Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

OKAZJA: BGŻOptima szaleje! Lokata Bezkarna daje efektywnie od 4,84% do 35,24% rocznie

przez Michał Szafrański dodano 4 czerwca 2014 · 449 komentarzy

Lokata bezkarna BGŻ

Jeśli masz nadmiarowe 1000 zł, to w 3 miesiące możesz je zamienić na 1088,10 zł – i to „na czysto” – już po opodatkowaniu. Roczna efektywna stopa zwrotu wyniesie więc 35,24%.

Nie lubię pisać artykułów o krótkoterminowych promocjach banków. Przyjąłem taki scenariusz tworzenia bloga, w którym staram się zamieszczać informacje ponadczasowe. Ale czasami po prostu nie mogę się powstrzymać – niektóre oferty są po prostu za dobre by je przemilczeć 🙂 Czasem banki oferują perełki, które powodują że zwykła, bezpieczna lokata bankowa zarabia lepiej niż inwestycje obarczone dużym ryzykiem. Chciałoby się napisać „Lepiej niż w Amber Gold” 😉

Czytaj także: Lokata HAPPY – 3 miesiące, 5% rocznie i zero zobowiązań

I tę okazję chcę wykorzystać także do pokazania Wam, jak analizować rentowność lokat z dodatkowymi bonusami finansowymi. Prawda jest taka, że najczęściej patrzymy tylko na nominalne oprocentowanie lokaty i nie uświadamiamy sobie, że dodatkowa premia może znacznie podnosić jej rentowność. Czasami warto o nią zawalczyć, a czasami nie.

Jako przykład wykorzystuję najlepszą aktualnie trzymiesięczną “Lokatę Bezkarną”, która oferowana jest w czerwcu przez BGŻOptima wspólnie z kilkoma partnerami. Znajdziecie ją na Comperii, Gazeta.pl, a także na Grouponie. A przy okazji udostępniam kolejny kalkulator Excel, który pozwoli Wam szybko policzyć efektywne oprocentowanie lokat – już z uwzględnieniem premii i podatku Belki.

“Lokata Bezkarna” dostępna dla każdego

Zasady dotyczące “Lokaty Bezkarnej” są bardzo liberalne:

 • Lokatę otwierasz przez Internet
 • Lokata oprocentowana jest na 4% w skali roku
 • Lokata zawierana jest na okres trzech miesięcy
 • Możesz wpłacić na nią od 1000 zł do 20 000 zł
 • Co więcej lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie i nie tracisz odsetek (zostaną one naliczone do dnia poprzedzającego zerwanie lokaty)
 • Jeśli do dnia 30 lipca 2014 r. utrzymasz na lokacie co najmniej 1000 zł, to Comperia wypłaci Ci jednorazowo 80 zł premii (nieopodatkowanej!). Ta premia wypłacona zostanie w terminie do 26 sierpnia 2014 r.

Przyznam, że wyglądało zbyt pięknie, aby być prawdziwe. Przewertowałem regulaminy. Zero haczyków. No może te:

 • Comperia do 12 sierpnia wyśle e-mail do wszystkich osób, które będą uprawnione do otrzymania premii
 • Osoby te będą musiały w ciągu 5 dni od otrzymania e-maila uzupełnić swoje dane (do wykonania przelewu) na stronie https://comperiabonus.pl/uzupelnij-dane https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/
 • W trakcie otwierania lokaty otwierane jest również bezpłatne konto oszczędnościowe w BGŻOptima. Konto to warto zamknąć po zakończeniu lokaty. Można je również pozostawić – dopóki będzie bezpłatne. Tak swoją drogą, to środki wpłacone na to konto oszczędnościowe oprocentowane są na 3,5% w skali roku (do kwoty 40 000 zł).
 • No i jeszcze jeden aspekt, na który niektórzy z Was zwracają uwagę – za premię oddajemy swoje dane osobowe Comperii. Zgodę na przetwarzanie danych można zawsze cofnąć, ale sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dla 80 zł premii warto swoje dane udostępniać.

Jeśli nie uzupełnimy danych w Comperii w terminie, to z premii “nici”. Warto to uwzględnić w swoich planach wakacyjnych 🙂 A poza tym haczyków brak.

To NIE JEST wpis sponsorowany

AKTUALIZACJA: Przed chwilą zapytano mnie (dzięki Edwin!), czy ten artykuł jest wpisem sponsorowanym – czyli takim, za który ktoś zapłacił mi żebym go napisał. Oświadczam uroczyście, że NIE JEST to wpis reklamowy / sponsorowany itp.

Autentycznie uważam, że ta lokata z uwzględnieniem premii jest czymś wyjątkowym na rynku i że warto się tym newsem podzielić – zwłaszcza, że ten przykład pozwala mi doskonale zobrazować dlaczego warto kompleksowo „prześwietlać” tego typu produkty. Perełki naprawdę się zdarzają.

Miłego dnia 🙂

Jak to wygląda od strony liczb?

Jak już się pewnie domyślacie na lokacie tej najlepiej zarobią te osoby, które wpłacą zaledwie 1000 zł. Premia przyznawana jest bowiem w tej samej wysokości = 80 zł bez względu na to czy na lokatę wpłacimy 1000 zł czy maksymalną kwotę 20 000 zł.

Na ile taki bonus wpływa na efektywne oprocentowanie lokaty? Zdradziłem to już w tytule artykułu. W przypadku tych osób, które wpłacą 1000 zł, wypłata – już po odjęciu podatku Belki – wyniesie 1088,10 zł, czyli efektywna, roczna stopa zwrotu wyniesie 35,24%! Czy jest tu ktoś, kto nie chciałby zyskiwać tyle rocznie? 😉

W przypadku kwoty 20 000 zł, efektywne oprocentowanie roczne wyniesie 4,84% – także już po odjęciu podatku Belki. Bardzo ładnie 🙂 Dawno już nie widziałem takiego oprocentowania depozytów bankowych. Nie bez powodu założyłem już “Lokatę Bezkarną”. Szkoda, że wspólnie z Gabi możemy mieć tylko dwie takie lokaty.

Jeśli dysponujecie kwotą 10 000 zł i chcielibyście ją wpłacić na 3-miesięczną lokatę, to włącznie na odsetkach i premii zarobicie 161 zł “na rękę”, co stanowić będzie ekwiwalent oprocentowania rocznego w wysokości 6,44%.

Poniżej załączam arkusz kalkulacyjny, który pomoże obliczyć efektywną stopę zwrotu z tego typu lokat. Podobnie, jak w innych moich Excelach, możecie zmieniać dane modyfikując zawartość żółtych pól.

Sprawdź również: OKAZJA: “Oferta na 5+” czyli lokata na 5%, premia 55+5 zł, szansa na 5x iPhone 6 i dodatkowe 25 fajnych nagród ode mnie

Co warto jeszcze wiedzieć?

Podstawowym minusem lokaty jest to, że dostępna jest ona tylko dla nowych klientów banku BGŻOptima. Cieszę się, że w porę zamknąłem tam konto (po tym jak odszedłem z etatu i straciłem możliwość otrzymywania moneyback w wysokości 1% pensji).

Lokatę możecie założyć obecnie w kilku miejscach. Ja osobiście zachęcam do skorzystania z mojego linku umożliwiającego skorzystanie z oferty Comperii.

>> Kliknij tutaj, aby założyć “Lokatę Bezkarną” z bonusem 80 zł <<

Nie ukrywam, że w przypadku, gdy założycie lokatę z wykorzystaniem tego linku, to otrzymam od banku prowizję. Was to nic nie kosztuje, a mi pomoże finansowo. A polecam tylko te produkty, z których sam korzystam i które moim zdaniem zasługują na polecanie 🙂 Jeśli będziecie chcieli jednak zweryfikować, czy lokata BGŻOptima rzeczywiście jest teraz najatrakcyjniejszą propozycją na rynku, to polecam lekturę zestawienia lokat przygotowanego przez Zbyszka z bloga App Funds.

Dla uczciwości powiem, że lokata ta dostępna jest w kilku miejscach. Można było ją kupić na Grouponie (tam dawała najwyższą premię = 95 zł, ale już się kończy – w chwili pisania artykułu sprzedano już 976 kuponów na 1000 dostępnych). Dostępna jest także poprzez gazeta.pl – tam czas na jej założenie jest do 20 czerwca.

Ja jednak polecam skorzystanie z Comperii – tu można ją założyć aż do 30 czerwca (UWAGA: przyjmowanie wniosków objętych promocją już się zakończyło!). Poza tym tylko tutaj przećwiczyłem cały proces 🙂

Warto byście wiedzieli jeszcze następujące rzeczy, które są nieoczywiste:

 • Po wejściu na stronę promocji, rejestrujecie się w niej podając imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.
 • Następnie otrzymacie na e-mail link aktywacyjny (UWAGA: ten e-mail z Comperii wylądował u mnie w folderze spam – warto tam zajrzeć), po którego kliknięciu traficie do wniosku bankowego na stronach BGŻOptima. UWAGA: wniosek musi być wypełniony w ciągu jednej sesji, czyli w trakcie ok. 13 minut.
 • Na końcu wniosku znajduje się informacja, że otwarcie konta lokaty należy potwierdzić przelewem inicjującym w wysokości 1 zł. UWAGA: nie należy tego robić. Od razu przelejcie na podany numer konta całą kwotę, którą chcecie ulokować! Potwierdzałem to w banku BGŻOptima i sam wykonałem od razu przelew na całe 20 tys. zł. Wszystko przebiegło OK. Prawidłowa informacja przysyłana jest w e-mailu potwierdzającym złożenie wniosku o otwarcie lokaty.
 • Konto Lokaty Bezkarnej musicie zasilić najpóźniej do 30 czerwca 2014 r., aby załapać się na promocję (AKTUALIZACJA: wystarczy złożenie wniosku do 30 czerwca do ok. godz 16:00 a środki można wpłacić w kolejnych dniach).
 • Przypominam o konieczności utrzymania salda co najmniej 1000 zł do dnia 30 lipca 2014 r., aby otrzymać jednorazową premię w wysokości 80 zł.
 • Przypominam również o konieczności uzupełnienia danych na stronie https://comperiabonus.pl/uzupelnij-dane https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ w ciągu 5 dni po otrzymaniu e-maila od Comperii z potwierdzeniem przyznania premii! Mail taki powinien przyjść pomiędzy 30 lipca a 12 sierpnia.
 • Sama premia w wysokości 80 zł zwolniona jest z konieczności zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 nr 14, poz. 176 ze zm.) – a to dodatkowo podwyższa przychody z lokaty 🙂

Wraz z kontem lokaty otwierane jest konto oszczędnościowe w BGŻOptima. Zakładane jest ono automatycznie – nic więcej nie trzeba robić. Nie należy się tego obawiać ponieważ:

 • Konto jest całkowicie bezpłatne – 0 zł opłat.
 • Konto możecie zlikwidować po odebraniu premii (i to jest właśnie to co ja zamierzam zrobić). Obowiązuje 1-miesięczny okres wypowiedzenia.
 • To właśnie na to konto przelana zostanie premia i to ten numer konta oszczędnościowego musicie podać uzupełniając formularz danych w Comperia.
 • AKTUALIZACJA: sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z  BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:
  • Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
  • Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
  • Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia 🙂

Szczegółowa procedura otworzenia lokaty przedstawiona jest filmie dostępnym po kliknięciu w poniższy baner.

Lokata Bezkarna

Warto sprawdzać efektywne oprocentowanie

Mam nadzieję, że pomimo bardzo krótkiego “okresu przydatności” tego artykułu, spodoba się on Wam.

Chciałbym, żebyście zapamiętali, że warto porównywać wszystkie parametry tego typu produktów. Ja nie wiem co się stało w BGŻOptima, ale dawno nie widziałem tak hojnej oferty na zwykłą lokatę. Skoro dają i objęci są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, to warto brać.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że oferta dostępna jest już od 1000 zł i najlepiej mogą na niej zarobić Ci, którzy ulokują najmniej. W pewnym sensie jest to bardzo pro-społeczny produkt 😉 Gdy się nad tym zastanawiam, to nawet jeśli ktoś nie ma pieniędzy to w sumie nawet kalkulowałoby się skorzystanie z debetu na koncie po to by otworzyć tą lokatę. Ale absolutnie do tego nie zachęcam! Próbuję Wam tylko pokazać, że warto szukać tego typu okazji i rozważać zasadność różnych ruchów finansowych.

Jestem ciekawy jestem ile lokat założycie. Z góry dziękuję, jeśli zdecydujecie się to uczynić za pośrednictwem linków opublikowanych w tym artykule. Taki konkretny dowód Waszego wsparcia dla moich działań – wiele dla mnie znaczy.

A swoją drogą – miło byłoby za jakiś czas napisać: “Czytelnicy “Jak oszczędzać pieniądze?” dzięki temu artykułowi zarobili 100 000 zł” 🙂

>> Kliknij tutaj, aby założyć “Lokatę Bezkarną” z bonusem 80 zł <<

Miłego dnia i wyłącznie wypchanych portfeli Wam życzę.

Zobacz również: Przewodnik jak uzupełnić dane w Comperia i otrzymać bonus za lokatę w BGŻOptima

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 445 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 08:39

Potwierdzam Michał, okazja jest świetna, ulokowałem tam 15000 PLN co daje około 6% efektywnie w skali roku.

Niestety nie spodziewałem się, że zamieścisz tę informację u siebie, kilka dni temu założyłem ją za pomocą linka na stronie Zbyszka (App Funds).

Ciekaw jestem, jakie będą promocje lokatowe za te 3 miesiące i jak wtedy najsensowniej będzie można jakąś niewielką nadwyżkę bezpiecznie ulokować;).

pozdrawiam
Maciek Poznań

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 08:45

Hej Maciek,

Dziękuję za dobre chęci. Też się nie spodziewałem, że będę o tym pisał, ale… szkoda takie newsy trzymać dla siebie 🙂

Dla jasności: moje zarabianie na tego typu ofertach jest niejako efektem ubocznym tego co robię. Nie traktuję tego jako cel. Jak coś wpadnie – to super. Jeśli założycie lokaty bezpośrednio lub za pośrednictwem innych ulubionych blogów – też super 🙂 Grunt żeby nie odpuszczać tego typu okazji, bo zdarzają się coraz rzadziej.

Jeśli dałeś zarobić Zbyszkowi, to i tak „zostało w rodzinie”. Bardzo się cieszę, że także będzie coś z tego miał 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krystian Czerwiec 4, 2014 o 11:02

Michał, czy dobrze czytam na stronie Comperi? – trzeba oprócz lokaty założyć jeszcze konto w BGŻOptima i to właśnie na to konto będzie przelany bonus? Nie można „obejść” zakładania konta i do wypłaty bonusu wskazać rachunku w innym banku?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 11:08

Hej Krystian,

Dobrze czytasz, przy czym konto ROR zakładane jest automatycznie. Zaktualizowałem artykuł o opis procedury związanej z kontem ROR.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krystian Czerwiec 4, 2014 o 12:30

Thx!

Odpowiedz

lukasz Czerwiec 12, 2014 o 21:19

Cześć
Żeby zlikwidować ten rachunek oszczędnościowy zakładany w banku konieczna jest wizyta w placówce?
DZięki

Odpowiedz

ZP Czerwiec 4, 2014 o 09:52

Dzięki Maciek i Michał 🙂

Podoba mi się ten cytat Michała: „zostało w rodzinie”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 09:56

Spoko Zbyszek, czemu miałbym nie dać zarobić komuś kto autentycznie wykonuje dobrą robotę, na której mogę skorzystać;).

Odpowiedz

Darek Czerwiec 4, 2014 o 08:50

Tak się składa, że mam konto w BGŻ Optima, więc nie łapię się na nowego klienta. Choć raz zdarzyło mi się, że dzwonili i namawiali do założenia lokaty, pomimo tego, że była ona w ofercie oficjalnie dla nowych. Więc może warto się skontaktować i zapytać?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 08:52

Hej Darek,

Ja w takich sytuacjach próbuję 🙂 Spróbować nie zaszkodzi – poćwiczysz umiejętności negocjacyjne. Nie bój się powiedzieć, jak bardzo źle się z tym czujesz, że o nowych klientów dbają bardziej niż o lojalnych.

Powodzenia 🙂

Odpowiedz

Arek Czerwiec 4, 2014 o 09:25

Hejka,

Dajcie znać czy udało się komuś wynegocjować z BGŻ Optimą tą promocyjną lokatę dla posiadaczy konta w tym banku.
Dzięki

Odpowiedz

Adriannka Czerwiec 4, 2014 o 10:16

potwierdzam
P.S. ja też tam zadzwonię jak znajdę sekundę w pracy

Odpowiedz

Nema Czerwiec 4, 2014 o 10:18

Oczywiście pytać można, a nawet trzeba, ale wydaje mi się że w tym konkretnym przypadku po prostu comperia buduje sobie bazę klientów czyli mówiąc brutalnie kupuje ciebie za 80 PLN 🙂 Dlatego jeśli faktycznie komuś pójdą na rękę i zgodzą się na lokatę dla dotychczasowego już klienta to będę zaskoczony. Nie mniej jednak oferta jest praktycznie bezkonkurencyjna na ta chwilę.

Odpowiedz

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 08:54

Dla mnie też nie jest to pomysł na inwestycje;) – traktuję to jako dbałość o wartość mojej poduszki finansowej, którą stworzyłem po przemyśleniu Twoich artykułów mówiących, co należy zrobić zanim zacznie się inwestować (a w perspektywie mam taki zamiar).

Swoją drogą bardzo się rozczarowałem nową ofertą mBanku, w którym mam konto (bo standardowe oferty to wiem że są słabe) – niby jest eKonto mobilne z oprocentowaniem 4%, ale:
– tylko jeśli nie masz już eKonta (to często się zdarza w ofertach)
– oprocentowanie 4% obowiązuje tylko bodaj do kwoty 1000 zł, co jest napisane bardzo małym druczkiem gdzieś w szczegółach i to uważam że jest niezbyt fair (ten mały druczek dla tak istotnej informacji). Potem jest znacząco niższe.

Nie rozumiem też polityki, którą kiedyś prowadziły również telekomy, że stali klienci mają gorszą ofertę, niż nowi. Telekomy już z niej zrezygnowały i zaczynają szanować ludzi, którzy zostawiają nich pieniądze miesiąc w miesiąc od wielu lat. Czekam na podobny ruch ze strony banków.

Odpowiedz

Markus Czerwiec 4, 2014 o 10:40

Maćku,

Taka polityka jest o tyle zrozumiała z punktu widzenia banków, że klienci są mało mobilni (pomijam mały odsetek „łowców wisienek”).

Z resztą przyznam, że sam z wygody pozostaję nadal w Optimie, choć dla dotychczasowych klientów oprocentowanie nie jest atrakcyjne.

Kontaktowałem się z Optimą, jednak ich propozycje wyższego oprocentowania sprowadzały się do różnych wariantów „struktur”, którymi nie jestem zainteresowany.

mBank dla dotychczasowych klientów wprowadził lokatę mobilną, jednak jej ograniczenie do 10.000 to również uważam zbyt niska granica.

Odpowiedz

Jakub Chojnacki Czerwiec 4, 2014 o 09:00

Jakiś czas temu przez bankierstarter dawali 100zł.

Odpowiedz

*LESZEK* Czerwiec 4, 2014 o 11:48

Ciekawe, prawda 😉 Czemu oferta nie była omawiana w marcu, czy kwietniu kiedy można było za to samo zarobić 100 zł. A jest omawiana teraz, kiedy dają tylko 80 zł. Ale stali czytelnicy Michała zapewne się domyślają, gdzie jest pies pogrzebany 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 13:39

Hej Leszek,

Po prostu nie rzuciła mi się wtedy w oczy. Zarobić na niej mogłem pewnie i wtedy – bo domniemuję, że do tego „pijesz” 😉

Wbrew pozorom nie jestem alfą i omegą. Dopiero tuż przed wyjazdem do Berlina wpadłem na to, by policzyć efektywne oprocentowanie tej lokaty i w końcu połączyłem kropki. A że ostatnio wpadło trochę gotówki, to i przychylniejszym okiem patrzę na lokaty. Miesiąc temu otworzyłem też lokaty w FM Bank, ale nie były tak atrakcyjne, jak ta BGŻOptimy.

Miłego dnia

Odpowiedz

Calipso Czerwiec 5, 2014 o 15:37

Bez złośliwości Michale 🙂

Patrząc na twoje ostatnie zdanie w artykule i odzew w komentarzach to dodałbym od siebie dwa słowa…

„A swoją drogą – miło byłoby za jakiś czas napisać: “Czytelnicy “Jak oszczędzać pieniądze?” dzięki temu artykułowi zarobili 100 000 zł” :)” – dla Michała 😛

Odpowiedz

*LESZEK* Czerwiec 6, 2014 o 12:17

Hej Calipso. Nie być złośliwy 🙂 bądź sprawiedliwy. Zapomniałeś o stówce dla Zbyszka 😉

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 23, 2014 o 15:32

Panowie… litości. Chyba nie trudno zrozumieć, że ktoś te informacje znalazł, sprawdził, poręczył własnym imieniem i zaproponował czytelnikom. Co chwile słychać i widać reklamy różnych banków oferujących niesamowite warunki. Reklamę BGŻOptima też widziałem parę razy ale dopiero kiedy pojawiła się na tym blogu zainteresowałem się nią i założyłem.

Gdyby nie blog i sposób jego prowadzenia (moim zdaniem rzetelny i przede wszystkim szczery) nie podjąłbym się, nie zaufałbym innym zapewnieniom, nie zwróciłbym uwagi.

Bonus jaki spływa na Michała w związku z tą akcją nie jest wynagrodzeniem za promocję konta, tylko wynagrodzeniem za całą pracę i budowanie zaufania – między innymi szczerymi opisami własnych dochodów, co w polskich warunkach nie jest łatwe.

To również duże obciążenie dla samego Michała, bo my – odbiorcy jego bloga – ufamy mu w sprawach bardzo istotnych – finansach.

Gdybym dowiedział się, że 1200 osób założyło lokaty bo zasugerowało się moim zdaniem, poczułbym się współodpowiedzialnym i obciążonym psychicznie.

pozdrawiam

Odpowiedz

Adam Czerwiec 4, 2014 o 09:04

Niestety, znowu coś tylko dla nowych klientów. Szkoda, ale cóż, to scenariusz realizowany przez wiele firm (finansowych, telekomów, operatorów tv cyfrowych, dostawców internetu). Najwyraźniej wciąż „opłaca się” dbać tylko o pozyskiwanie nowych klientów, licząc, że „staremu” nie będzie się chciało podjąć wysiłku dla znalezienia tańszej (i często lepszej) alternatywy. Ja znajduję 🙂 i namawiam do tego wszystkich moich znajomych. Jeśli kończy mi się jakaś umowa (telewizja, abonament na telefon komórkowy itd), to – nauczony doświadczeniem – wypowiadam umowę. Wówczas – tadam!- negocjuje ze mną nie pracownik działu sprzedaży, ale najczęściej pracownik Departamentu Odzysku Klienta (są takie!), mający znacznie szerszy wachlarz możliwości. Rozmowa jest zwykle krótka i przyjemna – obaj wiemy, co oferuje rynek, w tym także w ramach promocji, i często udaje mi się uzyskać lepszą ofertę od „hitowej promocji” konkurenta. Michale, chyba podsunąłem Ci pomysł na temat jak zaoszczędzić pieniądze 🙂 – negocjujmy swoje umowy, zawsze 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 09:08

Hej Adam,

Dziękuję za komentarz. Potwierdzam, że jest to bardzo skuteczna metoda negocjowania. Poświęcam jej wiele miejsca w mojej książce, którą właśnie zaczynam pisać 🙂

Negocjować trzeba zawsze. Oszczędzamy w ten sposób sporo pieniędzy 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Czerwiec 12, 2014 o 23:05

Ja również potwierdzam, że trzeba negocjować. Ostatnio byłem mocno nagabywany przez „zespół utrzymaniowy” jednej z trzyznakowych platform cyfrowych. Po odczekaniu dwóch tygodni praktycznie codziennych telefonów, gdzie otrzymywałem tę samą propozycję pozostania, zaczynającą się od tego samego pytania, czytanego z tego samego skryptu zadzwoniłem do operatora by wypowiedzieć umowę. W ciągu 30 minut miałem załatwiony temat przedłużenia umowy na warunkach korzystniejszych niż oczekiwałem i które były nierealne do uzyskania w „zespole utrzymaniowym”.
Podsumowując: nie wahać się, wypowiadać umowy i dawać szansę drugiej stronie by postarała się o zatrzymanie Cię w gronie klientów. 🙂
PS. Warto mieć w zanadrzu informację o aktualnych promocjach konkurencji – to też pomaga w negocjacjach.

Odpowiedz

Helv Czerwiec 4, 2014 o 09:06

Mniej więcej 2 m-ce temu założyłam Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima z premią 100zł za pośrednictwem Bankier.pl. Niedawno dostałam mejla z potwierdzeniem, że spełniłam warunki promocji i zostałam poproszona o podanie danych do przelewu 100zł. Pieniądze mają trafić na moje konto do 14 dni. Wygląda na to, że promocja jest ok.

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 4, 2014 o 09:21

Cześć!
Też założyłam tam lokatę, dokładnie ostatniego dnia promocji – 17 kwietnia. Ale ciągle nie dostałam maila potwierdzającego premię. Można wiedzieć, kiedy dokładnie założyłaś lokatę? 😉

Odpowiedz

Helv Czerwiec 4, 2014 o 14:32

Wniosek złożyłam 1 kwietnia. Moja mam zakładała lokatę mniej więcej 2 tygodnie później i też nie dostała jeszcze mejla z informacją. Zaniepokojona wysłała niedawno zapytanie i dostała odpowiedź, że na razie kontaktowano się tylko z osobami, które wcześniej złożyły wnioski i że czekają na raport od BGŻ odnośnie pozostałych osób, które wnioski składały później 🙂

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 6, 2014 o 09:16

Dzięki za informacje!

Odpowiedz

na plus blog Czerwiec 4, 2014 o 09:12

Dla mnie to news byłby wówczas, gdyby oferta była z tak zacnym oprocentowaniem, ale dla poważnych sum (z pięcioma zerami). A tak to jest wyłącznie czesanie rynku i łapanie nowych klientów, z których bank i tak swoje wyciągnie po czasie.

Odpowiedz

xsadusx Czerwiec 4, 2014 o 11:37

Też odnoszę wrażenie, że bank za 80pln nagrody liczy na nowych klientów lub też takich którzy w porę nie zamkną konta by za chwilę dowalić opłaty.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 14:57

Hej Xsadusx,

No i właśnie dlatego warto pamiętać o tym, by w porę zamknąć konto.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Krawczyk Czerwiec 4, 2014 o 09:16

Szkoda, że ten bonus jest kwotowy, a nie procentowy. Jakby dało się wypracować roczną efektywną stopę zwrotu ponad 30% powiedzmy z 50 000 PLN 😉
No, ale dla osób, które mogą zmrozić niewielki kapitał, propozycja faktycznie godna polecenia 😀

Odpowiedz

Anka Czerwiec 4, 2014 o 09:19

Witaj Michale:)
Próbowałam kilkakrotnie założyć lokatę i nie mogę wprowadzić adresu email, pojawia się komunikat o błędzie. Czy ktoś jeszcze spotkał się z podobnym problemem?
Miłego dnia dla Wszystkich :))

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 14:59

Hej Anka,

Nie wiem skąd problem. Nasze dwa adresy e-mail przeszły bez problemu. Wyślę info do Comperii. Czy to ten e-mail, który podałaś przy zamieszczaniu komentarza?

Pozdrawiam

Odpowiedz

kate Czerwiec 4, 2014 o 22:47

To samo, mąż założył, ja nie moge, podawałam kilka adresów które posiadam i zawsze komunikat „błędnie wprowadzony email”

Odpowiedz

Magda Czerwiec 4, 2014 o 23:10

Czy udało ci się wyjaśnić problem z mailem? U mnie identyczna sytuacja.
Dzięki za supernews! 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 10:10

Hej Magda,

Przekazałem informację do Comperii. Zobaczymy co odpowiedzą. Deklarują chęć pomocy 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

kate Czerwiec 5, 2014 o 17:33

Pomogli. Lokata założona 🙂

Odpowiedz

Tomek Lach Czerwiec 4, 2014 o 23:12

Mam ten sam problem https://www.dropbox.com/s/syvnxdcf8fkane8/Screenshot%202014-06-04%2023.11.49.png pomimo wpisywania różnych adresów email

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:04

Informacyjnie dla wszystkich, którzy mają problem z podaniem swojego adresu e-mail, przy zakładaniu polisy: przekazałem już tą informację Comperii i jest z ich strony prośba żebyście kontaktowali się bezpośrednio na adres [email protected] podając jednocześnie adres e-mail, z którego próbowaliście się zarejestrować.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 4, 2014 o 09:23

Troszkę offtopic, ale – Michał – CUDOWNY nagłówek dzisiejszego newslettera! 🙂

Big Fan!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 09:25

Hej Andrzej,

Hahaha! Dzięki 🙂 Pierwsze skojarzenie, które miałem, gdy przeliczyłem efektywny procent to było… „o rany! Amber Gold dawał tylko 12%” 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 4, 2014 o 09:25

Witam serdecznie.
Może to co napiszę będzie trochę kontrowersyjne ale jednak wpadł mi pomysł jak z 5000zł zrobić 440,5zł. Założyć konto na siebie, tatę, mamę, brata siostrę i na każde konto włożyć z własnej kieszeni po 1000zł, wtedy zachowujemy 35,24% w skali roku. A więc 5×88,10 = 440,50. Generalnie osób może być więcej niż 5 zaufanych osób 🙂

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 09:27

Hej Łukasz,

To nie jest kontrowersyjne tylko sprytne. Ja także założyłem lokatę dla siebie i dla Żony. Znajomi też już wiedzą, a zaraz wysyłam link do artykułu do Rodziców 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 10:02

Ten pomysł zainspirował mnie, żeby założyć jeszcze przynajmniej jedną taką lokatę na żonę. Tym razem zarejestrowałem się przez Twojego Michał linka (niech będzie 50/50 ze Zbyszkiem;) ale uparcie żaden mail z Comperii nie przychodzi. Próbował ktoś? To ma tak długo trwać, czy lepiej jeszcze raz spróbować? (nie wiem, czy takiej próby nie przechowują gdzieś w cookies)

Odpowiedz

td Czerwiec 4, 2014 o 20:16

Sprawdź spam.

Odpowiedz

Robert Czerwiec 4, 2014 o 09:28

Fajna oferta, skorzystam. Pytanie tylko czy założenie lokaty nie wiąże się np. z założeniem konta, albo jakimiś innymi efektami ubocznymi, których likwidacja może zająć trochę czasu? Bo przecież BGŻ zakłada, że jak mnie pozyska przez taką lokatę, to będzie chciał w przyszłości sprzedać mi inne produkty.

Odpowiedz

KAss Czerwiec 4, 2014 o 10:10

No właśnie wiąże się i szukam, jakie to niesie za sobą dodatkowe opłaty – musimy zapewnić wpływ pensji na konto, czy płacić za jego prowadzenie, kartę, ubezpieczenie, cokolwiek?

Odpowiedz

KAss Czerwiec 4, 2014 o 10:24

…i jeszcze jedno mnie zastanawia odnośnie oferty Groupona…w regulaminie stoi…4.5.Wydanie nagrody nastąpi zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi…czyli tutaj zostanie opodatkowane….zatem nie będzie to 100zł (minus 5zł zapłacone za ofertę)
….poza tym oferta wciąż jest aktywna pomimo tego, że regulamin przewiduje nie więcej niż 1000 kuponów…stan sprzed chwili 1091 sprzedanych kuponów….Michale o co tutaj chodzi? Czy osoby, które zakupiły kupon powyżej 1000 kuponu, zostaną odrzucone?
Posiada ktoś informacje w tej kwestii?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 10:32

Hej KAss,

Miałem kiedyś niepozytywne doświadczenia z kuponami na Grouponie i procesem reklamacji. I właśnie z tego względu ja nie polecam Groupona.

Nie analizowałem tamtej oferty – pomimo, że wydaje się atrakcyjniejsza. Nie znam szczegółów. Proszę więc abyście wyjaśniali to bezpośrednio z Grouponem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorian Czerwiec 4, 2014 o 11:38

Witam,
dzwoniłem do działu zajmującego się tą promocją i limit kuponów został zwiększony do 1500. Dopiero przed chwilą zmienili też wpis do regulaminu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Czerwiec 4, 2014 o 14:38

Odpowiadam sam sobie, przecież Michał o tym (założeniu konta) napisał wyżej, nie wiem dlaczego tego nie zauważyłem. 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:00

Hej Robert,

Zaktualizowałem artykuł o wszystkie informacje dotyczące konta. Dodatkowo przedstawiłem też procedurę rezygnacji z tego konta:

„Sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:

– Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
– Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
– Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia 🙂 ”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Gurtowski Czerwiec 4, 2014 o 09:29

To że dają takie bonusy dla nowych klientów, to akurat nie dziwi. Standardowe działanie, gdzie na początku daje się produkt na którym się nie zarabia, a nawet się traci. Jest to po to, aby pozyskać nowych klientów i w dłuższej perspektywie zarobić. Nie zmienia to faktu, że należy też coś robić, aby klienta utrzymać na dłużej. Ale to już jest w gestii banku.

Odpowiedz

Alojzy Czerwiec 4, 2014 o 09:42

Wygląda nieźle. Pytanie tylko jak rozumieć zapis warunków: „Najpóźniej 26 sierpnia zrealizujemy przelew 80zł na Twoje konto BGŻ Optima”. Bo to chyba jednak oznacza, że taki konto będzie musiało zostać założone…

Odpowiedz

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 10:31

No tak, to już zostało powiedziane że konto musi być (robi się to razem przy zakładaniu lokaty). Ale konto nie zawiera w sobie żadnych opłat, 0 zł.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 10:33

Hej Alojzy,

Moje niedopatrzenie, że nie napisałem o tym wprost w artykule. Konto zakłada się bezpośrednio w trakcie wnioskowania o lokatę.

Konto można zamknąć z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia i to jest to co ja planuję zrobić. Opłata z tytułu prowadzenia konta = 0 zł z tego co się doczytałem 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 4, 2014 o 16:48

Hej Michał,
Mówisz, że planujesz zamknąć to konto. Możesz powiedzieć z jakiego Ty korzystasz? To które otwieramy wraz z lokatą nie wydaje się być złe (0 zł prowadzenie i oprocentowanie 3,5% w skali roku do 40 000 zł) przynajmniej w porównaniu do kont w mbanku dla starych klientów. Co o tym myślisz?

Dzięki za ten wpis 😉
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 17:54

Hej Łukasz,

Ja moje podstawowe konto mam w Meritum Bank i tam również mam konta oszczędnościowe. 3,5% to aktualnie dobre oprocentowanie na takich rachunkach.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jared Czerwiec 18, 2014 o 08:22

Michał ten Twój Bank Meritum troche ma mała gwaracje tylko 100K Euro, czy to jest minimum gwarantowane przez prawo?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 18, 2014 o 08:28

Hej Jared,

Wszystkie banki objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym mają właśnie taką gwarancję dla depozytów. Dlatego warto rozkładać oszczędności na rachunki w różnych bankach (o ile nie inwestujemy ich w inny sposób).

Pozdrawiam

Odpowiedz

AGGI Sierpień 23, 2014 o 15:59

Też wydawało mi się, że jest to atrakcyjne oprocentowanie i myślałam o tym żeby zostawić konto otwarte, ale zdaje się, że takie oprocentowanie (3,5%) jest aktualne tylko do 25 sierpnia. Później spada do 2,5%. Zgadza się?

Odpowiedz

Damian Krawczyk Czerwiec 4, 2014 o 15:07

Z ust mi to wyjąłeś Marcin. Myślę, że 80 zł za pozyskanie nowego klienta, to niezbyt wygórowana cena. Inwestowanie to zarabianie odłożone w czasie i banki doskonale to rozumieją 😉

Odpowiedz

Gosia Czerwiec 4, 2014 o 09:34

Też zwróciłam uwagę na tą ofertę! Może dla niektórych to niewielka kwota, ale Ci oszczędzający na pewno docenią taką promocję. Szkoda, że jest tylko dla nowych, ale to popularna praktyka banków. Teraz czekam tylko na koniec jednej lokaty, żeby przerzucić środki i zgarnąć bonus 🙂

Odpowiedz

Piasek Czerwiec 4, 2014 o 09:35

Witam.
W regulaminie promocji jest napisane, że:

,,Przekazanie na rachunek Konta Indywidualnego BGŻOptima jest jedyną formą przekazania Premii. Uczestnik nie ma możliwości odebrania Premii w gotówce, żądania zapłaty jej w inny sposób (np. na inny rachunek bankowy, czy na konto PayPal lub innego operatora płatności).”

W związku z tym ukrytym warunkiem promocji jest założenie konta BGZOptima, pytanie teraz o regulamin tego konta, po jakim czasie można je usunąć, jakie są opłaty za to konto, lub jakie trzeba spełnić dodatkowo warunki by było bezpłatne….

po powrocie do domu zacznę szukać regulaminu konta, ale może ktoś wcześniej będzie miał okazję to sprawdzić.

Pozdrawiam
Piasek

Odpowiedz

Mite Czerwiec 4, 2014 o 10:26

Fragmenty z Regulaminu świadczenia usług bankowości elektronicznej BGŻOPTIMA:
Rozdział 16.
ROZWIĄZANIE UMOWY RAMOWEJ,
ZAMKNIĘCIE RACHUNKÓW I RACHUNKU INWESTYCYJNEGO

„Posiadacz może w każdym czasie wypowiedzieć Umowę Ramową lub złożyć Dyspozycję zamknięcia dowolnego Rachunku Celowego, Rachunku Lokaty Terminowej lub Portfela Inwestycyjnego. Zamknięcie Rachunku Głów­nego dokonywane jest w trybie wypowiedzenia Umowy Ramowej. Dla uniknięcia wątpliwości interpretacyjnych,
złożenie Dyspozycji zamknięcia Rachunku Celowego lub Rachunku Lokaty Terminowej oznacza wypowiedzenie umowy o prowadzenie Rachunku, którego dana Dyspozycja dotyczy.”

„Wypowiedzenie Umowy Ramowej i Dyspozycje zamknięcia dowolnego Rachunku oraz Portfela Inwestycyjnego składane są przez Posiadacza w Formie Elektronicznej, za pośrednictwem Szyfrowanej poczty elektronicznej albo w postaci oświadczenia złożonego w formie pisemnej z podpisem poświadczonym notarialnie lub w formie aktu notarialnego i doręczonego BGŻOptima w drodze korespondencyjnej na adres BGŻOptima.”

„Okres wypowiedzenia Umowy Ramowej przez Posiadacza wynosi 1 miesiąc i liczony jest od dnia doręczenia Bankowi wypowiedzenia.”

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 4, 2014 o 10:29

„W związku z tym ukrytym warunkiem promocji jest założenie konta BGZOptima, pytanie teraz o regulamin tego konta, po jakim czasie można je usunąć, jakie są opłaty za to konto, lub jakie trzeba spełnić dodatkowo warunki by było bezpłatne….”

Również zwróciłem na to uwagę, i dołączam się do pytania.
Michał, pomożesz?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 10:34

Hej Andrzej,

Dodam to do artykułu bo rzeczywiście umknęło. Tłumaczyłem już w tym komentarzu:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/bgzoptima-lokata-bezkarna#comment-106635

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:01

Hej Piasek,

Zaktualizowałem artykuł o wszystkie informacje dotyczące konta. Dodatkowo przedstawiłem też procedurę rezygnacji z tego konta:

„Sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:

– Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
– Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
– Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia 🙂 ”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 4, 2014 o 09:37

Rzeczywiście oferta wygląda interesująco, ale też mam konto w tym banku. Jeśli coś się zmieni odnośnie nowych i aktualnych klientów, również będę zainteresowany tą informacją 🙂

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 4, 2014 o 09:38

Kurcze, gdyby ten njus pojawił się u Ciebie w ubiegłym tygodniu :C. Akurat przedłużyłem swoją obecność w IdeaBank :C Ale link leci dalej 😉

Odpowiedz

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 09:44

Ha! Zupełnie off-topic, ale na blogu chyba nie ma jednego miejsca, gdzie można by agregować pomysły/propozycje na nowe wpisy. A mi akurat przypadkowo wpadł taki do głowy:
Jak/gdzie serwisować samochód, żeby wyszło to korzystnie finansowo. Myślę, że temat dotyczy głównie samochodów młodych, już po gwarancji (na gwarancji musi być ASO, żeby jej nie stracić), ale też nie na tyle starych (powiedzmy nie starszych niż 10 lat) bo wtedy wiadomo, że serwisowanie w ASO zapewne rzadko ma sens.
Tak więc proponuję porównanie: ceny usług i części w ASO dodać jakość wykonanych prac kontra to samo w niezależnych, ale dobrej jakości serwisach.

😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:02

Hej Maciek,

Dziękuję za sugestię tematu. Jest już na mojej liście 🙂

Propozycję tematów zawsze można mi zgłosić przez stronę „Kontakt”, a w sumie inspirujesz do tego by zrobić coś typu publiczna lista tematów + głosowanie na poszczególne z nich.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Maciek Poznań Czerwiec 4, 2014 o 15:17

Myślę, że takie jedno miejsce byłoby ułatwieniem i dla Ciebie i dla czytających – szczególnie gdybyś był w stanie co jakiś czas przeczesać propozycje i niepowtarzające się umieścić na wspólnej liście – plus faktycznie opcja głosowania, to już by bardzo zdemokratyzowało proces;).

pozdrawiam
Maciek Poznań

Odpowiedz

bartek Czerwiec 4, 2014 o 09:44

Witam!
Zalozylem konto w bgz na stronie gazeta.pl. Czy tam tez po rejestracji musze uzupelnic, gdzies dane???
Drugie pytanie, jesli wplacilem na poczatek 1 zl na konto, a dopiero drugim przelewem wplacilem planowana kwote czy obojmuje mnie wtedy promocja?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 10:36

Hej Bartek,

Nie analizowałem tak szczegółowo procedury uzyskania premii w ofercie gazeta.pl. Nie wiem. Proponuję zwrócić się z tym pytaniem do organizatorów tamtej promocji.

Diabeł tkwi w szczegółach…

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 4, 2014 o 10:55

Bartek, zaloguj sie na konto i zobacz gdzie sa pieniadze. Ja zrobilem podobnie i na lokate trafilo tylko 1zl. Wyjasnilem to z bankiem i przelano mi reszte na odpowiednia lokate.

Odpowiedz

karolajna Czerwiec 4, 2014 o 09:46

A co z kontem, które przy tej okazji trzeba założyć?

Odpowiedz

Agata Czerwiec 4, 2014 o 09:47

Jak rozumiem z regulaminu, trzeba założyć konto BGŻOptima, by otrzymać ten bonus. Można je po otrzymaniu bonusu bezproblemowo usunąć? Poniesie się z tego jakieś opłaty?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:03

Hej Agata,

Zaktualizowałem artykuł o wszystkie informacje dotyczące konta. Jest ono bezpłatne i można je bezproblemowo zlikwidować.

Opisałem też procedurę rezygnacji z tego konta:

„Sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:

– Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
– Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
– Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia 🙂 ”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Adam Czerwiec 4, 2014 o 09:47

Cześć,
Do 15 kwietnia BGŻ Optima i serwis Bankier.pl organizowały podobną promocję ( 4% + 100zł ). Pamiętajcie aby czytać umowę ponieważ do aktywacji lokaty należało przelać coprawda 1zł ale do uzyskania pramii należało przelać całość zadeklarowanej kwoty, np 20 tys. (jak już wspomniał Michał w uwagach).
Organizator poinformuje o przyznaniu nagrody do 12 sierpnia ale należy uzupełnić swoje dane, numer konta BGŻ na stronie której link będize sie znajdować w mailu (w ciągu 5 dni od zawiadomienia).
Warto też sprawdzić czy po zakończeniu lokaty nie zostanie otwarta nowa na dużo gorszych warunkach, co często występuje w innych instytucjach (np Idea i Getin – należy wyłączyć opcje odnawiana bo skieruja nasze pieniądze na lokatę 2%)
Takiego zapisu nie znalazłem w umowie BGŻ. Jak najbardziej ta oferta jest warta polecenia – przypadku ewentualnych problemów chętnie się nimi podzielę na forum 🙂

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 4, 2014 o 09:48

Michal,
Groupon dalej dziala.
W tej chwili jest jakies 1100 sprzedanych i sam przed chwila kupilem.

pzdr
Bartek

Odpowiedz

ZP Czerwiec 4, 2014 o 10:48

Groupon działa, a w regulaminie tej promocji mowa jest o maksimum tysiącu kuponów (punkt 1.3).
http://groupon.home.pl/up/load/RegulaminPromocjiBezkarnyZyskII.pdf

Odpowiedz

Adriannka Czerwiec 4, 2014 o 09:51

Hej! Mam konto oszczędnościowe w bgż optima, ale nie mam żadnej lokaty. Czy w takim razie mogę skorzystać z promocji ? 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:04

Hej Adriannka,

Wygląda na to, że formalnie jesteś klientką BGŻOptima więc to wykluczałoby Cię z promocji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotrek Czerwiec 4, 2014 o 09:52

Michał, żeby rzetelnie podejść do tematu warto wspomnieć o konieczności założenia konta co dla niektórych może być jakąś barierą

Odpowiedz

SO Czerwiec 4, 2014 o 09:52

Przydatna informacja, na pewno skorzystam.

Jeśli chodzi o efektywną stopę, to będzie ona wyższa, gdyż zasilić lokatę można 30 czerwca a 80 zł dostajemy już 26 sierpnia. Można zatem założyć lokatę na 1 miesiąc i jeden dzień. Wtedy stopa efektywna wychodzi prawie 100% a jeśli lokatę zerwać 26 sierpnia to wychodzi grubo ponad 50%

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 4, 2014 o 09:55

Szkoda, że już mam konto i nie mogę skorzystać z promocji, ale i tak jestem bardzo zadowolona z ich oferty. Taki rynek, że promocje są dla nowych…

Staram się śledzić co na rynku nowego w kontach oszczędnościowych / lokatach krótkoterminowych (dla mnie oznacza to okres do 6 miesięcy), ale jeśli będziesz widział na rynku coś równie opłacalnego to będę Ci bardzo wdzięczna za taką „reklamę” 🙂 Napisałeś, że tworząc bloga nie miałeś zamiaru informować o takich produktach, ale może pomyślisz o takich krótkoterminowych artykułach? 🙂 Na pewno wielu osobom się przyda 🙂

Przy okazji chciałam się Ciebie zapytać co sądzisz o produktach inwestycyjnych krótkoterminowych opartych na parach walutowych z gwarancją kapitału. Kilka razy widziałam już oferty tego typu i jakoś takie spekulacje na walutach nie bardzo mnie interesują, ale może warto przyjrzeć się takim produktom, dlatego jestem ciekawa Twojego zdania.

Odpowiedz

Monika Czerwiec 4, 2014 o 10:12

A co robicie potem z tymi wszystkimi kontami, które pozakładacie przy okazji takich lokat? Po lokacie likwidacja? Czy macie inne zastosowania??

Odpowiedz

bartek Czerwiec 4, 2014 o 10:46

Skoro prowadzenie konta jest bezplatne to po co je likwidowac?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 11:03

Hej Bartek,

Warto je zlikwidować chociażby po to, by za jakiś czas załapać się na kolejną tego typu promocję. Gdybym ja nie zlikwidował naszego wspólnego z Gabi konta w BGŻOptima, to nie mógłbym dzisiaj mieć tam dwóch opisanych w artykule lokat.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

klimass Czerwiec 11, 2014 o 10:13

Michał,

Czy jeśli takie konto później chciałbym uwspólnić i zostawić, to jest taka możliwość? Czy raz założone konto indywidualne pozostaje indywidualne? Ewentualnie czy jest możliwość skorzystania z tej promocji zakładając konta i lokaty wspólne z żoną?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kamil Czerwiec 4, 2014 o 10:40

Małe wyjaśnienie ,, Podstawowym minusem lokaty jest to, że dostępna jest ona tylko dla nowych klientów banku BGŻOptima. Cieszę się, że w porę zamknąłem tam konto (po tym jak odszedłem z etatu i straciłem możliwość otrzymywania moneyback w wysokości 1% pensji)”
Bank BGŻ to jest całkiem inny bank niż BGŻ Optima (ta sama grupa kapitałowa tylko) i jak ktoś ma konto w BGŻ zwykłym to i tak łapie się do BGŻ Optima na dodatkowe 80 PLN. Nie musiał zamykać rachunku.
Ja osobiście z promocji skorzystałem jak dawali 100 premii mimo że posiadam kredyt w zwykłym BGŻ.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:05

Hej Kamil,

Fakt. Moja zawodna pamięć się kłania. Konto w BGŻOptima też miałem i też likwidowałem – tam miałem konto oszczędnościowe z tego co widzę w MS Money 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ireneusz Fudro Czerwiec 4, 2014 o 10:41

Więc ja się zabieram za zakładanie konta. Wydaje się słuszniejsze podzielnie całej kwoty inwestycji na np. 2 osoby (ja i partnerka) – dzięki temu gwarantowany bonus trafi x2

Swoją drogą ciekawi mnie jak wiele osób założy lokaty po przeczytaniu Twojego postu Michale.

Czekam na kolejne „złote strzały” 🙂
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:06

Hej Ireneusz,

Po zakończeniu tej promocji napiszę jej podsumowanie. Będziesz mógł dokładnie zobaczyć ile osób założyło lokaty korzystając z linków na moim blogu 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ireneusz Fudro Czerwiec 6, 2014 o 12:39

ok .wiec czekam z niecierpliwością i z góry dziękuje 🙂

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 4, 2014 o 10:52

Bardzo wazna jest uwaga o tym, zeby nie otwierac konta za 1zl. Ja musialem wyjasniac to z bankiem, ale przelali mi kwote lokaty na odpowiednie subkonto. Pisali tez, ze musza to sprawdzic i poprawic, ale chyba jeszcze nie poprawili, bo ja te lokate mam od ponad miesiaca.

Odpowiedz

Marek Czerwiec 4, 2014 o 10:59

Gwoli ścisłości. Lokatę można założyć nawet jak ma się konto w BGŻ. Lokata jest tylko dla nowych klientów BGŻ Optima.
Dodatkowo dawniej BGŻ Optima dawała nawet i 100 PLN za założenie konta/lokaty, a łącząc to z systemem partnerskim można było zgarnąć dodatkowe 50 PLNów.

Odpowiedz

Ola Czerwiec 4, 2014 o 11:03

Myślałam o tej lokacie. To ,że trzeba założyć konto mnie nie przeraża. Jest za 0 zł ale nie lubię mieć bałaganu i bym je zamknęła. Tylko ,że to nie takie proste.

Aby zamknąć należy wysłać wypowiedzenie z podpisem poświadczonym notarialnie lub w formie aktu notarialnego i doręczonego BGŻOptima w drodze korespondencyjnej na adres BGŻOptima.” Lub pocztą e-mail ale szyfrowaną ( jaki standard ??? ) Dlatego nie założę tej lokaty 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:07

Hej Ola,

Procedura zamknięcia konta jest dużo prostsza niż się wydaje – rozszerzyłem już o nią artykuł:

„Sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:

– Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
– Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
– Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia 🙂 ”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Iza Czerwiec 4, 2014 o 11:04

żeby nie śledzenie Twojego bloga to nie wiedziałabym o tej promocji więc bardzo dziękuję Michale! Na pewno założę 2 lokaty ale ciekawi mnie to konto, jest bezpłatne nawet jak nie wpływają na nie środki?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 11:06

Hej Izo,

Tak – konto ROR w BGŻOptima jest bezpłatne.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jo Czerwiec 4, 2014 o 11:14

I jak to jest z tym kontem. Nie jest obarczone jakimiś kosztami, kiedy można zamknąć??

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 4, 2014 o 11:15

Witam,
Faktycznie oferta jest super, ale pod warunkiem, że założymy konto indywidualne w BGŻ. Wniosek o lokatę jest bowiem połączony z wnioskiem o założenie ROR.

Odpowiedz

Iza Czerwiec 4, 2014 o 11:18

bardzo dziękuję 🙂 i teoretycznie mogę założyć lokatę na 3 miesiące po czym zerwać ją np 1 sierpnia nie tracąc odsetek za ten okres, a bonus i tak uzyskam bo do dnia 30 lipca 2014 r. utrzymam na lokacie 1000 zł?

Odpowiedz

Ola Czerwiec 4, 2014 o 11:29

Pytanie. Czy ktoś zamykał już tam konto. Bo przeczytałam że aby zerwać trzeba wysłać szyfrowaną wiadomości e-mail ( niby nie trudne ) ale pytanie w jakim standardzie itd. Bo podpis lub pismo u Notariusza to dla mnie lekka przesada ( i na pewno trzeba zapłacić )

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 4, 2014 o 11:44

Przy okazji też podbijam ten temat z zamykaniem zaszyfrowaną wiadomością e-mail. Nie jestem informatykiem i nie znam się zupełnie na takich sprawach, więc czy moglibyście napisać tutaj jak to wygląda? O co chodzi ogólnie z tym szyfrowaniem?

Odpowiedz

Monika Czerwiec 4, 2014 o 15:05

Możesz to zrobić przez wewnętrzną pocztę wbudowaną w koncie BGŻ Optima.
Wysyłasz do nich wewnętrzną wiadomość z wypowiedzeniem.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:08

Hej Ola i Paulina,

Zaktualizowałem artykuł o wszystkie informacje dotyczące konta. Jest ono bezpłatne i można je bezproblemowo zlikwidować.

Opisałem też procedurę rezygnacji z tego konta:

„Sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:

– Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
– Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
– Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia 🙂 ”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wiola Czerwiec 4, 2014 o 11:33

Aż chyba się na to zdecyduję, bo wolny tysiąc akurat mam, a premia jest kusząca. Ale jeszcze pogrzebię na temat zamykania tego dodatkowego konta.
I czy mogłabym prosić o jakieś info na temat lokat walutowych? Na co zwrócić uwagę, na co się nie naciąć?

Odpowiedz

Adam Czerwiec 4, 2014 o 11:34

Właśnie trzeba dokładnie sprawdzić jak wygląda procedura zamknięcia konta. Jak znam banki to pewnie będzie to mocno utrudnione.

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 4, 2014 o 11:39

Dzięki za tą informację Michale! Razem z narzeczonym zastanawialiśmy się właśnie nad krótkoterminową lokatą właśnie na ok. 3 miesiące i mieliśmy trochę zaoszczędzonych funduszy. Przyszedłeś mi z tą informacją w najlepszym momencie! Dzięki wielkie! 🙂

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 4, 2014 o 11:52

zakladając konto na żonę (ja już posiadam) czy przelew może być dokonany z dowolnego konta czy musi to być konto, którego żona jest właścicielem?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 13:31

Hej Marcin,

Przelew zdecydowanie powinien być z konta Żony. Kiedyś w BGŻOptima miałem z tym problem i było dużo „odkręcania”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

dawid Czerwiec 4, 2014 o 11:58

Witajcie,

mnie tylko martwi ten zapis przy zamykaniu konta:
‚Wypowiedzenie Umowy Ramowej i Dyspozycje zamknięcia dowolnego Rachunku oraz Portfela Inwestycyjnego składane są przez Posiadacza w Formie Elektronicznej, za pośrednictwem Szyfrowanej poczty elektronicznej albo w postaci oświadczenia złożonego w formie pisemnej z podpisem poświadczonym notarialnie lub w formie aktu notarialnego i doręczonego BGŻOptima w drodze korespondencyjnej na adres BGŻOptima”

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:09

Hej Dawid,

Dużo łatwiej to zrobić niż się wydaje. Opisałem to już w artykule (zaktualizowałem go) i w tym komentarzu:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/bgzoptima-lokata-bezkarna#comment-106865

Pozdrawiam

Odpowiedz

MarekW Czerwiec 4, 2014 o 12:07

No właśnie! Wie ktoś jak tam zamknąć konto?

Odpowiedz

Sylwia Czerwiec 4, 2014 o 12:15

Od kiedy BGŻOptima oferuje rachunki ROR?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 12:18

Hej Sylwia,

Fakt – gwoli ścisłości to konto oszczędnościowe a nie ROR! Skrót myślowy – już poprawiam.

Pozdrawiam

Odpowiedz

okiempawla Czerwiec 4, 2014 o 12:18

Dzięki za wpis. Dziś wieczorem siadamy do komputera razem z moją drugą połówką i wrzucimy trochę oszczędności na 2 lokaty. Tylko musimy wybadać wcześniej jak to jest z tym zamykaniem konta. Dzięki i pozdrawiam.

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 4, 2014 o 13:25

Lubię takie promocje.
Jak już ktoś wspomniał Bankier dodawał 100 zł . ale co sprytniejsi założyli sobie takie lokaty przez własny link afiliacyjny = 100 zł. od bankiera + 50 zł. za afiliację jako sprzedaż 🙂

Odpowiedz

Arek Czerwiec 4, 2014 o 13:48

Odnośnie ważności oferty na Grouponie dostałem poniższą wiadomość:

dziękuję za wiadomość.

Prawdopodobnie oferta została przedłużona, co oznacza, że zwiększył się równiez jej limit. Niezależnie od tego, w jakim momencie dokonał Pan zakupu, jeżeli przebiegł pomyślnie i voucher został wygenerowany na Pana koncie, oznacza to, że oferta jest ważna i ma pan możliwość jej wykorzystania ( w terminie ważności).

Odpowiedz

Mysza Czerwiec 4, 2014 o 13:58

Witam, kilkakrotnie zadano Ci pytanie o zamknięcie konta 🙂 dlaczego nadal nie odpowiedziałeś?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 14:10

Hej Mysza,

Próbuję spokojnie chorować 🙂 Sytuacja z zamknięciem konta wygląda tak (potwierdzone z BGŻOptima): wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku można złożyć bezpośrednio poprzez system transakcyjny BGŻOptima. Po zalogowaniu – wysyłamy informację o tym, że wypowiadamy umowę i wnioskujemy o zamknięcie konta po upływie okresu wypowiedzenia.

Reasumując: nie trzeba się nigdzie fatygować i procedura wygląda maksymalnie prosto.

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 4, 2014 o 14:00

jak zamknąć konto??
jeden telegon do BGŻ Optima i wszystko jasne…logujemy się na ich stronie/portalu i mamy dostęp do „szyfrowanej poczty” – wysyłamy wiadomość z chęcią zamknięcia konta i zrobione.
Taką informację uzyskałem na infolinii BGŻ Optima.
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Markus Czerwiec 4, 2014 o 14:29

Gratuluję, że znalazł się ktoś kto wykazał minimum inicjatywy i sam skierował to pytanie bezpośrednio do banku.

Ps. Jestem posiadaczem konta w BGŻ Optima, temat póki co nie interesuje mnie, ale zaskakująca była ilość komentarzy z ponawianiem pytania (choć wiadome jest gdzie skutecznie można je skierować).

Odpowiedz

Dorota Czerwiec 4, 2014 o 14:54

Może się komuś przyda:
znalezione na forum mBank, wypowiedź użytkownika „sebastian4743”:

Par 2 (Definicje) ust. 2 p. 47: „Szyfrowana poczta elektroniczna – dostępna poprzez Konto BGŻOptima, bezpieczna poczta elektroniczna, służąca do komunikacji pomiędzy Klientem a Bankiem w zakresie związanym ze świadczeniem usług w ramach Umowy Ramowej”

Odpowiedz

Michał Czerwiec 4, 2014 o 15:11

Cześć,

Rozumiem, że żadnej karty mi nie będą „wciskać”, za którymi będzie opłata, sprawdzaliście to?

Po uzyskaniu premii 80 zł i wypełnieniu 3-mies. lokaty (dla 1000 zł) całość wyniesie 1088,1.

Pytanie brzmi 🙂 – Czy mogę je przelać na konto innego banku i wypowiedzieć konto oszczędnościowe bez żadnych konsekwencji?

Pozdrawiam
Michał

PS. ZDROWIA

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:13

Hej Michał,

Jest dokładnie tak jak piszesz: przelewasz środki do innego banku i mówisz „Adios” – oczywiście o ile będziesz chciał. Zero konsekwencji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Artur Czerwiec 4, 2014 o 15:22

W bgż optima można dostać jako stary klient ofertę lokaty na 4% na 3 mies. jako stary klient – ja dostałem po tym jak napisałem maila, że chcę zamknąć konto i założyć nowe z uwagi na lepsze traktowanie nowych klientów.

Odpowiedz

MarekW Czerwiec 4, 2014 o 15:28

Założyłem takie konto z polecenia oczywiście.
Założę jeszcze drugie – z polecenia oczywiście.
Pozdrawiam,

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:04

Dzięki wielkie Marek 🙂

Odpowiedz

MarekW Czerwiec 4, 2014 o 15:29

P.S.
tak w ogóle to dzięki bo właśnie szukałem czegoś takiego :).

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 4, 2014 o 15:34

Panie Michale!
Ja i mój chłopak mamy do dyspozycji 30.000 wolnych środków, jakie możemy odłożyć na lokacie/lokatach, nawet na rok. Nigdy nie korzystaliśmy z usług BGŻOptima. Co Pan radzi? Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 15:38

Hej Kasiu,

Nic nie radzę 🙂 Sama musisz wyciągnąć wnioski. Jeśli masz lepszą ofertę gdzieś niż to co teraz jest w BGŻOptima, to tam ulokuj. Jeśli nie – to sama sobie odpowiedz 🙂

Zauważ, że w BGŻOptima możesz nawet przed czasem zerwać lokatę bez utraty odsetek.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Bilicki Czerwiec 4, 2014 o 16:21

dzieki za informację i prześwietlenie oferty!

Odpowiedz

MaFre Czerwiec 4, 2014 o 16:27

Michale!
Dziękuję, że łowisz dla nas takie perełki! Of course kliknięte i założone 😉

Pozdrawiam
M

PS. Bardzo trafiony temat postu 😉

Odpowiedz

marzena Czerwiec 4, 2014 o 17:10

Hej Michał
Przede wszystkim zdrowia i podziękowania za maila i artykuł bo własnie cos szukam zeby ulokowac pare złotych – myślę o założeniu dwóch lokat ( na siebie i na corkę) , ale chciałabym sie jeszcze dopytac czy dobrze kombinuję – moge załozyc np 30 czerwca konta i lokaty, zerwac 2 sierpnia i czy będę uprawniona do bonusu?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 17:54

Hej Marzena,

Ja dla pewności zrobiłbym to maksymalnie dzień przed końcem czerwca. Zgodnie z regulaminem jest dokładnie tak jak napisałaś 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

bogna Czerwiec 4, 2014 o 17:11

Jak długo czekaliście na numer klienta? zrobiłam przelew i nie mam dalej maila z namiarami na logowanie 🙁 to mnie stresuje że nie mam dostępu do mojej forsy :/.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 17:53

Hej Bogna,

Ja potwierdzenie otwarcia lokaty dostałem następnego dnia. W moim przypadku – zakładałem 28 maja ok. 15:00 i wtedy zrobiłem przelew, a 29 maja ok. 12:30 dostałem mail z BGŻOptima z potwierdzeniem otworzenia lokaty.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bogna Czerwiec 4, 2014 o 18:15

Dzieki :). Ja pozyczylam bezprocentowo kase i zakladam 3 lub 4 takie lokaty na czlonkow rodziny zeby splacic kredytowke xD.
Pozdrawiam i dzeki za wpis :D!

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 4, 2014 o 20:38

Jedno konto założyłem z podanego linka teraz o ile to możliwe to założyłbym 2 konto na żonę z tzw. „mojego polecenia”. Jak to zrobić żeby dostać prowizję i w jakiej wysokości? Napewno część osób będzie tym zainteresowana jak również wysokością dodatkowych środków z polecenia.

Odpowiedz

Kinga Czerwiec 4, 2014 o 18:24

Michale,
a jak zatytułowałeś ten przelew? „Inicjujący przelew” i całe 20000?
Jak nazwałeś odbiorcę? Utknęłam na ekranie przelewu z mbanku 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 4, 2014 o 18:27

Hej Kinga,

Przelew miał dokładnie tytuł: „Inicjujący przelew” i był na kwotę 20 000 zł. Wszystko przebiegło bezproblemowo.

Pozdrawiam

Odpowiedz

MateuszW Czerwiec 4, 2014 o 18:46

Dzięki za cynk 🙂 konto założone z reflinka i prawie sfinalizowane (kasa jeszcze nie doszła).

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:05

Dziękuję bardzo Mateusz 🙂

Odpowiedz

Karina Czerwiec 4, 2014 o 18:51

Ktoś pytał powyżej o odnawialność lokaty – otóż nie jest odnawialna. Informacja ta pojawia się w trakcie zakładania lokaty na stronie podanej przez Michała. Już nie pamiętam dokładnie, w którym momencie, ale jest na 100%.

Oferta jest faktycznie świetna. Puszczam już w obieg informację o tym za pośrednictwem linku to tego artykułu. Mam nadzieję Michale, że trochę osób pomoże Ci w ten sposób.

pozdrawiam
Karina

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:06

Hej Karina,

Bardzo dziękuję. Oczywiście, że mocno mi pomagacie w ten sposób. Kłaniam się w pas 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

bogna Czerwiec 4, 2014 o 18:55

a jak się wpisze inny tytuł przelewu??;)

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:06

Hej Bogna,

Nie sądzę żeby był z tym problem – w końcu i tak przelew trafia na konkretne konto lokaty. Ale lepiej nie kusić losu 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 5, 2014 o 16:27

Nie ma problemu, tytuł przelewu nie ma znaczenia (sprawdziłem na własnej skórze)
pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 4, 2014 o 18:55

Cześć Michał.

Powiedz mi żeby otworzyć tę lokatę czy trzeba też otworzyć konto osobiste?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:07

Hej Piotr,

Konto oszczędnościowe otwierane jest razem z kontem lokaty i nie da się tego uniknąć. Ale nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych działań. Wypełniasz tylko wniosek o otworzenie „Lokaty Bezkarnej”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 4, 2014 o 21:21

Witam Wszystkich,
Michał, przede wszystkim gratulacje za pomysł, treści i sposób prowadzenia bloga.
Co do omawianej lokaty, to faktycznie wygląda atrakcyjnie względem aktualnej sytuacji na tym rynku.
Niestety zyski z tej lokaty takie jak wyliczył Michał będą jedynie w sytuacji, gdy zainwestujemy: całkowicie nowe środki, lub te które do tej pory trzymaliśmy na nieoprocentowanym rachunku, lub akurat zakończy się nam inna inwestycja (np. zakończy się inna lokata).
W każdym innym przypadku od wyliczeń Michała należy odjąć wysokość oprocentowania aktualnej inwestycji – oczywiście uwzględniając również belkowe. Np. Jeżeli aktualnie środki finansowe trzymamy na rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem 3% to faktyczna korzyść z przeniesienia tych środków na przedmiotową lokatę będzie niższa o te 3% względem jej oprocentowania i bonusów.
Tak więc pamiętajmy o tym, że „utracone korzyści” też są kosztem.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 4, 2014 o 21:40

Michale.
Przeczytałem większość komentarzy do tego artykułu. Może już ktoś to napisał a mnie umknęło: BGŻ OPTIMA to nie to samo co BGŻ i nie chodzi tu o rachunek ROR a konto typowo oszczędnościowe, Opłaty za konto od dawna są zerowe, lokaty mizernie oprocentowane, ale jak ktoś słusznie zauważył środki na rachunku głównym – nie na lokacie !!! (zawsze można je przelać na rachunek powiązany) do 16 czerwca są oprocentowane na 3,5% (do 40 000 PLN). A ta promocja typowa dla pozyskania nowych kientów. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Krystyna Czerwiec 4, 2014 o 23:42

Nie mogę znaleźć tej oferty na grouponie czy ktoś podpowie gdzie jej szukać?

Odpowiedz

Krystyna Czerwiec 5, 2014 o 00:09

Dziękuję już mam, kupiłam.

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 5, 2014 o 00:31

Cześć Michał,
przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia. Wielkie dzięki za artykuł, dzięki któremu uda się powiększyć nieco kapitał. Każdy może teraz się przekonać na własnej skórze , że czytanie Twojego bloga przynosi wymierne korzyści finansowe 🙂 Mała uwaga do osób komentujących, ponieważ widzę że większość pytań się powtarza: Przeczytajcie proszę cały artykuł, tam jest wszystko napisane 🙂
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:09

Hej Andrzej,

Dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia. Jak na razie jest z nim gorzej niż lepiej, ale do soboty muszę być zdrowy jak ryba – nagrywam cały zestaw wideo 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ravikg Czerwiec 5, 2014 o 04:36

Niestety Michał te wcześniejsze cytaty dot. potwierdzonego notarialnie wypowiedzenia konta są prawdziwe:
Aby zamknąć należy wysłać wypowiedzenie z podpisem poświadczonym notarialnie lub w formie aktu notarialnego i doręczonego BGŻOptima w drodze korespondencyjnej na adres BGŻOptima.” Lub pocztą e-mail ale szyfrowaną ( jaki standard ??? ) Dlatego nie założę tej lokaty 🙁

Mam kolegę który przez to przechodził- zapewne to poświadczenie notarialne kosztuje z 50zł.

Odpowiedz

MarekW Czerwiec 5, 2014 o 08:37

@Ravikg
Przeczytaj wszystkie komentarze to zrozumiesz co to jest email szyfrowany i jaki jest standard.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 11:11

Hej Ravikg,

Twój kolega wybrał okrężną drogę. Tak jak napisałem (i potwierdzone w banku) do zamknięcia wystarczy komunikacja poprzez system transakcyjny banku – wewnętrznym systemem komunikacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robak Czerwiec 5, 2014 o 07:33

I proszę… Wpis na temat który dotyczy wszystkich, wpis nie sponsorowany i od razu grubo ponad setka komentarzy! Jakieś wnioski Michał :-)?

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 5, 2014 o 09:14

Hej Michał w Twoim artykule nie działa link do uzupełnienia danych w celu pozyskania premii. Zgłasza komunikat, że strona nie została odnaleziona.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 09:27

Hej Łukasz,

A u mnie strona się wyświetla, przy czym dane i tak będziesz mógł uzupełnić dopiero po otrzymaniu e-maila z Comperii. Taką informację uzyskałem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tajga Czerwiec 5, 2014 o 11:06

Michale! Od dwóch dni połykam artykuł za artykułem Twojego blogu (coś rozumiem, czegoś nie) ale własnie udało mi się (dzięki Twoim argumentom i tabelkom w Exelu) namówić rodzinę do założenia 3 lokat (z Twojego polecenia oczywiście). To nasz pierwszy raz – trzymaj kciuki, pliiiiisssss! I dzięki jak nie wiem co za to co piszesz! Nie wiedziałam, że można filolożce tak łopatologicznie wytłumaczyć takie skomplikowane rzeczy. W dodatku za nadzieję na komentarz. To mi wraca wiarę w ludzi 😉 Trzymaj się ciepło!

Odpowiedz

Tajga Czerwiec 5, 2014 o 11:24

Michale wytłumacz mi proszę, bo tego nie rozumiem zupełnie, jak można na lokacie 3-miesięcznej trzymać pieniądze miesiąc i 2 dni (wpłacam 29 czerwca, wypłacam 02 sierpnia) i dostać premie? Coś przeoczyłam? Ta lokata jest trzymiesięczna z nazwy tzn. dlatego, że zawiera się w niej 1 dzień czerwca, lipiec i 2 dni sierpnia?

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 5, 2014 o 11:57

witam,
a ja mam pytanie, czy jeśli założę lokatę na powiedzmy 20 000zł i po dajmy na to dwóch tygodniach będę potrzebował tej gotówki i wypłacę 19000zł, (o ile możliwe wypłacenie części lokaty), a pozostały 1000zł pozostawię do zakończenia lokaty to otrzymam bonus 80zł?
pozdrowienia

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 6, 2014 o 00:17

Cześć,
Niedawno zacząłem przygodę z blogiem – zakup dzbanka filtrującego :).
Teraz założyłem lokatę w BGŻ optimie 1000zł.
Niestety zamiast kliknąć na link w blogu otworzyłem nową kartę i poprzez stronkę banku założyłem lokatę. Niestety wygląda na to,iż stracę szansę na bonus w Comperii.
Zostanie mi 4% zysku z banku. Jeżeli dobrze zrozumiałem od nowa nie mogę założyć lokaty z bonusem bo już nie jestem nowym klientem. Żadnej wiadomości od Comperii nie dostałem.
CZY MAM RACJĘ I WSZYSTKO SPIERDZIELIŁEM??

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 6, 2014 o 00:25

Hej Marcin,

Niestety wygląda na to że tak… ale jeśli nie przelałeś jeszcze pieniędzy to zadzwoń do BGŻOptima i dowiedz się jak możesz się „wycofać”. Być może umowa nie dojdzie do skutku jeśli nie zasilisz konta lokaty w określonym czasie (z pamięci: 5 dni chyba). Zweryfikuj. Wtedy będziesz mógł zapewne skorzystać z oferty Comperii – być może jako nowy klient. Ale dobrze byłoby to potwierdzić bezpośrednio w banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Chojnacki Czerwiec 9, 2014 o 08:46

Wydaje mi się że tak jest bo miałem założyć tę lokatę przez bankierstarter’a wcześniej i nie przelałem kasy. Teraz założyłem bez problemu korzystając z promocji.

Odpowiedz

darek Czerwiec 5, 2014 o 12:37

Świetna sprawa ale ja już u nich niedawno miałem taką lokatę więc pewnie się nie zakwalifikuje

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 5, 2014 o 12:43

Założyłem tą lokatę na 2000 zł, i jako kwota inicjująca wpłaciłem te 2000 zł przelewem na podane w wygenerowanej umowie konto. Po jakim czasie powinienem otrzymać NUMER KLIENTA? Bo minęło jakieś 30 minut i nic się nie dzieje a pieniądze poszłyyyy 😉 Pozdrawiam

„Pamiętaj, że Twoje Konto BGŻOptima nie jest jeszcze w pełni aktywne. W celu jego aktywacji i jednoczesnego zasilenia zleconej przez Ciebie Lokaty Terminowej jak najszybciej dokonaj pierwszego przelewu na kwotę minimum 2000,00 zł na Rachunek Główny wskazany w Umowie Ramowej. Dla ułatwienia numer rachunku otrzymałeś także w SMS-ie.

Po dokonaniu pełnej aktywacji Konta BGŻOptima wyślemy Ci pocztą oraz e-mailem potwierdzenie aktywacji Konta BGŻOptima oraz Twój Numer Klienta.

Twój Numer Klienta oraz Indywidualne Hasło Klienta, które wskazałeś we Wniosku o otwarcie Konta BGŻOptima, będą niezbędne do logowania się do Systemu.”

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 12:59

Hej Paweł,

Ja dostałem potwierdzenie następnego dnia.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 5, 2014 o 14:00

Dziekuje za informacje. To wlasnie od Pana strony zaczyna sie moja praktyczna przygoda z oszczedzaniem. Chociaz jestem jeszcze studentem mysle za warto wypracowywac sobie pewne zachowania. Czesc zagadnien np. jak oszczedzac na pampersach albo jak utrzymac rodzine jeszcze mnie nie dotyczy dlatego mam do Pana pytanie czy zna Pan jakies dobre zrodlo internetowe badz ksiazkowe rozpoczecia przygody z inwestowaniem? W obecnej chwili chcialbym rozlokowac swoje finanse na konto oszczednosciowe, lokate krotkoterminowa i lokate dlugoterminowa. Czy uwaza Pan to za dobry pomysl? Pozdrawiam i gratuluje dobrej roboty jaka Pan robi na blogu, tak trzymac!
Przepraszam za brak polskich znakow.

Odpowiedz

Jakub Czerwiec 9, 2014 o 08:49

Bezsensowny pomysł. Lokaty długoterminowe nie dają zarobić tak jak „wisienki”. Jeśli potrzebujesz stałego dostępu do gotówki to obecnie najlepszy jest ping-pong w idea bank.

Odpowiedz

Gosia Czerwiec 11, 2014 o 22:57

U mnie minął już dzień przelewu i kolejny dzień roboczy i brak odzewu. Czy powinnam się niepokoić? Dostaliście potwierdzenie założenia lokaty na maila czy sms?

Odpowiedz

Kamil Czerwiec 6, 2014 o 23:57

Dla jasności, jeżeli chodzi o czas oczekiwania w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę sesje wychodzące oraz przychodzące w bankach.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Czerwiec 5, 2014 o 13:09

Hej!

Świetny wpis, korzystna promocja!
Szybkie pytanko – na koncie trzeba trzymać 1000 zł, aby otrzymać premię?

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 5, 2014 o 13:16

Witam, chyba się zdecydowałam! Jedno tylko mam pytanie Czy mogę zrobić przelew z mojego obecnego konta firmowego które pod koniec miesiąca będę zamykać razem z firmą? Bo innego konta na siebie w tym momencie nie posiadam a wyczytałam wcześniej że pieniążki trzeba wpłacić „od siebie”. Pozdrawiam

Odpowiedz

hasheq Czerwiec 9, 2014 o 11:57

Potwierdzone z bankiem. Przelew jest jedynie możliwy z własnego, indywidualnego konta.

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 5, 2014 o 14:09

Hej, Czy jesli usune pozniej swoje konto w BGZOptima to moge je na nowo zalozyc po jakims czasie np w wypadku nowych promocji? I odrazu zadam podobne pytanie jak w banku zamykam konto moge je pozniej na nowo otworzyc? 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 5, 2014 o 14:12

Hej Wojtek,

Ja dokładnie tak zrobiłem: miałem kiedyś konto w BGŻOtima, zamknąłem i teraz ponownie otworzyłem. Oczywiście to nie jest to samo konto! Po prostu otwierasz kolejne. Tak – można tak zrobić w dowolnym banku. Przy czym warto pamiętać, że niektóre promocje dla nowych klientów obowiązują tylko wtedy, jeśli klientem danego banku nie byłeś, np. przez ostatnie 6 lub 12 miesięcy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ania notuje Czerwiec 5, 2014 o 14:56

A po jakim czasie przesłany zostaje e-mail potwierdzający założenie konta i wpłatę określonej kwoty?

Odpowiedz

ania notuje Czerwiec 5, 2014 o 16:24

Już nieaktualne 😉

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 5, 2014 o 21:51

Dziękuję za cynk i dodatkowe 80zł w budżecie Michale! 🙂
Lokata założona z Twojego polecenia, pozdrawiam serdecznie i gratuluję świetnego bloga 🙂

Odpowiedz

lucy Czerwiec 6, 2014 o 10:02

Niestety wszystko robię jak w opisie i filmiku i nie rejestruje się. Link aktywacyjny nie przyszedł. Po wpisaniu imienia i nazwiska okno podświetla się na czerwono-ramka. Nie wiem co jest nie tak. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Damian Czerwiec 6, 2014 o 22:23

Może korzystasz z Opery? Mi nie przechodziło bo się czepiał złego formatu numeru telefonu. Ale pod FireFoxem bez problemu wypełniłem formularz rejestracyjny

Odpowiedz

Marek Czerwiec 6, 2014 o 10:47

Witam

Rozumiem że kasa z lokaty plus premia ląduje w koncie oszczednosciowym BGŻOptima.
Pytania mam:
Jaki jest koszt przelewu z takiego konta z powrotem na swoje konto?
Jaka jest forma takiego przelwu (kod sms, karta kodów, tokenring) i czy nie wiąże się to też z jakimś kosztem?

pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 6, 2014 o 11:41

Hej Marek,

Zero kosztów za przelewy z BGŻOptima na konta w bankach w Polsce.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzegorz Górski Czerwiec 6, 2014 o 10:52

Witam Wszystkich !!!

Bardzo ciekawa lokata muszę przyznać. Swojego czasu miałem konto oszczędnościowe w WBK i obserwowałem jakie co miesiąc nalicza mi zyski. Muszę przyznać, że w porównaniu z BGŻOptima to zarobiłem grosze.

Dzięki za ciekawy artykuł.

Pozdrawiam i Życzę Samych Sukcesów !!!

Odpowiedz

Pani A Czerwiec 6, 2014 o 11:24

i jak dziękuję za informację, którą nota bene dostałam już dawno na maila (co uzmysłowiłam sobie wczoraj), no ale cóż… ten blog czytam uważniej niż spamy;)…
Dziękuję też za przydatny arkusz kalkulacyjny:)

Odpowiedz

bleker Czerwiec 6, 2014 o 14:15

Jeżeli ktoś z Was jest gotowy przejść opisany przez Michała proces otwarcia rachunku w BGŻ i skorzystać z tej ciekawej lokaty oraz otrzymania premii 80żł to może też łatwo zarobić 100zł za otwarcie konta Inteligo i wydanie 200zł kartą w ciągu 30 dni, przy zerowych kosztach (karta bezpłatna przy wydatku 100zł/m-c). Tym bardziej, że nie ma warunków karencji a umowę i kartę przywozi kurier i od razu można aktywować.
Wystarczy we wniosku na stronie maminteligo.pl podać numer telefonu 791180018 lub kogoś znajomego który jest zarejestrowany w programie
:))

Odpowiedz

Kinga Czerwiec 6, 2014 o 16:03

Hej!
Pytanie może trochę z tych, które zadają żółtodzioby, ale „konieczność utrzymania salda co najmniej 1000 zł do dnia 30 lipca 2014 r.” do tyczy tylko tej lokaty, czy konta oszczędnościowego? Na stronie Comperii napisano „Do dnia 30 lipca 2014 r. utrzymaj saldo w banku BGŻOptima w wysokości min. 1000 zł”. Czy wystarczy, że np. wpłacę na Lokatę 1000 zł i ich nie ruszę do 30 lipca, czy chodzi o coś bardziej kombinowanego?
Pozdrawiam,
Kinga

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 6, 2014 o 16:53

Hej Kinga,

Załączam Ci oficjalną odpowiedź Comperia.pl:

Według regulaminu promocji:

§3 Zasady udziału w Promocji
c. Saldo na rachunku Konta Indywidualnego i/lub Lokaty Bezkarnej powinno być utrzymane w wysokości minimum 1000 zł(słownie: jeden tysiąc złotych) do dnia 30 lipca 2014 r.

Według ogólnej informacji podawanej m.in. na LP Comperia Bonus: Do dnia 30 lipca 2014 r. utrzymaj saldo w banku BGŻOptima w wysokości min. 1000 zł. Konto zakładane wraz z lokatą podczas całej akcji promocyjnej, można uznać za konto techniczne, zważywszy na to, że na to konto będą przelewane bonusy w wysokości 80 zł.

Odpowiedź brzmi: Wystarczy tylko utrzymać saldo na lokacie w wysokości 1000 zł do 30.07.2014 r. i najlepiej ich nie ruszać, nie trzeba wpłacać dodatkowych środków na konto indywidualne. W takiej sytuacji warunek do wypłaty bonusu zostanie spełniony 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kinga Czerwiec 6, 2014 o 20:35

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Lokata już założona, z linku polecającego 😉 Uważam, że za podanie takiej fajnej informacji, użycie tego linku było całkowicie fair!

Mam jeszcze jedno pytanie – jedna osoba może założyć jedną lokatę. A jak to jest w przypadku, gdy dwie osoby mają wspólne konto (przypadek moich rodziców)? Czy mogą z użyciem tego konta założyć każdy osobną lokatę, czy tylko jedną?

Wątpliwości naszły mnie, ponieważ podczas podpisywania mojej umowy podawałam swoje konto z innego banku, jako rachunek powiązany i była w formularzu informacja, że muszę być jego właścicielem i dane muszą się zgadzać.

Co zatem w przypadku dwóch właścicieli jednego konta bankowego?

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 6, 2014 o 19:04

Michał,
jak to z tą premią jest za polecenie do założenia konta kolejnej osobie?

Odpowiedz

Janek Czerwiec 6, 2014 o 19:58

Ehm… wygląda ciekawie, tylko że z tymi 35 procentami trochę przesadziłeś. Rzeczywiste oprocentowanie jest zdecydowanie niższe: co najwyżej 17,62 procent. Polecam lekturę regulaminu, §3 p. ust. 1c. No i pod warunkiem, że zalokatujesz tylko 1000PLN, bo jak wpłacisz maksa (20 tysi), to odsetki spadają to 4,62 procenta.

Czyli jeżeli masz akurat wolnych parę tysi i nie wiesz, co z nimi zrobić, to można skorzystać, żeby pasywnie zarobić od 88 do 242 PLN.

Odpowiedz

Maja Czerwiec 6, 2014 o 23:00

a czy można z tej promocji skorzystać w „systemie stacjonarnym”?
tj. wpłacić pieniądze w punkcie bankowym?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 18, 2014 o 11:21

Hej Maja,

W BGŻOptima, z tego co wiem, nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 7, 2014 o 14:14

Nic, wielkiego zwykły haczyk. Chodzi o to żeby potem nas okradać na wszystkie prowizje związane z prowadzeniem tego konta które musimy założyć. Tz. prowadzenie rachunku, opłaty za kartę, przelewy, wypłaty z bankomatów, ubezpieczenie karty etc.

Odpowiedz

Song Czerwiec 8, 2014 o 10:26

Mateusz za przeproszeniem nie pieprz głupot. Mam konto w BGZOptima od ponad 2 lat. Jak dotąd koszty jego utrzymania wyniosły ZERO zł. Dodając do tego niezłe oprocentowanie jak na konto oszczędnościowe w porównaniu z innymi bankami nie mogę narzekać.

Widziałem wyżej pytanie o przelewy i ich bezpłatność. Z tego co wiem konto w BGZOptima trzeba sobie powiązać z głównym kontem w innym banku. Wtedy przelewając z oszczędnościowego w optimie na swoje konto w innym banku nie płacimy za przelew ani grosza.

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 8, 2014 o 15:09

Dzięki Michale za tą wiadomość. Oczywiście lokata założono poprzez Twojego linka. Jestem tego samego zdania co Ty – za każdą pracę należy się zapłata. Tym bardziej cieszy, że to nie ja za nią płacę 🙂

Pozdrawiam i czekam na więcej takich informacji 🙂

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 8, 2014 o 15:10

Witam,
również założyłam wskazane konto/lokatę – akurat korzystając z grupona. Wypełniając dane dot. lokaty, wpisałam kwotę 1 tys. zł. (dałabym sobie rękę uciąć, że 1.000 zł). Jakie było moje zdziwienie, gdy w otrzymanej umowie ramowej znalazłam zapis, iż łączna kwota „zleconych” lokat wynosi 10.000 zł i że inicjujący przelew powinien zostać dokonany na 10.000 zł…. Czy orientujecie się może, jaki będzie skutek wpłacenia na konto/lokatę 1.000 zł zamiast 10.000 zł?
Pozdrawiam, Kasia

Odpowiedz

ziieeloonyy Czerwiec 9, 2014 o 10:25

Witam
Próbuję otworzyć lokatę za pośrednictwem podanego na blogu linka, jednak nie jestem w stanie przejść przez rejestrację – w momencie gdy wpisuję swoje imię i nazwisko, tel i mail a następnie klikam na rejestrację, ramka z imieniem i nazwiskiem staje się czerwona i nic na stronie się nie zmienia :/ Niestety będę musiał chyba poszukać innego linka.
Z.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 9, 2014 o 10:58

Hej,

Niektórym osobom zdarzał się ten problem. Napisz może na [email protected] – wiem, że pomagają rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 9, 2014 o 10:51

Hej Michał!

Lokata założona z linka- dzięki za wiadomość. Mam dodatkowe pytanie- po zrobieniu przelewu powinienem otrzymać mejla z loginem i hasłem zgodnie z wiadomością:

„Po dokonaniu pełnej aktywacji Konta BGŻOptima wyślemy Ci pocztą oraz e-mailem potwierdzenie aktywacji Konta BGŻOptima oraz Twój Numer Klienta. Twój Numer Klienta oraz Indywidualne Hasło Klienta, które wskazałeś we Wniosku o otwarcie Konta BGŻOptima, będą niezbędne do logowania się do Systemu”

Wiadomo ile czeka się na taką pełną aktywację? Ile trwało to w Twoim przypadku?

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!
Tomek

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 9, 2014 o 10:57

Hej Tomek,

Ja czekałem jeden dzień.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 9, 2014 o 20:41

Michał,
czy jeżeli teraz ja polecę innej osobie założenie tego konta to mam też szansę na prowizję?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 9, 2014 o 21:05

Hej Krzysiek,

Jeżeli zarejestrujesz się w programie afiliacyjnym Comperii i zostaniesz w nim zaakceptowany jako partner afiliacyjny, to możesz wtedy wygenerować sobie linki do tej konkretnej oferty i tak – będziesz mógł zarobić prowizję, jeśli ktoś skorzysta z Twojego linku zakładając lokatę 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Przemek Czerwiec 10, 2014 o 16:07

Cześć Michał!

Wielkie dzięki za info odnośnie lokaty, która naprawdę jest obecnie świetną okazją 🙂 Założyłem już z Twojego linka, a odnosząc się do pytania Krzyśka, czy mówisz tutaj o programie comperiaLead?

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Tajga Czerwiec 10, 2014 o 09:26

Niech się nie stresują Ci co zakładają lokatę po sesji w piątek. Potwierdzenie przychodzi po sesji w poniedziałek. czyli tuż po południu.
A jak szybko wypłacają bonus nowym klientom w Inteligo?

Odpowiedz

bleker Czerwiec 10, 2014 o 09:34

Jak wydasz kartą 200zł w czerwcu, to premia powinna pojawić się maksymalnie po 7 + 25 dniach, czyli na koniec lipca.

Odpowiedz

Aga Czerwiec 10, 2014 o 09:37

Michał, czytam Twojego bloga prawie od roku.
Naprawdę gratulację!
Szczerze mówiąc ten blog stał się inspiracją dla mnie 🙂
Informuj kiedy przyjeżdżasz do Poznania z wykładami, odczytami itp.itd.
Jeszcze nie czytałam wczorajszego wpisu ale tytuł zachęcający bardzo!
pozdrawiam

Odpowiedz

Marta Czerwiec 10, 2014 o 12:55

Mnie zastanawia co innego. Aktualnie mam konto oszczędnościowe w BGŻ Optima. Czy gdybym w tym momencie rozwiązała umowę z bankiem to będę mogła założyć tę lokatę?

Odpowiedz

Marta :) Czerwiec 10, 2014 o 17:50

Panie Michale,
Mąż przed chwilę przesłał mi Pana artykuł. Był pewnien , że nie przeczytam bo nie mam na to czasu. Jego zdziwiony głos w słuchawce jak zadzwoniłam i powiedziałam, że uzupełniam wniosek i na jaką kwotę ma „to” założyć – bezcenne.
Dodam, że wczoraj dostałam smsa o tej promocji, którego szybko wykasowałam.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Czerwiec 10, 2014 o 20:29

Witam. Przelałam kwotę na lokatę, ale nadal nie otrzymałam hasła ani numeru klienta do konta 3m. Panie Michale czy szybko otrzymał Pan takiego maila po zainicjowanym przelewie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 10, 2014 o 21:13

Hej Dorota,

Oczekiwałem 1 dzień roboczy 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 10, 2014 o 23:19

Dwie lokaty założone z linka, przelane, aktywowane!
Dziękuje za informację i wyjaśnianie wszystkich wątpliwości 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 10, 2014 o 23:28

Hej Łukasz,

To ja dziękuję! To wiele dla mnie znaczy – zarówno niefinansowo, jak i finansowo 🙂

Miłego wieczoru

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 11, 2014 o 10:52

Niestety nie można robić przelewu z konta firmowego, niezgodność danych, wniosek odrzucony!! Potrzebuje więc na szybko założyć konto indywidualne, tak bez wychodzenia z domu i bez żadnych opłat. Czy mogłabym liczyć na jakąś podpowiedź. Dziękuję

Odpowiedz

Szymon Czerwiec 11, 2014 o 16:27

Aneta, polecam Ci T mobile, dawny alior sync, wszystko za darmo, 10 przelewów ekspresowych w miesiącu za darmo.

Odpowiedz

Ewcia Marchewcia Czerwiec 11, 2014 o 17:27

dwie lokaty założone przez linka
dzięki Michał

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 11, 2014 o 22:23

Dziękuję bardzo Ewciu 🙂

Odpowiedz

Szymon Czerwiec 12, 2014 o 04:38

Dziękuję Michał za informację, moja lokata założona, jutro zakładam na swoją mamę, a w niedzielę narzeczonej. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 12, 2014 o 09:41

Dziękuję Szymon!

Odpowiedz

Pss Czerwiec 12, 2014 o 11:53

Witam,

mam pytanie, kto jest gwarantem tych pieniędzy, bank BGŻ czy Comperia?
Czy te pieniądze są objęte gwarancją przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Pzdr
Pss

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 12, 2014 o 15:55

A ktoś mi powie skąd uzyskać link by też zarabiać 60 zł na każdej osobie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 12, 2014 o 16:03

Hej Paulina,

Przeczytaj ten artykuł – https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ile-zarabia-bloger i przesłuchaj podcasty, do których z niego linkowałem. Masz tam także link do programu partnerskiego Comperii.

Pozdrawiam i powodzenia 🙂

Odpowiedz

Leming Czerwiec 12, 2014 o 22:10

Gdyby wszystko było bezpośrednio przez bank i premie dawałby bank to pewnie bym sie skusił, ale jednak 80 zł za dane osobowe do niewiadomych celów to podziękuje.

Odpowiedz

Michał Czerwiec 16, 2014 o 22:02

No właśnie, też się nad tym zastanawiam. Co myślicie o zapisie z regulaminu: „Uczestnik może w każdym czasie cofnąć wyrażoną zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla celów, o których mowa w ust. 3; odbywa się to w takim samym trybie jak opisany w §9 ust. 2 i jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w Promocji” – czy jak po otrzymaniu premii natychmiast cofnie się zgodę na przetwarzanie danych to łączy się to z rezgynacją z Promocji i koniecznością zwrotu premii?

Odpowiedz

Wioletta Czerwiec 13, 2014 o 11:20

A jakie konkretnie dane trzeba podać, imię nazwisko adres czy także nr pesel nr dowodu?
Ktoś wie

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 13, 2014 o 12:18

Witam,
Mam pytanie Michał do Ciebie

Utworzyłem konto w comeperii (otrzymałem email „konto zostało aktywowane”oraz skorzystałem dalej z „Otwierasz Konto Indywidualne BGŻOptima i Lokaty Terminowe”

Wpłaciłem pieniądze. Z BGŻ otrzymałem email że konto zostało utworzone
Czy teraz powinienem otrzymać email z Comperii? typu: że lokata została utworzona?

Odpowiedz

Mikolaj Czerwiec 13, 2014 o 13:58

Dzięki Michał,

W końcu mam możliwość podziękować Ci za prowadzenie bloga zakładając lokatę 😉 powodzenia 3mam za Ciebie kciuki.

pozdrawiam

Odpowiedz

MacDom Czerwiec 13, 2014 o 14:33

Promocja fajna, sam bym skorzystał z linku Michała gdyby nie to ze mam już tam konto. Cieszę sie ze Michał i czytelnicy na tym zarobili.

Lecz trzeba mieć świadomość ryzyka. Bankowcy głupi nie sa i wykładają te duże pieniądze na pozyskanie klienta aby sobie potem na nim zarobić. Mamy 60zl dla Michała, 80zl dla klienta, pewnie 20zl dla samej Comperii. Czyli z podatkami moze to byc prawie 200zl. Dajmy jednak 160zl, 10 osób 1600zl. Czyli potem jak zarobią na 10% osób to od każdego bedą musieli zainkasował min 1600zl.

Na czym zarabia bank od lokat ? Za konto sie płaci. Wiec ?

Ja widzę 2 odp. Niższe oprocentowanie depozytów dla starych klientów/środków oraz zarobek na funduszach, polisach. I tak wkładamy tam pieniądze aby mieć wiecej… Ale wcześniej musimy im oddać 1600zl kosztów… Plus ich zysk …

Kumpel pare lat temu kupił jednostki funduszy inwestycyjnych krajów BRIC Dzis nie moze ich odzyskać. Brazylia przepalila ogrom środków na mundialu…

REASUMUJAC uwazam ze produkty typu fundusze etc sa forma hazardu a nie prawdziwej inwestycji. Przynajmniej te sprzedawane dla Kowalskich…

Wiec cieszmy sie z bonusa 80zl ale pamietajmy ze oni bedą chcieli to odzyskać, plus ktoś bedzie musiał zapłacić za tych co świadomi i nic innego nie dokupili.

Odpowiedz

piotr Czerwiec 13, 2014 o 14:38

Artykuł nie jest sponsorowany ale bloger na nim zarabia w bezpośredni sposób … lokata ok, ale niesmak pozostaje

Odpowiedz

Janek Czerwiec 13, 2014 o 20:11

A nie uważasz, że niesmak to byłby, gdyby Michał na tym zarabiał nie informując o tym?

Odpowiedz

bleker Czerwiec 13, 2014 o 14:48

Trochę się z Tobą nie zgadzam.
Bank płacąc innym za pozyskanie klienta nie wydaje tych pieniędzy na reklamę.
A z tego co pamiętam ktoś wyliczył ten koszt pozyskania klienta na ok. 200zł.
Ponieważ nie pierwszy raz to robią, to sądzę, że ich wewnętrzne statystyki pokazują skuteczność takiego marketingu.
Ja dwa miesiące temu za wyrobienie całkowicie darmowej karty kredytowej w citi i wydaniu nią 500zł dostałem od banku tablet samsung (o wartości ok. 450zł).
A od tego poniedziałku citi znowu rozda w ten sposób 1500 tabletów (oczywiście dla mnie jeden 🙂 – czyli też liczą na to, że wyjadaczy wisienek będzie mniej niż tych co zostaną.

Odpowiedz

iwona Czerwiec 13, 2014 o 15:47

cześć,
jednego nie rozumiem więc jeśli możesz odpowiedzieć to będę niezmiernie wdzięczna… utrzymanie salda? dobrze rozumiem, że oprócz zasilenia rachunku kwotą lokaty należy jeszcze wpłacić na konto 1000 zł?
pzdr

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 13, 2014 o 15:57

Hej Iwona,

Wystarczy lokata na 1000 zl i to zebys jej nie zlikwidowala przed koncem lipca. Potwierdzone.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Arek Czerwiec 13, 2014 o 19:14

Hej
Czy orientujesz się Michale czy przelew 1000zł można zrobić z konta którego się jest współwłaścicielem? Czy takie konto uprawnia do złożenia 0,1a może 2 lokat skoro jest 2 właścicieli konta?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Olek Czerwiec 13, 2014 o 21:52

Michale, prosze Cie o odpowiedz, bo przewertowalem wszystkie wpisy, ale jednak watpliwosc pozostaje: Takoż piszesz w swym poradniku: „Na końcu wniosku znajduje się informacja, że otwarcie konta lokaty należy potwierdzić przelewem inicjującym w wysokości 1 zł. UWAGA: nie należy tego robić. Od razu przelejcie na podany numer konta całą kwotę, którą chcecie ulokować! ” – Moje pytanie – dlaczego? Dlaczego nie moge wplacic 1 zł, a 999 przelać na lokate np. 29 czerwca? Dnia 30.06 saldo wynosiłoby wszak 1000zł? A może chodzi o to, że zliczane jest ŚREDNIE saldo z całego okresu utrzymania lokaty (np. zakladając, że założę dziś to od dziś do 30.06)

Pytam, bo nie dysponuje aktualnie 1000zł, a pod koniec miesiaca bede juz mial taka kwote. Dzieki

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 13, 2014 o 22:01

Gratuluję pomysłu i dobrze napisanego artykułu – szkoda tylko ze taka krótka lokata :/

Odpowiedz

Przemoo Czerwiec 14, 2014 o 07:37

Witam.
Czy możliwe jest również skorzystanie z tej oferty dokonując przelewu z konta zagranicznego, Hol gdzie obecnie mieszkam i pracuję?

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 15, 2014 o 08:54

Faktycznie dobra lokata zwłaszcza dla inwestowanych mniejszych kwot. Bank jednak sukcesywnie obniża premię więc warto się spieszyć. Mnie udało się założyć taką lokatę w marcu, wtedy premia wynosiła 100zł, otrzymałem ją na konto w maju, więc potwierdzam – to działa.
Godna zainteresowania jest również lokata na 7% w tym samym banku połączona z inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Wybierając całkowicie bezpieczny Fundusz Skarbiec Lokacyjny mamy właściwie gwarantowany zysk, który po miesiącu od momenty kiedy założyłem lokatę jest dwukrotnie wyższy niż zysk z samej lokaty. Polecam czytelnikom tego bloga.
Pozdrawiam autora – Michała

Odpowiedz

Małgosia Czerwiec 15, 2014 o 17:43

Witam Panie Michale zarejestrowalam sie w Comperi za posrednictwem Pana linku nacisnelam załóż lokate zastanowil mnie taki wpis:
Aby dokonywać przelewów z i na Rachunki w BGŻOptima musisz powiązać swoje Konto BGŻOptima z Twoim rachunkiem w innym banku. Ten rachunek musi funkcjonować pod tymi samymi danymi (imię, nazwisko, adres), co Twoje Konto BGŻOptima.
Numer rachunku:
Nazwa banku:

Czy konieczne jest podawanie innego rachunku w innym banku jako wowiazanego skojarzylo mi sie to z tym ze moga byc jakies przekierowania wykorzystywane przez hakerow itp Wogóle czemu służy podawanie innego rachunku myślalam ze automatycznie założy mi się rachunek w BGZ optima i sobie sama zrobie przelew bez zadnych powiazan i przekerowan. Co Pan o tym sądzi i czemu to może służyć?
Dziekuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Maciek Czerwiec 16, 2014 o 21:30

To normalny zabieg w celu weryfikacji danych przez bank. Dzięki temu nie musisz czekac na kuriera z umowa do podpisania 😉

Odpowiedz

darek Czerwiec 15, 2014 o 20:59

A ja mam pytanie z trochę innej beczki.
Sytuacja jest następująca:
1) po pierwsze chciałbym ulokować 20k wykorzystując swoje dane i konto indywidualne w innym banku(w celu wykonania przelewu na lokatę BGŻ Optima)
2) chciałbym dodatkowo kolejne 20k ulokować na następnej lokacie BGŻ Optima ale nie wiem jak rozegrać kwestię przelania pieniędzy w tym wypadku. Czy może być wykonany z tego samego konta, z którego wykonałem przelew w pkt.1? Czy powinienem pokombinować tj. przelać pieniądze np. do dziewczyny i dopiero z jej konta wykonać przelew na lokatę BGŻ? Ale czy wtedy nie dopadnie mnie jakiś dodatkowy koszt wynikający z przekazywania kwot rzędu 20k między bankami?

Czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę i bonus mnie w takiej formie będzie dotyczył?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odpowiedz

Robert Czerwiec 16, 2014 o 19:25

Mam pytanie jak długo czekaluście na przesłanie przez bank numeru klijenta po wpłaceniu kasy.

Odpowiedz

Janek Czerwiec 16, 2014 o 19:41

Ja ustawiłem przelew w weekend i już dostałem, zalogowałem się i cyferkowo wszystko się zgadza.

PS. Trochę się się zacząłem wahać, jak Michał się pochwalił ile zarobił na tym interesie (nawet wspólni znajomi zaczęli do mnie SMS-ować 🙂 ale postanowiłem nie być małostkowy.

Odpowiedz

lepus Czerwiec 16, 2014 o 20:41

Oj napisałem e-maila do BGŻ, jak narazie odpowiedzi nie dostałem, jak nic nie odpiszą do jutro to się wybiorę do oddziału. Trochę mnie to denerwuje że po wysłaniu pieniędzy nie mam ich na moim właściwym koncie ani na BGŻ, aż wolałem sprawdzić czy wysłałem pieniądze na dobre konto

Odpowiedz

Maciek Czerwiec 16, 2014 o 21:24

Hej. Jak długo czekaliście na maila po dokonaniu przelewu ? Czekam od piątku i myślałem że dzisiaj dostane wiadomość o pełnej aktywacji konta. U was tez to tyle trwało ?

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 17, 2014 o 08:57

Cześć Maciek
Ja tez w piątek (13.06) zrealizowałem wpłatę. Do dzisiaj nie mam informacji zwrotnej (17.06)
16.06 Zadzwoniłem do BGŻ Pani na infolinii odpowiedziała że dzisiaj powinienem otrzymać info na email.
Jest 17.06. godzina 9:00 nadal nic nie otrzymałem :/

Odpowiedz

Thelonious Monk Czerwiec 16, 2014 o 21:33

Michale,

Z przyjemnością założyłem dziś lokatę na te 1000zł. W sumie zarobię na niej tyle, co na lokacie za 10x więcej, a że Ty jeszcze na tym zarobisz – tym lepiej! Swoją ciężką pracą zarobiłeś na to grono czytelników, które (dosłownie i w przenośni) Ci się teraz odpłaca.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

nula Czerwiec 16, 2014 o 22:16

bardzo dziekuje za podzielenie sie ta informacja, mam dwa pytania:
– można zerwac lokatę i zawiesić konto tuż po otrzymaniu 80zl?
– jakich danych osobowych może oczekiwać od nas comperia?

Odpowiedz

Mirek Czerwiec 17, 2014 o 09:32

Link już chyba nie działa. Rejestrowałem się przez Twój link wczoraj ok 15:00. Niestety do teraz nie dostałem maila z Comperii ( nie ma go też w spamie ). Myślałem, że coś źle wpisałem i próbowałem ponownej rejestracji ale pojawił się komunikat „w promocji można wziąć udział tylko raz”.
Wygląda na to, że temat już nieaktualny.

Odpowiedz

kama Czerwiec 17, 2014 o 14:42

Mirek, proponuję kontakt z Comperią.

Dla nowych wniosków link działa. Przed chwilą przeszłam całą procedurę łącznie z mailami i SMSami. Czekam już tylko na ostateczne potwierdzenie zaksięgowania wpłaty.

Odpowiedz

Michał Czerwiec 17, 2014 o 18:11

Cześć!
Założyłem już lokatę używając Twojego linku.

W jaki sposób sam mogę wygenerować taki link, aby dostawać prowizję od kolejnych osób, którym polecę tę lokatę?

Odpowiedz

Pawel Czerwiec 17, 2014 o 18:27

„Przypominam o konieczności utrzymania salda co najmniej 1000 zł do dnia 30 lipca 2014 r., aby otrzymać jednorazową premię w wysokości 80 zł.” czy to znaczy, że dodatkowo oprócz pieniędzy na lokacie trzeba mieć ten 1000zł na ROR ? 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 17, 2014 o 18:55

Hej Paweł,

Wystarczy tylko lokata.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 18, 2014 o 02:47

Witam chciałbym się spytać jakie są skutki jeśli po otrzymaniu linka aktywacyjnego na e-maila po którego kliknięciu trafiłem do wniosku na stronach BGŻOptima i częściowo zacząłem uzupełniać swoje dane miałem awarie komputera i musiałem na nowo wchodzić na stronę przez linka i robić wszystko od nowa już z powodzeniem.

Odpowiedz

Marcus Czerwiec 18, 2014 o 10:54

a mam pytanie chcialbym te lokate na zone ale mamy 1 konto czy da się z 1 konta zalozyc druga lokate na zone czy sie bedą buntowac?

Odpowiedz

Ewelina Czerwiec 24, 2014 o 21:26

Da się. My z mężem z jednego wspólnego konta przelewaliśmy środki na dwie lokaty (po jednej na głowę). Żona musi jednak być także właścicielem konta. W naszym przypadku na następny dzień po założeniu lokaty kontaktowaliśmy się z telefonicznym biurem obsługi klienta, bo właśnie nie dostawaliśmy potwierdzenia przelewu i nadania numeru klienta. Okazało się, ze przelew wisi u nich w systemie, bo jest niezgodnośc miedzy właścicielem konta (mąż) a osobą zakładającą lokatę. Musieliśmy wysłać im wyciąg/inny dokument, na którym oboje widniejemy jako właściciele konta.

Odpowiedz

Adam Czerwiec 18, 2014 o 13:35

#MARCUS
Moi teściowie mieli ten problem, jeśli masz konto do którego logujesz się personalnie (twoja żona i ty macie inne loginy i hasło) to możesz przelać pieniądze na twoje konto BGŻ po zalogowaniu się przez siebie a twoja żona po zalogowaniu przez nią. Moich teściów mimo wszystko poprosili o przesłanie wyciągu bankowego, w którym było napisane że obydwoje są właścicielami jednego konta, i zadziałało.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Beata Czerwiec 19, 2014 o 10:10

Kurcze wszystko pięknie fajnie, ale te dane osobowe. Gdyby to było jeszcze tak że wraz z zamknięciem konta te dane też są przez bank usuwane i już nimi nie operują.

Tak czy inaczej Michale super post właśnie z tego względu iż pomimo wszystkich pozytywnych aspektów wspominasz również o haczykach! 🙂

Odpowiedz

Tasia Czerwiec 19, 2014 o 16:11

A ja tu jestem od wczoraj, czytam intensywnie i założyłam już z małżonem dwie lokaty. Nie mam żadnych oporów, żeby dać zarobić komuś, kto robi taką dobrą robotę.

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 19, 2014 o 19:01

I ja założyłam. Dzięki za podpowiedź 😉

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 19, 2014 o 23:41

Hej, potrzebuję waszej pomocy – proszą przy okazji zakładania lokaty aby był wykonany tylko 1 przelew inicjujący. Co powinnam zrobić w sytuacji, jeśli chcę otworzyć w BGZ lokatę na 20tys. a limit w banku „źródłowym” wynosi 10tys?

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 20, 2014 o 01:36

Zmień limit w banku. Najlepiej przez telefon albo bezpośrednio w placówce. Muszą zmienić.

Odpowiedz

Adrianna Czerwiec 21, 2014 o 10:38

Mam pytanie. W ktorym momecie zlikwidować konto? Po przelaniu przez bank premii czy wcześniej, uwzględniając miesięczny okres wypowiedzenia?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2014 o 10:55

Hej Adrianna,

Ja to planuję zrobić dopiero po zakończeniu lokaty i jej przelaniu na mój rachunek wraz z odsetkami. Konto póki co nic nie kosztuje więc nie ma większego znaczenia czy zrobię to miesiąc wcześniej czy później.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agata Czerwiec 22, 2014 o 09:57

Czy dobrze rozumiem regulamin, że wystarczy założyć konto bez lokaty i na nim mieć min. 1000 zł by dostać te 80 zł? Wszyscy tu piszą o zakładaniu lokat, a co jesli ja bym chciala miec na tym koncie pieniadze tylko kilka dni by zgarnac te 80?

Odpowiedz

liczygrosz Czerwiec 22, 2014 o 16:36

Mam taką uwagę matematyczną – wyliczona wartość (8,81% x 4 = 35,24%) nie jest stopą efektywną. Stopa efektywna zakłada bowiem reinwestycję środków (w ramach procentu składanego).

Efektywna roczna stopa z 8,81% w skali 3 miesięcy wynosi (1,0881)^4-1=40,18%

Stąd prośba do autora żeby nie używał określeń z matematyki finansowej, których do końca nie rozumie 😉

Odpowiedz

Michał Czerwiec 22, 2014 o 22:59

Michale,

Czy dla przeciętnej osoby jest możliwość wygenerowania linku tak jak dla Ciebie z prowizją od założonych lokat?
Przy dużej rodzinie to zawsze jakaś extra kaska by wpadła 🙂

Pozdrawiam,

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 22, 2014 o 23:13

Hej Michał,

Tak. Jest taka możliwość. Zajrzyj do tego artykułu – tam zamieściłem linki do rejestracji w programie afiliacyjnym: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ile-zarabia-bloger

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

anka Czerwiec 23, 2014 o 09:02

cześć Michał,
proszę – pomóż doradź lub uspokój
skorzystałam z lokaty z bonusem comperia. wpłaciłam 20tys. i nie mam na to żadnego potwierdzenia. nie otrzymałam danych do logowania do swojego konta w bgż i nie wiem nawet z kim mam się w tej sprawie kontaktować.
zaznaczę że jest 23 czerwca a pieniądze wpłaciłam na „niby moje” konto 13 czerwca.
będę wdzięczna za podpowiedź co robić

pozdrawiam
anka

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 23, 2014 o 09:17

Hej Aniu,

Po prostu zadzwoń do banku i spróbuj wyjaśnić co się dzieje: http://www.bgzoptima.pl/kontakt/

Sprawdzałaś w „spamie” czy tam nie wpadła informacja z BGŻOptima?

Pozdrawiam

Odpowiedz

anka Czerwiec 23, 2014 o 11:20

dzięki. oczywiście zadzwonię. myślałam jednak że z doświadczenia napiszesz że to tyle trwa. w spamie nie znalazłam.
pozdrawiam
anka

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 23, 2014 o 13:24

Mam podobny problem… z tym, że wpłaciłam w pt. 20czerwca, chciałam poczekać do pierwszych sesji w banku, zatem biorąc pod uwagę aktualną porę mail z informacją od BGŻ powinien już do mnie dotrzeć…a nie dotarł.
To bardzo nie prokliencka postawa na pozyskanie nowego klienta..

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 23, 2014 o 10:50

Założyłem z tej strony konto. Dostałem potwierdzenie aktywacji. Wchodzę na stronę logowania BGŻ Optima a tam każą mi wpisac jakiś numer klienta przy logowaniu. Co jest grane ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 23, 2014 o 10:57

Hej Piotrze,

Numer klienta znajdziesz w e-mailu z BGŻ Optima.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 23, 2014 o 20:23

A ile po zakończeniu lokaty będą kosztowały przelewy na konta w innych bankach? Gdy będę chciał już całkiem wyciągnąć pieniądze z BGŻ?

Odpowiedz

Marek Czerwiec 23, 2014 o 21:55

Dzień dobry,
mam na celu założenie dwóch lokat, tzn. na moje dane i mojej lubej. Jednak posiadamy jedno konto bankowe. Moje pytanie, czy skoro konto założone jest na moją osobę, koliduje z planami założenia drugiej lokaty na Nią? „Weryfikacja zostanie przeprowadzona na podstawie danych zawartych w przelewie inicjującym”. Weryfikować będą na podstawie danych, na które mam zamiar przesłać, czy na podstawie danych konta, z którego wysyłam? Przepraszam, za może infantylne pytanie, ale chyba godzina już nie ta.
Dziękuję za wyrozumiałość.

Pozdrawiam,
Marek F.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 23, 2014 o 21:57

Hej Marek,

Z tego co wiem, to taki przelew nie zostanie uznany za prawidłowy. Weryfikują na podstawie danych w polu „Nadawca przelewu”. Niestety.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Czerwiec 23, 2014 o 22:03

Dziękuję za szybką odpowiedź. 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 24, 2014 o 11:34

Michale,
jutro kończy nam się lokata w innym banku.
Zamierzam poprzez Twój link założyć lokaty na męża i na mnie.
Mamy jednak od lat wspólne konto w BGŻ i z tego co czytałam niemożliwe jest dokonanie wpłaty z tego konta dla nas obojga.
Czy polecisz gdzie mogłabym otworzyć ,, na chwilę,, konto dla siebie tylko w celu założenia lokaty, a potem po 3 miesiącach zamknąć je bez żadnych komplikacji.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Czerwiec 24, 2014 o 13:05

Wczoraj myślałem o tym po Michała odpowiedzi. Również podpinam się pod pytanie 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 24, 2014 o 16:51

Marku,
Dzisiaj miałam trochę czasu i pochodziłam po bankach , bo mi się powoli czas kurczy z tą nową lokatą.
Założyłam ,,KONTO GODNE POLECENIA,,
w Banku Zachodnim WBK.
Wszystko za ,,0,, zł
Może pomogłam ?

Odpowiedz

Marek Czerwiec 24, 2014 o 19:07

Ba! 🙂 Dziękuję 🙂

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 25, 2014 o 10:39

Korzystając z propozycji Michała dzisiaj założyłem lokatę wraz z kontem… także dziękuję Michale za to, że podzieliłeś się z nami o tej promocji…

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 25, 2014 o 10:50

Witam

Po kilku dniach od założenia lokaty zalogowałam się pod adresem https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ przeniosło mnie do formularza, w celu uzupełnienia danych i dostałam informację, że bonus został przyznany i że zostanie przelany do dnia 26.08.2014. Dzięki 🙂

Pozdrawiam
Aneta

Odpowiedz

Kambodja Czerwiec 25, 2014 o 14:57

Aneta, dzięki za info – zalogowałam się przez Twojego linka, podałam adres i konto w BGŻ Optima i dostałam info jak Ty – bonus został przyznany i zostanie przelany do 26.08.2014 na konto BGZ Optima.

Odpowiedz

Damian Czerwiec 25, 2014 o 16:18

Hej,
mam pytanie,
czy chodzi o to miejsce na dole, „Po podpisaniu umowy dokonaj inicjującego przelewu. Po pełnej aktywacji Twojego Konta BGŻOptima, otrzymasz swój Numer Klienta, który wraz z hasłem indywidualnym umożliwi Ci dostęp do wszystkich usług BGŻOptima.”?
Czyli mam podpisać ta umowę, czy nie, aby nie płacić dodatkowej opłaty za przelew inicujący?

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 25, 2014 o 16:53

Witam

Po kilku dniach od założenia lokaty zalogowałam się pod adresem https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ przeniosło mnie do formularza,w którym należało podać numer konta BGŻ optima i dostałam informację, że bonus został przyznany i że zostanie przelany do dnia 26.08.2014. Dzięki 🙂

Pozdrawiam
Aneta

Odpowiedz

mygumas Czerwiec 25, 2014 o 20:50

W jaki sposób zalogowałaś się pod podany link? Jakie haslo/mail wpisalaś w dane logowania? Ja od Comperii nic jeszcze nie otrzymałem, mimo upływu kilku dni od założenia lokaty/konta i przelania odpowiednich środków?

Odpowiedz

Aneta Czerwiec 26, 2014 o 13:04

Podajesz własny adres e-mail, a hasło powinno być w pierwszym e-mailu od „ComperiaBonus.pl”, tytuł: „Rejestracja w promocji Comperia Bonus – Zyskaj podwójnie!”
Po zalogowaniu przeniesie cię do formularza aby uzupełnić dane konta BGŻoptima.

pozdrawiam
Aneta

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 27, 2014 o 23:06

To jak to w końcu jest z przyznaniem premii:
a) wersja Michała:
„◾Jeśli do dnia 30 lipca 2014 r. utrzymasz na lokacie co najmniej 1000 zł, to Comperia wypłaci Ci jednorazowo 80 zł premii (nieopodatkowanej!). Ta premia wypłacona zostanie w terminie do 26 sierpnia 2014 r.”
czy
b) należy zalogować się pod linkiem, o którym pisze Aneta…

Odpowiedz

Karolina Czerwiec 27, 2014 o 23:11

poprawiam:
-> Michał:
◾Przypominam również o konieczności uzupełnienia danych na stronie https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ w ciągu 5 dni po otrzymaniu e-maila od Comperii z potwierdzeniem przyznania premii! Mail taki powinien przyjść pomiędzy 30 lipca a 12 sierpnia.

-> Aneta:
„Po kilku dniach od założenia lokaty zalogowałam się pod adresem (…) i dostałam informację, że bonus został przyznany i że zostanie przelany do dnia 26.08.2014”

Odpowiedz

Diana Hołod Czerwiec 25, 2014 o 21:38

Założyłam lokatę. Dzięki za polecenie, sama bym w życiu nie wyszukała. Poinformowałam też rodzinę – mam nadzieję że skorzystają.

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 26, 2014 o 12:54

Dziękuję, Michał
Założyliśmy 2 lokaty poprzez Twój link.
Konta w banku aktywne.
Niestety, na jeden adres wciąż nie mamy informacji od Comperii.
Mam nadzieję ,że to wyjaśnią .

Odpowiedz

qpkers Czerwiec 26, 2014 o 13:13

mail może być w spamie. ja dzisiaj próbowałem dwa razy i nie udawało się założyć lokat z komunikatem:
„Wystąpiły przejściowe problemy z naszym systemem. Spróbuj ponownie za chwilę. ”
Czyżby po promocji?!

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 26, 2014 o 16:20

Ja też dorzucam 2 lokaty z Twojego linku. Dzięki za analizę lokaty. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 27, 2014 o 09:05

Dorzuciłem 4. Dzieki:)

Odpowiedz

Bożenka Czerwiec 27, 2014 o 12:41

Ja przelałam pieniądze z konta z którego jestem współwłaścicielem i dostałam wiadomość, że dane z przelewu są niezgodne z danymi we wniosku o lokatę i chcą skan mojego dowodu osobistego, no nie wiem, zaczynam się wachać, czy ktoś miał taka sytuację?

Odpowiedz

kama Czerwiec 27, 2014 o 14:48

Bożenko, proponuję:
1. sprawdź czy jesteś współwłaścicielem czy pełnomocnikiem. Do przelewu nie zaczytują się dane pełnomocników, ponieważ występują oni w imieniu właścicieli kont.
2. jeśli jesteś współwłaścicielem, sprawdź czy przelew inicjujący został wysłany po zalogowaniu się na Twój osobiste hasło i identyfikator. Do przelewu zazwyczaj zaczytują się dane tego właściciela, który się zalogował. Każdy z właścicieli ma swoje własne dane do logowania.
3. skontaktuj się z Comperią i ustal, co z premią, bo otwieraniem lokat zajmuje się bank, a premią zajmuje się Comperia.

Aneto,
zastanawiam się, czy wejście już teraz na wskazaną przez Ciebie stronę oraz podanie danych zadziała. Zgodnie z regulaminem, Comperia roześle dodatkowe maile z linkiem do logowania do osób, które spełniły warunki promocji m.in. utrzymały odpowiednie saldo w określonym czasie. Ja poczekam na maila, a jeśli taki nie dotrze w odpowiednim czasie, wówczas (a nawet chwilę wcześniej) skontaktuję się z Comperią. Taki mam plan 🙂 Wiem, że z tymi dodatkowymi mailami bywa różnie.

Odpowiedz

Piątek Czerwiec 27, 2014 o 16:46

Ja otwieram 3 lokaty, chciałem tylko doprecyzować kwestię konta oszczędnościowego. Na stronie banku wyczytałem, że na koncie do 100 000 zł jest 3,5%, ale tylko do 25 sierpnia później spada do 2,5%. Ktoś się zagłębiał w ten temat i potwierdzi, którąś wersję?

Odpowiedz

YouFree Lipiec 2, 2014 o 11:02

Musze Pana zmartwić ale oprocentowanie spada jeszcze niżej, do 2%

Odpowiedz

januch Czerwiec 27, 2014 o 18:11

Jestem bardzo zainteresowany założeniem lokaty ale czas jest tylko do 30 czerwca i pytanie. Czy czas do 30 czerwca to jest czas na założenie i przelanie tam minimum 1000zł czy przelew z pieniążkami może dojsc później ? Bo nawet jak teraz wykonam przelew to dojdzie on dopiero w poniedziałek :/

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 28, 2014 o 17:40

Hej Januch,

Do 30 czerwca włącznie należy złożyć wniosek o otworzenie lokaty. Zasilenie lokaty środkami może odbyć się po tym terminie.

Zgodnie z regulaminem promocji wymogiem kwalifikującym jest złożenie wniosku o otwarcie lokaty do 30 czerwca 2014. Piłka nadal w grze 🙂

Powodzenia 🙂

Odpowiedz

Janek Czerwiec 28, 2014 o 17:56

Abstrahując nawet od tego, że wpłatę można dokonać później, to czy dokonanie wpłaty w poniedziałek nie mieści się w określeniu „do 30 czerwca”? Jeżeli zleci się przelew dzisiaj, to powinien on zostać zaksięgowany 30 czerwca, bo pójdzie porannym eliksirem – a jest jeszcze obowiązkowa sesja wczesnym popołudniem. Niewykluczone zresztą, że dałoby się też zrobić jakiś przelew natychmiastowy, ale to już drogo wypadnie.

Odpowiedz

Iwona Czerwiec 29, 2014 o 21:59

Witam,
podczas wypełniania formularza nie zaznaczyła mi się jedna zgoda na przesyłanie informacji handlowych (efekt nocnego wypełniania), czy w związku z tym tracę prawo do premii? Czy ewentualnie można tę zgodę jeszcze uzupełnić w jakiś sposób? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
A za pośrednictwem Twojego linka otworzyłam 2 lokaty 🙂

Odpowiedz

Szymon Czerwiec 28, 2014 o 17:23

januch,
a w poniedziałek jest 30.06 wiec nie ma obaw 🙂 Ja też zaraz zrobię 🙂

Odpowiedz

zenek73 Czerwiec 28, 2014 o 21:10

Czy można przelewać kasę ratami? Np 4 raty w ciągu 4 dni? Mam limit dzienny przelewów :/

Odpowiedz

Czesiek Czerwiec 29, 2014 o 17:15

Michał, dzięki za polecenie tego produktu – skorzystałem z Twojego linka. Mam pytanie, czy przejdzie coś takiego, że założę dwa rachunki w BGŻ (dla żony i siebie), ale środki przeleję z jednego, tego samego rachunku, którego jesteśmy współwłaścicielami?

Odpowiedz

BASIA Czerwiec 29, 2014 o 19:41

Witam
nie wiem czemu ale już dwa razy próbowałam się zarejestrować na promocji i nic zwrotnego na adres emaliowy nie otrzymałam 🙁 sprawdzałam w spamach i tez nici ktoś wie jaka może być przyczyna?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 30, 2014 o 11:12

Dzień dobry wszystkim,

Właśnie otrzymałem informację z Comperii, że decyzją banku BGŻOptima przyjmowanie wniosków o otwarcie „Lokaty Bezkarnej” z premią zakończy się dzisiaj (30 czerwca) około godziny 16:00.

Dodałem taką informację także do powyższego artykułu. Teraz to już naprawdę ostatni dzwonek 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ireneusz Fudro Czerwiec 30, 2014 o 12:56

No to ja założę jeszcze jedną lokatę. Tym razem na kogoś innego 🙂

Odpowiedz

evarta Czerwiec 30, 2014 o 13:10

Dzień dobry
Założyłam moją pierwszą w życiu lokatę przez twojego linka Pieniądze zaoszczędzone dzięki Twojej a szczególnie Mojej „pracy” nad optymalizacją kosztów i zwiększaniem dochodów. To tylko albo aż 1000 zł. Dziękuję za inspirację. Udanych wakacyjnych wojaży.
Ewa

Odpowiedz

Adrianka Czerwiec 30, 2014 o 14:12

!!uwaga: promocja z Comperii juz nie dziala 🙁 wlaśnie weszlam na ich stronę i zastałam komunikat:
Informujemy, że promocja Comperia Bonus została zakończona 30.06.2014r. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji promocyjnej, o przyznanych bonusach w wysokości 80zł poinformujemy uczestników spełniających kryteria promocji do dnia 12.08.2014r. na podany przy rejestracji adres e-mail.

Miała być 16, a tu dopiero 14 i juz nie działa .. Nieładnie Comperio.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 30, 2014 o 14:32

Hej Wam wszystkim,

KONIEC! Właśnie otrzymałem informację, że około godziny 14:00 skończyło się przyjmowanie wniosków o otwarcie „Lokaty Bezkarnej” z premią.

Dziękuję Wam za wszystkie wnioski złożone za pośrednictwem mojego bloga 🙂

Pozdrawiam (z trasy)

Odpowiedz

Michał Czerwiec 30, 2014 o 23:49

Jeśli dobrze pamiętam wystarczy, że pójdzie wniosek. Przelew inicjujący może być już po terminie promocji. Zgadza się?

Odpowiedz

Adrianka Czerwiec 30, 2014 o 14:32

z pośpiechu zapomniałam dopisać, że mi się ‚chyba’ jeszcze udało 🙂 dokładnie 5 minut wcześniej zarejestrowałam się w promocji, niestety mojemu mężowi się już nie udało

Odpowiedz

Kinga Czerwiec 30, 2014 o 14:49

Założyłam jedną lokatę, chciałam drugą, ale skończył się czas… trochę nie fair, że zapowiadano czas promocji do dziś do końca dnia, później do 16.00, a zakończyli o 14.00.
Aż się boję co będzie z pieniędzmi z lokaty, czy też dotrzymają słowa, które nam dali i wypłacą moje pieniądze, odsetki i bonus?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 30, 2014 o 20:21

Witam!
Zrobiłam przelew inicjujący 25.06 i nadal nie dostałam maila z numerem klienta. Zaczynam się martwić. Czy ktokolwiek miał podobną sytuację?
pozdrawiam

Odpowiedz

Adrianka Lipiec 1, 2014 o 12:31

Ewa,
ja zakladalam wczoraj i wlasnie dostałam numer klienta, także może sprawdź spam? Jeśli w spamie nie będzie to zadzwoń na infolinię BGŻ Optima

Odpowiedz

Bartek Lipiec 2, 2014 o 12:43

Witam,

Ja mialem podobny problem. Wyslalem pieniadze w piatek i do dzisiaj nic nie dostalem. Okazuje sie ze moj mail na Yahoo nie dopuszcza zadnych maili z BGZ. (nawet to folderu SPAM). Po telefonie to BGZ i weryfikacji dostalem login do konta i zmienilem juz tam ustawienia osobiste na inny mail.

Odpowiedz

Ewa Lipiec 2, 2014 o 10:25

Wreszcie dostałam! Tylko jakoś wyjątkowo długo czekałam… No, ale najważniejsze, że jest 🙂

Odpowiedz

YouFree Lipiec 2, 2014 o 10:47

Nie rozumiem tego całego Haaaloo związanego z oszczędzaniem za pośrednictwem BGŻ Optima. Zastanawiam się czy niektórzy z Państwa potrafią czytać ze zrozumieniem.
Szanowni Państwo, z dniem połowy sierpnia oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowym wyniesie bagatela 2%. Jaki jest więc sens zakładania konta gdzie ktoś kusi nas wyższym oprocentowaniem tylko przez 3 miesiące a później oferuje tak żenujące oprocentowanie. Co to sa w ogole za praktyki? Poszedł bym dalej i dałbym 10% na 3 miesiące a po 3 miesiącach zaoferowałbym swoim klientom 0,5%.
Zastanawiam się czy Pan Michał Szafrański zaoferował ten rachunek widząc w nim coś naprawdę ciekawszego od tego co oferuje konkurencja czy za przeproszeniem kierował się Pan wyłącznie własnym interesem (?)
Do czego zmierzam? Jestem posiadaczem rachunku oszczędnościowego BGŻ Optima. Stan rachunku to 65 tys. zł. Miesięcznie po odliczeniu podatku Belki „zyskuje” 105 zł (nie odliczając inflacji).
Czy to wg Pańskiej bogatej wiedzy jest oferta warta propagowania na Pańskim blogu?
Nie sądzę, dlatego w połowie sierpnia zamykam swój żenujący rachunek BGŻ Optima i nie poleciłbym go swojemu najwiekszemu wrogowi.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Lipiec 2, 2014 o 12:50

Z tego co czytam to Michal nie poleca konta oszczednosciowego BGZ Optima a oferte Lokaty z Comperii+BGZOptima. Na koncu artykulu nawet jest podane jak zamknac takie konto po zakonczeniu lokaty.

Odpowiedz

YouFree Lipiec 2, 2014 o 13:05

Okey, rozumiem, że ten blog jest kierowany do osób, które zadowalają sie jednorazowym bonusem rzędu 80 zl plus 2% na rachunku oszczędnościowym.
W takim razie pomyliłem chyba adresy ponieważ na takie oszczędzanie zwyczajnie szkoda mi czasu i nerwów.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Lipiec 2, 2014 o 14:35

Z tego co widze to jest to 4% (a nie 2%) na lokacie 3-miesiecznej plus 80PLN bonusu. 4% obecnie jest calkiem korzystne jak sie patrzy na inne lokaty. Kazdy oszczedza jak uwaza, Tobie cos takiego moze nie pasowac a komus innemu wrecz przeciwnie:) Pozdrawiam

Odpowiedz

YouFree Lipiec 2, 2014 o 14:41

Dobrze to ująłeś: „na lokacie 3-miesięcznej” a potem masz * i tam jest napisane malutkimi literkami, że od sierpnia oprocentowanie zostanie pomniejszone do 2%
Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Lipiec 2, 2014 o 20:22

Rozumiem, że e-mail od Comperii przyjdzie dopiero po 30 lipca?

Odpowiedz

klin Lipiec 3, 2014 o 09:51

Dyskusja o tym ,ze lokata 3 miesięczna w kwocie 1000 pln będzie oprocentowana na 2% czy 4% jest nieistotna .Istotą jest to co zaproponował i upowszechnił p.Michał jest „BONUS” w kwocie 80 pln i tego się trzymajmy . To , że wielu dało Mu zarobić [ nic nie tracąc ] to bardzo dobrze . Nie bądźmy „psami ogrodnika „.

Odpowiedz

YouFree Lipiec 3, 2014 o 15:15

Drogi użytkowniku „Klin”. Nie wiem czy wiesz ale po 3 miesiącach posiadania lokaty bezkarnej zgarniesz całe 80 zł bonusu oraz 7,5 zł brutto odsetek (3%).
Śmiem twierdzić, że jest może to być inwestycja Twojego życia ;]
A Panu Michałowi chyba nikt nie zazdrości tego że zarobił, a raczej dziwi fakt, że promuje na swoim blogu tak wątpliwe i mało dochodowe inwestycje.

Odpowiedz

klin Lipiec 18, 2014 o 08:05

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem

Odpowiedz

qpkers Lipiec 3, 2014 o 16:55

Hmm… Jak ktoś miał łeb na karku i trochę pokory, dajmy na to założył 4 lokaty na 1 000zł, to może zarobić:
Michałowi: 60zł za 1 lokatę z wdzięczności za info,
Ja: 3*60zł za polecenie (rejestracja w comperialead trwa pół dnia?!), 4*80 bonusu plus odsetki 3%… Oczywiście swój zysk musisz ewentualnie podzielić z współpracownikami (pokora+wdzięczność), ale zawsze to jest coś.
Z 4 000zł w 3 miesiące zarobi 180+320+grosze z odsetek;-) Nic nie robi, nic nie ryzykuje. Dla mnie stopa zwrotu bajeczna.
Oczywiście co innego jak ktoś ma 65 000zł, ale wtedy pytanie powinno być: czego on szuka na lokatach?! Chyba, że chodzi mu o zysk bez ryzyka, ale wtedy niech się nie drze jak stare prześcieradło, że mała stopa zwrotu. Jakbym miał 65 000zł to pewnie bym nawet tutaj nie zaglądał;-)
A 65 000zł nie każdy ma, szczególnie jak ktoś zaczyna oszczędzać a nawet nie za bardzo ma z czego (przykładowo największe oszczędności Kowalskiego to rezygnacja z najtańszej kablówki za 20zł na rzecz TV naziemnej, bo zarabia minimalna krajową, ma 3 dzieci i żadnych umiejętności, bo za małego był leniem i teraz zresztą też, ale po 40. stwierdził, że pora na zmiany:-). I tacy tu mogą się znaleźć!

Odpowiedz

YouFree Lipiec 10, 2014 o 09:03

Ty faktycznie masz łeb na karku. 4 tys. oszczędności na koncie. Szok i niedowierzanie ! Moje gratulacje.
Pozdrawiam
Stare prześcieradło

Odpowiedz

Kamil Lipiec 10, 2014 o 14:45

Michał, założyliśmy z żoną w ostatniej chwili dwie takie lokaty – kasa przelana w weekend, zgodnie z sesjami bankowymi powinna spokojnie dojść na poniedziałek 30ego. Jednak potwierdzenie założenia lokaty przyszło dopiero 1 lipca na maila. Celowe działanie, aby bonusu nie było? Czy może bonus będzie? Jaki termin decyduje?
Pozdrawiam,
Kamil

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 10, 2014 o 15:09

Hej Kamil,

Nie ma problemu. Dla uzyskania bonusu wazny jest dzien zlozenia wniosku o otwarcie lokaty. Taka informacje uzyskalem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kamil Lipiec 10, 2014 o 18:15

Michał,

Dzięki, miejmy więc nadzieję, że i my i Ty bonus otrzymamy 🙂

Pozdrawiam,
Kamil

Odpowiedz

Marek Lipiec 13, 2014 o 20:13

Michał, jak obecnie wygląda sytuacja?
Szukałem bo tata ma lokate w bgz optima i nie ma tam żadnego linku partnerskiego, by dorobił sobie przy okazji.

Twój link również nie działa, tzn promocja zakończona.
Można jeszcze gdzieś zarobić dodatkowo na tej lokacie?

Odpowiedz

okiempawla Lipiec 18, 2014 o 11:42

Panie Michale, postanowiłem przystąpić do programu Comperialead i dodatkowo dorobić parę zł, pozwolę sobie zadać pytanie na jego temat. Czy weryfikacja wniosków standardowo trwa tak długo. Moje wnioski z 26.06 mają ciągle status „Trwa weryfikacja”, mimo że lokaty zostały założone a pieniądze przelane.

Odpowiedz

zenek73 Lipiec 18, 2014 o 12:23

U mnie też weryfikacja trwała – tym bardziej że robiłem przelewy na raty. W sumie prawie tydzień odczekałem. Mniej więcej w tym samym czasie zakładałem lokatę w Ideabanku na 5% i wszystko poszło dużo sprawniej.

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 18, 2014 o 12:51

Hej Okiempawla,

Tak – to standard. Trwa to czasami i dwa miesiące.

Pozdrawiam

Odpowiedz

K.O.C. Lipiec 24, 2014 o 11:42

Witam, dostał już ktoś maila z Comperii z linkiem w którym mam podać dodatkowe dane? czy ja coś tutaj źle zrozumiałem? W ramach wstępnych formalności na stronie Comperii było trochę wypełniania ale regulamin mówił o przesłanym na e-mail liście z linkiem do strony gdzie należy podać stosowne informacje aby otrzymać te dodatkowe 80PLN bonusu…

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 24, 2014 o 12:25

Hej,

Ten mail ma być wysyłany ok. 12 sierpnia. Gdy już będę miał pewność, że został wysłany, to dam Wam znać przez newsletter 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

K.O.C. Lipiec 27, 2014 o 21:27

@Michał Szafrański:
super, dziękuję:) samo info wystarczy – chociaż jest to jeden dodatkowy atut dla tych co subskrybują:)

pozdrawiam!

Odpowiedz

Artur Lipiec 28, 2014 o 14:53

Ja się przed chwilą logowałem na Comperię na link służący do AKTYWACJI KONTA. Poprosiło o imię nazwisko, adres, nr konta oszczędnościowego, założonego w BGŻ OPTIMA i dostałem potwierdzenie, że pod koniec sierpnia (była data 20 któryś..) dostanę przelew środków.

Odpowiedz

tom34 Lipiec 31, 2014 o 08:56

ja podobnie jak Artur. po wpisaniu danych pojawia sie info:

„Dziękujemy za uzupełnienie danych, Twój bonus zostanie przelany
do dnia 26.08.2014 zgodnie z regulaminem promocji.”

Odpowiedz

lukatti Lipiec 31, 2014 o 17:07

a dostałeś wcześniej maila z comperii? czy wyprzedziłeś ruch ze strony comperii?

Odpowiedz

tom34 Sierpień 1, 2014 o 08:24

@lukatti: nie dostalem maila z comperii. po zalogowaniu tu
https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/
widoczny byl tekst informujacy, ze jak wpiszesz dane to dostaniesz bonusa. tak w skrocie 🙂

Odpowiedz

Iwona Sierpień 1, 2014 o 10:05

Witam,
po zalogowaniu się tu https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ przekierowuje mnie na stronę kreatora zakładania lokaty, mimo, że teoretycznie promocja nie jest już aktywna. Ma dwie lokaty i jak loguję się drugim loginem, to też dostaję informację, że otrzymam bonus. Czy ktoś miał podobną sytuację?
pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Sierpień 1, 2014 o 14:25

też tak zrobiłem, przez chwilę zastanawiałem się czy nie „zepsułem” promocji;)

Odpowiedz

lepus Lipiec 31, 2014 o 19:59

To jutro już będzie można zlikwidować lokatę pomimo tego że jeszcze nie dostałem maila od comperii? A bonus i tak będzie przyznany

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 1, 2014 o 00:28

Hej Lepus,

Teoretycznie tak. Ja jednak radziłbym poczekać na e-mail z potwierdzeniem przyznania bonusu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Sierpień 6, 2014 o 09:10

Ja również po zalogowaniu https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ wpisałem swoje dane z rachunkiem BGŻ i otrzymałem informację:

Dziękujemy za uzupełnienie danych, Twój bonus zostanie przelany
do dnia 26.08.2014 zgodnie z regulaminem promocji.

A jeszcze jedno pytanie, może ktoś mi pomoże, bo nie do końca wiem 😉 Założyłem lokatę bodajże 30 czerwca. Po otrzymaniu bonusu mogę śmiało przelać całość środków na swoje konto i wówczas zamknąć konto BGŻ optima ? Czy muszę poczekać te 3 miesiące ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 6, 2014 o 10:48

Hej Łukasz,

Po tym, jak otrzymasz bonus, możesz zamykać lokatę, o ile nie zależy Ci na utrzymaniu jej do końca. Teoretycznie, to już możesz zlikwidować lokatę, ale jak dla pewności poczekałbym do otrzymania bonusa.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Rob Sierpień 6, 2014 o 20:27

Hej Michał

A ja „dla pewności” bym nie czekał. Jest regulamin promocji, na który przecież można się powołać: §3, ust.1c mówi wyraźnie, że: ” Saldo na rachunku Konta Indywidualnego i/lub Lokaty Bezkarnej powinno być utrzymane w wysokości minimum 1000 zł(słownie: jeden tysiąc złotych) do dnia 30 lipca 2014 r.”

http://www.comperiabonus.pl/promocja/regulamin/

Natomiast co do uzupełnienia danych to rzeczywiście trudno powiedzieć co autorzy regulaminu mieli na myśli; ja swoje dane już im podałem po zalogowaniu na https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/. Nie wiem co im to da, że podam im drugi raz.

Odpowiedz

Gosia Sierpień 7, 2014 o 13:50

czy ktoś składał już wniosek o zamknięcie konta? jak to się robi?

Odpowiedz

Tajga Sierpień 7, 2014 o 15:11

Cytuje Michała: „AKTUALIZACJA: sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:
Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia :)”

Odpowiedz

Tajga Sierpień 7, 2014 o 15:15

a ja nie mogę niczego uzupełnić gdy wchodzę na https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ !!!!

jedyne co można z tej strony zrobić to złożyć wniosek o lokatę co większego sensu nie ma jako że już nie działa na zasadach, które nas kręciły….

próbowaliście uzupełnić swoje dane dzisiaj?
a może można to zrobić jeszcze gdzie indziej?

Chciałam dopełnić formalności i zabrać pieniądze, żeby zarabiały gdzie indziej, ale w tym wypadku chyba nie zaryzykuję…. ;o((((

Odpowiedz

Anett Sierpień 7, 2014 o 16:22

Witam,

Dostaliscie maila o uzupełnienie danych ? Regularnie sprawdzam i nic od nich nie dostaje. Nie chcialabym stracic promocji..

Odpowiedz

MG42 Sierpień 7, 2014 o 19:04

Czekałem do dziś i nich nie przyszło. Gdy jednak zalogowałem się na stronie https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ to była tam prośba o uzupełnienie danych i podanie nr rachunku, na który przeleją nagrodę. Wpisałem zatem swoje dane z numerem rachunku BGŻ i otrzymałem informację:

Dziękujemy za uzupełnienie danych, Twój bonus zostanie przelany
do dnia 26.08.2014 zgodnie z regulaminem promocji.

I tyle…

Odpowiedz

Marcin Sierpień 7, 2014 o 22:13

Czołem Wszystkim.
Uzupełniłem dane, ale mam 4 lokaty, a po ponownym wejściu na tę stronę już nie mam możliwości uzupełnienia danych tylko komunikat znany wszystki komunikat:

Dziękujemy za uzupełnienie danych, Twój bonus zostanie przelany
do dnia 26.08.2014 zgodnie z regulaminem promocji.

W jaki sposób uzupełnić dane z pozostałych lokat ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 7, 2014 o 22:19

Hej Marcin,

Proponuję kontakt z Comperia i zadanie im tego pytania.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Sierpień 7, 2014 o 23:18

Już wszystko gra. Między poszczególnymi lokatami widocznie trzeba troszkę poczekać – u mnie po godzince już jest możliwość dalszego działania.

Dzięki Michale za szybką reakcję w przeciwieństwie do propozycji mailowej 😉

Pozdrawiam gorąco Wszystkich 🙂

Odpowiedz

Kasia Sierpień 8, 2014 o 08:21

A ty, Michał, uzupełniłeś swoje dane bez wysyłania przez nich linku? Wolałabym aby później nie mówili, że rejestracja nie odbyła się z wytycznymi w regulaminie i powinnam czekać na maila.

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 8, 2014 o 09:58

Hej Kasiu,

Nie – ja nie uzupełniłem jeszcze danych. Czekam na maila. Poinformuję Was na blogu, gdy już go otrzymam i przypomnę o konieczności uzupełnienia danych.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maria Sierpień 8, 2014 o 11:07

Witam,
Czy ktoś już dostał email aktywujący, aby otrzymać bonus gwarantowany? jest sierpnia, a mieli wyłsać do 12..niby jest jeszcze trochę czasu,ale zaczynam panikować, że coś mi przepadło:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 8, 2014 o 11:09

Hej Maria,

Cierpliwości 🙂 Z tego co wiem e-maile jeszcze nie wyszły. Wracamy do tematu w poniedziałek 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karol Sierpień 8, 2014 o 20:39

No to czekamy 🙂 też już się bałem że przegapiłem, ale widzę że niepotrzebnie się martwię 🙂

Odpowiedz

wojtek Sierpień 9, 2014 o 13:50

hey, do osób, które same uzupełniły dane pod linkiem comperii bonus.. jaki login tam wpisaliscie 😉 ?

Odpowiedz

Piotrek Sierpień 10, 2014 o 22:18

Dane do logowania podane z w mailu otrzymany z Comerii przy zakładaniu konta w celu skorzystania z promocji:

U mnie mail jest zatytułowany „Rejestracja w promocji Comperia Bonus – Zyskaj podwójnie!”

Odpowiedz

Luka Wakacyjny Sierpień 9, 2014 o 14:21

Hej,

Czy dostaliście już może maila z prośbą o potwierdzenie danych z Comperii?

Dziekuję za info,
Lukasz

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 9, 2014 o 16:22

Hej Luka,

Nie rozsyłali jeszcze. Podobno zaraz po weekendzie ma być rozesłana informacja.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotrek Sierpień 10, 2014 o 22:23

Nie czekając na maila przypominającego, potwierdziłem dane pod linkiem:
https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/

Dane do logowania: adres e-mail
Hasło podane jest w mailu otrzymanym z Comperii przy rejestracji.

Po potwierdzeniu danych pojawia się informacja, że 80 złotych zostanie przekazane na konto do 26 sierpnia.

Odpowiedz

pawel Sierpień 11, 2014 o 14:45

Czy coś sie zmieniło w kwestii maila z Comperii? Chyba wszyscy musimy stracić nasze 80 pln by mogli Michałowi wypłacić wynagrodzenie. Przynajmniej jedna osoba zarobi…..

jak zwykle promocje w Polsce to jedna wielka szopka zrobią wszystko byś nie dostał tego co Ci obiecali. Maile pewnie przyjdą 5 minut przed godziną 0.00 a potem okaze się, że wlasnie o tej porze będą przeprowadzali prace konserwacyjne na serwerze…..

Odpowiedz

Mickey. Sierpień 11, 2014 o 20:04

Odszczekasz to już, czy chcesz jeszcze poczekać na zrobienie przelewów? 😉

Odpowiedz

Dawid Sierpień 10, 2014 o 10:05

Ciekawy zabieg to wysyłanie na ostatnią chwilę, pewnie liczą że część osób nie zdąży uzupełnić danych. ehh

Odpowiedz

Łukasz Sierpień 11, 2014 o 09:56

Jeśli chodzi o samodzielne uzupełnianie danych (bez maila), przesyłam odpowiedź bezpośrednio z comperii:

Witam,

Zmiany, których dokonał Pan teraz w panelu nie mają wpływu na przyznanie premii. W sierpniu będzie wysłana informacja z prośbą o uzupełnienie danych i na tej podstawie będzie wypłacony bonus.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Norbert Sierpień 11, 2014 o 21:00

Jak to nie ma wpływu, skoro obecnie nie da się już pod tym nadesłanym przez nich linkiem nic zmienić, ani edytować (wbrew temu, co piszą w treści e-maila z linkiem).
Czy ktoś dysponuje adresem e-mail do jakiejś kompetentnej osoby z Comperii, która wyjaśni, czy wcześniejsze uzupełnienie danych umożliwia otrzymanie bonusu? A jeżeli nie, to w jaki sposób można je obecnie „uzupełnić”/przesłać/dodać…?

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 11, 2014 o 21:05

Hej Norbert,

Według informacji z Comperia wcześniejsze uzupełnienie danych nie ma znaczenia – o ile podałeś tylko dobry numer konta.

Wszelkie wątpliwości można wyjaśniać pod adresem [email protected]

Pozdrawiam

Odpowiedz

Gosia Sierpień 11, 2014 o 15:13

a ja właśnie dostałam maila z Comperii (sprawdźcie SPAM) i jak klikam w link w mailu od nich to pojawia się strona z komunikatem „błąd logowania”….

Odpowiedz

Ewelina Sierpień 11, 2014 o 15:33

Również dostałam maila… Również otwierając link występuje „błąd wczytywania strony”…

Odpowiedz

Lucash Sierpień 11, 2014 o 15:42

Trzeba wpisać w przeglądarce poniższy adres i będzie ok.
https://www.comperiabonus.pl/promocja/logowanie

Odpowiedz

Marcin Sierpień 11, 2014 o 15:46

tez dostałem jednak strona comperii jest niedostępna

Odpowiedz

Ewelina Sierpień 11, 2014 o 15:48

Wysyłają linka z błędnym adresem www. Brakuje „e” w wyrazie „compEria” w linku przekierowującym…

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 11, 2014 o 15:54

Potwierdzam. Dałem im już znać, że jest literówka w adresie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Artur Sierpień 11, 2014 o 16:29

ja sie zalogowałem i mam czekać do 28 sierpnia…. czyli na razie ok 🙂

Odpowiedz

Piotr Sierpień 11, 2014 o 16:38

Hmm… Drobny problem, a właściwie pytanko.
Na jednym urządzeniu nie można zalogować się na więcej niż jedno konto ??

Odpowiedz

Marcin Sierpień 11, 2014 o 18:13

Hej.
Zanim dostałem maila wpisałem dane (adres i nr. konta BGZ) na:
https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/
po czym dostałem informacje że bonus zostanie przyznany do 26.08

Dzisiaj dostałem maila ze spełniam warunki bonusu i po zalogowaniu na:
https://www.comperiabonus.pl/promocja/logowanie
dostaje odrazu informacje że bonus zostanie przyznany do 26.08 (nic nie mogę wpisać, ani edytować).

Wygląda na to że obie strony to to samo i chyba pierwsza aktualizacja danych jest wystarczająca (ta ktora zrobiłem przed otrzymaniem maila). Pewnie spora część ludzi zrobiła podobnie. Mam nadzieje ze nie będzie z tego powodu żadnego problemu ? (zmartwił mnie mail Łukasza):

„Jeśli chodzi o samodzielne uzupełnianie danych (bez maila), przesyłam odpowiedź bezpośrednio z comperii:

Witam,

Zmiany, których dokonał Pan teraz w panelu nie mają wpływu na przyznanie premii. W sierpniu będzie wysłana informacja z prośbą o uzupełnienie danych i na tej podstawie będzie wypłacony bonus.

Pozdrawiam”

Odpowiedz

Iwona Sierpień 11, 2014 o 19:38

Witam,
ja mam ten sam problem. Nic nie mogę edytować, ani uzupełnić i dostaję dokładnie te same komunikaty. Jak loguję się z innego konta nadal przekierowuje mnie na stronę do założenia lokaty.
pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Sierpień 11, 2014 o 18:20

@UP
Porównałem źródła html i oba linki prowadzą do identycznych stron tzn:

https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/
https://www.comperiabonus.pl/promocja/logowanie

Więc chyba jest ok 😉

Odpowiedz

Piter Sierpień 11, 2014 o 18:52

Witam
Comperia przysłała poprawiony link i właśnie mi się udało uzupełnić wymagane dane. Po zatwierdzeniu ukazała się informacja, że do 26.08 bonus będzie na wskazanym koncie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Pablo Sierpień 11, 2014 o 20:29

Ja dzisiaj miałem lekkie perypetie ze stronką comperii. Otóż przy próbie logowania wyskakiwało mi info żebym podał adres e-mail. Za każdym razem go podawałem. Problem był identyczny na chromie i firefoxie. Ostatecznie udało mi się zalogować bez przeszkód na explorerze którego nie używałem od kilku lat 😛

Odpowiedz

stefan Sierpień 11, 2014 o 21:08

Witam. Problem tkwi w nieprawidłowych mailach jakie wysłała comperia. Ja dostałem maila http://www.compriabonus.pl/promocja/logowanie jak widać jest literówka w linku i ten link nie działa. Żadnej poprawki nie dostałem ale wiem, że niektórym osobom którym wcześniej comperia też powysyłała błędne linki w parę godzin później posłała dobre linki. Czyli czekam do jutra może i mi poślą dobry link bo jak nie to będę zły 🙂

Odpowiedz

Mickey. Sierpień 11, 2014 o 22:27

???
A sam nie możesz wstawić tej brakującej literki? Myślisz, że uznają to za złamanie regulaminu promocji? 😀
Ja też dostałem błędny link, a w ciągu godziny już poprawny i wszystko już wypełniłem.

Odpowiedz

Mickey. Sierpień 11, 2014 o 21:35

ACHTUNG!
Potwierdzam to, co napisał powyżej Pablo. Mi też nie widział podanego maila, ale nie mam już dawno IE. Spróbowałem natomiast przez /panel, jako że kilka dni temu logowanie się udało. Teraz też, chociaż dopiero za 2. razem. Poza tym w drobnym druczku w Comperii macie napisane, że dane trzeba podać na stronie …/panel.
Oni sami tego chyba do końca nie ogarnęli. 😀

Odpowiedz

Marcin Sierpień 11, 2014 o 22:22
ania notuje Sierpień 11, 2014 o 23:16

Do mnie też dotarł mail;) W pierwszym faktycznie błąd w adresie, ale zaraz otrzymałam drugi z poprawnymi danymi 😉 Po wpisaniu pojawiła się informacje, że kwota wpłynie do 26 sierpnia, więc jak na razie wszystko jak najbardziej ok 🙂

Odpowiedz

Piotr Sierpień 12, 2014 o 00:43

Wszystko będzie okej 🙂 Nie ma co niepotrzebnie robić zamieszania.
Podałeś/aś poprawne dane to na pewno bonus będzie przyznany 😀

PS Michał możesz wypłacać z Comperii 😀 ( Gratulacje – to ty Nas inspirujesz i zachęcasz do działań)

Odpowiedz

Łukasz Sierpień 12, 2014 o 10:53

a ja mam problem z nr konta gdyż, jak wpisuje cały nr to mi wyświetla komunikat iż konto jest nie poprawne. Przed wpisywaniem jest wyświetlony wzór że konto ma mieć taki format XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX, co jest za krótkie o 6 znaków wg mnie.

Ktoś miał taki problem?

Odpowiedz

Marcin Sierpień 12, 2014 o 11:42

cześć

co zrobić jak nie dostałem emila do dziś lub przez pomyłkę go wykasowałem ?

Odpowiedz

Marcin Sierpień 12, 2014 o 11:43

co zrobić jak nie dostałem emila do dziś lub przez pomyłkę go wykasowałem ?

Odpowiedz

Ewa Sierpień 12, 2014 o 11:57

A tam gdzie trzeba podać konto XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX mam podać to konto , na które chce mieć przelaną premię czy nr rachunku w comperii (i którego, tego gdzie była lokata czy konta, które założyli dodatkowo). Przepraszam, ale się pogubiłam

Odpowiedz

Ewa Sierpień 12, 2014 o 12:28

ok, nr konta BGŻ Optima

Odpowiedz

Marcin Sierpień 12, 2014 o 15:11

noi d*** nikt nie pomoże co robić jak nie ma się emila (może wykasowałem) 🙁

Odpowiedz

Iwona Sierpień 12, 2014 o 15:50

Marcin, napisz na [email protected]. Do mnie mail nie przyszedł (na jedną lokatę przyszedł, na drugą nie) i jestem w trakcie wyjaśniania sprawy, bo nie mogą mnie zidentyfikować 🙁

Odpowiedz

COMPERIA Sierpień 12, 2014 o 16:05

@Marcin
W takim wypadku należy zalogować się poniżej:
https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/

Istnieje możliwość, że wiadomość została przypadkowo przeniesiona do folderu „Spam” lub „Usunięte”. Po zalogowaniu się na konto, polecamy sprawdzić te foldery.

Odpowiedz

Janek Sierpień 17, 2014 o 17:04

W moim przypadku wiadomość utknęła w spamie. 🙁

Odpowiedz

Grzesiek Sierpień 19, 2014 o 11:43

A ja znalazłem dziś wiadomość wysłaną w dniu wczorajszym po południu, że mam uzupełnić dane w dniu wczorajszym, bo to ostatni dzień… przykre, a już zacząłem wierzyć w polskie instytucje finansowe…

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 19, 2014 o 12:06

Hej Grzesiek,

Nie „przykre” tylko uzupelniaj albo pisz na [email protected] 🙂

Swoja droga ja tez o tym kilkakrotnie przypominalem. Zachecam do zapisania sie na newsletter 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzesiek Sierpień 19, 2014 o 23:48

Chyba faktycznie sięgnę po newsletter, bo za dużo chaosu ostatnio, ale pamiętałem o 5 dniach karencji (z Twojego opisu poniżej), więc był luzik, a info o 18.08 comperiańczycy gdzieś przede mną ukryli : )
(…)Przypominam również o konieczności uzupełnienia danych na stronie https://comperiabonus.pl/uzupelnij-dane https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/ w ciągu 5 dni po otrzymaniu e-maila od Comperii z potwierdzeniem przyznania premii! Mail taki powinien przyjść pomiędzy 30 lipca a 12 sierpnia(…)

Niech tam, na weekendowe piwko wyłożę ze skarpety 😉

Pzdr

Odpowiedz

Pani A Sierpień 18, 2014 o 18:25

Droga comperio, co mam zrobić z poniższym faktem:

nie otrzymałam (na 100%) maila od Was.
Nie mogę się zalogować na stronie https://www.comperiabonus.pl/promocja/logowanie/ (przypominanie hasła nie pomogło – nie dostałam maila z przypomnieniem).
Rozumiem że jutro do 00:00 można wypełniać kwestionariusz?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 18, 2014 o 19:19

Hej,

A napisalas email z opisem sytuacji na [email protected]. Zrob to to bedzie podstawa do reklamacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

tom34 Sierpień 25, 2014 o 19:42

dzis wplynelo 80zl tytulem „Bonus za udział w promocji” 🙂
dzieki Michał!

Odpowiedz

okiempawla Sierpień 25, 2014 o 21:36

Potwierdzam, dwie lokaty założone, na obu już przyszedł bonus.

Odpowiedz

Maciek Sierpień 26, 2014 o 08:59

Bonus dotarł 26.08.2014

Odpowiedz

okiempawla Sierpień 26, 2014 o 11:53

No to teraz pora zamykać konto. Sorry za może głupie pytanie: rozumiem że konto wraz z lokatą „na wypowiedzeniu” działa normalnie? Konto z lokatą zakładałem 27.06, wniosek chcę napisać np. 1 września, spokojnie lokata dotrzyma do tych 3 miesięcy i będę miał czas na przelanie pieniędzy z konta.

Odpowiedz

Agnieszka Sierpień 27, 2014 o 07:57

No więc właśnie. Niech Ktoś napisze, jak po zalogowaniu wysłać wypowiedzenie umowy. Z tego co pamiętam, można to zrobić tylko przez internet.

Odpowiedz

Mickey. Sierpień 31, 2014 o 18:01

Już ktoś to opisał w komentarzu tu, albo w następnym temacie o tej lokacie. 🙂

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 1, 2014 o 10:41

dzięki, chyba przeoczyłam:)

Odpowiedz

rogerten Wrzesień 5, 2014 o 18:50

Co do zamknięcia konta to próbowałem wypowiedzieć wczoraj poprzez formularz po zalogowaniu, ale dziś dostałem w odp. z BGŻ takiego maila:

Szanowny Panie,

Dziękujemy za przesłaną wiadomość. W odpowiedzi uprzejmie informuję,
iż Wypowiedzenie Umowy Ramowej należy przesłać poprzez pocztę
szyfrowaną BGŻOptima.

Odpowiedz

Aneta Wrzesień 8, 2014 o 13:54

rogerten wchodzisz na swoje konto BgżOptima a następnie naciskasz na lewym panelu Osobiste. W następniej kolejności naciskasz Poczta BgżOptima i po kliknięciu na Nowa prosisz o zamkniecie konta.

pozdrawiam
Aneta

Odpowiedz

Maciek Poznań Wrzesień 11, 2014 o 13:19

Hej,

czy ktoś ma podobny problem jak ja – termin wypłaty premii chyba już dawno minął, a ja nic nie dostałem, mimo że 7 sierpnia dostałem maila potwierdzającego przyznanie premii.

Numer konta do przelewu w systemie transakcyjnym podałem kiedy było trzeba, inne dane też mam uzupełnione.

pozdrawiam
Maciek

Odpowiedz

Justyna Wrzesień 28, 2014 o 19:49

mimo, że wszystko zrobiłam wg instrukcji i w terminie, też nie dostałam żadnego bonusu….

Odpowiedz

Radek Wrzesień 11, 2014 o 13:57

Lekki offtop, ale wielu pewnie zainteresuje.
Idea Bank lokata Happy (dla nowych klientów) 5% + 50 zł bonusu od 1000 zł na 3 miesiące.
https://lokata.zpremia.pl/konkurs/

Odpowiedz

Aleksandra Wrzesień 17, 2014 o 13:45

Hej, weszłam w artykuł raz jeszcze, po instrukcje likwidowania konta. Dzięki, że to sprawdziłeś i napisałeś!
Ale nasuwa mi się w związku z tym pytanie: Moje oszczędności krążą pomiędzy krótkoterminowymi lokatami „dla nowych klientów”, po kapitalizacji przerzucam je na inną lokatę. No i teraz pytanie: czy jak zamknę konto w banku to będę mogła ponownie skorzystać z lokaty dla nowych klientów? (Likwidowanie kont, w przeciwieństwie do zakładania, w większości banków jest dość upierdliwe: trzeba iść do banku, czekać w kolejce itd.)

Odpowiedz

Radek Wrzesień 17, 2014 o 16:31

No niestety nie jest tak łatwo. Trzeba albo odczekać jakiś okres (np. rok) od korzystania z produktu finansowego danego banku, albo nigdy wczesniej nie być klientem banku.

Odpowiedz

Robert Październik 8, 2014 o 08:42

No i tak to jest z tymi „bonusami”. Część osób otrzymało swoje 80 zł, lecz niektórzy nie. Widzę w komentarzach że jest kilka takich wpisów i ja też należę do tych osób. Comperia najwyraźniej postawiła na próby uniknięcia części wpłat i czeka aż chętni sami się upomną. Bardzo to nie w porządku. Wysłałem e-mail z zapytaniem … ciekawe czy się odezwą.
Nie polecam!

Odpowiedz

Artur Październik 9, 2014 o 08:25

A ja wziąłem udział w promocji, którą zresztą znalazłem na stronei Michała, wszystko robiłem na czas, dostawałem właściwe maile z potwierdzeniem, 80 PLN mam doliczone.

Osobiście … nie widzę żadnego haczyka itd…. obawiam się – niestety – że część niezadowolonych osób nie jest świadoma, że nie dopełniły wszystkich wymaganych formalności, a teraz mają pretensje…

Polecam!!

Odpowiedz

Robert Październik 9, 2014 o 09:13

Proszę nie oceniać tak łatwo świadomości innych. Niczego takiego szczególnego Pan nie dokonał, czym można by się tak chełpić. Dopełnił Pan formalności i otrzymał należny bonus, w odróżnieniu ode mnie, gdzie również otrzymałem wszystkie e-maile, dopełniłem rejestracji i oczekiwałem na przelew który nie nadszedł.
Podobnie być może ma więcej osób które czują się pokrzywdzone.
Nawiasem mówiąc, kontakt z Comperią jest bardzo utrudniony i na razie nie doczekałem sią żadnej odpowiedzi.

Odpowiedz

Artur Październik 9, 2014 o 09:23

Fakt – przepraszam… po prostu odnoszę czasem takie wrażenie, że jest opcja „dorobienia” tych kilkudziesięciu złotych… wielu założyło lokaty, a jak coś nie poszło to GORZKIE ŻALE PRZYBYWAJCIE….
Wielu też twierdzi, że jak coś nie doszło TO JUŻ ZŁY SYSTEM BANKOWY, NACIĄGANIE, i wszystko na NIE!

Życzę by bonus jednak doszedł, a jak życie pokazuje czy to z kablówką, czy z dostawca netu, czy z siecią komórkową czy w końcu z Bankiem trzeba u nas (niestety jeszcze) walczyć …..

PS – ostatnio w mBanku udało mi się uzyskać zwrot 70PLN opłaty za kartę kredytową… gdybym nie walczył – sami by nie oddali…

PS 2 – kto się poczuł urażony, poza p. Robertem – przepraszam.

Odpowiedz

Robert Październik 9, 2014 o 10:43

Dziękuję

Odpowiedz

Sabina Październik 11, 2014 o 07:08

Bardzo Was proszę niech mi ktoś napisze jak mam „zabrać” pieniądze z BGŻOptima?
Gdy w panelu po lewej stronie naciskam Przelewy to mam tylko możliwość zrobienia przelewu pomiędzy moimi rachunkami. W polu „przelew na rachunek” nie mam możliwości wpisania jakiegoś innego konta.
No chyba, że te pieniądze przeleją się automatycznie po zakończeniu okresu wypowiedzenia? Ale nie pamiętam czy zapisując się do tego programu podawałam jakieś „obce” konto.

Odpowiedz

Stasiek Listopad 25, 2014 o 17:51

Proponuję wszystkim zainteresowanym BGŻ Optima, by najpierw dokładnie przeczytali
§ 15. umowy ramowej, gdzie znajdą „Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji”. Mam/miałem konta w kilku bankach, ale żadna umowa nie zawierała takiej klauzuli.

Odpowiedz

Karolina Kwiecień 20, 2015 o 12:47

Cześć Michał,
muszę niestety powrócić do treści Twojego artykułu, mimo iż sporo czasu już upłynęło. Pisałeś, że „AKTUALIZACJA: sposób zamknięcia konta jest znacznie prostszy niż wynikałoby to z regulaminu (potwierdzone z BGŻOptima). Aby zamknąć konto (po zakończeniu lokaty) należy:◾Zalogować się do systemu transakcyjnego banku.
◾Poprzez system wewnętrznej komunikacji z bankiem wysłać prośbę o zamknięcie rachunku z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
◾Po miesiącu nasz rachunek zostanie zlikwidowany. Cała filozofia” – co też uczyniłam, a
tymczasem dzisiaj otrzymuję na @ wiadomość od BGZ Optima:
„Szanowna Pani
Nie chcielibyśmy aby rezygnowała Pani z rachunku, jednak jeśli będzie musiała Pani to zrobić należy dyspozycję zamknięcia rachunku wysłać nam szyfrowaną pocztą elektroniczną (dostępną po zalogowaniu na Konto BGŻOptima w zakładce „osobiste” – „poczta BGŻOptima”). Proszę napisać, iż wypowiada Pani umowę ramową konta.”

O CO TU CHODZI?Czy w takim razie dobrze wnioskuję, że mimo, iż w dniu 24/09/2014 wysłałam za pomocą systemu wewn. komunikacji prośbę o zamknięcie wszystkich rachunków z zachowaniem okresu wypowiedzenia, mój rachunek NIE ZOSTAŁ zamknięty?

Odpowiedz

lulami Maj 6, 2015 o 10:24

Witam. Konto założyłam w kwietniu. Mam pytanie odnośnie lokaty. Dopiero dziś ściągnełam i zainstalowałam aplikację mobilną. Czy aby mieć promocyjne oprocentowanie na lokacie należało ją założyć do 30 kwietnia?

Odpowiedz

Daria Lipiec 5, 2016 o 08:53

Michale,
podtrzymujesz po 2 latach od publikacji tego artykułu atrakcyjność tej lokaty (3% w skali roku na 3 miesiące)? Mój bank jest mi w stanie zaoferować tylko lokatę na 1,55% w skali roku, nie satysfakcjonuje mnie ten procent, chciałabym, żeby niemałe oszczędności pracowały, ale jednocześnie mam obawy przed przerzucaniem pieniędzy z banku do banku. Bezpodstawnie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 5, 2016 o 10:01

Hej Daria,

Artykuł na pewno się już zdezaktualizował, ale akurat 3% dla nowych klientów BGŻ Optima to bardzo dobre warunki jak na obecną sytuację. Generalnie BGŻ Optima trzyma się w czołówce banków depozytowych.

I zdecydowanie nie powinnaś mieć obaw w przerzucaniu pieniędzy między bankami. Warto to robić, aby dać pieniądzom zarabiać więcej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysiek Sierpień 27, 2016 o 20:45

Czy jeśli zerwę lokatę bezkarną 31 sierpnia, to odsetki z lokaty pojawią się tego samego dnia ?

Odpowiedz

Justyna Luty 27, 2018 o 23:56

Czy ten wpis jest aktualny?

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: