Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Dobroczyńca roku i jedyny w tym roku nabór do „Klanu Finansowych Ninja” – społeczności 2500+ świetnych osób

przez Michał Szafrański dodano 1 czerwca 2021 · 11 komentarzy

Klan Finansowych Ninja

Jeszcze tylko przez trzy tygodnie można dołączać do społeczności #KFN i skorzystać z licznych bonusów. Kolejna możliwość – dopiero w 2022 r.

W czwartek 27 maja 2021 r. wydarzyły się dwie bardzo ważne dla mnie rzeczy:

  • W południe rozpocząłem kolejny nabór do „Klanu Finansowych Ninja” – o tyle ważny, że mocno już opóźniony i jednocześnie jedyny w tym roku.
  • Wieczorem – podczas uroczystej gali – otrzymałem nagrodę dla „Dobroczyńcy Roku 2021” w kategorii „Pomoc społeczna”. To piękne zwieńczenie tych moich działań, które są publiczne, a także tych, które robione są po cichu i których nie widać.

Wbrew pozorom oba te wydarzenia bardzo dobrze się ze sobą łączą. Oba są efektem determinacji, cierpliwości, konsekwencji w chodzeniu własnymi ścieżkami – w zgodzie ze sobą i własnymi wartościami. Oba pokazują, że można – będąc małą, dosłownie jednoosobową firmą – realizować działania zauważalne na tle tego, co robią nieporównywalnie większe podmioty. W pewnym sensie i sukces KFN i nagroda „Dobroczyńca Roku” to niespodziewana premia za podjęcie kiedyś trudnych decyzji i wytrwanie w nich pomimo przeciwnościom. Prawdziwa wisienka na torcie…

Zapraszam do lektury wpisu, w którym przybliżam kulisy i jednego, i drugiego z wydarzeń. A tych, którzy chcą się od razu zapoznać z wszystkimi atrakcjami przygotowanymi dla dołączających do „Klanu Finansowych Ninja” – od razu kieruję bezpośrednio na stronę ze szczegółami. Nabór trwa do środy 23 czerwca do godz. 22:00.

No i wszystkiego najlepszego z okazji „Dnia Dziecka” Wam życzę! 😀

ZOBACZ OFERTĘ #KFN →

LIVE: „Czym jest #KlanFinNinja?” + Q&A

1 czerwca o 20:00 odbył się LIVE, w trakcie którego opowiedziałem „Czym jest #KlanFinNinja?”, odpowiadałem na pytania, a także oddałem głos Klanowiczom, aby sami opowiedzieli dla kogo tak naprawdę jest #KFN (polecam obejrzeć te wypowiedzi od 52 minuty i 10 sekund).

Zapraszam bardzo do obejrzenia! Zainteresowani mogą również pobrać komplet slajdów z tego lajwa w formacie PDF.

Tytuł „Dobroczyńca Roku” w kategorii „Pomoc społeczna”

O szeroko rozumianej dobroczynności i mojej motywacji do realizacji takich działań napisałem już wiele. Dzisiaj chciałbym tylko dodać kilka zdań o kulisach tego konkursu oraz przemyśleniach związanych z nagrodą.

Zacznę od tego, że organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i w tym roku odbyła się jego 24. edycja. Nagrodzono w sumie 10 firm i fundacji korporacyjnych w sześciu różnych kategoriach. Kompletną listę laureatów znajdziecie tutaj.

Dobroczyńca Roku

Ta nagroda jest dla mnie nie tyle ważna, co po prostu miła. Mówiąc wprost – nie robię tej mojej działalności dobroczynnej dla nagród. Co więcej – nie wydaje mi się, by to co robię, było jakoś wyróżniające się. Po prostu staram się robić dobre rzeczy, bo mam taką potrzebę serca. Najlepszą nagrodą dla mnie są zauważalne efekty moich działań, np. to, że widzę skalę pomocy Czytelników, oraz kolejni autorzy książek decydują się na akcję „1 książka = 1 posiłek” lub w inny sposób decydują się wspierać dobre cele.

Niemniej jednak otrzymanie takiej statuetki jest po prostu miłe. Daje mi do zrozumienia, że to co robię – widać. Fajnie wiedzieć, że zewnętrzne jury po prostu to docenia i uznaje za przykład warty pokazania i nagrodzenia. Autentycznie miło. 🙂

Ponad rok temu w podsumowaniu 2019 roku pisałem, że sporo tego, co robię w obszarze dobroczynności, wcale nie widać publicznie. Nie chwalę się tym. Lubię służyć niektórym NGO-som swoim doświadczeniem po cichu i nie oczekując niczego w zamian. Wtedy mogę to robić bez żadnej presji i na miarę moich możliwości.

Na szczęście PAH docenia moje zaangażowanie i widzi go więcej niż widać publicznie. To oni zgłosili mnie do konkursu „Dobroczyńca Roku” (bo nominacji mogą dokonywać wyłącznie organizacje dobroczynne) i mega im jestem za to wdzięczny.

Dobroczyńca Roku

Ta nagroda wręczona mi – jednoosobowemu przedsiębiorcy – to najlepszy przykład, że wcale nie trzeba być dużą firmą, żeby robić realne i zauważalne dobro. To taki powiew nadziei, że każdy z nas – jako jednostka – może skutecznie pomagać i zachęcać innych do mądrej dobroczynności. To w końcu także nagroda dla nas wszystkich – wszystkich tych Czytelników, którzy potęgują efekt przypisywanej mi pomocy.

Jest jeszcze jeden pozytywny wymiar tej nagrody – dla mnie osobiście. Cieszę się, że została mi ona przyznana w okresie, w którym – nie oszukujmy się – moja blogowa aktywność po prostu szwankuje. Ale dla mnie to także wyraźny sygnał – „Michał, to co robisz w obszarze dobroczynności jest ważne. Rób to, bo to nie mniej ważne niż blogowanie. Pewnie nawet ważniejsze…”.

PAH

Jedyny w tym roku nabór do Klanu Finansowych Ninja

11 miesięcy = tyle czasu funkcjonuje już „Klan Finansowych Ninja”:

  • Pierwsi Klanowicze dołączali do niego zupełnie w ciemno na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku. Na udostępnienie platformy klanowej musieli poczekać aż do końca czerwca, ale w zamian otrzymali najniższą cenę subskrypcji, bonusowe ebooki oraz 90-dniową gwarancję satysfakcji (od momentu uruchomienia usługi).
  • Kolejny nabór odbył się na przełomie listopada i grudnia 2020 r. Nowi Klanowicze wchodzili już „na gotowe” i dodatkowo mogli skorzystać ze świetnej oferty robo-doradcy Finax, która spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem Czytelników bloga (w ogóle mnie to nie dziwi).
  • Obecnie trwa trzeci nabór. Nie dość, że mocno się on opóźnił, to będzie to jedyny nabór w tym roku. Z góry uprzedzam, że kolejna szansa na dołączenie do #KFN pojawi się dopiero w 2022 r. Prawdopodobnie w styczniu, ale może się okazać, że znowu mi się obsunie, np. na marzec.

Po pierwszych dwóch naborach jest nas w klanie 2522 osoby (a w zasadzie to już o 311 więcej – bo tyle osób dołączyło już w obecnym naborze jeszcze przed publikacją tego artykułu). Mega dużo jak na usługę, co do zasadności której miałem rok temu poważne wątpliwości. Teraz już nie mam i obecnie klan jest dokładnie taki, jakim go sobie wyobrażałem zanim jeszcze powstał. Mówiąc wprost – wbrew wszystkim początkowym obawom jest po prostu świetny. Serio. 🙂

Nie będę go tutaj szczegółowo opisywał, bo temu poświęciłem całą stronę www.klanfinansowychninja.pl – tam odsyłam wszystkich zainteresowanych.

STRONA O #KFN →

Tu skupię się tylko na najważniejszych aspektach:

1. Klan to zaangażowana społeczność mądrych ludzi

Czytając stronę z informacjami o klanie można zapewne odnieść wrażenie, że to połączenie wielu elementów i tak rzeczywiście jest. Niemniej najważniejszym i najtrudniejszym do przedstawienia składnikiem #KFN jest zaangażowana społeczność mądrych osób, które w pozytywny sposób dzielą się swoimi przemyśleniami i wiedzą m.in. na zamkniętym, klanowym forum.

Klanowicze wielokrotnie podkreślali, że „klan jest jak super-mózg”, który pomaga przepracować pomysły, wyzwania i całkiem złożone problemy. Do tego mamy w klanie przedstawicieli przeróżnych profesji, co pozwala nawiązywać fajne relacje biznesowe, ale i poznawać się od prywatnej strony. Każdy kto rozumie siłę naturalnie budowanych relacji, będzie potrafił to docenić. Potrzeba kardiochirurga? Doradcy podatkowego? Specjalisty od ogrodów? Rękodzielniczki? Dewelopera? A może kontaktu ze specjalistą od otwierania zatrzaśniętych sejfów? Wszyscy oni są w klanie… i wiele wiele innych osób.

2. Sposób na kolektywne „patenty”, np. nieszczęsny „Polski Ład”

Jest problem? Wrzucamy go na ruszt i szukamy rozwiązania. Wystarczyło kilka dni od ogłoszenia „Polskiego Ładu” i nie tylko przegadaliśmy jego plusy i minusy, ale też wypracowaliśmy konkretne rozwiązania. Konstruktywnie i merytorycznie. Bez pustego narzekania, którego sporo w innych miejscach.

Łączymy nasze kompetencje. Łączymy wycinkową specjalizację w poszczególnych obszarach po to, aby wypracowywać takie rozwiązania, o które samodzielnie dużo trudniej.

W podobny sposób doskonalimy także nasze umiejętności inwestycyjne. Dzieląc się wiedzą, wystawiamy się na konstruktywną krytykę, a ta pomaga doskonalić nasze podejście.

Specyficzną formą uzyskiwania feedbacku są lajwy w formule „hot seat”, czyli „gorące krzesło” na którym na ochotnika siada jeden z Klanowiczów, który chce przepracować jakieś konkretne wyzwanie i / lub problem. Dopytując i sugerując różne możliwe kroki kolektywnie poszukujemy właściwych rozwiązań. Dość powiedzieć, że dwie osoby, które usiadły na takich gorących krzesłach, założyły już własne firmy i rozwijają biznesowo omawiane pomysły.

3. Oprócz Michała także Eksperci KFN

Nowością ogłoszoną przy okazji obecnego naboru do klanu, są Eksperci KFN – osoby będące specjalistami w poszczególnych obszarach wybierane przeze mnie z grona Klanowiczów i nagradzane oficjalnym tytułem klanowego eksperta za swoją dotychczasową aktywność na rzecz społeczności.

Świetne jest to, że nie są to „osoby z łapanki”. To osoby nie tylko obecne w klanie, ale także zdecydowane być tam cały czas i służyć swoją wiedzą społeczności Klanowiczów. Z wieloma z nich nie tylko prowadzę tematyczne lajwy, ale także wypracowuję konkretne usługi i produkty. Tak właśnie powstało atrakcyjne „ubezpieczenie na życie dla KFN” – jeden z bonusów dostępnych obecnie dla Klanowiczów opracowany przez Paula Mardo – naszego eksperta ds. ubezpieczeń we współpracy z TU Compensa.

Od początku moim zamysłem było, by klan nie koncentrował się tylko wokół mojej osoby i stopniowo udało nam się dojść do etapu, w którym jestem na bieżąco wspierany przez specjalistów z różnych obszarów. Obecnie klanowymi ekspertami są:

Profile przedstawiające poszczególnych ekspertów znajdziecie na tej stronie. A to i tak nie wszyscy – ekspertów w dodatkowych obszarach będę sukcesywnie ogłaszał w kolejnych miesiącach.

4. Nie tylko treści, ale również spotkania na żywo!

Ważnym komponentem #KFN są także spotkania na żywo, które realizujemy w kilku formułach:

  • Tematyczne lajwy prowadzone przeze mnie i zaproszonych ekspertów. Tych odbyło się już kilkanaście i są to tematy, o których rozwinięcie wnioskowali sami Klanowicze.
  • Lajwy w formule „hot seat”, o której pisałem już powyżej.
  • Spotkania KFN Meetup. To takie typowe spotkania towarzyskie, na których wzajemnie się poznajemy i prowadzimy luźne dyskusje. Obecnie realizujemy je przede wszystkim w formule online na Zoom w każdy pierwszy piątek miesiąca. Mamy też za sobą kilka spotkań „w realu” w różnych miastach i chcielibyśmy powrócić do tej formy (w miarę możliwości).

5. Obszerne archiwum treści czekających na nowych Klanowiczów

Samo archiwum lajwów, to łącznie ponad 43 godziny merytorycznych materiałów (więcej niż w niejednym płatnym kursie online). Lista dostępnych już nagrań jest następująca:

Lista lajwów KFN

Oprócz tego na forum można już znaleźć kilka tysięcy tematów i kilkadziesiąt tysięcy wypowiedzi w różnych tematach:

Liczby Klan Finansowych Ninja

6. Klan to lewar do negocjacji świetnych ofert z firmami

Można powiedzieć, że #KFN uzyskał już masę krytyczną niezbędną do negocjacji absolutnie świetnych ofert dla Klanowiczów.

W poprzednim naborze jedynym takim bonusem były wyjątkowe warunki korzystania z usług robo-doradcy Finax (szczegółowo opisane w artykule „Promocja Finax dla #KFN, czyli jak inwestować w ETF-y tanio, łatwo i bez zajmowania głowy”).

Obecnie – takich bonusowych ofert jest aż siedem!

Specjalne bonusy

Kompletny opis wszystkich bonusów znajdziecie na stronie z ofertą klanową. Tutaj przedstawię tylko najważniejsze „zakulisowe” informacje, które doskonale pokazują dlaczego jestem w stanie wypracowywać obecnie autentycznie najlepsze warunki dla Klanowiczów.

Bonus 1: Promocja Finax dla #KFN

FinaxNadal najważniejszym bonusem pozostaje zniżka od robo-doradcy Finax, gdzie dzięki #KFN koszty inwestowania obniżane są o połowę (0,6% opłaty za zarządzanie rocznie zamiast standardowej stawki 1,2% rocznie) oraz całkowicie zniesiona została prowizja za niskie wpłaty.

W praktyce, jeśli ktoś zamierza zainwestować w Finax powyżej 99.920 zł, to już sama zniżka opłaty za zarządzanie wyzeruje mu całkowity koszt dwuletniego abonamentu za przystąpienie do klanu. Przy wyższych kwotach inwestycji = nie tylko ma się #KFN za darmo, ale jeszcze dodatkowo oszczędza się na opłatach.

Moje promowanie usług Finax przyniosło dotychczas świetne rezultaty:

  • Finax ma obecnie w Polsce 5317 klientów, z czego 2516 (czyli aż 47%) zarejestrowało się tam z mojego polecenia (poprzez linki na blogu i w klanie).
  • AuM, czyli całkowity kapitał, którym zarządza Finax wynosi już 26 milionów EUR w Polsce, z czego aż 14 mln EUR (ok. 63 mln zł) pochodzi od Klientów z mojego polecenia (aż 54% aktywów Finax w Polsce).
  • Łącznie we wszystkich krajach Finax ma już 21,5 tys. klientów i 152 mln EUR aktywów w zarządzaniu.

Te liczby oraz udział klientów z mojego polecenia doskonale tłumaczą, dlaczego firmy chcą ze mną współpracować. Po prostu im się to opłaca, bo skutecznie pozyskują klientów. I to właśnie dzięki takim mierzalnym efektom jestem w stanie skutecznie negocjować parametry ofert dla Klanowiczów.

Bonus 2: Aion Bank dla #KFN

Bonus Aion BankWkrótce w Polsce zadebiutuje Aion Bank, który rewolucjonizuje podejście do usług bankowych. Zamiast, tak jak inne banki, oferować „bezpłatne” konta (z licznymi jawnymi i ukrytymi opłatami), Aion Bank zaproponuje miesięczny abonament za wszystkie usługi bez żadnych dodatkowych opłat. ŻADNYCH. To nowatorski model finansowania bankowości, a ja bardzo lubię ciekawe nowinki – zwłaszcza wtedy, gdy całkowity koszt ich posiadania jest niższy, niż w przypadku teoretycznie bezpłatnej konkurencji.

Plusem Aion Bank jest to, że ruszy od razu z ofertą dla klientów indywidualnych i dla firm. Dodatkowo Aion Bank ma w swoim portfolio usługę ETFmatic – bank przejął bowiem tego brytyjskiego robo-doradcę (konkurenta Finax).

Ten bonus, to typowy „kot w worku”. Szczegóły specjalnej promocji dla #KFN będę mógł ujawnić dopiero po premierze banku w Polsce.

Bonus 3: Ubezpieczenie na życie dla #KFN

Bonus CompensaTen produkt powstał w odpowiedzi na oczekiwania niektórych Klanowiczów i stanowi m.in. sposób na znaczne zmniejszenie kosztów ochrony ubezpieczeniowej. Pakiety dedykowane dla KFN mogą być atrakcyjnym zamiennikiem zarówno ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy, jak i części ubezpieczeń indywidualnych.

Wspólnie z Paulem Mardo – Ekspertem KFN w obszarze ubezpieczeń – oraz ubezpieczycielem Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. przygotowaliśmy dwa warianty ubezpieczenia na życie dla Klanowiczów. Ubezpieczenie „Między Nami” dla #KFN to rozwiązanie bazujące na ubezpieczeniach grupowych. Jego forma jest jednak indywidualna. Każdy Klanowicz otrzymuje możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia w tej samej składce niezależnie od wieku, a do ubezpieczenia można przystąpić do 55 roku życia.

Jednocześnie zadbaliśmy o to, aby sumy ubezpieczenia były zdecydowanie wyższe niż te w oferowanych najczęściej w grupowych ubezpieczeniach na życie. Zakres także jest imponujący. Więcej informacji znajdziecie na stronie, a wszystkie szczegóły dotyczące tego ubezpieczenia przedstawione zostaną na najbliższym live dla Klanowiczów (8 czerwca 2021 r.).

Inne bonusy

Cztery pozostałe bonusy, to zniżki na konkretne usługi i aplikacje:

  • Bezpłatny dostęp do kursu o kredytach hipotecznych.
  • Zniżka 40% na aplikację #ST wspomagającą decyzje inwestycyjne.
  • Zniżka 30% na usługę USSoft wspomagającą rozliczanie podatków z inwestycji giełdowych na podstawie raportów biur maklerskich Interactive Brokers oraz LYNX.
  • Zniżka 20% na usługę ListaPrzetargow.pl – narzędzie monitoringu rynku nieruchomości.

Poniżej zebrałem podsumowanie oszczędności osiąganych tylko dzięki bonusom dołączanym do subskrypcji klanu:

Bonusy KFN

Jak widać tych korzyści jest całkiem sporo…

Podejrzyj portfel Michała

Klan to także treści premium, które publikuję w klanie, a których nie chcę publicznie udostępniać na blogu. Tam można znaleźć m.in. arkusz z moim portfelem zagranicznych spółek (głównie dywidendowych), który płaci mi obecnie ponad 50.000$ rocznie w dywidendach.

Portfel Michała

Każdą moją transakcję dokumentuję i staram się wyjaśniać w ramach cyklicznie publikowanych „Raportów z giełdy”, a wiedzą i założeniami dotyczącymi mojej strategii inwestycyjnej dzielę się w ramach lajwów o inwestowaniu dywidendowym (na razie w tym cyklu odbyły się dwa spotkania i zaplanowane są trzy kolejne).

Efekty?

Wszystkie komponenty oferty „Klanu Finansowych Ninja” dają razem następujące efekty:

  • Klan to doskonały mariaż treści + dyskusji + spotkań na żywo. Medium prawdziwie społecznościowe (a nie tylko z nazwy). Wielu z Klanowiczów ceni sobie kameralny charakter klanu i fakt, że dołączają do niego osoby prawdziwie zainteresowane budowaniem wspólnej, miłej, merytorycznej przestrzeni.
  • Dołączając teraz = otrzymuje się od razu konkretną wartość i systematycznie ona rośnie w miarę korzystania z klanu i dodawania przez mnie kolejnych bonusów (wszystkie one dostępne są dla wszystkich dotychczasowych Klanowiczów).
  • Przy korzystaniu z bonusów = koszt przystąpienia do klanu zwraca się natychmiast. To olbrzymia wartość przystąpienia właśnie teraz, bo szczerze mówiąc nie wiem, ile z tych bonusów uda się przedłużyć na przyszłoroczny nabór (np. z Finaxem i Aion Bank mam ustalone określone limity uczestników promocji).

Harmonogram naboru do KFN

Zapisy do KFN już się rozpoczęły i potrwają jeszcze przez 3 tygodnie – do środy 23 czerwca do godziny 22:00. Po tym terminie „wrota” klanu się zamykają i ich ponowne otwarcie nastąpi dopiero w 2022 roku.

Aby ułatwić decyzję o ewentualnym przystąpieniu do klanu, zorganizuję w najbliższych tygodniach trzy publiczne lajwy:

  • Dzisiaj, 1 czerwca o 20:00 = Czym jest #KFN? + Q&A – przedstawię klan, odpowiem na pytania i dam również głos kilku Klanowiczom, którzy opowiedzą własnymi słowami o klanie. Już teraz serdecznie zapraszam!
  • 15 czerwca o 20:00 = Poznajmy Ekspertów KFN + Q&A – live do którego zaprosiłem wszystkich klanowych ekspertów.
  • 23 czerwca o 20:00 = Finał naboru do #KFN + Q&A – tzw. live ostatniej szansy. Jeszcze raz podsumuje benefity uczestnictwa w klanie i o 22:00 na żywo zamknę nabór oraz podzielę się jego wynikami.

Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich rozważających przystąpienie do klanu.

Co KFN oznacza dla bloga?

Uruchomienie KFN rok temu wzbudziło przeróżne emocje wśród Czytelników bloga i Słuchaczy podcastu. Wielu z Was obawiało się, że klan całkowicie zastąpi bloga i że za to, co było dotychczas bezpłatne, trzeba będzie teraz płacić. Argumentowałem wtedy, że technicznie nic się nie zmienia. Wszystkie treści blogowe pozostaną otwarte i od czasu do czasu będą się tutaj pojawiały nowe artykuły.

W praktyce rzeczywiście piszę tu dużo rzadziej. I chociaż życzyłbym sobie żeby było inaczej, to jednak pisanie nowych artykułów i nagrywanie podcastów przychodzi mi z pewnym trudem (o czym zresztą pisałem w podsumowaniu 2019 ponad rok temu). Na szczęście nigdy nie obiecywałem, że blog będzie prowadzony z równą aktywnością aż do mojej śmierci…

Nie odcinam się od bloga. Niemniej nie należy spodziewać sie, że będzie tu tak jak 5–9 lat temu (tak – to już 9 lat pisania z większą lub mniejszą intensywnością). Wszystkie dotychczas opracowane treści nadal tu pozostają – z korzyścią dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę finansowych ninja. Zdecydowana większość treści, to tzw. „ever greeny” – tematy ponadczasowe przedstawiające sposoby działania, które nawet dzisiaj – po kilku latach od publikacji – pozostają aktualne i za dekadę też będą aktualne.

Dziś, z perspektywy blisko roku działania „Klanu Finansowych Ninja”, postrzegam go jako naturalny, następny etap rozwoju – zarówno mojego, jak i społeczności zgromadzonej wokół bloga i mojej osoby. Po prostu poszedłem dalej… Dziś bardziej niż tematyka oszczędzania i finansów osobistych, moją głowę zaprząta temat przedsiębiorczości, strategii inwestycyjnych i innych tematów wykraczających poza ramy hasła „Jak oszczędzać pieniądze”. Jeśli chcecie więc towarzyszyć mi w tej mojej drodze razem z gronem innych, podobnych nam osób, to zapraszam serdecznie do klanu. Jeśli nie, to też OK – od czasu do czasu publikować będę na blogu nowe materiały, które obecnie w dużej mierze inspirowane są naszymi klanowymi dyskusjami.

To prawda, że KFN jest odpłatny. W abonamencie dwuletnim kosztuje obecnie całe 50 zł miesięcznie. Czy to dużo za dostęp do społeczności świetnych ludzi, obszarowych ekspertów, merytorycznej wiedzy, spotkań oraz atrakcyjnych zniżek na usługi, z których i tak korzystamy? W mojej opinii to tanioszka – zwłaszcza w tym naborze, gdzie nowi Klanowicze wchodzą „na gotowe” i dodatkowo mogą skorzystać z aż siedmiu atrakcyjnych bonusów. Każdy z nich obniża lub całkowicie rekompensuje opłatę za #KFN. Włożyłem i nadal wkładam sporo energii w to, by zwrot z tej inwestycji był jak najszybszy i wielokrotnie przewyższający koszty.

Dziękuję za przeczytanie artykułu i zapraszam na zaplanowane lajwy. Mam nadzieję, że zdecydujecie się przystąpić do klanu. W mojej opinii, to zdecydowanie najlepszy ze wszystkich moich dotychczasowych „produktów”. 🙂

Do usłyszenia!

ZOBACZ STRONĘ I DOŁĄCZ DO #KFN →

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 11 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Ewelina Czerwiec 1, 2021 o 14:14

Kto się nie rozwija ten się cofa. Dla mnie KFN jest Twoim naturalnym krokiem w rozwoju jako człowieka, jako twórcy, jako osoby która dzieli się wiedzą. Nic w tym szokującego, a dla mnie wręcz przeciwnie – super, że masz nadal siłę i chęci dzielić się swoją wiedzą. Czy tu, czy w KFN-ie. Kto będzie chciał – ten skorzysta. Jak dla mnie koszty KFN są śmiesznie niskie w porównaniu do tego, co oferuje. Oczywiście znajdą się pewnie jednostki, które przyzwyczajone do otrzymywania wszystkiego za darmo podniosą szum, ale na szczęście coraz więcej osób przekonuje się o tym, że nic co wartościowe nie jest za darmo 🙂 Powodzenia w sprzedaży!!!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 7, 2021 o 12:09

Hej Ewelina,

Dzięki wielkie za komentarz. 🙂 Na szczęście nikt nikogo do KFN nie zmusza.

A co do wartości klanu i zwrotu z inwestycji, to mam dokładnie takie samo podejście. Jeszcze nigdy klan nie był tak atrakcyjny w przeliczeniu na każdą zainwestowaną złotówkę. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 1, 2021 o 14:15

Cześć Michał,
niestety coś się wysypało przy poście Polskiej Akcji Humanitarnej na portalu Linkedin. Tekst ciągle zmienia swoje miejsce, raz po raz pojawia się pasek do przewijania i znika.
Czy tylko u mnie występuje taki błąd, czy też niestety występuje on u wszystkich? 😉
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego Dnia Dziecka! 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 1, 2021 o 14:37

Hej Krzysztof,

Coś osadzanie ramki z LinkedIn u mnie świrowało (a w zasadzie w Chrome świrowało). Usunąłem ramkę, dałem screenshot z tego wpisu i zalinkowałem grafikę do niego. Już nic nie powinno skakać.

Dzięki za info!

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Radek Czerwiec 1, 2021 o 16:58

Jestem w klanie od pierwszego naboru – moja najlepsza inwestycja 2020 🙂 Abonament zwrócił się nominalnie, ale dla mnie największa wartość jest w społeczności.

Przypominają mi się sytuacje z przeszłości (przed KFN), gdzie jedna dobra rada potrafiła rozwiązać problem, którego rozwiązanie pewnie sam bym wypracował, ale z większym wysiłkiem i płacąc „frycowe” po drodze.

Dobrze mieć świadomość, że ma się dostęp do setek kumatych ludzi, z których przynajmniej część zadawała sobie podobne pytania (głównie obracamy się w obszarach finansów osobistych + inwestowania, ale nie tylko) i ma temat przerobiony.

Następny plus, że sam mogę podzielić się swoimi doświadczeniami i więc właściwie mogę poczuć się takim kumatym koleżką 😉

Piszę tu bez konsultacji z Michałem więc mam nadzieję, że nie psuję narracji sprzedażowej – jakby co to nie publikuj 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 7, 2021 o 12:11

Hej Radek,

Dzięki wielkie za ciepłe słowa. Nie – nie psujesz żadnej narracji. To dobrze, że dzielicie się swoimi przemyśleniami na temat klanu. Myślę, że to Wasza opinia – jako osób z „wewnątrz” – jest najważniejsza dla tych, którzy rozważają dołączenie.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedz

Anatol Czerwiec 1, 2021 o 19:29

Ja również w Klanie jestem od pierwszego naboru i finansowo była to jedna z lepszych decyzji jakie podjąłem w ostatnim czasie.

Oczywiście Klan nie jest dla wszystkich. Nie każdemu taka forma musi odpowiadać, ale jeśli ktoś szuka społeczności pełnej otwartych, chętnych do pomocy osób, gdzie nie ma hejtu, a tematy są mega merytoryczne i kompleksowo „rozpracowywane”, to zdecydowanie polecam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 7, 2021 o 12:11

W punkt! Dziękuję Anatol!

Odpowiedz

Artur Czerwiec 2, 2021 o 09:29

Zmiany zmiany zmiany, nic w życiu nie trwa wiecznie. Dziękuje Michał za wszystkie dotychczasowe treści na blogu, śledzę go od 2013r i z treści które udostępniasz wyciągnąłem wiele dobrego. Do niektórych z nich ciągle wracam (czasem przypadkiem przez googla) gdyż tak jak mówisz, są ponadczasowe. Szkoda że nowych wpisów jest coraz mniej, ale rozumiem to, każdy się rozwija i idzie swoją ścieżką, nawet nasz blogowy mentor Michał 🙂 Gratuluję wyróżnienia Dobroczyńca Roku i niech dobra karma wraca 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 7, 2021 o 12:14

Hej Artur,

Potwierdzam: zmiany to to, co popycha nas do przodu – chociaż w trakcie zmiany, to mało kto je lubi (też mam opory, ale szczerze mówiąc mam nadzieję, że będę chciał i potrafił rozwijać to co robie jeszcze dłuuugo).

Dzięki wielkie za gratulacje i życzenia. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 7, 2021 o 18:09

Witaj,

w komentarzach do poprzednich wpisów często czytałem jak to potrafisz wstrzelić sie tematem w potrzeby odwiedzających blog. No i proszę od ponad tygodnia ciągle po głowie kołatało mi się, że obiecałem zrobić przelew na zbiórkę charytatywną, która zastała mnie pewnego dnia w metrze (podejrzliwie wolę sprawdzić akcję i poźniej przelać kasę niż wrzucić do puszki oszustom). Zobaczyłem wpis i w końcu zrobiłem przelew. Co prawda to tylko pomoc spontaniczna a nie systematycza ale już masz kolejny plusik do następnego konkursu 😉

Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: