Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

WNOP 025: StrengthsFinder 2.0, czyli jak poznać swoje mocne strony

przez Michał Szafrański dodano 22 kwietnia 2014 · 71 komentarzy

FB-strengthsfinder

Zamiast poprawiać swoje wady lepiej skupić się na rozwijaniu swoich talentów – takie założenie leży u podstaw testu StrengthsFinder.

25-ty odcinek podcastu! Ćwiartka drogi do stu odcinków! Jeszcze tylko 3 lata i będziemy świętować 😉

Dzisiaj wyjątkowo krótki podcast – poniżej 30 minut. Przedstawiam w nim opracowany przez Instytut Gallupa test StrengthsFinder, który służy do identyfikacji naszych 5 najważniejszych talentów lub mówiąc inaczej odnalezienia tego, co jest naszą mocną stroną.

Możecie się zastanawiać po co to robić? Okazuje się, że prawidłowa identyfikacja naszych mocnych stron (a nie słabych!) może być kluczem do naszego zadowolenia zarówno z pracy, jak i życia osobistego. Uświadomienie sobie również, jakie są naturalne talenty otaczających nas osób, może nam pomagać zarówno w skuteczniejszym, zespołowym realizowaniu celów zawodowych, jak i wzajemnym wspieraniu się i uzupełnianiu w życiu prywatnym.

Jeśli zastanawiasz się czy to ma sens, to przypomnij sobie: czy łatwiej Ci jest realizować te zadania, które lubisz wykonywać i których realizacja przychodzi Ci relatywnie łatwo, czy może te, do których “nie masz serca”?

Zapraszam do wysłuchania podcastu 🙂

W tym odcinku usłyszysz:

  • Dlaczego model edukacji serwowany nam w szkole nie rozwija naszych mocnych stron?
  • Dlaczego w pracy trudno jest rozwinąć skrzydła?
  • Jaka jest historia badań Instytutu Gallupa nad mocnymi stronami człowieka?
  • Ile rodzajów talentu wyróżnił Instytut Gallupa?
  • Gdzie i w jaki sposób można zweryfikować swoje mocne strony korzystając z testu StrenghtsFinder 2.0 i ile to kosztuje?
  • Jak krok po kroku wygląda test StrengthsFinder 2.0?
  • Co otrzymujemy w ramach wyników testowych?
  • Jakie 5 mocnych stron dominuje u Michała, a jakie u Gabi?
  • W jaki sposób w praktyce można wykorzystać rezultaty testu StrengthsFinder?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Strony, osoby i tematy wymienione w podcast’cie:

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz skorzystać z tego linku i nagrać dla mnie wiadomość głosową z wykorzystaniem mikrofonu Twojego komputera. Pamiętaj, że jedna wiadomość może mieć maksymalnie 90 sekund (ale możesz ich nagrać kilka) 🙂

Jeśli nagrywając pytanie przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony WWW), to zlinkuję do niego tak jak uczyniłem w poprzednich odcinkach podcastu. To może pomóc w promocji Twojego bloga, więc tym bardziej zachęcam do zadawania pytań głosowo.

Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten odcinek podcastu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.

Sprawdź również: Jak ustalić priorytety w życiu?

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Was w wielu miejscach:

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes. Wasze głosy powodują, że mój podcast trafia do rankingów iTunes. Dzięki temu łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały. A na tym bardzo mi zależy 🙂

Oceń podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” <–

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego dnia! 🙂

Czytaj także: WNOP 055: Jak się uczyć i skąd zdobywać bezpłatnie wiedzę? – kilkanaście źródeł

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, aby pobrać spisaną treść podcastu (PDF).

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 70 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Marcin Kwiecień 22, 2014 o 21:44

Szkoda,że tylko 30 min jutro jadę z Poznania do Gdańska miło będzie słuchać. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 23, 2014 o 09:41

Hej Marcin,

Dobre 🙂 Szerokiej drogi.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Neonisan Kwiecień 22, 2014 o 23:16

A rzucę takim głupim pytaniem – Czy naprawdę warto ? 😉

Odpowiedz

kubazawadzki Kwiecień 23, 2014 o 00:07

To tylko 10 USD. Pytanie czy warto zapłacić za Kompas Kariery 500 pln?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 23, 2014 o 09:40

Hej Kuba,

Nie wiem co to jest „Kompas Kariery”. Zapytaj może kogoś, kto już go kupił.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 23, 2014 o 09:39

Hej Neonisan,

Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Ja jestem zadowolony z rezultatów i kwota mnie nie powaliła. Zwłaszcza, że z chęcią poczytałem sobie o wszystkich 34 talentach / mocnych stronach i ich „znakach rozpoznawczych”. Ciekawa lektura.

Pozdrawiam

Odpowiedz

LotsOfSources Kwiecień 23, 2014 o 11:12

Ja robiłam test Gallupa jakieś 2 lata temu, miałam książkę w oryginale, w sumie jest ciekawy i może pokazać nas z troche innej perspektywy. Nie ma co oczekiwać cudów, ale fajnie jest skonfrontować nasze wyobrażenia. Do tego jest to dość znany test, więc można wpisać wyniki w CV o ile pasują do profilu 😉

Odpowiedz

Anna Kwiecień 23, 2014 o 06:18

No tak. Usłyszałam od szefowej, że jestem fleją i za mało dbam o porządek. W zadaniach na ten rok dostałam napisanie instrukcji BHP odnośnie sprzątania stanowisk i porządku w miejscu pracy. Nie ma to jak „rozwijanie naturalnych umiejętności i predyspozycji” 😉

Odpowiedz

Maciek Szczudło Kwiecień 23, 2014 o 10:14

Podobnie jak Michał, zainspirowany podcastem Michaela Hyatta zamówiłem sobie książkę, przeczytałem wstęp i zrobiłem test. Ale trochę byłem rozczarowany wynikami. Zwłaszcza po tym, jak po krótce przeczytałem opisy wszystkich wymienionych 34 mocnych stron (jakby ktoś na szybko chciał wejść w temat, to tu jest jakiś link do krótkich opisów talentów https://www.texasffa.org/%5Cdocs/Gallup.pdf)
Moje mocne strony wg testu: 1. Futurist (wizjoner), 2. Learner, 3. Input, 4. Empathy, 5. Achiever. Activator, Arranger – z tymi dla przykładu bardziej się utożsamiam, moja małżonka też mi przypisuje te talenty w przeciwieństwie do Futurista. Może muszę się nad tym głębiej zastanowić.
Polecam jednak bardzo tę książkę i test – jest to niesamowita frajda, nie mogłem się doczekać przesyłki z książką i z dreszczykiem emocji przechodziłem test. Może kiedyś bardziej docenię wyniki.
W Polsce książkę można zamówić przez Empik http://www.empik.com/strengths-finder-2-0-rath-tom,2598834,ksiazka-p – jest znacznie drożej niż przez Amazona, ale jak ktoś nie ma karty kredytowej to może skorzystać.
Książka określa talenty psychologiczne – jeżeli ktoś pięknie śpiewa, ma zdolności manualne, ma żyłkę do biznesu i o tym nie wie, to ta książka mu nie pomoże. Wydaje mi się, że jest też sporo psychologicznych cech, które nie są zawarte w tych 34 – np. odwaga, pracowitość – no ale to tylko moje zdanie, Instytut Gallupa poświęcił kilka dekad na to opracowanie i pewnie dokładnie wszystko przemyśleli.

Odpowiedz

Filip Lipiec 1, 2014 o 16:49

Witaj Maciek

Ja również wg testu określony zostałem jako 1. Futuristic, 2. Learner, i dalej inne: 3. Relator 4. Responsibility 5. Significance. Futuristic jest czymś nowym dla mnie. Ja wybrałem pracownik na etacie także tego typu mam opis gdzie jest sugestia do rozmów na tematy wizjonerskie z kimś kto również posiada taki talent aby motywować się wzajemnie i rozwijać ten talent, także proponuje wymienić swoje opinie na różne tematy i zobaczymy ile jest w nas ,,wizjonera” O ile ma to sens dla ciebie.

Odpowiedz

Ola Kwiecień 23, 2014 o 10:15

Robiłam ten test w 2008 roku, na podstawie odkrytych 5 talentów buduję swoją teraźniejszość i przyszłość zawodową. Polecam!

Odpowiedz

Maracus Maj 5, 2014 o 15:12

Olu, Michale, Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy

Powyższy artykuł skłonił mnie do zainteresowania tematem Mocnych Stron. Również albo nawet przede wszystkim mając małe dzieci i myśląc o ich rozwoju.
Zacząłem zatem analizować temat, przeczytałem fragment książki, aż doszedłem do momentu wykonania testu. Nie mam kodu i jestem przed ewentualnym zakupem. W szerszej perspektywie będą to cztery kody (rodzice, dzieci), zatem kwota się zbiera. Zwłaszcza, że chciałbym się zapoznać z tą szerszą analizą (więcej cech), chciałbym jakoś ukierunkować siebie oraz moich bliskich, pracę i rozwój w kierunku wykorzystania tychże silnych stron.
Nie zależy mi na poczytaniu sobie, żeby za miesiąc o tym nie pamiętać. Zależy mi na konkretnym działaniu, podjęciu edukacji, być może nawet zmianie zawodu – wszystko po to żeby wykorzystać właśnie te mocne strony.
I tu pytanie do Was, tych, którzy ten test mają już za sobą: na ile faktycznie możemy wyłuskać te nasze silne strony? Czy to jest jakiś tam opis cech, czy to jednak poważny test osobowości, psychiki, na podstawie którego faktycznie można siebie dogłębnie poznać?
Czy też po prostu za wiele oczekuję (takie komentarze też tutaj są)?

Pozdrawiam

Odpowiedz

bala Kwiecień 23, 2014 o 10:37

Michale pamiętasz jak początkiem kwietnia obiecales zrobic podsumowanie wydatkow za 3 miesiace zalegle??
Niestety połowa kwietnia minela a podsumowania jak nie bylo tak nie ma…
Rozumiem ze byly swieta…
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 23, 2014 o 10:44

Hej Bala,

Dla jasności: ja niczego nie obiecywałem, więc proszę nie dokonuj nadinterpretacji moich słów. Planowałem i nadal planuję udostępnić 3-miesięczny zbiorczy raport w kwietniu. Co nie znaczy, że mi się uda. Chwilowo pochłaniają mnie inne tematy, więc musisz uzbroić się w cierpliwość 🙂

Dużo innych tematów także czeka na opracowanie, np. OFE vs ZUS. Też chciałem, by pojawił się wcześniej, ale nie znalazłem na jego dokończenie czasu.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bala Kwiecień 24, 2014 o 12:06

„Zbiorcze podsumowanie stycznia, lutego i marca ukaże się w połowie kwietnia. ” – to nie jest nadinterpretacja….
P.S. A tak czasowo to ile czasu pochłania Ci zrobienie takiego raportu (chcialabym porownac ile czasu powinno mi to zajmowac, a ile zajmuje. chodzi o miesieczny raport)
Ale niestety moj ulubiony blog zmianie sie z ekonomicznego na marketingowy… szkoda…
pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 24, 2014 o 12:25

Hej Bala,

A no to przepraszam w takim razie. Nadal planuję by ukazał się w kwietniu 🙂

Przygotowanie raportu dzieje się automatycznie po spisaniu wszystkich kosztów i przychodów. Korzystam w tym celu z Microsoft Money. To co jednak wymaga czasu, to napisanie samego artykułu, omówienia i takie sformatowanie tych danych (eksportuję do Excela), by dało się je czytać.

Pozdrawiam

Odpowiedz

bala Kwiecień 24, 2014 o 14:04

Spoko, tylko troche mnie poirytowal ton odpowiedzi:) ale i tak Cie lubie:) tylko pliss wiecej ekonomii mniej marketingu.

A w kwestii spisywania wydatków-chodzi mi o spisywanie kosztow i przychodów, czy robisz to regularnie np. raz w tygodniu, czy raz w miesiacu.
No i jak dzielisz je na kategorie. Ja majac rachunek z wiekszych zakupow wrzucam calosc w koszty, ale juz mam problem z wyselekcjonowaniem na szybko kategorii np. chemia czy jedzenie itp. I może masz pomysl na szybkie skategoryzowanie zakupów, czy tez przeglasdasz i dodajesz pojedynczo pozycje żeby zrobic kategorie?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 24, 2014 o 22:57

Hej Bala,

Ja wydatki okresowo – czasem co tydzień, a czasem rzadziej. Generalnie zalecam to co kto lubi. Na początek zalecam spisywanie codziennie i przyzwyczajenie się do tego, że nie zabiera to wiele czasu.

Kategoryzacji dokonuję już podczas spisywania. Ja używam do tego celu Microsoft Money. Polecam Ci przewertowanie tych wpisów – https://jakoszczedzacpieniadze.pl/zaplanuj-budzet-domowy – szczególnie artykułu o kategoryzacji.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Klaudiusz Kwiecień 23, 2014 o 12:02

Witaj Michale,

Powiem szczerze iż odcinkiem poświęconym StrengthsFinder 2.0 zasiałeś ziarno niepokoju 🙂 oraz ciekawości. Zakupie książkę i zrobię test mając nadzieje iż pokieruje mnie w dobry kierunku.

Pozdrawiam
Klaudiusz

Odpowiedz

Wojtek Kwiecień 23, 2014 o 13:35

Witajcie, a jak można kupić ten test nie posiadając karty kredytowej?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 24, 2014 o 22:58

Hej Wojtek,

Chyba nie musi być kredytowa – wystarczą „debetówki”.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojtek Kwiecień 27, 2014 o 21:59

Hej Michał,
kupiłem i zrobiłem ten test oto wynik
1. Empathy2. Harmony3. Communication4. Consistency5. Adaptability
muszę jeszcze na spokojnie sobie przetłumaczyć opisy tech mocnych cech ale nie ukrywam, że jestem troszkę rozczarowany ogólnością opisu, bo wydaje mi się, że takie cechy są bardzo ogólne i mało konkretne ale może zmienię zdanie jak zgłębię temat.
Pozdrawiam
Wojtek
ps. ogólnie gratuluję bardzo fajnego blogu, jestem od niedawna stałym czytelnikiem a tak w ogóle bardzo mi się podoba Twój „światopogląd” jeśli domyślasz się co mam na myśli 🙂

Odpowiedz

Hubert Oleszczuk Kwiecień 23, 2014 o 19:12

Ciekawy test, ja robiłem wiele różnych testów osobowości. Podobnym do tego który opisujesz jest StandOut, jego autorem jest Marcus Buckingham. Tam dostaje się 2 osobowości, którymi się jest. Autor porównuje StandOut z testem StrengthsFinder i opisuje, że wiedzę ze StandOut nie jest łatwiej korzystać.
Największa różnica jaką widzę w tych dwóch testach, to ta, że w StandOut dostaje się porady biznesowe, natomiast w StrengthsFinder również (z tego co zrozumiałem z podcastu) informacje o relacjach z innymi i gotowe porady do zastosowania.

Odpowiedz

Agnieszka K Kwiecień 23, 2014 o 19:50

Czy można gdzieś ściągnąć wszystkie Twoje podcasty tak aby można je było przegrać na płytę i pendriva, żeby można było ich słuchać w samochodzie? Jakoś nie mogę znaleść na stronie… 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 24, 2014 o 23:01

Hej Agnieszka,

Nie ma takiego jednego miejsca. Na chwilę obecną trzeba wejść do każdego z odcinków po kolei i kliknąć „Download” przy odtwarzaczu podcastu. Ściągnie Ci się plik MP3.

Najłatwiej wpisywać po kolei https://jakoszczedzacpieniadze.pl/001, /002, /003 itd.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Konrad Kwiecień 24, 2014 o 10:11

Dzień dobry,
Szukam „Raportów Michała” z tego roku. Czy można je znaleźć gdzieś na blogu czy też raporty skończyły się w 2013r. i nie będzie już ich kontynuacji?

Pozdrawiam serdecznie!
Konrad

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 24, 2014 o 11:00

Hej Konrad,

Będą 🙂 Odpowiedziałem już na to pytanie tutaj: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/przedswiateczne-porzadki-i-zyczenia#comment-81448

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wiola Kwiecień 24, 2014 o 21:40

Czy niewydawanie na test kilkunasty dolarów można podpiąć pod oszczędność czy już podkopywanie samej sobie dołków? 🙂
Istnieją inne, bezpłatne, ale wiarygodne testy tego typu?

Odpowiedz

Michał Szafrański Kwiecień 24, 2014 o 23:02

Hej Wiola,

Ja bezpłatnych nie znam, ale jeśli istnieją, to śmiało dzielcie się tą wiedzą 🙂

Ten test nie jest niezbędny do życia 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

qqq Kwiecień 26, 2014 o 13:20

Wydaje mi się, że pierwszym etapem edukacji na którym poznanie swoich mocnych stron są studia. Zgadzam się że szkoła średnia mogłaby bardziej pomagać uczniom w wybieraniu kierunku pokrywającego się ze zdolnościami.
Jednak nie dezawuowałbym poprawiania słabszych stron. Moim zdaniem głównym celem szkoły jest sprawienie aby absolwenci osiągnęli przynajmniej pewien minimalny poziom wiedzy lub umiejętności z wielu dziedzin. Taki poziom jest wymagany aby normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Weźmy dla przykładu matematykę. Chodzi mi o to aby po skończeniu szkoły podstawowej każdy umiał policzyć czy bardziej opłaca mu się kupić 100 gram sera za 2 zł, czy 150 gram za 2,50.
Zbyt wczesne skupienie się na naturalnych zdolnościach może spowodować kuriozalne sytuacje w których człowiek z wyższym wykształceniem nie umie policzyć procentów.

Odpowiedz

Łukasz Przechodzeń Maj 5, 2014 o 12:46

Nie można się skupiać tylko na matematyce, ponieważ potem się okazuje, że ktoś nie wie, że gramy się odmienia 🙂 Tak samo jaki kilogramy.

Gdy idziesz na rynek, nie kupujesz 100 kilogram ziemniaków, tylko 100 kilogramów. Tak samo jest z gramami.

Odpowiedz

Patryk Maj 2, 2014 o 00:47

Właśnie taki test dopiero, co sobie zrobiłem. Wyszło mi w kolejności: Empathy, Harmony, Deliberative, Consistency, Learner. Przyznam, że wyniki mnie jakoś nie zaskoczyły a potwierdziły przypuszczenia 🙂 Sama zasada wypełniania testu jak dla mnie była bardzo logiczna, no może po za 2-3 pytaniami, które sprawiły najwięcej problemów. Ciężko było odpowiedzieć, bo ciężkie zestawienie pytań jakby nie mających ze sobą wiele wspólnego. Ale jak mówię, dotyczyło to z 3 pytań a zestawienie reszty było dla mnie logiczne. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Piteusz Maj 8, 2014 o 09:26

Witam,
przekonaleś mnie. Taka mała uwaga, autor to Tom Rath, a nie Roth.

Pozdrawiam,
Piotr.

Odpowiedz

Aleksandra Maj 12, 2014 o 12:53

Zastanawiałam się kiedyś nad tym, teraz już chyba nie ma opcji jak nie kupić. 10 dolarów to nie tak dużo, a ile można zyskać 🙂

Odpowiedz

Kreatornia Zmian Maj 14, 2014 o 21:18

Portal http://www.pracuj.pl wyszedł teraz naprzeciw osobom, które chcą sprawdzić swoje kompetencje zawodowe. Dostępny jest tutaj http://www.pracuj.pl/testy-kompetencji/. Myślę, że to całkiem sensowny test.

Bardzo jestem ciekawa testu o którym opowiadałeś. Chyba skuszę się by kupić książkę i zrobić go. Mimo, że jestem całkiem świadoma swoich mocnych stron to mimo wszystko zawsze można zaskoczyć samego siebie. 🙂

Dzięki Michał za wszystkie namiary. Wciąż jestem nieustającą inspiracją. 😉 Kamila

Odpowiedz

Kreatornia Zmian Maj 14, 2014 o 21:19

Jesteś inspiracją oczywiście miało być 🙂

Odpowiedz

Zuza Maj 18, 2014 o 16:19

Hej,

mam problem z kupieniem tego testu, nie wczytuje mi kodu pocztowego – Zip code.
W jakiej formie nalezy go wprowadzic ???

Odpowiedz

Patryk Maj 18, 2014 o 20:27

Zuza, mam ten sam problem. Nijak nie mogę go kupić, a strona nawet nie daję informacji zwrotnej co jest nie tak, więc nawet nie wiem czy o zipcode chodzi. Ktos pomoże? 🙂

Odpowiedz

Sajgon Maj 20, 2014 o 14:16

Jest wersja 1.0 za darmo w internecie

Odpowiedz

Andrzej Maj 20, 2014 o 20:22

Też natrafiłem na ten problem.
Po kilku próbach zmieniłem kraj na US, wybrałem losowy stan i przeszło dalej 🙂

Michał, dzięki za polecenie testu tym podcastem!
W moim przypadku dostrzegam dużą trafność otrzymanych wyników.
Mam jednak do Ciebie bądź do osób, które wykonały pełen test pytanie:

Otóż po wykonaniu testu, na swoim profilu w kolumnie Reports and Tools jest możliwość wybrania „Action-Planning Tool”, gdzie znajduje się lista pomysłów jak wzmacniać swoje silne strony. Zauważyłem, że pierwsze 5 pozycji jest podane dokładnie w takiej kolejności w jakiej wyszedł test, jednak na nich lista się nie kończy… a pobieżna analiza ułożenia pozostałych cech sugeruje (przynajmniej w moim przypadku), że mogą one być wylistowane z góry na dół dokładnie tak jak wyszło w teście. W ten sposób byłby to dostęp do pełnych wyników w cenie testu podstawowego przez drobne niedopatrzenie ze strony twórców.
No i do sedna: czy ktoś jest w stanie potwierdzić prawidłowość tej listy z „Action-Planning Tool”?

Odpowiedz

Przemek Wrzesień 9, 2014 o 09:23

Cześć Michał,

Może troche spóźnione pytanie w stosunku do daty publikacji podcastu.

Co z resztą talentów, jeżeli ktoś chce rozwijać inny talent spoza grupy tych najmocniejszych 5? Czy jest mowa o tym w książce StrengthsFinder 2.0 ?

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 13, 2014 o 09:08

Hej Przemek,

Wszystkie talenty opisane są w książce – w analogiczny sposób jak te 5 podstawowych w wyniku testu. To jest właśnie plus posiadania książki, że można przeczytać o pozostałych.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Wrzesień 12, 2014 o 21:46

Cześć Michale.

Dziękuję bardzo za ten podcast. Z ciekawości zrobiłam test i… okazało się, że to co do tej pory uważałam za swoją największą wadę, zostało wymienione na pierwszym miejscu moich mocnych stron.
Zawsze myślałam, że interesuję się zbyt wieloma rzeczami, a do żadnej dziedziny nie miałam tyle cierpliwości żeby zostać ekspertem. A tu proszę. NR 1 INPUT – czyli szerokie zainteresowania, ciekawość wszystkiego, poszukiwanie informacji z róznych dziedzin.
Taki wynik, a raczej postrzeganie tej cechy jako zalety, da mi chyba temat do przemyśleń na kilka najbliższych dni 🙂

Odpowiedz

Bartosz Październik 11, 2014 o 20:36

Cześć!
Czy znacie jakąś możliwość nabycia samego testu płacąc paypalem, mTransferem, przelewem, itp?
Na stronie http://www.gallupstrengthscenter.com trzeba podać pełne dane karty- kod CID, itp.
Troche mnie odstrasza zostawianie pełnych danych mojej karty. Posiadacz tych danych może dokonać dowolnych transakcji, na dowolne kwoty, w dowolnym czasie.

Potrzebuję samego testu (bez ksiązki). Wygląda na to że muszę albo się albo przekonac do podania tych danych, albo też kupić eboka na stronie Amazona (płacąc 5 dolarów więcej).

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 11:07

Hej Bartosz,

Nie znam takiej metody. A co do eBooka z Amazona, to z tego co kojarzę (i co chyba mówiłem w podcaście), eBook nie zawiera kodu uprawniającego do odbycia kursu. Zawiera go książka papierowa. Chyba, że coś się zmieniło od czasu, gdy nagrywałem podcast.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Bartosz Październik 13, 2014 o 11:30

Dzięki za odpowiedź! Ebook już zawiera kod.
Cytując
http://www.amazon.com/StrengthsFinder-2-0-Tom-Rath-ebook/dp/B001CDZZI6

Includes Access Code
Please note: Upon purchase of this ebook, you will be emailed a unique code to your Kindle registered email account to access additional content. This one-use-only code will allow you to take the Clifton StrengthsFinder assessment that is included with this book. To take the assessment, visit http://www.strengthsfinder.com.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 13, 2014 o 11:36

O to super informacja 🙂 Dziękuję!

Odpowiedz

Sebastian Żołnowski Styczeń 7, 2015 o 02:07

Szkoda, że już ebook niedostępny. 🙁

Odpowiedz

Bartosz Bilicki Lipiec 13, 2016 o 18:51

ebook dostępny jest (znów?) a moze ciągle był dostępny?

https://www.amazon.com/StrengthsFinder-2-0-Tom-Rath-ebook/dp/B001CDZZI6?ie=UTF8&*Version*=1&*entries*=0

uwaga- sprawdzane będąc zalogowanym na koncie Amazona które ma amerykański adres wysyłki. Dla eboków nie ma to znaczenia.

Byc moze jest jakaś blokada regionalna, i ebook nie jest dostępny dla polskich/europejskich adresów.

Odpowiedz

Tomek Październik 23, 2014 o 19:31

Cześć wszystkim!
Michał dzięki za ten artykuł. Czytałem już dawno ale test zrobiłem dopiero dziś. Mam jednak mieszane uczucia, oczekiwałem chyba czegoś więcej po zakupie. Może dlatego że za darmo kiedyś znalazłem coś takiego:
http://www.quistic.com/personality-type/test
I mnie spodobał się bardziej, ale wiem: różni ludzie- różne opinie. Link wkleiłem, może komuś się przyda. Wyniki wychodzą odmienne od StrenghtsFinder’a.
Pozdrawiam

Odpowiedz

finance365 Październik 28, 2014 o 13:58

Dzięki za podcast! I znów dowiedziałem się o sobie czegoś więcej. W życiu pewnie z niejedną pracą jeszcze się zmierzę, więc gdy usłyszę na kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej „jakie są Pana mocne strony” to nie będzie dla mnie pytanie wzięte z sufitu 😉

Odpowiedz

Dorota Grudzień 1, 2014 o 23:25

Witam,
instytut gallupa jest instytutem badania opinii społecznej na świecie – zaś test, który Pan omawia, dotyczy cech psychologicznych. Cieszę się, że niektórym informacje zwrotne z tego testu dają „do myślenia”, pomagają w osiąganiu sukcesu, ale zastanawia mnie, na ile naukowe jest to narzędzie.
Trochę pogrzebałam i nigdzie nie znalazłam informacji o własnościach psychometrycznych, ponadto z tego co wiem, nie ma ono odniesienia do Polskich norm.
Czy nie jest też tak, że jak przeczytamy coś pozytywnego na swój temat, to przyjmujemy to i jesteśmy w stanie dopasować dany opis do sytuacji, które miały miejsce w naszym życiu?
Warto się zastanowić, czy jest sens wydawać nawet tych kilka dolarów na coś, co z punktu widzenia naukowego, ma chyba niewielką wartość? Czy nie lepiej usiąść i zastanowić się co może być naszą mocną,a co słabą stroną?

Odpowiedz

Marta Marzec 16, 2021 o 19:00

Doroto, dziękuję, tego komentarza potrzebowałam. Mam podobne wątpliwości.
Oczywiście, niektórym osobom pewnie taki test da przynajmniej pożywkę do przemyśleń. Mi, po studiach psychologicznych, jakoś nie pali się do wydania pieniędzy na taki test i chyba też nie miałoby to sensu…

Odpowiedz

Maciej Styczeń 11, 2015 o 13:18

Witam wszystkich,

zainspirowany podcastem Michała zakupiłem książkę i zrobiłem test. Jest bardzo ciekawy. W moim przypadku 5 głównych talentów zgadza się z rzeczywistością.

Co do zmiany ścieżki zawodowej na podstawie tych wyników, to należy być chyba ostrożnym, ponieważ test opisuje tylko „talenty” (a talent sam w sobie to raczej dosyć mętne pojęcie). Żaden talen NIE przemnożony przez ciężką pracę do niczego sam nie doprowadzi.

Wyniki testu biorę raczej jako wskazówkę w czym mogę osiągać lepsze wyniki niż moi koledzy z pracy, na jakie aspekty różnych problemów zwracać uwagę najpierw i za jakie problemy się w ogóle nie brać i oddelegować je komuś innemu.

Pozdrawiam,
Maciej

Odpowiedz

Sebastian Żołnowski Marzec 6, 2015 o 12:24

Potrzebuję kogoś kto ma doświadczenie w dopasowywaniu współpracowników na podstawie Testu Gallupa.

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 4, 2015 o 08:52

Witam wszystkich,

czy ktos moglby pomoc i odpowiedziec czy obecnie gdzies dostepny jest test mocnych stron w jezyku polskim? przeszukalam internet starajac sie odnalezc ksiazke ‚Teraz odkryj swoje silne strony’ w jezyku polskim z nieuzywanym kodem, ale wydanie po polsku jest stare i w zadnej ksiegarni nie widze aby ksiazka byla dostepna.

czy mozna jakos inaczej dostac kod i test oraz opisy w jezyku polskim, np. w jakiejs innej ksiazce wydanej po polsku lub gdzies w internecie?

Bede wdzieczna za pomoc – potrzebuje okolo 25 sztuk dla zespolu osob, w ktorym duza czesc nie mowi po angielsku.

pozdr
Ewa

Odpowiedz

Bartek Wrzesień 4, 2015 o 21:26

Hej,
po ponad roku od wysłuchania podcastu natrafiłem na tę książkę u kolegi na półce 🙂 dostał ją kiedyś od pracodawcy (duże korpo!) i… odłożył na półkę – wciąż jest tam niewykorzystany kod 🙂 pożyczyłem książkę, przeczytałem pierwszą część i postanowiłem wykonać test kupując sobie kod na stronie Gallupa. Teraz kosztuje $15. Test można wypełnić po polsku. A co ciekawe, oprócz różnych PDFów z wynikami dostaje się też ebooka z książką! Pełna wersja w mobi na Kindle i chyba w epub.

Odpowiedz

Anna Listopad 22, 2015 o 22:09

Mnie spodobał się inny, darmowy test w języku angielskim pomagający nie tylko w diagnozie mocnych stron, ale też np. jakimi rodzicami jesteśmy/będziemy:
http://www.16personalities.com/free-personality-test

Pozdrawiam z Brukseli,
Ania

Odpowiedz

Joanna Październik 2, 2017 o 11:15

Dziekuje za polecenie tego testu, wg. mnie jest swietny.
Zrobilam oba testy i uwazam, ze spokojnie mozna pozostac przy tym bezplatnym – wyniki obu sa rownie trafne.

Odpowiedz

Sonia Grudzień 17, 2017 o 23:23

Test ten rzeczywiście ciekawy. Niemniej jednak „premium profile” gdzie dowiemy się pełniej o naszym typie osobowości i też tego jakie strategie przyjąć żeby osiągnąć sukces zawodowy i dobrze czuć się w tym co robimy… to wydatek już 32 dolarów, a więc dużo więcej niż test Strenghtsfinder…

Ciężki temat z tymi testami a im bardziej się człowiek zagłębia tym większy mętlik ma…Ja chyba jednak posłużę się wieloma rekomendacjami i zacznę od Gallupa – 20 dolarów za test, raporty i pełny e-book wydaje się rozsądne. Zobaczymy jednak czy będą w nim jakieś sensowne, praktyczne strategie.

Odpowiedz

Stylove Styczeń 21, 2016 o 21:46

Uwielbiam Twoje sesje coachingowe. Zupełnie zmienia się moja optyka na postrzeganie spraw, o których opowiadasz. Mam nadzieję, że pójdziesz w tę stronę, no bo ile można pisać o oszczędzaniu pieniędzy? 😉

Odpowiedz

Kamil Marzec 27, 2017 o 22:16

Krótsze intro, proszę proszę proszę :))

Odpowiedz

Radek Wrzesień 22, 2017 o 22:46

Teraz test kosztuje 19,99$, ale dorzucają ebooka.

Odpowiedz

Marcin Listopad 3, 2017 o 02:37

Dopiero teraz zabrałem się za przesłuchiwanie podcastów po kolei (wcześniej słuchałem bardziej losowo 😛 ) i dotarłem do tego. Zaciekawiło mnie to co mówiłeś i sprawdziłem. Teraz ebook + kod kosztuje 20$, co według mnie jest relatywnie sporą kwotą, zwłaszcza że tej cenie imo można znaleźć dużo ciekawszych i bardziej rozwijających źródeł wiedzy (chociażby Twoja książka 🙂 ). Tutaj dostaje się e-booka z garścią porad i wypisanymi cechami, a sam test poniekąd mówi nam to co sami instynktownie wiemy, o ile trochę zastanawiamy się nad sobą 😉 To chyba jedno z rozwiązań „zrób to za mnie, a ja zapłacę” 😛 Zresztą liczba zdaje się 134 pytań to moim zdaniem wciąż za mało, aby wyciągnąć szersze wnioski. No cóż, wciąż najlepszym sposobem jest chyba zwykłe spojrzenie w głąb siebie w ciszy i spokoju, ew. z kartką papieru, ale warto było spróbować.

Przechodząc do samych wyników, starałem się odpowiadać na pytania jak najbardziej w zgodzie ze sobą, ale nie wiem czy nie wyszło trochę bardziej „jak ja siebie chciałbym widzieć” niż „jaki jestem”. Może lepiej aby odpowiedzi za mnie udzieliła osoba która bardzo dobrze mnie zna, ale jest neutralna w ocenie? 😉 Rzecz jasna wszystkie z 5 cech (Individualization, Futuristic, Command, Competition, Activator)
trafnie mnie opisują, ale najbardziej utożsamiam się dopiero z czwartą.

Tak tylko chciałem się podzielić przemyśleniami na świeżo 🙂

Bardzo dziękuję Ci za to że dzielisz się z nami wszystkim co uważasz za warte uwagi, oraz motywujesz do działania. Im dłużej poznaję Twoją osobę, tym bardziej jestem nią zafascynowany. Mam nadzieję że niedługo poznam Cię osobiście 🙂

Odpowiedz

Oliwia Czerwiec 11, 2018 o 21:20

Cześć Michale,
Czy spotkałeś się może/słyszałeś o niekompletnych raportach testu StrenghthsFinder 2.0? Na początku czerwca po posłuchaniu podcastu zdecydowałam się na zakup testu i niestety raporty, wygenerowane na stronie są praktycznie puste. Są w w nich tylko pytania i wstępy, ale żadnej spersonalizowanej treści nie ma, jest pusta przestrzeń. Już ponad tydzień czekam na odpowiedź od zespołu technicznego Gallupa…
Jestem ciekawa czy może trafiłeś na podobny problem w mailach do Cb czy komentarzach.
Szkoda by było stracić pieniądze 🙁
Będę wdzięczna za jakieś informacje 🙂
Pozdrawiam,
OLiwia

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2018 o 11:51

Hej Oliwia,

Nie – nie słyszałem i nie zetknąłem się z takim problemem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Maj 8, 2020 o 18:29

Cześć Michał,
#FinNinja pokierował mnie tutaj. Minęło 6 lat, jak patrzysz na test i jego wynik z perspektywy czasu? Czy coś się zmieniło, pojawiło coś nowego?
Pozdrawiam
Michał również 😀

Odpowiedz

Michał Szafrański Maj 9, 2020 o 10:02

Hej Michał,

Nie wykonywałem testu ponownie więc trudno powiedzieć. Generalnie nadal korzystam z rezultatów tego testu i wydaje mi się, że nadal „talenty” pozostają aktualne. 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Grudzień 21, 2020 o 10:38

Czy ta książka została przetłumaczona i wydana w języku polskim ?

Odpowiedz

Olga Grudzień 7, 2021 o 15:47

Witam,

bardzo ciekawe. Moje top 5 pokrywaja sie z Top 5 Pana zony – ciekawe czy osoby o tych samych cechach znalazlyby wspolny jezyk, czy przeczwnie?

Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: