Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

WNOP 123: Zaufanie na stadionie PGE Narodowy, czyli moje pierwsze spotkanie autorskie

przez Michał Szafrański dodano 26 czerwca 2018 · 12 komentarzy

Spotkanie autorskie Michał Szafrański

Zazwyczaj to ja przepytuję moich gości. Dziś role się odwróciły i to ja wiję się w gąszczu pytań. Oto zapis spotkania autorskiego w Warszawie.

Wstyd się przyznać, ale pomimo, że kupiliście już ponad 60.000 egzemplarzy „Finansowego ninja”, to nie zorganizowałem po premierze tej książki ani jednego spotkania autorskiego. Udało się to dopiero przy okazji premiery kolejnej książki „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. Dzisiaj przedstawiam zapis warszawskiego spotkania premierowego – z 19 maja 2018 r. na stadionie PGE Narodowy.

Dzisiaj usłyszycie moje odpowiedzi na pytania Wasze oraz Agnieszki Kalugi, osoby mającej szczególne miejsce w historii mojego blogowania. Przy okazji jeszcze raz bardzo dziękuję tym wszystkim z Was, którym tego dnia chciało się poświęcić nieco czasu i przyjść na spotkanie. Bardzo doceniam. Miło było widzieć zapełnione trybuny, a także porozmawiać z tymi z Was, którzy wpadli na stoisko podczas targów książki. Dzięki!

Z góry przepraszam Was za jakość dźwięku w tym odcinku. Niestety sygnał źródłowy był mocno „zaśmiecony” akustycznie. Mam nadzieję, że samo słuchowisko Wam to wynagrodzi. 🙂

Czytaj także: WNOP 115: Miliony z książki – wydawca vs self publishing, czyli Radek Kotarski z Altenberg zdradza jak wydać książkę

Już w najbliższy piątek – 29 czerwca o 18:00 – odbędzie się spotkanie autorskie w Łodzi w Empik Manufaktura w Łodzi, ul. Karskiego 5. Serdecznie zapraszam na to ostatnie, przedwakacyjne spotkanie! Kolejne – od września. 🙂

Spotkanie autorskie na stadionie – audio i wideo

Możesz posłuchać podcastu, przeczytać transkrypt zamieszczony poniżej lub obejrzeć wideo na YouTube.

Oglądając wideo zasubskrybuj proszę kanał na YouTube oraz kliknij symbol dzwoneczka. Dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy opublikuję nowy film.

Transkrypt, czyli podcast do czytania

Transkrypt podcastu dostępny jest w dwóch formatach: PDF do pobrania i wersja tekstowa do czytania na blogu (po rozwinięciu).

Kliknij tutaj, aby pobrać spisaną treść podcastu (PDF).

W tym odcinku usłyszysz:

 • Dlaczego nie publikowałem ostatnio podcastów?
 • Czego nauczyłem się nagrywając audiobook?
 • Co Agnieszka Kaluga myśli o mojej książce
 • Dla kogo jest napisana książka “Zaufanie czyli waluta przyszłości”?
 • Jak radzę sobie z sukcesem po wydaniu książek?
 • Co dla mnie jest sukcesem?
 • Jak lubię spędzać swój wolny czas?
 • Na co oszczędzam pieniądze?
 • Na co chcę wydawać pieniądze?
 • Jaki widzę sens w wykonywanej przeze mnie pracy?
 • Jakie nawyki próbuję w sobie zmieniać?
 • Co napędza mnie do dalszej pracy?
 • Jakie znaczenie daje mi sport i czy pomaga w osiąganiu długodystansowych celów?
 • W jaki sposób określam swoje cele?
 • O mojej maratońskiej historii z Patem Flynnem w tle.
 • Co sądzę o wdzięczności?
 • Czy spotykam się z zawiścią u innych osób?
 • Co myślę o otwartym rozmawianiu o pieniądzach i zarobkach?
 • Komu ufam na swojej drodze zawodowej i prywatnej?
 • O historii z wydawaniem książki samemu oraz z wydawcą.
 • Czy moi sąsiedzi wiedzą co robię i kim jestem? 🙂
 • Moje spotkania z czytelnikami. 🙂
 • Czy żyję obecnie oszczędnie?
 • Moje rady dla osób młodszych ode mnie (zarówno pod względem wieku jak i “młodszych” w doświadczenia życiowe).
 • Czego można mi życzyć? 😉
 • Skąd biorę siłę i pozytywną energię do życia?
 • Jak stosować zasadę ograniczonego zaufania w świecie finansów?
 • Czym będę zajmował się w najbliższych latach?
 • Dlaczego w moich treściach unikam generalizowania i mocnego subiektywizmu?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Strony, osoby i tematy wymienione w podcast’cie:

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Was w wielu miejscach:

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes. Wasze głosy powodują, że mój podcast trafia do rankingów iTunes. Dzięki temu łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały. A na tym bardzo mi zależy 🙂

Oceń podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” <–

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego dnia! 🙂

Zobacz także: WNOP 124: Przesłuchany przez Arlenę Witt, czyli duże spotkanie autorskie na infoShare w Gdańsku

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 12 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Marta Czerwiec 26, 2018 o 11:01

Lubię i cenię Michała własnie za zaufanie, które mam do jego wiedzy, rozsądnego podejscia do życia, etyki, itd.
Wiem, że jesli Michał poleca jakiś produkt, to oznacza, że jest on bardzo dobry, przejrzysty, uzywany przez Michała i nie kryje zonka ani nie jest reklamowany, bo reklamodawca dużo zapłacił.
To pełne zaufanie do jego rekomendacji i ogromnej wiedzy+rozsądku powoduje, że czuję się bezpiecznie korzystając z jeo produktów czy kupując (juz 2 mam) jego ksaizki w ciemno. Jednak zaufanie to zaufanie. Na tym bazuje wiele np klinik plastycznych zgarniajacych miliony złotych rocznie – że klient zawsze w 100% wie co otrzyma i moze miec zaufanie nawet w tak delikatnyvch sprawach jak ingerencja w twarz. A u Michała jest pełne bezpieczenstwo pozwalajac prowadzic się po finansach.

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 26, 2018 o 12:44

Hej Michał,

Dzięki za to, że dzielisz się swoją wiedzą i za to ile się od Ciebie nauczyłem 🙂 Super sprawą jest dla mnie umieszczanie relacji z wydarzeń w których bierzesz udział, bo w necie zawsze można znaleźć czas by je sobie odtworzyć i przesłuchać/obejrzeć.
Ja już po wakacjach, Tobie życzę równie udanych, i mam nadzieje na spotkanie autorskie w Lublinie 🙂

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 26, 2018 o 17:12

Miło było Cię spotkać i otrzymać podpis oraz zdjęcie na pamiątkę. Książkę mogę śmiało polecić każdemu, a za jej największą zaletę uważam szczerość. To, jak opisałeś, że po rzuceniu etatu wyobrażałeś sobie siebie w snach błąkającego się bez pracy pod mostem Poniatowskiego – dało mi do myślenia. Nieważne, na jakie trudności w życiu napotykamy, ale ważne, co z tymi trudnościami potrafimy zrobić. Twój przykład pokazuje, że trzeba wierzyć w siebie!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 30, 2018 o 15:48

Hej Piotrze,

Dzięki wielkie, że byłeś. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Hugo Czerwiec 26, 2018 o 22:02

Oooo a ja sobie jutro wybiegnę z nowym podcastem…. Start g 5:30

Odpowiedz

Ireneusz Czerwiec 29, 2018 o 21:16

A dzisiaj pojechałem do Łodzi aby na żywo spotkać się z Tobą Michale. To było wspaniałe przeżycie. Jestem Ci wdzięczny za te chwile. Jeszcze dzisiaj siadam do lektury Twojej nowej książki. A wiesz dlaczego? Bo nabrałem do Ciebie jeszcze większego tytułowego zaufania. Ireneusz.

Odpowiedz

Michał Lipiec 3, 2018 o 19:37

To dzięki Tobie zacząłem słuchać podcastów i poznałem dzięki temu poza Twoim świetnym kanałem wiele innych podcasterów. Nie ma co ukrywać osiągnąłeś wielki sukces i Twoją pierwszą książkę widzę u BARDZO wielu znajomych na półkach. Życzę takiego samego (albo większego) sukcesu również z kolejną! Wywiad w PGE pierwsza klasa! 🙂

Odpowiedz

Maciek Lipiec 5, 2018 o 21:38

Cześć Michał. Od jakiegoś czasu chciałem podzielić się obserwacją jakiej dokonałem oglądając twoje podcasty. Oczywiście to moje subiektywne zdanie i mogę się mylić. Konkretnie chodzi o początkowe momenty, gdy przedstawiasz się, mówisz o czym jest podcast i kiwasz się do muzyki która leci w tle. Otóż odniosłem wrażenie że bardzo się męczysz w tych „czołówkach”. Nie lepiej było by ją raz nagrać w jakiejś bardziej komfortowej dla Ciebie formie i puszczać jako intro?
Pozdrawiam i jeszcze raz, może odniosłem błędne wrażenie że się po prostu trochę męczysz.
Maciek

Odpowiedz

Thomas Lipiec 13, 2018 o 11:48

Cześć, jestem niezmiernie wdzięczy, że w ta łatwy sposób można korzystać z Twoich podcastów. Genialne 😉

Odpowiedz

Emilia Sierpień 13, 2018 o 16:40

Cześć, Michale,
może trochę nie na temat samej Twojej obecności na targach (bardzo, bardzo żałuję, że w tym roku nie dotarłam na WTK, teraz to na prawdę, oj) ale za to o książce kilka słów, licząc, że przeczytasz. A nawet, jeśli nie przeczytasz, to mam potrzebę napisania tego, co sądzę, tak na gorąco, zanim polecę Zaufanie na moim blogu.
Bardzo dużo o Tobie słyszałam, i we vlogach Gonciarza, i ogólnie w mojej branży przewijasz się bardzo często – stanowisz doskonały przykład selfpublishera, który odnióśł sukces. Jesteś ideałem, jeśli chodzi o profesjonalne wydawanie książek własnym sumptem. Ale Zaufanie kupiłam dopiero, kiedy pokazała mi książkę moja przyjaciółka. U niej przejrzałam prawie strona po stronie wydanie i stwierdziłam: publikacja po prostu epicka. Edytorsko doskonała, i ciekawa po prostu. A zatem kupiłam i czytam, i kupujesz mnie z każdą stroną coraz bardziej. Nie wytrzymałam i wpadłam dzisiaj na Twojego bloga, bo wiedza przez Ciebie serwowana jest taka… Taka… No nie wiem, to taka oczywistość, na którą bym w życiu nie wpadła. Tłumaczysz w sposób bardzo przystępny, jeśli już pojawia się nowość i bardzo chciałabym, by Twoje doświadczenie było bodźcem do zmiany w moim zachowaniu – bo budżet budżetem, ale first things first.
Jesteś super nauczycielem, to Ci w sumie chciałam powiedzieć. I że bardzo doceniam Twoją pracę oraz to, że się jej nie boisz.
Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Seb Marzec 15, 2019 o 19:28

Bardzo fajny wywiad w Duży w maluchu, polecam 🙂

Odpowiedz

Rafał Z Wrzesień 11, 2020 o 10:37

Dziękuję za ZCWP wprawdzie to kolejny razy, ale po prostu fajna książka.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: