunikat o treści:
„Twoje dane zostały prawidłowo zapisane. Bonus zostanie przekazany na podany rachunek do 24 grudnia 2014 r. Jeśli chcesz zmienić dane, kliknij tutaj Edytuj dane.”

Żaden dodatkowy mail już nie przyszedł, ale myślę, że cały proces przebiegł prawidłowo. 100% pewności będę miał, gdy przelew zostanie zaksięgowany na koncie.

Przydałaby się też informacja, czy nadal biorę udział w konkursie na iPhone’a bo spełniłem warunki, a opóźnienie w podaniu danych nie wynikało z mojej winy.

Odpowiedz

Marta Grudzień 18, 2014 o 15:27

Po zgłoszeniu reklamacji dostałam dzisiaj maila:

Witaj,

Przypominamy, że spełniłeś wszystkie warunki promocji „Comperia Bonus – oferta na 5+”.

Jeśli chcesz odebrać swój gwarantowany bonus, podaj nam dane do przelewu. Termin uzupełnienia danych upływa 24.12.2014. Spiesz się i uzupełnij dane! Aby to zrobić, kliknij w poniższy link i wprowadź swoje dane na formularzu:

https://www.comperiabonus.pl/meritum/logowanie

Brak uzupełnienia danych do przelewu w terminie do 24.12.2014 (włącznie) spowoduje niewypłacenie bonusu.

Jeśli masz problem z zalogowaniem się poprzez link, to wejdź na stronę: http://www.comperiabonus.pl i zaloguj się do panelu na dane przesyłane przez nas w poprzednich wiadomościach. Jeśli nie pamiętasz hasła to skorzystaj z funkcji jego przypomnienia.

Uwaga, w związku z okresem świąteczno-noworocznym, informujemy że bonusy zostaną wypłacone na początku roku 2015.

Pozdrawiamy,

Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Maciej Grudzień 18, 2014 o 15:34

Ja chciałem przytoczyć sytuacje mojej Żony.

Założyła ona lokatę ze swojego konta partnera w ComperiaLead i summa summarum nie otrzymała ani prowizji, ani bonusu.

Po krótce:
1. Złożyła wniosek o konto przez swój link partnerski, dokonała przelewu weryfikującego.
2. Meritum odrzuciło przelew, ponieważ mBank nie uzupełnił wszystkich danych w przelewie.
3. Na infolinii Meritum milutka Pani powiedziała, iż jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest skopiowanie poprzedniego wniosku, ponieważ, przy błędnej weryfikacji nie ma możliwości poprawnego zweryfikowania rachunku w innym banku przez co również nie ma możliwości otwarcia tego rachunku. Dodam, iż zapewniała, iż Żona nie straci prawa do bonusu.
4. Rachunek został otwarty przez skopiowany wniosek, następnie otwarto lokatę oraz wpłacono 17.10 na niego wymaganą kwotę, która jest w Meritum do dziś dzień.
5. Maila o przyznaniu premii nie dostała, na koncie partnera lokata, którą założyła na siebie została odrzucona.
6. Reklamacja na koncie partnera, oraz reklamacja w wiadomościach na comperialead zostały odrzucone BEZ SŁOWA WYTŁUMACZENIA.

Została właśnie wysłana wiadomość na email podany w poście Michała. Może upublicznienie tej sytuacji w końcu coś zdziała.

Dodam iż konto i lokata była zakładana TYLKO i WYŁĄCZNIE dla BONUSU i PROWIZJI.

Pozdrawiam, Maciej

Odpowiedz

Carmex Grudzień 18, 2014 o 15:49

Michale, skończyła mi się ta lokata w Meritum i jest teraz możliwość założenia nowej lokaty na 3,4 % dla nowych środków na 4 msc.
http://meritumbank.pl/finanse_osobiste/oszczednosci/lokata-extra-34.html
Jeśli dobrze rozumiem to jeśli moja lokata skończyła się 16.12.14 to te środki będą traktowane przez bank jako nowe środki ?

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 18, 2014 o 16:13

Czy otrzymał ktoś z Was dzisiaj maila z comperii ?

Odpowiedz

Grzegorz Grudzień 18, 2014 o 16:32

Dziś po południu dostałem maila z prośbą o uzupełnienie danych, czyli reklamacja poszła sprawnie.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 18, 2014 o 17:20

Witaj Grzegorz,

Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozpatrzeć wszelkie reklamacje.
Prosimy o uzupełnienie danych i najszybciej jak to możliwe domkniemy sprawę.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Emilia Grudzień 18, 2014 o 16:45

Ja nie dostałam dzisiaj, więc czekam dalej.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 18, 2014 o 17:24

Witaj Emilia,

Robimy wszystko, żebyś niebawem dostała od nas rozpatrzenie reklamacji. Jesteśmy pewni, że niebawem wszyscy uprawnieni otrzymają upragniony bonus.
Przepraszamy za niedogodności i oczekiwanie.

Miłego dnia,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Tomasz Grudzień 18, 2014 o 21:31

Potwierdzam dzisiaj dostałem e-maila od Comperi w celu uzupełnienia danych do przelewu. Czekam na przelew.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 19, 2014 o 09:29

Tomasz,

Cieszymy się, że wszystko poszło sprawnie.
Już niebawem będziesz cieszył się swoim zasłużonym bonusem.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Grzegorz Grudzień 18, 2014 o 22:07

A co z „Lokatą na Czas” gdzie można było wygrać nagrodę – iPhone 6. Była takowa? Bo ja żadnego powiadomienia nie dostałem.

Odpowiedz

Ania Grudzień 19, 2014 o 09:28

Ja pomimo wysłania reklamacji nie otrzymałam wczoraj maila z prośbą o dane osobowe, w dalszym ciągu czekam.

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 19, 2014 o 09:32

Aniu,

Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad tym żeby wszyscy uprawnieni natychmiast otrzymali swoje maile i zasłużone bonusy.

Miłego dnia,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Mateusz Grudzień 19, 2014 o 09:46

Witam, mam pytanie co w sytuacji, kiedy ktoś nie zachował maila z numerem wniosku o otwarcie konta bankowego? Reklamacja wysłana, warunki promocji spełnione, ale Comperia w odpowiedzi wymaga jeszcze tego numeru… Przecież skoro został otwarty rachunek bankowy, założona lokata, na koncie nadal jest wymagana suma pieniędzy, to weryfikacja danych nie powinna stanowić problemu…….

Odpowiedz

Comperia.pl Grudzień 19, 2014 o 10:49

Witaj Mateusz,

Odzyskanie tego numeru jest możliwe na 2 sposoby:

1) Kontakt z bankiem Meritum, który ma uprawnienia do jego podania- pod numerem infolinii:
(+48) 58 77 88 888

2) Każdy duży dostawca e-poczty umożliwia opcję odzyskania usuniętych wiadomości.

Prosimy o wyrozumiałość. Konieczność podawania numeru wniosku o otwarcie konta bankowego jest niezwykle ważna dla bezproblemowego i sprawnego przeprowadzenia procedury reklamacyjnej.

Życzymy miłego dnia,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Lukasz U. Grudzień 19, 2014 o 15:16

Witam,
Chce pochwalic Comperie, poniewaz wczoraj dostalem maila z informacja, ze moja reklamacja zostala rozpatrzona pozytywnie i bonus, tak jak innym, zostanie wyplacony przed swietami 🙂

Pozdrawiam,
Lukasz

Odpowiedz

Pat Grudzień 19, 2014 o 16:27

Witam
Kilka dni temu zlozylem reklamacje. Dzis otrzymalem od Comperii ponizsza odpowiedz, ale chyba ktos zle sprawdzil moja reklamacje, bo warunki promocji zostaly przez mnie spelnione. Co moge zrobic? Prosze o pomoc.

Tresc maila:

Drogi Użytkowniku!
Wziąłeś udział w promocji „Comperia Bonus – oferta na 5+”. Niestety w Twoim przypadku nie wszystkie warunki promocji zostały spełnione, a były nimi:

Otwarte i aktywne Proste Konto Osobiste w Meritum Bank, z jego poziomu uruchomiona Lokata Start
na wybraną przez Ciebie kwotę od 1000 zł do 10 000 zł. Utrzymanie salda w Meritum Banku do dnia
3 grudnia 2014 w wysokości min. 1000 zł.

Po analizie Twojego przypadku wspólnie z Meritum Bankiem przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję,
która umożliwi odebranie gwarantowanego bonusu w wysokości 55 zł. Wystarczy, że do 31.12.2014
poprzez swoje konto w bankowości internetowej lub mobilnej Meritum Banku założysz lokatę o długości minimum 3 miesiące i utrzymasz ją do końca tego okresu. Dzięki temu poza należnymi odsetkami otrzymasz gwarantowany bonus 55 zł w ramach promocji „Comperia Bonus – oferta na 5+”.

Obecnie w ofercie Meritum Banku znajduje się wiele atrakcyjnych lokat, my możemy zwrócić Twoją uwagę na Lokaty Extra:

· 4-miesięczną aż 3,7% w skali roku (oferta ważna tylko do 23.12. 2014!)
· 3-miesięczną – 3,5% w skali roku
· 6-miesięczną – 3,4% w skali roku

Wyjątkowo dla Ciebie oferta ta dotyczy nie tylko nowych środków, ale też środków które już posiadasz w Meritum Banku.

Podsumowując, pomimo niespełnienia wszystkich warunków promocji „Comperia Bonus – Oferta na 5+” możesz nadal odebrać bonus 55 zł. Aby go otrzymać:
– zawnioskuj o wybraną lokatę (na minimum 3 miesiące)
– zasil lokatę do 31.12.2014
– utrzymaj środki na lokacie do końca jej trwania.

Zapisz się i odbierz bonus

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 21, 2014 o 22:53

Nie dostałem ani maila, z dodatkową promocja ani maila z prośbą o wypełnienie danych… Reklamacja wysłana, czy mogę coś jeszcze zrobić?

Odpowiedz

michal Grudzień 22, 2014 o 13:01

Ja równiez nie dostałem bonusu, mimo że warunki promocji zostały spełnione. Wysłałem email do comperii, mam nadzieje że moja reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Odpowiedz

marcin Grudzień 22, 2014 o 15:07

bonus na koncie 🙂

Odpowiedz

Artur Grudzień 22, 2014 o 15:12

Czy ktoś może potwierdzić, że również otrzymał bonus? U mnie pusto, a dane uzupełniłem.

Odpowiedz

Wojtax Grudzień 22, 2014 o 17:09

Kto jeszcze dostał komu wpłynął na konto bonus 55zł lub 60zł od Comperii ?

Odpowiedz

Artur Grudzień 22, 2014 o 17:50

u mnie brak, a warunki promocji spełniłem. pewnie jutro będzie

Odpowiedz

ewcia-marchewcia Grudzień 22, 2014 o 20:25

u mnie na razie brak

Odpowiedz

ewcia-marchewcia Grudzień 23, 2014 o 15:32

już mam

Odpowiedz

magnes1904 Grudzień 22, 2014 o 18:12

Również bonusu jeszcze nie otrzymałam

Odpowiedz

Krystian Grudzień 23, 2014 o 08:35

Ja także cierpliwie oczekuję.

Odpowiedz

agnieszka Grudzień 23, 2014 o 09:48

Ja też nie dostałam 🙁

Odpowiedz

agnieszka Grudzień 23, 2014 o 13:11

juz mam 🙂

Odpowiedz

andrzej Grudzień 23, 2014 o 11:38

jest kaska na koncie 🙂

Odpowiedz

Monika Grudzień 23, 2014 o 11:43

U mnie jest:)

Odpowiedz

Krzysiek Grudzień 23, 2014 o 11:47

Zapewne dzisiaj się pojawią bonusy bo ja również dostałem 🙂

Odpowiedz

wawiak Grudzień 23, 2014 o 11:59

U mnie też bonus jest – a w zasadzie był bo już go z Meritum zabrałem. W moim mniemaniu Meritum strzeliło sobie w stopę likwidując funkcję zamknięcia konta przez internet – tak się nie robi – i nie mam do nich zaufania. Czekam teraz na wpis jak w prosty sposób zamknąć to konto.
pozdrawiam

Odpowiedz

izka Grudzień 23, 2014 o 12:08

ja tez właśnie dostałam 😉

Odpowiedz

Ula Grudzień 23, 2014 o 12:39

Ja tez dostałam. Ale faktycznie zniknął formularz zamknięcia konta przez internet-ciekawe…

Odpowiedz

Paweł Grudzień 23, 2014 o 14:06

Bonusik wpadł, także jest ok

Odpowiedz

Wojtax Grudzień 23, 2014 o 15:45

Comperia się wywiazała wplyneły dwa przelewy po 60zł 🙂

Odpowiedz

Adam Grudzień 23, 2014 o 17:12

Ja również otrzymałem już przelew, mimo że jestem jedną z osób, która inicjalnie nie otrzymała maila z prośbą o dane do przelewu i dostałem go dopiero 18:12 po procedurze reklamacyjnej.

Odpowiedz

Tomasz Grudzień 23, 2014 o 17:30

Witam,

Dostałem 120zł (moje i żony) i już wysłana rezygnacja z kont listem poleconym priorytetowym pocztą.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Maria Grudzień 23, 2014 o 18:39

Mam przelew od Comperii 🙂

Odpowiedz

Marcin Grudzień 23, 2014 o 18:59

Thx Michał i Wesołych Świąt 🙂

Odpowiedz

Qlczas Grudzień 23, 2014 o 19:07

Hej, kasa od comperii jest 🙂 a też jestem z grupy co zgłaszała reklamację (drugiego dnia akcji).

Jednak Meritum jest dla mnie stracone, to że usuneli możliwość zamykania konta przez internet to kolejna wizerunkowa porażka 🙂 ech Ci bankowcy, nie wiem na co liczyli 🙂
Każdemu będę odradzał ten bank!

Odpowiedz

Miro Grudzień 23, 2014 o 22:14

§10 Ochrona danych osobowych Uczestników
5. Uczestnik może w każdym czasie cofnąć wyrażoną zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych.

Premia wypłacona.
Pytanie, w jaki sposób cofnąć zgodę na przetwarzanie danych ? Proszę o infomrację, na jaki adres (pocztowy czy mailowy), co wpisać dokładnie w oświadczeniu.

Odpowiedz

Tajga Grudzień 23, 2014 o 22:54

Fakt, fajnie by było stworzyć wniosek o zamkniecie obu kont, a może o Rozwiązanie (Wypowiedzenie?) Umowy kont bankowych i oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych. Ma ktoś jakiegoś gotowca?

wciąż znad sałatki przedświątecznie pozdrawiam

Tajga

Odpowiedz

Marlena Grudzień 25, 2014 o 18:12

Czy jeśli w panelu Comperii podało się nr rachunku z maila „Potwierdzenie przyjęcia wniosku nr …”, czyli tego w którym była instrukcja dot. przelania 1 zł, to nie dostanie się bonusu?

Odpowiedz

Marcin Styczeń 3, 2015 o 13:55

Ten numer też identyfikuje posiadacza rachunku – każdy dostał indywidualny numer do przelania pieniędzy – niemniej nie jest to numer Twojego rachunku. Co na to Comperia?

Odpowiedz

Robert Grudzień 29, 2014 o 20:36

Wysyłał już ktoś list z rezygnacją z prowadzenia konta?
Co taki list musi zawierać?

Odpowiedz

Ewa Grudzień 30, 2014 o 16:26

Panie Michale miał Pan zweryfikować z bankiem w jaki sposób można zamknąć konto (Pana wpis – FAQ – pytanie 6). Bardzo proszę o informację.

Odpowiedz

piotr Grudzień 30, 2014 o 18:53

Hej,
Spełniłem wszystkie warunki i nie otrzymałem bonusu 55zł.
Wysłałem dwa maile na [email protected] i nie dostałem też odpowiedzi.
Michał co radzisz??
Dodam że zakładałem również konto dla mojej drugiej połówki i ona otrzymała bonus

Odpowiedz

Przemek Styczeń 4, 2015 o 12:07

Identyczna sytuacja u mnie.

Odpowiedz

Romuald Grudzień 30, 2014 o 19:19

Poniżej przesyłam wzór wniosku zawierającego wypowiedzenia umowy rachunku bankowego prowadzonego przez Meritum Bank S.A.:

Miasto, dnia 5 stycznia 2015 r.

Imię i nazwisko właściciela rachunku
Adres zamieszkania
Umowa nr: …………………..
Nr rachunku: …………………………..

Meritum Bank ICB S.A.
ul. Piastowska 7
80-332 Gdańsk
KRS: 5245

WYPOWIEDZENIE
umowy rachunku bankowego nr …………………….

Działając w imieniu własnym, na podstawie § 9 pkt 9 umowy z dnia ……………. 2014 r. nr ………………., niniejszym wypowiadam umowę rachunku bankowego o nr ………………………………………., za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia liczonym od dnia doręczenia niniejszego pisma. Kwotę salda znajdującego się na w/w rachunku bankowym proszę przekazać na poniższy rachunek:
Odbiorca: ………………………….
Nr rachunku: ………………………………………….

Podpis właściciela rachunku

Wypowiedzenie zanosimy do placówki Meritum Bank S.A. i prosimy o potwierdzenie jego otrzymania albo wysyłamy listem poleconym.

Oby w przyszłości było jak najmniej tak nierzetelnych promocji, a z takim Bankiem odradzam jakiejkolwiek współpracy pod byle pretekstem odmawiają wypłaty premii albo bezpodstawnie przesuwają w czasie jej wypłaty!!!

Odpowiedz

Kroniu Grudzień 31, 2014 o 11:10

Witajcie!

Mimo, iż premię otrzymałem to podejście Meritum Banku do kwestii zamknięcia konta (usunięcie opcji internetowej) bardzo mi się nie podoba. Napisałem wczoraj do Meritum Banku z pytaniem jak mogę zamknąć konto. Otrzymałem dokładnie taką odpowiedź (wspominana już w poprzednich komentarzach):
„Szanowny Panie,

W odpowiedzi na poniższą wiadomość, uprzejmie informuję, iż w celu zamknięcia rachunku bankowego, należy złożyć do Banku oryginał oświadczenia, opatrzonego własnoręcznym podpisem Posiadacza rachunku wraz z kopią dowodu osobistego:

– bezpośrednio – w placówce Banku;
– korespondencyjnie – przesyłając wniosek i kopię dowodu osobistego na adres:

Meritum Bank ICB S.A.
ul. Piastowska 7
80-332 Gdańsk”

Postanowiłem dopytać czy ów „wniosek” ma jakąś formalną postać czy mam sobie go stworzyć. Okazało się, że Meritum Bank posiada gotowy druk, którego oczywiście na próżno szukać na ich stronie.
Poniżej odpowiedź:
„Szanowany Panie,

W odpowiedzi na poniższą wiadomość, w załączeniu przesyłam wniosek o rozwiązanie umowy w zakresie rachunku bankowego.

Jednocześnie wyjaśniam, że wniosek dotyczący wypowiedzenia umowy rachunku musi zostać dostarczony do Banku w oryginale, musi zostać opatrzony własnoręcznym podpisem Posiadacza rachunku, zgodnym ze wzorem złożonym na przedmiotowej umowie, oraz zawierać co najmniej dane pozwalające na identyfikację Klienta oraz jego dyspozycji.

W przypadku dostarczenia do Banku dokumentu spełniającego powyższe wymogi, dyspozycja wypowiedzenia umowy rachunku zostanie przekazana do realizacji.”

Bardzo nieładnie…

Poniżej link do samego wniosku:
https://www.dropbox.com/s/lodsu1tzlgiwpdt/Wniosek_zamkniecie_rachunku.pdf?dl=0

Pozdrawiam,
Kroniu

Odpowiedz

Ania Grudzień 31, 2014 o 12:53

Cześć Michał! Chciałam dać znać, ze moja reklamacja została pozytywnie rozpatrzona. Uzupełniłam juz dane i czekam na premie. Pomimo tych zawirowań cieszę się, że wzięłam udział w tej promocji i będę wypatrywać kolejnych na Twoim blogu! Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odpowiedz

marcin Styczeń 1, 2015 o 10:34

@Kroniu

dzięki za posta.

Faktycznie bardzo nieprofesjonalne podejście ze strony banku. Na chama są zatrzymywać klientów.

Nie do końca wiem, o co chodzi ze zgodnością podpisów. Konto zostało zakładane przez internet. Postaram się podpisać tak samo jak na dowodzie, mam nadzieję, że przejdzie.

Odpowiedz

Ewelina Styczeń 1, 2015 o 20:50

Niestety do tej pory pieniadze nie zostaly wplacone na moje konto.
Tresc mojej reklamacji:
Witam, otrzymałam od Państwa email świadczący o tym, że spełniłam warunki promocji. Mail dołączam do wątku.
Po otrzymaniu tego maila wypełniłam dokładnie formularz gdzie podałam konto w meritum bank gdzie miały zostać przelane pieniądze z promocji. Niestety z przykrością informuję, że do dnia dzisiejszego żadna wpłata związana z promocją nie nastąpiła.
Chciałabym złożyć oficjalną reklamację.
Proszę o kontakt.

Odpowiedz

Karolina Styczeń 2, 2015 o 21:41

A ja do tej pory nie otrzymałam informacji czy reklamacja została rozpatrzona pozytywnie czy nie. Comperia odpowiedziała na moje zgłoszenie 12.12.2014, że zweryfikują zgłoszenie z bankiem i odpowiedzą w najbliższym możliwym terminie i do tej pory nic. Czy są jeszcze osoby, które nie dostały od nich informacji czy już tylko ja zostałam? Szczerze mówiąc w tym świątecznym zabieganiu zapomniałam o tej sprawie..

Odpowiedz

Comperia.pl Styczeń 8, 2015 o 14:22

Witaj Karolina,

Reklamacje są rozpatrywane w ciągu 21 dni roboczych. Aktualnie czekamy z Twoją na odpowiedź banku. Działamy cały czas.

Mamy nadzieję, że już niebawem uda Ci się otrzymać upragniony bonus.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Marcin Styczeń 3, 2015 o 00:11

Karolina ja jestem w podobnej sytuacji. Chyba pozostaje nam czekać cierpliwie te 21 dni (roboczych? )od daty zgłoszenia reklamacji.

PS Ciekawe czy w przypadku braku odpowiedzi w regulaminowym terminie będzie to oznaczało pozytywny wynik reklamacji.

Odpowiedz

Comperia.pl Styczeń 8, 2015 o 14:26

Marcin,

Kwestia którą poruszyłeś jest opisana w Regulaminie:

„2. Organizator rozpatruje reklamację w ciągu 21 (dwudziestu jeden) dni roboczych od dnia doręczenia reklamacji. Brak rozpatrzenia reklamacji w tym terminie nie oznacza uznania reklamacji przez Organizatora. Informację o wyniku przeprowadzonego postępowania reklamacyjnego Organizator przesyła Uczestnikowi na podany przez niego w reklamacji adres e-mail.”

Mimo to, jesteśmy jednak pewni o dotrzymaniu terminu, nie masz więc się o co obawiać.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

iza Styczeń 5, 2015 o 16:24

Kroniu dzięki za info, wypełniłam wniosek i złożyłam w banku 02.01.2015r a dzisiaj dostałam od Meritum maila „W odpowiedzi na kontakt z dnia 02.01.2015 r., uprzejmie informuję, iż Pani dyspozycja rozwiązania Umowy rachunków bankowych oraz wybranych usług w tym kart debetowych, korzystania z elektronicznych kanałów dostępu numer ………………, została przyjęta do realizacji z zachowaniem okresu wypowiedzenia. ” i tyle 😉

Odpowiedz

Krzysiek Styczeń 8, 2015 o 16:14

Dostałem meila 31grudnia z informacją że spełniłem wszystkie warunki promocji. Dane do przelewu uzupełniłem tego samego dnia i dostałem info „Twoje dane zostały prawidłowo zapisane. Bonus zostanie przekazany na podany rachunek do 24 grudnia 2014 r.”

Bonusu do dziś nie ma ;((

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 8, 2015 o 22:10

Hej Krzysiek,

Wyślij reklamację na [email protected]

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Styczeń 12, 2015 o 13:01

Hej,

złożyłem oświadczenie o odstąpieniu od umowy z Meritum Bank i dostałem następującą odpowiedź? Bank nie chce zamknąć kanałów dostępu bo twierdzi, że już za późno na odstąpienie. Złożyłem oświadczenie odstąpienia od umowy o:
1) rachunek
2) kartę
3) dostępy

„W odpowiedzi na pismo, które wpłynęło do Banku w dniu 05.01.2015 r., uprzejmie informuję, iż Pana oświadczenie o odstąpieniu od Umowy rachunków oraz wybranych usług w tym kart debetowych, korzystania z elektronicznych kanałów dostępu, nie może zostać uznane za skuteczne, ponieważ oświadczenie zostało złożone po terminie, zgodnie z którym można odstąpić od umowy, tj. 14 dni od zawarcia umowy rachunku.”

I widzę w umowie, że nie ma zapisu dotyczącego 14 dni dla dostępu (dla karty jest). Czy spotkaliście się z tym wcześniej? Meritum gra bardzo nieczysto…

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 12, 2015 o 13:22

Hej Maciej,

Ja bym od razu składał wypowiedzenie umowy rachunku i wszelkich innych produktów z zachowaniem okresu wypowiedzenia – a nie odstąpienie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Styczeń 15, 2015 o 21:19

Hej,

czy został ktoś jeszcze bez odpowiedzi na reklamację ze strony banku?

Odpowiedz

Marek Styczeń 15, 2015 o 23:04

Za dużo osób zaczęło rezygnować to i rzucają kłody pod nogi.
Też niestety musiałem wysyłać pismo, nauczka na przyszłość co to za bank.
Marek

Odpowiedz

piotr Styczeń 16, 2015 o 13:22

ja zostałem. wysłałem reklamację 26.12 i cisza.

Odpowiedz

Daniel Styczeń 20, 2015 o 18:41

10.12.2014 wysłana reklamacja
31.12.2014 reklamacja rozpatrzona pozytywnie
02.01.2015 uzupełnione dane do przelewu
20.01.2015 wciąż czekam na pieniądze

Chyba czas napisać kolejną reklamacje. Rozumiem, że wszędzie może wkraść się błąd, ale to jest już lekka przesada. W dodatku po uzupełnieniu danych (02.01) dostałem info, że pieniądze wpłyną przed (24.12). Zagięcie czasoprzestrzeni? Ja akurat miałem zostać z Meritum po tej promocji, ale powoli zmieniam zdanie. Za mało rzetelności w tym wszystkim. Mimo wszystko wielkie dzięki autorowi bloga bo koncepcja sama w sobie była bardzo ciekawa i widzę, że wiele osób zarobiło bezproblemowo

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 20, 2015 o 22:12

Witaj Michale,

czy wiadomo już coś w sprawie możliwości zamknięcia rachunku – jak najłatwiej to zrobić?

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Łukasz

Odpowiedz

Maciej Styczeń 27, 2015 o 20:03

Witam.

Bardzo miła niespodzianka czekała na mnie w skrzynce (tej tradycyjnej). Przesyłka od Comperii… Planer Oszczędzania z radami od Michała. Rewelka! Dziękuję!

Odpowiedz

Tajga Styczeń 27, 2015 o 21:00

A na mnie aż 3!!! Bo zakładałam lokatę jeszcze synowi i mężowi 🙂
Poważnie rozważam możliwość kupienia całej rodzinie tiszertów z podobizną Michała 🙂
Skoro córcia nosi Rezi`ego to my możemy Szafrańskiego 🙂

Odpowiedz

bartolinio Styczeń 29, 2015 o 12:28

a czy Wy, wraz z tym Planer Oszczędzania, dostaliście też jakąś kartę ‚comperiabonusclub’?
ktoś wie co to za ustrojstwo?
jest sens zawracać sobie tym głowę?

Odpowiedz

wojt Styczeń 29, 2015 o 22:50

ja dostałem i planer i kartę i też się zastanawiam czy rejestrować
Michał może coś napisz więcej o tej propozycji (może osobny wpis?) w końcu uśmiechasz się do nas z każdej karty z kolejnym miesiącem 🙂

Odpowiedz

Bartosz Konopka Styczeń 29, 2015 o 23:10

Dla mnie taki planer to nieco bezsensowne rozwiązanie, bo zdecydowanie wygodniejszy jest Excel. Widziałem dzisiaj, jak wygląda, bo już przyszedł na adres domowy dziewczyny. Z drugiej strony można sobie w nim nieco pokalkulować 🙂

Odpowiedz

martin Luty 5, 2015 o 15:45

Zamknięcie konta.
Byłem własnie w Meritum – oddział Nowogrodzka 8 w Warszawie – i konto zamknąłem od ręki (bez okresu wypowiedzenia – teraz tak można), bez dyskusji i namawiania na cokolwiek . Miałem ze sobą wypełniony wniosek – ten który udostępnił Kroniu.
Ze mną były jeszcze trzy osoby – oni też zamykali konta 🙂 Oj chyba nie obłowił się meritum na promocji z comperią…

Odpowiedz

Daniel Marzec 2, 2015 o 15:36

27.02.2015 bonusowe pieniądze wpłynęły na konto. Lepiej późno niż wcale. Dzięki pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: