Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Pomóż WOŚP i odbierz dwa rozdziały „Finansowego ninja” za tweet #MastercardGrazWOSP

przez Michał Szafrański dodano 14 stycznia 2017 · 32 komentarze

MastercardGrazWOSP i FinNinja dla WOŚP

Znowu możemy rozbić bank dla WOŚP. Wystarczy 15 stycznia wysłać specjalny tweet lub opublikować wpis na Instagramie. Za naszą aktywność zapłaci Mastercard. A ja dorzucam darmowe rozdziały mojej książki.

Lubię to poczucie, że biorę udział w czymś większym niż ja sam. Nie jestem z tych, którzy angażują się w działania wolontariackie i – przyznaję – czasami czuję się z tym źle. Jakiś wewnętrzny głos mówi mi “mógłbyś robić więcej”. Z drugiej strony – zawsze robienie czegokolwiek jest lepsze niż nierobienie niczego. A prawda jest taka, że patrząc na efekty niektórych z działań czuję olbrzymią satysfakcję. Systematyczne robienie małych kroków potrafi przynieść spektakularne efekty (co zresztą doskonale widać po skali naszego wsparcia dla Pajacyka).

Najbardziej lubię, gdy okazja do mądrej pomocy sama się przytrafia. Tak jest znowu z akcją #MastercardGrazWOSP, dzięki której na konto WOŚP ma szansę trafić w tym roku kolejne 200 tys. zł – o ile tylko naszą aktywnością na Twitterze i Instagramie “zapracujemy” na przekazanie tej kwoty przez firmę Mastercard. Nie potrzeba niczego więcej niż sięgnięcie po telefon i wysłanie tweeta. Kosztuje nas to chwilkę czasu, ale wiadomość wysłana przez każdą osobę w dniu Finału WOŚP (tylko w niedzielę 15 stycznia!), warta jest 5 zł.

Z przyjemnością angażuję się w tę akcję już trzeci rok z rzędu i liczę, że znowu rozbijemy bank (tu przeczytasz jak zrobiliśmy to rok temu). Do pomocy zaprzęgnę “Finansowego ninja”. Moją książką chcę pomóc nie tylko Pajacykowi, ale także WOŚP.

Oczywiście nie jest to jedyna opcja pomocy. Inne wymieniam dalej we wpisie. Przypominam, że ze względów podatkowych, darowizny pieniężne warto przekazywać przelewem na konto fundacji a niekoniecznie wrzucać w formie gotówki do puszek. Ot – taki pomysł na to, jak dawać pieniądze z głową.

Bardzo liczę na Wasze zaangażowanie i pomoc.

Czytaj także: Bank rozbity! – czyli case study rekordowej akcji na Twitterze #MasterCardGrazWOSP

O co chodzi w tej akcji?

Po pierwsze: to nie jest ściema! Akcja – pomimo, że wygląda na “łańcuszek Św. Antoniego” – organizowana jest już po raz czwarty i co roku pula pieniędzy przekazywana przez Mastercard do WOŚP jest coraz wyższa. Oto efekty poprzednich lat:

 • W 2014 roku w akcji wzięło udział 13 053 użytkowników Twittera. Mastercard przekazał ponad 65 000 zł na konto WOŚP.
 • W 2015 roku w liczba uczestników wzrosła do 25 750 osób. I chociaż regulamin przewidywał przekazanie w ramach akcji “tylko” 100 tys. zł, to Mastercard, widząc olbrzymie zaangażowanie użytkowników Twittera, “dorzucił” dodatkowe 100 tys. zł. Łącznie na konto WOŚP wpłynęło aż 200 tys. zł!
 • W 2016 roku wyjściowa kwota w regulaminie akcji wzrosła do 150 tys. zł. Okazało się, że w zabawie wzięło udział aż 34 596 użytkowników Twittera, którzy wysłali łącznie ponad 158 tys. tweetów! Mastercard ponownie podwyższył kwotę i przelał WOŚP 200 tys. zł.
 • Łącznie w wyniku tej akcji na konto fundacji trafiło już 465 tys. zł! Tylko dlatego, że zdecydowaliście się wysyłać swoje wiadomości w dniach finałów. 🙂

Mamy rok 2017. Akcja organizowana jest ponownie, ale tym razem musimy wysłać jeszcze więcej tweetów. Zgodnie z regulaminem maksymalna kwota darowizny wzrosła do 200 tys. zł. Oznacza to, że tweet z dodaną treścią #MastercardGrazWOSP musi wysłać lub podać dalej 40 000 osób. Po osiągnięciu tej liczby WOŚP otrzyma maksymalną kwotę darowizny wynikającą z regulaminu. Nowością jest zliczanie rezultatów także na Instagram. Publikowane tam zdjęcia oznaczone #MastercardGrazWOSP warte są 1 zł za sztukę.

Jakie są dokładne zasady i jak wziąć udział w akcji? Wygląda to bardzo podobnie, jak w poprzednich latach:

 • Wiadomość trzeba wysłać w dniu finału – dokładnie w niedzielę 15 stycznia od godziny 0:00 do godziny 23:59 włącznie.
 • MasterCard przekaże 5 zł za każdą osobę, która włączy się do akcji na Twitterze i 1 zł za każdą osobę na Instagramie. Niżej koncentruję się na Twitterze, bo tam jestem obecny.
 • Żeby wysłać odpowiednią wiadomość – trzeba mieć konto na Twitterze. Przy okazji zapraszam do śledzenia mojego profilu @szaffi.
 • Wystarczy wysłać jeden tweet wpisując w jego treść #MastercardGrazWOSP. Treść umieszczasz w dowolnym miejscu tweeta.
 • Bez względu na to ile tweetów wyślesz – liczysz się tylko raz. Ważna jest liczba osób. Zalecam jednak wielokrotne “ćwierkanie” z #MastercardGrazWOSP. Zwiększycie w ten sposób szanse na to, że Wasi znajomi także włączą się do akcji. Każda osoba = 5 zł więcej dla Orkiestry.
 • Liczą się tzw. retweety (RT), czyli przekazanie dalej tweetów oznaczonych #MastercardGrazWOSP nawet bez ich modyfikacji. To bardzo dobra wiadomość.
 • Poprawnie zliczane są zarówno hashtagi z “S” w środku, jak i z polskim “Ś”, czyli także #MastercardGrazWOŚP.
 • Dodatkowe informacje o akcji znajdziecie w oficjalnej informacji na stronie WOŚP oraz w regulaminie.

UWAGA: Dla jasności – ten wpis to moja prywatna inicjatywa. Nie jest to żadna współpraca komercyjna, nic na tym nie zarabiam. Co roku wspieram WOŚP i inicjatywę #MastercardGrazWOSP, m.in. ze względu na to, że jest to najtańszy sposób pomagania – nie wymagający od Was wyciągania gotówki z portfela.

Cieszę się, gdy w krótkim czasie udaje się zrobić coś spektakularnego i to za pieniądze dużych firm, które chcą się w taki sposób angażować w działania dobroczynne. Oby było ich jak najwięcej! 😀

Gotowe tweety i darmowy rozdział #FinNinja

Jak co roku przygotowałem kilka gotowych tweetów – tak, aby maksymalnie ułatwić Wam podanie dalej informacji z odpowiednią treścią.

Finansowy ninjaZ tej okazji po raz pierwszy udostępniam możliwość przeczytania za darmo pierwszego rozdziału mojej bestsellerowej książki “Finansowy ninja”. Wierzę, że taki prezent z mojej strony, będzie wystarczającą zachętą do wysłania przez Was tweeta. 🙂

Gdyby lektura się Wam spodobała, to w zamian za podanie adresu e-mail na tej stronie możecie otrzymać również drugi rozdział książki (tylko do północy w niedzielę!). A to już ponad 10% jej treści.

Fajnie? No to śmiało podawajcie dalej te tweety ale PAMIĘTAJCIE – zacznijcie w niedzielę 15 stycznia! Nie zaszkodzi zrobić szum już dzisiaj, ale liczą się wiadomości wysłane w niedzielę. Liczę na Waszą pomoc. 🙂

[ctt title=”No i @szaffi oszalał! Rozdaje za darmo 2 rozdziały książki #FinNinja bo #MastercardGrazWOSP. RT! Tu: https://ctt.ec/_88hO+” tweet=”No i @szaffi oszalał! Rozdaje za darmo 2 rozdziały książki #FinNinja bo #MastercardGrazWOSP. RT! Tu: https://ctt.ec/_88hO+” coverup=”_88hO”] [ctt title=”1 RT = 5 zł dla WOŚP. A @szaffi daje darmowe rozdziały #FinNinja bo #MastercardGrazWOSP. Tu: https://ctt.ec/7q74C+” tweet=”1 RT = 5 zł dla WOŚP. A @szaffi daje darmowe rozdziały #FinNinja bo #MastercardGrazWOSP. Tu: https://ctt.ec/7q74C+” coverup=”7q74C”] [ctt title=”2 rozdziały bestsellera finansowego #FinNinja od @szaffi za RT i 5 zł za #MastercardGrazWOSP. Tu: https://ctt.ec/E1zuS+” tweet=”2 rozdziały bestsellera finansowego #FinNinja od @szaffi za RT i 5 zł za #MastercardGrazWOSP. Tu: https://ctt.ec/E1zuS+” coverup=”E1zuS”]

Podobnie jak rok temu możecie także poinformować świat o całkowicie bezpłatnych “dobrociach” z przepastnych zasobów mojego bloga: darmowym kursie “Pokonaj swoje długi”, e-bookach z transkryptami podcastów, dostęp “na skróty” do paczki 23 arkuszy Excel, które normalnie rozdaję dopiero po zapisaniu się na mój newsletter.

[ctt title=”#MastercardGrazWOSP :)” tweet=”#MastercardGrazWOSP :)” coverup=”pJ52O”] [ctt title=”Tylko 15 stycznia za tego tweeta z tekstem #MastercardGrazWOSP Mastercard zapłaci 5 zł na WOŚP. @szaffi to sprawdził! Podaj dalej!” tweet=”Tylko 15 stycznia za tego tweeta z tekstem #MastercardGrazWOSP Mastercard zapłaci 5 zł na WOŚP. @szaffi to sprawdził! Podaj dalej!” coverup=”AKBbU”] [ctt title=”Mierzymy wysoko! Jeśli 40 000 osób wyśle 15.01 tweet z #MastercardGrazWOSP to @MastercardPL zapłaci aż 200 000 zł dla #wosp2017! cc: @szaffi” tweet=”Mierzymy wysoko! Jeśli 40 000 osób wyśle 15.01 tweet z #MastercardGrazWOSP to @MastercardPL zapłaci aż 200 000 zł dla #wosp2017! cc: @szaffi” coverup=”cf15c”] [ctt title=”15 stycznia Twój tweet z #MastercardGrazWOSP = 5 zł dla #wosp2017. Podaj dalej! Rozbijmy bank! Info od @szaffi: https://ctt.ec/Q7Wus+” tweet=”15 stycznia Twój tweet z #MastercardGrazWOSP = 5 zł dla #wosp2017. Podaj dalej! Rozbijmy bank! Info od @szaffi: https://ctt.ec/Q7Wus+” coverup=”Q7Wus”] [ctt title=”Pomagamy WOŚP na koszt @MastercardPL! Podaj dalej tweeta. Płacą 5 zł za każdego użytkownika, który wpisze #MastercardGrazWOSP cc: @szaffi” tweet=”Pomagamy WOŚP na koszt @MastercardPL! Podaj dalej tweeta. Płacą 5 zł za każdego użytkownika, który wpisze #MastercardGrazWOSP cc: @szaffi” coverup=”4yq1k”] [ctt title=”23 kalkulatory Excel, które pomogą Wam ogarnąć finanse. Zrewanżujcie się proszę RT z #MastercardGrazWOSP https://ctt.ec/xaOMW+” tweet=”23 kalkulatory Excel, które pomogą Wam ogarnąć finanse. Zrewanżujcie się proszę RT z #MastercardGrazWOSP https://ctt.ec/xaOMW+” coverup=”xaOMW”] [ctt title=”3 eBooki i ponad 1000 stron wiedzy o finansach i nie tylko. Za darmo. Proszę o RT. #MastercardGrazWOSP https://ctt.ec/g9EK0+” tweet=”3 eBooki i ponad 1000 stron wiedzy o finansach i nie tylko. Za darmo. Proszę o RT. #MastercardGrazWOSP https://ctt.ec/g9EK0+” coverup=”g9EK0″] [ctt title=”Bezpłatny kurs finansów osobistych od @szaffi dla każdego – nie tylko zadłużonych. Podaj dalej! #MastercardGrazWOSP https://ctt.ec/UdeS8+” tweet=”Bezpłatny kurs finansów osobistych od @szaffi dla każdego – nie tylko zadłużonych. Podaj dalej! #MastercardGrazWOSP https://ctt.ec/UdeS8+” coverup=”UdeS8″]

Archiwalne wpisy dotyczące pomocy WOŚP

Co roku angażuję się na blogu w zachęcanie do pomocy w dniu Finału WOŚP. Poniżej znajdziesz opublikowane dotychczas wpisy:

Inne możliwości pomocy

Pomagać WOŚP można na wiele sposobów. Poniżej przedstawiam tylko kilka z nich:

Bezpośrednie przekazywanie darowizn:

Inne formy pomocy opisane są na stronie WOŚP. Zachęcam do działania.

Sprawdź również: MasterCardGrazWOSP czyli jak pomóc WOŚP nawet bez pieniędzy – poradnik Janosika

Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku

Co roku pod moim artykułem ze wsparciem dla WOŚP pojawiają się głosy o tym, że to “niegodne chrześcijanina”. Brak mi słów, którymi mógłbym opisać jak chore jest wypaczanie przesłania Biblii przez osoby, które stosują taką argumentację.

Śródtytuł powyżej, to tytuł oświadczenia wydanego w ostatnich dniach przez Caritas Polska. Jego fragment cytuję poniżej.

„Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań. Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna. Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego. Apelujemy o szacunek, wsparcie i przestrzeń do działania dla wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli oraz o zaprzestanie podziałów i konfrontacji.

Prosząc o szacunek i pokój, postanowiliśmy przekazać na aukcję XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

Ks. Marian Subocz
Dyrektor Caritas Polska”

Bardzo otwarcie i mądrze skomentował je także jezuita Grzegorz Kramer. Podzielam jego zdanie, że pomagać trzeba w każdy możliwy sposób. Niech to nas łączy a nie dzieli.

Dziękuję.

Zobacz także: Patent dla super-oszczędnych, czyli jak wspierać WOŚP nie wydając ani grosza – za darmo

AKTUALIZACJA z 17 stycznia 2017 r.

Pora na wielkie podziękowania i oficjalne podsumowanie niedzielnej akcji #MastercardGrazWOSP. Po raz pierwszy od czterech lat nie daliśmy rady dobić to regulaminowego limitu wysokości darowizny dla WOŚP​. Nie oszukujmy się – było trudno. 🙂

Ostatecznie regulaminową treść podało:

 • 31 013 unikatowych użytkowników Twittera.
 • 10 691 unikatowych użytkowników Instagrama.
 • W ciągu 24h wypracowaliśmy darowiznę w wysokości 150 136 zł.

Niemniej jednak jest pełen sukces! 😀 Firma Mastercard i tak zdecydowała się przekazać WOŚP całą kwotę określoną w regulaminie – czyli 200 tys. zł!

DZIĘKI WIELKIE za Wasze zaangażowanie, za wsparcie, za wszystkie RT (podawanie dalej) i udostępnienia na Facebooku. To było piękne. 🙂

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 32 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Bartosz Styczeń 14, 2017 o 12:48

Jest jeszcze jedna korzyść z skorzystania z aukcji na internetowych dla WOŚP.
Jeśli zastanawiasz się nad modernizacja instalacji sanitarnych w Swoim domu lub planujesz dom o jak najniższych rachunkach za ogrzewanie możesz zajrzeć na aukcję dla WOŚP. własnie z taką usługą projektowa połączona z w wybraniem optymalnego wariantu dla Ciebie. Wszytko bez dodatkowych kosztów rzetelnie i fachowo oraz z korzyścią dla Nas Wszystkich

http://aukcje.wosp.org.pl/projekt-wewnetrznych-instalacji-sanitarny-i4047127

http://aukcje.wosp.org.pl/projekt-wewnetrznych-instalacji-sanitarny-i4047123

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 14, 2017 o 13:04

A słusznie! Dzięki Bartosz. 🙂

Odpowiedz

Bartosz Styczeń 14, 2017 o 14:05

dzieki za udział w akcji i rozdziały ksiązki!

proźba- da radę udostępnić rozdziały takze w formacie epub/mobi?
dziękuję w imieniu licznego grona posiadaczy czytników!

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 14, 2017 o 14:12

Hej Bartosz,

Dobra sugestia na przyszłość. Tym razem – nie dam rady. Akcja typu „krótka piłka”.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marcin Styczeń 14, 2017 o 14:38

Witam,

Czy są postępy odnośnie prac na audiobookiem? Zastanawiam się nad zakupem książki jednak wersja dźwiękowa jest dużo bardziej dostępna.

Odpowiedz

Anna Styczeń 14, 2017 o 15:26

To ja dodam jeszcze taką możliwość: https://wspieram.to/wirtualneserce2017
Dzięki tej platformie zebrałyśmy w zeszłym roku fundusze na działalność stowarzyszenia. Mogę zatem stwierdzić, że jest sprawdzona 😉
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Rafał Styczeń 14, 2017 o 17:08

Myślę że nie warto wysyłać smsów, bo tam VAT trzeba oddać państwu a jak niestety wiadomo państwo – rząd jest przeciwko akcji WOŚP 🙁

Odpowiedz

Jacek Styczeń 14, 2017 o 20:27

@Rafał: Niekoniecznie. Co roku było tak, że operatorzy zrzekali się stawki VAT przy wysyłaniu SMSów na WOŚP.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 14, 2017 o 21:12

Jacek,

Zrzec to się mogli swoich przychodów. VAT nadal muszą płacić do US.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Szymon Styczeń 15, 2017 o 00:09

Poszło 😉

Odpowiedz

Marek Styczeń 15, 2017 o 00:42

No i poćwierkane, tweet wysłany.

Odpowiedz

Andrzej Styczeń 15, 2017 o 09:58

Hej Michał,
miałeś wspaniały pomysł.
Ja nie używam twittera, ale… zachęcony Twoim przykładem wsparłem WOŚP takim trochę bardziej tradycyjnym przelewem.
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Dawid Styczeń 15, 2017 o 11:20

Dziękuję za informację o możliwości wsparcia WOŚP. Odsłuchałem teledysk Play. Jak ponownie odsłucham to nagranie z tego samego komputera to będzie więcej pieniędzy dla WOŚP? Konta na Twitterze nie posiadam, więc ta opcja odpada.

Odpowiedz

Joanna Styczeń 15, 2017 o 11:53

Niestety nie przychodzi drugi rozdział, może to kwestia czasu. W między czasie tweetuję i czekam z niecierpliwością, pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 15, 2017 o 12:52

Hej Joanna,

Zaczekaj jeszcze kilka minut – przychodzi z lekkim opóźnieniem, ale przychodzi. A jak nie dostaniesz, to napisz do mnie przez stronę „Kontakt”.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Monika Styczeń 15, 2017 o 12:05

Akcja wsparta 🙂 !

Odpowiedz

Kinga Styczeń 15, 2017 o 14:02

Akcję wspieram każdego roku. Dzięki nim moja córka miała badany słuch w szpitalu i całe szczęście, że nie musiała korzystać z innych sprzętów. Jednak są tacy, którym są potrzebne i za to jestem wdzięczna WOŚP.

Prowadzę oprócz bloga sklep internetowy i wystawilam na aukcje jeden z produktów. Może ktoś miałby chęć go kupić, a tym samym wesprzeć akcję.

http://aukcje.wosp.org.pl/tort-z-pieluch-z-bukietem-z-ubranek-i4125502

Odpowiedz

Anna Styczeń 15, 2017 o 14:47

Wspaniała akcja. Masz naprawdę wielkie serce. Niewielu ludzi stać na taki szlachetny gest. 🙂

Odpowiedz

Anna Valetta Styczeń 15, 2017 o 14:56

Poszło. Tak czy inaczej bym Ciebie wsparła – wyjątkowo przypadła mi do serca idea „rozbicia banku”. Ale skoro jest jeszcze tak apetyczna wisienka na torcie … sam rozumiesz, że nie mogłam oprzeć się pokusie.

Odpowiedz

Sławek Styczeń 15, 2017 o 15:15

Jak pobrać te rozdziały z dzisiejszego eventu ? Wyskakuje mi strona z książką i tyle, nie widzę tam tych rozdziałów do pobrania.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 15, 2017 o 15:19

Hej Sławek,

Jest link w tekście do strony. Podaję wprost:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/wosp-2017

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzegorz Styczeń 15, 2017 o 15:30

Tweet wysłany 🙂 Obok mojego bloku jest co roku organizowana impreza WOŚP więc przejdę się po okolicznych puszkach i obejrzę sobie fajerwerki 🙂 Dla mnie w budżecie zawsze uwzględniony datek na WOŚP i Szlachetną Paczkę 🙂
PS. Super Michał że organizujesz też takie akcje jak Mastercard 🙂
Pozdrawiam Grzegorz

Odpowiedz

Michał Styczeń 15, 2017 o 19:22

Fajna mobilizacja ten 2 rozdział książki, bo w mojej bibliotece jestem 16 na liście oczekujących do jej wypożyczenia 🙂 ma wzięcie ( zaczynałem od 23 w kolejce 🙂

Odpowiedz

Jacek Styczeń 15, 2017 o 19:56

Hej, założyłem konto na twiterze ale nie potrafię z niego korzystać.Co muszę zrobić, żeby wysłac twita #MastercardGrazWOSP? czy musze miec znajomych?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 15, 2017 o 23:44

Hej Jacek,

Wystarczy, że klikniesz w którejś z ramek w tym wpisie tekst „Click to tweet” i zalogujesz się do Twittera. Nie musisz mieć obserwujących, by to zrobić.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Jacek Styczeń 16, 2017 o 12:19

Hej, zrobiłem to. doszedłem wcześniej ale dziekuje za odpowiedź. Był cały link z tekstem, znalazłem gdzieś na Twojej stronie z książką.

Odpowiedz

Katarzyna Styczeń 15, 2017 o 21:20

A jak się zrobi przelew, to można to sobie za rok odliczyc od podatku?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 15, 2017 o 23:42

Tak!

Odpowiedz

Darek Styczeń 17, 2017 o 15:43

Chyba od przychodu?

Odpowiedz

Agnieszka Styczeń 15, 2017 o 22:16

Poszło. Specjalnie na ten cel otworzyłam konto na twitterze, udostępnienie rozdziałów książki – szlachetne z Twojej strony

Odpowiedz

Agata Szachowska-Grześków Styczeń 15, 2017 o 23:01

Michał, fajnie, że wrzuciłeś swoje książki.
Na pewno sprzedadzą się ze zwielokrotnioną ceną.
Pozdrawiam.

Odpowiedz

mko Styczeń 16, 2017 o 11:59

Szacunek!

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: