Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

850 zł w prezencie od BZ WBK! Czy to ostatnia okazja zarobienia na banku?

przez Michał Szafrański dodano 25 września 2013 · 549 komentarzy

Moneyback od BZ WBK

Dzisiaj prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą i potrafią szybko skorzystać z okazji. Dzięki połączeniu dwóch promocji w BZ WBK, wszystkie osoby, które nie miały tam jeszcze konta, mogą zarobić nawet 850 zł w ciągu najbliższych 10 miesięcy. A jeśli jesteście małżeństwem, to Wasz budżet domowy może się powiększyć o dwukrotność tej kwoty – 1700 zł! Ale żeby zmaksymalizować korzyści trzeba działać szybko!

Jest to prawdopodobnie ostatni tak atrakcyjny moneyback, czyli zwrot od banku za to, że jesteśmy jego klientem. Oferty te dramatycznie pogorszyły się przez ostatnie pół roku. Propozycja BZ WBK wygląda więc arcy-atrakcyjnie. A ja powiem Ci co zrobić, żebyś to przede wszystkim Ty na tym zarobił.

Zainteresowałem Cię? No to czytaj i szykuj się na wizytę w placówce BZ WBK 🙂

Moneyback, czyli zarabiaj na banku

Sceptycy powiedzą “dużo zachodu, a mały zysk, bo to i tak bank na mnie zarobi”. Ale aktywni “łowcy” promocji bankowych doskonale wiedzą, że może być odwrotnie – wystarczy spełnić minimalne warunki promocji banku, by otrzymywać regularne zwroty za to, że płacimy kartą danego banku. Jeśli nie wierzysz, że można w ten sposób zarabiać, to przejrzyj szczegółowo moje raporty kosztów. Dość powiedzieć, że ja w  okresie od stycznia do czerwca 2013 r. uzyskałem łącznie 2489,38 zł zwrotów od banków, czyli średnio 414,89 zł miesięcznie. Chcielibyście mieć tyle więcej w portfelu? Oczywiście nie twierdzę, że każdy może uzyskać aż tak duże zwroty, ale warto żebyście uwierzyli, że pieniądze naprawdę czasami leżą na ulicy. Warto tylko zmusić się by się po nie schylić. Sposób opisany w tym artykule pozwoli Wam zarobić średnio 85 zł / m-c / osobę.

Nie będę już powtarzał w tym artykule teorii dotyczącej moneyback’ów. Zainteresowanych odsyłam do starszych artykułów:

Zobacz także: Czy i kiedy opłaca się korzystać z promocji bankowych? – czyli czy warto walczyć o kolejne 100 zł

Święty Mikołaj przychodzi we wrześniu 😉

Poniższy model pokazuje jak zarobić 850 zł w kontekście dwóch promocji banku BZ WBK. Dodatkowo przypominam, że bank ten posiada specjalną kartę MasterCard PAYBACK Omni, którą wymieniałem już w szkoleniu “Mądre oszczędzanie”, a która pozwala zbierać punkty PAYBACK za każdą złotówkę wydaną kartą (czyli jeśli płacisz tą kartą u partnerów PAYBACK, to zbierasz punkty podwójnie). Wszystko to powoduje, że promocję BZ WBK można uznać za tegoroczną wcześniejszą gwiazdkę 🙂

No to przechodzę do konkretów. Najpierw opisuję wymagania, a potem po kolei wszystkie korzyści. Będzie skrótowo, bo szkoda mi czasu (musicie mieć czas żeby ustawić się w kolejkach w oddziałach BZ WBK) 🙂 Na ewentualne pytania będę odpowiadał w komentarzach (oraz mój tajemniczy pomocnik – Czytelnik bloga, który doniósł mi o tej promocji i pomógł przygotować ten artykuł).

Warunki do skorzystania z promocji są następujące:

 • W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś konta osobistego w BZ WBK i Kredyt Banku.
 • Konto należy założyć do 11 listopada 2013 roku. O tym jak je założyć, by zmaksymalizować korzyści – piszę dalej.

Co należy zrobić żeby otrzymać 50 zł w każdym z kolejnych dziesięciu miesięcy (łącznie 500 zł):

 • Otworzyć rachunek o nazwie: Konto godne polecenia wraz z bankowością elektroniczną oraz kartą płatniczą (może być z opcją PAYBACK), a także zgodzić się na otrzymywanie wiadomości marketingowych i udostępnić swój numer telefonu
 • Od następnego miesiąca zasilać rachunek kwotą minimum 1000 zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty. Ale jest patent, którego skuteczność potwierdzają pracownicy w oddziałach banku: wystarczy samemu wykonać przelew z innego swojego konta z odpowiednim opisem zawierającym słowo „wynagrodzenie”.
 • Wykonać trzy dowolne przelewy w ciągu miesiąca.
 • Wykonać kartą transakcje (również w internecie) na łączną kwotę 300 zł, które muszą być rozliczone w danym miesiącu – czyli tu warto pamiętać, że transakcje kartami księgowane są z pewnym opóźnieniem. Lepiej zdążyć z nimi maksymalnie do 25-ego dnia miesiąca.

No to już mamy 500 zł. Co należy zrobić żeby otrzymać kolejne 200 zł?

 • Należy przez 10 miesięcy spełnić warunki otrzymania powyższej premii 50 zł / m-c.
 • Zrealizować przynajmniej jedno Polecenie Zapłaty.

Myślicie, że jest tu haczyk, bo konto kosztuje itp.? Rozwieję wątpliwości: opłaty za powyższe, czyli otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów WBK i PKO BP oraz polecenie zapłaty wynoszą 0 zł 🙂

I nawet jeżeli nie masz ani jednego usługodawcy który honoruje polecenie zapłaty, to możesz taki rachunek opłacić komuś bliskiemu i zaufanemu albo skorzystać z jakiejś krótkoterminowej umowy z niskim abonamentem, jak np. abonament w sieci nju mobile, gdzie abonament to 9 zł a umowę można rozwiązać w następnym okresie rozliczeniowym. Praktycznie wszyscy operatorzy sieci komórkowych i kablowych oraz dostawcy usług satelitarnych umożliwiają wnoszenie opłat przez “polecenie zapłaty”.

Sprawdź również: Jak zarabiać na kontach bankowych? – czyli premia moneyback

A gdzie reszta bonusów?

Wszystko powyższe pozwala zarobić 700 zł. Gdzie więc podziało się pozostałe 150 zł, które obiecałem Wam w tytule artykułu?

Otóż ciągle trwa promocja Program Poleceń i promocje się nie wykluczają 🙂 Jeżeli otworzysz rachunek z polecenia osoby zarejestrowanej w tym Programie (konieczne jest wręczenie pracownikowi BZ WBK specjalnego formularza w momencie podpisywania umowy), to obydwoje otrzymacie jednorazowo po 50 zł. Zarobi na tym i polecający i Ty. Są z tym jednak związane dodatkowe warunki: w ciągu kolejnych dwóch miesięcy musisz:

 • Zapewnić wpływy minimum 1000 zł z tytułu wynagrodzenia (czyli dokładnie to co wyżej)
 • Wykonać 4 dowolne przelewy
 • Wykonać 4 transakcje kartą

Możesz także otrzymać jednorazowo dodatkowe 100 zł premii (i polecający też dostanie kolejne 100 zł) jeśli oprócz otworzenia konta, uruchomisz Limit w Koncie (na kwotę 5000 zł) i przynajmniej raz z niego skorzystasz. Wystarczy zadłużyć się tylko na kilka złotych. Jest to opcja dla osób, które chcą zmaksymalizować korzyści i jednocześnie potrafią szybko poderwać się z krzesła i polecieć do BZ WBK. Dlaczego? Uruchomienie limitu (czyli debetu na koncie) jest bezpłatne do końca września, więc bardzo, bardzo opłacalne. Tu również wymagane jest wręczenie specjalnego formularza przy otwieraniu konta. Niestety, żeby otrzymać limit trzeba udokumentować stałe dochody, więc rozwiązanie to dostępne jest wyłącznie dla osób, które pracują na etacie na czas nieokreślony. Umowy ograniczone w czasie mogą nie wystarczyć.

Co dalej zrobić z taką linią debetową? Ja polecam następującą procedurę:

 • Przy stanie konta 0 zł kupujecie coś za kilka zł (najlepiej kartą wydaną do konta), np. bilety komunikacji miejskiej
 • Następnego dnia spłacacie przelewem z innego konta powstały dług, najlepiej przelewając od razu 1000 zł z tytułu “wynagrodzenia”.
 • Pod koniec miesiąca rezygnujecie z “Limitu w koncie”, co nie zabiera Wam prawa do premii 🙂

Tej procedury nie potwierdzałem w banku, ale wygląda ona na zgodną z warunkami promocji.

Jak założyć konto w BZ WBK?

Jeśli chcecie zmaksymalizować korzyści z założenia konta w BZ WBK, to istnieje tylko jedna metoda: musicie się udać do oddziału by osobiście założyć “Konto godne polecenia” i jednocześnie przekazać wypełnione formularze: polecenia oraz otworzenia Limitu w Koncie.

Ja niestety – pomimo najszczerszych chęci – nie mogę być Waszym polecającym, ponieważ nie mam jeszcze konta w BZ WBK (ale właśnie zamierzam skorzystać z tej kombinacji promocji). Ale jeden z Czytelników bloga zaoferował się z pomocą i ja zachęcam do skorzystania z jego pomocy. Chłopak napracował się żeby skompletować dla Was powyższe informacje :). Niechże trochę na tym zarobi. Każdy, kto jest zainteresowany założeniem takiego konta powinien napisać e-mail na adres [email protected]. Powinniście zwrotnie otrzymać wypełniony, gotowy formularz polecenia i dalsze instrukcje.

Jeśli jednak nie zależy Wam na zmaksymalizowaniu korzyści i wystarczy Wam ograniczenie się do 700 zł premii w ciągu najbliższych 10 miesięcy (500 zł + 200 zł), to będzie mi miło jeśli zdecydujecie się założyć konto przechodząc przez ten link. Wtedy nie zarobicie dodatkowych pieniędzy za skorzystanie z polecenia, ale jednocześnie będziecie mogli założyć Konto Godne Polecenia bez ruszania się sprzed komputera. A ja zarobię na tym prowizję za to, że Was do tego zachęciłem.

I na koniec mój apel: pokazuję Wam pewien sposób uzyskania zwrotów od banków, ale absolutnie nie zachęcam do tego żebyście zakładali niepotrzebne Wam rachunki bankowe (nawet jeśli kosztują 0 zł). Jeśli skorzystasz z tej wiedzy i wpadnie Ci kilka złotych – super. Jeśli jednak nie jest Ci to potrzebne do szczęścia, to też OK 🙂 Mam nadzieję, że przynajmniej otworzyłem Wam oczy na to, że pieniądze naprawdę czasami leżą na ulicy. No to co? Schylisz się po nie?

I na koniec prośba: podziel się tym artykułem ze wszystkimi, którzy mogą na nim skorzystać. Przypuszczam, że jest w tym kraju co najmniej parę milionów takich osób 😉

Serdecznie Was pozdrawiam, dziękuję za poświęcony czas i mam nadzieję, że szybko zamienicie tą wiedzę na pieniądze w Waszym portfelu. I tego Wam szczerze życzę 🙂

Czytaj także: Ostatnie konta z premiami moneyback, czyli który bank da Ci zarobić od października 2013

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 542 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Piotr Górnicki Wrzesień 25, 2013 o 12:50

Używam Konta Godnego Polecenia od kilku miesięcy (załapałem się na pierwszą promocję „700 zł” w kwietniu) i potwierdzam, że wszystko działa. Warunki są proste do spełnienia i co miesiąc wpada 50 zł. Polecam:)

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2013 o 15:48

Dzięki Piotrze,

Ja wtedy nie skorzystałem, ale teraz – już sobie nie odmówię 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Monia Listopad 13, 2014 o 19:25

witam,
czy BZ WBK wypłaciło już komuś dodatkowe 200 zł ?
pozdrawiam,
Monika

Odpowiedz

Ultra38 Styczeń 3, 2015 o 12:32

Tak, ja dostałem całe 750 zł.

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 25, 2013 o 12:57

Czy przelewy, które trzeba wykonać mogą być zleceniami stałymi? Ja i tak wykonuję co miesiąc kilka przelewów jako zlecenia stałe, więc jeśli tak jest, to byłoby to dla mnie być może do zaakceptowania.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:22

W regulaminie nie ma precyzyjnej informacji z rozbiciem na typy przelewów, więc należy przyjąć, że zlecenia stałe są akceptowalne.
infolinia 61-8119999

Odpowiedz

szymon Wrzesień 25, 2013 o 18:14

Doczytałem i w regulaminie dość jasno stoi że zlecenia stałe nie są akceptowane.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 18:17

Moja pomyłka. Przepraszam.

Odpowiedz

Piotr Górnicki Wrzesień 26, 2013 o 12:55

Potwierdziłem na infolinii, że zlecenia stałe nie są przelewami.

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 25, 2013 o 13:00

Pytanie #2: jeżeli założę konto teraz, to nie zdążą mi przysłać karty żebym wykonał transakcji w tym miesiącu za 300 zł, co w takiej sytuacji? liczy się ten miesiąc czy następny? Bo jeśli obecny, to wtedy odpada również premia za polecenie zapłaty.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:25

Jeżeli założysz konto teraz, czyli we wrześniu to wymogi promocyjne moneyback i programu poleceń obowiązują od kolejnego miesiąca.

Odpowiedz

Adi Wrzesień 25, 2013 o 13:04

Ja juz zalozylem konta, dwa 🙂
Bardzo mnie ucieszyla wiadomosc o tym,ze to nie musi być przelew prawdziwego wynagrodzenia, w ten sposob nie bede musial rezygnowac z BGZ, gdzie caly czas dostaje 50zł/mc, mimo tego ze tak zaostrzyli warunki.
Podobaja mi sie te promocje
Dzieki Michal. Jak zwykle opisales wszystko bardzo dokladnie 🙂

Odpowiedz

Justyna Wrzesień 25, 2013 o 18:06

Przez dwa miesiące dostawałam 50 zł, w trzecim miesiącu nie dostałam. W odpowiedzi na moje zapytanie dostałam informacje, że w przypadku własnych przelewów nagroda jest uznaniowa ;/

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 18:38

To niedobra wiadomość. Proszę, napisz jaki to był przelew ?
Równie 1000zł ? Co było w opisie ?

Odpowiedz

ytr Wrzesień 25, 2013 o 13:11

a czy Polecenie Zapłaty, aby uzyskać dodatkowe 200 zł, musi być od razu ustawione po uruchomieniu konta czy dopiero po tych 10 miesiącach w których wpływała premia 50 zł?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:27

Przynajmniej jedno polecenie zapłaty musi być wykonane w trakcie tych 10-ciu miesięcy, czyli tzw. okresu promocyjnego.

Odpowiedz

Piotr Górnicki Wrzesień 26, 2013 o 12:57

Polecenie zapłaty nie musi być ustanowione od razu, ale musi być w tych pierwszych 10 miesiącach. Co ciekawe, nie musi być na stałe. Wystarczy, że ustanowimy je w jednym miesiącu, a potem zrezygnujemy.

Odpowiedz

wolny Wrzesień 25, 2013 o 13:12

Zarabiam w ten sposób od kilku miesięcy (pierwsza edycja tej promocji). Potwierdzam, że działa – otrzymaliśmy już pieniądze z programu poleceń (chyba coś się musiało w nim zmienić, bo dostaliśmy 2 x 100 zł – ja, jako polecający, i żona, jako „polecona”) i pod koniec każdego miesiąca wpływa 50 zł na konto żony – czyli wszystko, jak być powinno. Bardzo sensowne pieniądze za tak niewielkie wymagania, które stawia bank. Ja również polecam!

Odpowiedz

Jacek Pastuszko Wrzesień 25, 2013 o 13:14

Rzeczywiście konto warte polecenia. Tylko, żeby się nie pogubić z płatnościami jeśli ktoś korzysta z wielu rachunków bankowych.
Pozdrawiam,
Jacek

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:41

Hej Jacek,

Ja automatyzuję większość przelewów – wykonują się automatycznie w konkretne dni miesiąca. Jedyne o co muszę się martwić, to jednorazowe zasilenie rachunku źródłowego konkretną kwotą 🙂

Oczywiście płatności kartą – trzeba regulować niezależnie od przelewów.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Karol Kwiecień 9, 2014 o 18:21

Tylko niestety przelewy automatyczne czyli zlecenia stałe nie są akcpetowane w promocji. Właśnie się na to naciąłem (miałem ustawione automatyczne spłacanie rat) i niestety zaliczyłem to do przelewów, a w lutym zwykłych miałem tylko 2. Możliwość zarobienia dodatkowych 200zł przepadła, bo jednym z warunków jest spełnienie warunków promocji w każdym poprzednim miesiącu by otrzymać 50zł.

Odpowiedz

ytr Wrzesień 25, 2013 o 13:16

jeśli mam w bzwbk konto walutowe USD to mogę wziąć udział w promocji?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:29

Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która
w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku
Zachodnim WBK S.A. i w byłym Kredyt Banku.

Odpowiedz

TomekD Wrzesień 25, 2013 o 13:31

Kicha. Musze polecieć do Polski i to z Żoną:(

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:30

Polecam inne wpisy z blogu Michała o podróżowaniu, kosztach z tym związanych, itp. Czekamy na Was w Polsce. 🙂

Odpowiedz

Ewa Wrzesień 25, 2013 o 13:44

Robię zakupy w Internecie od dawna, ale płacę zawsze za pośrednictwem odpowiedniej platformy (nie wiem jak to się nazywa….) Co oznacza „Wykonać kartą transakcje (również w internecie) „, bo troszkę się w tym pogubiłam?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:32

To znaczy, że w promocji honorowane są płatności kartą w internecie a nie liczą się wypłaty z bankomatów.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:43

Hej Ewo,

Po prostu możesz płacić kartą debetową w sklepie (zwykłym, tradycyjnym – poza Internetem) lub, podczas zakupów w Internecie, wybrać jako metodę płatności kartę VISA/Mastercard i zapłacić kartą debetową wydaną do rachunku w BZ WBK.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

szacunek Wrzesień 25, 2013 o 13:50

Czy posiadanie konta walutowego w EUR/USD dyskwalifikuje udział w tej promocji w kontekście wymogu: „W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś konta osobistego w BZ WBK i Kredyt Banku.” Konto walutowe traktowane jest jako osobiste? Czy chodzi wyłącznie o ROR w PLN? Będę wdzięczny za potwierdzenie kogoś, kto posiada taką wiedzę.
Pozdrawiam,
Szacunek

Odpowiedz

ytr Wrzesień 25, 2013 o 13:56

Wygląda na to że posiadanie konta walutowego nie wyklucza z promocji: „Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku Zachodnim WBK S.A. i w byłym Kredyt Banku”.

http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/regulamin-nawet-700-zl-czeka-na-ciebie-edycja-2.pdf

Odpowiedz

Paweł Stopka Wrzesień 25, 2013 o 15:28

Konto walutowe jest rachunkiem osobistym 🙂

Odpowiedz

ytr Wrzesień 25, 2013 o 16:37

„…w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych…”

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:33

Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która
w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku
Zachodnim WBK S.A. i w byłym Kredyt Banku.

Odpowiedz

Darek M. Wrzesień 25, 2013 o 13:56

Można wypełnić wniosek z linka afiliacyjnego i jednocześnie skorzystać z polecenia?!

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:35

Według infolinii nie, bo kurier nie potwierdzi przyjęcia dodatkowego formularza. Jeżeli jednak nie możesz/chcesz iść do oddziału i otwierasz online, to zawsze można taki formularz wcisnąć do koperty zwrotnej kurierowi.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:45

Hej Darek,

Moim zdaniem jeśli chcesz skorzystać z polecenia, to jedyna sensowna metoda założenia konta, to wizyta w placówce banku.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Paweł Gaweł Wrzesień 25, 2013 o 14:03

Michał, sprecyzuj proszę: czy trzeba udać się osobiście do oddziału WBK by otworzyć to konto (jak piszesz najpierw), czy można to także zrobić online, klikając w podany przez Ciebie link?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:36

Można online, kurier przywiezie umowę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:48

Hej Paweł,

Jeśli nie chcesz skorzystać z dodatkowego bonusu za to, że ktoś polecił Ci to konto, to możesz zarejestrować się online przez podany przeze mnie link. Wtedy do mnie trafi prowizja, za to, że przeszedłeś przez mój link afiliacyjny, ale NIE jest to traktowane jako polecenie.

Jeśli jednak zależy Ci na dodatkowych korzyściach (50 zł za skorzystanie z polecenia oraz dodatkowe 100 zł jeśli uaktywnisz możliwość debetowania konta), to jedyną drogą jest skorzystanie z polecenia osoby, pod podanym w artykule adresem e-mail 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 25, 2013 o 14:04

Czy mozna takie konto otworzyc dla niepelnoletniego syna?

Odpowiedz

Paweł Gaweł Wrzesień 25, 2013 o 15:09

na stronie banku czytamy:
„… Chcesz wziąć udział w promocji? Sprawdź, czy spełniasz poniższe warunki:
– jesteś osobą pełnoletnią i posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych…”
więc wychodzi na to, że nie można otworzyć takiego konta dla niepełnoletnich dzieci.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:36

Nie.

Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która …

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 25, 2013 o 14:12

Czy Konto Godne polecenia może być kontem wspólnym (dla pary mieszkającej razem, nie małżeństwa) na tych samych warunkach? (założenie, prowadzenie, dwie karty za 0 zł)

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:39

Zapewnie tak. Otwierasz wspólnie, lub najpierw sama a potem ustanawiasz współwłaściciela.
Tu jest też ciekawostka. Można otworzyć konto na siebie w ramach promocji. Potem może konto otworzyć np. współmałżonek w ramach promocji. Potem można nawzajem zrobić się współwłaścicielami i w ten sposób nie wykluczyć żadnego konta z promocji bo o uczestnicwie decyduje właściciel główny.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:49

A to ciekawe 🙂

Odpowiedz

Dżony Wrzesień 25, 2013 o 14:14
Rafał Wrzesień 25, 2013 o 14:21

Witajcie, to moj pierwszy komentarz na tym blogu.

Rozumiem, ze w opisywanym przypadku po 10 miesiącach i zainkasowaniu moneyback możemy po prostu rachunek zamknac?

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:43

Oczywiście. Nawet warto jak masz gdzie indziej rachunek główny. Dlaczego warto ? Bo może za rok będzie znowu jakaś akcja i będziesz spełniał warunek „12 miesięcy nie miałeś konta”.

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 25, 2013 o 15:47

Nie do końca. 200 zł wypłacane jest po roku od założenia konta 🙂

Odpowiedz

Zulu Wrzesień 25, 2013 o 14:47

Klikając w link można otworzyć konto przez internet. Ale żeby skorzystać z polecenia należy udać się do banku osobiście (z wypełnionym przez polecającego blankietem ).

Odpowiedz

Alicja Wrzesień 25, 2013 o 15:02

Dzięki za informację o tych promocjach! Zastanawiam się – skoro wystarczy przelew z głównego konta ze słowem ‚wynagrodzenie’ – czy można przelać ów tysiąc minimalny na kolejne konto ze słowem ‚wynagrodzenie’? Na przykład jedno z małżonków pracuje i przelewa najpierw sobie ten tysiąc, a potem drugiej osobie na konto ten sam tysiąc?

Odpowiedz

Alicja Wrzesień 25, 2013 o 15:04

Chyba niejasno napisałam – chodzi mi o sytuację, gdy oba konta mają być ‚promocyjne’, ale korzystają z tego samego tysiąca:) Skoro system bankowy ‚odfajkowuje’ kryterium promocyjne wyłapując słowo ‚wynagrodzenie’? Przecież ręcznie nikt tego nie sprawdza.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:45

Tego bank nie potwierdzi, ale wystarczy skopiować tytuł przelewu od pracodawcy i przelać na kolejne konto. Nawet to nie będzie kombinacja bo to faktycznie wynagrodzenie. Jest też możliwość u niektórych pracodawców przekazywania wynagrodzenia na dwa rachunki.

Odpowiedz

Mat ŹT. Wrzesień 25, 2013 o 15:09

Witam,

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, co piszę Michał odnośnie Programu Poleceń, że osobą polecającą może być zarejestrowany uczestnik Programu.

Byłem wczoraj w oddziale Banku Zachodniego WBK w Szczecinie, gdzie dopytywałem się o szczegóły Programu Poleceń, jako że sam założyłem Konto Godne Polecenia, w zeszłym tygodniu, z zamiarem skorzystania z Promocji. Poinformowano mnie, że osobą Polecającą może być osoba posiadająca ‚aktywne’ już konto w BZ WBK, tzn. miała min. 650 zł wpływów na konto przez ostatnie, bodajże 3 miesiące, dokonywała przelewów, płaciła kartą. Co jednoznaczne wyklucza mnie jako osobę polecającą.

Czyli, w końcu jak to jest z tymi wymaganiami dotyczącymi osoby polecającej ? 🙂

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 15:48

Wszystko się zgadza. Osobą polecającą może być uczestnik Programu Poleceń a żeby być tym uczestnikiem to przez 3 wcześniejsze miesiące trzeba mieć dowolne wpływy na kwotę 650+

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2013 o 15:52

Hej Mat,

Dodam, że właśnie osoba, której adres e-mail podałem w tym artykule, jest takim polecającym (spełnia wymagania programu BZ WBK). Jeśli chcesz skorzystać z polecenia, to napisz do niej e-mail i dostaniesz informacje zwrotne.

Ja nie mam konta w BZ WBK (jeszcze – jutro zakładm) i nawet jeśli bym założył, to właśnie ze względu na ten wymóg regulaminowy – nadal nie mogę być polecającym.

Ale jeśli nie chcesz 850 zł i wystarczy Ci 700 zł, to możesz nie ruszając się z fotela przejść przez mój link rejestracyjny i założyć konto.

Reasumujac: mamy rozwiązanie i dla tych aktywniejszych i tych mniej aktywnych 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Paweł Gaweł Wrzesień 25, 2013 o 18:16

Michał, ja już założyłem konto za pomocą Twojego linka rejestracyjnego (jako ten „mniej aktywny”), a jeszcze może i żonę na to namówię 😉

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 25, 2013 o 15:41

Witam, też jestem klientem BZ WBK od kilku miesięcy i chętnie pomogę w założeniu konta i wszelkich formalnościach lub wątpliwościach. Mogę też polecić konto w BZ WBK, tak żeby otrzymać premię od banku za założenie konta. Podobnie w Alior Banku, mBanku oraz ING. Wystarczy napisać na [email protected]
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Przemysław Wrzesień 25, 2013 o 15:50

Właśnie dzwoniłem do banku i jeśli już posiadam konto walutowe (EUR/USD) to nie zaliczam się do tej promocji.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:53

Dziękuję za informację Przemku. Szkoda.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 10:07

Również dzwoniłem, konsultant zapewniał, że posiadanie konta w walucie a nawet konta firmowego nie wyklucza uczestnictwa w promocji oraz, że promocje polecenia i moneyback się nie wykluczają.

Odpowiedz

Przemysław Wrzesień 26, 2013 o 10:17

Sami nie wiedzą co mówią.. 🙂
Zadzwoniłem minutę temu po raz drugi i konsultant nie znał odpowiedzi na to pytanie. Po chwili czekania Pan zaproponował mi, abym zadzwonił do swojego oddziału BZ WBK.
Tak też zrobiłem.

Pani z oddziału poinformowała mnie, że jak najbardziej mogę wziąć udział w tej promocji odnośnie 50 zł miesięcznie posiadając konto walutowe w EURO.

Regulamin odnosi się tylko i wyłącznie do konta złotówkowego, czyli walutowe się nie zalicza.

Niemniej jednak ja proponuję zadzwonić do swojego oddziału banku celem otrzymania informacji – tak będzie najlepiej i najszybciej 😉

Odpowiedz

Przemysław Wrzesień 26, 2013 o 10:18

Właśnie zauważyłem, że podałem swój drugi e-mail przez co odczytało inny gravatar. Michale, czy mógłbyś mi zmienić z tamtego komentarza e-mail na ten z gmaila? 🙂 Dzięki!

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 10:23

Informacja w oddziałach na temat promocji jest zerowa i niewiążąca. Idealne jest formalne zapytanie przez kontakt www lub wpis na ich blogu. Prosiłem tu jednego czytelnika żeby się podzielił linkiem do tego aktualnego blogu wbk ale na razie milczy.

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 26, 2013 o 16:37

Nie prawda, w regulaminie jest jasno napisane że chodzi o rachunek w złotych, ponadto dopytałem w banku i stanowczo potwierdzają że rachunek w EUR/USD nie dyskwalifikuje z promocji.

Odpowiedz

velsatis82 Wrzesień 25, 2013 o 15:52

Karta kredytowa z polecenia to dodatkow 50 zł. Czyli spokojnie można wyciągnąć 900 zł
Osobiśćie skorzystałem z promocji do konta, limitu i karty 🙂

Odpowiedz

Alicja Wrzesień 25, 2013 o 15:54

Wow. Jestem pod wrażeniem tego bloga. Nie powiem, żebym nie starała się oszczędzać, planować itp., ale to jaką masz wiedzę naprawdę imponuje. Aż głowa boli od tych możliwości oszczędzania.
Niestety mam już konto w BZWBK, więc nie skorzystam ale promocja rzeczywiście super.
Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 16:22

Jakie niestety ? Jesteś klientem czyli możesz być polecającym. Skorzystaj.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:54

Hej Alicja,

Dziękuję za miłą opinię i szczerze się polecam. W tym przypadku słowa uznania należą się Czytelnikowi, który podsunął mi tą promocję pod nos. Ja tylko podałem ją w formie artykułu do Waszej wiadomości 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Grzegorz Wrzesień 25, 2013 o 16:01

Hej,

założyłem sobie to konto w pierwszej edycji i mogę z całego serca polecić to konto. Wpływ z tytułu „wynagrodzenia” przelewa mi moja dziewczyna i nie ma z tym najmniejszego problemu. Co więcej – dwa dni temu zakładaliśmy to samo konto (tylko w drugiej czyli obecnej edycji) dla mojej dziewczyny i Pani w banku potwierdziła, że teraz też nie będą się czepiać o jakie wynagrodzenie chodzi.

Jeśli mielibyście jeszcze jakieś pytania lub chcieli otrzymać dodatkową kaskę za polecenie Wam konta piszcie śmiało na mój adres [email protected]

Z drugiej strony może jest ktoś chętny polecić mnie do uzyskania debetu na koncie – chętnie podzielę się nagrodą po 100zł 😉 Kto jest chętny prośba o wysłanie nr PESEL (jest wymagany do polecenia) na mój email podany kilka linijek wyżej.

Pozdrowienia dla Michała (naszego Guru od oszczędzania) oraz wszystkich jego wiernych czytelników 🙂

Grzegorz

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2013 o 16:06

Hej Grzegorz,

Dzięki za potwierdzenie, że to się opłaca i dzięki za pozdrowienia 🙂

Co do PESEL’a i polecenia – to pisz na adres e-mail podany pod koniec artykułu. Ten człowiek Ci pomoże. Podobają mi się takie zorganizowane akcje 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 25, 2013 o 16:19

Michał, dzięki za wpis i informację o BZWBK.
Od kilku dni szukałem podobnej oferty. Wpasowała się w moje oczekiwania idealnie. Skontaktowałem się mailowo z Piotrkiem i jeszcze dzisiaj wybieram się do oddziału.
Pozdrawiam i do napisania 🙂

Odpowiedz

wolny Wrzesień 25, 2013 o 16:24

Gdyby ktoś potrzebował polecającego w programie WBKu, o którym pisze Michał, zapraszam do kontaktu na [email protected]

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 25, 2013 o 16:51

Hej,

Gdyby konto podane w artykule nie miało już mocy przerobowych, to zdecydowanie zachęcam Was do skorzystania z pomocy Wolnego, który również prowadzi bardzo fajny blog o oszczędzaniu 🙂

Pozdrawiam wszystkich

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 16:54

Wszystko wskazuje na to, że odzew będzie spory.
Będę przekierowywał maile na podane wyżej na blogu inne adresy Polecających.

Odpowiedz

Joanna Nowak Wrzesień 25, 2013 o 16:24

Czy musze osobiscie udac sie do banku, zeby ptwprzyc to konto? Jestem obecnie w Niemczech i chetnie skorzystalabym z tej promocji…

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 16:34

Nie musisz być osobiście ale zapewne na terenie Polski.

Odpowiedz

Adi Wrzesień 25, 2013 o 17:55

Pytanko, czy te 3 przelewy mogą być dowolne, np między kontami?
Czy trzeba zapłacić za jakiś rachunki itp?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 18:03

Dowolne.

Odpowiedz

Bartolomeo Wrzesień 25, 2013 o 17:58

Orientuję się ktoś czy konto prepaid dołączone do karty PEKA jest także traktowane jako konto osobiste? Podejrzewam, że nie, ale chciałbym mieć pewność.

Odpowiedz

Andrzej26 Wrzesień 25, 2013 o 18:26

1/ Czy przelew na kwotę 1000zł musi „leżeć” na koncie przez pewien okres czasu, czy można na drugi dzień bez problemu wypłacić tą kwotę ?

2/ Moje miesięczne wydatki kartą mieszczą się w granicach 50-100zł. Ma ktoś pomysł jak „wykonać” to zobowiązanie o płatności kartą na sumę >300zł ?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 23:07

1/ nie musi. U mnie ktoś dostaje pensję i od razu rozsyła do innych banków żeby tam spełnić kolejne warunki innych promocji.
2/ pomysł na gorąco – możesz wykorzystać znany portal aukcyjny. Wystawiasz (lub znajomy) coś za 300zł (np. korepetycje z angielskiego) od sprzedaży czego nie płaci się prowizji. Kupujesz z innego konta, płacisz i masz obrót. Musisz jednak zapłacić prowizję za wystawienie przedmiotu – nawet do 10zł. Przeglądnij cennik i daj znać jak się coś urodzi.

Odpowiedz

Pola Wrzesień 27, 2013 o 21:20

Andrzej26,
Ad2. Jeśli płacisz jakieś rachunki np. prąd, gaz, telefon komórkowy, czynsz itp. to możesz je przepuścić przez Sprytnego Billa, tylko trzeba tak zarejestrować kartę z BZ WBK i transakcje są rozliczane jako płatności kartą, ja tak robię i działa 🙂

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 29, 2013 o 16:36

Czy transakcje poprzez Sprytnego Bila są bezpieczne?
Mam obawy co do tego systemu.

Odpowiedz

Pola Wrzesień 29, 2013 o 20:06

Tomek, ja korzystam ze Sprytnego Billa już od dobrych kilku miesięcy i nigdy nie miałam żadnego problemu z przekazywaniem przez nich kasy.

Odpowiedz

Łukasz Wrzesień 25, 2013 o 19:08

Ja tam nie lubię się zajmować takimi promocjami bankowymi, żeby zarobić jakieś grosze. Lepiej skupić na zwiększeniu dochodów własnych, a nie na szukaniu ciągle promocji, superokazji itp., bo to nam nic nie da. Mi wystarczy jak konto jest za prawdziwe 0 zł (czyli karta, prowadzenie, otwarcie, przelewy) lub jeżeli trzeba spełnić jakieś minimalne warunki, by mieć to 0. Potem to już można się bawić w szukanie jakiś dobrych kont oszczędnościowych (ja preferuję podział na konto tzw. „na oszczędności” i tzw. na „inwestycje”). To „oszczędnościowe” służy do gromadzenia pieniędzy na czarna godzinę -> fundusz awaryjny, a to „inwestycyjne” do gromadzenia pieniędzy, które w najbliższym czasie zostaną przeznaczone na jakieś działania biznesowe lub większe (planowane) wydatki domowe.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 23:09

Jedno nie wyklucza drugiego. Poza tym każdy Czytelnik ma inne warunki finansowe. Dla Ciebie to grosze, dla innych aż kilkadziesiąt złotych na miesiąc.

Odpowiedz

Koper Wrzesień 26, 2013 o 12:03

@Łukasz
Hej, każdy ma swój pomysł na życie, jeden zwiększa przychody, drugi, inwestuje w siebie (nauka), trzeci, ogranicza wydatki. I tak uważam, że takich osób jak Łukasz jest w Polsce bardzo mało, czyli, nie dostają moneybacków, ale również nie płacą za konto, Chwała mu za to. Jednak jedno matematyczne przemyślenie:
Załóżmy tutaj, że posiadasz 18 518,52 pln
Jeśli skupisz się na znalezieniu konta oszczędzającego i włożysz pieniądze np. do meritum banku na 4%, po miesiącu otrzymasz 4%/12*0,81(podatek belki) = 0,27%, czyli od podanej kwoty 18518,52pln = 50zł. Czyli aby zarobić tyle ile dostałbyś z moneybacka, musisz posiadać kwotę 18,5tys. pln. Osoba, która nie ma żadnych oszczędności, ale skorzysta z oferty BZ WBK, również tyle otrzyma. 😀 Dla jednego grosze, dla drugiego to okazja wedle powiedzenia, co dla jednego jest sufitem, dla drugiego podłoga 🙂
Pozdrawiam wszystkich czytelników

Odpowiedz

Darek G Wrzesień 25, 2013 o 19:48

Cześć Michał!
Od około 3 miesięcy regularnie czytam Twojego bloga. Przeczytałem prawie wszystkie wpisy a teraz śledzę Twoje poczynania na bieżąco. Kawał dobrej roboty, dziękuję Ci za to! Mam 25 lat i od około 3 lat rozwijam swoją wiedzę w dziedzinie finansów. Zainspirowała mnie książka Bogaty ojciec, potem poszła lawina. Od roku jednak zszedłem z pozycji typowo „motywacyjnych” i wyszukuję tematykę bardziej praktyczną. Ostatnio przeczytałem książkę Andrzeja Fesnaka którą polecasz – świetna!
Może trochę nie piszę w temacie tego posta ale kiedyś musiałem się przywitać 🙂

Założyłem konto korzystając z twojego linka:) Do tej pory moje kontakty z bankami ograniczały się do przymusowego konta w mBanku na które przelewano mi wynagrodzenie i z którego opłacam rachunki. Nawet nigdy nie płaciłem kartami, ostatnio pierwszy raz zapłaciłem w życiu kartą (za paliwo) Tylko dlatego żeby uniknąć opłaty za kartę (4 zł). Zmieniam nawyki no i przyznam że założenie konta w BZWBK była dla mnie dużym wyjściem poza strefę komfortu. Nie uwierzę w te promocję dopóki nie dostanę przelewu od banku 😀 Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawia stały bywalec bloga 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 26, 2013 o 01:59

Hej Darek,

Po pierwsze: bardzo dziękuję za założenie konta z mojego linka. Super, że chciało Ci się to dla mnie zrobić 🙂

Po drugie: jak się już przekonasz, że „to działa!”, to utwierdzisz się w przekonaniu, że wyjście poza strefę komfortu nie jest takie złe. I mam nadzieję, że da Ci to motywację do dalszych działań. Warto! Ja nie twierdzę, że oszczędzanie jest łatwe, ale uważam, że kreatywność w tym obszarze może znacząco pomóc i stymulować nas także do aktywności w innych obszarach – np. poszukiwania lepiej płatnej pracy. Więcej wiary i częstych wycieczek poza strefę komfortu życzę 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Arek Wrzesień 25, 2013 o 20:02

Par. 6 pkt. 5 Regulaminu Programu Poleceń IV edycja:
„Program nie łączy sięz innymi promocjami prowadzonymi przez Bank” – czyli teoretycznie nie można skorzystać z obu promocji na raz?

Odpowiedz

Grzegorz Wrzesień 25, 2013 o 22:34

Arku, można.

Mam to potwierdzone w dwóch różnych oddziałach banku, na oficjalnym blogu banku BZWBK a nawet dzwoniłem bezpośrednio do sztabu głównego BZWBK – wszyscy mi potwierdzili, że te promocje się łączą 🙂

Odpowiedz

bleker Wrzesień 25, 2013 o 23:14

Grzegorz, uratowałeś mi blogowe życie. Podziel się proszę linkiem do blogu WBK gdzie to jest napisane.
Arek słusznie wyłapał nieścisłość. W regulaminie poleceń III edycji było wyraźnie napisane, że nie łączy się z innymi promocjami poza tą 700zł zwrotu. Tyle, że IV edycja zaczęła się już po promocji „700” więc tego wpisu nie ma.
Jeżeli doradca przyjmie dokumenty pod promocję „700” i dokumenty polecające to gitara zagra.

Odpowiedz

Zdzisław Wrzesień 25, 2013 o 22:26

Korzystam z programu Konta Godnego Polecenia od czerwca. Nie dowiedziałem się od banku jednoznacznie czy może być przelew z innego mojego konta ale na pewno może być wpłata gotówki do banku z tytułem „wynagrodzenie” a jako że mam blisko do banku to wpłacam osobiście.

Odnosnie wymogu 300 zł płatnosci kartą, oprócz transakcji w sklepach, można też płacić kartą w sieci za niektóre transakcje i to też się liczy do wymogu 300 zł. Można też czasem zapłacić za znajomych lub kogoś z rodziny, kto nam da od razu gotówkę a my zapłacimy kartą.

Odpowiedz

Andrzej26 Wrzesień 26, 2013 o 00:26

dzięki @bleker ciekawy pomysł z tym portalem aukcyjnym

Pytanie tylko, czy aby na pewno system zakwalifikuje nam przelew z innego naszego banku zawierający w tytule „wynagrodzenie” ? Osoby korzystające już z tej promocji mogą to potwierdzić, że żadnych problemów nie ma ?

Odpowiedz

Arek Wrzesień 26, 2013 o 12:53

Komentarz Pani Sadowskiej powinien wyjaśnić Twoje wątpliwości:
https://blog.bzwbk.pl/2013/03/7709

Odpowiedz

loookas Wrzesień 26, 2013 o 14:29

Podłączam się pod ww. pytanie niezależnie od tego, że prześledziłem wszystkie posty. Czy jeśli otrzymuję wynagrodzenie od pracodawcy na inne konto w innym banku, a zaraz po otrzymaniu sforwarduję całą kwotę lub min. 1000 zł na konto Godne w BZWBK wg. porady tj. z wpisem „wynagrodzenie” w tytule to kwalifikuje to otrzymania bonusu 50 zł/ms? Niby przelew z tytułem „wynagrodzenie” ale zarówno odbiorca jak i nadawca przelewu ten sam. Thx

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 15:39

Nie polecam przelwu na 1000zł z wpisem wynagrodzenie. To minimalizm.
Już lepiej 1324,43zł i wpis „wynagrodzenie za miesiąc ..” lub coś podobnego.

Odpowiedz

Przemek K. Wrzesień 26, 2013 o 09:17

Czy, po fuzji WBK i KredytBanku, polecającym może być ‚aktywny’ posiadacz konta w KB?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 09:22

Tak.
Różnica polegała do tej pory na tym, że nie otrzymywał premii na konto tylko kartę prepid ale wystarczyło dopłacić do niej 5zł (na prowizję) i wypłacić wszystko z bankomatu od razu albo po prostu wydawać.

Odpowiedz

Przemek K. Wrzesień 26, 2013 o 10:44

Kartę prepaid polecający dostanie gratis przy okazji?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 10:51

Kartę przesyłają listem poleconym bez dodatkowych kosztów. Co więcej, jeżeli premie spływają w różnych miesiącach to za każdym razem otrzymujesz kolejną kartę.

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 26, 2013 o 09:25

Witam, byłem, zobaczyłem, załatwiłem.
Wczoraj założyłem konto godne polecenia, kartę do niego, limit w koncie, a po zastanowieniu wziąłem również kartę kredytową (warunki dodatkowe to 9 transakcji w trzy miesiące). Wszystko z polecenia.
W mojej ocenie najlepiej wykorzystać za jednym razem wszystkie, albo jak najwięcej możliwości. Cennik, zarówno dla polecającego jak i polecanego przedstawia się następująco:
konto osobiste – 50,00
kredyt gotówkowy – 100,00
limit w koncie – 100,00
karta kredytowa – 50,00
ubezpieczenie locum – 50,00
ubezpieczenie ochrona płatności – 50,00
Daje mi to zysku 200,00 + cały zysk 10-12 miesięczny opisywany przez Michała.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Odpowiedz

Magda Wrzesień 26, 2013 o 11:41

Hej,
właśnie założyłam to konto przez link polecający w Twoim artykule, gdyż niestety do najbliższego oddziału mam ponad 50 km 😉 Dzięki za poradę. Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2013 o 00:12

Hej Magda,

Ślicznie dziękuję 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Koper Wrzesień 26, 2013 o 12:31

W komentarzach padła tylko raz nazwa konta 1|2|3 w tym samym banku, ale zastanawiam się od tygodnia czy ją wybrać, wymagany przelew 5000zł (pytanie czy też samoistny przelew na 5000zł z opisem wynagrodzenie będzie akceptowany, czy bardziej sprawdzany, z uwagi na mniejszą ilość klienteli), to taka sama kwota jak w BGŻ, wymóg płatności w tym koncie w cyklach miesięcznych to 500zł, czyli to samo co w BGŻ, dodatkowo zwroty 1%/2%/3% za płatności za gaz|prąd|usługę telekomunikacyjną(TV,www, telefon) ale jakoś szturmu na to konto nie widzę 🙂 A przecież można wykroić dodatkowe pieniądze z moneybacku. Oczywiście są większe „kary” za niewywiązanie się z przelewu na 5k i płatności na 500pln odpowiednio 20pln i 5pln, zatem każdy musi decyzję podjąć sam 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 26, 2013 o 15:20

Ja jej nie wybrałem, ze względu na brak karty payback. Poza tym, jeżeli zapewnisz 5000,00 wpływu wydaje się spoko. No i cashback też jest ok.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2013 o 00:14

Hej Koper,

Konto 1|2|3 wygląda ciekawie i daje jeszcze większe zwroty (maksymalnie), ale… tam jest naprawdę dużo warunków do spełnienia żeby uzyskać maksymalny zwrot. Nie uznałem tego za tak atrakcyjną ofertę, jak w przypadku mniej zyskownej, ale prostszej „kombinacji” promocji opisanej w artykule.

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Andrzej26 Wrzesień 26, 2013 o 13:47

Pamiętajcie, że do konta przypisane jest ubezpieczenie w kwocie 2zł/msc.
Przez pierwsze 2 miesiące darmowe później już płatne.
W przypadku rezygnacji należy udać się bezpośrednio do placówki tutaj taki mały minus.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 13:54

Rachunek jest uruchamiany i aktywny od razu, więc po spakowaniu dokumentów można chyba od razu zrezygnować z ubezpieczenia jeśli faktycznie jest wpychane „na siłę”.

Odpowiedz

Andrzej26 Wrzesień 26, 2013 o 14:16

Niestety nie można od razu zrezygnować z ubezpieczenia.
Można zrezygnować dopiero po upływie pierwszych 2 miesięcy.
By to wykonać należy udać się bezpośrednio do placówki.
Nie ma możliwości odwołać tej usługi telefonicznie/internetowo/listownie.

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 26, 2013 o 15:18

W regulaminie ubezpieczenia masz napisane, że pierwsze 2 miesiące masz gratis, potem, najpóźniej do trzech miesięcy, skontaktuje się z Tobą Call Center gdzie nie przedłużasz i po sprawie. Takie papiery podpisałem przy zakładaniu konta godnego polecenia. Może przy 1/2/3 jest inaczej…
Zasady przystępowania do ubezpieczeń Twoje Bezpieczeństwo i Bezpieczne Pieniądze Komfort „Ubezpieczenie bez opłat” – & 3 pkt.2

Odpowiedz

Natalia Wrzesień 27, 2013 o 17:39

Właśnie wróciłam z banku i założyłam konto i to ubezpieczenie nie jest z automatu przypisane. Pani zapytała mnie czy je chce, ja odmówiłam i po sprawie:)

Odpowiedz

Magda Wrzesień 26, 2013 o 14:33

Cześć, otworzyłam dzisiaj konto z polecenia Naszego Kolegi, z tym, że jest haczyk przy LIMICIE w Koncie, otóż trzeba zarobiać co najmniej 5000 zł, żeby otworzyć debet w kwocie 5000 zł, który uprawniałby nas do otrzymania premii 100 zł.

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 26, 2013 o 15:23

Aby to ominąć wystarczy pokazać wydruk z trzech miesięcy, z konta, na które dostajesz wynagrodzenie. Nawet łatwiej niż zaświadczenia z pracy. Wtedy nie musisz mieć 5000 przychodów.

Odpowiedz

Natalia Wrzesień 27, 2013 o 17:40

Tak potwierdzam opinie Mateusza. Przychody z 3 miesięcy muszą się równać kwocie limitu.

Odpowiedz

Krzysiek Wrzesień 26, 2013 o 15:33

1. A czy bank może w jakiś sposób zweryfikować czy na te 1000zł to sam sobie zrobiłem przelew z innego mojego banku czy zrobił to mój pracodawca?
2. Jestem skłonny do zmiany przelewania mojego wynagrodzenia do BZWBK ale nawet jak jutro w banku złożę taką dyspozycję o zmianę rachunku na który ma być przelewana wypłata to czy jest pewność, że kolejne moje wynagrodzenie w październiku (a przelew dostaję do 10 dnia danego miesiąca) pójdzie na nowy rachunek w BZWBK a nie na obecny w innym banku?

Czy może ktoś z Was spotkał się z tym problemem lub odpowiedzią w oddziale / na infolinii?

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 26, 2013 o 16:02

Dziękuję za ciekawa informację.
Chciałem dać zarobić koledze przesyłając prośbę o polecenie na adres podany we wpisie.
Niestety Kolega się upiera o podanie danych osobowych w tym pesel.
Ponieważ wiem, ze takie dane nie są niezbędne z jego strony do wysłania polecenia, nie skorzystałem.
Może niesłusznie, ale robię się podejrzliwy kiedy ktoś żąda ode mnie więcej informacji niż procedura wymaga.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany byciem polecającym, proszę o podanie swojego maila.
Uprzedzam, że nie mam zamiaru podawania swoich danych -uzupełnię je sam.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 18:54

Ostrożność jest zawsze wskazana.
Jednak powinieneś przeczytać artykuł Michała gdzie przy polecanym adresie jest takie zdanie :
„Powinniście zwrotnie otrzymać wypełniony, gotowy formularz polecenia i dalsze instrukcje.”
Jest to nic innego jak zwykła pomoc dla chętnej osoby. Nie każdy chce/ma czas czytać regulaminy itd.
I faktycznie zwrotnie otrzymują pakiet dokumentów, gotowy formularz i krótką instrukcję. Myślę, że czytelną bo jeszcze nikt nie prosił o dodatkowe wyjaśnienia.

Odpowiedz

Zofia Tarnowska Wrzesień 26, 2013 o 16:32

Dziękuję za informację!
Z mężem rozglądamy się od dłuższego czasu za podobnymi ofertami. Bardzo prawdopodobne, że skorzystamy, bo 1700 złotych piechotą nie chodzi.
Tylko najpierw trzeba tego uparciucha przekonać, że warto zabawić się w coś podobnego, eh…

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 17:37

Wypełnij za niego wniosek przez link Michała i umów kuriera tak, żeby był w domu.
Weźmiesz go z zaskoczenia.

Odpowiedz

Marcin Wrzesień 26, 2013 o 17:02

Ciekawy jestem, czy mogę skorzystać jeżeli mam kredyt hipoteczny zaciągnięty w Kredyt Banku i otwarty na moje nazwisko rachunek spłat – gdzie mogę tylko i wyłącznie wpłacać pieniądze na spłatę kredytu hipotecznego (nie jest to ROR).

Odpowiedz

Joanna Wrzesień 27, 2013 o 23:36

Możesz, ja mam w KB konto oszczednosciowe i dzis zalozylam w BZWBK konto z polecenia 🙂 W bankupotwierdzono, ze znaczenie na tylko klasyczny ROR.

Odpowiedz

ewelinaa Wrzesień 26, 2013 o 18:41

Mam pytanie, czy orientujecie się jak to jest z tym byciem polecającym? Spełniam ich warunki tj : konto mam już 1,5 roku, z 3 ostatnich m-cy wpływy na konto były > 650 zł, zarejestrowałam się, zaakcept. regulamin, odpowiedziałam na pytanie konkursowe, a po kilku godzinach na maila otrzymałam coś takiego: „Dziękujemy za zgłoszenie do Programu Poleceń BZ WBK.
Niestety jeszcze nie mogliśmy przyjąć Pani/Pana do programu, ponieważ nie zostały spełnione warunki określone w regulaminie – w szczególności dotyczące aktywności konta.
Regulamin programu dostępny jest na stronie https://polecambank.bzwbk.pl/polecam_bank/regulamin.html
Po spełnieniu przez Panią/Pana regulaminowych warunków wyślemy powiadomienie o przyjęciu do programu”

Pytałam ich mailowo dlaczego..ale odpowiedzi brak – to chyba jakaś automatyczna wiadomość.
Moje pytanie – nie wiem czy dobrze rozumiem: czy oprócz spełnienia tych powyższych warunków, muszę również wypełnić druk polecenia i przekazać je osobie polecanej..i dopiero wtedy kiedy ona założy konto w banku, będę zakwalifikowana do „konkursu”. Mi się wydaje, że po procesie rejestracji, powinnam mieć odpowiedz na maila ze mogę być polecającą..i dopiero wtedy mogę drukować formularz polecenia…zamotane to jest troche…bede wdzieczna za pomoc.

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 26, 2013 o 18:47

ewelinaa, zglosilem dzisiaj moja mame do konkursu i dostalem odpowiedz pozytywna.
Nie ma to wiec zwiazku z zadnym formularzem zlozonym w banku.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 18:57

Formularz nie ma znaczenia. Wpływy >650 muszą być w 3 miesiącach poprzedzających miesiąc w którym przystępujesz do programu.

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 26, 2013 o 18:50

Posiadam konto w BZWBK i mogę być polecającym.
Sam założyłem konto z polecenia więc zaprasza do kontaktu: [email protected]

Odpowiedz

ewelinaa Wrzesień 26, 2013 o 19:17

„Formularz nie ma znaczenia. Wpływy >650 muszą być w 3 miesiącach poprzedzających miesiąc w którym przystępujesz do programu.” ->Tylko ze na to konto mam przelewane wynagrodzenie, wiec wpływy są zdecydowanie wieksze niz 650 zł….wiec naprawde nie rozumiem o co im chodzi…

Odpowiedz

Iwbla Wrzesień 26, 2013 o 20:01

Ewelinaa ja mam taką samą sytuację jak Ty. Też dziś dostałam takiego maila i też odpowiedziałam im mailowo, że wg mnie spełniam warunki (poza właśnie poleceniem kogoś – bo żeby polecić kogoś to właśnie po to rejestruję się w programie polecam bank). Czy można polecić komuś WBK i wydrukować sobie formularz bez rejestracji w programie?

Odpowiedz

ewelinaa Wrzesień 26, 2013 o 20:14

Hej Iwbla:) Już pędze z pomocą…:D Własnie napisałam do wolnego jak to z tym w końcu jest.. bo na maile w bz wbk nikt nie odpowiada. I pozwolę sobie zacytować- mam nadzieję wolny się nie obrazisz:) : „WBK ma systemy informatyczne dziurawe jak sito – krótko i na temat (i bardzo subiektywnie przy okazji). To samo mnie spotkało – ale przedzwoniłem na numer 19999, wybrałem połączenie z konsultantem i po wyjaśnieniu sytuacji i podaniu mnóstwa danych do sprawdzenia mojej tożsamości, miła (jak zwykle…) pani zapewniła, że to sprawdzi. Po 2 godzinach przyszedł link aktywacyjny i wszystko jest ok.”
W 100 % się zgadzam ze ich systemy inform. szwamkują. Równiez zadzwoniłam pod ten nr..i Pani stwierdziła ze spełniam wszystkie wymagania, i że wystosuje maila do odpowiednich osób w zw. z tym programem. Mam nadzieję że nie długo dostanę tego linka aktywacyjnego. Podejrzewam , że w Twoim przypadku będzie tak samo.

Odpowiedz

Arek Wrzesień 26, 2013 o 20:14

WItam
Jeśli ktoś korzysta z aplikacji PAYBACK na telefonie komórkowym- proponuję aktywować kupon z BZ WBK- dodatkowo dostaję się 500 punktów na konto PAYBACK po założeniu konta i wybraniu karty debetowej z opcją PAYBACK. Jeśli ktoś chce kartę kredytową- jest też kupon na dodatkowe 1000 punktów.
Pozdrawiam i dzięki Michale za wspaniałego bloga i pracę, którą w niego wkładasz- pełen szacunek i profesjonalizm.

Odpowiedz

lwi Wrzesień 26, 2013 o 21:00

W moim odczuciu, jeśli już ktoś decyduje się skorzystać z tej promocji, to powinien tam jednak skierować swoje wynagrodzenie (lub jego część) – tak po prostu jest rozsądnie.

Konto wraz z kartą jest w zasadzie darmowe. Minusem jest ograniczenie wysokości kwot przelewu – maksimum 10 000 zł dla zewnętrznych. Zmiana limitów wymaga niestety wizyty w oddziale.

Mają też bardzo przyzwoite i praktycznie darmowe karty kredytowe.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 21:06

A ja pochwalę usługę 3D-secure, która podnosi bezpieczeństwo transakcji internetowych. Jeśli się zgubi kartę i dowód, i inne dane to i tak nikt nie zrobi transakcji w sieci bez hasła do konta. Pakiet naprawdę wygląda przyzwoicie. Są też natychmiastowe powiadomienia emial o transakcjach, blokadach, autoryzacjach. Ogromnym minusem jest jednak wiedza doradców w oddziałach. Ja byłem jednego dnia w trzech i w każdym dostawałem sprzeczne informacje.

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 27, 2013 o 09:16

Ta usługa jest chyba płatna i nieco komplikuje życie w paru przypadkach…

Odpowiedz

bleker Wrzesień 27, 2013 o 09:32

Ta usługa to kolejne 0zł, korzystam od maja.

Odpowiedz

emila Wrzesień 26, 2013 o 23:29

Skradziono mi dowód osobisty i prawo jazdy i kartę Payback inne dokumenty, dopiero wyrabiam, czy to mnie dyskwalifikuje? Jak założę konto przez net i kurier przyjdzie to nie mam żadnego dowodu tożsamości. Czy wydane z urzędu zaświadczenie o tymczasowym dowodzie tożsamości może być?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 26, 2013 o 23:47

Obawiam się, że nawet nie złożysz wniosku. Pola obowiązkowe to m.in. dokument tożsamości.

Odpowiedz

Patrycja Wrzesień 27, 2013 o 06:54

Witam. Z góry zaznaczę, że wysłałam maila do Michała z „prywatnym” zapytaniem, ale obawiam się, że w natłoku pracy odpowiedź może się trochę opóźnić, a z tej promocji „czas goni” więc pozwolicie, że tutaj też zapytam.
Założyłam już konto, tylko teraz chciałabym polecić innym moim znajomym tą promocję wysyłając im linka żebym i ja mogła otrzymać prowizję…. w jaki sposób mogę wygenerować przedmiotowego linka? z góry dziękuję za pomoc 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2013 o 07:32

Hej Patrycja,

Dziękuję za skorzystanie z mojego linku!

Ja do zarabiania prowizji za polecanie konkretnych usług finansowych, wykorzystuję http://systempartnerski.pl. Ale chyba żeby tam zarabiać, to musisz mieć stronę WWW, którą zgłaszasz a operator programu partnerskiego ją akceptuje. Do nawiązania współpracy wymagane jest także podpisanie umowy. Więc jeśli chcesz „załapać” się na ta promocję, to radzę działać szybko.

Miłego dnia 🙂

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 27, 2013 o 07:12

Czy dobrze rozumiem, że samo założenie konta wg promocji jest do 11.11, a do końca września wtedy, gdy chcę wziąć limit kredytowy?

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2013 o 07:31

Hej Kasiu,

Tak – potwierdzam, że dobrze rozumiesz 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 27, 2013 o 09:25

Dzięki za odpowiedź!
Droczymy się z mężem.
On: „Ja wiem, że to Twój idol w oszczędzaniu i blogowaniu, ale ja widziałem już wcześniej tę ofertę i tam trzeba tyyyyle warunków spełnić, że nie ma co próbować” (powiedział, nie przeczytawszy artykułu)

No to super! Mam zatem chwilę, aby przekonać męża 😀 A jak nie, to będzie mi potem mógł tylko pozazdrościć, co już mu z uśmiechem zapowiedziałam 🙂

Odpowiedz

Rico Wrzesień 27, 2013 o 12:46

Ja się Kasiu Twojemu mężowi nie dziwię. Zdumiony jestem generalnie takim „run’em” na tę ofertę. Wszyscy ślinią się na widok pieniędzy jakie można dostać od BZWBK, a ja twierdzę, że nie warto się bawić i chodzić na smyczy banku (tak, na smyczy, bo tu bank generalnie narzuca nam w jaki sposób mamy m.in. dysponować naszą kasą). Szczerze – wolę mieć święty spokój, nie być uzależniony od banku i nie martwić się co chwilę, czy oby nie zapomnę spełnić warunków, które wydumali sobie bankowi spece. Jak będą chcieli to i tak Was zaraz szybciutko skroją opłatami za to i owo – rok czasu na uwięzi BZ WBK to szmat czasu. „Zabijać się” o marne kilka dych miesięcznie? …

Odpowiedz

markoz Wrzesień 27, 2013 o 16:17

A ja się dziwię Tobie.
To, że samemu nie chcesz dostać premii, jestem w stanie zrozumieć, widocznie 500zł to dla Ciebie żadne pieniądze, ale że zniechęcasz innych, to już moim zdaniem przegięcie.
Bank nie pobiera żadnych opłat, wiec w najgorszym wypadku wychodzisz na zero, a do zgarnięcia jest kilkaset złotych.
Jedyne co trzeba zrobić do spędzić kilka minut na założeniu rachunku, 10min na zrobienie przelewu i siegnąć po kartę zamiast gotówkę podczas robienia zakupów.
Umowę można wypowiedzieć w każdej chwili.
Jeżeli dla Ciebie mniej niż godzina pracy przy klawiaturze rozciągnięta w czasie 10 miesięcy to dużo za premię 700zł, no to gratuluję pracy.
Osobiście nie znam nikogo kto zarabia 700zł/h.
W ogóle nie szkoda Ci czasu na czytanie naszych wypocin skoro Twój czas jest tak cenny? 😉

Odpowiedz

bleker Wrzesień 27, 2013 o 17:45

Ja też się Tobie dziwię.
Pisząc to, w zasadzie negujesz przesłanie głównego artykułu napisanego przez autora, czyli Michała i tym samym podważasz zasadność swojego uczestnictwa w dyskusji.

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 28, 2013 o 01:49

Jak tak bardzo nie lubisz chodzić na smyczy, to przestań płacić podatki.
Prawda jest taka ze każdy z nas ma smycz, tyle ze nie każdy o tym wie.

Odpowiedz

tataaz Wrzesień 28, 2013 o 05:48

Głupoty piszesz

Odpowiedz

Patrycja Wrzesień 27, 2013 o 08:10

Dziękuję Ci serdecznie za błyskawiczną odpowiedż 🙂

Odpowiedz

Maciek Wrzesień 27, 2013 o 14:01

Witajcie,

Mam pytanko, czy w każdym momencie mozna zlozyć wniosek o zamniecie rachunku? czy moze jest to uwarunkowane jakimś terminem wypowiedzenia? Czy trzeba trzymac te 10 mies. czy mozna po np. 4 zrezygnować? rozumiem, ze wtedy dostaje 4*50 zł.

Odpowiedz

bleker Wrzesień 27, 2013 o 17:52

Jeżeli przewidujesz taką konieczność (np. wyjazd za granicę) to możesz podpisać umowę i od razu złożyć wypowiedzenie ze skutkiem na koniec np. lipca 2014 roku.
Zachowasz okres wypowiedzenia a konto i tak jest bezpłatne.
Ja tak zawsze robię z wszelkimi operatorami i promocjami, którzy na siłę wciskają umowę z musu na czas nieokreślony. Jak podipiszę wszystkie papiery to wyciągam od razu wypowiedzenie na koniec okresu promocji. ZAWSZE dzwonią przed końcem i namawiają na przedłużenie umowy – mam dobrą sytuację wyjściową do negocjacji.

Odpowiedz

Iwbla Wrzesień 27, 2013 o 18:07

Dzięki Ewelinaa, już zadzwoniłam na infolinię – powiedzieli, że spełniam warunki i w poniedziałek/wtorek będę mogła zarejestrować się w programie. Bałagan mają niezły w tym WBK-u.

Odpowiedz

ewelinaa Wrzesień 27, 2013 o 22:21

No dokładnie:) Ja dzwoniłam ok 21 wczoraj, a dziś przed ósmą otrzymałam pozytywną opinię WBK i mogę być polecającą:) Jeśli ktoś chce skorzystać – mogę podać maila do siebie 🙂 Chociaż widzę, że jest tutaj również kolejka chętnych do obopólnej pomocy 🙂 Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 28, 2013 o 00:01

Hej wszystkim,

Zdecydowanie polecam kontakt z Ewelinaa wszystkim zainteresowanym.

Ewelinaa – smialo podaj swoj email. Moze ktos sie jeszcze do Ciebie zglosi 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

ewelinaa Wrzesień 28, 2013 o 09:23

OK:) Jeśli są jacyś chętni to piszcie na maila: [email protected] Mam pozytywną opinię WBK , że mogę być polecającą 😀

Odpowiedz

Asia Wrzesień 27, 2013 o 20:11

Witam. Mam pytanie odnośnie limitu kredytowego.
Napisałeś „Tu również wymagane jest wręczenie specjalnego formularza przy otwieraniu konta. Niestety, żeby otrzymać limit trzeba udokumentować stałe dochody, więc rozwiązanie to dostępne jest wyłącznie dla osób, które pracują na etacie na czas nieokreślony. Umowy ograniczone w czasie mogą nie wystarczyć.”
Co to jest za specjalny formularz (skąd go można wziąć) oraz co trzeba przedstawić w banku, żeby udokumentować stałe dochody potrzebne do uruchomienia limitu kredytowego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Wrzesień 27, 2013 o 20:18

Formularz dotyczy tylko Programu Poleceń. Jest uniwersalny dla każdego polecanego produktu. Co do warunków otrzyamania limitu, wskazane są komentarze osób które wnioskowały o niego. Z tego co czytałem, podstawowym argumentem jest stałe zatrudnienie i np. wydruk z konta gdzie przychodzą dochody.

Odpowiedz

darwin Wrzesień 28, 2013 o 07:18

Witam
Byłem w banku. Założyłem konto.
Dostałem ulotkę a tam…
Co zrobić aby otrzymać 50 złotych w danym miesiącu:

Zapewniaj wpływy na konto minimum 1000 zł z tytułu wynagrodzenia (pensja, emerytura, wpływy z konta firmowego lub płatności kontrachentów, a także wpłaty własne w przypadku, gdy otrzymujesz wynagrodzenie gotówką)
To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie zasilania konta:)

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 28, 2013 o 16:47

Witam,

Czy moglibyście opisać jak działa limit kredytowy? Z informacji tutaj: http://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/limit-kredytowy-w-koncie/limit-kredytowy-w-koncie.html#tab_najwazniejsze_korzysci rozumiem, że:
1) Przy zakładaniu konta uruchamiamy możliwość zadłużenia się na 5 000 zł
2) Zaraz po założeniu konta mogę wykonać przelew na inne konto co spowoduje zadłużenie na moim koncie i uruchomienie limitu (dzięki promocji omijam opłątę 1%; min 50,00 zł)
3) Od tej pory zaczynają naliczać się odsetki od pełnej kwoty 5 000 zł – wg kalkulacji na dole strony miesięczne odsetki wynoszą: 61,15 zł (jak rozumiem trzeba zapłacić za cały miesiąc a nie tylko za 1 dzień po którym wpłaciłbym na konto kwotę którą wykorzystałem)
4) Rezygnuję z limitu na koncie (lub równoważnie pilnuję aby na koncie zawsze były pieniądze) i w ten sposób już nic nie płacę
5) Podsumowując zarabiam niecałe 40 zł, tak?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 28, 2013 o 17:42

Limit to możliwość zadłużenia się. Jeżeli w którymś dniu wykonasz przelew i zrobisz saldo ujemne to już w tym momencie skorzystałaś z limitu. Jeżeli spłacisz go w tym samym dniu to nie naliczą Ci się odsetki od salda ujemnego. Jeżeli spłacisz w kolejnym dniu to naliczą się za jeden dzień. Co do promocji, to moim zdaniem najlepiej zrobić -10zł, poczekać 2 dni, potem pokryć zadłużenie i nie rezygnować z limitu do otrzymania premii 100zł (minus odsetki za jeden dzień).

Odpowiedz

lwi Wrzesień 28, 2013 o 18:34

Limit w koncie z pewnością warto posiadać, jeżeli korzystamy aktywnie z kart kredytowych. Ustanawiając automatyczną spłatę zadłużenia, unikniemy sytuacji, w której przy braku terminowej spłaty całości lub części zadłużenia karty, zostaniemy obciążeni wysokimi prowizjami lub odsetkami od pierwszej transakcji kartą.

Odpowiedz

Ania Wrzesień 28, 2013 o 21:13

UWAGA!
W Regulaminie Programu Poleceń oraz Promocji na założenie konta zapisano, że uczestnik nie może otrzymać więcej niż 50 zł miesięcznie nagrody oraz że promocje nie łączą się.
Są to dwa odrębne dokumenty. Dwie oddzielne promocje.

W ramach Programu Poleceń można uzyskać:
– 50 zł – zakładając konto osobiste (warunki: wpływy 1 tys., 4 przelewy, 4 transakcje kartą – nie ma nic o kwocie min.300 zł),
– 100 zł – za podpisanie umowy Limit w Koncie (warunki: ustalenie limitu na min. 5 tys, oraz skorzystanie z limitu przynajmniej jeden raz),
– 50 zł – zawarcie umowy karty kredytowej (warunki: 9 transakcji w ciągu 3 miesięcy),
są profity jeszcze za:
kredyt gotówkowy i ubezpieczenia.

W ramach Promocji ,,Nawet 700zł czeka na Ciebie” (po spełnieniu warunków: zawarcie umowy o Pakiet Konta – zgody na marketing i reklamy, podanie swojego nr tel, zawrzeć umową o kartę do konta oraz umowę bankowości elektronicznej BZ WBK) można otrzymać następujące nagrody:
a/ maksymalnie 500 zł ( co miesiąc 50 zł; warunki na każdy miesiąc: wpływ min 1 tys, transakcje kartą na min. 300zł, zrealizuje min 3 przelewy),
b/ dodatkowo można otrzymać 200zł; warunek zlecenie Polecenia Zapłaty do dnia 11 listopada 2013, będzie się spełniać przez 10 miesięcy warunki pkt a/. Nagroda tych 200 zł wypłacona będzie po 11-12 miesiącach.

Jeśli promocje faktycznie nie łączą się, to Program Poleceń w połączeniu z Promocją na Pakiet Konta Godnego Polecenia jest KORZYSTNY TYLKO DLA POLECAJĄCYCH, a nie dla osób które zakładają konto. Czyli:
osoby, które zakładają Konto Godne Polecenia mogą po wypełnieniu tych wszystkich warunków otrzymać do 700zł ( rozłożone na cały rok),
nie dostaną nic za skorzystanie z polecenia osoby polecającej, bo promocje nie łączą się.
Kto z Was też to zauważył?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 28, 2013 o 21:33

Tak, zauważył to ” Grzegorz September 25, 2013 at 22:34″ i potwierdził, że promocje się łączą. Chodzi o to, że regulamin promocji poleceń powstał 4 miesiące przed bieżącą promocją. Mi też na infolinii potwierdzili, że promocje się nie wykluczają oraz że osoby zarejestrowane we wcześniejszych edycjach programu poleceń nadal mogą być polecającymi bo nawet nie można się drugi raz zarejestrować (nie można się też zarejestrować nowa osoba z wykorzystanym wcześniej adresem email).
Zresztą, czy ktoś z Was zakładających z polecenia konto w oddziale w ramach obu promocji został poinformowany, że taki zestaw nie funkcjonuje lub odwrotnie ?

Odpowiedz

Ania Wrzesień 28, 2013 o 21:47

Według moich informacji w poprzednim Regulaminie Programie Poleceń (III edycja) był zapis: promocje nie łączą się, za wyjątkiem z ,,Nawet 700 zł czeka na Ciebie”.
W obecnym Regulaminie Programu Poleceń (IV edycja) nie ma ‚za wyjątkiem’.

Odpowiedz

LiveSmarter.pl Wrzesień 29, 2013 o 00:14

Ania, to samo zauważyłem prześwietlając ofertę. Teoretycznie promocje się wykluczają, choć konsultanci na infolinii i w mailach mówią co innego – moi czytelnicy pytali i dostawali różne odpowiedzi (choć w większości na plus).

Oby się tylko nie okazało, że później zamiast 700+50 zł klienci dostaną tylko 50 zł za polecenie – wtedy reklamacja raczej nie pomoże, ponieważ regulamin jasno określa zasady zwrotów.

Mimo wszystko warto to mieć na uwadze i zastanowić się, czy nie lepiej odpuścić 50 zł i mieć pewnie 700 🙂

Odpowiedz

Ania Wrzesień 29, 2013 o 03:47

Jeśli chodzi natomiast o oficjalny blog BZ WBK, nie ma tam żadnej wzmianki o IV edycji programu poleceń.
Troszkę się obawiam o te nasze nagrody jako zakładających. Czego nie ma na piśmie, to nie istnieje. No i mamy do czynienia z BANKIEM, a nie z sympatyczną znajomą, z którą możemy umówić się na słowo (też różnie bywa).

Odpowiedz

iwona Wrzesień 29, 2013 o 10:43

Witam 🙂
Informacja do sprawdzenia: Pani, obsługująca mnie w banku nie miała całkowitej pewności, ale można dopytać. Być może do uzyskania limitu w koncie wystarczy np. dochód z wynajmu, niekoniecznie z umowy o pracę czy emerytura. Oczywiście musi być umowa i wydruk z konta bankowego.
Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

bleker Wrzesień 29, 2013 o 13:04

Łączenie promocji to pewniak. Na pewno mnóstwo Czytelników już skorzystało z promocji i nikt nie zgłosił uwag, że sprzedawca (doradców już nie ma) w banku coś zakwestionował. Jedyną niedobrą informacją z regulaminu poleceń jest ta: „Suma wartości Nagród w Programie jest ograniczona i wynosi: 500 000 zł.”. Maksymalnie Polecający może dostać 760zł premii, co najmniej taką samą kwotę dostaną osoby przez niego polecone. Razem to ponad 1500zł. Pomijając setki pojedynczych poleceń wychodzi na to, że takich polecających z maksymalną premią może być nieco ponad 300 osób. Najbardziej pewną premią wydaje się więc premia za limit który z którego klient skorzysta jeszcze we wrześniu, bo wypłacony być powinien do końca października.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2013 o 13:35

Hej Bleker,

Dobrze, że o tym napisałeś, bo ograniczenie kwoty do 500 000 zł rzeczywiście ma realne przełożenie na maksymalną liczbę polecających.

To co warto dodać, to że sam program moneyback nie ma górnego limitu wypłaconej kwoty. A przy okazji wklejam link do regulaminu promocji, którego zabrakło w samym artykule: http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/regulamin-nawet-700-zl-czeka-na-ciebie-edycja-2.pdf

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Gerard Wrzesień 29, 2013 o 12:55

Czytam wpis, czytam wszystkie komentarze i generalnie widzę, że spora cześć warunków to jakieś ustalenia z rozmowy w banku, przez telefon, bloga bankowego i forum. Ludzie, czy wy sie nigdy nie nauczycie, że banki to nie są już instytucją zaufania publicznego i wszystko co się z nimi załatwia winno mieć poparcie w regulaminach i kwitach, które podpisujecie, a nie w ustaleniach pośrednich, które nie są wiążące? Do tej pory autor bloga pisał rozsądnie i można mu było ufać, ale ten wpis niestety zalatuje mi jakimś zleceniem, z którego pewnie ma korzyść, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam, by rzucić marketing we wpisie z taką ilością niewiadomych … to chyba pierwszy nieprofesjonalny wpis tutaj. Szkoda, bo miejsce to zaczynało wyglądać odmiennie od tego co można w sieci znaleźć.

Pozdrawiam z nadzieją, że to tylko wypadek przy pracy Panie Michale.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2013 o 13:24

Hej Gerard,

Coś sugerujesz, coś insynuujesz, coś sobie wyobrażasz – a ja nadal mam wątpliwości czy Twój komentarz coś wnosi czy nie. Pomimo tego go zaakceptowałem licząc, że zaczniesz dyskutować, a nie insynuować.

Nikt Ci nie broni własnej opinii, ale tego typu dywagacje są niekonstruktywne. Liczę szczerze na to, że jak za miesiąc-dwa Czytelnicy zaczną pisać o moneyback’ach, które otrzymują od BZ WBK, to będziesz miał odwagę wrócić tutaj i przyznać się do pomyłki. Zobaczymy…

I nie generalizuj bardzo Cię proszę. Pisz odważnie we własnym imieniu „uważam wpis za nieprofesjonalny” i bądź łaskawy podać argumenty dlaczego. Dlaczego próbujesz generalizować do tego zmiękczając („to chyba pierwszy nieprofesjonalny wpis tutaj”)?

Dla Twojej informacji: ten artykuł nie jest żadnym wypadkiem przy pracy i nie mam się czego wstydzić, i bardzo się cieszę, że go napisałem 🙂

I skoro już chcesz pouczać innych w tak zasadniczy sposób, to mam dla Ciebie propozycję: przedstaw się „ludziom” 😉 Tak żeby wiedzieli czy warto Cię słuchać, czy może jesteś przedstawicielem konkurencyjnego banku, który zżyma się, że Czytelnikom spodobała się promocja BZ WBK.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Gerard Wrzesień 29, 2013 o 14:01

Cieszę sie, że opublikowałeś mój komentarz, bo mam świadomość, że moderacja tu obowiązuje i nie wszystko się pojawia. Uważam, że mój komentarz jest jak najbardziej zasadny, bo chyba tylko ślepy nie zauważy ile osób pod wpisem wraża swoją niepewność wobec warunków promocji, które w pewnym zakresie są po prostu niejasne i są zazwyczaj przez banki rozpatrywane na swoją, a nie klientów korzyść. Ja zasadę mam prostą w kontaktach z bankami – jeśli czegoś nie ma na piśmie, nie wchodzę w temat i tyle. Wynika to zarówno z własnego doświadczenia jaki i wielu epizodów innych ludzi – klientów banków. Nie jestem pracownikiem konkurencji, nie mam interesu w oczernianiu tej oferty, po prostu zauważam jej słabe punkty. Nie można tu oczywiście umoczyć pieniędzy, ale z pewnością można nie otrzymać tego, czym kusi bank. Może to mieć znaczenie dla tych, którzy chcą skorzystać z oferty, wszak wiąże się ona w zasadzie z ustawieniem BZ WBK jako banku „domyślnego” i wymaga pewnego zaangażowania chociażby czasu i dostosowania się do warunków banku.

Osobiście dużo lepiej czyta mi się na tym blogu tematy, które nie promują konkretnych produktów bankowych.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 29, 2013 o 15:30

Hej Gerard,

Dzięki za uzupełniający komentarz. Ja nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, ale dbam też o to by miała ona tutaj odpowiednią formę. Naprawdę uważam, że da się dyskutować merytorycznie. Dzięki za rozwinięcie na poziomie.

Doskonale rozumiem argument, że lepiej Ci się czyta wpisy nieproduktowe. Niemniej jednak otaczający świat składa się z produktów, a jeśli możemy mieć wpływ na wybór produktu bankowego, to uważam, że warto wyciągać z tego jak najwięcej dla siebie. I jeśli tylko widzę ku temu dobrą okazję, to jest to wystarczający pretekst do podzielenia się tą wiedzą z Wami – Czytelnikami. Im więcej osób coś z tego wyciągnie dla siebie – tym lepiej.

Jeśli okaże się, że polecenie i promocja „700 zł” się wykluczają, to odszczekam i przeproszę. Ale tak jak sam piszesz – stracić się na tym nie da. Najwyżej mniej się zyska. Według wszelkich informacji, które udało się do tej pory uzyskać – nie ma zagrożenia. „Program poleceń” nie jest traktowany jako „Promocja”, z którą mogłaby się wykluczać promocja „700 zł”.

Szczerze mówiąc miałem wątpliwości czy pisać ten artykuł, gdyż staram się mimo wszystko pisać na tym blogu wpisy ponadczasowe i uniwersalne (nawet jeśli zahaczają o konkretne liczby, to łatwo je zmienić, ale argumenty merytoryczne pozostają aktualne nawet lata po publikacji). Ale w chwili obecnej widzę, że było warto. Pomimo, że ten wpis w drugiej połowie listopada będzie już nieaktualny. W sumie to chciałbym się dowiedzieć ile osób skorzystało łącznie z tej promocji dzięki temu wpisowi i ile łącznie pieniędzy zarobiły/zarobią 😉 To byłaby naprawdę niezła referencja 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Wojtek Wrzesień 29, 2013 o 17:44

Mam pytanko odnośnie:

„wykonaj trzy przelewy z Konta Godnego Polecenia za pomocą usług bankowości elektronicznej BZWBK24”

Czy zdefiniowane 2 poleceń zapłaty i realizacja tych poleceń + dodatkowy przelew na inne własne konto jest równoznaczne ze spełnieniem tego punktu? Wydaje się, że tak ale … 🙂

Odpowiedz

Fantomas Wrzesień 29, 2013 o 22:47

Przelew BZWBK24 [to nie jest żadne polecenie zapłaty czy przelew zdefiniowany] to jest usługa wykonywania przelewu bez wprowadzania danych – tak się płaci za niektóre rachunki czy w sklepach internetowych.
Tu masz więcej: http://www.bzwbk.pl/bankowosc-elektroniczna/bzwbk24-internet/przelew24/przelew24-na-zakupy-w-internecie.html

Najprościej tak można doładować konto komórki.

Odpowiedz

Misiek Październik 7, 2013 o 21:18

Z regulaminu promocji:
§ 2, pkt 9: Przelew BZWBK24 – dowolny przelew zrealizowany za pośrednictwem usług BZWBK24 oraz Przelew24. Zlecenie stałe ustanowione za pośrednictwem Usług bankowości elektronicznej BZWBK24 oraz doładowanie telefonu nie jest traktowane jako Przelew BZWBK24.
I wszystko na temat

Odpowiedz

Karol Wrzesień 29, 2013 o 20:01

Nie zgadzam się z opinią autora że jest w polce miliony osób które chcą z tego korzystać. Opowiadałem znajomym o różnym stanie portfela o promocji i nikomu nie chciało się tyle zachodu dla 700 PLN.
Ja mimo wszystko się schylę 😉

Odpowiedz

markoz Wrzesień 30, 2013 o 09:58

To tylko świadczy o tym, że w Polsce nie jest źle, skoro ludziom nie opłaca się za 700zł poświęcić chwilki na złożenie kilku podpisów i przeczytanie umowy.
Ja chętnie podejmę pracę nawet, jeżeli za te 700zł musiałbym robić to samo cały dzień.
Proszę o propozycje 😉

Swoja drogą to nawet dobrze, bo oferta ważna jest do wyczerpania puli nagród. 🙂

Odpowiedz

Koper Październik 1, 2013 o 13:51

@Karol – mam tak samo, ludziom się nie chce, nie wierzą, albo pukają się w głowę, że po co im drugie konto!!! Chyba wszyscy śpią na pieniądzach 😀 Ich strata

Odpowiedz

bleker Październik 1, 2013 o 14:03

A ja mając 9 kont myślałem, że to dużo.
Skoro wymieniacie profity, to ja zwrócę uwagę na jeden z którego korzystam.
Konto w Aliorze nazywane przez nich „głównym” daje mi darmowe pakiet assistance. A tam jest coś takiego jak „porada prawna”. Jak wiecie konsultacje prawne potrafią kosztować, a tak wykonuję telefon, przedstawiam zagadnienie i dostaję mailem rzeczową odpowiedź z paragrafami.

Odpowiedz

Wojciech Wrzesień 29, 2013 o 23:58

Ja już zapisałem się na tę promocję..Aktualnie mam 5 kont : Getinup z prpmocją dla kierowców (nakkorzystniejszy zwrot za paliwo),Getinonline Tanie zakupy (najlepszy moneyback na rynku),BOŚ konto bez kantów-aktywny ROR (do przelewów), DobrekontoMillennium (zwrot 3 plz za każde 100plz wydane na zakupy) i teraz konto godbne polecenia…Suma sumarum szacuję zarobek ze wszystkich tych kont na około 200 plz miesięcznie..Zamkmąłem za to konyo w Pekao, które przynosiło tylko straty.. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Koper Październik 1, 2013 o 13:50

dorzuć do tego Alior Sync – zwrot 5% za zakupy w necie, mbank – najtańsze ubezpieczenie OC na samochód i BGŻ 50zł co miesiąc za przelew „pensji” 😉
Ja mam konta w 11 bankach – AUA!!!

Odpowiedz

PanOs Wrzesień 30, 2013 o 09:38

Witam !!!

Mam pytanie odnośnie tego punktu :

„Wykonać trzy dowolne przelewy w ciągu miesiąca” – Czy przykładowo przelewy z jednego mojego rachunku na drugi ,lub z mojego rachunku na rachunek dziewczyn będą zaliczane ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 30, 2013 o 10:19

Tak, szczególnie te na rachunki dziewczyn :):):)

Odpowiedz

PanOs Wrzesień 30, 2013 o 12:25

„mateusz”

Miało być dziewczyny 🙂 I założenie jest takie że będą to przelewy zwrotne ale jak to będzie się sprawdzało to życie pokarzę 😉

Dzięki za info

Odpowiedz

mateusz Wrzesień 30, 2013 o 15:10

„PanOs”

🙂 przelew = pkt. 9 w paragrafie 2 Regulaminu „Nawet 700…..” to dowolny przelew zrealizowany za pośrednictwem BZWBK24 oraz Przelew24 a także doładowanie telefonu. Powinno zadziałać 🙂

Odpowiedz

Remus Wrzesień 30, 2013 o 15:24

Czy przelew o tytule wynagrodzenie może wpłynąć również z „Konta godnego polecenia” innej osoby i będzie zaliczony ?

Odpowiedz

Janek Wrzesień 30, 2013 o 20:27

Uwaga ważne info !!

Wygląda na to, że promocja na 100 zł za polecenie tego limitu do 5000 PLN została przedłużone!!
I to do czerwca przyszłego roku 😉

Byłem dzisiaj w BZ WBK i założyłem konto.
Okazało się, że wyciągi z historii konta , potwierdzające moje wypłaty z 3 ostatnich miesięcy musza być ostemplowane przez, bank w którym miałem poprzednio konto
i niestety nie mogę otrzymać teraz tego limitu.
Na szczęście Pani która mnie obsługiwała była „żółtodziobem”, (ode mnie się dowiedziała o istnieniu programu poleceń na ten debet :P) wiec wykonała parę telefonów do swojej centrali by wszytko dokładnie sprawdzić i dowiedziała się, że promocja została przedłużona !! 😉 Info na ten tema ma się pojawić jutro na stronie banku 🙂

Mam nadzieje, że się nie pomyliła 😉

Odpowiedz

bleker Wrzesień 30, 2013 o 20:44

Jeszcze mogliby zwiększyć pulę nagród dla osłody. Niemniej jednak, Ci którzy uruchomili limit w koncie jeszcze we wrześniu mają już tylko kilka godzin żeby z niego skorzystać w tym miesiącu i teoretycznie załapać się na pierwszą wypłatę już za miesiąc.
Kadra w WBK to jest niestety porażka, a sprzedawcy z byłego Kredyt Banku wobec bieżących produktów WBK to podwójna porażka. Ja konsultowałem się z siedmiorgiem i jestem rozczarowany ich przygotowaniem merytorycznym. Jeden nawet musiał doczytać czym się różni zlecenie stałe od polecenia zapłaty.

Odpowiedz

Janek Październik 2, 2013 o 09:30

Kadra to rzeczywiście porażka,

byłem u nich już drugi raz i nie udało się mi założyć limitu 5000 PLN.
Pani ZAPOMNIAŁA MI DAĆ ICH FORMULARZ do wypełnienia?
Nie wystarczyło zaświadczenie podbite w pracy !! Wszytko musi być wypełnione na ich drukach.

Przypomina mi się Asterix i Obelix w bajce pod tytułem „Dom który czyni szalonym” :/

Odpowiedz

bleker Październik 1, 2013 o 08:34

… no i przedłużyli …
ze strony www banku :
do końca czerwca 2014 r. 0% prowizji za udzielenie nowego limitu

Odpowiedz

Karol Wrzesień 30, 2013 o 21:34

Byłem dzisiaj w oddziale i założyłem konto – dostałem książeczkę i w niej na stronie 15 pisze jak wół w warunkach dostania premii 50zł na miesiąc:
„zapewniaj wpływy na konto minimum 1000zł z tytułu wynagrodzenia (pensja, emerytura, renta, (…) A TAKŻE WPŁATY WŁASNE, W PRZYPADKU, GDY OTRZYMUJESZ WYNAGRODZENIE GOTÓWKĄ”

napiszę jeszcze raz, bo niepotrzebnie ludzie kombinują z tymi przelewami:
A TAKŻE WPŁATY WŁASNE, W PRZYPADKU, GDY OTRZYMUJESZ WYNAGRODZENIE GOTÓWKĄ
Czekam na pochwały 😉

Odpowiedz

Marcin Październik 1, 2013 o 00:09

Witam!
Jeśli ktoś z Was chciałby jeszcze skorzystać z polecenia przy zakładaniu konta umożliwiającego otrzymanie wspomnianej przez Michała premii (premie wyglądają następująco):
konto osobiste – 50,00
kredyt gotówkowy – 100,00
limit w koncie – 100,00
karta kredytowa – 50,00
ubezpieczenie locum – 50,00
ubezpieczenie ochrona płatności – 50,00
to proszę śmiało pisać na adres mailowy:
[email protected]

Mam konto w WBK spełniające warunki programu poleceń i chętnie umożliwię komuś zarobienie w/w kwot 🙂

Odpowiedz

Andrzej26 Październik 1, 2013 o 11:20

@Karol wszystko się zgadza tylko nie każdy ma pod nosem placówkę BZWBK i czas żeby chodził ( i jeszcze czekał w kolejce) robiąc wpłatę 1000 zł…

Czy jest ktoś kto wykonał przelew „Wynagrodzenie” ze swojego innego rachunku (w innym banku) i dostał 50zł ?!

Odpowiedz

Koper Październik 1, 2013 o 13:37

Miałem założyć konto na początku października, ale w związku z artykułem Michała i informacją o darmowej linii kredytowej z polecenia za 100zł dla obu stron, poleciałem do Banku w piątek 27 września, faktycznie pani wymagała ostemplowanych potwierdzeń przelewu pensji z 6 miesięcy !!! Więc wydrukowałem przy niej pdf-y z BGŻ z zaksięgowanymi przelewami, niestety to było za mało, wiec w poniedziałek doniosłem pani wyciągi, które otrzymuję na e-mail a na tych wyciągach stoi, że nie wymagają podpisu ani stempla, to też było za mało, pani się uparła na stempel. No to podreptałem z tym do BGŻ (50m) dalej, tam się uparli, że stempla mi nie dadzą, a jak chcę to mam zapłacić ok.50zł za usługę!!! Nie zapłaciłem, bojowo nastawiony wróciłem do BZ WBK, ale pani już odpuściła wiec chyba pieczątka nie jest jakimś twardym formalnym wymogiem nieotrzymania linii kredytowej…. Może się komuś przyda moja walka za wiarę 😀

Odpowiedz

iwona Październik 1, 2013 o 15:50

W Getin Banku pani wydrukowała mi 6 stron, opatrzyła każdą stemplem i podpisem i nie pobrała żadnej opłaty…
Sama procedura zakładania konta z limitem i kartami baaardzo długa… Trzeba odsiedzieć swoje za udział w promocji… 😉

Odpowiedz

Jacek Październik 2, 2013 o 11:33

Witam,

założyłem konto 30 września razem z limitem kredytowym i kartą kredytową. Cała procedura przeszła wyjątkowo gładko. Do limitu i karty kredytowej wystarczyło zaświadczenie o dochodach wystawione przez mój dział HR. Szybko, sprawnie i bezboleśnie – co ważne bez ponownej wizyty w banku i czekania na decyzję załatwiłem całą sprawę w 20 minut. Jedyny poważny minus jaki dostrzegam w tej opcji to brak wypłat bez prowizji ze wszystkich bankomatów – gdyby nie ten ważny szczegół przeniósłbym fizycznie środki płynne do BZWBK.

Odpowiedz

DOMINIK Październik 2, 2013 o 16:05

Wiecie może ile czeka się na kartę i hasło do konta internetowego zakładając przez internet? Jak to jest z poleceniem zapłaty mogę zlecić i po np dwóch miesiącach zrezygnować?

Odpowiedz

iwona Październik 2, 2013 o 19:28

Przynajmniej jedno polecenie zapłaty powinno zostać zrealizowane. Czyli można zrezygnować nawet po jednym miesiącu. Taką informację otrzymałam w banku.

Odpowiedz

bleker. Październik 2, 2013 o 22:25

Ciekawostka.
Ktoś z mojego polecenia otwierał dzisiaj konto i pani z banku wpadła chyba w panikę, bo zadzwoniła ze swoimi problemami do… mnie. Musiałem jej krok po kroku wytłumaczyć na czym polega promocja, jak wygląda interfejs programu dla Polecającego i inne szczegóły. Poczułem się jak infolinia dla banku ale tak naprawdę tylko się przekonałem jaki jest stan wiedzy tych sprzedawców (tzw. doradców) bankowych.

Odpowiedz

Weronika Październik 2, 2013 o 22:56

To mój pierwszy wpis na tym blogu ale muszę się przyznać, iż od kiedy go odkryłam to się uzależniłam. Nie ma dnia żebym na niego nie weszła:) i przesiaduję na nim kilka godzin analizując artykuły i komentarze.

Bardzo mi się spodobał ten artykuł i uważam, że np. w mojej sytuacji te parę złoty miesięcznie za chwilę pracy jest bardzo ale to bardzo korzystne.

Mam nadzieję, że będzie o wiele więcej takich artykułów a może jakiś dodatkowy cykl artykułów typu jak można dodatkowo zdobyć kilka groszy:) bo jestem przekonana, że podobnych ofert promocji jest wiele tylko my nie mamy czasu ich szukać albo nie wiemy gdzie, albo z czystego lenistwa:) albo za dużo czasu spędzamy czasu na czytaniu ulubionego blogu;)

Odnośnie jednego z komentarzy dot. reklamy konkretnym produktów uważam, że jeżeli jest dobry produkt to dlaczego nie podzielić się nim z innymi? Ponadto uważam, że czytelnicy bloga Michała są już na tyle inteligentni, że nawet gdyby zszedł na złą drogę (próbując nam wcisnąć produkt) to szybko byśmy się zorientowali i opuścili jego bloga. I jestem wręcz przekonana, że ma świadomość tego, że utrzymanie poziomu tego blogu oraz wzajemny szacunek (etyka zawodowa) dadzą o wiele większe korzyści zarówno dla nas czytających jak i dla niego prowadzącego.

Odpowiedz

Grzesiek Październik 3, 2013 o 08:32

Witam, dziękuję za wszelkie informacje zawarte na tym blogu. Dzięki temu skorzystałem z tej możliwości.
Proszę mi tylko wyjaśnić czy POLECENIE ZAPŁATY a ZLECENIE STAŁE to jest to samo w świetle regulaminu?
Jeżeli nie, to gdzie znajdę POLECENIE ZAPŁATY w serwisie internetowym banku?

Pozdrawiam, Grzesiek.

Odpowiedz

bleker. Październik 3, 2013 o 09:26

Zlecenie stałe i polecenie zapłaty to dwie różne sprawy. W zleceniu stałym odbiorca kasy jest stroną bierną – po prostu otrzymuje wpływy a klient definiuje sobie sam ile, kiedy i jak często ma płacić.
W poleceniu zapłaty wierzyciel (czyli ten któremu płacisz) za Twoją pisemną zgodą przesyła do banku fakturę i obciąża Twój rachunek – jest to rozwiązanie zalecane dla płatności o różnych kwotach, jak np. rachunek za telefon.
Jeśli ktoś płaci stałą kwotę za np. kablówkę, to wystarcza mu zdefiniowanie zlecenia stałego.
Osobiście nie spotkałem w żadnym banku usługi ustanowienia polecenia zapłaty online, bez papierowego obiegu dokumentów. Tak samo z jest z odwołaniem polecenia zapłaty.
Jeżeli teraz, na początku miesiąca podpiszesz umowę z NJU i od razu uruchomisz polecenie zapłaty (można to przyspieszyć samemu składając zgodę do banku i takie potwierdzenie wysłać do wierzyciela) to już pierwszą fakturę opłacisz poleceniem zapłaty. A jeżeli jeszcze w tym miesiącu wyślesz wypowiedzenie umowy to druga płatność będzie z końcem listopada i będzie to koniec umowy. Tak więc inwestując mniej niż 18zł spełnisz warunek promocji i masz szansę na 200zł. Przy czym te 18zł możesz wygadać.

Odpowiedz

Ada Październik 3, 2013 o 14:01

Wg pani z placówki i wg strony chyba też
http://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/limit-kredytowy-w-koncie/limit-kredytowy-w-koncie.html
limit w koncie jest bezpłatny do czerwca 2014, ja przy otwieraniu konta nie uruchomiłam bo nie nie miałam zaświadczenia , ale teraz mogę jeszcze uruchomić, – ale pani w WBK nie jest pewna czy wciaż jest promocja że zwracaja 100 zł za otwarcie limitu a nie mogła się jakoś do nikogo dodzwonić….. ktoś wie może czy ma sens teraz otwierać limit? Na stronie nie mogę znaleźć informacji.

Odpowiedz

bleker. Październik 3, 2013 o 14:15

Cena limitu nie ma związku z promocją. Przy płatnym limicie uruchomienie go tylko dla premii traciło trochę sens, natomiast przy bezpłatnym to już 100zł a jak z polecenia np. żony to razem zyskujecie 200zł. Jedyny problem to zgranie w terminach, czyli czy przyjmą polecenie limitu iks dni po otwarciu konta.

Odpowiedz

Jacek Październik 3, 2013 o 15:37

Cześć,

tak jak pisałem skorzystałem z promocji 30 września. Dziś moją uwagę zwróciła inna oferta banku BZWBK, mianowicie Konto 1|2|3 🙂 Czy orientujecie się może czy istnieje możliwość przejścia z Konta Godnego Polecenia do Konta 1|2|3 ? 🙂 Z tego co widzę tam także obowiązuje bonus do 700 zł (50 zł miesięcznie + 200 zł premii), a dodatkowo nagrody w wysokości 1%, 2% i 3% wartości zrealizowanych płatności odpowiednio za gaz, prąd, usługę telekomunikacyjną (Internet, telefon – stacjonarny i komórkowy i telewizję – kablową i satelitarną). Co więcej jest oprocentowanie środków na koncie 3% do kwoty 3000 zł i przy założeniu karty kredytowej 1|2|3 są nagrody 1% za zakupy w supermarketach spożywczych, 2% za wydatki na stacjach paliw i 3% za wydatki w restauracjach i fast-foodach 🙂 Jedna istotna gwiazdka = warunek wpływów z wynagrodzenia minimum 5000 zł. Gdyby ktoś wiedział – gorąca prośba o info! 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 3, 2013 o 22:25

Hej Jacek,

Widziałem informację o tym koncie, analizowałem, ale właśnie ze względu na wymagania – pomimo atrakcyjniejszych warunków – nie jest to tak przystępna oferta. Nie wiem niestety czy można przejść z jednego konta na drugie i czy będziesz traktowany jako nowy klient banku (raczej nie). Proponowałbym zweryfikować to na infolinii.

Dodatkowo być może możesz jeszcze po prostu odstąpić od umowy na „Konto godne polecenia”.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

mateusz Październik 4, 2013 o 10:18

Minusem konta 1/2/3 jest to, że nie ma do niego paybacka. Jednak gdy wolisz $ zamiast punktów to warto brać.

Odpowiedz

Robert Październik 4, 2013 o 20:49

Mam takie pytanie. Dziś przyjechał kurier z InPost.
Dostałem dokumenty do podpisania, przeglądałem pobieżnie i podpisywałem (bo już wcześniej przeczytałem dokumenty dostarczone na maila).
Osobno dostałem zafoliowaną kopię dokumentów dla mnie.
Nurtuje mnie jeden z dokumentów, którego tytułu nie zapamiętałem, ale w którym
należało podpisać się datą i pełnym imieniem i nazwiskiem.
Dokument był mniej więcej w środku pomiędzy umową konta oszczędnościowego a upoważnieniem i oświadczeniem klienta.
W moim komplecie dokumentów tego nie widzę, może ktoś podpowie bo będę cały weekend kombinował a dopiero w poniedziałek będę dzwonił do banku.

Odpowiedz

bleker. Październik 4, 2013 o 21:59

Może to potwierdzenie otrzymania czegoś. Np. koperty z hasłem.

Odpowiedz

Mat ŻT. Październik 5, 2013 o 13:04

Na pytanie czy płatności internetowe kartą również zaliczane są jako te w wymaganiu uzyskania nagrody z promocji otrzymałem z jednych z oddziałów odpowiedź negatywną.

Czy to po prostu niekompetencja pracownika czy już nikt nic nie wie ? 🙂

Odpowiedz

bleker Październik 5, 2013 o 14:39

Ja za każdym razem podkreślam, że wiedza sprzedawców w oddziałach jest zerowa.
Paragraf 2, Punkt 7 Regulaminu promocji :
Transakcja bezgotówkowa – dokonanie płatności za towary lub usługi w punkcie usługowo-handlowym
oraz za pośrednictwem internetu przy użyciu Karty lub Naklejki zbliżeniowej wydanej do Konta.

Odpowiedz

Łukasz Październik 6, 2013 o 15:53

Pytanie czy ta promocja obejmie też mnie jeśli już mam konto ale w KredytBank a Bank BZWBK go przejął od końca Września, i otworze nowe konto w BZWBK? ??

Odpowiedz

bleker Październik 6, 2013 o 16:58

Nie obejmie, bo: „Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku Zachodnim WBK S.A. i w byłym Kredyt Banku.”

Odpowiedz

agatapm Październik 6, 2013 o 18:26

Hej, załapałam się na tę kwietniową promocję i faktycznie polecam. Jednocześnie dostalam dziś info z Millenium, że dobre konto od 01.01.2014 r. zmienia zasady. Nie będzie już zwrotu 3 zł za każde 100 zł zapłacone kartą. Z powodu „dostosowania do warunków rynkowych”. Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 6, 2013 o 18:54

Hej Agato,

Pisałem już o tym Millennium na Facebooku (zachęcam do polubienia i śledzenia) i właśnie pracuję nad nowym artykułem dla Was podsumowującym jeszcze raz wszystkie aktualne promocje moneyback. Coraz ich mniej i coraz gorsze… tym bardziej ten BZ WBK wygląda na ostatni sensowny strzał.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Patrycja Październik 7, 2013 o 06:26

Robercie moze to byla kartka z inposta ze kurier byl u Ciebie ?

Odpowiedz

joozva Październik 8, 2013 o 13:18

czy ktos wie, jak dlugo trzeba czekac na karte debetowa, przy zakladaniu konta przez internet?

Odpowiedz

Adi Październik 9, 2013 o 09:35

Jestem świeżym posiadaczem karty. Czekałem na nią 11dni kalendarzowych.

Odpowiedz

kronia Październik 10, 2013 o 13:31

Witam,
Mam prośbę. Jeśli ktoś zastosuje metodę własnego przelewu z opisem „to nie jest wynagrodzenie za miesiąc XYZ” i dostanie zwrot 50 zł to proszę o potwierdzenie w komentarzu, że to działa. Ja dopiero dzisiaj zakładam konto, więc warunki promocji będę musiała spełnić dopiero w następnym miesiącu i chciałabym wiedzieć czy ta metoda działa, czy powinnam raczej zlecić przelewanie części swojego wynagrodzenia na to konto (czego wolałabym uniknąć). Z góry dziękuję.

Odpowiedz

iwona Październik 11, 2013 o 08:45

Wyżej Karol umieścił cytat z książeczki, którą dołączają do dokumentów (str.15-chyba każdy ją otrzymał):
“zapewniaj wpływy na konto minimum 1000zł z tytułu wynagrodzenia (pensja, emerytura, renta, (…) A TAKŻE WPŁATY WŁASNE, W PRZYPADKU, GDY OTRZYMUJESZ WYNAGRODZENIE GOTÓWKĄ”
Tak więc to musi zadziałać, choć co szkodzi, wpisać w tytule, że to JEST wynagrodzenie, zamiast, że nie jest… 😉
Albo po prostu „wpłata własna” i na pewno będzie ok. Pozdrawiam.

Odpowiedz

bleker Październik 11, 2013 o 13:44

Cześć.
Liczna korespondencja od osób poleconych skłania mnie do napisania kiklu dodatkowych słów odnośnie łączenia prmocji „700zł” i „poleceń”.
Uczulam wszystkich korzystających z obu promocji, że warunki do spełnienia każdej z nich tylko częściowo się pokrywają.
Wpływ min. 1000zł jest wspólny dla obydwu. I tyle.
Chcąc otrzymać 50zł/m-c trzeba wydać kartą 300zł i zrobić 3 dowolne przelewy.
Chcąc otrzymać 50zł za skrorzystanie z polecenia konta należy oprócz wypłyu w kolejnych dwóch miesiącach po otwarciu konta zrobić 4 przelewy i 4 transakcje kartą.
Dobra rada – nie bądździe minimalistami. Zróbcie po prostu 5 przelewów dla świętego spokoju. Zawsze można wysłać 50gr na jakąś fundację.
Jeśli „przynajmniej raz skorzystacie z limitu” to sugeruję zrobić debet na np. 250zł i zostawić do drugiego dnia, żeby naliczyło się chociaż to 10 groszy na minus.
Co ciekawe, niektórzy piszący nie zwrócili uwagi na fakt, że za skorzystanie z polecenia również otrzymają premię a nie tylko polecający.
Dla tych co otwierają konta online: można w ciągu kilku/nastu dni donieść formularz do oddziału i skorzystać z promocji poleceń.

Odpowiedz

bleker Październik 11, 2013 o 19:08

Cytat z dzisiejszego wpisu pracownika banku na stronie WBK :
„Mając na uwadze fakt, iż nie wszyscy klienci otrzymują wypłatę w formie przelewu a np. „do ręki” podjęliśmy decyzję o zaliczaniu wszystkich wpływów na konto (wpłaty własne, wszystkie przelewy oprócz przelewów własnych czyli pomiędzy swoimi kontami w BZWBK np. przelew z konta oszczędnościowego w BZWBK na KGP)”

Odpowiedz

Magda Październik 14, 2013 o 09:09

Chciałabym zwrócić uwagę na program poleceń a dokładniej na spełnienie wszystkich warunków aby zdobyć 50zł za założenie konta z czyjegoś polecenia. Zgodnie z tabelką z regulaminu programu:
1. Zawarcie umowy Konta osobistego
2. W dniu zawarcia z Bankiem umowy Konta osobistego zawarcie równie z Bankiem
umowy o karte płatnicza, wydana do Konta osobistego,
3. W dniu zawarcia z Bankiem umowy Konta osobistego, zawarcie równie z Bankiem
umowy Usług bankowosci elektronicznej i pierwsze logowanie w systemie,
4. Zapewnienie na nowo otwarte Konto osobiste minimum jednego wpływu o wartosci
minimum 1000 zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty w kadym z dwóch
pierwszych miesiecy kalendarzowych, nie wliczajac miesiaca, w którym zostało otwarte
Konto osobiste
5. Dokonanie minimum 4 przelewów na dowolny rachunek w kadym z dwóch pierwszych
miesiecy kalendarzowych, nie wliczajac miesiaca, w którym zostało otwarte
Konto osobiste.
6. Dokonanie minimum 4 transakcji karta debetowa do konta w kadym z dwóch
pierwszych miesiecy kalendarzowych, nie wliczajac miesiaca, w którym zostało otwarte
Konto osobiste.

Zastanowił mnie punkt 3 tej tabeli a dokładniej logowanie się do bankowości elektronicznej, wynikałoby z tego, że jeśli polecany nie zaloguje się to obie strony tracą 50zł nagrody z tego polecenia…

Zwrócił ktoś może na to uwagę? Może macie jakieś już doświadczenia z tym logowaniem?
Mi niestety nie udało się zalogować tego samego dnia, w związku z czym obawiam się, że straciłam te 50zł nagrody

Odpowiedz

Kociołak Październik 14, 2013 o 09:43

Witaj Magda

Jeśli chodzi o punkt związany z logowaniem w dniu założenia konta, to u mnie udało się to zrobić, bo uczulił mnie na tą sprawę mój polecający. Dostaliśmy po 3 mies. po 100zł z programu poleceń w edycji III.

Wiem, że nie zaznaczenie opcji zgody na działania marketingowe nie dyskwalifikuje z udziału w promocji. Możliwe, że tak samo jest z logowaniem w dniu założenia konta.

Odpowiedz

bleker Październik 14, 2013 o 11:17

Temat z logowaniem to zwykła gra słów i nie ma to znaczenia.
Nie zawsze polonista weryfikuje pisany regulamin, czasem robi to Office.

Odpowiedz

Grzesiek Październik 15, 2013 o 10:14

Aby załapać się na program poleceń to należy wykonać w sumie 7 przelewów i transakcji w miesiącu ? ( 3+3 aby spełnić główne założenia oraz 4+4 aby zadziałało polecenie) czy wystarczy 4+4 aby oba warunki były spełnione ?

PZDR, Grzesiek.

Odpowiedz

bleker Październik 15, 2013 o 10:22

Pierwsze dwa miesiące : 4 przelewy, 4 transakcje, wydać 300, wpływ 1000.
Kolejne osiem miesięcy : 3 przelewy, wydać 300, wpływ 1000.
Pozostałem miesiące : dużo się uśmiechać.

Wykonując pierwszy przelew na np. 30zł możesz go rozbić na pięć przelewów po 6zł i po sprawie. Jak płacisz za prąd, gaz, kablówkę to wszędzie masz indywidualny nr rachunku i możesz wpłacać po kawałku a w opisie napisać nawet „lubię boczek” a i tak się zaksięguje na tym rachunku.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 15, 2013 o 20:37

Hej Bleker,

Dzięki za mistrzowskie rozjaśnienie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Aga Październik 18, 2013 o 12:04

Witam,
odnośnie tego zalecenia co do wykonania transakcji kartami do 25 dnia miesiąca to na stronie banku można przeczytać, że „Jeżeli dokonasz transakcji w ostatnim dniu miesiąca i nie zostanie ona zaksięgowana tego samego dnia, nie martw się – uwzględnimy wszystkie transakcje, jeśli zostaną rozliczone do 15dnia kolejnego miesiąca.”
Miło z ich strony 🙂

Pozdrawiam,

P.S. Dzięki za artykuł i za całego bloga.

Odpowiedz

Michal Październik 18, 2013 o 13:04

Szkoda że w tym artykule nie było wzmianki, że warunkiem uzyskania środków pieniężnych za polecenia jest aktywne 3 miesięczne korzystanie z tego konta.

Odpowiedz

bleker Październik 18, 2013 o 13:59

To jest tylko warunek pośredni – żeby być polecającym trzeba mieć wpływ 650zł przez trzy miesiące poprzedzające miesiąc rejestracji.
Warunki otrzymania premii są przerzucone na poleconego.

Odpowiedz

markoz Październik 18, 2013 o 17:02

Jeżeli się z czegoś korzysta to trzeba czytać regulaminy a nie opierać się jedynie na treści publikowanej na blogach. Autor bloga udzielił nam wielu cennych rad i chwała mu za to, ale bez przesady wszystkiego za nas nie zrobi.
Trzeba też dać coś od siebie..

Odpowiedz

Michał Październik 19, 2013 o 14:51

Pełna zgoda, że autor udzielił wielu cennych rad – jesteśmy absolutnie zgodni. Ja zaangażowałem kilka godzin czytając różne regulaminy i samą umowę, rozmawiając z bankierami dot tego rachunku – nie znalazłem takiej informacji. Więc takie domniemanie, że opieram się tylko na blogach podejmując takie decyzje a nic z siebie nie daje jest lekko nie na miejscu.

Odpowiedz

markoz Październik 20, 2013 o 09:34

Przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony.
Mi znalezienie takiej informacji zajęło nie więcej jak 5min:
https://polecambank.bzwbk.pl/polecam_bank/zasady_konkursu.html

Pierwsze 2 linijki zasad konkursu cyt.:
„Zapraszamy do konkursu klientów, którzy aktywnie korzystają ze swojego konta osobistego w Banku Zachodnim WBK lub byłym Kredyt Banku – tzn. w każdym z ostatnich 3 miesięcy przed miesiącem rejestracji w programie, posiadali wpływy na konto w wysokości minimum 650 zł.”

Jak widać zasady są proste i już na wstępie podane jak na tacy. Stąd moje domniemanie, że nie zadałeś sobie trudu szukania czegokolwiek poza blogiem.
Nadal uważasz, że moja opinia była nieuprawniona?

Odpowiedz

Michał Październik 20, 2013 o 10:29

Uważam, że była lekko nie na miejscu. Integralną częścią umowy rachunku bankowego są liczne dokumenty, regulaminy – łącznie mocne kilkadziesiąt stron bankowego tekstu zadałem sobie trud czytania istotnej część tych tekstów. Na pewno czytając je nie doszedłem lub przeoczyłem tą wiadomość, o której tutaj piszemy zdarza się jestem człowiekiem. Więc skoro zadałem sobie trud dokładnego przeczytania umowy rachunku bankowego i innych integralnych części tej umowy (i nie znalazłem tam tej informacji choć wiem że tam była) a Ty piszesz że trzeba czytać i informacje poza blogiem to jest to dobra rada ale, przy całym szacunku, nie do odpowiedniego adresata. Takie jest moje zdanie choć szanuję Ciebie i Twój punkt widzenia. Pozdrawiam szczerze serdecznie i bez urazów.

Odpowiedz

markoz Październik 20, 2013 o 13:59

„.. Integralną częścią umowy rachunku bankowego są liczne dokumenty, regulaminy – łącznie mocne kilkadziesiąt stron bankowego tekstu zadałem sobie trud czytania istotnej część tych tekstów.. ”
Michał szanuje Twoje zaangażowanie w czytaniu regulaminów, ale niestety śmiem wątpić czy to naprawdę zrobiłeś, a jeżeli nawet to musisz czytać dużo dokładniej i postarać się zrozumieć o czym czytasz.
Wzmianka o byciu aktywnym klientem pojawiła się zarówno w cytowanym przeze mnie linku, odwiedzenie którego jest niezbędne do zarejestrowania się w programie polecającym, jak w regulaminie w §4 punkt 1. a)
Cały regulamin zawiera raptem 6 stron a wspomniany zapis jest już na drugiej.
Gdyby do przebrnięcia było 50 stron, informacja byłaby gdzieś na końcu, zakamuflowana tekstem pisanym małym drukiem, można by mieć pretensje do innych.
Ale akurat w tym przypadku wszytko jest jasno, czytelnie i umieszczone już na samym początku – trudno przeoczyć.
Na przyszłość polecam przywiązanie większej uwagi do czytania regulaminów. Banki na prawdę potrafią pisać regulaminy pisane niezrozumiałym językiem i takie niechlujne czytanie może się skończyć dużo poważniejszymi konsekwencjami niż nieotrzymanie nagrody w kwocie 50zł 🙁
Nie traktuje mojej wypowiedzi jako krytyki ale jako dobrą radę.
Serdecznie pozdrawiam
EOT

Odpowiedz

bleker Październik 20, 2013 o 16:54

Popieram uwagi markoza i nie znajduję nic na obronę Michała.
Artykuł ma w tytule „850zł w prezencie …” co oznacza, że kierowany jest do osób które mogą wziąć udział w promocji 700zł (czyli nowych klientów którzy nie mogą być polecającymi) a przy okazji, dzięki poleceniom ugrać jeszcze 150zł. A ponieważ nie każdy może być polecającym autor udostępnił mail kontaktowy do zdobycia polecenia.
Nie ma się co strzelać dalej w tym temacie.

Odpowiedz

Karol Październik 18, 2013 o 23:33

Mam pytanie odnośnie wyrażenia zgody na przesyłanie informacji handlowych. Zawierając umowę nie wyraziłem takiej zgody, bo nie lubię w kółko dzwoniących przedstawicieli z nowymi ofertami i codziennej porcji spamu na skrzynce. Później dopiero, czytając regulamin promocji ponownie, przypomniałem sobie że owej wymaganej zgody nie udzieliłem, a niby jest ona warunkiem.

Wyżej w komentarzu Kociołak napisał:
„Wiem, że nie zaznaczenie opcji zgody na działania marketingowe nie dyskwalifikuje z udziału w promocji. Możliwe, że tak samo jest z logowaniem w dniu założenia konta.”

Czy jest to informacja potwierdzona? Czy taką zgodę można ewentualnie jeszcze złożyć, żeby nie stracić prawa do korzystania z promocji?

Odpowiedz

bleker Październik 19, 2013 o 09:39

Logowanie w dniu założenia konta nie jest konieczne – jest to tylko sugestia ze względu na takie a nie inne sformułowanie zdania.
Zgodę na przetwarzanie możesz złożyć, w najgorszym wypadku nie dostaniesz pierwszej premii, chociaż wypłata premii będzie zapewne „z automatu” po systemowej weryfikacji warunków na dany dzień. Czyli, jeżeli założyłeś konto we wrześniu to warunki za październik zostaną zweryfikowane dopiero w listopadzie.

Odpowiedz

Kociołak Październik 20, 2013 o 11:24

Karol w oddziale banku powiedziano mi, że traci się prawo do promocji, kiedy nie wyrazi się zgody na piśmie na przesyłanie informacji handlowych. Rozumiem to tak, że musi być dodatkowe pismo ze sprzeciwem.
W regulaminie jest jedno, w banku mówią coś innego więc pewien nie jestem. Przy zakładaniu konta wyraziłem zgodę na przesyłanie informacji handlowych. SMS-y ograniczają się tylko do informacji, aby dalej aktywnie korzystać z konta w celu uzyskania kolejnej premii 50zł. Jeden z sms-ów dotyczył premii 10% za zakupy internetowe max. 20zł, wiec są to informacje pomocne.
Radziłbym wizytę w oddziale i próbę podpisania zgody i wyjaśnienia nieścisłości.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Karol Październik 20, 2013 o 11:53

Przy podpisywaniu umowy była oddzielna kartka zatytułowana „Upowaznienie i oświadczenie Klienta”. Na niej zgody nie wyraziłem. Natomiast po logowaniu do BZWBK24 w ustawieniach konta i zakładce „Moje dane” jest do zaznaczenie pewna zgoda:
„Upoważniam Bank Zachodni WBK do przekazywania mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowej lub propozycji zawarcia umowy, w szczególności na wskazany powyżej adres poczty elektronicznej i nr telefonu.
Jeżeli w przyszłości będziesz chciał(a) odwołać upoważnienie, prosimy o wizytę w dowolnym oddziale BZWBK.”
Sądzę w takim razie, że wizyta w placówce BZWBK chyba już nie będzie w tym przypadku potrzebna.

Odpowiedz

bleker Październik 21, 2013 o 11:12

Kociołak wyjawił pewien drobiazg który nieco rozwinę.
Jeżeli ktoś skorzystał z pormocji „700zł” i jeszcze nie płacił kartą w internecie to najprawdopodobnie otrzyma(ł) sms o dodatkowej promocji. Otóż, płacąc kartą (w ciągu kilku tygodni) w internecie można dodatkowo otrzymać 10% zwrotu ale nie więcej niż 20zł.
Tak samo było w pierwszej odsłonie promocji. Niestety, jeśli ktoś szybko skorzystał z płatności online to już takiego smsa raczej nie dostanie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Krzysztof Październik 21, 2013 o 20:57

Witam,
od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Konta Godnego Polecenia i mam pewną wątpliwość. O ile pojawiła się informacja o tym, że zakładając konto we wrześniu m-ce promocyjne zaczynają się dopiero o października to czy tak samo jest gdy co dopiero założyłem konto – czy wymagania aby dostać moneyback muszę spełnić dopiero od listopada?
Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości

Odpowiedz

bleker Październik 21, 2013 o 21:01

§ 5. Nagrody w Promocji
5. Pierwszym miesiącem, w którym Uczestnik powinien spełnić warunki uprawniające do otrzymania
nagrody w wysokości 50 zł, jest miesiąc kalendarzowy następujący bezpośrednio po miesiącu, w którym
zawarta została umowa o Pakiet Konta.

Odpowiedz

Krzysztof Październik 21, 2013 o 21:06

Dzięki wielkie!

Odpowiedz

Lapy Październik 23, 2013 o 20:06

Mam pytanie odnośnie księgowania transakcji kartowych i zaliczania ich do jednego miesiąca lub drugiego. Jak to wygląda w BZ WBK?
Przykład.
Dokonuję płatności kartą 30 października. Z wiadomych powodów transakcja zaksięgowana będzie pewnie 4 listopada.
Transakcja zalicza się (w kwestii promocji i profitów) do października czy listopada?

Odpowiedz

bleker Październik 23, 2013 o 20:22

2. Uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł miesięcznie, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym spełni łącznie poniższe warunki:
a) …
b) wykona Transakcje bezgotówkowe Kartą lub Naklejką zbliżeniową wydaną do Konta na łączną
kwotę minimum 300 zł,
c)…
3. W danym miesiącu Promocji uwzględniane będą Transakcje bezgotówkowe dokonane Kartą lub Naklejką zbliżeniową wydaną do Konta dla Posiadacza Konta, które zostaną rozliczone do 15 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki uprawniające do otrzymania nagrody.

Odpowiedz

Lapy Październik 24, 2013 o 16:44

Nie wiem czemu nie wyłowiłem tego punktu z treści regulaminu. Posypuję głowę popiołem.

Ale przydało się na to zwrócić uwagę innym, bo na przykłąd w moneybacku Aliorowskim istotna była nie data transakcji, a jej data księgowania. Tu odwrotnie.

Dzięki, bleker!

Odpowiedz

iwona Październik 25, 2013 o 10:07

Aby mieć z głowy „przynajmniej jednokrotne skorzystanie z limitu w koncie” zrobiłam przelew z karty kredytowej na 15zł. Po dwu dniach okazało się, że do splacenia jest 25zł, bo opłata wynosi 1% od kwoty, ale nie mniej, niż 10zł… No ok… Oczywiscie spłaciłam całość i saldo wynosi 0. Ale jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego teraz limit do wykorzystania to nie 5000, a 4996,01? Wprawdzie to i tak bez znaczenia, ale z czystej ciekawości pytam, o co chodzi? Nigdy nie miałam żadnego limitu ani kredytu… Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

bleker Październik 25, 2013 o 10:20

Brakuje 3,99 – może to jakiś zakup i kwota jest zablokowana – menu karty -> blokady.

Odpowiedz

iwona Październik 25, 2013 o 10:14

aaaaa, to pewnie kwota odsetek… 😉

Odpowiedz

bleker Październik 25, 2013 o 10:27

Przy okazji premii za limit.
Dowiedziałem się od jednej z poleconych przeze mnie osób, że bankster poinformował ją, że może się nie załapać na premię bo pula nagród się wyczerpuje.
A zatem, jeśli ktoś uruchomił promocyjny limit to najlepiej wykonać „przynajmniej jednokrotne skorzystanie” z niego jeszcze w październiku. Wtedy premia powinna być przyznana w listopadzie, jeśli dobrze interpretuję regulamin. Przekonam się niebawem na przykładzie wrześniowego limitu.

Odpowiedz

bleker Październik 31, 2013 o 10:00

Nowinka dla zainteresowanych łączeniem promocji 700zł i poleceń.
Na stronie banku pojawił się regulamin poleceń w nowej wersji.
Zminił się tylko jeden zapis i ma teraz formę :

5. Program nie łączy się z innymi promocjami prowadzonymi przez Bank oprócz promocji „Nawet 700zł czeka na Ciebie”.

Odpowiedz

Kociołak Październik 31, 2013 o 10:10

Dzięki, Bleker
Mam dwóch poleconych i będę pewien, że nie wprowadziłem ich na minę np: ja dostanę 100zł za polecenie a oni nie skorzystają z 700zł – albo odwrotnie.

Odpowiedz

Magda Listopad 4, 2013 o 14:26

hej, ktoś już dostał pierwsze premie? Założyłam konto jeszcze we wrześniu, wykonałam płatności kartą i przelewy, a premii na koncie brak…

Odpowiedz

Robert Listopad 5, 2013 o 15:05

Chce otworzyc konto 1|2|3. Czy jest ktos zainteresowany aby zostac polecajacym? Zastanawia mnie tylko jedno. Czy osoba polecajaca musi posiadac konto 1|2|3 czy wystarczy konto godne polecenia?

Odpowiedz

bleker Listopad 5, 2013 o 15:16

Osoba polecająca musi być zarejestrowana w programie i tyle. Nie musi mieć 123 ani KGP, może mieć zwykły ror nawet w ex Kredyt Banku.
Nie można polecać kont walutowych i Avocado.
Zawsze możesz napisać na mail z artykułu to polecający się znajdzie.

Odpowiedz

Matusz Listopad 6, 2013 o 10:41

łoo ile komentarzy 😉

Michale daj znać potem ile udało się dzięki takiemu wpisowy wygenerować leadów 😉

ps. Korzystasz z jakiegoś PP typu bankier.pl czy bezpośrednio z bankami ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 6, 2013 o 10:47

Hej Mateusz,

Dam znać 🙂 Korzystam z systemu partnerskiego Bankier.pl.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Gosia Listopad 6, 2013 o 10:43

Mogę być osobą polecającą. Jeśli są jeszcze chętni, podaję e-mail [email protected]

Odpowiedz

Marcin Listopad 6, 2013 o 11:28

Witam serdecznie. Czy polecającym może być każdy kto ma takie konto w BZWBK od kilku lat? Czy można polecić więcej niż jedną osobę?
pozdrawiam!

Odpowiedz

Matusz Listopad 6, 2013 o 11:32

Ja też korzystam z bankiera – chyba najlepszy PP finansowy na rynku 😉

Trzymam kciuki za dobre wyniki i bardzo dziękuje że mogę być Twoim czytelnikiem.

Pozdrawiam !

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2013 o 07:21

Dziękuję Matusz!

Odpowiedz

Mephiel Listopad 6, 2013 o 12:10

Witam. Też jestem polecającym z doświadczeniem (poleciłem już w tej edycji kilka osób), ale premii jeszcze nie dostałem. Pani na infolinii poinformowała mnie, że spełniam wszystkie warunki bycia polecającym wiec teraz potrzeba jedynie cierpliwości a pieniążki powinny pojawić się na koncie już w tym miesiącu. W razie jakby był ktoś jeszcze chętny skorzystać z usług sprawdzonego polecającego i zarobić trochę dodatkowej gotówki proszę pisać na mój email: [email protected]

Pozdrawiam

Odpowiedz

pe Listopad 6, 2013 o 12:53

Podpowiedzcie proszę jak łatwo i prosto dokonać 9 transakcji w ciągu 3 m-cy kartą kredytową BZ WBK?

Odpowiedz

bleker Listopad 6, 2013 o 15:45

1. Zawsze możesz nadpłacić sobie 9 x 1,01zł na Allegro na poczet płatności.
2. Niech Ci znajomy wystawi na Allegro jakąś usługę/rzecz za 1zł, np. modlitwę za ojczyznę lub zużyty bilet i kup 9 razy online.
3. wejdź na caritas.pl i daruj 9 x coś
itd. itp.

Odpowiedz

Bart Listopad 6, 2013 o 15:44

Witam wszystkich,
odsetki za skorzystanie z limitu na koncie doliczane są po jakim czasie? Puściłem przelew 10zł, aby spełnić warunek użycia limitu i następnego dnia (dzisiaj) przelałem środki, aby wyjść powyżej 0zł. I w tym momencie mój bilans jest na 0, czy odsetki mogą być jeszcze doliczone? Wolałbym, aby jakąś kwotę naliczyli i mieć pewność, ze spełniłem warunek i dostanę bonus.

Odpowiedz

bleker Listopad 6, 2013 o 17:32

10zł nie wygeneruje Ci odsetek, a jeśli jakimś cudem zaokrąglą do 1gr to księgowanie jest na koniec m-ca.
Ja mam taki przypadek, że polecony otworzył konto we wrześniu, zrobił debet który nie dał odsetek ujemnych i w październiku nie było premii, więc zrobił już debet na parę stówek i jest -30gr na koniec października więc spodziewa się premii w tym m-cu

Ogólnie odradzam minimalizm. Inny polecony już się pozbawił premii za otwarcie rachunku bo w październiku zrobił na styk 3 przelewy a trzeba 4.
Lepiej nie robić zasilenia na równe 1000zł, 3-ch przelewów na 1gr – tylko tak trochę elastyczniej.

Odpowiedz

Bart Listopad 7, 2013 o 08:29

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko. Znajomy założył konto w listopadzie to, aby uzyskać premie 500zł + 200zł trzeba spełnić warunki począwszy od grudnia. Czy tak samo jest z uzyskaniem 50zł premii za polecenie, też warunki zaczynamy spełniać od grudnia?

Odpowiedz

michal Listopad 6, 2013 o 15:54

Czy ktos juz korzystal ze wspomnianego wczesniej Sprytnegobilla w celu wykonania płatności z karty?
A może macie jakiś pomysł czym zastąpić ten serwis, bo np. nie ma się smartphona?

Odpowiedz

Kociołak Listopad 7, 2013 o 09:07

Hej, Michal

Korzystam ze Sprytnego Billa na komputerze stacjonarnym i bardzo polecam ten sposób, kiedy nie masz „smartfona”. Instalacja pod tym linkiem: http://polakcandwa.blogspot.com/2013/07/emulacja-androida-na-virtual-box-czyli.html
Jeżeli Michał pozwoli to mogę być polecającym i mam aktywne konto w programie poleceń.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2013 o 09:09

Hej Kociołak,

Dziękuję za ciekawy sposób. Michał pozwoli, więc śmiało wklej tu e-mail, pod którym mogą się z Tobą kontaktować potencjalni zainteresowani skorzystaniem z polecenia.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Kociołak Listopad 7, 2013 o 09:45

Dzięki Michał
Pozostały tylko dwa dni na założenie konta w BZ WBK, bo promocja trwa do 11.11, który to dzień jest świętem. Zachęcam więc do założenia KGP i innych produktów, które chętnie polecę. Piszcie na mail: [email protected]
Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Listopad 7, 2013 o 09:58

Zostały dwa dni robocze i trzy świąteczne. Zawsze można złożyć wniosek online i donieść formularz do oddziału lub podrzucić kurierowi do umowy.

Uwaga do osób poleconych. Mam już pierwsze przypadki niedotrzymania warunków promocji i utraty premii z tytułu polecenia. Głównie dlatego, że trzeba zrobić 4 przelewy a nie 3 jak w promocji 700zł.

Odpowiedz

michal Luty 1, 2014 o 00:09

dziekidziekidzieki 🙂
uzywam virtualboxa od lat, ale o androidzie na nim nie pomyslalem 🙂

Odpowiedz

pozynegatywka Listopad 6, 2013 o 17:55

Przed momentem zgłosiłam się na maila podanego w artykule – jak zwykle na ostatni moment i w biegu wszystko bo jutro pędem do oddziału 🙂
Mam tylko jedno pytanie – o ile dobrze rozumiem, uruchomienie debetu było bezpłatne do końca września, a jaki koszt tej usługi jest teraz?

Odpowiedz

bleker Listopad 6, 2013 o 17:58

Nadal zero zł.

Odpowiedz

lookas Listopad 6, 2013 o 18:43

Rozumiem, że mowa o następującym adresie [email protected]. ?? Czy ktoś ponadto chciałby skorzystać i zostać osobą polecającą?

Odpowiedz

AniaA Listopad 7, 2013 o 07:24

Gdyby powyższy adres przekroczył limit w poleceniach to polecam siebie jako osobę polecającą:) Adres do kontaktu: [email protected]

Odpowiedz

Ewcia-Marchewcia Listopad 6, 2013 o 20:15

Witam,
z tego co się zorientowałam odnośnie łączenia promocji i bonusów BZ WBK – w danym roku kwota nie może przekroczyć 760,00 zł (kwota wolna od podatku) – Bank wypłaca bunusy do tej kwoty (taką informację uzyskałam od pracownika Banku zakładając konto)
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2013 o 07:18

Hej Ewcia-Marchewcia,

Według moich informacji w przypadku sprzedaży premiowanej (a tak właśnie funkcjonuje większość programów moneyback), kwota owszem nie może przekroczyć 760,00 zł, ale nie jest to kwota roczna (!!!), ale kwota jednorazowej wypłaty.

Pracownik banku przekazał Ci nie do końca sprawdzone informacje.

Szczegóły dotyczące podatku od moneybacków dobrze opisał kiedyś Maciek Samcik i do tego podał konkretne orzeczenie Izby Skarbowej z Warszawy: http://samcik.blox.pl/2013/01/Bank-zwraca-Ci-pieniadze-za-zakupy-kartowe-czy.html

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Piotrek Listopad 6, 2013 o 21:26

1. Można jakoś sprawdzić czy się wyraziło zgodę na wysyłanie informacji handlowej emailem? Wysłałem wniosek parę dni temu, a regulamin przeczytałem dopiero dziś i zastanawiam się, czy odruchowo nie odznaczyłem tej opcji.
2. Po jakim czasie można się karty do konta spodziewać? Pocztą przyjdzie?

regulamin promocji jest tu jakby ktoś szukał: http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/regulamin-nawet-700-zl-czeka-na-ciebie-edycja-2.pdf
do 11 listopada wystarczy złożyć wniosek przez internet, umowę można później podpisać. Brakowało mi tej informacji w tym artykule.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 6, 2013 o 21:43

Hej Piotrek,

Ad. 1. Nie wiem.
Ad. 2. Około tygodnia

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Arek Listopad 7, 2013 o 12:23

Dzięki Michał za przypomnienie 🙂
Założyłem 3 rachunki (dla siebie, żony i mamy) 😀
Dzięki prubufka za ekspresowe dane do polecenia.

Pozdrawiam wszystkich nowych klientów bzwbk 😉

Odpowiedz

Marta K Listopad 7, 2013 o 13:41

Wniosek złożony (za pośrednictwem linku). 🙂 Dzięki jeszcze raz za informację!

Odpowiedz

pozynegatywka Listopad 7, 2013 o 15:00

A w przypadku Mam jeszcze pytanie gdy chcemy uruchomić limit na koncie to można skorzystać z tego samego druku polecenia tylko wpisać inną nazwę produktu?

Odpowiedz

pozynegatywka Listopad 7, 2013 o 15:00

Mam jeszcze pytanie: w przypadku gdy chcemy uruchomić limit na koncie to można skorzystać z tego samego druku polecenia tylko wpisać inną nazwę produktu?

Odpowiedz

bleker Listopad 7, 2013 o 15:05

Druk jest ten sam.
Zalecam każdy produkt na osobnym formularzu.

Odpowiedz

lookas Listopad 7, 2013 o 21:23

Przestudiowałem wszystkie posty tego artykułu i zapytam dla pewności tych, którzy mogą to potwierdzić jako, że już na ich rachunkach zaksięgowano premię z programu poleceń. Czy promocja 700 zł i promocja programu poleceń nie wykluczają się?

Odpowiedz

bleker Listopad 7, 2013 o 21:27

Sprawa jest prosta.

bankowa strona programu :
https://polecambank.bzwbk.pl/polecam_bank/regulamin.html

paragraf 6
punkt 5.
Program nie łączy się z innymi promocjami prowadzonymi przez Bank oprócz promocji „Nawet 700zł czeka na Ciebie”.

Odpowiedz

Tomek Listopad 8, 2013 o 07:53

A powiedz mi Michale czy płatności przez Sprytnego Billa z podpiętą kartą WBK podchodzą pod płatności kartą WBK?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 8, 2013 o 07:57

Hej Tomek,

Tego nie wiem. Ale na zdrowy chlopski rozum tak wlasnie powinno byc.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Pola Listopad 8, 2013 o 08:19

Potwierdzam, że płatności ze Sprytnego Billa przechodzą w ramach karty BZ WBK 🙂
Sama tak płacę rachunki od kilku miesięcy.

Odpowiedz

Karolina Listopad 11, 2013 o 15:21

czesc Michał
Weszłam przez Twój link do wbk i założyłam konto. Ale zrobiłam to dzisiaj (11.11). Dostałam sms, że potwierdzają złożenie wniosku. Ale nie jest to równoznaczne z założeniem konta. Myślisz, że będę mogła uczestniczyć w promocji czy też nie obejmie to mnie?
pozdrawiam i czekam na dalsze artykuły
karolina

Odpowiedz

Karolina Listopad 11, 2013 o 15:24

aaaaa doczytałam w poprzednich komentarzach…. Podobno umowę można podpisać później i tez się liczy.
jeszcze raz pozdrawiam
karolina

Odpowiedz

Ania Listopad 11, 2013 o 22:30

Proszę o podesłanie formularza od osoby polecającej konto.
[email protected]
Dziękuję

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 11, 2013 o 22:40

Hej Aniu,

Moim zdaniem już za późno na skorzystanie z polecenia. Promocja trwa do dzisiaj. Obecnie możesz już tylko skorzystać z tego linku https://jakoszczedzacpieniadze.pl/bzwbk i zarobić „jedynie” 700 zł.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Listopad 11, 2013 o 23:01

Składasz wniosek online, a formularze oddajesz kurierowi lub zanosisz do oddziału.
Promocja poleceń trwa do końca roku a promocja 700zł jeszcze godzinę o ile nie przedłużą.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 12, 2013 o 00:51

A no to chyba, że tak 🙂

Odpowiedz

Mieszko Listopad 12, 2013 o 10:32

A ja chciałbym się podzielić swoimi uwagami. Otóż konto założyłem online (zresztą przekierowując się z linka na blogu Pana Michała). Umowę podpisałem 1 października. I do dziś nie otrzymałem karty!!! Dzwonie do banku regularnie w tej sprawie i otrzymuję informację, że już za chwileczkę, już za momencik będzie wysłana/przygotowana/stworzona (zależnie od osoby na linii), już jest gotowa etc. etc. Oczywiście do dzisiaj ani widu ani słychu karty więc nie jestem w stanie spełnić warunku do wypłaty premii. Tak właśnie działa BZ WBK. I jeśli premię można uzyskać tylko przez 10 miesięcy od założenia konta to jeden z nich już mi przepadł (a co za tym idzie możliwość uzyskania dodatkowych 200zł za polecenie zapłaty), a kolejny ucieka…Jedna wielka kpina i oszustwo.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 12, 2013 o 10:59

Hej Mieszko,

Dziekuje za informacje. Cenna i dobrze, ze sie nia dzielisz.

Dla jasnosci: jesli zakladales konto w pazdzierniku, to pierwszy miesiac w ktorym musisz spelnic warunki to listopad. Jest wiec jeszcze szansa.

I drugie info: moim zdaniem sprawa ewidentna i do wygrania w drodze reklamacji. I taka juz teraz proponuje Ci zlozyc pisemnie.

Pozdrawiam!

P

Odpowiedz

bleker Listopad 12, 2013 o 11:15

Twoja frustracja jest uzasadniona ale niekoniecznie to wina banku. Mógł zadecydować zwykły przypadek i nawalił np. listonosz. Myślę, że to przypadek jednostkowy.
Pisanie reklamacji może wydłużyć proces więc proponuję Ci :
– zablokować tamtą kartę i zamówić nową,
i/lub
– zamówić dodatkowo naklejkę zbliżeniową, nią też można robić transakcje pow.50zł ale już nie w internecie.

Odpowiedz

Mieszko Listopad 12, 2013 o 13:02

Zdecydowanie wina banku ponieważ karta wciąż z banku nie wyszła. Co parę dni mówią mi na infolinii, że już gotowa do wysłania albo, że w przygotowaniu czyli karta nie wyszła z poza obszaru zawiadywania banku, że się tak wyrażę. Dziwna sprawa, generalnie banki nie są najbardziej przyjaznymi dla klienta instytucjami ale to już przesada moim zdaniem. Oczywiście nie jest to sprawa to życia i śmierci ale skoro już coś próbujemy sprawdzić to akurat BZ WBK w moim przypadku się nie popisał. I tyle.

ps.
Ponieważ to moje pierwsze komentarze to przy okazji chciałem pogratulować Michałowi super bloga i odwagi przejścia „na swoje”. Gorąco życzę powodzenia!;)

Odpowiedz

Asia Listopad 12, 2013 o 15:24

To jak to w końcu jest. Michał w artykule pisał, że aby dostać 100 zł za limit kredytowy wystarczy kupić bilet żeby tylko wejść na debet a bleker 6.11 napisał, że 10 zł raczej nie da odsetek. To na ile trzeba zrobić ten debet żeby na pewno na koniec miesiąca zaksięgowało odsetki?

Odpowiedz

bleker Listopad 12, 2013 o 15:32

Myślę, że Michał i ja mamy rację.
Warunkiem otrzymania premii jest jednokrotne skorzystanie z limitu – tak jest napisane w regulaminie, więc kupno biletu ze skutkiem zdebetowania konta spełnia ten warunek.
Ja też mam rację, bo 10 zł nie da odsetek ujemnych. 28zł da 1 grosz na minus.
Podałem przykład osoby która we wrześniu podpisała umowę i zdebetowała konto ale bez odsetek na koniec miesiąca i premii nie otrzymała. Może być tak też dlatego, że nie liczy się miesiąc w którym zakłada się konto. Po prostu jest to niedoprecyzowane w regulaminie tak jak w przypadku konta a filtry w systemie mogli informatycy tak właśnie ustawić.
Dla bezpieczeństwa więc (żeby nie trzeba było składać reklamacji) warto zrobić debet w pełnym miesiącu i to taki, żeby zapłacić coś odsetek.

Odpowiedz

Magda Listopad 12, 2013 o 21:02

Skorzystałam z programu poleceń w bz wbk w kwietniu. 23 kwietnia zrobiłam taki przelew z konta, żeby zadłużenie na koniec tego dnia było 1 zł. Następnego dnia spłaciłam tę złotówkę. Oczywiście od tak małego zadłużenia Bank nie naliczył żadnych odsetek. Na 100 zł za skorzystanie z limitu musiałam długo czekać, bo aż do 28 czerwca. Zatem zapłacenie odsetek nie jest warunkiem koniecznym do uzyskania premii, wystarczy tylko minus na koncie na koniec jednego dnia.
Jedyne co mnie denerwuje w Koncie Godnym Polecenia, to absolutna dowolność wyplacania przez Bank tych comiesięcznych 50 zł z „Promocji 700 zł”. Raz jest 22 dzień miesiąca, innym razem 28. W innych bankach potrafią wyraźnie zapisać w regulaminie np. 10 dzień roboczy m-ca, a tu jak się Bankowi zechce. Ale oczywiście chwała im za to, że dają nam możliwość zarobienia bez większego trudu:).

Odpowiedz

Bart Listopad 12, 2013 o 15:55

Witam,
mam taki problem. Założyłem konto godne polecenia pod koniec października, nie miałem przy sobie dokumentów potwierdzających dochód, ale Pani poinformowała mnie, że mogę je donieść w przyszłym tygodniu (listopad), uruchomimy limit i kartę kredytową i premię za to dostane. Dziś otrzymałem telefon, że nie zostałem zakwalifikowany do programu poleceń i premii za kartę kredytową oraz limit w koncie nie dostanę. Ewidentnie zostałem źle poinformowany przez Panią w banku. Miał ktoś taką sytuację? Myślicie, ze jest jakiś sposób (np.: reklamacja), aby jednak te pieniądze dostać?

Odpowiedz

bleker Listopad 12, 2013 o 16:17

Jak to uzasadniono ?
Zatrzymałeś sobie formularze polecenia z potwierdzeniem ? Jeżeli tak, to już na tym etapie powinieneś zostać poinformowany, że nie spełniasz jakiegoś tajemniczego wymogu.

Odpowiedz

Bart Listopad 13, 2013 o 11:40

Nie mogłem w pracy za bardzo rozmawiać, z tego co Pani mówiła to wygląda jakby przyjęli, że zakładając limit w koncie oraz kartę kredytową posiadałem już u nich produkt (chodzi o założone przed paroma dniami konto, a miałem tylko donieść potwierdzenie o zarobkach….). Masakra jaką Panie tam pracujące mają wiedze…
Dzisiaj tam idę to może się coś więcej dowiem.

Odpowiedz

bleker Listopad 13, 2013 o 11:47

Co za bzdury. Niektóre osoby z moich poleconych donosiły kwity po tygodniu i nie było problemu. Co oddział to obyczaj. Mnie we wrześniu powiedziano, że nie ma takiej promocji z polecaniem produktów.
Stan wiedzy sprzedawców w WBK jest odwrotnie proporcjonalny do oferty tej promocji.

Odpowiedz

Bart Listopad 13, 2013 o 17:10

Opierają się na tym, że wszystkie produkty powinny być założone w tym samym dniu. A u mnie limit i kredytówka były założone w innym terminie. Złożyłem reklamacje, ale nie wiadomo czy to coś da. Pani przeprosiła, przyznaje się, że nie wiedziała o tym i mnie źle poinformowała….., ale żeby dopytać jak się czegoś ni wie to już nie łaska.

Odpowiedz

bleker Listopad 13, 2013 o 17:58

Bart, zachowaj spokój i … nazwisko doradcy. Musisz się też uzbroić w cierpliwość.
Być może czeka Cię ciekawe doświadczenie.
Ostatnia broń to oświadczenie doradcy, że tak zostałeś poinformowany. Ten się będzie opierał więc wzywasz kierownika oddziału i straszysz pismem do dyrektora regionu.
Możesz też z czystej ciekawości zadzownić w normalnych godzinach na infolinię i zapytać o taki przypadek, że chciałbyś uruchomić konto z polecenia a potem w ciągu kilku dni, też z polecenia limit i kartę. Ciekawe co Ci odpowiedzą – możesz mieć argumentujące nagranie. Jakby nie było promocja poleceń trwa do końca roku.

Odpowiedz

Bart Listopad 13, 2013 o 19:54

Dzwoniłem na infolinie. Nie ma żadnego problemu z założeniem limitu i karty w innym terminie. Każdy mówi co innego – masakra. Niestety ja mogę mieć inny problem, mam potwierdzenie z programu poleceń tylko za konto, naiwnie zawierzyłem Pani w banku, że nie trzeba na każdy produkt. Pytałem się jej nawet dwa razy to mi powiedziała, że tak naprawdę nie jest to ważny dokument dla banku, ważne jest co ona wprowadzi do systemu.
Tak czy inaczej, gadka, którą póki co dostaje w oddziale jest nie prawdziwa, bo jak widać można założyć inne produkty w innym terminie, więc jutro ponownie złoże wizytę w banku.

Odpowiedz

bleker Listopad 13, 2013 o 20:00

Liczą się kwity i nagranie. Zapisz kiedy dzwoniłeś i z jakiego numeru. To już Twoje.
Teraz tylko niech bidula Ci potwierdzi dokument polecenia i jesteś na prostej.

Bart Listopad 14, 2013 o 17:04

Dowiedziałem się, że programem poleceń zajmuje się tylko jedna osoba! nie można się z nią połączyć, nawet na infolinii. Cała reszta w bankach i na infolinii nie wiedzą dokładnie jakie są warunki programu, tylko dzwonią do tej osoby. Generalnie organizacja na wysokim poziomie, nie ma co. Osoba polecająca mam mnie dla 3 produktów w wykazie osób, które poleciła, ale tak naprawdę to nie daje żadnej gwarancji, że biorę udział w tym programie poleceń. Złożyłem w banku reklamacje w tej sprawie zobaczymy czy to coś wogóle da.

Adi Listopad 12, 2013 o 16:46

Bleker,
Wiesz moze, kiedy placa premie 50zl za poprzedni miesiac?

Odpowiedz

bleker Listopad 12, 2013 o 16:51

Premie 50zł z poprzedniej edycji wypłacane są pod koniec miesiąca więc pewnie teraz będzie tak samo.

Odpowiedz

Jacek Listopad 20, 2013 o 16:30

Witam,

mam pytanie: kiedy bank przelewa bonus? Założyłem konto i limit w koncie 31 września, w październiku przelałem wynagrodzenie, skorzystałem z limitu w koncie (zaksięgowane odsetki od salda ujemnego 31 października), zrobiłem wiele przelewów i płatności kartą a nie widzę bonusu… Czy powininenem złożyć reklamację w banku czy czekać?

Odpowiedz

Kociołak Listopad 20, 2013 o 17:02

Witaj Jacek,

Musisz poczekać do końca listopada. U mnie przelewają ok. 27 dnia miesiąca, ale mają czas do ostatniego dnia. Premia wypłacana jest za miesiąc poprzedni po zweryfikowaniu przez bank. Konto zakładałeś 31 września 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jacek Listopad 21, 2013 o 10:25

dzięki Kociołak 🙂 w takim razie czekam cierpliwie 🙂

Odpowiedz

Ania Listopad 21, 2013 o 07:49

Zaryzykowałam i założyłam konto godne polecenie tzn. złożyłam wniosek przez stronę 11.11.2013 r. A formularz odnośnie polecenia zaniosłam do oddziału banku. Jednocześnie kurier nie kontaktował się ze mną w celu podpisania umowy. Dlatego jak zanosiłam formularz(został przyjęty) poszłam zapytać czy da się też na miejscu podpisać umowę. Pani w banku nie wiedziała co w tej sytuacji zrobić (szok:) ), ale z infolinii dowiedziała się, ze można. W banku tez zostałam poinformowana, że nie będzie mi przysługiwała premia, bo w systemie istnieje data 13.11 jako data otwarcia konta – hmm. Nie dałam za wygraną sama zadzwoniłam na infolinię już po podpisaniu umowy, jedna osoba poinformowała mnie, że liczy się data podpisania umowy-inna wersja, a że było to 14.11 więc nic z tego. Zadzwoniłam drugi raz na infolinię i z kolei dowiedziałam się, ze ważne jest złożenie wniosku przez internet do 11.11.- więc tak jak myślałam. Ale do tej pory nie wiem jaka jest prawdziwa wersja wydarzeń. Wydaje mi się, że z Regulaminu jasno wynika, że złożyć wniosek przez internet można do 11.11, mimo tego, że umowę podpiszę się później, a formularz poleceń można donieść później do oddziału lub dać kurierowi.

Odpowiedz

markoz Listopad 22, 2013 o 01:01

Przed chwila sprawdziłem panel polecambank.bzwbk.pl i niestety przeczytałem w nim taką wiadomość:
„Nie zostały spełnione warunki przyznania nagrody określone w regulaminie. Nagroda nie będzie przyznana”
Konto godne polecenia osoby poleconej zostało założone 2013-09-27.
W październiku zostało wykonanych 6 operacji kartowych na łączna kwotę 300,29zł, 8 przelewów do innych banków, oraz wpłynęła na konto kwota ponad 1200zł z tytułem przelewu „wynagrodzenie”.
Warunki promocji zostały spełnione.
Jedyną wątpliwość może budzić pochodzenie środków z tyt wynagrodzenia – pochodziły one z konta poleconego w innym banku.
Chyba jednak pochodzenie środków z wynagrodzenia jest jednak sprawdzane – szkoda, że zostałem wprowadzony w błąd, że to jednak przechodzi.
Jeżeli ktoś chce w tym miesiącu spełnić warunki promocji – polecam jednak wpłatę 1000zł w kasie.
Tym sposobem nie stracicie premii podobnie jak ja 🙁

Odpowiedz

Kociołak Listopad 22, 2013 o 05:50

Witaj Markoz,

Wczoraj z moim poleconym wyjaśniliśmy sprawę z wiadomością: “Nie zostały spełnione warunki przyznania nagrody określone w regulaminie. Nagroda nie będzie przyznana”. Kolega zadzwonił do banku i nie oznacza to, że premia nie zostanie wypłacona. Bank po prostu informuje, że ne zostały spełnione warunki w tym określonym miesiącu. Po spełnieniu warunków informacja zniknie lub zostanie zamieniona na np: „warunki zostały spełnione”.

Tak przynajmniej to zrozumiał mój kolega. Nie ma więc powodów do obaw i premię przyznają. Swoją drogą nieźle dezorientują w tym banku takiego rodzaju in formacjami.

Pozdrawiam

Odpowiedz

markoz Listopad 22, 2013 o 10:36

Witaj Kociołak
„..Kolega zadzwonił do banku i nie oznacza to, że premia nie zostanie wypłacona. Bank po prostu informuje, że ne zostały spełnione warunki w tym określonym miesiącu.. ”
OK, tylko, że warunki były spełnione a jedyną wątpliwość może budzić wpłata z własnego konta. Ale czy to taka różnica, czy ktoś osobisci pieniądze wpłaca na konto w kasie czy robi to w bardziej cywilizowany sposób za pomocą przelewu? (adnotacja wynagrodzenie oczywiście była)
Drugi problem, że co prawda za miesiąc można warunki spełnić i dostać premię 50zł ale premii za polecenie ani premii 200zł się już nie otrzyma.
Nie ma też gwarancji, że w kolejnym miesiącu ponownie ktoś nie zakwestionuje spełnionych warunków promocji?
Fakt, tak jak wspomina bleker maja tam straszny burdel.
Trzeba wiec ich ostro molestować i nie dać się wysłać na drzewo.
Nie byłoby problemów, gdyby sprawa dotyczyła tylko mnie, ale polecałem to konto też innym. Bank ma burdel, zawalił sprawę, a to ja będę musiał świecić oczami przed znajomymi.
Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni i wszyscy dostaną premię. Bo jeżeli to nie nastąpi, to obawiam się, że Bank zamiast zyskać na popularności dzięki tej promocji – mocno straci na zaufaniu i jedynie straci klientów.
W każdym razie tym którym pierwszy miesiąc spełnienia promocji przypada na listopad – polecam wizytę w banku i wpłacenie osobiście 1000zł na swoje konto z wyraźną sugestią, że w tytuje wpłaty ma być adnotacja „wynagrodzenie”
Lepiej na zimne dmuchać, nie tracić premii i nie pakować się w procedury reklamacyjne..

Odpowiedz

bleker Listopad 22, 2013 o 09:34

Markoz, a ja Ci opiszę co dzieje się w moim panelu i innych polecających którym przekazywałem chętnych.
1. konto założone we wrześniu z limitem, emerytura z ZUS, limit już wykorzystany we wrześniu a premii w październiku nie było (myślę, że będzie w listopadzie)
Widzę tego poleconego na liście, ma podpięte konto i limit, potem jest jeszcze raz na liście z samym kontem, potem jeszcze raz z limitem i wszędzie status, że warunki jeszcze nie spełnione. Co ciekawe, jest jeszcze jedna pozycja dla tego poleconego z kontem i statusem, że nie spełnił warunków i nagrody nie będzie. Po prostu BURDEL.
2. inny polecony, konto założone w październiku i to samo: jeden wpis, że jeszcze nie spełniono warunków i drugi dla tej samej osoby, że nagrody nie będzie, a przecież pierwszym miesiącem do spełnienia warunków jest trwający listopad.
3. polecony założył konto w listopadzie (!) i już ma dwa takie wpisy jak wyżej
4. polecony spełnił warunki w kwietniu i maju, w czerwcu dostał premię i status : premia wypłacona a teraz ma status, że jeszcze nie spełnił warunków.

W tym panelu są same brednie, powtórzone rekordy, i takie tam.

Pierwszy przypadek dotyczy mnie jako polecającego. Premia za limit wrześniowy powinna przyjść w październiku ale jej nie było. Może dlatego, że to był niepełny miesiąc. Ktoś tu już opisał taki przypadek z poprzedniej edycji promocji, że otrzymał miesiąc później kaskę. Ale z ciekawości wysłałem reklamację ze strony www i co odpisał mi bank ? Pani rzecznik napisała, że nie jestem zarejestrowany w programie poleceń. A ja się loguję i widzę kilkadziesiąt produktów.
Jak widać nędzny poziom wiedzy doradców w oddziałach idzie z centrali.
Ta promocja poleceń jest zorganizowana bardzo amatorsko. Podejrzewam, że robi to jedna osoba ręcznie, wyciągając jakieś raporty z bazy i sobie kompletnie z tym nie radzi. Napisałem też na adres zespol_bzwbk, odpisali, że sprawdzą i cisza.
Trzeba zachować spokój i pisać reklamacje oraz spodziewać się, że odpiszą jakieś brednie, a potem upominać się o swoje.

Odpowiedz

Kociołak Listopad 22, 2013 o 12:38

Hej Markoz i Bleker

Piszecie, że konta zakladane były we wrześniu, to dlaczego spodziewacie się premii w październiku. Pierwsza premia będzie do końca listopada, a 50 zł z programu poleceń w grudniu. Wrzesień jako miesiąc założenia konta się nie liczy.

Możliwe, że ja coś pomieszałem, bo pracowałem w nocy ale według regulaminu takie są zasady. Jeśli chodzi o „straszny burdel” w programie poleceń to tu się zgadzam, bo mam podobnie jak pisze Bleker. Koniec końców jednak wypłacają premie na czas.

Pozdrawiam

Odpowiedz

markoz Listopad 22, 2013 o 13:06

„Piszecie, że konta zakladane były we wrześniu, to dlaczego spodziewacie się premii w październiku?”
Z prostego powodu – mamy już listopad. 🙂
Wiec zgodnie z regulaminem premia powinna być wypłacona do końca listopada.
A jak wcześniej wspomniałem w systemie już pojawiła się adnotacja, że premia się nie pojawi.

Odpowiedz

bleker Listopad 22, 2013 o 13:18

No to popełniasz błąd, bo w systemie masz status premii za polecenie a ta powinna być w grudniu, po spełnieniu warunków przez 2 miesiące.
W listopadzie możesz się spodziewać premii z promocji 700zł a nie za polecenie.

Odpowiedz

bleker Listopad 22, 2013 o 13:08

Kociołak,
owszem, konto założone we wrześniu więc spodziewana premia (za konto) przewidziana jest na grudzień, ale tu chodzi o premię za wykorzystany we wrześniu limit, czyli premiowany na październik.
Natomiast Markoz nie spodziewał się teraz premii, tylko zaznaczył, że już ma status, że jej nie otrzyma (kiedyś tam).

Odpowiedz

markoz Listopad 22, 2013 o 14:42

„Natomiast Markoz nie spodziewał się teraz premii, tylko zaznaczył, że już ma status, że jej nie otrzyma (kiedyś tam).”
Dokładnie. Niespełnienie warunków w pierwszym miesiącu pokutuje:
1. brakiem premii za polecenie konta w 2 miesiacu (i w ogóle) (-50zł)
2. ograniczeniem możliwości uzyskania premii do 9 miesięcy na 10 możliwych. (-50zł)
3. pozbyciem możliwości otrzymania premii po 12miesiacach (-200zł)
4. Przy załozeniu, że polecajacym jest ktoś z rodziny, tracimy dodatkowo jego premię (-50zł)
Razem tracimy 350zł nawet jezeli w kolejnych miesiącach wypełnimy wszystkie inne warunki perfekcyjnie – to „trochę” sporo ..

Odpowiedz

markoz Listopad 26, 2013 o 22:45

Wczoraj otrzymałem wyjaśnienie z BZWBK, że mieli problemy z systemem informatycznym i stad błędny komunikat. Premia będzie wypłacona po spełnieniu warunków. Dzisiaj dostałem 50zl na konto, wiec wygląda na to, że jeżeli za miesiąc też spełnię warunki, to nic nie stoi na przeszkodzie aby otrzymać dodatkowo premię za polecenie.
Jestem wiec dobrej myśli, szkoda tylko tego zamieszania – świetna promocja konta a niepotrzebne zepsuta jakimiś błędami 🙁

Odpowiedz

bleker Listopad 26, 2013 o 23:18

Chciałbym wszystkim którzy skorzystali z Programu Poleceń zwrócić na coś uwagę.
Robię to dlatego, że już kilka osób poleconych przyłapałem na myleniu promocji.
Pamiętajcie, że bierzecie udział w dwóch promocjach jednocześnie i nie ma tu inkluzji warunków do spełnienia. Oznacza to, że jeśli spełnimy minimalne warunki jednej promocji to nie spełnimy warunków drugiej i odwrotnie.
Mimo, że już to było wcześniej w komentarzach przypomnę więc, że biorąc udział w obu promocjach trzeba począwszy od miesiąca następnego po tym w którym otworzono rachunek :
– przez pierwsze dwa miesiące : wpływ min.1000zł, wydać 300zł kartą, zrobić 4 przelewy i 4 transakcje kartą,
– kolejne osiem miesięcy : wpływ min.1000zł, wydać 300zł kartą, zrobić 3 przelewy.

Odpowiedz

markoz Listopad 27, 2013 o 09:24

Bleker,
„Oznacza to, że jeśli spełnimy minimalne warunki jednej promocji to nie spełnimy warunków drugiej i odwrotnie.”
Zgadza się ale nie do końca. Spełniając warunki promocji do przyznania premii za polecenie spełniamy automatycznie warunki „premmi 700 zł”.
Upraszczając, warunki „premii 700zł” zawierają się w warunkach premii za polecenie, wiec przez pierwsze 2 miesiące trzeba sie troche bardziej postarać 🙂
Dodatkowo uczulam, że pierwsze 2 miesiące są bardzo ważne, ponieważ nie spełnienie warunków w jednym z nich pozbawia nas praktycznie 3 premii:
– premii za polecenie
– „premii 700zł” za ten miesiąc
– dodatkowej premii 200zł po 10 miesiącach.

Odpowiedz

bleker Listopad 27, 2013 o 09:33

Nie zgadzam się z Tobą, Markoz.
W warunkach programu poleceń nie ma warunku wydania 300zł kartą, czyli tym samym nie zawierają warunków premii 700zł.

🙂

Odpowiedz

markoz Listopad 27, 2013 o 11:55

Bleker,
Zwracam honor 🙂
Tak się zasugerowałem, że większość z nas „walczy” o „premie 700zł”, że nie zwróciłem uwagi na brak limitu 300zł w programie poleceń.
Myślę jednak, że łatwej jest przeoczyć warunki na premię z polecenia niż odwrotnie.
W każdym bądź razie, dzięki tej wymianie zdań sprawa powinna być już jasna 🙂

Odpowiedz

Ania Listopad 23, 2013 o 01:32

Witam,
otrzymałam dziś ,,nagrodę” od BZ WBK za październik: 50 zł, zamiast 200. Nie wiem za co to jest, w opisie jest tylko ,,nagroda”. Powinnam otrzymać:
50zł – za październikowe spełnienie warunków promocji ,,Nawet 700zł…”
100zł – za PP – limit w koncie uruchomiony w październiku
50zł – za przelew Western Union dla posiadaczy KGP.
Poczekam do końca miesiąca i będę pisać reklamację w razie czego :-/
A jak u Was? Dostaliście już ,,nagrodę”?

Odpowiedz

irs Listopad 24, 2013 o 14:51

Cyt: „Otóż ciągle trwa promocja Program Poleceń i promocje się nie wykluczają ”

To nie jest prawda!!!
Art 6 par 5 regulaminu programu poleceń IV edycja mówi jednoznacznie: Program nie łączy się z innymi promocjami prowadzonymi przez Bank.

Zatem jeżeli przy okazji korzystania z promocji „nawet 700 zł czeka na Ciebie” spróbujemy skorzsytać z programu poleceń to możemy się potem niemiło zdziwić. Ponieważ warunki programu poleceń dla produktu konto muszą być spełnione wcześniej (w ciągu 2 kolejnych mies. Od założenia konta) niż warunki promocji „700 zł” to Bank może wykorzystać ten zapis do pozbawienia nas nagród z jednej z tych promocji – np. „700 zł”

W połączeniu z faktem że ilość nagród w programie poleceń jest ograniczona możemy zostać z niczym. Zarobi tylko Bank.

Jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienie gdzie popełniam błąd.

Odpowiedz

bleker Listopad 24, 2013 o 15:23

To bardzo proste.
Na stronie banku : https://polecambank.bzwbk.pl/polecam_bank/zasady_konkursu.html
jest aktualny regulamin w którym :
5. Program nie łączy się z innymi promocjami prowadzonymi przez Bank oprócz promocji „Nawet 700zł czeka na Ciebie”.

Już była o tym mowa wcześniej.
Pierwotny regulamin poleceń faktycznie miał inny zapis, ale powstał przed promocją 700zł. Później bank to zmienił bo był zamęczany przez klientów.

Odpowiedz

Ania Listopad 24, 2013 o 21:44

Czy wie ktoś w jakim terminie bank rozpatruje reklamacje? Nie wiem jak Wy, ale ja powoli zaczynam żałować. Najpierw obiecują, a potem mam o to ,,walczyć”? Trochę to poniżające, nie? Wiecie jaki mi numer zrobili? Oczywiście oprócz wypłaty 1/4 nagrody. Na początku października otrzymali listem poleconym dokumentację dotyczącą uruchomienia polecenia zapłaty. Opłata miała zejść 15 listopada. Nie zeszła. Ciekawe kto będzie miał zapłacić karne odsetki za zwłokę?

Odpowiedz

bleker Listopad 24, 2013 o 22:09

Ja napisałem testowo z wykorzystaniem formularza www.
Wysłałem 5-go.
Dokument wydrukowany 8-go.
Odpowiedź otrzymałem 12-go.
Treść odpowiedzi to merytoryczne dno. Do tego niezgodna z prawdą.
Teraz planuję wysłać e-mailem odpowiedź na odpowiedź do rzecznika, do doradcy, do pewnego zespołu i na skrzynki vice-prezesów oraz dyrektora departamentu IT.

Odpowiedz

Ania Listopad 25, 2013 o 11:15

Wierzycie, że reklamacje coś zmienią? Chyba zostaliśmy nabicie w butelkę…

Odpowiedz

Yooana Listopad 25, 2013 o 11:39

wcześniej nie korzystałam z tego typu promocji/ akcji. Konto GP jest pierwszym moim doświadczeniem: wniosek przesłałam w ostatnim dniu, czyli 11.11 poprzez link Michała.
Do dzisiaj nie otrzymałam umowy. W zeszłym tygodniu jakiś kurier, skontaktował się ze mną czy jestem pod wskazanym adresem o wiele wcześniej niż to było umówione, bo jemu później jest nie po drodze. Grzecznie zgodziłam się przełożyć dostarczenie na drugi dzień. Na drugi dzień też nie dali rady itd. Dzisiaj zadzwoniłam na infolinię WBK sprawę wyjaśnić i Pan asertywnie poinformował mnie, że nic nie może zrobić bo procedura mówi, że musi poczekać aż dokumenty wrócą od kuriera. Zapytałam czy po prostu, tak po ludzku nie mógł by do kuriera zadzwonić (ja już nie mam numerów) i poprosić, aby oni ze mną się skontaktowali. Pan z infolinii powiedział, że nie może robić niczego wbrew temu co mu każe pracodawca a pracodawca każe czekać na zwrot od kuriera. Zapytałam co on w takim razie może zrobić w mojej sprawie i czy cokolwiek. Tak owszem, może mi polecić abym napisała reklamację a odpowiedź dostanę do 30 dni. Rozmowa była dłuższa i trąciła dialogiem z filmów Barei. Reasumując mój wpis i powyższe – oferta banku fajna, wsparcie medialne super ale kładą się na wykonaniu. Taki klasyczny książkowy przykład jak można zrąbać fajną rzecz. Ja już chyba nie chcę tej promocji. Nie mam czasu i siły się szarpać.

Odpowiedz

pws Listopad 25, 2013 o 20:28

WBK rozdaje kasę, to fakt, sam jestem tego dobrym przykładem…
Ale można tez zyskać w ING – w sumie 150 zł, ale czas jest tylko do końca listopada, więc warto się pośpieszyć z decyzją. ja jestem tam polecającym i mogę pomóc – chętnych proszę o kontakt na pws (małpa) onet (.) pl

Odpowiedz

Grzesiek Listopad 26, 2013 o 09:36

Dziś wpłynęło pierwsze 50zł premii 🙂

Odpowiedz

Tomek Listopad 26, 2013 o 10:58

Jak czytam Wasze negatywne opinie o tej promocji, to aż mi się wierzyć nie chce że bank tak może się zachowywać. Korzystam z promocji Getinonline Zakupy tańsze 10% i premia wpływa co miesiąc, zgodnie z regulaminem 10-ego, Alior Sync też moneyback 5% za zakupy w internecie przelewa 14-ego co miesiąc. Za założenie konta formowego w mBanku i płatność ZUSu z ich konta także dostawałem co miesiąc przez pół roku premię bez żadnych opóźnień i problemów. W WBK listopad jest dla mnie pierwszym miesiącem, w którym muszę spełnić wymagania, więc na premię poczekam do końca grudnia i mam nadzieję, że WBK nie będzie pierwszym bankiem który zniechęci mnie do siebie poprzez nieudolność przy realizacji promocji wymyślonej przez siebie.

Odpowiedz

oTrader Listopad 26, 2013 o 11:16

Witam,
Dziś zaksięgowano pierwszą wpłatę na 50 zł, tytułem „Promocja 700 zł”
Konto otworzyłem 30 września z polecenia.

Odpowiedz

Ania Listopad 26, 2013 o 11:35

Czy ktoś otrzymał już nagrodę z PP za uruchomienie limitu?

Odpowiedz

bleker Listopad 26, 2013 o 22:21

Aniu,
właśnie wystukałem reklamację i pojechałem prawie po bandzie, bo zahaczyłem o cały proces tej miernej obsługi a potem wysłałem to do różnych dyrekcji, na różne skrzynki, a nawet do v-ce prezesów bo pierwsza odpowiedź z banku to szczyt ignorancji i bezczelności. Co ciekawe, jak kliknąłem „wyślij” to od razu program pobrał mi wiadomości a tam powiadomienie email z WBK, że wpłynęło 100zł z opisem „Program poleceń”. Czyli tak jak wyżej ktoś napisał, że z tą premią był miesięczny poślizg. Ja za bycie poleconym otrzymałem w terminie.

Odpowiedz

Adi Listopad 27, 2013 o 13:47

Tym, którzy otwierali konto przez internet a nie dostali jeszcze premii za październik, proponuję zadzwonić na infolinię i upewnić się, czy macie ‚włączoną’ zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Odpowiedz

Żaneta Grudzień 1, 2013 o 15:06

Witam,

Mam pytanie odnośnie Polecenia Zapłaty, nie bardzo wiem jak się za to wziąć. Nie mam żadnych regularnych opłat, telefon mam na kartę i nie mam potrzeby regularnego, co miesięcznego doładowywania go. Jeśli dobrze pamiętam, gdzieś pisałeś o nju mobile, o jakimś tanim abonamencie, z którego w każdej chwili można zrezygnować. Za nic nie potrafię znaleźć teraz tej informacji .. Mogłabym prosić o ponowne wyjaśnienie co i jak ?

Swoją drogą, świetny blog !

Pozdrawiam,

Żaneta

Odpowiedz

Tomek Grudzień 17, 2013 o 17:42

Witam
Nagrodę 50zł za listopad otrzymałem 13 grudnia
Pozdrawiam

Odpowiedz

markoz Grudzień 17, 2013 o 20:31

Ja tez dostałem nagrodę 50zł za promocję 700 a osoba mnie polecająca otrzymała kartę przepłaconą na 50zł. (dodatkowej premii z polecenia jeszcze nie dostałem)
1.Czy ktoś otrzymał taka kartę prepaid?
2. Aktywował ja przez internet?
3. Jaki pin podać jako poprzedni? (2424?)
4. Czy karta która przyszła na jedną osobę może być zarejestrowaną na inną? (w końcu to prepaid bez okaziciela)
Używałem kiedyś karty BZWBK i mam nadal zarejestrowane konto ale przy próbie dodania tej karty wywala mnie przy kolejnych podejściach – żadnych komunikatów.
Jakieś sugestie?

Odpowiedz

bleker Grudzień 17, 2013 o 22:47

Mnie się udała aktywacja przy użyciu danych osoby która kartę otrzymała. Innych danych system nie przyjmował ale nie komunikował błędu. Karta kupiona w oddziale pewnie może być zarejestrowana na kogokolwiek ale nie mam pewności.
W każdym bądź razie, dopłaciłem do jej salda 5 zł na prowizję i wypłaciłem całość od razu w bankomacie.
Aktywowałem przez internet.

Odpowiedz

markoz Grudzień 17, 2013 o 23:53

W końcu udało się uaktywnić kartę na dane innej osoby niż adresat przesyłki.(wszystko robione identycznie jak poprzednio)
Jednak saldo jest zerowe.
Ciekawe, czy to kolejny błąd systemu? Czy może przesłali kartę w formie portfela, który doładują później?

Odpowiedz

bleker Grudzień 18, 2013 o 10:28

U mnie od razu było saldo właściwe.
Możesz z ciekawości przelać ze swojego konta np. 1 grosz na konto karty i zobaczyć co pokaże system.
Według mnie coś jest nie tak, bo jedna strona nie dostała premii.
Niestety program poleceń strasznie nawala w tym banku.

Odpowiedz

markoz Grudzień 18, 2013 o 16:38

Przelałem 1gr, konto karty zostało zasilone – wiec karta jako taka działa.
Zgłosiłem problem do banku, ale coś mi się zdaje, że zakwestionują przelewy „wynagrodzenia” i tyle na tym zyskam.. 🙁
Nie jestem zadowolony z systemu informatycznego tego banku 🙁
Miałem kilka kont w rożnych bankach ale tyle rożnych problemów z jakimi się tu spotkałem, nie miałem nigdy..

Odpowiedz

bleker Grudzień 18, 2013 o 17:05

Karta w zasadzie już nie ma nic do promocji.
Jest na niej nominał i historia operacji do sprawdzenia w oddziale.
Ci co rozpatrują reklamacje nie powinni sięgać do regulaminu promocji tylko do samej generacji karty.

Odpowiedz

bleker Grudzień 17, 2013 o 19:41

W uzupełnieniu do tematu promocji 700zł informuję Was, że Polecenie Zapłaty można uruchomić jako osoba trzecia, tzn. można komuś opłacić rachunek i bank to honoruje (dzisiaj taka płatność miała miejsce w moim kręgu).
Tak więc, informacja od pracownika banku na blogu banku jest znowu zwykłą bzdurą.

Odpowiedz

yoshiri Grudzień 18, 2013 o 17:20

Witam, potwierdzam, 50zł wpłynęło 13 grudnia 2013r., konto otwierane w październiku, limity wyrobione w listopadzie. Działa przelew z drugiego konta innego banku, które jest w posiadaniu tej samej osoby, wpisujesz tylko w tytule przelewu WYNAGRODZENIE, i przelewasz 1000zł, nie trzeba kombinować, że przelewasz nie okrągłą sumę np.1023zł, czy 1057,21zł. Zobaczymy jak dalej, na razie jest git ;o), jak coś będzie nie tak, to info rozejdzie się z prędkością światła, jak przy każdej złej promocji ;o)

Odpowiedz

Asia Grudzień 20, 2013 o 15:24

Mam pytanie o program poleceń. Dostaję po 50 zł za założenie konta godne polecenia(już 2gi miesiąc) ale do tej pory nie dostałam 50 zł za założenie konta z polecenia ani 100 za uruchomienie limitu kredytowego. Wszystko było zakładane 30.09. Czy to normalnie tyle trwa czy muszę się coś dopominać?

Odpowiedz

markoz Grudzień 20, 2013 o 15:45

Czekaj Cierpliwie do końca miesiąca.

Odpowiedz

bleker Grudzień 20, 2013 o 19:09

Premie księgują pod koniec miesiąca ale może ze względu na koniec roku zrobią to wcześniej tak jak z premiami promocji 700zł.
Co do limitu to samo uruchomienie nie wystarczy. Trzeba z niego skorzystać.
Mam przypadek konta z września, skorzystanie z limitu we wrześniu (i październiku) a premia za limit w listopadzie.
Ponadto trzeba wiedzieć, że ten program ktoś niekompetentny obsługuje ręcznie i robi mnóstwo błędów. Na moją ostatnią reklamację odpisali : „Przepraszamy za nieścisłości wynikające z problemów technicznych związanych z aplikacją.” I tak za każdym razem.

Odpowiedz

markoz Grudzień 20, 2013 o 20:41

Własnie się dowiedziałem, że premia za polecenie wpłynęła na kartę prepaid.
Jednak druga strona nadal premii nie ma, prawdopodobnie zrobią prezent na święta 🙂

Odpowiedz

michal Grudzień 21, 2013 o 14:05

Wie ktos moze czy cashback zalicza sie do wymaganego limitu transakcji karta?

Odpowiedz

mateusz Grudzień 30, 2013 o 12:24

Otrzymałem pierwsze (z czterech spodziewanych) 50pln z programu poleceń w BZWBK.
Działa 🙂

Odpowiedz

Daniel Styczeń 4, 2014 o 23:57

Póki co trafiło do mnie już 250zł…. 🙂 I nie widzę powodu, by reszta kaski do mnie nie trafiła – wpływy z drugiego mojego konta, potwierdzam nie musi być przelew z pracy. Tylko polecenie przelewu nie wiem czy mi działa, czy mi się tylko to śniło :p

Odpowiedz

Rafał Styczeń 8, 2014 o 12:42

Witam,

czy orientujecie się czy transakcja kartą przez PayPala kwalifikuje się do tej promocji? Zrobiłem ruchy na ponad 300 zł w tym miesiącu przez PayPal i chciałbym żeby zostało to uznane…

Pozdrawiam

Odpowiedz

meursault Styczeń 9, 2014 o 11:52

Czy ktoś może podać link do strony z regulaminem promocji?

Odpowiedz

bleker Styczeń 9, 2014 o 11:57
Marian Styczeń 9, 2014 o 23:20

Witam
Ja także od ponad 2 lat zbieram promocje w bankach i teraz dopiero dowiedziałem się o tej stronie. Bardzo przydatna i chętnie wezmę udział w dyskusji. Pod koniec 2013 roku i teraz do końca marca jest oferta z banku Credit Agricole o podwajania na okrągło i można zarobić na koncie oszczędzam 33 zł m-cznie, łącznie 200 zł. razem z żona zarabiamy łącznie 66 zł m-cznie przez 6 m-cy a pod koniec marca ponownie zapiszemy się do tej promocji

Odpowiedz

bleker Styczeń 9, 2014 o 23:41

A może ktoś się odważy zaprezentować co nowego w moneyback’ach ?
Gdzie jeszcze można coś ugrać ?
Pozdrawiam wszystkich „wyjadaczy wisienek”.

Odpowiedz

Kociołak Styczeń 10, 2014 o 09:43

Można zyskać 200zł w promocji konta Getin Up. Spieszcie się, bo promocja kończy się 14 stycznia: https://getinup.pl/mastercardmobile/

Odpowiedz

Anka Styczeń 15, 2014 o 17:31

Witam. Czy już ktoś otrzymał w styczniu 50zł premii?

Odpowiedz

Artur Styczeń 16, 2014 o 12:42

Ja w styczniu jeszcze nie otrzymałem w premii, w grudniu doszła 13 teraz trochę się spóźnia.

Odpowiedz

Paweł Styczeń 17, 2014 o 10:48

Ja jeszcze nie dostałem premii w grudniu, reklamacja wysłana na początku stycznia i milczą jak zaklęci.

Grudniowe wysyłali wcześniej z racji świąt, tak napisali na fb fanpage’u.

Odpowiedz

Miros Styczeń 18, 2014 o 09:47

Witam
Polecam konto z Groupon w Toyota Bank. Można dostać 6×50 zł.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kociołak Styczeń 18, 2014 o 17:43

Dorzucę jeszcze Konto Tanie Zakupy w Getinonline z nowymi zasadami zwrotu 10% za zakupy: „Uwaga: teraz z Kontem Tanie Zakupy dostaniesz również zwrot za zakup paliwa na stacjach benzynowych oraz zakupy w Biedronce opłacone aplikacją iKASA!”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Patrycja Styczeń 23, 2014 o 17:01

Witajcie. Mam problem z bankiem BZWBK. Chodzi o tą promocję 50 zł które ma wpływać na konto po spełnieniu warunków.
Nie otrzymałam 50 zł za październik. Dodam, że spełniłam wszystkie warunki, otrzymałam wynagrodzenie, zrobiłam ponad 3 przelewy i dokonałam zakupów płatnych kartą na więcej niż 300 zł. Tyle że jedne z nich były zapłacone 31 października, a zostały zaksięgowane na początku listopada.
W regulaminie jest zapis że „W danym miesiącu Promocji uwzględniane będą Transakcje bezgotówkowe dokonane Kartą lub Naklejką
zbliżeniową wydaną do Konta dla Posiadacza Konta, które zostaną rozliczone do 15 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki uprawniające do otrzymania nagrody. ”
Więc uważam, że ta płatność powinna zostać zaliczona do października prawda?
Złożyłam reklamację na infolinii 3 grudnia. 10 stycznia, a ja nie otrzymałam odpowiedzi więc zadzwoniłam znowu, okazało się że sprawę przejął oddział Banku BZWBK u mnie w mieście. Zadzwoniłam i dalej czekałam. Pani przyznała że otrzymali reklamacje ale ją przeoczyli. Ja dalej czekałam. Dziś moje czekanie dobiegło końca – znowu zadzwoniłam, bo na tel. od nich nie mogłam się doczekać. Otrzymałam odpowiedź od kierownika, że reklamacja nie zostanie uwzględniona, ponieważ nie było zapłat transakcji kartą w październiku na 300 zł !!! kpina jakaś, jak zapytałam się czy zna regulamin i powiedziałam o powyższym zapisie to Pan Kierownik powiedział, że właśnie z tego powodu czekają na potwierdzenie.
Kto ma rację oni czy ja? Dodam, że jak składałam reklamację na infolinii konsultanci przyznali mi rację.
Co mogę także zrobić w sprawie terminu rozpatrzenia reklamacji? Dawno minęło 30 dni które jest w regulaminie….a o przedłużonym terminie do 90 dni nie zostałam poinformowana.
pomóżcie….

Odpowiedz

bleker Styczeń 23, 2014 o 17:16

Patrycjo,
niestety (te barany) w WBK nie mają pojęcia o regulaminach i promocjach.
Ja napisałem w końcu bezpośrednio do wiceprezesów i dyrektorów departamentów to otrzymałem odpowiedź od dyrektorki czegoś tam, przy czym ta odpowiedź nic nie wniosła do sprawy. W Twoim przypadku ja postąpiłbym tak: napisałbym reklamację w treści której wskazałbym, że warunek pensji został spełniony w dniu tym i tym, warunek ilości transakcji w dniach takich a takich, a warunek sumy transakcji poprzez wskazane transakcje które zostały rozliczone we wskazanych dniach czyli przed 15-tym dniem kolejnego miesiąca, a więc zgodnie z regulaminem. Następnie zadałbym precyzyjne pytanie o wskazanie który warunek regulaminu nie został spełniony. Jeżeli Cię oleją, a (u tych baranów) jest to możliwe to uderzyłbym do arbitra.
Jeden kwit zostawiasz w oddziale a drugi z pieczątką zabierasz ze sobą przy czym zachęcasz doradcę, żeby monitorował temat.

Odpowiedz

Andrew Styczeń 23, 2014 o 19:47

Witam. Czy już ktoś otrzymał w styczniu 50zł premii?

Odpowiedz

bleker Styczeń 23, 2014 o 22:02

Właśnie dostałem powiadomienie email z WBK, że wpłynęła.

Odpowiedz

Patrycja Styczeń 23, 2014 o 23:02

bleker dzieki za pomoc. Nie przepuszcze im tego, chociażby dlatego żeby pokazac im ich niewiedzę!!! bo i tak już tyle nerwów straciłam na rozmowach z nimi.
Ja tez dzis otrzymalam nagrodę za grudzień.

Odpowiedz

Honia Styczeń 31, 2014 o 21:46

WitAM!
Mimo że jest już 31 stycznia nadal nie otrzymałam premii 50 zł. konto założyłam w listopadzie, jakoś na początku, dokonałam przelewu ze swojego drugiego konta w tytule „wynagrodzenie za m-c …. ” dokonałam odpowiednich przelewów i płatności bezgotówkowych. napisałam już wczoraj maila do banku , a dziś zgłosiłam reklamację, zobaczymy co odpiszą……

Odpowiedz

michal Luty 1, 2014 o 21:08

Mam ten sam problem, konto z listopada, warunki spelnione a premii brak.
Napisz co ci odpisali i/lub jak dostaniesz pieniadze.
Jak sie sklada reklamacje? Telefonicznie tylko?

Odpowiedz

Honia Luty 2, 2014 o 19:12

Michale, znalazłam jakiś kontakt na stronie i tam złożyłam reklamację, z formularza na stronie. Ale czytałam, że można także wysłać reklamację na mail : [email protected]

Dam znać, jeśli odpowiedzą.

Odpowiedz

Ewa Luty 2, 2014 o 18:30

Witam , nie wiem kto w tym banku pracuje ale normalni to oni nie są. Konto godne polecenia założone we wrześniu, do tej pory zadnej wpłaty , premii.Oczywiscie reklamacja została złożona telefonicznie .w odpowiedzi po miesiącu dostałam odpowiedź na piśmie ze premia się nie należy ponieważ nie został podany numer tel. Kontaktowy.Ponownie pismo napisane do rzecznik.konsumenta@bzwbk 13 stycznia żeby ktoś w końcu ruszył tyłek z nad biurka i sprawdził moją umowę , bo na mojej jest jak byk numer podany.Do tej pory żadnej odpowiedzi od nich , poczekam jeszcze tydzień i składam pismo osobiście do banku niech się tym zajmują. Najgorszy bank z jakim do tej pory miałam doczynienia , wiem że wszystkie warunki zostaty do tej pory spełnione by otrzymać premie.Jestem cierpliwa i nie popuszczę.

Odpowiedz

bleker Luty 2, 2014 o 23:25

Niestety jest tak jak piszecie. Ja przyglądam się tym promocjom z pozycji kilku polecających. Straszne dziadostwo. Nie otrzymałem premii za limit więc napisałem (formularz na www – bardzo wygodne). Otrzymałem info, że nie jestem w programie – ręce opadają. Zbeształem ich za tą ignorancję i drugą odpowiedź dostałem już od pani dyrektor z zapewnieniami, że już będzie dobrze, że mnie przepraszają i dołożą wszelkich starań i takie tam. Oczywiście nic się nie zmieniło i znowu im to wytknąłem.
Teraz mam kolejną odpowiedź od dyrektorki: „(…) dziękuję za opinię. Jest ona dowodem na to, iż podjęte przez Bank działania w kwestii Programu Poleceń okazały się niewystarczające”. Pisze również, że usunęli błędy w panelu i zaktualizują statusy przed końcem miesiąca. Jedno i drugie to kłamstwo. Błędy są nadal a statusy z grudnia i do tego ilościowo niezgodne. Ja czekam do wypłaty wszystkich premii i zamykam tam konto.

Odpowiedz

michal Luty 3, 2014 o 19:57

Co obejmuje polecenie zapłaty, za które przysługuje 200zł, czy obejmuje tylko rachunki na nazwisko i imię posiadacza konta czy zwykłe przelewy na inne konto też?

Odpowiedz

michal Luty 3, 2014 o 20:46

Polecenie zaplaty to zgoda na obciazanie konta zmiennymi kwotami przez wystawce rachunku. Wysokosc ustala obciazajacy.
Zlecenie stale to jak nazwa wskazuje staly przelew na dany rachunek.
Wysokosc ustala wlasciciel konta.

Odpowiedz

michal Luty 4, 2014 o 16:20

Czyli zwykły przelew na konto w innym banku będzie się liczył czy tylko opłacenie rachunków?

Odpowiedz

bleker Luty 4, 2014 o 16:28

Polecenie Zapłaty to osobna bajka. Jeśli wyrazisz pisemną zgodę np. dostawcy energii (i oczywiście bankowi) to on sam pobierze z Twojego konta wierzytelność wg faktury. Twoja rola ogranicza się do zapewnienia środków na rachunku.
Jeśli ustanawiasz polecenie zapłaty, czyli poświęcasz trochę czasu na przygotowanie dokumentów to bank to traktuje, jak dowód miłości i premiuje.

Odpowiedz

michal Luty 4, 2014 o 18:55

A jak to zrobić, najpierw dokument od operatora energii. Czy muszę płacić rachunek swój, czy mogę zapłacić, np. energię mojego taty, ale z mojego konta?

Odpowiedz

michal Luty 4, 2014 o 18:57

Czy w WBK takie polecnie zapłaty, np za energię coś kosztuje i czy, płacąc za kogoś dostanie się te 200 zł, czy tego nie uzna bank?

Odpowiedz

bleker Luty 4, 2014 o 19:09

Najpierw ustal czy dostawca usługi honoruje polecenie zapłaty.
Jeśli tak, to na pewno ma gotowy formularz który wypełniasz i mu oddajesz.
Resztę załatwia za Ciebie. Ważne jest, aby podpisać się dokładnie tak jak w banku (wzór podpisu) – WBK ma jakiegoś jobla na tym punkcie.
Możesz płacić za kogoś, np. za tatę. W regulaminie jest napisane, że ma być takie polecenie a nie za kogo. Zresztą, ja spodziewam się tej premii 200zł w przyszłym miesiącu za płatności jako osoba trzecia, bo kończy mi się w lutym promocja więc mogę dać znać.
Zdarza się, że dostawca nie ma gotowego formularza dla płatności przez osobę trzecią ale można nagiąć zwykły formularz lub ściągnąć sobie z sieci formatkę.

Odpowiedz

timon Luty 11, 2014 o 18:57

Jest jeszcze inny sposób na polecenie zapłaty. Na niektóre fundacje czy stowarzyszenia można płacić poleceniem zapłaty np. Amnesty International, Klub Gaja, SOS Wioski Dziecięce. Można uruchomić polecenie zapłaty na np. 5zł, a jak pobiorą to odwołać dalsze polecenia zapłaty.

michal Luty 6, 2014 o 00:31

Reklamacja wyslana. Brawo BZWBK, B R A W O !
Tak sie buduje marke.

Odpowiedz

Ania Luty 6, 2014 o 18:06

Widać, przerosło ich. Ja, od kiedy wzięłam udział w tej promocji, co miesiąc muszę pisać reklamacje. Na reklamacje też odpowiadają nieterminowo…

Odpowiedz

bleker Luty 6, 2014 o 18:26

Przerosło ich – to bardzo dobre określenie. Proces reklamacyjny u nich to kolejna porażka. Ja wysłałem w zasadzie zapytanie na które dostałem bzdurną odpowiedź, więc wysłałem bardziej zdecydowaną i już odpowiedziała dyrekcja. Niestety obietnice były bez pokrycia więc wysłałem ponownie i znowu pani dyrektor mi wysłała informacje, które nie były prawdziwe. Napisałem więc do niej, ale wiadomość wysłałem również na skrzynkę prezesa banku i wiceprezesa z pionu detalicznego. Tym razem nie czekałem na reakcję 30 dni tylko 3 godziny. Po tym czasie zaczęły znikać błędy w panelu promocji. Niestety nie wszystkie.
Mój znajomy jako polecający otrzymał kartę premię jako kartę prepaid z saldem 0zł.
Już się upomniał i coś tam drgnęło.
Kpina na całego.
Proponuję po promocji zamknąć konto. Najfajniej byłoby gdybyśmy zrobili to wszyscy w jednym dniu (lub tygodniu). 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 6, 2014 o 19:07

Hej wszystkim,

Ja dodam, że także składam reklamację. Pomimo spełnienia wszystkich warunków, nie przyznano mi premii za grudzień. I co ciekawsze: Żona i ja na dwóch kontach mieliśmy identyczną liczbę przelewów itp. Żona premię dostała a ja nie.

Słabo to wygląda.

Pozdrawiam i życzę samych skutecznych reklamacji

Odpowiedz

bleker Luty 6, 2014 o 20:07

No to dodam, że ktoś z moich bliskich zmienił adres korespondencyjny w listopadzie.
W grudniu dostał wyciąg na nowy adres ale kartę prepaid na stary. Za to w styczniu odwrotnie – wyciąg na stary, nieaktualny adres a kolejną kartę na nowy.
Oczywiście szybki telefon do WBK i … nikt nic nie wie.
Czeski film.

Odpowiedz

markoz Luty 6, 2014 o 20:45

Mialem to samo. Na karcie prepaid byl nadruk 50zl, ale karta byla pusta.
Po kilku dniach zostala zasilona.
Podejrzewam, ze zasilaja ja dopiero po potwierdzeniu odbioru.
Szkoda tylko, ze nikt nie pofatyguje sie aby o tym wspomniec mailem lub w liscie?
Fajna promocja bo placa pieniadze ale organizacyjnie strasznie niedopracowana i psuje poczatkowy efekt.
Szkoda wywalac pieniadze w ten sposob 🙁

Odpowiedz

bleker Luty 6, 2014 o 20:48

Dwie pierwsze karty w czerwcu były ok. Jaki nominał takie saldo. Może teraz jest tak do d…

Odpowiedz

Patrycja Luty 11, 2014 o 16:26

Słuchajcie… jest przełom 🙂 po reklamacji z 2 grudnia i mojej dzisiejszej już nie pamiętam której interwencji telefonicznej do placówki banku dowiedziałam się od Pani Kierownik: „jednak miała Pani rację. Jest w regulaminie zapis o którym Pani mówiła”. (chodziło o datę wydania i księgowania pieniędzy – żeby było te 300 zł wydane).
No ręce opadają. Tylko Pani powiedziała, że teraz jest kolejny problem, ponieważ….. ONI NIE WIEDZĄ jak mają mi wypłacić zaległą premię i do kogo mają to zgłosić !!
SZOK SZOK SZOK… ale dalej czekam … 🙂

Odpowiedz

Ania Luty 20, 2014 o 08:19

Proszę o informację czy ktoś z was sam wykonał przelew z innego swojego konta, bądź np. męża z odpowiednim opisem zawierającym słowo „wynagrodzenie” i otrzymał premię? Ponieważ mi zostało to zakwestionowane.

Odpowiedz

Ania Luty 20, 2014 o 09:33

Dodam, ze przelew nie był robiony z innego konta w bz wbk

Odpowiedz

bleker Luty 20, 2014 o 09:41

Co najmniej dwóch moich znajomych płaci sobie w ten sposób i otrzymują premie od 9-ciu miesięcy.

Odpowiedz

markoz Luty 20, 2014 o 10:27

Wiele osób robi takie przelewy, co nie zmienia faktu, że nie do końca jest to zgodne z regulaminem 🙁

Odpowiedz

Ania Luty 20, 2014 o 17:00

Chyba teraz to jedyne wyjście zasilać wynagrodzeniem prosto od pracodawcy. Szansa na premię 200 zł znikła, czyli nie sprawdziło się. Co o tym myślicie?

Odpowiedz

Anka Luty 21, 2014 o 12:05

Czy otrzymał już ktoś premię 50zł w lutym?

Odpowiedz

Luki Luty 21, 2014 o 19:28

Jeszcze nie trzymałem, maja czas do końca miesiąca, cierpliwości 🙂

Odpowiedz

Honia Luty 21, 2014 o 20:59

u mnie nic się nie zmieniło… nadal brak odpowiedzi na reklamację… i nadal brak jakiejkolwiek premii…. w tym miesiącu się poświeciłam i zaniosłam do kasy banku gotówkę ( w ulotkach które dostałam od banku pisało że tak można ) 😉 wobec tego zobaczymy czy będzie premia za luty…. 😉

Odpowiedz

iwona Luty 22, 2014 o 14:26

Przecież w regulaminie było wyraźnie napisane, że uwzględniane będą także wpłaty własne, nie tylko od pracodawcy… Byle kwota była odpowiednia. Sama w którymś miesiącu przelałam pieniądze bez słówka „wynagrodzenie” i premię dostałam… Muszę przyznać, że w BZWBK mają niezły mętlik… Moja mama i mąż nie dostali premii za skorzystanie z karty kredytowej (mimo spełnienia warunków), mąż nie dostał także za skorzystanie z limitu. Reklamacja złożona już blisko miesiąc temu temu i czekamy… No, ale pani uprzedzała, że tyle to trwa. Przy okazji, bardzo przyjemnie korzysta mi się z wrocławskiego oddziału przy ul. Jaracza, pracuje tam wyjątkowo życzliwa i pomocna pani Anna Gmurek 🙂

Odpowiedz

bleker Luty 22, 2014 o 14:31

Piszcie reklamacje i nie nastawiajcie się, że za pierwszym razem się uda bo zespół zajmujący się tym tematem jest najzwyczajniej niekompetentny a wszystkie problemy wynikają ze złej pracy działu IT i błędów w systemie do czego się przyznają w odpowiedziach na reklamacje.
A jeśli chodzi o premie za polecenie to już jest szczyt dziadostwa.

Odpowiedz

markoz Luty 22, 2014 o 21:14

W którym regulaminie?
W moim cyt.:
„Zapewnienie na nowo otwarte Konto osobiste minimum jednego wpływu o wartości
minimum 1000 zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty”

Pytanie jak zinterpretować pojęcie „z tytułu wynagrodzenia”?
Definicji tej nie ma w regulaminie i nie ma żadnego zastrzeżenia, że przelew musi byc z konta firmowego, wiec jeżeli nazwę przelew wynagrodzenie – to takim on będzie.
Domyślać sie można, że intencje były inne, ale nie mnie dyskutować o intencjach banku?
Nie prawdą jest jednak, że wystarczy dowolny przelew na min. 1000zł. (przynajmniej regulamin który posiadam tego nie potwierdza)

Odpowiedz

bleker Luty 22, 2014 o 21:22

Na bankowej stronie :
https://blog.bzwbk.pl/2013/03/7709

jest taki wpis pracownika :
Mając na uwadze fakt, iż nie wszyscy klienci otrzymują wypłatę w formie przelewu a np. „do ręki” podjęliśmy decyzję o zaliczaniu wszystkich wpływów na konto (wpłaty własne, wszystkie przelewy oprócz przelewów własnych czyli pomiędzy swoimi kontami w BZWBK np. przelew z konta oszczędnościowego w BZWBK na KGP)

Odpowiedz

markoz Luty 23, 2014 o 12:41

Zgadza się, ale to jest wpis z blogu a nie jak sugerowała poprzedniczka zapis regulaminowy.

Milo ze strony banku, że robią ukłon w stronę klienta, pytanie dlaczego na blogu a nie w formie aneksu do regulaminu promocji?
Atrakcyjna promocja, ciekawe konto – w sumie jestem zadowolony.
Ale niesmak budzi cały ten bałagan i jakieś dziwne podejście do kwestii własnych regulaminów.
Szczerze pisząc nie jestem przekonany, czy będę chciał utrzymać u nich konto dłużej niż na czas promocji?
Błędy w systemie informatycznym i ogólny bałagan nie wzbudza mojego zaufania.
Lubię od początku do końca wiedzieć na czym stoję. W tym banku jest za dużo miejsca na interpretację regulaminów – to nie tworzy pozytywnego wizerunku banku 🙁

Odpowiedz

michal Luty 22, 2014 o 16:05

Brawo BZWBK, B R A W O !
Michale!
Apeluję do ciebie, abyś wkrótce dokonał podsumowania na swoim blogu efektów tej promocji, oraz opisał liczne grono nabranych na konto NIE GODNE POLECENIA, tak jak ja marnujących swój czas na jakieś szarpaniny z reklamacjami.
Jest to zwyczajne oszustwo i nieodpowiedzialność!
Moje zaufanie do BZWBK jest obecnie zerowe, nie powierzę im w żadnym wypadku większych pieniędzy niż te które zobowiązałem się w ramach promocji, a po jej zakończeniu zamykam konto.
O dobrej firmie mówi się 3 osobom, o złej 10.
Mówi się też, że połowa pieniędzy wydanych na marketing, to pieniądze wywalone w błoto, tylko nie wiadomo która to połowa.
To nie jest ten przypadek, tu wiadomo …
Jeszcze raz gratuluję BZWBK konta NIE godnego polecenia!

Odpowiedz

bleker Luty 22, 2014 o 16:09

Ja też deklaruję zamknięcie konta. Czekam tylko na rozliczenie promocji. Jest to nieodwołalne.
Jeżeli będzie nas więcej, a taką mam nadzieję, to możemy się nawet umówić na konkretną datę albo jakiś wspólny powód podawany przy tej operacji, albo np. akcję typu – wysyłamy maile o jednej porze na wspólny adres z informacją dlaczego zamknęliśmy rachunki.

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 22, 2014 o 16:46

Hej Michale,

Zbieram dowody i argumenty. Zamieszczajcie tutaj proszę konkrety dotyczące tego jak BZ WBK robi Was „w konia” lub przesyłajcie mi je e-mailem.

U mnie także nie wygląda to ciekawie. Reklamacja w toku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Luty 24, 2014 o 23:51

Zbierasz dowody i argumenty ? No to proszę…

Kwiecień 2013.
Osoba AA rejestruje się w programie poleceń. Jest komunikat, że do 48h będzie mail z hasłem. Lipa. Nie ma maila, za to jest interwencja AA i obietnica banku, i znowu lipa. Znowu obietnica i znowu lipa. Dopiero za trzecim podejściem. AA poleca produkty. Mijają tygodnie a baza pusta – kolejna interwencja. Przepraszamy, „błąd systemu”. Kolejne tygodnie i dalej lipa. Premie przychodzą z opóźnieniem.
Wrzesień 2013.
Osoba BB, CC, DD rejestrują się jako polecający i polecają.
EE otwiera konto i limit, z polecenia BB – korzysta aktywnie, jest na liście poleconych. Termin mija, premii za limit nie ma.
BB składa reklamację i dowiaduje się, że … nie jest w polecającym (a ma na liście 30 poleconych). Znowu reklamacja i „przepraszamy”, „poprawiamy”. Kłamstwo, bazy nieaktualne u BB, CC, DD, niezgodne ilości premii. Znowu reklamacja i znowu kłamstwa, że już będzie ok.
EE zapytuje bank dlaczego nie ma premii sprzed pół roku. Odpowiedź : „błąd systemu, przepraszamy, wysyłamy kartę.” Kartę wysyłają na stary adres – EE pyta dlaczego, skoro zmieniłem adres? Bank informuje, że to obsługuje firma zewnętrzna i mają adresy z dnia rozpoczęcia promocji czyli nie aktualizują – „przepraszają, wysyłają gdzie trzeba drugą”.
Ja jestem polecającym od września – osoby polecone z całej Polski informują:
– w oddziale nic nie wiedzą o promocji,
– pani powiedziała, że nie ma takiej promocji,
– kazano mi się gdzieś zarejestrować i aktywować (bzdura),
– kilka osób zgłasza mi, żebym gdzieś ich aktywował co jest niemożliwe i niekonieczne,
– sam idę w końcu do oddziału, pytam o promocję poleceń w której jestem już po uszy i słyszę : nie ma takiej promocji (!!!),
– przecznicę dalej w innym oddziale jest taka promocja ale kompletnie nic nie wiedzą i odsyłają na infolinię a na infolinii do oddziału,
– ja, BB, CC, DD – w bazie poleceń mamy notorycznie nieaktualne informacje, zdublowane rekordy, osoby bez nazwiska i imienia, niespójną ilość premii na www i saldzie,
– zgłaszam reklamację o nieotrzymanej premii za osobę która ma status „premia wysłana” – otrzymuję przeprosiny i premię, ale osoba polecona nadal nie ma,
– oddziały są nieme, nie mają pojęcia o detalach promocji; infolinia składa fałszywe obietnice, na proste zapytanie przez formularz www czeka się 4-5 tygodni.
I hit na koniec: w czasie promocji zadzwonił do mnie jako polecającego pracownik oddziału który właśnie otwierał konto osobie przeze mnie poleconej i prosił o informację na temat promocji, o szczegóły itp.

W promocji 700zł jak na razie wszystko w porządku poza tym, że doradcy są cieńcy z wiedzy o poleceniu zapłaty:
– nie przyjęli mi dokumentów odsyłając do operatora (w innym oddziale przyjęli)
– wmawiają (np. na blogu), że nie ma technicznej możliwości płacić komuś rachunków przez polecenie zapłaty (a ja komuś płacę)
Do tego miałbym dziesiątki przykładów sprzecznych informacji ale już sobie daruję.
Fajne konto z bajerami ale wiedza kadry WBK to porażka. Organizacyjnie i merytorycznie porażka. Promocją zajmuje się jedna osoba kompletnie olewająca klientów. Rzecznik klienta niekompetentny.
Ręce opadają …

Odpowiedz

bleker Marzec 10, 2014 o 09:24

Kolejne wpadki na kolejnej promocji : 7 x więcej punktów PAYBACK na święta!
Żeby dostać premie trzeba było wydać 1000zł kartą w danym okresie.
Od razu na blogu wbk padło pytanie czy akceptują zakupy przez allegro.
Pracownik banku napisał : TAK.
A potem zaczęło się zamieszanie, bo ludzie robili zakupy a bank się … wycofał z potwierdzenia i nie akceptuje tych zakupów (zgodnie z regulaminem).
Czyli znowu z winy pracownika ludzie zostali wprowadzeni w błąd i to na samym starcie promocji.

Odpowiedz

ewlen Luty 23, 2014 o 09:59

Cześć
Ja też mam problem z wypłatą premii.
Założyłam dwa konta – sobie i mężowi. Mąż premię dostał od razu, a ja ciągle sie z tym bujam. Teraz dostałam odp.
„Klientka nie zakwalifikowała się do promocji, ponieważ nie wyraziła zgody na przekazywanie informacji handlowych droga elektroniczną.” – to ja sie pytam jak to jest możliwe jak Pani w banku przy podpisywaniu umowy oświadczyła mi że wszystkie warunki formalne dołączenia do programu spełniam, mam tylko co miesiąc spełniać warunki promocji???
ale dalej czytam: ” Klientka decyzją indywidualną zostanie dodana do promocji i wypłacone zostaną nagrody pod warunkiem, że zapewniane będą na konto wpływy wynagrodzenia od pracodawcy. Środki które wpływają na rachunek klientki pochodzą z konta osobistego Pana … i tu dane mojego męża.” – czy ktoś mi może odpowiedzieć czy bank ma informację o tym że to jest mój mąż? Czy wpis z bloga banku o tym że zaliczają każdy przelew (byle spoza bzwbk) jest argumentem, który oni biorą pod uwagę?
będę się odwoływać a o skutkach odwołania na pewno napiszę…

Odpowiedz

bleker Luty 25, 2014 o 19:11

Dzisiaj dostałem kolejne przeprosiny i wyjaśnienia z WBK odnośnie programu poleceń. Zaznaczyli przy okazji, że wstrzymują kolejną edycję promocji ze względu na niedoskonałości Programu.

ps. Wpłynęły dzisiaj premie za promocję 700zł ale nie do wszystkich. Ciekawe …

Odpowiedz

bleker Luty 25, 2014 o 19:13

A jeszcze przy okazji – mBank ma nową promocję, można zarobić 600zł (3zł za każdą transakcję kartą powyżej 50zł, maks. 60zł miesięcznie zwrotu).

Odpowiedz

Anka Luty 25, 2014 o 20:46

Czy ktoś otrzymał już premię 50zł. w lutym?

Odpowiedz

bleker Luty 25, 2014 o 20:51

Anka, na 6 osób z mojego otoczenia 3 otrzymały dzisiaj premie po 50zł z tytułu promocji 700zł.

Odpowiedz

Anka Luty 25, 2014 o 21:17

Do tej pory otrzymywałam bez problemu, ale poczekamy może jutro jeszcze wpłynie.

Odpowiedz

nie_z_krakowa Luty 26, 2014 o 11:50

@Anka: także u mnie zwrotu jeszcze nie ma.

Odpowiedz

Luki Luty 26, 2014 o 17:18

Ja również czekam

Odpowiedz

bleker Luty 26, 2014 o 17:23

Ale jaja. Jak jeszcze w tej promocji zaliczą wpadkę globalną to będzie już błazenada.

Odpowiedz

Anka Luty 26, 2014 o 19:57

Nadal nic.

Odpowiedz

Honia Luty 26, 2014 o 20:13

otrzymałam dziś pisemną odpowiedź na złożoną reklamację, z której wynika, że nie dopełniłam par 5 pkt 2a Regulaminu Promocji 700 zł., Czyli że przelałam pieniądze z własnego konta, zamiast wpływu wynagrodzenia. Ale… i tu cytat ” Chciałabym przekazać, iż w drodze indywidualnej decyzji Bank wypłaci Pani zaległą nagrodę za grudzień oraz nagrodę za styczeń. niemniej konieczne jest, aby w kolejnych miesiącach Bank odnotował na Pani rachunku wpływ wynagrodzenia od pracodawcy, a nie przelewy z innego konta osobistego”. podpisała się rzecznik klienta…
ciekawe co to będzie dalej…. w lutym dokonałam wpłaty własnej z tytułu wynagrodzenia w kasie mojego oddziału.

Odpowiedz

iwona Luty 27, 2014 o 14:30

No nie, poważny bank i takie niepoważne zagrywki? Jak można najpierw zapewniać, że uznawane będą także wpłaty własne, a w trakcie zmieniać zasady? Toż to dziecinada… A już polubiłam BZWBK (polubiliśmy rodzinnie) i zamierzaliśmy wszyscy utrzymać konta po promocji, ale skoro tak, to jeśli w którymkolwiek miesiącu nie dostaniemy zwrotu, zawiniemy wszyscy ogonami i tyle nas bank zobaczy…
Dziś mama i mąż dostali premie za limit i skorzystanie z karty kredytowej (uznano reklamacje, choć spodziewanego sms-a w tej sprawie nie było), ale 50zł za styczeń nadal nie mamy…

Odpowiedz

bleker Luty 27, 2014 o 14:40

Obok mnie jest przypadek, gdzie wpływa emerytura, kartą wydane dużo więcej w środku miesiąca niż 300zł, kilkanaście przelewów i premii brak.

Złodziejaszki i tyle. Uznali nam jakąś reklamację i oddali premię za polecenie ale już drugiej stronie nie.

Odpowiedz

Jerzy Luty 27, 2014 o 17:13

ja otrzymałem wczoraj 50 zł

Odpowiedz

bleker Luty 27, 2014 o 17:19

Jerzy, a za co ? Za polecenie czy w ramach promocji 700zł ?
Bo wczoraj były księgowania poleceń.

Odpowiedz

Luki Luty 27, 2014 o 20:45

U mnie nadal brak premii za styczeń a warunki wszystkie spełnione. Czekam do jutra i wyślę reklamacje. A jak u was? ktoś dostał dziś premię ?

Odpowiedz

Anka Luty 27, 2014 o 21:13

Ja nadal tez nie mam, warunki spełnione. Jutro będę w oddziale banku to zapytam się jaki zaistniał powód nie wypłacenia premii. A co do reklamacji to Luki jak chcesz złożyć (w oddziale czy przez internet)?

Odpowiedz

bleker Luty 27, 2014 o 21:19

Formalnie trzeba poczekać do 1 marca.
A najprościej złożyć reklamację wysyłając mail na [email protected]
Otrzymuje się w ciągu 24 godzin odpowiedź potwierdzającą przyjęcie reklamacji i jej numer.
Bank dał ciała i tyle.

Ciekawostka: pewna osoba nie spełniła warunków a premię otrzymała. 🙂

Odpowiedz

Honia Luty 28, 2014 o 22:04

a ja wysłałam reklamację na : [email protected]

Odpowiedz

Luki Luty 28, 2014 o 09:37

Anka przez internet, szkoda mi czasu żeby jeszcze z nimi dyskutować .

Odpowiedz

bleker Luty 27, 2014 o 22:15

Drgnęło. Właśnie księgują premie z promocji 700zł.

Odpowiedz

Honia Luty 27, 2014 o 23:08

uuuu ! Właśnie zalogowałam się na konto ! i i jest premia nie wiem za jaki miesiąc a ni nic ! ale ważne że jest!! 🙂 50 zł wpadło 😉

Odpowiedz

Anka Luty 28, 2014 o 07:27

Wczoraj późnym wieczorem wpłynęła premia 50zł. z promocji 700zł.

Odpowiedz

Luki Luty 28, 2014 o 09:40

U mnie również premia wpłynęła za styczeń. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

markoz Luty 28, 2014 o 17:34

Umnie jedna premia została zaksięgowana, a druga nie. Operacje na obu kontach podobne.
Poczekamy jeszcze do poniedziałku a pozniej reklamacja. Szkoda, ze promocja która powinna zachecac klientów psuje wizerunek BZWBK. Niezaleznie od wyników reklamacji nie chcialbym konta na ktorym ciagloe cos trzeba reklamowac. Na dzien dzisiajszy – nie polecam 🙁

Odpowiedz

markoz Luty 28, 2014 o 17:34

U mnie jedna premia została zaksięgowana, a druga nie. Operacje na obu kontach podobne.
Poczekamy jeszcze do poniedziałku a pozniej reklamacja. Szkoda, ze promocja która powinna zachecac klientów psuje wizerunek BZWBK. Niezaleznie od wyników reklamacji nie chcialbym konta na ktorym ciagloe cos trzeba reklamowac. Na dzien dzisiajszy – nie polecam 🙁

Odpowiedz

markoz Marzec 1, 2014 o 14:25

1 marca i druga premia się pojawiła.
Sposób w jaki wpłacają te premie sugeruje, że chyba robią to ręcznie?
Z automatu wszystkie zostałyby zaksięgowane jednego dnia.
..jeszcze 8 miesiacy takiej zabawy.. 🙁

Odpowiedz

nie_z_krakowa Luty 28, 2014 o 13:15

@Honia, odpowiedź pisemną emailem czy pocztą tradycyjną?

U mnie zwrotu brak pewnie przelew z innego konta został zakwestionowany. W tym miesiącu wpłacam gotówkę w kasie.

Odpowiedz

iwona Luty 28, 2014 o 14:50

U mnie w rodzinie tez wszyscy dostali. Ja na miejscu osób, którym nie uznano przelewu z konta w innym banku, odwoływałabym się. Nie ma co odpuszczać, chodzi nie tyle o te 50zł, ile o zasady, których nie zmienia sie w trakcie „gry”.

Odpowiedz

michal Luty 28, 2014 o 15:49

Nadal nie dostalem 50 pln za grudzien, o styczniu nie wspomne.
Czekam az minie miesiac od zlozenia reklamacji.
BRAWO BZWBK B R A W O!

Czy w takim wypadku naleza mi sie odsetki za zwloke?

Odpowiedz

michal Marzec 1, 2014 o 14:32

Dostalem wlasnie zalegle 50 plus obecne 50.
Na razie nie bede pisal do ciebie Michale tak jak prosiles, zaloze ze to jednorazowa wpadka.

Odpowiedz

Honia Luty 28, 2014 o 22:01

nie_z_krakowa , otrzymałam odpowiedź pocztą tradycyjną 🙂

Odpowiedz

Ania Marzec 2, 2014 o 09:15

Po złożeniu reklamacji dostałam premię za grudzień i styczeń, oraz z programu poleceń. Na razie wszystko wróciło do normy:)

Odpowiedz

Honia Marzec 2, 2014 o 13:42

Wszystko wróciło na właściwe tory – 28-02 dostałam drugie 50 zł , jestem więc teraz na bieżąco. 🙂

Odpowiedz

Ania Marzec 2, 2014 o 21:02

U mnie także premia została przelana ostatniego dnia lutego.

Odpowiedz

bleker Marzec 3, 2014 o 22:17

Mam pytanie do tych z Was, którzy skorzystali z premii za limit w koncie.
Czy po skorzystaniu z limitu otrzymaliście premię 100zł już w następnym miesiącu czy z miesięcznym opóźnieniem ?

Odpowiedz

Lech Marzec 13, 2014 o 13:09

Ja również po reklamacji doczekałem się pieniędzy i otrzymałem taką samą wiadomość jak @Honia:
”Chciałabym przekazać, iż w drodze indywidualnej decyzji Bank wypłaci Pani zaległą nagrodę za grudzień oraz nagrodę za styczeń. niemniej konieczne jest, aby w kolejnych miesiącach Bank odnotował na Pani rachunku wpływ wynagrodzenia od pracodawcy, a nie przelewy z innego konta osobistego”
W lutym wpłaciłem „wynagrodzenie” dokładnie tak samo jak we wcześniejszych miesiącach, więc zobaczymy co bank zrobi w marcu..

Odpowiedz

Alina Zabłocka Marzec 24, 2014 o 19:32

Witam, mam zamiar zmienić konto, jakie na chwile obecna jest najkorzystniejsze i w jakim banku. Teraz mam w BS i płace praktycznie za wszystko. Pozdr.

Odpowiedz

Michał Szafrański Marzec 24, 2014 o 19:58

Hej Alina,

Ja nie prowadzę na bieżąco takich zestawień i analiz, ale polecam Ci dwa źródła:

http://appfunds.blogspot.com/2014/03/najlepsze-lokaty-i-konta-bankowe-marzec.html
http://konta.livesmarter.pl/

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Honia Marzec 24, 2014 o 22:04

Cz otrzymaliście już premię z Promocji ” 700…. ” w tym miesiącu ? u mnie na koncie cisza…..

Odpowiedz

bleker Marzec 24, 2014 o 22:09

Honia, no coś Ty!
Tak wcześnie?

Odpowiedz

Honia Marzec 24, 2014 o 22:21

heheheh 😉 No własnie pewnie dopiero za tydzień 😛 😛

Odpowiedz

bleker Marzec 26, 2014 o 18:28

Dla zainteresowanych : ruszyła kolejna edycja promocji w WBK.
Znowu można zgarnąć 700zł w 10 miesięcy,
Zniknął motyw z poleceniem zapłaty a pojawił się z płatnościami mobilnymi.
Oczywiście, niestety, dla nowych klientów.

Odpowiedz

Jarek Marzec 26, 2014 o 21:31

Ja, też nie dostałem premii za dwa miesiące z rzędu. Po wpisach wnioskuje, że zaczeli sprawdzać skąd pochodzą wpłaty ale…
Pisałem 2 razy zapytanie poprzez formularz kontaktowy nA http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/kontakt/kontakt-zadaj-pytanie.html
i dwa razy zostałem olany ciepłym moczem. Zupełny brak odpowiedzi i reakcji.

Odpowiedz

bleker Marzec 26, 2014 o 22:42

Odpisują na 2-3 dni przed końcem regulaminowego czasu. Ja wysyłam zapytanie jako reklamację na [email protected]

Odpowiedz

ama Marzec 27, 2014 o 03:53

Informacja z banku BZWBK (mail) dot. rozpoczynającej się edycji: Wpływ musi mieć formę przelewu, może być podzielony na mniejsze kwoty, powiniem pochodzić od pracodawcy – osoby prowadzącej działalność i być udokumentowany umową (bank może zweryfikować prawidłowość wpływu, nie są akceptowane przelewy od osób trzecich). Aby otrzymać nagrodę dodatkową należy dokonać co najmniej dwóch różnych z wymienionych w regulaminie transakcji np. zakupy mobilne i przelew na komórkę.

Odpowiedz

markoz Marzec 28, 2014 o 13:10

Warunki trudniejsze ale publikując nowy regulamin trudno im będzie zakwestionować przelewy z kont niepracodawców w poprzedniej promocji.
Skoro w obecnej umowie jest dokładnie zdefiniowane od kogo mają pochodzić wpływy, a wcześniej tego nie było, to oznacza, że wcześniejsze wymagania nie były tak rygorystyczne.
Jak widać da się zdefiniować warunki promocji tak, aby nie trzeba było się domyślać co autor miał na myśli.
Gdyby w poprzedniej promocji chodziło o przelewy od pracodawcy to po co zmieniać zapisy umowy?
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego upierają się przy wpływach od pracodawcy?
Chodzi chyba o zachęcenie klienta do korzystania z rachunku. Większość klientów posiada już rachunki i nie za bardzo ma ochotę zmieniać rachunek u pracodawcy na potrzeby promocji.
Jeżeli rachunek jest dobry, to sam się wybroni i klient takiej dyspozycji dokona wczesniej czy pozniej. Zmuszanie aby klient zmienial rachunek natychmiast nie przetestowawszy go wczesniej jest malo logiczna i moze klientow zniechecic.

Odpowiedz

Anka Marzec 28, 2014 o 10:37

Czy dostał już ktoś 50zł z promocji 700zł?
Kolejny miesiąc i oczekiwanie czy przeleją premię.

Odpowiedz

markoz Marzec 28, 2014 o 12:58

Dlaczego oczekiwanie?
Jest regulamin, mają czas do końca miesiąca, wiec nie ma się co pieklić zanim termin nie został przekroczony.

Odpowiedz

*LESZEK* Marzec 28, 2014 o 13:15

Jakby to kogoś interesowało, to dzisiaj dostałem końcowe 200zł. w WBK 🙂 Konto zakładane w marcu 2013, pierwsze transakcje w kwietniu, pierwsze 50zł. w maju.

Odpowiedz

bleker Marzec 28, 2014 o 14:31

Dzięki *LESZEK* za info. Mnie to interesowało, bo za miesiąc mnie to będzie dotyczyć.
A potem zamykam to konto.

Odpowiedz

Honia Marzec 28, 2014 o 21:52

otrzymałam dziś premię 50 zł, pewnie wy też 🙂

Odpowiedz

Anka Marzec 29, 2014 o 13:24

Też dostałam 28.03.

Odpowiedz

mateusz Marzec 31, 2014 o 10:07

U mnie wszystko sprawnie i przelewy beż zarzutu – terminowo.
Ps.
Dzisiaj dowiedziałem się o promocji w BGŻ Optima.
Lokata na 3 miesiące, na 4%, przelew bonusowy 100pln.
Maksymalnie 20.000 pln
Tylko dla nowych klientów.
http://bankierstarter.pl/s/Bankier-Starter-Regulamin-BGZOptima-Lokata-Bezkarna.pdf
http://bankierstarter.pl/?kampania=link_Bankier_Premium
Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Marzec 31, 2014 o 13:38

Ja również otrzymałem wszystkie 10 premii z promocji 700zł mimo, że sam sobie przelewałem „wynagrodzenie”. Teraz czekam na 200zł za polecenie zapłaty i zamykam konto.
Otrzymałem również odpowiedź na reklamację z kolejnymi przeprosinami po 50 dniach.
ps. Co do promocji to ja skorzystałem ostatnio z takiej w duecie citibank+groupon.
Zamówiłem za darmo kartę kredytową i wydałem od razu 500zł. Zero zobowiązań a w nagrodę tablet Samsung.

Odpowiedz

bleker Kwiecień 2, 2014 o 10:01

Witam.
Dzięki uprzejmości Michała i umieszczeniu mojego maila w treści artykułu ja i kilka osób oraz część z Was skorzystała z programu Polecam Bank. Można przyjąć, że ten temat jest już zamknięty więc wszystkim których tu wymieniam dziękuję za współpracę.
A „wyjadaczom wisienek” przypominam, że WBK ma nową promocję 700zł a od wczoraj Credit Agricole umożliwia zarobienie prawie 900zł przez 18 miesięcy (do 1000zł premii minus 18x6zł za kartę).

Odpowiedz

Dorota Kwiecień 11, 2014 o 18:36

Michale, mam jeszcze pytanie odnosnie promocji WBK. W listopadzie zalozylam konto przez program polecen, a w grudniu rowniez przez program polecen otwarlam limit w koncie na 5000 zl. Niestety Pani w banku pionformowala, iz nie otrzymam 100 zl za otwarcie limitu z polecenia bo nie otwarlam go razem z kontem. Czy miala racje, czy w prowadzila mnie w blad? Moze orientujesz sie w tym temacie?

Odpowiedz

bleker Kwiecień 11, 2014 o 20:36

Jeżeli uruchomiłaś limit i złożyłaś formularz programu poleceń a do tego masz kopię z pieczątką banku to masz podstawę do reklamacji. Jeżeli w momencie uruchomienia nie spełniałaś warunków promocji to powinnaś zostać poinformowana, że nie mogą przyjąć dokumentu. Na odpowiedź będziesz czekać około 30 dni. Tylko dobrze zredaguj pismo. Poza tym uruchamiając konto nie koniecznie możesz mieć komplet dokumentów wymagany do limitu.

Odpowiedz

Dorota Kwiecień 13, 2014 o 18:08

Nie mam zadnego potwierdzenia, Pani w ogle nie wiedziala o co chodzi w programie polecen. Jednak w piatek skladala za mnie reklamacje, dzwonila chyba na infolinie i dowiedziala sie, ze limit powinnam otworzyc razem z kontem. Pani w banku twierdzi, iz taki zapis jest w regulaminie przynajmniej tak zostala poinformowana ale ona dostepu do regulaminu nie ma.
A moze ktos otwarl limit w innym czasie niz konto i otrzymal 100 zl z tytulu polecenia?

Odpowiedz

bleker Kwiecień 13, 2014 o 19:17

Na informację „nie mam dostępu do regulaminu” wzywa się kierownika placówki i przeprowadza odpowiednią rozmowę. To, że nie masz kopii dla siebie to elementarny błąd ale jeszcze nic straconego. Zapis w regulaminie brzmi:
„Klient Polecony – osoba fizyczna, posiadajaca pełna zdolnosc do czynnosci prawnych, bedaca konsumentem w rozumieniu art. 221 kodeksu cywilnego, która nie posiadała konta osobistego w Banku Zachodnim WBK ani w Kredyt Banku S.A. przed jego przejeciem przez Bank w ciagu ostatnich 12 miesiecy liczonych od dnia przystapienia do Programu”
W zasadzie od Programu przystąpiłaś w dniu zakładania rachunku a limit uruchomiłaś w dopuszczalnym terminie, więc masz podstawę do reklamacji. Nigdzie w regulaminie nie ma zapisu, że limit ma być uruchomiony w momencie otwarcia rachunku. W zasadzie, jeśli pracownik już wtedy robił wielkie oczy to takiego pracownika się olewa i nie bierze w dalszych kontaktach z bankiem bo jest niedouczony i niewiarygodny, a tym bardziej nie powinna redagować za Ciebie reklamacji.
Napisz reklamację jak należy w oparciu o właściwą definicję Klienta Poleconego z regulaminu i paragraf o Kliencie Poleconym i sprawa jest w zasadzie do ugrania.
Mi ustawili status przy kliencie który nie spełnił warunków na „nagroda wysłana” co oczywiście nie było prawdą bo się nie należała. Napisałem im, że skoro się mylą to powinni ponieść konsekwencje błędu i kasę wypłacili (ale tylko mnie, poleconemu już nie).

Odpowiedz

Kociolak Kwiecień 25, 2014 o 21:06

Dzisiaj ja i żona otrzymaliśmy końcowe 200zł. Wpadło całe 700złx2 plus 200zł, bo ktoś nam polecił te konta i 200zł z mojego polecenia. Jeżeli ktoś przystępował do promocji w kwietniu zeszłego roku, to niech sprawdzi konto. W ciągu roku udało się nam zgarnąć 1800zł więc warto było się trochę nagimnastykować.
Co mnie trochę pozytywnie zdziwiło to cashback się nie kończy.
Pozdrawiam wisienkowiczów.

Odpowiedz

Pola Kwiecień 25, 2014 o 21:16

Ja też dziś otrzymałam 200 zł, w przyszłym tygodniu zamykam konto 🙂

Odpowiedz

bleker Kwiecień 25, 2014 o 21:39

Ja tak samo. Ostatnia premia wpadła więc teraz wizyta w oddziale żeby zamknąć konto w tym bałaganie. Od razu otwieram w Credit Agricole i celuję w 1000zł.

Odpowiedz

malwina Maj 24, 2014 o 15:03

Kolejna premia przyszła: 2014-05-21 🙂

Odpowiedz

Mariusz Maj 27, 2014 o 20:38

Hej
A ja się chyba w trąbie zrobiłem, albo oni chcą mnie zrobić. W skrócie :
– konto założone 29 kwietnia 2013
– do programu przystąpiłem w maju 2013
– warunki spełniłem w czerwcu 2013 i premię dostałem w lipca 2013 (pierwszą)

WBK twierdzi, że zgodnie z promocją 10 premii powinienem otrzymać od maja jako ze zacząłem w czerwcu to należy mi się 9 do lutego…

Strasznie niejasny ten regulamin 🙁 Ktoś mi pomoże czy jest sens się odwoływać?

Odpowiedz

bleker Maj 27, 2014 o 21:05

Jeżeli konto założyłeś w kwietniu to pierwszym miesiącem w którym miałeś spełnić warunki do premii był maj. Wtedy otrzymałbyś pierwszą premię w czerwcu.
Jeżeli przespałeś maj, to premii za maj nie dostałeś i nie dostaniesz 200zł za polecenie zapłaty jeśli go uruchomiłeś.

Odpowiedz

bettykt Czerwiec 4, 2014 o 10:19

Cześć,

Czy orientujecie się, czy można jeszcze przystąpić do programu?

Odpowiedz

bleker Czerwiec 6, 2014 o 13:55

Witam ponownie WYJADACZY WISIENEK.
Ponieważ Michał nic nie pisze na temat nowej promocji to ja pozwolę sobie wrzucić info jak można zarobić lekko 100zł.
Wystarczy otworzyć z polecenia konto Intelligo.
Sprawa o tyle łatwa, że proces jest mało absorbujący :
– wypełniasz wniosek online i podajesz nr telefonu polecającego,
– kurier przywozi od razu umowę i kartę, aktywacja natychmiastowa (!!!),
– wydajesz w ciągu 30 dni 200zł kartą,
… i tyle.
Konto gratis, karta gratis (przy wydatkach 100zł/m-c), nie ma warunku utrzymywania konta.
Jeśli nie macie polecającego to mogę podać zaufany nr tel. – kontakt przez mail z artykułu, czyli [email protected]

Odpowiedz

Radek Czerwiec 15, 2014 o 22:40

Potwierdzam komentarz od bleker. Również chętnie podam nr polecającego:)
Dodatkowo w ING również można zgarnąć 100, a korzystając z grupona nawet 200.

Odpowiedz

pws Czerwiec 16, 2014 o 13:15

Ja też mogę pomóc z zgarnięciu stówki od Inteligo 🙂
Piszcie na pws [małpa] onet [.] pl

Odpowiedz

evarta Czerwiec 17, 2014 o 10:30

Może pytanie dosyć podstawowe. Gdzie i jak dokonac polecenia zapłaty Bo nie widzę na stronie banku takiej opcji Czy muszę osobiście odwiedzic bank Proszę jakąś dobrą duszę o wyjaśnienie
Pozdrawiam

Odpowiedz

evartak Czerwiec 17, 2014 o 10:46

Witam
Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak zrobić polecenie zapłaty, bo nie widzę na stronce WBK tej możliwości Czy muszę osobiście stawić się w banku ?
Dziękuję za wskazówki

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 17, 2014 o 19:33

W play i Nju sa gotowe druki do wypelnienia. Wypelniasz, podpisujesz i wysylasz do operatora, a on juz sam zalatwia sprawe z bankiem. U innych pewnie jest podobnie. Wpisz w google haslo polecienie zaplaty i firme ktorej chcesz w ten sposob placic – pewnie cos wyskoczy.

Odpowiedz

bleker Czerwiec 17, 2014 o 12:56
Barbara Czerwiec 20, 2014 o 13:08

a ja ani osoba polecająca nie dostałam premii mimo, że złożyłam formularz polecenia. Na złożona reklamację odpowiedziano mi, że osoba polecona i polecająca musiała się jeszcze zarejestrować na stronie https://polecambank.bzwbk.pl/polecam_bank/zaloguj_sie_i_wez_udzial/logowanie.html czy tak to musiało byc. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Odpowiedz

bleker Czerwiec 21, 2014 o 15:07

Rejestracji powinna dokonać tylko osoba polecająca.

Odpowiedz

Mariusz Lipiec 29, 2014 o 15:31

przez kolejne 10 miesiecy spelnilem warunki promocji i dostawalem premie 50zl. Polecenie zaplaty tez bylo. Czy przez kolejne 2 tez musze spelniac warunki takie jak poprzednio, aby po 12mc dostac 200zl?
Czy w 11 i 12mc nie musze robic absolutnie nic i premia zostanie wyplacona?

Odpowiedz

bleker Lipiec 29, 2014 o 15:51

Coś kręcisz Mariusz.
Jeżeli nawet przystąpiłeś do promocji na początku, czyli we wrześniu 2013 to nie mogłeś otrzymać 10-ciu premii bo bieżący lipiec jest ostatnim miesiącem promocyjnym i premię otrzymasz w sierpniu.
Zakładam, że już spełniłeś warunki w tym miesiącu i stąd to pytanie.
Pozostaje czekać na premię i na wszelki wypadek nie likwidować konta ani karty.

Odpowiedz

Mariusz Lipiec 29, 2014 o 22:16

heh:) Nic nie krece. Moze troche zle sie wyrazilem wypowiadajac sie niejako w przyszlosci 🙂
Poprawiam sie:
Zalozmy, ze dostane 10premii i wykonam minimum jedno polecenie zaplaty.
Za 2 miesiace powinienem dostac premie 200.
Moje pytanie brzmi, czy te kolejne 2 miesiace mam spelniac te same warunki co do tej pory mimo, ze nie bede dostawac za te 2 miesiace po 50 zl? Czy moge nie miec przez 2 miesiace zadnego ruchu na koncie a i tak dostane 200zl bo przez 10 miesiecy spelnialem warunki promocji, wykonalem minimum jedno polecenie zaplaty i nadal mam konto?
Nie bardzo rozumiem sensu tej promocji z 200zl, bo skoro jej warunkiem jest spelnienie warunkow w trakcie 10 miesiecy, to te 2 miesiace czekam bez sensu.
Praktrycznie nic juz nie moze sie zdazyc, co by pozbywalo mnie premii – no chyba, ze bym wczesniej zamknal konto 🙂
A moze jest jakis haczyk ktorego nie wiedze?

Odpowiedz

bleker Lipiec 29, 2014 o 22:57

Ja (w pierwszej edycji) dla przyzwoitości nie zamykałem konta ani karty i poczekałem na te 200zł, ale żadnych warunków nie trzeba już spełniać. Przez grzeczność wykonałem parę transakcji i jakieś zasilenie. A filozofią banku nie ma się co zajmować – jest regulamin i jest jasność.

Odpowiedz

Bazyl Lia Sierpień 27, 2014 o 13:52

Michale, a co sądzisz o poniższej ofercie bz wbk? lokata na 4% dla kwoty do 500 tys. to chyba coś nowego? Tylko jak to się łączy (albo nie) z ofertą, o której piszesz?

http://www.bzwbk.pl/oszczednosci-i-inwestycje/oszczednosci-i-inwestycje/lokaty-terminowe/nowa-lokata-swobodnie-zarabiajaca-nowe-srodki-4-mies-4/nowa-lokata-swobodnie-zarabiajaca-nowe-srodki-4-mies-4.html#tab_najwazniejsze_informacje

Odpowiedz

Iwona G Wrzesień 10, 2014 o 15:55

Witajcie 🙂 Czy opisane promocje nadal obowiązują(oprócz tego limitu 5000)? Planuje zamknąć dotychczasowe konto internetowe z Deutsche Banku z tytułu którego nie mam extra bonusów i szukam ciekawszej opcji. Mógłby ktoś coś podpowiedzieć w tym temacie? Pozdrawiam wszystkich czytelników i przede wszystkim autora tego świetnego bloga:)

Odpowiedz

anabis20 Wrzesień 17, 2014 o 18:00

Witam
Założyłem w banku kartę kredytową i aby nie było problemu z weryfikacją podpisu w poleceniu zapłaty, zrobiłem tak jak każę bank http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/polecenie-zaplaty/polecenie-zaplaty.html .
„Do prawidłowej weryfikacji zgody przez Twój Bank, podpis złożony na formularzu zgody musi być zgodny ze wzorem złożonym w Banku. Jeżeli nie jesteś pewien, czy pamiętasz swój wzór podpisu, odwiedź najbliższą placówkę Banku.
Zgodę możesz również złożyć w placówce swojego Banku, a drugi egzemplarz dostarczyć wierzycielowi.”

Zgodę na obciążanie rachunku potwierdzoną przez Bank BZ WBK złożyłem zarówno w placówce Banku jak u wierzyciela.
Ponieważ w systemie nie można zobaczyć polecenia zapłaty czekałem aż do terminu płatności. Oczywiście polecenie zapłaty nie zostało zrealizowane i zostały naliczone odsetki karne. Na premię 200 zł też nie mam co liczyć gdyż to był ostatni miesiąc promocji. Próbowałem złożyć reklamację w oddziale, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia jej złożenia, gdyż podobno moja zgoda została anulowana co powinienem wiedzieć i dlatego bank nie ponosi odpowiedzialności za to zdarzenie.
Bank promuje polecenie zapłaty ale uniemożliwia skorzystania z niej.

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 17, 2014 o 18:19

Czy na fakturze miales adnotacje o poleceniu zaplaty?

Odpowiedz

anabis20 Wrzesień 18, 2014 o 10:21

Na fakturze miałem adnotację o poleceniu zapłaty.
„Kwotę xxx pobierzemy poleceniem zapłaty
Dziękujemy za korzystanie z polecenia zapłaty”
Brak było czerwonego druku polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej.
Pieniądze na koncie były. Bank odrzucił polecenie zapłaty z powodu niezgodności podpisu, gdyż podpis nieczytelny jest na dole a powinien być na górze (zaznaczam iż byłem w banku i własnoręcznie składałem ten podpis).

Odpowiedz

Mariusz Wrzesień 18, 2014 o 11:11

To dziwne. Skoro przyjeli polecenie zaplaty jako forma platnosci(adnotacja na fakturze), to sprawa powinna byc oczywista.
Mysle, ze reklamacja powinna odniesc skutek – szkoda tylko, ze bedzie to Ciebie kosztowac troche zachodu 🙁

Odpowiedz

bleker Wrzesień 18, 2014 o 12:13

Jeżeli osobno złożyłeś dokument w banku, a osobno u usługodawcy, to ten drugi nic nie musi weryfikować bo ma Twoją zgodę i próbuje obciążyć Cię poleceniem zapłaty.
Jeżeli zostawiasz jeden kwit u usługodawcy to on wysyła do banku informację – jeżeli bank nie potwierdza zgodności to usługodawca Cię informuje.
Składając dokument u banksterów, czyli w nieudolnym WBK zawsze (!) musisz mieć potwierdzenie dla siebie.
Jeżeli doradca Cię pamięta i Ty go pamiętasz to napisz przyzwoitą reklamację z nazwiskiem tego doradcy, kopią faktury od usługodawcy (wskazujesz w ten sposób, że chciałeś płacić poleceniem zapłaty) i zwróć się z prośbą o indywidualne rozpatrzenie wniosku o dodatkową premię.
Zgdonie z regulaminem jesteś bez szans, ale bank może przyznać Ci premię indywidualnie. Mnie tak przyznał WBK (błędy w programie poleceń), mBank (Ci się pomylili i zapłacili dużo więcej niż reklamowałem) oraz Credit Agricole (też zapłacili indywidualnie całą zaległą premię a potem przez przypadek raz jeszcze).
Napisz na adres rzecznika w formie skargi na pracownika.
No i czekaj, bo odpiowiadają w tuż przed końcem wymaganego terminu.

Odpowiedz

Szymon Wrzesień 20, 2014 o 11:29

U mnie wczoraj znalazł się przelew na ostatnie 200 zł. Dzięki WBK za 750 zł i całkiem dobre konto 🙂

Pytanie: czy już mogę zamknąć konto bez żadnych konsekwencji? WBK fajny bank, ale w ostatnim czasie tych kont się za dużo namnożyło 😀

Odpowiedz

Anka Wrzesień 23, 2014 o 15:14

19.09 dostałam ostatnie 50zł z promocji, teraz czekam na wypłatę 200zł za polecenie zapłaty. Zapytam dla jasności, te 200zł wypłacą mi za dwa miesiące?

Odpowiedz

bleker Wrzesień 23, 2014 o 15:21

Jeśli zakładałaś rachunek we wrześniu to 200zł wpada teraz, też we wrześniu i analogicznie.

Odpowiedz

Krzysztof Październik 20, 2014 o 20:45

Czy już ktoś dostał 200 zł w październiku?

Odpowiedz

Marcin Październik 21, 2014 o 15:04

U mnie dzisiaj przyszło 200 zł

Odpowiedz

MarcinB Październik 21, 2014 o 18:54

Do mnie dzisiaj również dotarło 200 zł. Planuję teraz zamknąć konto bo jak dla mnie ten bank nie oferuje nic wyjątkowego. Jedyny plus to karta naliczająca punkty payback.
Czy ktoś już zamykał konto? Jak wygląda procedura?

Odpowiedz

Mariusz Październik 21, 2014 o 21:33

Konto nie jest najgorsze. To jeden z niewielu bankow, ktory proponuje niektore promocje takze dla wlasnych klientow a nie wylacznie dla nowych.
Z drugiej strony zamkniecie konta moze dac szanse na uczestniczenie w kolejnej promocji, jezeli taka zorganizuja.
Osobiscie zgarnalem pelna fule premii i jestem zadowolony. Moze nawet zachowam rachunek? 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Październik 21, 2014 o 19:14

Najłatwiej pójdzie nie zgodzić się z warunkami zmian w umowie – wchodzi 27.10.2014, więc trzeba się spieszyć, ale przynajmniej konto masz zamykane od razu lub z dniem wejścia nowej umowy.

Odpowiedz

bleker Październik 21, 2014 o 19:43

Jak będziecie zamykać konto to sobie zostawcie np. 1zł i wskażcie inny rachunek do rozliczenia na dzień zamknięcia. Jeśli po 30 dniach kasy nie będzie to znaczy, że WBeeeeK znowu dał ciała. W moim kręgu ktoś zamknął rachunek w trzecim podejściu. Żenada, po prostu żenada.

Odpowiedz

Mariusz Październik 21, 2014 o 21:29

Zawsze stosuje ta zasade, moze nawet poznales ja ode mnie? 😉

Odpowiedz

bleker Październik 21, 2014 o 21:39

Mariusz, robię tak od zawsze w bankach gdzie nie można zamknąć od ręki.
A od niedawna jeszcze po zamknięciu i krótkiej karencji składam pismo z prośbą o pisemne potwierdzenie, że mam zamknięte wszystkie rachunki, usługi, konta w promocjach, żeby potwierdzili cofnięcie wszystkich zgód na marketing i inne. I mając takie potwierdzenie mogę zutylizować całą poprzednią dokumentację (wcześniej skanując) zachowując jeden kwit.

Odpowiedz

Mariusz Październik 21, 2014 o 22:17

Milo wiedzieć, że Ktoś myśli podobnie – pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Artur Październik 29, 2014 o 10:45

Mam pewną wątpliwość odnośnie premii 200zł za polecenie zapłaty. Sytuacji wygląda tak, że ostatnią premię 50zł dostałem we wrześniu, a polecenie zapłaty dopiero wykonało się 10 października (był problem z niezgodnością podpisu dlatego tak późno).

Czy w takim wypadku dostanę jeszcze te 200zł? Czy te polecenie zapłaty trzeba było wykonać wcześniej tzw. przed otrzymaniem ostatniej premi 50zł?

Odpowiedz

Mariusz Październik 29, 2014 o 10:58

Nie chce mi sie juz grzebac w regulaminie, ale o ile dobrze pamietam, to polecenie zaplaty powinno byc wykonane podczas spelniania poprzednich warunkow.
wg. mnie troche sie spozniles. 🙁

Odpowiedz

Mariusz Październik 29, 2014 o 11:44

Ciekawosc zwyciezyla – sprawdzilem regulamin 🙂
paragraf 5. pkt. 12 a) „w okresie przyznawania nagrody o ktorym mowa w paragraf 5 ust. 6 z konta zostanie zrealizowane co najmniej jedno polecenie zaplaty ”

W Twoim przypadku polecenie zaplaty bylo po terminie – wiec nie przysluguje Ci 200zł 🙁

Odpowiedz

Jerzy Listopad 6, 2014 o 14:38

Witam czytających
Skorzystałem z promocji w okresie grudzień 2013 – wrzesień 2014 – otrzymałem 10×50 zł. Polecenie zapłaty było zrealizowane tylko w lipcu 2014r.
Proszę o info – kiedy powinienem otrzymać 200 zł?
Pozdrawiam

Odpowiedz

bleker Listopad 6, 2014 o 14:43

Konto założone we wrześniu 2013 to premia 200 zł we wrześniu 2014.
I tak dalej.

Odpowiedz