Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Oficjalnie jesteśmy „Gwiazdami Dobroczynności”! Zdobyliśmy nagrodę i pomogliśmy PAH

przez Michał Szafrański dodano 5 marca 2019 · 23 komentarze

Gwiazdy Dobroczynności

W listopadzie informowałem Was o nominacji w X edycji plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Miło mi donieść, że znalazłem się w gronie laureatów.

Pisałem już wcześniej, że jest mi niesamowicie miło, że praca wykonywana systematycznie na rzecz Pajacyka została zauważona w tym plebiscycie organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Dziś cieszę się jeszcze bardziej, bo decyzją Forum Odpowiedzialnego Biznesu – patrona plebiscytu – zostałem laureatem nagrody „Gwiazdy Dobroczynności”. W uzasadnieniu przeczytałem, że „Jest to dowód uznania dla Pana społecznego zaangażowania oraz pokazania tego jak biznes może angażować się społecznie. Doceniany, że w ślad za Pana przykładem poszły inne osoby, które wspierają akcję Pajacyk”.

Wiedzcie, że tak naprawdę traktuję to wyróżnienie jako nagrodę dla nas wszystkich. Kupując moje produkty wspieracie (świadomie bądź nieświadomie) Pajacyka. Każdy z Was dokłada małą cegiełkę do olbrzymiej kwoty wsparcia, która systematycznie rośnie. W największym stopniu gratuluję i dziękuję tym z Was, którzy kiedykolwiek wykonali oddzielny przelew na Pajacyka. Zostałem wyróżniony właśnie za takie inspirowanie Was do działania.

Bardzo dziękuję także tym wszystkim, którzy oddali swój głos na moją kandydaturę w głosowaniu internetowym w tym plebiscycie. Tutaj nie wygraliśmy, ale dobrze się stało – dzięki temu statuetki „Gwiazd Dobroczynności” trafiły do większego grona laureatów.

Rezultaty X edycji plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności

Plebiscyt ”Gwiazdy Dobroczynności” to sposób na promowanie dobroczynności oraz wykorzystywanie potencjału gwiazd w dobrych społecznie celach. Paweł Łukasik, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, w taki oto sposób tłumaczy sens wręczania takich nagród:

„Przez swoje społeczne zaangażowanie gwiazdy mają realny wpływ na to, jak chętnie ludzie angażują się we wspólne działania, rozwój dobroczynności i wolontariatu. Obecnie w pomaganiu nie chodzi tylko o dawanie pieniędzy czy czasu, lecz także o działania edukacyjne, promowanie ważnych idei i nawoływanie do zmiany postaw. Dzisiaj gwiazdy stają w obronie klimatu, środowiska czy praw kobiet i w związku z tym włączają się zarówno w akcje charytatywne, jak i działania obywatelskie. Często angażują się w to, co dla Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i jej partnerów jest najważniejsze – wspieranie trzeciego sektora. Bez gwiazd i ich kapitału społecznego informacje o misjach organizacji pozarządowych i prowadzonych przez nie programach społecznych nie przedostałyby się do szerokiego grona odbiorców. Dlatego, wspierając społeczne zaangażowanie gwiazd, pomagamy organizacjom pozarządowym.”

W tym roku statuetki trafiły do następujących osób:

  • Anna Dereszowska – laureatka w kategorii społeczeństwo.
  • Anita Sokołowska – laureatka w kategorii zdrowie.
  • Bartek Kasprzykowski – laureat w kategorii pomoc charytatywna.
  • Anja Rubik otrzymała Honorową Gwiazdę Dobroczynności decyzją Kapituły Plebiscytu .
  • Małgorzata Rozenek-Majdan otrzymała nagrodę magazynu SHOW – wieloletniego partnera plebiscytu.
  • Michał Szafrański otrzymał Gwiazdę Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zakresie działań poszczególnych laureatów, to zachęcam do odwiedzenia tej strony. Dodatkowo znajdziecie tam także listę wszystkich dotychczasowych nagrodzonych w poprzednich edycjach.

To co mnie bardzo cieszy, to fakt, że nagroda dla mnie jest jednocześnie pierwszą statuetką przyznaną w tym plebiscycie blogerowi. To fajnie czuć, że jest się częścią jakiejś pozytywnej zmiany. Że nie trzeba być gwiazdą mediów, sportu, muzyki czy pracownikiem organizacji dobroczynnych, aby zaistnieć w gronie „Gwiazd Dobroczynności”. 🙂 Miło.

foto-4

Dodatkowe 10 tys. złotych dla PAH

Tradycją plebiscytu jest przekazywanie przez jego organizatorów czeków na 10 tys. zł dla laureatów. Ci mogą wskazać organizację dobroczynną, dla której chcą przekazać tę nagrodę. No chyba nie będzie zdziwienia, jeśli powiem, że kwota ta powiększyła pulę pieniędzy przekazanych PAH. Inaczej mówiąc jest to kolejne 2500 ciepłych posiłków dla dzieci.

Specjalnie na galę przygotowałem dla organizatorów krótki film, który fajnie obrazuje zarówno moje aktywności na rzecz Pajacyka, jak i policzalny efekt naszych działań.

 

Przekazywane kwoty systematycznie rosną. Aktualne liczby znajdziecie na Pajacykowej podstronie. Na 19 lutego 2019 r. prezentowały się one następująco:

Pajacyk

Dlaczego sam nie odebrałem nagrody

Zdradzę Wam, że ominęło mnie wręczenie nagród i udział w balu charytatywnym. Doceniam rolę i wagę takich wydarzeń, ale po prostu ich unikam. Nie czerpię radości z obracania się wśród znanych osób a sama myśl o tym, że musiałbym zaplanować wpasowanie się w pasujący uniform, wywołuje u mnie ból istnienia. Chociaż otrzymywanie nagród i wyróżnień jest zawsze bardzo miłe, to bycie „wyciąganym na świecznik” jest dla mnie krępujące.

Bal początkowo miał odbyć się w styczniu, ale ze względu na tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i późniejszą żałobę narodową, został przełożony na sobotę 2 marca. O tyle dobrze się stało (z mojej perspektywy), że miałem już na ten weekend konkretne plany. Wcześniej obiecałem Rodzinie wspólny wyjazd na Intel Extreme Masters (IEM) do Katowic. Problem udziału w gali ”Gwiazd Dobroczynności” sam się rozwiązał. 😉

Nie było mnie. Wiem, że zdobyłem statuetkę, ale fizycznie jeszcze jej nie mam. Jesteśmy obecnie w takiej samej sytuacji – i Wy i ja musimy się zadowolić na tę chwilę zdjęciami oraz relacjami osób trzecich.

Sprawdź również: Jesteśmy finalistami plebiscytu “Gwiazdy Dobroczynności”

Zaszczyt odebrania nagrody przypadł Maciejowi Bagińskiemu, członkowi zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Przy okazji bardzo Mu dziękuję i jestem wdzięczny za pełnienie honorów w moim imieniu (na zdjęciu po prawej, fot. Krzysztof Kuczyk). 🙂 Bardzo dziękuję również dziewczynom z PAH za nominację do plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” – nie byłoby tej nagrody, gdyby nie ich zaangażowanie.

foto-3

Ale jeszcze lepszą nagrodą od statuetki są takie oto słowa osoby, którą bardzo szanuję:

Dziękuję za miłe gesty

I już tak naprawdę na koniec chciałem Wam podziękować za wszystkie ciepłe maile, słowa wsparcia pod ostatnimi wpisami oraz Waszą wyrozumiałość dla mojej nieobecności. Nie jestem w stanie na bieżąco odpisywać, ale zapewniam, że każdy mail czytam i naprawdę wiele one dla mnie znaczą. To duże wsparcie. Kiedyś mówiłem o sile tych tzw. „random acts of kindness” – przypadkowych aktów życzliwości. Teraz doświadczam ich każdego dnia. W poniedziałek po południu uraczyła mnie nimi Kaja. Dziękuję. 🙂

Dobrego dnia wszystkim!

Mail - Kaja

Dobrej reszty dnia i całego tygodnia Wam życzę. I po cichu zapowiem, że szykuję prawdziwą bombę… Szczegóły wkrótce.

Czytaj także: 100.000 posiłków dla Pajacyka, nagroda dziennikarska i efekt telefonu od Janki Ochojskiej

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 23 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Anatol Marzec 5, 2019 o 10:22

Hej Michał,
Serdeczne gratulacje!
Nagroda w pełni zasłużona no i dodatkowo podpisuję się od mailem od Kai 🙂

Jak tam sytuacja z podcastem? Wspominałeś coś o
wznowieniu nagrywania. Możesz uchylić rąbka tajemnicy? 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 5, 2019 o 11:32

Hej Anatol,

Dziękuję. Co do podcastu – jest nagrany odcinek w gościem, który robi mega ciekawe rzeczy i któremu chcę trochę pomóc, więc opóźniłem publikację odcinka, aby zdążył uruchomić swój Patronite (przy wsparciu dobrych osób z Patronite). Publikacja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. I spróbuję już potem wejść w cykl dwutygodniowy.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Dorota Marzec 5, 2019 o 10:33

Michał, ale świetnie! Gratuluję Ci, w pełni zasłużona nagroda. Pokazujesz wszystkim, że uczciwą pracą można zajść aż tak wysoko! Tak trzymaj, przesyłam bardzo dużo serdeczności:)

Odpowiedz

Aleksandra Marzec 5, 2019 o 10:41

Gratulacje!
Głosowałam na Ciebie i bardzo się cieszę, że to właśnie Tobie udało się zdobyć to wyróżnienie. Robisz naprawdę bardzo dobrą robotę :)!
Z utęsknieniem czekam też na kolejne wpisy i podcasty, a tymczasem życzę, aby prywatne sprawy udało się pomyślnie rozwiązać.
Pozdrawiam,
Ola

Odpowiedz

Dawid Marzec 5, 2019 o 11:04

Super Michał,

W zupełności zasłużyłeś, dobra robota.

To My Tobie dziękujemy, że razem z Tobą możemy pomóc dzieciakom. Czekamy na kolejne wydanie książki.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomek Marzec 5, 2019 o 11:30

Michale!
Tworzysz nowe standardy! Dzięki za to, że są wysokie! 😉
Pozdrawiam serdecznie i zapewniam o modlitwie 😉
TK

Odpowiedz

Patryk Tarachoń Marzec 5, 2019 o 14:54

Gratulacje! Robisz kawał dobrej roboty, a przy tym bardzo mocno inspirujesz!

Odpowiedz

Tomasz Malinowski Marzec 5, 2019 o 16:53

Jesteś co najwyżej człowiekiem, który stawia wyłącznie na autopromocje.
Przypominam biblijną przypowieść o Wdowim Groszu – warto sobie ją wziąć do serca. To przykre wobec całej rzeszy osób, które realnie wspierają trzeci sektro, w tym PAH. Ale jak pisał Eliot Aronson w swojej ostatniej książce: wszyscy błądzą, tylko nie ja.
(uwaga: ironia) Więc jesteś taki fajny Michał! Gratulacje!

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 5, 2019 o 17:21

Hej Tomasz,

Przeczytałem. Zaiste zaprezentowałeś niesamowity przykład łączenia pogardy i Biblii w kilku zdaniach. Brak słów.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jan Marzec 6, 2019 o 18:54

Więc twoim zdaniem Michał wykorzystuje PAH do autopromocji. Szkoda słów. Weź się ogarnij. Pomyśl zanim coś napiszesz. Gratuluję Tobie Tomaszu, Michał przeczytał Twój komentarz. Masz autopromocję swojego imienia i nazwiska.

Michale cieszę się, że mogłem również dołożyć swoją cegiełkę dla dobra dzieciaków kupując Twoje książki. Rośnij w siłę!

Odpowiedz

Dawid Janiga Marzec 5, 2019 o 20:13

Cześć Michał,

robisz świetną robotę, gratuluję 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Szyciownik Marzec 5, 2019 o 20:59

Cześć,
Rewelacja! Naprawdę świetna robota! Oby tak dalej i powodzenia!
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz

Tomasz Marzec 5, 2019 o 21:27

Cześć Michał,
Serdecznie gratuluję Ci nagrody „Gwiazdy dobroczynności”. Nie wiem jakie są rzeczywiste powody dla których wspierasz Pajacyka, ale chciałbym abyś nigdy nie przestawał tego robić. Gdyby nie Twoja JAWNE zaangażowanie w PAH prawdopodobnie nigdy nie zdecydowałbym się wspierać Pajacyka. Nie są to duże kwoty, ale mam aspiracje, aby znacząco je powiększyć. (17-letni budżet pozostawia wiele do życzenia 😉 )
Dziękuję Ci za bycie świetnym wzorcem do naśladowani i życzę Ci 100 000 posiłków!
Pozdrawiam,
Tomek

Odpowiedz

Kamila Marzec 5, 2019 o 21:52

😉

Odpowiedz

Bartosz Jezierski Marzec 6, 2019 o 10:06

Michał,
ogromne gratulacje – już kiedyś Ci to napisałem, ale Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, ile dobrego robisz dla innych :).
Akcja z PAH jest świetna, posiłki dla głodnych dzieci to bardzo szczytny cel, ale sądzę, że jeśli by zebrać wszystkie historie Twoich Czytelników to trzeba by było dać Tobie statuetki z każdej możliwe kategorii ;).
Świetna robota, tak trzymaj!

Odpowiedz

Tomasz Marzec 6, 2019 o 10:59

Wielkie gratulacje Michał!

Odpowiedz

Lidka Marzec 6, 2019 o 15:36

Gratuluję z całego serca! Zasłużona nagroda.

Odpowiedz

Grażyna Marzec 6, 2019 o 17:55

GRATULACJE!!! szacunek za autentyczność, skromność i pokorę Michał. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Justyna Marzec 7, 2019 o 11:06

Hej,
wielkie gratulacje. Jesteś nie tylko gwiazdą dobroczynności, ale także osobą, na której mocno wzoruję się w czasie moich obecnych początków z blogowaniem. Czekam z niecierpliwością na niespodziankę, którą zapowiedziałeś.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 7, 2019 o 12:16

Hej Justyna,

Dziękuję. Niespodzianka już odpalona tutaj:

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/tani-prad-dla-finansowych-ninja-od-lumi

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kasia Marzec 7, 2019 o 18:32

Jestem pod wrażeniem przekazanej kwoty. Szok, że tyle się uzbierało 🙂 Super! Gratuluję nagrody i dobrego serca 🙂

Odpowiedz

Asia Marzec 12, 2019 o 12:41

BRAWO! Ja szanuję jeszcze bardziej, bo od Ciebie zaczęła się cała akcja „złotówki” na PAH od książki 🙂

Odpowiedz

Marta Czerwiec 17, 2019 o 21:50

Serdecznie gratuluję! To świetne, że coraz więcej blogerów i youtuberów decyduje się na wspieranie Pajacyka!

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: