Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Czy i kiedy opłaca się korzystać z promocji bankowych? – czyli czy warto walczyć o kolejne 100 zł

przez Michał Szafrański dodano 7 listopada 2015 · 451 komentarzy

BZ WBK Konto Godne Polecenia z premią

Ruszyła kolejna dobra promocja: 100 zł premii za otwarcie bezpłatnego konta na 4%. Ale czy korzystanie z takich promocji bankowych naprawdę ma sens?

Rozwiązał się worek z bankowymi promocjami. Jedna dobra oferta goni drugą. Dobrze dla nas. Pytanie tylko, dla kogo te promocje mają naprawdę sens? Kto powinien brać w nich udział a komu lepiej skupić się na zarabianiu pieniędzy w inny sposób? Z jednej strony na takich promocjach można zarobić, ale z drugiej – zazwyczaj wymaga to dodatkowego nakładu pracy, którego czasami nie rekompensują przychody z premii od banku lub organizatora promocji.

Ten wpis inauguruje mini-serię dotyczącą kilku aspektów zarabiania na promocjach bankowych – zarówno jako ich uczestnik, jak również jako osoba zarabiająca na polecaniu produktów bankowych innym osobom (w modelu afiliacyjnym).

Oprócz mojego wywodu jest także kolejny pretekst do działania. Wczoraj ruszyła świetna promocja Konta Godnego Polecenia w BZ WBK, w której zgarniamy jednorazową premię 100 zł i dostajemy całkowicie darmową kartę i darmowe konto na półtora roku (do 30 czerwca 2017 roku) oprocentowane na 4% w skali roku. Całość łatwiejsza od niedawnej promocji konta w Millennium.

Najpierw jednak zacznę od głównego tematu tego wpisu.

Argumenty przeciw korzystaniu z promocji bankowych

Promocje bankowe zasadniczo nie różnią się od innych promocji, które znamy np. z hipermarketów. Mechanizm jest ten sam. Dostawca obniża cenę jakiegoś produktu licząc na to, że przyciągając nas do siebie i dając nam jakiś prezent i tak zarobi na nas więcej niż kosztowało go pozyskanie nas jako klienta.

Banki mają o tyle łatwiej od hipermarketów, że nie muszą nas przyciągać do siebie wielokrotnie. Klient pozyskany raz może pozwalać bankowi zarabiać na sobie przez lata. Jeśli do tego sprzeda mu się jakiś długoterminowy produkt, np. kredyt, to w zasadzie bank gwarantuje sobie “lojalność” klienta na lata. A takiemu “zlojalizowanemu” i “staremu” klientowi można systematycznie podnosić opłaty za konto, kartę i podstawowe operacje finansowe. I tak nie ucieknie.

Inaczej jest w przypadku nowych klientów. Tu bank musi się postarać, by klienci nie uciekli do konkurencji. Gotowy jest za to zapłacić: premią pieniężną, fajnym gadżetem lub brakiem opłat za konto i kartę przez pewien czas. I to jest fajne. Są jednak także minusy.

Udział w promocjach często wymaga wyrażenia zgody na kontakt marketingowy ze strony banku. W praktyce oznacza to, że bank będzie mógł nas spamować drogą telefoniczną oraz e-mailową przeróżnymi ofertami skorzystania z produktów finansowych. Panaceum w tym przypadku jest po prostu szybkie ucinanie takich rozmów (“Dziękuję – nie jestem zainteresowany”) lub wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Trzeba tylko uważać, aby nie zrobić tego zbyt wcześnie, bo może to oznaczać złamanie warunków promocji.

Promocje bankowe coraz częściej organizowane są przez pośredników – firmy wyspecjalizowane w pozyskiwaniu nowych klientów dla banków. Ci pośrednicy – firmy afiliacyjne – także zbierają dane uczestników promocji i – jeśli wyrazimy na to zgodę – mogą je wykorzystywać w celach marketingowych. Tu działa dokładnie ta sama zasada: przysługuje nam prawo do cofnięcia tej zgody.

Udział w promocjach wiąże się także z koniecznością poświęcenia czasu na wypełnienie wszystkich wynikających z nich wymogów. I to jest poważny argument przemawiający przeciwko uczestnictwu w tych z nich, które mają trudne warunki. Jeśli nie jesteś osobą zorganizowaną, to łatwo będzie przeoczyć terminy, w których musisz wykonać określone operacje. W takim przypadku zamiast premii możesz czasami spodziewać się kosztów, np. za brak wpływu na konto lub brak transakcji kartą na określoną kwotę. Jeśli jesteś osobą zapominalską lub po prostu leniwą, to nie warto narażać się na takie ryzyko. Lepiej całkowicie odpuścić udział w promocjach lub uczestniczyć tylko w tych z prostymi wymogami.

Kolejnym minusem korzystania z wielu promocji jest konieczność zarządzania wieloma kontami oraz wypełniania warunków wielu promocji. Łatwo wtedy coś przeoczyć. Ja posługuję się trzema narzędziami, które pomagają mi zapanować nad chaosem:

 • Microsoft Money – podstawowa aplikacja, w której widzę listę i stan wszystkich moich kont. Tu ustawiam również harmonogram moich wszystkich stałych operacji (przelewów między kontami, płatności itp.).
 • Automatyzacja stałych zleceń – mam ustawioną sekwencję automatycznie wykonujących się przelewów między kontami po to by spełnić warunki promocji. Wystarczy, że na początku miesiąca zapewnię środki na jednym koncie, a później zdecydowana większość operacji odbywa się automatycznie. Wszystko opisałem w tym artykule.
 • Excel – tu w jednym arkuszu trzymam listę kont wraz z opisem wymogów i warunków bezpłatności każdego z nich. To taka moja ściągawka na “jeden rzut oka”.

Banki zazwyczaj ułatwiają otwarcie konta w promocji, np. przesyłając do nas umowę kurierem lub umożliwiając potwierdzenie wniosku o otwarcie konta poprzez przelew z naszego rachunku w innym banku. Schody zaczynają się, gdy chcemy zamknąć konto. Często wymaga to osobistej wizyty w oddziale, a to oznacza poświęcenie dodatkowego czasu. Dokładną procedurę zamykania kont w kilku bankach opisywałem w tym artykule.

Mini-cykl “Zarabianie na promocjach bankowych”

Ten artykuł wchodzi w skład mini-cyklu omawiającego różne aspekty zarabiania na promocjach bankowych. Przedstawiam zarówno perspektywę klienta banku (uczestnika takich promocji) jak i tzw. wydawców, czyli osób, które promują oferty bankowe wśród swoich czytelników lub znajomych jednocześnie zarabiając na takich poleceniach w tzw. modelu afiliacyjnym. Cykl obejmuje trzy materiały:

 1. Czy i kiedy opłaca się korzystać z promocji bankowych – ten wpis.
 2. Jak mądrze zarabiać na z promocjach bankowych i omijać pułapki – podcast z Michałem Pałką, autorem bloga LiveSmarter.pl.
 3. Blaski i cienie zarabiania w modelu afiliacyjnym – na podstawie doświadczeń w branży finansowej. Planowana data publikacji: 30 listopada 2015 r.

Ile warty jest Twój czas?

I to właśnie czas przeznaczany na obsługę takiej promocji, jest koronnym argumentem przeciwników tej formy zarabiania. Argumentują oni, że 100 czy kilkaset złotych zarobione w ten sposób często okupione jest zbyt dużym wysiłkiem i że czas ten lepiej przeznaczyć na zarabianie pieniędzy w inny sposób. Zgadzam się, że argument ten trzeba wziąć pod uwagę. Z drugiej strony nie każdy ma możliwość łatwego zarobienia dodatkowych pieniędzy poza etatem.

Dobrym punktem wyjścia do podejmowania jakichkolwiek decyzji jest realne oszacowanie kosztu własnego czasu. Pisałem już o tym na blogu. Jeśli dużo zarabiamy i jednocześnie nie mamy potrzeby otwarcia konkretnego konta bankowego lub skorzystania z atrakcyjnej lokaty (bo np. jest ona na zbyt małą kwotę), to szkoda tracić czas na obsługę promocji. Rzeczywiście lepiej wtedy skupić się na innych sposobach powiększania oszczędności.

Sytuacja wygląda inaczej, gdy nasze zarobki są niskie albo nawet przy wyższych nie potrafimy zaoszczędzić ani grosza. Wtedy każde dodatkowe kilkadziesiąt złotych miesięcznie w portfelu robi sporą różnicę. Gdy nie chcemy lub nie umiemy zarobić dodatkowych pieniędzy, to skorzystanie z dobrych promocji bankowych staje się relatywnie prostym sposobem na powiększenie domowego budżetu. Zyski przewyższają koszty.

Korzyści wynikające z promocji bankowych

Są jeszcze inne pozytywne i uboczne efekty aktywnego korzystania z promocji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by równolegle uczestniczyć w wielu z nich maksymalizując korzyści. Według wyliczeń Michała z bloga LiveSmarter.pl tylko w tym roku można było zarobić na takich promocjach nawet 7000 zł – w gotówce, bonach oraz nagrodach (np. tabletach, które później można sprzedać na Allegro). Co ciekawsze zazwyczaj bonusy w takich programach promocyjnych przyznawane są w ramach tzw. sprzedaży premiowej, co oznacza, że premie zwolnione są z podatku dochodowego.

Premie są także dobrym sposobem na podwyższenie stopy zwrotu z naszych inwestycji. Jeśli już mamy zaoszczędzone pieniądze, to często narzekamy, że na zwykłych lokatach niewiele one zarabiają. Poszukujemy bardziej hojnych ofert depozytowych, które dadzą nam zarobić np. kolejne 0,5% odsetek, a tymczasem ignorujemy czasami prawdziwe okazje. Przykładowo: konto w BZ WBK, które opisuję w dalszej części wpisu, płaci odsetki 4% rocznie do kwoty 4000 zł. Jeśli odliczymy podatek od zysków kapitałowych to efektywne oprocentowanie wyniesie 3,24%. Da to 129,60 zł odsetek na czysto (tak naprawdę to trochę więcej, bo odsetki na tym koncie kapitalizowane są co miesiąc).

Jeśli jednak doliczymy jednorazową premię 100 zł, to całkowity zysk wyniesie 229,60 zł, a więc efektywna stopa zwrotu z naszych oszczędności wzrośnie do 5,74% netto (lub 7,09% brutto). Tyle nie daje teraz nawet najlepsza lokata bankowa. Właśnie w taki sposób premie podwyższają oczekiwany zwrot z inwestycji. Niestety dotyczy to zazwyczaj małych kwot, ale lepszy rydz niż nic. 🙂

Kolejnym atutem korzystania z promocji bankowych jest to, że bezpłatnie można się zapoznać z funkcjonalnością systemów bankowości elektronicznej i mobilnej kolejnych banków (a w zasadzie nawet uzyskując za to “wynagrodzenie”). Ja szczerze mówiąc nie znalazłem jeszcze takiego systemu, który idealnie by mi pasował. I z przyjemnością szukam i obserwuję zmiany. Mam też swoją listę banków, w których konta już zamknąłem i nie zamierzam bez dobrego powodu otwierać. Właśnie dlatego, że ich nieprzyjazne systemy internetowe doprowadzały mnie do szewskiej pasji.

Lubię też jeszcze jeden aspekt promocji. Często proponowane w nich atrakcyjne warunki stają się także katalizatorem do reorganizacji posiadanych kont u tych osób, które aktualnie przepłacają bankom za obsługę rachunków. I liczę na to, że publikując informacje o kolejnych promocjach, stopniowo będę zachęcał Was do działania i zamieniania niepotrzebnych kosztów na dodatkowe profity.

Paradoksalnie sądzę jednak, że najważniejszą korzyścią wynikającą z uczestnictwa w promocjach bankowych nie jest jednak wcale zarobek na nich. Świadomy udział w nich powoduje, że wykształcamy w sobie kilka dobrych nawyków: wnikliwego czytania regulaminów, kontroli naszych finansów (chociażby w zakresie spełnienia warunków promocji) i systematyczności. Uczymy się także poznawać własne preferencje oraz przyzwyczajamy się do tego, że to banki powinny płacić nam a nie my bankom. Z im większej liczby promocji korzystamy, tym bardziej asertywni się stajemy. Szukamy prawdziwych okazji, zaczynamy cenić swój czas, mamy coraz większą świadomość i wrażliwość finansową. To bardzo pozytywne skutki chociaż początki zawsze wyglądają bardzo banalnie.

Zobacz także: WNOP 063: Jak mądrze zarabiać na promocjach bankowych i omijać pułapki – z LiveSmarter.pl

Dlaczego korzystamy z promocji bankowych?

Najprostsza odpowiedź: bo chcemy zarobić lub zaoszczędzić. Ale nie jest to jedyny powód. Mechanizm każdej promocji ma na celu wzniecić w nas potrzebę skorzystania z niej. I nie zawsze jest to potrzeba racjonalna – warto o tym pamiętać!

Zazwyczaj promocje są ograniczone czasowo. Innym razem mogą być także ograniczone ilościowo, np. bank deklaruje, że uruchomi tylko 1000 lokat – kto pierwszy ten lepszy. Wszystkie te ograniczenia mają wywrzeć na nas presję do skorzystania z promocji jak najszybciej – najlepiej tu i teraz. Zagrać na naszych emocjach i wzbudzić lęk, że utracimy szansę na premię.

Popieram mądre korzystanie z promocji bankowych, ale odradzam pochopne podejmowanie decyzji. Zastanawiajcie się każdorazowo czy to, co proponuję, ma sens właśnie w Waszej sytuacji. Staram się rzetelnie przedstawiać każdą propozycję opisując ich plusy i minusy. Ostateczną decyzję musicie jednak podjąć samodzielnie. Powinniście mieć przy tym świadomość, że ja – czy każdy inny bloger polecający jakąś promocję – nie działamy wyłącznie bezinteresowanie. W ten sposób zarabiamy i zależy nam, byście założyli jak najwięcej kont lub lokat. Bez względu na to, jak dużym zaufaniem mnie darzycie, nigdy nie powinniście działać bezrefleksyjnie. Pamiętajcie, że to Wy sami jesteście swoimi najlepszymi doradcami finansowymi. Zawsze ufajcie przede wszystkim sobie. 🙂

I jest jeszcze jeden aspekt: ja nie jestem nieomylny. Czasami również mi zdarzy się przeoczyć jakiś aspekt korzystania z konkretnego konta bankowego lub karty – zwłaszcza, gdy sam staję się klientem danego banku dopiero w momencie startu promocji. Diabeł tkwi w szczegółach i nie wszystkie z nich da się zidentyfikować rozmawiając z infolinią banku. Przykładowo w ostatniej promocji Millennium okazało się, że owszem – wyciąganie pieniędzy z bankomatów jest bezpłatne, ale bank pobiera opłatę za wydanie wydruku potwierdzenia tej operacji przez bankomat innego banku. Takie rzeczy wychodzą dopiero przy aktywnym korzystaniu z konta. Dlatego warto dzielić się takimi obserwacjami także z innymi uczestnikami promocji.

#JOPlive Tour we Wrocławiu

No i jesteśmy po pierwszym spotkaniu z cyklu #JOPlive Tour. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przybyli mnie posłuchać we Wrocławiu. Było mi niesamowicie miło Was zobaczyć, poznać osobiście i odpowiadać na pytania. Poniżej selfie i widok prawie pełnej sali. 🙂

JOPlive Wrocław

JOPlive Wrocław

Dlaczego nie opisuję wszystkich promocji?

Pytacie mnie czasami, jakimi kryteriami kieruję się przedstawiając Wam od czasu do czasu bankowe promocje. Dlaczego nie opisuję tych, które dają najwyższe kwoty premii, np. promocji w Credit Agricole, która płaci aktualnie nawet 1000 zł.

Ja nie mam ambicji, by przedstawiać wszystkie promocje. Nie śledzę na bieżąco wszystkich ofert i nie analizuję każdej z nich. Staram się kierować zdrowym rozsądkiem. Wybieram to, co według mojej subiektywnej opinii ma sens, przy czym według mnie dobra oferta to taka, która spełnia następujące warunki:

 • Nie wymaga dużego nakładu pracy na skorzystanie z niej.
 • Ma relatywnie proste do spełnienia warunki uzyskania premii.
 • Konto jest bezpłatne lub łatwo spełnić warunek bezpłatności.
 • Premia uzyskiwana jest szybko – aczkolwiek dopuszczam również takie akcje, w którym premia wypłacana jest przez dłuższy okres czasu np. za zwykłe, codzienne czynności.
 • Premia dla uczestników promocji jest konkretna – a za taką aktualnie uważam kwotę powyżej 100 zł.
 • Promocja organizowana jest przez bank, który da się lubić, np. mający fajny system transakcyjny, albo ciekawą ofertę depozytową, albo przyjazny dla klientów z innych powodów (np. często organizuje różne promocje, szanuje także starych klientów itp.).
 • Oferta nie ma widocznych “haczyków”.

W niektórych przypadkach o niektórych akcjach promocyjnych wiem z wyprzedzeniem. Wtedy staram się również wpłynąć na kształt takiej promocji – na tyle na ile potrafię – podpowiadając obsługującym je firmom, gdzie mogą czaić się problemy. Jeśli takich “ognisk zapalnych” jest mało, promocja jest dobra i jednocześnie widzę, że organizator promocji przygotowany jest do sprawnej obsługi reklamacji, to przystępuję do współpracy. Jeśli któryś z tych warunków nie jest spełniony, to wolę nie ryzykować wpadki – nawet jeśli promocja miałaby teoretycznie dać super zarobić. Najbardziej cenię sobie Wasze zadowolenie, mój święty spokój oraz reputację. Problemy mi niepotrzebne.

Ma to oczywiście skutki uboczne. Wiele ofert pomijam. Często celowo a czasami bez konkretnego powodu, np. tkwię z nosem w innych sprawach. Wtedy umykają mi dobre propozycje, na których mógłbym zarobić konkretne pieniądze – zarówno jako ich uczestnik, jak i wielokrotnie większe jako osoba prześwietlająca konkretny produkt.

Czasami także coś mi po prostu intuicyjnie nie pasuje w danej ofercie. Wtedy odpuszczam. Najczęściej dotyczy to tych propozycji, w których trudno jest mi zrozumieć zapisy regulaminu lub gdzie widzę, że w przypadku ewentualnego sporu z bankiem trudno będzie udowodnić, że mamy rację.

Coraz bardziej świadomy jestem także problemów, które pojawiają się przy obsłudze promocji w konkretnych bankach lub firmach afiliacyjnych. Ten temat omówię bardzo szczegółowo w trzecim odcinku tego cyklu, gdzie wspólnie z moim gościem będziemy omawiać plusy i minusy zarabiania w modelu afiliacyjnym.

Bonus 100 zł, odsetki 4% i wszystko za darmo od BZ WBK

Dobre oferty pojawiają się cały czas. Dzisiaj z przyjemnością pokazuję Wam kolejną promocję, która wystartowała wczoraj i zakończy się już 23 listopada. Warunki tym razem są super-proste i łatwo można zgarnąć 100 zł premii uzyskując jednocześnie dobre oprocentowanie 4% zwykłego konta ROR.

Przedmiotem promocji jest opisywane już kiedyś na blogu Konto Godne Polecenia w BZ WBK. Tym razem bankowi na tyle zależy na pozyskaniu nowych klientów, że gwarantuje bezpłatność konta oraz wydawanej do niego karta aż do 30 czerwca 2017 roku (czyli przez ponad półtora roku). Jeśli do końca tego roku wydacie kartą zaledwie 100 zł, to otrzymacie 100 zł premii. Całość można załatwić nie ruszając się sprzed komputera, gdyż promocja obejmuje zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Kto może wziąć udział w promocji? Regulamin wyklucza z niej wyłącznie te osoby, które mają aktualnie lub miały konto w banku w dniu 31 sierpnia 2015 r. Jeśli nie mieliście lub zamknęliście rachunek w BZ WBK przed 31 sierpnia 2015 r., to możecie śmiało skorzystać z promocji.

Podobnie jak przy promocji konta w Millennium, tu także wymagane jest zarejestrowanie się w promocji na stronie organizatora.

Wystarczy wpisać adres email, zaakceptować regulaminu promocji i wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu obsługi promocji. Wystarczy tylko ta jedna zgoda.

Zgody Organizator

Po chwili otrzymacie e-mail z adresu [email protected] z danymi do logowania oraz specjalnym linkiem. Następnie:

 • Klikacie w link w mailu.
 • Przechodzicie do wniosku bankowego.
 • Zaznaczacie zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej i przekazanie danych do organizatora promocji (w celu wypłaty premii).
 • Klikacie “Załóż”.
 • Wypełniacie wniosek o założenie Konta Godnego Polecenia.

UWAGA: z regulaminu promocji jednoznacznie wynika, że składając wniosek bankowy musicie zaznaczyć wszystkie zgody oraz dodatkowo podać numer telefonu komórkowego.

Zgody BZWBK

Zgody, które trzeba wyrazić w formularzu BZ WBK (kliknij, aby powiększyć).

Oczywiście wnioskując o otwarcie konta zamówcie również kartę – bez niej nie da się spełnić wymogu wydania 100 zł. Do wyboru jest karta MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni. Polecam tę drugą – od razu będziecie zbierać punkty PAYBACK. Jeśli macie już inną kartę PAYBACK, to wystarczy powiązać tę starą i nową w systemie PAYBACK.

Umowę z bankiem możecie zawrzeć potwierdzając ją przelewem z konta w innym banku (odradzam tę metodę) lub za pośrednictwem kuriera (zalecam). W obydwu przypadkach trzeba dostarczyć bankowi kopię dowodu osobistego. Przy wybraniu podpisania umowy przez kuriera możecie wgrać skan dowodu osobistego od razu przy składaniu wniosku drogą internetową lub wykonać kserokopię i przekazać ją kurierowi wraz z kopią umowy. Koniecznie trzeba o tym pamiętać.

Krytyczne daty

Harmonogram całej promocji wygląda następująco:

 • 23 listopada 27 listopada (termin przedłużony) to ostatni dzień kiedy możecie złożyć wniosek o otwarcie konta.
 • Do 31 grudnia macie czas, aby wydać 100 zł kartą.
 • Najpóźniej 31 stycznia 2016 r. organizator poinformuje Was o przyznaniu premii.
 • Do 14 lutego 2016 r. trzeba będzie uzupełnić dane do przelewu na stronie organizatora (Walentynki 😉 ).
 • Do 29 lutego 2016 r. premia trafi na Wasze konto w BZ WBK.

Co daje Konto Godne Polecenia?

Zakładając konto w tej promocji objęci jesteście również specjalnymi warunkami promocji “Konto na 4%”. Warunki te obowiązują aż do 30 czerwca 2017 r. i obejmują całkowite zwolnienie z opłat za konto i kartę. Mówiąc w skrócie:

 • Opłata miesięczna za kartę MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni = 0 zł
 • Sprawdzenie dostępnych środków na koncie w bankomatach = 0 zł
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów = 0 zł
 • Prowadzenie konta, zlecenia stałe, polecenia zapłaty = 0 zł

Prawdziwym atutem tego konta nie jest to, że jest ono oprocentowane. Do kwoty 4000 zł utrzymywanej na koncie bank płacić będzie 4% w skali roku. Odsetki naliczane będą co miesiąc. Nadwyżka powyżej 4000 zł oprocentowana będzie już na tylko 1%, ale to i tak lepiej niż w wielu innych bankach. Rzadko zdarza się bowiem, by środki na zwykłym koncie ROR procentowały. Bank dobrze wie, że to skuteczna zachęta dla klienta, aby uczynić z Konta Godnego Polecania swój główny ROR i wykorzystywać go do płacenia kartą.

Nie wiem jak Wy, ale ja staram się utrzymywać saldo na głównym koncie na poziomie ok. 2000 zł. Taka kwota spokojnie wystarcza na wydatki moje i Gabi dokonywane kartą, a jednocześnie cała reszta oszczędności gotówkowych procentuje na kontach oszczędnościowych i lokatach. Raz w tygodniu sprawdzam stan konta i ew. uzupełniam środki przelewem z jednego z kont oszczędnościowych. Trzymam niskie saldo na ROR właśnie dlatego, że środki te nie zarabiały (wyjątkiem dotychczas było tylko konto w Raiffeisen).

Dla jasności: regulamin nie zobowiązuje nas do trzymania konta w BZ WBK. Można je zamknąć od razu po wypłacie premii chociaż ja nie widzę powodu żeby to robić skoro rachunek jest darmowy i do tego dobrze oprocentowany.

BZWBK Oprocentowanie

Oprocentowanie Konta Godnego Polecenia (kliknij, aby powiększyć).

Oczywiście oprocentowanie rachunku jest zmienne. Oznacza to, że może ono pójść zarówno w dół, jak i w górę, np. w wyniku zmiany stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Zasady szczegółowo opisuje regulamin promocji.

 

Jeszcze więcej o zarabianiu na promocjach

W listopadzie ukażą się jeszcze dwa materiały dotyczące promocji. Już w przyszłym tygodniu opublikuję rozmowę z Michałem Pałką, w której rozszerzymy ten wpis i opowiemy jak mądrze zarabiać na promocjach bankowych, interpretować ich regulaminy i unikać pułapek. A za trzy tygodnie – w drugiej części naszej rozmowy – podzielimy się obserwacjami dotyczącymi zarabiania na afiliacji w branży finansowej. Powiemy także o pozytywnych i negatywnych postawach wszystkich uczestników tego rynku. Ten odcinek przyda się tym z Was, którzy sami chcą zarabiać w ten sposób, ale bez nabijania sobie guzów. 🙂

A tymczasem zachęcam Was do poważnego rozważenia skorzystania z promocji Konta Godnego Polecenia. W mojej opinii to prawdziwy rarytas.

Ciekawy jestem jakie Wy widzicie inne plusy i minusy korzystania z promocji bankowych. O czym zapomniałem? Napiszcie proszę w komentarzu.

Do usłyszenia. 🙂

Pobierz załączniki do artykułu

FAQ

Ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2016 r.

Na jaki adres można zgłaszać pytania i reklamacje dotyczące promocji?

Reklamacje można zgłaszać na adres [email protected] lub poprzez formularz http://godnepolecenia.zpremia.pl/promocja/kontakt/

Regulamin pozwala otworzyć każdej osobie trzy rachunki ROR. Czy to oznacza, że można zgarnąć 3x 100 zł?

Niestety nie. Premia przysługuje tylko za jedno konto, przy czym wniosek musi zostać złożony poprzez serwis organizatora promocji (po kliknięciu w link na moim blogu).

Organizator zaleca wręcz żeby kolejne rachunki założyć ewentualnie dopiero po tym, jak będziemy już mieli podpisaną umowę i w pełni aktywne konto otwarte w ramach promocji.

Czy można założyć w ramach promocji konto wspólne?

Wniosek bankowy pozwala założyć tylko konto indywidualne. Współposiadacza można jednak dodać odwiedzając placówkę banku.

Czy kolejne dwa rachunki ROR także oprocentowane są na 4% tak jak rachunek główny?

Tak. Wszystkie trzy rachunki ROR oprocentowane są na 4% w skali roku – każdy do 4000 zł.

Nie wyraziłem wszystkich zgód marketingowych przy składaniu wniosku. Czy aby otrzymać premię mogę wyrazić je już po założeniu konta?

Tak – istnieje taka możliwość.

Oficjalna odpowiedź od Organizatora promocji: „Bank poinformował nas, że jest taka możliwość, aby wyrazić zgody marketingowe już po założeniu konta. Proszę w tym celu skontaktować się z infolinią banku pod numerem 1 9999 i wyrazić potrzebne zgody. Maksymalny termin na wyrażenie zgód to okres potrzebny na spełnienie warunków promocji, tj. 31.12.2015 r.”

Wydłużono do 27.11 termin składania wniosków

Dzisiaj (23 listopada) miało się zakończyć przyjmowanie wniosków, ale właśnie otrzymałem e-mail od Agory – organizatora promocji – z informacją, że przyjmowanie wniosków o otwarcie konta wydłużono do 27 listopada 2015 r. Macie więc na to czas do piątku włącznie. 🙂

8.01.2016: Co zrobić jeśli bank naliczył mi opłatę 7 zł za kartę?

Docierają do mnie sygnały, że BZ WBK niektórym osobom nalicza opłatę 7 zł za kartę.

Po wyjaśnieniach okazuje się, że dzieje się tak dlatego, że osoby te nie wyraziły odpowiednich zgód, które są warunkiem bezpłatnego używania karty. Tu kopia ze strony z wnioskiem o otwarcie konta:

„Do promocji możesz przystąpić do 30.06.2016 r. składając wniosek o konto z usługami bankowości elektronicznej BZWBK24 przez internet, telefon lub w aplikacji mobilnej BZWBK24 i zawierając umowę poprzez przelew internetowy (weryfikacyjny) z konta w innym banku lub za pośrednictwem kuriera. Oferta nie jest dostępna w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24, ani w placówkach Banku. Pamiętaj, że aby skorzystać z promocji cenowej dotyczącej karty we wniosku należy wyrazić zgodę na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (nie możesz złożyć również sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych). Możesz otworzyć tylko jedno konto z wykorzystaniem przelewu internetowego (weryfikacyjnego) z innego banku.”

Rozwiązanie jest następujące:

 • Składacie reklamację bezpośrednio w banku wnioskując o zwrot opłaty.
 • Jednocześnie udzielacie brakującą zgodę.

Jednocześnie brak wyrażenia zgody równoznaczny jest z niespełnieniem warunków promocji i skutkować będzie brakiem premii.

Udzielenie zgody automatycznie odblokowuje możliwość uzyskania premii od Agory – organizatora promocji. Taką informację uzyskałem od Agory. Powodzenia!

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 443 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Oszczędnicka Listopad 7, 2015 o 15:03

Wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy 🙂 I trzeba zastanowić się co jest dobre dla nas. W komentarzach pod polecanymi promocjami często można przeczytać narzekanie na obowiązek wyrażenia zgody na kontakt marketingowy z banku. Nie rozumiem kompletnie dlaczego, bo tak jak napisałeś, wystarczy krótkie „Nie dziękuję” i tyle.

Ja jestem wielką fanką promocji bankowych i staram się uczestniczyć w większości z nich. Oczywiście gdy uważam, że nakład pracy przewyższa zyski, to rezygnuję. Nie mam problemu z zarządzaniem kilkoma kontami, wypełnianiem warunków promocji, a potem zamykaniem ich, gdy nie są już potrzebne.
Za to Oszczędnicki dostaje białej gorączki… jak musi zadzwonić do banku, podejść do banku, jak ktoś do niego dzwoni… 🙂 Także, żeby go zaangażować promocja musi być na prawdę dobra… 🙂

Odpowiedz

Tomasz Listopad 7, 2015 o 15:07

Michał – piszesz: „Umowę z bankiem możecie zawrzeć potwierdzając ją przelewem z konta w innym banku (odradzam tę metodę)…”.
Dlaczego?
Inaczej trzeba czekać na kuriera… 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 15:46

Hej Tomasz,

Metoda potwierdzania przelewem jest wygodna ale zawodna. Ja się już o tym kilka razy przekonałem. Bank weryfikuje czy dane podane we wniosku o założenie konta idealnie zgadzają się z danymi nadawcy przelewu. Zgadzać się musi nie tylko imię i nazwisko, ale także adres i to dokładnie.

Mam długą nazwę ulicy. Jeden z banków wysyła przelewy skracając nazwę ulicy i niestety wnioski były odrzucane ze względu na brak zgodności adresów. Czasem decydują detale chociaż na oko widać, że wszystko się zgadza. Odkręcanie takich sytuacji zabiera mi więcej czasu niż przyjęcie kuriera i podpisanie umowy.

Poza tym metoda via kurier ma jeszcze jeden atut: bank otrzymuje wzór mojego podpisu i nie muszę w tym celu wizytować oddziału.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek M. Listopad 7, 2015 o 16:00

Metoda na kuriera ma też swoją zasadniczą wadę w postaci karygodnych procedur stosowanych przez firmy kurierskie; nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś podpisując umowę z Getin kurier przyjechał z umową i po podpisaniu włożył ją z kserem dowodu do tej samej, otwartej już koperty. Nie oszukujmy się, w firmach kurierskich jest wysoka rotacja i pracują tam często przypadkowi ludzie więc istnieje realne ryzyko, że takie ksero dostanie się w niepowołane ręce.

Odpowiedz

Oszczędnicka Listopad 9, 2015 o 15:58

Do mnie kurier z Getin nie dojechał wcale… Pomimo kilku prób kontaktu i ustalenia terminu… A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wystarczy poprosić kuriera, żeby przy nas zakleił odpowiednią kopertę – wiadomo, że czasem potrwa to dłużej, bo musi powypełniać odpowiednie druki… No, ale chodzi o nasze bezpieczeństwo 😉

Odpowiedz

Marek M. Listopad 9, 2015 o 20:00

Co z tego ze zaklei przy nas w kopertę skoro w sortowni oddaje luźne papiery do biura które następnie idą w opakowaniu zbiorczym do banku. Takie standardy miała firma kurierska obsługująca Getin.

Jeśli procedura nie przewiduje, że kurier podpisuje umowę, wkłada do koperty oklejonej listem przewozowym dając ci potwierdzenie nadania takiej paczki, to nic się nie zmienia – kurier zaraz po trzaśnięciu drzwiami rozrywa świeżą kopertę i pakuje dokumenty do starej z której jest rozliczany w biurze.

Tak było jeszcze rok-dwa temu, nie wiem jak obecnie.

Odpowiedz

Tomasz Listopad 7, 2015 o 16:39

Też mam długą nazwę ulicy 🙂 – z moich doświadczeń empirycznych (a wielokrotnie zakładałem konta poprzez przelew) zawsze dane się zgadzały… i konta się zakładały prawidłowo. Z kurierem jest ten problem, iż muszę się z nim umawiać w pracy lub wieczorem w domu… (a nie zawsze mam czas).
Co do wzorów podpisów, to jeżeli konto otwieram tylko w celach promocyjnych, to po co bankowi mój wzór podpisu (;)). Do banku fatyguję się i tak osobiście aby zamknąć konto (raz a skutecznie) – kiedyś przekonałem się, że zamknięcie „korespondencyjne” zaginęło (!?). Jeżeli zaś zamierzam korzystać z konta dłużej, to również mogę się raz pofatygować aby złożyć wzór podpisu (najczęściej robię to dopiero po dłuższym czasie – np. kilku miesiącach – jak przetestuję konto, odpowiada mi i składam wtedy wzór podpisu aby móc w pełni z konta korzystać).

Odpowiedz

Krzysiek Grudzień 11, 2015 o 15:46

Mieszkasz na Ursynowie, masz długą nazwę ulicy… Hm, czyżby Komisji Edukacji Narodowej? 🙂

Odpowiedz

Aleksandra Listopad 9, 2015 o 11:16

ja zawsze korzystam z przelewu i nie mam problemu ale to zależy od sytuacji
musi się zgadzać dosłownie WSZYSTKO i nie robić tego na ostatni moment

próbuj ale nie narzekaj potem i nie przelewaj złości na Michała. On odradza bo pamięta jak było u niektórych.

Odpowiedz

Ewelajna Listopad 7, 2015 o 15:18

A czy jeśli nie posiadam dowodu, bo skończyła mi się ważność, to wystarczy zaświadczenie, że dowód jest wyrabiany? Czy nie da rady założyć tego konta? Do 23.11 nie zdążę wyrobić nowego.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 15:47

Hej Ewelajna,

Wymagany jest skan dowodu osobistego. Jeśli go nie masz, to bank nie założy Ci konta.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelajna Listopad 7, 2015 o 16:06

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że promocja mi przepadnie. Ale tak to jest, kiedy ze wszystkim czeka się do ostatniej chwili;)

Pozdrawiam również:)

Odpowiedz

Kaya Listopad 8, 2015 o 12:18

Moze paszport wystarczy?

Odpowiedz

Andrzej Listopad 8, 2015 o 16:59

Jak jest wyraźnie napisane w regulaminie, że wymagany jest skan dowodu osobistego, to jak myślisz?… Paszport wystarczy? 🙂

Odpowiedz

Mariola Listopad 10, 2015 o 20:52

Hej Michał, zdecydowałam (mimo wszystko) założyć przez przelew, a nie przez kuriera…czy mam bankowi przesłać mailem scan dowodu osobistego?

P.s. Dzięki Tobie raz po raz parę groszy wpada mi do kieszeni korzystając z promocji…dzięki:)
Pozdrawiam Mary

Odpowiedz

AdamO Listopad 7, 2015 o 15:43

Michał, naprawdę tworzysz coś wspaniałego. Roztaczasz przed wieloma osobami nowe możliwości. Uczymy się czasem czegoś zupełnie nowego, czegoś zaskakującego. Miej jednak na uwadze, że część Twoich czytelników to osoby zadłużone, które omijają szerokim łukiem kanał bankowy ze względu na powód nie skorzystały i nie skorzystają z takich promocji czując pewnego rodzaju niesmak, a może to zbyt duże słowo może bardziej złość…

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 15:57

Hej Adam,

Dziękuję za komentarz. Nie rozumiem jednak argumentacji. Akurat w przypadku osób zadłużonych skorzystanie z takiej promocji to bardzo konkretne pieniądze m.in. na spłatę długów. Gdybym ja był zadłużony, to liczyłoby się dla mnie każde kilkadziesiąt złotych.

Chyba, że mówisz o ogólnej awersji tych osób do sektora finansowego. To jest szerszy temat. Tym bardziej jednak warto się uczyć korzystać z różnych okazji jednocześnie ucząc się, jak nie pogarszać bardziej swojej sytuacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

AdamO Listopad 7, 2015 o 20:33

Michale, chodzi mi o to że osoba zadłużona z np komornikiem na karku nie otworzy żadnej lokaty w zasadzie w żadnym banku. W tej sytuacji jeśli ma jakieś zaskórniaki i pójdzie z nimi dzisiaj do banku X chcą zaoszczędzić lub do banku Y gdzie jest super promocja tylko za otwarcie tego konta spowoduje że nie jest ona w ogóle przez bank brana pod uwagę. Powodem jest fakt że na rachunku tej osoby nie będzie się działo nic po za faktem że niewielkie pieniądze się tam pojawią bo komornik i tak zaraz je zabierze.
Dawno temu Pani w okienku wytłumaczyła znajomemu to w sposób dość prosty a jednak okrutny. „Proszę Pana po co nam klient któremu z konta i tak są pieniądze zabierane. Pan z zadłużeniem nie jest brany pod uwagę w naszych promocjach za otwarcie i korzystanie z rachunku”

Odpowiedz

Mirela Listopad 7, 2015 o 16:47

Tu się z Tobą nie zgodzę. Sama jestem zadłużona ale od kiedy trafiłam na kurs Michała zaczęłam się interesować każdym sposobem zarabiania. Założyłam nowe konto w OF żeby właśnie zarobić kilka groszy i teraz też myślę nad tą promocją. To działa, naprawdę :). Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek M. Listopad 7, 2015 o 15:52

(…) Świadomy udział w nich powoduje, że wykształcamy w sobie kilka dobrych nawyków: wnikliwego czytania regulaminów (…)

Brzmi pięknie ale jak czytam komentarze pod newsami o promocjach na blogach/stronach/portalach zajmujących się tym tematem na co dzień to mam wrażenie, że ludzie (w większości) w ogóle nie czytają regulaminów tylko idą w ciemno bo autor bloga/strony napisał, że nie ma haczyków. Trochę mnie to przeraża.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 17:17

Hej Marek,

Prawdę piszesz. Ja jednak wierzę, że prędzej czy później jednak zaczną czytać. Oby przed szkodą a nie po szkodzie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 7, 2015 o 19:31

Witam,
obiema rękami podpisałabym się pod tym, co napisał Marek M. Odnośnie nieczytania przez dużą część osób, tego co podpisują przeraża mnie jeszcze inna rzecz – znana z autopsji. Pracuję jako kasjerka w jednym z banków i gdy przedstawiam klientowi do podpisu potwierdzenie wpłaty,wypłaty, przelewu, etc. niejednokrotnie spotkałam się z sytuacją, gdy na moje „proszę sprawdzić, czy zgadza się dyspozycja”, słyszę: „ja i tak nie mam przy sobie okularów, więc i tak niczego nie odczytam, proszę mi pokazać gdzie mam podpisać”….

Odpowiedz

Agent Listopad 8, 2015 o 13:44

Anna jesteś wyjątkowa! Zwykle gdy w banku czy podobnej instytucji podsuwają mi Coś do podpisu ja zabieram se do czytania. wywołuje to irytację podsuwającego i nerwowe: no tu tylko trzeba podpisać! Twoja postawa jest godna pochwały.

Odpowiedz

j4c0b Listopad 9, 2015 o 10:57

Ja też zawsze czytam, ale niestety czuje się z tym nie swojo, bo widzę jak to irytuje ludzi stojących za mną w kolejce. A jeszcze jak zaczynam się dopytywać to nierzadko zdarzają się komentarze z ogona kolejki. Ale niestety często nie można zapoznać się z treścią umowy wcześniej w zaciszu domowym bo instytucje nie udostępniają tych wzorów. Pierwszy kontakt z treścią umowy jest w momencie jej podpisywania i wtedy dopiero można się zorientować z czym się mierzymy.
Najgorsze że niektóre instytucje wykorzystują takie chwile by zmusić do podjęcia niekorzystnej decyzji.
Sytuacja z minionych świąt. Postanowiłem kupić sobie prezent na raty 0%.
Najpierw stanie w kolejce do stoiska ratalnego, wypełnianie wniosku i teraz proszę usiąść z boku i poczekać an wezwanie – bank musi ocenić wiarygodność. Mija 30 minut wracamy do gry i dowiadujemy się że owszem mogę kupić na raty ale niestety wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie. No i co tutaj z tym fantem teraz począć jak straciliśmy już ponad 1h. 10% zamiast 0 to różnica. Nie bójmy się odmówić w takiej sytuacji, nie rzadko w wyniku takiej naszej decyzji jednak okaże się ze to ubezpieczenie nie będzie jednak wymagalne. To po prostu osoba nas obsługująca chce zarobić swoja prowizję. I nagle okaże się że jednak możemy mieć 0%:). Pomaga również na samym początku wypowiedzenie formułki że interesuje nas wyłącznie oferta 0% i żadnej innej nie zaakceptujemy. A później dostajemy długa umowę do podpisania i dopiero zaczyna się zabawa. A pracownicy są już wyszkoleni i podkreślaczem wskazują nam najistotniejsze punkty żeby przyśpieszyć operację ale nie bójmy się czytać pozostałych punktów, pytajmy o wszystkie gwiazdki i przypisy bo tam są poukrywane najciekawsze zagadnienia.

Odpowiedz

aga Listopad 9, 2015 o 16:36

Chyba cię zmartwię Michale, bo zawsze czytałam od deski do deski z lupą, kalkulatorem, komputerem i czym tam jeszcze, zanim podpisałam cokolwiek bankowego. Odkąd Ty to robisz, już nie jestem taka skrupulatna. Fakt że moje „odpuszczenie ” dotyczy tylko tych ofert, które prezentujesz (na inne nie patrzę :). Myślę że mimo wszystko powinieneś to uznać za swój sukces. Za to że w dużej mierze zdjąłeś mi to z barków-zakładam promocje przez Twojego bloga-ot taka forma okazania wdzięczności, że mogę w tym czasie robić coś innego.

Odpowiedz

Franciszek Listopad 7, 2015 o 15:56

Dzięki za informację o promocji i ciekawy artykuł. Mi na początku korzystania z promocji przeszkadzał spam telefoniczny 🙂 może kiedyś opublikujesz artykuł o tym jak bronić się przed atakiem marketingowym? Pewnie masz to już opanowane do perfekcji:) Chciałbym też zaznaczyć, że czasami zwykłe podziękowanie i okazanie braku zainteresowania ofertą nie wystarcza bo przykładowo ostatnio Pani prosiła mnie żebym chociaż wysłuchał jaki „wspaniały” kredyt chce mi zaproponować i ciężko wtedy chłodno odmówić i się rozłączyć 🙂 Wracając do tematu, wniosek o konto został wysłany. Cieszy mnie, że mimo Twoich sukcesów wciąż nie zaniedbujesz bloga 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

Marek M. Listopad 7, 2015 o 16:05

Tak jak każdy powinien mieć dedykowany na spam mail tak i dedykowany telefon się sprawdza. Mam jeden numer który wrzuca wszelkie próby połączenia do poczty głosowej a poza tym służy wyłącznie jako numer autoryzacyjny do SMSów z banku. Polecam.

Odpowiedz

Mateusz Listopad 7, 2015 o 16:31

Pół żartem pół serio, odpowiedz na twoje pytanie Franciszek
https://www.youtube.com/watch?v=DUay0SJKx_E

Odpowiedz

Cezary Listopad 7, 2015 o 16:12

Tym razem super wpis i super promocja, naprawiłeś wpadkę z ostatnim podcastem o emigracji do UK 😉 Dzięki Michale 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Listopad 7, 2015 o 16:37

Hej, cieszę się, że piszesz takie artykuły – wiele osób chcących wziąć udział w takich promocjach czuje się bezpieczniej, wiedząc, że warunki zostały już wcześniej sprawdzone przez eksperta – czyli Ciebie 🙂 Oczywiście, nie zwalnia to z myślenia i sprawdzenia na własną rękę, ale ja np. często wcześniej pomijałam takie okazje, gdyż obawiałam się, że nie mam dostatecznej wiedzy, by zweryfikować regulamin i po prostu bałam się, że coś przeoczę i później będę musiała ponieść jakieś konsekwencje. A do Ciebie mam zaufanie i czuję się po prostu bezpieczniej :))

Odpowiedz

Paweł Listopad 7, 2015 o 16:54

Witaj Michale. super dzięki za artykuł !!! piszesz że oprocentowane dosyć niskie dziś dostałem opcje z idei banku nie wiem czy tutaj mogę opisać o co chodzi , ale jestem bardzo ciekawy twojego zdania na temat Lokaty Liderzy Technologii która daje możliwość zarobku 18% w skali roku w ciągu 3 lat z gwarancją zainwestowanego kapitału ?

Odpowiedz

Marek M. Listopad 7, 2015 o 17:11

Bardzo dobra oferta dla…..banku, bo oni z pewnością zarobią. Czy zarobisz ty to już gra w lotka, przeczytaj samemu warunki tej struktury.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 17:31

Hej Paweł,

To o czym piszesz to nie jest lokata bankowa lecz tzw. lokata strukturyzowana, w której to czy dostaniesz odsetki czy nie dostaniesz zależy od tego jak zachowa się np. indeks giełdy. To jak zakład z bankiem o to, czy jakiś indeks pójdzie w górę czy w dół. Ja zakładam się tylko wtedy, gdy mam pewność, że wygram. 🙂 A tu nie wiadomo.

Kapitał masz gwarantowany. Wpłacisz 10 tys. zł to dostaniesz 10 tys. zł po trzech latach. Ale to czy dostaniesz odsetki i w jakiej wysokości – to już loteria.

Nie patrz na wariant optymistyczny tylko pesymistyczny i zastanów się czy go akceptujesz. Bez podjęcia ryzyka nie ma wysokich stóp zwrotu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Paweł Listopad 7, 2015 o 22:29

dzięki Michał, chciałem znać Twoje zdanie na ten temat. Pan Zbigniew Papiński odpowiedział mi tak samo. Jesteście moimi idolami jeśli chodzi o finanse osobiste. Dziękuję Wam za prace, którą wykonujecie, jest bezcenna Wielki Dzięki Michał!!!

Odpowiedz

Danka Listopad 14, 2015 o 13:10

Lokaty strukturyzowane powstały dlatego, ze tradycyjne są obecnie na taki niskim poziomie, ze niektórym on nie wystarcza by pomnażać swoje oszczędności. W BZWBK najczęściej oferowane są lokaty strukturyzowane oparte o kurs waluty np PLN/EUR tu można zarobić nawet 4 % (przy spełnieniu scenariusza zachowania się waluty) ale w nagrodę można założyć lokatę bonusową. Taką tradycyjną, którą samodzielnie bez struktury się nie założy. Nawet jeśli scenariusz struktury się nie sprawdzi, to zawsze zarobi się na tej bonusowej lokacie. Dodatkowo polecam lokaty na nowe środki lub lokatę, którą można założyć przez bankowość mobilną.
Ps. tak jestem pracownikiem BZWBK;-)

Odpowiedz

Mateusz Listopad 7, 2015 o 17:06

Cześć Michał,
Promocja faktycznie ciekawa i z pewnością skorzystam. Przy okazji przypomnę sobie ten bank, bo jakieś 1,5 roku temu usunąłem tam swoje konto. Mam jednak dwa przemyślenia odnośnie korzystania z tego typu promocji.
– czy uważasz, że bezpieczne jest dostarczanie skanów dowodu osobistego nawet jeśli udostępniamy go teoretycznie „instytucji zaufania publicznego”?
– jak Ci się wydaje, czy częsta zmiana konta osobistego, np. poprzez korzystanie z tego typu promocji stawia nas w dobrym świetle jako przyszłego kredytobiorcę? Mam tu na myśli następującą sytuację. Pojawiła się ciekawa oferta w banku z gwarantowaną premią. Zakładam konto, spełniam warunki. Konto zaczyna mi się coraz bardziej podobać, w dodatku w moim poprzednim ROR, bank podniósł opłatę za kartę – zamykam to konto i dalej korzystam z tego nowego założonego w ramach promocji. Przenoszę tam swoją pensję i aktywnie z niego korzystam. Po kilku miesiącach znów pojawia się super oferta-wisienka 🙂 i sytuacja powtarza się. I teraz uwaga. Chce wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Banki wołają wyciąg z konta aby sprawdzić nasze wydatki i obliczyć zdolność kredytową. I z tym jest różnie bo są banki, którym wystarczy 3 miesięczny wyciąg, są takie które chcą z ostatnich 12 miesięcy, a są i takie które wołają z ostatnich 2 lat. Ty masz obecnie konto z którego korzystasz od 2 miesięcy, poprzednie zamknąłeś. Co w takiej sytuacji? Czy tego typu skakanie z banku na bank może wyjść nam bokiem?

Pozdrawiam Cię serdecznie
Mateusz

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 17:26

Hej Mateusz,

Dobre pytania.

Ad. dowodu – najchętniej nie dawałbym nikomu kopiować, ale praktycznie każdy bank wymaga – jeśli nie przy zawarciu umowy, to przy jakiejkolwiek operacji wykonywanej w oddziale zaraz będą chcieli uzupełnić ten „brak”.

Ad. historii pod kątem kredytu – wiesz dlaczego banki chcą sprawdzić Twój wyciąg? Bo chcą zobaczyć, czy deklarowane przez Ciebie wydatki mają potwierdzenie w historii rachunku. I jeśli tam jest mniej – tym lepiej z perspektywy zdolności kredytowej. Jeśli chodzi o zarobki – to zaświadczenie masz od swojego pracodawcy + ew. PIT.

Jest jeszcze jedna dobra praktyka, o której warto pamiętać zamykając rachunek – zapisanie sobie kopii wszystkich wyciągów miesięcznych + ew. potwierdzeń dokonania poszczególnych operacji typu płatności czynszu, abonamentów itp. Ja tak robię a potem zamykam konto.

A i tak swoją drogą: przypominam wszystkim, którzy mieli konto w Meritum, że wyciągi ze starego systemu można pobrać tylko do końca roku. Później Alior go wyłączy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Listopad 7, 2015 o 17:33

Dzięki z odpowiedź 🙂
Też właśnie pomyślałem o kopiowaniu wyciągów z kont bankowych, które zamykam. Od teraz będę to praktykował 🙂

Odpowiedz

Danka Listopad 14, 2015 o 13:12

Skanowanie dowodu osobistego ma za zadanie ułatwić pracownikowi identyfikację klienta fa

Odpowiedz

Łukasz Listopad 7, 2015 o 17:15

Skorzystałem z oferty raiffeisen, teraz millennium, skorzystam i z bzwbk. Jeśli ma się głowę, żeby pamiętać o warunkach a po wszystkim o zamknięciu konta to jest super sprawa. Dzięki temu bilet na koncert wymarzonego zespołu (styczeń 2016) kupił się sam 🙂 a do tego starczyło na hotel żeby po nocy nie tułać się 🙂

Odpowiedz

Michał Listopad 7, 2015 o 17:17

Pierwsza zgoda (na przetwarzanie danych w celach marketingowych) przy zakładaniu konta nie jest wymagana. Czy jeśli jej nie zaznaczyłem, to znaczy, że nie spełniłem warunków promocji? Ewentualny dodatkowy e-mail z wyrażeniem tej zgody załatwi sprawę?

Odpowiedz

Michał Listopad 7, 2015 o 17:20

Promocja trafiła się w idealnym momencie, bo zastanawiałem się nad założeniem konta w BZ WBK ze względu na płatności HCE z wykorzystaniem telefonu. Teraz będzie okazja do przetestowania tej nowinki 🙂 A przy okazji drobna premia i konto z fajnym oprocentowaniem 🙂

Odpowiedz

Wioleta Listopad 7, 2015 o 18:41

Szkoda, że od dobrych 5 lat mam konto w bzwbk, inaczej chętnie skorzystałabym z tej promocji. Tym razem trafiło się coś ciekawego. Ale od kilku miesięcy trzymam się zasady- tylko jeden rachunek ror i jeden oszczędnościowy. Tego drugiego ideału dalej szukam, a przerobiłam już optimę, raiffaisen i ing. Najczęściej po kilku miesiącach co chwilę dostawałam info o kolejnych obniżeniach stopy procentowej. Aż szkoda odkładać pieniądze bo ani nie zarabiają, ani nic. Ktoś poleci porządne, darmowe konto oszczędnościowe?

Odpowiedz

Barbara Listopad 7, 2015 o 19:05

Ja już jestem klientką tego banku i sobie chwalę (konto 123 tez oprocentowane – max 3% do kwoty 3tys). Z tej promocji nie mogę więc skorzystać, ale zamierzam namówić na nią mamę oraz brata i w związku z tym jestem ciekawa czy przy ich wnioskach mogę podać swój nr telefonu (wiem, że np w Millennium nr-y tel nie mogły się powtarzać)?

Odpowiedz

Marek M. Listopad 7, 2015 o 19:55

Posiadanie innego konta nie przekreśla możliwości skorzystania z promocji 4% do 12000 zł (wystarczy założyć 3xKGP i na każdym trzymać po 4 000zł) i darmowej karty. Chyba, że warunki prowadzenia konta123 uniemożliwiają posiadania innych rachunków, to już musiałabyś sprawdzić we własnym zakresie.

Odpowiedz

Anna Listopad 7, 2015 o 20:07

Hej,
pisząc o promocji miałam na myśli te 100 zł. KGP z % jest dostępne dla dotychczasowych klientów, już złożyłam jeden wniosek i założyłam konto (tak przy okazji, procedura zakładania jak dla nowych klientów). Kilkakrotnie próbowałam złożyć wniosek o drugie KGP, ale jest on cały czas odrzucany. Już ta sprawa jest na innym blogu dość szeroko komentowana (odrzucanie wniosków, a także kwestia jak rozumieć regulamin – czy faktycznie można 3 KGP założyć z promocyjnym %)

Odpowiedz

K. Listopad 11, 2015 o 12:52

Da się, acz trzeba złożyć wszystkie trzy wnioski na raz. 😉 Inna hipotetyczna możliwość (tak z informatycznego punktu widzenia): jeśli jest osobna baza danych z tego wniosku i ktoś „mądrze” zrobił pole z peselem unikalne, to jest szansa, że po zweryfikowaniu wniosku pozostałe przejdą – wtedy bym w każdym razie spróbowała.
A jak nie, to dwa konta przez kuriera, zgodnie z komentarzami na livesmarter.

Odpowiedz

Marcjanna Listopad 7, 2015 o 19:06

Fajnie Michale, że poruszyłeś kolejny temat przy okazji promocji bankowej. Czyli czy każda jest dla każdego opłacalna.
Wg mnie najważniejsze jest:
1. rzucić okiem na budżet
2. sprawdzić za co płacę kartą w internecie
3. sprawdzić za co płacę kartą w realu
Bo co z tego, że mam duże wydatki skoro większość płacę przelewem … Bank często żąda płatności kartą w stacjonarnych terminalach, a w promocjach nie chodzi o zwiększanie swoich wydatków 🙂

Odpowiedz

Marek M. Listopad 7, 2015 o 20:01

Rachunki możesz chyba (nie praktykowałem) za niewielką prowizją opłacić w żabce kartą a w promocjach często liczą się również zakupy kartą w internecie. Są też aplikacje typu Sprytny Bill chociaż osobiście nie mam do tej usługi zaufania. Ale trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie: „czy dla 20,30, 50 zł miesięcznie chce mi się kombinować i jest to warte straconego czasu”.

Odpowiedz

Anna Listopad 7, 2015 o 19:20

Witam, czy ktoś napotkał problem z otwarciem linku do założenia konta ( z tabletu) wyskakuje powiadomienie o przekierowanie na stronę niebezpieczna i urządzenie nie pozwala przejść dalej

Odpowiedz

Dorota Listopad 8, 2015 o 19:48

Witam.
Ja mam taki problem. Link ze strony Michała przekierowuje na stronę:
https://clk.leadexpert.pl/click?c=wNC0ED59&cr=82wuEQDT&s=hDGUeQnI
która jest blokowana przez Kaspersky na laptopie jako niezaufane połączenie. W związku z tym, mimo szczerych chęci podziękowania Michałowi przejściem przez jego link za świetną robotę, jestem zmuszona skorzystać z adresu w regulaminie promocji:
https://godnepolecenia.zpremia.pl/promocja/
Chyba że ktoś ma pomysł, jak to bezpiecznie ominąć, tak żeby Michał był syty 😉 i ja cała?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 9, 2015 o 10:42

Hej Dorota,

Adres przekierowania jest jak najbardziej prawidłowy – to właśnie ten link służy do odnotowania, że złożyłaś wniosek dzięki mojemu blogowi. Jeśli chciałabyś dać mi zarobić, to wystarczy wyłączyć na chwilę Kasperskiego. Rozumiem jednak obawy.

Działaj tak jak Ci wygodnie. Grunt żebyś Ty zarobiła. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Listopad 11, 2015 o 10:59

Dzięki panu Głuszczowi (mam nadzieję, że nie pomyliłam odmiany nazwiska) problem został rozwiązany, link jest już bezpieczny ;), a Kaspersky ani przeglądarka nie zgłaszają sprzeciwu. Chętnie więc skorzystam z tego przejścia, by choć w ten sposób, jak wspominałam, podziękować Ci serdecznie za wspaniałą pracę, jaką wykonujesz na blogu. Jestem cichym podczytywaczem :), i wiele ciekawych rzeczy dowiedziałam się z Twojej strony, parę zastosowałam. Dziękuję i życzę nieustającej siły i pomysłów na dalszą działalność :).

Odpowiedz

Krzysztof Listopad 7, 2015 o 19:21

Prawdziwa promocja to był by rachunek oszczędnościowy z możliwością wypłaty bez opłat, maksymalną kwotą do 400 000 PLN i z oprocentowaniem 4% w skali roku ;-).

Odpowiedz

Wojtax Listopad 7, 2015 o 19:41

Michal czy juz wiesz jaka firma kurierska dostarcza dokumenty do pdopisu i karte ? Czy jest to Inpost czy moze DPD i jak jest z przekazaniem skanu dowodu, czy pakuja w bezpieczna koperte przy tobie i nadaja numery, czy zabieraja i pozniej wysylaja ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 7, 2015 o 19:44

Hej Wojtax,

Nie wiem jeszcze. Będę wiedział po weekendzie.

Co do bezpiecznej koperty i spakowania przy Tobie – zawsze możesz się tego domagać. Gdy do mnie kurier przychodzi bez koperty wysyłkowej, to wysyłam go do auta by przyniósł. Żadnych papierów NIGDY nie daję do ręki w formie rozpakowanej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Listopad 7, 2015 o 20:19

Michał, dzięki za mail z tym wpisem Akurat ja przeczytałam go w week-end 🙂 mam tylko jedną prośbę – wprawdzie trochę offtop, ale nie pierwszy raz mnie to lekko zgrzało… Jak już ktoś wchodzi z linka w mailu na wpis, to pliiis, kiedy chcę zamknąć okno, czy zmieniam zakładkę nie zapraszaj mnie na Newsletter (który już otrzymuję regularnie)… Wyskakujące okna mnie denerwują, dobrze, że u Ciebie wyskakuje ono tylko w takim momencie, ale skoro już jestem na liście, to po co mi ono? Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Krystyna Listopad 7, 2015 o 20:37

Michale witaj!
Mam pytanie założyłam konto godne polecenia w ubiegłym roku. W tym roku zamknęłam w lipcu.We wrześniu wzięłam kredyt w BZWBK i założono mi konto GP w związku ze spłatą kredytu. Czy teraz mogę brać udział w tej promocji?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Cię.

Odpowiedz

AdamO Listopad 7, 2015 o 20:43

Dodam jeszcze jeszcze jedną ważną sprawę. Osoba zadłużona z zajęciem komorniczym nie może płacić kartą. Ot taka specyfika sektora finansowego.

Odpowiedz

Przemo Listopad 7, 2015 o 21:13

Cześć,
no przyznam, że po tytule i lekturze artykułu przecierałem oczy ze zdumienia i już miałem zakładać konto… ale oczywiście promocja tylko dla nowych klientów 🙂 Z zamiarem zamknięcia konta w BZWBK noszę się już odkąd założyłem konto w ING – od marca. A w BZWBK mam warunki lekko mówiąc nieatrakcyjne – bezpłatne wypłaty z bankomatów tylko tego banku oraz opłata 5zł/m-c za kartę, z której i tak nie korzystam… łatwo policzyć sobie ile chociażby na tym straciłem plus oszczędności, o których pisałeś. Jak zwykle odbija się odkładanie czegoś na później i szukanie wymówek 🙂 W poniedziałek zamykam konto.

Odpowiedz

Arek Listopad 7, 2015 o 21:43

Witaj Wodzu !!!
Prowadząc budżet domowy i budując poduszkę finansową dodatkowa stówka przyda się ….
Dziękuję za kolejny bardzo dobry wpis na moim ulubionym blogu.
Link do banku….wykorzystany.
Mam nadzieję, że każdy, kto tu jest, skorzysta.
Pozdrawiam Cię !!!

Odpowiedz

Piotr Listopad 7, 2015 o 21:51

Szkoda, że dla stałych klientów nie robią takich atrakcyjnych promocji. Zastanawiam się nad rozwiązaniem, by mieć jedno stałe konto ROR w jednym banku i szukać promocji w innych, a jak się promocja skończy to zamykać te konta i czekać, aż pojawią się następne promocje 🙂
P.S. Michał robisz świetną robotę. Gratuluję 🙂 i do zobaczenia w styczniu w Katowicach 😉

Odpowiedz

Lukasz Listopad 8, 2015 o 00:00

Hej,
A propos sensu a raczej braku sensu zamykania darmowego konta…
Rok temu otworzyłem żonie bezpłatne firmowe konto w Meritum Banku, tylko dlatego że miała płatne konto w ING. Po chwili ING zniósł opłaty, no ale bezpłatne konto w Meritum zostało no bo „za darmo”. W zeszłym miesiącu okazało się że na wiosnę wprowadzili opłatę za to konto – zamiast 0 zł
Nagle zrobiło się kosmiczne 19,99!!! I tak saldo ujemne doszło do -99,95 bo jedyna informacja o zmianie opłat pojawiła się po zalogowaniu w bankowości internetowej nieużywanego darmowego konta…
Jednak lepiej zamknąć i zapomnieć.

Odpowiedz

Przemo Listopad 8, 2015 o 11:03

Cześć,
jeśli to konto było nieużywane, to według mnie lepiej zamknąć. Szybciej upłynie Ci czas do ponownego traktowania Cię jako nowego klienta i będziesz mógł korzystać z promocji do nich skierowanych (a nuż jakaś będzie) no i możesz przeoczyć informację o wprowadzeniu opłat 🙂 tak samo było właśnie w moim przypadku. Pozdrawiam

Odpowiedz

Darek Listopad 8, 2015 o 00:57

Ludzie, skąd macie czas na uganianie się po tych bankach za promocjami? Podziwiam.
W marcu poszedłem do banku BZ WBK zapytać o kredyt inwestycyjny. Męczyli mnie jakimiś obrotomierzami, żądali wyciągów trzy pokolenia wstecz i w końcu jak dali ofertę to omal z krzesła nie spadłem. Potem jakiś traf sprawił, że odwiedziłem doradcę w Millennium. Kolejna oferta, która spowodowała u mnie atak śmiechu. Jedyna korzyść była taka, że doradcą była ładna i miła dziewczyna. Na koniec wróciłem do mojego lokalnego PKO i otrzymałem to co chciałem na warunkach takich jakie chciałem. A z poszukiwań pozostało jedno, przynajmniej raz na tydzień dzwonią do mnie na zmianę to z Millennium, to z BZ, że mają już dla mnie ofertę, i czy nadal chcę kredyt inwestycyjny!!!! Nie dociera do nich, że już dawno go dostałem, ba nawet spłaciłem. Oni wciąż mają promocję…..
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 8, 2015 o 01:01

Hej Michał,

Brakuje mi jednej informacji, czy trzeba zapewnić wpływy wynagrodzenia, czy dla banku nie ma to znaczenia i wystarczą przelewy z innego konta?

Pozdrawiam
Anna

Odpowiedz

Zimorz Listopad 8, 2015 o 01:25

Z tego co ja zrozumiałem potrzebny jest co najmniej jeden wpływ w wysokości 100 które trzeba wydać do końca grudnia.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 8, 2015 o 01:39

Hej Anno,

Nie ma wymogu wpływów, ale oczywiście żeby pieniądze wydać kartą, to trzeba jakiegoś przelewu dokonać. Może to być dowolny przelew z dowolnego konta.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Zimorz Listopad 8, 2015 o 01:23

Inspirujesz jak zwykle Michale. Właśnie liczę czy dla tej stówki opłaca się poświęcić czas. Dopiero na początku grudnia kończy mi się najbliższa lokata więc nie jestem pewien. Ale policzmy jak bym się zdecydował, może i innym to pomoże. Zakładam konto koło 15 listopada (na grudzień, styczeń i luty) 1 marca kasa będzie wraz z odsetkami i 100 zł premii i można zamknąć niepotrzebne konto. Ale ile tej kasy będzie??
Zakładam że wsadzę w grudniu 4000zł (a 100zł wydam do końca grudnia na zakupy na które i tak bym wydał te pieniądze) 4% to + – 130 zł w skali roku (upraszczam wiele ale większość info znajdziecie w artykule Michała ja tylko sprawdzam czy wszystko dobrze zrozumiałem). 130 % 12 miesięcy to jakieś 10,8 zł miesięcznie. Czyli 1 marca będę miał około 33zł z % + 100 zł z premii. Czas jaki temu poświęcę to max 3 godziny (założenie konta, wyprawa do banku itp.), ja wyceniam że godzina mojej pracy kosztuje 20 zł więc 3 godziny to 60 zł a 133 to tak jak bym zarobił 40 zł za godzinę zakładając że nic więcej nie zrobię (lub około 45 zł miesięcznie) No dobra a może nie 3 miesiące tylko rok? wyglądało by to następująco 4000 zł na konto po roku dostajemy 130zł i 100 premii czyli około 230 zł zarobione w rok a to daje niecałe 20 zł miesięcznie i dobrze i niedobrze. Po dostaniu karty i wydaniu 100 zł (do końca grudnia) kartę można zakopać i zapomnieć o niej i o koncie bo żadnych dodatkowych opłat nie będzie, nie trzeba z niej korzystać nie trzeba płacić nią rachunków ani nie ma innych drobiazgów do opłacenia. Jeżeli tak to ja w to wchodzę i mi się to podoba. Teraz tylko gdzie znaleźć te 4000 🙂
PS. napiszcie proszę czy nic nie pochrzaniłem i dobrze to liczę!!

Odpowiedz

Adrian Listopad 8, 2015 o 13:49

Czy karta jest bez opłat przy korzystaniu z wszystkich bankomatów krajowych? Nie ma prowizji od wypłat?

Odpowiedz

Iza Listopad 8, 2015 o 16:53

Hej Michał,
Staram się doczytać co w sytuacji, kiedy mam nowy adres zameldowania / zamieszkania, a na dowodzie nadal istnieje ten stary.
Wypełniając wniosek podałam obecny adres,ale teraz mam obawy,że bank może negatywnie zweryfikować wniosek, ponieważ adres jest niezgodny z dowodem.
Wybrałam opcję z kurierem.
Mogę chyba anulować wniosek, ale podanie danych zgodnych z dowodem też jest niezgodne z prawdą. Jak to ugryźć?
Pozdrawiam
Iza

Odpowiedz

Kamil Listopad 9, 2015 o 14:56

Cześć Iza,
Jestem w podobnej sytuacji wiec zadzwoniłem na infolinie banku.
Jezeli aktywujesz wniosek przelewem to dane musza sie zgadzać z dowodem osobistym i danymi z banku. Jezeli robisz to kurierem to dane musza sie zgadzać z dowodem ( a faktyczny adres zameldowania powinnaś podać jako korespondencyjny). Niestety kurier nie powinien dać Ci żadnych papierów do podpisu przez te niezgodność.

Pozdrawiam,
Kamil

Odpowiedz

Anna Listopad 11, 2015 o 22:09

Jako adres zameldowania powinnaś podać ten z dowodu – dane we wniosku muszą być tożsame z danymi w dowodzie, ale poniżej (mam na myśli stronę z wnioskiem o KGP) jest możliwość zaznaczenia, że adres zamieszkania jest inny – i wtedy podajesz ten adres, pod którym faktycznie mieszkasz.

Odpowiedz

Anna Listopad 11, 2015 o 22:16

Nie mogę edytować postu, więc dopiszę. Co do Twoich (Iza) wątpliwości, że podanie danych zgodnych z dowodem jest niezgodne z prawdą – dotychczasowym dowodem możesz posługiwać się przez 3 miesiące od momentu zmiany danych zawartych w dowodzie (w Twoim przypadku zmiany adresu). Oczywiście w tym czasie powinnaś złożyć wniosek o nowy dowód, ale do czasu jego otrzymania spokojnie możesz posługiwać się danym ze starego dowodu

Odpowiedz

Iza Listopad 12, 2015 o 08:42

Anna, dlatego w pierwszej wersji podałam faktyczny adres zamieszkania. Dzwoniłam na infolinie banku. Poradzono mi przyjąć kuriera i nie podpisać umowy, oraz złożyć nowy wniosek z danymi z dowodu a jako adres korespondencyjny podać aktualny adres.
Wymiana dowodu nie wpłynie na nic, ponieważ w nowych już nie jest podawany adres zamieszkania. Operuję więc tym dowodem ( wymienionym de facto rok temu) i zaświadczeniem o nowym adresie zameldowania.

Odpowiedz

Ania Listopad 8, 2015 o 19:00

Witam

Czy można takiego konto założyć w placówce banku,ewentualnie tam odebrać/podpisać dokumenty (zamiast u kuriera)?

Odpowiedz

Marek Listopad 8, 2015 o 19:10

Część. Mam dwa pytania: Czy w regulaminie konta jest może jakaś informacja wg której bank będzie ustalał wysokość oprocentowania jak jest to w raiffeisen banku przy koncie wymarzony cel (bo pewna dowolność zapewne będzie skutkować obniżaniem do mało atrakcyjnego poziomu zaraz po okresie wypłaty premii) oraz czy żądanie skanu dowodu osobistego nie jest zbyt dużym „wymaganiem” że strony banku przecież jeśli dane z przelewu są niezgodne wówczas konto nie zostanie założone.

Odpowiedz

Marek M. Listopad 9, 2015 o 09:37

Szczególy masz w Regulaminie kont dla ludnosci, rozdział VI.

Żaden bank nie ma zupełnej dowolności ale w każdym katalog „pretekstów” do zmiany % jest długi. Zmiana jednego wskaźnika o 0,1 punktu procentowego uprawnia bank do zmiany oprocentowania o 0,3% procentowego. W praktyce, gdyby BZWBK chciało zjechać z oprocentowaniem z 4 do 2% to w ciągu roku przy każdej nadarzającej się okazji musieliby ścinać oprocentowanie co zaraz będzie odnotowane przez strony zajmujące się tematem promocji. To będzie raczej słaba reklama, więc sądzę, że poniżej 3,0-3,2% to konto raczej zejść nie powinno.

Odpowiedz

Wojtek Listopad 8, 2015 o 19:31

Michał, dzisiaj dopytałem o tą ‚ukrytą opłatę’ Millenium – według tego, co usłyszałem od konsultanta, opłata nie jest pobierana za druk potwierdzenia, tylko w przypadku gdy sprawdzamy saldo naszego konta w bankomacie konkurencji.

Pozdrawiam!
Wojtek

Odpowiedz

Piotrek Listopad 8, 2015 o 20:01

Dzięki Michał za ten artykuł i słowa: „Przykładowo w ostatniej promocji Millennium okazało się, że owszem – wyciąganie pieniędzy z bankomatów jest bezpłatne, ale bank pobiera opłatę za wydanie wydruku potwierdzenia tej operacji przez bankomat innego banku.” – to się chwali! Wiadomo, nie ma ludzi nieomylnych, ale sztuką jest umieć się do tego przyznać! Szacunek!

Odpowiedz

Piotrek Listopad 8, 2015 o 20:02

wojtek: więc spróbuj. Wg moich informacji: sprawdzenie salda w obcym – 5 zł. Wydruk (potwierdzenie): 1,5 zł !

Odpowiedz

Wojtek Listopad 8, 2015 o 20:56

Piotr,
Dzisiaj rano rozmawiałem z konsultantem w BM w Arkadii, a przed chwilą z Panią na infolinii – wersja się nie zmienia:) : rzeczywiście za sprawdzenie i wydruk salda w obcym banku pobierana jest kwota 5 PLN (jeżeli sprawdzimy i wydrukujemy saldo w bankomacie BM, też nas obciążą, tylko, że kwotą 0.50 PLN). Natomiast, jeżeli chodzi o wydruk potwierdzenia wypłaty środków (oraz wydruk potwierdzenia tej operacji) z bankomatu konkurencji to „mam to na taśmie”, że jest to bezpłatne.

Pozdrawiam,
Wojtek

Odpowiedz

przemek Listopad 8, 2015 o 21:00

Czy za wydanie karty pobierana jest prowizja? Z toip wynika brak prowizji za kolejną kartę. Z kolei za pierwszą jest prowizja „za wydanie w trybie ekspresowym”. Nie wiadomo czy zawsze wydają karty w trybie ekspresowym, czy jest jakiś „tryb zwykły”.

Odpowiedz

adam Listopad 8, 2015 o 22:38

Pytanie mam takie , a co z ludźmi którzy maja konto walutowe w BZWBK ?

Odpowiedz

Marek M. Listopad 9, 2015 o 09:27

Z promocji wyklucza wyłącznie posiadanie jakiegokolwiek rachunku w złotówkach.

Odpowiedz

Paweł Listopad 8, 2015 o 23:45

Witaj!

W regulaminie „Regulamin promocji banku “Konto na 4%”par.4 punkt 3czytam:
„W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją.”
Czy to oznacza, że mogę założyć w sumie 3 konta na jedną osobę i odłożyć w sumie 12tys. na 4%?

Odpowiedz

Marek M. Listopad 9, 2015 o 09:26

Tak wynika z regulaminu; są osoby które już mają tak otwarte konta, ale czy prawidłowo nalicza się na nich oprocentowanie okaże się dopiero na początku grudnia.

Jest w tym tylko mały problem – jeśli otwierasz konto z premią 100 zł, Agora sugeruje żeby najpierw złożyć jeden wniosek i dopiero jak pierwsze konto zostanie założone składać kolejne dwa.
ALE z autopsji już wiemy, że jeśli nie złożysz 3 wniosków na raz to po złożeniu pierwszego kolejne są odrzucane jeśli ten pierwszy został już rozpatrzony.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 9, 2015 o 10:37

Hej Paweł,

Na to wygląda. Przy czym proponuję robić to sukcesywnie: najpierw złożyć wniosek o otwarcie jednego konta tak żeby załapać się na promocję, w której dodatkowo otrzymasz 100 zł a dopiero potem zawnioskować o otwarcie kolejnych dwóch kont.

Ja tej procedury jeszcze nie przeprowadzałem. Jestem w trakcie otwierania pierwszego konta. Piszę więc czysto teoretycznie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Listopad 9, 2015 o 08:53

Hej, Michał, bardzo przydatny artykuł. Wczoraj wieczorem skorzystałem z Twojego linka do promocji ale maila z linkiem aktywacyjnym nie otrzymałem. Po ok. dwóch godzinach napisałem do organizatora promocji z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, ale do chwili obecnej brak odpowiedzi. Spróbowałem ponownie poprzez Twój link – na stronie otwiera się info: „Brak uprawnień. Twoje konto jest nieaktywne”.
Co z tym zrobić ?
Pozdrawiam i życzę dalszego owocnego „blogowania”
Marek

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 9, 2015 o 10:35

Hej Marek,

Jeśli e-maila nie ma w spamie, to skontaktuj się proszę z organizatorem promocji pod adresem: [email protected]

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Listopad 9, 2015 o 09:14

Cześć Michale,

czy jak założę konto w BZ WBK muszę tam stale przelewać pieniądze aby otrzymać premię, czy wystarczy jednorazowa wpłata i jednokrotne zapłacenie kartą 100 zł? (jeśli padło to pytanie to przepraszam, że się powtarzam)

Pozdrawiam
Krzysztof

Odpowiedz

Joanna Listopad 9, 2015 o 10:30

Hej.
Michał możesz zdradzić kto jest partnerem tej akcji? Widzę, że to nie comperia.
Pozdrawiam Joanna

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 9, 2015 o 10:33

Hej Joanno,

Tak samo jak w przypadku promocji Millennium jest to Agora.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Beata Listopad 9, 2015 o 11:33

Mam dla wszystkich potencjalnych klientów promocji pewną „niespodziankę”: po otrzymaniu linku aktywacyjnego nie zostajemy przekierowani na stronę banku z wnioskiem do wypełnienia, a po powtórnym zalogowaniu nie można już wypełnić wniosku, ponieważ komunikat informuje, że takowy został wypełniony. Bank sugeruje aby kontaktować się z Agora bo bank nie ma na to wpływu, natomiast Agora twierdzi, że to wina banku. Byłam dzisiaj 3 dzwoniącą do nich osobą i pani powiedziała, że raczej nie będzie nigdzie przekazywała tej informacji bo nie widzi takiej potrzeby. Proponowała mi aby zaczekać, „może strona się naprawi”. W takim razie chętni do skorzystania z promocji, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Odpowiedz

AgoraPerformance Listopad 9, 2015 o 13:23

Szanowna Pani,
W mailu aktywacyjnym nie wysyłamy linka do strony banku, wysyłamy link aktywacyjny, który przenosi do naszej aplikacji. W tym samym mailu otrzymuje Pani login i hasło. Dopiero po zalogowaniu się w aplikacji widoczny jest przycisk kierujący na stronę banku. Jeśli klient po kliknięciu w link do złożenia wniosku otrzymuje komunikat, że można złożyć tylko jeden wniosek, wynika to z blokady multiklików. Blokada ta ma za zadanie zabezpieczać przed złożeniem dwóch wniosków przez dwie osoby, na tym samym mailu. Blokujemy drugie klikniecie w tej samej sesji, żeby uniknąć wielu kont podpiętych do jednego profilu w aplikacji. Aby blokada przestała działać należy odczekać kilka minut lub zalogować się w innej przeglądarce i przejść ponownie proces wypełniania wniosku.

Odpowiedz

Alicja Listopad 9, 2015 o 12:23

Lubie i biorę udział w promocjach bankowych ale tych, które nie są zbyt rozciągnięte w czasie i nie muszę spełniać przysłowiowego miliona warunków by otrzymać premię. Raz dałam się namówić na wydawałoby się świetną promocję, która mnie uziemiła w banku na 2 lata, na szczęście oprocentowanie na koncie oszczędnościowym rekompensuje mi inne niedogodności, bo inaczej zrezygnowałabym nawet kosztem zwrotu wypłaconej premii. Dziś pierwsze co sprawdzam w promocjach to kwestia wypowiedzenia umowy.
A dlaczego jest wielu krytyków takich promocji? Myślę, że jedną z przyczyn jest nie czytanie regulaminów i tabeli opłat.

Odpowiedz

Agnieszka Listopad 9, 2015 o 13:09

Ja generalnie nie poluję na promocję, sprawdzam ceny na rynku i wybieram najtańszą opcję. W zobowiązaniach długoterminowych, również z bankiem, dla mnie najważniejsze są koszty stałe, cykliczne oraz opłaty manipulacyjne, bo to one zazwyczaj „dopełniają” promocję 🙂

Odpowiedz

Marcjanna Listopad 9, 2015 o 13:49

Konto zakładałam wczoraj – dziś mam je już aktywne.
Moje spostrzeżenia co do samego procesu zakładania:
1. na stronie organizatora brak info o konieczności dołączenia skanu dowodu (jest tylko by mieć pesel, nr dowodu, telefon i mail)
2. jako skan można dołączyć zdjęcie, ale UWAGA należy je skompresować, bo już na 2MB załączanie kończy się błędem
3. dane adresowe dla numerów mają wykładnię ‚nr domu / nr mieszkania’ (np. 1/2) , ale weryfikowane są na formacie ‚nr domu m nr mieszkania’ (np. 1m2)
Konto założyłam poprzez weryfikacje z innego banku (Millenium).
Powiodła się mimo występowanie dwóch imion na dowodzie, a jednego na przelewach oraz z innym formatem adresu (1m2).

Odpowiedz

Mirela Listopad 11, 2015 o 09:45

Dziś próbowałam założyć konto przez przelew, nie przepuścił mnie system bez skanu dowodu osobistego. Zamówiłam kuriera.

Odpowiedz

Mariusz Listopad 9, 2015 o 14:25

czemu trzeba sie zrzec tajemnicy bankowej?

Odpowiedz

Marcjanna Listopad 12, 2015 o 20:34

Zrzekamy się tajemnicy bankowej by móc otrzymać kartę typu PAYBACK do konta.

Odpowiedz

Łukasz Listopad 9, 2015 o 18:42

Z jakiego programu partnerskiego korzystasz reklamując tę promocję banku? 🙂

Odpowiedz

Jakub Listopad 9, 2015 o 18:44

Cześć Michał.
W końcu odważyłem się naskrobać coś od siebie. Ogólnie piszę, żeby podziękować Tobie za całą Twoją twórczość na tym blogu.
Dzięki Twoim podcastom bardzo wiele się nauczyłem i pomogłeś mi spojrzeć na kwestie finansów trochę z innej strony ( z tej bardziej racjonalnej) . Dzięki Twojemu blogowi udaje nam się oszczędzać pieniądze na dłuższe i bliższe cele ( potrzebna była nam motywacja).
Ogólnie wydaje mi się wielkim sukcesem to , że potrafię zaufać Tobie jako osobie której nie znam osobiście i otworzyć konto bankowe nie czytając wnikliwie całej umowy ( choć nie powiem , trochę przejrzałem i się zapoznałem „z grubsza”, ale oszczędzam dzięki zaufaniu do Ciebie rzecz najcenniejszą, czyli czas który musiał bym poświęcić na czytaniu całej umowy ) .
Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dzięki za wszystko co przekazujesz na tym blogu i w podcaście .

Odpowiedz

Tomasz Listopad 9, 2015 o 20:14

Jak wygląda w końcu kwestia z opłatą za kartę. Na stronie wniosku widnieje informacja
7 zł opłata miesięczna za kartę.

Odpowiedz

Jakub Listopad 10, 2015 o 14:10

Dokładnie, opłata za kartę zbliżeniową 7 zł/mies, więc jeżeli nie można zrezygnować ze „zbliżeniowości” to rocznie wychodzi 84 zł opłat za kartę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 10, 2015 o 14:50

Hej Tomasz i Jakub,

Do 30 czerwca 2017 roku nie ma opłat za kartę JEŚLI zakładacie konto w tej promocji. Cytuję regulamin promocji dostępny tutaj.

„5. Promocja cenowa w zakresie Karty polega na zwolnieniu z następujących opłat należnych w Okresie
trwania Promocji:
a. opłata miesięczna za kartę,
b. sprawdzenie dostępnych środków lub wygenerowanie miniwyciągu (listy 10 ostatnich transakcji)
w bankomatach,
c. wygenerowanie nowego numeru PIN-u na wniosek Posiadacza w formie papierowej w placówce BZ
WBK,
d. generowanie zestawienia operacji. ”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Jakub Listopad 10, 2015 o 17:22

Dzięki i pozdrawiam 🙂
Namawiam wszystkich czytelników bloga a w szczególności uczestników darmowych spotkań z Michałem (jak te we Wrocławiu) do wspierania Pajacyka, jeżeli każdy uczestnik JOPlive wpłaci symboliczne 10 zł to liczba ufundowanych posiłków bardzo szybko osiągnie założony cel roczny. Pokażmy, że inteligencja finansowa nie oznacza bycia sknerą tylko odpowiedzialnego podejścia do pieniędzy i umiejętności dzielenia się nimi.

Odpowiedz

Agnieszka Listopad 11, 2015 o 11:25

Witam,
a czy za wykonywanie przelewów, wypłaty z bankomatów i płatności kartą są pobierane jakieś opłaty?

Odpowiedz

Nika Listopad 17, 2015 o 16:12

To w takim razie w banku sami nie wiedzą jakie promocje mają. Moja mama też założyła konto w tej promocji za moją namową. Niestety w trakcie robienia przelewu zerwało nam internet i przelew nie przeszedł. Mimo to dostała maila z informację o powodzeniu aktywacji konta. Jednak z przyczyn oczywistych nie miała numeru NIK i pinu do konta. Poszła więc do oddziału dowiedzieć się co i jak. I tam babka powiedziała jej, że karta jest płatna. Eh..

Odpowiedz

Sylwia Listopad 23, 2015 o 10:53

Mam taki sam problem, tzn chciałam złożyć wniosek tylko przelew nie poszedł bo się połączenie zerwało, co w takim przypadku, jak zdobyć dane do przelewu? można w jakiś sposób jeszcze dokończyć składanie wniosku?? co powiedzieli w oddziale?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 23, 2015 o 13:22

Hej Sylwia,

Napisz proszę na adres [email protected] lub poprzez formularz http://godnepolecenia.zpremia.pl/promocja/kontakt/ i otrzymasz informację, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

AgoraPerformance Listopad 23, 2015 o 16:48

Szanowni Państwo,
Niestety nie ma możliwości, aby dokończyć złożenie przerwanego wniosku. W takim przypadku prosimy zalogować się ponownie na stronie godnepolecenia.zpremia.pl i wypełnić drugi wniosek.

Odpowiedz

Sylwia Listopad 23, 2015 o 22:54

Dziękuję za pomoc

Odpowiedz

Zorganizowani Listopad 9, 2015 o 20:37

Moim zdaniem największy zysk z zakładania tego typu kont i w ogóle śledzenia podobnych ofert jest wyrabianie w sobie „finansowego sprytu”. Wiele osób, zwłaszcza pracujących na etacie, wierzy, że KIEDYŚ dostaną podwyżkę lub zmienią prace i to odmieni wszystko. Tak naprawdę już teraz mogą wiele zmienić, zmieniając swoją świadomość i rozwijając inteligencję finansową. Sama styczność z ofertami, przechodzenie przez umowy rozwija i wyczula na różnego rodzaju kruczki, a to przydaje się przy poważniejszych inwestycjach.
Dawid

Odpowiedz

Jodym Listopad 9, 2015 o 22:37

Witam,
Czy osoba indywidualna (nie prowadząca działalności gospodarczej) może przystąpić do program afiliacyjnego Agory?
Czy długo trwa taki proces?

Odpowiedz

ROBERT Listopad 10, 2015 o 12:17

Witam.
Wypowiedzenie umowy w jakich formach jest przyjmowane?

Odpowiedz

ROBERT Listopad 10, 2015 o 22:42

Poprawię swoje pytanie ponieważ nie znalazłem tego w regulaminie.
1.Po jakim czasie można bezpłatnie zamknąć konto?
2.W jakich formach jest przyjmowane wypowiedzenie ? (e-mail, poczta, wizyta w placówce?)

Michale liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 11, 2015 o 16:42

Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem cały post i wszystkie komentarze pod nim. Niezmiennie mnie irytuje kiedy komuś nie chce się przeczytać wszystkiego od deski do deski, tylko zadaje w kółko te same pytania, a odpowiedź na nie co najmniej kilkakrotnie się pojawiła, nie tylko od Michała.

Ad1. Konto możesz zamknąć zaraz po tym jak wpłynie Ci premia lub przed końcem czerwca 2017 r., jest atrakcyjnie oprocentowane i BEZPŁATNE.

Ad2. Aby zamknąć konto trzeba wybrać się do placówki, podobno najskuteczniej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Grzegorz L. Listopad 11, 2015 o 12:13

Witam,
Czy bezpłatność konta wymaga jakichś przelewów na ROR w BZWBK?

Odpowiedz

Julia Listopad 11, 2015 o 17:55

Promocje bankowe są kuszące, ale nie wszystkie są opłacalne dla klienta. Więc przed podjęciem decyzji niestety trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i „doktoryzować się” nad dana promocją. Ale warto czasami zainteresować się promocjami i zaoszczędzić parę grosza 🙂

Odpowiedz

Monika Listopad 11, 2015 o 23:23

BZ WBK w ogóle nie dostosował się do nowej rzeczywistości prawnej… mianowicie w nowych dowodach nie ma już adresu zameldowania, a dowodów po przemeldowaniu się nie wymienia, bo dalej są ważne. W urzędzie dostaje się tylko zaświadczenie (na osobnej kartce) o zameldowaniu. W związku z tym my z mężem nie możemy wziąć udział w promocji, bo w naszych dowodach są stare adresy, konto z którego zostałby dokonany przelew inicjujący jest na nowy adres (z zaświadczenia). Taki peszek.

Odpowiedz

Kamil950 Listopad 25, 2015 o 13:40

Na stronie można umieścić dwa zdjęcie – pierwszą i drugą stronę dowodu osobistego. Jako pierwsze umieściłem po prostu fotografię przodu dowodu osobistego, a jako drugie tył dowodu (ja akurat mam jeszcze stary dowód z adresem zameldowania, który był zmieniany, więc dostałem dokument z nowym adresem zameldowania) z połączonym w specjalnym programie zdjęciem kartki o aktualnym adresie zameldowania (o którym przed chwilą wspomniałem).

Jeśli się nie mylę, to do łączenia dwóch zdjęć w jedno użyłem programu Photoscape, a do kompresji XnConvert z próbkowaniem Lanczos (znalazłem w Internecie, że chyba jest najlepsze) przy zachowaniu rozdzielczości/rozmiaru oryginalnego (co i tak zmniejszyło ilość zajmowanych MB).

Odpowiedz

Emilka Listopad 12, 2015 o 09:12

Dlaczego na stronie banku BZWBK nie ma informacji o premii? W ramach promocji mogę dostać jedynie bezpłatną kartę, ale nie ma mowy o tym iż bank zwróci mi 100 zł, jeśli dokonam transakcji kartą na min. 100 zł do końca grudnia 2015?
Pytałam w oddziale i pracownicy nic na ten temat nie wiedzą…

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 12, 2015 o 09:52

Hej Emilka,

Organizatorem promocji jest Agora i to ona wypłaca premię a nie bank. Przy czym dla jasności: żeby wziąć udział w promocji konto musisz założyć poprzez Internet (a dokładniej linki na moim blogu lub bezpośrednio przez stronę organizatora). Jeśli założysz konto w oddziale, to nie weźmiesz udziału w tej promocji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Berenika Listopad 12, 2015 o 10:26

Hm założyłam konto, złożyłam wniosek o kartę i dostałam takiego maila:

„Szanowny Kliencie,
Uprzejmie informujemy, że nie jest możliwa realizacja Umowy o kartę płatniczą MasterCard PAYBACK Omni zawartej w dniu 2015-11-12 10:19 w formie elektronicznej w serwisie BZWBK24 internet.
Zamówienie kolejnej karty płatniczej danego typu do podanego konta jest niezgodne z Zasadami wydawania i używania kart płatniczych BZWBK SA dla ludności. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z doradcą pod niżej wymienionym numerem telefonu”

Nie rozumiem, jak to kolejnej karty płatniczej? To już docelowo do konta jest wydawana karta? Jak weszłam w zakładkę „karty” to pisało, że nie mam żadnych kart. Zresztą wcześniej też nie było możliwości wyboru karty.

Czy ktoś miał podobny problem? Co z tym zrobić?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 12, 2015 o 16:32

Była możliwość wyboru karty, Karta MasterCard Omni lub Karta MasterCard PAYBACK Omni, na samym początku wniosku… Z tego co piszesz, mogę tylko się domyślać, że domyślnie masz tę pierwszą. Co do zakładki Karty, zapis jest prawidłowy, ponieważ ta karta dopiero się generuje, dostaniesz ją za jakiś czas, i jak już ją dostaniesz i aktywujesz, wtedy w zakładce pojawi się informacja, jaką masz kartę… Cała filozofia.

Rada na przyszłość, powoli i bardzo uważnie czytaj i wprowadzaj dane do wniosku

Odpowiedz

Aneta Listopad 12, 2015 o 12:33

Witam, czy u was również w umowie ROR napisano że jest on na 0%, czy ujęto już tam informacje ze jest na 4%? Poza tym mam problem z NIK, w powracającym przelewie 1 zl nie mam pozycji tytuł przelewu- który miał posłuzyć do zalogowania… chyba te promocje coraz mniej mnie bawia… bo wychodzi ze rzeczywiście trzeba się „doktoryzowac”

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 12, 2015 o 15:53

Hej Aneta,

A uprzedzałem żeby nie korzystać z potwierdzania przelewem. 😉 Oprócz umowy ROR obowiązują Cię specjalne warunki promocji. Oprocentowanie 4% jest w regulaminie promocji bankowej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 12, 2015 o 16:06

Michał,

Nie wydaje Ci się, że niezależnie od sposobu założenia konta (potwierdzenie przelewem czy kurier) w umowie powinna jednak znaleźć się informacja, że konto jest oprocentowane na 4%? W końcu korzystając z tych promocji liczymy właśnie na takie a nie inne warunki, jakie są opisane, a w umowie wychodzą dziwne kwiatki… Regulamin sobie, a umowa sobie… We wzorze umowy oprocentowanie jest w ogóle wykropkowane…
Przepraszam Cię bardzo, ale uważam, że w tej sytuacji Bank jest bardzo nie fair, najważniejszym dokumentem potwierdzającym relację klient – bank jest UMOWA nie regulamin, zamierzam więc z tym walczyć.
Jeszcze jedno, założyłeś to konto? Jaki masz zapis dotyczący oprocentowania konta?
Kto jeszcze ma 0,00% ? Trzeba zawalczyć, moim zdaniem takie praktyki banku są niedopuszczalne.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 12, 2015 o 16:33

Hej Anna,

Ja czekam jeszcze na kuriera. Ale jeśli do mnie przyszłyby dwa podpisane egzemplarze umowy z wykropkowanym oprocentowaniem, to sam bym tam wpisał 40% rocznie i zostawił sobie jeden egzemplarz umowy.

Dam znać jak już przyjdzie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 12, 2015 o 16:38

W umowie jest 0,00%, we wzorze ….%, to jest irytujące Michał, nic więcej. Napisałam maila, zobaczymy jaka będzie odpowiedź banku.
Ale, żeby było śmieszniej, we wniosku jest wyraźnie napisane, że składasz go o „Konto na 4%”, ręce opadają 😉

Odpowiedz

Nika Listopad 13, 2015 o 11:22

U mnie też było 0,00% i odnośnik do regulaminu promocji „konto na 4%”. Ale chyba się przyzwyczaiłam już do takich zagrań banków i innych usługodawców i zawsze czytam wszystkie załączniki do umów. Niestety tak się składa, że dla nas takie załączniki są uciążliwe, a dla banku to jest okazja do zarobienia na kruczkach, bo ktoś czegoś nie doczytał.

Odpowiedz

Marek M. Listopad 12, 2015 o 16:41

Regulaminy są integralną częścią praktycznie każdej umowy z bankiem, nie wiem z czym chcesz tu Anno walczyć.
Konto jest oprocentowane na 0% ale spełniając takie-a-takie warunki zyskujemy 4% Sęk w tym, że jak nagle stwierdzimy, że nie bawią nas telefony z banku i cofniemy zgodę na marketing (czyli zrezygnujemy z promocji) ale nie zrezygnujemy z konta jako takiego, to oprocentowanie spadanie do poziomu docelowego – 0%.

Uczciwsze wydaje mi się wpisanie do umowy 0% (bo tyle ma KGP poza promocją) i podwyższenie go do 4% osobnym regulaminem promocji, niż sytuacja odwrotna (o ile w ogóle prawnie dopuszczalna).

Odpowiedz

Marcjanna Listopad 12, 2015 o 20:24

Wszystko jest w przelewie zwrotnym. Na jego końcu masz liczbę (8 cyfrową). To jest właśnie NIK 🙂
Tytuł przelewu wygląda tak:
‚JAKIŚKOD Potwierdzenie zawarcia umowy o Konto Godne Polecenia w BZWBK. wniosek 1-111111. 12345678’
Te 12345678 to NIK właśnie.

Odpowiedz

Wojtek Listopad 12, 2015 o 13:44

Cześć,

czy konto mogę założyć oddzielnie ja i żona jeżeli mamy adres ten sam?

pozdrawiam
Wojtek

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 12, 2015 o 15:52

Hej Wojtek,

Jak najbardziej możecie założyć dwa oddzielne konta – nawet przy takim samym adresie zameldowania/korespondencyjnym. Pamiętajcie jednak, aby dwa razy wejść przez bloga na stronę promocji. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 12, 2015 o 16:50

Aktywowałam to konto dzisiaj (wczoraj złożyłam wniosek 😉 ), i znalazłam bardzo ciekawą informację, na tym koncie można zarobić znacznie więcej, niż te 100 PLN 😉 .
Wszystkie informacje, jak tego dokonać są zapisane na stronie głównej, wychodzi na to, że warto te konto przytrzymać do czerwca 2017 😉

Odpowiedz

Tedy Listopad 13, 2015 o 09:36

Cześć,
myślę o założeniu konta w w/w promocji BZ WBK jednak zastanawiam się jaki minimalny czas muszę pozostać klientem banku aby spełnić wymogi promocji i nie musieć zwracać przyznanej premii, po jakim okresie będę mógł spokojnie zrezygnować z posiadania konta i karty w tym banku?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 13, 2015 o 10:00

Hej Tedy,

Regulamin nie formułuje żadnego wymagania w tym zakresie ani nie stwarza ograniczeń. W praktyce możesz zainkasować premię i zamknąć konto. Pytanie tylko czy warto skoro konto pozostaje bezpłatne do końca czerwca 2017 r. Twoja decyzja.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nika Listopad 13, 2015 o 11:42

Cześć
założyłam konto. Dostałam umowę, czekam teraz na kartę. Ciekawi mnie jednak jedna informacja, której nie mogłam znaleźć w regulaminie albo była tylko napisana w sposób niezrozumiały dla mnie.
Czy ktoś się może orientuje ile kosztuje wpłata na konto w placówce banku?

W taryfie opłat znalazłam tylko „wpłata gotówki na rachunek bankowy podmiotu gospodarczego” (Rozdział VIII), ale to mnie raczej nie dotyczy.

Odpowiedz

Hugo Listopad 13, 2015 o 13:28

Wchodzę w temat… założone
ZALETY:
1. Prosty powód: Środki na koncie oprocentowane,
2. Wszystkie opłaty mogą być robione z dokładną datą realizacji –
Wcześniej z wygody wszystkie opłaty robiłem w dzień wypłaty i tak środki były na oprocentowaniu 0%.
3. Lokaty tygodniowe czy dzienne nie dają 4% tak jak to konto.
4. Szybka analiza wszystkich za wcześnie robiony opłat domowych + środki które tak leżą do obsługi miesięcznego życia mówi że warto
5. Plus 100zł premii… daje roczną lokatę której póki co nie ma
WADY:
1. Kolejne konto nad którym trzeba zapanować, przyzwyczaić się do obsługi.
2. Bez zbędnej miłości….do czerwca 2017 i znikam 🙂

Odpowiedz

Michał Listopad 13, 2015 o 20:53

Cześć Michał.
Mam pomysł jak jeszcze zwiększyć zysk z tej promocji, jeśli mamy min 2 osoby które chcą skorzystać (np. współmałżonek)! Przedyskutowałem sprawę z doradcą online, jeśli możesz potwierdź to jeszcze z Twojej perspektywy.

Jedna osoba zakłada konto w w/w promocji Agory, i otrzymuje 100 zł. Ta sama osoba bierze udział w promocji „Polecaj bank” gdzie nr polecający generuje online i podaje osobie poleconej. Osoba ta zakładając konto również ma konto oprocentowane na 4% i zwolnione z opłat do czerwca 2017 – takie warunki są na oficjalnej stronie banku, więc wystarczy założyć konto ze strony banku.

Jeśli osoba której poleciliśmy bank założy konto do końca listopada i do końca czasu trwania promocji (31 grudnia) wyda kartą 200 zł, ona i osoba polecająca (my) otrzymamy 50 zł za polecenie i 20 zł za założenie konta przed końcem listopada.
Daje to 2x 50 zł i 2x 20 zł, czyli 140 zł, zamiast 100 zł z promocji Agory 😉

Czekam na potwierdzenie.
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 13, 2015 o 21:18

Hej Michał,

Jeśli rzeczywiście tak jest, to wygląda na dobry deal. 🙂

Powodzenia!

Odpowiedz

Anka Listopad 17, 2015 o 02:22

A nie da się połączyć tych obu promocji? 😉

Odpowiedz

Anka Listopad 17, 2015 o 21:54

Biorąc udział w promocji „Polecaj Bank i zyskaj dodatkową gotówkę” tracimy oprocentowanie 4% a karta kosztuje mnie 7zl /m-c Sprawdziłam 🙁
Paragraf 5 nie dotyczy

Odpowiedz

Anna Listopad 18, 2015 o 08:10

A gdzie to sprawdziłaś? Może jakieś źródło?

Odpowiedz

Anka Listopad 19, 2015 o 01:05

Na własnej skórze. Dostałam kod polecenia w rodzinie i wydedukowałam, że się opłaci. Niestety, w umowie nie ma ani slowa o promocji „konto na 4%” a nawet gdy dochodzimy do paragrafu 5 , o którym piszecie, że zawarty jest tam zapis o promocyjnym oprocentowaniu konta- u mnie napisane jest „nie dotyczy”. Weszłam na stronie banku w opinie ludzi i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Zastanawiam się, czy gdybym odstąpiła od umowy, będę potraktowana jako nowa i mogłabym zacząć od nowa z Agorą. Kurier też jeszcze nie był- mogę nie podpisać tej umowy?

Odpowiedz

Anka Listopad 19, 2015 o 01:08
Anna Listopad 19, 2015 o 08:14

Na wskazanym blogu jest mnóstwo pytań i zero odpowiedzi (ach, jedna odpowiedź jest, ktoś raczył zauważyć błędy w regulaminie), trudno nazwać je opiniami.

Odpowiedz

Agnieszka Listopad 19, 2015 o 20:20

Ania, miałam bardzo podobną sytuację. Był u mnie kurier, ale w umowie było 0% i nie było wzmianki o regulaminie do promocji. Nie miałam jednak czasu dokładnie przeczytać umowy, bo kurier chciał tylko jak najszybciej skończyć pracę. Nie podpisałam umowy, a do banku wysłałam maila z prośbą o wyjaśnienie – jeżeli są jakieś załączniki do umowy, to chcę mieć możliwość zapoznania się z nimi przed jej podpisaniem. I tak jak padło w komentarzach wyżej – dobrze, że wyłapujemy takie rzeczy i jesteśmy czujni 🙂
Myślę, że umowa ostatecznie była w porządku, ale chcę mieć jeszcze potwierdzenie strony opowiadającej z promocję, jaki załącznik reguluje różnicę w zapisanym oprocentowaniu 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz

Piotr Listopad 14, 2015 o 07:23

Powiedzcie proszę co macie napisane na umowie bo na mojej jest 0,0%
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek M. Listopad 14, 2015 o 15:19

A co masz napisane w paragrafie piątym tej umowy? Jest tam informacja, że do konta przypięty jest regulamin promocji „konto na 4%”, czy jej nie ma?

Odpowiedz

Piotr Listopad 15, 2015 o 11:03

Posiadacz oświadcza, że doręczono mu regulamin promocji „Konto na 4%” w sposób opisany w par. 26 ust. 2 (czyli mailowo) i owszem, dostałem taki

Odpowiedz

Marek M. Listopad 15, 2015 o 14:39

Więc w czym tkwią twoje wątpliwości? O oprocentowaniu decyduje Regulamin promocji, który dostałeś. To ten regulamin określa, czy środki na twoim koncie pracują z oprocentowaniem standardowym, takim jak w umowie (0%) czy też promocyjnie czasowo podwyższonym (4%).

Odpowiedz

Piotr Listopad 15, 2015 o 19:34

Wolałem się upewnić 🙂 Dziękuję bardzo i pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Grudzień 9, 2015 o 21:29

U mnie w umowie jest to paragraf 4

Odpowiedz

Michal Listopad 14, 2015 o 14:35

Cześć,
Założyłem konto jednak zorientowałem się że nie wyraziłem wszystkich zgód, mianowicie nie wyraziłem zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Czy to oznacza że przepadła mi premia 100 zł ? Czy jest możliwa aktualizacja tych danych żeby jednak skorzystać z tej premii ?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kama Listopad 16, 2015 o 19:42

Podczepiam sie pod pytanie Michala. Czy update zgod np. w placowce przed koncem tygodnia uratuje bonus 100 zl?

Odpowiedz

AgoraPerformance Listopad 17, 2015 o 12:16

Szanowni Państwo,
Bank poinformował nas, że jest taka możliwość, aby wyrazić zgody marketingowe już po założeniu konta. Proszę w tym celu skontaktować się z infolinią banku pod numerem 1 9999 i wyrazić potrzebne zgody. Maksymalny termin na wyrażenie zgód to okres potrzebny na spełnienie warunków promocji, tj. 31.12.2015 r.

Odpowiedz

Anna Listopad 15, 2015 o 13:36

Witam,
może ktoś wie jak długo czeka się na kartę debetową do tego konta????
czekam na info i pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Nika Listopad 17, 2015 o 16:26

Ja łącznie z weekendem czekałam 5-6 dni.

Odpowiedz

Anna Listopad 18, 2015 o 23:26

wielkie dzięki @Nika
to dobra wiadomość, z Eurobanku karta dotarła po 3 tygodniach oczekiwania 🙁
pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Anna Listopad 15, 2015 o 19:01

Witam,
mam pytanie o procedurę zakładania tego konta w opcji z kurierem – jak długo po złożeniu wniosku czeka się na kuriera? I czy wcześniej dzwonią z banku, żeby umówić kuriera? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz

Piotr Listopad 15, 2015 o 19:36

Ja brałem z kurierem i mail o tym przyszedł niemal od razu. Następnego dnia roboczego dzwonił do mnie kurier i powiedział, że „Jutro będzie dla pana przesyłka”. Umówiliśmy się na mieście o 9 rano i sfinalizowaliśmy co trzeba. Miał ze sobą bezpieczną kopertę, do której od razu wsadził kopię umowy i skan mojego dowodu, przy mnie zakleił i pojechał

Odpowiedz

Beata Listopad 15, 2015 o 21:41

Proszę o wyjaśnienie jednej kwestii. Zakładając konto zaznaczamy zgody na przetwarzanie danych osobowych itp. (czyli pierwsze 4) natomiast niżej podane są kolejne 3 zgody – upoważnienia dla Payback. Czy je też trzeba zaznaczyć? Michale na blogu piszesz, że „musicie zaznaczyć wszystkie zgody oraz dodatkowo podać numer telefonu komórkowego” i wrzucasz skan z zaznaczonymi tylko 4 zgodami. Więc jak to jest?

Odpowiedz

Danka Listopad 15, 2015 o 22:40

Kolejne 3 zgody dotyczą tylko programu lojalnościowego Payback (zbieranie punktów), czyli przetwarzania danych przez Loyality Partner. Nie dotyczą promocji do konta GP. Pozdrawiam;-)

Odpowiedz

Beata Listopad 16, 2015 o 21:51

Rozumiem, że te zgody nie dotyczą promocji, ale czy chcąc zbierać punkty punkty Payback trzeba je zaznaczyć czy też nie?

Odpowiedz

Anka Listopad 16, 2015 o 01:36

Witam. Chciałam zapytać, czy karta podarunkowa prepaid VISA, którą zarejestrowałam na stronie WBK na moje nazwisko wyklucza mnie z tej promocji? Było to dawno, nie pamiętam już nawet w jakim konkursie ją wygrałam. Powinnam już dawno wydać tę stówkę z karty, zlikwidować i zapomnieć, ale ja właśnie zrobiłam odwrotnie- zapomniałam wydać i wisi nade mną te czterdzieści parę złotych. Proszę o wyjaśnienie- zainteresowała mnie ta promocja. Pozdrawiam

Odpowiedz

ManiusG Listopad 16, 2015 o 09:53

A w międzyczasie mamy kolejny tzw. skok na nasza kasę w wykonaniu ING Bank Śląski od 29.01.2016 r.:
Wprowadzamy nowe zasady korzystania z bankomatów
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów ING Banku. Aby ułatwić dostęp do naszych bankomatów, ciągle zwiększamy ich liczbę – w styczniu 2016 roku będzie ich już 1200;
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Planet Cash. Dzięki współpracy z siecią Planet Cash, z końcem stycznia 2016 roku, do Twojej dyspozycji będzie dodatkowo 2100 bankomatów;
2,50 zł za każdą wypłatę gotówki ze wszystkich pozostałych bankomatów w kraju, z wyjątkiem pierwszej wypłaty rozliczonej w danym miesiącu (miesiąc liczymy od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca).

Odpowiedz

Beata Listopad 16, 2015 o 21:53

Najpierw bank podnosił minimalną kwotę transakcji bezgotówkowych z 200 zł na 300 zł żeby nie płacić za kartę 7 zł/mc, a teraz wprowadza płatne inne bankomaty. Żegnam się z tym bankiem.

Odpowiedz

Bartosz Listopad 16, 2015 o 10:34

Witam wszystkich,
chciałem zwrócić jedną uwagę na jedną rzecz która może okazać się pomocna. Otóż przed chwilą po zapoznaniu się z artykułem Michała i zgodnie z opisem, założyłem konto w WBK. Jednak na początku miałem małe problemy techniczne, otóż po przekierowaniu na stronę promocji, wpisałem adres email i zaakceptowałem warunki promocji. W odpowiedzi dostałem maila z adresu [email protected], gdzie podany był link który przekierował mnie na stronę banku, gdzie wyraziłem zgodę i kliknąłem załóż konto i tu wyskoczył mi błąd, typu sprawdź połączenie sieciowe lub zaporę sieciową, ostatecznie okazało się, że u mnie wszystko było ok, tylko w linku przekierowującym do wypełnienia wniosku był błąd – było https/ zamiast https:/ P ręcznym uzupełnieniu wszystko poszło ok.

Mama nadzieje, że w miarę zrozumiale to opisałem i jeśli ktoś będzie miał podobny problem to mu się to przyda:)

Odpowiedz

Piotr Listopad 16, 2015 o 18:22

Kolejny problem.
Dostałem hasło do logowania, NIK jest w umowie. Po wpisaniu jednego i drugiego wyskakuje że login lub hasło jest niepoprawne. A dostałem info że konto zostało już aktywowane :/

Odpowiedz

Tomek Listopad 16, 2015 o 18:57

Witam
Michał a możesz potwierdzić lub zaprzeczyć że później to konto można zlikwidować tylko poprzez osobistą wizytę w placówce banku? Tak mnie informują na infolinii. Może ja trafiłem na niezbyt kompetentną osobę na infolinii? Ale jeśli to prawda to… Ja nie zakładam ponieważ jak mam sobie fundować wycieczkę 100 km do jednostki banku to…. Podziękuję 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 16, 2015 o 18:59

Hej Tomek,

Tak – w BZ WBK wyłącznie likwidacja konta w drodze osobistej wizyty w oddziale. Tak jak pisałem we wpisie o likwidacji kont, do którego linkowałem powyżej.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ani Listopad 16, 2015 o 19:22

Michał, czytam i słucham Ciebie, jesteś super gość! Tyle Ci powiem w duużym skrócie 😀
Zachęciłeś mnie tym artykułem do skorzystania z promocji w Banku BZ WBK, jednak szybko się okazało, że to konto jest dostępne tylko dla rezydentów 🙁
Dziś nawet byłam z tej okazji w oddziale, bo miałam nadzieję, że może w realu uda się to wykonać… Niestety nic z tego…
Jestem z Armenii, ale mieszkam w Polsce od 15 lat (ponad połowę swojego życia) i czuję się lekko dyskryminowana tym ograniczeniem, tym bardziej, że obywatelstwo polskie dostanę już w lutym 2016 r.
Na szczęście nie poddaję się tak szybko i namówiłam męża (który jest Polakiem), żeby założył sobie to konto. Zgodził się bez wahania 🙂
Pozdrawiam Cię ciepło!

Odpowiedz

Marta Listopad 16, 2015 o 21:51

Cześć Michał. Mam problem z założeniem konta godnego polecenia w BZWBK. W piątek kliknęłam link na Twoim blogu i dostałam wiadomość że dostanę maila potwierdzającego. Do dzisiaj nic nie doszło (myślałam, że po prostu weekend i dlatego czekałam do poniedziałku). A teraz jak powtórnie chcę wejść na link pojawia mi się komunikat: „Brak uprawnień. Twoje konto jest nieaktywne.”
Może Ty wiesz o co chodzi bo ja nie mam pojęcia a chciałabym zgarnąć stówkę na prezent synkowi;)
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 17, 2015 o 10:36

Hej Marta,

Pod artykułem w sekcji FAQ znajdziesz e-mail kontaktowy do organizatora promocji. Napisz tam proszę opisując problem. Tego typu problemy sprawnie rozwiązują.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tedy Listopad 16, 2015 o 22:06

Cześć, miałbym jeszcze jedno pytanie, na które już od dłuższego nie mogę znaleźć odpowiedzi, a dotyczy przyznawanych premii pieniężnych. Czy tego typu premie np. premia od Banku 100zł lub 200zł podlegają zgłoszeniu w zeznaniu PIT lub trzeba się z tego jakoś rozliczyć i zapłacić od tych pieniędzy podatek?
Będę wdzięczny za odpowiedz i wyjaśnienie mi tej sprawy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 16, 2015 o 22:15

Gdybyś poczytał cierpliwie wszystkie komentarze powyżej, znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie, ponieważ Michał już jej udzielił… Zapytałam o to samo w zeszłym tygodniu, poza tym odpowiedź jest również zawarta w regulaminie promocji.

Ludzie, błagam, czytajcie wszystkie komentarze…

Odpowiedz

Anna Listopad 17, 2015 o 14:25

Przepraszam, poprawka, odpowiedź na zadane pytanie znajduje się pod wpisem z ostatnim podcastem, czyli WNOP063.

Odpowiedz

Tedy Listopad 17, 2015 o 20:44

Byłem Anno zaskoczony odpowiedzią, bo szukałem i nic nie znalazłem za wyjątkiem informacji, która zawarta jest w regulaminie. Dziękuję za sprostowanie.

Odpowiedz

Olga Grudzień 15, 2015 o 14:20

Z reszta zamiast pouczac.. mogłaby udzielić Ci odpowiedzi 😉 ten sam czas traci się na krytykę jak i na udzielenie odpowiedzi 😉

Odpowiedz

Anna Grudzień 15, 2015 o 20:27

Ponieważ każdy mój wpis jest opatrzony moim zdjęciem, więc za każdy swój błąd przepraszam i wskazuję poprawną odpowiedź. Czasami ciężko jest zachować cierpliwość, kiedy widzi się wciąż te same pytania, nie tylko tu u Michała, to samo jest na innych blogach. Nie krytykowałam, wyraziłam swoje zdanie.

Odpowiedz

Wojtek Listopad 17, 2015 o 07:16

Żeby było uczciwie proszę sobie poczytać o zamykaniu konta w bzwbk. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „jak zamknąć konto bzwbk”.

Odpowiedz

Magda Listopad 17, 2015 o 12:39

Cześć Michał!
Dzisiaj mam zwariowany dzień i średnio udaje się myśleć logicznie 🙂 Liczę że Ty, albo może ktoś inny ale zorientowany mi doradzi.
Chodzi o to, że te konto oprocentowane na 4% jest dla mnie bardzo fajną opcją, ponieważ w chwili obecnej mniej więcej taką kwotę mam na lokacie, która jest na prawie połowę niższym procencie. I te pieniądze z lokaty przeniosłabym na na Konto Godne Polecenia. Tylko że jednocześnie chciałabym przy tym koncie korzystać z karty – zbieranie pkt. Payback.
I tu powstaje problem – otóż czy jest możliwość, abym mogła założyć drugie takie konto, z takim samym oprocentowaniem tylko już bez karty? Wiem, że jeśli na jednym koncie będę trzymać i środki na bieżące wykorzystanie i oszczędności, to po pewnym czasie wyczyszczę je całe. A tak miałabym dwa konta, jedne z kartą, drugie bez karty na oszczędności.
Ewentualnie czy jest możliwość żeby przy tym RORze, które już mam założyć konto oszczędnościowe też z takim oprocentowaniem?

Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi 🙂

Odpowiedz

Anna Listopad 17, 2015 o 14:08

Można założyć trzy takie konta w sumie, ale tylko jedno z premią 100 PLN.
Proponuję, aby założyć to konto z premią, korzystając oczywiście z linka ze strony Michała, jak już będziesz miała aktywne konto i kartę, wtedy korzystając już bezpośrednio z BZWBK24 zakładasz kolejne konto na 4% już bez karty (możesz zaznaczyć taką opcję) i wtedy masz dwa konta na 4%, z czego jedno będzie pełniło funkcję zwykłego ROR-u, a drugie będzie pełniło funkcję oszczędnościowego.
Jeśli skorzystasz z takiej kolejności, unikniesz frustracji 😉
Otworzyłam to konto (wbrew sugestiom Michała 😉 ) przelewem weryfikacyjnym i muszę powiedzieć/napisać, że BZ WBK bardzo sprawnie przeprowadził całą procedurę. Mianowicie: wniosek złożony 11.11.2015r, następnego dnia konto było już aktywne, a wczoraj listonosz przyniósł kartę ;-). Pozdrawiam

Odpowiedz

Magda Listopad 17, 2015 o 14:27

Super, dzięki za odpowiedź:)
Już właśnie jedno takie konto otworzyłam, również przelewem weryfikacyjnym i teraz czekam na kartę.
Czyli nie pozostaje mi nic innego jak otworzyć kolejne:)

Odpowiedz

Konta już założone Listopad 17, 2015 o 17:01

Wygląda na to, że otwieranie pierwszego konta przez link Agory jest najszybsze i najwygodniejsze w wersji PRZELEWEM.
Natomiast, jak wynika z moich doświadczeń i postów wielu forumowiczów na innych blogach, kolejne konta można otworzyć wybierając we wniosku opcję KURIEREM (wniosek o 2 i 3 przelewem – jest odrzucany).

Odpowiedz

Nika Listopad 17, 2015 o 18:16

Hej Michale,
pytanie:
„W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta. Kolejne Konta NIE zostaną objęte Promocją.” (§4. pkt 3 Regulamin promocji Konto na 4%)
Jak to się ma do punktu, w którym piszesz, że wszystkie konta SĄ oprocentowane na 4%?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 17, 2015 o 18:21

Hej Nika,

Nie są objęte promocją Agory, czyli nie otrzymasz kolejnych 100 zł za każde konto. Ale oprocentowanie 4% mają – z tego co mi wiadomo 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nika Listopad 17, 2015 o 19:04

No nie wiem. Cytat był właśnie z regulaminu „Konto na 4%” a nie z „Regulaminu Akcji promocyjnej >>Godne Polecenia 4% z premią gwarantowaną 100 zł<<". Dzwoniłam również na infolinię i tam również mi powiedzieli, że tylko jedno konto jest oprocentowane.

Odpowiedz

Magda Listopad 18, 2015 o 09:37

Witam,
kilka komentarzy wyżej pytałam właśnie o ilość kont oprocentowanych, pani Anna odpowiedziała mi że trzy.
Założyłam jedno konto z linku Michała i drugie w bankowości internetowej. I te drugie okazało się nie być kontem oprocentowanym. Od konsultanta otrzymałam odpowiedź, że aby konto było na 4%, trzeba je założyć z głównej strony banku, nie będąc zalogowanym do żadnego innego konta.

Odpowiedz

Anna Listopad 18, 2015 o 16:06

Bardzo przepraszam, moja wina! Natomiast, żeby było „śmieszniej”, choć wcale to śmieszne nie jest, kolejny konsultant BZ WBK twierdzi, że kolejne konto Godne Polecenia na 4% można założyć – uwaga! wyłącznie telefonicznie…
Czasami zastanawiam się, czy doczekam/y się kiedyś czasów, w których wszyscy konsultanci będą mówili jednym głosem?!

Planowałam zatrzymać to konto do czerwca 2017, ale teraz coraz bardziej skłaniam się do zamknięcia zaraz po wypłacie premii… 🙁 Właśnie z powodu, chciałoby się powiedzieć, niedouczenia konsultantów…
Poza tym, wydaje mi się, że bank sam sobie strzela w kolano takim zróżnicowaniem, jedno tak, a pozostałe telefonicznie…? Czemu i komu ma to służyć?

Pozostaje tylko odstąpić od umowy, skoro tak czy siak jest zawierana poza placówką bankową, musisz to jednak sprawdzić, bo teraz boję się powiedzieć, zrób tak i tak…
Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odpowiedz

Anna Listopad 18, 2015 o 16:26

Jeszcze raz, jeśli konsultant Ci tego nie podpowiedział, to w umowie

I. Umowa rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego

§ 7 Posiadacz oświadcza, że został poinformowany przez Bank o przysługującym mu prawie i sposobie odstąpienia od niniejszej umowy poprzez złożenie Bankowi pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od tej umowy w terminie 14 dni od daty jej zawarcia jak również potwierdza odbiór wzoru oświadczenia o odstąpieniu stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej umowy.

Pod załączoną umową jak przewiniesz w dół wszystkie te strony umowy i innych (powoli) znajdziesz wzór odstąpień, w mailu od BZ WBK masz zapisany adres, pod który należy odesłać odstąpienie w ciągu 14 dni kalendarzowych.

Mam nadzieję, że choć w części zmazałam swoją winę…
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 18, 2015 o 19:31

Hej Aniu,

Obawiam się niestety, że nie doczekasz takich czasów, że informacje od konsultantów infolinii będą spójne.

Co do dodatkowych kont – pojawiają się informacje, że można je założyć przez kuriera, ale ja jeszcze tego nie sprawdzałem. Czekam do przyszłego tygodnia i dopiero wtedy planuję założyć 2 i 3 konto.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 18, 2015 o 19:52

Michał, ale tego kuriera do 2 i 3 konta według konsultantki trzeba zamówić telefonicznie. Ciekawe rzeczy dzieją się u Michała Pałki pod wpisem, niektórym udawało się te konta wręcz hurtem zakładać 😉

Odpowiedz

Fabian Listopad 19, 2015 o 19:30

@ Nika
A ja wiem 🙂
Dla uzyskania 4 % na kolejnych dwóch rachunkach warunki są jednoznaczne: wniosek składany ze strony banku (ale nie po zalogowaniu do systemu transakcyjnego!) oraz tryb zawarcia – kurierem.
Niektórzy uznali, że po otwarciu pierwszego konta mogą się już zalogować i złożyć kolejne dwa wnioski i wtedy mają 0%, bo zgodnie z regulaminem uczynili to niewłaściwą drogą.
Nie słuchaj dezinfolinii bo tam standardowo każdy twierdzi co innego, czytaj regulamin i odpowiedzi pod blogiem, z nich dowiesz się wszystkiego. Kolejne konta, to te ponad pierwsze trzy (w regulaminie zapis można rozumieć dwuznacznie ale praktyka zweryfikowała go).

Odpowiedz

Iza Listopad 17, 2015 o 19:22

Czytam i nie mogę znaleźć: gdzie dokładnie mam wpisać poniższe dane po otwarciu konta?
O jaką aplikację chodzi? Na godnepolecenia.zpremia.pl nie widzęmiejsca gdzie te dane wprowadzić 🙁 . Czy ktoś z Was już to przerobił?
5.
Uczestnicy, o których mowa w ust 4 powyżej, do dnia 14 lutego2016 roku, zobowiązani są do zalogowania się w Aplikacji i uzupełnienia danych:
a.numer swojego aktywnego Konta Godnego Polecenia założonego zgodnie z § 3 ust 1
Regulaminu,
b.imię i nazwisko,
c.adres zamieszkania

Odpowiedz

Anna Listopad 17, 2015 o 19:38

Z tego co zrozumiałam, dostaniesz maila od organizatora promocji w okolicach 31.01.2016 r i prawie na pewno będzie w nim link, który niejako „pomoże” Ci te dane uzupełnić.

Pozdrawiam

PS. Michał, zaczęłam odnosić wrażenie, że trochę Ci się tu szarogęszę :-p

Odpowiedz

Fabian Listopad 19, 2015 o 19:42

@Iza
Dane do premii wpiszesz logując się na stronie Agory ale Agora nie udostępnia jeszcze takiej możliwości.
Najpierw trzeba otworzyć konto, dokonać płatności kartą i zostać zakwalifikowanym do promocji. Na to jest czas do końca roku.

Odpowiedz

Dawid Listopad 17, 2015 o 19:52

Jest jeszcze jeden warunek promocji BZ WBK:
„Warunkiem otrzymania premii gwarantowanej jest między innymi uzupełnienie w Aplikacji numeru swojego aktywnego Konta Godnego Polecenia założonego w ramach tej Akcji zgodnie z § 3 Regulaminu Akcji zwanego dalej „Regulaminem”.”
Nie do końca rozumiem co on oznacza. Definicja Aplikacji wygląda tak:
Akcja zostanie przeprowadzona na stronach serwisu internetowego prowadzonego przez Organizatora pod adresem URL:godnepolecenia.zpremia.pl, zwanego dalej „Serwisem”, za pomocą dedykowanej do tego celu aplikacji promocyjnej, zwanej dalej „Aplikacją”

Odpowiedz

Tedy Listopad 19, 2015 o 16:57

Przyłączam się do pytania Dawida. Czytając regulamin tez natknąłem się na taki wpis. O jaką aplikację chodzi, może ktoś wie???

Odpowiedz

Fabian Listopad 19, 2015 o 19:47

@ Dawid @ Tedy
Czytajcie odpowiedzi dla Izy (aplikacja to odpowiednia strona Agory do której się logujesz).

Odpowiedz

WiktorW Listopad 18, 2015 o 09:49

Michał,
w jednej z odpowiedzi pisałeś, że stworzyłeś sobie w Excelu taką ‚ściągawkę’ ze wszystkimi kontami i warunkami, jakie trzeba spełniać. Może mógłbyś udostępnić taki szablon wszystkim? Jestem początkującym „oszczędnickim” i przydałoby się takie narzędzie, żeby łatwo zarządzać kontami i wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę!

Odpowiedz

Beata Listopad 18, 2015 o 18:00

Może komuś przyda się jeszcze raz powtórzona informacja (bo ktoś już to pisał), że konto 2 i 3 można założyć tylko z poziomu bankowości internetowej ogólnej, nie ze swojego konta BZWBK24, wtedy wszystkie 3 konta będą oprocentowane na 4%. Jeśli natomiast zrobiliście błąd i macie teraz konta 2 i 3 na 0% to można jeszcze odstąpić od umowy i ponownie założyć konto. Przerobiłam to i teraz mam już 3 konta na 4%.

Odpowiedz

Grzegorz L. Listopad 18, 2015 o 19:06

Witam, mam ostatnio mało czasu a chciałbym się załapać na promocję, jeśli w niedziele 22 listopada bym przysiadł nad rejestracją w promocji i złożył wniosek o otwarcie konta to załapię się na promocję? Czy konto musi być już otwarte i aktywne do 23 listopada?

Odpowiedz

Wojtek Listopad 19, 2015 o 09:59

Michał,

Czy zamiast dowodu osobistego można się posłużyć paszportem?

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Jerry Listopad 20, 2015 o 10:52

Panie Karolu,

od siebie dodam jeszcze jeden plus, dla mnie najważniejszy. Kiedy zdecydowałem się bawić w wyszukiwanie promocji i żonglerkę kontami/lokatami, zacząłem od dokładnego przeglądu swojego stanu posiadania. Okazało się, że na koncie w PKO, na które kilka lat temu wpływał kredyt studencki, mam już naliczone ponad 150 zł opłat (za kartę i za prowadzenie konta), które by wpadały dalej, gdyby nie motywacja do przeglądnięcia ‚portfolio’…

Niby jedno z drugim niekoniecznie powiązane, ale chyba tak już jest, że jak ktoś zarabia na promocjach to nie traci na opłatach.

Odpowiedz

Aga Listopad 20, 2015 o 12:22

Witam, podpisuję się pod prośbą WiktoraW. Zdecydowanie szablon w Excelu pomógłby ‚ogarnąć’ terminy, w których trzeba spełnić warunki. Pozdrawiam,

Odpowiedz

Marcin Listopad 20, 2015 o 17:59

Ile czasu czeka się na otwarcie konta? Wczoraj rano wypełniłem wniosek, zrobiłem przelew, przyszedł mail z potwierdzeniem, a do dzisiaj nie dostałem żadnej informacji o założeniu ani na maila ani SMS.

Odpowiedz

Mirtes Listopad 21, 2015 o 00:54

Szkoda, że tak późno zorientowałem się o promocji, jest ostatni dzień i nie wiem czy to jeszcze się zaliczy. Bardzo fajne warunki i praktycznie do 2017 roku można by bezproblemowo korzystać z konta i 4 % 🙂 Chyba, że może jakaś podobna oferta będzie ?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 21, 2015 o 01:15

Hej Mirtes,

Zaliczy się. Wystarczy wniosek złożyć najpóźniej w poniedziałek. Liczy się data złożenia wniosku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mirtes Listopad 21, 2015 o 20:31

Dzięki za odpowiedź, zaraz złożę wniosek. Jeszcze mam pytanie, bo chciałbym z tych promocji korzystać w większej ilości, czy w takim wypadku warto kupić jakiś nowy starter? Nie chciałbym, aby do mnie za dużo wydzwaniali, tym bardziej, że ostatnio zmieniłem sieć i póki co mam spokój.

Odpowiedz

Krystian Listopad 21, 2015 o 00:58

Witam!
Michale drogi konto założone przez kuriera wszystko gra ale nie mam karty???
Przyjdzie pocztą czy jak?
Minął prawie tydzień od wizyty w inPost bo kurier mnie niby nie zastał i nic do dziś nie mam karty co robić???
Pozdrawiam!

Odpowiedz

Patryk Listopad 21, 2015 o 11:09

Witam

Czy zakładał ktoś konto po przez przelew aktywacyjny ? W dniu 17 listopada zrobiłem przelew aktywacyjny w celu założenia Konta Godne Polecenia na 4%. Umowę już otrzymałem, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymałem NIK-u do logowania. Przelewu zwrotnego z BZ WBK też nie mam. Jak długo czeka się na NIK do logowania ?

Odpowiedz

loren Listopad 21, 2015 o 17:01

Według regulaminu „do pięciu dni”.

U mnie też jakaś dziwna sytuacja. Umowę i informację o aktywnym koncie dostałem na maila w poniedziałek, pin sms-em też… a w piątek przelew zwrotny z informacją „weryfikacja negatywna”. Także zostałem bez NIK…

Odpowiedz

Marcin Listopad 21, 2015 o 23:24

Mam to samo. Wypełniłem wniosek w czwartek, przyszło potwierdzenie z numerem wniosku i PDFami, ale do dzisiaj nie przysłali żadnej informacji że konto zostało założone.

Odpowiedz

kasia Listopad 21, 2015 o 18:44

Witam,

Zarejestrowałam się w promocji, otrzymałam linka aktywacyjnego, aktywowałam konto i poleceniem „PRZEJDŹ NA STRONĘ BANKU” przekierowana zostałam na stronę, gdzie mam możliwość odhaczenia zgody na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej itd., ale nie mam pola z poleceniem założenia konta, czy przejścia do wniosku, lub choćby zatwierdzenia wyrażonej zgody, nic, tylko opis konta … Skąd i jak mam złożyć wniosek ?

Odpowiedz

Wojtek Listopad 21, 2015 o 21:16

Ja dostałem w tej samej chwili co sms, że konto jest aktywne.

Odpowiedz

Małgorzata Listopad 22, 2015 o 15:58

Michał, jak to jest z tymi bankami, że lepsze warunki oferują, aby pozyskać klienta niż aby go utrzymać? Właśnie zlikwidowałam konto w BZ WBK, bo po poprzedniej atrakcyjnej promocji opłaty za konto i kartę sprawiły, że przestało się opłacać. Teraz robią kolejną akcję, a dotychczasowym klientom pozwalają odejść.

Odpowiedz

Krystian Listopad 22, 2015 o 17:02

dostaliście kartę do konta?

Odpowiedz

Tomasz Listopad 22, 2015 o 17:29

Dzisiaj podczas próby rejestracji wniosku po zatwierdzeniu pierwszej strony w systemie BZ WBK wyświetlił się „critical error”, natomiast po próbie odświeżenia lub złożenia wniosku ponownie wyświetla się komunikat „Błąd systemu Wystąpił błąd systemu wnioskowego, obecnie nie można złożyć wniosku (numer wniosku: ….).” Czy ktoś wie co jest grane?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 18:29

Hej Tomasz,

Zgłosiłem problem do organizatora, który przekazał już go do banku. Mam nadzieję, że sprawnie usuną.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Grudzień 2, 2015 o 23:48

Dzięki! 🙂

Odpowiedz

Artur Listopad 22, 2015 o 17:49

@Tomasz – U mnie to samo. Jest jakiś błąd po stronie BZWBK.

Odpowiedz

Radek Listopad 22, 2015 o 18:18

No, niestety drugiego maila już zmarnowałem i takie coś:
https://www.dropbox.com/s/8ievwu41yvp39i1/Screenshot%202015-11-22%2018.16.27.png?dl=0

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 18:30

Hej Radek,

Problem już zgłoszony do banku. Zobaczymy kiedy go usuną.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Alina Listopad 22, 2015 o 18:35

No i nie działa… 🙁 zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę szkodzi – link aktywacyjny przyszedł – kliknęłam a tu błąd systemu ERROR wrrr. tylko numer wniosku mi się wyświetlił.
Niestety nic więcej nie można zrobić bo potem już tylko wyskakuje ze można złożyć jeden wiosek 🙁

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 22:01

Hej Alina,

Dostałem informację, że już powinno działać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Joasia Listopad 22, 2015 o 18:54

Mam ten sam problem :p Było nie czekać na ostatnią chwilę! 😉

Choć z drugiej strony… „ostatnia chwila” to dopiero gdzieś za 4 godziny 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 22:03

Hej Joasia,

Zdecydowanie nie warto czekać na ostatnią chwilę bo zawsze może coś pójść nie tak. Niemniej jednak – ostatnia chwila będzie dopiero w jutro o północy. Wnioski można składać do końca poniedziałku więc jest jeszcze czas.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Joasia Listopad 22, 2015 o 19:27

Oby dziś :p

Odpowiedz

Mateusz Listopad 22, 2015 o 19:30

Witam,
Pojawił się problem, czy może ktoś z Was ma podobną sytuację? Wybrałem opcję podpisania umowy poprzez kuriera (i niestety żałuję tego, zawsze robiłem to przelewem i nigdy nie miałem problemu). Kurier dostarczył mi umowę, podpisałem ją, dałem mu ksero dowodu i pojechał. Od tego czasu minęło prawie 2 tygodnie i wczoraj dopiero przyszedł list z kartą. Kilka dni wczesniej sms z banku, że konto jest już aktywne. Kiedy chciałęm się zalogować zobaczyłem że w umowie którą dostałem nie ma NIKu (paragraf 10., pkt. 2 – tam jest taka ramka i pole z NIKiem jest PUSTE (jakiś błąd w wydruku?) Dzwoniłem do konsultanta i powiedział, że muszę się przejść do placówki banku i doradca da mi NIK (tylko ciekawe czy to będzie ten sam czy wygeneruje mi inny i jaki to będzie miało wpływ na uczestnictwo w promocji?) Natomiast 4 cyfrowy PIN do logowania się do bankowości internetowej, który miał przyjść pocztą oraz smsem też do dziś nie doszedł 🙁 Tak więc i tak muszę pofatygować się do banku. Konkluzja jest taka, że straciłem mnóstwo czasu, ale może po prostu miałem pecha 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 22:06

Hej Mateusz,

Rzeczywiście bardzo słaba sytuacja. Ja na szczęście w swojej umowie miałem NIK, ale nadal czekam na dosłanie karty.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Adam Listopad 22, 2015 o 20:27

Dzień dobry,
zarejestrowałem się w promocji, zrobiłem przelew weryfikacyjny 1pln, następnego dnia dostałem wiadomość sms, że będą mnie informować o dalszych krokach.
Późnij dostałem maila o takiej treści:
„Bierzesz udział w naszej akcji Konto Godne Polecenia 4% z Premią 100 zł. Zarejestrowałeś się w aplikacji, następnym krokiem jest złożenie wniosku o Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to masz na to czas do 23 listopada.
Do końca akcji pozostało jeszcze tylko 3 dni.
Zaloguj się do aplikacji klikając w ten link. Załóż konto już teraz i odbierz gwarantowane 100 zł premii od Organizatora. ”
Jak mam to rozumieć? Mi się wydaje, że konto już założyłem nie mam jednak żadnych danych do logowania. Ktoś potrafi mi pomóc? Czeka mnie wizyta w placówce żeby założyć konto czy zupełnie niepotrzebnie pytam i mam tylko cierpliwie czekać na dalsze kroki? Niestety infolinia nie pracuje.
Pozdrawiam

Odpowiedz

vagabundo del mundo Listopad 22, 2015 o 20:29

hmmmm, problem nadal aktualny, właśnie próbowałam i po przejściu na stronę banku wyświetla się: BŁĄD SYSTEMU Wystąpił błąd systemu wnioskowego, obecnie nie można złożyć wniosku (numer wniosku: xxx). podczas ponownej próby skorzystania z linka jest tak: Dla jednego konta, można wypełnić tylko jeden wniosek.
pewnie bank nie chce zakładać już więcej kont z premią, więc specjalnie to uniemożliwia… niezbyt uczciwie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 22:08

Hej,

Wnioski idą zbyt daleko. Po prostu był jakiś problem techniczny w banku. Z tego co widzę, to już chyba poprawiony (aczkolwiek oficjalnego potwierdzenia nie mam). Wnioski można składać jeszcze jutro.

Pozdrawiam

Odpowiedz

vagabundo del mundo Listopad 26, 2015 o 19:10

Michał, dzięki za odpowiedź. pisałam reklamację przez formularz kontaktowy i oto co dostałam: ‚W nawiązaniu do otrzymanej korespondencji jak rozumiem „Konto Godne Polecenia 4% z premią gwarantowaną 100 zł „, uprzejmie informuję, że organizatorem wspomnianej promocji jest Agora S.A. W sprawie tej promocji oraz pytań dotyczących związanych z promocją proszę kontaktować się z ww. instytucją.
Wyrażam nadzieję, że przekazane informacje okażą się pomocne. W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.’
czyli typowa spychologia i umywanie rąk, po co w takim razie ten formularz kontaktowy? pytanie retoryczne oczywiście 😉
złożyłam kolejny wniosek przez kolejnego maila, tym razem udało się. złożyć wniosek, bo co do reszty, bank milczy. zobaczymy co z tego wyniknie.
pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Kamil Listopad 22, 2015 o 20:51

Też mam ten sam błąd, mam nadzieję, że do jutra go zlikwidują bo faktycznie było by to nie uczciwe… Zatem czekamy, pozdrawiam!

Odpowiedz

Kamil Listopad 22, 2015 o 20:59

Acha, i co jeśli powiedzmy jutro zadziała, gdyż teraz jak próbuje jeszcze raz wypełnić formularz klikając w link z pierwszego maila, otrzymuje taki komunikat: „Dla jednego konta, można wypełnić tylko jeden wniosek.”

Pewnie będe musiał wysłać jeszcze raz wniosek z innego @maila ?

Pozdrawiam,
Kamil.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 22:11

Hej Kamil,

W takim przypadku musisz napisać do Organizatora do Agory (adres podany w FAQ pod wpisem) i poprosić o „odblokowanie” możliwości złożenia wniosku. Wiem, że to robią. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kamil Listopad 22, 2015 o 21:11

Po kilku próbach udało się złożyć wniosek!

Dzięki Michał, trafiłeś w idealny moment przypominając o tym artykule.
W sam raz potrzebowałem takiego konta na oszczędności (płacenie sobie 10% z każdego zlecenia które praktykuje od kilku miesięcy) 🙂

Pozdrawiam,
Kamil!

Odpowiedz

Paweł Listopad 22, 2015 o 21:21

Hej,

Michał a co mam wpisać w nazwie Ulica jak mieszkam na wsi i nie mam ulicy. Ciągle się z takim problemem spotykam w różnorakich formularzach internetowych, często piszę w tym polu po prostu „-” ale tutaj wyskakuję mi „błąd”, albo także sprawa kod pocztowy/ miejscowosć : Poczta znajduję się w mieście gminnym a ja mieszkam na wsi. Podaję kod pocztowy tej poczty z miasta – ok., ale jaką mam wpiać miejscowość – swoją (ta nazwa wsi) czy nazwa tego miasta gdzie znajduję się Urząd pocztowy – pod który podlega moja miejscowość??? Dzięki z góry za odpowiedź. Wiem że to zawiłe, ale mało która instytucja to poprawnie ogarnia – moim zdaniem. (Ma to znaczenie, bo chciałem zastosować ten przelew z innego konta bankowego na 1 zł, ale chyba pozostaje mi tylko kurier. 🙂

Odpowiedz

Marek M. Listopad 25, 2015 o 13:55

Mieszkasz przykładowo we wsi Warszawa pod numerem 53. W takim przypadku adres podajesz w ten sposób:

Imię:Marek
Nazwisko: Nowak
Ulica: Warszawa
Numer domu:53 Nr. mieszkania: – (w każdym porządnie zrobionym formularzu nr. mieszkania nie jest obowiązkowy)
Kod pocztowy:XX-XXX Miejscowość: Warszawa

i z bani. Nie polecam pisania w ten sposób:
Ulica:Warszawa
Numer domu:53
Kod pocztowy:XX-XXX Miejscowość: MIASTO-W-KTÓRYM-JEST-POCZTA

bo notorycznie twoje przesyłki będą kierowane na ulicę warszawską (o ile taka lub podobnie brzmiąca jest) w mieście gminnym 😉

Pozdrowienia ze wsi 😉

Odpowiedz

Marzena Listopad 22, 2015 o 21:35

chyba problem nadal istnieje, dostałam informacje iz na meila przysla link aktywacyjny 🙂 linka nie ma a czekam z pol h juz…. 🙂 poza tym jak moj partner chcial zalozyc to konto to wyskakuje:Brak uprawnień. Twoje konto jest nieaktywne

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 22, 2015 o 22:20

Hej Marzena,

Sprawdź proszę w spamie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marzena Listopad 23, 2015 o 21:09

Ne ma Michale 😀 zawsze tam sprawdzam bo to juz nie pierwszy taki sposob zarobku z Toba 😀
niestety wychodzi caly czas to samo, chcac zalozyc nowe konto z Twojego linka wychodzi adnotacja, brak uprawnien , konto nieaktywne ;/

Odpowiedz

Paweł Listopad 23, 2015 o 10:32

Czy transakcje przeprowadzane kartą Visa Mobile (płatności przez telefon – HCE) liczą się do obrotu kartą?

Odpowiedz

Monika Listopad 23, 2015 o 12:20

Promocja rzeczywiście fajna i może skusić, ale:
1. Naszukałam się na stronie Banku odpowiedniego regulaminu, ale nie mogę znaleźć – chodzi mi o ten dotyczący organizatora promocji. Znalazłam regulaminy oraz taryfy opłat i prowizji dla Konta Godnego Polecenia, ale tam nie ma mowy o premii, ani o 23.11 jako ostatnim dniu tej promocji. Skoro Bank jest jedną ze „stron” tej akcji, to odpowiedni regulamin powinien znaleźć się także na jego stronie. Czy się mylę?
2. Nikt tu nie wspomina o jednej bardzo ważnej rzeczy: 4% w skali roku to oprocentowanie zmienne, tak wyraźnie podano w tabeli oprocentowania w regulaminie promocji. To znaczy, że np. od stycznia może ono wynieść 1,5%, a tyle oferuje większość banków na kontach oszczędnościowych.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że moje zastrzeżenia nie zostaną tu źle odebrane 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 23, 2015 o 13:19

Hej Monika,

Promocja organizowana jest przez firmę Agora we współpracy z bankiem BZ WBK. Nie znajdziesz informacji o tej promocji na stronie banku, bo premia wypłacana jest przez organizatora promocji a nie przez bank.

Linki do wszystkich regulaminów włącznie z regulaminem tej promocji zamieszczone są powyżej w artykule.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Monika Listopad 24, 2015 o 11:59

A co z oprocentowaniem?

Odpowiedz

Kasia Listopad 23, 2015 o 12:20

Do wszystkich mających problem ze złożeniem wniosku. Też miałam z tym problem, pierw był błąd połączenia z bankiem, a jak już udało się połączyć to wyskakiwał komunikat „dla jednego konta można złożyć jeden wniosek”. Po logowaniu z 2 mejli, 3 przeglądarkach na 2 komputerach w końcu się udało. I mogę powiedzieć, że złożenie wniosku nie zależy od przeglądarki, komputera, łącza, czyszczenia ciasteczek, a od szczęścia lub innego „widzimisię”. Oczywiście Agora zrzuca winę na bank, a bank na Agorę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 23, 2015 o 13:21

Hej wszystkim,

Właśnie otrzymałem informację z Agory – czyli od Organizatora promocji – że przyjmowanie wniosków o otwarcie konta zostało przedłużone do 27.11, czyli do piątku włącznie. Jest więc więcej czasu, by skorzystać z tej promocji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

xsadusx Listopad 23, 2015 o 13:40

Czytam komentarze i zastanawiam się czy ktoś zaczepiwszy tu piszących na ulicy z propozycją – dam stówę (wypłacam ją za miesiąc powiedzmy), ale poproszę ksero dowodu i dane kontaktowe. Podejrzewam, że większość z miejsca by odmówiła, pukając się w głowę.

A tymczasem nikt się nie puka się w głowę i oddaje swoją prywatność za 100pln.

Odpowiedz

Darek Listopad 23, 2015 o 22:49

Witam,
mam problem otóż nie wyrazilem zgody „Zgoda na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną” konto zostało założone przy pomocy przelewu weryfikacyjnego(wlasnie dostałem umowę na maila). Jest jakaś możliwość poprawienia tej zgody i otrzymania 4% i 100zł? Dziękuje za pomoc.

Odpowiedz

Olga Listopad 24, 2015 o 11:01

Złożyłam wniosek 20.11, wybrałam kuriera, otrzymałam maila i smsa z potwierdzeniem i numerem wniosku oraz informacją, że będą informować o dalszych krokach. Do dzisiaj cisza. Nie wiem czy spokojnie czekać, czy może coś jest nie tak?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 24, 2015 o 11:45

Hej Olga,

Spokojnie czekać. Słyszałem, że mają niezłe spiętrzenie w banku bo promocja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nina Listopad 24, 2015 o 14:17

Ja otrzymałam informacje mailem o pozytywnej weryfikacji, konto otwarte i zasilone 4 tys zł, natomiast po kolejnych 2 dniach otrzymałam zwrot przelewu na 1 zł z informacją, że weryfikacja przebiegła negatywnie.
Siostra dwa razy próbowała złożyć wniosek, raz się walnęła, ok, zaczekaliśmy na decyzje odmowną, złożyłyśmy wniosek raz jeszcze sprawdzając wszystko 3 razy na 2 pary oczu – bach! weryfikacja negatywna.
W każdym mailu jest info z podanym nr telefonu do kontaktu w sprawie wniosku – ci ludzie nie potrafią udzielić ŻADNEJ, ALE TO ŻADNEJ informacji. Ani o przyczynach odrzucenia, ani o tym jaki jest stan procedowania z wnioskiem, ani nawet o tym, czy wniosek o podanym nr został złożony.
Nie składa siostra wniosku po raz trzeci, bo i po co, skoro zarzucają ci błędy, których nie potrafią czy nie chcą wskazać. Jednak jakiś feedback do klienta chyba powinien być?

Odpowiedz

Tomek Listopad 24, 2015 o 14:50

Zarejestrowałem się w piątek 20.11.2015r. Mail rejestracyjny doszedł. Wszystko wypełniłem, zgody pozaznaczałem, przelew zrobiłem. Do dzisiaj żadnej informacji o otwarciu lub anulowaniu wniosku (ani maila, ani sms). Składać wniosek jeszcze raz, czy czekać?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 24, 2015 o 18:24

Hej Tomek,

Czekać. Bank podobno utonął w zalewie wniosków.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomek Listopad 24, 2015 o 18:53

Dzięki za informacje, pozdrawiam.

Odpowiedz

Piotr Listopad 24, 2015 o 15:07

Czy naprawdę tak bardzo lubicie się dzielić swoimi danymi osobowymi i narażać się, że trafią do Was wszelkie kampanie reklamowe? Przecież Wasze dane nie tylko będą przetwarzane przez bank, ale przede wszystkim przez organizatora! Przeważnie są to małe firemki z małym kapitałem zakładowym, aby w razie czego nie ponieść dużych kosztów procesowych. Bank też umywa ręce, bo przecież nie oni są organizatorem promocji.
Za takie zgody 100zł to naprawdę śmieszna kwota.
Pamiętajcie jeszcze o jednym, za 1.5 roku za kartę do konta trzeba będzie płacić 7zł miesięcznie (cena na dzisiaj). Wielu nie będzie się opłacało zmieniać rachunku bankowego. Zostaną i oddadzą bankowi te 100zł z nawiązką w miesięcznych ratach. Można oczywiście zrezygnować z tego konta w 2017 r. o ile przypomnicie sobie o płacie za kartę. A wtedy być może dojdzie więcej opłat, np. za konto, wypłaty z bankomatów itd. Zanim się zorientujecie zniknie Wam trochę kasy z konta. I o to chodzi w tych promocjach. Jeszcze się nie zdarzyło, aby bank dał swoim klientom coś gratis.

Odpowiedz

Nina Listopad 24, 2015 o 22:26

Konto jest gratis przez caly czas, pojawia sie po czerwcu 17 r. oplaty za karte. Rozmowe nagralam, zapisalam nazwisko konsultanta, ktory mi to powiedzial, date i godzine rozmowy. Z karty zrezygnuje po tym, jak wyplaca mi ową stówkę, z konta – po czerwcu 17 roku. Mam kalendarz i zapisuje sobie takie sprawy z nastawionym miesiac wczesniej alarmem. Gdy mam jakiekolwiek warpliwosci, majluje i zschowuje pytania i odpowiedzi. Jesli ktos jest zapominalski, niegrasobliwy lub leniwy, w rzeczy samej na pewno sie przejedzie jak nie na jednej, to na drugiej pormocji. Ale jesli sie takich spraw pilnuje, to najczesciej sie przypilnuje. Do tego specjalny nr telefonu do kontaktow z bankami i specjalny na takie okazje mail. Po jakims czasie mail z wycofaniem swojej zgody na przetwarzanie danychosobowych (wiem – najczesciej sa juz „w swiecie” ale przynajmniej spamowanie ze strony banku sie skonczy. Nigdy nie dalam sie naciagnac na zadna „promocje”, jestem ńiebywale asertywna w takich kwestiach i potrafie byc niegrzeczna gdy ktos za bardzo sie naprzykrza.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek M. Listopad 25, 2015 o 14:09

Masz chyba na myśli „per saldo jeszcze się nie zdarzyło, aby bank dał swoim klientom coś gratis.”. Wystarczy:
– ogarniać własne finanse
– zaznaczać wyłącznie bezwzględnie wymagane zgody
– sprawdzać komu konkretnie zgód udzielamy i w jakim zakresie
– omijać szerokim łukiem promocje które wymagają zgody pośrednika w zakresie innym niż realizacja wniosku
i ty zyskasz, bank na tobie nie zarobi, twoje dane będą relatywnie bezpieczne jak w, nomen omen, banku; a kto bankom nie ufa temu pozostaje trzymać pieniądze w skarpecie.

Generalnie zgodzę się o tyle, że trzeba być uważnym gdy organizatorami są firmy zewnętrzne i generalnie podchodzić do nich sceptycznie.

Odpowiedz

Magda Listopad 24, 2015 o 22:06

Cześć,
a czy jeżeli założyłam konto przez BZWBK24 w zakładce „Zamów produkty” to mam prawo odstąpienia od umowy? I w jakim czasie? I jak to zrobić?:)
pozdrawiam

Odpowiedz

Rafał Listopad 25, 2015 o 08:57

A ja czekam na kartę do konta, w piątek tj. 27.11 będzie 2 tygodnie od założenia konta, a z informacji od banku (infolini) jest termin od 7-14 dni od momentu założenia konta. Karta jest przesyłana listem zwykłym na adres podany podczas rejestracji. Moje pytanie czy ktoś już otrzymał kartę do tego konta?

Odpowiedz

Kasia Listopad 25, 2015 o 10:14

Jak myślisz, Michał? Czy jeśli złożyłam wniosek w niedzielę wieczorem i w poniedziałek otrzymałam smsa potwieerdzającego złożenie wniosku, ale z błędną datą i godziną i chyba też numerem, to powinnam złożyć wniosek raz jeszcze czy czekać? Miał ktoś podobną sytuację?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 25, 2015 o 10:42

Hej Kasiu,

Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Szczerze mówiąc nie wiem jak się zachować. Myślę, że jak się skontaktujesz z infolinią banku, to też nie będą w stanie tego od ręki sprawdzić.

Napisałbym do Agory – jako organizatora promocji (email powyżej w FAQ) – z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji i potwierdzenie, że wniosek został złożony prawidłowo. Będziesz miała przynajmniej ślad, że interweniowałaś.

Oczywiście kolejnym krokiem jest sprawdzenie co przyjdzie do Ciebie w umowie.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Alina Listopad 25, 2015 o 17:26

Kasiu, ja mam podobnie – składałam w niedziele wieczorem, od razu puściłam przelew ale że to była niedziela więc poszedł dopiero w poniedziałek.
A w poniedziałek popołudniu dostałam sms z potwierdzeniem wniosku, z datą poniedziałkową.
Dostałam mailem umowy i potwierdzenie złozenia wniosku – jak Ty, i też czekam – martwię się tym że w tym mailu była informacja „Jeśli zdecydowałeś się na zawarcie umowy o ww. konto za pomocą przelewu z innego banku pamiętaj aby wykonać przelew w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.”
a przecież pieniądze już poszły…

Odpowiedz

Kasis Listopad 26, 2015 o 14:47

Mam dobre wieści. Dzisiaj potwierdzenie otwarcia otrzymałam. Dostałam tez przelew zwrotny. Jeszcze się nie logowałam ale powinno być ok. 🙂

Odpowiedz

Alina Listopad 26, 2015 o 17:25

A mój odrzucili 🙁 spróbuję dziś jeszcze raz i zamówię kuriera – ciekawe czy to coś da…

Odpowiedz

Kasia Listopad 25, 2015 o 11:20

Dzięki, Michał, za szybką odpowiedź. Trochę się tym martwię. Jak dotąd omijały mnie wszelkie perypetie związane z polecanymi przez Ciebie promocjami.

Zastanawiam się, czy nie złożyć wniosku raz jeszcze. W najgorszym wypadku powinien być chyba odrzucony, ponieważ inny jest rozpatrywany, lub jest już założone konto. Dostałam wszystkie załączniki do umowy, ale przelew nie wrócił, data z potwierdzeniem złożenia wniosku jest błędna, prawdopodobnie też numer wniosku. Poczekam do piątku. Jeśli nic się nie wyjaśni, spróbuję raz jeszcze złożyć wniosek.

Odpowiedz

Kamil Listopad 25, 2015 o 12:38

Czyli 4000zł jest oprocentowane na 4% a reszta pieniążków, która leży dodatkowo procentuje 1% w skali roku?

Odpowiedz

Karolina Listopad 25, 2015 o 13:15

Witam, generalnie mają jakiś problem. Nie mam pojęcia czy udało mi się założyć konto czy nie. Nie mam żadnych informacji zwrotnych. Napisałam zgodnie z sugestią Michała do Agory, która z kolei odesłała mnie do WBK, a tam nic nie wiedzą… Brałam udział w różnych bankowych promocjach, ale takiego czegoś jeszcze nie doświadczyłam 😉 w sumie nie mam pojęcia na czym stoję.

Odpowiedz

Dorota Listopad 25, 2015 o 17:38

Witam,
23 listopada zarejestrowałam się w tej promocji i wykonałam przelew na 1 zł. Otrzymałam linka do aktywacji konta. Dzień później otrzymałam wiadomość na e-mail:

Bierzesz udział w naszej akcji Konto Godne Polecenia 4% z Premią 100 zł. Jeżeli jeszcze nie złożyłeś wniosku o Konto Godne Polecenia, możesz wciąż to zrobić logując się na stronie godnepolecenia.zpremia.pl. Przedłużyliśmy akcję do 27 listopada 2015 r. do północy.
Pamiętaj również, żeby do 31 grudnia 2015 r. wykonać płatności kartą na kwotę 100 zł.
Zaloguj się do aplikacji klikając w ten link. Spełnij warunki akcji i odbierz gwarantowaną premię 100 zł!

Zalogowałam się i wyskoczyło: Pozostała część procesu akcji odbędzie się na stronach banku.
Więc kliknęłam PRZEJDŹ NA STRONĘ BANKU ale po tym pojawia się komunikat: Dla jednego konta, można wypełnić tylko jeden wniosek.

co robię nie tak?

być może w komentarzach już ktoś udzielił odpowiedzi na te pytanie więc postaram się zaraz nadrobić lekturę, jeżeli nie to proszę o podpowiedź

Odpowiedz

Dorota Listopad 25, 2015 o 17:40

PS dodam jeszcze, że 23 listopada otrzymałam smsa, że potwierdzają założenie wniosku nr… i będą informować o dalszych krokach

Odpowiedz

Mateusz Listopad 25, 2015 o 17:44

Cześć,
Wiecie może czy można jakoś po złożeniu wniosku i aktywacji konta sprawdzić czy to jest to właściwe z oprocentowaniem 4% w ramach promocji? W umowie mam zapis, że konto jest oprocentowane na 0%, ale ktoś wcześniej pisał, że każdy tak ma, a procenty pojawią się po aktywacji konta. Tak więc moje pytanie – gdzie można się o tym upewnić, że oprocentowanie zmienili mi na promocyjne?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Listopad 25, 2015 o 17:57

Jak się zalogujesz, wejdź w opcje rachunku, szczegóły (pojawi się tabelka, jeden z wierszy to oprogramowanie i link „sprawdź”. Nie ma znaczenia, czy w komputerze czy w aplikacji mobilnej… Jest 4% do 4000zł i 1% powyżej (też w formie tabeli)

Odpowiedz

Mateusz Listopad 25, 2015 o 18:08

Wszystko się zgadza 🙂
Dziękuję Aniu 🙂

Odpowiedz

darek Listopad 30, 2015 o 11:21

A czy przy kolejnych kontach też masz 4%? Ja przy pierwszym mam, tak jak piszesz, link „sprawdź”. Natomiast przy dwóch kolejnych, które założyłem już z systemu bankowego mam 0% 🙁 Nie wiem czy to nie z powodu, że nie wziąłem do nich karty?

Odpowiedz

Anna Listopad 30, 2015 o 18:08

Nie zakładałam dodatkowych kont, mimo że w pewnym momencie był taki plan, na szczęście upadł w momencie przeczytania dziesiątek komentarzy na ten temat na livesmarter.pl . Szczerze mówiąc, zastanowię się jeszcze nad tym bardzo poważnie jak już wpłynie premia, czy zamiast utrzymać to konto do 2017 r nie zamknąć go od razu po wpływie.
Te konta miały być oprocentowane na 4%, więc jeśli zakładałeś je z głównej strony banku, takie powinny być, natomiast jeśli skorzystałeś z opcji po zalogowaniu, to niestety jest 0% i pozostaje Ci tylko odstąpić od umowy każdego z tych rachunków na 0%. Proponuję jeszcze dopytać konsultanta, choć wiem, że to droga przez mękę, albo po prostu odpuścić. Szkoda nerwów.

Odpowiedz

darek Listopad 30, 2015 o 20:24

Dzięki za odpowiedź. Byłem dzisiaj w oddziale wyjaśnić sprawę. Rzeczywiście, 0 % dlatego, że dodatkowe konta założyłem z bankowości internetowej (tzw. „konto na klik”), a nie z ich strony głównej. Pani w oddziale tłumaczyła, że to dlatego, że ten wniosek idzie inną ścieżką, ale żeby się nie martwić. Napisaliśmy razem reklamację i czekamy na rozpatrzenie.

Odpowiedz

Joe Grudzień 3, 2015 o 07:28

Wczoraj, wreszcie po 1,5 tygodnia oczekiwania przybył kurier z umową i okazało się jak teraz widzę nie tylko u mnie (a właściwie u żony), proponowane oprocentowanie 0%.
Z obawy, że to jakiś błąd nie podpisała tylko będziemy się kontaktować z bankiem żeby to wyjaśnić.
Więc mówicie, że tak mieli wszyscy?

Odpowiedz

Dorota Listopad 25, 2015 o 17:52

Znalazłam na poczcie w spamie e-maila za załącznikami. M. in. piszą że: W załączniku przesyłamy wzór umowy wraz z załącznikami: regulaminami, Taryfą Opłat i Prowizji oraz formularzem oświadczenia o odstąpieniu.

jeżeli chodzi o dokument „Umowa rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego
oraz Umowa usług bankowości elektronicznej BZWBK24 i Umowa o kartę płatniczą” to mam wszędzie miejsca wykropkowane, bez żadnych moich danych.

Proszę o pomoc bo gubię się już.

Odpowiedz

Greg Listopad 26, 2015 o 11:47

Cześć Dorota,

mam taką samą sytuację. Złożyłem wniosek w poniedziałek. Złożyłaś już wszystko co miałaś złożyć, tylko teraz bank musi ‚przemielić’ twój wniosek.

Odpowiedz

Anna Listopad 25, 2015 o 17:59

Jeden z wierszy to oprocentowanie… Sorry, tak czasem wychodzi, jak się pisze na smartfonie…

Odpowiedz

Iza Listopad 25, 2015 o 21:41

Anulowałam pierwszy wniosek ( nie podpisałam umowy u kuriera zgodnie z radą infolinii) ze względu na różnice adresów między wnioskiem i dowodem (wpis powyżej)
Złożyłam drugi wniosek w opcji z kurierem z poprawnym adresem. Umowa, którą otrzymałam nie ma nr NIK, jest tylko na r-k i kartę, a bankowość elektroniczna jest zaznaczona na NIE.
Po interwencji na infolinii okazało się,że mam oba konta aktywne, pomimo,że pierwszej umowy nie podpisałam, a na niej była aktywowana bankowość elektroniczna i był podany NIK.
No i teraz mam zagadkę: czy do drugiego konta mogę aktywować samą bankowość elektroniczną osobno, np w oddziale bez wpływu negatywnego na promocję? (Pierwsze konto musi być zamknięte,jego aktywność wynika z błędu banku) W regulaminie nie znalazłam wymogu,że bankowość elektroniczna jest obowiązkowa. Czy się mylę?

Odpowiedz

Olga Grudzień 21, 2015 o 00:02

Iza, czy rozwiązałaś swój problem?
Co z tego wyszło?
Mam to samo 🙁

Odpowiedz

Iza Grudzień 23, 2015 o 01:39

@Olga, Udałam się do oddziału banku po numer NIK, tak mi polecono na infolinii. Drugie konto będzie zamknięte. Czekam z niecierpliwością na info od organizatora promocji o nagrodzie, w razie problemów będę składać reklamacje.

Odpowiedz

Bartek Listopad 26, 2015 o 08:17

Witam,
orientuje się ktoś jak to jest z wpłatomatami? Czy wpłatomat euronet jest bezpłatny jeśli spełni się warunki bezpłatności konta? Pozdrawiam

Odpowiedz

Ola Listopad 26, 2015 o 11:05

Cześć,
Dzięki za polecenie promocji, właśnie doszła do mnie karta więc czas zacząć korzystać z konta!

Przy okazji mam do Ciebie Michale (lub do jakiegoś pomocnego czytelnika) pytanie. Planuję zrezygnować z konta w ING i przenieść się na BZ na „stałe”, tylko BZ ma nieciekawą ofertę kont oszczędnościowych (1% w skali roku czyli tyle co na RORze powyżej 4k!) więc pytanie co zrobić z „nadwyżką” ponad 3x4k (skoro można 3 konta założyć, to raczej tak zrobię).
Mam trochę pieniądza odłożonego na wkład własny na mieszkanie, planuję je kupić za około pół roku, ale „mam oczy szeroko otwarte”, czyli nie wykluczam że kupię jutro jak będzie dobra okazja (nie wykluczam też że za rok jeśli nie znajdę nic wcześniej). Czyli pieniądze muszą być „ruszalne” w każdej chwili, ale pewnie będą jeszcze trochę leżeć. Co robić w takiej sytuacji? Nie chcę ich wkładać na lokatę gdzie stracę odsetki jeśli wypłacę wcześniej, a większość z tych krótkoterminowych „bezkarnych” już miałam, a kierowane są do nowych klientów. W sumie najlepsze by było konto oszczędnościowe tylko one w większości mają takie oprocentowanie jak ROR w BZ, albo nawet niższe.
Poradzicie coś?

Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2015 o 11:12

Hej Ola,

Zerknij na ofertę BGŻOptima. Tam są konta oszczędnościowe dające obecnie 2,8% dla nowych środków, a także „Lokata bezkarna” dla nowych klientów, którą może zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ola Listopad 26, 2015 o 12:11

Dzięki za odpowiedź! Co prawda konto miałam już u nich (chyba przy bonusie Comperii, albo podobnej akcji i nie pamiętam kiedy wypowiadałam im umowę), więc na lokatę się nie załapię, ale na konto oszczędnościowe zerknę.
Raz jeszcze dzięki i miłego dnia!

Odpowiedz

Ola Listopad 26, 2015 o 12:23

Raz jeszcze ja, bo kurcze przyjrzałam się i zwrócił moją uwagę jeden szczegół:

Oprocentowanie promocyjne środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym
1. W Okresie Promocji:
1) Nowe Środki oprocentowane są według promocyjnej stopy procentowej w wysokości 2,80% w skali roku,
2) Pozostałe Środki oprocentowane są według promocyjnej stopy procentowej w wysokości:
– 1,60% w skali roku, jeżeli ich wysokość wynosi poniżej 150 000 zł, albo
– 2,00% w skali roku, jeżeli ich wysokość wynosi co najmniej 150 000 zł.
2. Po dniu 26 listopada 2015 r. ”Nowe Środki” podlegają oprocentowaniu według standardowych stóp procentowych w aktualnej wysokości, zgodnie z Tabelą Oprocentowania.
3. Po dniu 17 grudnia 2015 r. Pozostałe Środki podlegają oprocentowaniu według standardowych stóp procentowych w aktualnej wysokości, zgodnie z Tabelą Oprocentowania

Czyi tak na prawdę to konto w tym momencie ma 1,5% a nie 2,8, bo promocja do dzisiaj… Niestety wychodzi na to że dużo kombinowania, a zysk 0,5% w stosunku do RORu BZ… 🙁 No nic, może coś się pojawi fajnego w zamian, jak coś wyczaisz to daj znać! 😀
Raz jeszcze dzięki!

Odpowiedz

Sylwia Listopad 26, 2015 o 16:24

Czy jak dzisiaj złoże wniosek o kartę załapię się na premię?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2015 o 16:27

Hej Sylwia,

Tak. Wnioski można składać do piątku włącznie. Do udziału w promocji liczy się data złożenia wniosku o konto (i przy okazji o kartę).

Pozdrawiam

Odpowiedz

Sylwia Listopad 26, 2015 o 17:28

Dziękuję za odpowiedz Michale. Korzystając z okazji może podpowiesz mi co zrobić z oszczędnościami dla dziecka? Przeanalizowałam wpis z Michałem ale nadal nie wiem… Odkładany z mężem 400 zł msc na koncie na tzw skarbonce ale tam pieniądze po prostu „leżą”. Czy mógłbyś mi coś podpowiedzieć? Wiem, że to wpis nie na temat, ale będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Sylwia.

Odpowiedz

Dorota Listopad 26, 2015 o 17:16

no i masz babo placek, przed chwilą otrzymałam smsa, że odrzucono mój wniosek… dlaczego?

Odpowiedz

Małgosia Listopad 26, 2015 o 18:21

Założyłam jedno takie konto na siebie a z drugim na męża jest problem bo w momemcie wypełniania wniosku wyskakują głupie błędy typu wpisuje nazwę ulicy i pojawia się komunikat, że pole jest puste. Dzwoniłam do banku…oni nic mi na to nie pomogą…więc gratuluje im podejścia do klienta…

Odpowiedz

Majkel Listopad 26, 2015 o 18:46

Cześć,
póki czas, chciałem zapytać czy jeżeli chcę założyć 3 RORy na siebie, to czy mam to zrobić przez link „promocyjny” czy w jakiś inny sposób? Zaznaczam ze posiadam już 1 rachunek otworzony w ramach promocji. Aha i czy przelew aktywacyjny do dwóch kolejnych RORów może być wykonany z tego powyższego rachunku?

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2015 o 21:22

Hej Majkel,

Ja tej ścieżki nie przeszedłem. Jest sporo zamieszania i sprzecznych informacji z tymi dodatkowymi kontami. Doradzam ostrożność.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Listopad 26, 2015 o 18:47

dzwoniłam na infolinię, nie potrafiono mi odpowiedzieć dlaczego wniosek odrzucono, kobieta powiedziała bym kurierem spróbowała no i mam pytanie: aby założyć dodatkowe 2 konta to muszę poczekać na aktywację pierwszego?

Odpowiedz

Katarzyna Listopad 26, 2015 o 20:30

Promocja BZ WBK to jakaś komedia, może nie same warunki, bo te jak widzę po wpisach jesteśmy w stanie spełnić – po wspólnym czytaniu warunków i regulaminów – ale obsługa banku to nieporozumienie.
Złożyłam wniosek w poenidziałek 23.11 o godz.18.59, wykonałam przelew. Otrzymałam mail z banku, że wniosek wpłynął i powinnam czekać na następne komuniakty, więc czekałam… W czwartek 26.11. o godz.18.59 otrzymałam maila (nota bene to super tytuł tych wiadomości „ALERT” to takie sympatyczne 😉 i w treści maila mam komuniakt, że mój wniosek odrzucono, w celu dodatkowych informacji zadzwoń pod wskazane telefony w stopce.
Więc zadzwoniłam i tu jakieś dziewczątko powiedziało, że ona nie ma dostępu do danych i nie wie czemu mój wniosek został odrzucony i mogę zadzwonić jutro, bo konsultanci pracują do 16-tej! A to że bank potrzebowal 3 DNI na weryfiakcję wniosku, to drobiazg…
Jeśli w ten sposób ten bank pozyskuje nowych klientów, to jest to sytuacja żenująca.
Mogę spróbować złożyć jeszcze raz wniosek z opcją kuriera, ale odnoszę wrażenie, żę konto może jest godne polecenia, ale co do banku BZ WBK to mam już poważne wątpliwości.
Czy my dożyjemy dnia, kiedy jako klienci indywidualni będziemy traktowani poważnie przez instytucje finansowe?
Skądinąd piszę do banku o wyjaśnienia czemu odrzucono mój wniosek, to też jest zastanawiające… i chyba odpuszczę grono „zadowolonych” klientów BZ WBK.
Ten bank ostatnio angażował się w sponsoring wielu dużych wydarzeń artystycznych, może niech pozostaną specjalistami działań pr-owych za środki od klientów korporacyjnych!

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2015 o 21:16

Hej Kasiu,

A odradzałem korzystanie z przelewu jako metody potwierdzania tożsamości…

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dorota Listopad 26, 2015 o 22:07

dokładnie tak samo mam… próbuję jeszcze przez kuriera

Odpowiedz

Iwona Listopad 26, 2015 o 21:07

Zalogowałam się, ale na stronie nie ma żadnego klawisza przekierowującego do banku, co mnie niepokoi. Wpisałam więc nazwę banku w pasku adresu i zaczęłam wypełniać wniosek. Czy to prawidłowe?
Okazało się, że muszę skorzystać z pomocy kuriera. Czy jeśli dziś (26 XI) zaklepię wniosek, a z kurierem spotkam się za kilka dni, to obejmie mnie promocja?

Odpowiedz

Iza Listopad 26, 2015 o 21:16

Po rejestracji w promocji otrzymuje się maila, gdzie jest link do dalszych kroków. Link prowadzi do strony a stamtąd ( przejdź na stronę banku) do wniosku bankowego.
Liczy się data złożenia wniosku, nie podpisania umowy.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2015 o 21:19

Hej Iwona,

Jeśli chcesz wziąć udział w promocji to wniosek musisz złożyć przez stronę promocji. Złożenie wniosku bezpośrednio po wejściu ręcznym na stronę banku – na pewno nie kwalifikuje Cię do promocji.

Jeśli wniosek złożysz PRZEZ stronę promocji do jutra włącznie – to z niej skorzystasz.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Iwona Listopad 26, 2015 o 22:14

Chrome nie pokazywał klawisza wejścia. Zmieniłam przeglądarkę. Dziękuję.

Odpowiedz

Tomek Listopad 26, 2015 o 21:53

To są porostu jakieś jajami co ten bank robi. Akcja ich przerosła. Wnioski są odrzucane, albo brak odpowiedzi! WBK powinni się przyznać do błędu, ale jak znam życie to oczywiście tego nie zrobią. Michale promocja fajna i dobrze,że polecasz takie promocje ale to co organizatorzy wyrabiają to jest śmiechu warte. Mam nadzieję,że opublikujesz ten komentarz a bank WBK da sobie spokój z takimi promocjami i nabijanie klientów w …

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 26, 2015 o 22:10

Hej Tomek,

Fajnie. A możesz podać jakieś konkrety? Jakim kanałem zakładałeś konto? Kiedy? Na czym tak naprawdę polega problem?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Natka Listopad 27, 2015 o 00:03

Cześć Michał,

mam pytanie odnośnie 3 zgód przy rejestrowaniu się na stronie http://godnepolecenia.zpremia.pl/promocja/.
Mianowicie podczas rejestracji zaznaczyłam niestety wszystkie 3 opcje a wystarczyło zaznaczyć tylko 1: „Akceptuję regulamin promocji i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez Organizatora promocji.”.
Czy mogę jakoś cofnąć 2 pozostałe zgody które zaznaczyłam podczas rejestracji? Tj.: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agorę S.A… ” i „Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agory S.A….”

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 27, 2015 o 01:52

Hej Natka,

Dobre pytanie. 🙂 Wystarczy, że napiszesz do Agory na adres korespondencyjny (wystarczy email z prośbą o potwierdzenie zmiany dyspozycji) i cofniesz zgodę na przetwarzanie danych w tych dwóch obszarach marketingowych.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Zdzisław Listopad 27, 2015 o 23:05

Witam Marcinie
Cała rejestracja przebiegła bez żadnego problemu weryfikacja przez przelew też, przelew zwrotny kilka dni umowa wysłana na e-mail ogólnie szybko i sprawnie.

Odpowiedz

Marcin Listopad 28, 2015 o 22:48

Co w przypadku jeżeli konto zostało założone, dostałem wszystkie umowy, pin do konta przyszedł na telefon a po kilku dniach otrzymałem przelew zwrotny i informację weryfikacja negatywna…

Czy tam nie będzie w przyszłości jakiś opłat? Czy należy tak sprawę zostawić czy zadzwonić do banku? No i co się dzieje z tymi skanami dowodów? 🙂

Odpowiedz

Pati Listopad 30, 2015 o 15:59

Mam taką samą sytuację. Dzwoniłam na infolinie, potwierdzili że konto jest aktywne i zdziwili się dlaczego nie dostałam nr NIK w przelewie zwrotnym. Narazie czekam aż oddzwonią.

Odpowiedz

Małgosia Listopad 30, 2015 o 14:02

Ja złożylam wniosek- jeden wszysko niby ok – w sobote dostałam 5 wiadomości (tak aż 5 z potwierdzeniem wniosku a w każdym inny nr wniosku ?! z informacja ze kurier sie ze mna skontaktuje w celu podpisania umowy) po czym nastepnego dnia dostaje info ze odrzucono?! I to może moja wina? Kpina jakas.
Szkoda czasu na taki bank…
Dla porownania zakladalam niedawno konto w millenium i obsluga byla taka ze mucha nie siada 🙂

Odpowiedz

Dorota Listopad 30, 2015 o 17:25

Witam.
Ja mam pytanie dotyczące karty do konta Godnego Polecenia. Jeśli złożyło się wniosek otrzymało dokumentację umowy na e-mail to trzeba jeszcze zamawiać przez stronę banku kartę do konta? We wniosku na konto promocyjne zaznacza się inf. o tym jaką kartę chce się otrzymać, więc nie wiem czy na nią czekać czy trzeba zamówić oddzielnie.

Odpowiedz

Iza Listopad 30, 2015 o 19:12

Dorota, karta przychodzi automatycznie, po ok. tygodniu. W umowie powinnaś mieć w kratce przy karcie postawiony krzyżyk, ponieważ była zamówiona we wniosku.

Odpowiedz

Dorota Grudzień 1, 2015 o 18:52

Dziękuję za informację.

Odpowiedz

Oskar Listopad 30, 2015 o 23:00

Cześć Michale!
Dzięki za ten wspaniały blog. To już druga promocja oprócz Konta 360, z której skorzystałem. Poza tym arkusz budżetu domowego niezmiernie mi pomógł w ‚ogarnięciu’ moich finansów.

Korzystając z okazji, chciałbym Cię zapytać w jaki dokładnie sposób naliczane są odsetki przy tej promocji. Czy jest wyciągana jakaś średnia z salda, z każdego dnia miesiąca, czy wygląda to w inny sposób?

Odpowiedz

Aldona Grudzień 1, 2015 o 09:05

Konto założyłam i właśnie wpłaciłam tam 4 tys zł żeby sobie rosły + 100 zł do wydnia w tym miesiącu. teraz jeszcze raz zerkam na umowę, a tam mam informację, że „oprocentowanie w skali roku wynosi 0%”. Już zgłupiałam. Jak to w końcu jest: 4 czy 0 % ?

Odpowiedz

Alina Grudzień 2, 2015 o 10:43

Witajcie.
Oczekuję na kuriera żeby podpisać dokumenty i jeszcze raz przeglądam dokumenty wysłane z banku.
Mam tu paragraf 24 i zapis że trzeba do bank dostarczyć „Upoważnienie i oświadczenia Klienta” a tam info że moje dane będą przetwarzane przez wszystkie fundusze i spółki – czy muszę się na to godzić???

I jeszcze jedno pytanko… paragraf 4 to zabezpieczenie dla banku w razie niepłacenia przeze mnie zaległości, dobrze to rozumiem?

Alina

Odpowiedz

Mal Grudzień 2, 2015 o 11:34

Hej, mam podobną sytuację jak Marcin (28.11) – niby wszystko gra, ale przelew zwrotny 1zł mówi o negatywnej weryfikacji, zarazem podając NIK który nie wchodzi przy logowaniu…

Po kolei wyglądało to tak:
– zarejestrowałam się przez link Michała i złożyłam Wniosek o konto w sobotę 21.11 wieczorem, wtedy też dokonałam przelewu weryfikacyjnego (po hoplach z kurierami, postanowiłam zaryzykować – kiedyś się udało przez internet);
– brak wiadomości zwrotnej, jakiejkolwiek, skłonił mnie do kontaktu z reklamacjebzwbk i konraktbzwbk oraz telefonicznie – korespondencja była ogólna, nierzeczową stratą czasu;
– po prawie tygodniu, tj. 27.11 otrzymałam smsa o złożeniu Wniosku w tym dniu… nota bene – z czym mogę sprawdzić ten nr Wniosku – nigdzie poza tym smsem mi go nie podano… niepewność więc mnie nie opuściła…
– 29.11 otrzymałam kolejne 3 smsy informujące o aktywacji konta (+ umowa na email), haśle do kontaktu z BZWBK, startowym PINie oraz, że NIK znajdę w przelewie zwrotnym na 1zł;
– przez komórkę jakoś tego przelewu zwrotnego nie mogłam znaleźć i dopiero dziś przez stronę mojego macierzystego banku udało mi sie przelew namierzyć – zadowolona, że mam NIK chcę logować się na stronie BZWBK, ale NIK jest odrzucany (w dodatku nie pozwala mi wpisać wszystkich znaków)… doczytuję tytuł przelewu – weryfikacja negatywna…

To jak to: konto aktywne, umowa jest, NIK nie działa, info o odrzuceniu (ale tylko w tytule przelewu)? Czy ktoś ma podobnie? Może już wypracował rozwiązanie? Będę się kontaktować z BZWBK, ale trudno jest wyciągnąć od nich konkretne informacje – chcę być przygotowana – może macie jakieś dobre rady? 🙂

Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 2, 2015 o 22:55

Hej Mal,

Twoja sytuacja jest już wyjaśniana (o czym napisałem Ci mailem).

Dla pozostałych osób w takiej sytuacji: koniecznie wysyłajcie reklamację do Organizatora. W każdym przypadku będzie weryfikować Wasz status z bankiem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Daniel Grudzień 2, 2015 o 22:36

Cześć Michał.
Jednym z warunków skorzystania z promocji to: wydać 100zł kartą do 31.12.2015
Mam w związku z tym pytanie czy to musi być jednorazowy zakup za co najmniej 100zł czy może to być kilka mniejszy transakcji za ponad stówkę 🙂
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Daniel

Odpowiedz

Danka Grudzień 7, 2015 o 21:12

Może być kilka transakcji.

Odpowiedz

Daniel Grudzień 7, 2015 o 23:46

Dzięki bardzo 🙂

Odpowiedz

wj Grudzień 4, 2015 o 16:10

A to ja dodam taką inną ciekawostkę – pierwsze konto założone z wykorzystaniem przelewu – poszło bez problemu. Potem zawnioskowałem o kolejne 2 konta, ale już kurierem. Przyszła wiadomość – decyzja odmowna. No to z wykorzystaniem kolejnych adresów mailowych zawnioskowałem o kolejne 2 konta. Efekt końcowy – pojawił się kurier z 4 umowami do rachunków (czyli także do tych odmownych), teraz łącznie z rachunkiem zakładanym przelewem mam już 5 rachunków i … uwaga … po zalogowaniu się wszystkie w szczegółach rachunku są oprocentowane na 4% do 4.000zł 😉

Odpowiedz

Marcin Grudzień 4, 2015 o 21:42

no to powodzenia przy likwidacji kont 🙂 a jeżeli się nie uda od 2017 będą opłaty za każde konto? nawet to z decyzji odmownej?

Odpowiedz

Michał Grudzień 4, 2015 o 22:42

Hej,
W jaki sposób najłatwiej będzie monitorować poziom oprocentowania konta? W szczegółach rachunku tego nie widzę…

Odpowiedz

Danka Grudzień 7, 2015 o 21:11

Co miesiąc będą dopisywały się odsetki i pobierał od nich podatek Belki. Można to monitorować poprzez logowanie na swoje internetowe lub mobilne konto.

Odpowiedz

Michał Grudzień 9, 2015 o 17:24

Wiem, w końcu także w tym celu (a nie tylko dla 100 pln) założyłem to konto.
Interesuje mnie czy oprocentowanie będzie (jest?) gdzieś podane czy będę je musiał sobie sam liczyć?

Odpowiedz

Fabian Grudzień 6, 2015 o 13:00

Potwierdzam poprzedników. Założyłem 3 rachunki, jedynie pierwszy jest na 4%. Skontaktowałem się z działem obsługi klienta i co mi powiedzieli…że jedynie rachunek założony przez podpis u kuriera, bądź przelew weryfikacyjny podlega promocji. Założenie 2 i 3 rachunku przez panel w internecie i zatwierdzenie smskodem krótko mówiąc nie daje %. Doradzili mi zamknięcie rachunków nr 2 i 3 w którymś z oddziałów i założenie ponownie rachunku nr 2 i 3 niby poprzez kuriera. Szczerze to odechciało mi się z tym bawić i tracić tyle czasu 😉 Poczekam aż prześlą mi tą stówkę i zamknę 3 konta 😉 Pozdrawiam! 🙂

Odpowiedz

Dorota Grudzień 7, 2015 o 15:03

Witam,
czy ktoś mi podpowie co mam robić?
Wniosek przez przelew wypadł negatywnie. Założyłam 3 konta poprzez kuriera. Dziś kurier dostarczył mi 4 umowę… Czyli nawet ten wniosek co wypadł negatywnie to jednak wypadł ok. NIK mam tylko przy 1 umowie, pozostałe są bez. Pytanie: czy mam czekać na smsa (bo niby w ciągu 5 dni roboczych konto zostanie aktywowane) czy iść do banku stacjonarnego i wypytać? A hasło to które niby ma być? To co na e-mail dostałam przy wypełnianiu wniosku? Już 2 tygodnie z tym się motam…

Odpowiedz

Danka Grudzień 7, 2015 o 21:09

NIK będzie jeden, to norma. O resztę proszę pytać pod nr tel 19999. W oddziale połączą Panią z tą samą infolinią, jedynie w czym pomogą, to zlikwidować pozostałe 3 konta. Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Grudzień 8, 2015 o 11:15

Witam. Dwa pytania. Po pierwsze: założyłem 4 rachunki za pośrednictwem przelewu z innego banku (z sukcesem). Złotówka wróciła na każdy z rachunków, ale na żadne numer telefonu nie przyszedł sms z PINem. Ktoś miał coś podobnego? Po jakim czasie przyszedł Wam taki sms? Druga sprawa, dotycząca zakupów internetowych z wykorzystaniem karty. Czy zakupy na Allegro i płatność kartą się liczą?

Odpowiedz

Michał Grudzień 9, 2015 o 11:51

Do dzisiaj karta do konta nie doszła, dzwoniłem na infolinie i powiedzieli że system zatrzymał wydanie karty ponieważ już miałem kartę payback omni. Mam poprzez internet zamówić sobie albo w oddziale banku:/ Trochę nie ładnie nawet nie poinformowali mnie o tym fakcie.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 9, 2015 o 22:06

Hej Michał,

Mam to samo. Jestem w trakcie reklamacji. Bank również mnie nie poinformował, nie widzę karty w systemie – po prostu nie została wystawiona. Koniecznie wyślij e-mail z informacją do Agory na adres reklamacyjny – wspominali mi, że planują przedłużyć możliwość spełnienia warunków dla osób w takiej sytuacji. Ewidentna wina banku.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Marek Grudzień 10, 2015 o 13:01

Ja złożyłem wniosek, lecz konto nie zostało założone. Właśnie składam reklamację i zauważyłem, że promocja trwa nadal i dodają 75 zł na zakupy w Gruponie.

Odpowiedz

Michał Grudzień 11, 2015 o 23:17

Czy promocja na grouponie może być wykorzystana do założenia kolejnych 2 i 3 konta oprocentowanego na 4% w momencie gdy mam już założone 1-wsze?

Odpowiedz

Joe Grudzień 13, 2015 o 00:15

Z regulaminu dowiesz się, że nie możesz brać udziału w zabawie z bankiem zachodnim skoro już brałeś udział w poprzedniej.

Odpowiedz

Michał Grudzień 17, 2015 o 11:05

Rozmawiałem i z Agorą i z bankiem, zamówiłem kartę w oddziale powiedzieli że płatna 7 zł, ale mam nadzieje że nie będzie skoro podpisywałem umowę na taką za 0zł. Pewnie trzeba będzie jeszcze to odkręcać. Agora odpisała że ma nadzieje że się wyrobię z kartą i wydaniem pieniędzy:) Nie było mowy o wydłużeniu czasu. Pozdrawiam

Odpowiedz

Danuta Grudzień 18, 2015 o 00:33

Zachęcona założeniem konta w BZWBK złożyłam zlecenie założenia konta godnego polecenia, Do dnia dzisiejszego nie przyjechał kurier z umową . Na infolini niestety nie wiedzą co sie stało. Nie polecam BZWBK.

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 20, 2015 o 21:25

Hej Danuta,

Przykro słyszeć. A napisałaś reklamację do Agory? Skoro złożyłaś wniosek, to bank powinien do skutku wysyłać do Ciebie kuriera.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Danuta Styczeń 5, 2016 o 17:33

Witam serdecznie,

18 grudnia pisałam, że założyłam konto GP 23 listopada i do tej pory nie otrzymałam przesyłki od kuriera. Dzwoniłam z monitem na infolinię, złożyłam reklamację. Nikt nie umiał mi odpowiedzieć jaki jest powód tej sytuacji. Również oddział banku odesłał mnie do infolinii. Postanowiłam osobiście udać się do oddziału 31 grudnia. Okazało się, że powodem całej sytuacji jest skan mojego dowodu osobistego, który nie był w odpowiedniej rozdzielczości – czyli była mało czytelny. Czy to nie jest kpina, żeby tak błahy problem była powodem całej sytuacji. Wystarczyła tylko, aby bank przesłał informację zwrotną o takim problemie, zresztą zakładając konto nie było żadnego komunikatu o nieprawidłowościach w przekazywaniu danych. Bank na rozpatrzenie reklamacji ma 30 dni. Co teraz mam zrobić, bo chciałabym jeszcze zawalczyć o to konto?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Grudzień 21, 2015 o 20:27

Taka sama sytuacja u mnie… JUż 3 razy składałam reklamację

Odpowiedz

Danuta Styczeń 18, 2016 o 21:33

Witam,

właśnie otrzymałam odpowiedź z banku BZWBK na złożoną reklamację. Niestety nie mogą uwzględnić reklamacji. I żadnych wyjaśnień z jakiego powodu jej nie mogą uwzględnić. Nie polecam BZWBK.

Odpowiedz

Olek Grudzień 18, 2015 o 02:01

Witam Michale i wszystkich wizytujacych strone,

Prosze o informacje, czy jesli zaplace 100 zł przez PayU na Allegro z „podczepioną” kartą Omi, którą otrzymałem od WBK, transakcje te zaliczą mi się jako wymagany obrót? Czy wpłaty przez PayU nie liczą się jako transakcje kartą? nie chcialbym przezyc niemilej niespodzianki.

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Grudzień 18, 2015 o 09:00

Potwierdzam przelanie przez Agorę na konto w Millenium nagrody 50zł, dzisiaj sprawdzałem i jest na koncie:)

Odpowiedz

matk Grudzień 18, 2015 o 18:28

Cześć zainteresowanym,
mam podobny problem z bankiem – karta nie wyprodukowana/ błąd banku – jak przedmówca zauważyłem że wyrobiona ponownie będzie płatna 7zł. Zastanawiam się czy po wykonaniu płatności zamrożenie karty nie przekreśli szansy na obiecywaną premię. Regulamin niewiele mówi na ten temat..

Odpowiedz

Michał Szafrański Grudzień 20, 2015 o 21:24

Hej Matk,

Pocieszę Cię, że jestem w identycznej sytuacji więc „ćwiczę” ten przypadek na sobie. Musiałem się udać do oddziału by założyć kartę. Jeśli opłaty za kartę zostaną naliczone, to będę zgłaszał kolejną reklamację. Czekam aktualnie na potwierdzenie (pismo złożone), że nowa karta objęta jest promocją, w ramach której zakładałem konto.

Według Agory – organizatora promocji – 100 zł wydane taką dodatkowo domówioną kartą liczy się tak samo jakbyśmy kartę otrzymali od razu.

Czy tak będzie w praktyce? Zobaczymy. Tak czy siak są podstawy do reklamacji i otrzymania premii o ile tylko te 100 zł nowa kartą wydam.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Grudzień 21, 2015 o 20:26

Czy tylko ja mam problem z promocją BZ WBK? DO tej pory nie dostałam umowy, składałam już reklamację przez formularz, 3 razy kontaktowałam się telefonicznie i nadal nic….

Odpowiedz

Andrzej Grudzień 22, 2015 o 08:01

Promocja nadal obowiązuje, ale sądząc po komentarzach, bank totalnie dał plamę więc szkoda zdrowia na użeranie się z nimi – zdrowie więcej warte niż ta ich oferta 🙂

Odpowiedz

Sylwester Grudzień 22, 2015 o 16:36

Opłata za kartę Mastercard OMNI wg słów konsultanta BZWBK przez czas trwania promocji KGP4% wynosi 0zł.
Niestety jest raczej mało prawdopodobne, że karta dojdzie jeszcze przed końcem roku

Odpowiedz

Iwona Grudzień 23, 2015 o 13:21

Dostałam umowę, dostałam pustą (???) przesyłkę, potem kartę, ale nie dostałam PIN-u do tej karty. Nijak nią płacić nie mogę. I co teraz mam zrobić?

Odpowiedz

Laura Grudzień 23, 2015 o 13:32

Wszystko powinno być napisane na kartce do której jest przyklejona karta – czyli pin ustalasz sama i później aktywujesz płacąc lub pobierając gotówkę z bankomatu. Ponieważ „może istnieć konieczność 3-krotnego wpisania pinu” polecam bankomat

Odpowiedz

Iwona Grudzień 23, 2015 o 14:39

Dziękuję, Lauro. Przeczytałam cały tył kartki… Serdeczności.

Odpowiedz

Jan Grudzień 31, 2015 o 10:25

Jedyną promocją z której korzystam to moneyback. Ale nie są to jakieś kokosy, tylko kwoty dochodzące do 20-30 zł. Powiem szczerze, że jest to pewna motywacja aby płacić kartą karta za zakupy. Gdy z niej nie korzystałem, starałem się płacić głównie gotówką – ot takie moje przyzwyczajenie.

Odpowiedz

Kasia Styczeń 5, 2016 o 12:19

Witam, mam pytanie odnosnie Regulaminu Akcji promocyjnej „Godne Polecenia 4% z premią gwarantowaną 100 zł”, otóż napisane w nim jest, ze do dnia 14 lutego 2016 roku uzupełnić w Aplikacji numer swojego aktywnego Konta Godnego Polecenia w promocji „Konto na 4%” założonego zgodnie z § 3 Regulaminu oraz imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. O co chodzi z tą aplikacją? Gdzie ona jest dostępna?

Odpowiedz

Bananan Styczeń 5, 2016 o 17:38

Część Michał,
w regulaminie opłat i prowizji BZ WBK znalazłem informację, że od 05.01.2016 za posiadanie karty MasterCard Payback Omni będzie pobierana opłata w wysokości 7,00 zł. W regulaminie promocji Agory istnieje zapis, że ta karta, jak i samo konto jest bezpłatna do końca czerwca 2017 roku.
Czy wiesz coś na temat ewentualnej zmiany warunków regulaminu obowiązujących również klientów którzy założyli Konto Godne Polecenia wraz z kartą w czasie trwania promocji Agory?

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 5, 2016 o 19:24

Hej Bananan,

Wiem, że nas – jako uczestników promocji – obowiązuje regulamin promocji. Zajrzyj w swoją umowę – tam jest nawiązanie do regulaminu promocji. Nie płacimy za kartę do końca czerwca 2017 r. Jeśli komuś taka opłata zostanie naliczona, to jest to podstawa do reklamacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Adam111 Styczeń 9, 2016 o 11:58

Cześć Michał,

Mi też bank naliczył 7 zł za kartę. Zadzwoniłem na infolinię i miła pani wytłumaczyła mi, że opłata została pobrana, bo nie wyraziłem zgody na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. O ile pamiętam, przy rejestracji trzeba było zaznaczyć zgodę na pierwszy z trzech warunków: Akceptuję warunki promocji i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez organizatora promocji. Na to się zgodziłem. Poza tym zapytałem, co z obiecaną premią 100 zł. To również nie wchodzi w grę. W ustawieniach konta nadal mam 4% w skali roku. Jestem trochę zażenowany tą ogólną sytuacją. Będę dzwonić jeszcze raz, może coś się wyjaśni.

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 9, 2016 o 13:11

Hej Adam,

Przeczytaj proszę sekcję FAQ pod artykułem. Aktualizowałem wczoraj informacje o tej sytuacji.

Artykuł jednocznaznie opisywał i opisuje jakie zgody trzeba wyrazić:

1) na stronie Agory mogła być tylko pierwsza zgoda.
2) na stronie banku trzeba było wyrazić wszystkie. To było warunkiem uzyskania promocyjnych warunków.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Adam111 Styczeń 9, 2016 o 13:27

Dzięki Michał 🙂

Wszystko jasne. Dodam, że aby wyrazić zgodę (pkt 2), można wejść na stronie banku w „Ustawienia” –> „Moje dane” –> zaznaczyć kwadracik na samym dole –> „Zapisz”.

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 14, 2016 o 22:12

Hej, oczywiście też przeoczyłem, że trzeba tą zgodę zaznaczyć. Jeśli zaznaczyłem ją dzisiaj to premia i bezpłatne konto i tak przepadają?

Odpowiedz

D89 Styczeń 12, 2016 o 22:36

I co z tą stówą? Ktoś już dostał maila z informacjami co i jak?

Odpowiedz

Daria Styczeń 27, 2016 o 10:47

No właśnie. . Z tego co dobrze zrozumiałam maile juz powinny przyjść.. a ja żadnego nadal nie dostałam, mimo, że wszyskie warunki promocji spełniłam. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji ?

Odpowiedz

Karola Styczeń 14, 2016 o 16:05

NIE wiem jak to zrobiłam, ale nie zaznaczyłam wszystkich check boxów ” ZGODY na” jak zakładałam konto w grudniu i teraz mi doliczają 7 zł za karte. niestety bede musiala zamknąć to konto szybciej niz myslałam . także ludzie czytajcie wszystko w pełnym skupieniu.

Odpowiedz

Wojtek Styczeń 15, 2016 o 21:12

Chyba nie ma takiej konieczności 😉 5 stycznia pobrali mi 7 zł z konta, napisałem reklamację, a w międzyczasie w ustawieniach konta zaznaczyłem, że wyrażam tę zgodę. Dzisiaj reklamację uwzględnili i dostałem zwrot tych 7 zł 🙂

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 15, 2016 o 21:44

Hej, a możesz powiedzieć gdzie napisałeś tą reklamację? Przez stronę czy w oddziale? Na co się powołałeś? Mi konsultant na czacie powiedział, że zgodę muszę wyrazić w banku, bo pomimo iż zaznaczyłem tą opcję online to on nie widzi tej zgody…

Odpowiedz

Wojtek Styczeń 15, 2016 o 22:23

Reklamację zgłosiłem przez formularz kontaktowy, po zalogowaniu się na swoje konto. Tam też zaznaczyłem zgodę na otrzymywanie informacji handlowych. Nie powołałem się na nic specjalnego, po prostu napisałem, że w momencie zakładania konta miałem informację, że będzie ono bezpłatne do połowy 2017 roku. Odpowiedzi nie dostałem, ale zwrot pieniędzy jak najbardziej.

Odpowiedz

Łukasz Styczeń 30, 2016 o 00:58

Dzięki, udało się. Otrzymałem nawet odpowiedź, że to wina systemu opłat związanych z kartą i błąd został poprawiony, a pieniądze wróciły na konto.

Odpowiedz

Adam111 Styczeń 14, 2016 o 16:24

Trzeba się przygotować na to, że każdy konsultant z banku może różnie interpretować zapis o zgodzie na przetwarzanie danych w celach marketingowych, bo jest niejednoznaczny. Według jednych wszystko jest w porządku, gdyż wystarczyło „nie wyrażać sprzeciwu” do przetwarzania danych. Nie sprzeciwiasz się więc pośrednio… zgadzasz się i spełniasz warunek. Inni mówią, że należy wyrazić zgodę w oddziale banku. Ja obstawiam opcję, że wystarczy nie wyrażać sprzeciwu. Dwie niezależne konsultantki zgodziły się z tym. Wychodzi na to że jedyna zgoda, którą trzeba zaznaczyć jest ta w ustawieniach na stronie banku.

Odpowiedz

Adam111 Styczeń 14, 2016 o 16:49

Wklejam omawiany warunek promocji prosto z regulaminu

4. Uczestnik może skorzystać z promocji cenowej w zakresie Karty, jeżeli w Okresie trwania Promocji zawrze z Bankiem umowę o Kartę do Konta oraz:
a. nie złoży sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
b. wyrazi zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Odpowiedz

Asia Styczeń 24, 2016 o 19:20

Czesc,

Czy ktoś wie co z tą aplikacją w której należy uzupełnić dane wg regulaminu? miala byc dostepna jeszcze w grudniu a z tego co widzę to dalej nie jest. Michał, masz mozę jakieś info?

pozdrawiam,
Asia

Odpowiedz

Andrzej Styczeń 25, 2016 o 12:28

Dołączam się do pytania. Ani wiadomości od nich a na tamtej stronie nic się nie da uzupełnić. Dostał ktoś od nich jakąś informację ?

Odpowiedz

Marcin Styczeń 27, 2016 o 11:11

Ja też nic nie dostałem. Warunki teoretycznie spełnione.

Odpowiedz

jack Styczeń 27, 2016 o 13:05

witam…ponawiam pytanie: czy ktoś otrzymał maila w celu wpisania danych do przelewu premii. Wiem iż termin jest do 31.01.br.Mam nadzieję, ze nie będzie takich ,,jaj” jak z promocją Millenium…pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Styczeń 28, 2016 o 14:04

ja także ponawiam pytanie. Zaczynam się obawiać co z tą premią.

Odpowiedz

D89 Styczeń 28, 2016 o 17:16

Termin jest do 31, ale z dni roboczych zostaje już tylko jutro. W każdym razie ten totalny brak informacji słabo wypada pod względem marketingowym.

Odpowiedz

Nikita Styczeń 29, 2016 o 10:25

Faktycznie jest ostatni dzień roboczy na otrzymanie maila od Agory. Dostaliście go już ??
Ja mam 2 konta i jeszcze nic do mnie doszło. Poleciłam jeszcze 2 osobom czyli w sumie 4 i żadne z nas nie otrzymało maila.
Wcześniej był problem z kartami- bo wszyscy musieliśmy iść do oddziału aby otrzymać karty, gdyż był błąd po stronie BZWBK (karty nie zostały wygenerowane). Na całe szczęście w końcu otrzymaliśmy te karty i zdążyliśmy spełnić warunki.
A teraz znowu czekamy na maila……………
Trochę zawodzi mnie ta promocja, chociaż korzystałam z poprzednich akcji BZWBK i byłam zadowolona nie było żadnych problemów.

Michał TY masz jakieś informacje w związku z tym mailem??
Poza tym aby czekać cierpliwie do 31.01.2016 r.

Pozdrawiam
Nikita

Odpowiedz

Piotr Styczeń 29, 2016 o 19:56

Hej. Czy ma ktoś już może informację na temat przyznania premii?

Odpowiedz

Dorota Styczeń 30, 2016 o 21:59

witam,
przed chwilą o godz. 21:55 otrzymałam e-maila:
Gratulujemy!

Zostałeś zakwalifikowany do wypłaty premii gwarantowanej 100 zł w promocji Konto Godne Polecenia 4% z Premią Bank Zachodni WBK i Agora!
Aby premia znalazła się na Twoim koncie, prosimy o uzupełnienie niezbędnych danych, w tym numeru konta, na które wykonamy przelew.
W tym celu prosimy o zalogowanie się do panelu pod adresem godnepolecenia.zpremia.pl i wypełnienie udostępnionego formularza.
Prosimy o przygotowanie numeru rachunku założonego w tej promocji (bez spacji) oraz o nie stosowanie w danych adresowych znaków przecinka i średnika – ułatwi nam to realizację przelewów. Dane należy uzupełnić do dnia 14 lutego 2016r.
Premie zostaną wypłacone do dnia 29 lutego 2016r.

Odpowiedz

Wojtek Styczeń 30, 2016 o 22:44

Witam, również dostałem informację z poleceniem uzupełnienia danych w celu odbioru 100zł, ale jest jeden problem po wpisaniu w numeru swojego rachunku w okno „Numer rachunku” i uzupełnieniu pozostałych danych klikam przycisk „Zapisz” i pod okienkiem „Numer rachunku” wyskakujena czerwono komunikat „Brak wymaganego ciągu cyfr 12345678 w numerze konta.” Wpisany numer rachunku jest jednak poprawny, sprawdziłem to kilka razy. Czy może ktoś podpowiedzieć o co chodzi?
Pozdrawiam
Wojtek

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 31, 2016 o 22:32

Hej Wojtek,

A czy przypadkiem nie masz spacji pomiędzy cyframi w numerze? Musi być jeden ciąg bez spacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Iza Styczeń 30, 2016 o 23:13

Ja nie dostałałam wiadomosci, a mama tak.Czy wszyscy juz otrzymali?

Odpowiedz

YeLLoW Styczeń 31, 2016 o 11:47

Ja też nie dostałem, spam też sprawdziłem i nie mam. czekam na razie 🙂

Odpowiedz

Mateusz Styczeń 30, 2016 o 23:25

Ja otrzymałem dziś o 23:05 🙂 Jak widać to nie ma znaczenia czy weekend czy dzień roboczy. Teoretycznie do jutra mają czas więc cierpliwości. 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Styczeń 30, 2016 o 23:29

Hej,

Ja także otrzymałem dopiero przed chwilą. Generalnie widać, że wysyłka jest w trakcie i stopniowo dostarczane są e-maile do kolejnych osób.

Mój przypadek był problematyczny – musiałem udać się do banku wyrobić kartę, bo już wcześniej byłem posiadaczem karty PAYBACK z BZ WBK. Udało się i pomimo wizyty w oddziale i późniejszego wyrobienia karty – zakwalifikowano mnie poprawnie do premii bez potrzeby składania reklamacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nina Styczeń 31, 2016 o 09:40

czesc Michal
przyszlo do mnie powiadomienie w sprawie wyplaty premii. Jednak na podanej stronie (na tej, na ktorej mam sie zalogowac), wyskakuje blad, nie moge sie zalogowac ani wejsc do formularza
Probowalam juz kilkanascie razy
Czy ktos odnotowal podobne bledy?
Co w tej sytuacji powinnam uczynic?
pozdrawiam, Nina

Odpowiedz

Lidia Styczeń 31, 2016 o 14:24

Przy logowaniu trzeba wpisać adres e-mail i hasło (nie miałam pojęcia jakie to hasło było i czy w ogóle kiedykolwiek je ustanawiałam). Nacisnęłam opcję „wygeneruj nowe hasło” i nowe hasło przyszło od razu na pocztę. Wpisałam je i dopiero wtedy pojawił się formularz do wypełnienia – nr konta, imię, nazwisko, adres, nr telefonu. Myślę, że się udało to wysłać, bo gdy próbowałam jeszcze raz się zalogować to już formularz się nie pojawił tylko informacja, że można wysłać tylko raz.

Odpowiedz

Beata Styczeń 31, 2016 o 12:56

Witam, mi się chyba udało- poprosiłam o przypomnienie hasła i przyszło na pocztę-zalogowałam się i podałam dane,tylko że nie wiem czy przyjęło bo nie było informacji tylko znowu pojawił się poprzednie – „podaj dane do przelewu”. Mam nadzieję, że premia dojdzie 🙂

Odpowiedz

Mirela Luty 2, 2016 o 07:14

przy ponownym zalogowaniu powinny Ci się wyświetlić dane do przelewu, sprawdź sobie.

Odpowiedz

marcin Luty 1, 2016 o 14:32

a ja nic nie dostałem, proszę o adres, gdzie mogę wysłać reklamację?

Odpowiedz

Olga Luty 2, 2016 o 22:54

Cześć Michał,
do mnie mail doszedł bezproblemowo. Mam jedno pytanie, rozumiem, że konto, na które chcę aby przesłano mi premię nie musi być kontem WBK, prawda? Mogę podać mój inny nr konta w innym banku?
Przy okazji chcę Ci pogratulować Twojego bloga. Bardzo rozszerzył mi myślenie o finansach. I wszystko to sprawdza się w praktyce!
Dzięki!
Pozdrawiam,
Olga

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 3, 2016 o 00:03

Hej Olga,

Tak – musi to być konto w BZ WBK. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i gratulacje. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

YeLLoW Luty 3, 2016 o 16:18

Hej, czy składał ktoś reklamacje do promocji w BZ WBK? dostał ktoś odpowiedź na reklamacje?
Ja do dziś nie dostałem żadnego maila, na stronie promocji w agorze jak chce się zalogować to dostaje informacje że nie zakładałem konta.

Reklamacja poszła, czekam dalej

Odpowiedz

Tomasz Luty 4, 2016 o 10:35

Michał, mam ten sam problem, bzwbk założył mi trzy konta a teraz nie mogę się zalogować https://godnepolecenia.zpremia.pl/promocja/link-aktywacyjny/ bo rzekomo nie zakładałem tu konta. Pomożesz coś?

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 4, 2016 o 13:59

Hej Tomasz,

Najlepiej napisać wprost do Organizatora. Ja jestem tylko przekaźnikiem przy takich problemach.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Luty 4, 2016 o 13:32

@YeLLoW – mam ten sam problem. Składałem reklamację przez stronę promocji dwa razy. Za pierwszym razem dostałem link do support.zoho.com – czyli do systemu zgłoszeń, ale nie mam tam konta i nie ma możliwości założenia. Na drugą reklamację nie mam odpowiedzi i nie wiem co robić dalej.

Odpowiedz

Tomasz Luty 5, 2016 o 07:59

Michał, problem polega na tym, ze nie ma kontaktu z organizatorem. Kontaktować się można przez formularz na ich stronie, po wysłaniu nie ma nawet potwierdzenia, że coś poszło. Mam konto w WBK na zasadach promocyjnych, założone z Twojego linku a na stronie promocji organizatora, a rzekomo konto nie było zakładane (mam w skrzynce maila z aktywacją konta i hasłem do niego). Po zalogowaniu na te pasy dostaję komunikat „Niestety nie udało się! Przykro nam nie założyłeś konta.” Co ciekawe mogę sobie przypomnieć hasło korzystając z linku na stronie promocji. Coś jest ewidentnie popsute po ich stronie.

Niestety kontakt jest tylko na nieszczęsny formularz a tam nikt nie odpowiada. Rozumiem, że organizator to http://agoraperformance.pl? Jeżeli tak, czas do nich zadzwonić.

Ogólnie rzecz biorąc mam kiepskie odczucia po tej promocji. Po komentarzach w tym wątku i na LiveSmarter widzę, że wiele osób ma podobne wrażenia.

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 5, 2016 o 11:11

Hej Tomasz,

Napisz do mnie maila bezpośrednio / przez stronę Kontakt opisując swój przypadek pokrótce. Dopisz kiedy składałeś reklamację. Popchnę do Agory.

Rozumiem, jakie masz odczucia, ale powiem Ci, że jest to najmniej problematyczna dotychczas promocja – ze wszystkich, które polecałem na blogu. Na szczęście problemów jest co kot napłakał. Napisz – wyślę dalej i zobaczymy co da się zrobić.

Pozdrawiam

Odpowiedz

YeLLoW Luty 5, 2016 o 15:26

Hej Michał,
u mnie i u dziewczyny jest dokładnie to samo co u Tomka. Na koncie w agorze możemy przypomnieć sobie hasło a potem jak próbujemy się zalogować to mamy info, że konta nie posiadamy. Dodatkowo dziewczyna miała problem z założeniem konta, musiała się udać do placówki. Po tym jak założyła konto pisała maile czy obejmuje ją promocja, to otrzymała wiadomość zwrotną, że tak.

Zastanawiam się czy problemem nie jest to, że do agory dałem inny mail niż do banku.

Reklamacja złożona w poniedziałek na maila [email protected], do dziś zero informacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Pati Luty 8, 2016 o 17:24

Po tygodniu czasu, reklamacja rozpatrzona pozytywnie, mogłam się już zalogować i uzupełnić dane. Jak ktoś by jeszcze potrzebował składać reklamację to pamiętajcie o podaniu numeru wniosku 🙂

Odpowiedz

Tomasz Luty 8, 2016 o 17:41

Michał, dzięki za propozycję pomocy 😉 Organizator promocji napisał do mnie maila zwrotnego w sprawie reklamacji, w piątek po 15:00. Jak widać i niestety trochę trzeba poczekać na odpowiedź.

Wszyscy, którzy mają problemy z wypłatą powinni w zgłoszeniu reklamacyjnym wstawiać numeru wniosku złożonego w ramach promocji. To powinno przyspieszyć całą sprawę.
Powodzenia!

Odpowiedz

YeLLoW Luty 8, 2016 o 18:22

Ja nadal nie mam żadnej odpowiedzi od nich, trzeba czekać 🙂

Odpowiedz

YeLLoW Luty 9, 2016 o 20:32

Hej, dziś dostałem maila z agory, sprawa rozpatrzona pozytywnie, widać że rozpatrują po kolei reklamacje i sukcesywnie wysyłają maile.

Odpowiedz

Kamil Luty 10, 2016 o 06:49

Michale prowadzisz świetny blog!

Sprawdź proszę sprawę zgód marketingowych. Wyrażamy je zarówno wobec banku oraz firm afiliacyjnych. Gdzie sprawdzić co dokładnie dzieje się z naszymi danymi? Co np. taka Agora (z promocji BZWBK) będzie robić z naszymi danymi, komu sprzeda itp? Bo może za 100 zł. sprzedamy się całemu światu…

Odpowiedz

Kamil Luty 10, 2016 o 06:56

Sprawa kserokopii Dowodu Osobistego.
Czy praktykował ktoś by tę kopię podpisać po skosie, np. nazwą banku, w którym składamy tę kopię? Nie zasłoni to danych a uchroni nas przed „wypłynięciem” tej kopii, bo trzeba dużo zachodu by ten napis wymazać w programie graficznym.

Odpowiedz

Basia Luty 11, 2016 o 11:13

MI BZWBK po porstu pozamykał konta które otworzyłam :). Najpierw system wygenerował im 7 wniosków, potem codziennie wydzwaniał do mnie do pracy kurier że ma umowy i czy siedzę w domu przypadkiem ze skanem dowodu. Następnie okazało się że na 3 umowch które podpisałam nie ma numeru NIK :))) więc musiałam się pofatygować do placówki banku i spędzić tam około godziny. Kiedy w końcu udało mi się uzyskać 3 konta… tadam bank BEZ UPRZEDZENIA (mailowego, listowego) pozamykał mi 2 wczesniej otwarte konta, niezgodnie z prawem bankowym i z umowami któe podpisywałam.
Rzecznik banku nie odbiera (dzwoniłąm kilka razy – pewnie mają specjalny telefon do rozdawania na infolinii któego nie odbierają) , odpowiedzi na złożoną reklamację nie otrzymałam.
NIE POLECAM konta godnego polecenia, marna stówa nie warta straconego czasu a ich traktowanie klienta to jakaś kpina.

Odpowiedz

Anita Luty 11, 2016 o 14:25

Niestety, mam takie same doświadczenia, jak Tomasz. 2.02 składałam reklamację zarówno przez formularz (z podaniem numeru wniosku), dzwoniłam do banku i do Agory – ale na razie bez odzewu.

Szkoda, bo po raz pierwszy biorę udział w takiej promocji. Trochę się zniechęciłam… a miało być tak pięknie.

Odpowiedz

Łukasz Luty 11, 2016 o 23:56

W formularzu, który otrzymałem od organizatora (dane do przelewu premii 100 zł) ostatnie pole to numer telefonu. Nie wypełniłem go a formularz został zaakceptowany.

Popełniłem błąd? Nie pamiętam takiego wymogu na tym etapie.

Odpowiedz

Łukasz Marzec 1, 2016 o 21:56

Premię 100zł otrzymałem, zatem podanie numeru telefonu w formularzu z prośbą o uzupełnienie danych nie było konieczne 🙂

Odpowiedz

Paweł Luty 17, 2016 o 14:32

Ja dostałem mail 30.01.2016, wypełniłem (kilka prób było nieudanych – dziwny błąd formularza -ale w końcu poszło) i czekam… czy dostał ktoś już te 100 zł?

Odpowiedz

Magda Luty 17, 2016 o 23:05

Witajcie,

Ja zupełnie zapomniałam o promocji, ale przejrzałam dzisiaj całą skrzynkę i nie dostałam maila z Banku z informacją o spełnieniu warunków promocji, choć te zostały spełnione.. Czy w takiej sytuacji również można składać reklamację?

Odpowiedz

Anita Luty 24, 2016 o 12:32

Dostałam dzisiaj NEGATYWNĄ odpowiedź na swoją reklamację:
„Otrzymaliśmy wiadomość, że wniosek o konto nie został złożony poprzez stronę promocji godnepolecenia.zpremia.pl”

A przecież założyłam konto z linku Michała, zgodnie z wytycznymi i dostawałam potwierdzenia mailowe na poszczególnych etapach.

Czy coś tu jeszcze można zrobić???

Odpowiedz

Asia Luty 28, 2016 o 23:49

Oboje z Mężem nie dostaliśmy jeszcze premii, podobnie z trzecią premią na koncie w Millenium. A spełniliśmy warunki promocji. Chyba Agora nie szanuje swoich klientów :(, trochę szkoda czasu na takie promocje i dopominanie się potem o należne premie 🙁

Odpowiedz

Łukasz Luty 29, 2016 o 11:10

Cześć,
skorzystałem z promocji, ale niestety teraz BZWBK odmawia mi przyznania premii w wysokości 100zł. Dlaczego?
Ano ponoć dlatego, że nie założyłem konta przez stronę agory.pl bądź groupona tylko przez stronę BZWBK.

Czy faktycznie popełniłem błąd i nie doczytałem czegoś w Twoim artykule?

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS przejrzałem regulamin promocji i nie wyłapałem nigdzie punktu o konieczności zakładania konta przez stronę organizatora promocji.

Odpowiedz

Berenika Luty 29, 2016 o 14:20

Czy ktoś już otrzymał premię?

Odpowiedz

wj Luty 29, 2016 o 14:33

To są banki, wypłata pewnie pójdzie o 23:59 w ostatnim możliwym dniu, czyli dzisiaj 😉

Odpowiedz

Beata Luty 29, 2016 o 15:11

Dzisiaj o 15.00 miałam na koncie premię 🙂 u mnie obyło się bez problemów 🙂 bardzo dziękuję Michale 🙂

Odpowiedz

Dorota Luty 29, 2016 o 16:26

Słuchajcie, jeżeli chodzi o reklamacje to w banku mi odpowiedziano, że bank ma na to miesiąc czasu by odpowiedzieć i rzeczywiście tak było w moim przypadku… Tak więc cierpliwie czekajcie.

Odpowiedz

Adam Luty 29, 2016 o 17:03

Ja również mam na koncie 100pln za promocje.

Odpowiedz

Berenika Luty 29, 2016 o 18:33

Ja również otrzymałam już premię 🙂

Odpowiedz

Dorota Luty 29, 2016 o 21:23

jest już stówka na koncie 🙂

Odpowiedz

Marcin Marzec 1, 2016 o 08:57

01.03 i kasy nie ma ani u mnie, ani u mojej narzeczonej 🙁
a podobno wszystko było OK i zakwalifikowani zostaliśmy do wypłaty promocyjnej stówki.
Dane do przelewu też zostały podane. Nie wiem gdzie jest problem…

Odpowiedz

Kordian Marzec 1, 2016 o 15:37

Marcin, również mam ten sam problem. Dostawałem wiadomości o zakwalifikowaniu oraz uzupełniałem dane do przelewu.
Dzisiaj byłem w banku i złożyłem brakującą zgodę na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (wcześniej wszystko wypełniałem zgodnie z instrukcjami).
Tylko teraz pytanie, czy nie było już za późno na wyrażenie zgodę. Problem zgłosiłem na godnepolecenia.zpremia.pl

Odpowiedz

Marcin Marzec 1, 2016 o 21:54

Kordian
Ja też napisałem do nich poprzez formularz na stronie godnepolecenia.zpremia.pl, ale jak do tej pory bez odzewu. Skontaktowała się za to ze mną Pani z infolinii, która chciała wiedzieć, czy jestem zadowolony z konta i korzystając z okazji jej zgłosiłem problem. Sporządziła w moim imieniu reklamacje w tej sprawie. Wygląda na to, że chodzi tu właśnie o zgodę na otrzymywanie informacji handlowych (lub inną), bo w lutym naliczyło mi opłatę za kartę i odkręcałem to poprzez dołączenie takiej zgody (też przez infolinię). Najwyraźniej coś im się nie klei z tymi zgodami i już sami nie wiedzą, czy klient spełnia warunki, czy też nie…

Odpowiedz

Rafał Marzec 1, 2016 o 15:46

Cześć wszystkim,
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda u Was proces wypłacania 100zł za założenie konta.
Zgodnie z regulaminem, premia powinna zostać wypłacona do wczoraj…
Ja dzisiaj wchodzę na konto a 100zł nie ma…

Odpowiedz

Marcin Marzec 1, 2016 o 21:57

Rafał

Tak jak pisałem wcześniej (i nie tylko ja) – są problemy.
Najprawdopodobniej będziesz musiał złożyć reklamację.

Odpowiedz

Monika Marzec 7, 2016 o 14:04

hej,
ja otrzymałam 100 pln 29/2, moja mama też, a mąż niestety nie.

Na reklamację otrzymał odpowiedź jak niżej:

Niestety Bank Zachodni WBK nie uznał Pana reklamacji. Otrzymaliśmy wiadomość, że wniosek o konto nie został złożony poprzez stronę promocji godnepolecenia.zpremia.pl. Dalsze reklamacje prosimy kierować już do Banku Zachodniego WBK.

Nie wiem, czy zakładał z innej strony, miał to zrobić również za pomocą super bloga „jakoszczedzacpieniadze.pl,
sprawdzę to dziś wieczorem.

Odpowiedz

adam Marzec 9, 2016 o 13:18

Witam,
Mam pytanie dotyczace reklamacji,
Moze ktos mi napisac konkretnie na jaki adres trzeba zareklamowac ? agora czy bzwbk czy godnepolecenia ? jakie dane im dostarczyc ? Imie i nazwisko wystarczy ?
dostalem info ze jestem zakwalifikowany do premii uzupelnilem dane a kasy niema 🙁

pozdrawiam
Adam

Odpowiedz

Pati Marzec 9, 2016 o 15:29

Ja reklamację składałam na email: [email protected]
Trzeba im też podać nr wniosku.
U mnie po ok tygodniu rozpatrzyli reklamację. Oczywiście premia zostaje wypłacona na konto BZWBK.

Odpowiedz

Aleksander Kwiecień 5, 2016 o 12:29

Premia pod dłuższym czasie dotarła na konto żony. Można powiedzieć że promocja się udała 🙂 Jako że już wcześniej posiadałem konto osobiste nie mogłem z niej skorzystać. Pytanie do was czy ktokolwiek dodał już współwłaściciela do konta zachowując warunki promocyjne?

Odpowiedz

Krzysztof Lipiec 25, 2016 o 09:56

No to BzWBK błysnęło zmianami w tabeli opłat i prowizji!!! Wymyślili sobie, że tylko 5 SMSów do potwierdzania transakcji będzie bezpłatne, potem każdy następny 20gr!!! Czy jest jeszcze jakiś inny bank, który ma coś takiego? Czas zamykać konto – Michale, jak można wyrazić sprzeciw dotyczący tych zmian i zamknąć konto natychmiast?

Odpowiedz

Ania Wrzesień 1, 2016 o 11:26

No właśnie też miałam o tym pisać. Teraz można albo konta używać bardzo uważnie (w sensie tylko trzymać tam 4000 zł i zbierać odsetki plus ewentualnie płatności kartą/wybieranie gotówki z bankomatu ale nie przelewy) albo zamknąć.
tutaj Michał pisał jak zamknąć: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zamknac-konto-w-banku-meritum-bz-wbk-idea-bank-bgzoptima-millennium-smart

Odpowiedz

Damian Krawczyk Sierpień 19, 2016 o 09:14

Najlepsza promocja w banku, to promocja na oprocentowanie kredytu inwestycyjnego 😉

Odpowiedz

Przemek Marzec 11, 2017 o 12:52

Szanowni,
Wszyscy skupili się tutaj na premii, nikt nie porusza sprawy odsetek.
U mnie na jednym rachunku jest OK, premia wpłynęła w lutym 2016 i wpływają odsetki. Na pozostałych dwóch – nic się nie dzieje, nie ma odsetek. W FAQ jest napisane, że „Wszystkie trzy rachunki ROR oprocentowane są na 4% w skali roku – każdy do 4000 zł.” Co jest z tymi kolejnymi dwoma rachunkami? Dlaczego u mnie na dwóch dodatkowych kontach nie ma żadnych odsetek? Napiszcie proszę jak jest u Was, czy odsetki wpływają prawidłowo na trzech rachunkach?
Pozdrawiam, Przemek

Odpowiedz

Ania Ł. Kwiecień 12, 2017 o 13:38

Czy są jakies informacje na temat planowanych zmian po 30 czerwca 2017 roku? czy tylko spadnie oprocentowanie, czy też zostaną wprowadzone opłaty za korzystanie z konta??

Odpowiedz

Aleksandra Czerwiec 13, 2017 o 11:32

@Ania Ł. – 7zł za kartę, bez możliwości zwolnienia z opłaty – tak wynika z TOIP (ale poprawcie mnie jeśli nie mam racji)

Ktoś pisał w necie żeby zastrzec kartę, że się niby zgubiło (odpada opłata za kartę) i wyrazić sprzeciw wobec zmian wprowadzonych 26 lipca (a na początek lipca przelać pieniądze i odsetki jeszcze z czerwca z konta). Brzmi jak dobry pomysł, nie znalazłam w regulaminie niczego co by ten plan krzyżowało, mógłby ktoś zainteresowany to jeszcze sprawdzić? Wolałabym żeby ktoś przeprowadził double-check’a zanim tak zrobię 😉

Z góry dzięki!

Odpowiedz

Ania Ł. Czerwiec 27, 2017 o 19:49

Dzięki za odpowiedź 🙂
Ja jutro idę zrezygnować z karty (tylko w oddziale banku można niestety) żeby od lipca uniknąć opłat 😉 Konto bez karty ma być darmowe.

Odpowiedz

Ania Ł. Lipiec 7, 2017 o 10:15

hej, pani w banku powiedziała, że z karty można też zrezygnować przez aplikację – ale nie sprawdzałam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: