Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Moje raporty kosztów i niektórych przychodów

Raport kosztów miesięcznych

Co miesiąc przedstawiam na blogu szczegółowy raport moich kosztów miesięcznych oraz niektórych przychodów (wszystkich, poza przychodami z pracy na etacie). Dzięki temu możesz poznać prawdziwe koszty życia naszej 4-osobowej rodziny mieszkającej w Warszawie.

Zestawienie rozpoczynam zawsze od opisu rzeczy, które wydarzyły się w miesiącu, którego dotyczy raport, oraz ich wpływu na moje zestawienie finansowe. Następnie rozbijam moje przychody i koszty na szczegóły. W przypadku przychodów i kosztów nieregularnych przedstawiam krótkie opisy skąd się one wzięły. Raport kończę analizą kosztów, diagnozą mojej sytuacji finansowej oraz planem działania na kolejny miesiąc / kwartał.

Do każdego raportu dołączam także pliki Excel z rozliczeniem finansowym oraz danymi dotyczącymi zużycia mediów. Pliki te możesz wykorzystać w celu przygotowania własnych raportów miesięcznych – aczkolwiek znacznie bardziej polecam korzystanie z gotowych aplikacji do prowadzenia domowych finansów: Microsoft Money lub Kontomierz. Piszę o tym w ramach cyklu artykułów “Zaplanuj budżet domowy”, który rozpoczął się od tego artykułu „Emerytura przed 50-tką„.

Mam nadzieję, że lektura moich raportów miesięcznych, ułatwi Ci kontrolę Twojego budżetu domowego i w dłuższym horyzoncie czasowym, pomoże Ci ograniczać koszty i pomnażać oszczędności. Tego właśnie Ci życzę 🙂

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć o mnie czegoś więcej, a także na bieżąco być informowanym o wszelkich nowościach na blogu i nie tylko, to proszę – zapisz się na mój newsletter podając swoje imię oraz adres e-mail. W newsletterze przesyłam dodatkowe wskazówki i porady dotyczące oszczędzania, których nie znajdziesz na tym blogu.

Zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o oszczędzaniu pieniędzy. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!