Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

WNOP 106: Jak zacząć nagrywać własny podcast i unikać błędów początkujących – Marek Jankowski

przez Michał Szafrański dodano 26 września 2017 · 46 komentarzy

Jak nagrać podcast

Podcast „Mała Wielka Firma” ma już 8 lat. Jego autor dzieli się dzisiaj ze mną swoimi doświadczeniami i kulisami nagrywania popularnego podcastu.

Czy warto nagrywać podcast? Jak to robić? Jak wypromować nowy podcast? – to najczęstsze pytania zadawane mi przez osoby, którym podoba się to medium i które jednocześnie przejawiają potrzebę dzielenia się swoją wiedzą.

Dotychczas odsyłałem wszystkich chętnych do darmowych materiałów w Internecie lub płatnego kursu „Podcasting A to Z” amerykańskiego podcastera Cliffa Ravenscrafta. W tym drugim przypadku bariera wejścia była olbrzymia – kurs kosztuje 2000 USD.

Na szczęście Marek Jankowski prowadzący świetny podcast „Mała Wielka Firma” ruszył właśnie ze swoim kursem PodcastPro – znacznie tańszym od amerykańskiego odpowiednika. Zanim jednak zainteresowani sięgną po portfele, warto posłuchać dzisiejszego odcinka podcastu. Marek, z którym nieustannie przepychamy się na liście najchętniej słuchanych podcastów w Polsce, dzieli się swoimi ośmioletnimi doświadczeniami z podcastingiem. I nic dziwnego, że zdradza wiele ciekawych szczegółów i wskazówek. Przed podcastem pracował on także w największej polskiej stacji radiowej – RMF FM i jego doświadczenie jest dużo większe od mojego.

Bardzo zachęcam do wysłuchania naszej rozmowy wszystkich, którzy poważnie myślą o swoim podcaście lub po prostu chcieliby poznać kulisy pracy Marka i mojej. 2 godziny konkretów. Oczywiście można także przeczytać transkrypt zamieszczony na końcu wpisu. 😉

Rozmowa w formie audio i wideo

Możesz posłuchać podcastu, przeczytać transkrypt na końcu wpisu lub posłuchać zapis na YouTube.

Oglądając wideo zasubskrybuj proszę kanał na YouTube oraz kliknij symbol dzwoneczka. Dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy opublikuję nowy film.

Czytaj także: WNOP 001: Przywitanie i dlaczego nagrywam podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”

Kurs „PodcastPro”

Marek Jankowski, oprócz tego, że jest świetnym podcasterem, uczy także innych jak założyć swój własny podcast m.in. w celu budowy własnej marki. Właśnie rozpoczął sprzedaż swojego kursu PodcastPro.

PodcastPro

Mówiłem już kilkakrotnie, jak olbrzymią pomocą przy starcie mojego podcastu był udział w amerykańskim kursie „Podcasting A to Z”. Cieszę się, że Marek zaoferował kurs po polsku i do tego znacznie tańszy.

Żeby nie było niedomówień: nie zarabiam w żaden sposób na polecaniu kursu PodcastPro. Po prostu uważam, że może być dobrą drogą na skróty do własnego podcastu. A poza tym lubię i szanuję Marka, oraz spłacam dług wdzięczności za przecieranie szlaków dla podcastingu w Polsce (i położenie podwalin pod popularność WNOP). To m.in. dlatego w tym kursie możecie usłyszeć długą rozmowę o kulisach mojego podcastowania.

Czy mam w tym interes, aby pojawiało się więcej podcastów? Przecież jako podcasterzy konkurujemy o czas i atencję Słuchaczy. Ja wierzę jednak, że premiera każdego nowego podcastu powoduje, że coraz to nowi Słuchacze przekonują się do tej formy dzielenia się wiedzą (lub po prostu rozrywki). A im więcej konsumentów podcastów, tym większa słuchalność tych, które wybijają się ponad przeciętność. 🙂

Sprawdź również: WNOP 050: Podcast “od kuchni” – sprzęt, narzędzia, koszty, proces produkcyjny, emocje oraz blaski i cienie pracy podcastera

W tym odcinku usłyszysz:

  • Kim jest Marek Jankowski i czym się zajmuje?
  • Od kiedy Marek nagrywa podcasty?
  • Do czego słuchaczom oraz twórcom mogą być przydatne podcasty?
  • Czy w dzisiejszych czasach podcast jest archaicznym medium?
  • Jakimi podcastami inspiruję się Marek?
  • Skąd Marek czerpie wiedzę na temat tworzenia podcastów i czy podgląda innych twórców?
  • Dlaczego warto nagrywać własny podcast?
  • Jakie można wyróżnić formaty podcastów?
  • Co technicznie jest potrzebne, aby rozpocząć nagrywanie podcastu?
  • Jak zadbać o dobrą jakość dźwięku?
  • Jakiego sprzętu do nagrywania używa Marek?
  • Na czym polega kompresja dźwięku?
  • Skąd Marek czerpie tematy do swoich podcastów?
  • Dlaczego nie warto wgrywać podcastu do iTunes w momencie, gdy masz tylko jeden odcinek?
  • Czy warto skorzystać z pomocy logopedy przed nagrywaniem podcastów?
  • W jaki sposób Marek planuje nagrywanie podcastów?
  • W jaki sposób Marek nagrywa odcinki z gośćmi?
  • O plusach i minusach nagrywania podcastu w duecie.
  • Jak na słuchalność podcastu wpływa dłuższa przerwa w nagrywaniu?
  • Dlaczego Marek publikuje nowe odcinki co miesiąc?
  • Co najbardziej przeszkadza Markowi w pracy podcastera?
  • W jaki sposób Marek promuje swój podcast?
  • Jak osoby początkujące mogą promować swój podcast?
  • O kursie Marka dotyczącym tworzenia podcastów.

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Strony, osoby i tematy wymienione w podcast’cie:

Zobacz także: WNOP 113: Sukcesy, porażki i wnioski, czyli moje szczere podsumowanie 2017 roku

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz skorzystać z tego linku i nagrać dla mnie wiadomość głosową z wykorzystaniem mikrofonu Twojego komputera. Pamiętaj, że jedna wiadomość może mieć maksymalnie 90 sekund (ale możesz ich nagrać kilka) 🙂

Jeśli nagrywając pytanie przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony WWW), to zlinkuję do niego tak jak uczyniłem w poprzednich odcinkach podcastu. To może pomóc w promocji Twojego bloga, więc tym bardziej zachęcam do zadawania pytań głosowo.

Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten odcinek podcastu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Was w wielu miejscach:

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes. Wasze głosy powodują, że mój podcast trafia do rankingów iTunes. Dzięki temu łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały. A na tym bardzo mi zależy 🙂

Oceń podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” <–

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego dnia! 🙂

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, aby pobrać spisaną treść podcastu (PDF).

Czytaj także: WNOP 124: Przesłuchany przez Arlenę Witt, czyli duże spotkanie autorskie na infoShare w Gdańsku

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 46 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Kasia Wrzesień 26, 2017 o 12:54

Podcasty fajna sprawa, sama raczej nie będę nagrywać (chociaż kto wie) ale bardzo lubię słuchać podcastów własnie w drodze do pracy lub z pracy, dojeżdżam około 30 km w jedną stronę i mam akurat te półgodziny na spokojne odsłuchanie odcinka i doszkolenie się w kwestiach przeróżnych ( najlepsze dla mnie biznesowe i z rozwoju osobistego) lub posłuchania o tym jak komuś udało się osiągnąć sukces a bywa to pomocne i inspirujące do działania, a dziś dzięki temu odcinkowi dowiedziałam się ze istnieje podcast Mała wielka firma zerknęłam na stronę i pewnie będę słuchać bo treści wydają się być ciekawe. Ta forma dla mnie jest idealna , wideo podczas prowadzenia samochodu jest niewygodne jeżeli są w nim prezentowane jakieś treści graficzne a na czytanie w domu przy małym dziecku nie zawsze mam czas, dzięki podcastowi mogę połączyć przyjemne z pożytecznym i choć trochę poszerzać horyzonty.
Wielkie dzięki że tworzycie wartościowe treści.

Odpowiedz

Marek Wrzesień 27, 2017 o 11:33

Dzięki Kasiu! Zgadzam się w 100%, że podcast świetnie wypełnia czas podczas dojazdów i nie tylko 🙂

Odpowiedz

Maciej Wrzesień 26, 2017 o 13:58

Super, tego szukałem 🙂
Muszę się tego nauczyć i wdrożyć m. in. jako początkujący bloger.

Pozdrawiam i wielkie dzięki!

Odpowiedz

Borys Wrzesień 26, 2017 o 23:33

Zapraszam Cię Maciek do grupy „Podkast. Jak to się robi” na facebook. Zgromadziliśmy już wiele omówionych tematów i znajdziesz odpowiedzi na pytania, które pojawią się podczas myślenia o własnym kanale. To zaoszczędzi Ci wiele czasu i pieniędzy 😉

Odpowiedz

Aleksandra Bohojło Październik 3, 2017 o 10:43

Maciej, gorąco polecam Borysa Kozielskiego i jego grupę „Podkast. Jak to się robi”. Jest bardzo sympatyczny i pomocny 🙂

Odpowiedz

Marcel Wrzesień 26, 2017 o 18:36

Wspaniały odcinek! Nie bez powodu wasze podcasty są w polskiej czołówce. A w mojej opinii również w światowej czołówce 🙂

Jako że sam zaczynam nagrywać podcast mam pytanie: nagrywam za pomocą domyślnej aplikacji „dyktafon” w iPhone 6 i pytanie jest takie: czy ta aplikacja jest wystarczająca, czy jednak warto nagrywać przy pomocy jakiejś lepszej aplikacji?

Odpowiedz

Borys Wrzesień 26, 2017 o 23:37

Przede wszystkim posiadając iPhone masz rewelacyjny dyktafon, który dystansuje nawet całkiem drogi sprzęt. Jakość dźwięku nagrywana iPhonem jest na prawdę bardzo dobra, ale słychać to dopiero po przegraniu do komputera, albo słuchania przez zewnętrzne głośniki (np. BT). Z aplikacji spróbuj Recorder Pro: Professional Voice Recorder, lub znacznie prostszy i zupełnie wystarczający do obsługi podkastów Auphonic.

Odpowiedz

Marek Wrzesień 27, 2017 o 11:38

Marcel: do tego co napisał Borys dodam jeszcze jedną rzecz. Pamiętaj o znalezieniu wytłumionego pomieszczenia (bez pogłosu) i skierowaniu mikrofonu telefonu w stronę swoich ust. Przyda się też nałożona na mikrofon gąbka. Bardzo ważne jest pomieszczenie, bez tego nawet najlepsza aplikacja Cię nie uratuje 🙂

Odpowiedz

Marcel Wrzesień 27, 2017 o 15:28

Borys, Marek, dziękuję wam za odpowiedzi.
Jeśli chodzi o pomieszczenie i warunki to już o to zadbałem w miarę możliwości. Telefon leży na odpowiedniej wysokości, na gąbce i mikrofon jest przykryty szmatką.
Co do aplikacji to będę testować.

Jak wiadomo praktyka czyni mistrza także biorę się do roboty 🙂

Odpowiedz

Aga Wrzesień 26, 2017 o 23:47

Dzięki wielkie, Michał 🙂
Wprawdzie bywałam na Twoim blogu już wcześniej, ale dziś naprawdę nieźle namieszałeś mi w głowie!

Odpowiedz

Radek G Wrzesień 27, 2017 o 09:00

Dzięki Michał! Czytasz mi w myślach! Myślałem o rozpoczęciu podcastowania od jakiegoś czasu i właśnie potrzebowałem takiej piguły wiedzy i inspiracji! 🙂

Odpowiedz

Borys Wrzesień 27, 2017 o 13:00

Podkasting to fantastyczna przygoda. Wskakuj i zaczynaj. Jeśli będziesz w Warszawie 29 września 2017 roku to wpadaj na seminarium „Wstęp do podkastingu”. Zaczynamy w małym gronie o 12 i do 16 uczestnicy będą już mogli wyjść ze swoim podkastem 🙂

Odpowiedz

Aleksandra Bohojło Październik 3, 2017 o 10:42

Borys, bardzo liczę na to, że zorganizujesz ponownie podobne seminarium. A może jest gdzieś dostępne nagranie? Niestety w miniony weekend byłam nad morzem.

Odpowiedz

Borys Wrzesień 27, 2017 o 10:20

Radek – wpadaj na bezpłatne seminarium do Warszawy w piątek od 12 do 16. Wyjdziesz ze swoim podkastem 🙂 https://podkasting29092017.evenea.pl/

Odpowiedz

Marek Wrzesień 27, 2017 o 11:40

Trzymam kciuki, im więcej nowych, dobrych podcastów, tym więcej słuchaczy 🙂 A jeżeli nie chcesz już dłużej odkładać decyzji o rozpoczęciu podcastowania, to zapisanie się na kurs PodcastPro jest świetnym bodźcem do działania 😉

Odpowiedz

Hugo Wrzesień 27, 2017 o 20:40

Umówiliście się z Iwuciem, prawda? :):):) Czy to zapowiedź jakiejś fuzji 🙂

Odpowiedz

Michał Wrzesień 28, 2017 o 00:16

Jakie polecacie programy do offlinowego słuchania podcastów na Androidzie ?
Jaki program polecicie do nagrywania Skype w przyzwoitej jakości .

Odpowiedz

Borys Październik 1, 2017 o 22:27

Do słuchania podkastów na Androidzie polecam player.fm. Do nagrywania rozmów przez internet polecam zamiast skype zencastr.com lub cleanfeed.net. Są znacznie nowsze i stworzone do nagrywania rozmów do podkastów 😉

Odpowiedz

Adam Masłowski Wrzesień 29, 2017 o 08:43

Świetny podcast. Sam przymierzam się do robienia swoich podkastów. Mam 50 tys. czytelników w miesiącu i myślę, że to będzie śwetna forma budowania swojej marki. A co sądzisice Michał i Marek o równoległym dodawania filmów z youtbe z nagraniem. Myślałem, aby robić prezentację mówiąc do niej i nagrywając jednocześnie, potem głos na podcast a prezentacje video na youtube? Pozdrawiam Adam P.S. Aż miło się słuchało.

Odpowiedz

Marek Wrzesień 29, 2017 o 17:04

Hej Adam, da się to zrobić – podcast Michała jest najlepszym przykładem 🙂 Ja próbowałem, ale nie jest to takie łatwe, przynajmniej dla mnie. Równolegle z mówieniem trzeba kontrolować stronę wizualno-techniczną, przez co trudniej się skupić na treści.

Odpowiedz

Magdalena Wrzesień 29, 2017 o 11:10

3 powód? Tak szczęśliwie o tym mówisz, że mam podejrzenia, że to tylko o nowego członka rodziny może chodzić 😍

Odpowiedz

Rafał Wrzesień 30, 2017 o 13:23

No i mnie wyprzedziłaś z podejrzeniem 🙂
Michał mamy gratulować?

A podcast..ponad 2h, 3 dni słuchania w drodze do pracy a i tak pozostaje niedosyt gdy wybijaja ostatnie dźwięki.

Świetna robota 🙂

Odpowiedz

Adam Wrzesień 29, 2017 o 12:49

Tym razem nie słuchałem podcastu, ale przeczytałem transkrypt. Bardzo ciekawi mnie funkcjonowanie aplikacji Anchor.

Odpowiedz

Agata Październik 1, 2017 o 11:07

Super wpis, obecnie częściej słucham podcastów niż właściwie czytam e-booki 🙂

Odpowiedz

Paweł Październik 1, 2017 o 19:01

Cześć!

Michale i Marku dziękuje Wam za uprzyjemnienie mi wyciskania siódmych potów w trakcie biegania – to tak tytułem wstępu.
Mam do Was pytanie, jeśli to nie tajemnica to z usług jakich firm od transkrypcja tekstu korzystacie?

Dziękuję za odpowiedź
Paweł

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 2, 2017 o 07:11

Hej Paweł,

Od dłuższego czasu korzystam z usług eKorekta24.pl

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Aleksandra Bohojło Październik 3, 2017 o 10:37

Świetny odcinek. Nie tylko przydatne rady, ale też fajny kopniak i motywacja do działania. A dzisiaj nagrywam swój pierwszy podcast w formie wywiadu z osobą, która jest w innym mieście, więc robimy to na odłegłość. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak zaplanowałyśmy. Trzymajcie kciuki.

Odpowiedz

Jakub Listopad 7, 2017 o 17:33

Cześć,
Gratuluje przedstawienia tematu podcastingu w konkretny i rzetelny sposób 🙂
Osobiście swój epizod z podcastingiem zamknąłem na ten czas (blisko rok czasu nagrywałem co tygodniowo materiał). W związku z powyższym sprzedaje swój kompletny zestaw (link poniżej). Żeby nie robić komentarza stricte sprzedażowego – dla słuchaczy MWF oraz JOP dodatkowo podzielę się wszystkimi swoimi doświadczeniami związanymi z nagrywaniem.
Pozdrawiam!
http://allegro.pl/zestaw-do-streamowania-nagrywania-podcastow-muzy-i7031679236.html

Odpowiedz

Michał Mackiewicz Listopad 14, 2017 o 13:05

Bardzo użyteczny odcinek, chociaż długi nieco 😉

Zastanawiam się, jakie są zasięgi podcastów w porównaniu do filmów na YouTubie. Spotkałem się z opinią, że podcasty to jednak w Polsce nisza i że prawdziwe dotarcie do ludzi robi się przez YT.

Michał, jesteś osobą która nagrywa podcast i czasem daje coś w postaci filmów. Czy możesz podzielić się przykładowymi statystykami odsłuchań i obejrzeń na jakieś podobne tematy? Mógłbym zrobić to sam, ale nie mogłem znaleźć nigdzie statystyk dotyczących liczby odsłuchań podcastów.

Czy faktycznie YouTube zjada podcast na śniadanie?
Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Rafał Listopad 21, 2017 o 00:52

Witam,

chciałem podziękować za podcast o nagrywaniu podcastów 😉 Parę miesięcy temu ruszyłem z podcastami live z ludźmi ze środowiska improwizacji teatralnych. Ciekawi mnie aspekt podcastów live, i tego w jaki sposób można wzmocnić ich działanie, bo jest to bardzo ciekawe narzędzie. Interakcja z widzami, bardzo uatrakcyjnia podcast. Co można zrobić w kwestiach marketingu takiego wydarzenia. W jaki sposób przyciągnąć widza w konkretnym terminie do ogladania?

Odpowiedz

Weronika Styczeń 17, 2018 o 19:44

Hej Michał,
nagrałam pierwszy podcast 🙂
W dosyć roboczych warunkach na ten moment i stąd moje pytanie, są momenty, że głos jest jakby bliżej i głośniej- to mega stresujące gdy się słucha, bo nagle głośność jest dużo większa. Czy da się coś z tym zrobić, np. w Audacity? Doradzisz? 🙂
Dziękuję za podpowiedź, ale przede wszystkim za masę inspirujących podcastów!!! 🙂
Weronika

Odpowiedz

Monika Lipiec 26, 2018 o 10:17

Świetny materiał dla kogoś, kto chce zacząć tworzyć podcasty. Strasznie boję się wystartować :/

Odpowiedz

Paweł Październik 9, 2018 o 09:43

Mega przydatne informacje, techniczne, doświadczenie i mentalne.
Podobał mi się moment gdzie było powiedziane. „… podcastów można róznych miejscach słuchać…. malując ściany…” to właśnie ja :). Zastanawiałem się nad tym i w niedługim czasie zacznę to robić!

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nadia Styczeń 16, 2019 o 14:50

Witam czy mugł by mi Pan doradzić jak mam zmienić swój głos aby był taki radiowy aby się go miło słuchało?
Nie wiem co żle robie, jaka powinna być moja dykcja na co zwracać uwagę ,nie wiem tez czy mówie przez nos nie mam pojęcia . Wydaje mi sie tylko ż mój głos jest brdzo jaskrawy i żle sie go słucha. Używam programu audacity robie tylko w nim normalizuj. Mikrofon mam z laptopa.

Odpowiedz

Łukasz Kwiecień 2, 2019 o 23:30

Marcinie i Marku!

Dziękuję bardzo, było niezwykle inspirująco! Mój pierwszy podcast planowany jest na początek września, ale… właśnie zaczynam się przygotowywać 🙂 Marku, czekam na info nt. majowego kursu PodcastPro! Właśnie się zgłosiłem!

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 3, 2019 o 09:01

Hej Łukasz,

Super! Powodzenia zatem. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Centurion Kwiecień 23, 2019 o 13:00

Dzień dobry, chciałbym zapytać o pewną kwestię. Chciałbym użyć zdjęć jako tła do podcastów(kilka sekund i potem pojawiałoby się następne na jakąś chwilę), które umieściłbym na serwisie YouTube – a więc leci jakiś tekst a w tle pojawiają się zdjęcia lub fragment nagrania(np. jakiś badacz sfilmował piramidy w 1948 roku, a ja użyję kadru z tego nagrania lub zdjęcia). Jest wiele ciekawych zdjęć na google grafika, ale po zaznaczeniu opcji „prawo do użytkowania” i dla przykładu „oznaczone do ponownego wykorzystania” pojawia się tak uboga ilość fotografii, że nie ma praktycznie z czego wybierać, a na serwisach z darmowymi grafikami nie ma, w wielu przypadkach, potrzebnych mi materiałów.
Czy używając zdjęć jedynie w serwisie YouTube, trzeba posiadać zgodę właściciela zdjęcia czy w tym konkretnym wypadku nie jest ona konieczna? Jeśli jednak jest konieczna zgoda autora na użycie zdjęcia w serwisie YouTube, to czy wystarczy na końcu materiału podać źródło zdjęcia i autora? A jeśli jednak trzeba mieć po prostu zgodę, to jak ją uzyskać? Trzeba wysłać maila do autora czy np. strony muzeum , aby wydali zgodę na wykorzystanie fotografii? A jak nie ma możliwości kontaktu z autorem fotografii? Kwestia prawna nie jest moją mocną stroną a sprawa nie jest dla mnie jasna. Gdyby miał Pan chwilę czasu, proszę o jakieś wyjaśnienie tego zagadnienia. Pozdrawiam

Odpowiedz

Ula Wrzesień 4, 2019 o 10:18

Hej Wszystkim, a czy macie sprawdzoną osobę do zrobienia transkrypcji z nagrania? Kojarzę, że Michał kiedyś pisał z czyich osób korzysta ale nie wiem jak to teraz znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz

Marek Jankowski Wrzesień 4, 2019 o 16:24

Hej Ula!

Michał o ile wiem korzysta z eKorekta24.pl, a ja zlecam Grzegorzowi Bienieckiemu z bieniecki.net 🙂

Odpowiedz

Robert Luty 20, 2020 o 12:23

uf, odnośnie picia alkoholu, żeby mieć niższy głos – dobrze wiedzieć,
u mnie jedno idzie w parze z drugim:D

Odpowiedz

Joanna Frydrych Marzec 10, 2020 o 20:08

Ciekawa i użyteczna rozmowa. Taki profesjonalny spokój od Was bije, Panowie:)

Odpowiedz

Rafał Z. Marzec 11, 2020 o 12:46

Dziękuję, akurat nie udało mi się wyłapać czegoś co mógłbym zacytować. Może coś w głowie zostanie.

Odpowiedz

Aleksandra Kwiecień 15, 2020 o 11:52

Dziękuję za podzielenie się swoją wiedzą, przyda mi się bardzo ponieważ mam w planach rozpoczęcie własnego podcastu. Jest jednak jedno pytanie, na które nie potrafię sobie odpowiedzieć i mnie trochę męczy. Czy płaci się gościom podcastu za rozmowę? Mam w planach zapraszać osoby że środowiska tanecznego, choreografow, pedagogów, fizjoterapeutów, dietetyków itd. będę ich pytać o podzielenie się doświadczeniem oraz swoją wiedzą. Czy nie byłoby to w porządku wobec nich, żeby im za to zapłacić? Z drugiej strony nie wiem czy taka forma nie wprowadzi dziwnej nienaturalnej atmosfery do rozmowy, czy będę miała z czego płacić swoim gościom regularnie i każdemu tyle samo (piszę wniosek do programu kultura w sieci, więc jeśli otrzymam dotację na samym początku będę miała z czego zapłacić gościom. Niemniej jednak gdy program się zakończy i pieniądze również, a ja będę chciała kontynuować podcast, to nie wiem czy te pieniądze będą. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ola

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 15, 2020 o 12:18

Hej Aleksandro,

Dziękuję za komentarz i dobre pytanie. Ja nie płaciłem, nie płacę i nie zamierzam płacić gościom za występ w podcastach. Dla jasności: goście także mi nie płacą – chociaż wystąpienie w moim podcaście jest dla również formą promocji ich osoby lub ich idei, którą nagłaśniamy w podcaście.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Aleksandra Kwiecień 16, 2020 o 17:36

Dzięki za odpowiedź! 🙂

Odpowiedz

Tomek Luty 15, 2022 o 17:57

Ciekawe, ciekawe … no to ja chyba tez zacznę nawijać w słuchawki 😉

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: