Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Jesteśmy finalistami plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

przez Michał Szafrański dodano 5 listopada 2018 · 24 komentarze

Gwiazdy Dobroczynności

Pomagam Pajacykowi, bo chcę i mogę. Czuję się zakłopotany, gdy pokazuje się mnie palcami. Ale jednocześnie miło mi, gdy ta praca jest zauważana.

Dzisiaj będzie króciutko. Niemniej jednak to wyróżnienie jest dla mnie tak cenne, że nie sposób o tym nie wspomnieć na blogu. Poza tym uważam, że to tak naprawdę wyróżnienie dla Was wszystkich – Czytelników, którzy angażują się w tę pomoc. Sam bym nic nie zrobił.

Miło mi zatem donieść, że zostałem jednym z sześciu finalistów X edycji plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” w kategorii Pomoc Charytatywna. Cały plebiscyt organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i składa się z trzech kategorii. Każda z nich zawiera sześciu finalistów wybranych przez jury spośród wielu zgłoszonych osób.

O moją kandydaturę w kategorii „Pomoc charytatywna” zawnioskowała Polska Akcja Humanitarna (PAH) i szczerze mówiąc nie wiązałem z tym wielkich nadziei. Teraz jednak, gdy trafiłem do grona finalistów, to czuję się spełniony. 🙂 Cieszę się zarówno z tego, że PAH pomyślał właśnie o mnie (pomimo, że Pajacyk istnieje od wielu, wielu lat a ja wspieram go zaledwie od trzech) i jednocześnie, że jury plebiscytu doceniło właśnie wsparcie dla Pajacyka – bo traktuję to także jako kolejną okazję do promocji tematu pomocy niedożywionym dzieciom.

Od 22 października do 22 listopada trwa internetowe głosowanie na finalistów, dzięki któremu wyłonione zostaną tegoroczne „Gwiazdy Dobroczynności” w każdej z trzech kategorii. Nie zachęcam do głosowania na mnie, bo nie dla nagród robię to co robię. Zajrzyjcie jednak na stronę plebiscytu i zobaczcie kim są finaliści, i jakie inicjatywy wspierają. Kto wie? Może zainspirujecie się do wspierania konkretnych projektów?

A jeśli jednak będziecie chcieli oddać swój głos, to informuję, że głosować można wielokrotnie – co 24 godziny – i z góry dziękuję za ewentualne wsparcie.

List Gwiazdy Dobroczynności

Już ponad milion złotych dla Pajacyka!

Przy tej okazji pochwalę się nietuzinkowym osiągnięciem, o którym miałem okazję już powiedzieć publicznie podczas konferencji „I Love Marketing”.

Do 22 października 2018 r. wspólnie ufundowaliśmy już 84 605 ciepłych posiłków dla Pajacyka wpłacając na konto PAH kwotę dokładnie 338 420,93 zł. Kwota ta obejmuje zarówno Wasze przelewy z tytułem „JOP Pajacyk”, jak i moje darowizny wynikające ze sprzedaży książki „Finansowy ninja”. Z każdego zakupionego egzemplarza przekazuję bowiem 4 zł dla Pajacyka w ramach zapoczątkowanej przeze mnie akcji „1 książka = 1 posiłek”.

Na szczęście ideą tą udaje mi się zarażać także innych wydawców i autorów. Rok temu do wsparcia dla Pajacyka dołączył Radek Kotarski, który uruchamiał wtedy wydawnictwo Altenberg. Jest to o tyle ważne, że Radek wraz z autorami wydającymi u Niego książki, mają dużo większą „siłę rażenia” i w efekcie ich darowizny dla Pajacyka sięgnęły już 692 tys. zł!

Wyniki wsparcia Pajacyk

Sumując dokładne kwoty (na dzień 22 października 2018 r.) wspólnie z Altenbergiem wpłaciliśmy już na konto Pajacyka kwotę 1.030.421 zł, co umożliwia ufundowanie 257.605 posiłków!

Jest to o tyle imponująca kwota, że całkowity roczny budżet Pajacyka zamyka się w tej chwili w kwocie około 1,5 miliona złotych, więc rzeczywiście możemy mieć poczucie, że mamy realny wpływ na dalszy los tego projektu i konkretny udział w jego sukcesach.

Dla mnie to absolutnie niesamowite widzieć jak takie wydawałoby się małe i nieznaczące działanie i decyzja o konsekwentnym wspieraniu właśnie tego projektu dobroczynnego, w miarę upływu czasu przekształciły się w bardzo szeroki strumień pieniędzy, które rzeczywiście mają szansę coś zmienić.

I jeśli mogę sobie z tej okazji pozwolić na mały apel: nie bójcie się zaczynać rzeczy małych i w teorii nieznaczących. Kropla drąży skałę. Grosz do grosza i coś się zawsze uzbiera. Dziś lepiej niż kiedykolwiek widzę, że ten taki prosty upór i konsekwencja w działaniu po swojemu i zgodnie ze swoim serduchem, mogą przynosić fenomenalne rezultaty. Po prostu warto robić swoje.

Głosowanie do 22 listopada

Gdyby ktoś z Was chciał wziąć udział w głosowaniu internetowym, to możliwe to jest po rejestracji na stronie glosowanie.gwiazdydobroczynnosci.pl. Po założeniu konta każdego dnia można głosować na te same lub na inne osoby każdorazowo wybierając trzy – po jednej z każdej kategorii.

Cytując za organizatorami plebiscytu:

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna wspierająca i nagradzająca zaangażowanie społeczne osób znanych ze świata kultury, mediów, kina, sportu, internetu, które dzięki swojej rozpoznawalności mogą efektywniej pomagać potrzebującym. To również szansa dla organizacji pozarządowych współpracujących z gwiazdami na nagłośnienie ważnych problemów społecznych, promowanie swej działalności, znajdowanie partnerów i funduszy.

Ideą Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” jest popularyzowanie działań społecznych osób publicznie znanych wykorzystujących swój potencjał dla dobra wspólnego. Pokazywanie działalności charytatywnej gwiazd w mierzalny sposób wpływa na postawy społeczne, przyczyniając się do wzrostu zainteresowania wolontariatem i filantropią.

Gwiazda to ze mnie żadna, ale i tak cieszę się, że udaje się systematycznie robić coś, co jest dostrzegane nawet przez jury tego typu plebiscytów.

Tyle ode mnie na dzisiaj. Dziękuję bardzo, że jesteście i wspieracie Pajacyka – czy to bezpośrednio, czy pośrednio – kupując moje produkty. Bardzo doceniam.

Miłego tygodnia!

Sprawdź również: Oficjalnie jesteśmy „Gwiazdami Dobroczynności”! Zdobyliśmy nagrodę i pomogliśmy PAH

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 24 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Dana Listopad 5, 2018 o 21:00

Wow, kwota faktycznie robi wrażenie 🙂 Trzymam kciuki za powodzenie w plebiscycie, choć już sama nominacja to ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

Dostajesz wiele próśb o wsparcie innych akcji charytatywnych? Przy takiej „sile rażenia”, różne fundacje pewnie się do Ciebie dobijają 🙂 Jak sobie radzisz z odmawianiem? Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 5, 2018 o 22:56

Hej Dana,

Dziękuję. Co do próśb o wsparcie, to potwierdzam, że dostaję ich sporo. Fundacje rozumieją, że zdecydowałem się na pomoc Pajacykowi. Dostaję jednak bardzo dużo zapytań indywidualnych z prośbą o poinformowanie o zbiórce itp. Generalnie tego nie robię i odpowiadam po prostu (czasem z bólem serca), że konsekwentnie wspieram publicznie wyłącznie Pajacyka. To była świadoma decyzja i konsekwentnie się jej trzymam. Ale odmawiać nie jest łatwo.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anatol Listopad 5, 2018 o 21:34

Michał, zasługujesz – za wytrwałość, skromność i konsekwencję!
Gratulacje!

Głos oddany 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 5, 2018 o 22:57

Dziękuję bardzo Anatol. 🙂

Odpowiedz

Szyciownik Listopad 5, 2018 o 22:04

Cześć,
Naprawdę jestem pod wrażeniem tego ile udało się Wam osiągnąć. Najpiękniejsze jest to, że zarażasz dobrem innych i to jest cudowne! Bo im więcej ludzi pomaga, tym więcej dobroci na świcie!
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz

Beata Listopad 6, 2018 o 08:45

Hejka,

Liczba robi wrażenie. Good job! 🙂

Pozdrowienia,
Beata

Odpowiedz

anka Listopad 6, 2018 o 08:48

Głosuję już od kilku dni, robisz naprawdę dobrą robotę !

Odpowiedz

Paweł Listopad 6, 2018 o 08:54

Mnie zaskoczyło, że budżet Pajacyka to tylko 1,5mln rocznie. Od kiedy się zaczęły wpłaty JOP? 2013? 2014?

PS: bo Altenberg sam w sobie robi niezłą robotę 😀

Odpowiedz

Marcin Gurtowski Listopad 6, 2018 o 09:13

Jestem pod ogromnym wrażeniem, i jednocześnie serdecznie gratulują.
Swoją postawą „zaraziłeś” też innych bo widzę, że inne osoby wydające książki metodą self publishingu również wspiera akcje dobroczynne w tym Pajacyka.

Bardzo fajnie to ująłeś, żeby nie bać się zaczynać od rzeczy małych i w teorii nieznaczących. Wiele osób z całą pewnością myśli sobie, że niewiele mogą pomóc więc nie ma sensu bo to niewiele da. Ale to nie prawda, bo każda pomoc się liczy, każdy nasz czyn ma ogromny wpływ na cały świat.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odpowiedz

anka Listopad 6, 2018 o 10:07

W temacie „każdej pomocy” zachęciłam już kilka osób do robienia zakupów przez FaniMani. To nic nie kosztuje, a miesięcznie czasami uzbiera się kilkanaście złotych. Pajacyka też można wybrać jako organizację.

Odpowiedz

Daria Listopad 6, 2018 o 09:53

To mój pierwszy chyba komentarz na Twoim blogu, choć czytam i słucham Cię już od długich miesięcy. Koło tego artykułu nie mogłam jednak przejść obojętnie – Michał, gratuluję i naprawdę czapki z głów dla tego co robisz, zasługujesz na tę nagrodę jak nikt 🙂
Dzięki Twojemu blogowi przez cały tamten rok prowadziłam budżet domowy w arkuszu kalkulacyjnym, który przygotowałeś, w tym roku przesiadłam się do Microsoft Money i jest to zdecydowanie zmiana na lepsze 🙂 A jaki to ma związek z tym artykułem? Bo dzięki prowadzeniu budżetu, dzięki Twojemu blogowi i Twojej inspiracji z każdej wypłaty przeznaczam określoną sumę na cele charytatywne – na Pajacyka właśnie, bo cel tej akcji jest mi szczególnie bliski. I mam świadomość, że bez Twojego udziału, przykładu i zaangażowania i mojego udziału w tej akcji by nie było. Wiem, że takich osób jak ja jest więcej, także z mojego najbliższego otoczenia.
Dlatego chłopie – jesteś gwiazdą, na którą inni spoglądają i z której biorą przykład.
I na którą na pewno ludzie będą głosować tak jak i ja to czynię już od paru dni.
Dziękuję, że jesteś 🙂

Odpowiedz

Michał Listopad 6, 2018 o 10:37

Super! Gratulacje!
Dzięki, że dzięki Tobie mogłem dołożyć się do Pajacyka kupując Twoją książkę 🙂

Odpowiedz

Mateusz Listopad 6, 2018 o 11:33

Hej Michał 🙂 WOW niesamowity wynik 🙂 Mnie też zaraziłeś tą inicjatywą – już jestem po wykonaniu pierwszego przelewu z przedsprzedaży mojej książki na konto Pajacyka.

Też uważam, że zawsze zaczyna się od małych rzeczy, ale systematyczność, praca i czas dają niesamowite rezultaty.

Powodzenia w dalszym szerzeniu idei DOBRO POWRACA – oczywiście w plebiscycie zagłosowałem na Ciebie w Twojej kategorii 🙂

Odpowiedz

Bożena Listopad 6, 2018 o 18:27

Michał,

Wielkie gratulacje i podziękowania za to co robisz. Dajesz wartość naprawdę wielu ludziom i motywujesz do działania jak i bycia po prostu lepszym człowiekiem.
Dziękuję również za ciekawe i inspirujące spotkanie w Krakowie :).

Odpowiedz

Piotr Listopad 6, 2018 o 20:12

Michał dziś robię pierwszy komentarz na twoim blogu. A spodziewaj się ich większej ilości 😉 Mój głos już masz, a postaram się wysłać ich jak najwięcej do końca plebiscytu 🙂

Odpowiedz

Adrian Listopad 7, 2018 o 12:35

Nie ważne w jaki sposób, ważne aby pomagać tym biedniejszym, słabszym lub tym, którym po prostu coś w życiu nie wyszło. Brawo i trzymam kciuki za dalsze wsparcie!

Odpowiedz

Monika Listopad 7, 2018 o 17:40

Głos oddany! Jestem całym sercem z Tobą Michał i trzymam kciuki za wygraną!

Odpowiedz

Patryk Tarachoń Listopad 7, 2018 o 19:44

Gratuluję Michał! Jesteś wielki i kawał dobrej roboty za Tobą!

Odpowiedz

Michael OneDollar Listopad 8, 2018 o 03:54

Gratulacje Michał 🙂

Domyślam się, że często ciężko Ci odmawiać na indywidualne prośby wsparcia i jak najbardziej popieram Twoje stanowisko w tym temacie. Dzisiaj przed końcem pracy oddam na Ciebie głos, bo odwalasz nieziemską robotę.

Odpowiedz

Paweł Listopad 9, 2018 o 00:07

Michał tak jak kiedyś pisałem zaraziłeś mnie pomysłem i ciągle go praktykuje. Tak jak napisałeś kropla drąży skałę ! #R

Odpowiedz

roman Listopad 26, 2018 o 02:13

chcialbym pomagac jakiemus dziecku indywidualnie czy jest taka mozliwosc

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2018 o 09:40

Hej Roman,

W ramach „Pajacyka” – nie ma takiej możliwości. Przyjrzyj się jednak np. projektowi „Akademia Przyszłości” realizowanemu przez Stowarzyszenie Wiosna. Tam można objąć wsparciem konkretne dziecko.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Katarzyna Grudzień 13, 2018 o 16:41

Gratulacje!

Odpowiedz

Paweł Mansfeld Styczeń 2, 2019 o 15:33

Dobrze, że tak wpływowe osoby jak Michał i Radek dają przykład. Wielokrotnie słyszałem, że sukces nie jest grą o sumie zerowej i takie podejście to super przykład jak to może działać. Podoba mi się posługiwanie konkretnymi liczbami. To naprawdę daje dużo do myślenia.

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: