Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Konferencja WallStreet i książka #FinNinja dla domów dziecka – obie bezpłatnie!

przez Michał Szafrański dodano 6 czerwca 2021 · 11 komentarzy

Konferencja WallStreet

Razem z organizatorami jubileuszowej 25. edycji konferencji inwestycyjnej WallStreet przygotowaliśmy super akcję społeczną. Reszta zależy od Was. Możecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pomóc bezpłatnie sobie pomagając przy okazji innym.

Już w tym tygodniu, w dniach 9–11 czerwca 2021 r., odbędzie się 25. edycja konferencji WallStreet organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. SII kilkukrotnie zapraszało mnie do wystąpienia na tej konferencji, a ja konsekwentnie odmawiałem. Tym razem – przy okazji jubileuszu – nie miałem serca odmówić… i od razu zostałem nominowany na gościa specjalnego tego wydarzenia. 😉

Ta edycja konferencji odbywa się całkowicie online i do tego dostępna jest całkowicie bezpłatnie dla wszystkich osób, które się na nią zarejestrują i będą ją oglądać na żywo.

Dodatkowo przygotowaliśmy razem z SII wspólną akcję charytatywną na jubileusz konferencji WallStreet. Za każde 25 osób zapisanych na konferencję przekażemy jeden egzemplarz książki „Finansowy ninja” tym wychowankom domów dziecka w Polsce, którzy opuszczają już mury swoich placówek. Wierzymy, że lektura tej książki, nieco ułatwi im wejście w dorosłe życie.

W poprzedniej edycji konferencji WallStreet wzięło udział około 11.000 osób. Gdyby organizatorzy powtórzyli teraz ten wynik, to oznaczałoby to przekazanie ok. 440 egzemplarzy #FinNinja dla domów dziecka. Ale teraz tak naprawdę wszystko zależy od Was. Możecie nie tylko wziąć udział w dobrej, bezpłatnej konferencji inwestycyjnej, ale także dołożyć swoją „cegiełkę” do wyposażenia młodych-dorosłych w egzemplarz mojej książki. Im więcej = tym lepiej. 🙂

ZAREJESTRUJ SIĘ na konferencję WallStreet →

Krótko o konferencji WallStreet

GPW Konferencja WallStreet to łącznie kilkadziesiąt wykładów oraz paneli rozłożonych na 3 dni – od środy 9 czerwca do piątku 11 czerwca. To świetna okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty inwestycyjne i posłuchać licznych prelegentów reprezentujących bardzo szeroki wachlarz doświadczeń. Nie zabraknie wśród nich także blogerów inwestycyjnych, których sam śledzę:

  • Jacek Lempart z SystemTrader.pl, który jest jednocześnie Ekspertem KFN w temacie inwestowania poprzez ETF-y
  • Artur Wiśniewski ze StockBroker.pl
  • Bartosz Szyma z USStocks.pl, z którym najbliżej mi w kwestii podejścia do inwestowania dywidendowego
  • Mateusz Samołyk z Inwestomat.eu

Oprócz nich – zobaczymy także licznych przedstawicieli serwisów inwestycyjnych, branży finansowej, funduszy, biur maklerskich, instytucji nadzorujących rynek oraz przedstawicieli samych spółek giełdowych.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie tutaj.

Ja będę miał przyjemność być gościem zamykającym pierwszy dzień konferencji – wystąpię w środę 9 czerwca o 18:00. Michał Masłowski z SII przepyta mnie bardzo szczegółowo z tego w jaki sposób buduję swój portfel inwestycyjny i dlaczego preferuję konkretne klasy aktywów, a inne zupełnie pomijam. Omówię aktualną strukturę tego portfela i spróbuję również – w maksymalnie transparentny sposób – podzielić się kulisami mojej strategii inwestycyjnej oraz moimi priorytetami.

Siłą rzeczy nie będzie to tak obszerna formuła, jak podczas lajwów w „Klanie Finansowych Ninja”, ale myślę, że powinna dać Wam dobre wyobrażenie dlaczego – poza innymi korzyściami – warto przystąpić do klanu.

Swoją drogą przypominam, że właśnie trwa nabór do #KFN, który zakończy się już 23 czerwca 2021 r. To jedyna okazja w tym roku na dołączenie do klanu. Kolejny nabór = dopiero w 2022 r. O powodach, dla których warto dołączyć właśnie teraz – pisałem w poprzednim artykule. Tam też znajdziecie zapis lajwa przedstawiającego kulisy KFN. Zapraszam!

ZOBACZ OFERTĘ #KFN →

Dlaczego organizujemy akcję dobroczynną?

To już tradycja konferencji WallStreet, że każdej edycji konferencji towarzyszą przeróżne akcje charytatywne, np. poranne biegi czy wspinaczki rowerowe. Poprzednia i tegoroczna edycja konferencji wymusiła zmianę ich formuły, bo WallStreet nie odbywa się już stacjonarnie lecz całkowicie online. Gdy Jarosław Dominiak (widoczny na fotce u góry artykułu) i Michał Masłowski zaproponowali mi dołączenie do tegorocznej inicjatywy – nie wahałem się ani chwili.

„Finansowy ninja” to książka, która zmieniła już rzeczywistość wielu osób. Od początku wiedziałem, że nie każdego będzie stać na jej zakup (w końcu kosztuje cały czas 69,90 zł) i m.in. dlatego wysłałem już ponad 1000 bezpłatnych egzemplarzy do bibliotek w całej Polsce. Dzięki temu mogę z ręką na sercu powiedzieć, że każda osoba zainteresowana przeczytaniem #FinNinja, może zrobić to bezpłatnie – bez konieczności wydawania na nią pieniędzy. To się doskonale sprawdza – otrzymuję wiele maili, w których piszecie, że przeczytaliście #FinNinja wypożyczając ją z biblioteki. Niektórzy piszą także, że najpierw pożyczyli i dopiero potem zdecydowali się na zakup własnego egzemplarza.

Przypominam też, że każdy sprzedany egzemplarz książki = 1 posiłek dla Pajacyka, czyli akcji dożywiania dzieci prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną. W ten sposób przekazałem już ok. pół miliona złotych dla PAH.

Teraz – dzięki wsparciu SII – angażuję się w nową inicjatywę: wspólnie postaramy się wyposażyć jak największą liczbę dorosłych już wychowanków domów dziecka we własny egzemplarz „Finansowego ninja”. Wierzymy, że ułatwi im to start w dorosłe życie – przynajmniej od strony poukładania fundamentów finansowych.

Jestem mega wdzięczny SII, że przyszło z tym pomysłem, bo doskonale wpisuje się on w moją potrzebę edukacji i wyrównywania szans. Co więcej – pomoc ma szansę trafić właśnie tam, gdzie jest bardzo potrzebna, a gdzie nie istnieje praktycznie żadna alternatywa w zakresie wprowadzania młodych ludzi w meandry finansów osobistych.

Wszelkie koszty przeprowadzenia tej akcji – bierzemy kolektywnie na siebie. Ja cieszę się, że SII zadeklarowało się co do najtrudniejszej części całej operacji: kontaktów z domami dziecka, weryfikacji ich potrzeb oraz obsługi logistyki całej operacji (we współpracy z moim magazynem).

Podsumowując – założenia są bardzo proste:

  • Rejestrujecie się na bezpłatną konferencję WallStreet (to nic nie kosztuje!).
  • Każde 25 zarejestrowanych osób = 1 egzemplarz „Finansowego ninja” dla wychowanka domu dziecka.
  • Akcja nie ma na tę chwilę żadnego ograniczenia liczby egzemplarzy. Liczba książek, które wyślemy, zależy wyłącznie od liczby rejestracji na konferencję.

Mówiąc inaczej = wszystko w Waszych rękach. 🙂 Możecie zrobić dobry uczynek nie wykładając dosłownie ani złotówki z własnej kieszeni. Tym razem kasa to zmartwienie SII i moje. 🙂

No to jak? Widzimy się w środę na 25. edycji WallStreet?

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 11 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Anka Czerwiec 6, 2021 o 20:04

Szczytny cel. brawo!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 7, 2021 o 12:04

Dziękuję!

Odpowiedz

Damian Czerwiec 6, 2021 o 20:41

zapisany 🙂

Odpowiedz

Dariusz Czerwiec 6, 2021 o 22:06

Rejestracja nie dziala…
Na urzadzeniu mobilny (telefon). Probowalem na dwoch przegladarkach i w trybie komputerowym. Coagle wyskakuje „błąd captcha” – mimo ze zadnego captcha nie widac ;/

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 6, 2021 o 22:56

Hej Dariusz,

Dziękuję za info. Przekazałem do organizatorów. Na iPhone działa OK. Z jakiego telefonu i przeglądarki korzystałeś?

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Masłowski Czerwiec 6, 2021 o 23:42

Cześć Darek,

Tu Michał z SII. Napisz do mnie maila bezpośrednio na [email protected] Sprawdzimy co się dzieje. Podpowiem, że przetestowałem przed chwilą i u mnie wszystko w porządku, rejestracja na telefonie zadziałała bez problemu,

Odpowiedz

Jarosław Czerwiec 7, 2021 o 10:22

Na Huawei Android taki sam “błąd captcha” wyskakuje😐

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 7, 2021 o 10:52

Cześć Jarosław, a kliknąłeś na dole rejestracji „Nie jestem robotem” (captcha na dole ekranu rejestracji nad przyciskiem „Zarejestruj”) ? 🙂

Odpowiedz

Julita Czerwiec 7, 2021 o 10:44

Zapisana! Dziękuję za taką możliwość. Wspaniały pomysł z książkami dla wychowanków na start! Książka jest tak cenna, że warto, aby przeczytał ją każdy kto rusza w dorosłe życie 🙂 Michał, dobra robota!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 7, 2021 o 12:06

Hej Julita,

Dzięki wielkie za ciepłe słowa. Co do „Finansowego ninja” – sam celowałem w nieco wyższy wiek Czytelnika, ale… w praktyce dostaję masę maili od 18-20-latków, którzy twierdzą, że bardzo im się ta książka przydaje, więc trochę zweryfikowałem podejście.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

GP Wrzesień 30, 2021 o 13:46

W Finansowym Nija oraz w paru wpisach kilka lat temu pisales, ze mieszkania nie musza koniecznie drozec… Tymczasem od tamtego czasu mieszkania „wystrzelily w kosmos” tzn. ceny poszly nawet o 40% w ciagu ostatnich 3-4 lat w duzych miastach… Wyglada na to jadnak, ze nieruchomosci w duzych misatch w perpektywie dlugofalowej praktycznie zawsze drozeja… Jak myslisz czy mieszkania dalej beda drozec przez najblizszy rok, czy to juz szczyt??
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: