Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

eBook mający 420 stron, warsztaty dla blogerów i inne prezenty na moje urodziny

przez Michał Szafrański dodano 17 lutego 2015 · 98 komentarzy

ebook Więcej niż oszczędzanie pieniędzy

Mam dzisiaj urodziny i znowu mam dla Was kilka prezentów. Podpowiadam także co zrobić, gdybyście chcieli się zrewanżować.

Rok temu zainaugurowałem specyficzny sposób świętowania moich urodzin. Dałem Wam w prezencie eBooka z zapisem 20-stu odcinków podcastów – wszystkie transkrypty zebrane w jednej poręcznej książce w formatach PDF, EPUB i MOBI.

W tym roku – 17 lutego – robię powtórkę. W dniu moich urodzin udostępniam kolejny, drugi tom eBooka „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”. Mam także dla Was inne prezenty: całodniowe warsztaty blogowe, którym mam okazję patronować, oraz film z nagraniem rozmowy dotyczącej konkursu “Blog Roku” w radiowej “Czwórce”.

Zapraszam serdecznie! 🙂

Prezent 1: Bezpłatny inspirujący eBook

Drugi tom eBooka “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” to zbiór 20-stu transkryptów podcastów – od odcinka 21 do 40. Tym razem liczy aż 420 stron i dostępny jest w formatach:

 • PDF – do czytania na komputerach
 • EPUB – czytany przez większość czytników eBooków
 • MOBI – przeznaczony specjalnie dla Amazon Kindle

Linki do pobrania książki we wszystkich formatach znajdziesz na końcu tego wpisu.

Dla formalności muszę powiedzieć, że publikacja ta chroniona jest moimi prawami autorskimi, ale zachęcam do jej udostępniania w niezmienionej postaci innym osobom. Najlepiej podawać bezpośrednio link do tego artykułu. Poza tym obydwa tomy znajdziecie zawsze pod tymi linkami:

Prezent 2: Warsztaty dla blogerów

W artykule podsumowującym rok 2014 pisałem o tym, że angażuję się w szerzenie “dobrych praktyk” w zakresie blogowania. Dzisiaj z przyjemnością mogę ogłosić pierwszą taką inicjatywę – całodniowe warsztaty dla blogerów organizowane w dniu 3 marca, przy okazji gali finałowej konkursu “Blog Roku”. Mój blog został ich sponsorem.

Co to oznacza w praktyce? Zamiast 80 uczestników jak przed rokiem, w warsztatach będzie mogło wziąć udział ponad 200 osób. Zamiast jednej ścieżki wystąpień – organizujemy w tym roku dwie ścieżki, gdzie równolegle prowadzone będą prezentacje oraz panele dyskusyjne. Do tego warsztaty będą całkowicie bezpłatne dla blogerów.

Długo pracowaliśmy nad programem. Udało się zaprosić absolutnie świetnych prelegentów. Wystąpią m.in. (to nie wszyscy):

 • Konrad Kruczkowski, Halo Ziemia“Quality i slow blogging, czyli jak zbudować blog o długim terminie ważności”
 • Agnieszka Kaluga, Zorkownia“Mniej znaczy więcej – jak z powodzeniem pisać notki blogowe”
 • Agata Lipiec, PZU“Bloger a marka – wskazówki dotyczące współpracy”
 • Kuba Jankowski, KubaShowTV“Jak z blogera stać się YouTuberem?”
 • no i ja powiem o “Dobra umowa współpracy, czyli o co zadbać i jak ją napisać?”

Poza tym eksperci Onet od SEO i prawa autorskiego opowiedzą o tych dziedzinach w kontekście działalności blogera.

Równolegle odbywać się będą panele dyskusyjne poświęcone następującym tematom:

 • Jak dobierać kampanie do profilu swojego bloga?
 • Jak radzić sobie z hejterami?
 • Jak bronić się przed stalkingiem w sieci?
 • Wykorzystanie kanałów social media do promocji bloga

Rejestracja na warsztaty rozpocznie się w czwartek 19 lutego dokładnie do 12:00. W ubiegłym roku wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Nie ukrywam, że wtedy się wkurzyłem (za późno dotarła do mnie informacja o warsztatach). Dlatego zależało mi na większej dostępności miejsc w tym roku. Liczę na to, że nie znikną one w ciągu godziny, ale radzę tego nie testować. 😉

Program warsztatów i REJESTRACJA →

Zasady zapisów są następujące:

 • Warunkiem rejestracji na warsztaty jest posiadanie aktywnego bloga.
 • Kto pierwszy ten lepszy.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość odrzucenia niektórych zgłoszeń.

Przypominam: to są warsztaty dla blogerów, a nie tych, którzy dopiero chcą rozpocząć blogowanie. Dla tych ostatnich osób przygotowałem zestaw pomocnych informacji, prezentacji i nagrań wideo.

Prezent 3: Film z radiowej “Czwórki”

Kolejny prezent przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które biorą udział w tegorocznej edycji konkursu “Blog Roku”. Jest to nagranie z wystąpienia w radiowej “Czwórce”, gdzie miałem przyjemność pojawić się u boku Doroty Szostek-Rejowskiej z Onetu oraz Adama Fidusiewicza – aktora, autora bloga “Mroczne kalesony” i jednocześnie laureata konkursu Blog Roku.

W rozmowie tej usłyszycie o konkursie, o blogowaniu, o korzyściach, jakie daje wygrana w konkursie, ale także o kryteriach, jakimi ja jako juror kieruję się przy wyborze finalistów oraz zwycięskiego bloga w kategorii “Specjalistyczne i firmowe”.

 

Powyższe wideo to zapis oficjalnej części rozmowy, która emitowana była na antenie radia. Kolejne wejścia przeplatane były muzyką oraz naszą swobodną rozmową i żartami, których nie słyszeliście w radio. Ogólnie świetnie się bawiłem. Tak świetnie, że zdecydowałem się przed Wami odsłonić fragment takich zakulisowych rozmów i pokazać radiową “kuchnię”, czyli to jak planowaliśmy co za chwilę powiemy. 😉

Ten materiał dostępny jest jako bonus na końcu wpisu.

Jeśli chcecie coś dla mnie zrobić…

Rok temu napisałem Wam, że ja już mam wszystko czego do życia potrzebuję. Na szczęście sytuacja przez ostatni rok zmieniła się wyłącznie na lepsze. 🙂

Tak jak pisałem w artykule przedstawiającym plany na rok 2015 już od dawna zastanawiałem się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać moją rozpoznawalność, zasięg i potencjał do organizowania pomocy w skali masowej. Biłem się z myślami i w ciągu ostatnich 10 miesięcy rozmawiałem z kilkoma organizacjami dobroczynnymi. Koncepcja po raz pierwszy pojawiła się tuż po zdobyciu nagród w ubiegłorocznym konkursie “Blog Roku”.

Z jednej strony naturalne wydawało mi się wspieranie tych inicjatyw, które związane są z szeroko pojętą edukacją (bo to właśnie staram się realizować na moim blogu). Z drugiej jednak strony bliskie mojemu sercu są te działania, które związane są z zaspakajaniem bardziej podstawowych potrzeb każdego człowieka, np. związanych z zapewnieniem pożywienia lub schronienia. Jednocześnie rozważałem, czy wesprzeć jakąś małą fundację lub konkretne rodzinne domy dziecka, czy może ukierunkować pomoc na większą organizację, która potrafi działać nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach, gdzie bieda ma dużo większą skalę.

Nie bez znaczenia było też znalezienie wspólnego języka z daną organizacją i upewnienie się, że w jakiś sposób będziemy mogli zmierzyć wielkość pomocy pozyskanej za pośrednictwem bloga, a także zwrotnie informować Was od czasu do czasu o tym, jak wykorzystywane są te środki.

Decyzję podjąłem i przy okazji moich urodzin chcę Wam opowiedzieć kilka słów na temat programu Pajacyk.

… wesprzyjcie program Pajacyk

Jedzenie to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Najbardziej podstawowa. Bez jedzenia po prostu umieramy.

Szacuje się, że na całym świecie żyje 805 mln osób cierpiących z powodu głodu, a grupą najbardziej narażoną są dzieci. 66 milionów dzieci w krajach rozwijających się chodzi do szkoły głodne.

Jeżeli wydaje się Wam, że problem ten nie dotyczy Polski, to jesteście w błędzie. Według różnych badań szacuje się, że:

 • w podstawówkach niedożywionych jest 160 tysięcy dzieci (źródło: Millward Brown)
 • nawet co 10-te dziecko w Polsce jest głodne, co oznacza, że problem niedożywienia może dotyczyć aż 800 tysięcy dzieci i młodzieży (źródło: Dom Badawczy Maison)
 • 1,4 miliona dzieci i młodzieży żyje w niedostatku i biedzie (źródło: GUS)

Jak żyje się z ciągłym poczuciem głodu? Każdy może to sprawdzić samodzielnie – wystarczy nie zjeść śniadania i obiadu. Dorosły poradzi sobie z tym lepiej niż dziecko. Głodne dzieci wolniej się rozwijają, częściej chorują, tracą chęć do nauki i zabawy, są apatyczne lub wręcz przeciwnie – rozdrażnione, co dodatkowo utrudnia im kontakty z rówieśnikami. Głód może wzmagać poczucie bycia “gorszym” od kolegów i negatywnie wpływać na samoocenę dziecka. Dzieci po prostu muszą jeść codziennie.

PajacykProgramem, który pomaga głodnym dzieciom, jest Pajacyk prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Program ten działa nieprzerwanie od 1998 roku finansując posiłki w polskich szkołach i świetlicach, a także – od kilku lat – zapewniając dostęp do żywności tam, gdzie jej nie ma – w regionach świata, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i trwałe konflikty zbrojne (aktualnie w Syrii oraz na Ukrainie).

Pomoc w ramach Pajacyka udzielana jest mądrze, tzn. trafia do tych dzieci w Polsce, które takiego dożywiania potrzebują, a z różnych przyczyn nie są objęte wsparciem ośrodków pomocy społecznej. Ilość dzieci, którym uda się zapewnić codzienny posiłek w szkole, zależy w prostej linii od tego, ile środków pieniężnych uda pozyskać PAH od darczyńców.

W tym roku szkolnym do programu zgłosiły się 184 szkoły z całej Polski, które wnioskowały o posiłki dla 5000 dzieci. Niestety, środków z programu Pajacyk wystarczyło na zakwalifikowanie 103 placówek i objęcie dożywianiem 1782 dzieci.

Potrzeby znacznie przekraczają dzisiejsze możliwości finansowe programu. Ja jednak gorąco wierzę, że wspólnymi siłami Czytelników bloga „Jak oszczędzać pieniądze” można poprawić ten wynik.

Posiłki wydane w ramach Pajacyka

Średni koszt codziennego obiadu dla jednego dziecka wynosi 4 zł. Formy pomocy są różnorodne i nie ograniczają się wyłącznie do przekazania pieniędzy. Najpopularniejszym sposobem wspierania Pajacyka jest od lat klikanie w jego brzuszek na stronie Pajacyk.pl. Każde jedno kliknięcie na osobę dziennie przyczynia się do zwiększenia kwoty przekazywanej na Pajacyka przez sponsorów tego programu.

Pajacyk działa także za granicą. Zaczął w 2010 od dożywiania dzieci i matek karmiących w Somalii oraz dzieci w Sudanie Południowym. Pomoc trafiła tam łącznie do 35 tys. osób. Aktualnie pomoc trafia do dzieci w Syrii, gdzie wojna doprowadziła kraj do kryzysu żywnościowego i gdzie szacuje się, że aż 5,5 mln dzieci potrzebuje natychmiastowego wsparcia. PAH, poprzez dystrybucję mąki do piekarni, dożywia około 12,5 tys. syryjskich rodzin.

Od niedawna w ramach Pajacyka realizowana jest także pomoc dla dzieci na Ukrainie. Trafia ona do konkretnych miejscowości, tych w których chronią się uciekinierzy – głównie rodzice i dzieci opuszczający swoje domy i uciekający z rejonów objętych walkami.

Jak można pomóc Pajacykowi?

Dla jasności: nie oczekuję od Was niczego w zamian za wszystkie dzisiejsze prezenty. Niemniej jednak, jeśli będziecie odczuwali wewnętrzną potrzebę rewanżu lub ogólnie będziecie chcieli sprezentować mi coś z okazji urodzin, to mam do Was serdeczną prośbę – wspomóżcie Pajacyka. Piękne jest to, że możecie to zrobić nawet jeśli nie macie pieniędzy.

Najcenniejsze są oczywiście bezpośrednie darowizny pieniężne, które – przypominam – możecie odliczać od podatku. Można jednak także wspierać akcję codziennymi kliknięciami (szczegóły niżej) oraz przekazując punkty PAYBACK. Szczególnie to ostatnie warto zrobić, gdyż tradycyjnie, co roku z końcem lutego, wygasa część najstarszych niewykorzystanych przez Was punktów. Lepiej żeby się nie zmarnowały.

Pajacyka możecie wesprzeć na 4 sposoby:

1. Przekazując darowiznę

 • Online na stronie Pajacyka
 • Przelewem na konto PAH – ta metoda jest przeze mnie zalecana, bo jeśli nadacie przelewowi specjalny tytuł JOP Pajacyk, to PAH policzy dla nas, ile posiłków razem ufundowaliśmy. A zależy mi na tym, żeby dzielić się z Wami takimi informacjami.

Przelew należy wykonać na konto:

 • Polska Akcja Humanitarna, ul. Szpitalna 5 lok. 3, 00–031 Warszawa
 • Bank: BPH S.A.
 • Numer konta: 66 1060 0076 0000 3210 0014 7020
 • Tytuł przelewu: JOP Pajacyk

Numer konta możecie zweryfikować na tej stronie.

2. Klikając codziennie w brzuszek Pajacyka

Dzięki sponsorom PAH pozyskuje także fundusze na program dzięki Waszym kliknięciom w brzuszek Pajacyka na stronie http://pajacyk.pl. Wystarczy jedno kliknięcie każdego dnia. Aby o tym nie zapomnieć, warto ustawić sobie stronę Pajacyka jako startową w przeglądarce internetowej.

3. Kupując gadżety z Pajacykiem w Sklepie Przyjaciół PAH

4. Przekazując swoje punkty PAYBACK

Każde 400 punktów PAYBACK to obiad dla jednego dziecka. PAH przygotował szczegółową instrukcję i odpowiedzi na pytania dlaczego warto zrobić to jeszcze przed końcem lutego. 🙂

Zobacz także: Prezent na mikołajki: 500-stronicowy eBook “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy – Tom III”

Bardzo dziękuję!

Jeśli zdecydujecie się wesprzeć Pajacyka – to już teraz bardzo mocno Wam dziękuję. To najlepszy prezent, jaki możecie mi dać na urodziny. 🙂

Przy okazji dziękuję tym osobom, które pomogły mi przygotować niespodzianki dla Was: Marcinowi (skompletowanie eBooka), Maćkowi (opracowanie wizualizacji 3D okładki), Agacie i Dorocie z Onet (współpraca przy warsztatach), Ani ze Stowarzyszenia WIOSNA i Michałowi z PAH – za nieustającą cierpliwość do mojej osoby.

Pobierz eBooka “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy – Tom II”

Poniżej zamieściłem linki do pobrania różnych wersji eBooka. Wystarczy, że klikniesz link prawym przyciskiem myszki i wybierzesz “Zapisz jako…”.

Mam do Ciebie prośbę: jeśli pochwalasz to co robię i chcesz pomóc mi w dystrybucji tego eBooka, to kliknij poniższy przycisk i podziel się informacją o nim na Facebooku i Twitterze. Z góry dziękuję.

W ramach rewanżu dam Ci dostęp do filmu pokazującego kulisy przygotowań do wejść antenowych w radiowej “Czwórce”. Na filmie prześmiewamy się z siebie z Dorotą z Onetu i Adamem z “Na wspólnej”. 😉 Tłumaczę też dlaczego jestem taki poważny podczas oficjalnych wejść antenowych chociaż na co dzień raczej ze mnie luzak.

Dodatkowo możecie pobrać także materiały promocyjne gdybyście chcieli podzielić się informacją o bezpłatnym eBooku z Waszymi znajomymi lub na Waszych blogach.

Możecie także puścić taki tweet po prostu z dobrego serca:

[ctt title=”Michał @szaffi rozdaje Tom II eBooka Więcej niż oszczędzanie pieniędzy! 420 stron i pomoc dla Pajacyka :)” tweet=”Michał @szaffi rozdaje Tom II eBooka „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”! 420 stron i pomoc dla #Pajacyk 🙂 http://ctt.ec/p65s_+” coverup=”p65s_”]

Zapraszam do lektury mojego eBooka i mam nadzieję, że bardzo pozytywnie wpłynie on na Wasze finanse.

Miłego dnia! Idę świętować 🙂

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 95 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Jacek Luty 17, 2015 o 09:07

Michale,
Wszyskiego najlepszego z okazji urodzin, realizacji planów, spełnienia marzeń oraz wytrwałości w tym co robisz.
Pozdrawiam,
Jacek

Odpowiedz

Łukasz Przechodzeń Luty 17, 2015 o 09:09

Michał, jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 🙂 I mam nadzieję, że zobaczymy się na Gali Bloga Roku, może uda mi się tam sprytnie dostać.

Na szkolenia też się szykuję, palec na Enterze już czeka na zapisy 😀

Odpowiedz

Bartłomiej Panek Luty 17, 2015 o 09:22

Czemu warsztaty dla blogerów w Warszawie? Kurcze, mam taką sytuację osobistą teraz, że nawet na piechotę nie dałbym rady dotrzeć. Trudno, będzie trudniej. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Możesz też na mnie liczyć jeżeli chodzi o promocję Pajacyka i w promocji eBooka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego 😉

Odpowiedz

Robert Luty 17, 2015 o 09:57

„Czemu warsztaty dla blogerów w Warszawie?”

A gdzie miałyby się odbyć? W Pcimiu Dolnym?

Odpowiedz

Bartłomiej Panek Luty 17, 2015 o 10:44

Właściwie dlaczego nie? Pcim, to podobno bardzo malownicza miejscowość w województwie małopolskim. Preferowałbym Wrocław, bo miałbym bliżej.

Odpowiedz

Bartłomiej Panek Luty 17, 2015 o 09:26

Link do pajacyka nie działa ;-( – strona 404

Odpowiedz

Mateusz Luty 17, 2015 o 09:31

Michał życzę Ci zdrówka i pięknej, wielkiej radości każdego dnia 🙂 Radości z tego co robisz, z tego kim jesteś i przede wszystkim z tego kto Ciebie otacza 🙂

Dziękuję za treści, które tworzysz i za prezenty przygotowane przez Ciebie dla nas czytelników.

Jeśli chodzi o pajacyka to przez kilka lat jako stronę startową przeglądarki miałem ustawioną właśnie pajacyk.pl – trzeba do tego wrócić, no i oczywiście przekazać dodatkowo darowiznę.

Jeszcze raz POZDRAWIAM i do zobaczenia gdzieś kiedyś 🙂

Odpowiedz

Dominik Luty 17, 2015 o 09:34

Michał,
Gratuluję kolejnych urodzin. Jako stały czytelnik Twojego bloga chętnie przyłącze się do promocji kolejnego e-booka.

Odpowiedz

Daniel Luty 17, 2015 o 09:36

Jeszcze więcej sukcesów i jeszcze więcej czasu na ich realizację Michale! Bo robisz dobrą robotę! Tak trzymaj! Najlepszego! 🙂

Odpowiedz

Grzegorz Luty 17, 2015 o 09:40

Wszystkiego najlepszego!

Odpowiedz

Anka Luty 17, 2015 o 09:41

Hej Michał,
ale fajnie, ze mamy urodziny w tym samym dniu! Życzę Ci wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i abyś był szczęśliwy. A Nam życzę fajnego, radosnego dnia. Dzisiejsze słoneczko na dworze przekonuje mnie, ze taki będzie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Jaromir Luty 17, 2015 o 09:42

Wszystkiego najlepszego, to co robisz pomaga/otwiera oczy wielu osobom, dzieki i powodzenia

Odpowiedz

Maciek Luty 17, 2015 o 09:43

Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego jubileuszu 🙂 Słowa uznania za wytrwałość, solidną porcję wiedzy i doświadczenia płynącą z Twoich wpisów – dziękuję i pozdrawiam znad morza.

Odpowiedz

Andrzej Luty 17, 2015 o 09:44

Witam Michale. Tak się składa że i ja mam dziś urodziny (35). Życzę Ci abyś pomiędzy kolejnymi artykułami znalazł jak najwięcej czasu dla rodziny. I życzę Ci również kolejnego rekordu czytelników w tym roku 🙂

Odpowiedz

Ania Luty 17, 2015 o 09:47

Wszystkiego najlepszego, sto lat blogowania! 🙂 Michał, a miałeś nam dziś udostępnić wyniki ankiety nt. swojego bloga

Odpowiedz

Mari Luty 17, 2015 o 09:48

Michale,
piękna to tradycja rozdawania prezentów w dniu swoich urodzin :)!
Twitt wysłany, pajacyk kliknięty, pora na lekturę 😀
A Tobie życzę energii, widać, że ją masz, więc mam nadzieję, że płynie z jakiegoś niewyczerpalnego źródła :).
Powodzenia w kolejnym roku życia!

Odpowiedz

Michał Luty 17, 2015 o 09:51

Ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie lubią podcastów 🙂

Odpowiedz

michał Luty 17, 2015 o 09:53

Wszystkiego najlepszego, Michał! Dużo zdrowia i miłości! Nic więcej mądrego nie potrafię napisać! 3maj się!!!

Odpowiedz

Karola Franieczek Luty 17, 2015 o 09:56

Michale, wykonujesz ogrom niesamowitej pracy i dzięki Ci za to serdeczne.
A tymczasem, z okazji Twoich urodzin, życzę wszystkiego co najlepsze, sprzyjających wiatrów i nieustających pomysłów na dalszy rozwój.

Odpowiedz

Darek Luty 17, 2015 o 09:58

Michał, jest jeszcze lepsza opcja, która oszczędza czas i klikanie w poszczególne strony z pomocą >>> http://www.poomoc.pl. Można ustawić sobie jako startową i raz dziennie kliknąć 🙂

Odpowiedz

Bartosz Jones Luty 17, 2015 o 09:59

Wszystkiego najlepszego Michał z okazji urodzin 🙂

Odpowiedz

Janusz Luty 17, 2015 o 09:59

Michał, życzę Ci szczęśliwego żywota 🙂 i realizacji kolejnych celów, które inspirują ludzi, w tym mnie.

Odpowiedz

Tomek Luty 17, 2015 o 10:00

Sto laaaaaaaaat sto laaaaaaaaat itd. Wszystkiego najlepszego.
Tak dużo już udało Ci się już osiągnąć, a przed Tobą jeszcze więcej!
Pozdrawiam i dziękuję.

Odpowiedz

Gosia Luty 17, 2015 o 10:01

Michał wszystkiego udanego Ci życzę 🙂 Wszystkich planów noworocznych i rodzinnych!
I nie mogę uwierzyć, że to już tyle czasu minęło – Twoje urodziny były przecież niedawno…

Odpowiedz

Darek Luty 17, 2015 o 10:04

Takie to szczere, proste życzenia
Ci ofiaruję w dniu Twego urodzenia:
Wiele uśmiechów, a mało żałości,
Długich lat życia w szczęśliwości,
Dobrego zdrowia i pomyślności,
Jak najmniej smutków, dużo radości,
Dużo przygód, morza wrażeń,
Moc słodyczy, nic goryczy
Tego Tobie Darek życzy!

Odpowiedz

Robert Luty 17, 2015 o 10:14

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, realizacji planów, spełnienia marzeń oraz wytrwałości w tym co robisz. Pozdrawiam, Robert

Odpowiedz

Edyta Luty 17, 2015 o 10:15

Michale, wszystkiego najlepszego z okazji Twoich urodzin! spełnienia Twoich marzeń i niekończącej się pozytywnej energii 🙂
pajacyk kliknięty, już czytam jak przekazać punkty payback. Swoją drogą, nieźle się zdziwiłam, że storna z klikaniem w brzuszek pajacyka wciąż jest aktywna i wciąż działa,dzięki za przypomnienie!

Odpowiedz

M@rta Luty 17, 2015 o 10:15

Michale, a czy w dniu urodzin to nie Ty powinieneś być obdarowywany?:) Ale jeśli zależało Ci na wywołaniu efektu małego zaskoczenia, które końcowo zwieńczył uśmiech na mej twarzy – to Ci się udało. Bardzo dziękuję! Wieczorem zabieram się za czytanie.

A Tobie życzę w tym szczególnym dniu poza standardowymi życzeniami zdrowia, szczęścia i pomyślności, jeszcze więcej energii! Jeszcze więcej zapału! Jeszcze więcej fanów! I jeszcze więcej pieniędzy! 🙂

To także dobry moment, żeby Ci podziękować za to, że dzielisz się z nami swoją wiedzą, a także i częścią prywatnego życia i za to, że pomagasz zmieniać nasze życie na lepsze.
DZIĘKUJEMY!

Odpowiedz

Ola Luty 17, 2015 o 10:16

Hej Michał, chciałam przekazać punkty payback na Pajacyka, ale tam jest jakiś błąd i nie da rady… Chyba, że za duże obciążenie chwilowo? Wyskakuje taki komunikat: The requested resource (/pb/servlet/id/14906) is not available.

Odpowiedz

Ola Luty 17, 2015 o 10:17

Aha i przy okazji – dzieki za prezenty i wszystkiego NAJJJJJ z okazji urodzin!!! :-)))

Odpowiedz

Michał Luty 17, 2015 o 10:17

Wszystkiego Najlpeszego z okazji Urodzin 🙂 Super BLOG. Tak trzymać 😀

Odpowiedz

tome Luty 17, 2015 o 10:20

Michał 100 lat …. blogowania …. 🙂

Odpowiedz

Janusz Luty 17, 2015 o 10:23

Dużo Zdrowia Michale Ci Życzę 🙂

Odpowiedz

Franek Luty 17, 2015 o 10:35

W S Z Y S T K I E G O N A J L E P S Z E G O !!!

Odpowiedz

Grzegorz Luty 17, 2015 o 10:44

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin – spełnienia marzeń, zdrówka sił do blogowania na następne lata – dziękujemy za prezent

Odpowiedz

Agnieszka Luty 17, 2015 o 10:48

Najlepsze życzenia Niech Ci się spełnią kolejne marzenia!

Odpowiedz

Cecylia Luty 17, 2015 o 10:51

Wszystkiego Najlepszego,100 lat….blogowania:)dzięki za przypomnienie o pajacyku:)

Odpowiedz

wejnarek Luty 17, 2015 o 11:02

Najlepsze życzenia!!!

Odpowiedz

Małgorzata Luty 17, 2015 o 11:05

Dołączam się do serdecznych życzeń i podziękowań! Dodatkowo dziękuję za pomyślnie ukończone ćwiczenie z zamieszczania linków na FB 🙂
Z Pajacykiem to kolejny super pomysł – dzięki za przypomnienie – kiedyś klikałam wciąż a potem jakoś mi umknęło…

Odpowiedz

Michał Luty 17, 2015 o 11:11

Michale,

Najlepsze życzenia urodzinowe. Dużo energii na codzień, udanych przedsięwzięć, dużo szczęścia!

Odpowiedz

Albin Luty 17, 2015 o 11:38

Michał, wszystkiego najlepszego! Konsekwentnej realizacji celów, sukcesów, zdrowia i wiele radości na co dzień!

No i dzięki za prezenty! 🙂

Odpowiedz

Kamila Luty 17, 2015 o 11:49

Michał, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Jeszcze wielu lat blogowania i wielu pomysłów na oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy:)
Wielkie dzięki za Twoje inicjatywy, wpisy, maile, prezenty, aktywność i normalność.
Dużo zdrowia i powodzenia!:)

Odpowiedz

Beata Rzepka Luty 17, 2015 o 11:51

Michał, miałeś na swoje urodziny opublikować wyniki ankiety. Będą?

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 17, 2015 o 11:55

Hej Beata,

Gratuluję pamięci 🙂 Będą, ale z opóźnieniem. Zdecydowałem, że nie będę zbyt wielu „grzybów” wkładał do jednego barszczu. Oddzielny artykuł pojawi się na przełomie lutego i marca. Oprócz danych liczbowych naprawdę baaardzo dużo komentarzy daliście i przekopuję się przez nie. Syntezę przedstawię 🙂

Spłynęło ponad 2600 ankiet 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Beata Rzepka Luty 17, 2015 o 12:05

Spoko, dzięki za odpowiedź 🙂 Pamiętałam o tym, bo mnie to ciekawi 🙂 Zatem będę spokojnie czekać na wyniki w późniejszym terminie.

Odpowiedz

Tomek Luty 17, 2015 o 11:53

Wszystkiego najlepszego, dalszych sukcesów i przekazywania swojej energii i inspiracji dla czytelników 🙂

P.S. Też dziś mam urodziny więc tym bardzie się cieszę, że w końcu znalazłem kogoś komu i ja w ten dzień będę mógł złożyć życzenia 😉

Odpowiedz

Antonina Luty 17, 2015 o 12:03

Spełnienia najskrytszych marzeń. Antonina

Odpowiedz

Aga Rogala Luty 17, 2015 o 12:14

Dzięki! Wreszcie mogłam zrobić coś sensownego z tymi punktami, których zawsze za mało na jakąś wymianę 🙂

Odpowiedz

Bartek Jakubowski Luty 17, 2015 o 12:25

Hej. Czytam twojego bloga od dwóch miesięcy. Sporo zaległości mam jeśli chodzi od podcasty. Dzięki za eBooka. Szybko będę mógł nadrobić zaległości. Udostępnie go u siebie na fanpagu na FB.

Odpowiedz

Tomek Luty 17, 2015 o 12:29

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Michale 🙂 Jest to mój pierwszy komentarz na Twoim blogu wiec chciałbym powiedzieć Ci, ze robisz fantastyczną robotę. Słuchając podcastów podczas biegania, czytania artykułów w wolnych chwilach imponujesz mi ogromną wiedzą, którą się dzielisz co jest wspaniałe. Zaczynam wdrażać Twoje porady w moje życie, moje finanse a w przyszłości chce zbudować portfel, który pozwoli mi stać się najpierw zasobnym, a później bogatym ( różnice pomiędzy tymi dwoma słowami wyjaśnił mi Robert Kiyosaki w książce „Biedny ojciec Bogaty ojciec”)

Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze i samych trafionych inwestycji i wysokiej stopy zwrotu 🙂

Odpowiedz

vagabundo del mundo Luty 17, 2015 o 12:36

Michał, wszystkiego naj naj naj naj njalepszego, spełnienia marzeń! dzięki za prezenty, choć dziś to Ty je powinieneś dostawać 🙂 o pajacyku pamiętam. ps. w strszej przeglądarce (firefox) nie działa mi przycisk do udostępniania.

Odpowiedz

Artur Luty 17, 2015 o 12:44

Hej Michale
Z okazji urodzin życzę Tobie wszystkiego najlepszego czego twa dusza zapragnie, Zdrowia szczęścia i słodyczy tego z całego serca Artur życzy.
Realizacji dotąd niespełnionych marzeń i oczywiście cały czas do przodu!!!

Odpowiedz

Tomek Luty 17, 2015 o 12:47

Bardzo fajnie ze w wersji pdf zebrane wszystko. Dzieki Michal za wysilek. Duzo dobrych informacji.

Przyznam, ze nie lubie audio sluchac. Ale poczytac to zupelnie inna sprawa 🙂

Odpowiedz

Tomek Luty 17, 2015 o 13:14

Cześć Michale. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do celu. Dzięki za e-booka.

Odpowiedz

Ania Luty 17, 2015 o 13:26

Michal! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

Odpowiedz

Ania Piwowarczyk Luty 17, 2015 o 13:27

A ja dziękuję za jedno z najbardziej inspirujących spotkań w moim życiu! A we wszystkich Twoich planach życzę sukcesów, spokoju i satysfakcji 🙂

Odpowiedz

Adrian Luty 17, 2015 o 13:37

Ja dla odmiany napiszę dlaczego przestałem klikać w Pajacyka w nadziei, że informacja ta dotrze do decydentów.
Do roku chyba 2012 w smartfonie miałem ustawioną stronę pajacyka jako startową. Otwierałem przeglądarkę codziennie, z łatwością klikałem brzuszek pajacyka, pojawiało się dziękuję, klikałem wstecz i już byłem gotów klikać ponownie następnego dnia. Dosłownie 2 kliknięcia i gotowe. Wygodne 🙂
Następnie ktoś wiedzący lepiej co dla mnie oznacza przyjazny interfejs pozmieniał stronę, tak, że aby trafić brzuszek pajacyka musiałem powiększać i przesuwać wyświetlaną na telefonie stronę. Przycisk wstecz przestał działać, trzeba było przechodzić w menu z lewej strony z ledwo widocznym napisem na inną podstronę. Łatwo było wejść w niewłaściwą podstronę. Klikanie stało się irytujące. Dodatkowo dopisali, że dożywiają dzieci za granicą i to mając świadomość, że pieniędzy nie wystarcza nawet na te polskie dzieci. 4x ciężej kliknąć, 2x mniej pieniędzy dla dzieci = 8x gorzej niż było. Wystarczająco, żebym usunął ich ze strony startowej w telefonie.
Teraz patrząc na przedstawione powyżej dane finansowe z okolic roku 2012 widzę, że nie tylko mnie wtedy zniechęcili do pomagania.
Wszedłem teraz z telefonu na stronę Pajacyka, dać im kolejną szansę i okazuje się, że znów zmienili stronę internetową i teraz już nie mogę wcale klikać bo ‚strona mobilna jest w przygotowaniu’. Gratuluje pomysłowości takiej organizacji, ja niestety nie współpracuję z ludźmi regularnie strzelającymi sobie w stopę czy innymi samobójcami.

Odpowiedz

Marek Luty 17, 2015 o 13:42

Witaj Michale sto lat sto lat żyj Nam a nawet 200 🙂 ZDROWIA POMYŚLNOŚCI I 5 MILIONOWEGO RUCHU NA BLOGU 🙂

Odpowiedz

Maria Luty 17, 2015 o 13:46

Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin, dużo zdrowia i zapału do przekazywania wiedzy ekonomicznej oraz spełnienia marzeń.

Odpowiedz

Irena Luty 17, 2015 o 14:01

Michał
Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego 🙂
Dobra akcja z tym Pajacykiem a dla szerzej zainteresowanych radzę też wejść na stronę siepomaga i codziennie klikać na dzieciaki i na psiaki i na inne cele też 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Hania Luty 17, 2015 o 14:36

Wszystkiego Najlepszego! 100 lat!

Odpowiedz

Marta Luty 17, 2015 o 15:14

Wszystkiego najwspanialszego, Michale! Dzięki za przypomnienie o Pajacyku!!

Odpowiedz

Kasia pe Luty 17, 2015 o 15:34

Wszystkiego najlepszego :)) Pajacyk kliknięty. Nawiasem mówiąc, dzięki za przypomnienie – dawniej codziennie wchodziłam na stronę pajacyka, a ostatnio jakaś skleroza mnie dopadła. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Aneta Luty 17, 2015 o 16:18

Wszystkiego najlepszego Michał!!! Szczęścia nie trzeba życzyć, bo sam doskonale je kreujesz:). W Pajacyka klikam codziennie od ładnych kilku lat z dwóch komputerów. Zaraz potem wchodzę na http://www.polskieserce.pl i też klikam, a dopiero potem zabieram się do swoich spraw. Taki dobry nawyk:) Cudownego dnia Ci życzę!

Odpowiedz

Piotr Luty 17, 2015 o 16:41

Wszystkiego najlepszego! I abyś jak najdłużej czerpał fun z tego co robisz 😉

Odpowiedz

Adres Wyobraźnia Luty 17, 2015 o 16:49

Również życzę, wszystkiego dobrego!

A Pajacyk jako strona startowa towarzyszy mi od lat : )

Odpowiedz

Dana Luty 17, 2015 o 16:54

Michale 🙂 jesteś wyjątkowym człowiekiem, żałuję że nie było Cię i twojego bloga jakieś 30 lat wcześniej kiedy zaczynałam swoje dorosłe życie i nie miałam bladego pojęcia o finansach a tylko wyniesione z domu złe nawyki i przekonania dot. pieniędzy. Zapewne byłabym teraz w zdecydowanie innej sytuacji pod każdym względem, a najbardziej mi żal utraconej wolności osobistej ponieważ muszę pracować poniżej swoich kwalifikacji i oddawać przy tym swój czas również prywatny aby wyprostować podjęte kiedyś złe decyzje. Tak czy inaczej trafiłam tutaj jakiś czas temu i ciesze się, że mogłam polecić twój blog mojej Córce 🙂 bo całe życie przed nią i mam nadzieję, że będzie to dobre, bezpieczne i dostatnie życie również dzięki Tobie.
Dziękuję 🙂
Pozdrawiam miło i życzę szampańskich urodzin 🙂

Odpowiedz

Krzyś Luty 17, 2015 o 17:33

dziękuję !

Odpowiedz

Wojtek Luty 17, 2015 o 18:07

Wszystkiego najlepszego 🙂 !!!

Odpowiedz

fryzero Luty 17, 2015 o 18:32

przede wszystkim wieeeeelu sukcesów życzę! 🙂 wiecznie dobrych pomysłów i inspiracji do nowych wpisów 😉

Odpowiedz

Krzysiek Luty 17, 2015 o 18:33

Chciałem napisać na facebooku, ale dodam komentarz 🙂 Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Mnóstwa kreatywnych pomysłów i powodzenia w dalszej pracy nad blogiem! 🙂

Odpowiedz

Irena Luty 17, 2015 o 18:59

Po prostu WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I WIELU PRZYJACIÓŁ:)

Odpowiedz

Jola Luty 17, 2015 o 20:31

Wszystkiego najlepszego, zdrowia, miłości oraz sukcesów w realizacji Twoich celów.

Odpowiedz

Dorota Luty 17, 2015 o 20:31

Michale!
Życzę Ci dużo optymizmu i wielu nowych pomysłów.
Niech Twoja niesamowita energia życiowa nadal nakręca wielu Twoich czytelników.
Dzięki za prezenty!!!

Odpowiedz

Marcin Luty 17, 2015 o 20:52

Wszystkiego najlepszego Michał, wszelkiej pomyślności i realizacji zaplanowanych celów w stu procentach!

Odpowiedz

Lucyna Luty 17, 2015 o 21:02

Michale, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Życzę Ci, żebyś szybko i bezproblemowo zrealizował wszystkie swoje plany i projekty, z pożytkiem dla Ciebie i dla nas, czytelników bloga. Pozdrawiam

Odpowiedz

Konsjerż Luty 17, 2015 o 21:34

Wszystkiego Naj Naj Najlepszego! Byś miał zawsze tyle sam wigoru albo więcej do pracy przy blogu! By Twoje plany się zrealizowały w stu procentach a nawet w dwustu! 🙂

P.S. Dzięki za eBooka! Good Job!

Odpowiedz

Radosław Luty 17, 2015 o 21:41

Michał wszystkiego najlepszego. Inspirujesz, ten blog to najlepsze narzędzie o psychologi finansów.
Linki rozesłane 🙂
Co do Pajacyka, podobnie jak Adrian na moim tablecie i telefonie „brzuszek” nie działa….
Ale… Na poczatku marca będę w Polsce, przelew na konto się pojawi…

Odpowiedz

Krystyna Luty 17, 2015 o 22:48

100 lat wszelkiej pomyślności i dzięki za dobre rady
Powodzenia i pozdrowienia

Odpowiedz

Iwona Luty 17, 2015 o 22:50

Michale,
Uściski urodzinowe!!!! OGROMNE!
Tak trzymaj!
P.S. Podoba mi się idea obdarowywania innych w swoje urodziny:)

Odpowiedz

Magiczna Luty 17, 2015 o 23:25

Z okazji urodzin życzę Ci wszystkiego co najlepsze i najpiekniejsze! 🙂 Pociechy z wspaniałych (zapewne

Odpowiedz

Darek Luty 17, 2015 o 23:37

Zdrowy jesteś, rodzinę masz, pieniądze też… życzę Ci zatem żeby Ci nie odbiło i by blog stał się trampoliną do świata, w którym można realnie mieć wpływ na to co dzieje się z tym krajem. I pamiętaj, że jak już przeskoczysz „ten mur” i zapomnisz po co, będziesz miał do czynienia z nami – czytelnikami Twojego bloga…

Odpowiedz

Anna Luty 17, 2015 o 23:42

Michale, wszystkiego wspaniałego. Dzięki za ebooka. Super, że swoją popularność wykorzystujesz do tak pozytywnych akcji. Spełnienia marzeń.

Odpowiedz

Magdalena Luty 18, 2015 o 08:41

Trochę spóźnione, ale szczere i gorące życzenia z okazji urodzin. Sukcesów blogowych, domowych i życiowych 🙂

Odpowiedz

Sebastian Żołnowski Luty 18, 2015 o 12:13

Świetne wykorzystanie Pay with a tweet! 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Luty 18, 2015 o 16:00

Witam
Po pierwsze Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spełnienia marzeń i wytrwałości w tym co robisz, bo to naprawdę kawał dobrej roboty.
Czytam Twój blog od ponad roku i nie ukrywam, że pomogłeś mi zmobilizować się do ogarnięcia finansów, a całkiem nie dawno postanowiłem zacząć pisać o tym na czym się znam, może kiedyś komuś się to przyda.
Wielkie dzięki za to co robisz, jeszcze raz wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Luty 18, 2015 o 16:04

Podziwiam Twoją przedsiębiorczość i precyzyjność, otwartość umysłu i radość, z jaką żyjesz. Urodzinowo pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Renata Luty 18, 2015 o 19:11

Wszystkiego najlepszego i wytrwałości w realizacji kolejnych przedsięwzięć! Pozdrawiam.

Odpowiedz

Mariusz Luty 18, 2015 o 19:29

Najlepsze życzenia dla Ciebie. Dużo się o ciebie uczę, dziękuję!

Odpowiedz

Marcin Luty 18, 2015 o 21:56

I ja dołączam się do życzeń (spóźnionych). A pomysł na prezenty dla nas – szacun!

Odpowiedz

Krzysztof Luty 21, 2015 o 15:13

Wszystkiego najlepszego – spóźnione ale nie mniej serdeczne życzenia.

Odpowiedz

Piotr Luty 23, 2015 o 19:22

Gratulacje wszystkiego dobrego

Odpowiedz

Tomasz Luty 24, 2015 o 10:29

bedzie moze zapis video z warsztatów?

Odpowiedz

Michał Szafrański Luty 25, 2015 o 10:14

Hej Tomasz,

Niestety nie ma tego w planach. Może zabiorę swoją kamerkę na swoje wystąpienie – zobaczymy.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ewelina Marzec 7, 2015 o 09:58

Dziękuję za obie książki, wspomogę wskazane przez Ciebie akcję 🙂 trafiłam tu dzięki stronie świat czytników, która polecała twoje publikacje i informowała, że jest za darmo 🙂 ale książki są przydatne i świetnie opracowane, więc uważam, że warto się odwdzięczyć we wskazany przez Ciebie sposób 🙂 a że interesuje mnie temat oszczędzania, to zostanę regularnym czytelnikiem twojego bloga 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: