Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Zarabianie na kontach w roku 2013 – które banki dadzą Ci premię?

przez Michał Szafrański dodano 26 stycznia 2013 · 162 komentarze

Zarabianie na kontach w roku 2013 - moneyback, cashback

Rok 2013 zaczyna się od zmian w zasadach przyznawania premii za aktywność “rozdawanych” przez banki Alior Sync, Meritum Bank oraz Millennium. Niektóre z tych zmian weszły od początku roku, a inne zaczną obowiązywać od 1 marca. Wniosek jest jeden: klientom coraz trudniej będzie spełnić wymagania umożliwiające uzyskanie premii moneyback. W każdym przypadku będziemy musieli na nią intensywniej pracować. Jedynym bankiem, który nie zamieszał jeszcze w zasadach przyznawania premii jest BGŻ, który nadal zwraca 1% pensji wpływającej na konto klienta (ale nie więcej niż 50 zł / m-c). Warto korzystać ze zwrotów póki jeszcze można 🙂 Ja tylko w grudniu otrzymałem z tytułu tych premii 235,60 zł 🙂

Oszczędzanie na rachunkach bankowych opisałem szczegółowo we wrześniu, w artykule “Jak zarabiać na kontach bankowych? – czyli premia moneyback”. Niestety, część z informacji przedstawianych w tamtym artykule, już się zdezaktualizowała. Z tego artykułu dowiesz się na czym polegają najświeższe zmiany w programach moneyback banków, oraz jak ja zorganizowałem moje rachunki, aby maksymalizować korzyści 🙂 Niefortunnie dla mnie, zmiany wprowadzone przez Alior Sync, Meritum Bank oraz Millennium, dotyczą mnie w 100% – to właśnie z tych kont korzystam na co dzień.

Czytaj także: Jak zarabiać na kontach bankowych? – czyli premia moneyback

Alior Sync: dodatkowe wymagania do utrzymania moneyback 5%

Moim największym cashback-owym sponsorem jest Alior Sync, który oferuje najbardziej hojny program zwrotów. Bank dotychczas oddawał 5% kwoty wydatków za zakupy dokonywane w Internecie i nie wymagał żadnych wpływów na konto. Maksymalna kwota zwrotu co miesiąc mogła wynieść maksymalnie 1250 zł. Aby otrzymać maksymalny zwrot należało wydać… 25 000 zł miesięcznie 🙂

Uwaga: linki do Alior Sync oraz Millennium Dobre Konto, które zamieszczam w tym artykule to tzw. linki afiliacyjne. Kliknięcie w nie nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc. Jeśli bowiem zdecydujesz się uruchomić konto w Alior Sync, to zarobię na tym drobną prowizję. Nie kryję tego, gdyż nie mam się czego wstydzić. Opisuję tylko te produkty, z których miałem okazję korzystać i które okazały się dla mnie przydatne. Skoro okazały się pomocne dla mnie, to mogą przydać się i Tobie. Ale jako człowiek oszczędny (za takiego się uważam) zawsze zachęcam Cię do przemyślenia każdej decyzji zakupowej – w tym przypadku decyzji o założeniu konta. Proszę Cię, absolutnie nie kupuj produktów, co do których nie jesteś przekonany i które nie służą osiąganiu Twoich celów.

Od 1 stycznia br. wprowadzone zostały jednak zmiany ograniczające możliwości skorzystania z premii od banku. Aby otrzymać zwrot, trzeba spełnić jeden z następujących, nowych warunków:

 • Wpływ pensji na konto Alior Sync
 • Średnie miesięczne saldo na koncie ROR wynoszące minimum 1500 zł
 • Posiadanie w Alior Sync lokaty na minimum 10 000 zł
 • Średnie miesięczne saldo kredytowe wynoszące minimum 3000 zł

W moim przypadku zwrot za transakcje z Aliora wynosi regularnie ponad 150 zł miesięcznie (za grudzień blisko 190 zł) więc jest to najatrakcyjniejszy program moneyback, z którego korzystam. Zdecydowałem się spełnić wymóg posiadania średniomiesięcznego salda na poziomie 1500 zł, gdyż ma on najniższy “koszt”. Koszt utraconych odsetek przy przetrzymywaniu takiej kwoty na koncie ROR, przy założeniu na poziomie odsetek 6,3% (obecnie oprocentowanie w BGŻ Optima), to około 6,4 zł / m-c (już po podatku Belki). Czyli nadal sporo oszczędzam płacąc przez Internet kartą Alior Sync.

Millennium: zwrot 3% tylko za pełne setki złotych

Kolejnym kontem na liście moich “ulubionych” jest Dobre Konto w banku Millennium. Dotychczas konto to było dla mnie bezpłatne (i nadal będzie). Minimalnym wymogiem do zniesienia opłat za wykorzystanie konta, jest wpływ co miesiąc co najmniej 1000 zł, przy czym nie musi to być pensja – wystarczy zwykły przelew z rachunku z innego banku.

Millennium zwracało dotychczas 3% wartości zakupów dokonywanych kartami debetowymi do Dobrego Konta, przy czym maksymalna kwota moneyback wynosiła 50 zł / m-c. Zakupy kwalifikujące się do naliczenia zwrotu, musiały być dokonywane w hipermarketach, sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Mamy z Żoną wydane dwie karty do tego konta, dzięki czemu bez trudu udawało nam się co miesiąc otrzymać maksymalny zwrot = 50 zł. Teraz nie będzie już tak łatwo.

Bank zmienia od 1 marca 2013 r. zasady naliczania premii. Nadal będzie to 3% i nadal do kwoty max 50 zł / m-c, przy czym zwrot będzie naliczany od wydanych pełnych 100 zł. Czyli jeśli zapłacimy za zakupy 75 zł, to nie otrzymamy premii. A jeśli zapłacimy 190 zł lub 110 zł, to otrzymamy moneyback wynoszący 3 zł (3% od 100 zł). I tak jak dotychczas do otrzymania zwrotu 50 zł wystarczyło wydać 1667 zł płacąc kartą Millennium, tak od 1 marca wydanie nawet 2x wyższej kwoty nie będzie gwarantowało maksymalnego zwrotu. Wszystko zależeć będzie od tego jak wiele z transakcji przekroczy wartość 100 zł. Niestety nie spodziewam się by udało nam się osiągać maksymalny moneyback.

Za to nowością systemu premiowego Millennium jest zaliczanie do zwrotu zakupów usług medycznych oraz zakupów dokonywanych w aptekach.

Meritum: 1% za wszystko zamiast 4% za paliwo

Ostatnim rachunkiem, który lubię jest Konto Zarabiające w Meritum Banku. Było to jedno z pierwszych kont w Polsce z cashbackiem za tankowanie paliwa. Bank zwraca 4% wydatków na paliwo… do wysokości maksymalnej 30 zł / m-c. Warunkiem dokonania zwrotu był minimalny wpływ na konto kwoty 1500 zł. Warto też zaznaczyć, że za korzystanie z karty debetowej do konta, Meritum Bank pobiera opłatę w wysokości 2 zł / m-c. Redukowana jest ona do 0 zł, jeśli wydajemy kartą co najmniej 200 zł / m-c. Wspólnie z Żoną posiadamy dwie karty do konta w Meritum Bank i wystarczy, że każde z nas raz w miesiącu zatankuje samochód, by spełnić wymóg minimalny do zniesienia opłat za karty.

W Meritum od 1 marca 2013 r. zajdą największe zmiany w sposobie naliczania premii moneyback:

 • Meritum naliczać będzie zwrot 1% wartości zakupów (zamiast 4%), ale od marca do zwrotu kwalifikować się będą wszystkie zakupy wykonane kartą debetową.
 • Górny limit zwrotu pozostanie ten sam – 30 zł / m-c.
 • Aby otrzymać zwrot, miesięczne wpływy na konto będą musiały wynieść 2000 zł (dotychczas było to 1500 zł).

Zmiany w Meritum Bank uważam za najbardziej radykalne i najmniej “na rękę”. Dotychczas, aby zmaksymalizować przychód z tytułu moneyback, wystarczało nam wydanie 750 zł na paliwo. Nie zawsze wydawaliśmy aż tyle, ale zbliżenie się do poziomu 30 zł zwrotu / m-c było realne. Obecnie uzyskanie maksymalnego zwrotu wymagać będzie wydania aż 3000 zł. Nie sądzę by to się nam udawało.

BGŻ bez zmian – nadal 1% za wpłatę wynagrodzenia

Na szczęście dla posiadaczy Konta osobistego z premią w BGŻ nic się nie zmienia. Bank nadal daje zwrot 1% od najwyższego miesięcznego wpływu na konto (emerytura, wynagrodzenie lub renta) – do maksymalnej wysokości 50 zł / m-c. Uwzględniając jednak obowiązkową opłatę za kartę debetową (minimalnie 5 zł / m-c) wysokość premii netto spada do 45 zł / m-c.

Niestety konto w BGŻ miałem zbyt krótko by móc stwierdzić czy wystarczy zasilić konto dowolnym przelewem by otrzymać zwrot. Jeśli posiadasz konto w BGŻ i próbowałeś przelać sobie z innego konta kwotę z tytułem np. “wynagrodzenie dla mnie samego” 🙂 i naliczono Ci zwrot – to koniecznie podziel się tą informacją w komentarzu 🙂

W BGŻ trzeba pamiętać, że do otrzymania zwrotu niezbędne jest wydanie kartą debetową 300 zł miesięcznie (a dokładniej w trakcie miesięcznego cyklu od 28 dnia miesiąca poprzedniego do 27 dnia kolejnego miesiąca). I nawet jeśli to się zrobi, to opłata miesięczna za korzystanie z karty wynosi 5 zł. Jeśli nie wydamy 300 zł kartą, to po pierwsze – nie otrzymamy premii moneyback, a po drugie – opłata miesięczna za kartę wyniesie 8 zł.

Powiem szczerze, że ja nie potrafiłem sobie dobrze zorganizować obsługi konta w BGŻ. Zamknąłem konto, gdy okazało się, że ze względu na warunki kredytu hipotecznego, pensję i tak będę musiał przelewać do innego banku.

Sprawdź również: Zmiany w moneyback, czyli jak zarabiać na kontach od kwietnia 2013

My i moneyback – jak to robimy

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób ja zorganizowałem sobie finanse, aby “wyciskać” maksymalne zwroty z moneyback. Od razu zaznaczę, że rozwiązanie, które stosuję może nie być optymalne z czysto finansowego punktu widzenia, ale zależało mi (i Żonie :-)), na optymalnym kompromisie pomiędzy wysokością uzyskiwanych zwrotów od banków, a elastycznością w zakresie korzystania z kart debetowych. Nie zastanawiamy się także przy każdej transakcji, którą kartą mamy zapłacić. Wdrożyliśmy dosyć proste i przejrzyste zasady.

Tak jak pisałem wyżej, korzystamy z kont i programów moneyback w Alior Sync, Meritum Bank oraz Millennium. Najpierw musiałem zdecydować, na które konto wpływać będzie moja pensja. Na szczęście mam bardzo elastycznego pracodawcę, dzięki czemu moje wynagrodzenie podzielone jest na dwie części, które oddzielnymi przelewami trafiają do dwóch różnych banków:

 • Część pensji (większość) wpływa na konto w banku Raiffeisen.
 • Druga część pensji wpływa na konto w banku Meritum – dotychczas była to minimalna kwota przekraczająca 1500 zł. Czyli w ten sposób spełniam wymóg minimalnych wpływów na konto wymagany do uzyskania zwrotu 4% za wydatki na paliwo od tego banku.

Następnie wypełniam wymagania w pozostałych bankach dających premie. Z konta w Raiffeisen wykonuję następujące przelewy:

 • 1500 zł trafia do Alior Sync
 • 1000 zł trafia na rachunek w Millennium
 • Wszystkie nadmiarowe środki przelewam na rachunek oszczędnościowy w BGŻ Optima, na którym aktualnie mam oprocentowanie 5,3% lub 6,3% od zgromadzonych środków. I stopniowo, w miarę potrzeb, z tego rachunku wypłacam sobie pieniądze na regulowanie opłat. W tym także na uzupełnianie środków na kontach Alior Sync, Millennium oraz Meritum.

No i na koniec informacja, w jaki sposób płacimy za co:

 • Podjeżdżając na stację paliwową zawsze płacimy kartą Meritum Banku. Ona daje nam 4% zwrotu za paliwo (do końca lutego – potem 1%).
 • Robiąc zakupy w hipermarketach i innych sklepach – płacimy kartami Millennium. Tam mamy 3% zwrotów.
 • Płacąc w Internecie – zawsze robię to kartą Alior Sync.

Mamy proste zasady i staramy się ich nie komplikować 🙂

Czy mogę prosić Cię o przysługę?

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z moneybacku w bankach, to mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać, że warto 🙂 Zawsze to kilkadziesiąt-kilkaset złotych “do przodu” miesięcznie przy dosyć małym koszcie. Musisz zainwestować tylko trochę energii by ułożyć własną sekwencję przelewania pieniędzy między kontami. Jeśli po lekturze tego artykułu zdecydujesz się założyć konto w AliorSync lub Millennium lub Meritum Bank lub rachunek oszczędnościowy w BGŻOptima, to będę Ci wdzięczny jeśli zrobisz to za pośrednictwem mojego linku – wtedy otrzymam prowizję za zainteresowanie Cię ofertą banku, a Ciebie nie będzie to kosztowało ani grosza więcej 🙂

A jeśli nadal uważasz, że gra nie jest warta świeczki, to przedstawię Ci korzyści w inny sposób 🙂 Spójrz na moje przychody z moneyback. W grudniu było to 235,60 zł na czysto. Czy wiesz ile pieniędzy musiałbym mieć na lokacie bankowej (oprocentowanej na 6% minus podatek Belki) żeby otrzymywać takie odsetki miesięcznie? Lokata musiałaby być dokładnie na 58 172,84 zł. Czy naprawdę łatwiej jest Ci odłożyć blisko 60 tys. złotych niż założyć dodatkowe konta w bankach z premiami moneyback i wykonać te kilka przelewów miesięcznie więcej?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to tradycyjnie mam do Ciebie prośbę o spełnienie przynajmniej jednego punktu z poniższej listy:

 • Proszę, kliknij “Lubię to” w boxie Facebooka w prawej kolumnie bloga (gdzieś dużo, dużo wyżej niż miejsce, w którym teraz czytasz).
 • Jeśli jeszcze nie subsrybujesz newslettera mojego bloga, to proszę rozważ zapisanie się na niego (formularz rejestracji znajdziesz poniżej artykułu).
 • Jeśli sądzisz, że wiedza przedstawiona w tym artykule może się przydać Twoim znajomych, to proszę – koniecznie prześlij im link do tego artykułu.
 • A jeśli masz dobre pomysły, w jaki sposób zarabiać na ofertach banków, to proszę podziel się tą wiedzą w komentarzu.

Bardzo dziękuję Ci za to, że czytasz mojego bloga i zapraszam Cię jak najczęściej 🙂 Miłego oszczędzania! A na koniec inspirujący film z cyklu “stać nas na wiele jeśli tylko bardzo chcemy i ciężko na to pracujemy” 🙂

 

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 158 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

vardik Styczeń 26, 2013 o 08:50

Przeczytałem właśnie Twój artykuł. Bardzo to rozsądne, zdecydowanie łatwiej przelewać pieniądze niż odłożyć prawie 60 tys.
Ale ja jestem za granicą UK , ciekawe czy też są takie opcje, bo jakoś nigdy nad tym nie myślałem. Ciekawe gdzie to można sprawdzić:)
Pozdrawiam Michał

Odpowiedz

Kaya Styczeń 26, 2013 o 12:51

mozesz poszperac na stronie i znajdziesz cos ciekawego:martin.money.tip

Odpowiedz

Bru Styczeń 26, 2013 o 09:07

Dodatkowo wchodzi nowa promocja mbanku dla nowych klientow, gdzie mozna zgarnac 600zl po roku uzytkowania konta. Mysle, ze warto zapoznac sie z ta oferta na stronie banku. 60zl jest za samo otwarcie, nastepnie 2zl zwrotu od transakcji karta powyzej 10zl (zwrot do 30zl miesiecznie) i jesli platnosci w danym miesiacu wyniosa 500zl dodatkowo po roku przyznana jest premia 50% zwrotu. Minimalny wplyw na konto to 1000zl i musi pochodzic od innej osoby.
Pozdrawiam
Monika

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 21:11

Hej Monika,

Dziękuję za informację o mBanku. Nie miałem jeszcze okazji analizować ich programu moneyback. Chętnie sprawdzę – zważywszy, że w mBanku mam sporadycznie używany rachunek.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Pola Styczeń 26, 2013 o 11:43

Super, bardzo dziękuję za ten artykuł. Właśnie na coś takiego czekałam 🙂 Myślałam nad Dobrym Kontem w Millenium ale właśnie po zmianach nie jest to takie atrakcyjne jak wcześniej.

Odpowiedz

Hubi Styczeń 26, 2013 o 12:37

Kolejny świetny artykuł, dzięki Panu zacząłem korzystać z moneyback, szkoda że banki się zaczynają to utrudniać, a system upomina się o pit-8c. pozdro:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 21:13

Hej Hubi,

Śmiało „per Ty” proponuję 🙂 Cieszę się, że udało mi się nakłonić Ciebie do korzystania z premii bankowych 🙂

Odpowiedz

rvs Styczeń 26, 2013 o 14:31

Hej. Również uważam, że oszczędzanie jest ważne, a wszelkie moneybacki pożądane. Zastanawia mnie jednak, ile wydajecie z żoną, że te wartości są tak duże (na szybko 3000 w internecie i 1667 w supermarketach.

Nie wiem jak dużą rodzinę macie, ale te kwoty są duże, szczególnie dziwi, na co można wydać 3000 miesięcznie w internecie:)

Odpowiedz

vp9 Styczeń 26, 2013 o 15:46

3000 w necie? Można. Nie wiem jak z płatnością, ale wiele marketów oferuje zakupy. Poza tym można jak się ma jednego sprzedawcę kupować chemię (nawet z dostawą potrafi wyjść taniej niż w sklepie), ubrania czy choćby zamawiać pizzę 😉
No i do tego dochodzą wszelkiego rodzaju książki, płyty DVD, CD i wszystko co można dostać na Allegro 🙂 I Amazon też się łapie do moneyback 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 21:17

Hej Rvs,

Można kupować dla siebie, można kupować dla… innych 🙂 rozliczając się z nimi gotówką/przelewami. Ja staram się maksymalizować przychody z moneyback na wszelkie możliwe kreatywne sposoby (ale bez przesady, bo czasami szkoda mi czasu).

A co do naszych comiesięcznych wydatków, to zachęcam zerknięcie do sekcji „Raporty Michała” (w menu bloga).

Pozdrawiam serdeczenie 🙂

Odpowiedz

vp9 Styczeń 26, 2013 o 15:45

No cóż, o zmianach w Sync słyszałem (a ponieważ wydałem sporo w tym m-cu w necie to zaraz zleciłem przelew pensji do Sync;)), o zmianach w Meritum jeszcze nic nie wiem, ale niestety, dołująca jest 🙁 Moje paliwo to właśnie koszt koło 750zł miesięcznie i spokojnie te 30zł (+/- 2zł) był miłym dodatkiem.

Cóż, poczekamy na promocje – ostatnio Sync dawał 20zł za założenie PayPal’a i zakup przez niego. A skoro miałem i tak coś do kupienia na eBay to zaraz skorzystałem:) tak samo jak za założenie karty kredytowej Citibank dawali ostatnio 200zł 🙂 to mogą być promocje, na których można też zarobić…

Odpowiedz

Rafał Styczeń 26, 2013 o 15:55

Czesc Michał
Czy moglbys cos wiecej napisac o alior sync?
Rozumiem, ze bank oddaje 5% zazakupy w internecie… W jaki sposob trzeba zrobic ten przelew? Czy sa jakies dodatkowe wymogi rocz tych 4, ktore podales?
Skad bank wie, ze robie zakupy, a nie zwykly przelew?:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 21:25

Rafał,

Alior Sync oddaje 5% za płatności dokonywane kartą debetową wydawaną do konta ROR (a nie za przelewy). Do tego nie wszystkie tzw. MCC – czyli kody klasyfikacji sprzedawców – kwalifikują się do otrzymania zwrotu. Przykładowo: jeśli płacisz kartą debetową za grę w internetowych kasynach (pomijam legalność), to Alior Ci nie zakwalifikuje takiej płatności do zwrotu 5%. Szczegóły można sprawdzić w regulaminie Alior Sync.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Rafał Styczeń 28, 2013 o 09:45

Świetny blog. Właśnie zyskałeś nowego stałego czytelnika.

Jeśli chodzi o aliora to pamiętaj że cashback także dotyczy kart kredytowych a nie tylko debetowych. To może być istotne dla niektórych.

Sam rozważam zmianę mojej karty debetowej w aliorze na kredytową. Całkiem fajnie mnie do tego przekonywali na infolinii. Tumaczyli to mniej więcej tak (trochę uproszczę):
„Skoro wydaje Pan miesięcznie 3000zł online to zamiast płacić z góry tą kwotę, niech Pan płaci poprzez kartę kredytową a do czasu spłacenia karty kredytowej niech Pan wrzuci te 3000zł na lokate. Wtedy otrzymuje Pan 150zł cashbacku oraz dodatkowo otrzymuje Pan odsetki z lokaty od tych 3000zł”

Sprawę uprościłem, bo wiadomo że tych 3tys nie wydaje się pierwszego dnia miesiąca tylko przez cały miesiąc i tak samo jest z wpłacaniem kasy na lokatę(rachunek oszczędzający). Ale idea rzeczywiście słuszna, bo robiac kalkulację na szybko wychodzi:
1) 150zł cashbacku
2) około 15zł odsetek z odłożonych środków – niby niewiele ale w skali roku ma to znaczenie (koszty karty przy odpowiednich obrotach są niewielkie)

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 28, 2013 o 20:36

Hej Rafał,

Zainspirowałeś mnie i przejrzałem jeszcze raz ofertę Alior Sync. Rzeczywiście karta kredytowa Alior Sync Credit Mastercard wygląda na dobrą propozycję. Zwrot 5% transakcji internetowych, 0 zł za wydanie karty i opłata roczna 0 zł jeśli robimy w ciągu roku transakcje na min. 15 000 zł – czyli średnio 1250 zł miesięcznie. Bardzo dobra propozycja.

Jeśli obrotu jest mniej niż 15 000 zł rocznie, to opłata wynosi 35 zł lub 70 zł (w zależności od wysokości obrotów). Jest też opłata miesięczna za kartę = 5 zł, ale ona także redukowana jest do 0 zł jeśli przynajmniej 4 transakcje bezgotówkowe się zrobi.

Chyba wymienię kartę debetową na kredytową 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kuba Styczeń 26, 2013 o 20:10

Rafał, kluczem do sukcesu jest korzystanie z opcji „Płascę z Sync” podczas zakupów online. Zwykły przelew (w Syncu masz miesięcznie 10 przelewów natychmiastowych gratis) nie będzie doliczony do tej puli z której otrzymasz zwrot. Podczas zakupów warto o tym pamiętać, bo niby robimy zakupy w sieci, ale nie tak jakby tego bank chciał. Na szczęście pewnie koło 99% sklepów ma wdrożone płatności online, dzięki którym możemy bez problemu załapywać się na premię.

Swoją drogą Michał- świetny artykuł.

Odpowiedz

ewelinaa Styczeń 26, 2013 o 21:13

Oprócz opcji płacę z Alior Sync – można również (nie każda płatnosc internetowa ma ten bank) wybrać płacę za pomocą mastercard/visa , czy jaką ta kartę debetową dostaniesz. (chyba w Alior jest mastercard) . Wtedy prowizja równiez wraca. Poprzez przelewy na konto sprzedajacego – zwrotu nie ma.

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 26, 2013 o 20:10

Primo: dzielę się wiadomością, że BGŻ daje 1 % także przy wpływie z własnego konta, wpisuję „zasilenie konta” nie bawiąc się w żadne „wynagrodzenia…” i działa, tak zresztą obiecały panie w banku gdy zakładałem konto z podwyżką, wprost mówiły, że system wychwyci największą wpłatę, niezależnie od jej nadawcy.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 21:26

Hej Krzysztof,

Świetna informacja! Dziękuję w imieniu swoim i Czytelników 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 26, 2013 o 21:48

Ależ nie ma za co, oby tylko się to sprawdzało, bo banki też cwane, będą pewnie chciały uszczelniać swoje systemy. Ale na razie, dzięki przelewom między własnymi kontami, jedną pensją z budżetówki obsługuję parę kont, wszędzie mam odpowiednie wpływy, cashback i niesamowitą zdolność kredytową :))) W tym BGŻ…

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 27, 2013 o 22:38

A czy przy zakładaniu konta musiałeś wypełić ich druczek, że zgadzasz się aby wynagrodzenie było przelewane na konto BGŻ?
Pytam bo miałem konto i zrezygnowałem z niego przez kredyt hipoteczny. Z tego co piszesz nie potrzebnie rezygnowałem 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 28, 2013 o 07:30

Nie, druczek oczywiście panie miały w pogotowiu, ale nie kazały mi wypełniać.

Odpowiedz

Marcin Luty 1, 2013 o 11:02

Potwierdzam. Przelew dowolny (nazwa też). Przelewam sobie z konta rodziców 5 tysi, oddaję po 2-3 dniach i gra gitara 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 26, 2013 o 20:14

Secundo: promocja w mBanku, o której pisał Bru, jest również dla dotychczasowych klientów, choć nieco inne zasady: wpływ 2000 zł miesięcznie, 500 zł wydatków/m-c (w punktach usługowo-handlowych, nie liczą się transakcje internetowe) i wtedy za każdą transakcję pow. 10 zł dostajemy 2 złocisze zwrotu, max. 30 zł miesięcznie. Promocja jest dostępna dla pierwszych 1000 klientów którzy się nań zapiszą.

Odpowiedz

Tomek Styczeń 26, 2013 o 21:06

1. Dzięki Krzysztof za informację w sprawie BGŻ – cenne dane 🙂
2. Gdzie znalazłeś informację o promocji w mbanku również dla dotychczasowych klientów?
Regulamin mówi, że z promocji mogą skorzystać tylko nowe osoby $3 pkt2
http://www.mbank.pl/download/regulaminy/konto-z-premia-w-mBanku.pdf

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 28, 2013 o 20:39

Hej Tomek,

Dzięki za link do regulaminu. Rzeczywiście istniejący klienci jedyne co mogą zrobić… to sfrustrować się jak selektywnie ich mBank podchodzi do tematu współpracy z lojalnymi klientami.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 26, 2013 o 21:22

Ad. 2: http://www.mbank.pl/promocje/konta/premia/, kwestią wątpliwą jest ilość wolnych miejsc, licznik nie działa, bo jet uaktualniany tylko w dni robocze. W każdym razie ja się rejestrowałem koło 14.oo, pani z infolinii przyjęła zgłoszenie i tyle, ale trochę to niedograne mają…

Odpowiedz

Rafał Styczeń 26, 2013 o 22:19

Witam ponownie 🙂
Wracajac do alior sync… Rozumiem, ze kazdy zakup na allegro jezeli po zakupie od razu wybierze sie forme platnosci za towar z alior sync zwraca nam 5%? Kiedy te 5% jest wyplacane? Od razu czy po miesiacu? 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 23:16

Rafał, te 5% rozliczane jest zbiorczo od wszystkich transakcji „internetowych” i wypłacane jest ok. 15 dnia kolejnego miesiąca, czyli za transakcje dokonane w styczniu premia wypłacana jest mniej więcej w połowie lutego.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

adi Styczeń 26, 2013 o 23:19

Michal,
Czy mozna zalozyc konto w BGZ za Twoim posrednictwem, zebys dostal jakas prowizje za to?
Sa jakie warunki zalozenia konta? jakie oplaty itp?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 26, 2013 o 23:56

Hej Adi,

Dziękuję za dobre chęci 🙂 Na razie nie ma szansy bym dostał za to prowizję. Nie uczestniczę w programach partnerskich banków i nie zarabiam na polecaniu kont. Skłoniłeś mnie do zastanowienia czy powinienem zacząć to robić 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Rafał Styczeń 28, 2013 o 09:48

Powinieneś 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 28, 2013 o 20:41

Przekonaliście mnie. Zaczynam współpracę z bankami 🙂 i operatorami bankowych programów afiliacyjnych. Wkrótce pojawią się linki do rejestracji w niektórych bankach. Jeśli będziecie chcieli z nich skorzystać, to będę bardzo wdzięczny 🙂

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

michciok Styczeń 29, 2013 o 00:16

Witaj Michale,
od jakiegoś czasu już czytam Twój blog 🙂 teraz przekonałeś mnie do otworzenia konta w aliorze. Czekam z niecierpliwością na możliwość otworzenia go „przez Ciebie” w końcu to Ty mnie do tego namówiłeś 🙂 niech płącą za to 🙂
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 29, 2013 o 00:19

Hej Michciok,

Właśnie nad tym pracuję 🙂 Mam nadzieję dzisiaj udostępnić stosowne linki w artykule 🙂 Dziękuję!

Odpowiedz

Robert Marzec 27, 2013 o 14:45

Gratuluję blogu !
Jeśli chodzi o moneybacku to mozna wziąć pod uwagę konto w BOŚ – obiecują zwroty max. 50 zł/mc -m. in. za polecenia zapłaty, zlecenia stałe i 1% za płatności kartą debetową/kredtytową. Ja właśnie rozpoczynam testowanie tego produktu…

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 27, 2013 o 20:54

Hej Robert,

Witam Cię na blogu i dziękuję za gratulacje. BOŚ – muszę zerknąć na ofertę 🙂

Pozdrawiam!

Pola Styczeń 26, 2013 o 23:23

Adi,
Tu znajdziesz warunki założenia konta osobistego z premią w BGŻ
http://www.bgz.pl/dla_ciebie/konta_osobiste_oszczednosciowe/konto_z_premia.html#tabs=1

Odpowiedz

Pola Styczeń 26, 2013 o 23:42

Co do BGŻ, to doczytałam właśnie w tabeli opłat i prowizji że przy korzystaniu z bankowości internetowej pobierają 30 zł za token i jest jeszcze opłata 0,50 za cashback,

Odpowiedz

Ala Styczeń 27, 2013 o 02:46

Bardzo fajne zestawienie. Ja póki co korzystam z oferty Alior Sync i nie narzekam – cashback 5% naprawdę fajna sprawa. Nawet mimo warunków, które od tego roku go ograniczają (chociaż de facto nie są jakieś ciężkie do spełnienia)

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 27, 2013 o 11:31

Fajnie, że aktualizujesz tematy które już były wcześniej omawiane 🙂
Nie poruszyłeś tylko jednej kwestii, która mnie nurtuje. Tzn co zrobić z tymi premiami od banków przy rozliczaniu pita? Szperałem trochę na sieci i wychodzi na to, że banki mówiąc brutalnie „kładą lachę” i nie mają zamiaru wystawiać pita 8-C. Z drugiej strony według ustawy trzeba od każdego dochodu płacić podatek czyli będzie trzeba ręcznie to policzyć w rubryce „inne dochody”. Rozmawiałem u mnie w robocie z dziewczynami w kadrach i księgowości i geeralnie pwiedziały, żebym się nie wychylał bo temat jest nowy i nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak i czy powinno się to rozliczać.
Michał co o tym sądzisz?

Co do spełnienia warunku w Sync ze średniomiesięcznym saldem minimum 1500 PLN to rozumiem, że wystarczy na ROR utrzymywać przez cały miesiąc taką kwotę?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 27, 2013 o 16:03

Hej Łukasz,

Sprowokowałeś mnie 🙂 Nie jestem ekspertem w temacie podatków i m.in. dlatego nie chcę pisać oddzielnego artykułu na ten temat. Ale oczywiście mogę podzielić się z Tobą moję subiektywną opinią na ten temat:

Absolutnie kluczowe jest, w jaki sposób bank definiuje w regulaminie „moneyback” tytuł wypłacania pieniędzy. Z konstrukcji prawnej wynika bowiem, czy dany typ działalności (i uzyskiwania przez Ciebie przychodów) może być zwolniony z opodatkowania.

Większość programów „moneyback” (te które analizowałem) funkcjonuje jako tzw. „sprzedaż premiowa”. Nagrody uzyskiwane w związku ze sprzedażą premiową zwolnione są z opodatkowania o ile wartość pojedynczej nagrody nie przekracza 760 zł i o ile nagroda nie ma związku z działalnością gospodarczą podatnika.

Jeśli dostałeś kiedyś pojedynczy zwrot powyżej 760 zł, to musisz zapłacić podatek. Jeśli nie – i dodatkowo jest nagroda przyznawana w wyniku sprzedaży premiowej (uzależniona od wysokości tej sprzedaży), to podatku płacić nie musisz.

Wrócę jeszcze do tego jaki podatek musiałbyś zapłacić, gdyby wartość zwrotu przekroczyła jednak te 760 zł. W takim przypadku do zapłaty miałbyś zryczałtowany podatek w wysokości 10%. Przy czym to bank zobowiązany byłby pobrać ten podatek od wypłacanej kwoty nagrody i odprowadzić do urzędu skarbowego. Ty jako klient banku niczego nie musisz odprowadzać ani wykazywać. Działa to w analogiczny sposób, jak przy podatku „Belki” – jego też nie wykazujesz na PITach.

Bank Millennium – wprost mówi w regulaminie o sprzedaży premiowej. Alior Sync i Meritum – piszą po prostu o premii.

Reasumując: nie widzę podstaw bym musiał wykazywać premię moneyback jako dodatkowy przychód. Wszak biorę udział w sprzedaży premiowej 😉

A co do Alior Sync: tak – wystarczy trzymać trochę ponad 1500 zł i uzupełniać do tego poziomu, gdy wydasz jakąś kwotę lub wcześniej przelewać dodatkowo kwotę, za którą planujesz zakup. Tak żeby średnie miesięczne saldo nie spadło poniżej 1500 zł.

Pozdrawiam ciepło 🙂

Odpowiedz

Grzesiek J. Styczeń 28, 2013 o 06:33

Hej Michał i pozostali 🙂

Na temat odliczania moneyback’u od podatku szerzej pisze Maciej Samcik na swoim blogu:
http://samcik.blox.pl/2013/01/Bank-zwraca-Ci-pieniadze-za-zakupy-kartowe-czy.html

Fajny artykuł, taki konspekt na temat: skąd wycisnąć parę groszy 🙂 I dzięki za przedstawienie tego w praktyce.

Ciekawe tylko jak długo będzie tak kolorowo – spadają stopy procentowe, zmienia się wysokość interchange, grozi nam surcharge (nie wiem czy poprawnie to piszę), banki będą musiały gdzieś to odbić.. Oby w jak najbardziej delikatny dla nas sposób 🙂

Odpowiedz

Grzesiek J. Styczeń 29, 2013 o 07:00

O problemie podatku od moneybacku pisze fajnie pan Maciej Samcik na swoim blogu.

Co do tych wszystkich promocji – ciekawe jak długo jeszcze będą trwały – banki mają coraz to nowe koszty (surcharge, interchange) i jakoś będą musiały to sobie odbić.. Oby jak najpóźniej 🙂

Odpowiedz

Ania Styczeń 27, 2013 o 19:23

Witaj Michale,

Własnie skłoniłeś mnie do założenia konta w Alior Sync 🙂 bo mBank coraz mniej mi się podoba. Może mi ktoś tylko opisać, czy integracja konta osobistego z oszczędnościowym wygląda podobnie jak w mBanku? Tzn, czy też po zalogowaniu mam dostęp do wszystkich otwartych kont? Aha, i czy przelewy z oszczędnościowego na zwykłe są płatne tak samo jak zewnętrzne czy nie?

Dzięki za odpowiedź 😉

Odpowiedz

Grzesiek J. Styczeń 28, 2013 o 13:06

@Ania, ja mam od niedawna konto ROR i oszczędnościowe w Alior Sync, w panelu internetowym masz dostęp i podgląd na oba konta. Nie miałem konta w mBanku, ale jest łatwo, szybko i czytelnie.
Co do opłat za przelewy z konta oszczędnościowego w Sync’u – wiem, że pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest bezpłatny (niezależnie od konta docelowego), następne płatne, jeśli dobrze pamiętam to 1zł na konto własne, 2zł na inne.

Odpowiedz

Janusz Styczeń 27, 2013 o 20:27

Cześć Michał!
Mam takie pytanko odnośnie moneyback w BGŻ-cie.
(Aby dostać 1% zwrotu to trzeba przelewać na to konto wypłatę i wydać kartą 300zł w okresie rozliczeniowym od 28 do 27 każdego miesiąca.)
Czy jak wydam kartą 300zł np 5lutego a wypłata wpływa 10lutego to znaczy że spełniłem warunek otrzymania premii?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 27, 2013 o 21:12

Hej Janusz,

Według mojej wiedzy liczy się spełnienie wymogów w „cyklu”. Czyli wygląda na to, że spełniasz 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

yareq Styczeń 28, 2013 o 09:19

@Michał
Nie lepiej wpłacać Ci wynagrodzenie 1500zł na Synca, zamiast na Meritum (tu robic zwykły przelew na 1500zł jezeli jeszcze chcesz korzystac z tego konta?).
Spełnione masz wtedy warunki do otrzymania moneybacku zarówno w Syncu (5%) jak i w Meritum (1%)
Od marca za paliwo płacimy kartą Millenium (3%), a nie Meritum (1%).
Podpowiedz jaką masz kredytówkę, z tego co pamietam to chyba Citi, nie warto jej zamienić w ramach tego samego banku na CitiLot lub CitiWizz? (i tu zbierać punkty zamiast nędznego 1% od Meritum – ja z tego konto już zrezygnowałem)

U mnie jest tak:
Część wynagrodzenia wpływa na BGŻ (1%) – jak ktoś ma mniejsze wynagrodzenie niż 5 tys. zł, to dodatkowo zwykły przelew na to konto w wysokości 5 tys. zł (trzeba zrobić min 3 transakcje na łączną kwotę 300zł)
Moneyback z tego tytułu 50-5(za kartę)=45zł
Pozostała część wynagrodzenia na Synca – 5% zwrotu za zakupy w necie.
Przelew zwykły na 1000zł na Millenium – 3% za spożywkę i paliwo (pod warunkiem, że wydatek będzie min. 100zł)
Pozostałe wydatki kartą kredytową CitiWizz – zwrot 2% do wykorzystania na bilety w Wizzair (lub jak ktoś woli karta CitiLot do zbierania mil)
Z Meritum po zminie 4% za paliwo na 1% za wszystko zrezygnowałem – teraz paliwo 3% w Millennium.
Oszczędności część w Millenium (6,5%), część w BGŻO (6,3%)
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 28, 2013 o 20:48

Hej Yareq,

Masz rację, że w obliczu zmian, które się wydarzają w programach moneyback, warto przemodelować schemat przepływu pieniędzy. Właśnie rozrysowuję sobie na kartce jak powinien on wyglądać od 1 marca 🙂

Kroki, które podejmę:

1) ponownie założę konto z premią w BGŻ – zrezygnowałem z niego bo sądziłem, że jedynie pensja może tam wpływać, a niestety moja pensja w większości musi lądować w banku, w którym mam kredyt hipoteczny (warunek kredytu).
2) chyba wymienię kartą debetową Alior Sync na kartę kredytową Alior Sync.
3) brakuje mi zbierania punktów PAYBACK. Miałem to na karcie Citi LOT VISA, ale z niej zrezygnowałem. Muszę pomyśleć jak to ograć.

Odpowiadając na Twoje pytanie: kredytówki nie mam żadnej. Miałem mBank VISA i Citibank VISA, ale zrezygnowałem ze względu na konieczność zmaksymalizowania zdolności kredytowej. Zdolność mi się przyda, ale brakuje mi trochę elastyczności karty kredytowej.

Pomyślę, wymyślę i dam Wam znać co mi się w głowie zrodziło 🙂

Odpowiedz

adi Styczeń 28, 2013 o 09:38

czesc,
Michal, spowodowales, ze zaczne ‚kombinowac’ z cashback’iem tez 🙂
Dzieki.
Najbardziej frapuje mnie ten BGZ, ktory zwraca 1%.
Powiedzcie mi proszę, czy wystarczy, ze przeleję tam wyplate i np na drugi dzien ja zabiore, czy musze z tego konta korzystac (przelewy itp). Pamietam ,ze musze wydac 300zł karta, Ale czy cos poza tym?
Na ich stronie nie doczytalem zadnych warunkow, ale wole dopytac kogos kto ma z nimi doświadczenie.
Z gory dzieki

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 28, 2013 o 09:55

Jako użyszkodnik BGŻ mogę odpowiedzieć: starczy jeśli na konto wpłynie odpowiednia suma, co się z nią stanie później to już banku nie obchodzi, można od razu przelać gdzie indziej. Aby dostać premię trzeba tylko wydać kartą 300 zł. Ten sam warunek 300 zł dotyczy opłaty miesięcznej za kartę (poniżej 300 – nie dość, że nie ma premii, to opłata wzrasta do 8 zł, powyżej 300 – jest premia, a karta za 5 zł). Różnica jest przy tym taka, że do premii liczą się transakcje wykonane w cyklu od 28 dnia miesiąca do 27 dnia następnego miesiąca, natomiast do opłaty za kartę transakcje rozliczone w tym cyklu, czyli jesli ktoś robi zakupy 27 stycznia, to wliczy mu się to do premii (którą dostanie w lutym), ale opłata za kartę w styczniu może być 8 zł, bo rozliczenie pójdzie już na następny cykl. Acha, i zdaje mi się, że operacje kartą muszą być co najmniej trzy, czyli na kwotę 300 zł, ale nie wystarczy wyrobić tę normę za jednym zakupem.

Odpowiedz

adi Styczeń 28, 2013 o 11:02

No to jeszcze ostatnie pytanko.,
Czy MUSZE przelewac na BGŻ wyplate, czy moge poprostu zrobic sobie przelew z innego konta. Dosc istotny szczegól dla mnie 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Styczeń 28, 2013 o 11:06

Ja robię przelew ze swojego własnego konta z innego banku, wpisując jako tytuł wpłaty „zasilenie konta” albo „wpłata własna” i to starcza – co miesiąc premia jest naliczana. Co prawda regulamin wyraźnie stanowi inaczej i myślę, że bank kiedyś się przyjrzy takim cwaniakom, ale na razie cisza i spokój…

Odpowiedz

adi Styczeń 28, 2013 o 11:03

Dzieki za odpowiedz.
Ale mam jeszcze ostatnie pytanko.,
Czy MUSZE przelewac na BGŻ wyplate, czy moge poprostu zrobic sobie przelew z innego konta. Dosc istotny szczegól dla mnie 🙂

Odpowiedz

meursault Styczeń 28, 2013 o 12:30

Adi odpowiedź była powyżej. Wystarczy przelew pomiędzy swoimi rachunkami z tytułem np: „zasilenie konta”.

Odpowiedz

adi Styczeń 28, 2013 o 12:52

hej,
tak, wiem, puscilem niechcacy dwa razy.
Dzieki za pomoc. Juz wniosek zlozylem 🙂

Odpowiedz

tofik Styczeń 28, 2013 o 13:20

Co zrobić, żeby otrzymywać premię?
Założyć konto osobiste w planie taryfowym Konto Plus.
Regularnie przekazywać wynagrodzenie, emeryturę lub rentę na to konto, po złożeniu w Banku BGŻ stosownego zlecenia.
Wykonywać transakcje bezgotówkowe debetową kartą płatniczą wydaną do tego konta na łączną kwotę min. 300 zł

wpływ na konto – min. 300 zł – zaksięgowany na koncie w danym cyklu
bezgotówkowe transakcje debetową kartą płatniczą wykonane w cyklu, na łączną kwotę min. 300 zł

Wypłata premii następuje do 10. dnia miesiąca następującego po zakończeniu cyklu, którego dotyczy premia.

Aby otrzymać premię, wystarczy spełnić powyższe warunki.

Nie ma nigdzie, że to muszą być 3 transakcje. Kiedyś tak. Teraz wystarczy nawet 1 duuuuuuże tankowanie 🙂

Odpowiedz

tofik Styczeń 28, 2013 o 13:21

Jeszcze eurobank w koncie prestige zwraca 1% a w online 0,5% za zakupy

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 28, 2013 o 20:52

Ja z Eurobankiem jestem na bakier. Spryciarze naliczają opłaty za prowadzenie rachunku nawet jeśli jego stan wynosi 0 zł i konto nie ma debetu. Nie dowiesz się o tym z żadnego wyciągu ani oni także nie poproszą Cię o uzupełnienie brakującej kwoty. Za to wypomną Ci, że winny im jesteś X-set złotych, gdy będziesz próbował zamknąć rachunek.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Ziggy Styczeń 31, 2013 o 11:31

Cześć Michał,

Mógłbyś rozwinąć kwestię tego ukrytego naliczania opłat. Jak można to sprawdzić – pytać w placówce? Co w sytuacji gdy stan środków był zawsze na plusie i nigdy nie było debetu – też jest naliczana jakaś opłata, o której, jak piszesz, można się dowiedzieć po np. kilku latach, przy zamykaniu konta? X-set złotych?! Jak piszesz, na wyciągach niczego nie widać.

Z góry dziękuję.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 31, 2013 o 17:06

Hej Ziggy,

Jeśli saldo rachunku masz dodatnie, to na bieżąco widzisz naliczane opłaty, bo zdejmowane są one z konta. Gorzej jeśli masz konto ze stanem 0 zł i bez możliwości debetowania. Nie wiadomo co bank w „tle” sobie nalicza. Eurobank naliczał i nie informował. Otrzymywałem wyciągi ze stanem 0 zł i bez żadnych informacji o tym, że pojawia się jakieś zadłużenie.

Najprostszą metodą sprawdzenia jest oczywiście telefon lub wizyta w oddziale. Przy czym jeśli nie próbujesz zamknąć konta, to mało który pracownik banku zdradzi Ci, że tam coś w „tle” się dzieje. Przecież stan konta wynosi po prostu 0 zł. Mi nikt niczego nie kazał uzupełniać. Dopiero na koniec niespodzianka.

Pozdrawiam i doradzam czujność 🙂

Odpowiedz

Paweł Styczeń 28, 2013 o 15:42

Jak już ktoś gdzieś we wcześniejszym temacie wspominał – wystarczy ustawić sobie w pracy przelew 300 zł z wynagrodzenia na BGŻ i już większość warunków macie spełnionych. Większość systemów kadrowych umożliwia podział wypłaty wynagrodzenia na dwa konta. Do tego przelew od kogoś z rodziny na 5 kafli i zwrot murowany ^.-

Odpowiedz

patrycja Styczeń 28, 2013 o 18:14

Też mam konto w BGŻ, przelewam pieniądze z konta firmowego na osobiste, w tytule wystarczy wpisać „przelew”, do tej pory premia zawsze wpływała ostatniego dnia miesiąca, czyli premia za grudzień wpłynęła 31.12. Ciekawi mnie jak jest z tą kartą kredytową w BGŻ (KARTA KREDYTOWA MASTERCARD STANDARD), podobno zwracają 1% zakupów do 600 zł rocznie, może ktoś z Was korzysta?

Odpowiedz

Pola Styczeń 28, 2013 o 18:16

Czy żeby odebrać token do obsługi bankowości elektronicznej w BGŻ to trzeba się pofatygować osobiście do banku czy wysyłają pocztą?

Odpowiedz

patrycja Styczeń 28, 2013 o 18:22

Pola, chcesz założyć konto osobiste, czy firmowe? Bo ja mam token do konta firmowego, a do osobistego loguje się za pomocą hasła (wymyślonego przeze mnie) a każdą operację potwierdzam kodem z smsa, nie mam do tego konta tokena.

Odpowiedz

Pola Styczeń 28, 2013 o 19:31

Patrycja, chciałam założyć konto osobiste, tzn. właściwie przed chwilą je założyłam online. Teraz muszę przygotować dobry schemat dotyczący optymalnego wykorzystania cashbacków 🙂
Dzięki za info.

Odpowiedz

tofik Styczeń 28, 2013 o 18:38

A po co Ci token? Komórka nie wystarczy?

Odpowiedz

Pola Styczeń 28, 2013 o 18:44

Myślałam że token jest obowiązkowy jak przeglądałam tabelę opłat. Dzięki Tofik 🙂

Odpowiedz

Ziggy Styczeń 28, 2013 o 21:08

Witam,

Sprawę płacenia podatków od moneyback’ów i innych bankowych premii opisał niedawno na swoim blogu pewien pan z pewnej dobrze znanej ogólnopolskiej gazety. Jest nawet interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie. Wpis z wtorku, 15 stycznia 2013.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Ziggy Styczeń 28, 2013 o 21:19

Nie podaję linka bo nie wiem czy mogę (?) Michał?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 28, 2013 o 22:02

Ziggy,

U mnie można podawać linki jeśli nie jest to jawne zachęcanie do kupowania złota w Amber Gold itp. 😉 Dziękuję Ziggy za podrzucenie namiarów.

Poszukałem i sam wkleję: http://samcik.blox.pl/2013/01/Bank-zwraca-Ci-pieniadze-za-zakupy-kartowe-czy.html

Widzę, że Maciej Samcik i Piotr Skwirowski (pozdrawiam Cię serdecznie Piotrze – znamy się z bardzo dawnych czasów) mają taka samą interpretację jak ta, której dokonałem kilka dni temu w komentarzach powyżej. Super, że jest na to interpretacja indywidualna szefa Izby Skarbowej w Warszawie (sygnatura PPB4/415-210/12-2/MP). Przeczytajcie koniecznie artykuł na blogu Macieja.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

LWI Styczeń 29, 2013 o 19:43

W takim razie musisz sprawdzać linki. Ciężki spam masz na przykład w komentarzu:
January 28, 2013 at 19:27

To jest dokładnie to o czym piszesz.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 31, 2013 o 01:10

Dziękuję LWi. Usunąłem tamte komentarze. Rzeczywiście kontrola wskazana.

Odpowiedz

Szymon Styczeń 28, 2013 o 21:55

Cześć, mam też małą sugestię co do opłat za kartę kredytową (ktoś w komentarzach pisał o opłatach), ale to trochę dla bardziej cwaniakowatych, ale system działa (sam sprawdzałem).

Jeśli nie wypełniacie zawartych w regulaminie koniecznych do spełnienia warunków (np. obroty itp), aby np. wasza karta kredytowa, była pozbawiona opłat rocznych, robicie co następuje. Po, albo tuż przed naliczeniem opłaty (lepiej przed) idziecie do banku i mówicie, że chcecie zrezygnować z używania karty kredytowej, gdyż nie chcecie płacić tych 30 czy iluś złoty za kartę (to podajcie jako powód). W moim przypadku już dwa razy anulowali mi opłaty, a co najlepsze, wcale nie chciałem z niej rezygnować. Raz co prawda twardo mówiłem, że rezygnuję, ale już dzień później miałem miły telefon z banku, o tym, że roczna opłata nie zostanie pobrana.

Co do moneyback, dziś wysłałem podanie do BGŻ, mnie najbardziej przekonuje ten 1%, sprawdzę, czy działa przelew z własnego konta (choć szczerze przyznam, że w regulaminie konta premiowego wyraźnie jest napisane, że nie może być to konto tej samej osoby w innym banku i zastanawiam się, czy mogą później żądać zwrotu?)

PS. Zajebisty blog 🙂

Odpowiedz

Doriska1828 Styczeń 28, 2013 o 22:02

Zainspirowana zaczęłam poważnie zastanawiać się nad otworzeniem konta z promocją w MBanku albo w AliorSync, ale miałam różne niemiłe przygody z bankami i od dłuższego czasu mam konto w Millennium i wiecie co?Dobrze mi z tym 🙂 Nie chce mi się lawirować między przelewami z jednego banku do drugiego dla kilku zł więcej.Nawet ze zmian, które wejdą w życie od marca jestem zadowolona bo przy moich wydatkach w aptece i np. u dentysty zbyt wiele nie stracę na cashbacku, a przynajmniej w końcu zacznę więcej płacić gotówką przy mniejszych zakupach.
Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Janek Styczeń 28, 2013 o 23:35

Hej Michał
Właśnie zacząłem wczytywać w Twojego bloga od kilku dni i jestem zachywcony. Dużo rzeczy można wyciągnąć. Ja zacząłem właśnie od kont bankowych ,bo byłem w Aliorze i nic pożytecznego z tego nie miałem. Chciałbym się zapytać o kartę ,którą dają do Dobrego Konta w Millennium czyli Vise. Czy ona jest wypukła czy nie. W sensie czy w takim Ryanairze można z niej płacić czy raczej nie ma takiej opcji. Bo wiem ,że Karta w Aliorze miala taka możliwość.
Jak bardziej się zgłębię w Twojego bloga to moje komentarze będą bardziej merytoryczne.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 31, 2013 o 00:44

Hej Janek,

Karta debetowa wydawana do Dobrego konta w Millennium nie jest wypukła. Ma napisane „Electronic Use Only”.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Betty Styczeń 29, 2013 o 08:23

A gdzie w tych wszystkich umowach i cashbackach jest haczyk? Bo pieniądze nie biorą sie z powietrza.

Odpowiedz

Szymon Styczeń 29, 2013 o 14:56

Nie ma, bank+pośrednik najczęściej pobiera prowizję od sklepów za korzystanie z karty (płacąc u nich), często taka prowizja sięga 5 jak nie więcej procent – dając tobie 1% zachęcają Cię do korzystania z tej karty, oddają Tobie swój 1%. Biorąc pod uwagę jednak, że do tej pory byłeś w innym banku, który tego nie oferował, to Ci co oferują takie usługi zaczynają zarabiać 4% na Twoich obrotach, nie licząc tego, że przechodząc do banku, masz tam konto, dzięki którym oni zarabiają pożyczając innym bankom, na np. 4%, a Tobie za lokaty płacą 2-3%, ponad to dzięki zebranym środkom od klientów bank może udzielić ileś krotność kredytów (ile zależy od stopy rezerw obowiązkowych) na oprocentowanie rzędu 15-20% jak nie więcej.

Nie bój się bank się nie oszuka 🙂

Odpowiedz

Ela Styczeń 29, 2013 o 16:19

Cześć Michał 😀
Świetny blog! Świetne pomysły! Jestem jak najbardziej ‚ZA’ 😀
Od dzisiaj jestem Twym nowym czytelnikiem 😉
Pomysł z kontami bankowymi bardzo mi się spodobał.
Sama spróbuję 😉

Pozdrawiam!
I dziękuje 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 31, 2013 o 01:02

Hej Ela,

Witam Cię na blogu i cieszę się, że artykuły trafiają w Twoje oczekiwania 🙂 Dzięki za komentarz 🙂

Odpowiedz

Pola Styczeń 29, 2013 o 17:41

czy ktoś z Was korzystał z tzw sprytnego billa?
http://sprytnybill.pl/
chodzi o opłacanie rachunków prosto z karty płatniczej, a przy tym np. uzyskiwanie cashbacków z Alior Synca jako płatność internetowa

Odpowiedz

LWI Styczeń 29, 2013 o 19:44

I powtórka.

Odpowiedz

Dorota Styczeń 29, 2013 o 21:22

Witam 🙂
Do tej pory uważałam, że cash back to nie dla mnie bo sama zarabiam póki co śmieszne pieniądze, z których 1/3 pochłania czesne. Mój mąż zaś to dziwoląg zatwardziały 😛 (acz przekochany! :D) którego już nie raz i nie dwa próbowałam namówić na zmianę konta na lepsze, ale jest zbyt leniwy/wygodny/lojalny/przywiązany/… i za chiny go nie namówię. A już zaproponować mu roszady pomiędzy kilkoma kontami… hahahaha :] ALE… po przeczytaniu artykułu zaczęłam kombinować jakby tu jednak coś uszczknąć 😀 i chyba mam! Skoro konto BGŻ jest takie fajne, że daje 1% najwyższego przelewu, no i skoro pieniądze mogą zaraz zniknąć, to będę sobie przelewała wynagrodzenie męża po czym następnego dnia mu je „oddam” pomniejszone o 300 zł na transakcje kartą. 🙂 Do tego chyba zlikwiduję konto w mBanku i skieruję moje pieniążki do BGŻ. Po co? Bo mają bezpłątne wypłaty z bankomatów – mBank zżera za tę uciechę 5zł/m-c. Tym sposobem owe 5 zł przeznaczę na opłacenie karty w BGŻ. :D:D

Dzięki Michale i cała reszto za natchnienie 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 31, 2013 o 01:17

Doroto,

Nie ma za co i na zdrowie 🙂 A co do mBanku, to polecam Ci ponegocjowanie z nimi. Zagroź, że zamykasz konto i sami Ci zaproponują zniesienie opłaty za wypłaty z bankomatów.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Styczeń 29, 2013 o 23:17

faktycznie ciekawie to wygląda : http://sprytnybill.pl/ lub http://www.mobilneplatnosci.pl/
czy ktoś już testował te narzędzia? Myślicie, że to bezpieczne?
Obecne promocje + 5% casbacku z karty Alior Sync wygląda bardzo ciekawie

Odpowiedz

Grzesiek J. Styczeń 30, 2013 o 06:23

Mam pytanie, pewnie trochę „partyzanckie”: czy zna ktoś sposób na płacenie rachunków za prąd, telefony itd. w taki sposób, żeby uzyskać moneyback od Sync’a? 🙂

Odpowiedz

Pola Styczeń 30, 2013 o 06:34

Grzesiek J.
Wlasnie wydaje mi sie ze strona „szybki bill” daje taka możliwość ale nie korzystałam z tego, stąd też pytałam czy ktoś juz to przetestowal

Odpowiedz

adi Styczeń 30, 2013 o 08:19

zalozylem juz konto w BGZ :), moja zona ma juz konto w mbanku, tylko jeszcze o tym nie wie 🙂
Jak szybki bill sie sprawdzi, to bede mial jeszcze Synca.
Ludzie, co tu sie dzieje? Jakies postanowienia noworoczne? hehe.
Michal, dzieki za ten blog.
Zauważylem ,ze ludzie tez tu trzymaja jakis nieprzecietny poziom (czytaj wysoki). Bardzo chetnie tu zagladam.
Pozdrawiam wszystkich aktywnych.

Odpowiedz

michciok Styczeń 30, 2013 o 15:54

Michale i jak z tymi linkami?
Chciałbym już otworzyć tego aliora 😉 i o BGŻ też myślę 🙂

pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 30, 2013 o 22:40

Hej Michciok,

Linki umożliwiające założenie konta w Alior Sync dodałem już do artykułu. Z góry dziękuję Tobie i wszystkim innym osobom, które zdecydują się założyć konto za ich pośrednictwem 🙂 Zarobię w ten sposób prowizję, z której część lub wręcz całość zainwestuję w rozwój bloga 🙂

Na nawiązanie współpracy z BGŻ muszę niestety chwilkę poczekać.

Pozdrawiam i dziękuję!

Odpowiedz

tofik Luty 3, 2013 o 13:00

A ile tej prowizji tak z ciekawości?

Odpowiedz

vp9 Styczeń 30, 2013 o 18:51

Hej Michał,

Zła wiadomość, na stronie Meritum jest nie tylko informacja o zwrocie 1% wydatków, ale są też daty graniczne: „Zwrot 1% wszystkich wydatków kartą debetową (od 01.03.2013 r. do 31.12.2013 r.)”

Tak więc niestety, wygląda na to, że na koniec roku trzeba będzie zamknąć konto w Meritum…

Odpowiedz

dialam Luty 1, 2013 o 18:40

witam! ja kont mam duzo i tez staram sie maksymalizowac korzysci. a propos sprytnego billa – jest to fajny sposob na zwiekszenie zwrotu z synka placac karta debetowa/kredytowa. oprocz tego sprytny bill ma teraz promocje 5% zwrotu lub 10zl, wiec mozna dodatkowo cos wyciagnac. inny sposob to platnosc rachunkow za pomoca zabki placac karta z konta dobrego – zwrot 3%. Oprocz tego mozna brac cashback z dobrego (tylko ta usluga nie jest chyba tak w Polsce jeszcze dostepna) przy okazji zakupow lub na stacjach paliw i tez od tego jest 3%, tak wiec jak najbardziej zakladac konta i korzystac 😉

Odpowiedz

Krzysztof Luty 1, 2013 o 19:13

@dialam
Kiedyś próbowałem w żabce, ale zwrotu z Dobrego konta nie dostałem, natomiast można korzystać z cashbacku i ten sposób polecam – np. na stacji benzynowej razem z należnością za paliwo wypłacamy jeszcze 200 zł, i dostajemy zwrot od całości kwoty 🙂 Trzeba tylko sprawdzić, które punkty oferują cashback, bo nie wszystkie, m.in. da się skorzystać w marketach Reala i na niektórych stacjach Orlenu.

Odpowiedz

dialam Luty 1, 2013 o 20:23

@ Krzysztof – racja, w zabce za zakupy placac dobrym sie dostaje zwrot, a do rachunkow wykorzystuje karte z internetowego i jest 1% zwrotu. sorki za wprowadzenie w błąd.

Odpowiedz

Pola Luty 4, 2013 o 18:47

Na FB pojawiła się nowa oferta dotycząca założenia konta w Meritum Bank-100 zł za założenie konta.
Poniżej warunki:
Uczestnikami Promocji mogą być osoby fizyczne, posiadające status rezydenta w rozumieniu przepisów ustawy Prawo
dewizowe, uprawnione do zawarcia Umowy Konta, które na dzień rozpoczęcia Promocji nie były posiadaczami Konta w
Banku oraz spełnią łącznie poniższe warunki:
1) polubią profil Meritum Banku na Facebooku
2) w okresie od dnia 14.12.2012 do dnia 14.03.2013 złożą dedykowany do Promocji wniosek o otwarcie Konta podając
poprawny Kod promocji Facebook,
3) ich łączne wpływy na Konto w okresie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku o otwarcie Konta wyniosą min. 1000 zł,
4) dokonają Kartą jednej transakcji bezgotówkowej w okresie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku o otwarcie Konta.
Czy w Meritum wystarczy zwykły przelew na 2000 zł czy bezwzględnie musi to być wynagrodzenie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 4, 2013 o 23:11

Hej Pola,

W Meritum Banku wystarczy przelew z innego banku. Dotychczas nie musiało to być wynagrodzenie.

Odpowiedz

Szymon Luty 6, 2013 o 08:24

Witam,

Mam kilka pytań w temacie konta BGŻ z Premią (oczywiście, żeby otrzymywać premię):
– czy muszę podpisywać zobowiązanie związane z przelewem wynagrodzenia (konto otwieram przez kuriera)
– czy dobrze zrozumiałem, że wystarczy przelew z innego banku (bez żadnego innego przelewu od pracodawcy)
– czy coś powinienem jeszcze wiedzieć?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam,
Szymon

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 6, 2013 o 10:23

Hej Szymon,

Krotko: wystarczy Ci przelew z dowolnego konta. Nie musisz podpisywac zadnego oswiadczenia o przelewaniu pensji.

Warto wiedziec o tym, ze karta do konta kosztuje chyba 5 zl miesiecznie wiec o tyle zmniejszy Ci sie wynik moneyback. Ale sprawdz to jeszcze prosze, gdyz pisze z pamieci 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

adi Luty 6, 2013 o 11:23

czesc,
ja jestem świeżo po zalozeniu konta w BGZ z premia i jednym z tysiaca dokumentow do podpisania bylo zaswiadczenie przekazywania wynagrodzenia na ten rachunek bankowy.
Dla mnie to nie problem, ale nie wiem na ile tego przestrzegają.

regards 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Luty 6, 2013 o 11:27

Fakt, że ten formularz pojawia się wśród dokumentów i trudno się dziwić, ale mnie nie zmuszali do podpisywania, to była tylko propozycja, z której ostatecznie nie skorzystałem.

Odpowiedz

adi Luty 6, 2013 o 11:30

Szczerze, nie pytalem czy moge tego nie podpisywac.

Odpowiedz

izumi Luty 12, 2013 o 14:24

Witam.
Mam pytanie: jeśli zapłacę w żabce kartą BGŻ za rachunek np. za mieszkanie w wysokości 300 zł, to czy dostanę zwrot (oczywiście przy spełnieniu wszystkich pozostałych wymagań do otrzymania premii)?
Czy płacenie kartą w żabce za rachunki liczy się jako transakcja kartą czy jako przelew czy jeszcze jakoś inaczej?
Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Karol Luty 14, 2013 o 22:20

Michał,

Świetna strona, doskonałe porady.

W zeszłym roku wpadłem na swoją wersję excel’a, ale Twoje tabelki wprowadziły trochę świeżości. Okazało się, że zarządzanie finansami jest proste tylko trzeba trochę samodyscypliny. Tyle magicznej historii.

A propos moneyback – proponuję (jeśli jeszcze nie było, bo przyznam szczerze nie czytałem wszystkiego) sprawdzić Credit Agricole i lojalnościową kartę kredytową Carrefour. 10% zwrotu w postaci bonów za zakupy. 50zł -> 2,5zł, 100zł -> 10zł itd. Minusem takiego rozwiązania są zakupy w poniedziałek i piątek, bowiem tylko wtedy otrzymujemy bon. To samo tyczy się karty kredytowej Millenium Impresja -> 5% w bonach piątek/niedziela.

Pozdrawiam,
Karol

Odpowiedz

Pola Luty 18, 2013 o 18:12

Potwierdzam, że promocja w sprytnym billu działa 🙂 dziś dostałam zwrot 5% wszystkich opłaconych poprzez nich rachunków

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 18, 2013 o 18:42

Hej Pola,

Dobrze slyszec. Dziekuje. Podpielas do Sprytnego Billa karte AliorSync czy inna?

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Pola Luty 18, 2013 o 19:03

Hej Michał,
Tak, podpięłam kartę z AliorSync. Czekam teraz czy bank zwróci mi 5% transakcji, ale tego dowiem się dopiero ok 10 marca. Dam znać 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 18, 2013 o 19:26

Pola,

Jeszcze jedno pytanie: ten zwrot od Sprytnego Billa dostalas na ktore konto? AliorSync? Czy zwrocili przelewem?

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Pola Luty 18, 2013 o 19:31

Michał,
Dokładnie tak, zwrot dostałam przelewem na AliorSync.
Jak zrobiłam przelew przez Sprytnego Billa to w ten sam dzień trzeba było do nich wysłać maila z tytułem promocja, a w treści maila wpisując:
imię i nazwisko
nr telefonu
kwotę rachunku
nr konta do zwrotu (ja podałam to AliorSyncu)
i załączyć rachunek którego dotyczył przelew.

Odpowiedz

Dawid Luty 18, 2013 o 23:49

Witam was serdecznie. Ciekawe posty 🙂 Czy moglibyscie napisac dla jasnosci zasady promocji w szybkim billu?

Odpowiedz

Pola Luty 19, 2013 o 17:45

Dawid,
Przez jakiś okres sprytny bill oferował zwrot 5% zapłaconych przez nich rachunków, biorąc przy tym 0,97 zł prowizji od każdego rachunku, bez względu na wysokość (podpinając kartę Mastercard bo Visą jest drożej). Podobno ale to dopiero sprawdzę po 10 marca, AliorSync „widzi” płatność rachunków z karty poprzez sprytnego billa jako płatność internetową, a co za tym idzie, powinien zwrócić kolejne 5% z zapłaconych kartą z Synca. Czas pokaże jak będzie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 19, 2013 o 22:49

Hej Pola,

Dziękuję za ładne opisanie działania Sprytnego Billa 🙂 Ja się pochwalę, że również otrzymałem już zwrot 5% (całkiem ładna sumka) i teraz czekam już tylko na rozliczenie z AliorSync żeby przekonać się czy dostaniemy moneyback. To byłoby świetne.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Iwbla Luty 20, 2013 o 22:22

Od dziś dołączam i ja do fanów Twojego bloga 🙂
Mam od razu pytanie: Czy money back w Milenium działa na stacjach Shell, BP i w sklepach sieci Lidl? Jak można to sprawdzić? Patrzyłam na kody w regulaminie Banku, ale one niewiele mi mówią.

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 23, 2013 o 22:45

Hej Lwbla,

Witam Cię serdecznie wśród Czytelników bloga. Odpowiadając na pytanie: Lidl zalicza się do money back w banku Millennium. Co do Shell i BP, to może inni Ci podpowiedzą. Ja niestety nie wiem. Tankujemy auta z wykorzystaniem karty Meritum Banku.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Krzysztof Luty 24, 2013 o 07:14

To chyba już niedługo będziecie tankowac na Millenium, bo Meritum obcina moneyback do 1%, więc Mille będzie bardziej opłacalne. I jak najbardziej sie przyda, bo każdy CPN się łapie do zwrotu (tyle że na nowych zasadach najlepiej będzie tankować za wielokrotność 100 zł).

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 25, 2013 o 01:14

Hej Krzysztof,

W Millennium i tak uzyskujemy maksymalny zwrot miesiąc w miesiąc za same zakupy w hipermarketach. Zobaczymy jak to będzie wyglądało obecnie (przy rozliczaniu 100-tek złotych), ale nadal mam nadzieję na zwrot 50 zł z Mille i tyle ile wyjeździmy (paliwo) w Meritum.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marzena Luty 25, 2013 o 13:06

Hej!
Właśnie trafiłam na Twój blog i zaczęłam od tego artykułu. Bardzo fajnie, ze dzielisz się tak szeroką wiedzą i swoimi doświadczeniami.
Postanowiłam wprowadzić trochę więcej ładu i porządku w domowe finanse a Twoje wpisy wydają się być idealnym „drogowskazem”. Na razie wydaje się to trudne i zawiłe oraz wymagające sporo czasu, ale myślę, ze warto. Później to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Dzięki i mam nadzieję, ze kolejne artykuły będą kolejną inspiracją. Zamierzam przeczytać wszystko 🙂
Pozdrawiam,

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 26, 2013 o 00:39

Hej Marzeno,

Dziękuję za podzielenie się opinią. Jeśli coś wydaje Ci się trudne i zawiłe, to po prostu pytaj. Chętnie przybliżę Ci tematykę oszczędzania, a tymczasem życzę Ci po prostu miłej lektury bloga. Jeśli będziesz miała jakieś szczegółowe pytania, to zawsze możesz je zadać poprzez stronę „Kontakt” podając swój adres e-mail.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Olek Luty 27, 2013 o 08:59

Jako użytkownik konta BGŻ dodam jedną kluczową informację – data otrzymywania wynagrodzenia jest bardzo ważna. Na przykład ja mam to szczęście lub nieszczęście wypłat bardzo wczesnych – wypłata za styczeń przyszła 28.01, wypłata za luty 26.02 – co oznacza że załapały się do jednego cyklu rozliczeniowego (28.01-27.02) i tylko za jedną dostanę premię! Jak popatrzyłem na daty wypłat w 2013 roku (mój pracodawca ma taką rozpiskę) to wychodzi że jeszcze 3 razy będzie taka „kumulacja”, czyli efektywnie dostanę premię z 8 pensji zamiast z 12. Ale i tak się opłaca 🙂
Niedługo planuję większe zakupy elektroniczne przez internet, może do tego celu założę Synca 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 27, 2013 o 09:31

Hej Olek,

Dziękuję za komentarz. To bardzo słuszna uwaga. Z tego co kojarzę, to podobnie jest z rozliczaniem transakcji dokonywanych kartami debetowymi: jeśli wykonujesz transakcję ostatniego dnia miesiąca, to raczej zaliczona ona zostanie do wydatków w kolejnym miesiącu (z perspektywy naliczenia moneyback).

Co do Alior Sync – zdecydowanie Ci go polecam póki jeszcze jest zwrot 5%. Będę Ci bardzo wdzięczny jeśli zarejestrujesz się z wykorzystaniem mojego linka.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kathir Luty 28, 2013 o 09:24

Witam, nie macie obaw co do szybkiego billa? Nie podzieli losu punktów przyjmowania opłat ? Powiedzmy zyska na popularnosci i zniknie z transzą nie przekazanych płatności.

Odpowiedz

Piotrek Marzec 3, 2013 o 01:15

Cześć, świetny blog, super wpisy!

Przepraszam, za odgrżebywanie tematu, ale dopiero do Ciebie trafiłem i jestem pod wrażeniem, tak trzymaj!

Co do tematu mam kilka pytań:

1. Konto z premia w BGZ mówi wyraźnie o wplacie wynagrodzenia ( co u mnie przy bycia freelancerem jest troszkę niemożliwe), jednak piszecie tutaj w komentarzach, ze bank i tak wypłaca premie niezależnie od warunku wynagrodzenia. Wobec tego czy mam liczyć, ze ten proceder będzie dalej trwał i założyć tam konto?
2. Czy bank bgzoptima jest bezpieczny? Za mbankiem stoi BRE bank, a tutaj? W czasach kryzysu i upadłości wielu banków za granicą jestem dość nieufny;)

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 6, 2013 o 19:42

Hej Piotrek,

Nie ma problemu – tematy można odgrzebywać 🙂 Odpowiadając na Twoje pytania:

Ad. 1. Na razie „proceder trwa”. Jeśli chcesz skorzystać, to korzystaj póki można. Nikt nie zagwarantuje jak długo bank będzie tak wyrozumiały.

Ad. 2. Polecam Ci zerknięcie na listę banków objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. BGŻ i BGŻ Optima są tak samo bezpieczne jak BRE Bank.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Malin Marzec 9, 2013 o 15:24

Dzień dobry,
Dziś trafiłam na Twój blog i jestem pod wrażeniem:).
Zauważyłam sporo pytań o sprytnego billa. Płacę w ten sposób rachunki już od grudnia. Załapałam się na obie promocje billa – w pierwszej oddawali nie 5, a 10% rachunku. Płaciłam kartę kredytową z Alior Synca i już dwukrotnie dostałam 5% moneyback. Sprawdzam czy na pewno sprytny bill przekazuje moje pieniądze odbiorcom – do tej pory wszystko jest ok. Podobną aplikacją do sprytnego billa jest mPotwór (obie aplikacje są powiązane z upaid.pl). W mPotworze są czasem fajne promocje doładowań pre-paid i też można dostać 5% zwrotu z Alior Sync.

Odpowiedz

Pola Marzec 12, 2013 o 22:07

Hej, mam pytanko. Czy wypowiedzenie umowy konta z Meritum można zrobić online, przez telefon, pocztowo czy trzeba się fatygować osobiście do oddziału?

Odpowiedz

Dawid Marzec 15, 2013 o 10:35

Witaj Michał
Mógłbyś dać znać czy Sync uznał Ci płatności w Sprytnym Billu? Wczoraj wpłynęły zwroty z cashbacku.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 15, 2013 o 18:18

Hej Dawid,

POTWIERDZAM, że przelewy przez Sprytnego Billa zaliczyły się do moneybacku w AliorSync 🙂 Reasumując – za luty zadziałało więc kolejne opłaty też będę wnosił przez Sprytnego Billa dopóki jest taka możliwość.

Ale od razu chcę przestrzec: miałem z aplikacją Sprytny Bill trochę problemów na iPhone’ie. Niektóre przelewy nie chciały „przejść”, aplikacja się zawieszała (kręcące się w nieskończoność kółeczko „postępu”). Wielokrotne próby nie pomagały. A dodatkowo w jednym przypadku kwota została pobrana z mojego konta w AliorSync pomimo, że nie otrzymałem e-mailowego potwierdzenia wykonania przelewu i w aplikacji też nie zostało to potwierdzone (kręcące się kółeczko „postępu”).

Wsparcie świadczone przez uPaid (producenta aplikacji Sprytny Bill) stoi na bardzo niskim poziomie (delikatnie mówiąc). Do dzisiaj, pomimo kilkakrotnych monitów, nie doczekałem się przesłania potwierdzenia wykonania przelewu (powyżej opisanego) ani wyjaśnienia co się wydarzyło i dlaczego środki zostały pobrane pomimo braku poprawnego zakończenia transakcji na telefonie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

gumi Listopad 13, 2013 o 14:01

Cześć,
Czy jesteś w stanie powiedzieć jak długo zajmuje operacja od dnia skanowania faktury do potwierdzenia od adresata, że otrzymał pieniądze ?

Zapłaciłem z pewną niepewnością rachunek w orange, 12.11.2013r otrzymałem maila, że pieniądze zostały przekazane na konto odbiorcy, a na stronie rozliczeń orange mimo dzisiejszej daty 13.11.2013r 14:01 orange jeszcze ich nie zaksięgował 🙁

Odpowiedz

DUDU Marzec 28, 2013 o 18:48

Sync znowu zmienia na gorsze, szczegóły: http://konto.sync.pl/zmiany/#

Odpowiedz

Pola Marzec 28, 2013 o 20:17

paskudne zmiany w AliorSyncu niestety. Natomiast pojawiła się nowa oferta BZ WBK, myślę że ciekawa 🙂

Odpowiedz

Tomek Marzec 30, 2013 o 21:12

Hej Pola,

możesz podać jakieś szczegóły oferty z BZ WBK (może link :))

Z góry dziękuję…

Odpowiedz

Krzysztof Marzec 28, 2013 o 22:13

W porównaniu z BOŚiem z kolei warto zerknąć na bank Meritum – też 1% zwrotu za operacje kartowe, ale za wszystkie (nie tylko pełne 100 zł), do tego karta bezpłatna przy wydatkach pow. 200 zł/m-c.

Odpowiedz

Hana Marzec 29, 2013 o 01:08

Witam! jestem tu przypadkowo bo szukałam nowych wieści o kontach mi tak samo jak moim przedwpisowcom spodobał się blog o finansach.
Jestem od tylu lat w PKO bp i płacę około 16-18 zł m-c za konto a tu takie rzeczy opowiadacie:) Zastanawiam się tylko gdzie byłam do tej pory.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 30, 2013 o 22:22

Hej Hana,

Witam Cię serdecznie na blogu. To co robiłaś do tej pory nazywa się siłą przyzwyczajenia i każdy z nas na różnych polach na własne życzenie wpada w takie pułapki. Cieszę się bardzo, że zdałaś sobie z tego sprawę i zachęcam do dalszego zgłębiania bloga, oraz brania spraw w finansowych mocniej we własne ręce 🙂

Pozdrawiam ciepło

Odpowiedz

greg Marzec 30, 2013 o 20:33

Witam.
Czy analizował ktoś zmiany casbacku w aliorsync od 01.04.2013? Doszły jakieś warunki, które utrudnią skorzystanie z premii?

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 30, 2013 o 20:44

Hej Greg,

Będę analizował na blogu. Zmiany wchodzą w życie od 1 czerwca 2013 a nie 1 kwietnia. Mówiąc w dużym skrócie: dobrobyt się skończył. Od czerwca AliorSync odda maksymalnie 50 zł miesięcznie i to też z ograniczeniami.

Korzystaj póki jeszcze można. Zostały nam dwa miesiące.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

greg Marzec 30, 2013 o 20:42

No alior zepsół swego cashbecka
Bank modyfikuje również usługę Cashback. Jedynym warunkiem żeby otrzymać zwrot 5% wartości wydatków na zakupy w Internecie będzie przelewanie na konto wynagrodzenia, emerytury, renty, bądź stypendium. Cashback będzie naliczany za transakcje o maksymalnej kwocie 1 000 zł miesięcznie i 4 000 zł rocznie. Oznacza to, że maksymalna kwota zwrotu wyniesie 50 zł miesięcznie i 200 zł rocznie. W oparciu o dane banku, tylko 6% klientów objętych Cashbackiem, wydało w lutym br. na zakupy w sieci, więcej niż 1000 zł.

Odpowiedz

bleker Marzec 31, 2013 o 00:34

Michale – szacunek za pracę którą włożyłeś, jestem pod lekkim wrażeniem.
Szukając odpowiedzi na pewne pytanie trafiłem tutaj przypadkowo i z radością przeczytałem wszystko od deski do deski. Odpowiedzi nie znalazłem ale i tak czytałem to z radością dlatego, że powyższe oznacza, że nie tylko ja staram się doić banki a nie odwrotnie. A robię to już od dobrych kilku lat a nawet dłużej – dawniej było mnóstwo gadżetów do zgarnięcia a teraz to już jest gotówka.
Opisany przez Ciebie osobisty model finansowy jest bardzo zbliżony do mojego, są tylko niewielkie różnice zapewne spowodowane innym profilem budżetowania (np. oszczędności).
Nie mam zamiaru tu niczego krytykować ani się wymądrzać ale pozwolę sobie dorzucić kilka uwag i rad dla czytelników:
– nie utrzymajcie nawet darmowych rachunków jeśli ich już nie używacie ponieważ niektóre promocje są dla nowych klientów albo starych po karencji,
– zanim otworzycie z marszu nowy rachunek sprawdźcie czy w danym banku nie ma programu polecającego, bo czasami jedna albo obie strony mają z tego zysk (o tym jeszcze poniżej napiszę),
– jeżeli gdzieś wymagany jest wpływ wynagrodzenia a chcecie otworzyć dwa rachunki (żeby więcej zarobić) zawsze możecie u pracodawcy poprosić o rozbicie pensji (ewentualnie ponosząc koszt dodatkowego przelewu)
– jeżeli mąż/żona/brat nie ma dochodów i chcecie przekazać jemu/jej część wynagrodzenia (a należy pamiętać, że wynagrodzenie wpływa tylko na rachunek którego jesteś właścicielem) to niech najpierw założy rachunek promocyjny a potem zróbcie współwasność jako drugi właściciel – u mnie to zawsze działa i promocje się sumowały.

A teraz trochę o bieżących promocjach.

WBK – można zarobić 50zł/m-c przy niewygórowanych wymogach (wpływ wynagrodzenia 1000zł, wydać kartą 300, kilka zwykłych przelewó) oraz 200zł ekstra jeśli utrzymacie to przez 10 m-cy i raz wykonacie polecenie zapłaty).
Jeśli to za dużo to można zarobić 100zł za samo otwarcie jeśli zrobicie to z polecenia kogoś z 3 miesięcznym stażem. Jeżeli autor blogu nie ma takiej możliwości to polecam siebie (jeśli się zgodzi).
Ja otwieram rachunek z polecenia w kwietniu i sprawdzę jak to jest z tym wpływem wynagrodzenia. Jak się nie uda to zarobię 100 za otwarcie z polecenia.

mBank – miał promocję do końca lutego ale przedłużył o miesiąc czyli do dziś
Tu też jest program polecam bank. Tylko tym razem 50 zł dostaje tylko polecający (jeśli autor się zgodzi to również mogę nim być i się podzielić) ale za otwarcie konta jest 60zł.
No i jest 15 zwrotów po 2zł za tranakcje kartą na 10zł , a przy sumie ponad 500zł dodatkowo 15zł na koniec promocji.
Jeśli nie planujecie tu konta na stałe tylko na zysk za otwarcie to można z polecenia otworzyć rachunek wnioskując o kartę kredytową (np. z małym limitem 1000zł, żeby nie odrzucili wniosku) i wykonać jedną transakcję wtedy polecający kasuje 200zł i może się oczywiście podzielić.

Dla tych co mają comiesięczne nadwyżki i zrzucają je na jakieś konto oszczędzam a mają oprócz tego pod ręką pulę na czarną godzinę mogę polecić swoje rozwiązanie, czyli lokatę „systematycznego oszczędziania” w SK banku. Produkt unikatowy, bo można wpłacać od 100 do 5000 miesięcznie przez 12/24/36 m-cy na 6,7% (zmienne) a na koniec jeszcze dostać premię 1% od kapitału. Wadą jest konieczność fizycznej wizyty w oddziale.
Przepraszam, za ilość treści, i tak się ograniczałem.
Michale, wystawienie się powyżej z moją propozycją bycia polecającym w WBK i mBanku miało na celu przyniesinie zysku potencjalnym chętnym i mi oczywiście – jeśli to jest niezgodne z Twoimi zadami to przepraszam i poddaję się cenzurze.
Pozdrawiam wszystkich co nie dają się rąbać banksterom.

Piotr

BGŻ – jest już na blogu opisany

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 31, 2013 o 00:47

Hej Bleker,

Dobre rady zawsze w cenie. Bardzo Ci dziękuję, że tak obszernie zdecydowałeś się skomentować. Na pewno te informacje przydadzą się innym Czytelnikom bloga.

Już za samo to należy Ci się „bycie polecającym” więc śmiało zachęcam wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Tobą.

A co do ilości – nie masz za co przepraszać. Napisałeś same konkrety więc szacunek dla Ciebie i polecam się na przyszłość 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

marianna Kwiecień 11, 2013 o 20:15

Michale czytajac dostałam zawrotu glowy.Piszecie mlodzi bardzo ciekawie.
Ja jestem mocno starsza pania mam 1200 emerytury czy dla mnie też znajdziecie miejsce gdzie moge kożystnie ulokować oszczędnośi.Kożystać z karty i tym podobne.

Odpowiedz

katt Maj 22, 2013 o 18:25

Witam! Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej i nieskomplikowanej ankiety wszystkich klientów Alior Sync. Informacje, które chcę dzięki niej uzyskać są niezbędne do skończenia mojej pracy licencjackiej, więc z góry bardzo dziękuję za pomoc!! 🙂
http://moje-ankiety.pl/respond-46444.html

Odpowiedz

greg Maj 23, 2013 o 18:55

Warunkiem premii 50 w BZWBK są wpływy od pracodawcy. Weryfikuj jest bardziej restrykcyjnie niż w BGŻ. Wpłaciłem sobie przelew do BZWBK i nie zakwalifikowali mi tego jako pensji. Jak na razie w BGŻ takie przelewy są wystarczające do premii 50 zł.

Odnośnie sprytnego billa, to wszystkie przelewy realizują bez większych problemów. Opłaciłem nawet fakturę za avon na 500 zł, choć ostrzegli mnie, że następnym razem nie opłacą rachunku. Szkoda, że sync ograniczył cash backa, dla mnie największym minusem jest limit 200 zł w roku, te 50 zł na miesiąc jeszcze byłoby do przyjęcia.

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 29, 2013 o 19:31

Hej Kuba,

Dobry patent. Przyda się co zaradniejszym 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Wojciech Błaszkowski Czerwiec 1, 2013 o 16:37

Witam,

Getin bank startuje z nową ofertą zwrotu za paliwo. Wczoraj (2013-05-31) widziałem jak naklejali na szybę oddziału, więc to raczej gorący temat.

Pozdrawiam,
Wojciech Błaszkowski

Odpowiedz

Pola Czerwiec 1, 2013 o 22:02

czyżby chodziło o to?
http://www.getinbank.pl/produkt/debetowe/105-karta-debetowa-dla-kierowcow,105p.html
dostajesz zwrot wydatków, dzięki temu paliwo kosztuje 3,95 zł/litr*

*Klient otrzymuje zwrot różnicy ceny paliwa pomiędzy kwotą 3,95 zł, a średnią ceną jednego litra paliwa Pb95 w danym miesiącu kalendarzowym, opartą na niezależnym zestawieniu Polskiej Izby Paliw Płynnych na stronie http://www.paliwa.pl. Miesięczny zwrot obejmuje maksymalnie 30 litrów paliwa. Cena bazowa 3,95 zł może ulec zmianie, gdy różnica w cenie paliwa przekroczy kwotę 2 zł/litr. Warunkiem uczestnictwa w promocji jest założenie rachunku Getin UP lub posiadanie konta Uniwerslalne PLUS w Getin Banku oraz złożenie wniosku o wydanie do Rachunku karty debetowej Debit MasterCard PayPass w ramach promocji „Karta dla kierowców”.

Odpowiedz

Aga Czerwiec 27, 2013 o 21:30

Witam, Panie Michale chyba staję się Pana fanką;)) proszę o uaktualnienie tego wątku, jeśli znajdzie Pan czas. przerobiłam już temat lodówek, biorę się za następne. pozdrawiam, Aga

Odpowiedz

Łukasz Czerwiec 30, 2013 o 23:33

czesc, mam puytanie odnosnie tego co napisales:

„Wszystkie nadmiarowe środki przelewam na rachunek oszczędnościowy w BGŻ Optima, na którym aktualnie mam oprocentowanie 5,3% lub 6,3% od zgromadzonych środków”

szukalem, ale nie znalazlem zadnego konta z takim oprocentowaniem. Juz nie ma takiej oferty?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 30, 2013 o 23:44

Hej Łukasz,

Niestety nie ma już tak dobrego oprocentowania. Artykuł pisany był już jakiś czas temu. Obecne oprocentowanie BGŻ Optima, to 3,6%.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Adi Lipiec 3, 2013 o 13:24

w firmie zrobili mi niespodzianke i wyplate przelali 27go, zamiast ostatniego dnia miesiaca, jak zwykle, tym samym, stracilem prowizje z bgz 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Lipiec 3, 2013 o 22:27

Hej Adi,

Życie – cóż mogę dodać… ale popatrz na to z drugiej strony: lepiej pensję dostawać niż nie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Wojciech Lipiec 31, 2013 o 20:53

Witam.Ja też od niedawna zacząłem zastanawiać się nad wyborem najkorzystniejszych kont..Wiele ostatnio się zmieniło – na niekorzyść-w BGZ-konto z premią i AliorSyncu..Zdecydowałem się na konta: getinup z promocją dla kierowców (zwrot różnicy między 3,95 a średnią ceną paliwa (np w lipcu-około 5,6plz -do 30 litrów na miesiąc) i getinonline- tanie zakupy-zwrot 10 procent za zakupy spożywcze-do 50 plz…Moim zdaniem te oferty biją na głowę konkurencję,,Póki co jestem bardzo zadowolony- atrakcyjne białozielone witryny internetowe i możliwość zakładania lokat z wyższym oprocentowaniem niż gdzie indziej-np. jedniodniowa Bumerang z oprocentowaniem 4,5 procenta..

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 1, 2013 o 23:57

Hej Wojciech,

Dziękuję za zaktualizowanie informacji. Wygląda na to, że na chwilę obecną rzeczywiście są to dobre oferty.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

ula Sierpień 15, 2013 o 23:01

heh. No właśnie mam takie pytanie – mógłbyś przyjrzeć się ofertom banków na nowo i polecić, które teraz są najkorzystniejsze. Ja na początku roku się tym nie interesowałam i przespałam te okazje.
A teraz przydałaby się aktualizacja:) Zresztą moim zdaniem to świetny temat na cykliczne wpisy:)
Ostatnio udało mi się w ramach zbierania punktów zaoszczędzić w leroy 160 zł:)
I powiem że to fajne uczucie:D Szczególnie jak ktoś tak jak ty przeliczy to na zysk z lokat:)
Od razu czuję się bogatsza;)
Pozdrawiam Ula

Odpowiedz

Andrzej Sierpień 16, 2013 o 17:55

cześć, Ja również bawię się w cashback, staram się korzystać z banków, moje ostatnie układy to tak:
1. millenium, niestety tylko 3% od pełnych 100,
2. bgz, konto z premią, niestety od maja zmienili warunki, czyli 500 pln obrotu, dodatkowy produkt (lokata nim 5000 lub kretyt „żyjący”), tak więc zastanawiam się czy dalej warto …
3. od niedawna, getin bank – karta do paliwa, zwraca za zakup tylko 30l. ale zwrot ok 48 pln, wymagany obrót to 300 pln

…i szukamy dalej 🙂
pozdrawiam, dobry blog

Odpowiedz

Magda Sierpień 16, 2013 o 19:15

Moje zyski z banków to obecnie (w kolejności od najbardziej zyskownych):
1. BZ WBK – konto godne polecenia – 50 zł do lutego przyszłego roku (warunki to wpływ 1000 zł, 3 przelewy w miesiącu i 300 zł kartą), ale chyba już nie można założyć takiego konta,
2. Getin Bank – karta dla kierowców – ok. 45-50 zł, zależy po ile paliwo (warunki – 300 zł kartą, żeby konto było bezpłatne), dodatkowo za jeden przelew w miesiącu dają 1 zł i za każdą płatność kartą powyżej 100 zł też 1 zł,
3. Getin online – 10% zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych i supermarketach max. 50 zł na m-c (warunki to wpływ 1000 zł z dowolnego konta, operacje kartą – 400 zł, koszt to 3,99 zł za kartę, którego nie da się ominąć),
4. alior sync – max. 50 zł na miesiąc i 200 zł na rok ze zwrotu z transakcji internetowych; mogę w tym roku zdobyć jeszcze ok. 90 zł, ale założyłam konto w alior sync mamie i teściowej i na ich rachunkach porobię trochę transakcji:-),
5. millennium – 3 zł za każde 100 zł kartą wydane na paliwo, spożywkę i leki; korzystam już tylko w aptekach, bo w pozostałych sklepach objętych zwrotem korzystam z getin.
Do tego korzystam z kart kredytowych z moneyback:
1. bph dwie karty kredytowe ze zwrotem 1,5% od każdej transakcji – max. w miesiącu z obu kart 50 zł,
2. polbank karta kredytowa ze zwrotem netto 0,9%, nie więcej niż 50 zł na miesiąc,
3. millennium karta kredytowa impresja – zwrot 5% za zakupy m.in. w Piotrze i Pawle, empiku, smyku, venezii, travelplanet.pl – limit jest chyba roczny 760 zł,
4. multibank visa n – płacę abonament za nc+ i mam 10% zwrotu

Może ktoś doradzi jeszcze coś ciekawego.

Odpowiedz

Szymon Sierpień 29, 2013 o 15:46

Witam,

Ja dodatkowo do listy Magdy dodałbym jeszcze konto Lubię to w BPH.
http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/lubie_to_konto
Można skorzystać z 5% moneybacku w restauracjach, kawiarniach, barach, pubach, kinach, teatrach, księgarniach, sklepach papierniczych (spis kodów MCC w regulaminie).
Maksymalnie zwrot miesięczny do 30 PLN (600 PLN do wydania płacąc kartą).
Konto jest za 0 PLN, karta również za 0 PLN przy założeniu dokonania w miesiącu przynajmniej 4 transakcji kartą.

Może coś jeszcze ktoś poleci?

Pozdrawiam,
Szymon

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: