Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Moja droga Gabciu…

przez Michał Szafrański dodano 28 września 2016 · 141 komentarzy

Dwudziesta rocznica ślubu

Dzisiaj mija 20 lat od naszego ślubu. I najlepsze jest to, że kocham Cię Gabi coraz mocniej. Wierzę, że najlepsze lata dopiero przed nami.

Przedwczoraj minęło 20 lat od naszego ślubu cywilnego. Dziś mija 20 lat od kościelnego. Rok przed naszym ślubem wydałem pierwszą książkę. Miesiąc przed 20-tą rocznicą premierę miała druga książka. Niesamowita pętla zdarzeń, której nie planowałem.

Większość Czytelników mojego bloga zakłada, że jestem bardzo uporządkowany, analizuję wszystkie scenariusze i planuję długoterminowo. Najważniejsze decyzje w życiu podejmowałem jednak bez szczegółowego planu. Nie potrafiłem 20 lat temu wyznaczyć konkretnych celów. Była za to we mnie silna wiara w to, że jestem gościem, który potrafi być dla Ciebie podporą. Przyznaję, że była to wiara dosyć naiwna – do tej roli dorastałem latami i nadal nie czuję, że masz takiego męża, na jakiego zasługujesz. Mam wrażenie, że to Ty jesteś dla mnie najlepszym wsparciem i kompasem. Cudem, który przytrafił się w moim życiu i którego wartość stopniowo poznaję.

Kocham Cię i nieustająco dziękuję za zaufanie, którym obdarowałaś mnie mówiąc “tak” 20 lat temu. Zaufanie, które przejawiasz każdego dnia i wsparcie, które dajesz mi wtedy, gdy najbardziej go potrzebuję.

Ten wpis to fragment mojego listu do Gabi napisanego w przededniu naszej dwudziestej rocznicy ślubu, która wypada dokładnie 28 września 2016 r. Część treści listu – pozostaje tylko do wiadomości Gabi.

Dla jasności: to wpis okolicznościowy dla uczczenia ważnego dla nas dnia. Nie znajdziesz w nim żadnych informacji o finansach osobistych. Mam nadzieję, że mimo tego przynajmniej część z Was uzna go za wartościowy.

Różni

Zastanawialiśmy się nie raz czy my jesteśmy do siebie dobrze dopasowani. Generalnie nie dzielimy zainteresowań. W wielu aspektach po prostu jesteśmy różni. Po latach wydaje mi się jednak, że to nie o to chodzi żebyśmy byli tacy sami. Widzę, jak wiele sobie dajemy przez tę naszą odmienność. Mój skrajny optymizm i wiara w to, że wszystko się uda, są realistycznie równoważone przez Twoje “szukanie dziury w całym”. Ty z kolei doskonale chronisz mnie przed moją łatwowiernością i prostolinijnością myślenia. Chyba nigdy nie pomyliłaś się w swoich opiniach co do innych osób i ich intencji. Masz niebywałą intuicję. Wpienia mnie czasami ta Twoja nadmierna według mnie asekuracja, ale z drugiej strony – wymusza to na mnie dokładniejsze zgłębienie tych tematów, w których rzeczywiście jest drugie dno albo czają się rafy. Dociera już do mnie, że pragniemy tego samego – poczucia bezpieczeństwa.

Po 20 latach widzę, że ta nasza różność wcale nie jest przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Jest naszą siłą. Uzupełniamy nawzajem nasze braki, zbieramy doświadczenia i dzięki nim chyba coraz bardziej się rozumiemy. To piękne. Chciałbym umieć dostrzec wszystkie możliwości, jakie nam to stwarza. Ale wiesz… ja w sumie prosty chłopak jestem. 🙂

Czytaj także: WNOP 093: Jak się motywować? – czyli jak skłaniam się do pracy nawet, gdy nie chce mi się nic robić

Wsparcie i zaufanie

Powtarzam to i będę powtarzał do końca życia: nie wiem gdzie bym był, gdybyś mnie nie wspierała. Na pewno nie byłoby tego bloga, sposobu zarabiania, książki i wielu innych pozytywnych rzeczy w naszym życiu. Jesteś elementem stabilizującym. Moim jedynym sensownym punktem odniesienia. Motywacją do zmiany na lepsze i systematycznego popychania cały czas od przodu wszystkiego co robię.

Ci, którzy widzą efekty mojej pracy nie mogą uwierzyć, gdy mówię, że jestem leniem. Jestem, ale Ty dajesz mi siłę. Dawałaś też nadzieję i wiarę wtedy, gdy zaczynałem wątpić w moje wybory. Gdy wszyscy inni kwestionowali moją decyzję o porzuceniu branży IT i zostaniu “gościem od oszczędzania” Ty jedyna powiedziałaś “wierzę w Ciebie, dasz sobie radę, jakoś sobie poradzimy”. I w tym kluczowym momencie, gdy mój optymizm prysł, gdy nie miałem żadnej pewności, czy zarobię na nasze życie, gdy w środku mi się kotłował milion czarnych myśli, to właśnie Ty byłaś oazą spokoju, której tak potrzebowałem.

Wiem, że dla Ciebie to może być pikuś i może Ci się wydawać, że to nic specjalnego. Ja jednak nie potrafię sobie wyobrazić większego wsparcia i zaufania niż Twoje. Cieszę się, że sprawy potoczyły się tak pomyślnie.

Sprawdź również: WNOP 123: Zaufanie na stadionie PGE Narodowy, czyli moje pierwsze spotkanie autorskie

Blask fleszy

Wiem, że nie lubisz, gdy puszę się jak paw. Pewnie większość Czytelników uzna, że wcale tego nie robię, ale Ty widzisz to jak w soczewce i wiesz, że mam ego jak stąd do Las Vegas. Mam. I lubię wiedzieć, że efekty mojej pracy są widoczne i doceniane. Tłumaczę sobie, że chyba każdy to lubi.

Niestety Ty w największym stopniu doświadczasz skutków ubocznych mojej popularności. Głupio mi, gdy osoba rozpoznająca mnie na ulicy wita się ze mną a Ciebie pomija. Chyba tylko raz zdarzyło się, że ktoś widząc nas obydwoje, przywitał się najpierw z Tobą, a dopiero później ze mną. A przecież to właśnie takie zachowanie powinno być codziennością.

Zastanawiam się czasami jak ja bym się czuł, gdybyś to Ty była taką znaną blogerką, a ja schowany byłbym gdzieś w domu ze swoimi sprawami. Mało kto potrafi zauważyć i docenić Twoją rolę we wszystkim co robię. Przykro mi, że tak się dzieje. Blog, książka, moje występy – jesteś ich matką w takim samym stopniu, w jakim ja jestem ich ojcem.

Dziękuję Ci za to.

Cieszę się!

Wiesz… widzę ile związków wokół nas się rozpada. Nie wnikam dlaczego tak się dzieje. Cieszę się z naszego bycia razem. Cieszę się, że udowadniamy przede wszystkim sobie, że można. Bogu dziękuję, że daje nam tyle lat cieszyć się sobą w dobrym zdrowiu. Że jak na razie potrafimy znaleźć wyjście ze wszystkich mniejszych i większych problemów.

Dziś raduję się, gdy widzę Cię uśmiechniętą. Zaspokajam ego, gdy mam poczucie, że się do tego przyczyniłem. Ty wiesz, że ja odmierzam swoje życie listami zadań i priorytetów. Najważniejszym z nich jest to, byś każdego dnia mogła szczerze mówić “nie żałuję swojego ”tak“”. Tak mi dopomóż Bóg.

Zobacz także: Życzenia dla Ciebie na 2014 i szczypta historii – mojej i tej dwutysięcznej

Wieczór

Przyszłaś przed chwilą i zapytałaś “czy długo jeszcze?”. Odpowiedziałem, że pół godziny. W dzień naszej rocznicy – po raz pierwszy od lat chcę wyłączyć komórkę i komputer na cały dzień. To dlatego chcę skończyć ten list właśnie dzisiaj. Żebyś mogła go przeczytać w nasze święto.

Pokochałem Cię ćwierć wieku temu, kocham Cię coraz bardziej (chociaż wydawało mi się, że to niemożliwe i kocha się tak samo) i mam nadzieję, że wspólnych lat przed nami jeszcze od groma i ciut ciut.

Życzę Ci najlepszego męża i najcudowniejszych dzieci na świecie.

Zawsze Twój,
Podpis Michała

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 141 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Marcin Wrzesień 28, 2016 o 04:48

Ogormne gratulacje, serce rośnie jak się czyta takie słowa! Pozdrawiam i życzę wpaniałego rocznicowego dnia 🙂

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 28, 2016 o 04:53

p.s. dzisiaj mija dokładnie 5 lat od dnia kiedy po raz pierwszy spotkałem moją ukochaną Żonę więc 28 września to nie jest tylko ”Twój” dzień ^^)

Odpowiedz

Łukasz Przechodzeń Wrzesień 28, 2016 o 05:26

Gabi, Michał, kolejnych 20 lat Wam życzę! 🙂

PS Michał, może namów żonę do założenia bloga. Będziecie razem siedzieć po nocach nad tekstami 😉

Odpowiedz

Paulina Wrzesień 28, 2016 o 08:08

Wszystkiego najlepszego dla Was! 😀 super decyzja o wyłączeniu sprzętów 🙂

Odpowiedz

Daniel Wrzesień 28, 2016 o 08:13

Michał, jako facet podziwiam Cię za odwagę mówienia o swoich uczuciach, to przecież takie nie męskie, prawda ? Ci którzy czytają bloga i słuchają podcastów wiedzą jak dużą rolę w Twoim życiu odgrywa Gabi, jaki ma wpływ na Twoją pracę, bardzo dobrze że o tym mówisz i piszesz. Masz złotą żonę chłopie i niech Ci tego świat zazdrości 🙂 a tym czasem wszystkiego naj i oby do dębowych godów (internet twierdzi że to 80 lat po ślubie )
Pozdrawiam
Daniel

Odpowiedz

Agnieszka Wrzesień 28, 2016 o 08:43

Michale,

każda żona chciałaby przeczytać taki list (nie wiem tylko czy upubliczniony ;)) Piękne słowa, piękna miłość. Stu lat w zdrowiu dla całej Waszej rodziny. Świętujcie dziś, bo powód jest zacny 🙂

Najlepszego!
Agnieszka

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 28, 2016 o 09:00

Piękny list. Ze wszystkich Twoich sukcesów chyba najbardziej chciałbym osiągnąć ten małżeński.

Pozdrowienia dla całej rodziny 😉
Łukasz

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 28, 2016 o 09:15

Michale

Wszystkiego najlepszego z okazji Waszej Rocznicy, trzymajcie tak dalej ! A tak na marginesie tylko pozazdrościć Twojej żonie takich wyznań.

Cudownego
Aśka

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 28, 2016 o 09:18

Gratuluję pięknej rocznicy. I takiej cudownej relacji. 🙂 <3

Odpowiedz

Jakub Wrzesień 28, 2016 o 09:18

Piękne. Mój staż małżeński jest znacznie krótszy, ale już teraz widzę, ile zawdzięczam mojej Żonie. Jestem przekonany, że bez niej byłbym znacznie mniejszy i słabszy niż kiedykolwiek mógłbym być, gdybym polegał wyłącznie na własnych siłach.

Chętnie poznałbym kiedyś Gabi, musi być ponadprzeciętną osobą.

Gratuluję rocznicy i wszystkich dobrych skutków Waszego małżeństwa – i nie mam na myśli bloga i książki, przynajmniej nie w pierwszej kolejności. 🙂

Odpowiedz

Magda Wrzesień 28, 2016 o 09:20

Piękny list:) Gratulacje z okazji rocznicy:)

Odpowiedz

Justyna Wrzesień 28, 2016 o 09:26

Wszystkiego dobrego! 😉

Odpowiedz

Małgosia Wrzesień 28, 2016 o 09:27

Dziękuję Michał za umieszczenie tego listu, jestem wzruszona. Pięknie piszesz o swoich uczuciach, z miłością i wielkim szacunkiem do Twojej żony.Gratuluję Wam, podziwiam i…czekam na kolejny list z okazji kolejnych rocznic.
Pozdrawiam
Małgosia

Odpowiedz

Katarzyna Wrzesień 28, 2016 o 09:28

Michale ja rownież dołączam się do życzeń.. A u nas także dzisiaj święto, gdyż nasza Iga kończy rok 🙂

Odpowiedz

Rafał Wrzesień 28, 2016 o 09:28

Życzę jeszcze nie jedynej takiej dwudziestki, aby wasze uczucia i relacje z każdym rokiem stawały się piękniejsze.
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów

Odpowiedz

Artur Wrzesień 28, 2016 o 09:29

I to jest dobra wiadomość ze świata i dla świata 🙂

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 09:30

Gratuluję – i 20 lat, i odwagi, żeby pokazać, że Twój sukces zawodowy nie odbyłby się bez tgeo sukcesu prywatnego. Zastanawiałam się, co koniec końców myśleć o upublicznianiu takich prywatnych treści – ekshibicjonizm to czy wyraz miłości tak silnej, że zrywającej podział na publiczne i prywatne – i doszłam do wniosku, że im więcej takich deklaracji na polu profesjonalnym, tym bardziej podzial na praca-dom się zatrze i ludzie odważą się dbać o swoje życie jako całość, mówić w pracy, że odebranie dziecka lub kupienie kwiatów żonie albo pójście z mężem na kręgle jest ważne i dlatego nie chce zostać dodatkowych kilku godzin w pracy albo zwyczajnie wyjść punktualnie. ja wierzę, że takie podejście ma sens i jest ważne. A Twój list widzę jako cegiełkę dorzuconą podczas budowania takiego. Więc za nią dziękuję i raz jeszcez – gratulacje, Gabi i Tobie!

Odpowiedz

BJK Wrzesień 28, 2016 o 09:31

Gratuluję Wam serdecznie rocznicy i życzę kolejnych wielu lat razem! I czuję się zaszczycony, że mogłem poznać Gabi i Wasze dzieci 🙂

PS. Doskonale wiem co mówisz o tym wsparciu, też tego doświadczam 🙂

Odpowiedz

Iwona Wrzesień 28, 2016 o 09:40

Michale, dziękuję za ten wpis 🙂 Życzę Wam, abyście codziennie chcieli walczyć o Waszą miłość (bo to zapewne projekt długoterminowy 😉 – nawet jeśli jest trudno! Ale Ty jako ninja – na walce znasz się doskonale 😉 Czas zarezerwowany tylko i wyłącznie dla Żony – bezcenne! Dodam tylko, że bardzo doceniam i szanuję Twoją pracę – to co robisz i piszesz, ale najbardziej doceniam to, jakim jesteś Człowiekiem 🙂 to, jak traktujesz siebie, swoich bliskich oraz czytelników 🙂 Tak trzymaj !
Iwona

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 28, 2016 o 09:43

Zgadzam się z Łukaszem – 20 lat małżeństwa wynik godny powtórzenia 😉 Gratulacje i życzę kolejnych wspaniałych lat wzajemnego uzupełniania się 😉

Odpowiedz

paulina Wrzesień 28, 2016 o 09:44

Gratuluję. Na prawdę wzruszyło mnie Twoje wyznanie. Wasza miłość to jest Twój największy sukces.

Odpowiedz

Justyna Wrzesień 28, 2016 o 09:44

Kurczę, chyba nigdy jeszcze nie komentowałam. Wzruszyłam się. Nie wiedziałam, że są mężczyźni, którzy tak potrafią. Ale już w Twoich podcastach nie raz słyszałam jak podkreślasz fakt, że Twoja żona to Twoja największa przyjaciółka i opoka. Życzę Wam, żeby nadal tak było… a nawet lepiej. Życzę, żeby inni brali z Was przyklad i potrafili cieszyć się codziennością i tym, że mają siebie…i że razem można dokonać wszystkiego. Dużo miłości na kolejne lata!

Odpowiedz

Krystian Wrzesień 28, 2016 o 09:44

Gabi, jesteś super! Wiem, jak ogromny wpływa na to co robimy my, faceci, mają nasze panie i ile wyrozumiałości, ale przede wszystkim mądrości musisz w sobie mieć!

Gratuluję Wam serdecznie!

Odpowiedz

Kamil Wrzesień 28, 2016 o 09:47

Piękna rocznica. Gratulacje! Dużo szczęścia dla Was 🙂

Odpowiedz

Pata Wrzesień 28, 2016 o 09:47

Michał! Ten list to cudowna odmiana dla treści na blogu i klasa sama w sobie!
Gratuluję tylu wspólnych lat, Gabi musi być z Ciebie szalenie dumna! Buziaki! 🙂

Odpowiedz

Robert Wrzesień 28, 2016 o 09:48

Gratuluję pięknej rocznicy i życzę kolejnych równie udanych lat!

Tak się składa, że 27 września czyli wczoraj – mieliśmy ósmą rocznicę ślubu 😉

Zaciekawiło mnie, że macie dwie daty ślubu – najpierw cywilny, a nazajutrz kościelny. Mieliście dwa wesela dzień po dniu? 😉

Odpowiedz

Marian Biały Wrzesień 28, 2018 o 13:24

Kiedyś nie było ślubów konkordatowych i ludzie w większosci brali ślub zarówno w kościele, jak i w urzędzie. Do ślubów w urzędzie było różne podejście, jedni traktowali to na równi uroczyście, a inni jak załatwienie zwykłej sprawy w urzędzi, brali świadków i jechali w 4 osoby do USC

Odpowiedz

BogusiaM Wrzesień 28, 2016 o 09:49

Cudowny list! Pięknie piszesz Michale również o uczuciach. W tym liście widzę tyle ciepła i w ogóle po nim mogę mieć obraz jak wspaniałą kobietą jest Gabi! Gratuluję tylu wspólnych lat i życzę kolejnych. W miłości, cieple, zrozumieniu:)

Odpowiedz

Beata Wrzesień 28, 2016 o 09:50

Brawo Michal!

Gratuluje 20 Rocznicy Slubu jak i zycze kolejnych lat w zdrowiu ,szczesciu jak i wspieraniu siebie nawzajem.Pomimo tego,ze to nie wpis o finansach,rownie przyjemnie to czytam i podziwiam za odwage o mowieniu/pisaniu o swoich uczuciach.Brawo masz u mnie plusa.Wszystkiego dobrego. 🙂

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 09:50

Gabi, Michał! Ogromnie mnie wzruszył ten list… Jest cudowny! Przepięknie jest widzieć, że można być ze sobą tyle lat i niezmienne dawać sobie radość, szczęście, wsparcie i miłość. Życzę Wam, by trwało to kolejne wieeeeele lat!!!

Anna

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 28, 2016 o 09:53

Cieszę się, że podzielamy wiele wartości i opinii, które przywołujesz w swoim liście.
Gratulacje i pomyślnych kolejnych 20 lat.
Ja jestem szczęśliwie żonaty z Elżbietą od 31 lat. Wiele w życiu osiągnąłem, sukcesy w zawodowe, w pracy społecznej, w biznesie (nawet na skalę międzynarodową), ale największym moim sukcesem jest moja rodzina ! Dwóch wspaniałych synów i ukochana żona.
Często z bólem patrzę jak rozpadają się małżeństwa z byle powodu, w pogoni za czymś bezwartościowym, ulotnym.
Michałowi i jego żonie jeszcze raz wszystkiego najlepszego, wszystkim obecnym na tym blogu również.
Jak byście chcieli, Michał także, napisać niecodzienny list do tych, których kochacie to chętnie Wam w tym pomogę. Mowa o polisie na życie, w której powiecie kocham i troszczę się o Ciebie, nawet jak mnie już nie ma.

Odpowiedz

Diana z Pieniadzjestkobieta Wrzesień 28, 2016 o 09:54

Michał – piękny i wzruszający list. Cudownie, że doceniasz wielki wkład swojej żony w całą pracę. Dużo szczęścia dla was na kolejne lata!

Odpowiedz

Adrian Wrzesień 28, 2016 o 09:54

Szanowni Państwo Szafrańscy

Dziekuje-my, że dzielicie się swoją miłością ze światem, to jest bardzo CENNE i potrzebne 🙂 Życzę Wam jeszcze 108 lat w zdrowiu, radości, miłości i mądrości! 20 lat razem to jest… poważne osiągnięcie 🙂 Najlepszego! 🙂

Odpowiedz

Szymon - Copywriter Wrzesień 28, 2016 o 09:56

Gratulacje 🙂 u mnie podobnie – różnice nas przyciągają do siebie. Ale nam mija dopiero pół roku 🙂

ps. w kategorii „Wsparcie i Zaufanie” mógłbyś poprawić 2 zdanie o słowo „Nie” byłoby tego bloga… 🙂

Odpowiedz

Ania Wrzesień 28, 2016 o 09:57

Gratuluje 🙂 AMDG!

Odpowiedz

Magda Wrzesień 28, 2016 o 09:58

Gabi, Michał -gratulacje.
Piękna rocznica i piękny list. To takie niedzisiejsze mówienie otwarcie o uczuciach, relacjach rodzinnych, jednak myślę, że bardzo potrzebne.

Michał- jestem od dawna czytelniczką Twojego bloga i to co mnie zatrzymało w tym miejscu to właśnie ta „życiowość” twoich rad, to odniesienie do swojej sytuacji i mówienie wprost o miłości do żony, dzieci, Boga.
Nie zmieniaj się ,

pozdrawiam Magda

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 28, 2016 o 09:59

Wow!
Gratulacje z okazji rocznicy slubu. Badzcie szczesliwi 🙂

Odpowiedz

Ireneusz Wrzesień 28, 2016 o 10:00

Coś wspaniałego 🙂 W dzisiejszym świecie spędzić ze sobą 20 lat. Jesteście niesamowici. Dziękuję Wam za pracę jaką wkładacie w tego bloga i w walkę o naszą edukację. Chciałbym abyście oboje wiedzieli, że jest bardzo wielu ludzi, którzy doceniają to co robicie dokładnie tak samo jak jest bardzo wielu ludzi, którym dosłownie uratowaliście życie.
Życzę Wam jeszcze więcej miłości 🙂

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 28, 2016 o 10:01

Pięknie napisałeś.Gabi i Michale,życzę Wam wszystkiego najlepszego.100 lat razem ❤🎁💓

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 28, 2016 o 10:04

Michał – gratuluję Wam sukcesów i relacji. Pozdrowienia

Odpowiedz

Marta Wrzesień 28, 2016 o 10:10

Gratulacje z okazji rocznicy! Piękny list, pozdrowienia dla Gabi!

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 10:10

I właśnie takich mężczyzn potrzebuje świat. Oby było ich coraz więcej i mam nadzieję, że opublikowanie fragmentów Twojego listu obudzi z letargu chociaż paru z nich 🙂 Potrzebujemy was, ale i wy potrzebujecie nas bardzo. Miło wiedzieć, że ktoś to widzi i docenia.

Odpowiedz

Marta Wrzesień 28, 2016 o 10:14

no no, często się zastanawiałam jak żona to znosi, dobrze że tak dobrze się dobraliście. Szczęścia Wam życzę MOC i cieszę się że Wam dobrze! Gratulacje 🙂

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 10:16

Michal, gratuluje Twojej zonie takiego meza! Tak pieknie i otwarcie przyznajacego sie do uczuc. Gratuluje Wam rocznicy! Pieknie! I zycze nieslabnacych uczuc i wzajemnego zrozumienia na najblizsze 50 lat! 😀 Pozdrawiam, Anna

Odpowiedz

U Mamusi Muminka Wrzesień 28, 2016 o 10:17

Aż mi świeczki stanęły w oczach! Kolejnych wielu pięknych, wspólnych lat Wam życzę! Pozdrowienia i buziaki dla Żony 🙂

Odpowiedz

AsiaMi Wrzesień 28, 2016 o 10:20

Ogromnie się ciesze że jesteście RAZEM! Posyłam Wam serdeczności!
Pięknie świętujcie 😉

Odpowiedz

Monika Wrzesień 28, 2016 o 10:23

Gratuluje tak pieknej relacji

Odpowiedz

Tajga Wrzesień 28, 2016 o 10:37

W Wasze święto życzę Gabi – 100 lat z jednym Chłopem, a Tobie inwencji, żeby chciała :O)

Odpowiedz

Aleksandra Wrzesień 28, 2016 o 10:37

Michał ! Jak pięknie, że odważyłeś się opublikować publicznie Twoje prywatne słowa płynące z głębi serca! Jesteś naprawdę WIELKIM wartościowym człowiekiem, kochającym swoją żonę, rodzinę i pracę. Życzę WAM wspaniałych dni, pełnych miłości, radości z bycia razem i wzajemnego szacunku, jaki sobie okazujecie.

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 28, 2016 o 10:38

Czuć szerość w tym liście 🙂

Odpowiedz

bazylia Wrzesień 28, 2016 o 10:43

wzruszyłam się. z całego serca życzę Wam kolejnych, dobrych lat wspólnego życia, nierustającej miłości i wzajemnego szacunku, bo to na tym zbudowany jest mocny związek. kawałek pięknego życia za Wami ale jeszcze morze cudowności przed 🙂
cieszę się, że poznałam Was oboje. i bardzo dobrze wiem, że Twój sukces Michale, stoi na fundamencie bezgranicznego wsparcia Gabi. nie raz i nie dwa to podkreślałeś. to Wasze wspólne, ciężko wypracowane osiągnięcie. Wasza wspólna droga, radość i satysfakcja.

jak to kiedyś powiedział klasyk: tak daleko zajdzie mądry mąż, jak daleko będzie go wspierać jego mądra żona.

pozdrawiam najcieplej i najserdeczniej Oboje <3 <3

Odpowiedz

Jacek Wrzesień 28, 2016 o 10:47

Michał,

śledzę Twoje „losy” od samego początku bloga i cieszę się, że wciąż pozostajesz SOBĄ co udowadniasz m.in. tym wpisem. Życzę Tobie oraz Gabi kolejnych wspólnych szczęśliwych lat i zadowolenia z Waszych pociech! 🙂 Gratuluję!

Odpowiedz

Andrzej Wrzesień 28, 2016 o 10:48

Michał, po raz enty dowodzisz tego, że jesteś naturalny i bezpośredni, a to, że nie wahałeś się podzielić swoimi uczuciami do swej wybranki czyni Cię jeszcze bardziej wyjątkowego w moich oczach.
Byłbym monotematyczny gdybym po raz kolejny gratulował 😛 dlatego też – po prostu czyń to co robisz dalej i tak samo dobrze jak teraz. No i przy okazji rocznicy, życzę kolejnych, co najmniej 20 lat razem.

p.s. piękne jest to, że odnajdujesz siłę w różnicach pomiędzy Wami oboje.

Odpowiedz

Marta Wrzesień 28, 2016 o 10:57

Drodzy

Gratuluję Żony, gratuluję Męża, gratulacje dla Was obu za stworzenie tak silnej i pięknej relacji. Wasze dzieci mają ogromne szczęście widzieć kochających i wspierających się rodziców.

Kolejnych, co najmniej 20 lat szczęścia!

Odpowiedz

Maggie Wrzesień 28, 2016 o 11:02

Gratulacje mądrości życiowej i finansowej! Podziwiam zarówno Ciebie, jak i Małżonkę, że potrafi sie w tym Waszym życiu odnaleźć 😉

Odpowiedz

Ewa Wrzesień 28, 2016 o 11:04

Gratuluję Ci wspaniałej żony Michał! Musi być wyjątkowa, skoro po 20 latach potrafisz tak pięknie o niej pisać. Szczerze gratuluję też wspólnej 20-letniej drogi i życzę, żeby trwała jeszcze bardzo długo. Wszystkiego najpiękniejszego wspaniała Rodzinko!

Odpowiedz

Jolanta Wrzesień 28, 2016 o 11:19

Gabrysiu, Michale – Gratuluję Wam Obojgu i życzę Wiele Szczęścia na Przyszłość.
Gratuluję też Waszym Dzieciom – Takich Rodziców i również życzę Im Szczęścia.
A nam wszystkim życzę Udanego Naśladownictwa. 🙂

Odpowiedz

Kinga Wrzesień 28, 2016 o 11:27

Michał, dzięki, że otwarcie dzielisz się swoimi uczuciami do żony i swoją wiarą. Jesteś wzorem dla wielu.. mam nadzieję, że to wyznanie będzie również wzorem jak możemy siebie nawzajem traktować, doceniać, wspierać, kochać i dziękować sobie i Bogu.

Szczęśliwej rocznicy, moje gratulacje i życzę Tobie i Twojej żonie wielu, wielu wspólnych, szczęśliwych lat.

Odpowiedz

Irena Wrzesień 28, 2016 o 11:32

Gabi + Michale – dzięki, że podzieliłeś się z nami swoimi dobrymi uczuciami. Życzę Wam dalszych lat życia w zdrowiu i miłości. Spełniajcie swoje marzenia, bądźcie dla siebie ostoją i cieszcie się ze wspaniałych dzieci. Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego dnia.

Odpowiedz

paulina Wrzesień 28, 2016 o 11:35

Piękne. Wzruszyłam się, Gabi musi być świetną kobietą. Życzę Wam wszystkiego co najlepsze:) Wielu pięknych dni i sukcesów.

Odpowiedz

Mateusz Wrzesień 28, 2016 o 11:36

Michale,
serdeczne gratulacje dla Twojej małżonki oraz dla Ciebie z okazji tak wspaniałej rocznicy! Dajecie piękny przykład wzajemnej miłości i łączącej się z nią wiary w ukochaną osobę, wspieranie się w trudnych chwilach i dodawanie sobie siły. Po prostu…róbcie tak dalej 😉

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 11:44

Kochani!
Serdeczne życzenia z okazji pięknej rocznicy. Życzę Wam aby Wasza wspolna droga trwała jak najdłużej i mam tu na myśli długość życia. Cudowności!!!

Odpowiedz

Mariola Wrzesień 28, 2016 o 11:50

Piekny list,dziekuje. Dzis to wielka rzadkosc,dobry zwiazek po tylu latach. Oby sie zylo,oby sie wiodlo,oby sie chcialo i oby sie moglo….. Zycze milosci,przyjazni,szacunku,uniesien wszelakich,radosci,szalenstwa,fascynacji dla Was ! I oczywiscie zdrowia. Pozdrawiam b. b. mocno. Poszalejcie w ten piekny dzien i nie tylko ha ha. Mariola z Anglii

Odpowiedz

Judyta Wrzesień 28, 2016 o 11:52

Siedzę i ryczę. Pięknie napisane.

Wszystkiego najlepszego Wam 🙂

Odpowiedz

Andrzej Wrzesień 28, 2016 o 11:53

Gratuluję Wam pięknej rocznicy i oby tak dalej!

Odpowiedz

Danuta Wrzesień 28, 2016 o 12:09

Cudny wpis.! Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu☺

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 28, 2016 o 12:23

Wszystkiego najlepszego dla Was! Pięknie się czyta, piękny list!

Odpowiedz

Rafał Wrzesień 28, 2016 o 13:04

Jakie pięknie 🙂
Gratuluję i życzę kolejnych wielu wspaniałych lat spędzonych razem.

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 28, 2016 o 14:12

Wspaniale! Życzę Wam jeszcze więcej radości z siebie samych 🙂

Odpowiedz

Maria Wrzesień 28, 2016 o 15:03

Gabi-Michał
Gratulacje i wszystkiego najlepszego na kolejne dni, miesiące i lata!
Piękne słowa listu, mało kto potrafi tak dzisiaj pisać.

Odpowiedz

Aneta Wrzesień 28, 2016 o 15:31

Cudowny list! Dobrze, ze masz tak wspaniałą kobietę u boku, bo jak przeczytałam, bez niej nie byłoby bloga, z którego tyle czerpiemy 😉 podbudowałes tym wpisem moja wiarę, bo zauważyłam dokładnie to co ty tzn, ze tak wiele związków sie rozpada, nie ma poczucia stabilności w dzisiejszym życiu..jednakże dobrze wiedzieć, ze sa jeszcze na świecie pary, ktore mimo upływu lat nadal sie kochają i wspierają 😉 zycze Tobie i Twojej zonie wszystkiego dobrego oraz kolejnych rocznic 😉

Odpowiedz

Emilia Wrzesień 28, 2016 o 15:38

Cudownie 🙂 życzę Wam kolejnych dzięsiątek lat wspólnego spełnionego życia!

Odpowiedz

Ania Myszkowska Wrzesień 28, 2016 o 15:41

„Ty wiesz, że ja odmierzam swoje życie listami zadań i priorytetów. Najważniejszym z nich jest to, byś każdego dnia mogła szczerze mówić “nie żałuję swojego ”tak“”. Tak mi dopomóż Bóg.”

Najlepsze życzenia ever.
<3

Odpowiedz

Małgorzata Wrzesień 28, 2016 o 15:49

Gratulacje ! Piękny list ! Prawdziwe słowa miłości same się pchają na papier !

P.S. Nasza 20 rocznica będzie 28.12.2016 🙂 i już się nie mogę doczekać.

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 28, 2016 o 16:40

Gratulacje i wszystkiego najlepszego dla Was.

Odpowiedz

Ulja Wrzesień 28, 2016 o 16:53

Gratulacje! Życzę wszystkiego najlepszego….i skrycie zazdroszczę (ale w sensie pozytywnym) 😉

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 17:02

Gabrielo i Michale,
Najserdeczniejsze gratulacje i życzenia kolejnych wspólnych lat! Tak piękny list nie powstałby bez niezwykłej kobiety. Niech Wam Bóg błogosławi 🙂

Odpowiedz

Ewa Wrzesień 28, 2016 o 17:09

On ją kocha, a Ona jego i na dokładkę znosi jego rozbuchane ego;). Dbajcie o szczęście, które zagościło u Was i niech tak zostanie na tutejsze „na zawsze”.

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 28, 2016 o 17:19

Wszystkiego najlepszego dla Was:)

Odpowiedz

Ania Liść jarmużu Wrzesień 28, 2016 o 17:27

Wszystkiego najlepszego dla Was obojga! Oby takich związków było jak najwięcej, czego i sobie życzę 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Wrzesień 28, 2016 o 17:56

Michale,
Przyjmij ode mnie wielkie gratulacje dla Was z okazji Waszego święta oraz życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności na przyszłość.
Pozdrawiam,
Krzysztof

Odpowiedz

Hanna Wrzesień 28, 2016 o 18:12

Michał, pięknie , szczerze napisane, życzę Wam miłości, szczęścia i zgody na dalsze, wspólne lata.
HW

Odpowiedz

Asia Wrzesień 28, 2016 o 18:20

Wzruszające i bardzo piękne słowa. Wszystkiego najlepszego dla Was 😉 Dużo szczęścia i miłości 🙂

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 18:29

Bardzo Wam zazdroszczę . A wiecie że najlepsze dopiero przed Wami.
Życzę wszystkiego co najlepsze

Odpowiedz

Hania Wrzesień 28, 2016 o 18:33

Gratulacje dla Was z okazji rocznicy ślubu!

Odpowiedz

Kasia Ogórek Wrzesień 28, 2016 o 18:40

Gabi!
Michał na bank Cię kocha. Zauważyłam to na Blogowigili, kiedy zajmował Ci kolejkę na warsztaty. Wtedy pomyślałam, że to jest miłość. <3
Piękne lata macie za sobą i wiele Wam jeszcze życzę.

P.s. Michał łza mi się w oku zakręciłam. Tak szczerze o miłości mało kto umie. 🙂

Odpowiedz

Andrew Wrzesień 28, 2016 o 18:43

dużo dobra dla Was

Odpowiedz

Adam Wrzesień 28, 2016 o 18:45

Wspaniały list. Wzruszył mnie do łez. Życzę Wam jeszcze wielu lat życia RAZEM 🙂 Cieszę się, że wspólnie ustawiacie życie rodzinne. Dziękuję za wskazówki udzielone w czasie „lekcji” 🙂 Są nam one bardzo pomocne. My w tym roku obchodziliśmy 37-mą rocznicę ślubu i mam ochotę dożyć do 50-tej 🙂 A jak Bóg pozwoli, to jeszcze dłużej 🙂 Serdecznie Was pozdrawiam. Adam

Odpowiedz

Anna Wrzesień 28, 2016 o 18:51

Gratuluję ze szczerego serca, powodzenia dalej ;))))))))

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 28, 2016 o 19:21

Gratulacje! Najlepsze życzenia!

Odpowiedz

Olcha Sosnowa Wrzesień 28, 2016 o 20:16

O jak wzruszająco! W tym gąszczu życzeń dorzucam i ja swoje serdeczne i szczere – najlepszego Szafrańscy!

Odpowiedz

Daria Wrzesień 28, 2016 o 21:07

Gratuluję i cieszę się razem z Wami! Dużo błogosławieństwa na kolejne lata!

Odpowiedz

Magda Wrzesień 28, 2016 o 21:29

Serdeczne gratulacje!
Kolejnych wspaniałych ‚-dziestu’ lat razem.

Odpowiedz

Marta Wrzesień 28, 2016 o 22:05

Gratulacje dla Was i wszystkiego dobrego na kolejne wspólne lata 🙂 list przepiękny, bije z niego miłość i szacunek!

Odpowiedz

Anna Jankowska Wrzesień 28, 2016 o 22:26

Wzrusz nastąpił… gratulacje 🙂

Odpowiedz

Radoslaw Wrzesień 28, 2016 o 22:26

Gabi, Michale
Wielkie gratulacje dla Was, waszego związku i całej rodziny.
Gabi dziękuje za Twoje wsparcie dla Michała…
Michale Ty dzięki Gabi i jej wsparciu inspirujesz nas czytelników, słuchaczy – Wasza rodzina i 20 lat rezem to największa inspiracja
Dziękuje Wam.

Odpowiedz

roman Wrzesień 28, 2016 o 22:39

super!!!!! jesteś moim idolem:)

Odpowiedz

Maria Wrzesień 28, 2016 o 22:55

Drodzy Państwo Szafrańscy.

Gabi, Michale, ze wzruszeniem czytałam list, piękny, piękny bo takie są Wasze uczucia. Dziękuję, że mogłam przeczytać tak piękne słowa miłości, że dopuszczona zostałam do Waszej „tajemnicy”. Gabi, jesteś cudowną osobą, dajesz Michałowi to czego On potrzebuje by mógł być właśnie takim jaki jest, czyli sobą. A i On daje Tobie to co najlepsze. Jego wpisy na blogu tchną życiem, tchną Nim. Dzieli się sukcesem nie po to by Jemu pogratulowano ale dzieli się po to by pomoc innym i to jest w Was piękne bo Ty Gabi i Michał to jesteście jedno. 🙂 Jesteście piękni i dziękuję, że jesteście. 🙂 Życzę Wam obojgu dalszej takiej drogi, w zrozumieniu, miłości i szacunku. Pozdrawiam cieplutko. 🙂 Maria

Odpowiedz

Piotrek Wrzesień 29, 2016 o 00:11

Michał, to jest świetne jak dzieląc się swoimi cudownymi uczuciami dajesz innym mnóstwo radości.
Może nawet zainspirujesz jakieś osoby, które spróbują ratować swój związek (i przy okazji zaoszczędzi trochę grosza).
Życzę niegasnącego ognia uczuć.

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 29, 2016 o 06:34

Gratulacje!
I mam nadzieję, że najpierw jej to powiedziałeś 🙂

Odpowiedz

Kaja Wrzesień 29, 2016 o 07:57

Łezka się w oku kręci…. Serdeczne gratulacje!

Odpowiedz

Blake Wrzesień 29, 2016 o 07:58

Piękny list, Szczerze gratuluje i szczęścia życzę. 🙂

Odpowiedz

BartekM Wrzesień 29, 2016 o 08:44

Tak trzymać . Wszystkiego dobrego ! 🙂 Michała już poznałem, może poznam kiedyś słynną Gabi 😉

Odpowiedz

Agata Wrzesień 29, 2016 o 09:02

Witaj Gabi,
gratuluję Ci z całego serca, że tak mądrze poprowadzilaś związek! Ogromne brawa i ciesz się tym sukcesem-jest dużo większy niż spektakularne osiągnięcia Twojego Małżonka. Siadaj do kompa kobieto i pisz, jak tego dokonałaś- ludzie potrzebują tego bardziej niż dobrej recepty na oszczędzanie!
Pozdrawiam ciepło!
Agata

Odpowiedz

Mariola Wrzesień 29, 2016 o 09:37

Gratuluję stażu małżeńskiego! Piękna rocznica 🙂 Cieszę się,że wśród tylu treści na temat finansów, pojawił się tekst, który jest wyrazem wdzięczności dla Tej, której z pewnością się on należy. Właściwie to nawet na coś takiego czekałam. Wiele razy zastanawiałam się jak Twoją (z dnia na dzień rosnącą) popularność przyjmuje Twoja Żona. To mimo wszystko musi być trudne. Jestem pełna szacunku wobec Gabi! Serio. Cieszy mnie również ten tekst z innego powodu. Pewien mądry duchowny powiedział mi kiedyś, że trzeba być najlepszym w tym, co się robi, bo ludzie biorą wtedy z Ciebie przykład. Jeśli więc wyrażasz sobą szlachetne wartości, to i ludzie będą za nimi podążać. One będą się rozsiewać i przekuwać na dobro wokół Ciebie. Priorytety – jakże ważne są w życiu. Jak dobrze,że pomimo milionów na koncie, Twoje priorytety Michale są odpowiednio ułożone. To trudna sztuka, a zatem gratuluję. Na koniec zaś życzę Waszemu małżeństwu błogosławieństwa Bożego na każdy kolejny dzień Waszej wspólnej drogi! 🙂
Pozdrawiam, Mariola.

Ps. Zachęcam do odwiedzenia strony poświęconej pracy nad relacją małżeńską i nie tylko. Jest tam wiele świetnych treści 🙂
http://mamysie.pl/

Odpowiedz

Agnieszka K. Wrzesień 29, 2016 o 10:05

Serdeczne gratulacje! Życzę Wam dużo miłości i kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i szczęściu!

Odpowiedz

Cecylia Wrzesień 29, 2016 o 10:12

Wielkie gratulacje i wszystkiego dobrego!!!!!:-)

Odpowiedz

Adam Wrzesień 29, 2016 o 11:38

To jest piękno blogowania. To my decydujemy co i kiedy piszemy. Życzę Wam wszystkiego dobrego i dużo czasu dla rodziny. Nie ważne co się dzieje w naszym życiu, najważniejsze zawsze są: rodzina i zdrowie 🙂

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 29, 2016 o 12:24

Gratulacje! Wspaniały okres za Wami i prze również 🙂

Odpowiedz

Maciej Wrzesień 29, 2016 o 12:27

Jak to czytam, to momentami jak bym czytał swoją historię, tylko parę lat później 🙂

Odpowiedz

Rafał Wrzesień 29, 2016 o 12:58

Mocne, gratuluję
(I na prawdę się wzruszyłem)
Cieszę się Twoim szczęściem.
I z serca życzę Wam kolejnych pięknych chwil.

Odpowiedz

Łukasz Kasperek Wrzesień 29, 2016 o 13:19

Gabi, Michał, wszystkiego najlepszego i kolejnych szczęśliwych dwudziestek!!!

Odpowiedz

Grażyna Wrzesień 29, 2016 o 14:00

Michał, gratuluję Wam serdecznie! Jesteś fantastycznym człowiekiem i masz fantastyczną żonę:) Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam dużo zdrowia i długich wspólnych lat!!!
P.S. Trudno było mi doczytać do końca, emocje wzięły górę…:) Piękne…

Odpowiedz

Jadwiga Wrzesień 29, 2016 o 15:13

Cześć, wzruszyłam się :). Dziękuję i gratuję – zarówno szczęśliwego związku, jak i chęci by o tym powiedzieć głośno.

Odpowiedz

Oszczędnicka Wrzesień 29, 2016 o 16:27

Wszystkiego dobrego dla Was i kolejnych okrągłych rocznic 🙂

>>Mało kto potrafi zauważyć i docenić Twoją rolę we wszystkim co robię. Przykro mi, że tak się dzieje. Blog, książka, moje występy – jesteś ich matką w takim samym stopniu, w jakim ja jestem ich ojcem.<<

Ja widzę wsparcie Twojej żony w każdym Twoim projekcie. Napisałam nawet o tym w recenzji Finansowego Ninji 🙂 Masz szczęście, że trafiła Ci się taka żona.

Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego! Piękna rocznica 🙂

Odpowiedz

Leszek Wrzesień 29, 2016 o 16:47

Witaj Michale,
Inspirujesz nie tylko w kwestiach finansowych.
Decyzję podejmuje się raz…a później się nią zarządza. Ciekawe – dotyczy to również naszej inwestycji uczuć w drugą osobę 😉
Pozdrawiam,
Leszek

Odpowiedz

Przemek Wrzesień 29, 2016 o 20:14

Pozdrowienia i gratulacje dla Was !!!!

Odpowiedz

Basia Wrzesień 29, 2016 o 20:50

No to wszystkiego NAJ NAJ w tą piękną rocznicę dla Pana Ninja i Pani Ninja :))) !!! Życzę kolejnych pięknych rocznic !

Odpowiedz

Lukasz Wrzesień 29, 2016 o 22:41

Gratulacje 🙂

Odpowiedz

Anna Wrzesień 30, 2016 o 00:42

Gabi
Michał
Samych dobrych wzruszeń. Chciałabym móc doświadczyć takiej rocznicy. Dziękuję Wam za wiarę w ludzi i dobro kierowane Jego ręką. O życzę dużo Miłości i Ciepła

Odpowiedz

Krzysiek Wrzesień 30, 2016 o 07:28

Michał i Gabi – super, że wam się udaje. Trzymam kciuki za kolejną waszą 20-stkę!

Odpowiedz

WOJtek Wrzesień 30, 2016 o 09:04

Gabi, Michale

Co najmniej ZŁOTYCH GODÓW życzymy.

Pozdrawiamy
Ula, Wojtek

Odpowiedz

Paulina Wrzesień 30, 2016 o 15:56

Gratuluję Wam z całego serca i życzę powodzenia na kolejne lata bycia razem.

Odpowiedz

XLka Wrzesień 30, 2016 o 23:15

Blogosfera się weseli w porcelanową rocznicę Michała i Gabrieli. Niech się niesie po świecie to Wasze dwudziestolecie!

Odpowiedz

Maria Październik 1, 2016 o 10:22

Gratulacje ! Macie co świętować. I to nie tylko Waszą rocznicę, ale i to, że dzięki Twojej żonie możesz się rozwijać..
Ja na 20-tą rocznicę dostałam gorzkie słowa o tym, że nie pamięta jak dawno mnie nie kocha, o innej kobiecie,która jest dla niego najwspanialsza…i inne gorzkie słowa. Popijając łyk wina stwier

Odpowiedz

Sara Październik 2, 2016 o 13:27

ooo jak najwięcej szczęścia !!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Ania Październik 3, 2016 o 09:32

Ja się popłakałam.
Wszystkiego dobrego!

Odpowiedz

Maciek Październik 4, 2016 o 06:57

a mówią że z rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej,sam jestem ofiarą takiej kolei rzeczy ale zgadzam się z Michałem że z biegiem lat można kochać coraz bardziej,
najważniejsze żeby to było odczucie obustronne, wtedy takie szczęście jest jak perpetum mobile – samo się napędza i wzmacnia się z biegiem lat.

pozdrawiam

Maciek

Odpowiedz

agrafka Październik 4, 2016 o 08:48

O matko, w 1996 roku, gdy braliście ślub, miałam trzy lata 😀 Swoją drogą zawsze myślałam, że jesteś o wiele młodszy – i to wcale nie jest złośliwość z mojej strony, wręcz przeciwnie.
Gratuluję Wam i życzę wszystkiego dobrego 🙂

Odpowiedz

Jacek Październik 5, 2016 o 02:04

Nie wiem do konca czym sie sporo ludzi tutaj zachwyca. Ten list jest slaby, brzmi jakby napisal go komputer kompilujac wiele ogolnych stwierdzen w krotka notke z wyszczegolnionymi akapitami tematycznymi…
Widac background IT 😉
Troche jak kod programu 🙂
Blog nie jest dobrym miejscem na takie listy moim zdaniem.
Pozdro!

Odpowiedz

Elisabeth Grudzień 7, 2016 o 19:53

Ty tak poważnie?!

ps. W razie „tak” – moje najgłębsze wyrazy współczucia!

Odpowiedz

Iza Październik 9, 2016 o 22:35

Witaj!
Bardzo mi sie podobal list do zony. Tez 28.09 obchodzilam rocznice slubu, tyle ze 25 ale moj maz nie potrafi tak pieknie pisac, nawet jesli tak pieknie czuje i kocha jak Ty.
Kontynuacji tego szczescia Wam zycze i jeszcze wielu wspanialych lat odkrywania i ubogacania siebie nawzajem..
pzdr. Iza

Odpowiedz

Maria Październik 10, 2016 o 12:49

Wielkie gratulacje dla was obojga. Musisz mieć niesamowitą żonę!
Ten list był bardzo miłym i pozytywnym początkiem dnia (tak się złożyło że przeczytałam go przy porannej kawie 😉

Odpowiedz

Humor Październik 10, 2016 o 21:33

Gratulacje takiej okrągłej rocznicy, trzeba się perfekcyjnie rozumieć, żeby być tyle lat w małżeństwie, u mnie z żoną narazie 2 ale też chcemy dążyć do jak najdłuższego stażu małżeńskiego 🙂

Odpowiedz

Daga Październik 21, 2016 o 16:30

Poplakalam sie. Gratulacje! 🙂

Odpowiedz

Tomek Październik 21, 2016 o 17:35

Serdeczne gratulacje! I chociaz moj staz jest znacznie krotszy to wiem co czujesz.
Ps Tez mielismy rocznice 28.09 🙂

Odpowiedz

Pecetowicz Grudzień 2, 2016 o 12:48

Czytam Michała od bodajże 2014, ale nie komentuję często. Fajnie dowiedzieć się kilku rzeczy o autorze. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych 20 lat!

Odpowiedz

Arkadiusz Maj 5, 2017 o 17:01

Witam,
takie pytanie… Gabi to skrót od jakiego imienia?

Odpowiedz

Dariusz Wrzesień 28, 2018 o 13:25

Drogi Michale,
gratulacje. Niech Bóg Was prowadzi w odkrywaniu szczęścia.

Odpowiedz

Justyna Styczeń 11, 2019 o 13:33

Boże kochany! Wzruszyłam się jak nie wiem…jesteście Państwo wspaniali!

Odpowiedz

Ania Listopad 10, 2023 o 13:27

Piękne słowa 🥹
Chciałabym kiedyś spotkać kogoś z kim też uda mi się stworzyć szczęśliwy, długoletni związek.

Wam szczerze gratuluję, bo taki związek to praca po obi stronach.

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: