Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Ruszyła 2. edycja szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora” – kompendium wiedzy o inwestowaniu poprzez ETF-y

przez Michał Szafrański dodano 19 kwietnia 2023 · 8 komentarzy

Szkolenie Atlas Pasywnego Inwestora

Chcesz pasywnie inwestować, ale kompletnie nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy! Atlas prowadzi za rękę, pomaga opracować swoją strategię i zbudować pasywny portfel inwestycyjny.

Rok temu, gdy rozpoczynaliśmy przedsprzedaż i pierwszą edycję szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora”, nie mieliśmy jeszcze namacalnych dowodów, że realnie pomaga ono uczestnikom. Jacek Lempart, Artur Wiśniewski i ja – jako twórcy tego szkolenia – mieliśmy tylko nasze przekonanie o świetności przygotowanego materiału. Dlatego właśnie zaoferowaliśmy bezwarunkową gwarancję satysfakcji.

Wtedy zaufało nam aż 4695 osób, które chciały skrócić swoją drogą do pasywnego portfela (dzięki!). Z gwarancji satysfakcji skorzystało niecałe 2,5% przystępujących do szkolenia (super rezultat), a ci, którzy ukończyli nasze szkolenie wystawili nam średnią ocenę 5,6 pkt w skali od 1 do 6 (miazga!).

Dowodów na łatwość zastosowania podawanej wiedzy mamy znacznie więcej. Zachęcam do zapoznania się z referencjami na stronie Atlasu, a także obszernymi case study nagranymi z absolwentami szkolenia (publikowałem je w kilku ostatnich odcinkach podcastu WNOP).

Atlas to nie tylko szkolenie, ale także cztery miesiące naszej (Jacka, Artura i mojej) obecności na atlasowym serwerze Discord dostępnym dla wszystkich uczestników szkolenia. Formuła ta świetnie sprawdziła nam się podczas pierwszej edycji i w tym naborze – który ruszył podczas poniedziałkowego lajwa – też będziemy aktywnie wspierać uczestników w trakcie przerabiania materiału szkoleniowego.

Planowo ruszamy ze szkoleniem w poniedziałek 24 kwietnia – wtedy udostępnimy pierwsze moduły. Nabór już trwa i zakończy się w piątek 28 kwietnia o 21:00. Zapraszam serdecznie do wejścia na stronę Atlasu z informacją o naborze, zapoznania się z przykładowymi materiałami oraz referencjami, obejrzenia demo platformy szkoleniowej i… dołączenia do Atlasu. Kolejna okazja nie przytrafi się prędko i cena nigdy nie będzie niższa. Co więcej – jestem przekonany, że nigdzie indziej nie znajdziecie tak kompleksowego materiału podanego jednocześnie w tak przystępny sposób…

ATLAS PASYWNEGO INWESTORA →

Zapraszam do lektury artykułu, który przybliży kulisy szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora”.

Atlas = połączenie sił czterech osób

„Atlas Pasywnego Inwestora” to projekt wyjątkowy. To synteza wiedzy i praktycznego doświadczenia trzech promotorów ETF-ów w Polsce:

  • Jacka Lemparta z bloga SystemTrader.pl i autora twórcy oprogramowania #ST służącego m.in. do weryfikacji wyników portfeli inwestycyjnych w oparciu o dane historyczne. To zdecydowanie najbardziej analityczny mózg z naszej trójki.
  • Artura Wiśniewskiego z bloga StockBroker.pl i twórcy konferencji o pasywnym inwestowaniu poprzez ETF-y. To także licencjonowany makler papierów wartościowych, który porzucił ten zawód na rzecz edukacji w tematach inwestycyjnych.
  • Michała Szafrańskiego – czyli mnie. 🙂

Uznaliśmy, że taka współpraca i jednocześnie zderzenie trzech nieco różnych punktów widzenia, to najlepsze co może otrzymać uczestnik szkolenia. W ciągu roku od premiery dostaliśmy liczne głosy, że to był strzał w dziesiątkę. Niektórzy Atlasjanie (jak nazywamy uczestników szkolenia) mówią wprost, że nasze dyskusje i ścieranie się poglądów, to olbrzymia wartość dodana szkolenia.

Prowadzący Atlas Pasywnego Inwestora

Zamiast indywidualnego punktu widzenia, otrzymujecie kompilację kilku perspektyw popartą twardymi danymi i rzeczowymi analizami. Sami byliśmy pierwszymi konsumentami szkolenia, więc krzyżowo weryfikowaliśmy i uzupełnialiśmy przygotowany materiał. Całość ułożona jest w proces edukacyjny, który wspólnie dopracowywaliśmy – tak aby był jak najbardziej przystępny. Świetnie się nam to sprawdziło.

We trzech skupiliśmy się na merytoryce szkolenia, a do prac związanych z jego wydaniem oraz sprzedażą zaprosiliśmy Macieja Aniserowicza z DevStyle.pl i SlowBiz.pl, który słynie z produkcji jakościowych szkoleń – dotychczas skierowanych głównie do programistów.

W efekcie powstało szkolenie „Atlas Pasywnego Inwestora”, które skutecznie uczy uczestników (tak – już mamy na to liczne dowody) jak skonstruować swoją pasywną strategię inwestycyjną, jak zbudować portfel i jak inwestować pasywnie z pominięciem kosztownych pośredników i przy minimalnym nakładzie czasowym.

Atlas nominowany do nagrody Herosi Rynku Kapitałowego!

Najlepszym zewnętrznym potwierdzeniem jakości naszego szkolenia jest nominowanie „Atlasu Pasywnego Inwestora” do nagrody Herosi Rynku Kapitałowego (!!!) w kategorii „Popularyzator idei oszczędzania długoterminowego”. Nominacje przyznane zostały przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) na podstawie propozycji zgłaszanych przez inwestorów indywidualnych.

Heros Rynku Kapitałowego

Co więcej, SII nominowało także mnie w kategorii „Edukator giełdowy”. To jest dla mnie sporym zaskoczeniem, bo nie poczuwam się bym robił wiele w tym względzie. Niemniej – nominacja cieszy.

A swoją drogą wszystkich chętnych zapraszam do udziału w konferencji WallStreet 27, która odbędzie się już za miesiąc w Karpaczu. Wystąpię tam w charakterze gościa specjalnego i będę tłumaczył się z mojego „skrzywienia” (bias) w kierunku rynku amerykańskiego. Będę tam przez całą konferencję, więc będzie sporo okazji do zbicia „piątki” i porozmawiania.

Konferencja WallStreet

Co to jest ”Atlas Pasywnego Inwestora”?

„Atlas Pasywnego Inwestora” to kompleksowe szkolenie online z inwestowania pasywnego. Skupiamy się tam na nauce samodzielnego opracowania strategii inwestycyjnej oraz zbudowania portfela inwestycyjnego składającego się z niskokosztowych ETF-ów odzwierciedlających przede wszystkim indeksy rynków akcji i obligacji (ale nie tylko – w Atlasie mamy też coś dla miłośników złota i innych klas aktywów).

Dlaczego takie inwestowanie ma wysoki sens – zwłaszcza dla osób, które nie chcą zajmować się inwestowaniem zawodowo? To szczegółowo pokazywaliśmy i tłumaczyliśmy w trakcie bezpłatnego cyklu spotkań „Wieczory Pasywnego Inwestora” (do nagrań linkuję niżej).

Mówiąc w dużym uproszczeniu: inwestowanie w taki sposób jest stosunkowo proste, daje stopę zwrotu analogiczną jak indeksy odzwierciedlane przez ETF-y, pozwala w długim okresie z powodzeniem pokonywać inflację i – przy zachowaniu systematyczności i dyscypliny – pozwala zbudować w okresie 10–30 lat majątek finansujący naszą emeryturę (bez oglądania się na ZUS). A to wszystko przy minimalnym zaangażowaniu czasowym i emocjonalnym.

Jeśli uważasz, że to niemożliwe, to… zapraszamy do szkolenia. Czesne za naukę to bardzo mała opłata w konfrontacji z korzyściami płynącymi ze zmiany własnych przekonań na temat inwestowania. Przypominam, że zaufało nam prawie 5 tysięcy osób, które z powodzeniem wdrażają już w życie swoje strategie inwestycyjne.

Na „Atlas Pasywnego Inwestora” składa się kilka elementów:

  • Szkolenie online w formie nagranych już materiałów wideo, a także ich wersji audio (w MP3), transkryptów tekstowych oraz kompletu pokazywanych slajdów (w PDF).
  • Społeczność na Discord, gdzie wszyscy zainteresowani uczestnicy szkolenia mogą ze sobą dyskutować, konsultować strategie inwestycyjne itd. Discord to taki mariaż komunikatora i forum dyskusyjnego. Łatwiutki w obsłudze.
  • Aktywne wsparcie ze strony Jacka, Artura i mojej – my też obecni jesteśmy na Discordzie przez 4 miesiące, czyli od udostępnienia pierwszego modułu szkolenia aż do przerobienia ostatniego. W tym okresie odpowiadamy na Wasze pytania dotyczące materiału i inne ewentualne wątpliwości.

Wszystkie te elementy połączone w całość dają szansę na to, że nie tylko uzyskacie wiedzę, ale także skutecznie zastosujecie ją w praktyce.

Szkolenie online to łącznie 18 modułów, z których każdy składa się z kilku lekcji. Łącznie mówimy o ponad setce lekcji i 36 godzinach materiału wideo.

Moduły udostępniamy sukcesywnie:

  • W poniedziałek 24 kwietnia 2023 r. udostępnimy M01 i M02.
  • W każdy kolejny poniedziałek – udostępniamy jeden kolejny moduł.
  • W efekcie przerobienie całego szkolenia zabiera około 4 miesięcy.

Oczywiście – można także później hurtowo zapoznać się ze wszystkimi udostępnionymi wcześniej modułami i lekcjami, ale nie polecamy tego. Nauka systematyczności w inwestowaniu zaczyna się właśnie od systematyczności w przerabianiu materiału szkoleniowego. A poza tym – idąc w tym konkretnym tempie – możemy także sukcesywnie wspierać uczestników na Atlasowym Discordzie. Warto nam zaufać, że takie podejście przynosi najlepsze rezultaty (już to sprawdziliśmy).

Cykl spotkań „Wieczory Pasywnego Inwestora”

W marcu i kwietniu 2023 r. zorganizowaliśmy cykl czterech bezpłatnych spotkań edukacyjnych pod wspólną nazwą „Wieczory Pasywnego Inwestora”. Był to wstęp do tematyki inwestowania pasywnego.

W trakcie 2-godzinnych spotkań poruszaliśmy następujące zagadnienia:

Powyżej zalinkowałem do nagrania każdego z tych materiałów. Zachęcam do obejrzenia jako próbki naszych możliwości. 😉 W ostatnim nagraniu Maciej sporo opowiada też o samym Atlasie. A oto jeden z komentarzy oceniających moje wystąpienie:

Od czego zacząć inwestowanie

Wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej wiedzy o pasywnym inwestowaniu, mocno zachęcam do przystąpienia do szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora” – tylko do piątku 28 kwietnia 2023 r. do godz. 21:00.

ATLAS PASYWNEGO INWESTORA →

Dla kogo jest Atlas Pasywnego Inwestora?

Jeśli zastanawiacie się, jaki jest minimalny poziom wiedzy wymagany, aby przystąpić do Atlasu, to najlepiej określiła go Ola, która była gościem WNOP 147:

„Podłoga, zero!” – i to jest najbardziej trafne określenie, bo dokładnie takie mieliśmy założenie.

Atlas uczy inwestowania od zera. Nie ma żadnego progu wejścia.

Nie ukrywam, że pierwsze moduły były dla mnie najtrudniejsze, bo musiałem głęboko schować swoją „klątwy wiedzy” i po kolei – od zera – wytłumaczyć każde zagadnienie budując fundament pod dalszą naukę. Zrobiłem to posługując się przykładami i konkretami, i porównując ze sobą przeróżne sposoby przechowywania pieniędzy, zarządzania nimi i inwestowania. Te analogie pomagają zrozumieć czym jest, a czym nie jest inwestowanie, jak również określić realistyczne wymagania.

Z drugiej strony – szybko przechodzimy w szkoleniu od podstawowych informacji do konkretów, więc osoby dysponujące już pewną wiedzą inwestycyjną, szybko odnajdą interesujące (a niekiedy i odkrywcze) dla siebie zagadnienia.

Oddzielną grupą docelową są osoby, które już sparzyły się na inwestowaniu, np. zostały naciągnięte przez nieuczciwych sprzedawców produktów finansowych albo po prostu próbowały samodzielnie inwestować i doznały porażki. To dlatego skrupulatnie tłumaczymy w Atlasie na co zwracać uwagę, jak prześwietlać oferty, jak kolosalne znaczenie w długoterminowym inwestowaniu mają koszty i jak je identyfikować oraz minimalizować. No i – tak samo jak robię to od lat – stale staram się tłumaczyć, że każdy z nas powinien dążyć do tego by być dla siebie jedynym i najlepszym doradcą finansowym i inwestycyjnym.

Pasywne inwestowanie polecane jest przede wszystkim tym osobom, które nie chcą być pełno-etatowymi inwestorami. To rozwiązanie dla tych osób…

  • dla których inwestowanie jest tylko niechcianym dodatkiem do życia, a nie jego sednem.
  • które zawodowo realizują się gdzieś indziej i nie chcą tracić czasu na obsługę swoich inwestycji.
  • które chcą zminimalizować wpływ inwestowania na ich emocje i poczucie spokoju.

Warren Buffett – jeden z najlepszych inwestorów wszech czasów – poleca inwestowanie poprzez ETF-y (na szerokie indeksy giełdowe) wszystkim inwestorom detalicznym i twierdzi wręcz, że osiągną oni dzięki niemu lepszą stopę zwrotu, niż zdecydowana większość inwestorów aktywnie szukających swojej przewagi na rynku. Dzięki pasywnemu inwestowaniu otrzymujemy bowiem wynik szerokiego rynku (wszystkich inwestorów), ale bez ponoszenia wysokich kosztów (w tym podatkowych). A te dwa elementy to zarazem najpewniejsze źródła przewagi na rynku, jakie istnieją.

Warto też dodać, że idea pasywnego inwestowania to nie efekt chwilowej mody (jak to niektórzy wmawiają), ale recepta dla większości sprawdzona w boju na przestrzeni niemal 50 lat. Tylko, że mało kto jest zainteresowany promocją w Polsce tego typu niskokosztowych form inwestowania.

Na jakie pytania odpowiada Atlas?

Atlas odpowiada na bardzo wiele pytań, ale punktem wyjścia dla nas, były te najczęściej słyszane:

  • Jak zadbać o swoją finansową przyszłość?
  • Jak chronić oszczędności przed inflacją i jak ją pokonać?
  • Jak zorganizować sobie godną emeryturą – niezależnie od państwa?
  • W co bezpiecznie inwestować?
  • Co zamiast lokat i obligacji?
  • Jak określić swoje własne cele inwestycyjne?
  • Jak radzić sobie ze strachem przed ryzykiem?

Atlas Pasywnego Inwestora

Ale to dopiero punkt wyjścia, bo tych pytań związanych z pasywnym inwestowaniem jest cała masa:

  • Co to jest inwestowanie pasywne?
  • Czym różni się od aktywnego inwestowania?
  • Jakich stóp zwrotu można się spodziewać?
  • Jakie mamy alternatywy inwestycyjne?
  • Czy lepiej inwestować, czy np. nadpłacać kredyty?
  • Co historia mówi nam o dobrych i złych scenariuszach?
  • Jak mierzyć ryzyko?
  • Jak zbudować swój portfel inwestycyjny?
  • Co to jest ETF?
  • Jak porównywać ETF-y i wybrać te właściwe?
  • Czym charakteryzują się różne klasy aktywów?
  • Jak łączyć różne klasy aktywów i po co?
  • Jak analizować skład portfeli robo-doradców?
  • Jak prześwietlić fundusze indeksowe, np. inPZU?
  • Jak samodzielnie zbudować portfel inwestycyjny?
  • Jak o niego dbać i ile czasu to wymaga?
  • Jak optymalizować podatki związane z inwestowaniem?
  • Jak minimalizować koszty transakcyjne (w tym prowizje maklerskie)?
  • Jak przygotować portfel do finansowania życia na emeryturze?
  • … i wiele wiele innych

Nie tylko kompleksowo odpowiedzieliśmy na te pytania, ale także zadbaliśmy, aby były to maksymalnie precyzyjne i prosto podane odpowiedzi układające się w logiczną całość.

Agenda szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora”

Pracując nad szkoleniem zastosowaliśmy podejście od ogółu do szczegółu. Najpierw pokazujemy ogólnie konkretne rozwiązania lub portfele inwestycyjne, a dopiero potem zaczynamy stopniowo rozkładać je na czynniki pierwsze.

To trochę tak jak obieranie cebuli. Najpierw pokazujemy warzywo z zewnątrz, a dopiero potem zaglądamy do środka, zdejmując kolejne warstwy. I niestety efekt może być podobny – im głębiej drążymy, tym więcej łez możemy wycisnąć z Waszych oczu. 🙂

Takie podejście ma olbrzymi plus – to uczestnicy szkolenia sami decydują jak głęboko chcą wnikać w przygotowany materiał. Ułożony jest on tak, że w zasadzie już w pierwszej połowie szkolenia można rozpocząć pasywne inwestowanie bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy. Szkolenie skonstruowane jest bowiem w taki sposób, aby jak najwcześniej móc przejść od teorii do praktyki.

Agendę podzieliliśmy na pięć części:

  • Część 1: Wstęp do inwestowania
  • Część 2: Najprostsze portfele inwestycyjne
  • Część 3: Samodzielna budowa portfela
  • Część 4: Strefa ekspercka
  • Część 5: Bonusy i liczne przewodniki krok-po-kroku

Wśród absolwentów szkolenia nie brakuje osób, które mówią, że przeszły przez całe szkolenie, ale i tak wróciły później do części 2. i ograniczyły swoje inwestowanie do jednego z proponowanych tam prostych portfeli. Szybko przeszły ewolucję od komplikowania do prostoty.

To zgodne także z naszą (Jacka, Artura i moją) praktyką inwestycyjną. Chociaż każdy z nas wywodzi się ze świata inwestowania aktywnego, gdzie samodzielnie dobieraliśmy spółki do naszych portfeli (i nadal to robimy), to jednak z biegiem lat doceniamy prostotę i w coraz większym stopniu inwestujemy pasywnie. Przykładowo u mnie: proste ETF-y odwzorowujące indeksy stanowią aktualnie 35% mojego całego portfela inwestycyjnego, a docelowo chciałbym mieć tak zainwestowaną połowę majątku.

Szczegółową agendę szkolenia opisującą zawartość każdej z lekcji znajdziecie TUTAJ. Nie kopiuję jej na bloga ze względu na objętość.

PEŁNA AGENDA SZKOLENIA →

Pokażę Wam jednak listę materiałów bonusowych, bo dosyć dobrze pokazuje ona, jak bardzo zadbaliśmy o poprowadzenie za rękę osób nie mających żadnego doświadczenia np. z otwieraniem rachunku maklerskiego:

  • BONUS: Krok po kroku: Jak zbudować i wytestować portfel w #ST
  • BONUS: Mapowanie ETF-ów amerykańskich na ETF-y europejskie
  • BONUS: Poruszanie się po katalogu ETF-ów w justETF
  • BONUS: Założenie konta w Finax
  • BONUS: Założenie konta w Aion
  • BONUS: Założenie konta w mBank
  • BONUS: Założenie konta w DM BOŚ
  • BONUS: Założenie konta w Interactive Brokers
  • BONUS: Złożenie zlecenia zakupu ETF w mBank
  • BONUS: Złożenie zlecenia zakupu ETF w DM BOŚ
  • BONUS: Złożenie zlecenia zakupu ETF w IBKR
  • BONUS: Wymiana walut w IBKR
  • BONUS: Przeniesienie konta IKE/IKZE z NN TFI do DM BOŚ
  • BONUS: Założenie konta w DEGIRO
  • BONUS: Złożenie zlecenia zakupu ETF w DEGIRO
  • BONUS: Co zmienić w portfelu w obliczu wysokiej inflacji?
  • BONUS: Elementy aktywnego inwestowania w portfelu pasywnym
  • BONUS: Co zmieniło się w naszych portfelach – stan na grudzień 2022 r.

Nie ograniczamy się do jednego biura maklerskiego, czy jednego robo-doradcy. Pokazujemy alternatywnych dostawców usług i wyjaśniamy jak porównywać i prześwietlać ich ofertę.

UWAGA: W Atlasie świadomie zrezygnowaliśmy z zarabiania na poleceniach, afiliacji oraz „ofert specjalnych dla uczestników szkolenia”. Zależało nam na tym, aby nie było żadnych podejrzeń co do rzetelności prezentowanych informacji. Jedynym źródłem przychodu dla nas jest jednorazowa opłata, jaką ponosicie za przystąpienie do szkolenia. Nie zarabiamy na nim w żaden inny sposób i nie mamy żadnego ewentualnego konfliktu interesów. Pracujemy tylko na rzecz uczestników szkolenia podając maksymalnie rzeczowe informacje oraz plusy i minusy poszczególnych pokazywanych rozwiązań. To Atlas jest produktem, a nie Wy.

Ile czasu potrzeba na przejście całego Atlasu?

Całe szkolenie trwa 36 godzin. Może się wydawać, że to niedużo, ale jego przygotowanie i ograniczenie treści do niezbędnego minimum zajęło nam około roku.

Wszystko co mówimy, zostało wcześniej napisane i zredagowane. Nie ma zbędnych słów. Jeśli coś powtarzamy, to w przemyślany sposób i wyłącznie w celu podkreślenia wagi tych informacji. Wszystkie zbędne treści – odcedziliśmy. Właśnie po to, abyście dostali kompletny konkret z maksymalną oszczędnością Waszego czasu.

Swoją drogą – polecam włączenie odtwarzania w tempie 1,5x, jeśli ktoś potrafi tak przyswajać wiedzę. Dzięki temu czas konsumpcji szkolenia można skrócić.

Ale uprzedzam, że to wcale nie jest takie proste, bo Atlas Pasywnego Inwestora naszpikowany jest konkretami. Masa przydatnych informacji widoczna jest na slajdach i czasami zdecydowanie warto się zatrzymać, aby przeanalizować np. tabelkę z danymi i wyciągnąć własne wnioski.

Powtórzę, że włożyliśmy masę pracy w to, aby przedstawić liczne analizy i dane. Czasami przygotowanie jednego, prostego slajdu z liczbami, zabierało nam godziny, albo i dni pracy i ślęczenia nad danymi. Skompletowanie niektórych wniosków wymagało także niemałej inwestycji finansowej. Nie wiem czy wiecie, ale za dobrej jakości dane historyczne sięgające nawet 100 lat wstecz, trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. My korzystaliśmy z kilku takich źródeł – właśnie po to, by dostarczyć uczestnikom szkolenia materiały najwyższej jakości. Zaryzykuję tezę, że na większości blogów tak rzeczowych analiz po prostu nie znajdziecie (wbrew temu, że może się wydawać, że „teraz wszystko można znaleźć za darmo”).

Poświęciliśmy też sporo czasu i wydaliśmy trochę pieniędzy na opinie i analizy specjalistów, np. doradców podatkowych, którzy pomagali nam opracować Moduł 15 poświęcony podatkom w inwestowaniu. Wiemy już, że niektóre informacje są dla uczestników szkolenia bardzo zaskakujące. 🙂

Wspominam o tym, aby uświadomić, jak kompleksowym i kosztownym w produkcji szkoleniem był Atlas. Rok temu mówiłem, że nie trzeba kupować szkolenia i jeśli ktoś ma masę wolnego czasu, bo do wszystkich informacji może się dokopać w internecie. Teraz wiem już jednak, że to nieprawda…

Zaryzykuję stwierdzenie, że choćbyście nie wiem jak szukali, to do niektórych informacji i faktów nie dotrzecie za darmo. W internecie jest niestety masa błędnych informacji i dokopanie się do prawdy i faktów wymaga niestety czasami zapłacenia specjalistom. A koszty takich konsultacji potrafią wielokrotnie przekroczyć koszt szkolenia. Dzięki temu, że – jako twórcy Atlasu – ponieśliśmy te nakłady, to możecie – znacznie taniej – uzyskać zweryfikowane informacje podane „na tacy” w przystępnej formie.

Uważam, że zamiast szukać informacji na własną rękę i popełniać kosztowne błędy, to lepiej oszczędzić sporo czasu i energii na filtrowanie informacji i dać się „poprowadzić za rękę” jako uczestnik obszernego szkolenia. A piszę to z przekonaniem także na podstawie opinii tych, którzy ukończyli już szkolenie.

Referencje uczestników Atlasu Pasywnego Inwestora

Mamy już setki pozytywnych opinii uczestników szkolenia. Kilka z nich zamieszczam poniżej, a więcej znajdziecie na oficjalnej stronie Atlasu.

Opinia o Atlasie Pasywnego Inwestora

Referencje Atlas Pasywnego Inwestora

Opinia Atlas Pasywnego Inwestora

W grudniu 2022 roku zaprosiliśmy do studia kilku absolwentów Atlasu i nagraliśmy z nimi obszerne case study ich inwestycyjnej drogi. Oni także w świetny sposób tłumaczyli, w jakich momentach trafił do nich Atlas, czego się nauczyli, co zmienił w ich podejściu oraz jakie widzą plusy i minusy tego szkolenia.

Poniżej zamieszczam krótki film z wybranymi opiniami:

 

A swoją droga zachęcam do przesłuchania całych tych rozmów, bo najobszerniej pokazują one szeroki kontekst tych kilku uczestników Atlasu…

Case study z absolwentami „Atlasu Pasywnego Inwestora”

Nasi rozmówcy reprezentują różne grupy: pracowników etatowych i przedsiębiorców, młodsze i starsze osoby, zaczynających inwestycje od małych kwot i od całkiem sporych, osoby z doświadczeniem inwestycyjnym i kompletnych „świeżaków”. To przekrój sytuacji i doświadczeń, które warto poznać… i odnaleźć w nich wartość dla siebie:

Kulisy Atlasu Pasywnego Inwestora

Poniżej jeszcze hasłowo wymieniam nieco takich nieoczywistych / zakulisowych informacji o Atlasie.

1️⃣ Inicjatorem szkolenia był Jacek Lempart. To On jest ekspertem od ETF-ów, z którym przeprowadziliśmy już kilka tematycznych lajwów w obrębie Klanu Finansowych Ninja. Jacek próbował przekonać mnie i Artura do stworzenia szkolenia. Opierałem się. Przekonali mnie we dwóch. A ja ściągnąłem do projektu Macieja Aniserowicza, bo nie chciało mi się dbać o promocję, sprzedaż, montaż materiałów, budowę platformy kursowej itd. Jeśli miałem wejść w Atlas – to chciałem skupić się na treści szkolenia. Oczywiście – finalnie i tak jestem zaangażowany we wszystko (bo lubię).

2️⃣ Prace nad szkolenie trwały ponad rok!

  • Pierwsze rozmowy = pierwsza połowa 2021 roku.
  • Od września 2021 = mocno już wszyscy pracowaliśmy nad ułożeniem agendy i zawartości szkolenia.
  • Na początku 2022 r. = mieliśmy już większość materiału, slajdów i pisaliśmy oraz redagowaliśmy (odchudzaliśmy) skrypty do naszych występów przed kamerą.
  • W kwietniu 2022 r. = weszliśmy do studia nagrywać materiały i takich wizyt mieliśmy kilka aż do lipca.
  • Na przełomie maja i czerwca 2022 = zaczęliśmy udostępniać kolejne moduły uczestnikom z pierwszego naboru.
  • W wakacje = nagrywaliśmy dodatkowe bonusowe materiały.
  • W grudniu 2022 = dograliśmy uzupełnienia oraz case study uczestników.

3️⃣ Całe szkolenie osadzone jest na platformie Kajabi. To wygodna platforma szkoleniowa, która dostępna jest zarówno przez przeglądarkę na komputerze, jak i w formie aplikacji mobilnej. Tak jak Jacek, Artur i ja odpowiadamy za zawartość szkolenia, tak zespół Macieja odpowiada za platformę szkoleniową.

4️⃣ Szkolenie to nie tylko wiedza + platforma, ale także praca wielu osób, których nie widać! Maciej – jako wydawca – odpowiadał za zapewnienie wszystkich niezbędnych podwykonawców w tym projekcie oraz koordynację ich pracy. Mowa nie tylko o ekipie filmowej, ale także grafikach, osobach zajmujących się transkrypcjami, osobach przygotowujących finalne materiały w PDF, obsługujących klientów itd.

5️⃣ Całość materiału nagrywaliśmy w studio Klik Film w Pszczynie. Studio specjalnie zbudowanym na potrzeby realizacji Atlasu. Tu mocne podziękowania dla Kuby Urbana i Oscara Raka za to, jak finalnie wygląda to szkolenie. To w olbrzymiej mierze ich zasługa. A poniżej zamieszczam nagrany rok temu zakulisowy tour po naszym studio:

 

6️⃣ Jedna godzina materiału wideo = nawet setki godzin pracy. Niby oczywiste, ale warto to powiedzieć. To czas poświęcony zarówno na etapie przygotowywania skryptów do nagrania, jak i późniejszego nagrywania, a także montażu, review i wprowadzania poprawek. I to wszystko razy kilkadziesiąt, bo tyle jest tych godzin szkolenia przepatrywanych przez wiele par oczu.

7️⃣ Odpowiedzi na kluczowe pytania – znajdziecie w sekcji FAQ na stronie Atlasu! Zachęcam do zapoznania się z nimi zanim zadacie pytania. Ale oczywiście nie bójcie się pytać – najlepiej bezpośrednio na adres [email protected] – to skrzynka kontaktowa firmy Macieja, która obsługuje nabór do Atlasu.

PRZECZYTAJ FAQ →

Wchodzisz czy odpuszczasz?

Jako twórcy Atlasu przystępowaliśmy do tego projektu z olbrzymią motywacją stworzenia najbardziej kompleksowego szkolenia z pasywnego inwestowania, które w znakomity sposób oszczędzałoby czas uczestników i jednocześnie było bardzo „actionable” – praktyczne i sprzyjające sprawnemu zastosowaniu wiedzy.

Myślę, że każdy z nas – poza tymi wspólnymi celami – miał także swoje własne cele.

Ja „Atlas Pasywnego Inwestora” traktowałem jako benefis mojej blogowej kariery. „Ostatni taniec”, w którym znowu chciałem udowodnić, co to znaczy zrobić produkt wysokiej jakości realnie zmieniający rzeczywistość jego nabywców. Rok temu miałem tylko wysokie oczekiwania, a dzisiaj – mam już dowody, że to się udało.

Nie powiem, że jest to „najlepsze szkolenie na świecie”, bo uważam, że autor nigdy nie powinien mówić o swoim dziele, że jest najlepsze. Ocenę wystawić mogą wystawiać tylko klienci. Mogę jednak z ręką na sercu powiedzieć, że jest to zdecydowanie najlepsze szkolenie, jakie potrafiliśmy w trójkę zrobić. Krzyżowe pilnowanie się i dochodzenie do konsensusu („tu trzeba jeszcze to powiedzieć” i „a tu skracamy, bo za dużo szczegółów” i „ej – ale założyliśmy, że od zera to to też trzeba pokazać”) pozwoliło nam opracować materiał, z którego po prostu jesteśmy dumni. Ale też wiemy, że ostateczna ocena należy do uczestników Atlasu. A ci dotychczas ocenili nas na 5,6 punktów w skali od 1 do 6, czyli jeszcze to i owo możemy poprawić (i część rzeczy już poprawiliśmy).

Od lat staram się nie robić lipy. Jak już się za coś zabieram, to albo porządnie albo wcale. I chyba już trochę dałem się poznać i od jednej (porządnie) i od drugiej strony (wcale). Jak nie mam przekonania, że jestem w stanie zrobić coś absolutnie wyjątkowego w nowym projekcie, to się go po prostu nie podejmuję. Coraz trudniej mi skakać przez poprzeczkę, którą sam sobie coraz wyżej zawieszam. Na szczęście tutaj dowieźliśmy dokładnie to, czego sam po tym szkoleniu oczekiwałem. Sam bym chciał takie szkolenie dostać 20 lat temu. Niestety – nikt go nie zrobił. Sami – razem z Jackiem i Arturem – musieliśmy je przygotować…

Macie czas do piątku 28 kwietnia 2023 r. do 21:00 na dołączenie do 2. naboru do „Atlasu Pasywnego Inwestora”. Daty kolejnego naboru – jeszcze nie znamy. Jako, że jest to za każdym razem dla nas kilkumiesięczne zaangażowanie w dyskusje na Discordzie, to nie możemy dać gwarancji, że kiedykolwiek jeszcze zdecydujemy się na taką w pełni interaktywną formę. Być może szkolenie oferowane będzie tylko w modelu nagrań, ale już bez naszego wsparcia. Uczciwie uprzedzam, że może to być ostatnia okazja, aby skorzystać z „Atlasu Pasywnego Inwestora” w najbardziej interaktywny sposób – także z dostępem do Jacka, Artura i do mnie przez okres czterech miesięcy.

Cena – nigdy nie będzie niższa. 1399 zł brutto jednorazowej opłaty to jedyny koszt – moim zdaniem bardzo niski w zestawieniu z wartością szkolenia. „No brainer” dla wszystkich, którzy szanują i cenią swój czas.

Niczym nie ryzykujecie. Do 15 maja 2023 r. możecie zwrócić kupione szkolenie nawet bez podawania powodu. Tak właśnie działa nasza gwarancja satysfakcji. Tak! Właśnie tak pewni jesteśmy przydatności tego, co przygotowaliśmy.

Zapraszam serdecznie! Lepszej okazji nie będzie…

DOŁĄCZ DO ATLASU DO 28.04 →

Jeśli się wahasz i lubisz zostawiać decyzję do ostatniego momentu (odradzam!), to zapraszam na live ostatniej szansy w piątek 28 kwietnia na 20:00. Zaczniemy go godzinę przed końcem naboru do Atlasu. To będzie naprawdę ostatnia okazja na dołączenie. Live będzie tutaj:

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 8 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Marcin Kwiecień 20, 2023 o 08:25

Czy szkolenie jest dostępne w całości od razu po zakupie czy dopiero od 29 kwietnia?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 20, 2023 o 09:40

Hej Marcin,

Zacytuję fragment z artykułu:

Moduły udostępniamy sukcesywnie:

– W poniedziałek 24 kwietnia 2023 r. udostępnimy M01 i M02.
– W każdy kolejny poniedziałek – udostępniamy jeden kolejny moduł.
– W efekcie przerobienie całego szkolenia zabiera około 4 miesięcy.

Materiały udostępniamy partiami co tydzień, więc szkolenie NIE JEST dostępne od razu w całości po zakupie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Ania Kwiecień 28, 2023 o 16:14

Witam. Niewielka nadwyżka w portfelu rzędu 400-500zł/mc, 10 max 15 lat do emerytury. Zerowe pojęcie o inwestowaniu. Pytanie – czy Twoim zdaniem (szczerze) po uczestnictwie w kursie istnieje szansa na zbudowanie solidnych podstaw dla uzyskania dodatkowych środków dochodu w tym okresie? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Marcin Maj 7, 2023 o 19:34

szczerze, to nie ma sensu, popraw sobie komfort życia za te 400zł, chyba, ze odczuwasz ogromną potrzebę oszczędzania to po prostu wpłacaj na konto oszczędnościowe.

Odpowiedz

Arleta Maj 11, 2023 o 14:59

Czy na koniec generuje się jakiś certyfikat ukończenia kursu? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odpowiedz

Ania Sierpień 26, 2023 o 10:02

Czy planujecie kolejną edycję szkolenia Atlas? Jaką nadwyżką miesięczną należy dysponować aby zrealizować to co proponujecie w szkoleniu?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 1, 2023 o 13:01

Hej Aniu,

Tak – na pewno będzie kolejna edycja Atlasu – nie wiemy jeszcze kiedy. Najlepiej zapisać się na stronie https://atlaspasywnegoinwestora.pl na powiadomienie.

Niskokosztowe inwestycje dostępne są już nawet od 100 zł miesięcznie. Oczywiście „apetyt można zwiększać w miarę jedzenia” i możliwości finansowych.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Iwona Marzec 10, 2024 o 19:59

Cześć Michał

Kiedy będzie następna edycja szkolenia z pasywnego Inwestowania?

Pozdrowienia.
Iwona Partyka

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: