Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

WNOP 120: Mastermind – co to jest i jak zorganizować taką grupę pokrewnych mózgów

przez Michał Szafrański dodano 25 kwietnia 2018 · 45 komentarzy

Jak zorganizować grupę mastermind

Mastermind to sposób na samotność przedsiębiorcy – to tylko jedna z definicji celów tworzenia takich grup. Dziś opowiadamy jak my to robimy.

Lubię pokazywać kulisy mojego działania – przede wszystkim dlatego, że sam wiem, jak wartościowe dla mnie jest podglądanie innych osób, które podobnie jak ja chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Czytaj także: WNOP 099: Jak tworzyć dobrze zarabiające produkty i usługi – opowiada Bartek Popiel

Mastermind to sposób na przeniesienie takiego „podglądania” na wyższy poziom. Zamiast samodzielnie zastanawiać się nad kolejnymi krokami np. w biznesie, można skorzystać z kolektywnej pomocy osób, do których mamy duże zaufanie. Wspólnie dyskutować, zmóżdżać się nad ważnymi dla nas tematami, przepracowywać problemy, szukać najlepszych rozwiązań, brać wiedzę od innych, ale i służyć naszą ekspertyzą i bagażem doświadczeń. W bezpieczny sposób i w pełnym zaufaniu, bo bez niego trudno o szczerość.

Właśnie tak działa nasza grupa mastermind, w której znajdują się Bartek Popiel, Marek Jankowski, Michał Śliwiński oraz ja. Pomimo, że rozmawiamy co tydzień od blisko roku, to dopiero w ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się wszyscy po raz pierwszy w jednym pomieszczeniu. Z tej okazji zdecydowaliśmy się opowiedzieć, w jaki sposób zorganizowaliśmy naszą grupę, jak można szukać uczestników do takiej grupy, jakie korzyści daje mastermind i jak prowadzić spotkania, aby utrzymać odpowiedni reżim. To suma naszych doświadczeń. Wierzę, że mogą być one dla Was przydatne. 🙂

Mocno zapraszam do wysłuchania. 🙂

infoShare – Partner podcastu

Partnerem tego odcinka podcastu jest konferencja infoShare – największa konferencja technologiczna w naszym regionie Europy, która odbędzie się w dniach 22-23 maja 2018 r. w Gdańsku. Szacuje się, że w tym roku weźmie w niej udział ponad 6000 osób!

Zaufanie czyli waluta przyszłościTo tam trzy lata temu wystąpiłem z prezentacją zatytułowaną „Zaufanie jako waluta przyszłości”, która położyła podwaliny pod moją nową książkę o podobnym tytule. A przy okazji przypominam, że do 18 maja trwa przedsprzedaż #ZCWP.

W tym roku oprócz występu na infoShare będę tam miał moje gdańskie spotkanie autorskie. Odbędzie się ono we wtorek 22 maja o godzinie 17:15 na scenie Inspire w Amber Expo i poprowadzi je Arlena Witt, którą znacie ze 110 odcinka podcastu. Spotkanie potrwa do dwóch godzin i planuję je zorganizować jako sesję AMA – Ask me anything, podczas której będziecie mogli zadawać mi dowolne pytania. infoShare to jedyne miejsce, gdzie spokojnie możemy pomieścić kilka tysięcy osób… miejsca dla chętnych więc nie zabraknie (aczkolwiek nie spodziewam się byście przybyli aż tak licznie).

UWAGA: Aby wejść na spotkanie autorskie trzeba się zarejestrować na konferencji infoShare! Wystarczy bilet „Basic Pass”, który do 30 kwietnia dostępny jest całkowicie bezpłatnie. Od 1 maja bilet ten kosztować będzie już 50 zł. Warto więc się pospieszyć.

ZAMÓW BILET NA INFOSHARE 2018 →

Jeśli przyjdzie Wam zapłacić za bilet, albo wybierzecie droższe warianty biletów uprawniające do udziału w warsztatach i wydarzeniach towarzyszących infoShare (Conference Pass, Startup Pass, Executive Pass lub Investor Pass), to zachęcam do podania podczas rejestracji kodu rabatowego iS18_szafranski – uzyskacie 10% zniżki. 🙂 Kod należy wprowadzić na dole pierwszego ekranu rejestracji w polu „Enter discount code” i kliknąć przycisk „Validate discount code”.

Jest też dodatkowy bonus dla wszystkich, którzy zdecydują się kupić droższe bilety (czyli inne niż Basic Pass) – każda osoba, która przy zakupie poda powyższy kod rabatowy otrzyma od organizatorów GRATIS książkę „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” z moim autografem. 🙂 Będzie do odbioru wraz z materiałami konferencyjnymi.

Tym razem każdy, kto przybędzie na infoShare, będzie mógł także nabyć książki #ZCWP oraz #FinNinja na stoisku mojego wydawcy – Grupy Wydawniczej Relacja. Tam będę też podpisywał książki.

Sprawdź również: WNOP 106: Jak zacząć nagrywać własny podcast i unikać błędów początkujących – Marek Jankowski

Harmonogram spotkań autorskich i nie tylko

Informacje o wszystkich planowanych spotkaniach autorskich (i nie tylko) znajdziecie we wpisie dotyczącym książki #ZCWP. Tam je zbieram i aktualizuję. 🙂

Jak stworzyć grupę mastermind – audio i wideo

Możesz posłuchać podcastu, przeczytać transkrypt zamieszczony na poniżej lub obejrzeć wideo na YouTube.

Oglądając wideo zasubskrybuj proszę kanał na YouTube oraz kliknij symbol dzwoneczka. Dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy opublikuję nowy film.

Transkrypt, czyli podcast do czytania

Transkrypt podcastu dostępny jest w dwóch formatach: PDF do pobrania i wersja tekstowa do czytania na blogu (po rozwinięciu).

Kliknij tutaj, aby pobrać spisaną treść podcastu (PDF).

W tym odcinku usłyszysz:

 • Kim są moi dzisiejsi goście?
 • Jakie osoby powinny znaleźć się w mastermindzie?
 • W jaki sposób znaleźliśmy siebie nawzajem?
 • Od czego zaczął się nasz wspólny mastermind?
 • Jakie były nasze motywacje do udziału w spotkaniach?
 • W jaki sposób szukać osób do grupy mastermindowej?
 • Jak układamy strukturę naszych spotkań?
 • Co znajduje się w arkuszu organizacyjnym naszego spotkania?
 • Co daje nam udział w mastermindzie?
 • Z jakich narzędzi korzystamy podczas mastermindu?
 • Jak doszło do naszego dzisiejszego spotkania?
 • Jakie niespodziewane efekty przyniosły nasze spotkania?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Strony, osoby i tematy wymienione w podcast’cie:

Szablon do spotkań mastermind

Pobierz szablon, który pomaga nam prowadzić spotkania mastermind według ustalonego scenariusza. Arkusz zawiera dwie zakładki. Obecnie posługujemy się pierwszą z nich – wersją 2. Zaczynaliśmy jednak od wersji 1.

 • Szablon mastermind w Microsoft Excel
 • Jeśli ktoś potrzebuje szablonu w Google Docs… to wystarczy, że ściągnie plik Excel i samodzielnie wrzuci go do swojego Google Docs. 🙂

Zasada używania arkusza jest taka, że każdy uczestnik spotkania ma swoją kolumnę, w której odpowiada w punktach na poszczególne pytania przedstawione w kolejnych wierszach. W wersji 1 dodatkowo każdy uczestnik mógł zawrzeć w punkach podpowiedzi na pytania przedstawione przez innych uczestników.

Początkowo na zmianę po kolei przedstawialiśmy odpowiedzi na każdy z punktów oddzielnie. Teraz każdy uczestnik ma głos na dłużej i omawia wszystkie punkty za jednym zamachem. Potem przechodzimy do dyskusji o konkretnych problemach, wyzwaniach, pytaniach poszczególnych osób. Czasami całe spotkanie mastermind poświęcone jest jednemu problemowi – przy szczególnie złożonych zagadnieniach.

Autorem arkuszy jest Bartek Popiel z bloga „Liczy się wynik”. 🙂

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Was w wielu miejscach:

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes. Wasze głosy powodują, że mój podcast trafia do rankingów iTunes. Dzięki temu łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały. A na tym bardzo mi zależy 🙂

Oceń podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” <–

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego dnia! 🙂

Zobacz także: WNOP 118: Napisałem nową książkę! Posłuchaj o czym jest “Zaufanie, czyli waluta przyszłości”

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 45 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Wojtek Kwiecień 25, 2018 o 08:42

o stworzeniu takiej grupy osób myślałem już od dłuższego czasu. Słuchając Patta i innych blogerów z za wielkiej wody często można usłyszeć o tym, że należą oni do takich grup i chwalą sobie takie współprace. Problem jest tylko z doborem osób. W śród znajomych nie mam takich osób, z którymi chciałbym spotykać się w mastermindzie. Wolałbym osoby trochę bardziej kumające social media i blogowanie, gdyż tym właśnie się zajmuję.

A może ktoś chce mnie przygarnąć do swojej grupy?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 26, 2018 o 06:38

Hej Wojtek,

A może tak jak mówił Bartek – zamiast „może ktoś mnie przygarnie”, to samemu aktywnie poszukać osób, z którymi możesz współtworzyć taki mastermind. Podpowiedzi było sporo. Wydaje mi się, że osobom już prowadzącym bloga łatwiej jest znaleźć potencjalnych partnerów do takich rozmów – nawet jeśli na początek będzie to tylko jedna osoba.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek Kwiecień 26, 2018 o 19:42

Racja, racja. Muszę sam trochę aktywniej się tym zając, gdyż tylko w tym upatruję szansę na rozwój swój i mojej strony.

Odpowiedz

Magdalena Maj 11, 2018 o 11:02

Cześć Wojtek,
jakby co to możesz się do mnie odezwać na FB, jeżeli jeszcze szukasz grupy ponieważ ja właśnie tworzę drugą już grupę Mastermindową. szukaj mnie pod magdalena Far na fb jakby co 🙂

Odpowiedz

Łukasz / Opiekun Finansów Kwiecień 25, 2018 o 09:33

Bardzo fajny pomysł z taką grupą „Mózgomistrzów”.

Tak jak powiedział chyba Marek jest to antidotum na samotność przedsiębiorcy, którego nikt w otoczeniu nie rozumie i nie zna jego firmy. Do tego konstruktywna krytyka a nie pytania w stylu: kiedy zaczniesz zarabiać? Lepiej wróć na etat!

Muszę o czymś takim pomyśleć samemu.

Odpowiedz

Michał Kwiecień 25, 2018 o 10:20

Hej Michał,
Bardzo mnie cieszy, że poruszyłeś ten temat. O takiej grupie w kilku miejscach już słyszałem (zarówno Ty o niej wspominałeś, jak i słyszałem o tym od Marka Jankowskiego i chyba u Pata Flynna). Zaraz zabieram się za słuchanie 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 26, 2018 o 06:39

Miłego słuchania. 🙂

Odpowiedz

Adrian Kwiecień 25, 2018 o 11:32

A czy wiecie może gdzie szukać takich grup mastermindowych?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 26, 2018 o 06:40

Hej Adrian,

No właśnie w tym odcinku odpowiadamy na to pytanie – zachęcam do posłuchania.

Myślę, że kluczowe jest znalezienie odpowiednich, konkretnych osób a nie grup. Jak znajdziesz jedną osobę, to już możecie mieć grupę. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Beata Kwiecień 25, 2018 o 13:08

Hejka,

Rzeczywiście ciężko jest znaleźć osoby, które są jednocześnie obce ale jednocześnie na tyle bliskie, że można z nimi nawiązać dobry kontakt. Wymaga to czasu, żeby zbudować taką grupę.

Można poszukać wśród swoich znajomych i przyjaciół, ale jednak odradzam taki sposób szukania osób do grupy mastemind. Podam przykład.

Mąż mojej dobrej przyjaciółki, którego znam od 10 lat, czyta blog Michała od 2015, ja czytam ten blog od 2013 i się okazało, że dopiero na jesień 2017 spadł temat na finanse i się okazało, że obydwoje czytamy każdy post Michała. Gadaliśmy z 2-3h. Ale niestety….
Przez to, że znamy się od 10lat odbieram go jako męża mojej znajomej, który prowadzi biznes i z którym od czasu do czasu się spotykamy i jedziemy w góry czy na jakieś inne krótkie wycieczki. Nie nadajemy na tych samych falach i przez te lata widzieliśmy się nie jako osoby w biznesie, ale jako znajomi i pomimo, że od czasu do czasu gadamy o finansach itd to tak naprawdę to tyle i nic więcej się z tego nie wykluje.

Pozdrowienia,
Beata

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 26, 2018 o 06:43

Hej Beata,

To bardzo cenna uwaga. Kluczowe jest właśnie to „nadawanie na tych samych falach” czy „chemia” jak to określił Marek Jankowski. Jeśli tego nie ma – to trudno też o pełne poczucie zbieżności.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Anna Kwiecień 25, 2018 o 15:35

Cześć,
Właśnie ruszyła moja grupa w Warszawie. Jest nas na razie 4 os. – przedsiębiorcy z różnych branż z kilkuletnim doświadczeniem. Mieliśmy na razie pierwsze spotkanie, więc można do nas jeszcze dołączyć. Spotykamy się stacjonarnie. Gdyby ktoś był zainteresowany to napiszcie do mnie, mail znajdziecie na mojej stronie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 26, 2018 o 06:44

Powodzenia Aniu 🙂

Odpowiedz

Anna Maj 16, 2018 o 21:53

Dzięki Michał 😀 Mastermind działa, już widzę pierwsze efekty 😀

Odpowiedz

Szyciownik Kwiecień 25, 2018 o 17:19

Cześć,
szkoda, że nie ma jeszcze transkrypcji. Nie za bardzo mam kiedy sluchać podcastu, a czytanie zajmuje mi kilka chwil, więc cierpliwie czekam na transkrypcję, bo temat wydaje się niesamowicie ciekawy!
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz

Bartek Maj 6, 2018 o 06:36

No właśnie:) Michał – spóźniasz się już więcej niż parę dni, to do Ciebie niepodobne:)

Odpowiedz

Sebastian Kwiecień 26, 2018 o 13:00

Jeszcze nie słuchałem, ale patrzę na linki i widzę stronę liczysiewynik.pl której nie znam. Idę na stronę i dostaję jednorazową propozycję. Czytam, długie, a ja mam zaraz spotkanie … Wiem o grupie Michała o której kiedyś wspominał, ufam w jakość od Michała, przenoszę zaufanie na Bartka i korzystam z jednorazowej okazji.

Odpowiedz

Anna Kwiecień 26, 2018 o 16:45

Michale,
Dziękuję za ten podcast, od pewnego czasu moje myśli krążą dokoła tego tematu, pewnie dla tego że bardzo czuję samotność przedsiębiorcy. Niestety nie mam ani jednego znajomego z własną działalnością wszyscy pracują na etat.
Zastanawiałam się nad płatną formą mastermind gdzie jest jakaś osoba, która to prowadzi.
Ale po Waszym świetnym występie myślę sobie, że sama muszę zacząć szukać i przekonałeś mnie że na początek może być tylko jedna osoba.
Dałeś mi nadzieję na znalezienie odpowiedniej osoby, że nie tylko ja mam takie potrzeby. Dziękuję 🙂

Odpowiedz

Przemek Kwiecień 27, 2018 o 20:23

Ja mam ten sam problem, gdy zaczynam mowic wsrod znajomych o swoich problemach i pomyslach w firmie, ktora prowadze napotykam na cisze lub rady, ktore juz przerabialem. Oni po prostu tego nie czuja, bez urazy ale ludzie pracujacy na etacie inaczej mysla niz my przedsiębiorcy. Pisze ‚bez urazy’ bo to nic zlego, nie sa gorsi po prostu nie potrzebuja myslec tak jak my. Tez przeszedlem etat i gdy pomyślę jakie wtedy mialem patrzenie na swiat, pieniadze, szefa…😊 Proponuje mastermind przedsiebiorców, mieszkam w Wlkp., preferuje spotkania na zywo. Ktos chetny?

Odpowiedz

Mateusz Luty 5, 2021 o 18:18

Dalej szukasz kogoś z Wlkp?

Odpowiedz

Natalia Sierpień 25, 2021 o 18:56

Podbijam. Nadal potrzebny ktoś do teamu?

Odpowiedz

Hair coaching Kwiecień 26, 2018 o 23:20

Dziękuję Michale za ten artykuł. Bardzo ciekawy i pomocny. Zastanawiam się jedynie, gdzie szukać osób do grupy, jak zaczyna się dopiero swoją działalność w sieci i nie ma kontaktów z osobami, które mogą tworzyć ww. grupę. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz

Rafał Kwiecień 27, 2018 o 09:47

Panowie.. naprawdę świetny podcast. Jak Wy się ogarnęliście nagrywając w czwórkę, gdzie każdy z Was ma dużo wartości do przekazania – absolutne mistrzostwo.
Jednak, żeby nie było tak różowo.. spodziewałem się trochę więcej „mięsa” odnośnie mastermindów. Było kilka rad, kilka podpowiedzi, kilka historii z Waszych spotkań, ale odcinek bardziej przypomina „luźną” rozmowę grupy znajomych, którzy dawno się nie widzieli. Wiem, że tak było i widać radość z tego spotkania w Waszych głosach, ale w mojej skromnej opinii czegoś zabrakło do pełni szczęścia.

Michał planujesz jeszcze rozwinąć temat? Myślę, że jeszcze wiele jest do powiedzenia, a może nie tylko ja czuję niedosyt 🙂

Niemniej, bardzo przyjemne 1,5h – dzięki za to 🙂

Odpowiedz

Maciej Kwiecień 29, 2018 o 13:54

Mnie zabrakło zaprezentowania spotkania takiego Mastermindu punkt po punkcie, krok po kroku. Mogło to być w formie nagrania takiego spotkania, gdzie uczestnicy nawet nie patrzą do kamery i skupią się na tym, co się robi na takim spotkaniu, ew. odegrać przykładowo takie spotkanie.

W załączonym arkuszu jest agenda czyli:
1. Przywitanie.
2. Minuta wyciszenia.
3. Co dobrego w minionym tygodniu + podsumowanie zobowiązań + pytanie na dzisiaj.
4. Wpisywanie hasłowych odpowiedzi.
5. Rozwinięcie tematu w rozmowie.

To ma być takie spotkanie oficjalne, w zamkniętym gronie czy może być bardziej luźne np. przy piwie i przy innych ludziach dookoła, ale oczywiście z doradzaniem sobie, co i jak?

Mimo wszystko dziękuję za poruszenie tematu, pierwszy raz spotykam się z pojęciem ‚Mastermind’, przyda się przy zgłębianiu informacji i realizacji celów!

Odpowiedz

Piotrek Kwiecień 27, 2018 o 12:30

Niezła czwórka! – śledzę poczynania, czytam i słucham Was wszystkich od dłuższego czasu 🙂

Przede wszystkim dzięki za szablon, który daje jakieś miejsce startu i strukturę.
Dzięki też za kopniaka, żeby po prostu to zrobić i słowach o samotności przedsiębiorcy.

Ja niepotrzebnie „uwiesiłem się” na tych 4 osobach, zamiast po prostu zacząć od spotkań z jedną 🙂 – od razu też przyszła mi do głowy druga, więc może wystartujemy po majówce?

Pamiętam, że Bartek u Marka wspominał (a może to w komentarzach było?), że jak ktoś zakłada nowy Mastermind to pod pewnymi warunkami może raz podejrzeć jego w działaniu. Ciekawe, czy to aktualne 😉

Odpowiedz

Igor Maj 1, 2018 o 09:42

No to Piotr mam do pewnego stopnia odpowiedź na maila, którego Ci właśnie wysłałem 😀

Odpowiedz

Matek Kwiecień 27, 2018 o 16:41

Cześć, bardzo dziękuję za kolejny bardzo wartościowy odcinek. Fajnie się Was ogląda i słucha. Korzystając z prawdopodobieństwa, że pewnie każdy z uczestników tego odcinka oraz jego słuchacze zerkają na komentarze tutaj chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się jak wygląda sprzedaż kursów online/ebooków do innych krajów (chodzi o globalną sprzedaż z naszego kraju). Z tego co się orientowałem to oczywiście w grę wchodzi działalność gospodarcza z nadanym UE VAT, ale problem może się pojawić, gdy kurs kupi osoba fizyczna, wówczas powinien być zastosowany podatek obowiązujący w miejscu zamieszkania tej osoby. Podobno zakładając grupę wsparcia na FB można to obejść i naliczać nasz VAT – ale nie jestem tego rozwiązania pewien.
Reasumując, czy miał ktoś z Was do czynienia ze sprzedażą kursów za granicę? Czy są jakieś gotowe rozwiązania z którymi mógłbym zintegrować swój landing page, a cała sprzedaż zostałaby obsłużona automatycznie z uwzględnieniem podatków w danym kraju? Czy może lepiej sobie odpuścić i zrobić szkolenia na platformie Udemy (lub innej, jeśli ktoś zna?).

Z góry dziękuję za podpowiedzi!
Pozdrawiam

Odpowiedz

MArek Kwiecień 30, 2018 o 12:32

Jedyny mastermind o jakim słyszałem to taka gra planszowa. 😉 Chętnie dowiedziałem się o innym rodzaju. Ciekawy i rzetelnie przygotowany materiał.
Warto się dzielić wiedzą.

Odpowiedz

Nema Maj 1, 2018 o 11:06

Cześć Michał,
Może trochę nie na temat, ale chciałbym się podzielić moim zdaniem fajną promocją dotyczącą konta osobistego w Deutsche Bank. Zerknij proszę na konto dbNET Premium. Jest promocja do końca czerwca i konto wydaje mi się na prawdę godne polecenia (jeśli nie przeoczyłem czegoś w warunkach 😉 ). Twój ranking kont uwzględnia tylko wersję podstawową konta czyli dbNET.

– Nema

Odpowiedz

Yelon Maj 2, 2018 o 14:14

Michale wybacz tego offtopa ale b mnie ciekawi jakie jest Twoje podejście do RODO? rozwijam powolutku swojego bloga i zaczyna się on kręcić jednak własnie dostałem wiadomość od swojego dostawcy hostingu że mam podpisać jakąś umowę z nimi na przetwarzanie danych osobowych. Słyszałem też że mają być jakieś drakońskie kary w przypadku gdy się popełni jakiś błąd w tej materii. Czy coś na ten temat wiesz?

Odpowiedz

Ewa Maj 10, 2018 o 20:40

Wow, jestem pod wrażeniem, świetne nagranie. Chyba każdy, kto prowadzi firmę wie co to jest, tak jak to nazwaliście, „samotność przedsiębiorcy”. Grupa mastermindowa to świetne rozwiązanie. Już od dawna coś takiego chodziło mi po głowie.

Odpowiedz

Magdalena Maj 11, 2018 o 11:10

można chyba powiedzieć, że zaprezentowano tutaj nieco męski punkt widzenia na masterminda 🙂 Ja w styczniu 2018 postanowiłam (po wielu wychwalaniach przez Amerykańców) zainicjować grupę Mastermind i w ogóle nie pomyślałam nawet o problemach ze znalezieniem odpowiednich osób 🙂 ogłosiłam sie na jednej z grup na FB, którą uważałam za pełną wartościowych osób i po paru dniach mogłam już powiedzieć, że jestem członkiem Masterminda 5 osobowego. Nikogo nie znałam z tych osób. Każda jest totalnie inna i ma nieco inny background i każda jest super, także można powiedzieć, że ja jestem tym szaleńcem, który się oświadcza jednak na 1 randce i jeszcze w dodatku dobrze trafia 🙂 W mastermindach się zakochałam, dlatego teraz inicjuję kolejnego gdzie schemat szukania mam dokładnie taki sam 🙂 Nie twórzmy problemów tam gdzie ich nie ma 🙂 Może faktycznie na początku było widać, że jednym wypowiadanie się przychodzi lepiej innym gorzej, ale po pół roku mam wrazenie, że znamy się od lat chociaż poznaliśmy się w styczniu. Na zywo spotkaliśmy się dopiero w maju przy okazji Blog Conference Poznań i było super 🙂 Polecam Mastermindy każdemu rozwojowemu napaleńcowi :0

Odpowiedz

Magdalena Maj 11, 2018 o 11:11

znaczy w kwietniu było to spotkanie na Blog conference Poznań 🙂

Odpowiedz

Jarek Maj 11, 2018 o 21:08

Michał, co z transkryptem?

Odpowiedz

Ewa Maj 26, 2018 o 20:42

Świetny podcast. Świetna przyjaźń. Słychać chemię między wami. Dziękuję

Odpowiedz

Krzysztof Maj 29, 2018 o 21:44

Kiedy będzie transkrypt?

Odpowiedz

Mateusz Lipiec 5, 2018 o 20:44

Super jakbyś zamieścił transkrypt. Zależy mi na zorganizowaniu takiego przedsięwzięcia 🙂

Odpowiedz

Ula Sierpień 15, 2018 o 07:04

Ja też na niego czekam 🙂

Odpowiedz

Paweł Sierpień 8, 2018 o 17:59

Chłopaki, a macie czasem tak, że jakiś temat wcześniej zajawicie przed spotkaniem, żeby rozmówcy mogli się potencjalnie lepiej przygotować? Czy zawsze ad-hoc?

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 8, 2018 o 18:20

Hej Paweł,

Zdecydowanie zajawiamy wcześniej. Rzadko kiedy jest ad hoc.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Slawek Sierpień 28, 2018 o 07:48

Cześć Michał, czy planujesz wrzucić tutaj wersję pisaną tego tematu. ? Trochę czasu już minęło 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 28, 2018 o 12:43

Hej Sławek,

Planuję – jak tylko wrócę z urlopu. Będzie w końcu po najbliższym weekendzie. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Radoslaw Marzec 4, 2019 o 11:51

Witam Michal. Dziekuje Ci bardzo za ten Podcast – otworzyl mi oczy ze i ilosc mozgow mozna skalowac !
Jestem na poczatku drogi z firma shredding.pl i potrzebuje odnalezc ludzi z branzy przemyslu , projektowania maszyn , wdrazania wlasnych produktow itd.

Postaram sie troche FB przeszukac by znalezc odpowiednie osoby do Grupy MasterMind

moze kogos znajde.

Ps. z jednej strony sie ciesze ze nie przesluchalem jeszcze nawet 10% a z drugiej troche zal straconego czasu na bezsensownych probach na slepo w zyciu.

Dziekuje

Odpowiedz

Paweł Luty 19, 2020 o 17:49

Dzięki Michał i pozostałym uczestnikom rozmowy za inspirację. Właśnie szukam osób do drem teamu we Wrocławiu 🙂 Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Odpowiedz

Piotr Marzec 27, 2023 o 21:18

Czy w ogóle ktoś realnie dostał karę RODO za np. wysyłanie mailingu masowego? Czy są jakieś przypadki? Czy ktoś faktycznie otrzymał kasę ” bo wysłał maila ” czy jest to raczej kary przy bardzo dużych nadużyć? Pytam, bo w sumie nie wiem gdzie uzyskać taką informację;)

Pozdrawiam:)
Piotr

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: