Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

OKAZJA: Premia 65 zł za „Wymarzone konto” w promocji Comperia Bonus, szansa na 10x iPad i aż 30 innych nagród

przez Michał Szafrański dodano 16 marca 2015 · 986 komentarzy

Comperia Bonus i Wymarzone Konto Raiffeisen

Zakładasz bezpłatne konto, nie musisz wpłacać pieniędzy i odbierasz 55 zł premii. A jeśli się postarasz, to możesz zgarnąć więcej – w tym 10 iPadów 🙂

Czekaliście i się doczekaliście. Comperia znowu otworzyła worek z prezentami i do świetnego “Wymarzonego Konta” w Raiffeisen Bank (niżej wyjaśniam dlaczego jest świetne) dorzuciła kolejny powód, by je założyć – 55 zł premii, które może zostać podwyższone o kolejne 10 zł bonusu, o ile tylko zdecydujemy się założyć dodatkowo lokatę – oprocentowaną na całkiem solidne 4% do kwoty 10 000 zł. Efektywne oprocentowanie z uwzględnieniem premii wynosi więc od 5,84% netto (gdy na lokatę wpłacimy maksymalną kwotę) do nawet 29,24%, jeśli na lokacie znajdzie się tylko 1000 zł. Możemy też nie wpłacać na lokatę i konto ani grosza – wtedy za założenie konta ROR otrzymamy 55 zł i szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Wśród wszystkich osób, którzy wezmą udział w promocji i odpowiedzą na pytanie konkursowe, Comperia rozda pięć iPadów mini oraz pięć zegarków LG SmartWatch. Niedużo? Mam na to rozwiązanie…

Ufundowałem własne, dodatkowe nagrody dla tych osób, które założą konto przechodząc przez linki na moim blogu. Tym razem chcę się Wam zrewanżować w jeszcze lepszym stylu niż poprzednio. 🙂 Dlatego rozdam kolejne pięć iPadów mini 2 (nowszy model), trzy osoby zaproszę na obiad, z siedmioma odbędę wirtualne spotkania na Skype, a piętnastu udzielę dostępu do kursu “Budżet domowy w tydzień”. Łącznie 30 nagród ode mnie.

Podoba się? No to zapraszam do zapoznania się ze szczegółami. 🙂

UWAGA: Czytelnicy zakładający to konto informują, że ich wnioski są często odrzucane w przypadku wybrania opcji zawarcia umowy poprzez potwierdzenie „szybkim przelewem” (niezgodność danych adresowych i inne powody). Zalecam więc zawarcie umowy poprzez kuriera.

>>> Krok 1: Kliknij, aby założyć „Wymarzone konto” z bonusem 55+10 zł <<<

>>> Krok 2: Wypełnij ankietę, jeśli chcesz dodatkową nagrodę od Michała <<<

Na końcu tego wpisu dodałem stale aktualizowaną listę najczęstszych pytań i odpowiedzi. Zachęcam do zapoznania się z nią przed złożeniem wniosku!

Dlaczego “Wymarzone Konto” jest świetne

W czasach niskich stóp procentowych banki zarabiają coraz mniej. Muszą utrzymywać oprocentowanie lokat, aby zachęcić klientów do trzymania środków, ale jednocześnie kurczą się ich przychody, np. z działalności kredytowej. Próbują to sobie odbić wprowadzając opłaty tam, gdzie dotychczas standardem był ich brak: opłaty za konto, za kartę debetową, za korzystanie z bankomatów, a także zerowe oprocentowanie na rachunkach ROR (do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić). Nawet jeśli rachunek jest oprocentowany, to jednocześnie najczęściej dotyczy to małej kwoty, np. do 1000–10 000 zł, a jeśli chcemy trzymać więcej pieniędzy – oprocentowanie spada.

Jednocześnie banki wiedzą, że nowych klientów trzeba pozyskiwać. Stąd w reklamach wysokie oprocentowanie lub 0 zł opłat, ale pojawiają się liczne “gwiazdki”, np. że brak opłaty jest tylko wtedy jeśli na konto wpływa pensja lub gdy wydamy kartą kilkaset złotych miesięcznie. Promocje obejmują zazwyczaj tylko nowych klientów, a starzy – płacą i cierpią… albo uciekają do konkurencji.

Na tym tle “Wymarzone Konto” Raiffeisena wygląda jak petarda wsadzona pod „siedzenie” konkurencyjnym bankom. Jego wprowadzenie na rynek poprzedziło badanie, w którym bank (wtedy nie było wiadomo jaki) zapytał klientów czego oczekują od idealnego konta. Zapytał, posłuchał i zrobił fajny produkt.

Podstawowe cechy “Wymarzonego Konta”:

 • Podstawowy ROR jest oprocentowany – to dawno niespotykana “nowość”. Szczegóły w tabelce poniżej.
 • Dodatkowo otrzymujemy rachunek oszczędnościowy “Wymarzone Konto Lokacyjne” o wyższym oprocentowaniu.
 • Oprocentowanie kont NIE JEST ustalane decyzją banku – wysokość odsetek wyliczana jest względem aktualnej stopy referencyjnej NBP. To ukłon w kierunku tych klientów, którym nie podobało się, że banki szybko obniżają oprocentowanie, gdy stopy spadają, ale zapominają je równie szybko podnosić, gdy stopy rosną.
 • Otwarcie i prowadzenie konta = 0 zł – zero haczyków, zero wymogów wpływów na konto.
 • Obsługa zleceń stałych i poleceń zapłaty = 0 zł – dotyczy to ich ustawiania, modyfikacji, realizacji oraz odwoływania.
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce = 0 zł – pięknie 🙂
 • Przelewy wewnętrzne i zewnętrzne = 0 zł – przy wykonywaniu ich przez system internetowy banku lub aplikację mobilną.
  • Dla jasności: w przypadku „Wymarzonego Konta Lokacyjnego”, czyli dodatkowego rachunku oszczędnościowego, pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, a opłata za każdy kolejny wynosi 5 zł. Standard.
 • Bezterminowa gwarancja bezpłatności konta – to jest bardzo miłe. Raiffeisen gwarantuje, że klientom korzystającym z tego konta nigdy nie podniesie opłat z tytułu jego prowadzenia, jak również ustawiania, modyfikacji, realizacji i odwołania zleceń stałych oraz poleceń zapłaty. Ten ostatni punkt jest istotny dla tych, którzy podobnie jak ja lubią automatyzować swoje finanse osobiste. Dodatkowo bank zobowiązuje się też, że nigdy nie wprowadzi prowizji za wpłaty na konto dokonywane w placówkach i bankomatach.
 • Brak konieczności posiadania karty debetowej – można mieć samo konto – bez karty. Wtedy jest ono całkowicie bezpłatne. Oczywiście w takim przypadku nie możemy korzystać z bankomatów. Niżej piszę, jakie karty można zamówić do konta i ile to kosztuje.
 • Konto dostępne dla nowych i starych klientów – bank pozwala dotychczasowym klientom przejść na nowe, bezpłatne konto bez żadnych opłat. Brawo 🙂 Ale uwaga – jeśli jesteście już klientem Raiffeisen Bank, to nie możecie skorzystać z promocji Comperia Bonus, która opisywana jest poniżej w artykule.

Tak jak napisałem wyżej “Wymarzone Konto” to ROR oprocentowany. Co więcej – im więcej środków mamy na koncie, tym oprocentowanie jest wyższe. Bank premiuje lojalność:

Oprocentowanie Wymarzone Konto

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że 5 marca Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną do 1,50%, a więc od 1 kwietnia odpowiednio spadnie także oprocentowanie kont w Raiffeisen. Bank wprowadza zmiany zawsze od początku miesiąca następującego po tym, w którym RPP zmienia stopy procentowe.

W przypadku “Wymarzonego Konta Lokacyjnego” oprocentowanie jest wyższe i aktualnie wygląda następująco:

Oprocentowanie Wymarzone Konto Lokacyjne

Czy to konto naprawdę jest takie dobre?

Rzadko kiedy entuzjastycznie podchodzę do produktów bankowych. W “Wymarzonym Koncie” podoba mi się przede wszystkim bezterminowa gwarancja bezpłatności konta i uważam, że chociażby z tego powodu warto je założyć – już abstrahując od samej premii i nagród. Konto to idzie totalnie wspak trendowi, który widzimy w bankach. Chociaż dzisiaj nadal korzystam z RORu w Meritum, to spodziewam się, że bank ten wprowadzi opłaty (po zakończeniu wchłonięcia przez Aliora). Wtedy chcę mieć możliwość ucieczki tam, gdzie tych opłat nie ma.

Jako klient Raiffeisena (mamy tam kredyt hipoteczny) cieszę się z możliwości bezpłatnej konwersji obecnego ROR-u na “Wymarzone Konto”. To zagwarantuje mi brak opłat niezależnie od fanaberii banku. 😉

A jeśli chcielibyście zasięgnąć niezależnej ode mnie opinii, to zachęcam do zapoznania się z opinią zawsze podejrzliwego Macieja Samcika – “Ten ROR idzie pod prąd: dobrze płaci i nie stawia warunków. Zawstydzi ”banksterkę“?”.

Jeśli jakimś cudem dzisiaj płacicie jeszcze za konto w swoim banku, to jest to bardzo dobra okazja żeby się ruszyć i założyć konto, które nie tylko jest bezpłatne, ale jeszcze pozwoli Wam zarobić. 🙂

Jak otrzymać premię i zawalczyć o nagrody?

No to teraz konkrety:

 • Za założenie “Wymarzonego Konta” i jego utrzymanie do końca maja, otrzymamy w ramach promocji jednorazowo 55 zł premii. Przyjdzie ona przelewem na konto najpóźniej do 29 maja (przynajmniej do tego dnia trzeba utrzymać ROR). Co ciekawsze regulamin nie wymaga ŻADNEJ wpłaty na konto. Wystarczy je założyć i utrzymać ze stanem 0 zł.
 • Premia wypłacana jest w ramach tak zwanej sprzedaży premiowej, co oznacza, że w całości zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.
 • Kwotę można zwiększyć o dodatkowe 10 zł premii jeśli do dnia 30 kwietnia ściągniemy aplikację mobilną banku i założymy “Lokatę Mobilną”. Jest to lokata 3-miesięczna oprocentowana na dobre 4% w skali roku, na którą można wpłacić od 1000 zł do 10 000 zł.
 • Poza nagrodami pieniężnymi możecie także zawalczyć o łącznie 40 atrakcyjnych nagród dodatkowych. Opisałem je szczegółowo w dalszej części artykułu. Większość ufundowałem samodzielnie 🙂

comperia bonus raiffeisen polbank wymarzone konto

No to jeszcze kilka słów o minusach, haczykach i wymogach wpisanych do regulaminu promocji:

 • Pomimo, że z “Wymarzonego Konta” może skorzystać każdy – także obecny klient Raiffeisen Polbank, to promocja Comperia Bonus dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku – czyli takich osób, które po dniu 1 stycznia 2015 r. nie są lub nie były posiadaczami lub współposiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Raiffeisen Polbank.
 • UWAGA: Promocja ma charakter oferty limitowanej, co oznacza, że bank może ją zakończyć w dowolnej chwili. Nie znam żadnych dat, więc po prostu nie ma co czekać.
 • Przystępując do promocji oddajecie Comperii swoje dane osobowe. Zgodę na przetwarzanie danych można zawsze cofnąć, ale sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dla 65 zł premii oraz szansy na nagrody warto je udostępniać.
 • Jeśli nie będziecie chcieli posiadać konta po okresie promocji, to na chwilę obecną dostępne są dwa sposoby złożenia dyspozycji jego zamknięcia:
  • Poprzez infolinię banku – potrzebne będą wszystkie dane, które były podawane w momencie wypełniania wniosku, czyli imię, nazwisko, PESEL, nr dowodu, nazwisko panieńskie matki, itd.
  • Osobiście w oddziale banku – trzeba złożyć własnoręcznie napisane pismo albo wydrukowany wzór, który dostaje się w oddziale banku.
  • Konto jest zamykane z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

UWAGA: Czytelnicy zakładający to konto informują, że ich wnioski są często odrzucane w przypadku wybrania opcji zawarcia umowy poprzez potwierdzenie „szybkim przelewem” (niezgodność danych adresowych i inne powody). Zalecam więc zawarcie umowy poprzez kuriera.

>>> Krok 1: Kliknij, aby założyć „Wymarzone konto” z bonusem 55+10 zł <<<

>>> Krok 2: Wypełnij ankietę, jeśli chcesz dodatkową nagrodę od Michała <<<

Na końcu tego wpisu dodałem stale aktualizowaną listę najczęstszych pytań i odpowiedzi. Zachęcam do zapoznania się z nią przed złożeniem wniosku!

Do przyznania premii konieczne będzie trzymanie się poniższej procedury – analogicznie, jak miało to miejsce w promocji Comperii z bankiem Meritum:

 • Comperia do 12 maja 15 maja wyśle e-mail do wszystkich osób, które będą uprawnione do otrzymania premii (spełniły warunki promocji).
 • Osoby te będą musiały w ciągu 5 dni roboczych od dnia wysłania e-maila uzupełnić swoje dane (do wykonania przelewu).
 • Comperia wypłaci przelewem premię w terminie do 29 maja 2015 r.
 • Reasumując: znowu trzeba się wyrobić z uzupełnieniem danych w Comperii. Niestety e-maile z Comperii lubią wpadać do spamu więc mam taką propozycję – zapiszcie się na mój newsletter, a na pewno nie przeoczycie przypomnienia. Podobnie jak poprzednio wyślę przypomnienie o konieczności uzupełnienia danych do przelewu. Zależy mi na tym, by każdy Czytelnik otrzymał swoją premię.

Ile zarobicie na tej promocji?

W zasadzie mamy do czynienia z trzema scenariuszami:

 • Wariant minimum: założenie konta, 0 zł wpłaty = zgarniamy 55 zł premii. Stopa zwrotu z inwestycji = nieskończona 😉
 • Wariant średni: założenie konta, wpłata 1000 zł i założenie “Lokaty Mobilnej” = 66 zł premii oraz odsetki z lokaty po 3-ech miesiącach. Wyliczenie poniżej a stopa zwrotu = 29,24% w skali roku. I to już po odliczeniu podatku Belki. Łącznie w naszej kieszeni zostaje 73,10 zł.

Comperia Bonus zysk 2

 • Wariant maksimum: założenie konta, wpłata 10 000 zł i założenie „Lokaty Mobilnej. W tym przypadku stopa zwrotu wyniesie 5,84% netto, po opodatkowaniu a my po trzech miesiącach będziemy mieć 146 zł więcej (premia 65 zł + odsetki).

Comperia Bonus zysk 1

Jaka karta do konta i ile to kosztuje?

Regulamin nie wymaga byśmy brali kartę do “Wymarzonego Konta”. Jeśli jednak zamierzamy z niego aktywnie korzystać, to do wyboru są 3 opcje:

 • Karta MasterCard Debit – jej używanie kosztuje 3 zł miesięcznie, ale karta oferuje w zamian ubezpieczenia “Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa” (skrót oferowanych usług prezentuję poniżej) oraz ubezpieczenie “Podróż bez zmartwień” (obejmuje NNW do kwoty 50 000 zł, leczenie i opiekę medyczną do 100 000 zł dla posiadacza karty i 50 000 zł dla osoby towarzyszącej, oraz drobiazgi typu zwrot pieniędzy za opóźnienie bagażu/lotu itp.).
 • Karta debetowa MasterCard Wizz Air – w odróżnieniu od karty kredytowej Wizz Air, debetówka nie pozwala zbierać punktów. Jedyną widoczną korzyścią z jej posiadania jest brak opłaty za członkostwo w klubie Wizz Air (standardowo 139 zł rocznie), ale to rozwiązanie może mieć sens wyłącznie dla tych osób, które chcą kupować bilety lotnicze tej linii. Sama karta jest dosyć droga – kosztuje 8 zł miesięcznie. Opłatę można zredukować do zera, jeśli co miesiąc płacimy kartą minimum 450 zł.
 • Naklejka zbliżeniowa Minikarta Debit – naklejkę można nakleić np. na telefonie. Jej wydanie wiąże się z jednorazową opłatą w wysokości 15 zł, ale nie ma opłat miesięcznych. Dzienny limit transakcji zbliżeniowych, które można wykonać naklejką, wynosi 250 zł.

Osobiście zdecydowałbym się na MasterCard Debit z opłatą 3 zł / miesiąc i szerokim wachlarzem usług m.in.:

Comperia Bonus Wymarzone Konto Raiffeisen 1

Comperia Bonus Wymarzone Konto Raiffeisen 2

To nie jest wpis reklamowy / sponsorowany

Dla jasności: nikt mi nie zapłacił za promowanie tej konkretnej oferty. Nie mam umowy z Raiffeisen Polbank. Korzystam z programu afiliacyjnego Comperii skąd wybieram te produkty finansowe, które są godne uwagi. Prześwietlam takie oferty, analizuję plusy i minusy. Jeśli są OK, to piszę o nich na blogu.

Nie jest tajemnicą, że polecając Wam dobre produkty banków zarabiam na nich w modelu afiliacyjnym, czyli otrzymuję prowizję, jeśli zdecydujecie się założyć taki rachunek. Ten model doskonale sprawdził się zarówno przy polecaniu Wam kont BGŻOptima, jak również przy promocji kont i lokaty w Meritum Bank. Szczerze mówiąc widząc efekty tych akcji banki walą do mnie drzwiami i oknami, ale niestety rzadko kiedy zdarzają się produkty i promocje, które mógłbym polecić z czystym sumieniem.

Na szczęście “Wymarzone Konto” to właśnie taki wyjątkowy produkt. Świetnie odpowiada on mojej definicji sytuacji win-win-win, w której wygrywają wszystkie zaangażowane strony:

 • Wy otrzymujecie bezpłatne konto, dobrze oprocentowaną lokatę, nagrodę pieniężną oraz szansę na nagrody.
 • Bank zdobywa nowych klientów.
 • Ja zarabiam dzięki temu, że założycie konta z mojego polecenia.

Jakby na to nie patrzeć, to w zasadzie Wy płacicie mi swoimi klikami za moją pracę 🙂

I już teraz bardzo serdecznie Wam za to dziękuję.

Jak zawalczyć o nagrody?

Poza gwarantowanym bonusem wynoszącym 55 zł lub 65 zł można także zawalczyć o fajne nagrody, które ufundowane zostały niezależnie przez Comperię i przeze mnie. Różnica jest taka:

 • O nagrody ufundowane przez Comperię walczą wszyscy – czyli Ci, którzy założą konto za pośrednictwem mojego bloga, ale także z pominięciem linków na moim blogu (np. korzystając z innych blogów, bezpośrednio w Comperii itp.).
 • O nagrody ufundowane przeze mnie rywalizują wyłącznie Czytelnicy mojego bloga – a więc szanse ich zdobycia przez Was – istotnie rosną 🙂

Comperia zamierza rozdać 5x iPad mini 16 GB wifi i 5x zegarek Smartwatch LG W110 G. Nagrody otrzymają te osoby, które zaproponują najciekawsze hasło reklamowe dla promocji Comperia Bonus. Aby wziąć udział w tym konkursie Comperii należy:

 • Zalogować się do panelu na stronie Comperia Bonus.
 • Umieścić swoją propozycję hasła reklamowego w tak samo nazwanym polu. Maksymalna długość hasła to 200 znaków ze spacjami.
 • Następnie należy wejść na profil Comperii na Facebooku i tam również opublikować pracę konkursową (hasło reklamowe).

To tyle o Comperii.

Ja zdecydowałem się podbić stawkę i tym razem idę na całość. Chcę Wam dać jak najwięcej powodów byście założyli konta korzystając z linków na moim blogu i jednocześnie chcę się przynajmniej częściowo zrewanżować i podziękować Wam za wsparcie.

Tym razem rozdam aż 30 nagród z czego 5 będzie nagrodami rzeczowymi o konkretnej wartości:

 • Nagroda I: 5 osób otrzyma iPad mini 2 16 GB wifi – uznałem, że pula zaoferowana przez Comperię jest zbyt mała i zdecydowałem się ją istotnie powiększyć. Poza tym zdecydowanie wolę żebyście korzystali z iPadów nowszej generacji wyposażonych w ekran Retina (model mini 2). Wartość nagrody powiększona będzie dodatkowo o ekwiwalent podatku od wygranej 🙂 żebyście nie musieli płacić go z własnej kieszeni.
 • Nagroda II: 3 osoby otrzymają ode mnie zaproszenie na indywidualne spotkanie 1:1 w Warszawie, w trakcie którego będziemy mogli przy dobrym lunchu porozmawiać sobie w cztery oczy na dowolne tematy. Będziecie moimi gośćmi. Ja stawiam 🙂 W dogodnym dla Was terminie. Ta nagroda jest wyjątkowa. Nie ma sposobu, by ją kupić, bo nie oferuję komercyjnie tego typu osobistych spotkań. A myślę, że warto – Ci z Was, którzy uczestniczyli w spotkaniach #JOPlive, twierdzą, że jest to solidna dawka inspiracji.
 • Nagroda III: 7 osób otrzyma ode mnie 1-godzinną wideorozmowę przez Skype – co prawda nie spotkamy się osobiście, ale będziemy mogli porozmawiać na dowolne tematy 1:1. Może to być rozmowa o finansach, o blogowaniu, o czym tylko chcecie. Będziecie mogli również wcześniej przesłać mi pytania, tak abyśmy efektywnie wykorzystali czas i bym mógł Wam dać przemyślane odpowiedzi. Ta nagroda także nie ma swojej ceny.
 • Nagroda IV: 15 osób otrzyma bezpłatnie kurs “Budżet domowy w tydzień” – kurs wideo, który pomógł już kilkuset osobom samodzielnie stworzyć budżet domowy.

Co trzeba zrobić żeby zawalczyć o te nagrody?

 • Krok 1: Założyć „Wymarzone Konto” i spełnić warunki promocji Raiffeisen i Comperia. UWAGA: Czytelnicy zakładający to konto informują, że ich wnioski są często odrzucane w przypadku wybrania opcji zawarcia umowy poprzez potwierdzenie „szybkim przelewem” (niezgodność danych adresowych i inne powody). Zalecam więc zawarcie umowy poprzez kuriera.
 • Krok 2: Wypełnić ankietę odpowiadając na proste pytanie konkursowe i wskazując, którymi z nagród jesteście zainteresowani (niektórzy z Was już nabyli kurs BDT lub możecie nie być zainteresowani osobistym spotkaniem). Pytanie konkursowe brzmi “Napisz o czym chcesz przeczytać w mojej książce o finansach osobistych”. Dwuosobowe jury (moja żona Gabi i ja) wybierzemy wygrywające, najciekawsze i najbardziej wartościowe odpowiedzi. Ankietę możecie wypełniać maksymalnie do 15 kwietnia 2015 r.

Kolejność powyższych kroków nie ma znaczenia. Na koniec zweryfikuję tylko z Comperią, czy rzeczywiście spełniliście warunki promocji.

Zdobywców moich nagród ogłoszę najpóźniej 15 czerwca 2015 r. Nagrody rzeczowe zostaną wysłane do końca czerwca. Spotkania będziemy umawiali sukcesywnie po tym terminie.

Jeśli udało mi się Was zachęcić – to do dzieła 🙂 I wielkie dzięki, że chce się Wam to robić właśnie przez poniższe linki.

Dlaczego Raiffeisen zaczął tak intensywnie walczyć o klientów?

Raiffeisen nie kryje, że jego ambicją jest pozyskanie 100 000 nowych kont osobistych. Nie bez powodu. Raiffeisen Polbank wystawiony jest bowiem na sprzedaż przez swojego austriackiego właściciela.

Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie 🙂 Jeśli tylko jakiś bank oferuje mi dobre warunki i jeszcze do tego wspólnie z Comperią proponuje dodatkowe premie i benefity, to pozostaje mi się tylko cieszyć i korzystać. I wierzę, że im więcej osób pokaże swoim działaniem poparcie dla takich godnych pochwały inicjatyw banków, tym bardziej konkurencyjnie banki podchodzić będą do konstruowania ofert nie tylko dla nowych, ale i dotychczasowych klientów.

Krótka instrukcja założenia “Wymarzonego Konta”

 1. Wypełniasz formularz na stronie Comperia Bonus i czekasz na email.
 2. Klikasz w link w emailu i ustawiasz sobie hasło do panelu Comperii.
 3. Logujesz się i klikasz “Wnioskuj o konto, odbierz gwarantowane 55 zł”.
 4. START: Wybierasz sposób zawarcia umowy. Można to zrobić poprzez kuriera, albo online – potwierdzając dane przelewem na 1 zł z innego konta.
  1. UWAGA: dane nadawcy przelewu, w tym dane adresowe, muszą się stuprocentowo zgadzać na obu kontach (w obecnym banku i w Raiffeisen). Przelewy weryfikacyjne wysyłane z kont wspólnych – nie przechodzą weryfikacji – w takim przypadku warto wybrać kuriera.
  2. UWAGA: Czytelnicy zakładający to konto informują, że ich wnioski są często odrzucane w przypadku wybrania opcji zawarcia umowy poprzez potwierdzenie „szybkim przelewem” (niezgodność danych adresowych i inne powody). Zalecam więc zawarcie umowy poprzez kuriera.
 5. W kolejnych krokach wpisujesz podstawowe dane oraz wyrażasz zgodę na to, by bank do Ciebie zadzwonił potwierdzić dane.
 6. Przed dojściem do 4-ego kroku składania wniosku koniecznie należy zanotować sobie numer wniosku widoczny w lewym górnym rogu ekranu! Przyda się w przypadku reklamacji, a niestety bank go później już nie podaje. Nie ma go także w potwierdzeniu mailowym.
 7. Po ekranie wyboru karty i akceptacji regulaminów, i kliknięciu przycisku “Dalej” – wniosek natychmiast zostaje złożony (jeśli wybraliśmy kuriera) lub przechodzimy do realizacji przelewu potwierdzającego (jeśli wybraliśmy tę opcję). Nie ma żadnego podsumowania, więc dane trzeba dokładnie zweryfikować już na etapie ich wpisywania.

FAQ, czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2015 r.

Czy lepiej wybrać zawarcie umowy z potwierdzeniem przelewem online czy przez kuriera?

Wygodniejsza jest metoda z potwierdzeniem przelewem z naszego konta w innym banku, ale niestety metoda ta jest zawodna! Dlatego zalecam wybór kuriera.

Niestety Raiffeisen Polbank nie wysyła nam po złożeniu wniosku żadnej informacji, jak możemy ponowić wykonanie szybkiego przelewu. Jeśli więc nam się on nie uda za pierwszym razem, to w zasadzie nasz wniosek przepadł. Dodatkowo jest wiele sytuacji, w których dane adresowe ze starego banku nie zgadzają się z danymi wpisanymi we wniosku Raiffeisen – wtedy wniosek jest automatycznie odrzucany.

Chciałem zrobić przelew weryfikacyjny na 1 zł, ale coś się zawiesiło. Jak mogę go ponowić? Gdzie przelać pieniądze?

Jest nowe rozwiązanie zaproponowane i przetestowane przez Czytelnika:

Jeśli komuś weryfikacja przelewem nie przeszła to nie wybierajcie kuriera na nowym adresie e-mail tylko:

1. wracamy do pierwszego e-maila jakiego otrzymaliśmy
2. klikamy w link i ponownie podajemy hasło
3. logujemy się na kolejnej stronie z użyciem hasła i e-maila 
4. wypełniamy dane i zaznaczamy weryfikację online
5. robimy jeszcze raz przelew na 1 zł 
6. cieszymy się kontem bez kurierów i czekania

Sprawdzone, właśnie aktywowałem tak konto, bo na kuriera, a właściwie kontakt, czekam trzeci dzień…. więc nie wytrzymałem 🙂

Bank odrzucił mój przelew weryfikacyjny i nie założył konta. Co mogę zrobić?

Informacja z Raiffeisen i Comperii: jeśli wniosek został odrzucony bo klient ma lub miał jakiś produkt banku, to call center kolejnego dnia roboczego podejmie pierwszą próbę połączenia telefonicznego. Po weryfikacji powinno zaproponować zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera (nie trzeba składać nowego wniosku). Zmiana metody nie wpływa na udział w promocji – nadal osoba uprawniona będzie do otrzymania gwarantowanej nagrody.

Co się stanie jeśli wybrałem przelew weryfikacyjny, ale go nie wykonam?

Odpowiedź z banku: „Jeśli klient nie przelał od razu 1 zł, to czekamy na przelew przez 72 godziny. Jeśli nie wpłynie w tym okresie, to po tym terminie zadzwoni call center”.

A w praktyce wygląda to tak, że trzeba się uzbroić w cierpliwość. Testowałem to w praktyce i wyglądało to tak:

 1. W niedzielę 15 marca złożyłem dwa wnioski o konto: metodą potwierdzenia przelewem 1 zł i metodą „kurier”. Złotówki celowo nie przelałem – byłem ciekawy co się wydarzy i czy i kiedy bank się odezwie.
 2. W środę 18 marca otrzymałem e-mail z banku, że minęły 72 godziny i nie przelałem złotówki.
 3. Call center Raiffeisena zadzwoniło dopiero w piątek 20 marca z pytaniem, czy chcę dokończyć składanie wniosku. Pracownik banku poinformował mnie, że jeśli tak, to wyślą do mnie kuriera z umową, który przyjedzie do mnie w środę 25 marca. Pan potwierdził także, że nadal biorę udział w promocji Comperia i zmiana metody zawarcia umowy nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Podsumowując: bank dzwoni z pewnym opóźnieniem, ale najważniejsze że dzwoni. Cierpliwość wskazana. A no i informacyjnie: numer, który do mnie dzwonił to +48 22 549 99 95.

Mam problem i nie chcę czekać na kontakt ze strony call center. Co robić?

Według informacji z Comperii i banku istnieją dwa rozwiązania:

 • Ponowna rejestracja w promocji z podaniem innego adresu e-mail i ponowne złożenie wniosku. Warto wtedy wybrać jako metodę zawarcia umowy kuriera.
 • Kontakt telefoniczny z infolinią banku w celu zmiany metody zawarcia (na kuriera). Podobno jest już na to proces w banku 🙂 Kontakt do infolinii Raiffeisen Polbank: 801 180 801 lub 22 549 99 99.

Czy realizacja przelewów poprzez system internetowy banku jest bezpłatna?

Tak – w przypadku „Wymarzonego Konta” wszystkie przelewy realizowane przez system internetowy banku oraz przez aplikację mobilną są bezpłatne.

W przypadku rachunku oszczędnościowego „Wymarzone Konto Lokacyjne” pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, a opłata za każdy kolejny wynosi 5 zł. Standard.

Czy można w ramach promocji założyć przez internet konto wspólne dla małżonków?

Nie. Nie ma takiej możliwości. Można później, poprzez wizytę w oddziale, udzielić pełnomocnictwa.

Czy jeżeli mam kartę kredytową Raiffeisen Polbank, ale nie mam konta ROR, to mogę wziąć udział w promocji?

Teoretycznie i według zapewnień banku – tak. Ale jednak wnioski części osób, które maja kartę kredytową w banku, zostały odrzucone. Według mnie takie odrzucenie jest bezzasadne i niezgodne z regulaminem promocji. Jestem w trakcie wyjaśniania z Comperią i bankiem przyczyn tego problemu. Będę tutaj informował o statusie.

18 marca: nadal czekam na jednoznaczne stanowisko banku.

Czy jeżeli miałem kiedyś konto w Raiffeisen Polbank, ale zamknąłem je przed 31 grudnia 2014 r., to mogę wziąć udział w promocji?

Sytuacja jest identyczna jak powyżej. Teoretycznie tak i zgodnie z regulaminem promocji – tak. Niemniej jednak bank odrzuca część wniosków. Jestem w trakcie wyjaśniania z Comperią i bankiem przyczyn tego problemu. Będę tutaj informował o statusie. W każdym z takich przypadków warto napisać reklamację na adres [email protected].

18 marca: nadal czekam na jednoznaczne stanowisko banku.

Czy za otrzymanie gwarantowanej nagrody 55 zł / 65 zł w tej promocji muszę zapłacić podatek?

Nie. Jest to tzw. sprzedaż premiowa, która każdorazowo do kwoty 760 zł zwolniona jest z podatku. Nie trzeba wykazywać tego przychodu w PIT-cie rocznym. Szczegółowo, wraz ze źródłowymi informacjami, opisałem to w tym komentarzu.

Czy jeśli mam konto firmowe (jednoosobowa DG) w Raiffeisenie, to mogę wziąć udział w promocji?

Jeśli konto jest aktywne lub było aktywne w dniu 1 stycznia 2015 r., to nie możesz wziąć udziału w tej promocji.

Mam już konto. Jak mogę założyć „Lokatę Mobilną”?

W celu założenia „Lokaty Mobilnej” należy zainstalować na swoim telefonie aplikację „Mobilny Bank”. Można ją pobrać ze strony: http://www.mobilnybank.pl/. Następnie, po aktywacji aplikacji, należy wybrać Menu, Lokaty i kliknąć Nowa Lokata. Po wpisaniu kwoty wybieramy „Oferta Mobilna”, wskazujemy z którego konta mają być pobrane środki („Wymarzone Konto”) i zakładamy lokatę. Najlepiej ustawić automatyczne odnawianie na „Nie”.

Gdzie i jak mogę uzupełnić dane wymagane do przelewu premii?

AKTUALIZACJA 15 maja: Szczegółowo opisałem to w tym wpisie.

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 983 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Tomasz Marzec 16, 2015 o 11:47

No, Michał na bogato i z rozmachem 🙂

Odpowiedz

Dominik Marzec 18, 2015 o 23:22

Na bogato to może nie jest, ale patrząc na liczbę komentarzy robi wrażenie 🙂
Mój jest 498
Ja też pokazuje swoim czytelnikom jak w łatwy sposób zarobić pieniądze na otwarciu konta i na jeszcze innych ofertach. To naprawdę najłatwiejszy sposób zarobienia dodatkowych pieniędzy. Dobrze, że istnieją ludzie, którzy podpowiadają innym co i jak w odpowiednim czasie zrobić.

Odpowiedz

Adam Marzec 16, 2015 o 11:49

W końcu – myślałem że się nie doczekam… no i pieniądze nie mogły się doczekać aż je dobrze ulokuję! . No to zakładamy 🙂

Odpowiedz

Przemek Marzec 16, 2015 o 12:03

Michał,pytanie – czy w tej ofercie można założyć np. konto wspólne (z dwoma kartami debetowymi dla mnie i dla żony)? Orientujesz się może?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:19

Hej Przemek,

Wniosek nie daje możliwości wpisania danych do konta wspólnego. Wątpię by było to możliwe, ale jeszcze potwierdzę i dam znać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kuba Marzec 16, 2015 o 12:44

Cześć,
Podłączam się do pytania ws. ustanowienia współwłaściciela konta (małżonka).
pozdrawiam,

Odpowiedz

Iza Marzec 16, 2015 o 13:02

Podłączam się pod pytanie i czekam na potwierdzenie 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 14:42

Dzień dobry,

Iza, oferta dotyczy jedynie konta indywidualnego.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Pawel Marzec 16, 2015 o 14:09

Ja również bardzo posiłbym o sprawdzenie

Ewentualnie może jakąś wskazówkę gdzie takie konto małżeńskie najlepiej otworzyć? 🙂

Odpowiedz

marek Marzec 22, 2015 o 05:39

możesz konto „uwspólnić” w banku już po otwarciu,

Odpowiedz

Małgosia Marzec 18, 2015 o 06:42

Michał – czy są jakieś nowości w tej kwestii? dla mnie druga karta jest kluczowa …

Odpowiedz

marek Marzec 22, 2015 o 05:41

możesz mieć 2 karty (zwykłą -do bankomatów i ubezpieczenia ‚pomoc…”, wizz -do zbierania punków) i naklejkę (swoją dałem żonie),
jeżeli masz współposiadacza to on ma dodatkowo swój komplet,

Odpowiedz

Ł Marzec 16, 2015 o 12:07

Ciekawa propozycja, ale od wszystkich kwot w obliczeniach należy odjąć 1zł z tytułu przelewu, jaki nalezy wykonać, aby aktywować konto 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:18

Hej Ł,

Według informacji, które uzyskałem złotówka powinna wracać na konto, z którego została wysłana. Jeśli tak nie jest, to mnie skorygujcie proszę.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Arek Marzec 16, 2015 o 12:20

Nie, nie należy. Bank po weryfikacji odsyła to 1PLN na konto, z którego zrobiłeś przelew.

Odpowiedz

Abc Marzec 16, 2015 o 15:52

Nic nie trzeba odejmować, bo przelewy weryfikacyjne są zawsze zwracane, albo zatrzymywane na nowym koncie (dopisywane do salda nowego rachunku). Bank nie może na tym zarabiać.

Odpowiedz

Andrzej Marzec 16, 2015 o 17:37

1 zł będzie zwrócony na rachunek, z którego wysłano przelew potwierdzający dane. Pozdrawiam. Andrzej

Odpowiedz

Jacek Marzec 16, 2015 o 12:10

ciekawe ile dostajesz za tą reklamę 😛

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:17

Hej Jacek,

Równe 0 zł 🙂 Oczywiście tak czy siak na tym zarobię (prawdopodobnie), ponieważ jeśli zdecydujecie się założyć te konta za pośrednictwem mojego bloga, to otrzymam prowizję z tego tytułu od Comperii. Mechanizm opisałem w jednej z ramek artykule 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

marysia Marzec 16, 2015 o 20:34

założyliśmy z Twojego linku dwa konta- ja i mąż, może jeszcze kogoś namówię:) pozdrawiam!

Odpowiedz

marysia Marzec 18, 2015 o 17:54

założyliśmy z Twojego linku dwa konta- ja i mąż, może jeszcze kogoś namówię:) pozdrawiam!

Odpowiedz

marysia Marzec 18, 2015 o 17:57

jak skasowac powiadomienia o kazdym nowym komentarzu pod tym postem? bo mam skrzynke zawalona!

Odpowiedz

Maciek Marzec 18, 2015 o 18:01

W każdym mailu z powiadomieniem, na końcu masz link: „Manage your subscriptions:” kliknij go i na stronie która się otworzy dokonaj odpowiednich zmian.

Odpowiedz

Pelcu Marzec 17, 2015 o 02:39

Szczerze o to są całkiem niezłe pieniądze. O którejś z poprzedniech promocji kontowych Michał pisał, że przez link na jego blogu tyle osób założyło konta, że on sam zarobił ponad 70 tys. Nie wiem (i nie wnikam) jak to działa, ale zapewne teraz także będzie to kwota podobnego rzędu 🙂 Ale…
1. ty (zakładający konto) nic nie tracisz, więc nie ma co „sępić”, chyba że powstrzymuje cię zazdrość/zawiść.
2. Michał otwarcie pisze z tego żyje (z publikowania wartościowych informacji dla innych) i jest jego zarobek, który może już się w tym roku nie powtórzyć.
3. Dopóki będzie robił dalej to co robi (dawał innym szansę/nadzieję) – należy mu się takie wsparcie. Niech śpi na pieniądzach 🙂

Odpowiedz

Agata Marzec 17, 2015 o 09:46

a ja Ci bardzo dziękuję za zbieranie i publikowanie takich informacji. Gdyby nie Twój blog w nie wiedziałabym o takich możliwościach. Skoro ja zarabiam na swojej pracy, normalnym jest, żebyś Ty zarabiał na swojej. A ciekawość typu „ile” jest niesmaczna. Pozdrawiam

Odpowiedz

Radek Marzec 17, 2015 o 15:26

I niesmaczna, i niestety typowo polska. 🙁

Odpowiedz

Kamila Marzec 16, 2015 o 12:16

Super, już się czaję żeby skorzystać. 🙂

Odpowiedz

Asia Marzec 16, 2015 o 12:20

A jeśli posiadam w banku tylko kartę kredytową, to mogę skorzystać z promocji?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:24

Hej Asia,

TAK. Jeżeli nie masz konta ROR tylko kartę kredytową, np. Wizz Air, to jak najbardziej możesz skorzystać z promocji. To sprawdzałem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Waldek Marzec 16, 2015 o 12:47

Hmm

Mi ta sztuka się nie udała.
Też posiadam jedynie kartę kredytową Wizz Air i wniosek o konto wymarzone jest systematycznie wstrzymywany/odrzucany.
Dzwoniłem na infolinię i uzyskałem informację iż, niestety, nie mogę skorzystać z tej promocji.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:49

A to ciekawostka. Ja uzyskałem inne informacje + z regulaminu jasno wynika, że ograniczenie dotyczy tylko tych z ROR-em. Sprawdzę zatem jeszcze raz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Waldek Marzec 16, 2015 o 12:55

Super, dzięki Michał 😉
Również powołałem się na regulamin ale to nie pomogło.
Pani z infolinii wie swoje.

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 17, 2015 o 14:12

Ja też posiadam kartę Wizz i dostałem maila „Informacja o wstrzymaniu procesowania wniosku o produkty i usługi w Raiffeisen Polbank”.

Jednak pani na infolinii powiedziała, że do 72 godzin skontaktuje się ze mną bank i zweryfikuje sprawę, więc są już chyba świadomi, że coś nie zadziałało tak jak powinno.

Dam znać jak coś się zmieni.

Odpowiedz

Łukasz Porada Marzec 26, 2015 o 10:08

Też mam kartę WIZZ. W zeszły poniedziałek tj. 16.03 złożyłem wniosek, przelałem 1zł, we wtorek 17.03 odmowa na mailu – skontaktowałem się z bankiem – powiedzieli, że ktoś do mnie zadzwoni w sprawie wniosku. W sobotę 21.03 ponownie zadzwoniłem do nich i znowu usłyszałem, że ktoś do mnie zadzwoni już w najbliższym czasie. Dziś mamy 26.03 i nikt jeszcze się nie kontaktował. Tracę nadzieję na bonus, a konto i tak by się przydało.

Odpowiedz

Piotr Marzec 16, 2015 o 12:53

Niestety też mam ten problem. Posiadam tylko dawną kartę kredytową T-Mobile.
I przez 4 lata nie udało mi się zalogować na
„Wyciągi Polbank24” – Polbank a później Raiffeisen nie był w stanie naprawić tego problemu.

„Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.”

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:26

Wysłałem zapytanie. Czekamy na oficjalną odpowiedź.

Odpowiedz

Piotr Marzec 16, 2015 o 14:57

Konsultant twierdzi, iż dział rozpatrzenia wniosków jutro ma zadzwonić do mnie w celu zakończenia procedowania wniosku o umowę prowadzenia tego konta. I mam zignorować oficjalny e-mail z banku. Ponieważ automat jest dostosowany do wniosków składanych tylko przez nowych klientów.

Odpowiedz

Darek Marzec 16, 2015 o 23:30

Super. Daj proszę znać tutaj jak już dowiesz się jak wygląda sytuacja z kartą kredytową i możliwością udziału w promocji. Pewnie wiele osób się nad tym zastanawia 😉

Odpowiedz

Piotr Marzec 17, 2015 o 17:26

Dziś odbyłem miłą rozmowę z konsultantką.
Uzyskałem sprzeczne informację, które nadwyrężyły już na początku moje zaufanie. Pani poinformowała mnie o braku płaty online.
I tu zaświeciła mi się lampka.

Cytat z korespondencji z bankiem:
” Szanowni Państwo,

Informujemy, że płatność wykonana w celu potwierdzenia tożsamości została poprawnie zweryfikowana.
Odrębną wiadomością poinformujemy Państwa o spełnieniu pozostałych warunków zawarcia Umowy i aktywacji konta.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Centrum Telefonicznym pod numerami telefonów: 22 549 99 99 lub 801 180 801*.

Z poważaniem,
Raiffeisen Polbank”

Poinformowałem Panią i dostałem informację o zignorowaniu tej wiadomości. Ciekawa sprawa ponieważ jest to już drugi raz gdy słyszę takie sformowanie od obsługi infolinii. Do tej pory uważałem korespondencję elektroniczną za jedną z bardziej wiarygodnych jeśli dotyczy banków. Jak widać w tym banku mają inne standardy.

Pani zaproponowała mi w związku z brakiem wpłaty 1 zł na konto. Możliwość potwierdzenia danych i założenia konta przez kuriera.
Poinformowała mnie również o tym bym skontaktował się z Comperią w celu ustalenia co z bonusem. Gdyby ktoś już posiadał takie informację proszę o podpowiedź.

Zobaczymy co dalej.

Michała a mam do ciebie temat do przemyślenia. Pani z infolinii kazała mi przygotować dwa dokumenty tożsamości. Co jeśli nie mam dwóch dokumentów? Jak to wygląda w innych bankach? Pani zaproponowała mi pokazanie kurierowi rachunku np. za telefon hmmm… intrygujące rozwiązanie. Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam
Piotrek

Odpowiedz

Emilia Kwiecień 17, 2015 o 09:25

Witam:)) Też miałam taki sam problem. Okazało się że wystarczy kopia jednego dokumentu np. dowodu ale musi ona zostać potwierdzona w placówce banku.
pozdrawiam:)

Dorota Marzec 16, 2015 o 15:34

U mnie dokładnie ta sama sytuacja – karta kredytowa T-mobile i taki sam komunikat 🙁

Odpowiedz

Asia Marzec 17, 2015 o 09:33

Ja mam prestiżową kartę z Polbanku zaryzykowałam i złożyłam wniosek.
Wszystko poszło sprawnie. Teraz czekam na potwierdzenie założenia konta 🙂

Odpowiedz

Asia Marzec 17, 2015 o 14:02

No niestety zbyt szybko się pochwaliłam.
Własnie dostałam @ że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe bo jestem klientem banku.
Czy już coś wiadomo co robić w takiej sytuacji?

Odpowiedz

Asia Marzec 23, 2015 o 20:44

Zadzwoniłam na infolinię (w opcjach wybrałam nowy klient) i dokończyłam zakładanie konta przez telefon (zawarcie umowy przez kuriera). Pani na infolinii mnie zapewniła, że będę mogła skorzystać z nagrody od Comperii.

piotr Marzec 16, 2015 o 12:22

jupiii działam 🙂

Odpowiedz

jacek Marzec 16, 2015 o 12:22

To konto wcale nie jest takie dobre. Jeśli ktoś chce go uzywac na co dzień to musi pamiętać o opłacie za kartę 3 zl mies. Promocja dobra do zgarniecia premii ale to hasło z „DOBRYM” kontem przesadzone.

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:07

Witaj,
nie ma konieczności używania karty. W takim wypadku konto staje się naprawdę ciekawą opcją 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Piotr Marzec 16, 2015 o 21:23

Tak, choć szkoda, że opłaty za kartę nie można sobie wyzerować poprzez korzystanie z niej. Wtedy to byłaby bardzo dobra opcja, z której bym skorzystał. pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Joanna Marzec 20, 2015 o 11:56

Jest taka możliwość. Przy zawieraniu umowy system zapytał mnie, którą z dwóch kart i naklejki zbliżeniowej chcę wybrać. Po otworzeniu wyjaśnień, pokazało mi, że faktycznie pierwsza karta ma opłatę 3zł/mies., natomiast druga (Mastercard Wizz Air) ma opłatę 8zł, ale można ją anulować poprzez miesięczną płatność kartą w wysokości: 450zł. Dodam jeszcze, że za wydanie naklejki zbliżeniowej (nazwanej: Minikarta Debit) jest opłata 15zł w pierwszym roku użytkowania.
Tak więc, jeśli ktoś chciałby mieć darmową kartę, to chyba można?

Odpowiedz

Paweł Marzec 19, 2015 o 14:38

Konto osobiste bez karty debetowej? A po co to komu?

Odpowiedz

marek Marzec 24, 2015 o 21:52

a kartę płacisz 3 PLN ale masz wszystkie bankomaty za free, myślisz że bank to też ma za free?
masz też bardzo fajne ubezpieczenie „pomoc” -zobacz ile takie ubezpieczenie kosztuje jako assistance domowe, samochodowe, medyczne -kikanaście x więcej,
masz też oprocentowany rachunek, ale pewnie wolisz mieć 0% i nie płacić „belki”

Odpowiedz

Mateusz Marzec 16, 2015 o 12:24

Czy takie konto nadaje się na konto firmowe? Jakie są opłaty za przelewy do ZUS itp?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:06

Witaj Mateusz,

oczywiście. Konto jest jedną z najciekawszych ofert na rynku, o czym wspomniał już Michał i Maciej Samcik.

Wszystkie opłaty są ustanowione na niezwykle korzystnym poziomie, dodatkowo co do niektórych bank zobowiązał się ich nigdy nie podnosić.
Zachęcamy do przejrzenia całej tabeli opłat i oprocentowań.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:06

Witaj Mateusz,

oczywiście. Konto jest jedną z najciekawszych ofert na rynku, o czym wspomniał już Michał i Maciej Samcik.

Wszystkie opłaty są ustanowione na niezwykle korzystnym poziomie, dodatkowo co do niektórych bank zobowiązał się ich nigdy nie podnosić.
Zachęcamy do przejrzenia całej tabeli opłat i oprocentowań.

https://www.comperiabonus.pl/pdf_files/raiffeisen-polbank/Regulamin_produktow.pdf

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Marta Marzec 16, 2015 o 12:25

„Pomimo, że z “Wymarzonego Konta” może skorzystać każdy – także obecny klient Raiffeisen Polbank, to promocja Comperia Bonus dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku – czyli takich osób, które po dniu 1 stycznia 2015 r. nie są lub nie były posiadaczami lub współposiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Raiffeisen Polbank.”

Nie są lub nie były… czyli jeśli kiedykolwiek wcześniej byłam klientem – nie załapię się? 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:29

Hej Marta,

Jeśli w dniu 1 stycznia 2015 roku i po nim nie byłaś już klientką posiadającą konto w Raiffeisen Polbank, to możesz wziąć udział w promocji.

Albo inaczej: jeśli skutecznie zamknęłaś dotychczasowe konto do 31 grudnia 2014, to możesz wziąć udział w promocji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Maciej Marzec 16, 2015 o 12:26

Witaj Michał:)

Pytanie techniczne, czy można założyć konto wspólne (np z żoną) podczas rejestracji czy musi być to konto indywidualne aby otrzymać bonus?

Pozdrawiam Serdecznie:)

Maciej

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:31
Paweł Marzec 16, 2015 o 12:30

A ile kosztuje normalny jednorazowy przelew? Też 0zł? Z Twojego zestawienia wynika że tylko zlecenia stałe i polecenia zapłaty są za 0zł..

Dzięki za odp.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:32

Hej Paweł,

Przelewy internetowe także 0 zł 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Marzec 16, 2015 o 12:32

Michał,
Jedyne co jeszcze mnie hamuje przed założeniem wniosku, to brak informacji jak wygląda obsługa tego konta za pomocą sieci. Nie miałem nigdy nic wspólnego z tym bankiem, mógłbyś powiedzieć jak wygląda bankowość online?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:38

Hej Piotrze,

Z mojej perspektywy jest OK, przy czym na Macu w przeglądarce Chrome potrafi mi zacząć pracować wentylator – tak jakby tam w tle jakiś Flash pracował.

Na szczęście jest wersja DEMO systemu online. Zerknij tutaj: https://moj.raiffeisenpolbank.com/wersje-demonstracyjne i wybierz „Demo R-Online”.

Co do aplikacji mobilnej – bardzo OK 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Max Marzec 18, 2015 o 23:20

Problem w tym że demo jest standardowo w HTML, a wersja produkcyjna wygląda identycznie tylko, że jest we flashu.

Odpowiedz

Dominika Marzec 16, 2015 o 12:33

Cześć Michał,

Przeczytałam z uwagą Twój wpis, mam tylko jedno pytanie. Czy możliwe jest założenie konta, utrzymanie go przez wymagany okres ze stanem 0 złotych i założenie do niego lokaty (na nią chcę już wpłacić środki i korzystać tylko z lokaty)?

Miłego dnia,
Dominika

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:35

Hej Dominika,

W skrócie: tak. W praktyce:

– wpłacasz pieniądze na konto np. 5000 zł
– otwierasz „Lokatę mobilną” na 5000 zł
– na koncie masz 0 zł
– na lokacie masz te 5000 zł na 3 miesiące

W takim przypadku otrzymasz 65 zł łącznej premii (55 zł + 10 zł) oraz dodatkowo masz szansę na nagrody, o ile weźmiesz udział w konkursie Comperii i moim 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tobiasz Duda Marzec 16, 2015 o 14:56

Odnośnie tego pytania. Czy trzeba zakładać lokatę, aby wziąć udział w konkursie zarówno na Twoim blogu jak i w Comperii?

Czy oprócz założenie konta w promocji Comperii należy coś jeszcze zrobić, aby wziąć udział w konkursie z nagrodami rzeczowymi? 🙂

Odpowiedz

Tobiasz Duda Marzec 17, 2015 o 17:37

Michał,

Ponawiam swoje pytanie, co trzeba zrobić oprócz rejestracji, aby wziąć udział w konkursie nagród na Comperii?

Odpowiedz

Janek Marzec 26, 2015 o 18:03

Wystarczy wymyślić hasło reklamowe

Odpowiedz

Marek Marzec 16, 2015 o 12:33

Hej Michale!
Czy możliwym jest, za pośrednictwem internetu przeniesienie konta z innego banku do Raiffeisen, czy też w takim przypadku koniecznym jest wizyta w oddziale?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Marek

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:36

Hej Marek,

Internetowy proces składania wniosku nie przewiduje operacji „przeniesienia konta”. A nie prościej po prostu założyć nowe konto a stare zamknąć z zachowaniem okresu wypowiedzenia?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kuba Marzec 16, 2015 o 12:35

Witam. Jak dobrze rozumiem nie trzeba na początku wpłacać pieniążków na konto? Już mówię dlaczego pytam. Otóż chcę zamknąć swoje konto w banku który cechuje się kolorem zielonym i załozyć tutaj, w raiffeisen, jednak muszę poczekać jeszcze dwa miesiące gdyż zostały mi tam dwie raty kredytu. Chcę skorzystać z tej oferty i czy mogę wtedy pozwolić sobie na dwu miesięczną zwłokę z płatnościami na nowe konto?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:47

Hej Kuba,

Tak jak napisałem w artykule: jeśli nie chcesz zakładać lokaty, to do otrzymania premii 55 zł wystarczy SAMO założenie konta. Może być na nim 0 zł aż do końca maja (i dłużej też).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Misza Marzec 16, 2015 o 12:37

Cześć,
ja miałem tam konto ze dwa lata temu więc też mnie to ciekawi.
Chyba trzeba zerknąć do regulaminu.

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:10
Urszula Marzec 16, 2015 o 12:37

Hej Michał,
super, dzisiaj ogarnę temat 🙂
dzięki 🙂

Odpowiedz

Fabian Marzec 16, 2015 o 12:39

Hej,

Czy będąc klientem Raiffeisena – posiadam tam konto, bo muszę (kredyt hipoteczny), mogę poprzez Twój link zmienić to konto na to, które tu opisałeś?

Dodatkowo, czy biorę udział w losowaniu Twoich nagród skoro jestem już klientem Banku? 🙂

Pozdrawiam ciepło,
Fabian

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:44

Hej Fabian,

Też bym tak chciał. Niestety się nie da. Konieczna wizyta w banku lub co najmniej infolinia. Mi kazali się zgłosić do placówki, bo mamy tam konto wspólne.

Jeśli nie założysz konta przez link na blogu, to nie będziesz mógł wziąć udziału w moim konkursie. Może przy okazji innej promocji kiedyś się uda.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Marzec 16, 2015 o 12:40

Coraz bardziej podobają mi się te promocje:) Zastanawiam sieć tylko nad jedną sprawą-teraz nie potrzebuję karty,ale za jakiś czas będę jej po potrzebować.Czy da się tak zrobić, tzn złożyć wniosek o jej wydanie? Czy będzie się to wiązało z jakimś dodatkowym kosztem?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 12:45

Hej Ania,

Tego nie wiem, ale moim zdaniem jak najbardziej da się tak zrobić. Regulamin na chwilę obecną mówi wprost, że karta do tego konta wydawana jest za darmo, ale ma koszt miesięczny 3 zł (piszę o podstawowej karcie debetowej).

Ja bym właśnie tak zrobił 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 16, 2015 o 12:42

Założone 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:34

Dzięki wielkie i na zdrowie 🙂

Odpowiedz

Artur Marzec 16, 2015 o 12:45

Warto dodać, że osoby które odpuściły sobie lokatę 6% (za udział w ankiecie) i czekały na nową promocję Comperii nie muszą rezygnować z lokaty 6%. Sam czekałem na promocję Comperii, założyłem konto, przelałem środki, zadzwoniłem do BOK i bez problemu założyłem lokatę 6%, a następnie lokatę mobilną 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:35

Hej Artur,

To bardzo cenna informacja. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Artur Marzec 16, 2015 o 17:51

Bardzo proszę! 😉

Odpowiedz

Anna Marzec 19, 2015 o 13:27

Rozumiem, że po założeniu konta w promocji Comperii jest możliwość założenia lokaty na 6%? Nawet jeśli nie wypełniałam ankiety?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 19, 2015 o 15:10

Hej Anna,

Lokata na 6% była dostępna wyłącznie dla tych osób, które brały udział w badaniach banku (wypełniały ankietę o tym czym ich zdaniem powinno cechować się idealne konto). Obecnie już jej nie można założyć.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wioleta Marzec 16, 2015 o 12:46

Zastanawiam się nad jedną rzeczą i od razu uprzedzam, że nie czytałam regulaminu tego konta, za chwilę poszukam dokładnie: jaka jest opłata za zamknięcie konta w oddziale/ przez infolinię? Pewnie każą sobie płacić za ostatni automatyczny przelew środków? Czyli lepiej samemu zrobić przelew przez zamknięciem konta, wtedy nic nie tracimy, tak? Chyba się skuszę bo to 65zł właściwie za nic 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:37

Hej Wioleta,

Za samo zamknięcie konta nie ma opłaty. Co do przelewu w placówce, to kosztuje on 10 zł więc zdecydowanie zalecam samodzielne opróżnienie konta przed jego zamknięciem i dopiero wtedy złożenie dyspozycji zamknięcia rachunku. Wtedy nic nie tracimy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

michau Marzec 16, 2015 o 12:52

Michał,
Dziękuję za informację. Chętnie skorzystam w celu zdobycia premii.

Czy robiłeś porównanie tego konta z innymi?
Mam konto w Alior Sync (obecnie t-mobile) i wydaje mi się, że oferuje podobne benefity.
Różnicą na plus Raiffeisena jest gwarancja oprocentowania (w t-mo jest to 0,1% lub czasowe 3%).
Minusem jednak opłata za kartę (w t-mo gratis) oraz wypłaty w zagranicznych bankomatach (3% wartości transakcji, min. 8 zł)

Odpowiedz

Kasia Marzec 16, 2015 o 12:52

Nie mieszkam w Polsce na stale, choc nadal jestem tam zameldowana. We wniosku konieczne jest zaznaczenie formulki o rezydencji podatkowej. :/ Czy mozna to zaznaczyc, mimo ze obecnie pracuje i mieszkam za granica?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 13:08

Hej Kasiu,

Jeśli nie przebywasz w Polsce co najmniej 183 dni w roku lub nie masz aktualnie w Polsce „ośrodka życiowego”, to zaznaczając tę parafkę skłamiesz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Artur Marzec 16, 2015 o 13:34

Jeśli mieszkasz i pracujesz za granicą to sobie tam mieszkaj i pracuj…

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:37

Hej Artur,

Bez uszczypliwości proszę. Twój komentarz nic wartościowego nie wnosi.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Marzec 16, 2015 o 15:08

Mieszkam i pracuje 🙂
Wiecej luzu zycze!

Odpowiedz

Basia Marzec 16, 2015 o 12:53

Michale, jak myślisz:
-czy są jakieś opłaty, gdy chce się zamknąć konto (np. przed okresem jednego roku)?
-czy przelewy są płatne?

Nie mogę znaleźć nigdzie informacji na ten temat.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 13:06

Hej Basia,

Nie ma takich opłat. Obowiązuje Cię tylko 1-miesięczny okres wypowiedzenia. Przelewy realizowane przez system transakcyjny banku (przez Internet) są bezpłatne.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Basia Marzec 16, 2015 o 13:28

Dziękuję za odpowiedź! Biorę to! 🙂 Kto wie, może jeszcze uda mi się otrzymać extra nagrodę? 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:11

Na pewno się uda!
Trzymamy kciuki! 🙂

Odpowiedz

Julka Marzec 16, 2015 o 12:55

Ja też przyznaję, że nie czytałam jeszcze regulaminu i idąc na skróty mam pytanie. Czy założenie konta wiąże się z koniecznością przelania określonej kwoty np. 1 zł z innego banku?

Odpowiedz

Wioleta Marzec 16, 2015 o 14:17

Są dwa sposoby na aktywację konta: przez internet to przelew 1zł która później zostaje przelana z powrotem na Twoje konto. Drugim sposobem jest podpisanie umowy przywiezionej przez kuriera.

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:15

Witaj Julka!
Regulamin nie wymaga ŻADNEJ wpłaty na konto.
Wystarczy je założyć i odebrać gwarantowany bonus 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:36

*Oczywiście, opłata inicjująca zostanie zwrócona.

Odpowiedz

Marek Marzec 16, 2015 o 12:56

A czym konto rozni sie od standardowej oferty bankow internetowych, np. mbanku? Mam konto za free, za karte do rachunku nie place nic spelniajac proste wymogi minimalnych obrotow karta na mc..

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 13:08

Ten ROR jest oprocentowany. mBANKowy ROR nie jest oprocentowany, mBank ma „Regularne oszczędzanie”, które jest oprocentowane ale na maaarny procent niestety;/

Odpowiedz

Kamil Marzec 16, 2015 o 13:17

Z tego co wiem Mbank od któregoś marca wprowadził opłaty za kartę dla nowych klientów, którzy nie wydadzą jakiejś tam kwoty 😉
Jako stary klient dalej mam bez żadnych limitów.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Joanna Marzec 19, 2015 o 16:44

A jako „bardzo stary klient” – tzn. konto zakładałam w Mbanku w pierwszym miesiącu ich działalności; dostałam opłatę za kartę większą niż dla nowych klientów i dlatego zrezygnowałam z tego konta e zeszłym miesiącu.

Odpowiedz

Olga Marzec 16, 2015 o 13:41

Jest gwarancja braku opłat, której w mBanku nie ma. Brak wymogów dla opłat 0 zł, wypłaty z każdego bankomatu za free (tego w mBanku chyba nie – przynajmniej, gdy odchodziłam nie było).

Odpowiedz

robbo2k Marzec 16, 2015 o 13:53

Jest tez opłata za kartę … więc bankomaty są …. za 3zł/mies

Odpowiedz

Wojciech Marzec 16, 2015 o 13:00

A czy 15latka może założyć takie konto?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 13:04

Hej Wojciech,

Przypuszczam, że nie bo raczej nie ma Ona „pełnej zdolności do czynności prawnych”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ola Marzec 18, 2015 o 20:28

jasne, że może musi iść tylko z opiekunem

Odpowiedz

Piotr Marzec 16, 2015 o 13:02

Hej Michał,
a ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy jeśli założę te konto które jest oprocentowane, to czy dochód w postaci odsetek będę musiał wykazywać w rocznym PIT ? czy jest to załatwione za pomocą podatku belki ? i to samo pytanie dotyczące lokaty ? Czy trzeba wykazywać dochód z niej w PIT ?

Pozdrawiam Piotr

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 13:05

Hej Piotr,

Podatek Belki pobierany jest ryczałtowo przez banki i nie musisz wykazywać odsetek z lokat bankowych w PIT-cie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzegorz Marzec 16, 2015 o 23:13

ale bonus w postaci 55 zł lub 65 zł będziesz musiała wskazać w picie i najlepiej jak byś odprowadziła również zaliczkę na podatek dochodowy (ale Michał o tym nie pisze bo mniej ludzi założy konto),

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 17, 2015 o 09:05

Hej Grzegorz,

Głupoty piszesz. Przychodów ze „sprzedaży premiowej” NIE WYKAZUJE się w PIT’cie o ile nie przekraczają jednorazowo kwoty 760 zł. Można je wielokrotnie otrzymywać z wielu źródeł i nadal nie trzeba wykazywać tego w PIT’cie. Co innego premie typu moneyback, gdzie otrzymujemy zwrot części zapłaconej kwoty. To aktualnie inna bajka.

Dla jasności: gdyby podatek był do zapłaty, to otwarcie bym o tym napisał 🙂

Żeby nie być gołosłownym: polecam przeczytanie szczegółowego opisu „sprzedaży premiowej” wraz ze wskazaniem podstawy prawnej: http://ksiegowosc.infor.pl/poradniki/1428,3,Sprzedaz-premiowa-8211-wyjasnienie-watpliwosci-podatkowych.html

„Jeżeli zatem nabywca (osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej lub osoba fizyczna będąca przedsiębiorcą, która jednak nie otrzymała nagrody w związku z działalnością gospodarczą) otrzymuje w ramach sprzedaży premiowej nagrodę o wartości nieprzekraczającej 760 zł, to znaczy, że nie obciążają go żadne zobowiązania podatkowe z tego tytułu. Również organizator akcji promocyjnej nie musi sporządzać deklaracji lub informacji podatkowych, związanych z przekazaniem nagrody.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Marzec 1, 2016 o 17:58

Właśnie się zastanawiam nad tym czy muszę wykazać w PIT te 65 zł, które otrzymałam od Comperii (a dokładnie otrzymałam 71,50 zł czyli tak jakby z podatkiem do zapłacenia). Może mi ktoś wyjaśnić tę kwestię, bo nie chciałabym żeby Urząd Skarbowy mnie ścigał za te parę złotych ?

Odpowiedz

Urszula Marzec 16, 2015 o 13:05

a ja mam problem, zarejestrowałam się, ustawiłam hasło i nie mogę się zalogować bo cały czas wyskakuje mi, że login lub hasło nieprawidłowe. Mam się zarejestrować jeszcze raz?

Odpowiedz

Justyna Marzec 16, 2015 o 13:51

Mam to samo 🙁 Zmiana hasła też nic nie daje.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:42

Hej Urszula,

W takim przypadku zdecydowanie zalecam kontakt z adresem reklamacyjnym: [email protected]

Pozdrawiam

Odpowiedz

Urszula Marzec 16, 2015 o 16:51

dzięki bardzo, właśnie wysłałam prośbę o pomoc, może coś z tego wyjdzie 🙂

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 13:06

Michał,

mam do Ciebie pytanie. Wspomniałeś, że ROR jest oprocentowany. Zatem, jeśli otworzę „Wymarzone konto (WK)” oraz założę „Lokatę mobilną (LM)” powiedzmy na 10 000zł to, aby powiększyć zyski, mogę także zasilić ROR kwotą 10 000,01zł, żeby pracowało sobie niezależnie od Lokaty generując te 2% (to 2% już po obliczeniu podatku Belki?)?
Jak się ma do tego wszystkiego „Wymarzone konto Lokacyjne (WKL)” ? Czy jest to to samo co „LM”? Czy też jest to dodatkowe konto, które można otworzyć, zasilić je kwotą 10 000,01zł i mieć zysk z trzeciego źródła?
Odnośnie „WKL” za wiele nie napisałeś, albo ja nie wyczytałem;-)

Pozrawiam,
Michał

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:47

Hej Michał,

W artykule powyżej masz dwie tabelki przedstawiające różnice w oprocentowaniu WK i WKL. Na tym drugim masz maksymalnie 2,4%.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 14:51

Dzięki za odpowiedź.
No to akurat zauważyłem. Gdzieś jednak musi być haczyk, różnica, czy coś innego, bo inaczej jaki sens jest wprowadzać WK, gdy każdy rozsądny człowiek wybierze WKL, bo ma większe oprocentowanie:P

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:02

Michał,

Do WKL nie masz karty debetowej więc nie możesz się nim posługiwać tak jak zwykłym kontem ROR. Poza tym zapewne jedyny przelew jaki można z WKL wykonać może być skierowany na WK, a to ogranicza funkcjonalność tego konta (tu spekuluję, bo jeszcze nie mam WK i WKL i nie mogę tego sprawdzić).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 16:04

Hmm w takim przypadku to ma sens. A skoro o kartach mowa. Można tą opłatę 3zł za kartę znieść np poprzez wykonanie transakcji na określoną kwotę? Po przejrzeniu regulaminu nic takiego mi się w oczy nie rzuciło, ale może wiesz coś więcej;)

Odpowiedz

Janusz Marzec 16, 2015 o 13:12

Michał, naprawdę świetna akcja. Dziękuję 🙂

Odpowiedz

Adam Marzec 16, 2015 o 13:17

Michale a czy po założeniu konta muszę przelewać na nie jakieś pieniądze co miesiąc aby było one całkowicie darmowe? Czy mogę bezproblemowo po zakończeniu lokaty zamknąć konto?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:48

Hej Adam,

1) Nie musisz przelewać pieniędzy na konto by było ono darmowe. Zero haczyków.

2) Tak – możesz po zakończeniu lokaty zamknąć konto bez konsekwencji. Procedurę opisałem w artykule.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Marzec 16, 2015 o 13:18

A czy załapię się na tą promocję jeśli nie mam konta w żadnym banku?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:49

Hej Anno,

O ile tylko jesteś pełnoletnia, to możesz wybrać przy składaniu wniosku sposób zawarcia umowy poprzez kuriera. Wtedy kurier przyjedzie do Ciebie z umową.

Reasumując: jak najbardziej może założyć to konto nie mając konta w innym banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzegorz Marzec 16, 2015 o 13:18

No i mnie zmobilizowałeś do tego bym poszedł do obecnego banku zaktualizować dane, bo od kilku miesięcy się wybierałem 🙂

Odpowiedz

marcin Marzec 16, 2015 o 13:19

ciekawe czy padnie rekord złożonych wniosków i rekord komentarzy pod wpisem 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:30

Witaj Marcin,

bardzo się cieszymy, że promocja odbiła się tak szerokim echem. Jest niezwykle ciekawa i również mamy nadzieję, że odniesie zasłużony, rekordowy sukces! 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Misza Marzec 16, 2015 o 13:19

Nie udaje się wysłać złotówki weryfikacyjnej, w mailu nie ma numeru rachunku.
„Przepraszamy. Ten kanał płatności jest w tym momencie niedostępny. (-172)”
Jakieś pomysły ?
Pozdr

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:50

Hej Misza,

Napisałem do Comperii z pytaniem „co robić w takiej sytuacji”. Zobaczymy. A próbowałeś dzwonić już do banku?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mariusz Marzec 16, 2015 o 13:23

Założyłem, konto, moje trzecie;) Niedawno założyłem konto w Getinie, ale tam jest trochę wymagań, liczę że zarobię na nim 300zł.

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:31

Mamy nadzieję, że zarobisz na nim jak najwięcej! 🙂
Cieszymy się, że jesteś z nami!

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Beata Marzec 16, 2015 o 13:33

Jeszcze nigdy tak szybko nie zalozylam konta 😉 Wiecej takich podpowiedzi!
Milego tygodnia wszystkim.

Odpowiedz

Dawid Marzec 16, 2015 o 13:34

Witam, czy jest możliwość założenia konta za 0zł bez żadnych opłat, a złożeniu wniosku o karte Wizz Air do tego konta ale w późniejszym terminie np za pare miesięcy? Czy trzeba od razu przy zakładaniu konta wybrać kartę?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:33

Witaj Dawid,

karta jest opcjonalna i możesz ją dobrać kiedy tylko zechcesz 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

tomek21 Marzec 16, 2015 o 13:37

ok, zarejestrowałem się ale gdzie tą zł wysłać?? nie dostałem, żadnych danych do przelewu, pozmoże ktoś?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:37

Witaj Tomek,

prosimy wyślij ją na numer swojego nowo założonego konta.

Pozdrawiamy,
Comperia.pl

Odpowiedz

Ola Marzec 16, 2015 o 13:38

Michał, wszystko co polecasz biorę w ciemno. Dzięki za wpis.

Odpowiedz

Olga Marzec 16, 2015 o 13:44

Michał,

a bank, który przejmie R. nie będzie mógł podnieść opłat? Od strony prawnej pytam, bo to czy podniesie to oczywiście inna kwestia :).

Nie wcięło mi poprzedniej odpowiedzi, mimo że kliknęłam „Odpowiedz” pod komentarzem :(.

Odpowiedz

Justyna Marzec 16, 2015 o 13:45

Czy wy też macie problem z logowaniem? W 3 kroku instrukcji na końcu artykułu zatrzymuję się i nie mogę pójść dalej. Nie mogę się zalogować, mimo iż jestem pewna, że poprawny e-mail i hasło są poprawne (dla pewności nawet dałam na przypomnienie jasła i zmieniłam je na nowe) ale nie pomogło. Czy tylko ja mam taki problem?

Odpowiedz

Urszula Marzec 16, 2015 o 13:56

Justyna, ja mam ten sam problem i już na początku zaczynam się zniechęcać do tego „dobrego ” konta, a Misza pisał, że cytuję Nie udaje się wysłać złotówki weryfikacyjnej, w mailu nie ma numeru rachunku.
„Przepraszamy. Ten kanał płatności jest w tym momencie niedostępny. (-172)”

Odpowiedz

Urszula Marzec 16, 2015 o 13:57

Michał, co ty na to?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:56

Urszula,

Wysłałem linki do Waszych komentarz do Comperii z prośbą o sprawdzenie co tam się dzieje.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:42

Urszulo, Justyno,
dziękujemy za zgłoszenie. Właśnie pracujemy nad tym.

Przepraszamy za utrudnienia.
Prawdopodobnie błąd wynika z gigantycznego zainteresowania ofertą i przeciązenia serwerów.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Justyna Marzec 17, 2015 o 14:20

wciąż nie działa 🙁

Odpowiedz

Karol Marzec 16, 2015 o 13:49

Witam,

założyłem konto poprzez Pańskie linki. Sprawa skomplikowała się w momencie konieczności wykonania przelewu. Strona do wykonania przelewu gdzieś mi znikła i nie sposób jej odzyskać. Wiadomo co dalej w takiej sprawie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 14:57

Hej Karol,

Wyeskalowałem do Comperii pytanie. Czekamy na konkretną odpowiedź. Zwracałem już wcześniej uwagę na to, że brak numeru wniosku i linku w mailu, to będzie problem. Niestety się nie pomyliłem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karol Marzec 16, 2015 o 22:11

Witam ponownie,

dzwoniłem w tej sprawie na infolinie, głos w słuchawce powiedział mi, że nie jestem jedyną tego typu osobą. Jutro konsultanci mają dzwonić do takich ludzi, więc sprawa do uratowania ; ) Dziękuję mimo to za interwencję.

Odpowiedz

primo Marzec 16, 2015 o 13:50

Michale,

za Twoją pracę mogę chociaż tak podziękować 🙂 konto założone. Zaraz założę drugie dla żony 🙂

Odpowiedz

robbo2k Marzec 16, 2015 o 13:51

Oj naiwni… przeciez jasne jest iż grecaustrobank jest do sprzedazy i chce sie wykazac liczba kont. Przyjdzie za chwile nowy Pan i was wygrilluje w tym banku jak amen w pacierzu. A dozywotnie 0zł skonczy sie jeszcze w tym roku jak tylko pozmieniaja szyldy

Odpowiedz

Aneta Marzec 16, 2015 o 13:58

Cześć – czy aktywacja centrum telefonicznego jest bez opłat? bo nie doszukuje sie nigdzie informacji na ten temat, żeby nie było jak w Citi że za citiphone się płaci

Odpowiedz

Nep Marzec 16, 2015 o 14:02

Nie jest to wymarzone konto, bo każda karta do niego jest już płatna, więc lepsze konto ma Meritum Bank bo tam jest jeszcze karta do konta bezpłatna i wszystkie bankomaty w Polsce bez opłaty 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:00

Hej Nep,

Potwierdzam, że Meritum ma bardzo dobre warunki. Tak jak pisałem – nadal mam tam swój podstawowy ROR, ale… Meritum już przejęte przez Aliora i ptaszki ćwierkają, że jeszcze w I połowie roku ma zostać „przemalowany” (plotki). Bardzo mi tego szkoda, bo od kilku lat tam jestem i niestety spodziewam się, że opłaty za konto wzrosną wraz z nadejściem kolorów Aliora.

Raiffeisen wydaje się być dobrym backupem na taką ewentualność. No chyba, że pojawi się jeszcze coś lepszego.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Marzec 16, 2015 o 14:06

Hej,
czy jeśli mam konto firmowe (jednoosobowa DG) w Raiffeisenie (było obowiązkowe w promocyjnym leasingu), to mogę wziąć udział w promocji dla klientów indywidualnych?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:03

Hej Bartek,

Dopytałem. Zobaczymy. Dam znać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartek Marzec 16, 2015 o 16:39

Dzięki 🙂 Żonie pewnie założę, ale sam też chętnie skorzystam.

Odpowiedz

Bartek Marzec 17, 2015 o 12:17

OK sprawdziłem to empirycznie. Niestety wniosek został odrzucony
„Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.”. Szkoda, bo myślałem, że rozdzielają klientów firmowych od prywatnych.

Odpowiedz

Basia Marzec 16, 2015 o 14:07

No to klops! Zapomniałam zanotować numeru wniosku. Może jak zadzwoni się na infolinię to po uwierzytelnieniu otrzyma się ten numer?

Odpowiedz

Wioleta Marzec 16, 2015 o 14:46

Basia, dzięki za przypomnienie, ja też zapomniałam o tym numerze…

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:06

Hej Basia,

Zapewne tak. Próbuję się dowiedzieć, jak systemowo postępować w takich przypadkach. Dam znać, gdy będę znał odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelina Marzec 16, 2015 o 17:24

Ja również nie zanotowałam numeru.
Michale, czekamy na instrukcje jak postępować w takiej sytuacji.

Mam również drugie pytanie.
Czy lokatę mogę założyć w ciągu kilku (nastu) dni, czy musi to być w dniu dzisiejszym, aby otrzymać dodatkowe 10zł?

Odpowiedz

Ewelina Marzec 16, 2015 o 17:27

Uznaj proszę drugie pytanie za niebyłe. Znalazłam już odpowiedź w poście.
Wybacz, tak się kończy czytanie wpisów na dwóch różnych komputerach 🙂

Czekam na instrukcje do pytania pierwszego 🙂

Odpowiedz

Arek Marzec 16, 2015 o 18:16

Ja również czekam na te informację z niecierpliwością, bo ja jak to ja… o czymś musiałem zapomnieć 😉

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 19:24

Chcialem juz to zrobic gdy Pan Michał podal pierwszy raz informacje o nowym koncie, Ale dzisiaj juz konto zalozone, zweryfikowane (weryfikacja przelewem) od jutra ma byc aktywne. Super, Dziekuje Panie Michale!

Odpowiedz

Bartek Marzec 16, 2015 o 14:08

@Nep: ale jak sobie w Maritum Bank zablokujesz dostęp przez internet to na przykład w weekend tego nie odblokujesz, bo infolinia nie jest całodobowa:/ Wiem, bo mi się to przytrafiło.

Odpowiedz

Tomiks Marzec 16, 2015 o 14:13

I tym sposobem wykreowałeś ponad 250 artykułów/podcastów. Gratulacje 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:06

O super! Nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki!

Odpowiedz

Marta Marzec 16, 2015 o 14:18

Dzięki, Michale, właśnie założyłam konto 🙂

Odpowiedz

Adrian Marzec 16, 2015 o 14:20

Siemanko,
Aktualnie jestem klientem WBK i szarpnęli moimi nerwami kiedy nagle dostałem telefon, że karta Mastera której używałem ciągle za darmo plus darmowe tylko bankomaty PKO, nagle stała się dodatkowo płatna 7zł. Więc tu mnie zainteresowało to, że za 3zł miesięcznie (no w sumie nic), mogę mieć te pakiety ubezpieczeniowe. Jak to wygląda dokładnie? Jeżeli na drodze stanie mi auto (stfu!) to do kogo mam zadzwonić, kto za to płaci itp, żeby mnie zaholowali tudzież dotankowali etc? Albo choroba? Wizyta tego lekarza jest darmowa i lekarz jest ode mnie z miasta, a nie muszę mieszkać w Warszawie żeby cokolwiek zyskać na tych ubezpieczeniach?

Odpowiedz

Misza Marzec 16, 2015 o 15:16

Owszem, jest teraz opłata 7zl ale w zamian za to masz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Odpowiedz

Anna Marzec 16, 2015 o 17:35

Zależy od karty. Ja mam MC Payback i darmowe mam tylko bankomaty WBK i PKO. A 7 zł, które pojawiło się na rachunku w tym m-cu mocno mnie zmotywowało do szukania innej oferty. Jednak waham się z powodu 3 zł za kartę i prawdopodobnie braku możliwości posiadania konta wspólnego (właśnie zabieram się za czytanie regulaminu banku i poszukam dokładnie)

Odpowiedz

kiwix Marzec 16, 2015 o 17:36

Kiepskie „w zamian”, bo i tak PKO BP zapewniało tak rozbudowaną sieć, że nie było problemów ze znalezieniem bliskiego bankomatu. Ale oczywiście co kto lubi 🙂 Ja się wypisuję z BZ WBK, bo nie ma sensu płacić prawie 100zł rocznie w sytuacji gdy gdzie indziej mi zapłacą. Konto Godne Polecenia było dobre, miało świetną obsługę przez internet, ale po wprowadzeniu opłat okazuje się że konkurencja daje lepsze warunki finansowe – life is brutal 🙂 Zaprzyjaźniam się na najbliższe miesiące z Reiffeisenem, a jak mi się nie spodoba przez najbliższe miesiące to znowu sobie zmienię, z pewnością trafi się gdzieś kolejna promocja bo banki walczą 🙂

Odpowiedz

Tobiasz Duda Marzec 16, 2015 o 14:25

Super promocja! Już założyłem konto i puszczam informację w świat, do znajomych. 🙂 Niech ludzie korzystają z tej promocji, bo czasem trzeba sięgać po pieniądze, które można łatwo zarobić. 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:47

Witaj Tobiasz,

cieszymy się, że promocja Ci się spodobała i że jesteś z nami! 🙂

Miłego dnia!
Zespół Comperia

Odpowiedz

Zuzanna Marzec 16, 2015 o 14:25

Coś jest nie tak… wszystko gładko, ale jak próbuję się zalogować ustawionym przez siebie hasłem cały czas krzyczy „login lub hasło nieprawidłowe”, reset nic nie daje, nie mogę przejść dalej…

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:49

Witaj Zuzanna,
to może być problem związany z przeciążeniem serwerów. Promocja odbiła się niespodziewanie szerokim echem i to mogło spowodować utrudnienia dla serwerów.

Prosimy, spróbuj za chwilę. Jeżeli problem będzie się powtarzał – daj nam znać.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Zuzanna Marzec 17, 2015 o 10:25

Niestety, wciąż to samo 🙁

Odpowiedz

Zuzanna Marzec 23, 2015 o 13:34

Już przyszedł SMS z loginem, wszystko ustawiłam, nawet przelew na 1 zł udało mi się bezproblemowo zrobić,

ALE
niestety nie mogę się zalogować. Wyczyściłam dane przeglądarki, logowanie wygląda na OK, mieli i.. przerzuca do strony głównej – mam do wyboru tylko „Zaloguj się ponownie” lub „PRZEJDŹ DO RAIFFEISENPOLBANK.COM” i tak w kółko…
Zaczynam się już wkurzać, choć jestem człowiek spokojny z natury 😉

Odpowiedz

Zuzanna Marzec 23, 2015 o 13:34

Już przyszedł SMS z loginem, wszystko ustawiłam, nawet przelew na 1 zł udało mi się bezproblemowo zrobić,
ALE
niestety nie mogę się zalogować. Wyczyściłam dane przeglądarki, logowanie wygląda na OK, mieli i.. przerzuca do strony głównej – mam do wyboru tylko „Zaloguj się ponownie” lub „PRZEJDŹ DO RAIFFEISENPOLBANK.COM” i tak w kółko…
Zaczynam się już wkurzać, choć jestem człowiek spokojny z natury 😉

Odpowiedz

maciej Marzec 16, 2015 o 14:26

„Z przykrością informujemy, że płatność zrealizowana w celu potwierdzenia tożsamości nie została pomyślnie zweryfikowana i w związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku. Przypominamy, że dane wprowadzone na wniosku powinny być zgodne z danymi w banku, z którego realizowany jest przelew.”
Czy mogę ponownie otworzyć konto przez internet i tym razem wybrać wysłanie umowy kurierem czy jednak muszę udać się do banku (bo moje dane juz zostały zapisane) ? Wydaje mi się że zakładając konto w banku nie dam mozliwości Tobie zarobić (a nie widzę powodu dla którego nie miałbyś zarabiac 😉 )Oczywiście numeru nie zanotowałem

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:22

Hej Maciej,

Otrzymałem informację – cytuję: „Najlepiej zarejestrować się ponownie w promocji (korzystając z innego adresu email) i wybrać podpisanie umowy przez kuriera”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

maciej Marzec 16, 2015 o 15:40

Dzięki
tak zrobiłem. teraz bede czekac na kuriera

Odpowiedz

Kamil Marzec 16, 2015 o 14:28

I tak myślałem o założeniu nowego konta, więc może i na tym skorzystam. A i przy okazji ta promocja 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:50

Witaj Kamil,
mamy nadzieję, że będziesz zadowlony z naszej oferty 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Mateusz Marzec 16, 2015 o 14:30

zapomniales wspomniec ze oplata wynosi 3zl miesiecznie…

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:15

Hej Mateusz,

Nie zapomniałem. We wpisie masz jasno napisane:

„Regulamin nie wymaga byśmy brali kartę do “Wymarzonego Konta”. Jeśli jednak zamierzamy z niego aktywnie korzystać, to do wyboru są 3 opcje:

Karta MasterCard Debit – jej używanie kosztuje 3 zł miesięcznie, ale karta oferuje w zamian ubezpieczenia “Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa” (skrót oferowanych usług prezentuję poniżej) oraz ubezpieczenie “Podróż bez zmartwień” (obejmuje NNW do kwoty 50 000 zł, leczenie i opiekę medyczną do 100 000 zł dla posiadacza karty i 50 000 zł dla osoby towarzyszącej, oraz drobiazgi typu zwrot pieniędzy za opóźnienie bagażu/lotu itp.).”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Amadek Kwiecień 14, 2015 o 18:56

Niestety nie jest tak kolorowo z tym ubezpieczeniem…
Aby ubezpieczenie bezpieczna podróż działało musi zostać spełniony warunek:

Podróż zagraniczna trwająca nie dłużej niż 30 dni, podczas
której:
a) opłacono Kartą przynajmniej jeden z następujących kosztów
związanych z Podróżą zagraniczną: koszt wycieczki, koszt biletu
na podróż, koszt zakwaterowania za granicą w hotelu, hostelu,
pensjonacie itd. lub
b) dokonano płatności za towary/przedmioty związane z podróżą
na 24h przed rozpoczęciem lub 24h po rozpoczęciu podróży
(do 24h po opuszczeniu pokładu samolotu) po przekroczeniu
granicy RP na kwotę 50 EUR lub jej równowartość liczoną
według średniego kursu NBP z dnia dokonania płatności.

Wyjazd ma trwać max 30 dni i musimy użyć karty:/ Mnie takie ograniczenie się nie podoba:/

Odpowiedz

Agnieszka Marzec 16, 2015 o 14:38

Hej

„Dodatkowo bank zobowiązuje się też, że nigdy nie wprowadzi prowizji za wpłaty na konto dokonywane w placówkach i bankomatach”. A co z wypłatami? Zwłaszcza z obcych bankomatów? Czy w regulaminie jest gdzieś zaznaczone, że bank nie wniesie opłat za wypłaty z obcych bankomatów tak jak Pekao S.A zrobiło z bankomatami EuroNet?
Poza tym, jeśli bank zostanie sprzedany, zmieni się zapewne nazwa banku itp. czy wówczas nowi właściciele nie będą mogli nanieść zmian w regulaminie dotyczących opłat za konta itp?
Pozdrawiam
Agnieszka

Odpowiedz

Paulina Marzec 18, 2015 o 15:23

Dołączam się do pytania.

Odpowiedz

Kuba Marzec 16, 2015 o 14:40

Z ówczesnym Polbankiem pożegnałem się całkowicie latem 2011

teraz przy zakładaniu otrzymałem maila:

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Centrum Telefonicznym pod numerami telefonów: 22 549 99 99 lub 801 180 801*.

Z poważaniem,
Raiffeisen Polbank

Odpowiedz

Bartosz Marzec 16, 2015 o 14:42

Hey

wniosek done, czekamy teraz na potwierdzenie danych i dane do logowania 😉

miłego dnia wszystkim

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:53

Również życzymy miłego dnia!
Daj znać, czy wszystko przebiegło pomyślnie! 🙂

Odpowiedz

Jeżyna Marzec 16, 2015 o 14:48

Nie założę lokaty mobilnej, bo nie ma aplikacji na BlackBerry 🙁

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 16:55

Witaj Jeżyna,
tak czy inaczej, czeka na Ciebie całkiem atrakcyjny bonus 🙂

Zawsze możesz jeszcze poprosić np. małżonka o pozyczenie jego telefonu.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Karolina Marzec 16, 2015 o 14:54

Hej, Michal
Czy musze byc rezydentem w Polsce zeby zalozyc to konto? Mieszkam poza PL, ale konto z PLN mi sie bardzo przydaje jak jezdze na wakacje do Polski.
pzdr
Karolina

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:17

Hej Karolina,

Tak – niestety musisz. Napisałem o tym tutaj: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/wymarzone-konto-i-promocja-comperia-bonus#comment-219525

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nata Marzec 16, 2015 o 14:59

Cześć Michale, rozumiem że osoby nie posiadające obywatelstwa nie mogą założyć tego konta? Właśnie miałam zamiar to zrobić, ale nie posiadam dowodu tylko kartę rezydenta UE i na etapie wpisania numeru DO mnie wyrzuca ((( W regulaminie coś było na ten temat?

Odpowiedz

Nata Marzec 16, 2015 o 15:11

No własnie doczytałam się że: Uczestnikiem Promocji może być osoba fizyczna, posiadająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.. Mieszkam na stale, płace podatki, jedynie nie mam dowodu, a inny dokument nie mogę wpisać ((

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 15:17
Nata Marzec 16, 2015 o 15:28

no własnie że mieszkam na stale – 365 dni w roku, posiadam stały meldunek i płacę podatki tylko w Polsce, nie mam jedynie obywatelstwa, z tego wynika że nie mam dowodu osobistego, tylko kartę stałego pobytu rezydenta UE.. Może problem w tym że posiadam kartę kredytową Wizzair w tym banku, ale wyrzuca mnie na etapie wpisania numeru dowodu…. Trudno, dla mnie temat zamknięty..

Odpowiedz

Artur Kwiecień 10, 2015 o 00:11

Potwierdzam, iż osoba nie posiadająca polskiego obywatelstwa nie ma szans założyć konto przez formularz internetowy mimo formalnego spełniania warunków regulaminu („ośrodek interesów życiowych” i obecność dłużej niż 183 dni w roku).
Wielka szkoda i kubeł zimnej wody na głowę :/
Myślę, że warto umieścić tę informację w FAQ.

Odpowiedz

Mariusz Marzec 16, 2015 o 15:05

Niby wszystko fajnie. Ale co mi po tym, że „wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce = 0 zł” skoro za kartę trzeba płacić? Konkurencja – tmobile usługi bankowe ma i kartę i wypłatę z bankomatów za free.
Inna sprawa to ile kosztują przelewy. Nie widzę nigdzie informacji o wysokości opłat za przelewy krajowe lub ekspresowe.

Odpowiedz

Tina Marzec 16, 2015 o 15:08

No na reszcie! 😀 Nie mogłam się już doczekać 😉

Odpowiedz

Ola Marzec 16, 2015 o 15:13

Hej,

A ja się tak zastanawiam co jak Raiffaisen zostanie kupiony przez inny bank. Te warunki dot. konta dalej będą obowiązywać?

Pozdrawiam,
Ola

Odpowiedz

Kamil Marzec 16, 2015 o 15:15

taka promocja dla starych klientow,ze jak sie ma karte u nich kredytowa to wniosek odrzucony

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:04

Witaj Kamil,

zawsze możesz jeszcze poprosić o założenie lokaty małżonkę lub inną osobę z rodziny. Taka okazja nie może się zmarnować.

Pozdrawiamy,
Comperia.pl

Odpowiedz

Marta Marzec 16, 2015 o 15:22

Michale w swoim tekście podałeś, iż „Comperia zamierza rozdać 5x iPad mini 16 GB wifi i 5x zegarek Smartwatch LG W110 G. Nagrody otrzymają te osoby, które zaproponują najciekawsze hasło reklamowe dla promocji Comperia Bonus. Taką propozycję można zgłosić po zalogowaniu się do panelu na stronie Comperii.”
Tymczasem na stronie Comperii jest taki zapis:
„Dla pomysłowych głów kipiących kreatywnością jest jeszcze konkurs. Wymyślając hasło reklamowe promocji Comperia Bonus i dzieląc się z nim na Facebooku na profilu Comperia.pl, staje się w szranki po iPad Mini 16 GB wifi lub zegarek Smartwatch LG.”
Czy w takim razie możesz sprecyzować gdzie i jak należy podać hasło reklamowe?
Pozdrawiam Marta

Odpowiedz

Andrzej Marzec 16, 2015 o 15:23

Oj, widzę, że chyba jednak są problemy z logowaniem się na stronie Comperia Raiffeisenbank. Ciągle zgłasza, że błąd. Może serwery padły. Też próbowałem na różnych przeglądarkach – mac firefox i safari, ale nic… Może trzeba trochę poczekać.. 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:07

Witaj Andrzej,
przepraszamy za problem. Nasza oferta zaczęła rozchodzić się jak ciepłe bułeczki i serwery lekko się przegrzały…

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Agnieszka Marzec 16, 2015 o 15:31

Cześć Michał, jedno pytanie, czy można założyć konto i dopiero po miesiącu lokatę, czy wszystko należy otwierać ” za jednym razem”
pozd

Odpowiedz

Łukasz Marzec 16, 2015 o 15:32

Wychodzi na to, że karta kredytowa oznacza, że posiada się rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jeśli tak, to słabo. Czy też jednak warto składać reklamację?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:09

Witaj Łukasz,

prosimy o złożenie reklamacji wedle standardowej procedury. Pracujemy nad tym.

Pozdrawiamy,
Comperia.pl

Odpowiedz

Kacper Marzec 16, 2015 o 15:35

Gdzie znajdę dane do przelewu tej 1zł? Niechcący zamknąłem kartę w przeglądarce, a w mailu nie ma podanych danych.

Odpowiedz

Wioleta Marzec 16, 2015 o 15:35

Co jeśli zakładając konto odznaczyłam obie karty (nie potrzebuję żadnej) ale musiałam zaznaczyć zgodę na umowę o kartę (nie dało się przejść do kolejnego punktu bez zaakceptowania tego regulaminu). W takiej sytuacji wydadzą mi kartę czy nie?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:11

Witaj Wioletta,

prosimy o podanie swoic danych w celu identyfikacji i skontaktowanie się z nami pod: [email protected]

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Paweł Marzec 16, 2015 o 15:44

Pytanko – czy można założyć dwa konta na mnie i na żonę (mamy normalną wspólnotę majątkową) i zgarnąć 2 x premię i 2 x większą szansę na nagrody?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 16:12

Hej Paweł,

Pewnie, że możecie 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Marzec 16, 2015 o 17:30

A czy nie będzie tak, jak z BGŻ Optima, że dla każdego konta Raiffeisen przelew weryfikacyjny będzie musiał być z innego rachunku? Pytam, bo sama rozważam taką opcję. Czy to wymarzone konto w ogóle występuje w wersji konta wspólnego z więcej niż jedną kartą debetową?

Odpowiedz

Anna Marzec 16, 2015 o 17:51

Doczytałam w regulaminie banku, że konto może zostać przekształcone na konto wspólne, ale chyba tylko podczas wizyty w banku. Skuszę się chyba zatem na 2 konta (ja i mąż), a jak się spodoba, to zrobimy z jednego podstawowe konto wspólne 🙂 Dzięki Michał za artykuł i „cynk” – biorę się do roboty zaraz po powrocie do domu!

Odpowiedz

ive Marzec 16, 2015 o 15:56

Musiałam przerwać procedurę zakładania konta na etapie przeniesienia na stronę banku i nie wykonałam przelewu inicjującego. Czy mogę jakoś dokończyć procedurę po czasie.

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:13

Witaj Ive,

Ciężko powiedzieć nie widząc całej sytuacji, ale wydaje nam się, że wystarczy że dokonasz przelewu inicjującego na odpowiednie konto.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Ada Marzec 16, 2015 o 19:44

mam ten sam problem….tylko na jakie konto…? w mailu nie dostałam danych do przelewu…

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:13

Witaj Ive,

ciężko nam odpowiedzieć nie widząc całej sytuacji, ale wydaje nam się, że wystarczy iż dokonasz przelewu inicjującego na odpowiednie konto.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

M. Marzec 16, 2015 o 16:06

Świetnie! Dzięki 🙂 Teraz tylko czekać. Mam nadzieję, że kartę można dobrać później, bo w tej chwili mi nie potrzebna, ale za kilka miesięcy chciałabym sobie wyrobić tą „latającą”. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:14

Witaj M.

oczywiście. Karta jest opcjonalna i możesz dobrać ją w wybranym przez siebie momencie 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Robert Marzec 16, 2015 o 16:10

Hej Michał

Mam do Ciebie inne pytanie, mianowicie jeśli założę konto+lokatę a za kilka tygodni zmienię miejsce zamieszkania oraz zameldowania, to czy nie będzie problemów ze zmianą tych danych w banku i jednocześnie wypłatą premii?

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Bartosz Marzec 16, 2015 o 16:14

Komentarze to pewnie nie najlepsze miejsce na takie pytanie, ale potrzebuje informacji czy jeżeli skorzystałem z promo Inteligo „polecaj Inteligo” miałem raptem 2-3 zaproszone osoby i dostałem prowizje od banku to czy otrzymam tez PIT’a? mamy polowie marca i nalezaloby sie rozliczyc jakos pomału. Pzdr i gratulacje wspaniale i kompetentnie prowadzonego bloga.

Odpowiedz

Basia Marzec 16, 2015 o 16:36

Hejka 🙂

dostała maila, że rejestracja się powiodła i trzeba przelać 1zł, ok. kliknęłam w linka, tylko ciągle nie wiem na jaki rachunek? Nigdzie nie widzę numeru. Po jakimś czasie pojawił się komunikat „Przepraszamy, rejestracja chwilowo niedostępna” Przecież jestem zarejestrowana, tyle danych i utknęłam :/ Ratunku…..

Odpowiedz

Arek Marzec 16, 2015 o 16:44

Czy jeżeli prześlę ten link do kilkunastu osób otrzymam jakąś formę nagrody( któraś z nich założy konto ) ?

Odpowiedz

Kamil Marzec 16, 2015 o 16:59

Jako, że WBK wykonało jakieś dziwne ruchy z moim kontem, to właśnie szukam innego 🙂 A tu proszę, taka niespodzianka. Mam tylko jedno pytanie – czy warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród w Comperii oraz u Ciebie, Michale, jest wyrażenie zgody na przetwarzanie moich danych?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:18

Witaj Kamil,

jest to niezbędne w celu zorganizowania całej promocji. Oczywiście szanujemy całkowicie Twoją prywatność – w dowolnym momencie po zakończeniu akcji, możesz unieważnić zgodę na przetwarzanie Twoich danych.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Wojtek Marzec 16, 2015 o 17:01

Michał jest mały problem z pierwszym etapem, rejestruj kliknął się 2 razy i strona wyrzuca komunikat, że można tylko raz się zarejestrować – gdzie należy napisać by wykasowali moje dane tak by można było jeszcze raz je uzupełnić lub aby mi podesłali link do kontynuowania rejestracji ?

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 17:07

Cześć,
Michale mam pytanie, co się dzieje z lokatą po 3 miesiącach, czy można ją jeszcze przedłużyć czy jest to jednorazowa lokata?

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:56

Witaj Michał,
na tych warunkach jest to jednorazowa lokata. Jesteśmy jednak przekonani, że po zakończeniu promocji będziesz również mógł wybrać dla siebie nową, korzystną lokatę.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 19:21

Rozumiem, a czy można założyć kilka lokat równocześnie?

Odpowiedz

Maciej Marzec 16, 2015 o 19:36

Cytat ze strony Raiffeisen:
Lokata terminowa nieodnawialna, o którą umowa zawierana jest w serwisie bankowości mobilnej Mobilny Bank (w ramach Oferty Mobilnej). Klient może posiadać jedną Lokatę Mobilną otwartą z każdego posiadanego w Banku Konta Osobistego. Rozwiązanie lokaty terminowej przed ostatnim dniem okresu na jaki została założona powoduje, że oprocentowanie zostaje obniżone do poziomu
0,00% (niezależnie od okresu na jaki lokata terminowa została założona).
Źródło: http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/36474875/32_Tabela+oprocentowania+-+dla+lokat+terminowych_13032015.pdf

Odpowiedz

Wiola Marzec 16, 2015 o 17:09

Widziałam już ta promocję, ale liczyłam, że ją dokładnie prześwietlisz i nie pomyliłam się. Kusiło mnie konto z kartą WizzAir, ale nie spełniałam wymogów do założenia takowego, więc ta promocja jest jak znalazł. Dołączam się także do pytań o przyszłość tych kont i lokat po zmianie właściciela banku.

Odpowiedz

Arek Marzec 16, 2015 o 17:29

Witam!
W jaki sposób odbywa się weryfikacja podczas zakładania konta? Nie mam dostępu, i przez długi czas nie będę miał, do mojej skrzynki pocztowej w miejscu, w którym jestem zameldowany. Czy mimo to da radę założyć konto?

Pozdrawiam,
Arek

Odpowiedz

Comperia Marzec 16, 2015 o 17:58

Witaj Arek,

możesz dokonać wygodnej weryfikacji online – specjalnym przelewem kwotą 1zł.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia

Odpowiedz

TOMEK Marzec 16, 2015 o 18:01

Poszło gładko , ekspresowe odpowiedzi i weryfikacja w ciągu kilku minut

Odpowiedz

Kaz Marzec 16, 2015 o 18:15

Witaj
A jeżeli ktoś kupi ten bank to wszystkie bonusy mogą przepaść?
Pozdr Kaz

Odpowiedz

Robert Marzec 16, 2015 o 18:31

Pytanie – otrzymałem info:
Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że płatność zrealizowana w celu potwierdzenia tożsamości nie została pomyślnie zweryfikowana i w związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku. Przypominamy, że dane wprowadzone na wniosku powinny być zgodne z danymi w banku, z którego realizowany jest przelew.

Serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku w najbliższym Oddziale Banku

Z poważaniem,
Raiffeisen Polbank

Problem wynikł, że w obecnym banku mam stary adres zamieszkania niż podałem zakładając konto.
Co teraz – jak pójdę do banku nie dostanę zapewne prowizji a założyć ponownie konta nie mogę.
Co poradzić w takiej sytuacji ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 18:54

Hej Robert,

Złóż wniosek jeszcze raz korzystając z innego adresu email i wybierz tym razem metodę „kurier”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sławek Marzec 16, 2015 o 18:52

Witam dziś trafiłem na twój blog i jest godny uwagi mam takie pytanko czy mogę założyć konto dziś a lokatę założyć za miesiąc bo właśnie w kwietniu kończą mi się lokaty w meritum i optima no i chciałbym wykorzystać te 4% na lokacie ale jak już napisałem dopiero 18 kwietnia będę w posiadaniu gotówki.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 18:56

Hej Sławek,

Wygląda na to, że tak. Tzn. „Lokata Mobilna” powinna być nadal dostępna – co najmniej do 15 kwietnia. Pytanie tylko czy w międzyczasie bank nie wpadnie na pomysł obniżenia jej oprocentowania, ale raczej się nie spodziewam.

Pozdrawiam

Odpowiedz

monika Marzec 16, 2015 o 19:01

Comperia.pl postanowiła dodatkowo nagradzać punktami za każde skuteczne polecenie promocji Comperia Bonus, proszę o szczegóły, czy polecać można osobom, które były już klientami Comperii, czy tylko nowym?

Odpowiedz

Dominika Marzec 16, 2015 o 19:04

O, a ja dosłownie dwa dni temu przeglądałam ich ofertę na konto aktywne, bo zależy mi na karcie wizz air, która gwarantuje udział w klubie (za rok uczestnictwa bez tej karty, płatny 139zl). Szkoda tylko, że te 8zł miesięcznie…za chwilę zadzwonię do BOK i dopytam, ale będę i tak wdzięczna za informację tutaj, mianowicie co liczy się do tych 450zł do zwolnienia z opłaty za kartę – tylko zakupy, czy również wypłaty w bankomatach, a może i przelew na inne konto (gdzie wystarczyłoby tę sumę po prostu przesłać na swoje jakieś inne konto i załatwione). News bardzo przydatny, zdecydowanie zaraz się za to zabieram, dzięki!

Odpowiedz

Dominika Marzec 16, 2015 o 19:10

No dobra, dodzwoniłam się o dziwo w minutę, 450zł to tylko i wyłącznie płatność kartą w sklepie i zakupy internetowe. Teraz muszę podliczyć, jak płatności kartą wyglądają u mnie, ale 450 to chyba osiągalna kwota…

Odpowiedz

Daniel Marzec 16, 2015 o 19:08

Złożyłem wniosek o otwarcie konta. Wykonałem przelew 1zł. Dziś ta złotówka wróciła do mnie, jednak z treścią w tytule, że umowa nie została zawarta. Okazało się że podałem nowy adres zamieszkania, a na koncie z którego robiłem przelew, jest jeszcze stary – to było powodem. Obecna sytuacja: Comperia ma moje imię i nazwisko, mój adres email i telefon. Konto nie zostało założone. Jak wybrnąć z takiej sytuacji, aby móc uczestniczyć jeszcze w tej akcji Comperii?

Odpowiedz

Daniel Marzec 16, 2015 o 22:52

Ponawiam pytanie. Ktoś podpowie jak to załatwić?

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 14:30

Cześć Daniel,

warto spróbować zarejestrować się w promocji jeszcze raz, poprzez użycie innego adresu e-mail. Jeśli nie przyniesie to zamierzonych efektów, prosimy o kontakt z nami: [email protected]

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Sławek Marzec 16, 2015 o 19:28

Michał a jakie trzeba spełnić warunki żeby u ciebie wygrać i pada

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 19:33

Hej Sławek,

Wszystko opisane jest w artykule 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 16, 2015 o 19:31

Dziękujemy za rejestrację!
Na podany adres e-mail został wysłany link potwierdzający.
Po jego kliknięciu będziesz mógł wnioskować o promocyjne konto i lokatę.

Niestety… minęła prawie godzina a maila z linkiem nie ma…

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 19:33

Hej Paweł,

A folder ze spamem sprawdziłeś? Lubią tam wpadać maile od Comperii.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 16, 2015 o 19:44

Kurczę… musiałem się zalogować na stronie na której mam mail – w programie pocztowym nie było śladu po mailu że siedzi w spamie…

Dzięki za podpowiedź… wiem że była też w treści ogłoszenia na górze strony, ale nie sądziłem że „spam” kasują już od razu na serwerze pocztowym …

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 19:41

Witam.
Przez przypadek nie wykonałem przelewu inicjującego. Czy znasz Michale numer konta, na który należy wykonać ten przelew i jaki ma być tytuł takiego przelewu? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Szkoda by było stracić bonus zwłaszcza, że planuję też założenie lokaty.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 20:59

Hej Michał,

Niestety nadal czekam na jednoznaczną odpowiedź z banku co w takiej sytuacji należy zrobić. Dam znać jak czegoś przekonującego się dowiem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jaro Marzec 16, 2015 o 19:51

Cześć Michale,

Mam 2 pytania:
1) Czy Polbank ma swoje wpłatomaty? Dosyć istotna kwestia dla mnie.
2) Czy możesz jakoś przybliżyć mi opisane ubezpieczenia do karty, jak działają itp
3) Czy nie boisz się że bank upadnie wraz z ulokowanymi na nim oszczędnościami, jakoś nie mam przekonania do tych różnych bankowych ‚wynalazków’

PS. od jakiegoś czasu czytam Twojego bloga (średnio 2-3 artykuły dziennie), zamieniłem swojego excela (którego prowadzę od 2012r na Microsoft Money – bardzo dobry program – DZIĘKI). Nie mogę się też doczekać artykułów o nieruchomościach no ale czytam chcę zachować kolejność. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Jaro Marzec 16, 2015 o 19:52

Przepraszam 3 pytania 😉

Odpowiedz

Kali_84 Marzec 16, 2015 o 19:56

Hej Michale!
Poszły dwa wnioski, a kolejnych kilka się szykuje wśród znajomych. Niech moc Comperii będzie z Tobą 😉 !

Odpowiedz

Sabina Marzec 16, 2015 o 19:59

Panie Michale, czy te 55 zł, które dostajemy od banku w ramach promocji jest liczone jako nasz przychód do rozliczenia rocznego? Pytam tak z ciekawości ze względu na obecny okres rozliczania PITów 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 21:21

Hej Sabina,

Nie – nagroda od Comperii nie jest traktowana jako przychód rozliczany w PIT. Nie musisz wykazywać tej nagrody. Jest to tzw. „sprzedaż premiowa”, która do kwoty bodajże 760 zł nie podlega opodatkowaniu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anita Marzec 16, 2015 o 20:04

Czy po zalożeniu Konta Wymarzonego można dodatkowo uruchomić konto wspólne (dla malżonków)?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 21:03

Hej Anita,

Nie znam niestety odpowiedzi na to pytanie. Jeśli ktoś już ćwiczył tę ścieżkę, to proszę o informację.

Pozdrawiam

Odpowiedz

ala Marzec 16, 2015 o 20:08

Michale, czy wypełnienie ankiety oraz odpowiedź na pytanie konkursowe niezbędne jest by wziąć udział w przyznaniu nagród zarówno tych od Compensy, jak i tych bonusowych od Ciebie? Rozumiem dobrze, że nagrody są uznaniowe, nie zaś losowane?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 21:08

Hej Ala,

W moim konkursie bierzesz udział wypełniając ankietę w „Kroku 2” opisanym w artykule. Nagrody nie są losowane. To konkurs „wiedzowy”. Wybiorę te z Waszych sugestii tematów do mojej książki, które uznam za najciekawsze (wspólnie z Żoną).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Marzec 16, 2015 o 20:10

Świetny opis. Dziękuję
Z tego co pamiętam, ale teraz nie jestem pewny, to przy zakupach na allegro i wyborze płatności przelewem PayU, nie pojawia się możliwość przelewu z Raiffeisen. Zostaje płatność kartą, więc jak ktoś korzysta z allegro to warto by była.

Odpowiedz

Zbyszek Marzec 16, 2015 o 20:22

Na prawdę świetny opis. Generalnie konto warte uwagi. Dla mnie chyba nie istnieje „wymarzone” konto. Zawsze jest jakieś ale (w przypadku opisywanego konta minusem jest opłata za kartę). Na obecną chwilę najbliżej terminu „wymarzone” jest dla mnie konto w T-MOBILE usługi bankowe (dawny Sync – oj do dziś nie mogę uwierzyć, że tak ciekawa nazwa banku zniknęła z rynku). ale faktem jest, że nie dokonałem skrupulatnego porównania. Po prostu, co jest dla mnie ważne to:
0 zł za konto i kartę debetową – bez żadnych warunków
0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
0 zł za krajowe przelewy internetowe
0 zł za 10 przelewów natychmiastowych co miesiąc
oczywiście przydało by się jeszcze dobre oprocentowanie. Można jedynie założyć dodatkowo darmowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 1,04% na koncie w złotych.

Odpowiedz

Mateusz Marzec 16, 2015 o 20:31

„Chociaż dzisiaj nadal korzystam z RORu w Meritum, to spodziewam się, że bank ten wprowadzi opłaty (po zakończeniu wchłonięcia przez Aliora). Wtedy chcę mieć możliwość ucieczki tam, gdzie tych opłat nie ma.”

Oj Michale, to nie wiesz, że Reiffeisen Bank też idzie pod młotek? W pewnych kręgach aż huczy już na ten temat. Według mnie jest to próba „napompowania” banku klientami, by potem korzystniej go sprzedać. Reffeisen w sumie nie ma nic do stracenia (opinia banku nie najlepsza), za to sporo do zyskania by potem wszystko to sprzedać z większym zyskiem. Dlatego też może pozwolić sobie na tego typu oferty i zapewnienia, że opłaty się nie pojawią – rzecz jasna, nie pojawią się dopóki Reiffeisen to Reiffeisen 🙂 Nie mniej jednak oferta jest atrakcyjna jak i premia więc skorzystam chociażby z tego powodu. Jednak ja już za dużo rzeczy widziałem i nie jest tak łatwo mnie nabrać, dlatego nie nastawiam się na zbyt długi okres trwania tej „super oferty”. 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 21:14

Hej Mateusz,

Dziękuję za komentarz. Gdybyś uważnie przeczytał artykuł, to zauważyłbyś ramkę, która w całości poświęcona jest właśnie sprzedaży Raiffeisen Bank 😉 Co do reszty – tak jak piszesz. Ja też zazwyczaj nastawiam się przede wszystkim na korzystanie „tu i teraz” i nie wybiegam za daleko w przyszłość.

Informacyjnie: marka Meritum Bank zniknie zapewne z rynku szybciej niż Raiffeisen. W tym drugim przypadku bank jeszcze nie znalazł nabywcy, nie mówiąc o zgodzie KNF na zakup i planach ew. integracji. Mamy tu więcej czasu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 16, 2015 o 22:15

Michale, jak wyglądają proponowane przez Ciebie alternatywy na wypadek pogorszenia się oferty Meritum po wchłonięciu przez Aliora? Pytam o zwykły, podstawowy ROR. Czyli bezpłatne prowadzenie, bezpłatne przelewy internetowe, bezpłatna karta debetowa, bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów w PL – wszystko bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia (tak, jak to jest aktualnie w Meritum). Bardzo ciekawi mnie Twoja opinia na ten temat, choć wiem, że to lekki offtopic.

Odpowiedz

Danuta Marzec 16, 2015 o 20:34

Wniosek poszedł 🙂 Dziękuję za świetne porady 🙂

Odpowiedz

Mateusz Marzec 16, 2015 o 20:47

Jeśli kiedyś miałem konto jeszcze w Polbanku, to czy jestem „byłym klientem” (i nie łapię się przez to na promocję)?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 21:16

Hej Mateusz,

Zgodnie z regulaminem promocji – jeśli konta nie miałeś od 1 stycznia 2015, to promocja powinna być dla Ciebie dostępna. Ale z drugiej strony niektórzy zeznają, że konta w Raiffeisen Polbank podobno nie mają od lat, a jednak bank odrzucił im wniosek. Wygląda na to, że ten proces weryfikacji nie działa do końca tak jak powinien.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Marzec 18, 2015 o 20:16

Super, dzięki za odpowiedź! Na razie wygląda na to, że powinno dać radę:)

Odpowiedz

Adrian Marzec 16, 2015 o 20:50

Witam właśnie wysłałem 2 wnioski mój i żony . Zobaczymy co to będzie. Mamy długi adres zamieszkania powyżej 30-stu znaków i musiałem z edytować w moim banku bo bym nie przeszedł dalej więc o tym trochę nie pomyśleli…. a tak wszystko poszło sprawnie.

Odpowiedz

Wojtek Marzec 16, 2015 o 20:56

Dwie sprawy lub problemy, jedna to w formularzu jaki wypełniałem była infomacja podaj adres zamieszkania / adres korespodencji do weryfikacji, taki adres podałem w formularzu jaki mam podany w mbanku. Dokonałem przelewu na 1 zł i nie otrzymałem żadnej informacji a minelo już 6h. Teraz wchodze na konto w mbanku i jest podany adres zameledowania w szczegołach przelewu a nie zamieszkania lub korespodencyjny jak „prosił” formularz.

Podsumowując
1. źle nazwane pole z adresem, powinno być meldunek…
2. po 6h brak odpowiedzi czy przelew na 1 zł przeszedl czy nie, a wiele osob widzę że wkleja już odpowiedzi z banku i tak sie zastanawiam czy taka informacja moze powinna pojawic sie odrazu.

Odpowiedz

Adam Marzec 16, 2015 o 20:57

Czy można założyć sobie to konto przez swój własny link polecający???

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 21:17

Hej Adam,

Pewnie tak, ale dla jasności: wtedy nie dajesz sobie szansy na moje nagrody.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Rafal Marzec 16, 2015 o 20:57

Pytanie do Comperii
…ale najpierw podziękowanie Michałowi za nowe dobre Coś :).
Konto założone (a przynajmniej przelew weryfikacyjny zrobiony) dla mnie i ojca ;).
Pytanie do Comperii.
Czy wysłana mi karta „comperiabonusclub” jakoś może wspomóc oszczedzanie lub spotegowac moje zyski ? :). Gdzie i jak ją trzeba zarejestrować ?

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 12:24

Hej Rafał,

rejestrując kartę, będziesz mógł korzystać z atrakcyjnych bonusów, dostępnych jedynie dla elitarnego grona naszych klubowiczów. Oprócz tego, niebawem będziesz mógł zwiększać zyski w programie Polecaj!

Otrzymaną kartę możesz zarejestrować na stronie: http://www.comperiabonus.pl/club, podając jej numer, który znajduje się na froncie karty.

Zapraszamy!
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Damian Kwiecień 19, 2015 o 13:20

Proszę o informację czy przychody z Comperii (udostępnienie powierzchni na stronie internetowej) należy rozliczać na bieżąco po wystawieniu rachunku czy na formularzu pit za cały rok

Odpowiedz

Niki Marzec 16, 2015 o 21:01

Hej Michale, jaki jest nr konta na który mam dokonać przelew 1zł aby aktywować konto? Przekierowało mnie automatycznie, ale później miałam problemy z internetem i już nie dało się nic zrobić. A w mailach nie widzę żadnych informacji jak samemu zrobić przelew.. :/
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Marzec 17, 2015 o 18:08

Podbijam pytanie – mi również nie udało się dokonać przelewu i nie wiem jak wrócić do dokończenia rejestracji…

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:56

Hej Anna,

Odpowiedź co zrobić znajdziesz w FAQ na końcu artykułu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Marzec 16, 2015 o 21:18

Świetna promocja, na pewno skorzystam!

Mam jednak jedno pytanie, czy jeśli np. dopiero po 2 miesiącach od założenia konta zdecyduję się na kartę MasterCard Debit, będę miał także możliwość skorzystania z NNW i pozostałych udogodnień tej karty?

Odpowiedz

Mikolaj Marzec 16, 2015 o 21:20

Hej Michał,

Dzięki za fajną ofertę!
Chciałbym się zapytać odnośnie tej karty płatnej 3 zł na miesiąc. Jak korzystać z tych ubezpieczeń? Byłbym tym zainteresowany ale jak to będzie w praktyce? Załóżmy zepsuł mi się samochód nagle gdzieś w mieście i teraz pod jaki numer powinienem zadzwonić posiadając tą kartę? Oraz czy ja to dobrze rozumiem, że np. przyjedzie laweta i mi odwiezie auto za darmo?

Pozdrawiam,
Mikołaj

Odpowiedz

Michał Marzec 16, 2015 o 21:39

Witaj,

Mnie tak jak niektórym już tutaj odrzuciło wniosek:

Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.

RORu w Raiffeisenie nie miałem nigdy ale możliwe, że któryś z kredytów (np. na tv) tam miałem.. Już nawet nie pamiętam co by to mogło być. Co można w tej sytuacji zrobić? Nie to nie, czy mogę to jakoś reklamować?

Odpowiedz

Michał Marzec 17, 2015 o 15:02

No to sam sobie odpowiem;)

Dzisiaj zadzwonił Pan z Reiffeisena i powiedział, że z związku z tym że już kiedyś coś miałem (nawet nie miał sprawdzić jak co to było i kiedy) to trzeba jednak kuriera wysłać. Ale bonus z comperii (według niego) powinien być przyznany.

Zobaczymy. Czekam na kuriera.

Odpowiedz

Kamil Marzec 16, 2015 o 21:39

Czy ewentualnie wygrane spotkanie indywidualne, wideo rozmowę lub kurs o budżecie domowym będzie można odsprzedać lub uzyskać ekwiwalent w gotówce (w przypadku kursu o budżecie domowym)?
No offence. 😉

Kamil

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 22:02

Hej Kamil,

Nie. Nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam

Odpowiedz

URSZULA Marzec 16, 2015 o 21:45

a ja w dalszym ciągu nie mogę się zalogować mimo, że przed godz 17 wysłałam maila z prośbą o pomoc na [email protected]. Dlaczego inni mogą a ja tkwię w miejscu 🙁 Jestem wściekła czytając radosne 🙂 komentarze

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 12:36

Cześć Urszula,

odpowiadamy na bieżąco – mamy więc nadzieję, że otrzymałaś już wiadomość 🙂 Nasi konsultanci są dla Was dostępni w godzinach 9.00 – 17.00.

Zachęcamy do kontaktu! [email protected]

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Barbara Marzec 16, 2015 o 21:53

Witam,

mam pytanie: przy składaniu wniosku zaznaczyłam tylko te zgody, które były oznaczone jako obowiązkowe, czyli wszystkie poza tą dotyczącą zgody na przekazanie danych Comperia S.A. Czy zaznaczenie tej zgody jest konieczne, by otrzymać premię i czy mogę jeszcze to zmienić?

Pozdrawiam,
Barbara

Odpowiedz

Paulina Marzec 20, 2015 o 23:15

Podpisuję się pod tym pytaniem. Też nie zaznaczylam tej zgody i teraz zastanawiam się czy w ogóle dostanę bonus 🙁

Odpowiedz

krzysiek Marzec 16, 2015 o 22:00

Witam,
chciałem założyć konto zgodnie z instrukcją na Twojej stronie i dostałem taki komunikat od banku: ”
Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest
możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w
Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.” Nie posiadam, żadnych produktów!!! Mają jutro do mnie dzwonić i dokończyć otwieranie konta, ale mam pytanie czy zadziała PROMOCJA?
pozdrr

Odpowiedz

aga Marzec 16, 2015 o 22:07

a co z płatnością 5 zł za wyciąg????

Odpowiedz

Damian Marzec 16, 2015 o 22:19

Mam pytanie. Czy jeśli nie posiadam konta w banku, z którego mogę wykonać przelew potwierdzający za 1 zł (mam konto w Citi Handlowym) oraz mieszkam czasowo za granicą, dokumenty do podpisu przywiezie mi kurier??? Myślę, że nie jestem jedyną osobą zainteresowaną odpowiedzią…

Odpowiedz

Ania Marzec 16, 2015 o 22:25

Konto założone! Fajnie, że piszesz o takich promocjach 🙂

Odpowiedz

MaciejRy Marzec 16, 2015 o 22:29

Hej,

nie wiem być może jako jedyny przeczytałem regulamin Twojego konkursu Michale (nie widziałem żeby ktoś to zgłaszał), ale albo tam jest bubel albo ja czegoś nie kumam 🙂 Mianowicie chodzi o wpis:
„Wyrażam zgodę na podanie mojego adresu e-mail firmie Comperia w celu weryfikacji, czy spełniłam / spełniłem warunki promocji Comperia i Meritum Bank – to pozwoli mi dowiedzieć się, czy naprawdę założyliście lokatę przez link na moim blogu (ZGODA WYMAGANA)”

Zakładam, że to CTRL+C/CTRL+V ze starego konkursu, ale wolę się upewnić 🙂

Pozdr
Maciek

Odpowiedz

Piotrek Marzec 16, 2015 o 22:52

Hej Michał,
Czy po wysłaniu zgłoszenia do konkursu z hasłem reklamowym Comperia Bonus, musimy je również umieścić na fanpage’u organizatora? Tak by wynikało z tego punktu regulaminu:
„Konkurs polega na wykonaniu przez Uczestnika, przedstawionego przez Organizatora na Stronie Konkursowej, zadania polegającego na przygotowaniu hasła reklamowego dla promocji Comperia Bonus („Praca Konkursowa”). Praca Konkursowa powinna być zamieszczona przez Uczestnika Konkursu na Stronie Konkursowej, w Panelu Klienta, w miejscu oznaczonym jako „Hasło reklamowe”. Ponadto, Uczestnik Konkursu udostępni swoją Pracę Konkursową na profilu społecznościowym Organizatora znajdującym się w serwisie facebook pod linkiem https://pl-pl.facebook.com/Comperia/. Długość hasła reklamowego stanowiącego Pracę Konkursową to maksymalnie 200 znaków ze spacjami.”

Pozdrawiam

Odpowiedz

vagabundo del mundo Marzec 16, 2015 o 22:54

wniosek złożony, Michał, dzięki 🙂
dla Waszej informacji: prawdopodobnie comperia sprzedaje dane osobowe (po to zresztą robią takie promocje). po poprzedniej akcji z nimi od jakiegoś czasu dostaję na maila ponad 200 spamów dziennie (wcześniej było może ze 20 przy używaniu tego konta od wielu wielu lat). z telefonem na razie spokój na szczęście. raczej staram się unikać podawania danych gdziekolwiek, więc podejrzenie padło w tym kierunku. być może się mylę.

Odpowiedz

Przemek Marzec 17, 2015 o 13:40

Hej Vagabundo teraz juz wszystkie firmy jawnie chandluja naszymi danymi bo cokolwiek wypelniasz droga elektroniczna to musisz zaznaczyc ze zgadzasz sie na przetwazanie danych osobowych bo bez tego nie dokonczysz zadnej zaczetej operacji a to nic innego jak wwlasniesprzedaz danych osobowych tak ze to jest nieuchronne chodz w swietle prawa niby karalne ale skonstruowane przez dobrych prawnikow w odpowiednim ulozeniu jakos przechodzi im na sucho….

Odpowiedz

Piotr Marzec 17, 2015 o 15:16

Kłamiesz lub nie wiesz co mówisz. Przetwarzanie danych to nie to samo co udostępnianie innym podmiotom, czy wykorzystywanie ich w celach promocyjnych.

Odpowiedz

wojtek Marzec 16, 2015 o 22:55

Fajna promocja. Dzieki 🙂 Szkoda, że w opisie nie piszesz, że Twoje nagrody są tylko za udzielenie odpowiedzi na pytanie. „Ufundowałem własne, dodatkowe nagrody dla tych osób, które założą konto przechodząc przez linki na moim blogu. Tym razem chcę się Wam zrewanżować w jeszcze lepszym stylu niż poprzednio” Dopiero przy wypełnianiu formularza i w regulaminie jest o tym wspomniane….Szkoda, że nie od początku CZARNO NA BIAŁYM

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 23:14

Hej Wojtek,

No niestety trudno jest mi wszystko napisać w jednym zdaniu. W artykule w części poświęconej nagrodom jasno piszę co trzeba zrobić żeby je wygrać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kuba Marzec 16, 2015 o 22:58

Witam,

Mnie zainteresowala sama karta z dodatkami. Bank tylko organizuje usługi dodatkowe jak np. Holowanie, wizyta pielęgniarki, bilet na kontynacje podrozy itp. ?Czy również pokrywa ich koszy?

Odpowiedz

gggggg Marzec 16, 2015 o 23:05

A co jeśli chcę założyć konto osobiste i dostać 55zł ale nie chcę wymyślać hasła konkursowego?Czy wtedy też dostaję te 55zł?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 23:12

Hej,

Tak – dostaniesz 55 zł. Nie trzeba brać udziału w konkursie z nagrodami Comperii. W moim też nie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Marzec 16, 2015 o 23:08

Cześć Michał,

w Twojej ankiecie chyba wkradł się,,chochlik”.Chodzi o punkt:

,,Wyrażam zgodę na podanie mojego adresu e-mail firmie Comperia w celu weryfikacji, czy spełniłam / spełniłem warunki promocji Comperia i Meritum Bank – to pozwoli mi dowiedzieć się, czy naprawdę założyliście lokatę przez link na moim blogu (ZGODA WYMAGANA)”

Chyba chodziło o Comperia i Raiffeisen Polbank w tym przypadku.

pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 16, 2015 o 23:11

Hej Andrzej,

Dziękuję za wyłapanie. Błąd Copy&Paste. Poprawione. Już jest Raiffeisen Bank.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Andrzej Marzec 16, 2015 o 23:16

Dzięki, to biorę się za ankietę 😉

pozdrawiam

Odpowiedz

Kamil Marzec 20, 2015 o 09:46

OK Michał, tylko czy wymagane jest założenie konta i lokaty czy tylko konta aby wziąć udziął w Twoim konkursie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 20, 2015 o 11:41

Hej Kamil,

Dzięki za dobre pytanie. Wystarczy tylko założenie konta i można już brać udział w moim konkursie 🙂

Pozdrawiam i powodzenia

Odpowiedz

Kamil Marzec 20, 2015 o 12:27

Dziękuję za szybką odpowiedź. Miłego weekendu!

Odpowiedz

Bartek Marzec 16, 2015 o 23:33

Michał chyba padnie nowy rekord zarobku blogera za 1 post;)

Odpowiedz

Tomasz Marzec 17, 2015 o 05:51

W taryfie opłat i prowizji warto uważnie przeczytać punkt 3. Opłaty transakcyjne.

Odpowiedz

Szymon Marzec 16, 2015 o 23:37

Hej Michał,

po raz kolejny wielkie dzięki za udostępnienie takich informacji i możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy dla wielu ludzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Marek Marzec 17, 2015 o 00:18

Czesc!
Orientujesz się może czy lokatę będzie można przedłużyć po 3 miesiącach, no i na jakich warunkach? Czy to będzie stopa ref. x 1.2 dla kwoty > 10tys?

Odpowiedz

Mira Marzec 17, 2015 o 00:23

Cześć Michał!
Czy uważasz , że Wymarzone konto można założyć na firmę i będzie to korzystne?
Miałeś rację, z tym podwójnym właścicielem konta to zweryfikowali mnie odmownie i ponownie nie mogłam już skorzystać z promocji Comperii, ale to jest niesprawiedliwie ,takie eliminowanie wspólnego zarządzania pieniędzmi. No i co teraz robić/ Konto fajne, a nagroda przejdzie mi koło nosa…

Odpowiedz

Kuba Marzec 17, 2015 o 00:33

Hej Michał,
a jakbyś to konto porównał do konta Millenium 360 Student? Bo waham się pomiędzy nimi.

Odpowiedz

Piotr Marzec 17, 2015 o 00:47

Wy naprawdę tyle robicie, aby zarobić 55zł?

Odpowiedz

Przemek Marzec 17, 2015 o 13:33

No wiesz Piotrze nie kazdy jest takim biznesmenem jak Ty dla ktorego 55zl to smieszna kwota i nie oplaca sie „schylic po banknot lezacy na chodniku” a wogole to cala procedura zajela mi kilka minut…wiec czemu nie skorzystac??

Odpowiedz

Piotr Marzec 17, 2015 o 15:14

A no dlatego, że sprzedajesz swoje dane osobowe. A poza tym zarabiacie 55zł (ew. 65 zł), a oddajecie 36 rocznie płacąc za kartę (jeżeli ją bierzecie). Słaby zysk jak dla mnie.

Odpowiedz

Pelcu Marzec 17, 2015 o 02:24

Dzięki za info o tym RORze – przymierzałem się do zmiany obecnego, więc pewnie teraz nadszedł właściwy czas.
Mimo to mam pytania i wątpliwości:
– przyłączam się do pytania o współwłaściciela konta. Czy wogóle można mieć współwłaściciela (skoro nie od momentu składania wniosku)? Jakie współwłaściciel ponosi opłaty (jeśli ponosi – np. druga karta do konta)?
– Czy karta mastercard działa za granicą? Nie chodzi mi o mozliwość wypłaty z bankomatów, ale o płatności w sklepach czy punktach usługowych, lotniskach. Zdarzało mi się różnie z innymi kartami, więc teraz mam obawy… Jeśli karta/konto nie obsługuje poprawnie wymiany walutowej może być problem.
– Pytanie o kartę dotyczy także międzynarodowych płatności internetowych: czy karta może posłużyć do opłaty zakupu w sklepie online np w UK czy Serbii?
– Sam mechanizm karty – karta do konta plus debet. Czyli jest/może być to karta kredytowa? Jak działają rozliczenia (automatycznie co miesiąc ze środków na koncie czy jak w przypadku kart kredytowych trzeba „ręcznie” spłacać?

Dużo pytań ale dla mnie istotnych 🙂
pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za tego tipa i za całego bloga Michale.

Odpowiedz

Tomek Marzec 17, 2015 o 05:27

Przebrnąłem przez formularze Comperii, podałem dane osobowe i z powodów technicznych po pokazaniu się informacji o przelewie 1 zł musiałem zakończyć operację zakładania konta. Proszę mi dać znać co dalej mam zrobić, jak kontynuować zrobienie przelewu 1zł na innym komputerze?

Odpowiedz

Przemek Marzec 17, 2015 o 07:17

No dobrze w takim razie i ja spr szczescia i zaloze to konto moze sie uda 🙂

Odpowiedz

Wiktor Marzec 17, 2015 o 07:38

Zrezygnowałem z założenia konta … 🙁
Wymagają zgody na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (w tym za pośrednictwem Elektronicznych kanałów dostępu) informacji handlowych…
Mam dosyć spamu i mało czasu , by go czytać i usuwać…
A szkoda…

Odpowiedz

Kasia Marzec 17, 2015 o 08:24

Michał, dzięki. Jak zawsze mnóstwo konkretów. Zabrakło mi (albo przeoczyłam) informacji o kosztach przelewów i od razu pomyślałam że tu może być haczyk, ale poszłam poszperać w tabeli opłat i prowizji i przelewy też są na szczęście bezpłatne (internetowe i przez appkę na koncie podstawowym zawsze, a na koncie lokacyjnym pierwszy w miesiącu bezpłatny, potem jak innych bankach, 5zł/szt ). Namówiłeś mnie 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 17, 2015 o 10:19

Hej Kasiu,

Dziękuję za wypunktowanie. Zaraz dodam to do artykułu bo rzeczywiście zabrakło. Ta bezpłatność przelewów przez internet to taka „oczywista oczywistość” dla mnie (póki co!), ale rzeczywiście powinienem to wprost napisać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzegorz Marzec 17, 2015 o 08:36

Intensywnie reklamowany bank udzielał kredytów zwanych frankowymi, które tak naprawdę były instrumentami spekulacyjnymi i zawierał w umowach kredytowych nielegalne klauzule. Ruszyły już pozwy przeciw temu bankowi. Dlatego uważam, że reklamowanie takiego banku jest co najmniej nieetyczne, a trzymanie tam pieniędzy jest poniekąd wyrazem poparcia dla oszukańczej polityki banku.

Odpowiedz

Darek Marzec 17, 2015 o 08:49

Jeszcze jedno pytanie – czy istnieje możliwość rozszerzenia zakresu pakietów dodatkowych do karty debetowej? Szczególnie interesuje mnie Pakiet motoryzacyjny, za który w tej chwili płacę w mBanku.

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:30

Darek,

Obecnie taki pakiet w ofercie banku w zakresie ubezpieczeń nie jest dostępny. O wszelkich zmianach, bank będzie informował Klientów na bieżąco.

Pozdrawiamy!
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Jacek Marzec 17, 2015 o 08:53

Ja też się skusiłem, konto założone 🙂

Dzięki i pozdrawiam.

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 11:36

Witaj Jacku,

dziękujemy, że do nas dołączyłeś! Pozdrawiamy!

Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Wojtek Marzec 17, 2015 o 09:18

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że płatność zrealizowana w celu potwierdzenia tożsamości nie została pomyślnie zweryfikowana i w związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku. Przypominamy, że dane wprowadzone na wniosku powinny być zgodne z danymi w banku, z którego realizowany jest przelew.

Serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku w najbliższym Oddziale Banku

Z poważaniem,
Raiffeisen Polbank

Szkoda że nie można ponownie przeprowadzić rejestracji przez przelew 1 zl bo jak pisałem wcześniej w formularzu jest bład który prosi o podanie adres zamieszkania a nie zamledowania a adres zameldowania jest brany do weryfikacji….

Odpowiedz

Wojtek Marzec 17, 2015 o 10:06

Po wybraniu kuriera na końcu i tak pojawia się informacja o przelewie na 1 zł, promocja super ale troche brakuje dopracowania

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 17, 2015 o 10:18

Hej Wojtek,

Niestety procedura jest bardzo zawodna, co mnie również bardzo irytuje.

Podpowiedź: możesz złożyć kolejny wniosek z innego adresu e-mail i wybrać jako metodę potwierdzenia „kuriera”. Oczywiście o ile chce Ci się jeszcze raz przez to przechodzić.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Natalja Marzec 17, 2015 o 09:32

Eh no i kurcze nie udało mi się. Trzeba bardzo uważać przy wpisywaniu adresu – musi być taki sam jak ten, który masz podany w banku, z którego robisz przelew, inaczej weryfikacja się nie powiedzie. Ja akurat jestem na etapie przeprowadzki, w swoim banku już zmieniłam adres, ale było to może z 2 dni temu i widocznie jeszcze zmiany nie zostały zatwierdzone. Niestety więc mój wniosek został odrzucony. Mogę niby założyć konto tak czy owak podczas osobistej wizyty w banku, ale raz, że nie chce mi się tam iść a dwa, że wtedy nie zrobię tego przez Twoje Michał linki afiliacyjne…
Może warto to podkreślić w artykule jeszcze 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 17, 2015 o 10:17

Hej Natalja,

Dziękuję za informację. Dopisałem do artykułu, że zalecam zawieranie umowy z pośrednictwem kuriera. Za dużo jest problemów z tym potwierdzaniem umowy poprzez przelew z innego banku. Widać, że ta procedura działa bardzo zawodnie.

Podpowiedź: możesz złożyć kolejny wniosek z innego adresu e-mail i wybrać jako metodę potwierdzenia „kuriera”. Oczywiście o ile chce Ci się jeszcze raz przez to przechodzić.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka Marzec 17, 2015 o 09:43

Nie wiem o co chodzi ale mi rejestracja zatrzymuje się przy wpisie pesela – porostu nie wpisuje…czegoś nie wiem?? Proszę o pomoc

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 13:04

Cześć Agnieszka,

prosimy o kontakt z konsultantem banku (801 180 801 lub 22 549 99 99), który z pewnością pomoże Tobie w rejestracji.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Przemek Marzec 17, 2015 o 13:27

Agnieszko wpisujesz poszczegolne liczby i po wpisaniu calego numeru pesel dopiero Ci sie pojawi

Odpowiedz

małgosia Marzec 17, 2015 o 09:46

witam

poproszę o informację czy kontu towarzyszy dostęp internetowy

dziękuję

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 17, 2015 o 10:15

Hej Małgosia,

Tak – jest bezpłatny dostęp do konta przez Internet.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michal Marzec 17, 2015 o 09:57

Hej Misiek,

Nigdzie nie znalazłem informacji do kiedy trzeba wypełnić ankietę. Jedynie „Zdobywców moich nagród ogłoszę najpóźniej 15 czerwca 2015 r.”

Możesz proszę napisać ramy czasowe Twojego konkursu?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 17, 2015 o 10:09

Hej Michał,

Przepraszam – już podaję. Generalnie informacja ta jest w regulaminie 🙂 Na wypełnienie ankiety macie czas do 15 kwietnia 2015 r.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Gaweł Marzec 17, 2015 o 14:04

Michale, rachunek odpalony wszystko zgodnie z Instrukcją. :)) Mam jednak małe pytanie, w związku z pustką w kwestii kreatywności dotyczącej Comperii , czy mogę wziąć udział tylko w części konkursu sponsorowanego przez Ciebie?

Odpowiedz

Michal Marzec 17, 2015 o 17:47

Wielkie dzięki :).

Odpowiedz

Magdalena Marzec 17, 2015 o 10:26

Ale numer. Moj bank (Alior) po raz pierwszy blokuje mi zrealizowanie przelewu-nie przesyla smsa do autoryzacji przelewu na 1 zl. Czy to mozliwe, ze to przypadek. Nigdy wczesniej nie mialam takiego problemu.

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 11:43

Hej Magda,

w tej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z doradcą Aliora. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie pomyślnie i niebawem do nas dołączysz 🙂

Życzymy miłego dnia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

pietia_pk Marzec 17, 2015 o 10:27

Chciałbym zapytać Szczęśliwych posiadaczy konta czy karta debetowa ma możliwość zablokowania transakcji zbliżeniowych? Czy transakcje zbliżeniowe są rozliczane online czy ofline? ustawienia limitów dziennych dla poszczególnych transakcji? Czy transakcje internetowe można dodatkowo zabezpieczyć 3D -secure ?

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:35

Cześć,

jeśli chodzi o możliwość rezygnacji z funkcjonalności zbliżeniowej – jak najbardziej, możliwe jest zablokowanie tej opcji. Transakcje zbliżeniowe rozliczane są offline i online.

Łączymy pozdrowienia
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Monika Marzec 17, 2015 o 10:29

W przyszłym roku planujemy kredyt hipoteczny, obecnie mamy konta w ing, dzięki Tobie założyłam to konto. Zobaczymy może, przez rok użytkowania konta będą mieli dla nas jakąś ofertę hipoteki a i lokata się przyda 🙂

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 11:52

Cześć Monika,

dziękujemy za założenie konta! Mamy nadzieję, że w przyszłości otrzymasz atrakcyjną ofertę hipoteki 🙂

Pozdrawiamy!
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

LORI Marzec 17, 2015 o 10:56

Czy dobrze rozumiem ze bezplatna wypłata z bankomatu jest tylko w bankomatach tego banku? ze za wyplate z kazdego innego banku na terenie polski place minimum 8zl lub wyzej (3% kwoty)? Raiffaisen nie ma chyba zbyt wiele swoich bankomatow… troche slabo? Poprawcie mnie prosze, jezeli zle rozumiem.

Odpowiedz

Marek Marzec 17, 2015 o 23:06

Cześć,
wydaje mi się, że informacja w tabeli opłat i prowizji o której wspominasz dotyczy wypłat w oddziałach innych banków tj. jeśli udasz sie do kasy w ING to wtedy zapłacisz prowizję, natomiast jeśli wypłacisz z bankomatu ING to prowizji nie ma – oczywiście dotyczy to wypłat w Polsce, za granicą kasują już min. 8 zeta

Odpowiedz

Dawid Marzec 17, 2015 o 11:12

Czy aby założyć lokatę, konieczne jest pobranie aplikacji? Nie można zrobić tego w inny sposób?

Odpowiedz

Tomek Marzec 17, 2015 o 14:39

Sama nazwa mówi o tym lokata mobilna….

Odpowiedz

Kamil Marzec 17, 2015 o 11:13

Jak długo czekaliście na aktywację konta?

Odpowiedz

Krystek Marzec 17, 2015 o 11:19

poprzez aktywacje przelewem – minute ? naprawdę błyskawiczna sprawa

Odpowiedz

RAFAŁ Marzec 17, 2015 o 11:23

ok. minuty

Odpowiedz

Rafał Marzec 17, 2015 o 11:56

Witam, dosłownie 3-4 godziny.

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 17, 2015 o 12:14

Zamówiłem wczoraj późnym wieczorem a dane aktywacyjne dostałem dzisiaj około 11. Czyli całość trwała jakieś 12 godzin.

Odpowiedz

Krystek Marzec 17, 2015 o 11:17

DONE – jak będę miał jakieś pytania, na pewno się odezwę … ale śledzę Twojego bloga – świetna inicjatywa.

Odpowiedz

Dominika Marzec 17, 2015 o 11:18

Chciałam założyć to konto a żby je aktywować chciałam zrobić przelew z meritum banku ii…nie otwiera mi strony banku (wczoraj tez nie udało mi sie tam zalogować) i numer banku też nie odpowiada gdyż „nie ma takiego numeru”…. i nie wiem co o tym myslec, Michale? Wiesz coś na ten temat? Bo zaczynam sie stresować 😛

Odpowiedz

RAFAŁ Marzec 17, 2015 o 11:21

Założone on-line w niecałe 5 minut 🙂 przelew aktywacyjny 1 zł robiłem ze swoje konta w mbanku. Jeszcze na pewno kogoś namówię. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Marzec 17, 2015 o 11:52

Cześć Michał!

Nigdzie nie znalazłem informacji o konieczności zmieszczenia hasła reklamowego na Facebooku ComperiaBonus. Chciałem zapytać czy to jest faktycznie konieczne?

Dziękuję za informację o koncie. Właśnie szukałem czegoś takiego 🙂

Odpowiedz

krzysiek Marzec 17, 2015 o 12:01

Michał ponawiam pytanie:
Witam,
chciałem założyć konto zgodnie z instrukcją na Twojej stronie i dostałem taki komunikat od banku: ”
Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest
możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w
Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.” Nie posiadam, żadnych produktów!!! Mają jutro do mnie dzwonić i dokończyć otwieranie konta, ale mam pytanie czy zadziała PROMOCJA?
pozdrr

Odpowiedz

Michał Marzec 17, 2015 o 12:20

Witam,

W dniu wczorajszym dostałem maila że dane przelewu potwierdzającego nie zgadzają się z danymi podanymi we wniosku. Dzisiaj sprawa jest w trakcie wyjaśnienia ponieważ rzeczywiście mogłem się pomylić ( brak literki A przy numerze domu)
Wniosku nie mogę edytowac a promocję chciałbym założyć z maila który juz podałem. Do Comperii kontaktu telefonicznego nie znalazłem ale po telefonie do banku miła Pani powiedziała że sprawą się zajmie i oddzwoni. Mam nadzieję że nie ominie mnie promocja 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 17, 2015 o 12:22

Poniżej wklejam nieodwołalne upoważnienie udzielane Bankowi i pozwalające mu na dysponowanie środkami na wszystkich moich rachunkach bankowych.
Michał, czemu to Cię nie rusza?
Rozumiem że jest to dla banku skrót w egzekucji należności, ale widzę tu też potencjał do nadużyć: Bank tak zmienia regulamin aby każdy z Wymarzonym Kontem musiał zakupić produkt X za 100zł/miesiąc a do tego podnosi opłatę za zamknięcie rachunku do 1200zł. Jeśli nie zapłacę to bez żadnych sądów bank wchodzi mi na inne konto bankowe i egzekuje swój „dług”.
Czy to jest według Ciebie OK?

Oto dla mnie wątpliwy zapis:
„Celem zabezpieczenia wierzytelności Raiffeisen Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Bank”) z tytułu zawartej/ych przeze mnie z Bankiem umowy/umów nieodwołalnie upoważniam Bank do pobierania bez mojej odrębnej dyspozycji środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym prowadzonym przez Bank na podstawie umowy/umów, a w razie braku środków na tym rachunku, nieodwołalnie upoważniam Bank do pobierania bez mojej odrębnej dyspozycji środków pieniężnych zgromadzonych na moich innych rachunkach bankowych prowadzonych przez Bank (indywidualnych lub wspólnych), w każdym przypadku występowania wymagalnego zobowiązania z tytułu umowy/umów i braku jego spłaty w terminach przewidzianych w umowie. Pełnomocnictwo ww. nie wygasa z chwilą śmierci Klienta, przy czym Bank ma prawo wyboru rachunku bankowego, z którego nastąpi spłata, z poszanowaniem zasługującego w danych okolicznościach na ochronę interesu Klienta, polegającego na nie powodowaniu u niego zbędnej szkody (np. w sytuacji, gdy dla spłaty wymagalnych zobowiązań nie jest niezbędne skorzystanie z rachunku lokaty terminowej lub rachunku o charakterze oszczędnościowym). „

Odpowiedz

kiwix Marzec 17, 2015 o 19:49

Ale przy każdych zmianach można przecież wypowiedzieć umowę nie akceptując nowych warunków przed wejściem zmian w życie.

Odpowiedz

Bartek Marzec 28, 2015 o 11:22

Mnie też to niepokoi…

Odpowiedz

gggggg Marzec 17, 2015 o 12:25

Ok,no dobra-zalogowałem się,wypełniłem wniosek o konto osobiste,wybrałem opcję kuriera i..nie dostałem żadnej informacji zwrotnej,nawet nie ma maila u mnie,że z powodzeniem mój wniosek znalazł się u nich w systemie,nie wiem czy mam czekać na kuriera czy jeszcze raz rejestrować wniosek?Po czym mam poznać,że w ogóle kuriera wyślą skoro nie ma żadnej reakcji ze strony banku?Nie chcę żeby moje 55zł mnie ominęło.

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 12:55

Dzień dobry,

pomocna w tym przypadku będzie infolinia banku: 801 180 801 lub 22 549 99 99. Konsultant udzieli informacji, czy wniosek został poprawnie zarejestrowany.

Życzymy miłego dnia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Daniel Marzec 17, 2015 o 12:33

Cześć Michał,

zastanawiałem się właśnie niedawno nad przejściem z BZ WBK do innego banku związku z wprowadzonymi zmiany prowizji i opłat rachunku bankowego i karty debetowej.

Twoja oferta wydaję się dość interesująca. Mam dwa pytania:
1. Czy warunkiem otrzymania promocji i wzięcia udziału w konkursie jest zaakceptowanie wszystkich oświadczeń i regulaminów wymienionych w czwartym kroku czy jedynie tylko obligatoryjnych?

2. Czy przy Karcie debetowej MasterCard Wizz Air, po rezygnacji z niej wciągu roku trzeba uiść opłatę za członkostwo? 🙂


Pozdrawiam,
i dziękuje z góry za odpowiedź :))

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 15:14

Daniel,

tylko obligatoryjnych. Jest również nieobligatoryjna zgoda na przekazanie statusu umowy z banku do Comperii, którą warto zaznaczyć.

Pozdrawiamy 🙂
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:25

Wracając do pytania drugiego – członkostwo jest całkowicie darmowe przez okres 12 miesięcy 🙂

Pozdrawiamy
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Marta Marzec 18, 2015 o 22:24

odp na pyt. 2.
tak (własnie mi tak powiedziano na infolinii). Czyli Jeśli w trakcie tych 12 miesięcy zrezygnujesz z karty wizz to będziesz musiał zapłacić 139zł.

Ale 12 * 8 = 96. To i tak dobra cena za wizzcluba.

@Michał – właśnie się zabierałam za zakup karty z „darmowym” wizzclubem, dzięki za info o tym koncie i wcześniejsze info o tym, że warto się wstrzymać.

Odpowiedz

Michał Marzec 17, 2015 o 12:39

Witam,
w jakim terminie należy uiścić jednorazową opłatę w kwocie 15 PLN za naklejkę zbliżeniową ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:19

Witaj Michał,

Otwarte konto jest automatycznie obciążone o koszt naklejki – fizycznie w żaden sposób nie trzeba tego opłacać 🙂

Życzymy miłego dnia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Paula Marzec 17, 2015 o 13:19

Witaj,
Czy wybierając opcję z kartą Wizzair daje ona możliwość płatności za bilety lotnicze online? (nie posiadam karty kredytowej). Czy obowiązują też zniżki na loty?

Odpowiedz

Przemek Marzec 17, 2015 o 13:24

Witam nie wiem czy dobrze zrobilem klikajac dalej i wypelniajac poszczegolne pola bo dopiero po aktywacji linka doczytalem ze za karte debetowa jest oplata 3zl miesiecznie wiec nawet jesli wszystko pojdzie ok i dostane promocyjne 55zlotych to bedzie odliczana oplata za ta nieszczesna karte kurcze.czybo byla ona zaznaczona z automatu podczas wypelniania…

Odpowiedz

Gaweł Marzec 17, 2015 o 13:59

Ona była owszem zaznaczona, ale Michał to wyraźnie napisał po prostu za szybko kliknąłeś. Ja się też nad nią zastanawiałem bo daje fajne możliwości doczytaj chyba warto ją mieć. ja po testuję home banking Reiffaiezena, i chyba przeniosę się z moją bieżączką właśnie do nich, bo mam mbank obecnie ale podupada coraz bardziej. Jedyne co właściwie przemawia za utrzymaniem u nich rachunku to ubezpieczenia auta bo mają faktycznie najtańsze.

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 14:46

Cześć Przemek, od promocyjnych 55 zł nie będzie odliczana opłata 3 zł za kartę.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Przemyslaw Marzec 17, 2015 o 21:25

W takim razie musza byc jakies wplywy na koncie bo w innym razie skad pobrana zostanie oplata comiesieczna za karte? No chyba ze zrobi sie debet na koncie skoro mamy marzec a premia zostanie dodana na konto dopiero koncem maja….

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:52

Hej Przemek,

Logicznym jest, że posiadając kartę trzeba przelać nieco pieniędzy na konto.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Łukasz Porada Marzec 17, 2015 o 13:31

„Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.”

Mam kartę kredytową WIZZ od 2 tygodni… jakby nie patrzeć jest to produkt R.Banku, no ale… mowa była o koncie. Wiadomo już o co chodzi?

Odpowiedz

paweł Marzec 17, 2015 o 13:32

Chciałbym założyć konto bratu, dopiero co skonczyl 18 lat i nie ma konta w zadnym banku, cz

Odpowiedz

Tomek Marzec 17, 2015 o 14:34

Więc zakładaj, jeszcze zarobi 😉

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 15:26

Paweł, zachęcamy brata do skorzystania z naszej promocji 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Anna Marzec 17, 2015 o 13:56

Warto dodać, ze aplikacja banku wymaga flesha i nie da się tego ominąć. To problem np. dla makowców, którzy nie chcą instalować flesha.

Odpowiedz

Anita Marzec 17, 2015 o 14:04

No cóż, chyba Raiffeisen nie podołał z liczbą zgłoszeń. Mój mąż właśnie dostał informację o odrzuceniu procesowania wniosku ze względu na to, że posiada już produkty Raiffeisen Polbank. Co jest całkowitą nieprawdą – nigdy nie korzystaliśmy z żadnego produktu żadnego z tych banków 🙁

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 15:21

Cześć Anita,

zachęcamy do kontaktu z konsultantem banku: 801 180 801 lub 22 549 99 99. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączycie do naszej akcji 🙂

Miłego dnia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

rafał Marzec 17, 2015 o 14:09

Mam kartę wizz air (nie mam rachunku ) i dostałem info „Z przykrością informujemy, że dalsze procesowanie wniosku nie jest możliwe, ponieważ posiadają już Państwo produkty i usługi w Raiffeisen Polbank. W związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku.”

Szkoda, nie chcą mojego rachunku to nie, idę do ING 🙂

Odpowiedz

Wojtax Marzec 17, 2015 o 14:15

Michał jak jest pobierana opłata za kartę debetowa w wysokości 3zł na miesiąc, czy z góry na początku miesiąca czy na koniec i jak w przypadku gdy nie mam środków na koncie, czy po zakończeniu lokaty automatycznie (bez mojej zgody) pobiorą mi 12zł, za marzec, kwiecień, maj i czerwiec ?

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 17, 2015 o 14:25

Świetna promocja, ale Michał nie wspomniał o jednej opcji dzięki, której można zarobić jeszcze więcej, mianowicie – założenie konta z własnego linka polecającego na Comperii. Jednak po zobaczeniu stawki jaką oferuje Comperia za tę kampanię nie dziwię się, że o tym nie wspomniał. Jest szansa na rekord przychodów w tym miesiącu 🙂

Odpowiedz

Tomek Marzec 17, 2015 o 14:33

„Co innego premie typu moneyback, gdzie otrzymujemy zwrot części zapłaconej kwoty. To aktualnie inna bajka”.
A możesz Michale przybliżyć jak to jest z moneyback? Sorki troszkę nie na temat ale chyba dla wszystkich ważna sprawa.
Możesz podać jakiś link jak w przypadku sprzedaży premiowej?

Odpowiedz

Katarzyna Marzec 17, 2015 o 14:39

a ja mam problem ze stroną raiffeisenpolbank.com która nie działa mi na żadnej przeglądarce. Wieszają się po prostu. Mogę wejść na stronę przez komórkę i tablet, ale tam nie mam Flasha, więc nie mogę korzystać z bankowości elektronicznej.
Ktoś jeszcze ma takie problemy?

Odpowiedz

Przemyslaw Marzec 17, 2015 o 21:33

Kasiu ja mam telefon i tableta na androidzie i w obydwu zainstalowalem Adobe Flash playera i wszystko mi chodzi poczytaj na Youtube jak to zainstalowac i tam wszystko pisze krok po kroku

Odpowiedz

Kris Marzec 17, 2015 o 14:43

Hej, własnie założyłem konto z twojego linku 😀 pierwszy raz skorzystałem z takiej opcji. Nie było żadnego problemu z wnioskiem online.
Podałem adres zameldowania i poniżej adres korespondencyjny – chyba ważne jesli w banku mamy podane 2 adresy.

Czy jest możliwość żebym to ja polecił np. żonie tą promocję i dodatkowo na tym zarobił ?:D
Tak jak to jest w mbanku w programie polecam bank…

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 17, 2015 o 15:31

Jeśli masz konto na Comperialead.pl to możesz polecić każdemu. 🙂

Odpowiedz

Katarzynka Marzec 17, 2015 o 15:05

A ja mam problem tego typu, że dostałam rano maila z inf, że „Dane do logowania do systemu bankowości internetowej R-Online zostały wysłane na numer telefonu podany we wniosku.”.

A do tej pory jedyny otrzymany SMS to wiadomość, że dostęp do centrum telefonicznego został odblokowany”.

Wniosek składałam wczoraj, został zweryfikowany pozytywnie. Jak do jutra nic się nie ruszy to chyba będę musiała zadzwonić na infolinię.

Odpowiedz

Gaweł Marzec 17, 2015 o 15:11

Spokojnie ja wczoraj złożyłem wniosek około 12.00 i zawarcie umowy i otwarcie rachunku nastąpiło dziś około 13.00 I przez ten czas nic kompletnie się nie działo, aż miałem wątpliwości.

Odpowiedz

Sławek Marzec 17, 2015 o 15:30

Witam trochę tygodnie rozumie założyłem konto loguje się i mam dwa rachunki jakieś konto lokacyjne i konto osobiste na jaki numer konta mam przelać pieniążki żeby zasilić odpowiednie konto.

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 17, 2015 o 15:33

Konto lokacyjne to rachunek oszczędnościowy.

Odpowiedz

Alina Marzec 17, 2015 o 15:34

A ja mam inne pytanie.
Mam kartę klubową comperiabonusclub i dostałam informację że w związkuz tym mogę mieć zwiększony bonus o 10%. Czy jeśli założę konto przez Pana link to tez zostanie mi doliczone te 10%?
pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Marzec 17, 2015 o 15:37

Hej Michał, dzięki za info o tej promocji, wczoraj złożyłem wniosek o konto, dziś zostało założone (wystarczył przelew za 1zł z innego banku), potwierdzenie założenia konta otrzymałem mailem oraz sms. Następnie założenie lokaty trwało minutę. W twoim artykule jest wszystko wystarczająco dobrze opisane, więc jak ktoś ma problem radzę jeszcze raz dokładnie przeczytać. Jeszcze raz dzięki Michał za powiększenie moich oszczędności:)

Odpowiedz

Maciej Marzec 17, 2015 o 15:37

Nie podoba mi się jedna zagrywka Raiffeisena – informacja odnośnie oprocentowania ROR. Tabela przedstawia stawki z dnia 01.03.2015r, sprzed obniżki stóp procentowych. Klient na dzień dobry jest wprowadzany w błąd. Jest to działanie celowe, paskudne, poniżej pasa. Podważa wiarygodności i zaufanie do Banku.

Odpowiedz

Sebastian Marzec 17, 2015 o 15:39

Ile trzeba czekać na kartę?

Odpowiedz

Comperia Marzec 17, 2015 o 15:45

Cześć Paweł,

my dziękujemy Tobie za dołączenie do naszej akcji! 🙂

Miłego dnia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Mateusz Marzec 17, 2015 o 16:04

Czy my również możemy promować tą promocję polecając ją swoim znajomym?

Odpowiedz

Magda Marzec 17, 2015 o 16:19

Mam pytanie, czy można założyć konto w oparciu o paszport?
Skończyła mi się niedawno ważność dowodu i jeszcze nie zdążyłam wyrobić sobie nowego.

Odpowiedz

Michał Marzec 24, 2015 o 09:52

No właśnie – nie ma opcji dla paszportu, a dowód osobisty mam już nie ważny… Co teraz?

Odpowiedz

Jakub Marzec 17, 2015 o 17:09

Panie Michale.

Jeżeli podczas zakładania konta przez Comperię Bonus nie zdecydowałem się odrazu na lokatę a jedynie na samo konto ROR czy mam możliwość w późniejszym czasie założyć lokatę na takich samych warunkach?

Po zalogowaniu na konto osobiste i uaktywnieniu go, przeglądając opcje lokat wszystkie dostępne są od wpłaty min 3 tys. złoty. Pan natomiast w zestawieniu podaje „wyliczankę” dla wpłaty 1tys na lokatę 4%.

Pozdrawiam serdecznie
Jakub

Odpowiedz

Anna Marzec 17, 2015 o 17:43

Witam
Konto założone,ale nie rozumiem jednej rzeczy.
Aby wziąć udział w konkursie muszę opublikować swoja pracę na Facebooku?
A co jeśli nie mam tam konta?
pozdrwaiam

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:57

Cześć Ania!

W przypadku konkursu wymagana jest publikacja hasła reklamowego na naszym fanpage’u. Rejestracja nowego konta na Facebook’u trwa zaledwie chwilę, dlatego zachęcamy do udziału! Może to właśnie Ty wygrasz nagrodę ;-)?

Życzymy powodzenia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

bożena Marzec 17, 2015 o 17:59

Cześć Michał
Myślę o założeniu konta oczczędnościowego, chciałbym przelewać co miesiąc jakieś 2 stówki, czy ta lokata to dobry pomysł, czy polecałbyś coś innego dla takiego systematycznego oszczędzania? chodzi mi o to czy kolejne wpłaty np za miesiąc, dwa też będą tak korzystnie oprocentowane?

Odpowiedz

Jakub Marzec 17, 2015 o 21:44

Lokata 4% jest na okres 3 miesięcy, jeżeli chciałbyś dłużej korzystać to Twoje konto osobiste/konto lojalnościowe jest oprocentowane niżej (Pan Michał podał zestawienie wyżej).

Odpowiedz

Mikołaj Marzec 17, 2015 o 18:45

Witam!
Jak wygląda kapitalizacja odsetek na koncie ROR? w kalkulatorze na stronie Camperii jest napisane: konto do 2% – odsetki za 3 miesiące.
Złożyłem już wniosek ale interesuje mnie czy procent od finansów na koncie jest dodawany miesięcznie czy co 3 miesiące.

Ps.
Dzięki za kolejną możliwość pomnażania oszczędności 🙂
Pozdrawiam wszystkich czytelników 😉

Odpowiedz

Jakub Marzec 17, 2015 o 21:45

Wg szczegółów po zalogowaniu się na konto, kapitalizacja odsetek następuje miesięcznie.

Odpowiedz

Damian Marzec 17, 2015 o 19:11

Witam,

Dziękuję za informację o promocji i ponawiam moje wczorajsze pytanie dotyczące dostępności opcji „kurier” w przypadku zamieszkiwania za granicą (czasowo):

„Mam pytanie. Czy jeśli nie posiadam konta w banku, z którego mogę wykonać przelew potwierdzający za 1 zł (mam konto w Citi Handlowym) oraz mieszkam czasowo za granicą, dokumenty do podpisu przywiezie mi kurier??? Myślę, że nie jestem jedyną osobą zainteresowaną odpowiedzią…”

Dziękuję z góry za odpowiedź!

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:55

Hej Damian,

Nie znam odpowiedzi. Wysłałem zapytanie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dominika Marzec 17, 2015 o 19:29

Proszę o pomoc, złożyłam podanie o otwarcie konta Wymarzonego, przy ostatnim kroku – przelewie 1zł z obecnego konta zostało przerwane połączenie i nie udało się przesłać przelewu. W mailu, który przyszedł widnieje jedynie informacja o konieczności dokonania jak najszybszego dokonania przelewu, brak jakichkolwiek danych. Dzwoniłam na infolinię – Pan konsultant poradził złożyć nowe podanie, jednak na stronie Comperii nie jest możliwe wysłanie nowego podania używając tego samego adresu mailowego. Jak mogę dokonać przelew?
Z góry dzięki za pomoc

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:51

Cześć Dominika,

konsultant słusznie zauważył, że najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne złożenie podania. Należy wówczas podać inny adres e-mail. W razie problemów, prosimy o kontakt: [email protected]

Pozdrawiamy
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

kiwix Marzec 17, 2015 o 19:41

Mam pytanie, jak wygląda sprawa dostania karty? Niby kliknąłem że chcę tą debetówkę, ale żadnej informacji o statusie jej wysłania, nie ma.

Odpowiedz

Anna Marzec 17, 2015 o 20:14

Pojawił się problem-
zarejestrowałam się w promocji założyłam konto, wysłałam przelew ze złotówką, jednak przyszła mi informacja zwrotna:
Z przykrością informujemy, że płatność zrealizowana w celu potwierdzenia tożsamości nie została pomyślnie zweryfikowana i w związku z tym zawarcie Umowy nie doszło do skutku. Przypominamy, że dane wprowadzone na wniosku powinny być zgodne z danymi w banku, z którego realizowany jest przelew.
Jestem przekonana, że dane były poprawne. Ponownej możliwości rejestracji nie ma.A moje dane poszły w świat…

Odpowiedz

dialam Marzec 17, 2015 o 23:19

Anna zadzwoń na infolinię i otwórz konto – ja też nie przeszłam weryfikacji, bo w dowodzie mam nr mieszkania 30/A5 (w każdym banku mam taki adres bo spisywany z dowodu) a system wyrzucał taki sposób zapisu jako błąd, stąd mój przelew został odrzucony. Rozmowa na infolinii 15min, nie trzeba się ponownie rejestrować, bo dane już mają – wg pracownika infolinii – zobaczymy w praktyce czy obędzie się bez reklamacji 😉 Umowę do podpisu dostaniesz kurierem.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:54

Hej Anna,

Zobacz FAQ powyżej. Możesz się ponownie zarejestrować z użyciem innego email lub zadzwonić na infolinię banku i zmienić metodę na kuriera.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Stasiu Marzec 17, 2015 o 20:43

Cześć Michał!
Mam pytanie dotyczące warunków udziału w konkursie. Nie posiadam konta na facebooku. Czy w moim imieniu hasło może opublikować moja żona, która konto ma?
Zastanawiam się jak przebiega weryfikacja, ponieważ na facebooku nie trzeba występować pod własnym imieniem i nazwiskiem. Czy wystarczy zgodność hasła pomiędzy formularzem Comperii, a hasłem na facebooku?

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 10:43

Hej Stasiu,

żona może opublikować hasło reklamowe w Twoim imieniu 🙂
Życzymy powodzenia!

Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Ewelina Marzec 17, 2015 o 21:52

Hej!
Konto założone, teraz czas na lokatę.
Proszę o info dlaczego po zalogowaniu mam dwa rachunki? Wymarzone konto osobiste i Wymarzone konto lokacyjne, z którego mam założyć lokatę? Posiadanie tych dwóch rachunków nie generuje dodatkowych kosztów?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:46

Hej Ewelina,

„Lokatę Mobilną” możesz założyć po zainstalowaniu aplikacji mobilnej banku na Twoim telefonie. Znajdziesz ją tutaj: http://www.mobilnybank.pl/

Przy zakładaniu lokaty możesz wskazać, z którego konta mają być pobrane środki (z WKO lub z WKL).

Posiadanie dwóch kont, czyli „Wymarzonego Konta Osobistego” i „Wymarzonego Konta Lokacyjnego” (rachunek oszczędnościowy) nic Cię nie kosztuje.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Marzec 17, 2015 o 22:03

Rozumiem, że wszyscy zakładają konto, aby zamknąć je na koniec maja? Bo innego sensu nie widzę. Co z tego, że bonus do 65zł, skoro w 2 lata zapłacę minimum 72 za to „darmowe” konto?

W takim np. mBanku dopiero co założyłem konto prawdziwie darmowe. A oprocentowanie to 4%. Ja przez 2 lata nic nie zapłacę, a w Reifeisen wydam już 72-55 (lub 65) zł.

Odpowiedz

Antek Marzec 18, 2015 o 00:03

Jak wyliczyłeś tą opłatę za konto? 3 zł za miesiąc się płaci za kartę z którą masz pakiet ubezpieczeniowy, którego w mBanku nie masz więc nie wprowadzaj ludzi w błąd 🙂

Odpowiedz

Piotr Marzec 18, 2015 o 09:21

Chodzi właśnie o to 3 zł. Bankomaty za darmo, ale karta płatna 3zł. 2 lata to 72zł.
Ubezpieczenie to żart. W wielu bankach takie jest/bywało i to tylko ściema. „Nagłe zachorowanie”. Jak zachorujesz to uprzejma pani na infolinii poinformuje Cię, że to jest zwykłe, a nie nagłe zachorowanie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:44

Hej Piotr,

1) Nie musisz brać karty do konta więc wtedy całość kosztuje 0 zł.

2) Konto w Raiffeisen można zamknąć w czerwcu.

3) A skąd wiesz, że taki mBank nie wprowadzi opłat za 3 miesiące? 😉 Nie wiadomo ile zapłacisz w ciągu dwóch lat.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Marzec 18, 2015 o 09:19

Ale jak nie wezmę karty to jak będę z niego wypłacał pieniądze?

Odpowiedz

Antekmustard Marzec 18, 2015 o 09:50

To dobry argument moze rzeczywiscie ta pomoc zdrowtna to sciema, ale juz ubezpieczenie NNW w kwotach, ktore sa wymienione sa dobra oferta. nie znajdziesz ubezpieczenia tanszego niz 3 zl miesiecznie bo to tylko 36 zl w skali roku. Wykupujac OC za gorsze warunki NNW placimy okolo 50 zl rocznie

Odpowiedz

Maciej Marzec 18, 2015 o 09:57

Cześć. Większość ludzi którzy zakładają to konto korzysta tylko z promocji. Po wypłaceniu premii na konto, zrobimy przelew do innego banku i po sprawie. Konto do zamknięcia. 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 18, 2015 o 13:27

Patrzyłem na mBank i tam mają pseudodarmowe bo trzeba zrobić transakcje na pewną kwotę. Nie każdemu odpowiada zastanawianie się na koniec miesiąca czy spełnił warunek. Ja nie używam karty na tyle intensywnie żeby konto było tam dla mnie darmowe. Wole płacić te 3 zł i mieć wolną głowę.

Odpowiedz

Piotr Marzec 19, 2015 o 21:32

Na jakie patrzyłeś? Ja mam i nie ma żadnych wymogów.

Odpowiedz

Bartek Marzec 17, 2015 o 22:08

Cześć,

Chrome dla strony wnioski.raiffeisenpolbank.com wyświetla mi komunikat, że tożsamość strony nie jest zweryfikowana, co wiąże się z wykorzystaniem „przestarzałych ustawień bezpieczeństwa które mogą uniemożliwić przyszłym wersjom Chrome łączyć się ze stroną w bezpieczny sposób”. Z tego, co poczytałem, wiąże się to z wykorzystaniem certyfikatu SHA-1, który w niedalekiej przyszłości ma być relatywnie tani do złamania.

W związku z czym mam 2 pytanka:

1) Czy jest się czym przejmować w przypadku tego banku? Z tego, co widze, to moj.raiffeisenpolbank.com też korzysta z SHA-1, tyle że ma krótką datę wazności (Chrome wypluwa „grubsze” ostrzeżenie dla certyfikatów, które wygasają później).

2) Czy mógłbyś się zorientować, że bank zna sprawę i czyni kroki w celu wprowadzenia nowszych zabezpieczeń?

Wiem, że to bardzo szczegółowe kwestie, ale potencjalnie istotne biorąc pod uwage to, że przez te strony internetowe będa płynąć konkretne pieniądze 🙂 Przykładowo, strona online.mbank.pl korzysta z takiego certyfikatu (SHA-2), który nie budzi żadnych zastrzeżeń ze strony Chrome, co pozwala mi spać spokojniej. Będę wdzięczny za wyjaśnienie sprawy i umieszczenie odpowiedniej informacji w miejscu dostępnym dla innych czytelników 🙂

Pozdrawiam,

Bartek

Odpowiedz

kuba Marzec 17, 2015 o 22:24

witam,

niestety nie mogę zalogować się na stronie comperii, za każdym razem pojawia się komunikat Operacja się nie powiodła: •Login lub hasło są nieprawidłowe
wielokrotnie zmieniałem hasło, używałem IE oraz Firefoxa, niestety nadal nie pomaga

może jakieś pomysły? jak się zalogować

Odpowiedz

Kris Marzec 18, 2015 o 08:41

Wpisałeś kod captcha – liczby z obrazka? Trzeba zrobić to za każdym razem jak zmienisz login (który musi mieć 4 litery, tylko małe).

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:41

Hej Kuba,

Proponuję skorzystać z opcji „Zapomniałeś hasła” a potem po prostu napisać na [email protected] z reklamacją.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Viktoria Marzec 17, 2015 o 22:54

Witam,

czy mogę zdecydować się na kartę do konta jakiś czas po jego otworzeniu?

Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Odpowiedz

Tomek Marzec 18, 2015 o 08:08

Możesz, zawsze możesz domówić kartę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:39

Hej Viktoria,

Tak – kartę można zamówić także później.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Magdalena Jasionowska Marzec 17, 2015 o 23:44

Witaj, nie przeczytałam wszystkich komentarzy wybacz, a te co przeczytałam nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie

rozumiem że za założenie konta otrzymuję 55zł, że jest to dochód nieopodatkowany

jednak mnie bardziej interesuje prowizja od polecania tego konta i warunki jakie należy spełnić by zostać partnerem banku a przy okazji twoim ,,biznesowym partnerem,,

gdybym nie mogła odnaleźć twojej odpowiedzi na mój komentarz proszę daj mi odpowiedz na email, bądź na facebook,com/jasionowska.magdalena

pozdrawiam, i czekam na odp, na newsletter równiez sie wlasnie zapisałam

Odpowiedz

cwanygapa Marzec 18, 2015 o 07:34

Zastanawia mnie dlaczego wszyscy zachwycają się tym kontem, przecież opłata za kartę po 18 miesiącach zje przyznaną premię. A co mi z konta jak nie mam do niego karty?

Odpowiedz

Tomek Marzec 18, 2015 o 08:18

Bo większość z nas nie zamierza albo trzymać za długo tego konta albo chce wykorzystać oprocentowanie ;). Nikt się nie żeni z tym kontem. To nie te czasy żeby uważać ze założysz i spoko będzie do 2050 roku żadnych zmian. łapiemy okazję i tyle. Sprawdź ile musisz mieć kasy żeby tyle zarobić na odsetkach gdziekolwiek?

Odpowiedz

cwanygapa Marzec 18, 2015 o 09:25

O jakim oprocentowaniu mówisz, tym do 2% na koncie, czy tym 4% na lokacie, przecież do końca lutego w tym samym banku można było skorzystać z lokaty na 6%.
Michał nawet o tym nie wspomniał na swoim blogu. Pytanie do Michała dlaczego?
Ja z promocyjnej lokaty na 6% skorzystałem. Więc nie wiem o jakim super oprocentowaniu piszesz?

Odpowiedz

Piotr Marzec 18, 2015 o 09:29

W mBanku 4 % od 1 zł. Jednak maksimum to 3000. Na zwykłym koncie osobistym, w pełni darmowym.

Odpowiedz

Kamil Marzec 18, 2015 o 08:12

Jakoś dziwnie długo to trwa w moim przypadku. W poniedziałek po godz. 13 otrzymałem wiadomość:

„Szanowni Państwo,

Informujemy, że płatność wykonana w celu potwierdzenia tożsamości
została poprawnie zweryfikowana.
Odrębną wiadomością poinformujemy Państwa o spełnieniu pozostałych
warunków zawarcia Umowy i aktywacji konta.”

Do chwili obecnej cisza. Żadnej więcej wiadomości.

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 09:41

Cześć Kamil,

może warto skontaktować się w tej sprawie z Bankiem (801 180 801 lub 22 549 99 99 )? Konsultanci są do Waszej dyspozycji 🙂

Pozdrawiamy!
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Radek Marzec 18, 2015 o 08:21

Michale,

czy jeśli kilka lat temu byłem posiadaczem konta ROR w Polbanku, a po przejęciu go przez Raiffeisen zamknąłem konto, ale zostawiłem sobie kartę kredytową (bo jest na dobrych warunkach) i posiadam obecnie tylko kredytówkę, to ta promocja Comperii mnie obejmuje? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:29

Hej Radek,

Przeczytaj proszę FAQ na końcu artykułu. Generalnie powinieneś łapać się na promocję (zgodnie z regulaminem), ale w praktyce są z tym problemy.

Czekam na stanowisko banku i informację co mają robić takie osoby. Zaktualizuję FAQ jak już dostanę wiarygodną odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Janusz Marzec 18, 2015 o 08:30

A mi zawiesiła się przeglądarka podczas wykonywania przelewu potwierdzającego i teraz kicha ponowić nie ma jak. Dzwoniłem na infolinie i niby jak w ciągu 72 godz. nie otrzymają wpłaty to dzwoni konsultant i ewentualnie przysyłają kuriera – choć zastanawiam sie czy może jeszcze raz da sie z Comperii wygenerować wniosek, testował ktoś? – bo ten Kurier to średnio mi pasuje.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 08:34

Hej Janusz,

Tak jak w FAQ napisałem: pozostaje rejestracja na kolejny adres email. A jak bank zadzwoni, to powiedz, że już nieaktualne bo założyłeś inaczej 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kamila Marzec 18, 2015 o 09:29

Mnie również nie udało się wykonać przelewu potwierdzającego. Spróbowałam wówczas otworzyć ponownie link aktywacyjny w e-mailu od COMPERII i przeszłam procedurę aż do ostatniego kroku i tym razem udało się wykonać przelew. Dostałam już potwierdzenie, że kwalifikuję się do promocji i otrzymałam smsa z danymi konta, także próbujcie jeszcze raz (może z innej przeglądarki). Pzdr.

Odpowiedz

Aneta Marzec 18, 2015 o 09:23

Witaj 😉 mam konto wspólnie z mężem w innym banku i nie chce z niego rezygnować, ale czy jest możliwość jakoś skorzystać z tej promocji by zarabiać na tylko lokacie w tym banku? Jak to zrobić? Lokata jest statyczna czy dynamiczna?

Odpowiedz

Krystian8877 Marzec 18, 2015 o 09:43

Witam,

założyłem wczoraj wszystko zgodnie z instrukcją, świetna inicjatywa Michale :),
pytanie do czy bonus od Comperia, jest jakoś potwierdzony emilowo ? że złapałem się na promocje 55 zł ?

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 11:00

Hej Krystian,

Uczestnicy promocji będą powiadamiani o przyznanej premii drogą mailową. W wiadomości będzie zawarty link aktywacyjny, który przeniesie następnie do panelu serwisu Comperia.

Pozdrawiamy
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Filonski Marzec 18, 2015 o 09:58

Witam.
A dlaczego super świeża oferta Raiffeisena w zakresie oprocentowania rachunku nie uwzględnia obniżki stóp procentowych z 6 marca 2015r? Za 14 dni najbardziej korzystne oprocentowanie na rachunku nie będzie już wynosiło 2 % tylko 1,5%?

Odpowiedz

Paweł Zieliński Marzec 18, 2015 o 10:01

Przyznaję szczerze, że materiał jest naprawdę obszerny, ale to bardzo dobrze, bo im więcje informacji tym mniej niekorzystnych decyzji podejmiemy 🙂

Odpowiedz

Piotrek Marzec 18, 2015 o 10:14

Hej Michał – czy wysyłasz jakieś potwierdzenia po wypełnieniu ankiety? Wypełniałem ją w pracy, rozpisałem się i kompletnie nie pamiętam czy kliknąłem wyślij 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 10:30

Hej Piotrek,

Ankieta nie wysyła potwierdzeń mailowych, ale sprawdziłem i widzę, że kliknąłeś – Twoje imię i nazwisko jest w zebranych danych 🙂

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odpowiedz

Piotrek Marzec 18, 2015 o 10:55

Hej, dzięki. Mam nadzieję, że będziesz pisał także o tym o czym wspomniałem! 🙂

Odpowiedz

Dominik Marzec 18, 2015 o 10:16

Konto założyłem, ale nie mam pojęcia jak tam założyć lokatę na 4%….

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 11:41

Dominik,

lokatę należy założyć przez aplikację mobilną Banku do dnia 30 kwietnia 2015 r.

Pozdrawiamy
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Michał Marzec 18, 2015 o 10:19

Michał,

Oferta jest super i na pewno warto z niej skorzystać.

Tylko dlaczego aktywacja trwa tak długo…

16 marca 2015 po 19-tej złożyłem wniosek i wykonałem przelew potwierdzający.
O 19:32 otrzymałem następującą wiadmość:
„Informujemy, że płatność wykonana w celu potwierdzenia tożsamości została poprawnie zweryfikowana.
Odrębną wiadomością poinformujemy Państwa o spełnieniu pozostałych warunków zawarcia Umowy i aktywacji konta.”

Od tamtej pory cisza… Ile zazwyczaj trwa aktywacja takiego rachunku?

Jak na wniosek online, czas oczekiwania jest żenująco długi. Zwłaszcza, że z ostatnio zakładane przeze mnie konta w Alior i BGŻ Optima aktywowane zostały w ciągu kilku godzin.

Odpowiedz

Bartek Marzec 18, 2015 o 10:26

Witam wszystkich,

Widzę że podobnie jak kilka osób mam problem z weryfikacją danych poprzez przelew bankowy. Zakładałem konto w poniedziałek i do dziś dnia nic się nie wydarzyło. Zadzwoniłem na infolinię i tam miły człowiek powiedział mi iż jest to problem który zgłosiło już kilkunastu klientów i że próbują to naprawić co z kolei może potrwać do końca tego tygonia. W związku z powyższym miły Pan poprosił mnie o cierpliwość i wyrozumiałość 🙂
Chyba go posłucham co?? 🙂
Pozdrawiam
Bartek

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 10:47

Cześć Bartek,

mam nadzieję, że weryfikacja Twoich danych przebiegnie szybko i pomyślnie. 🙂

Miłego dnia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Ewa Marzec 18, 2015 o 10:58

„Tylko dlaczego aktywacja trwa tak długo…

16 marca 2015 po 19-tej złożyłem wniosek i wykonałem przelew potwierdzający.
O 19:32 otrzymałem następującą wiadmość:
„Informujemy, że płatność wykonana w celu potwierdzenia tożsamości została poprawnie zweryfikowana.
Odrębną wiadomością poinformujemy Państwa o spełnieniu pozostałych warunków zawarcia Umowy i aktywacji konta.”

Od tamtej pory cisza… Ile zazwyczaj trwa aktywacja takiego rachunku?”

TO SAMO! TO TROCHĘ ŻENUJĄCE!

Odpowiedz

Janusz Marzec 18, 2015 o 10:58

Ponowiłem założenie konta sposobem Kamili, czyli drugi raz kliknąłem w link z Comperii i przeszło na stary adres email 🙂

Odpowiedz

Mateusz Marzec 18, 2015 o 11:21

Witam wszystkich.

Obecnie przebywam w UK, ale posiadam takze konto w Polsce. Aktualna oferta jest dla mnie atrakcyjna ale przy skladaniu wniosku zatrzymuje sie na oswiadczeniu o rezydenturze. Czy to oznacza ze oferta jest skierowana wylacznie dla rezydentow RP? Jesli tak to niestety nie moge z niej skorzystac.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Iza Marzec 18, 2015 o 11:22

Założyłam. Okropnie się przy tym stresowałam, bo już raz się w ten sposób nacięłam (bank wprowadził dodatkowe opłaty, o których nie widziałam i zostałam wezwana do spłaty). Postanowiłam zaufać, bo dobrze Panu z bloga patrzy 😀

Odpowiedz

Paweł Marzec 18, 2015 o 11:26

Hej Michał,
mam kilka pytań:
1) chce pomóc założyć konto bratu, ma dopiero 18 lat, nie ma żadnego konta, dlatego czy zakładając kurierem jest jakaś opłata za kuriera? Chce założyć mu konto bez karty i bez lokaty, czyli dobrze rozumiem, że za 3 miesiące dostanie premie 55 zł.
2) kolejne pytanie dotyczy mojego konta, czy jeśli skorzystałem z promocji Comperia Bonus, czy jest szansa dodatkowo zgarnąć lokate 6 % (wypełniłem ankiete) po przez np. kontakt telefoniczny z konsultantem?
Pozdrawiam
Paweł

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 13:18

Hej Paweł,

zakładając konto kurierem, żadna opłata nie jest z tego tytułu pobierana.
Jeśli chodzi o lokatę 6%, proponujemy indywidualną rozmowę z konsultantem banku.

Łączymy pozdrowienia,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Robert Marzec 18, 2015 o 11:30

Michale, jak omijasz podpunkt i) punktu 7.4 regulaminu Comperia (poniżej)? Twoje dodatkowe nagrody (np. ipady mini) są przecież korzyściami materialnymi oferowanymi osobom trzecim za złożenie wniosku?

Comperia.pl może rozwiązać Umowę bez wypowiedzenia, ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rozwiązaniu Umowy poprzez przesłanie na wskazany w Formularzu adres poczty elektronicznej Partnera, w przypadku:
i) gdy Partner oferuje osobom trzecim jakiekolwiek korzyści materialne lub niematerialne w zamian za złożenie wniosku lub dokonanie zakupu

Odpowiedz

Mariusz Marzec 18, 2015 o 11:30

Witam;

Po wypełnieniu danych na stronie Comperii/ rejestracji przyszło potwierdzenie sms z informacją o tym, że na e-mail przyjdzie wiadomość z dalszymi instrukcjami.

E-maila takiego jednak do dzisiaj nie dostałem, rejestrowałem się w poniedziałek.

Odpowiedz

Comperia Marzec 19, 2015 o 15:06

Cześć Mariusz,

prosimy o wiadomość na [email protected]. Sprawdzimy, dlaczego nie otrzymałeś potwierdzenia.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Comperia Marzec 19, 2015 o 15:26

Mariusz, prosimy o kontakt w tej sprawie ([email protected]) – sprawdzimy, dlaczego nie otrzymałeś wiadomości.

Odpowiedz

Comperia Marzec 19, 2015 o 15:30

Cześć Mariusz,

prosimy o kontakt w tej sprawie ([email protected]) – sprawdzimy, dlaczego nie otrzymałeś wiadomości.

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Michał Marzec 18, 2015 o 11:31

Hej,
ile czasu czekaliście na otrzymanie danych dostępowych? U mnie od poniedziałku, kiedy nastąpiło pozytywne potwierdzenie danych przez przelew, niestety cisza. Zaczynam się zastanawiać, czy ta procedura zawsze tak długo trwa?

Odpowiedz

Grzegorz Marzec 18, 2015 o 12:14

Witam,

Ja założyłem konto wczoraj. Potwierdzałem za pomocą 1zł. Po ok. 25 minutach dostałem emailem potwierdzenie otwarcia rachunku, a po ok 2 godzinach dostałem smsem login i hasło.
I się cieszę 🙂

Miłego dnia

Odpowiedz

Comperia Marzec 18, 2015 o 13:20

My też się cieszymy 🙂 Również życzmy miłego dnia 🙂

Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Antoni Marzec 18, 2015 o 12:28

Założyłem to konto i zauważyłem taką nieprawidłowość.Jeżeli ktoś przez pomyłkę poda zły nr.telefonu i ktoś inny dostanie login i hasło tymczasowe,to się zaloguje na twoje konto,bo reszta SMS przychodzi na „ten nr”.Login powinien przyjść na e-mail a hasło na sms.

Odpowiedz

Arkadiusz Kondas Marzec 18, 2015 o 13:07

Michał, dzięki za super wpis. Mam nadzieję, że padnie kolejny rekord. Nie mogę się już doczekać na podsumowanie tej akcji.

Może znowu powinieneś wyjść na chwilę do kina jak ostatnio ? 😛

Przy okazji: do mnie sms z loginem i hasło do konta przyszedł szybciej niż sam sms od comperi z informacją o linku aktywacyjnym 😀

Odpowiedz

Damian Marzec 18, 2015 o 13:07

Witam.często korzystam z płatności payU. Czy wie ktoś czy można mając to konto płacić online właśnie przez PayU? Na ich stronie nie ma mowy o R&P.

Odpowiedz

Wojtek Marzec 18, 2015 o 13:37

Michał, zaczyna już mnie to irytować chce skorzystac z promocji, przez potwierdzenie 1 zł się nie udało z powodu błedu o którym już pisałem jak również inni, wybrałem za twoją radą opcje przez kuriera, nie otrzymałem nic, żadnego potiwerdzenia że taki wniosek do nich wpłynął…. i na dodatek po wybraniu opcji kurier na koniec pojawiłą się informacja że mam zrobić przelew na 1 zł, nie wiem ile mam czekać i czy mam czekać czy coś robić ?

Odpowiedz

iza Marzec 18, 2015 o 13:48

Ja też zakładałam przez kuriera. Na e-mail nie dostałam zadnej informacji ale po 2 dniach zadzwoniła do mnie Pani z banku, potwierdziła wszystkie dane z wniosku i wysłała do mnie kuriera.

Odpowiedz

Michał Marzec 18, 2015 o 13:42

Witam,

Bank odrzucił mój wniosek z powodu braku zgodności danych.

Nie chcę zakładac konta z innego maila.

Jak to rozwiązać ?

Odpowiedz

iza Marzec 18, 2015 o 13:47

Czy to prawda, że tą lokatę można założyć tylko za pomocą urządzeń mobilnych typu smartfon, tablet?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 14:19

Tak.

Odpowiedz

Paweł Kwiecień 30, 2015 o 17:41

Są też emulatory androida na PC. Czyli prawidłowa odpowiedź brzmi: NIE. 🙂
Da się założyć lokatę przez emulator.

Odpowiedz

Aneta Marzec 18, 2015 o 13:52

Hej Michał,
Ile takich lokat do 10tys można założyć do jednego konta?
Pozdrawiam,
Aneta

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 14:20

Hej Aneta,

Możesz założyć tylko jedną taką lokatę.

Pozdrawiam

Odpowiedz

marek Marzec 18, 2015 o 13:57

słyszałem plotki, ale z dobrych źródeł że Raiffeisen Polbank jest na sprzedaż. Przypuszczam, że chcą teraz przyciągnąć maksymalną ilość nowych klientów, by zwiększyć ten współczynnik, a przez co podnieść swoją atrakcyjność. Po sprzedaży wszelkie zapewnienia o „bezterminowej gwarancji braku opłat” przestaną być aktualne, bo też nie będzie już tego, co to gwarantował.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 14:19

Hej Marek,

To nie są plotki tylko oficjalna informacja, o której napisałem także w powyższym artykule 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Piotr Marzec 18, 2015 o 14:04

Michale,
Czy użytkownik może założyć konto ze swojego linku polecającego i otrzymać wtedy większa premię niż 65 zł?
Czy możesz to potwierdzić?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 18, 2015 o 14:18

Hej Piotr,

Może, ale szczegóły sprawdź proszę sam w Comperii 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelina A. Marzec 18, 2015 o 14:31

Założyłam:) Dziękuję Michał:)

Odpowiedz

Mateusz Marzec 18, 2015 o 14:45

Cześć. Konto założyłem w poniedziałek przed południem przez internet (z Michałowego linka :)) Przelałem 1 zł w celu weryfikacji zgodności danych po czym po kilku godzinach otrzymałem maila, że weryfikacja przebiegła pomyślnie i że osobną wiadomością zostanę poinformowany o uaktywnieniu konta i możliwości zalogowania się. Do dnia dzisiejszego (godz. 14:50) żadnej wiadomości już nie dostałem. Czy to tak długo trwa? Jak było u Was. To niby tylko 3 dni, ale ja już wielokrotnie zakładałem w ten sposób konto i nigdy nie trwało to dłużej niż dzień (ewentualnie do następnego dnia od momentu rejestracji i wysłania przelewu inicjującego).

Odpowiedz

Piotr Marzec 18, 2015 o 15:01

Dokładnie ten sam problem… Nie mam pojęcia o co chodzi ? Jedne konta są od razu aktywowane i otwierane, a inne nie. Nie rozumiem tego…

Odpowiedz

Jacek Marzec 18, 2015 o 15:19

witam to samo u mnie, podejrzewam że część wniosków jest weryfikowana przez pracowników banku np. jeśli adres nie jest identyczny np. ul. Bliska 1 m.3 to nie to samo co ul. Bliska 1/3 etc. – pewnie przez popularność bloga Michała jest klęska urodzaju i tysiące wniosków 🙂

Odpowiedz

Beata Marzec 18, 2015 o 15:58

Witam Wszystkich,

Miala bardzo dlugi czas konto w tym banku i nawet karte jedna i druga. Nie chce nikogo zniechecac do tego banku, ale bankowosc elektroniczna jest na koszmarnym poziomie. Prawie za kazdym razem jak zmienialam haslo to blokowalo mi sie konto. Przez telefon pani za kazdym razem nie potrafila mi pomoc. Jak szlam do banku to 2h stracone. Do tego jak chcialam zlikwidowac konto w placowce to pan przy okienku poinformowal mnie, ze nie moze mi pomoc, bo tylko przez infolinie moge to zrobic i dal mi telefon, zebym sama zadzwonila. Ponad godzine blokowalam okienko (a ludzi za mna masa) a do tego jak mowilam: „Chce zamnknac konto”. To z drugiej strony padlo pytanie: „A moze by Pani chciala wiekszy limit na karcie?” i tak caly czas…. szkoda zachodu dla tych paru zlotych zysku….. ja po 8 latach przechodze na druga strone jak widze ten bank.

Pozdrowienia,
Beata

Odpowiedz

Wojciech Marzec 18, 2015 o 16:03

Witaj Michale, wypełniliśmy z żoną Twoją ankietę dwukrotnie za każdym razem z innymi opcjami, a w jednym przypadku chyba nawet z innym adresem elektronicznym. Wynika to z tego, że mieliśmy problemy techniczne. Nie wiemy teraz jak nasze ankiety zostaną potraktowane.
Pozdrawiam
Wojtek

Odpowiedz

Paweł Marzec 18, 2015 o 16:11

Dzięki za informacje, mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość zgarnięcia dodatkowego 50 zł za polecenie konta, jeśli tak, czy ktoś może objaśnić jak?
Pozdrawiam
Paweł

Odpowiedz

Urszula Marzec 18, 2015 o 20:04

Zarejestrowanie się w programie rekomendacyjnym jest bardzo proste. Wszystkie banki udostępniają klientom specjalną platformę, na której należy się zarejestrować, by móc polecać bank znajomym. I tak, w Meritum Banku, po zarejestrowaniu się Polecający otrzymuje specjalny link, który wystarczy skopiować i przesłać osobom, które chce zaprosić. Klikając w link, a następnie spełniając warunki programu odbiorcy rekomendacji pracują na premię zapraszającego. Link znajomym przesyłają również klienci Alior Banku, natomiast w Inteligo kodem polecenia jest numer telefonu, który podało się w trakcie rejestracji, a w mBanku należy podać 10 ostatnich cyfr z numeru swojego rachunku.

źródło: http://www.comperia.pl/zarabiaj-na-polecaniu.html

Odpowiedz

Adrian Marzec 18, 2015 o 16:17

Czy jedna osoba może założyć kilka lokat mobilnych na 4% na 3 miesiące po 10 tys. zł każda lokata? Czy jeśli założę lokatę na dane mamy, przelew 1 zł i potem przelew pieniędzy na lokatę muszę robić z konta mamy z rachunku w innym banku na rachunek w w Polanku czy mogę ze swojego?

Odpowiedz

Justyna Marzec 18, 2015 o 21:48

Ja również chciałabym wiedzieć, czy można założyć kilka lokat?

Odpowiedz

Comperia Marzec 19, 2015 o 15:04

Justyna,

warto tę kwestię ustalić indywidualnie z bankiem: 801 180 801 lub 22 549 99 99

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Paulina Marzec 18, 2015 o 17:08

Hej,

Dziwne, moje dane zgadzały się z danymi w banku z przelewem – w sensie podałam te same a mój wniosek został odrzucony. Gdy chcę się drugi raz zarejestrować już się nie da (czyli jeżeli teraz założę to konto nie wezmę udziału w promocji?)
Co teraz należy zrobić aby skorzystać z promocji?

Odpowiedz

Marcin Marzec 18, 2015 o 21:04

Hej, mam ten sam problem. Zaczyna mi tu śmierdzieć wyłudzeniem danych osobowych.

Odpowiedz

Comperia Marzec 19, 2015 o 14:05

Paulina,

prosimy o kontakt z infolinią banku w celu wyjaśnienia sprawy: 801 180 801 lub 22 549 99 99. Mamy nadzieję, że rejestracja przebiegnie pomyślnie 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Max Marzec 18, 2015 o 17:26

damn! szkoda że wcześniej nie doczytałem, bankowość wykonana jest we flashu 🙁 którego nie mam zamiaru instalować, ponieważ mój laptop zaczyna latać. Szkoda

Odpowiedz

Aleksandra Marzec 18, 2015 o 19:30

Witam wszystkich!
Właśnie zakładam Wymarzone Konto. Nie chcę w tej chwili brać żadnej karty do konta. Czy w związku z tym muszę zaakceptować Oświadczenie o przekazywaniu informacji – dot. Umowy do Karty? Jest ono obligatoryjne!
Bardzo proszę o odp.

Odpowiedz

Dawid Marzec 18, 2015 o 19:37

Cześć!

Chciałem tylko potwierdzić, czy czegoś nie sknociłem: zakładając Wymarzone Konto otwierają nam się automatycznie dwa rachunki? To znaczy, „Wymarzone Konto” i „Wymarzone Konto Lokacyjne”? Tak jest w moim przypadku.

Pozdrawiam! 🙂

Odpowiedz

Niewierny Tomasz Marzec 18, 2015 o 19:41

Ten bank ma bardzo dużo negatywnych opinii. A ja akurat dzisiaj wysłałam wniosek o konto do Deutche Bank. Teraz proszę napisać gdzie jest haczyk. Dlaczego bank miałby być taki hojny dla klientów?

Odpowiedz

Wojtek Marzec 18, 2015 o 19:43

Pytanie za 100 punktow, dlaczego wszyscy polecaja ze jak raz nie przeszla weryfikacja przez przelew to juz zostaje tylko kurier ? nie mozna poprawic adresu i zrobic tego raz jeszcze z poprawnym adresem ?

Bo oczekiwania na kuriera juz mnie denerwuje w sensie obawiam sie ze zaraz skonczy sie promocja bo bank nie przewidzial duzego zainsteresowania

Odpowiedz

Adrian Marzec 18, 2015 o 19:45

Hej,
Założyłem konto, po 2 dniach dopiero dostałem do niego dostęp.
Loguję się i stan konta wynosi 0, gdzie jest ten bonus o który tyle krzyku?

Odpowiedz

Wioleta Marzec 19, 2015 o 08:41

Przeczytałeś chociaż post? Wszystko jest w nim opisane, ok 15 maja dostajesz maila z prośbą o uzupełnienie danych i do 29 maja mają czas wysłać przelew z bonusem.

Odpowiedz

Comperia Marzec 19, 2015 o 14:25

Adrian,

potwierdzamy – do 29 maja wypłacone zostaną premie. Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszym konkursie na hasło reklamowe Comperii Bonus 🙂

Pozdrawiamy,
Zespół Comperia.pl

Odpowiedz

Adrian Marzec 18, 2015 o 20:36

Michał czy mógłbyś dać jakieś namiary na OWU odnośnie ubezpieczeń, głównie interesuje mnie sholowanie auta przez lawetę gdyby się zepsuło, jak by to miało wyglądać,

Odpowiedz

Anna Marzec 18, 2015 o 20:59

Czy można wysłać pracę konkursową z nie swojego konta na Facebooku? -np córki