Informacje o nowych artykułach i sposobach oszczędzania pieniędzy prosto na Twój e-mail

    

Revolut – karta wielowalutowa na prawie wszystkie zagraniczne i krajowe potrzeby

przez Michał Szafrański dodano 20 czerwca 2018 · 248 komentarzy

Karta walutowa Revolut

Co myślisz o Revolut? – to pytanie nasila się przed wakacjami. Pora na moją odpowiedź po miesiącach używania karty i obserwowania rozwoju tej usługi.

Co jest największym problemem przy płatnościach kartami za granicą? Koszty takich operacji, a w szczególności koszty przewalutowania oraz dodatkowych opłat związanych np. z wyciąganiem gotówki w bankomacie. Częściowym rozwiązaniem tego problemu jest posługiwanie się kartami walutowymi banków, ale i w tym przypadku potrafią się zdarzyć kwiatki: dwukrotne przewalutowanie

Przez długi czas korzystałem z kart debetowych w EUR, GBP i USD wydawanych przez kantor internetowy Alior Banku (kantor a nie bank!). Problem w tym, że mają one swoje felery, np. nie wszędzie da się nimi zapłacić (notorycznie nie udawało mi się to na francuskich autostradach) i przy każdej próbie płatności karta wyświetla irytujący komunikat „last PIN try” sugerujący, że tylko raz możemy wprowadzić PIN. Przy płatności inną walutą niż EUR, GBP i USD trzeba dokładnie wiedzieć, której karty użyć, aby uniknąć podwójnego przewalutowania. Jednak żadna inna karta walutowa polskiego banku mnie do siebie nie przekonała. Wszędzie naliczane są jakieś opłaty – za posiadanie karty lub prowadzenie związanego z nią rachunku walutowego.

Prawdziwą dobrą alternatywą okazała się dopiero karta Revolut – wydawana przez brytyjską spółkę fintech, która nie jest bankiem. Niestety nieprędko dane mi było się o tym przekonać. Nie lubię powierzać swoich pieniędzy „spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością” prowadzonym daleko poza Polską. Do tego zniechęcił mnie także proces weryfikacji mojej tożsamości wymagający wysyłania zdjęć moich dokumentów do anonimowego dla mnie startupu.

Przełamałem się we wrześniu 2017 r. Zarejestrowałem się i po 9 miesiącach korzystania z karty Revolut jestem z niej na tyle zadowolony, że stała się podstawowym środkiem płatności w podróżach zagranicznych, a dzięki łatwości obsługi, bezpieczeństwu i przejrzystości wyciągów – coraz bliższy jestem idei wykorzystywania jej jako podstawowej karty także w kraju. Dla jasności: z kart kantoru walutowego Aliora nadal korzystam, ale dziś stanowią one backup dla karty Revolut.

Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam do lektury. I zapraszam również na spotkanie autorskie w Łodzi – 29 czerwca o 18:00 w Empik Manufaktura. 🙂

TL;DR – skrót dla nielubiących czytać

Rzadko o czymś piszę, że jest najlepsze, ale serio – nie znajdziecie teraz lepszej karty wielowalutowej niż Revolut. Do tego bezpłatnej, wygodnej w obsłudze i nowatorskiej pod wieloma względami. Usługa Revolut to także świetne rozwiązanie do przelewów międzynarodowych. Rozwiązuje ona szereg problemów, z którymi od lat nie mogą lub nie chcą poradzić sobie banki. W zasadzie bez opłat możecie dokonywać wymiany walut i przesyłania ich na konta bankowe w różnych krajach.

Jedyny minus = karty Revolut wydaje brytyjska firma (odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) a nie bank. Nikt nie każe tam jednak trzymać oszczędności życia. Wystarczy mieć tam tyle, ile planujemy wydać w najbliższych dniach. Zasilanie kont w Revolut jest bajecznie proste i natychmiastowe – o ile zrobimy to przy użyciu karty, którą mamy w innym banku. Do tego może być automatyczne, gdy saldo spada poniżej określonego poziomu.

Jeśli chcesz mieć wygodną bezpłatną kartę do płacenia w Polsce i za granicą, to kliknij w poniższy przycisk, a następnie wpisz na stronie numer swojego telefonu komórkowego. Po rejestracji dostaniesz pierwszą kartę bez ponoszenia kosztów jej wysyłki. 🙂 Dla jasności: darmowa wysyłka dotyczy tylko NOWYCH użytkowników aplikacji Revolut.

ZAREJESTRUJ SIĘ W REVOLUT →

Dla jasności: to tzw. link afiliacyjny, czyli jeśli zarejestrujesz się w usłudze Revolut z mojego polecenia, to otrzymam drobną prowizję za przyprowadzenie im kolejnego klienta. Na tyle drobną, że wręcz pomijalną z mojej perspektywy (to startup a nie bank).

Co to ten Revolut?

Revolut to brytyjska spółka fintech, która powstała w 2015 r. Jedna z wielu obiecujących zmienić świat usług finansowych i jednocześnie jedna z nielicznych, której naprawdę się to udaje.

Jej podstawowym produktem są karty wielowalutowe umożliwiające płacenie na całym świecie bez ponoszenia kosztów przewalutowania (waluty wymieniane są po kursach międzybankowych). Karta ta podpięta jest do usługi Revolut, w ramach której możemy posiadać:

 • Darmowy indywidualny rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii (w GBP).
 • Darmowe indywidualne konto Euro IBAN (w EUR).
 • Możliwość założenia 24 subkont dla każdej waluty, którą chcemy wymieniać. Ich liczba sukcesywnie jest powiększana, ale na chwilę obecną są to: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AED, AUD, CAD, CZK, DKK, HKD, HUF, ILS, JPY, MAD, NOK, NZD, QAR, RON, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR.
 • Możliwość wykonywania darmowych przelewów międzynarodowych w każdej z wymienionych powyżej 24 walut.

Wszystkie powyższe operacje wykonuje się z aplikacji mobilnej Revolut. Dodatkowo pozwala ona obsługiwać kartę, przeglądać historię transakcji oraz korzystać ze stale powiększanej liczby usług dodatkowych: ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczenia telefonu i obrotu kryptowalutami. W przypadku każdej z tych usług wyróżnikiem Revolut jest prostoty obsługi oraz automatyzacja działania poszczególnych usług. Przykładowo: ubezpieczenie podróżne może być uruchamiane automatycznie, gdy lokalizacja naszego telefonu będzie wskazywała przekroczenie granicy i wyłączane, gdy wracamy do kraju.

Pięknie działa także generowanie wyciągów z przeprowadzanych operacji. Chcesz wyciąg z konkretnego rachunku? Klikasz, wybierasz okres i masz gotowy plik PDF. Chcesz historię przewalutowań albo potwierdzenie tylko konkretnej płatności? Klikasz i dostajesz ładny PDF. Wszystko w aplikacji mobilnej i z możliwością zapisania tego pliku w telefonie lub wysłania na dowolny adres email. Prosto, łatwo i przyjemnie. A do samej aplikacji można się logować zarówno samodzielnie ustawionym hasłem, jak i odciskiem palca.

To co mi się najbardziej podoba w Revolut, to podejście do bezpieczeństwa. Jako użytkownik karty fizycznej mam pełną kontrolę nie tylko nad limitem dziennych płatności, ale także mogę oddzielnie włączać i wyłączać funkcje płatności zbliżeniowych, płatności paskiem magnetycznym i płatności internetowych. Mogę także blokować i odblokowywać całą kartę – po prostu pojedynczymi kliknięciami w aplikacji mobilnej.

Revolut daje także możliwość bezpłatnego zamówienia kart wirtualnych, czyli takich, których numery mamy tylko w telefonie. Można je wykorzystać do płacenia za produkty w sklepach internetowych i zlikwidować w dowolnym momencie – kilkoma kliknięciami. Jeśli gdzieś taki numer wycieknie, to i tak będzie bezużyteczny dla potencjalnego przestępcy. Zresztą Revolut już zauważył takie zastosowanie i prawdziwym paranoikom oferuje możliwość tworzenia „jednorazowych wirtualnych kart” Mastercard, których numer zmienia się po każdej płatności. Niestety takie karty jednorazowe dostępne są wyłącznie dla klientów usługi w wersji Premium, czyli takich, którzy zdecydują się ponosić opłatę miesięczną w wysokości 29,90 zł (lub 300 zł przy płatności za rok z góry).

Ja na razie korzystam z bezpłatnej usługi Standard. Nawet w niej mam dostęp do takich dodatkowych funkcji jak:

 • Automatyczne powiadomienia o każdej transakcji dokonanej kartą – wyświetlane są bezpośrednio na telefonie. Swoją drogą to świetny sposób, aby zauważyć ewentualną utratę karty – o ile tylko mamy telefon.

Revolut - powiadomienie

 • Vaults – umożliwiającej tworzenie „sejfów”, do których trafiają końcówki z dokonywanych przez nas płatności (podobnie jak w usłudze mSaver mBanku), dzięki czemu automatycznie oszczędzamy pieniądze na określone wcześniej cele.
 • Automatycznej kategoryzacji wydatków, bo każda transakcja dokonywana kartą jest rozpoznawana i przydzielana do konkretnej kategorii.
 • Płatności cyklicznych, które można zlecać bezpośrednio z telefonu komórkowego.
 • Możliwości wysłania komuś pieniędzy lub wygenerowania dla znajomego specjalnego linku do płatności, który umożliwi mu łatwe zapłacenie mi określonej kwoty (po kliknięciu w link trafia do „płatności” na stronie Revolut, gdzie musi podać dane swojej karty i obciążona ona zostanie konkretną kwotą, która trafi na moje konto). To bardzo fajny sposób na pobieranie płatności bez udostępniania numeru konta.

Dziś jednak skupię się przede wszystkim na wykorzystaniu karty walutowej Revolut. Dla jasności – testowałem tylko bezpłatną usługę Standard w wariancie dla klientów indywidualnych. Wiem, że Revolut ma też ofertę kont dla klientów firmowych, ale takiego jeszcze nie zakładałem.

Zabierz książki na wakacje! [KRÓTKA PROMOCJA]

Pakiet Zaufanie FinNinjaNieustająco zachęcam Was do przeczytania moich książek, które stanowią także świetną lekturę na wakacyjne miesiące:

 • Finansowy ninja – kompleksowy podręcznik finansów osobistych, który sprzedał się już w nakładzie ponad 60 000 egzemplarzy!
 • Zaufanie, czyli waluta przyszłości – szczegółowe case study przedstawiające historię rozwoju mojego bloga, kulisy mojego zarabiania w internecie oraz fundamenty i zasady, na których buduję moją firmę.

Polecam w szczególności „Zaufanie”, które jest sporą dawką inspiracji dla osób rozważających porzucenie etatu lub też szukających podpowiedzi jak budować własną firmę. Mi, w mojej decyzji o porzuceniu etatu, także pomogły książki i cieszę się, że sięgnąłem po nie w odpowiednim czasie.

Aby ułatwić decyzję ogłaszam po raz pierwszy w tym roku promocję „Dni darmowej dostawy”. Trwa ona do piątku do 22:00 lub do wyczerpania zapasu książek (zostało mi około 1000 egz. „Zaufania”). W ramach niej kupicie książki bez ponoszenia kosztów dostawy, czyli o 10-15 zł taniej. Wystarczy, że w koszyku wpiszecie kod rabatowy:

WAKACJE2018

W szczególności polecam zakup pakietu dwóch książek, w ramach którego otrzymacie także bezpłatnie e-book „Finansowy ninja – rysunkowe streszczenie”.

KUP KSIĄŻKI W PROMOCJI →

Zasilanie kont w Revolut i wymiana walut

Karta Revolut działa dokładnie tak, jak każda inna karta debetowa. Jest to karta przedpłacona, co oznacza, że najpierw musimy wpłacić pieniądze na konto w usłudze Revolut, a dopiero potem możemy wydawać te środki płacąc kartą.

Jak zasilić konto w Revolut? Można to zrobić na kilka sposobów:

 • Podając w usłudze dane karty w innym banku oraz obciążając ją konkretną kwotą. Sami ustalamy jaką. W takim przypadku zasilenie konta Revolut jest w zasadzie natychmiastowe i od razu możemy dysponować tymi środkami. To najlepsza metoda zasilania. Tu warto pamiętać, że z perspektywy polskich banków Revolut jest firmą zagraniczną, więc jeżeli nasz bank dolicza opłaty za transakcje poza krajem, to będzie się to wiązało z dodatkowymi opłatami (tak np. robi Alior Bank w przypadku karty wydanej do konta firmowego).
 • Wykonując przelew z konta bankowego na konto Revolut. W przypadku przelewu złotówkowego trzeba wykonać przelew posługując się specjalnym, indywidualnym tytułem przelewu. To konieczne aby wpłacone środki trafiły na nasze konto w Revolut. Niestety jest to de facto przelew międzynarodowy (na konto w UK) co powoduje, że potrzeba zazwyczaj 1–3 dni na jego zaksięgowanie. W tym przypadku środkami będziemy dysponować ze znacznym opóźnieniem.
 • Podając dane Apple Pay i zasilając konto w Revolut właśnie w ten sposób. Tu warto pamiętać o wpłacie na subkonto w takiej walucie, w jakiej rozliczamy się w Apple Pay.

Co więcej aplikacja Revolut pozwala ustawić automatyczne doładowywanie konta w przypadku, gdy jego saldo spada poniżej określonego poziomu. Reguły takiego doładowywania możemy określać dla każdego konta indywidualnie. Przykładowo: jeśli saldo konta spadnie poniżej 500 zł, to karta innego banku używana do zasilania konta w Revolut może być obciążona np. na 200 zł, 400 zł lub 1000 zł. Aplikacja ma predefiniowane kwoty doładowań i nie pozwala indywidualnie ustawiać ich wysokości.

Revolut doładowanie 1     Revolut doładowanie 2

Gdy zasilimy już subkonto w PLN, to w dowolnym momencie możemy dokonać wymiany walut. Podstawową zaletą usługi Revolut jest fakt, że waluty wymieniane są po kursie międzybankowym – z dużo mniejszym spreadem. Wystarczy w aplikacji mobilnej kliknąć tylko symbol wymiany walut (ikonka dwóch strzałek), wskazać którą walutę chcemy wymienić na którą, określić kwotę w dowolnej z walut i potwierdzić operację.

UWAGA: tu warto zaznaczyć, że Revolut oferuje dobre kursy wymiany wyłącznie w dni robocze! W weekend za wymianę doliczana jest dodatkowa prowizja (zazwyczaj 0,5%) – firma zabezpiecza się w ten sposób przed ryzykiem kursowym (bo w weekendy nie działa międzybankowy rynek wymiany walut). Zresztą podobnie działa to w kantorze Alior Banku, który podobnie w weekendy ma wyjątkowo niekorzystne kursy walut – co świetnie widać na poniższym wykresie, gdy kurs sprzedaży i kupna EUR rozjeżdża się aż o blisko 6 groszy, czyli 2x więcej niż standardowy spread.

Spread w weekend Alior

Jak wygląda w praktyce porównanie kursów wymiany walut (w tym przypadku skupu walut) w tym samym czasie w kantorze Aliora i Revolut (godzina 11:35 dnia 18 czerwca 2018 r.)? Bardzo korzystnie dla Revoluta:

Spread kantor Alior i Revolut

Biorąc pod uwagę, że spread (czyli różnica pomiędzy ceną skupu i sprzedaży walut) w kantorze Alior Banku wynosił od 2,43 groszy (USD) do 2,76 groszy (EUR) urwanie z niego kolejnych groszy to bardzo dobry wynik.

Jak działa karta Revolut – kiedy która waluta?

Kartą Revolut płacimy tak jak każdą inną kartą – zbliżeniowo lub z wkładając do terminala. Jedyna różnica jest taka, że jest to karta wielowaluta, więc można stosować jedną kartę we wszystkich krajach. Jak to działa w praktyce? Mamy tu do czynienia z kilkoma scenariuszami:

Scenariusz 1: Płatność w walucie, którą masz na koncie w Revolut

Tak jak wspomniałem wcześniej w Revolut można obecnie wymieniać i mieć subkonta w 24 walutach: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AED, AUD, CAD, CZK, DKK, HKD, HUF, ILS, JPY, MAD, NOK, NZD, QAR, RON, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR.

Jeśli wcześniej wymieniliśmy w aplikacji mobilnej daną walutę, np. korony czeskie (CZK) i płacimy kartą w Czechach, to płatność automatycznie zostanie pobrana z „subkonta” CZK i przy samej transakcji nie będzie już żadnego przewalutowania (oczywiście o ile saldo w Revolut w CZK jest wyższe niż kwota transakcji). Jeśli wcześniej, w dni robocze, zakupimy taką walutę, to możemy nią płacić w taki sam sposób przez cały tydzień – także w weekendy.

Scenariusz 2: Płatność w walucie, której nie masz jeszcze na koncie w Revolut, a która jest jedną z 24 walut wymienialnych

Nieco inaczej jest w przypadku, gdy wcześniej nie wymieniliśmy waluty, w której płacimy. Załóżmy taki scenariusz: wyjeżdżając na wakacje wymieniliśmy w aplikacji Revolut PLN an EUR i GBP i środki mamy właśnie na tych trzech subkontach. Wjeżdżamy jednak do Czech i tam płacimy na stacji paliwowej w CZK. Jak w takim przypadku Revolut przewalutuje tę transakcję i z którego konta pobierze ekwiwalent zapłaconej kwoty? To było dla mnie niejasne i dopytałem o to bezpośrednio Revoluta.

Zasada jest taka, że jeśli użytkownik Revoluta nie posiada na koncie lokalnej waluty (w której chce płacić) na rachunku, to potrzebna kwota jest ściągana i przewalutowywana z waluty, w której jest najwięcej środków. Czyli jeśli w tym przypadku najwięcej środków jest na koncie w EUR, to Revolut przeliczy wymaganą kwotę z EUR na CZK po kursie międzybankowym. Pobierana jest tylko taka kwota, jaka potrzebna jest do realizacji płatności. Oczywiście jeśli transakcja dokonywana jest w weekend, to doliczona jest prowizja 0,5% za przewalutowanie.

Dla jasności: transakcja w CZK jest rozliczana bez otwierania „subkonta” w CZK. Takie subkonto otwierane jest tylko przy pierwszej wymianie walut w obrębie aplikacji Revolut.

Scenariusz 3: Płatność w jednej ze 150 walut obsługiwanych przez Revolut, ale spoza grona walut wymienialnych

Co do zasady nie ma tu różnicy w stosunku do scenariusza 2. Tu jednak nie mamy opcji przewalutowania i trzymania egzotycznej waluty “na zapas”. W przypadku płatności i jej przewalutowywania w weekend, będzie doliczona prowizja 1%.

Jeśli jesteśmy w egzotycznym miejscu, to warto w dzień powszedni znaleźć bankomat i wypłacić z niego lokalną gotówkę – w przypadku wypłat do 200 EUR miesięcznie (lub ich równowartości w lokalnej walucie) Revolut nie pobiera za to opłaty – swoją drogą to kolejny atut tej usługi, o którym jeszcze nie wspominałem. Dzięki temu możemy w tygodniu roboczym płacić kartą korzystając z przewalutowań po kursach międzybankowych, a w weekend – posługiwać się gotówką, aby uniknąć dodatkowych kosztów obsługi płatności.

Tu warto wspomnieć, że w przypadku mniej płynnych walut – trzech tzn. hrywien (UAH), rubli (RUB) i batów (THB) – obowiązuje prowizja zarówno w tygodniu (1%), jak i w weekendy (2%). To istotne dla osób wyjeżdżających w te trzy jurysdykcje walutowe. Można więc zapamiętać, że:

 • 24 waluty bazowe = brak prowizji w dni robocze i 0,5% prowizji za płatności w weekendy.
 • Pozostałe ok. 150 walut = brak prowizji w dni robocze i 1% prowizji w weekendy.
 • UAH, RUB i THB = prowizja 1% w dni robocze i 2% w weekendy.

Szczegółowe informacje i listę wszystkich opłat można znaleźć na tej stronie.

Jak odzyskać pieniądze wpłacone na konta Revolut?

Ostatni ważny element, to odzyskiwanie niewykorzystanych pieniędzy wpłaconych na konta w usłudze Revolut. Załóżmy taki scenariusz: przed wyjazdem na wakacje zasilam konto w Revolut w konkretną kwotę w PLN, wymieniam na inne waluty, na wakacjach płacę kartą Revolut, ale po powrocie chcę wszystkie niewydane pieniądze przesłać z powrotem na moje konto w PLN.

Dobra informacja – da się to zrobić i to także jest operacja bezpłatna do kwoty 20 000 zł miesięcznie lub równowartości w innej walucie (dla wyższych kwot przesyłanych w tym samym miesiącu kalendarzowym naliczana jest prowizja 0,5%) – o ile tylko realizowana jest w obrębie UE (przelewy SEPA). Jeśli bank docelowy znajduje się poza terytorium UE lub nie jest w strefie euro, to przelew zostanie przesłany za pomocą systemu SWIFT i wtedy już mogą zostać naliczone jakieś opłaty przez bank docelowy. Rachunków prowadzonych w polskich bankach to jednak nie dotyczy.

Jak więc wyprowadzić pieniądze z Revoluta? Najpierw warto wszystkie „resztki” w walutach wymienić na PLN w obrębie aplikacji Revolut, a następnie środki te można bezpłatnie przelać na swoje konto złotówkowe w polskim banku. Jedynym minusem jest to, że trzeba poczekać na realizację takiego przelewu nawet do 5 dni roboczych (to przelew międzynarodowy). Na szczęście u mnie odbywało się to szybciej, np. pieniądze przelane w poniedziałek otrzymałem w środę.

Atutem Revolut jest to, że przelewów międzynarodowych można dokonywać nie tylko w złotówkach. Aktualnie obsługiwane są następujące waluty przelewów USD, EUR, GBP, PLN, CHF, DKK, NOK, RON, SGD, CAD, JPY, AUD, HKD, AED, BGN, CZK, HUF, ILS, MXN, NZD, QAR, SAR, SEK, THB, TRY, ZAR. Oczywiście trzeba przypilnować żeby przelew w konkretnej walucie wpłynął na konto prowadzone w tej samej walucie – wtedy unika się przewalutowania.

Limity bezpłatnej usługi Revolut

Bezpłatna usługa Revolut ma jednak pewne limity i ograniczenia kwotowe:

 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów do 200 EUR / 200 USD / 800 PLN miesięcznie lub ekwiwalentu w lokalnej walucie. Powyżej tej kwoty od każdej wypłaty naliczane będzie 2% wartości wypłaconej gotówki. W płatnej usłudze Premium limity miesięczne są dwukrotnie wyższe.
 • Bezpłatna wymiana walut do kwoty 5000 GBP / 6000 EUR / 20 000 PLN miesięcznie. Powyżej tej kwoty naliczana jest prowizja w wysokości 0,5%. Na szczęście limity są w zupełności wystarczające do pokrycia moich wydatków wakacyjnych. 🙂 A jeśli komuś za mało, to proponuję usługę Premium, gdzie nie ma takich limitów.
 • Limit doładowań kont w Revolut wynoszący 400 000 zł rocznie. Starsze konta mogą mieć niższy limit (np. 60 000 zł), ale według informacji uzyskanych od Revolut są plany, aby całkowicie znieść limit doładowań. Generalnie nawet osoby widzące teraz limit w aplikacji mogą zawnioskować o jego podwyższenie, przy czym procedura ta może wymagać dostarczenia dowodów pochodzenia środków z legalnych źródeł. W praktyce może się to sprowadzać do wgrania do Revoluta kopii potwierdzeń wpływu wynagrodzenia lub innych dokumentów.
 • Bezpłatne przelewy walutowe z Revolut na konta w bankach do kwoty 20 000 zł miesięcznie. Od wyższych kwot naliczana jest prowizja 0,5%.

Bezpieczeństwo środków w Revolut

Skoro wiemy już jak dokładnie działa karta Revolut, to ostatnie ważne pytanie dotyczy bezpieczeństwa środków przechowywanych w usłudze Revolut. Szczerze mówiąc tu miałem i nadal mam największe wątpliwości.

Revolut nie jest bankiem. Jest brytyjską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (Ltd) będącą całkowicie poza polskim systemem gwarancji bankowych (BFG). Zasadne jest więc pytanie co stanie się ze zdeponowanymi środkami w przypadku ewentualnej „wywrotki” samej firmy Revolut (jakkolwiek abstrakcyjnie by to nie brzmiało)? Zadałem to pytanie wprost rzecznikowi prasowemu Revolut w Polsce. Oto odpowiedź, którą otrzymałem:

Środki wpłacone na konto Revolut przechowywane są na rachunkach Lloyds Bank, jednego z pięciu największych banków w Wielkiej Brytanii. Revolut nie ma do nich dostępu. W przypadku wspomnianej przez Pana “wywrotki”, pieniądze zostaną wypłacone klientom przez Lloyds Bank. Są one bezpieczne tak długo, jak długo działa Lloyds Bank, a działa już 250 lat. Revolut podlega nadzorowi FCA, brytyjskiemu odpowiednikowi KNF i regulacjom Electronic Money Regulations 2011.

Uczciwie mówiąc – nie mam zielonego pojęcia jak działa system gwarancji środków na rachunkach brytyjskich banków i dopóki nie będę tego wiedział, to działam zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania. Po prostu przechowuję w Revolut tylko tyle pieniędzy, ile potrzebuję na bieżące płatności kartą – dosłownie około 1500–2000 zł. Gdy saldo spada poniżej określonego poziomu, to od razu uzupełniam środki (obciążając kartę w polskim banku).

Przyglądałem się Revolutowi przez dłuższy czas. Zarejestrowałem się w usłudze blisko rok temu i od tamtego czasu obserwuję, jak firma rozwija usługę i jednocześnie staje się coraz poważniejszym graczem na rynku – nadal oferując fajną i w zasadzie bezpłatną usługę. Uwierzyli w nią również inwestorzy – w kwietniu 2018 r. firma pozyskała kolejną rundę finansowania w wysokości 250 milionów dolarów! Aktualnie wyceniana jest na 1,7 mld dolarów.

Największym rynkiem dla firmy jest Wielka Brytania – tam Revolut prowadzi już 900 000 rachunków. Drugim rynkiem jest Francja, a trzecim – Polska. Co ciekawsze Polska jest obecnie najszybciej rosnącym rynkiem – liczba klientów przekroczyła już 130 000. Generalnie firma obserwuje dużą dynamikę adopcji swojej usługi w krajach regionu CEE. Po piętach depcze nam Litwa, gdzie jest już ponad 100 000 klientów. Co miesiąc klienci Revolut wykonują już blisko 100 milionów transakcji, których wartość przekracza 2 miliardy dolarów.

Mówiąc o bezpieczeństwie samych transakcji i kart – tu nie mam żadnych zastrzeżeń, a wręcz jestem bardzo zadowolony. Revolut oferuje w tym zakresie więcej niż toporne systemy i aplikacje tradycyjnych banków. Wystarczy spojrzeć już na same możliwości włączania i wyłączania poszczególnych funkcji karty.

Bezpieczeństwo Revolut 1

Bezpieczeństwo Revolut 2 Bezpieczeństwo Revolut 3

Jak zarejestrować się w Revolut

Rejestracja w Revolut odbywa się za pośrednictwem telefonu komórkowego. Standardowo zamówienie fizycznej karty Revolut wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty za jej wysyłkę w wysokości 9,90 zł. No, ale nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował Wam załatwić dobrego dealu. 🙂

Jeśli zarejestrujecie się w usłudze korzystając z poniższego linku, to darmowa karta wielowalutowa Revolut zostanie do Was wysłana bezpłatnie (dla jasności: dotyczy to NOWYCH użytkowników aplikacji, a nie takich, którzy rejestrowali się w niej już jakiś czas temu i dopiero teraz zawnioskują o kartę). To korzyść dla Was. Dla jasności od razu uprzedzę, że jest to tzw. link afiliacyjny, czyli ja również otrzymam od Revolut drobną prowizję za przyprowadzenie im kolejnego klienta. Na tyle drobną, że wręcz pomijalną z mojej perspektywy, więc się tym nie sugerujcie lecz po prostu sami zdecydujcie, czy przyda się Wam taka karta.

ZAREJESTRUJ SIĘ W REVOLUT →

Procedura wygląda następująco:

 1. Kliknij w link i na stronie wpisz swój numer telefonu. Przejście przez stronę jest konieczne, aby potem bezpłatnie otrzymać zamówioną kartę.
 2. Na swój telefon otrzymasz link do pobrania aplikacji mobilnej. Pobierz ją, bo cała procedura rejestracji i obsługi Revolut odbywa się właśnie w tej aplikacji.
 3. Zarejestruj się krok po kroku w aplikacji: podaj swój numer telefonu, ustal PIN do logowania do aplikacji (można też logować się odciskiem palca na telefonach, które to obsługują), przepisz kod z otrzymanego SMS-a, wpisz swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, adres pocztowy oraz email.
 4. Doładuj swoje konto w Revolut na minimum 20 zł. Najlepiej zrobić to podając dane karty bankowej. Kwotę tych 20 zł można wykorzystać od razu na płatności, wypłacić w bankomacie lub nawet odesłać na swoje konto.
 5. Potwierdź swoją tożsamość wysyłając do Revolut zdjęcia dokumentu (dowodu, paszportu lub prawa jazdy) oraz dodatkowo robiąc sobie selfie. To miejsce, w którym można mieć największe wątpliwości – w końcu wysyłamy zdjęcia jednego z dokumentów do zagranicznej firmy. Niemniej jednak to element konieczny zanim otrzymamy kartę.
 6. Po procesie weryfikacji – możesz zamówić kartę fizyczną oraz wirtualną. Po rejestracji poprzez kliknięcie na moim blogu, karta wysłana zostanie do Was bezpłatnie. Dociera zazwyczaj w ciągu jednego tygodnia.

UWAGA: gdyby po przejściu przez mój link Revolut naliczył jednak opłatę za wysyłkę karty, to wystarczy skontaktować się z ich wsparciem, wyjaśnić, że wysyłka miała być bezpłatna po rejestracji z linku na blogu “Jak oszczędzać pieniądze” (identyfikator: PL_JOP) i wtedy opłata zostanie zwrócona.

Dobre praktyki w zakresie używania Revolut

Na koniec podsumuję najważniejsze dobre praktyki związane z używaniem karty Revolut:

 1. Wymieniaj waluty tylko w dni robocze. Tylko wtedy masz gwarancję niskiego spreadu.
 2. Możesz bez dodatkowych opłat płacić kartą w weekendy jeśli masz na subkontach w usłudze Revolut wcześniej wymienioną walutę danego kraju. Wtedy każda transakcja rozliczona będzie z subkonta danej waluty – bez konieczności przewalutowywania transakcji.
 3. Nie płać kartą w weekendy, jeśli nie wymieniłeś wcześniej waluty, w której płacisz lub jest to inna waluta niż 24 bazowe dostępne w Revolut. W przeciwnym transakcja obciążona będzie dodatkowymi kosztami od 0,5% do 2% wartości transakcji – w zależności od waluty. W takim przypadku lepiej w dniu roboczym wyciągnąć sobie nieco gotówki z bankomatu, którą warto płacić w trakcie weekendów.
 4. Jeśli przy płatności terminal lub bankomat poprosi o wybór waluty, to ZAWSZE wybieraj lokalną walutę danego kraju. W przeciwnym wypadku – jeśli wybierzesz walutę karty, czyli GBP – mogą pojawić się koszty podwójnego przewalutowania. A tego nie chcemy.

Minusy Revolut

Trzeba pamiętać, że Revolut ma swoje problemy (podobnie jak karty kantoru Alior Bank). Przykładowo są miejsca, w których płatność kartą się nie udaje – zwłaszcza tam, gdzie terminale pobierają płatność w modelu offline. Dlatego Revolut może nie działać na niektórych autostradach (ten sam problem dotyczy niestety karty kantoru Alior Bank) i na pokładzie samolotu. Czytałem także o problemach z płatnością na samoobsługowych stacjach paliwowych za granicą, ale możliwe też, że ten konkretny problem dotyczył w ogóle płatności kartami spoza danego kraju. Dlatego zawsze warto posiadać trochę lokalnej gotówki w portfelu lub inną kartę.

Wczoraj pojawiła się także informacja, że w przypadku wyciągania pieniędzy z użyciem karty Revolut z bankomatów Euronet w Polsce naliczana jest dodatkowa, wysoka prowizja. To konkretny powód, aby omijać bankomaty tej firmy.

Kolejną wadą Revolut jest to, że jedynym interfejsem do obsługi usługi jest aplikacja mobilna. Z jednej strony to świetnie, że wszystko da się zrobić na telefonie, ale z drugiej – chciałbym mieć możliwość obsługi usługi i przeglądania historii płatności także poprzez przeglądarkę na komputerze. Niestety klienci indywidualni nie mają takiej możliwości. Trzeba się męczyć na telefonie.

Revolut kategoryzacja wydatków Revolut wyciąg

Revolut wymiana walut Revolut historia konta UK

Mój dzisiejszy scenariusz używania Revolut

W chwili pisania tego artykułu moje podejście do korzystania z kart walutowych przedstawia się następująco:

 1. Revolut stał się moją podstawową kartą do płatności zagranicznych.
 2. Świadomie nie korzystam z automatycznych doładowań karty Revolut. Po prostu robię to ręcznie wtedy, gdy potrzebuję.
 3. Dbam o to, aby saldo Revolut wynosiło przynajmniej 500 zł, ale też dotychczas nie przekroczyłem łącznej kwoty 3000 zł na wszystkich subkontach w Revolut. Wykorzystuję Revolut wyłącznie do bieżących płatności i nie deponuję tam zbyt dużych środków.
 4. Za granicą korzystam też z kart walutowych kantoru Alior Bank, które jeszcze do ubiegłych wakacji były moim podstawowym sposobem płacenia za granicą. Revolut był początkowo dla nich backupem a obecnie stał się moją preferowaną kartą walutową.
 5. Coraz częściej płacę Revolut także w Polsce. Ale myślę, że to się wkrótce zmieni, bo od wczoraj możemy już korzystać z płatności telefonem przez Apple Pay – znacznie bezpieczniejszych niż płatności tradycyjną kartą zbliżeniową.

Generalnie Revolut przetrwał pierwszą fazę testów i dlatego zdecydowałem się otwarcie polecić to rozwiązanie. Szczerze mówiąc życzyłbym sobie, aby na rynku usług finansowych pojawiło się jak najwięcej tego typu startupów. Tylko wtedy, gdy zaczną one mocno podgryzać skostniałe banki, to będziemy mieli szansę na prawdziwą innowację – a nie tylko taką, która jest wyłącznie pretekstem do lansowania się i pozowania na “bank innowacyjny” (chociaż pod spodem pracują archaiczne i nieergonomiczne systemy będące zlepkiem różnych rozwiązań).

Mam nadzieję, że tym tekstem odpowiedziałem na większość pytań, które możecie mieć odnośnie kart Revolut. Gdyby pojawiły się dodatkowe, to zachęcam do ich zadawania w komentarzach. Starałem się dołożyć wszelkich starań, aby informacje zaprezentowane w tym artykule były precyzyjne i kompletne. Jeśli jednak korzystacie już z karty Revolut i znajdziecie jakieś nieścisłości – bardzo proszę o wypunktowanie i z góry przepraszam za ewentualne pomyłki.

Informacja na koniec: w piątek 29 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się ostatnie przedwakacyjne spotkanie autorskie ze mną – tym razem w Łodzi w Empik Manufaktura – ul. Karskiego 5. Szczegóły tutaj. Zapraszam serdecznie!

Dzięki wielkie za lekturę tego wpisu i życzę tym wszystkim z Was, którzy wyjeżdżają już na wakacje, po prostu udanego odpoczynku. Mam nadzieję, że zechcecie zabrać na nie jedną z moich książek. 🙂 Jeśli jeszcze ich nie posiadacie, to przypominam, że jest dobra okazja do ich zakupu – tylko do piątku trwają „dni darmowej dostawy” (użyj kodu rabatowego: WAKACJE2018). 🙂

A tymczasem – dobrego dnia!

KUP KSIĄŻKI W PROMOCJI →

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaMożna już zamawiać moją książkę "Finansowy ninja". To ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o oszczędzaniu pieniędzy. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!{ 248 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Mateusz Czerwiec 20, 2018 o 12:34

Cześć Michale!

Bardzo rzetelny i drobiazgowy opis rewelacyjnej usługi, jaką jest Revolut. Sam od bardzo długiego czasu korzystam z tej karty jako mojego głównego środka płatniczego. Regularnie podróżuję i fakt posiadania tej karty znakomicie ułatwił moje życie.

Z takich ciekawych smaczków dodam, że karta świetnie współpracuje z kontami PayPal – mam osobnego paypala do transakcji w złotówkach, osobnego do transakcji w dolarach i osobnego do transakcji w funtach brytyjskich a dzieki wirtualnym kartom z Revoluta nie tracę na złodziejskich kursach przewalutowania w Paypal 😉

Pozdrawiam Serdecznie,
Mateusz

PS: Michał, zamierzasz może wypowiedzieć się o PPK? To jednak całkiem poważna rewolucja w finansach osobistych każdego Polaka.

Odpowiedz

Damian Czerwiec 20, 2018 o 18:33

Przyłączam się do prośby artykułu o PKK zwłaszcza z perspektywy młodego człowieka co dopiero wszedł na rynek pracy a już mu karzą odkładać na emeryturę zwłaszcza, że widziałem niezbyt pozytywne opinie na innym blogu finansowym

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 20, 2018 o 19:26

Cześć Mateusz,
zaciekawiłeś mnie tą współpracą z paypal.
Karte revolut dzisiaj zamówiłem.
Najcześciej kupuję i sprzedaje w GBP.
I jest taakie złodziejskie przewalutowanie na złotówki, że próbuję to zniwelować.
Mam pytanie takie.
Jeżeli chcę odbierać płatności w GBP to muszę założyć paypal w GBP i mogę podpiąć konto z revolut do odbierania płatności. Więcej sprzedaję niż kupuję.

Dzięki
Tomek

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 20, 2018 o 20:32

Tomek, ja podpiąłem kartę Revolut pod swoje konto w PayPalu, do którego mam dołączoną kartę z polskiego banku. Wystarczy tylko, żebyś przy dokonywaniu płatności walutowych zmienił kartę na Revolut i wybrał opcję transakcji bez przewalutowania przez PayPal. Dla wygody można założyć osobne konto tak jak to zrobił Mateusz, żeby się płatności nie pomyliły, bo pomyłka może kosztować 4-6%.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:06

Hej Mateusz,

Dziękuję za podrzucenie tematu. Tak – zastanawiałem się nad napisaniem o PPK, ale nadal nie mam wyrobionej jednoznacznej własnej opinii. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 21, 2018 o 12:02

Możesz powiedzieć w jaki sposób omijasz przewalutowania PP za pomocą Revoluta? Do tej pory nie udało mi się tego zrobić.

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 21, 2018 o 21:40

Niestety opcja płatności w walucie sprzedającego jest głęboko ukryta w ustawieniach. PP co chwilę ja przenosi w inne miejsce. Trzeba szukać w internetach (przepraszam za oczywistą radę).

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 21, 2018 o 16:51

W jaki sposób zakładasz PayPala aby móc wypłacać środki w innej walucie niż PLN? U mnie niezależnie od waluty na PayPalu mogę przelać na konto tylko w PLN.

Odpowiedz

Greg Czerwiec 22, 2018 o 11:13

Mateusz,

Właśnie chciałem o to zapytać ponieważ z założenia nie podaję numeru kart w sklepach internetowych. Z tego powodu zdecydowanie preferuję PayPal. Dodając kartę do PayPal-a mogę zdefiniować walutę rozliczeniową dla danej karty. I tu pojawia się pytanie jak to zrobić z jedną kartą Revolut która może być rozliczana w rożnych walutach w zależności od sytuacji. Co masz na myśli mówiąc o oddzielnych PayPal-ach ? Masz założone kilka kont PayPal i na każdym ustawioną inną walutę rozliczeniową dla karty Revolut ?

Odpowiedz

Przemek Lipiec 11, 2018 o 13:05

Cześć Mateusz,
Dzięki za podpowiedź co do Paypala, używam go w miarę często. Już podpiąłem swoją kartę Revolut.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Czerwiec 20, 2018 o 12:34

Również od dłuższego czasu używam revoluta i mocno polecam go innym osobom, szczególnie, gdy podróżuje się za granicą lub kupuje rzeczy na przykład z Chin, czy Amazonu.

Dodatkowo zauważyłem, że za pomocą Revoluta można za darmo wyciągnąć kasę z karty kredytowej (nie płaci się prowizji za doładowanie konta za pomocą karty kredytowej i podobnie za przelew na środków na konto).

Z minusów, to tak jak pisał Michał, czasami jest problem z płatnością kartą revoluta – np. w Anglii nie mogłem skorzystać z Ubera, gdy chciałem zapłacić ich kartą.

Odpowiedz

Szymon Czerwiec 20, 2018 o 23:44

Uwaga! Zgodnie z regulaminem Revoluta używanie go do wyciągania gotówki z karty kredytowej może zakończyć się zablokowaniem usługi. Proponuję dokładną lekturę regulaminu.

Odpowiedz

Krzysiek Lipiec 15, 2018 o 22:07

Możesz proszę wskazać punkt w którym jest o tym mowa i dokładniej jak oni interpretują “wyciąganie gotówki” z karty kredytowej z wykorzystaniem aplikacji ? Są jakieś limity na doładowanie z karty swojego banku?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 11:13

Hej Daniel,

Co do Ubera – powinien działać w UK. Ja tak płaciłem w listopadzie za Ubera w Londynie i było OK.

Revolut poinformował mnie, że testowali wczoraj Ubera w Londynie i działał. Być może to jakiś problem z przeszłości, który już został rozwiązany.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 21, 2018 o 11:17

Cześć Daniel,

Miałem podobny problem z Uberem w ZK i masz dwie opcje:
1. Podpiąć kartę do Paypala i płacić w Uberze przez paypal
2. Wygenerować inny typ karty w Revolut (pamiętam, że odrzucało mi Revolutowego Mastercarda przy próbie dodania do Ubera, ale już wygenerowaną wirtualną kartę Visa mi przyjeło albo na odwrót :D)

Pozdrawiam Serdecznie,
Mateusz

Odpowiedz

Michał Czerwiec 20, 2018 o 12:39

Ja używam karty Revolut od kliku miesięcy jako karty pre-paidowej. Może nie jest do końca transparentna, bo trzeba podać swoją kartę do doładowania, ale i tak się sprawdza jako zabezpieczanie przed wyciekiem danych o karcie stricte przypisanej do konta.

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 20, 2018 o 12:57

Ad. automatyczne stacje paliwowe – Revolut ich nie obsługuje. Na wyciągu pojawia się informacja o kwocie którą próbowaliśmy zapłacić i “Sorry, automated fuel dispensers are not supported”.

Czasem nie da się zapłacić, wtedy przeważnie daje radę karta Aliora. Raz zdarzyło mi się, że jednego dnia karta Revolut została odrzucona, a w kolejnym w tym samym punkcie było OK. Natomiast jeśli nie uda się zapłacić online, to konsekwentnie – jest to prawdopodobnie związane z dostawcą usług rozliczeniowych.

Ale ogólnie karta jest super, problemy są sporadyczne i to moja podstawowa karta za granicą.

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 21, 2018 o 21:44

Stacje paliw samoobsługowe (Dania) nie obsługują kart pre paid, a za taką uważają kartę Revolut.

Odpowiedz

Meet The World Czerwiec 20, 2018 o 12:58

Michał, dzięki za artykuł. Mamy od jakiegoś czasu tą kartę. Parę razy korzystaliśmy – w sumie jako ciekawostka do przetestowania podczas podróży. Twój wpis – i jak zwykle szczegółowe zestawienie wyliczeń – zmusza nas do głębszych testów podczas kolejnej wyprawy.

Ogromne dzięki!
Pozdrawiam
Marcin

Odpowiedz

Robert Czerwiec 20, 2018 o 13:06

Ja również korzystam z Revoluta. Jestem zachwycony prostotą obsługi. Używam głównie do zakupów na amazonie, gdzie są realne oszczędności kilku złotych przy wydatku 40-50 Euro. Dobrze działa też pomoc w postaci czata, podobno obsługiwana jest przez boty. No i brak polskiego języka przy czacie – to wielkie niedopatrzenie przy takiej popularności w naszym kraju.
Co do Apple Pay – działa super. Mała podpowiedź – przy włączonej blokadzie, naciśnięcie dwukrotnie “początek” powoduje przejście bezpośrednio do płatności Apple Pay.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:07

Hej Robert,

Dzięki za wskazówkę odnośnie Apple Pay. Znam, znam, karty już podpięte. Fajnie działa.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 20, 2018 o 13:16

Michał,

Myślę, że warto zaktuailzować artykuł o informację o opłatach za wypłatę z bankomatów Euronet – szczegóły na cashless.pl:

https://www.cashless.pl/4385-Euronet-dodatkowa-prowizja-curve-i-revolut

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 20, 2018 o 13:28

Ej – no przecież jest ta informacja wraz z linkiem do Cashless!

Odpowiedz

Paweł Lipiec 10, 2018 o 14:35

Niestety z tymi opłatami z Euronetu, to nie tylko w Polsce.
W zeszłym tygodniu w Chorwacji wypłaciłem Revolutem z takiego bankomatu i sam Euronet pobrał mi +11% prowizji!!!

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 10, 2018 o 14:56

Dzięki za info Paweł. Dobrze wiedzieć!

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 20, 2018 o 13:21

Mam już swoją kartę i zamierzam jej użyć po raz pierwszy podczas zbliżającego się urlopu zagranicznego. Czy orientujesz się może czy miesięczny limit wypłat z bankomatów zależy od miesiąca kalendarzowego, czy może jakiegoś innego?

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 20, 2018 o 13:40

Limit w aplikacji jest roczny.

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 20, 2018 o 19:08

Miesięczny limit nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, ale zeruje się co miesiąc w dniu założenia konta. Pozostały limit wypłat z bankomatu można sprawdzić w aplikacji, w zakładce Więcej > Profil > Plan taryfowy.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:09

Hej Tomasz,

Limit wypłat z bankomatów jest miesięczny. Według informacji z Revolut: kiedyś podobno było faktycznie kalendarzowo (wg. miesiąca kalendarzowego), ale zmieniono to później na tzw. “rolling limit” biegnący od daty założenia konta. Czyli jeśli założyłeś konto 15 lipca, to limit odnawia się 15 sierpnia itd.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Krzysiek Lipiec 15, 2018 o 22:27

Czy da się to zmienić ? Czy może trzeba zamknąć konto i zarejestrować się w innym terminie który bardziej odpowiada aby ten miesiąc był liczony jednak np. kalendarzowo ?

Odpowiedz

Adrianet Czerwiec 20, 2018 o 13:22

Jeśli kwota jest na tyle drobną, że wręcz pomijalną z Twojej perspektywy chętnie podmienie konto na które ma spływać 😉

Będzie “Na waciki”.

Odpowiedz

Anna Czerwiec 20, 2018 o 13:26

O rety! Dokładnie o czymś takim myślałam, gdy wczoraj rozważałam, jak rozwiązać problem czterech różnych walut na tegoroczne wakacje 🙂 Mogłyby być jednak nieco wyższe limity wypłat z bankomatów.

Odpowiedz

Michał Czerwiec 20, 2018 o 13:27

Z rzeczy praktycznych warto dodać, że w niektórych bankomatach propozycja przewalutowania wygląda jakby była to jedyna opcja na wyciągnięcie pieniędzy – a jak się wcisnie “decline conversion” to one i tak wyjdą. Pewnie to oczywiste dla 99,9% użytkowników kart, ale dla mnie takowe nie było i ponad 20 zł straciłem 😉
Karta super, ale sporym minusem jest dla mnie brak możliwości zapłacenia kartą Revolut za Spotify, z którego korzysta się w Polsce, ale miejmy nadzieję, że ogarną to kiedyś, bo z tweetów wynikało, że jest to problem znany firmie.

Odpowiedz

Michał Czerwiec 20, 2018 o 14:16

Ja płacę za Spotify przez Paypala, do którego mam podpiętego Revoluta – działa jak talala 😉

Odpowiedz

Grzegorz Czerwiec 20, 2018 o 13:30

Kilka razy uzywalem Revolut w bankomatach Euronet w Polsce.
Nie bylo prowizji.

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 20, 2018 o 13:37

Grzegorz, prowizja jest od niedawna. Wypłacałem kasę z Euronetu miesiąc temu i było OK, tydzień temu – już pobrali 13zł.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:12

Hej Grzegorz i Tomasz,

Z tym Euronetem, to próbuję dowiedzieć się więcej od Revoluta. Podobno dotyczy to tylko jednego wydawcy kart. Sprawa w toku. Dam znać, gdy dowiem się więcej.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 22, 2018 o 09:16

Wypłacałem wczoraj środki w bankomacie Euronetu z karty Mastercard Revolut wydanej w sierpniu 2017 r. Na ekranie bankomatu nie pojawił się żaden komunikat o prowizji, a z konta zostały pobrane środki równe wypłacie bez żadnych dodatkowych opłat.

Odpowiedz

Ratbert Czerwiec 22, 2018 o 16:49

Ja dzisiaj też to sprawdzałem.
Scenariusz był taki sam jak za granicą. Karta została rozpoznana przez bankomat Euronetu, jako karta brytyjska której domyślną walutą są funty. Następnie podając kwotę jaką chcemy wypłacić Euronet zaoponował kurs wymiany funtów na złotówki. Proponowany kurs to 1funt = 4,44zł co przy obecnym kurcie powodowało że wypłacając 50 zł zostanie nam pobrane co najmniej 55,38 zł. Należy odrzucić ten gwarantowany kurs.

https://www.revolut.com/pl/help/transakcje/wypłata-z-bankomatu/kurs-wymiany-dla-mojej-wypłaty-z-bankomatu-nie-jest-właściwy
oraz angielska wersja
https://www.revolut.com/pl/help/transaction-issues/atm-withdrawals/exchange-rate-for-my-cash-withdrawal-is-wrong?lang=en

Generalnie dla znających język angielski polecam korzystanie z angielskiej wersji gdyż podczas tłumaczenia

Dodatkowo polecam zapoznanie się z tym wpisem na blogu Revoult’a
https://blog.revolut.com/what-you-didnt-know-about-using-atms-abroad/
Na dole wpisu jest “symulator” co robić aby uniknąć niekorzystnej konwersji.

Odpowiedz

Asia Czerwiec 20, 2018 o 14:51

Kiedyś nie było, ale to się zmieniło…

Odpowiedz

Justyna Czerwiec 20, 2018 o 13:31

Ja mam pytanie – jak działa w przypadku Revolut procedura chargeback? Z tego co czytałam to ponoć centrum pomocy Revolu działa wolno i niesprawnie i ludzie czekają często miesiącami na rozwiązanie sprawy…

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:12

Dobre pytanie Justyna. Ja jeszcze przez nią nie przechodziłem, więc liczę, że ktoś podzieli się doświadczeniami.

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 21, 2018 o 11:24

Cześć,

Potwierdzam, w tej kwestii niestety Revolut ciągle kuleje.
Czekałem około dwóch miesięcy na jedną zwrotkę, na inną około miesiąc (nie wiem czy to bardzo dużo czy mało, ale proces był bardzo irytujący).

Problem znowu rozwiązałem za pomocą Paypala ^^

Przy okazji, w pewnym momencie powstaje niezła incepcja – mam kartę, którą zasilam kartę Revoluta, która jest podpięta do Paypala, który znowu… 😀

Dobrego dnia,
Mateusz

Odpowiedz

Max Czerwiec 20, 2018 o 13:32

Ja też korzystam z REVOLUT, w moim korzystaniu widzę jeden ogromny problem dla userow. Nie wiem czy jest to jakaś polityka firmy, bo jakoś technicznie nie widzę problemu, żeby łatwo można było napisać poprawkę do aplikacji… O co chodzi? O manualny wybór konta pod który ma być podpięta karta. Czemu to ważne? Jak wiecie istnieja bazy wojskowe, również amerykańskie, które sie znajdują w EU. Są tam sklepy, w których obowiazuje US$. Ale karta – dzięki geolokalizacji rozpoznaje je jako Euro. I tak obciąża. W EUR. Jest to bardzo niewygodne… Zgłosiłem to kilka miesięcy temu do Support REVOULT – do dziś nic……

Odpowiedz

Jakub Czerwiec 21, 2018 o 09:56

Zazwyczaj na terminalu można wybrać walutę płatności, problem jest jeśli tylko przykładasz kartę a sprzedawca obsługuje terminal i poleci defaultem…

Odpowiedz

Anna Czerwiec 20, 2018 o 13:34

Jeszcze mam taką wątpliwość – czy te prowizje obowiązują tylko w weekendy, czy również w dni świąteczne wolne od pracy? A jeśli również w dni świąteczne – to którego kraju?

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 20, 2018 o 13:37

Muszę dołączyć do grona osób, które serdecznie polecają usługi tej firmy 🙂 dodatkowo plusem dla mnie (mieszkam w UK) jest to, że zakładając konto w Revolut otrzymuję realny numer konta bankowego, na który mój pracodawca może wykonywać przelewy. Super sprawa dla nowicjuszy w UK, bo założenie tutaj konta to nie jest wcale tak prosta sprawa.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:13

Tak. Generalnie konto w UK dzięki Revolut może mieć każdy. 🙂

Odpowiedz

Daniel Czerwiec 20, 2018 o 13:47

Super! Extra konkretny wpis! 🙂

Odpowiedz

marcin Czerwiec 20, 2018 o 13:48

szkoda że nie ma Kuny Chorwackiej bo wybieram się na wakacje, w tym wypadku z bankomatu w Chorwacji wybiorę Euro?

Odpowiedz

Magda Czerwiec 20, 2018 o 14:39

Na koncie w Revolut będziesz mieć np. złotówki, a z bankomatu wypłacisz kuny. Od razu dostaniesz od Revolut powiadomienie ile złotowek zeszło z konta.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:14

Hej Marcin,

Wybierzesz po prostu lokalną walutę z bankomatu. Pamiętaj, że lepiej to zrobić w dni robocze.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Zbyszek Czerwiec 21, 2018 o 08:15

Aktualnie przy płatności kartą kurs 1.70 1.71 za zł doładowania z kredytowej w niektórych marketach pytają w jakiej walucie rozliczyć trzeba dać kuny autostrady stacje paliw bez problemu.
Wypłata z bankomatu zagrebacka bańka nie chciała się zgodzić na wypłatę bez przewalutowania kurs po przeliczeniu na funty i kuny wyszło ,63gr tyle samo z karty Alior . Generalnie płacę kartą i naprawdę polecam

Odpowiedz

Rafał Czerwiec 21, 2018 o 19:58

Oczywiście, bezproblemowo. Później wymienić w kantorze na HRK. Dobre przeliczniki stosują.

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 24, 2018 o 10:49

Byłem w Chorwacji w maju i z bankomatu kartą Revoluta wypłacałem kuny. Kurs dużo korzystniejszy niż wymiana np. złotówek czy euro w banku.

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 20, 2018 o 13:49

Witam,

Czy nie lepiej/bezpieczniej założyć konto w Monzo? Z tego co się orientuję, spread jest tam również minimalny, a jest to bank, więc wszystkie pieniądze są chronione. Do tego wydaje się prostszy w obłudze, a to jest dość istotne dla tych, którzy chcą założyć konto do wykorzystania głównie w czasie wakacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:17

Hej Mateusz,

Ja w sumie nie wiem jak jest z tą ochroną środków w UK. Musiałbym zgłębić temat.

Co do Monzo – to alternatywa, przy czym tam w przypadku wypłat z karty wyższych niż 200 funtów miesięcznie jest z tego co kojarzę prowizja 3%, a więc wyższa niż w Revolut.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 21, 2018 o 11:39

Cześć Mateuszu i Michale,

Znowu pozwolę sobie odpowiedzieć – co prawda w tym momencie Revolut nie jest bankiem, ale już wystąpili o licencję a co za tym idzie to tylko kwestia czasu, zanim ją otrzymają. Pod spodem chłopaki śmigają w oparciu o Bank Lloyds a ten jest już objęty funduszem ochrony środków gwarantowanych. Po rejestracji dostajesz własny Numer konta (account number) oraz numer porządkujący (sort code) więc to nie tak, że to jakaś wydmuszka 🙂

Brytyjski odpowiednik polskiego funduszu ochrony środków gwarantowanych zabezpiecza Cię do wysokości 85 tysięcy funtów, więc w żadnym razie wszystkie Twoje pieniądze nie są chronione. Dlatego zresztą zaleca się, podobnie jak w Polsce, że w momencie jak ktoś przekracza kwotę depozytową aby rozdzielił swoje pieniądze na kilka różnych banków.

Pozdrawiam,
Mateusz

Odpowiedz

Karol Czerwiec 20, 2018 o 13:50

Hej Michale,

Wyczerpująco jak zawsze!
– Dodał bym także, że R można zasilać Kartą Kredytową, a wypłaty gotówki za pomocą karty R, nie oznacza złamania “grace period” (karta KK widzi doładowanie jako płatnosć online, a my mamy gotówkę)
– Michale czy po ostatnich czerwcowych aktualizacjach aplikacji, masz dalej mozliwość urochomienia automatycznych doładowań? Chyba (nie mogę tego znaleźć) ta funkcja zniknęła

pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:20

Hej Karol,

Screeny z aplikacji robiłem na świeżo – na aktualnej wersji, więc opcja jest dostępna, aczkolwiek w nieoczywisty sposób:

– Klikasz + przy koncie (symbol doładowania)
– Na podpiętej karcie klikasz ikonkę “i” w kółeczku
– Tam znajdziesz opcję “Ustaw automatyczne doładowanie”

Powodzenia!

Odpowiedz

Karol Czerwiec 21, 2018 o 10:30

Hej,

Dzięki za odpowiedź, taka ciekawostka, automatyczne doładownie jest dostępne ale dla karty debetowej, a dla karty kredytowej nie ma tego rowiązania w aplikacji

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 21, 2018 o 15:49

Ja mam doładowanie automatyczne z karty kredytowej, ale faktycznie. przypadku jednej z kart nie było możliwości jej użycia w tym celu.

Odpowiedz

Krzysiek Lipiec 15, 2018 o 22:25

Dziś się zarejestrowałem i doładowałem przez Apple Pay z karty kredytowej to minimalne 20 zł, ale widzę tego “i” aby przez Apple Pay (i podpiętą do niego kartę kredytową) wykorzystywać do automatycznego doładowania…

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 21, 2018 o 14:25

Odpowiedź z pomocy Revolut:
“`To set auto top-up, click on the plus button on the main screen, then tap on your card details –> there is an “i” button on the right, tap on it, and here you have got “set up auto top-up” button. However, it is not available for newly added cards, should appear in a month I believe, and after few top-ups. “`

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 20, 2018 o 13:52

Często wymieniam oprogramowanie (firmware) w telefonie. Czy procedura aktywacji aplikacji po takiej wymianie (lub np. powrotu do ustawien fabrycznych w telefonie) jest w miarę bezproblemowa?

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 20, 2018 o 13:52

Cześć,

Żeby nie było tak słodko, dodam coś od siebie:
Z Revoluta zacząłem korzystać dopiero w tym roku. Nie wiem skąd masz informację o limicie rocznym 400 000, bo moje nowe (czyt. tegoroczne) konto dostało na dzień dobry limit 60 000 i po długich bojach i wysyłaniu tony dokumentów, limit podniesiono mi do 150 000 – co i tak nie spełnia moich wymagań.

Wiem, że wiele osób pomyśli: 60 000! Po co komuś większy limit roczny? I faktycznie – do zakupów i korzystania z karty na wakacjach za granicą to w zupełności wystarczy albo i będzie za dużo.
Natomiast dla osób, które wiedzą jak korzystać z DOBRYCH kursów wymiany Revoluta to kwota śmieszna.

Już wyjaśniam o co chodzi, bo sprawa się generalnie rypła przez podejście Revoluta do kwoty limitu i wypłat środków:
-Załóżmy, że mamy 20 000 PLN do obracania na walutach. Biorąc pod uwagę ilość kantorów inernetowych i innych platform wymiany walut (Revolut nie jest jedyny), można znaleźć małe “luki” w kursach kupna/sprzedaży, które da się wykorzystać do zarabiania na różnicach walutowych. Taki trochę arbitraż: na tej platformie kupię a na tamtej sprzedam tyle samo co kupiłem. Niestety wymaga to dokonywania ciągłych przelewów w tą i z powrotem. Przy limicie rocznym na poziomie 150 000, niecałe 8 takich operacji (ilość możliwa do osiągnięcia w ciągu 2 miesięcy) i jesteśmy poza limitem.
Tłumaczenie Revolutowi, że przelewam w kółko te same środki i że powinni być może wprowadzić limit na bilans konta i tłumaczenie się z ilości środków na koncie zamiast z doładowań, nie dało nic.
Dodatkowo mam wrażenie, że właśnie po tej akcji Revolut wprowadził limit miesięczny 20 000 PLN na wypłaty, bo gdy zakładałem konto (Premium), nic takiego nie było…

Także na pewno fajna platforma, ale intensywnie BRONIĄCA SIĘ przed arbitrażem walutowym.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:26

Hej Krzysztof,

Hahaha… oczekujesz, że Revolut będzie Ci ułatwiał wykorzystanie własnego serwisu niezgodnie z jego przeznaczeniem i intencją twórców usługi? No lekko mówiąc przesada.

A swoją drogą ciekawy jestem jak dokumentujesz takie operacje na walutach i przygotowujesz PIT-8C? Skoro zarabiasz w zorganizowany sposób na takim arbitrażu, to rozumiem, że rozliczasz podatek od przychodów kapitałowych z tego typu operacji?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 21, 2018 o 22:55

Cześć Michale,

Co do Revoluta: co nie jest zabronione (regulaminem) powinno być dozwolone i nie utrudniane bezsensownie.

Co do PIT-8C. Tak, rozliczam. Zgodnie z wykładnią to są tzw. inne przychody. Jedyna niedogodność to fakt, że muszę to liczyć samemu. Na szczęście excel ogarnia całkiem nieźle.

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 20, 2018 o 13:53

Dziękuję Michale, karta zamówiona

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 20, 2018 o 13:53

Właśnie jestem w tej chwili w Bułgarii i jakoś przeszedł mi zachwyt nad tą kartą. W Polsce wypłacałem z bankomatu, a tu już 3 wypluły mi kartę i nie dostałem gotówki, nawet nie dopuściły mnie do wpisania pinu.

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 21, 2018 o 12:05

Edit: Udało się w końcu wypłacić gotówkę z bankomatu. Dziwna sprawa bo jeden bankomat UniCredit nie przyjął mi Revoluta a zaakceptował Millennium (z podwójnym przewalutowaniem) a drugi Unicredit bez problemu wypłacił z Revoluta, kurs ok. takze teraz jestem zadowolony. Bezgotówkowa płatność za browara też bezproblemowo.

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 21, 2018 o 12:07

Jeszcze jedno, bankomat nie pytał o konwersje ale na szczęście sam jej nie zrobił

Odpowiedz

Andrzej Czerwiec 20, 2018 o 14:01

Cześć, czy znacie może sposób aby uzyskać bezpłatnie fizyczną kartę revolut mając już konto w revolucie od kilku miesiecy?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Krysia Czerwiec 20, 2018 o 23:33

jak nie masz 25 zł to ja Ci dam 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:26

Ja nie znam.

Odpowiedz

Przemek Czerwiec 21, 2018 o 11:00

Może odezwij się do Marcina, mnie pomógł: https://twitter.com/marcintymkow

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 20, 2018 o 14:02

Jeszcze dodatkowy komentarz do poprzedniego komentarza. Na szybko przejrzałem tabelę opłat Revoluta dla kont Standard i Premium (mam Premium), i nie znalazłem w niej informacji o limicie “wytransferów” z Revoluta do 20 000 PLN.
Czy może Pan podać źródło?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Przemek Czerwiec 20, 2018 o 14:06

Hej
W apapicie o wyciaganiu resztek z konta Revoult wspomniałeś o przelewach, a nie można czasem tych ‘resztek’ wypłacić z bankomatów w PL (z subkonta w PLN oraz pomijając Euronet)?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:26

Można. 🙂

Odpowiedz

Małgo Czerwiec 20, 2018 o 14:18

Jeszcze mam pytanie o opłaty – czyli poza tymi wspomnianymi nie ma żadnych? Moge za darmo wyrobić kartę, korzystać z niej sporadycznie np. kilka razy w roku lub nie trzymać tam żadnych środków i nie poniosę żadnych kosztów?

Odpowiedz

Agata Lipiec 10, 2018 o 09:50

Właśnie też się nad tym zastanawiałam… Czy revolut opłaca się, jeśli korzystamy z niego tylko przez miesiąc w roku, na wakacjach, a poza tym okresem nie ma na to konto żadnych przepływów. Wiele kart nie jest objętych opłatami np. tylko wtedy, kiedy wydamy łącznie przynajmniej 200zł przez płatności kartą

Odpowiedz

Ewelina Czerwiec 20, 2018 o 14:40

Witam, nigdy wczesniej nie słyszalam o tej karcie. Ale z tego co wiem karta kredytowa z ing również można płacić za granica bez prowizji.

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 20, 2018 o 14:49

Witam,
pobrałem apkę na smartfona i naciskam przycisk get standard i nic się nie dzieje. O co chodzi?

Odpowiedz

Asia Czerwiec 20, 2018 o 14:56

Revolut jest bardzo wygodny w obsłudze. Mnie bardzo odpowiada m.in. to, z jaką szybkością można przekazać pieniądze innemu użytkownikowi Revoluta, szczególnie, jeśli mówimy o kimś zza granicy.

Męczące dla mnie jest to, że Revoluta nie akceptuje polski AppStore… Znalazłam informację, że musi być to karta z kraju, w którym jest zarejestrowany użytkownik. Musiałabym przestawić AppStore na Wielką Brytanię, żeby to zadziałało. Natomiast nie wiem, z jakimi konsekwencjami się to wiąże, więc na razie tego nie robiłam. Może ktoś z komentujących ma doświadczenie?

Oprócz tego, co zrobił z wypłatami Euronet, nie stwierdzam praktycznie żadnych problemów. No może jeszcze by się przydała możliwość upoważnienia małżonka i/lub współdzielenia konta. Ale z tym sobie jako-tako radzimy.

Michał, podpisuję się rękami i nogami pod Twoim artykułem. Mam takie same doświadczenia. 🙂

Odpowiedz

Sergiusz Czerwiec 20, 2018 o 15:15

W brytyjskim AppStore może nie być niektórych polskich aplikacji.

Odpowiedz

Asia Czerwiec 20, 2018 o 22:12

A, no właśnie, słuszna uwaga…

Odpowiedz

Gregory Czerwiec 20, 2018 o 15:02

Revolut jest fajny (pomijajac design karty) ale dopiero we wspolpracy z Curve. Zauwaz, ze revolut jest widziany jako karta pre-paid (vs Curve widzianej jako debit card). Co do wygladu Revolut’a to Curve znow wygrywa – jest czarny i ludzaco “metalowy”. Dodatkowo mozesz z aplikacji *cofac* i zmieniac karte ktora obciazyles. Poza tym na korzysc Curve masz obciazenia na bierzaco z zachowaniem opisu – nie trzeba myslec czy i na ile doladujesz.

Odpowiedz

Radek Czerwiec 20, 2018 o 15:03

Cześć, pytanko czy limit miesięczny na wypłaty dotyczy miesięcy kalendarzowych ? czy okresów 30 dniowych liczonych od ostatniej wypłaty ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 20, 2018 o 20:15

Hej Radek,

Uzyskałem informację w Revolut, że kiedyś były to miesiące kalendarzowe, a teraz to są okresy liczone od daty założenia konta. Czyli jeśli zakładałeś konto 12 maja, to cykl liczony jest od tego dnia do 11 czerwca.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ratbert Czerwiec 21, 2018 o 15:48

Hej Michale.
Czy twoja współpraca z Revoult ma charakter komercyjny czy raczej jest ot wolontariat w w ramach prowadzenia bloga z twojej strony ?

Odpowiedz

Sergiusz Czerwiec 20, 2018 o 15:10

Czy ktoś z Was płacił Revolutem za metro w Londynie? Przez ostatnie trzy dni kilka używałem karty i tylko raz naliczył mi opłatę 4,10 funta, podczas gdy przejazd kosztuje 2,40 lub 2,70 funta.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 20, 2018 o 20:16

Hej Sergiusz,

Ja płaciłem w ubiegłym roku (listopad) i wszystko było OK.

Pozdrawiam

Odpowiedz

padre Lipiec 9, 2018 o 16:10

Zalezy ile stref przejezdzasz i czy robisz to w godzinach szczytu / poza.
Stawka o ktorej mowisz wyglada na przejazd w godzinach szczytu miedzy strefami 1/2-5

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 20, 2018 o 15:10

Michał zarejestowałem się z Twojego linka ale i tak mnie skasowało 10zł za zamówienie karty… nie miałem opcji darmowej dostawy do wyboru …

Odpowiedz

Mateusz Czerwiec 20, 2018 o 16:43

Napisałem do nich na support. Potwierdzili, że użyłem poprawnego kodu i zwrócono mi pieniądze za dostawę.
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 11:10

O i to jest dobra informacja. Dzięki!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 20, 2018 o 20:17

Hej Mateusz,

Jeśli nie rejestrowałeś się wcześniej w Revolut i była to Twoja pierwsza rejestracja, to nie powinieneś być obciążony za wysyłkę karty. Śmiało zgłaszaj to do supportu Revolut.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Wojciech Czerwiec 21, 2018 o 08:33

U mnie też podobna sytuacja. Michale, może link jet niewłaściwy. Twoje przekierowanie przerzuca mnie na https://www.revolut.com/pl/?p=PL_JOP

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 10:53

Hej Wojciech,

Uzgodniłem z Revolutem, że po prostu w takich przypadkach należy się kontaktować z supportem i opłata będzie zwracana. Rzeczywiście w przypadku niektórych osób została naliczona.

I dla jasności: zwolnienie z opłaty za wysyłkę karty dotyczy NOWYCH kont w Revolut. Jeśli ktoś już był użytkownikiem (zakładał konto z innego linku), to opłata za wysyłkę zostanie naliczona. Niemniej jednak jeśli uważacie, że niesłusznie, to proszę się kontaktować ze wsparciem, wyjaśniać, że założone przez link na moim blogu i domagać się zwrotu opłaty. Powinno zadziałać.

Wiem, że Revolut dokonał już zwrotu dla kilku osób. Problemy dotyczyły dotychczas podobno około 5% osób przechodzących przez link na blogu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 20, 2018 o 15:53

Karty Revolut można też z powodzeniem używać do spłacania kredytów walutowych. Trzeba tylko pamiętać, że przelew z karty może zająć do 5 dni (do Millennium dochodzą w 3 dniu roboczym).

Odpowiedz

alina Czerwiec 20, 2018 o 16:13

a jak wyglada kwestia zlecenia doladowania konta z karty walutowej na ktorej mamy srodki? przykladowo, mam karte walutowa w euro w innym banku, mam tam 1000 euro i chce zasilic konto w revolut tą kartą. czy zostanie zasilone konto w euro w revolut bez przewalutowania?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 20, 2018 o 20:18

Hej Alina,

Dla każdego subkonta w Revolut indywidualnie ustalasz sposób zasilenia. Wystarczy kartę EUR innego banku podpiąć pod subkonto EUR w Revolut i będziesz wpłacała pieniądze bez przewalutowania.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Julia Czerwiec 21, 2018 o 17:52

Ja mam podobne pytanie: mam konto w dolarach, ale bez karty. Czy mogę bez przewalutowania przelać dolary na Revolut?

Odpowiedz

Tomasz Czerwiec 20, 2018 o 16:42

Hej,
świetny artykuł podsumujący zalety i wady Revoluta. Sam korzystam z karty Revoluta od tego roku i póki co spisuje się świetnie. Aż żałuję, że przy pierwszym wyjeździe za granicę z Revolutem wymieniałem kasę w kantorze. A wystarczyło wybrać gotówkę w bankomacie za granicą w ciągu tygodnia i uniknąć prowizji kantoru.

Stąd moje pytanie – wspomniałeś że w bankomatach Euronet w Polsce pobierana jest prowizja za wypłatę z konta revolut.
Czy istnieje jakąś opcja wypłaty EUR w Polsce ? Wybieram się na weekend za granicę i nie będę miał jak uniknąć weekendowej prowizji.

z góry dzięki za info.

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 20, 2018 o 16:47

Warto również wspomnieć, że można doładowywać konto nie tylko przez Apple Pay, ale również przez Google Pay. 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:27

Dzięki – słuszna uwaga.

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 24, 2018 o 12:25

Ale trzeba uważać, jeżeli pod Google Pay jest podpięta KK Citi, to bank takie doładowanie traktuje jako transakcję gotówkową.
Jeżeli doładowanie Revoluta jest bezpośrednio z KK – transakcja jest bezgotówkowa.
Różnica wynika innych MCC stosowanych przez Revoluta przy obu sposobach doładowań (https://community.revolut.com/t/mcc-code-when-doing-top-up/29475).

Odpowiedz

Kacper Czerwiec 20, 2018 o 16:56

Używam Revoluta od września. Jest moją podstawową kartą płatniczą ponieważ bardzo podoba mi się ich aplikacja. Na początku każdego miesiąca przelewam kasę na “bieżące wydatki”. To mój sposób na kontrolowanie budżetu 🙂 dodatkowo kilka dni temu pojawiła się do planowania dedykowana opcja ale jeszcze z niej nie korzystałem. Miałem jakąś sytuację gdzie karta revolut nie zadziałała dlatego zawsze jako zapas mam ze sobą jakąś inną kartę. Czekam jeszcze tylko na integrację z Android Pay.

P.S. Kocham, że przysyłają mi powiadomienie natychmiast po każdej płatności 🙂

Odpowiedz

WojciechWuu Czerwiec 22, 2018 o 09:56

Ja mam inne pytanie. Czy jest opcja zobaczenia średniego kursu po jakim wymieniłem pln->eur ? Przykładowo mam 100€ na rachunku w revolucie, dokonałem kilku różnuych transakcji wymiany z pln na euro i chciałbym wiedzieć jaki mam średni kurs dla aktualnego salda w euro.

Da się?

WojciechWuu

Odpowiedz

Magda Czerwiec 29, 2018 o 21:08

Gdzie w aplikacji można włączyć te powiadomienia? Mi niestety nie przychodzą 🙁

Odpowiedz

Michal Czerwiec 20, 2018 o 17:01

Dalej nie jestem przekonany do revolta, chociaż w Polsce ciężko znaleźć darmową kartę CZK. Chyba to mnie w końcu kiedyś przekona do testów.

Największy minus to brak możliwości obsługi przez kompa. Na smarfonie nie mam nawet aplikacji banku. Łatwiej mi zadbać o bezpieczeństwo PC niż telefonu. Z drugiej strony, jak nie będę tam trzymał kokosów, to i ryzyko będzie minimalne.

mała ciekawostka o revolt. Umożliwi inwestowanie z prowizją lepszą niż degiro 😉

Odpowiedz

Michal Czerwiec 21, 2018 o 10:38

Hmm, Michał usunął link do opisu nowej (przyszłej) funkcjonalności revoulta (czyżbyś zabezpieczał się przed EU link tax?) więc mój powyższy wpis, a właściwie jego końcówka jest bez sensu. Revoult planuje nie pobierać prowizji za zakup/sprzedarz akcji. Na początek mają być dostępne spółki z UK i USA oraz “kilka” ETFów. Zobaczymy, co z tych zapowiedzi wyniknie ;).

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 20, 2018 o 17:52

Ja niestety jestem rozczarowany Revolut.
pierwsza podróż z tą kartą do Izraela:
zakup biletu na pociąg na lotnisku – transakcja odrzucona
płatność za zakupy w markecie spożywczym – transakcja odrzucona
próba wypłaty gotówki w jednym z bankomatów – transakcja odrzucona
próba wypłaty gotówki bankomacie innej sieci – łaskawie wypłaciło pieniądze.

Nie wiem czy miałem pecha, czy Izrael jest nie przyjazny, ale czułem się niepewnie z tą kartą, specjalnie nie brałem gotówki a tu wielkie problemy.

Odpowiedz

Asia Czerwiec 20, 2018 o 22:15

Miałam ostatnio taką sytuację w Polsce z moją kartą. W środku nocy w Sopocie. Nagle przestała działać po prostu. Na szczęście mój Mąż miał jak mi zamówić taksówkę. Potem zgłosiłam to do supportu. Zresetowali mi kartę (?) i działa jak nowa od tamtej pory, musiałam ją natomiast aktywować przez użycie czipa i PIN-u (czyli wypłata z bankomatu lub płatność niezbliżeniowa w sklepie).

Odpowiedz

Jędrzej Czerwiec 21, 2018 o 11:32

Panie Pawle, czy próbował Pan wyjaśnić sytuacje na infolinii Revoluta?

Odpowiedz

Zbigniew Czerwiec 20, 2018 o 18:16

Cześć 🙂 Dodam od siebie, że Revolut działa w samolotach, przynajmniej czasem – ja płaciłem nie raz i z kartą Revoluta akurat przy płatnościach offline nie miałem nigdy problemu. Nie wiem, czy ma to znaczenie – ja mam akurat MasterCard, wiem, że od jakiegoś czasu wysyłają już chyba VISY i nie wiem, jak one się sprawują.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Asia Czerwiec 20, 2018 o 22:17

Ciekawe, moja nie działała… ani mojego Męża. Niezależnie od tego, czy płaska, czy wypukła (mamy różne). Wszystkie, jakie wypróbowaliśmy, to był MasterCard. Trochę to była dziwna sytuacja potem, bo nie wiedzieliśmy o tym ograniczeniu, i musieliśmy na ziemi wysiąść ze stewardessą, iść z nią do bankomatu i jej zapłacić gotówkę.

Odpowiedz

Rafal Czerwiec 20, 2018 o 19:01

A tak z ciekawosci, na czym zarabia ten Revolut? jaki jest jego model businessowy – bo jesli zarabia tylko na kontach Premium to moze sie okazac, ze bedzie chcial niepostrzezenie zaczac zarabiac na kontach Basic.

PS. Przepraszam za brak polskich czcionek.

Odpowiedz

marcin Czerwiec 20, 2018 o 19:16

Przy wypłatach z Euronetu należy wybrać opcję bez konwersji, czyli bez przewalotowania na GBP. Ja wypłacałem w ten sposób bez żadnej prowizji.

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 20, 2018 o 19:24

Mam, używam i polecam ale z wpisu i tak dowiedziałem się kilku rzeczy.

Kiedy audiobook? Nie zaczynam nowego słuchania oczekując na Twoją interpretację…

Odpowiedz

Michal Czerwiec 20, 2018 o 19:28

Jest opcja revolut dla firm. Ktoś testował jak to działa. Przelewy w jednym i drugim kierunku ?

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 20, 2018 o 20:14

Czy środki wypłacane z bankomatu w lokalnej walucie muszą być wcześniej przelutowane przez nas w aplikacji? A może wystarczy mieć środki w PLN a podczas wypłaty z bankomatu zostaną one przewalutowane automatycznie po aktualnym kursie?

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 21, 2018 o 06:41

Nie musisz wcześniej wymieniać pieniędzy w aplikacji na lokalną walutę, którą chcesz wypłacić z bankomatu – zostaną pobrane z subkonta PLN (przeliczenie po kursie Revoluta, z tym że jeżeli zrobisz to w weekend, to wyjdzie to trochę drożej).

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 20, 2018 o 20:38

Mimo skorzystania z twojego linku po podaniu adresu wysyłki karty chce mnie skasować 9,99 PLN za przesyłkę standardowej karty

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 20, 2018 o 21:22

Niestety kontakt z obsługą Revolut nic nie pomógł. Nie polecam Twojego linku innym użytkownikom. Kontakt z Revolut mocno ograniczony jakbym rozmawiał z maszyną. Ja swoje oni że nie widzą problemu bo jeśli z promocyjnego linka to jest bezpłatna przesyłka, a jak nie z promocyjnego to nie i koniec dyskusji. Jak klientów tak traktują na wejściu to co będzie przy poważnej reklamacji?

Mariusz

Odpowiedz

Ania Czerwiec 21, 2018 o 15:31

Potwierdzam, pomimo iż użyłam linku, mi także pobrało 9,99 zł. Konsultantka stwierdziła że promocyjna wysyłka skończyła się w maju.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 18:49

Ania,

No to konsultantka podała Ci złą informację. Skontaktuj się jeszcze raz albo prześlij mi przez stronę “Kontakt” informację o numerze telefonu, który rejestrowałaś w aplikacji.

A tak swoją drogą: Mariusz wykonał taki numer, że instalował aplikację korzystając z jednego numeru telefonu, a potem do autoryzacji podał inny numer telefonu. No sorry, ale przy takich kombinacjach, to po prostu ma prawo coś nie zadziałać. Prostujemy jego przypadek z Revolut, ale pretensje są w tym przypadku nieuzasadnione. Na własne życzenie “przerwał” powiązanie z numerem, który wpisał po przejściu przez link na moim blogu.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Ania Czerwiec 25, 2018 o 16:59

Po interwencji p. Michała, Revolut zwrócił 9,99zł opłaty za przesłanie karty. Karta dotarła w dniu dzisiejszym. Dziękuję i polecam.

Odpowiedz

Ratbert Czerwiec 21, 2018 o 15:45

Przy wyjeździe zagranicznym warto nawet zapłacić 25 zł jeżeli czas goni. Mi karta się zwróciła po pierwszym wyjeździe.

Odpowiedz

Tytus Czerwiec 21, 2018 o 16:48

A ja właśnie założyłem przez linka powyżej, i były 3 opcje płatności:
– droga za szybką dostawę
– 9,99zl za standard
– darmowa
Wybrałem opcję 3 i poszedł dalej.
Teraz więc czekam na dostawę karty.

Odpowiedz

Jaqb Lipiec 8, 2018 o 12:52

Rejestrowałem się dwa dni temu, mam to samo! Automat (Rita) nie rozumie po ang i nie qma linka z bloga:(

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 11:06

Hej Mariusz,

Napisz do mnie przez stronę “Kontakt” podając swoje dane – załatwimy tą sprawę z Revolut.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Daniel Czerwiec 20, 2018 o 21:07

Zamówiłem w zeszłym tygodniu kartę i do tej pory jej nie otrzymałem, choć data dostarczenia już minęła. Nie mam żadnego śledzenia przesyłki, nie wiem kto ją dostarcza. Gdzie mogę zgłosić ten problem też nie wiem. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem?

Odpowiedz

Przemysław Czerwiec 20, 2018 o 21:08

Michał, może pokuś się o komentarz Lloyds Bank i FCA

Odpowiedz

Jok Czerwiec 20, 2018 o 21:38

Ja się zarejestrowałem w revoult kilka miesięcy temu i używam karty wirtualnej. Chcialem zamówić kartę fizyczna i chcą ode mnie 25 zł za wysyłkę karty a nie 10 zł 🙁 podwójne standardy eh..

Odpowiedz

Kotek Czerwiec 20, 2018 o 21:55

Jestem użytkownikiem Revolut od dłuższego czasu i generalnie jest super.

Warto tylko mieć świadomość jednej istotnej kwestii, która bardzo wpływa na komfort sporadycznego doładowywania środków, gdy są potrzebne.
Otóż oprócz limitu rocznego doładowania konta, istnieje indywidualnie ustalany limit dzienny. Przekonałem się o tym boleśnie na ostatnim wyjeździe, gdy okazało się, że limit ten wynosi 500 zł. I nie ma zmiłuj, nie da się tego obejść jednym sposobem doładowania.

Jedynym rozwiązaniem jest doładowanie osobno z karty, osobno np. z Android Pay, o którym autor nawet nie wspomniał. Wtedy możemy osiągnąć limit X2, ale to i tak wszystko.

Przez ostatnie pół roku, mój limit się nie zmienił, mimo informacji z supportu, że dzieje się to automatycznie i stopniowo będzie się on zwiększać. Może to prowadzić do niemiłego zaskoczenia podczas wyjazdu, gdy trzeba pilnie wydać nieoczekiwanie więcej, niż planowaliśmy.

Odpowiedz

Sebastian Czerwiec 20, 2018 o 23:10

A ja korzystam z Visa Świat w mBank.
Zalety: płatności w większości walut na świecie bez prowizji, karta wydawana i obsługiwana przez bank.
Wady: płatna 10 pln/mies, trzeba mieć konto premium…

Odpowiedz

Adrian Czerwiec 21, 2018 o 03:54

Witam,

Jeśli chodzi o
płatności offline w samolocie, to chyba trzeba mieć wyłączone bezpieczeństwo na podstawie geolokalizacji. Stiuart miał tą kartę i z powodzeniem płacił bez sieci w samolocie. Może ktoś z użytkowników Revoluta potwierdzi to? Ja niestety miałem włączona opcję geo i terminal odpowiadał, że karta nie płaci offline :/

Odpowiedz

Krzysiek Czerwiec 21, 2018 o 04:34

Mam pytanie jak wyglada kwestia ubezpieczenia za granica. Czy usługę można wyłączyć? Czy można spodziewać się dodatkowych opłat w tym zakresie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 08:01

Hej Krzysiek,

Po pierwsze – najpierw musiałbyś to ubezpieczenie włączyć. Po drugie – można je samodzielnie włączać i wyłączać przez aplikację.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 21, 2018 o 06:58

Uważajcie na zasilenia konta Revolut za pomocą kart kredytowych!

Po stronie Revoluta nie ma z tego tytułu dodatkowej opłaty (kiedyś była), ale ostatnio Citi potraktował mi takie doładowanie jako transakcję gotówkową, a więc bez grace period, i naliczył odsetki.
W ramach tzw. dobrej współpracy Citi uznał co prawda moją reklamację, ale tylko na zasadzie wyjątku. Poniżej cytuję treść odpowiedzi banku:

“Szanowny Panie,
Dziękuję za zgłoszenie. Po ponownym przeanalizowaniu Pana reklamacji, podjęliśmy decyzję o anulowaniu odsetek naliczonych 10 czerwca 2018 r. w kwocie (…) zł.
Jednocześnie pragnę wyjaśnić, że transakcje księgujemy na kartach kredytowych, na podstawie informacji przesyłanych przez usługodawców. System bankowy weryfikuje kategorię usługodawcy po kodzie MCC (Merchant Category Code). Jest to czterocyfrowe oznaczenie nadawane przedsiębiorstwu działającemu w danej branży w momencie instalowania bankomatu, terminala lub portalu internetowego, służących do płatności kartami jednego z globalnych operatorów (Mastercard, Visa). Kod ten określa kategorię usługodawcy.
Transakcja wykonana u usługodawcy Revolut Ltd London GB przekazana została do banku w celu rozliczenia z kodem MCC 4829, który określa typ usługodawcy jako „Przelewy, Przekazy pieniężne”. Ponieważ ten rodzaj transakcji, w przypadku kart kredytowych, zaliczany jest do transakcji gotówkowych zrealizowanych w instytucji finansowej, transakcja z 24 maja 2018 r., na kwotę (…) zł została zaksięgowana jako gotówkowa. Od transakcji gotówkowej naliczone zostały odsetki 10 czerwca 2018 r. w kwocie (…) zł.
Zgodnie z przedstawionymi wyjaśnieniami, transakcja została zaksięgowana na Pana karcie kredytowej prawidłowo, jako gotówkowa. W przypadku wykonywania naszą kartą kredytową kolejnych transakcji u tego usługodawcy, będzie się to wiązało z kosztami transakcji gotówkowej.
Z poważaniem,…”

Co ciekawe, wcześniejsze doładowania konta Revolut za pomocą tej samej karty kredytowej Citi zostały potraktowane przez bank jako bezgotówkowe. Różnica jest tylko taka, że wtedy zasilałem konto Revolut tą kartą bezpośrednio, natomiast w opisywanym przypadku – poprzez Android Pay.

W przypadku zasilania konta Revolut za pomocą dwóch innych kart kredytowych (innych banków) taka sytuacja dotąd nie miała miejsca.

Czy ktoś z czytelników miał może identyczną sytuację?

Odpowiedz

Ratbert Czerwiec 21, 2018 o 15:43

Ja doładowywałem Revoulta z karty kredytowej z Inteligo. Nie było żadnych dodatkowych opłat. Zaznaczam jednak że spłacałem kartę kredytową kilka godzin po zasileniu Revoulta. Najpóźniej następnego dnia. Nie pamietam czy blokada środków zamieniła się w obciążenie karty. Podsumowując dodatkowych opłat nie było.

Odpowiedz

Grzegorz13 Czerwiec 21, 2018 o 07:26

Ehhh szkoda, że tak mało osób wie o zwykłej karcie debetowej Pekao SA, która (chyba jako jedyna w Polsce) nie pobiera dodatkowej prowizji za przewalutowania z żadnej waluty. Wszystko odbywa się po kursach visa/mastercard i nie trzeba mieć na koncie kilku walut, wystarczy posiada złotówki, które w momencie płatności zostaną przewalutowane po najlepszym możliwym kursie.

Zachęcam do zapoznania się z tą kartą.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 21, 2018 o 07:59

Hej Grzegorz,

Ależ ta karta nie jest taka świetna jak się wydaje. Kilka złotych opłaty miesięcznej + 2% za wypłaty waluty z bankomatów (chyba, że masz wpływy na konto ponad 5000 zł) + do tego obsługa tylko podstawowych walut bez przewalutowania. A jeśli płacisz jakimiś innymi niż USD, EUR, GBF i CHF, to masz dwa przewalutowania – najpierw z lokalnej waluty na USD a potem z USD na PLN. Podobno po kursach Mastercard, ale nie testowałem. W każdym razie bezpłatna to ona nie jest.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Stefan Czerwiec 22, 2018 o 07:58

Chodzi o zwykłą debetówkę Pekao. Opłaty miesięcznej banalnie można uniknąć. Przewalutowanie zawsze musi być jak ma się dochody w PLNach a wydaje w innej walucie – przy USD, EUR, GBP i CHF też. Tzw brak przewalutowania to trik marketingowy. Płacąc revolutem też trzeba przecież przewalutować, ważny jest spread a nie czy jedno czy dwa. Opłata za bankomat to przy małych kwotach pomijalne grosze, a przy większych można poszukać bankomatu Unicredit i mieć za darmo. Wygoda bez porównania – nie trzeba się martwić żeby przed weekendem przewalutować, w ogóle zastanawiać się nad zasilaniem, żadnych apek instalować. Po prostu zasila się PLNami (np. raz przed wyjazdem) i płaci się gdzie się chce.

Odpowiedz

Dagomir Lipiec 3, 2018 o 21:24

A propos innych kart, to ja za granicą korzystałem do tej pory z karty VISA wydanej do konta w Getin Banku. Getin nie pobiera za to żadnej prowizji za przewalutowanie, a ponieważ to VISA to odbywało się tylko jedno przewalutowanie nawet przy walutach innych niż EUR czy USD. Dobre 4% w kieszeni w porównaniu np z debetówką mBanku na przykład, której zwykle używam w kraju. Ale teraz już zamówiłem Revoult do sprawdzenia na własnej skórze 🙂

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 21, 2018 o 09:11

Jedna rzecz nieznośnie mnie niepokoi: kto płaci prowizję należną Visa oraz wystawcy karty od operacji zasilenia Revolut z karty kredytowej/debetowej?

Przecież każda płatność wykonana kartą Visa czy Mastercard przebiega tak:
– z mojej karty pobierana jest kwota
– do sprzedającego trafia kwota pomniejszona o prowizję (np. 1,9%)
– prowizja rozdzielana jest (nie wiem w jakich proporcjach) pomiędzy Visa, wystawcę karty (ten ostatni m.in z tej prowizji pokrywa odsetki należne od opóźnionej spłaty karty).

Zatem jeżeli zasilę Revoluta 100 zł z mojej karty np. w Alior Banku, to Revolut dostaje 98,10 zł, a prowizję 1,90 zł podzielą pomiędzy siebie Visa i Alior Bank. Pomimo to ja mam do dyspozycji w Revolucie całą kwotę 100 zł. Czyżby to brakujące 1,90 zł było świadomie ponoszonym przez Revoluta kosztem, który pokrywa z przychodów gdzie indziej?

Odpowiedz

Janek Lipiec 9, 2018 o 00:23

Nie sądzę, żeby inwestorzy Revoluta byli aż tak wspaniałomyślni:-). Myślę, że ta prowizja jest pokrywana w opłacie za konto/kartę lub prowizjach pobieranych w momencie, kiedy używasz swojej “normalnej” karty bankowej.

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 21, 2018 o 09:16

Świetny artykuł, pomimo że korzystam z Revolut to kilku rzeczy nowych się dowiedziałem!

Dwa krótkie komenatrze ode mnie:
Potwierdzam, że z płatnościami na samoobsługowych stacjach benzynowych były problemy (przynajmniej na Islandii, gdzie indziej nie sprawdzałem). Z drugiej strony kolega miał kartę walutową (nie pamiętam jakiego banku) i miał zdecydowanie częściej problem z zapłaceniem niż ja za pomocą karty Revolut. Jemu odmawiału płatności w sklepach, na bramkach przed tunelem itp. Revolut przynajmniej był przewidywalny 😉

Druga rzecz jest mocno na korzyść Revoluta i myślę, że o niej warto wspomnieć. Przekazywanie sobie pieniędzy za pomocą Revoluta jest błyskawiczne. Mieliśmy na wyjeździe dwa Revoluty i jedną walutową. Wypożyczaliśmy dwa auta, w wypożyczalni okazało się, że Revolutem zapłaciłem, a kartę walutową odrzuciło. Ani na moim Revolucie, ani na drugim Revolucie nie było wystarczająco dużo pieniędzy żeby zapłacić za auto, ale sumarycznie by wystarczyło. Przelaliśmy więc pieniądze z jednego Revoluta na drugi i zajęło to dosłownie kilka sekund. Niesamowite! Banki powinny się uczyć, że jednak można 😉

Odpowiedz

Michal Czerwiec 21, 2018 o 15:45

Nie no, jak przelewasz kasę z jednego konta na drugie w tym samym banku, to też transfer jest “od ręki”. Dopiero przy przelewach międzybankowych wkracza “elixir”.

Odpowiedz

Maciej Czerwiec 21, 2018 o 17:56

W kwestii samoobsługowych stacji paliw – w ubiegłym tygodniu byłem w Szwecji, gdzie miałem okazję tankować samochód w środku nocy na stacji samoobsługowej. Wlałem paliwa za około 350 SEK, na saldzie Revolut w momencie tankowania posiadałem ok. 1400 SEK. Dystrybutor poprawnie rozpoznawał kartę jako MaserCard ale po wprowadzeniu PIN witał mnie komunikat o odrzuceniu karty. Podczas drugiej próby zapłacenia Revolutem karta również została odrzucona, zapłaciłem więc zwykłą kartą debetową mBanku. Pech chciał, że podczas tankowania mój telefon został w samochodzie (pełnił funkcję GPSa) i nie widziałem powiadomień z aplikacji Revolut odnośnie odrzuconych przed momentem płatności. Co konkretnie było w tych powiadomieniach ? Informacja o niewystarczających środkach na koncie w celu finalizacji transakcji wraz z podanym minimalnym progiem wynoszącym 1500 SEK.

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 21, 2018 o 09:40

Dobra alternatywa dla kart wielowalutowych oferowanych przez polskie banki oraz tradycyjnych kart jednowalutowych. Oczywiście karta Revolut nie jest pozbawiona swoich wad, co zostało wypunktowane w artykule. Najważniejsze z nich to brak gwarancji depozytów i akceptacji transakcji kartą w niektórych punktach. Czekamy na polski odpowiednik Revolut.

Odpowiedz

Jakub Czerwiec 21, 2018 o 09:49

Też byłem zachwycony revolutem ale dość szybko spotkałem się z pewnymi niedogodnościami i są one związane z faktem że domyślną walutą karty jest GBP. Wielokrotnie przepłacałem na wymianie gbp eur, płacąc np. w restauracji bo kelner użyto DCC w terminalu. I weź się później wracaj i kłóć o 10zł albo rób chargeback(takie rozwiązanie zaproponowałmi support). Dlatego też nie korzystam z karty w PL. Pomijając powyższe revolut rzeczywiście pozwala zaoszczędzić.

Odpowiedz

Pat Czerwiec 21, 2018 o 10:53

Michale, użytkownicy

Chciałbym używać tej karty do transferu Funtów z mojego brytyjskiego konta, na konto Revolut, tak abym mógł korzystać z tych pieniędzy w Polsce. Docelowo Myślę tu o kwocie większej niż 20 000 zł, także musiałbym to rozdzielić na przynajmniej 2 płatności w dwóch kolejnych miesiącach. Moje pytania są następujące :

1. Czy jeśli posiadam wyłącznie brytyjskie konto, to czy będę mógł wnioskować o kartę z Twojego linku za 0zł (z dostawą na polski adres)?
2. Czy nie będzie problemu aby przewalutować np. 5000 GBP na złotówki przy pomocy jednego przelewu ? (docelowo ma być to 9000 GBP)
3. Czy jednorazowy transfer ok 20 000 zł z konta złotówkowego Revolut na konto polskie (inny właściciel konta) wiąże się z jakimiś opłatami ?

Pozdrawiam

Pat

Odpowiedz

Liga Zarabiania Czerwiec 21, 2018 o 11:06

Karta Revolut fajna sprawa ale nie jest idealna. Innym ciekawym rozwiązaniem jest karta Wirex, polecam poczytać o jej możliwościach. Może Michał skrobnie o niej jakiś wpis.

Odpowiedz

Jerry Czerwiec 21, 2018 o 11:28

“Jeśli przy płatności terminal lub bankomat poprosi o wybór waluty, to ZAWSZE wybieraj lokalną walutę danego kraju. W przeciwnym wypadku – jeśli wybierzesz walutę karty, czyli GBP – mogą pojawić się koszty podwójnego przewalutowania”. Po ochach i achach w internecie stwierdziłem że warto spróbować – pierwszy test zakup paczki papierosów za 15,20zł. i pytanie terminala w jakiej walucie rozliczyć transakcję PLN/GBP – wybieram PLN ( na koncie mam złotówki, płacę w złotówkach) obciążenie rachunku: 16,33 (3,3GBP) czyli koszty wyniosły 7,5% Na innym portalu “ktoś” twierdził wybieraj transakcję w GBP, tutaj znowu że w PLN. ??? Albo post Luis Carol Lecle, 8 marca 2018 http://www.fly4free.pl/karta-revolut/: “Mam doładowana kartę złotówkami. Poszłam dzisiaj do bankomatu wypłacić 150zł. Powinno mi więc je wypłacić bez problemu, ale nie…przewalutowało na £ i później chyba na złotówki z powrotem , nie mam pojęcia . W rezultacie wypłaciła 130zł, a z karty pobrało 147zł. Super interes!!! Przecież to jakiś absurd”

Odpowiedz

Wojt Czerwiec 21, 2018 o 14:03

Dzięki Michał za ten wpis!
Mam jedno pytanie odnośnie wymieniania walut tylko w dni robocze:
która strefa czasowa determinuje czy już jest weekend czy nie?
Polska, brytyjska czy lokalna?
Jest to o tyle ważne, że będąc np. w Kaliforni, zlecając wymianę walut w piątek o 18tej,
zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii jest już weekend…

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Rafał Czerwiec 23, 2018 o 15:03

Tu chodzi o dni zamknięcia FX wg czasu polskiego piątek w zależności od czasu letni/zimowy to około 22-23.00 i otwarcie niedziela koło 22-23.00

Odpowiedz

Wojt Czerwiec 26, 2018 o 12:14

Dzięki!

Odpowiedz

Jan Czerwiec 21, 2018 o 14:46

Z własnych doświadczeń:

Karta revolut została wydana w UK, oznacza to, iż przy płatnościach abonamentowych np. na spotify nie będziecie mogli płacić w złotówkach, ponieważ kraj rezydencji wg numeru karty to UK.

Dodatkowo proponował bym nie korzystać z płatności zbliżeniowych, aby uniknąć automatycznego zatwierdzenia płatności w domyślnej walucie rachunku (GBP). Przy każdej płatności w Polsce terminal pyta czy chcemy obciążyć konto w PLN czy GBP. Nieostrożny sprzedawca może zatwierdzić płatność bezstykową w dowolnej walucie, w przypadku, gdy wkładamy kartę do terminala to my mamy kontrolę – widzimy jaką kwotą i w jakiej walucie jesteśmy obciążani.

Dodatkowo bankomat przy wypłacie gotówki zazwyczaj za granicą obciąży was prowizją banku za granicą (nie jest to prowizja revolut). Wypłacałem 200 DKK w Danii, Bankomat poinformował, iż zostanie pobrane 210 DKK. Revolut nie doliczył żadnej prowizji własnej.

Odpowiedz

Janek Czerwiec 21, 2018 o 14:49

Cześć Michale,

Dzięki za jak zwykle wyczerpujące omówienie tematu no i za super poradę – właśnie rezerwuję campingi w Norwegii i już jestem ładnych parę groszy do przodu, nie mówiąc o łatwości płacenia.

Może Ty lub ktoś z czytelników wie jak bank traktuje takie doładowania w przypadku kart lojalnościowych. Revoluta doładowuję z karty kredytowej mBank Miles & More i jestem ciekawy, czy za te doładowania otrzymam mile.

z góry dzięki za pomoc 🙂

Odpowiedz

Ratbert Czerwiec 21, 2018 o 15:03

Dziękuję za powtórzenie informacji które można znleść na stronie Revoult’a 🙂
Korzystałem podczas wyjazdu zagranicznego. Polecam, bo zaoszczedziłem.
Wypłacając kasę w bankmatach Euronetu za granicą, bankomat proponuje gwarantowany kurs przeliczany z funta na walutę lokalną (w tym przypadku HRK). Wystarczyło odrzucić gwarantowane przeliczenie aby kurs był przeliczany bezpośrenio z PLN na HRK. W Polsce jeszcze nie próbowałem.

Odpowiedz

Ratbert Czerwiec 21, 2018 o 15:32

Nie zgadzam się z tą częścią tekstu:
“Zasada jest taka, że jeśli użytkownik Revoluta nie posiada na koncie lokalnej waluty (w której chce płacić) na rachunku, to potrzebna kwota jest ściągana i przewalutowywana z waluty, w której jest najwięcej środków. Czyli jeśli w tym przypadku najwięcej środków jest na koncie w EUR, to Revolut przeliczy wymaganą kwotę z EUR na CZK po kursie międzybankowym. Pobierana jest tylko taka kwota, jaka potrzebna jest do realizacji płatności. Oczywiście jeśli transakcja dokonywana jest w weekend, to doliczona jest prowizja 0,5% za przewalutowanie”

Otóż na stronach Revoult’a jet następująca wykładnia:
“Jakie będzie saldo na mojej karcie Revolut podczas pobytu za granicą?
Twoje konto Revolut może posiadać saldo w USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB, oraz ZAR. Podczas płatności kartą za granicą, transakcja wymiany walut wykonywana jest automatycznie, dlatego nie ma potrzeby, aby wymieniać walutę przed przystąpieniem do transakcji. Na karcie wybierane jest saldo, które będzie użyte do transakcji wymiany walut w następującej kolejności:

Lokalna waluta sprzedawcy/ bankomatu, np. jeśli jesteś w Hiszpanii, zostaną potrącone środki z Twojego salda euro.
Waluta podstawowa – tzn. jeśli podczas rejestracji wprowadzono adres brytyjski, Twoją walutą podstawową będzie GBP.
Twoje największe saldo.
Aby zrealizować transakcję, musisz mieć wystarczające środki na koncie. Jeśli nie masz wystarczających środków w walucie lokalnej, domyślną walutą będzie kolejna, w której masz największe saldo itd.”

Link
https://www.revolut.com/pl/help/przewodnik-po-revolut/wysyłka-pieniędzy-i-jak-je-wydawać-z-revolut/jak-korzystać-z-karty/jakie-będzie-saldo-na-mojej-karcie-revolut-podczas-pobytu-za-granicą

Revoult sugeruje że najpierw waluta lokalna, później podstawowa, a następnie waluta o największym saldzie. Ostatni akapit zaprzecza temu co jest powyżej. Stawam hipotezę że ostanie akapit to może być błąd w tłumaczeniu.

Link do tekstu w j. angielskim https://www.revolut.com/pl/help/exploring-revolut/spending-and-sending-money/using-my-card/how-will-my-currency-balances-be-deducted-for-spending?lang=en

Poniżej cytat:

“How will my currency balances be deducted for spending?
Your card will auto-convert your balance to the currency you’re spending in at the best available rate, so you don’t have to pre-purchase currencies. You can currently only exchange between USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB, and ZAR on the app. The card selects which currency to use in the following order:

The local currency of the merchant/ATM (e.g. if you are in Spain, we will deduct funds from your Euro balance)
Your base currency, which is determined by your home address
The currency with the highest balance
We don’t take funds from more than one currency balance at a time, so if there are no currency wallets with sufficient funds, the transaction will be declined. We will be adding more holding currencies soon, which you will be able to load onto your Revolut account and exchange to lock in a great rate.”

Zatem jest podana kolejność, a w przypadku braku środków w walucie lokalnej oraz podstawowej z pozostałych walut jest wybierane najwyższe saldo.

Odpowiedz

Ania Czerwiec 21, 2018 o 16:17

Michał,
Cóż za zbieg okoliczności! Na podstawie Twojej rekomendacji w zeszłym roku założyłam kartę walutową w kantorze Aliora ale ostatnio słyszałam o Revolucie… i proszę, akurat o nim piszesz 😀 Mega dzięki za to, tym samym już się dłużej nie zastanawiam i zamawiam kartę. Rozwiązanie naprawdę ułatwia życie, więc super sprawa 🙂

PS. Mam już obie Twoje książki ale przekazałam koledze informacje o dniach darmowej wysyłki. Może mi wybaczy, że poprzednio mu nie powiedziałam 😛

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 21, 2018 o 17:11

Ze swojej strony mogę potwierdzić praktycznie bezproblemowe działanie karty w Dubaju, Malezji, Filipinach, Australii i Nowej Zelandii. Jestem z niej naprawdę bardzo zadowolony. Płatności internetowe (Booking, Uber), w hostelach, czy normalnych sklepach były bezproblemowe.

Mieliśmy tylko problem z doładowaniem kart miejskich w Dubaju – w automatach samoobsługowych – karta była odrzucana. Doładowania kartą “w okienku” przechodziły bezproblemowo.

Niestety, należy jednak pamiętać, że pomimo darmowych wypłat gotówki do 200 Euro miesięcznie, często zagraniczne banki czy bankomaty doliczają słoną prowizję. Na Filipinach w przypadku wypłaty z bankomatu było to 500 peso, co nie jest małą kwotą (ok. 35 zł). Podejrzewam jednak, że prowizja ta byłaby również policzona dla innych kart zagranicznych.

Ja przyjąłem technikę opisaną według scenariuszu 2 i 3 – czyli wymianę bezpośrednią dopiero w momencie zakupu kartą, sprawdzało się bezproblemowo. W weekendy jest niestety prowizja, ale trzeba przyznać że i tak jest to prowizja bardzo uczciwa.

Jest jeszcze inna ciekawa kwestia na którą Revolut pozwala – mianowicie darmowa wypłata gotówki (do tych 200 euro miesięcznie) z karty kredytowej. Wystarczy doładować Revoluta kartą kredytową a następnie wypłacić pieniądze w bankomacie. Nie zostanie policzona żadna drakońska prowizja, jak również nie zaburza to okresu bez odsetkowego dla tej kwoty.

No i najważniejsze – trzeba być bardzo uważnym przy płatnościach, by sprzedawca zawsze wybierał lokalną walutę a nie funty GBP. Na szczęście z mojego doświadczenia wynika, że kiedy wyskakuje im takie pytanie na terminalu to zadają pytanie którą walutą chcę zapłacić, sugerując niestety GBP – pewnie myślą, że to dla właściciela karty bardziej opłacalne.

Za granicą nigdy mi się nie zdarzyło błędne przewalutowanie, za to u nas w Polsce Pani sprzedająca sama wybrała GBP, nie bardzo wiedząc o co chodzi 🙂

Odpowiedz

Karol Czerwiec 21, 2018 o 21:58

Wygląda na to że dostajemy konta bankomatowe bez zajęć komorniczych i US…

Odpowiedz

Monika Czerwiec 21, 2018 o 23:02

też narzędzie dla alimenciarzy i dla przezornych przed podziałem majątku przy rozwodzie 😉

Odpowiedz

Marek Czerwiec 22, 2018 o 03:49

Jesli chodzi o paypal to dzis placac mialem mozliwosc wyoru czy po kursie paypala czy po kursie operatora karty czyli banku.
W zeszlym tygodniu tego nie bylo. To rozwiazuje problem slabego kursy paypala.

Odpowiedz

Magdalena Czerwiec 22, 2018 o 07:15

Marek – w ustawieniach Paypal możesz dla każdej karty ustawić, żeby płatność była w walucie zakupu, a nie w PLN po kursie Paypal. To jest pierwsza rzecz, którą robię po dodaniu karty do Paypal, bo zdarzyło mi się, że pobrał mi po swoim niekorzystnym kursie.

Odpowiedz

Kasia Lipiec 2, 2018 o 19:11

re: w ustawieniach Paypal możesz dla każdej karty ustawić, żeby płatność była w walucie zakupu
a gdzie to jest dokladnie?
nie mam przy szczegółach karty, nie mam w ustawieniach 🙁
ścieżka dostępu do takiego ustawienia ?
dziękuję

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 22, 2018 o 09:16

Michale, z jakiego konta w polskim banku najlepiej wpłacać pieniądze w GBP żeby było bez prowizji?

Odpowiedz

MAREK Czerwiec 22, 2018 o 10:37

Magdalena, wiem o tym. Sek w tym ze ja czasem place w Euro, czasem w dolarach a czasem w funtach. Wiec jesli np. ustawie sobie ta karte jako Euro, to przy platnoci w innych walutach nadal mam niekorzystny kurs.
Operator karty kredytowej ma swietne przeliczniki, wiec zamiast zostawiac przeliczenie kursu paypalowi korzystam z tej nowej opcji, aby paypal nie dotyal waluty tylko zostawil to bankowi. To jest chyba nowa opcja – widze ja od wczoraj.

Odpowiedz

Greg Czerwiec 22, 2018 o 11:49

Nie bardzo podoba mi się podawanie w aplikacji Revolut danych karty w celu doładowania konta. Może ktoś przybliżyć jak działa doładowanie za pomocą ApplePay i jak szybko środki pojawiają się na koncie Revolut ? Być może to jest rozwiązanie mojego problemu.

Odpowiedz

Konrad Czerwiec 22, 2018 o 13:54

Hej Michał,
założyłem konto na revolut korzystając z Twojego linka i za przysłanie karty skasowali mnie za 9,99 – nie jest to jakiś problem dla mnie ale nie rozumiem dlaczego?
ktoś miał taki sam problem jak ja? czy po prostu ja coś źle zrobiłem?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 22, 2018 o 23:30

Hej Konrad,

Napisz do mnie przez “Kontakt” podając numer telefonu, którym rejestrowałeś się w usłudze po kliknięciu w mój link. Pomogę wyjaśnić z Revolutem.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Konrad Czerwiec 29, 2018 o 11:15

Dzięki Michał za interwencje 🙂
Pieniądze wróciły na moje konto

Działasz naprawdę błyskawicznie

Odpowiedz

Leszek Czerwiec 22, 2018 o 19:51

Cześć Michale.
Przeczytałem uważnie Twój tekst dotyczący Revoluta – bardzo dobry, merytoryczny i wyczerpujący.
Mam pytanie – czy zetknąłeś się może z Igoria Trade? Polska firma notowana na giełdzie, prowadząca m.in. kantor walutowy trejdoo, posiada rachunki w polskich bankach, jest objęta nadzorem KNFu i wydała niedawno wielowalutową kartę IgoriaCard. Część Twoich wątpliwości i niedogodności z używania karty tym samym jest minimalizowana, a funkcjonalności bardzo podobne.
Czy miałeś okazję obserwować/analizować ten produkt?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 22, 2018 o 23:28

Hej Leszek,

Niedawno mieliśmy okazję przekonać się w przypadku Getback jak skuteczny jest “nadzór KNFu”. Z tego co rozumiem jest to jedna z prywatnych platform kantorów internetowych, która nie jest bankiem. Gwarancje BFG jej nie obejmują. Nie wiem, które z “wątpliwości i niedogodności” miałoby być wyeliminowane w przypadku Trejdoo w porównaniu z Revolutem? Bank to nie jest.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Leszek Czerwiec 23, 2018 o 23:19

To prawda z tym Getback’iem 🙂
A jeśli chodzi o niedogodności – możliwość korzystania i zarządzania poprzez desktopową platformę, polska spółka SA notowana na polskiej giełdzie (pisałeś o zaufaniu do zagranicznych spółek z o.o. :)), transakcje pomiędzy polskimi bankami (pisałeś o możliwych opłatach do banku brytyjskiego z polskich banków)…
Ale moje pytanie nie dotyczyło tego, co powyżej, a konkretnie czy miałeś okazję zetknąć się z tym produktem, analizować, testować, etc.

Pozdrawiam serdecznie,
Leszek

Odpowiedz

Grzesiek Czerwiec 22, 2018 o 21:36

Warto uzupełnić, że użytkownicy Androida mogą doładowywać Revolut przez Google Pay.

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 23, 2018 o 15:10

Tak mogą, tylko muszą uważać, jaką kartę mają podpiętą pod Google Pay. Jeżeli KK, to bank może taką operację potraktować jako gotówkową – na pewno tak jest w Citi (przekonałem się na własnej skórze).
Wynika to z różnych MCC stosowanych przez Revolut w zależności od sposobu doładowania konta: https://community.revolut.com/t/mcc-code-when-doing-top-up/29475

Odpowiedz

Asior Czerwiec 22, 2018 o 23:06

Nikt nie wspomniał o wadzie revoluta: jezeli masz np 10 eur i 100 pln a chcesz zapłacić 12eur to revolut odrzuci, zamiast pobrac czesc z eur a czesc z pln

Odpowiedz

Rafał Czerwiec 23, 2018 o 14:48

Trzeba przyznać tak prostej rejestracji z potwierdzeniem tożsamości to jeszcze nie widziałem 🙂

Odpowiedz

Michał Czerwiec 23, 2018 o 17:18

Coś mam pod górkę.
Na ipad po kliknięciu w linka do utworzenia konta z polecenia w miejsce do wpisania telefonu nie dało się nic wpisać, w ogóle nie chciała się włączyć klawiatura, podobnie na iPhonie. Na kompitezrez było ok ale przez klika godzin nie dostałem SMS pasz linkiem do aplikacji. Finalnie ściągnąłem bezpośredni ze sklepu wiec z darmowej karty chyba już nici?
Teraz za Chiny nigdzie nie widzę opcji automatycznego doładowania opisanej w artykule. Szukałem tez wg pomocy w aplikacji ale we wskazanym miejscu nie ma tej funkcji. Jakieś podpowiedzi?

Odpowiedz

Bożena Czerwiec 24, 2018 o 14:16

Cześć!
Dzięki za obszerny tekst.
Czy ktoś korzystał z karty w Portugalii? Czy działa bez zastrzeżeń? Planowałam kartę do konta walutowego w mBank, ale może to byłaby lepsza opcja?

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 24, 2018 o 14:46

Michał, fajny artykuł, mnie jednak nie przekonał. Chyba wolę na razie karty z kantoru Alior. Dla porównania nie napisałeś nic o karcie wielowalutowej oferowanej przez jeden z polskich banków (ten z bykiem chyba 🙂 ).

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 25, 2018 o 07:41

Cześć,
dzięki za ciekawy artykuł.
Wybieram się do Azji. W kraju docelowym jest 6 godzin różnicy czasu w stosunku do Polski i 7 w stosunku do UK.
Wg ktorego czasu (strefy czasowej) zaczyna sie weekend ? Np o 20:00 w piatek w Polsce jest juz 2:00 w sobotę w Malezji…
Pozdrowienia
Paweł

Odpowiedz

Sylwia Czerwiec 27, 2018 o 15:57

Hej Paweł!
To jest ciekawe pytanie, również się nad tym zastanawiałam. Znalazłeś jakaś informację na ten temat?

Odpowiedz

Kuba Czerwiec 25, 2018 o 08:58

Hej, do kiedy link afiliacyjny będzie zapewniał darmową wysyłkę?

Odpowiedz

adi Czerwiec 25, 2018 o 23:19

wysyłają visa czy mastercard?

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 26, 2018 o 10:59

Visa

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 26, 2018 o 10:58

Witam,
własnie wróciłem z czterotygodniowej podróży z plecakiem po Azji. Przed wyjazdem zamówiłem kartę Revolut ale niestety dotarła dzień po wyjeździe więc nie miałem możliwości jej sprawdzić (w moim przypadku wysyłka trwała prawie 2 tygodnie od zamówienia do dostarczenia).
Używałem więc dwóch kart: do biletów lotniczych i hoteli (booking) używałem mastercarda w PLN, do wypłat z bankomatów visy w EUR. Obie z mbanku.
Łącznie na 3 osoby wydałem 17 074,21 zł. Z mastercarda poszło 8 784,13 zł (przewalutowanie na euro) w tym 255,78 zł prowizji z mbanku. Z visy eur wydałem 1 919 euro co po przewalutowaniu z lokalnych walut i kantoru mbanku dało 8 290,08 pln. Euro kupowałem kilka miesięcy wcześniej po kursie 4,19-4,23.
Szczegółowo przeanalizowałem o ile tańszy byłyby mój wyjazd z revolutem i wyszło mi, że gdybym wszystkie płatności zrobił revolutem to całość byłaby o 862,02 zł tańsza czyli o 5,04 % przy czym trzeba pamiętać że jak napisałem powyżej euro kupowałem dość tanio (obecnie jest po 4,34).
Na samym mastercardzie (pln) różnica wyniosłaby 563,30 zł czyli 6,41 % natomiast na visie (eur) 3,60 %.
Choć procentowo wydaje sie niewiele to jednak w nominalnych kwotach różnica wychodzi całkiem spora.

A tak na marginesie: po powrocie wymyśliłem natomiast jak w moim przypadku można było częściowo obniżyć koszty dla mastercarda w pln.
Jako że nie miałem kupionych biletów lotniczych na cały wyjazd, kolejne bilety kupowałem na dzień lub dwa przed lotem. Strony lini lotniczych podawały mi ceny w lokalnych walutach które karta przewalutowywała na eur a nastepnie mbank doliczał swoją prowizje. Podobnie było z bookingiem.
Gdyby połączyć się z internetem przez VPN można “zmienić” swoją lokalizację na PL i wtedy płatność zostanie zrealizowana od początku do końca w PLN bez doliczania prowizji.
Może komuś się taki pomysł przyda.

Odpowiedz

Klop Czerwiec 26, 2018 o 11:29

Czy używał ktoś Revolut do zakupu kryptowalut? Na jakiej zasadzie się to odbywa?

Odpowiedz

Magidka Czerwiec 26, 2018 o 14:45

Super materiał. W tym roku wybieram się na wakacje do Bułgarii – Słoneczny Brzeg. Konto założyłam i właśnie czekam na kartę. Czy ktoś posługiwał się tą kartą w Bułgarii? Nie było problemów z wypłatami lub płatnościami kartą?
Czy warto mieć ze sobą inną kartę tak na wszelki wypadek?

pozdrawiam

Odpowiedz

Karol Czerwiec 27, 2018 o 19:50

Dzień dobry Panie Michale,

Mam pytania odnośnie użytkowania karty Revolut.
1. Czy na koncie w Revolut muszą być jakieś aktywności by konto etc. było nadal darmowe? Wiąże się to z tym, że karty potrzebuje na tydzień wakacji za granicą, a potem czekałaby rok na kolejne użycie.
2. Czy będąc za granicą (Praga, Republika Czeska) mogę wypłacać pieniądze z Revolut we wszystkich bankomatach? Jeśli nie to w których? Czy jest za to pobierana jakaś opłata?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 27, 2018 o 23:56

Czy rejestrując się w R otrzymujemy nr konta bankowego i czy ten nr możemy podać komuś by przelał nam pieniądze z Polski? Czy za taki przelew na moje konto pobierana jest jakaś opłata od przelewajacego?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 30, 2018 o 15:52

Hej Marcin,

Revolut zakłada indywidualne rachunki brytyjskie prowadzone w GBP. W przypadku wpłat w złotówkach – korzysta się ze specjalnego konta należącego do Revolut prowadzonego w PLN, ale żeby środki zostały zaksięgowane na naszym “subkoncie” w Revolut, to konieczne jest wykonywanie przelewów z konkretnym tytułem (kod umożliwiający powiązanie wpłaty z Twoim subkontem w PLN). Reasumując – nie jest to szczególnie wygodne i do tego może prowadzić do błędów.

To czy są opłaty z tego tytułu czy nie – zależy od banku, z którego usług korzystasz. Z perspektywy klienta polskiej bankowości taki przelew jest przelewem złotówkowym ale międzynarodowym wykonywanym na konto w brytyjskim Lloyds Bank.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 29, 2018 o 06:04

Konto walutowe Nest Banku ma bezpłatną kartę debetową, w tym V-pay. Używam od roku i jestem bardzo zadowolony. Nie ponoszę żadnych opłat, ani za prowadzenie konta, ani za wypłaty z bankomatów w UE ani nawet za przelewy SEPA. W UE nie ma żadnego przewalutowania. Karta przyjmowana jest wszędzie bez problemu.

Odpowiedz

Robert Czerwiec 29, 2018 o 06:54

Cześć,

》Gdy saldo spada poniżej określonego poziomu, to od razu uzupełniam środki (obciążając kartę w polskim banku).

Czy i jak można zwiększyć dobowy limit doładowania Revoluta w usłudze Android Pay, pod którą podpięta jest karta VISA z rachunku w ING ?

Mam komunikat o przekroczeniu limitu 500 zł i muszę czekać – nie wiem też czy takie doładowanie zrobione np. o 23:00 liczy się do następnego dnia (bo rano kolejne nie przechodzi) ?

Jakby ktoś wiedział co z tym się da zrobić to bardzo proszę o taką informację, bo ten mankament jest dla mnie poważnym ograniczeniem tego typu kart vs. kredytówka gdzie środki są dostępne od razu w pełnej wysokości bieżącego salda, a spłata z rachunku w tym samym banku jest wykonywana online (tu na przelew trzeba czekać 1-3 dni i nie wiadomo jaka będzie doliczona prowizja za SWIFTa do UK).

Pozdrawiam,
Robert

Odpowiedz

Danuta Czerwiec 29, 2018 o 08:09

Mam pewnie banalne pytanie: jak bezpiecznie wylogować się z aplikacji? Polecenie wyloguj pojawia się tylko z dodatkowym zapisem “Wylogować i usunąć wszystkie dane osobowe?” Potem trzeba wpisywać wszystko na nowo, dość kłopotliwe. czy to dodatkowe zabezpieczenie revoluta czy tez ja nie umiem zrobić tego poprawnie? Nie podoba mi sie wychodzenie z aplikacji przyciskiem początek, bo nie zamyka to natychmiastowo aplikacji, można do niej wejść bez hasła. Pozostaje wyłączenie smarthona ale to nieprofesjonalne. Pokonaliście ten trywialny problem? Nikt w komentarzach nic na ten temat nie pisze więc pewnie sprawa banalna. Proszę o podpowiedź.

Odpowiedz

Wiesław Czerwiec 29, 2018 o 11:17

Przed chwilą zarejestrowałem się w Revolut z powyższego linku i zamówiłem kartę .Opcja darmowej dostawy była tylko w Premium.Ja zamówiłem standard i od razu zdjęło z konta 9,9 za dostawę, Jak chcę się zalogować przez aplikacje każą podawać nr tel. potem kod dost. potem wysyłają swoje 6 cyfr. hasło. Czy tak ma być przy każdym logowaniu czy coś robię nie tak?

Odpowiedz

Aleksandra Czerwiec 30, 2018 o 10:46

Dzięki za ten wpis- właśnie założenie tej karty rozważałam 🙂
Mam natomiast inne pytanie.
Wakacje to też czas pracy sezonowej za granicą. W tym roku znowu wybieram się na winobranie we Francji. W zeszłym roku niestety miałam nieprzyjemną przygodę- po winobraniu zostałam okradziona. W tym roku chciałabym uniknąć podobnych nieprzyjemności- czy na taką kartę mój pracodawca będzie mógł przelać wypłatę? Czy jest jakiś inny sposób na wpłatę gotówki na konto za granicą?

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 30, 2018 o 13:23

Ja mam obecnie małe obawy przy używaniu płatności kartą Revolut.

1) Wczoraj w Czechach płacąc za obiad na PIN – pierwsza próba nieudana, niewiele myśląc poprosiłem jeszcze raz i poszło. Ni y uff – ale sprawdzam i karta obciążona 2 krotnie. Na szczęście z rana dzisiaj widzę że też sekcja została anulowana i kasa wróciła.
Bezlonowe transakcje były ok zawsze.

2) dzisiaj Austria płatność na Shellu – odrzucona 🙁 ale karta obciążona…. mam nadzieję że szybko kasa wróci. Zapłata poszła aż problemu Polska karta z BZWBK – ale nie walutowa i prowizje swoje wezmą 🙁 Spróbowałem wstępnie znowu Revolutem małe kwota też na PIN bo inaczej nie można tym razem się udało….

Boję się płacić teraz za Hotel większej kwoty bo jak odrzuci i zablokuje to kasy może w końcu zabraknąć …

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 1, 2018 o 14:04

Podobny problem miałem właśnie dziś w Danii. Płaciłem zbliżeniowo – transakcja odrzucona. Okazuje się że karta została obciążona. Po godzinie próbuje zapłacić zbliżeniowo.podobnie – transakcja odrzucona a karta obciążona.Poczekam do jutra czy anulują mi te transakcje czy nie.Mam jakieś złe przeczucia.Niestety kwoty dosyć znaczne. Inny problem – użyłem karty do zwrotu kaucji którą zapłaciłem w gotówce. Uznanie karty nastąpiło wczoraj ale ciągle brak wpływu środków na kartę. Początkowy zachwyt mija mi.Z kartą z kantora Alior banku takich problemów w Europie nie miałem.

Odpowiedz

Joanna Lipiec 1, 2018 o 17:53

No i mamy pierwszą poważną awarię Revoluta. Firma wybrnęła w interesujący sposób, podobno informując o awarii i prosząc klientów o korzystając z alternatywnych kart – piszę podobno, bo u mnie nie widać nic takiego. Ciekawe, co będzie dalej.

Odpowiedz

Jacek Lipiec 1, 2018 o 18:45

Używałem karty Revolut w Chorwacji w czerwcu i wszędzie działała a kursy lepsze niż Visa czy Mastercard z ING (o 2-2,5%). Wypłaty z bankomatu nieco droższe, ale istotnie, była to niedziela. Natomiast mam pytanie: bankomat proponował “gwarantowany” kurs wymiany, a nie opcję przewalutowania. Oczywiście nie pamiętam jaki on był, bo trudno na bieżąco sprawdzać kursy, ale na wszelki wypadek odrzucałem taką opcję, zakładając że bankomat z zasady nie będzie działał na moją korzyść. Miałem rację?

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 1, 2018 o 20:36

Hej Jacek,

Tak – miałeś rację.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 2, 2018 o 17:19

Jestem ciekaw czy są czytelnicy bloga pokrzywdzeni wczorajszą awarią Revolut? Pieniądze pobrane trafiły do was? Ja nadal czekam, mimo zapewnienia o 24h w ciągu których pieniądze wrócą. Czekam na różnych stronach że środki wracają, więc zastanawiam się czy ja jestem wyjątkiem.

Odpowiedz

Kuba Lipiec 3, 2018 o 15:33

W sobotę odrzuciło mi wypłatę z bankomatu i następnie płatność w supermarkecie. Do dziś nie mam zwrotu i na dodatek dziś znów mi odrzuciło płatność w supermarkecie, a środki z konta zeszły.

Odpowiedz

Jeremi Lipiec 2, 2018 o 20:23

Cześć, otrzymałem kartę fizyczna ale mam mieszane uczucia.

W skrócie, karta wysłana zwykłym listem, koperta słabo zaklejona, bez problemu ktoś mógł ją odkleić i dostać się do karty przede mną. Karta w żaden sposób nie zaplombowana.

Tutaj ktoś dość dobrze opisał sytuację.
https://floppydisk.pl/2018/03/revolut-numery-visa-dla-kazdego/

Wydaje mi się że korzystanie z tej karty jest ryzykowne. Pozostaje wersja wirtualna. Dajcie znać co myślicie.

Odpowiedz

Nikodem Lipiec 3, 2018 o 09:41

Witam, nie dawno zamówiłem sobie karte Revolut(Właśnie z Twojego linka Michał ^^) i mam pewien problem. Mianowicie próbując doładować konto z karty Visa ing naliczana jest opłata w wysokości około 1%. Natomiast na mojej drugiej karcie w Credit Agricole nie jest naliczana opłata, jednak próbując doładować konto. Doładowanie nie przechodzi weryfikacji.
Dodam, że normalnie mogę robić na tej karcie zakupy przez internet, oraz limit dzienny mam znacznie wyższy niż kwota którą próbuje doładować.
Miał może jakiś ninja podobny problem, albo radę jak doładowywać kartę revolut bez dodatkowych opłat?

Z góry dzięki

Odpowiedz

lukasz Lipiec 6, 2018 o 07:56

Credit Agricole z dniem 1 lipca wprowadzil usulge 3D secure i od tego czasu nie ma mozliwosci doladowania konra Revolt ich kartami, bo oczywiscie cos zjeb..li 🙂

Odpowiedz

Nikodem Lipiec 13, 2018 o 06:42

Kontaktowałem sie z credit-agricole w tej sprawie. Nie wiem czy u innych też już działa, ale po kilku rozmowach telefonicznych dostałem informacje, że problem został rozwiązany, oraz bez problemu mogę doładowywać swoje konto poprzez Credit-Agricole, bez żadnych opłat.
Tak więc jeżeli komuś nie działa doładowanie konta z tego banku polecam zadzwonić na infolinie.(Nie polecam za to chodzenia do placówek, zwykle możliwości osób tam pracujących są bardzo ograniczone, więc będzie to prawdopodobnie nasz stracony czas)

Od siebie dodam jeszcze, że od nie dawna korzystam z karty revolut jako karty służącej do codziennych wydatków(Co miesiąc założyłem, że wydam x złotych i po prostu różnice dosyłam na konto), póki co sprawdza sie bardzo dobrze, a aplikacja całkiem nieźle kategoryzuje wydatki, dzięki czemu mniej czasu zajmuje spisywanie wydatków.
Czasem należy uważać na to, czy transakcja ma być przewalutowana z funtów brytyjskich, jednak wtedy wystarczy na terminalu nacisnąć przycisk anuluj.(Zdarzyło mi sie tak przez miesiąc korzystania dopiero 1 raz).
Nie zdarzyło mi sie jeszcze, żeby płatność nie została zaakceptowana, jednak zakładam, że może wystąpić taki problem

Tyle ode mnie, pozdrawiam wszystkich ninja, a w szczególności Michał Ciebie 🙂
Cześć

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 3, 2018 o 12:30

Ja doladowywałem z Visy pre-paid mBanku i wszystko wchodziło.

Odpowiedz

Maciek Lipiec 3, 2018 o 15:00

Cześć a ja mam problem o nie mogę doładować konta przez apple pay, Próbowałem z 10 razy i za każdym razem odrzuca, jakieś pomysły ?

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 4, 2018 o 08:55

Jak pisałem wcześniej, 1 lipca w Danii miałem odrzucone transakcje a konto zostało obciążone.Kwota dla mnie dość znaczna około 1400 DKK. Najpierw zapowiedź że Revolut zwróci środki w ciągu 24h potem że w ciągu 72h. Oba terminy minęły. Kontakt z poziomu aplikacji uruchamia boota.Przykro mi ale czuję się zawiedziony i dodatkowo wkurzony.Jak czytam, dane osobowe przetwarzane są poza terenem UE (Rosja) więc np jeżeli okazałoby się że Revolut pada to choroba wie jaki użytek ktoś będzie robił że skanów naszych dokumentów i zdjec twarzy
Jakieś pomysły co dalej i jak odzyskac pieniądze?

Odpowiedz

Kuba Lipiec 4, 2018 o 13:25

Ja również zostałem poinformowany, że środki wrócą w ciągu kilku godzin, a następnie, że może w ciągu 4 dni, może 7, a może 10. Oczywiście nie wróciły. Zaprzestałem korzystać z karty Revolut do czasu zwrotu pieniędzy. Czy wrócę do korzystania – na ten moment nie wiem.

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 4, 2018 o 15:20

Kuba – zastanawiasz się nad jakimiś krokami formalnymi? Rozważałeś chargeback, zastanawiam się jaki efekt by to przynioslo?

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 4, 2018 o 15:24

Andrzej,

Przekazałem Twój komentarz do Revoluta. Wiem, że masz od nich maila na skrzynce – działaj. Wyjaśnijmy to.

Pozdrawiam

Odpowiedz

loki Lipiec 7, 2018 o 15:21

Według polityki prywatności dane przetwarzają w EOG, a nie Rosji.
“The data that we collect from you will be transferred to, and stored at, a destination inside the European Economic Area (EEA).”

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 4, 2018 o 15:36

Obserwuję profil Revolut na Twitterze. Nie wygląda to dobrze. Ludzie nie mają zwróconych pieniędzy. Kanały komunikacji nie dzialają albo działaj słabo i pro forma. Mam coraz poważniejsze obawy czy nie była to piramida jak Amber Gold. Jestem na siebie zły, bo po zainstalowaniu appki przez ponad miesiąc zastanawiałem się czy dokończyć rejestrację. Wpis Michała mnie przekonał (oczywiście Go nie winię) ale teraz zastanawiam się nad bezpieczeństwem danych dot. kart. Powierzyliśmy im w końcu numery kart i numery cvv

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 4, 2018 o 15:39

Hej Andrzej,

Moja sugestia – zamiast dramatyzować, to po prostu odpowiedz na email z Revoluta, który powinieneś mieć w swojej skrzynce. Jeśli nie masz – daj znać albo napisz bezpośrednio do mnie (podając swój numer telefonu, na którym masz zarejestrowany Revolut). Tak jak pisałem wyżej – przekazałem informację o Twoich problemach do Revoluta i zależy mi na wyjaśnieniu tego problemu w Twoim konkretnym przypadku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 4, 2018 o 15:45

Dzięki Michał za zainteresowanie. Tak jak napisałem nie winię Ciebie. Wiem że nie był to tekst sponsorowany. Gdyby nawet był to i tak byłbyś jedynie kolejną ofiarą a nie sprawcą. Co do wiadomości na skrzynce to sztampowa korespondencja. Najpierw zapewnienie o zwrocie w 24h potem 72h teraz w kilka dni począwszy od dziś. Prośba o kontakt z “żywym” agentem zakończona komunikatem że skontaktuje się on w 24h. Z wpisów na TT wynika, że to informacja nie wiążąca, bo mimo upływu doby do klientów niekoniecznie się ktoś odzywa .Wypłacilem wszystkie pieniądze które miałem na karcie.W sierpniu wyjeżdżam ponownie za granicę ale jestem pewien że z karty nie będę korzystał.

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 4, 2018 o 15:49

Ps Nie dramatyzuje – jeśli tak odebrałeś to wybacz nieumiejetność przekazywania emocji 🙂

Odpowiedz

Andrzej Lipiec 4, 2018 o 16:00

Michał, potwierdzam na maila (myślałem na skrzynce appki) mialem wiadomość.Skontaktowalem się obiecano mi sprawdzenie statusu transakcji. Bardzo dziękuję Ci za pomoc i nie będę spamowal już w komentarzach. Napiszę za kilka dni jaki będzie wynik. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i Twoje zainteresowanie.

Odpowiedz

Grzegorz Lipiec 4, 2018 o 17:39

Od trzech dni próbuję zasilić swoje konto zarówno kartą Visa jak i Mastercard. Niestety bezskutecznie, próby są odrzucane. Kontakt z pomocą Revolut również jest bezskuteczny gdyż odpowiada komputer, a nie żywy człowiek. Czy ktoś ma obecnie podobne problemy lub zna sposób ich rozwiązania?
Pozdrawiam, Grzesiek

Odpowiedz

Małgorzata Lipiec 5, 2018 o 23:04

Niestety u mnie ten sam problem, kontaktowałam się z bankiem macierzystym, podobno u nich wszystko ok. Napisałam na support Revolut, na razie bez odzewu 😖

Odpowiedz

mariusz Lipiec 4, 2018 o 19:03

Cześć Panie Michale. Nieletni jedzie do usa, do szkoły, na rok. Mam wyrobić kartę na siebie i wręczyć mu ją z zainstalowaną apką na jego tel? Na karcie będzię inne imię! Następnie wyrobić drugą kartę na żonę w celu doładowań z banku polskiego na R żony, a następnie na R syna?

Odpowiedz

Paweł Lipiec 5, 2018 o 13:32
Kuba Lipiec 5, 2018 o 14:12

W moim przypadku wszystkie środki zostały zwrócone. To było łącznie około 90€ w trzech transakcjach. Korzystam z karty Revolut dalej.

Odpowiedz

Adam Lipiec 5, 2018 o 16:11

“Revolut daje także możliwość bezpłatnego zamówienia kart wirtualnych, czyli takich, których numery mamy tylko w telefonie…. ” i dalsza część akapitu sugeruje że karty wirtualne są bezpłatne w opcji standard konta a nie są. Głównie dla tego założyłem Revolta a tu zonk 😉

Odpowiedz

lukasz Lipiec 6, 2018 o 08:03

A ja cos dodam od siebie. Używam karty od jakis 6 miesiecy, na poczatku tylko wirtualna do zakupów online a od jakiegoś czasu również fizyczna.
Jedna wazna kwestia, pamiętajcie MOŻECIE STRACIĆ PIENIĄDZE

Ja wlasnie znalazlem sie w takiej sytuacji, terminal odrzucił transakcje aplikacja pobrała kwote, po kilku dniach została zaksięgowana. A ja jako ze nie zachowałem paragonu z terminalu o odrzuconej transakcji nie jestem w stanie tego udowodnić. I takim oto sposobem support spuścił mnie na drzewo.

I takim oto sposobem z osoby mega zadowolonej i polecającej wszystkim dookoła Revolut, stałem sie ich wrogiem 🙂
Dobrze, ze ta nauczka kosztowała mnie kilkadziesiat zlotych a nie kilkaset.

Odpowiedz

Monika Lipiec 6, 2018 o 09:58

Hej!
Michał, dzięki za linka. Czekam właśnie na przesyłkę karty 🙂

Nurtuje mnie jedna sprawa. Za niedługo będę otrzymywać wynagrodzenie w dolarach (pracując w Polsce), na tę potrzebę otworzyłam konto walutowe w mBanku. I teraz pytanie – jak najkorzystniej wypłacić te pieniądze? Czy przelanie USD na konto w Revolucie, przewalutowanie na PLN, a następnie wypłata w bankomacie będzie korzystna?
Ktoś z was miał może taką sytuację lub wie co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 6, 2018 o 10:11

Hej Monika,

Tak jak pisałem – dla mnie Revolut jest sposobem na płacenie – głównie za granicą, ale jednocześnie nie uważam, aby to było dobre miejsce do trzymania większych kwot.

Do operacji na walutach wykorzystuję z powodzeniem od lat kantor Alior Banku. Pisałem o nim tutaj:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/kantory-internetowe
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-madrze-placic-na-zagranicznych-wakacjach

Tam możesz mieć rachunek walutowy w USD i jest to – podobnie jak mBank – bank, ale ma ten plus, że ma wąski spread, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży waluty.

W kontekście pensji wypłacanej w Polsce na rachunek prowadzony w USD – Revoluta bym do tego nie mieszał. 🙂 Po prostu poprosiłbym pracodawcę o wpłacanie pensji bezpośrednio na konto w kantorze walutowym Alior Banku.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Monika Lipiec 7, 2018 o 19:16

Michał, pięknie dziękuję za garść przydatnych informacji! 🙂

Odpowiedz

Mateusz Lipiec 7, 2018 o 14:08

Cześć,

pierwsze wrażenie jeśli chodzi o aplikację bardzo pozytywne, reszta wyjdzie jak będę bardziej intensywnie korzystał.

Ja osobiście wczoraj przeprowadziłem procedurę przez link afiliacyjny i niestety nie miałem możliwości wyboru darmowej dostawy, więc wybrałem tę płatną. Następnie zgodnie z instrukcją napisałem do supportu, co prawda musiałem czekać ponad 24 godziny, ale dostałem automatycznie zwrot, więc bez problemu. Polecam :).

Odpowiedz

Marta Lipiec 7, 2018 o 20:32

To wynika z planu taryfowego komunikacji miejskiej Londynu, a nie revoluta. Powyzej kilku tam przejazdow w danym okresie czasu nie jest pobierana oplata za kazdy przejazd,ale okreslona kwota. Po prostu system oplat sam stosuje najlepszy dla nas plan taryfowy, pod warunkiem, ze do rejestrowania przejazdow uzywamy tej samej karty.

Odpowiedz

Marek Lipiec 7, 2018 o 21:13

Kartę revolut posiadam od samego początku jak tylko firma pojawiła się na rynku. W 99% przypadków wszytko ok, natomiast kilka razy w różnych zakątkach świata zapłacić mi się nie udało. Idealną dla mnie jest karta debetowa Raiffeisen Polbanku do rachunku w euro. Koszt 10 eur rocznie, przewalutowanie bezpośrednio przez Mastercard ( żadnych dodatkowych kosztów i innych prowizji) i ani razu nie miałem z nią problemów. Więc za granicą korzystam z tychże dwóch, ale to karty Raiffeisen jestem bardziej pewien.

Odpowiedz

Kunasinsky Lipiec 8, 2018 o 00:05

Hej a co w przypadku kradzieży telefonu? Jak szybko zablokować Revoluta?

Odpowiedz

Janek Lipiec 8, 2018 o 21:09

Ja przeglądnąłem regulamin Revolut i trochę nie rozumiem, bo w jednym zdaniu mówią:
“your Electronic Money is not covered by the Financial Services Compensation Scheme”,
a w następnym:
“The funds corresponding to Electronic Money will be held in one or more segregated bank accounts separately from our own funds, in accordance with the provisions of the Electronic Money Regulations 2011.”
Więc trochę nie rozumiem. Szczególnie, że jeśli na ich kontach trzymają”our own funds” to ja rozumiem, że w razie problemów – bank zwraca te środki Revolutowi… a pytanie, na którym miejscu do oddawania wierzytelności w razie upadłości będą klienci.

A ze swojej strony mam pytanie do praktyków: czy dobrze rozumiem, że przy doładowaniu Revoluta z karty mogę wybrać walutę doładowania i w ten sposób unikam przewalutowania?

Odpowiedz

Ewelina Lipiec 8, 2018 o 21:14

Hej,
Czy ktoś też miał problem z dostaniem smsa z linkiem do pobrania aplikacji? Próbowałam już rejestrować swój numer z różnych stron, ale za każdym razem wyświetla mi się informacja, że zaraz dostane smsa z linkiem, ale sms nie przychodzi…

Odpowiedz

monika Lipiec 11, 2018 o 12:35

Mam takie pytanie. Zamówilam kartę, ale z powodu zbyt długiego oczekaiwania anulowalam zamowienie i zamowilam kolejną. W miedzyczasie doszła ta pierwsza. Czy mozna ja aktywowac?

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 11, 2018 o 12:40

Hej Monika,

Nie wiem. To jest pytanie wybitnie wprost do Revoluta.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

piotr Lipiec 11, 2018 o 21:30

Hej,
a co w sytuacji gdy przyjeżdżam rano do Gruzji i chcę wyciągnąć miejscową walutę z bankomatu? na koncie mam złotówki i zastanawiam się czy nie zamienić ich na dolary.
Co będzie bardziej korzystne? trzymanie złotówek czy dolarów?

Odpowiedz

Łukasz Lipiec 12, 2018 o 12:06

Cześć,

Nie wiem czy ktoś z was natrafił na taki problem z kartą Revolut przy pierwszym jej użyciu na terminalu, ale mi została pobrana większa kwota niż wartość zakupów jakie kupiłem.

Po włożeniu karty do terminalu pojawiły mi się jakieś informacje po angielsku a następnie po odświeżeniu ekranu wpisałem pin.

Później zauważyłem że zakupu dokonałem w funtach, pomimo że na karcie miałem same złotówki i zakup też był dokonany w złotówkach.

Zakup był na (niewielką) kwotę 7.52zł ale z karty pobrane mi zostało 8.03zł.

Czy na taki problem będę natrafiać za każdym razem kiedy będę coś kupować przy fizycznym użyciu tej karty czy po prostu zrobiłem coś źle ?

Pozdrawiam Łukasz 😉

Odpowiedz

Max Lipiec 12, 2018 o 16:47

Jaki jest okres rozliczeniowy dla kart.to znaczy kiedy jest reset limitu np wypłat w bankomacie? 28 b. m, pierwszy dzień czy rocznica pierwszego użycia?

Odpowiedz

Jan Lipiec 14, 2018 o 18:23

Bardzo rzetelny artykuł.
Dzięki.
Mimo,że korzystam już do kilku miesięcy, fajnie, że tak usystematyzowałeś wszystkie opłaty itd.
Od siebie tylko dodam, że Revolut jest wprost genialny do “zaliczania” wszelkich promocji w bankach pt. zapłać kartą.
Każde doładowanie Revoluta jest rozliczane jako płatność kartą – więc wystarczy “przelać” na Revolut środki i mamy zaliczony warunek “promocji” albo darmowego konta 🙂
Polecam!

Odpowiedz

Jarek Lipiec 16, 2018 o 09:34

Dzięki Michał za ten artykuł. Skorzystałem z Twojego linku afiliacyjnego. Przetestowana karta w podróży, rewelacja, ułatwiło mi to wiele kwestii. Żadnych problemów technicznych nie napotkałem. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: