Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Wyniki konkursu Kiyosaki i prośba o Twój głos

przez Michał Szafrański dodano 9 sierpnia 2013 · 17 komentarzy

Wyniki konkursu Kiyosaki

Dzisiaj, zgodnie z planem, ogłaszam kto z Was wygrał bilet na kongres National Achievers i będzie miał szansę zobaczyć Roberta Kiyosaki na żywo.

Ale poza rozstrzygnięciem konkursu mam do Was prośbę 🙂 Wystartowałem w konkursie organizowanym z związku z Blog Forum Gdańsk 2013 i zgłosiłem się w kategorii “Społecznie odpowiedzialny bloger”. Mam nadzieję, że pomożecie mi przekonać organizatorów, że warto rozważyć moją kandydaturę do tego wyróżnienia.

Szczegóły, jak możesz pomóc – dalej w artykule 🙂 I dodatkowo załączam dla Was kilka pocztówek z wakacji.

Wyniki konkursu Kiyosaki

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie rozpoczętym w ubiegłym tygodniu. Z przyjemnością przeczytałem wszystkie Wasze komentarze – zarówno te wychwalające Roberta Kiyosaki, jak i te krytyczne. Spodziewałem się takich spolaryzowanych reakcji i pod tym względem nie czuję się zawiedziony.

Czytaj także: Problemy przy sprzedaży biletów na FinBlog 2015, czyli co poszło nie tak?

Wybór zwycięzcy oczywiście nie był łatwy (tego także się spodziewałem). Starałem się wybrać taką osobę, która nie tylko udzieliła ciekawej odpowiedzi na moje pytania, ale ma już także doświadczenia praktyczne i potrafi filtrować motywacyjne pogadanki. Krótko mówiąc zależało mi na wyłuskaniu osoby, która nie zrobi sobie krzywdy udziałem w tej konferencji (polecam komentarz Darka, z którym w dużej mierze się zgadzam).

Ostatecznie wybrałem następujących finalistów (w kolejności alfabetycznej):

  • Anon, który z zdecydowanie najlepszy sposób odpowiedział w mojej opinii na pytanie czego nauczył się od Roberta Kiyosaki. Opinie Anona są o tyle cenne, że uwypuklają negatywne aspekty działalności Kiyosakiego i dobrze pokazują, w jaki sposób osoba twardo stąpająca po ziemi, powinna czerpać z tego co pisze i mówi Robert. Jest to też dobra przeciwwaga do hurraoptymizmu propagowanego przez zdeklarowanych zwolenników Kiosakiego.
  • Damian Kleczewski, który wyjaśnił, w jaki sposób można pozytywnie korzystać z tego co pisze Robert Kiyosaki i który udowadnia, że wiedza ta może mieć praktyczne zastosowanie. To co mi się podoba w tej wypowiedzi, to z jednej strony dystans do tego co pisze Kiyosaki, a z drugiej – pozytywna, praktyczna synteza tej wiedzy. Ja zgadzam się z Damianem, że lepsza jest taka edukacja finansowa niż żadna – oczywiście biorąc pod uwagę to, że nie można jej chłonąć bezkrytycznie, bo wtedy rzeczywiście więcej krzywdy niż dobrego można sobie wyrządzić.
  • Ula, która opisuje spektrum swoim różnorodnych doświadczeń oraz to, w jaki sposób Kiyosaki zachęcił ją do poszukiwania nowego pomysłu na życie, aktywności i dalszej edukacji.

Zanim ogłoszę zwycięzcę, to chciałbym wspomnieć jeszcze o komentarzu Macieja Szczudło, który napisał:

Kiyosaki napisał następnych około 25 książek, ale wydaje mi się, że na tej jednej można poprzestać. Na podstawie przeczytanych przeze mnie 3 uważam, że pisze bardzo rozwlekle, często się powtarza i jest dużo wątków fabularnych, które można streścić zdaniem “większość ludzi nic nie wie o finansach i źle skończą”. Gdyby ktoś przeczytał wszystkie książki, to pewnie całą użyteczną wiedzę mógłby zawrzeć w 50-stronowym skrypcie.

I tu muszę się zgodzić. Rzeczywiście czytając książki Kiyosakiego (ja przeczytałem kilka i do kolejnych mnie nie ciągnie) zauważa się, że pisze on z licznymi powtórzeniami. Każda książka wnosi coś nowego, ale ja osobiście miałem wrażenie, że każda z kolejnych w połowie powtarza przeczytane już przeze mnie informacje. I dlatego tak niechętnie sięgam po kolejne.

No i teraz pora na ogłoszenie zwycięzcy konkursu – zostaje nim Ula. Ula wygrała bilet na kongres National Achievers 2013 ufundowany przez Instytut Praktycznej Edukacji. Gratuluję wygranej i mam nadzieję, że uda Ci się skorzystać z wiedzy przekazywanej podczas kongresu 🙂

Tańsze bilety na kongres National Achievers

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany udziałem w kongresie National Achievers 2013 i zobaczeniem Roberta Kiyosaki i innym mówców na żywo, to nadal istnieje możliwość kupna biletów z rabatem – według informacji, które uzyskałem, promocja cenowa obowiązywać ma do 10 września 2013 r. lub wyczerpania puli biletów.

Od razu lojalnie informuję, że jeśli dokonacie zakupu za pośrednictwem tych linków, to ja otrzymam z tego tytułu prowizję. Wy nic z tego powodu nie tracicie, a jednocześnie możecie w ten sposób wspomóc mnie finansowo. Ale jako człowiek oszczędny (za takiego się uważam) zawsze zachęcam Cię do przemyślenia każdej decyzji zakupowej. Proszę Cię, absolutnie nie kupuj produktów, co do których nie jesteś przekonany i które nie służą osiąganiu Twoich celów.

Jeśli jednak zdecydujesz się kupić bilet na konferencję NAC2013 z wykorzystaniem mojego linku, to koniecznie daj mi o tym znać w komentarzu lub przez stronę “Kontakt”. Tak jak pisałem, ja także wybieram się na NAC2013 i z przyjemnością spotkam się z Tobą na miejscu. Jeśli zbierze się nas konkretna grupa, to może nawet zorganizuję pierwsze oficjalne spotkanie pod szyldem “Jak oszczędzać pieniądze” w realu 🙂

Sprawdź również: Relacja z NAC 2013, czyli szybki kurs polowania na jelenie

Wielka prośba: potrzebny Twój głos 🙂

A teraz pora bym w końcu Was o coś poprosił 🙂 Wystartowałem w konkursie Blog Forum Gdańsk 2013 w kategorii „Społecznie odpowiedzialny bloger”. Dla tych którzy nie wiedzą, Blog Forum Gdańsk, to największa blogowa konferencja w Polsce. Zaistnienie tam w jakikolwiek sposób, może znacząco pomóc mojemu blogowi i zwiększeniu jego “widoczności”.

Mam więc do Ciebie prośbę: jeśli uważasz, że robię dobrą i przydatną pracę, to będę wdzięczny za Twój głos, który możesz oddać tutaj: http://list.ly/list/6Mi-generator-blog-forum-gdansk-2013#item_203542

Blog Forum Gdańsk 2013

Wystarczy, że klikniesz w lewym dolnym rogu mojego zgłoszenia i zalogujesz się Facebookiem/Google/Twitterem itp. Być może wspólnie uda nam się przekonać organizatorów konkursu, że warto mnie wziąć pod uwagę w tej kategorii.

Niestety proces głosowania wymaga, aby autoryzować aplikację głosującą na Facebooku. Jeśli tego nie chcecie robić – doskonale to rozumiem. Ci którzy posiadają konto Google Plus mogą skorzystać z tej metody autoryzacji.

Bardzo dziękuję za Wasze głosy! Wiedzcie, że każdy z nich wiele dla mnie znaczy 🙂

Zobacz także: Wygraj bilet na kongres National Achievers i zobacz Roberta Kiyosaki na żywo

Moje wakacje nadal trwają

Przy okazji chciałbym Wam przypomnieć, że nadal jestem na wakacjach z bardzo sporadycznym dostępem do poczty i Internetu. Otrzymuję od Was wiele e-maili, ale bardzo proszę Was o cierpliwość. Odpowiedzi na e-maile oraz komentarze możecie się spodziewać dopiero po 1 września. Może się zdarzyć, że zajrzę do poczty wcześniej, ale lepiej żebyście na to nie liczyli 🙂

Nie wiem czy uda mi się utrzymać deklarowany harmonogram publikacji – najwyżej nadgonię z materiałami we wrześniu. A tymczasem przesyłam Wam pocztówkę z mojej wczorajszej wizyty w sanktuarium w La Salette we Francji (na wysokości 1750 metrów n.p.m).

Widok z La Salette

A tu możecie zobaczyć pełną panoramę w dwóch wersjach:

Pozdrawiam Was serdecznie i do usłyszenia!

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 16 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Kasia Sierpień 9, 2013 o 13:53

Czy można głosować więcej niż jeden raz? 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Sierpień 9, 2013 o 14:01

Hej Kasiu,

Według mnie nie można i to jest akurat dobre 🙂 Dziękuję Ci bardzo za dobre intencje.

Pozdrawiam z Awinionu!

Odpowiedz

David Sierpień 9, 2013 o 14:02

Brawo dl ULI!

Też uważam twój wpis na najciekawszy co było widac po komentarzach.
Moja prosba do ciebie:
Napisz w kilku zdaniach po szkoleniu o wrażeniach

Odpowiedz

R Sierpień 9, 2013 o 15:05

Ha, od początku wiedziałem, że wygra ULA 🙂

Odpowiedz

Jacek Pastuszko Sierpień 9, 2013 o 16:58

Michale zagłosowałem na Twojego bloga. Życzę udanej reszty wakacji i pozdrawiam,
Jacek Pastuszko

Odpowiedz

Paweł Gaweł Sierpień 9, 2013 o 19:03

gratulacje dla Uli i głos dla Ciebie Michale!
pozdrawiam!
PG

Odpowiedz

Krystyna Sierpień 9, 2013 o 20:01

Michał zagłosowałam na Ciebie z czystym sumieniem.
Dobrze że dałeś znać gdzie kliknąć.
Nie możemy się na Ciebie doczekać. Obawiam się że jak będziesz na swoim czasu będziesz miał mniej czasu.

Odpowiedz

Agata Bozejko Sierpień 9, 2013 o 20:19

Cześć Michał,

odwiedzam Twojego bloga od kilku miesięcy i bardzo mi się podoba sposób w jaki go prowadzisz.Najbradziej spodobały mi się podcasty z Piotrem Hryniewiczem. Wysłuchałam ich z dużym zainteresowaniem bo byłam ciekawa jak wygląda teraz sytuacja na rynku w Polsce. Od czasu ich opublikowania naprawdę wkręciłam się w czytanie i znalazłam tu wiele ciekawych informacji i cennych rad (Mój prysznic już nigdy nie bedzie taki jak kiedyś..;).
Chętnie tu wpadam od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się na dodanie komentarza, konkurs okazał się wyjatkowo motywujący. Mimo, że nie wzięłam udziału w konkursie to i tak zamierzem się tam wybrać. Właśnie kupiłam bilet, dla siebie i dla mamy.
Myślę,że ten kongres to nie tylko szkolenie, ale też fajna okazja,żeby się spotkać i wymienić doświadczeniami. Dzięki za linki;)
Do zobaczenia w październiku.

Odpowiedz

Oszczędzanie Sierpień 9, 2013 o 21:49

widoki piękne, sam niedawno byłem na wakacjach na Krecie (pewnie czytałeś na blogu to wiesz 😀 )

rewelacja… odpocząć sobie tak od tej całej gonitwy i polskiej rzeczywistości

warto oszczędzać choćby po to, by móc nacieszyć się takimi wakacjami, pozdrawiam Autora i czytelników, Remigiusz

Odpowiedz

ula Sierpień 9, 2013 o 22:16

hejka:)
Powiem tak – w dalszym ciągu trudno jest mi podnieść szczękę z podłogi 🙂 Już parę ładnych godzin oswajam się z tą myślą że wygrałam i jakoś trudno:) Tym bardziej że dzisiaj – taki śmieszny zbieg okoliczności- kończę 18-te urodziny 😉 (reszta w pamięci;-).
No oczywiście z tymi osiemnastymi to bujda – ale urodziny faktycznie mam:) No i szczerze to lepszego prezentu nie mogłam dostać – tym bardziej że – no człowiek myślał sobie że fajnie by było – ale jednak nie brałam takiej opcji bardzo poważnie pod uwagę:) Więc tym bardziej dziękuję. A głos oddany:D Jak będzie trzeba to i smsa się wyśle;) tylko powiedz gdzie 😀 No i o jeszcze jednej sprawie nie mogę nie wspomnieć:) To szkolenie ma sporą wartość dodaną:D Czyli mam nadzieję spotkanie Michała na żywo 😀
No i obiecuję że podzielę się wrażeniami ze szkolenia 🙂 Pozdrawiam wszystkich cieplutko i jeszcze raz dzięki

Odpowiedz

Paweł Stachyra Październik 9, 2013 o 13:30

Olu, gratulacje!!!

Przeczytałem Twoją wypowiedź, bardzo mi się spodobała i moim zdaniem zasłużenie dostałaś to wyróżnienie.

Jeśli przeczytasz tę wiadomość – a wierzę, że tak 🙂 – to chcę Ci pogratulować siły, energii i wizji jakie posiadasz. Super, że masz takie poglądy na finanse i zarabianie jak ja. Świetnie czytać kogoś, kto myśli podobnie oraz kto chce i buduje przychód pasywny. Niesamowita jest droga, która przeszłaś i którą podążasz.

Super, że założyłaś swój sklep internetowy. Jestem ciekaw jak to zrobiłaś? Jak zbudowałaś stronę, jak promujesz sklep, jakie masz wyzwania i problemy związane z prowadzeniem Twojego sklepu? Jak wyglądają zarobki i czy jesteś z nich zadowolona? Interesuje mnie ten temat – zwłaszcza takiej osoby na jaką wyglądasz po Twojej wypowiedzi.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odpowiedz

Paweł Stachyra Październik 9, 2013 o 14:08

Przepraszam, powinno być oczywiście „Ulo”. 🙂

Odpowiedz

Janusz Sierpień 10, 2013 o 10:22

Hej! Góry podobne do naszych Beskidów:)

Odpowiedz

Ewa Sierpień 10, 2013 o 11:41

Michale, oczywiście głos na Ciebie a nawet kilka głosów,fotki z wakacji prześliczne,pozdrawiam:)

Odpowiedz

KaYa Sierpień 11, 2013 o 12:43

Glos oddany,gratulacje dla Uli i urodzinowe zyczonka:)

Odpowiedz

Gosia Sierpień 20, 2013 o 20:40

Michale, czytam dwoch blog od kilku dni i jestem pod wielkim wrazeniem! Gratuluje oszczednosci ale przede wszystkim doceniam jak chetnie dzielisz sie swoimi doswiadczeniami z innymi. No to biegne teraz oddac glos!

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: