Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Życzenia dla Ciebie i dla mnie na Święta Bożego Narodzenia i cały 2016 rok

przez Michał Szafrański dodano 23 grudnia 2015 · 79 komentarzy

Życzenia na Boże Narodzenie

Bóg się rodzi, moc truchleje – a ja mam dla Ciebie kilka słów przed Świętami. I tym razem nie będzie o pieniądzach.

Składanie życzeń osobistych, to dla mnie trudne zadanie. Nawet jak chcę, to nie potrafię zebrać dobrze słów. Wolę je napisać. A i to nie przychodzi łatwo.

Czytaj także: WNOP 093: Jak się motywować? – czyli jak skłaniam się do pracy nawet, gdy nie chce mi się nic robić

Łapię się też na tym, że cokolwiek bym Tobie nie życzył, to i tak z wieloma rzeczami mogę nie utrafić. Nie znam Cię. Nawet, jeśli spotkaliśmy się na jednym ze spotkań JOPlive lub przypadkowo gdzieś na mieście, to i tak nie wiem nic o tym kim jesteś, jakie masz pasje, czego Ci w życiu brakuje. A chciałbym Ci życzyć właśnie tego, co jest dla Ciebie ważne.

Trochę to smutne, że ta relacja pozostaje tak jednokierunkowa i tak prosta. Że Internet zastępuje nam kontakt osobisty i w rezultacie znamy się mniej niż kiedyś. Na Facebooku i w innych mediach społecznościowych widzę tylko to, co chcesz mi pokazywać. Nie widzę Twojej mimiki. Nie słyszę głosu. Nie wiem co Cię szarpie od środka.

Nie będę zgadywał czego Ci życzyć. Wiem czego życzyć sobie. I dzisiaj przewrotnie złożę szczere życzenia sobie. Wybierz z nich proszę to, co chciałabyś / chciałbyś usłyszeć…

Sprawdź również: WNOP 119: Jak odnaleźć swoją pasję i wykonywać pracę, którą naprawdę się kocha

Życzenia dla mnie… i dla Ciebie

A więc drogi Michale życzę Ci:

 • Umiejętności odpoczywania – za stary byk jesteś żeby nie rozumieć jak ważne jest to dla efektywności Twojego działania. Dostajesz liczne sygnały, że zasuwanie na okrągło nie ma większego sensu. Zrozum, że odpoczynek jest bardzo istotny.
 • Spędzania więcej czasu tylko z rodziną – z naciskiem na TYLKO. Nie z komputerem, komórką, TV i licznymi innymi towarzyszami. To, że Oni akceptują, że pracujesz, to nie znaczy, że jesteś usprawiedliwiony. Nie jesteś.
 • Dbania o zdrowie – kiedy ostatnio robiłeś kompleksowe badania? Nie odpowiadaj. Zbyt dawno. Wiem, że nie lubisz lekarzy, kłucia i tych wszystkich rzeczy, ale olewając temat niszczysz sam siebie. Rusz cztery litery i zrób z tym coś w końcu. Najlepiej żeby wyszło, że wszystko jest w porządku. I żeby już tak zostało.
 • Aktywności fizycznej – powiązane z punktem poprzednim. Siedzisz przed tym komputerem godzinami zamiast się nieco więcej poruszać.
 • Asertywności – to, że nie masz czasu wynika z tego, że za dużo na siebie bierzesz. Wiem, że pracujesz nad sobą, ale za mało. Im bardziej jesteś popularny, tym mniej powinieneś być dostępny.
 • Żeby Ci palma nie odbiła – uważaj żebyś w tym selekcjonowaniu rzeczy ważnych i mniej ważnych się nie zapędził. Gdy wszystko w życiu idzie dobrze, to bardzo łatwo jest uwierzyć w swoją szczęśliwą gwiazdę. Nie wszystko zależy od Ciebie. Zdrowy rozsądek i ostrożność są zalecane. Ciesz się chwilą, ale nie przeceniaj swoich możliwości.
 • Żebyś umiał chować swoje ego do kieszeni – wiem, że Cię korci nie raz żeby pokazać kto tu tak naprawdę rządzi. Owszem, masz podstawy do tego by być dumnym z siebie, ale każdy ma. Twoja duma nie jest ważniejsza od czyjejś dumy. Twoje racje są tylko Twoimi. Pamiętaj, że nie liczy się efekt jednej bijatyki, ale efekt końcowy. To czy umiesz zmieniać świat w lepsze miejsce dla siebie i dla innych. Ego nie pomaga.
 • Umiejętności wychodzenia ze swojej skóry i spoglądania na siebie z dystansu – już wiesz, że rozwijają Cię te chwile refleksji, gdy próbujesz przeanalizować na chłodno swoje działania i uczciwie mówisz sobie “źle się zachowałem, mogłem lepiej”. Rób tak częściej. Innym będzie z Tobą lepiej. Tobie też.
 • Dystansu do wymysłów polityków – wiem, że sytuacja nie jest różowa, ale duży chłopiec jesteś i sobie na pewno poradzisz. Nie emocjonuj się tak bardzo tym na co nie masz bezpośredniego wpływu.
 • Żebyś umiał się dobrze odnajdywać w otaczającej rzeczywistości – bez względu na to, jaka ona będzie. Żyjesz w ciekawych czasach. Kiedyś nie miałeś Internetu – teraz masz i sobie radzisz. Bądź otwarty i będzie dobrze.
 • Wielkiego serca – bo dobrze wiesz, że masz w życiu fart, którego inni mają. Wiesz, że ludzi w gorszej sytuacji są tysiące, miliony a nawet miliardy. Ty jedyny decydujesz czy i jak im pomożesz. Ucz się słuchać, widzieć i pracować sercem wspierając te osoby, które naprawdę potrzebują pomocy i potrafią z niej skorzystać.
 • Dobrych ludzi wokół Ciebie – bywa z tym różnie, ale nigdy nie powinno Cię to powstrzymywać przed byciem dobrym człowiekiem w stosunku do innych. Niech otaczają Cię ludzie, którym nie będziesz bał się zaufać i którzy Twojego zaufania nie zawiodą. Obyś tylko takich spotykał i miał do nich nosa.
 • Opamiętania, gdy nachodzi Cię ochota na głupie wydatki – wiem, że nie jesteś nadczłowiekiem. Nikt tego od Ciebie nie oczekuje. Masz jednak wiedzę i silną wolę. Używaj ich do tego, by racjonalizować swoje emocjonalne decyzje. Dobrze wiesz, że rzeczy Cię nie definiują.
 • Kultury osobistej – cokolwiek robisz – ludzie na Ciebie patrzą. Nie przeklinaj i zachowuj się elegancko. Pokazuj, że łysy w kapturze też może być punktem odniesienia. Cierpliwości Ci życzę, by nic Cię nie wyprowadzało z równowagi.
 • Wiary w Twoje możliwości – wiem, że czasami nie jest łatwo i że czujesz się osamotniony przystępując do realizacji pomysłów. Nie mówię, że możesz wszystko – tak nie jest. Wiem jednak, że wierząc w siebie potrafisz robić więcej niż Ci się wydaje. Więc wierz i rób – choćby miało się to kończyć porażką. Zawsze się czegoś nauczysz.
 • Zrozumienia, że nie jesteś pępkiem świata i najbliższym także należy się Twoja uwaga – jesteś sumą ludzi wokół siebie. Jeśli nie chcesz wymieniać tych ludzi na innych (wiem, że nie chcesz), to musisz im pomóc rosnąć, abyś Ty także mógł się rozwijać z ich wsparciem. Dbając tylko o siebie daleko nie zajedziesz.
 • Większej otwartości na doświadczenia innych – fajny jesteś, ale masa innych osób ma masę innych doświadczeń, z których możesz czerpać pełnymi garściami. Rób to. To najlepsza droga na skróty i świetny sposób do bliższego poznania świetnych ludzi.
 • Systematyczności we wszystkich obszarach – dom, praca, odpoczynek, dbanie o zdrowie, zarabianie, oszczędzanie, inwestowanie – wszędzie tu potrzeba systematyczności, której Ci brakuje. Nie rzucaj się z motyką na słońce. Nie obiecuj sobie szybkiej zmiany. Po prostu każdego dnia znajdź chwilę żeby każdy z tych “wózków” popchnąć trochę do przodu.
 • Zaufania Bogu – wiem, że ufasz, ale czasami mam wrażenie, że umyka Ci obraz całości. Wszystko co Ci się przytrafia ma swój sens. Szukaj go. Pytaj. A gdy nie znajdujesz sensu – ufaj i nie bój się prosić o wsparcie.
 • Odwagi do mówienia i robienia tego co ważne – nie jesteś tu po to żeby być lubianym przez wszystkich. Tak się nie da. Dobrze wiesz co masz zrobić i siłą rzeczy znajdą się osoby, którym będzie się to podobało i takie, którym to co robisz, z kim to robisz i jak to robisz – po prostu nie przypadnie do gustu. Ale to nie zwalnia Cię z odpowiedzialności robienia tego co ważne.
 • Siły do niemówienia tego czego mówić nie warto – choćby miał puchnąć, to zawsze gryź się w język wtedy, gdy chcesz powiedzieć coś, co krzywdzi innych lub nie ma wartości. Wiem, że Cię korci, ale pomyśl wtedy o tym, czy umiałbyś to powiedzieć patrząc rozmówcy w oczy. I nawet jeśli tak, to zawsze zadaj sobie pytanie, czy świat będzie dzięki temu lepszym miejscem. Odpuść jeśli tak nie jest. Korona Ci z głowy nie spadnie.
 • Oduczenia się patrzenia w kółko w komórkę – tam szczęścia nie znajdziesz. I wcale nie musisz być non-stop online. Sam dobrze wiesz, że lepiej Ci wtedy, gdy się odłączasz od sieci i myślisz w swoim tempie. Mniej masz do filtrowania.
 • Napisania tej książki, która w Tobie siedzi – i wcale nie mówię o tej “Jak zostać finansowym ninja”. Piszesz książkę życia. Spraw by była piękna. Żebyś rzeczywiście mógł spojrzeć w lustro pod koniec życia i powiedzieć “Tak – robiłem te rzeczy, które robić było warto”.
 • I na koniec może żebyś zachęcił Teslę do wprowadzania swoich aut do Polski razem z Tobą 😉 – masz chłopie potencjał do tego żeby sięgać tam gdzie chcesz. Wierz w to i po prostu się o to postaraj w 2016 r.

Tyle w skrócie. Tyle życzę sobie i tyle też życzę Tobie – o ile tylko życzysz sobie takich życzeń. 😉

Zobacz także: Życzenia dla Ciebie na 2014 i szczypta historii – mojej i tej dwutysięcznej

Spokojnych, radosnych, cudownych i wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten mały, rodzący się po raz kolejny Jezus, wleje w Ciebie nadzieję na dużo lepszy 2016 r. – pod każdym względem. Jeśli chcesz przeczytać więcej, to zapraszam do życzeń sprzed dwóch lat. Niczego z nich nie skreślam. Wszystko jest aktualne.

A teraz… ręka na sercu i uśmiech z mojej strony. Dziękuję, że jesteś.

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 79 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Malwina Grudzień 23, 2015 o 22:12

Chciałam napisać coś wybitnie mądrego i uzupełniającego, a poprzestanę na tym, że po prostu się pod tym podpiszę.
Serdeczności, Michale! Spełnienia tych życzeń, które napisałeś 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 23, 2015 o 22:33

Dzięki wielkie Malwina. 🙂

Odpowiedz

BJK Grudzień 23, 2015 o 22:31

Zawsze uważałem, że zdrowie jest najważniejsze. Że cała reszta może być „jako tako” bylebyśmy zdrowi byli. Przekonałem się jednak, że szczęście też jest potrzebne. Ale nie szczęście w kasynie czy w Lotto. Tylko to życiowe, byśmy byli szczęśliwi każdego dnia. Bo nawet pełnia zdrowia bez szczęścia nic nam nie da.
Dlatego Michał: zdrowia i szczęścia. I oczywiście spełnienia Twoich, jak zawsze konkretnych i szczegółowych, celów 🙂 Wesołych Świąt!

Odpowiedz

Janek Grudzień 23, 2015 o 22:36

Michał, dzięki!
Prawdziwe życzenia! 😉

Odpowiedz

Kasia Grudzień 23, 2015 o 22:45

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Odpowiedz

darek Grudzień 23, 2015 o 22:49

Wielkie Dzięki ….i wzajemnie:)

Odpowiedz

Emi Grudzień 23, 2015 o 22:55

Te życzenia dały mi impuls do wyłączenia komputera i powrotu do analogowego świata Świąt:) Najlepszego Michał!

Odpowiedz

Łukasz Grudzień 23, 2015 o 22:56

Wielkie dzięki za życzenia i za całą pracę, którą wykonałeś w tym i w poprzednich latach! Mam nadzieję, że uda mi się napisać tą książkę, która we mnie siedzi (zacząłem m.in. dzięki Twojemu blogowi), że uda mi się osiągnąć większą systematyczność i że uda mi się przybić z Tobą piątkę w Katowicach 😉

Tobie życzę przede wszystkim wytrwania w tym co robisz – dawania ludziom wiedzy, motywacji i impulsu do zmiany swojego życia.

Wszystkie Najlepszego!
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz

Krzysiek Grudzień 23, 2015 o 23:06

Michał Tesla 🙂 Szafrański,
Najlepszego, na Święta, Nowy Rok i powodzenia w realizacji celów!

Odpowiedz

Hanna Grudzień 23, 2015 o 23:07

Dobrych Świąt! Po prostu 🙂

Odpowiedz

Aneta Grudzień 23, 2015 o 23:08

Piękne życzenia! Niech się spełnią Tobie i mi.. Dobrze że jesteś Michał. Na razie to relacja jednostronna, ale może się to zmieni, kto wie. Otwierasz mi oczy na wiele rzeczy a Twoja szczerość jest czasami wręcz wzruszająca..☺ przez to stajesz się kimś ważnym w moim życiu, a nie tylko fajnym blogerem☺ Radosnych Świąt!

Odpowiedz

Balbina Grudzień 23, 2015 o 23:22

Witam, chyba nigdy nikt nie złożył mi tak wartościowych życzeń 🙂 bardzo dziękuję i na wzajem, wszystkiego dobrego i czekam na kolejne posty w Nowym Roku!

Odpowiedz

Aga Grudzień 23, 2015 o 23:27

Dzięki Michał. Wśród natłoku życzeń na mailu Twoje od razu przeczytałam bo wiedziałam, że nie będzie pierdół. No i miałam rację. Michał – nic dodać nic ująć.
Ja życzę Ci również aby dalej szedł ścieżką prawdy. Oby więcej takich ludzi jak TY.

Odpowiedz

Paweł Rekowski Grudzień 23, 2015 o 23:35

Dziękuje – za wszystko 🙂
Życzę Ci wspaniałych świąt i konsekwencji w realizowaniu wszystkich tych cudownych życzeń

Odpowiedz

Robert Grudzień 23, 2015 o 23:46

Wielkie dzięki za cudne życzenia Michał. Wzajemnie!

Mam pytanie o plany na najbliższą przyszłość, kiedy doczekamy się książki? I druga rzecz mam wrażenie, że w ramach współpracy z Mastercard miało ukazać się całkiem sporo więcej artykułów, a nich nie ma, np. dokończyć cykl Savoir Vivre kart bankowych i inne tematy, pisałeś taki przewodnik co to będzie i niestety się urwało.

Czy możemy liczyć na dokończenie tych ciekawych tematów?

Odpowiedz

Ania Grudzień 23, 2015 o 23:51

Ja również dziękuję, że jesteś 🙂

Odpowiedz

Asia Grudzień 24, 2015 o 00:13

Super życzenia, życzę ich spełnienia i dziękuje, za te które sobie mogę przypisać 🙂 Wesołych Świąt i najlepszego w Nowych Roku 🙂

Odpowiedz

Jola Grudzień 24, 2015 o 00:17

Najlepsze, najmądrzejsze i najtrafniejsze życzenia, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Niech Ci się Michale wszystko spełnia!! I mi/ nam czytelnikom też !!

Odpowiedz

Tom Grudzień 24, 2015 o 00:20

Świetny pomysł na taką formę życzeń. Każdy coś dla siebie znajdzie. Dzięki.

Tobie Michale życzę tylko jednego: żebyś aż do znudzenia robił to, co robisz teraz. Żebyś zawsze znajdował siły na wszelkie bariery, krytykę i całą masę innych negatywnych historii, z którymi musisz się zmagać. Tak, jak piszesz- wszystkich nie uszczeliwisz, ale jest spora liczba ludzi, którym potężnie pomagasz.

Dziękuję Ci za twoją pracę.
Spokojnych Świąt!

Odpowiedz

Iwona Grudzień 24, 2015 o 01:12

Napisales absolutnie wszystko!
Wysylam przyjaciolom:)

Powodzenia!

Odpowiedz

Janusz Grudzień 24, 2015 o 02:42

Bardzo dziękuję za życzenia, również życzę Wesołych Świąt.
Bardzo mądre rady.
Cieszę się, że mogę korzystać z pańskich doświadczeń.
Pozdrawiam

Odpowiedz

funboy Grudzień 24, 2015 o 05:57

Najlepsze jest o niewyciąganiu komórki i byciu on-line 🙂
Właśnie kończę domykać profil na FB. 30 – 60 minut dziennie odzyskałem.

najlepszego

paweł

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 24, 2015 o 06:13

Piękne życzenia !Powiało naturalnością i szczerością …. i sporo można dla siebie wybrać/sobie przypisać (oczywiście to moja subiektywna ocena 🙂 )
Dziękuję bardzo !Również życzę spokojnych, radosnych i rodzinnie ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.

Odpowiedz

Michał Grudzień 24, 2015 o 06:49

Michale, dziękujemy za wspaniałe życzenia! Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Pozdrawiamy 🙂

Odpowiedz

Beata Grudzień 24, 2015 o 06:54

Dziekuje Michale , piękne życzeniami oby ciałem sie stały

Odpowiedz

Tajga Grudzień 24, 2015 o 08:13

Piękne! Materiał do myślenia na całe święta! Dziękuję i niech Ci się spełnią! Tajga

Odpowiedz

Maciej Grudzień 24, 2015 o 08:25

Michał, jesteś dla mnie „człowiekiem roku 2015” 🙂

To Twoje słowa na tym blogu sprawiły, że moje życie zmieniło się o 180 stopni. Już nie pracuję w korporacji, wiem co to poduszka finansowa, znam swoją wartość netto, ehh, mógłbym tak wymieniać…

Dzięki Tobie, uwierzyłem w siebie, że „ja też potrafię” spełniłem swoje założenia i od trzech miesięcy, mieszkam w raz z małżonką za granicą i zaczynamy życie na nowo-życie bez długów! Warto walczyć o swoje marzenia.

Wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i Twojej najbliżej rodziny z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję, że jesteś, Michał.

Odpowiedz

Janek Grudzień 24, 2015 o 08:29

Dziś czeka mnie maraton składania życzeń. Weź tu złóż oryginalne życzenia dla 20 członków rodziny 🙂
Też macie z tym problem:) ?

Niektóre podane w artykule z pewnością zostaną wykorzystane 🙂

Odpowiedz

Paweł Grudzień 24, 2015 o 08:57

Zdrowia i szczęścia Michał!!!!!!!!

Odpowiedz

Kasia Grudzień 24, 2015 o 09:06

Dziękuję Michał za Twoją obecność, za Twoje dzielenie się wiedzą, za to, że dzielisz się również tym co najważniejsze w naszym życiu – wiarą w Boga.
Życzę Tobie wielu wysłuchanych modlitw i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dla całej Twojej rodziny.

Odpowiedz

Janusz Grudzień 24, 2015 o 09:12

Michał, wielkie dzięki za tak mądre i wzruszające życzenia. Jesteś dla mnie od pewnego czasu ogromną inspiracją i Kimś komu wiele zawdzięczam na drodze wychodzenia z długów i budowania lepszej przyszłości. Życzę Tobie i Twojej rodzinie Wszelkiego Dobra płynącego z Tych Świąt Narodzenia Pana. Niech Ci się spełni w życiu wszystko co będzie dla Ciebie dobre i przyniesie korzyść.

Odpowiedz

Hugo Grudzień 24, 2015 o 09:16

Dziękuję Michał za kolejny rok z Tobą, wartościową lektura oraz podcastami. Ja życzę Tobie i sobie…. żeby Ci się nie odechciało inspirować nas i wprowadzać do lepszego świata. Dziękuję

Odpowiedz

Daniela Grudzień 24, 2015 o 09:20

Michale, oby Ci się wszystkie te życzenia spełniły! Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i całej Twojej Rodziny 😉

Odpowiedz

Marta Grudzień 24, 2015 o 09:30

Dziękuję za to że jesteś jaki jesteś.
Marta

Odpowiedz

Artur Grudzień 24, 2015 o 09:35

Dziękuję Michał! Tobie oraz wszystkim czytelnikom Twojego bloga życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ! 🙂

Odpowiedz

Tomanek Grudzień 24, 2015 o 09:41

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego !

Odpowiedz

Tad Grudzień 24, 2015 o 09:54

Michał, przemiło z Twojej strony! Bardzo dzièkujè! Dużo zdrowia na każdy dzień! Wytrwałości w tym co robisz, bo to coś wyjátkowego!
Tak trzymaj!
Szczéśliwych Świàt!

Odpowiedz

Pru Grudzień 24, 2015 o 10:13

Dziękuję, Michał. Nic dodać, nic ująć. Niech się spełnia nam wszystkim.

Odpowiedz

jamaska Grudzień 24, 2015 o 11:04

Pokoju i świętego spokoju, z dala od zgiełku, polityki, chaosu….

Odpowiedz

Grzegorz Grudzień 24, 2015 o 11:06

Dziękuje za życzenia, czytałem je jakby ze swojej duszy.

Michał
Niech Moc będzie z Tobą!

Odpowiedz

Ania Grudzień 24, 2015 o 11:56

Błogosławionych Świąt Michale dla Ciebie i Twojej rodziny! Aby Tajemnica, której będziemy w nocy świadkami napełniła Was radością, wiarą i miłością na cały kolejny rok.

A że to mój pierwszy komentarz na Twoim blogu dodam dziękuję. Za to, że dzielisz się wiedzą. Robisz to świetnie, bez tonu mentora ani fałszywej pokory.
Przepiękne życzenia, prosto z serca.

Dobrze, że jesteś!

Odpowiedz

anna Grudzień 24, 2015 o 11:59

Wesołych Świąt Szczęśliwego Nowego Roku
życzy stała czytelniczka
Anna

Odpowiedz

Bartosz Grudzień 24, 2015 o 12:05

Świetne życzenia Michał,
w wielu, jak nie we wszystkich punktach mogę się pod nimi podpisać. Dziękuje za życzenia i spokojnych rodzinnych świąt…bez sieci…odpocznij trochę 🙂

Odpowiedz

Ania A Grudzień 24, 2015 o 12:12

Michale,
Życzę Tobie oraz Twoim czytelnikom Świąt wypełnionych radością i miłością oraz

nieustannego doświadczania obecności Boga w swoim życiu.

Odpowiedz

Blake Grudzień 24, 2015 o 12:15

Wesołych Świąt Michale dla Ciebie i Twojej Rodziny, i co najważniejsze dużo dużo Zdrowia.

Odpowiedz

Bernard Grudzień 24, 2015 o 12:38

Hej Michał 🙂

To my dziękujemy, że jesteś.
Życzę Ci dużo miłości 🙂

Pozdrawiam, Bernard

Odpowiedz

Grzegorz Deuter Grudzień 24, 2015 o 13:09

Najbardziej profesjonalne życzenia w całej blogosferze, no trudno było oczekiwać czego innego od perfekcjonisty 😉 Dzięki, Tobie też życzę umiejętności odpoczynku 🙂

Odpowiedz

Marcin Grudzień 24, 2015 o 13:13

Dzięki Michale. Życzę żeby się spełniło!!

Odpowiedz

desamparada Grudzień 24, 2015 o 13:29

Dobrze, że jesteś ja się mogę podpisać pod wieloma punktami i życzenie wykorzystam w przyszłym roku 🙂

Odpowiedz

Kamil Grudzień 24, 2015 o 13:49

Wesołych Świąt Michale 😉

Odpowiedz

Przemek Grudzień 24, 2015 o 15:48

Nic dodac nic ujac Michale jestes jednak WIELKI !!! Twoje zyczenia sa niesamowite i raczej nie ma tu czego dodawac he he w kazdym razie Zdrowych Wesolych dla Ciebie i rodzinki 🙂

Odpowiedz

Wojtek Grudzień 24, 2015 o 16:27

Piękne życzenia. Dzięki i spełnienia ich życzę!

Odpowiedz

Kaz Grudzień 24, 2015 o 17:07

nowie,

 

Wszystkiego co najlepsze na Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dla Ciebie i Rodziny, a nadchodzący rok 2016 niech Wam przyniesie szczęście, radość, zdrowie a przede wszystkim żeby nie był gorszy od mijającego.

Odpowiedz

Jan Grudzień 24, 2015 o 17:08

Spełnienia życzeń i spokoju! Dziękuję Ci bardzo za Twoją wielką pracę!

Odpowiedz

Bernateda Grudzień 24, 2015 o 19:28

I tego Ci Michale zycze. I sobie. I wszystkim nam.

Odpowiedz

Sylwia Grudzień 24, 2015 o 22:29

Michale, dzięki za niesamowite życzenia. Niech choć w części się spełnia i Tobie i nam ! Super móc czytać Twego bloga, jesteś po prostu „The best”. Proszę przyjmij ode mnie dla Ciebie i Twojej Rodziny najlepsze życzenia wesołych ,radosnych Świąt i wspaniałego Nowego Roku 2016 !

Odpowiedz

Jan Grudzień 24, 2015 o 23:06

Dzięki Michale, że jesteś.
Niewiele Twoich rad wprowadziłem do swojego życia, ale Twoja strona zawsze zostawia conajmnej cień optymizmu. I zawsze do niej wracam.

Jan

Odpowiedz

Sebastian Grudzień 25, 2015 o 00:52

Michale, dzięki Tobie wierzę, że nawet w tych czasach mogę (i chcę) być bezkompromisowo szczerym i prawdziwym, choć to czasem trudne.
Dziękuję za życzenia i za to, że jesteś!
Rodzinnych świąt dla Wszystkich!

Odpowiedz

Andrzej Grudzień 25, 2015 o 06:00

Serdeczne dzięki za bardzo inspirujące życzenia. Chciałbym, aby Tobie i mnie się one spełniły. Dodalbym jeszcze kilka słów o pamięci o tych, którzy byli przez nami i dzięki którym jesteśmy tym, kim jesteśmy.
Dobrze, że jesteś i robisz to, co robisz i za to należy Ci się wielki szacunek od nas, odbiorców. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 25, 2015 o 13:03

Dzięki Wielkie!

Dzięki Tobie powoli wychodzimy z długów. Podjęłam pracę, rozliczam nasze wydatki i sporo oszczędzamy. Cieszę się że trafiłam na Twój blog. Moi znajomi również zaczynają oszczędzać. Dużo dobrego Ci życzę a przede wszystkim zdrówka. Niech się spełnią Twoje marzenia.Pozdrawiam

Odpowiedz

Czesław Grudzień 25, 2015 o 14:57

Rzeczywiście-trudno utrafić z życzeniami w stosunku do danej osoby poprzez internet.
Poprzestanę więc na takich życzeniach w stosunku do Ciebie Michale /i wielu czytających/, aby spędzać te święta mile, radośnie i w takim gronie, które jest wzajemnie życzliwe.
Na 2016 rok życzę dużo trudnych i ciekawych tematów, a którym podołasz i ciekawie opiszesz, z ogólnym pożytkiem dla czytających.
Dosiego Roku!

Odpowiedz

* LESZEK * Grudzień 25, 2015 o 19:02

O co chodzi Michał z tą Teslą ? Chcesz zostać jej dilerem ? Jeśli Tesla dotąd nie weszła tu ze swoimi elektrycznymi furkami, to też nie bez powodu.

Odpowiedz

Ewa Grudzień 25, 2015 o 22:20

GENIALNE życzenia!! Dziękuję i życzę tego nam wszystkim mocno, z całego serca! 🙂

Odpowiedz

Michał Grudzień 26, 2015 o 13:04

Oby choć w połowie się spełniły 🙂

Wszystkiego najlepszego!

Odpowiedz

Monika Grudzień 26, 2015 o 17:18

Michale Zdrowych Wesołych świąt i niech Nowy Rok będzie dla Ciebie siłą i spełnieniem choć zbyt wysoko wymagasz wobec siebie ale wierzę w Twoje możliwości i wiesz czego chcesz! Żałuję ze nie posiadam Twoich cech ale też zacznę od siebie.Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odpowiedz

Justyna G Grudzień 26, 2015 o 17:19

Dziękuję za .. wkład, zaangażowanie i zapał który się udziela .. Życzę spełnienia, zdrowia oraz nietuzinkowych pomysłów w Nadchodzącym Roku. I żebyś czuł się jak nieliczni – wyjątkowo, w poczuciu że dobro zawsze powraca.

Odpowiedz

PrzemekB Grudzień 26, 2015 o 21:12

Dziękuje, a w zasadzie powinienem napisać dziękujemy…
Twoja praca i pomoc innym jest fenomenalna…
Nie przestawaj 🙂

Odpowiedz

Krystyna Grudzień 27, 2015 o 00:11

Dziękuję za życzenia,
I życzę Tobie i Twojej rodzinie wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku

Odpowiedz

Kamienicznik Grudzień 27, 2015 o 10:30

Mam dylemat związany z nieruchomością w bardzo małym mieście turystycznym w Małopolsce w którym jest stacja narciarska. Do najbliższego większego miasta jest oddalone o 15km.

Mieszkanie własnościowe, bezczynszowe w budynku wspólnotowym na parterze. Duży pokój, korytarz, kuchnia, łazienka z toaletą. Do tego do mieszkania należą dwie małe piwniczki. Budynek jest ogrodzony i jest miejsce parkingowe pod samym oknem mieszkania, oraz domofon. Budynek znajduje się niemal przy głównej drodze przechodzącej przez miejscowość. Z wyposażenia to tylko kuchnia, meble, kuchenka, łazienka, pokój pusty. Ogrzewanie niestety tylko piecykiem stacjonarnym typu koza.

Mieszkanie stoi puste od ponad 2 lat bo nie wiemy co z nim zrobić. Wynajem komuś jest ryzykowny bo to mieszkanie nie nadaje się dla rodziny z dzieckiem a najwyżej dla kawalera albo emeryta. Było wystawiane za ok 60-70 tys. złotych na portalach jednak nie było chętnych albo nie odzywali się później.

Zadaję pytanie tutaj bo sam autor jak i wielu czytelników siedzi w nieruchomościach. Co robić z tym?

Myślałem nad airbnb bo do stoku narciarskiego są 2km ale przez ten piecyk to obawiał bym się takiego wynajmu i też wątpię że ktoś kto by przyjeżdżał na narty chciał by się bawić w podkładanie do pieca…

Odpowiedz

Paweł Grudzień 27, 2015 o 19:46

Dzięki Michale!

To najlepsze i najmądrzejsze życzenia jakie otrzymałem w tym roku 😉

I wzajemnie, życzę aby cała lista się spełniła z nawiązką. Wszystkiego Najlepszego!!

Odpowiedz

Piotr Grudzień 27, 2015 o 21:39

super życzenia, wielkie dzięki!
sam bym chciał napisać takie życzenia, by móc przekazywać tyle mądrości,
niestety wychodzą mi same „piniendzy i zdrowia” ..
pozdrawiam Piotrek

Odpowiedz

Marcin Grudzień 27, 2015 o 23:33

Witaj,

Na życzenia świąteczne już za późno… ale noworoczne jeszcze zdążę złożyć. „Wynszuję” zatem wysokich dochodów, niskich wydatków, udanych inwestycji, kreatywnego podejścia i skutecznych pomysłów w każdej dziedzinie życia.

Muszę powiedzieć, że dawniej, a nawet bardzo dawniej czytywałem blog. Potem – w okresie medialnej wrzawy nie miałem na to czasu. Ostatnio – po uporządkowaniu kwestii zarządzania czasem znowu powróciłem do czytywania. 😉 I chłonę niczym gąbka. Bardzo pięknie rozwinąłeś blog. Podoba mi się.
Ale tak czytam, czytam i dochodzę do jednego wniosku, do którego dochodzę zawsze, kiedy biorę się za samorozwój w jakiejkolwiek dziedzinie. Oszczędzanie w szerokim tego słowa znaczeniu powinno być poprzedzone jeszcze jedną czynnością – uporządkowaniem gospodarowania czasem. Bez tego nie da się oszczędzać, bo nie da się planować. Kiedy spędza się dzień od rana do wieczora na pracy i na wypełnianiu kolejnych zadań, trudno znaleźć motywację wystarczającą na sensowne planowanie czegokolwiek. A kiedy człowiek trochę się ogarnie, wówczas małymi krokami idzie z górki. Dzięki za tę pracę, którą wykonałeś pisząc blog. Najlepszego!

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 31, 2015 o 11:43

Dziękuję Marcin 🙂

Odpowiedz

Alicja Grudzień 28, 2015 o 10:02

W Święta nie miałam okazji przeczytać tych życzeń więc w Nowym Roku życzę Ci Michale spełnienia tych wszystkich marzeń i planów ale przede wszystkim więcej czasu spędzonego TYLKO z rodziną.

Odpowiedz

wiesia Grudzień 28, 2015 o 10:20

Witaj,

Dziękuję za życzenia.
Jest już po świętach i niestety za późno na życzenia bożonarodzeniowe ale noworoczne jeszcze zdążę złożyć.
Michale, życzę Tobie i Twojej rodzinie dużo zdrowia, szczęścia , spełnienia marzeń oraz realizacji planów w 2016 roku.

… i dzięki za to że jesteś i jaki jesteś z Twoją osobowością, wiedzą, charyzmą i doświadczeniem.

Odpowiedz

Artur Grudzień 28, 2015 o 11:38

Dziękuje bardzo 🙂 wzajemnie i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :))

Odpowiedz

Joanna Grudzień 28, 2015 o 13:50

wszystkiego najlepszego zdrówka radości i po prostu zwykłych rzeczy pozdrawiam gorąco.
Joanna

Odpowiedz

Marcin Grudzień 29, 2015 o 16:50

Piękne życzenia. Dziękuję i Szczęśliwego Nowego Roku:)

Odpowiedz

Tomasz Grudzień 30, 2015 o 10:05

Szczęśliwego Nowego w tym Roku hehe 🙂

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: