Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Ponownie ruszył nabór do „Klanu Finansowych Ninja” – społeczności 1400+ świetnych osób

przez Michał Szafrański dodano 25 listopada 2020 · 10 komentarzy

Klan Finansowych Ninja

Lajwy tematyczne, sesje Q&A, spotkania, zamknięte forum dyskusyjne pełne kulturalnych dyskutantów – to tylko część z benefitów uczestnictwa w #KFN.

Ponownie RUSZYŁ nabór do “Klanu Finansowych Ninja” (KFN) – społeczności już ponad 1400+ osób, które po prostu chcą rozwijać swoje kompetencje finansowe (i nie tylko), chcą odważnie żyć na własnych zasadach, a także spotykać się (online i nie tylko) i wymieniać doświadczeniami z podobnymi im osobami – “bratnimi duszami” na tej drodze.

Tak – potwierdzam, że jak czytam powyższe zdanie, to nawet mi wydaje się ono mgliste. Bardzo trudno jest ideę i zakres klanu streścić w kilku słowach. Dlatego właśnie przygotowałem ten artykuł, w którym podsumowuję pierwsze 4 miesiące funkcjonowania #KFN. Najpierw jednak zachęcam do zapoznania się z kompleksowym opisem tutaj:

➡️ https://www.klanfinansowychninja.pl

Na przełomie kwietnia i maja 2020 r., gdy odbywała się przedsprzedaż klanu, obiektywnie nie było jeszcze wiadomo, czy uda się zbudować taką społeczność. To dlatego zaoferowałem wtedy kilka różnych elementów dodatkowych: systematycznie organizowane tematyczne lajwy (na tematy przegłosowane przez społeczność), sesje Q&A, treści premium, a także dodatkowe bonusy (np. darmowe wysyłki #KFN Smart). Dopiero po zakończeniu przedsprzedaży powstawała klanowa platforma, więc w pewnym sensie Klanowicze w przedsprzedaży kupowali kota w worku. Ale jak to powiedział Marek Jankowski – „gdy kupujesz kota w worku od Michała, to przynajmniej możesz mieć pewność, że będzie to tłusty kot”. 😀 I tak właśnie było.

Dzisiaj, po krótkich miesiącach działania #KFN, mogę stwierdzić, że wszystkie kluczowe założenia udało się już zrealizować z nawiązką (pod każdym względem – liczby tematycznych lajwów, zaangażowania Klanowiczów na forum, liczby spotkań itd.). Do tego klan jest także dużą grupą konsumencką, która skutecznie negocjuje dla siebie dobre parametry ofert firm takich, jak np. robo-dorodca Finax (o czym szczegółowo pisałem tutaj). W efekcie koszt uczestnictwa w klanie niektórym bardzo szybko się zwraca. 🙂

„Świetne lajwy, kultura wypowiedzi, wzajemne wsparcie i zero hejtu” – to najczęściej powtarzane opinie dotychczasowych Klanowiczów. Kilka dni temu po cichu ruszył kolejny nabór do klanu, z którego do chwili publikacji tego artykułu skorzystało już kolejne 113 osób. Tym razem większość z nich dołącza od razu na dwa lata (około 69%). Mega!

Dla jasności: nie zamierzam nikogo przekonywać do dołączenia. Sami musicie siebie przekonać. Przeczytajcie stronę oraz poniższy artykuł i zdecydujcie, czy #KFN jest dla Was. Tak naprawdę bardzo dobrze czujemy się tam w gronie właśnie tych Klanowiczów, którzy już tam są. Wiemy jednak, że jest wiele innych osób, które – z jednej strony – chcą się rozwijać – zwłaszcza od strony finansowej, a z drugiej – poszukują takiej pozytywnej normalności i “bratnich dusz” na drodze do realizacji swoich pomysłów, celów i projektów.

Zapraszam do lektury omówienia „Klanu Finansowych Ninja”. Znajdziecie tu także moją subiektywną, osobistą perspektywę, bo klan jest dla mnie czymś znacznie większym niż tylko kolejnym produktem…

Podstawowe informacje o naborze do #KFN

Trwa właśnie drugi nabór do „Klanu Finansowych Ninja” i jednocześnie pierwszy po uruchomieniu klanu. Kluczowe informacje:

 • Start naboru = 19 listopada 2020 r.
 • Koniec naboru = czwartek 17 grudnia o 22:00. Jest sporo czasu, więc zero pośpiechu. No ale też nie ma co czekać, bo może umknąć…
 • Bonusowa oferta w tej edycji = Promocja Finax dla #KFN, czyli o połowę tańsze inwestowanie poprzez tego robo-doradcę w ETF-y. To prawdziwy killer dla wszystkich, którzy mają nadwyżki kapitału. Oferta ograniczona do 2000 pierwszych zainteresowanych nią osób.
 • Dwa warianty zapisu = na rok lub od razu na 2 lata (efektywnie taniej). Druga opcja świetna dla tych, którzy zamierzają korzystać z inwestowania przez ETF-y w Finax.
 • Kolejne nabory = marzec 2021 i wrzesień 2021 (wstępne terminy). W każdym z nich ceny idą w górę. Tak tanio jak teraz – nie będzie już nigdy.
 • Każdy kupujący otrzymuję gwarancję ceny, czyli możliwość przedłużania subskrypcji #KFN w cenie nabycia. Tym bardziej opłaca się wejść wcześniej.
 • Zero ryzyka, bo daję 30-dniową gwarancję satysfakcji. Nie podoba się = piszesz na [email protected], anuluję subskrypcję i oddaję pieniądze.

UWAGA: #KFN to produkt subskrypcyjny, co oznacza, że kupujesz dostęp do usługi na rok lub dwa i korzystasz ze wszystkich przywilejów subskrypcji w tym czasie. To nie jest „gotowy kurs” czy „ukończony produkt”. To usługa, która żyje i której największym atutem poza pakietem usług wymienionych na stronie, jest tworząca ją społeczność Klanowiczów. To ile wyniesiesz z usługi, zależy przede wszystkim od tego, w jakim stopniu będziesz chcieć się angażować w interakcję z innymi uczestnikami #KFN.

ZOBACZ OFERTĘ #KFN →

Czym jest Klan Finansowych Ninja – opinie Klanowiczów

Zacznę nietypowo, bo od tego co może Was najbardziej interesować, czyli od opinii osób, które za #KFN po prostu zapłaciły w przedsprzedaży i zechciały podzielić się otwarcie opinią pod swoim imieniem i nazwiskiem.

Publikuje tutaj tylko część z nich – dodatkowe znajdziecie na stronie z pełnym opisem #KFN.

Referencje dla KFN

ARTUR KACZMARCZYK

„KFN jest dla mnie pierwszą linią frontu, na której mogę poradzić się w zamkniętej społeczności przedsiębiorców, prawników, księgowych, matek i ojców o zagadnienia, które w danej chwili mnie nurtują. Jest tutaj wiele bratnich dusz z podobnym nastawieniem do życia, dzięki czemu odnajduje wiele interesujących wątków których sam nie poruszyłem, a są dla mnie wartościowe. Przez KFN dotarłem do kancelarii patentowej, która pomoże mi zastrzec znak towarowy w UE, znalazłem sposób jak oszczędzić na horrendalnie wysokich prowizjach na przewalutowaniach w najpopularniejszym międzynarodowym systemie płatności na świecie oszczędzając tysiące złotych rocznie. Ponadto poszerzyłem swoją wiedzę w temacie inwestycji oraz podatków. Michał jak i również inni Klanowicze co i raz zarzucają ciekawy temat który skłania mnie do refleksji i drążenia w skale. Gdybym miał powiedzieć w jednym zdaniu czym jest dla mnie KFN, to jest to forum z ciekawą i aktywną społecznością – tylko tyle i aż tyle. Polecam w szczególności ludziom dobrym i życzliwym, z pozytywnym nastawieniem do życia.”

Referencje dla KFN

PATRYCJA GAZY

„Dla mnie KFN to niezwykła, wyjątkowa, prawdopodobnie jedyna w swoim rodzaju taka przestrzeń w internecie. Jest to miejsce, w którym z jednej strony spotykają się zupełnie obcy sobie ludzie, a z drugiej strony osoby, które coś jednak łączy – zainteresowania, pasje, często poczucie humoru, dojrzałość i przede wszystkim wysoka kultura wypowiedzi. Czuję się tu u siebie i bezpiecznie – i to połączenie jest dla mnie bardzo ważne.

Każdego dnia spotykam tu bardzo wartościowe treści, wypowiedzi, komentarze. Można znaleźć zarówno inspiracje, jak i polecane rozwiązania w zakresie finansów, oszczędzania, zarabiania, rozwoju osobistego, porady prawne, jak i wsparcie w budowanie własnego campera czy pomysły na wartościowe miejsca do odwiedzenia w Polsce i na świecie.

Z konkretów dla mnie – to:

1. organizowane LIVE’y – potężna dawka wiedzy, odpowiedzi na każde pytania, ciekawi Goście. Materiał dostępny na żywo online, jak i do przesłuchania w dowolnym momencie,

2. materiały premium – dla mnie to wszelkie dodatkowe informacje od Michała, od materiałów z bloga, po odpowiedzi na komentarze, po statusy informujące o giełdzie,

3. FINAX – dla mnie naprawdę wartościowa oferta.

4. Ludzie, którzy są członkami tego Forum – to jest mega wartościowy konkret. Za to bardzo dziękuję.”

Referencje dla KFN

JACEK LEMPART
SYSTEMTRADER.PL

„Mam takie poczucie, że w niemal dowolnej dziedzinie można tu zarzucić temat i trafić na odpowiedź eksperta. To taki superkomputer, który z czasem nabiera więcej „mocy obliczeniowej”.Większość (wszyscy?) pisze tu z imienia i nazwiska. Nie ma tu takiego klimatu, który mi ciąży na mediach społecznościowych, gdzie nie wiem czy przypadkiem nie piszę z botem. Jest wzajemny szacunek i kultura.”

Referencje dla KFN

BARTOSZ BŁĄDEK

„Klan dla mnie to 1000-osobowy mastermind – masa wartościowych ludzi, eksperci z różnych branż, pozytywne dyskusje, zero hejtu, wylęgarnia pomysłów i ich id razu konstruktywna krytyka – to nie jest zwykłe forum dyskusyjne to największy w Polsce mastermind.

A poza tym to co daje od siebie Michał przeszło moje najśmielsze oczekiwania – live’y z ekspertami, oferty specjalne typu Finax i jego bardzo budujący udział na forum.”

Referencje dla KFN

EMILIA

„KFN przez większą część czasu funkcjonuje jako forum internetowe. Korzystanie z niego wymaga siedzenia przed komputerem, wpatrywania oczu w ekran, czytania i pisania wiadomości oraz samodzielnego selekcjonowania wiedzy i tematów nas interesujących. Nie ma tutaj prostych rozwiązań dla każdego, wpisy są długie, brak przepisów na szybkie zdobycie kufra złota i wianuszka przyjaciół.

Poza forum Klan Finansowych Ninja spotyka się czasami na żywo (teraz głównie online) i na lajwy, na których Michał (czasami z gośćmi) prezentuje ciekawy dla grupy temat.

Wartość tej grupy to ludzie! Mądrzy a wciąż chcący się rozwijać. Zadają pytania i słuchają odpowiedzi, tym samym przyznają się do swojej niewiedzy. Ludzie z przeróżnym! doświadczeniem, którym chętnie się dzielą i aktywnie budują tę społeczność.

Ludzie jakich ze świecą szukać! I to w liczbie ponad tysiąc.

Jeśli po przeczytaniu tego czujesz w środku zaciekawienie połączone z niepewnością to zachęcam! Szczególnie babeczki – wciąż nas tutaj za mało.”

Referencje dla KFN

SEBASTIAN BORKOWSKI

„Za”:

 • Bardzo dużo wnoszące materiały live dotyczące inwestowania. To konkretna wiedza dla osób, które są początkującymi albo średnioterminowymi inwestorami.
 • Tutaj nie ma anonimów. Wszyscy piszą pod swoim imieniem i nazwiskiem. To ogromna zaleta – hejterów, marudzenia, czy śmieciowych tekstów tu nie uświadczysz. A z drugiej strony przekrój wiedzy osób jest tak szeroki, że na wiele swoich problemów znajdziemy tutaj podpowiedzi czy rozwiązania.

„Przeciw”:

 • Na forum jest bardzo dużo treści, ktoś może mieć wrażenie, że za aż za dużo. Trzeba liczyć się z tym, że ze wszystkim uczciwie się człowiek nie zapozna, tym bardziej, że będzie tego przybywać.
 • KFN wymaga zaangażowania. Trzeba samemu potrafić znaleźć na forum to co nas interesuje. (dodam, że forum jest bdb podzielone, więc przy niewielkim wysiłku da radę to zrobić) Więc jeżeli liczysz na wiedzę podaną na tacy pod nos i jeszcze w 100% taką jakiej szukasz, to też nie jest o dla Ciebie.”

Referencje dla KFN

MACIEJ ANISEROWICZ
DEVSTYLE.PL

„Do KFN przystąpiłem nawet nie zapoznając się z ofertą – bo mam do Michała ogromne zaufanie. Okazało się, że bardzo szybko na tym skorzystałem mimo, że nie należę do najbardziej aktywnych Klanowiczów. Wiosną 2020 przyszła wiadomość, że zaraz atrakcyjność obligacji znacząco spadnie – więc w ostatniej chwili kupiłem obligacje. Na 100% ominęłaby mnie ta informacja, gdyby nie KFN.

Teraz z kolei zamierzam rozpocząć przygodę z inwestowaniem, a dzięki specjalnej ofercie Finax – dedykowanej dla Klanowiczów – koszt uczestnictwa w Klanie zwróci mi się wielokrotnie już przy pierwszej wpłacie.

A to tylko dwa przykłady. Klanowicze mają dostęp do forum z setkami dyskusji na ciekawe finansowe tematy oraz zamkniętych spotkań online LIVE.

Jeśli szukasz rzetelnych, pogłębionych treści do swojego finansowego rozwoju oraz przyjaznej, otwartej społeczności to zapraszamy do Klanu!

Ile osób zrezygnowało z klanu?

Możecie myśleć, że powyżej zamieściłem przebrane opinie i że nie wszyscy są równie zadowoleni z klanu. Szczerze to nie wiem jak wygląda poziom satysfakcji każdego z Klanowiczów i na pewno jest on różny. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób. Niemniej jednak warto analizując satysfakcję z produktu spojrzeć na współczynniki rezygnacji z #KFN. To najbardziej obiektywna metryka zadowolenia Klientów.

W ramach przedsprzedaży oferowałem wyjątkową gwarancję – kupujący mieli 90 dni na przetestowanie usługi i decyzję o ewentualnym zwrocie. Co więcej te 90 dni liczone było nie od dnia zakupu, ale od dnia startu platformy #KFN, który nastąpił dopiero pod koniec czerwca 2020 r. (półtora miesiąca po zakończeniu przedsprzedaży). Tak długa gwarancja to coś absolutnie wyjątkowego.

Podobno wyjątkowe było również to, że na tydzień przed zakończeniem okresu gwarancji przypomniałem wszystkim klanowiczom o tym, że mają ostatnią szansę na rezygnację i otrzymanie zwrotu pieniędzy, jeśli #KFN nie spełnia ich oczekiwań. Napisałem do nich tak:

Od: Michał Szafrański
Temat: KFN: Zostajesz czy się żegnamy?

Hej Michał 🙂

Nie wiem czy sobie to uświadamiacie, ale zbliżamy się już do końca trzeciego miesiąca funkcjonowania “Klanu Finansowych Ninja”.

To dobry moment na podsumowanie tego co się wydarzyło, co udało się zrobić i czego jeszcze zrealizować się nie udało. To także ostatni dzwonek dla tych z Was, którzy chcieliby skorzystać z “gwarancji satysfakcji” i zrezygnować z #KFN. Staram się być max fair, więc uczciwie Wam o tym przypominam.

Jeszcze raz dziękuję za olbrzymie zaufanie, którym mnie obdarzyliście w trakcie przedsprzedaży #KFN. Mega to doceniam! Tak naprawdę to Wy pomogliście stworzyć projekt, co do którego jestem przekonany, że będę go “ciągnął” latami. Serio! Zdecydowanie bardziej wierzę w niego teraz, niż na samym początku. Widzę także coraz więcej możliwości z nim związanych i po prostu mega mnie to jara. 💪 To jest trochę jak odnalezienie kolejnych cystern paliwa wymaganego do dalszego działania – w sposób dużo bardziej kameralny i bezpośredni niż na blogu. I znowu mam takie wrażenie, że dopiero jestem na początku “rozbiegówki” nowego projektu. 🙂

Na dotychczasowe funkcjonowanie #KFN można spojrzeć też tak: te trzy pierwsze miesiące skonsumowały dopiero około 100–125 zł z opłaty, którą wnosiliście. Co za to dostaliście? Podsumuje tylko najważniejsze elementy, a Wy zastanówcie się, czy “stopa zwrotu” z tej inwestycji jest satysfakcjonująca:

[CIACH] Tu była długa lista tego co dostarczyłem [KONIEC CIACH]

Do kiedy i jak zrezygnować z #KFN?

No dobra. Jeśli uważasz, że 125 zł to za dużo za wszystko co było dotychczas w #KFN, albo z jakichkolwiek innych powodów #KFN zawiódł Twoje oczekiwania, to przypominam, że do poniedziałku 28 września możesz przesłać do mnie swoją rezygnację, a ja zwrócę Ci całą zapłaconą kwotę.

Jak zrezygnować:

📌 Napisz maila na adres [email protected]
📌 Koniecznie podaj numer swojego konta bankowego
📌 Napisz (jeśli możesz) dlaczego rezygnujesz z #KFN?
📌 Wszystkie zwroty nadam przelewem najpóźniej 30 września
📌 Równolegle dostaniesz też korektę faktury

Niestety dając “3-miesięczną gwarancję satysfakcji liczoną od momentu startu usługi” nieco się wkopałem. Okazuje się, że mój operator płatności nie trzyma tak długo informacji o transakcjach i nie mogę już w łatwy sposób zwrócić pieniędzy za ich pośrednictwem. Zmuszony więc jestem prosić Was o numer konta i ręcznie wysyłać do Was przelewy z mojego konta firmowego. Nauczka na przyszłość żeby nie przesadzać z długością gwarancji. 🙂

Tyle ode mnie dzisiaj. Niektórzy mówili mi, że nie powinienem przypominać o końcu “gwarancji satysfakcji”, bo skoro ktoś już zapłacił, to pewnie już od dawna o tym nie pamięta. No cóż… To nie jest mój sposób działania. Sumienie by mnie zagryzło. Poza tym chcę, żeby w klanie były osoby, które czują, że to jest ich miejsce… a nie są tu przypadkiem, bo zapomniały zrezygnować. 😉

Jeśli jednak chcesz zrezygnować, to mam nadzieję, że dobrze się nad tym zastanowisz. Nie chciałbym żebyście za jakiś czas uważali decyzji o rezygnacji z #KFN za jeden z największych błędów finansowych w swoim życiu. 😉 Uprzedzam też, że warunki przedsprzedażowe już się nie powtórzą. W październiku/listopadzie znowu będzie można dołączyć do #KFN, ale cena wzrośnie do 599 zł rocznie (150 zł drożej niż w przedsprzedaży).

To jak? Zostajesz, czy się żegnamy?

Pozdrawiam ciepło,
Michał Szafrański

Obawiałem się, że taki e-mail może otworzyć puszkę Pandory i zwiększyć rezygnacje w ostatniej chwili. Ale jednocześnie czułem się mega fair dbając w taki sposób o satysfakcję Klientów i stawiając ją ponad własny zarobek. Ja po prostu staram się traktować Klientów w taki sposób, w jaki sam chciałbym być traktowany przez inne firmy – uczciwie, pro-konsumencko i z kulturą.

Efekt? Po tym mailu zrezygnowało dosłownie kilka osób, ale kilka napisało mi też, że właśnie dzięki temu co napisałem zostają w klanie, bo doceniają takie uczciwe podejście i liczą na więcej. No nie powiem… serce rosło i miałem olbrzymie poczucie satysfakcji. 🙂

W całym okresie obowiązywania gwarancji satysfakcji z #KFN zrezygnowało zaledwie 66 osób na 1400+, które kupiły „kota w worku”. Było to dokładnie 4,7% kupujących – chociaż ja sam spodziewałem się, że zwroty nawet 15% zakupionych subskrypcji będą OK. Po prostu dobrze wiem, jak trudno mogło być zrozumieć ideę klanu na etapie przedsprzedaży i wiedziałem, że po prostu mogę się obiektywnie rozmijać z oczekiwaniami kupujących. Jednak 95,3% subskrybentów zdecydowało się pozostać w #KFN i uważam to za niesamowity sukces usługi.

Tu uchylę jeszcze rąbka tajemnicy, dlaczego zdecydowałem się zaoferować aż tak długą gwarancję. Doskonale wiedziałem bowiem, że w przypadku nowej usługi, która dopiero miała sie rozkręcać, może mi być bardzo trudno udowodnić jej przydatność w krótkim czasie. Gwarancja 30-dniowa mogłaby być zbyt krótka i paradoksalnie – z usługi mogłoby zrezygnować więcej osób. Niemniej jednak byłem pewien, że w ciągu jednego kwartału uda mi się dostarczyć wystarczająco dużo treści i wartości, aby rezygnacja z klanu była po prostu trudna lub nieopłacalna. To dlatego wziąłem na siebie ryzyko wydłużenia gwarancji do 90 dni. No i per saldo mam więcej dużo bardziej zadowolonych Klientów. 🙂

Teraz jest inna sytuacja: klan już działa, dyskusje już się toczą, spotkania odbywają, ma już także obszerne archiwum treści wytworzonych w ciągu tych pierwszych miesięcy działania. 30 dni jest w zupełności wystarczające do zapoznania się z realiami funkcjonowania tej usługi i społeczności jako takiej. Dlatego w edycji listopad / grudzień 2020 gwarancja satysfakcji to 30 dni od zakupu.

Co konkretnie dostajesz w ramach klanu?

Gdy pół roku temu rozpoczynałem przedsprzedaż, to na #KFN składało się 8 bardzo konkretnych komponentów. Deklarowałem, że z czasem chciałbym dostarczyć jeszcze kilka kolejnych elementów, ale… nie chciałem gwarantować tego, co do czego nie byłem pewien, czy uda się zrealizować w krótkim czasie. Niemniej jednak – udało się – i w tej edycji #KFN to już 10 konkretnych komponentów składających się na całą usługę.

Poniżej kopiuję w zasadzie w całości opis ze strony przedstawiającej ofertę:

1) #KFN Forum

Zamknięte forum dyskusyjne dostępne wyłącznie dla klanowiczów. Forum ma swoją strukturę: działy i tematy dyskusji – wszelkie, na które chcecie rozmawiać. Tematami przewodnimi są oczywiście te związane z finansami osobistymi, przedsiębiorczością, inwestowaniem, wolnością finansową itp. Niemniej jednak nie brakuje innych związanych np. z podróżowaniem, hobby, wychowywaniem dzieci, mądrymi książkami, konsultowaniem przeróżnych pomysłów, rekrutacją itd.

Dla jasności: to nie jest chaotyczna grupa na Facebooku lecz dedykowane, w pełni zamknięte forum. Bez zalogowania w ogóle nie widać jego zawartości ani listy omawianych tematów. “What happens in Vegas, stays in Vegas”.

Przez pierwsze cztery i pół miesiąca działania #KFN na forum opublikowano już 1303 tematy i 13 153 odpowiedzi. To olbrzymie repozytorium wiedzy, które jednocześnie łatwo jest przeglądać i przeszukiwać.

KFN Forum

KFN Forum

2) #KFN Live

Regularnie organizowane spotkania LIVE w kilku formułach:

 • #KFN Live na konkretne tematy proponowane przez Klanowiczów. To najczęściej dotychczas realizowana formuła. Każdy taki lajw to wykład z prezentacją i kompleksowym omówieniem tematu.
 • Sesje pytań i odpowiedzi (Q&A). Osobiście odpowiadam podczas nich na pytania Klanowiczów albo zapraszam specjalistów w danym obszarze.

Dodatkowo planujemy także realizację spotkań w formule hot seat, czyli “gorącego krzesła” na którym siadać będzie jeden z Klanowiczów. Po przedstawieniu przez niego problemu lub wyzwania kolektywnie będziemy zastanawiali się, jak można go rozwiązać / zaadresować (dotychczas nie realizowaliśmy jeszcze takich spotkań).

W ramach subskrypcji #KFN otrzymujecie gwarancję przeprowadzenia 12 takich lajwów rocznie (każdy po ok. 2 godziny). W praktyce jednak organizuję je częściej (w zasadzie dwukrotnie częściej). Dotychczas, w ciągu 4,5 miesiąca działania klanu zorganizowałem 8 takich spotkań o tematyce zaproponowanej przez Klanowiczów:

 • #KFN Live 0: Spotkanie powitalne (2 godziny 30 minut)
 • #KFN Live 1: Co zamiast lokat bankowych? Plusy i minusy różnych form inwestowania (2h 22m)
 • #KFN Live 2: Jak inwestować poprzez ETF-y (2h 24m)
 • #KFN Live 3: Q&A dotyczące ETF-ów, oferty Finax i innych zagadnień (2h 14m)
 • #KFN Live 4: Reklama na Facebooku – kulisy prowadzenia kampanii (2h 38m)
 • #KFN Live 5: Psychologia inwestowania + wyniki testu rebalancingu Finax (3h 32m)
 • #KFN Live 6: Q&A z reklamy na Facebooku + analiza kampanii DDD (2h 23m)
 • #KFN Live 7: Samodzielna budowa portfela ETF-ów (część 1) (2h 33m)

Lajwy cieszą się dużym zainteresowaniem i jest to olbrzymia wartość uczestnictwa w klanie. Na chwilę obecną jest to łącznie 20+ godzin merytorycznych materiałów (to więcej niż w niejednym płatnym kursie online). A do tego tutaj tematykę wybierają Klanowicze.

Warto podkreślić, że to pierwsza okazja w historii, gdy oferuję taki bardziej bezpośredni i regularny dostęp do mnie z możliwością proponowania interesujących tematów i zadawania mi na żywo pytań. Dotychczas taka możliwość istniała wyłącznie na konferencjach i sporadycznie organizowanych spotkaniach z Czytelnikami (cieszącymi się zawsze olbrzymim zainteresowaniem).

3) Archiwum #KFN Live

Archiwum nagrań wideo #KFN Live uporządkowane w formie bazy wiedzy. Biblioteka materiałów dostępna dla tych, którzy chcą do nich powracać lub nie mogli uczestniczyć “na żywo”. Oprócz wideo w archiwum dostępne są także nagrania w MP3, slajdy z pokazywanych prezentacji oraz notatki z dodatkowymi linkami i materiałami wzbogacającymi lajwy.

Archiwum KFN Live

4) #KFN Meetup

Spotkania społeczności #KFN – zarówno offline, jak i online. To już się dzieje. W ciągu ostatnich czterech miesięcy spotkaliśmy się już “w realu” w Warszawie (2x), Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Na większości z tych spotkań byłem obecny osobiście, ale niektóre odbywały się bez mojego udziału. Poniżej zdjęcie z #KFN Meetup we Wrocławiu:

KFN Meetup Wrocław

fot. Marcin Zieliński // www.marcinzielinski.com <— TAK! Marcin to fotograf, który zdobył w tym roku nagrodę Grand Press Photo i… też jest Klanowiczem. 🙂

Ze względu na jesienną falę pandemii zdecydowaliśmy się przenieść spotkania do online. W takim trybie odbyło się spotkanie w Poznaniu (w którym uczestniczyli również Klanowicze na emigracji) oraz ogólnopolskie, w którym aktywnie uczestniczyło ponad 50 osób. Każde z nich trwało grubo ponad 4 godziny.

Spotkania będą nadal organizowane. Mają luźną formułę towarzyską i odbywają się w fajnym lokalu (o ile sytuacja pozwala), albo wieczorową porą online – każdy z własnym trunkiem i w miłej atmosferze. Rodzące się w ten sposób znajomości i przyjaźnie = nie do przecenienia, bo w #KFN są po prostu absolutnie świetni ludzie!

5) #SzaffiNews i Raport z giełdy

Coś, co można określić jako „wartościowe statusy Michała Szafrańskiego”. #KFN Forum ma funkcjonalność umożliwiającą prowadzenie własnych profili i publikowania statusów na indywidualnych stronach Klanowiczów (analogicznie jak w mediach społecznościowych). Tak właśnie powstał #SzaffiNews, w ramach którego publikuję kilkanaście statusów tygodniowo (krótkich lub bardziej obszernych) dzieląc się ciekawymi informacjami, wartościowymi artykułami odnalezionymi w sieci, a także osobistymi przemyśleniami średnio nadającymi się na forum.

Regularnie publikuję także „Raport z giełdy”, w którym szczegółowo przedstawiam moje decyzje inwestycyjne oraz informuję o transakcjach zakupu i sprzedaży akcji, kryteriach decyzyjnych itp. To najchętniej komentowane z moich statusów.

Raport z giełdy

6) JOP Premium

Dodatkowe materiały do niektórych wpisów publikowanych na blogu “Jak oszczędzać pieniądze” dostępne wyłącznie dla społeczności #KFN. Mogą obejmować: wideokomentarz Michała pogłębiający temat, rozmowę ze specjalistą w temacie dotyczącym artykułu, mapy myśli i materiały źródłowe, dodatkowe arkusze kalkulacyjne, oraz dedykowane Q&A rozwijające temat artykułu.

Szczególnie wartościowe są sesje Q&A, podczas których goście mojego podcastu przez kilka godzin odpowiadają na pytania zadawane przez Klanowiczów. Przykładowo: jedna z takich rozmów dotyczyła promocji produktów i usług na YouTube.

JOP Premium

7) JOP Impact

Klanowicze mają bezpośredni wpływ na materiały ukazujące się na blogu. Będę informował Was o bieżących planach i uwzględniał Wasze sugestie. W szczególności możecie proponować zagadnienia do uwzględnienia w konkretnych wpisach.

Mówiąc inaczej: zawartość bloga “Jak oszczędzać pieniądze” będzie w większym stopniu dostosowana do oczekiwań Klanowiczów.

8) #KFN Smart

Wiele osób sygnalizowało mi, że chętnie kupiłyby książki dla siebie lub na prezent, ale powstrzymuje je koszt wysyłki i czekają na najbliższe “Dni Darmowej Dostawy” (w przeszłości organizowałem je 2–3 razy rocznie).

Koniec z oczekiwaniem! Klanowicze mogą korzystać z usługi #KFN Smart, czyli zamawiać książki z mojego sklepu bez ponoszenia kosztów wysyłki – dowolnego dnia i przez cały rok. Nie ma tu żadnych ograniczeń ani limitów. Subskrybenci #KFN mogą realizować wiele takich zamówień – zawsze wtedy, gdy zechcą przeczytać kolejną książkę lub wręczyć znajomym atrakcyjny i mądry prezent.

W zależności od liczby dokonywanych zakupów, to oszczędność od 15 zł do nawet kilkuset złotych rocznie.

9) Gwarancja stałej ceny

To bardzo konkretna korzyść z dołączenia do #KFN właśnie teraz. Klanowicze uzyskują bowiem gwarancję stałej ceny usługi na tak długo, jak długo będą przedłużali swoją subskrypcję. Nie dość, że kupujesz teraz taniej, to za rok czy dwa nadal możesz przedłużyć abonament w tej samej cenie, co przy pierwszym zakupie – i to pomimo, że nowi Klanowicze będą wtedy ponosić znacznie wyższe koszty.

UWAGA: Zastrzegam sobie prawo odstąpienia od tej gwarancji, jeśli inflacja w Polsce przekroczy łącznie 20% w okresie pomiędzy dniem pierwszej rejestracji a dniem przedłużania abonamentu. Dla jasności: to, że zastrzegam sobie takie prawo, nie znaczy, że podniosę cenę. Zależy mi przede wszystkim na Waszej satysfakcji.

10) #KFN VIP

Jednym z największych problemów związanych z organizowanymi przeze mnie spotkaniami i konferencjami, jest bardzo szybkie rozchodzenie się wejściówek. Jako klanowicz będziesz miał status VIP-a i pierwszeństwo w rejestracji na takie wydarzenia (informacja przesyłana z wyprzedzeniem – zanim otrzymają ją pozostali Czytelnicy bloga).

Dodatkowo to właśnie wśród Klanowiczów planuję rekrutować osoby zainteresowane udziałem w testach beta moich kolejnych produktów (np. kursów). To Klanowicze jako pierwsi dowiadywać się będą o nowych kursach, książkach, inicjatywach itp.

===

Planuję stopniową rozbudowę oferty usług dostępnych w ramach #KFN. Taka rozbudowa realizowana jest bez żadnych dodatkowych opłat dla Klanowiczów – po prostu sukcesywnie, na bieżąco wzbogacam klan o kolejne usługi oraz oferty promocyjne dostarczane przez Partnerów. Właśnie w taki sposób zaistniała Promocja Finax dla #KFN, która stanowi obecnie najbardziej wartościowy w długim terminie bonus dołączany do klanu.

Formuła #KFN przemyślana została w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Tak to już jest, że niektóre osoby będą bardziej zainteresowane aktywnym budowaniem społeczności i to ten element klanu będzie dla nich kluczowy, a inne osoby mogą być zainteresowane wyłącznie materiałami premium lub lajwami i bardziej bezpośrednim dostępem do mnie w ramach sesji pytań i odpowiedzi z moim udziałem. Każde z tych podejść jest OK.

Nawet jeśli zajrzycie na klanowe forum tylko raz w roku, ale jednocześnie znajdziecie tam informację wartą więcej niż kwota zapłacona za roczną subskrypcję, to będą to po prostu dobrze wydane pieniądze. A ja po prostu wiem, że można tam znaleźć niejedną taką informację. Wierzę też, że podobnie jak dotychczasowi Klanowicze uznacie, że opłata roczna to „tanio jak barszcz” w zestawieniu z sumaryczną wartością korzyści osiąganych dzięki #KFN. 🙂

BONUS: Promocja Finax dla #KFN

Jedną z olbrzymich zalet #KFN jest fakt, że jako grupa Klanowiczów stanowimy dużą grupę konsumencką, dzięki czemu możemy skutecznie negocjować koszt usług i produktów tych firm, które i tak chcemy kupić. Z drugiej strony – jesteśmy bardzo atrakcyjną grupą docelową dla potencjalnych Partnerów. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskiwać naprawdę dobre warunki.

Pierwszą firmą, z którą udało się wypracować świetny deal dla Klanowiczów, jest słowacki tzw. robo-doradca Finax – firma oferująca usługę będącą prawdziwą rewolucją w zakresie niskokosztowego inwestowania w Polsce.

FinaxFinax to usługa pozwalająca bardzo łatwo inwestować poprzez ETF-y odzwierciedlające kondycję światowych rynków akcji i obligacji. Jest przy tym w pełni dostosowana do obsługi inwestorów z Polski: ma polski interfejs, polskojęzyczne wsparcie klientów, przyjmuje przelewy w polskich złotych (które następnie wymienia na EUR po bardzo uczciwych kursach = cena spot +/- 0,005 PLN). Będzie też udostępniać gotowe dane do polskich PIT-ów związanych z rozliczaniem zysków kapitałowych.

Samo inwestowanie odbywa się w pełni automatycznie. Klient raz określa swoją strategię inwestycyjną wybierając jedną z proponowanych struktur portfela inwestycyjnego (np. 80% akcji i 20% obligacji), a Finax później już w pełni automatycznie kupuje konkretne ETF-y, które pozwalają realizować tę strategię inwestycyjną z uwzględnieniem całego świata. Struktura portfela i bieżące wyniki inwestycyjne transparentnie widoczne są w panelu użytkownika. Jeśli, ze względu np. na drożejące akcje, struktura portfela nadmiernie odchyli się od zakładanych pierwotnie proporcji, to automatycznie przeprowadzony zostanie tzw. rebalancing. Wszystko w pełni automatycznie bez zaangażowania czasowego i emocjonalnego ze strony inwestora. Po szczegóły odsyłam do obszernego wpisu opublikowanego na blogu. Dość powiedzieć, że inwestowanie poprzez ETF-y z pomocą niskokosztowego robo-doradcy, to prawdopodobnie najlepszy sposób inwestowania dla większości osób, które nie mają do tego głowy.

Wspólnie z Finax przygotowaliśmy prawdziwą bombę – promocję dla uczestników #KFN, w ramach której opłata za usługę redukowana jest o połowę, a prowizja za małe wpłaty – całkowicie została zniesiona. Uwzględniając pozytywny wpływ rebalancingu Finax na stopę zwrotu – efektywna opłata za wszystkie usługi robo-doradcy wynosi 0,1%–0,2% rocznie i staje się niemalże pomijalna! To znacznie mniej niż w aktywnie zarządzanych funduszach inwestycyjnych (TFI).

Podsumujmy parametry tego bonusa dla Klanowiczów:

 • Tylko 0,6% opłaty rocznie (0,5% + słowacki VAT) za wszystkie usługi Finax – a standardowo jest to aż 1,2% rocznie (1,0% + słowacki VAT)!
 • Brak prowizji od małych wpłat (można inwestować od 100 zł) – a standardowo jest to aż 1,2% prowizji od każdej wpłaty, która jest mniejsza niż ekwiwalent 1000 EUR.
 • #KFN możesz mieć w zasadzie za darmo! – jeśli zainwestujesz w Finax odpowiednio dużą kwotę (ok. 100 tys. zł przy płatności na dwa lata) to oszczędności na opłatach w tym okresie w pełni sfinansują Twój udział w klanie. Wszystkie inne benefity będziesz mieć w zasadzie za darmo. To mega dobry deal!

UWAGA: Bonus ten dostępny jest w obu wariantach zakupu #KFN, przy czym objęty jest on pewnymi ograniczeniami:

 • Bonus dostępny tylko dla pierwszych 2000 Klanowiczów – na razie udało mi się wynegocjować tak świetne warunki inwestowania z robo-doradcą Finax tylko (i aż) dla 2000 osób. Do 20 listopada z usług Finax korzystało już 342 Klanowiczów, więc do limitu jeszcze sporo brakuje. Moja w tym głowa, by możliwość ta dostępna była dla każdego kto zarejestruje się w tej edycji naboru do klanu.
 • Warunki promocyjne będziesz mieć tak długo, jak długo będziesz w #KFN – ewentualna rezygnacja z subskrypcji #KFN, bądź jej nieprzedłużenie, wiązać się będzie z utratą (od kolejnego miesiąca) promocyjnych warunków inwestowania w Finax. Ja ze swojej strony zadbam, aby #KFN działał najdłużej jak się da…

Po co być w klanie? – moja perspektywa

Pozwolę sobie na totalną subiektywność: nie znam innej takiej usługi, która za kilkaset rocznie daje dostęp do usługi, w której – jednocześnie – pojawiają się świetne merytorycznie treści (to opinia Klanowiczów) oraz gdzie można regularnie mieć kontakt z absolutnie świetnymi osobami.

Osobiście uważam, że cena #KFN jest po prostu „undervalued” – czyli zdecydowanie niska w porównaniu z wartością, którą się za nią otrzymuje. To też powód dlaczego cena w kolejnych edycjach po prostu będzie rosła (podane na stronie z ofertą założenia co do przyszłych cen traktujcie proszę jako ich najniższy poziom, ale możliwe, że będą wyższe). Przypomnę, że te osoby, które wejdą teraz, zapewniają sobie gwarancję tej samej ceny za przedłużenie subskrypcji klanu. Warto więc na to patrzeć, jak na oszczędność długoterminową, której wartość po prostu rośnie w czasie.

Cieszy mnie to, że nie tylko ja dostrzegam, jak korzystny jest udział w klanie. O niskim współczynniku rezygnacji już wspominałem, ale warto spojrzeć też na inną metrykę – to jak wiele osób decyduje się wykupić subskrypcję na dłuższy okres:

 • Na etapie przedsprzedaży większość nie ryzykowała i wybierała subskrypcję na 1 rok w promocyjnej cenie. Mniejszość (ale i tak dużo), czyli 39% osób zdecydowało się od razu na subskrypcję dwuletnią, co uważam za przejaw niesamowitego zaufania.
 • Nie sądziłem, że powyższe proporcje da się poprawić, ale… ten listopadowy nabór to jak na razie jakiś kosmos! Subskrypcję 2-letnią wybiera na razie 68% Klanowiczów! 🔥 Czuję mega wdzięczność za zaufanie 🙏 i jeszcze większą presję na to, by dostarczać Wam usługę przekraczającą Wasze oczekiwania.

Skąd wiem, że aż tyle? Bo do momentu publikacji tego artykułu z opublikowanej „po cichu” oferty skorzystało już 117 osób. Rozkład ich zakupów prezentuje się następująco:

KFN wyniki do 24 listopada

To oznacza, że w #KFN jest nas obecnie blisko 1500 osób! Niesamowite biorąc pod uwagę, że pół roku temu, po krytyce, która wtedy na mnie spłynęła, na poważnie rozważałem zwrócenie pieniędzy i „zakopanie” tego projektu. To właśnie pierwszym Klanowiczom zawdzięczam to, że tak się nie stało. I mega się z tego cieszę, bo przez ostatnie pół roku sam przekonałem się, jak olbrzymią siłę czerpię z interakcji z uczestnikami klanu. I wiem, że nie jestem w takich odczuciach odosobniony.

#KFN jest najlepszym projektem, jaki zrealizowałem od początku blogowania. Wiem, że wielu z Was postrzega moje książki jako przełomowe, ale one są tylko… poradnikami. Czymś, co konsumujcie jednostronnie, bez bieżącej interakcji czy to z innymi osobami, czy ze mną. #KFN wypełnia tę lukę. To projekt, w którego centrum jest społeczność, suma wiedzy i doświadczeń wszystkich uczestników i olbrzymi potencjał tego, co ta społeczność może tak naprawdę zrobić. Osobiście uważam to za „następny poziom” tego co robię. A najlepsze w tym jest to, że #KFN skonstruowany jest tak, że ja występuję tam na równych prawach z wszystkimi Klanowiczami. Nie ma lepszych i gorszych. Wszyscy jesteśmy świadomi, że każdy z nas jest dobry w czymś innym i po prostu staramy się wzajemnie dzielić tym, co mamy najlepszego, sami chłonąc jak gąbki od innych osób. Ten tygiel jest po prostu niesamowity i autentycznie jestem dumny, z tego, co w tak krótkim czasie udało się już osiągnąć. Dla jasności: wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną (i wszystkimi Klanowiczami) żeby zadbać o dalszy rozwój tej przestrzeni. Na szczęście mam całkiem sporo pomysłów.

Takim praktycznym plusem dla mnie osobiście jest to, że dzięki Klanowiczom (serio – serce rośnie jak się obserwuje tych najbardziej zaangażowanych) odzyskałem radość tworzenia szybkich treści, a ze względu na ograniczony dostęp do forum mogę w zasadzie w nieskrępowany sposób dzielić się przemyśleniami. Napędzam się tym, że mamy tam bardzo pozytywną interakcję. Wysoka kultura, zero hejtu, otwartość, konstruktywne rozmowy, drążenie szczegółów w merytoryczny sposób – to jest to co lubię.

I jeszcze jedno: na początku roku zapowiadałem Wam, że oprócz #KFN chcę także pod koniec roku stworzyć i udostępnić kurs „Zaawansowany Finansowych Ninja (jak inwestuje Michał Szafrański)”. Na razie jednak zamroziłem ten projekt i zdecydowałem, że treściami, które miały się z nim znaleźć, będę się po prostu systematycznie dzielił na forum #KFN. To już się dzieje. Wspominam o tym, bo kilka osób podkreślało, że to właśnie dzięki obszernym wpisom i lajwom dotyczącym tematyki inwestycyjnej pozostali w klanie i że warto to podkreślić, bo to podwyższa wartość uczestnictwa.

Na koniec tego bardzo subiektywnego wywodu mam jeszcze uwagę do tych, którzy krytykowali ideę #KFN: pół roku temu Wasze słowa trafiały na podatny grunt, bo sam byłem pełen wątpliwości, czy ten projekt „zaskoczy” tak jak bym chciał. Niemniej jednak teraz – ugruntowałem już sobie opinię, że #KFN jest po prostu świetnym miejscem dla tych, którzy go potrzebują (obecnie grubo ponad tysiąca osób). Nie traćcie więc czasu i energii na ewentualną krytykę. 😀

Dla jasności i tak jak pisałem już pół roku temu: doskonale rozumiem, że nie jest to usługa dla wszystkich i absolutnie nie zamierzam zachęcać do dołączenia nikogo, kto nie dostrzega w #KFN wartości dla siebie. Udział jest w pełni dobrowolny (aczkolwiek płatny).

Jak to jest z tym moim zaangażowaniem?

Pamiętam też, że podczas przedsprzedaży niektórzy oburzali się, że oferuję usługę społecznościową, w której nie można oczekiwać mojej dostępności. Wprost wręcz pisałem, że nie ma żadnej gwarancji, że odpowiem na pytanie konkretnej osoby podczas lajwa i że sam fakt wykupienia usługi #KFN nie daje nikomu prawa do domagania się indywidualnych konsultacji, odpowiedzi czy indywidualnego traktowania. Deklarowałem, że oczywiście będę obecny na forum, ale jednocześnie zastrzegałem, że nie należy tego utożsamiać z gwarancją mojej odpowiedzi czy dyskusji w konkretnym temacie.

Dlaczego byłem i nadal jestem taki asekuracyjny? Bo mam takie podejście, że zobowiązuję się tylko do tych rzeczy, z których jestem w stanie wywiązać się w 100%. Wiem, że to niepopularne podejście. Że obecnie częściej obiecuje się więcej, a dostarcza potem tylko minimum. Ja tak nie potrafię. Wolę zadeklarować mało, a potem przekraczać oczekiwania, pozytywnie zaskakiwać i „dowozić” znacznie więcej niż zadeklarowałem. Uważam, że liczą się czyny a nie słowa (chociaż oczywiście słowami można potem te czyny opisać – tak jak to robię teraz).

Aktywność MichałaPomimo tych wszystkich zastrzeżeń i wykluczeń… w praktyce jestem jak dotychczas najaktywniejszą osobą na forum. Opublikowałem 63 tematy, udzieliłem 727 odpowiedzi w przeróżnych wątkach i pod względem aktywności „wygrałem” 115 dni ze 145 dni istnienia forum. Do tego dodałem kilkaset statusów #SzaffiNews wraz z „Raportem z giełdy” – a te nie są uwzględniane w statystykach forumowych. Całkiem nieźle jak na deklarowany „brak dostępności”. 😉

Ja tam po prostu jestem. 🙂

Ile kosztuje #KFN?

Jaki jest koszt tych wszystkich „przyjemności” wchodzących w skład „Klanu Finansowych Ninja”? Najlepiej wyszli ci, którzy kupowali dostęp do klanu w przedsprzedaży. Nie dość, że mieli niższe ceny, to jeszcze w ramach bonusów otrzymali książki „Siła subskrypcji” oraz „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”, a także – wczesny dostęp do naszej wspólnej promocji z Finax.

Tak to już u mnie jest, że Klienci wspierający mnie najwcześniej = otrzymują najlepsze warunki. Jest to niejako premia za niepewność i ponoszone ryzyko (aczkolwiek śmiem twierdzić, że jedyne ryzyko ponosiłem w tym przypadku ja, bo obowiązywała wtedy 90-dniowa gwarancja satysfakcji). Jeszcze raz dziękuję wszystkim 1400+ osobom, które wtedy zdecydowały się mi zaufać i postawiły na #KFN swoje pieniądze. 🙏

Obecnie usługa dostępna jest w dwóch wariantach: na rok i na dwa lata. Każdemu wariantowi towarzyszy bonus w postaci możliwości udziału w promocyjnej ofercie robo-doradcy Finax. Szczegóły na temat procedury aktywowania tej promocji znajdziecie po zakupie w specjalnym wpisie na forum KFN.

Oferta Klan Finansowych Ninja

WAŻNA UWAGA: Nie prowadzę sprzedaży zagranicznej! #KFN mogą nabywać wyłącznie osoby z terenu Polski posiadające możliwość płatności w PLN z polskich banków lub BLIK. Na chwilę obecną nie obsługuję płatności kartami – te zostaną uaktywnione w ciągu najbliższych tygodni.

Jeśli chcecie kupić produkt będąc za granicą, to możecie skorzystać z pomocy znajomych w Polsce, którzy przy zamówieniu i opłaceniu powinni podać Wasz adres email. 🙂

ZOBACZ OFERTĘ #KFN →

Dla dołączających = zero ryzyka. Obowiązuje 30-dniowa gwarancja satysfakcji. Możecie zobaczyć, co już jest w środku po tych kilku miesiącach działania #KFN i zdecydować, czy chcecie zostać tam na kolejny rok lub dwa. Treści przybywa cały czas. Zapraszam serdecznie. 🙂

Pytania? Zapraszam…

Do zakończenia sprzedaży jest sporo czasu, ale apeluję żeby nie odkładać decyzji na ostatnią chwilę. Zapisy zakończą się za trzy tygodnie, w czwartek 17 grudnia o 22:00.

W międzyczasie zorganizuję dla zainteresowanych kilka lajwów, podczas których pokrótce przedstawię #KFN i będę odpowiadał na Wasze pytania. Terminy lajwów:

Linki do powyższych lajwów pojawią się tutaj w miarę zbliżania się tych terminów. Wyślę je także e-mailowo do osób zapisanych na newsletter. Transmisje odbywać się będą zarówno na YouTube, jak i na Facebooku.

Niemniej jednak, gdyby ktoś miał jakieś konkretne pytania dotyczącej klanu już teraz, to śmiało można zadawać je w komentarzach lub pisząc na adres [email protected]

Z góry przepraszam za ewentualne zamęczenie Was komunikacją na temat #KFN w najbliższych tygodniach. Sprzedaję dobrą usługę, w dobrej cenie, której społecznościowy element świetnie sprawdza się w tych trudnych czasach, więc tym bardziej zamierzam dotrzeć z informacją o klanie jak najszerzej – do wszystkich potencjalnie zaintersowanych osób. 🙂

Dobrego dnia!

Podpis Michała

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 10 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Marcin Sikorski Listopad 26, 2020 o 19:43

Uważam, że po roku abonamentu subskrypcja powinna być miesięczna, tak jak większość usług online. Mam nadzieję, że przemyśli to Pan, gdy ilość subskrybentów przekroczy 10k+ czy 20k+.
Obecnie przeciętny serwis muzyczny online to ok. 240 zł rocznie. Ponad 600 zł rocznie, to dostęp do pewnej platformy rozrywkowej z filmami na życzenie. Koszt prawie 400 zł rocznie to możliwość korzystania z sieci multipleksów.
Piszę to by uzmysłowić, że duża część z nas wydaje rocznie duże kwoty na rozrywkę. Lecz kwoty te rozłożone na miesięczny abonament stają się rozmyte w czasie. (Zapewne było to poruszone na tym blogu – nie znam go na wylot) Warto o tym pomyśleć, zanim ktoś stwierdzi, że kwota ok. 50 zł miesięcznie to za dużo (niecałe 600 zł rocznie). W końcu nasze roczne budżety domowe, które mogą się dzięki temu powiększyć, to kwoty znacznie większe. Uważam przez to, że dostęp do takiej treści może w ciągu roku lub dwóch kosztować 4x lub skrajnie nawet 10x tyle co obecnie.
Na pewno skorzystam z miesiąca próbnego, bo w obliczu prawie 0% lokat, widzę tu miejsce by rozpocząć swoją drogę z rozwojem finansowym i inwestowaniem.
Uważam, to za dużo lepszą opcję, niż jedynie sam zakup książki, tego mi brakowało na polskim rynku.

Sądzę, że zostanę zignorowany, ale miałbym prośbę. Czy można zmienić licznik czasu, by zamiast sekundnika w zegarze odliczającym czas pojawiła się jakaś migająca kropka lub dwukropek symbolizujący upływ czasu. Obecna forma przypomina mi znany każdemu serwis aukcyjny lub dawne aukcje w stylu „kup za 1 grosz”. Jest to w moim odczuciu nieadekwatne do przedstawionej oferty przez co powoduje u mnie lekkie zażenowanie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2020 o 20:07

Hej Marcin,

Dziękuję za komentarz. Proponuję od razu przejść na „Ty” – oczywiście, jeśli nie masz nic przeciwko. 🙂

Co do częstotliwości rozliczania usługi, to można stosować różne modele w zależności od tego, jakie cele chce się osiągnąć. Doskonale wiem, że mógłbym zrealizować model płatności comiesięcznej, która jest na tyle niska, że „ginie” wśród innych opłat, a jednocześnie na tyle jednorazowo niska, że zwiększa szansę zdobycia większej liczby subskrybentów. Sęk jednak w tym, że mi zależy na tym, aby decyzja o zakupie #KFN była jak najbardziej przemyślana. Większa jednorazowo kwota automatycznie ogranicza zasięg usługi do tych, którzy są w stanie zauważyć wartość usługi. Dodatkowo większy jednorazowy wydatek przekłada się na większe zaangażowanie („albo skorzystam na maksa, albo nie ma sensu płacić”). Eliminuje to przypadkowość czy zapominalstwo. Mi po prostu zależy na tym, aby do klanu dołączały osoby zdeklarowane… no albo takie, które przetestują i ewentualnie zrezygnują w ciągu miesiąca, jeśli uznają, że ta usługa nie jest dla nich. Efekt w obu przypadkach taki sam – zostają tylko ci, którzy widzą tam coś dla siebie, a nie ci, których wyłącznie „nie boli znacząco niska opłata miesięczna bo mogą zrezygnować w każdej chwili” albo po prostu zapomnieli, że mają jakąś subskrypcję.

Co do licznika czasu – dziękuję za sugestię, ale nie planuję go zmieniać. Niech sobie tak nerwowo odlicza każdą sekundę.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie. 🙂

Pozdrawiam ciepło!

Odpowiedz

Alek Małaszkiewicz Listopad 28, 2020 o 16:38

Mam pytanie związane z KFN i Finaxem.

Otóż mamy niewielką sp. z o.o. Można śmiało powiedzieć, że to rodzinna firma (rodzina i przyjaciele). Chcielibyśmy właśnie jako spółka korzystać z konta Finax. Wiem, że jako osobowość prawna możemy założyć konto w dowolnym biurze maklerskim, ale Finax przekonuje nas automatyzacją, a do tego zmniejszone opłaty dla klanowiczów. Po prostu mamy wiele innych rzeczy na głowie i chcemy aby przynajmniej część odkładanego kapitału nie leżała na koncie bankowym zjadana przez inflację.

Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 29, 2020 o 17:34

Hej Alek,

Dopytałem Finax i dam Ci znać, jak już uzyskam odpowiedź.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 30, 2020 o 11:25

Hej Alek,

No i mam już odpowiedź z Finax, ale nie wiem, czy będzie ona dla Ciebie zadowalająca.

1) Tak – można po kontakcie z Finax podpisać z nimi umowę jako spółka, aczkolwiek jest to bardziej skomplikowana procedura i jest to manualny proces. Poniżej szczegóły…

2) Niemniej jednak istnieje minimalny wymóg inwestycji = 50.000 EUR albo ekwiwalent tej kwoty w PLN.

A teraz o tej procedurze rejestracji. Wymaganych jest tu więcej dokumentów / kroków. Podaję z pamięci, ale najlepiej napisać samodzielnie na [email protected] w celu uzyskania szczegółów. Potrzebne są takie rzeczy:

– Wyciąg z rejestru handlowego.
– Identyfikacja rzeczywistych właścicieli firmy / beneficjentów rzeczywistych.
– Skany dokumentów tożsamości wszystkich osób, które mogą działać w imieniu firmy / są beneficjentami rzeczywistymi.
– Wyciąg z konta bankowego firmy.
– Wypełnienie ankiety adekwatności i wiedzy o instrumentach finansowych, którą przesyła Finax (podobna do tej konsumenckiej).
– Podpisanie umowy dla osoby prawnej.

Tyle w skrócie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Jakub Grudzień 7, 2020 o 23:28

Hej Michał,

Czy jest gdzieś udostępniona (i aktualizowana przede wszystkim) informacja o tym ile osób skorzystału już z promocji Finax? Przyznam, że raczej na pewno zakupię dostęp dwuletni do platformy (chcę to jeszcze przedyskutować na spokojnie z narzeczoną), jednak moja wiedza z zakresu inwestowania jest jeszcze zbyt niska, żebym czuł się komfortowo wchodząc ‚w ciemno’ w Finax. Z drugiej strony promocja brzmi bardziej niż zachęcająco i żal byłoby ją stracić przez ‚spóźnienie’. Idealnie byłoby jakby był jakiś licznik wewnętrznie na platformie 🙂 A już w ogóle świetnie byłoby jakbyś mógł zaktualizować dane na dzień dzisiejszy w tym artykule. Jednak od 20 listopada minęło już 2,5 tygodnia i ta liczba mogła bardzo wzrosnąć, szczególnie biorąc pod uwage fakt, że klanowiczów z pierwszego naboru było już prawie 1400.

Z góry dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 7, 2020 o 23:38

Hej Jakub,

Spokojnie. Każdy w tej edycji załapie się na promocję (potwierdzone z Finax) – najwyżej podniesiemy limit. 🙂

Na chwilę obecną w Finax z moich linków zarejestrowanych jest nieco ponad 1000 osób. Naprawdę nie wszyscy w klanie chcą inwestować z Finax. To opcjonalne. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marta Grudzień 9, 2020 o 15:59

Kupując kota w worku od Szafranskiego masz pewność, że to kot rasowy, dokarmiony, miły i zdrowy. Jedyna niewiadoma to kolor, ale i tak bedziesz zadowolony w 200% 😉

Odpowiedz

Justyna Grudzień 16, 2020 o 21:36

Cześć Michale,

Będę chyba w tej dużej puli osób, które zdecydują last minute o dołączeniu. W sumie głównie dlatego, że dopiero dotarła do mnie reklama na fejsbuku, więc tutaj będzie konwersja -:) Co ciekawe, od dawna Cię śledzę (mam na myśli bloga i grupę fejsbuka), mniej lub bardziej regularnie i wiedziałam, że szykujesz coś w stylu klubu, dopiero teraz dotarł do mnie przekaz i idea. Dwa pytania, które mi się nasuwają:

1) Czy uważasz, że przerzucenie wszystkich oszczędności z lokat do finax jest bezpiecznym posunięciem. Oczywiście zakładająć, że zbalansuje się porfel odpowiednio bezpiecznie (tzn. większość obligacji)
2) Czy przewidujesz w Klanie więcej treści omawiających płatne reklamy na fejsbuku i ich optymalizację?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 16, 2020 o 21:45

Hej Justyna,

Super.

Ad. 1) NIE MOŻNA traktować inwestycji w Finaxie tak samo jak bezpiecznych depozytów. Oczywiście Ty decydujesz co zrobisz z pieniędzmi, ale ja nadal poduszkę finansową i środki na inne okazje inwestycyjne przechowuję w formie ekwiwalentów gotówki (lokaty itp.). Inwestuję nadwyżki finansowe, czyli te środki, których nie będę potrzebował w perspektywie co najmniej 5 lat.

Ad. 2) Kierunek rozwoju klanu w dużej mierze wytyczają Klanowicze. Jeśli będzie zainteresowanie tym tematem = będziemy eksplorować dalej. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: