Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

WNOP 087: Sukces na YouTube – Krzysztof Gonciarz opowiada o kulisach swojej pracy i ewolucji

przez Michał Szafrański dodano 13 listopada 2016 · 28 komentarzy

FB-Sukces-na-YouTube

Jakość, systematyczność, zaangażowana społeczność – te cechy wyróżniają czołowego youtubera w Polsce. Razem analizujemy dzisiaj jego drogę do sukcesu.

Tylko w tym roku Krzysztof Gonciarz zdobył aż 6 nagród w dwóch najbardziej prestiżowych konkursach dla twórców YouTube. Jednocześnie trudno jest wskazać jeden czynnik, którzy przesądziłby o jego sukcesie. I to jest właśnie piękne. Krzysztof potrafi odnajdywać się w wielu rolach, kreować kultowe postacie i jednocześnie stale zaskakiwać: poziomem dowcipu, jakością produkcji, skalą akceptacji dla swoich działań mierzonych chociażby poziomem finansowego wsparcia ze strony widzów (sukces na platformie Patronite).

W naszej rozmowie poruszamy bardzo wiele wątków. Usłyszycie o jego drodze i ewolucji, którą przeszedł, skalowaniu działalności, self-publishingu, celach biznesowych i sposobach ich realizacji, koszcie popularności, inspiracjach, warsztacie pracy, błędach i wnioskach, co można było zrobić lepiej. Krzysztof daje także garść porad dla wszystkich osób, które planują wejście na YouTube i zastanawiają się, czy to co robią jest wystarczająco dobre.

I pomimo, że rozmowa trwa aż półtorej godziny, to mam po niej niedosyt. Czuję, że moglibyśmy dyskutować znacznie dłużej i eksplorować jeszcze wiele wątków. Kto wie? Może będzie jeszcze ku temu kiedyś okazja?

Zapraszam serdecznie do wysłuchania rozmowy albo obejrzenia jej w formie wideo (poniżej).

Konsumuj podcast tak jak Ci wygodnie!

 • Audio – poprzez odtwarzacz powyżej lub serwis iTunes, Stitcher lub ulubioną aplikację mobilną.
 • Wideo – na YouTube.
 • Transkrypt – czyli spisana treść na końcu tego wpisu.

Przykładowe produkcje

Jeśli nie zetknęliście się jeszcze z twórczością Krzysztofa, to szybko można to nadrobić. Poniżej zamieszczam kilka z jego filmów. Kolejne znajdziecie na jego kanałach na YouTube.

 

 

 

Czytaj także: WNOP 094: Jak zarabiać na Patronite? – doświadczenia twórców korzystających ze wsparcia finansowego patronów

Podcast lub YouTube – Ty wybierasz

Dotychczas mogliście wybierać między podcastem a jego transkryptem – czyli spisaną treścią podcastu. W tym odcinku dodatkowo możecie zobaczyć samą rozmowę (bez mojego wstępu i zakończenia) w formie filmu na moim kanale na YouTube. 🙂

Co prawda nakład pracy związanej z przygotowaniem wideo jest znacznie większy niż w przypadku nagrywania samego podcastu, ale dzięki temu dostajecie do dyspozycji więcej opcji “konsumpcji” tej treści. 🙂 Dajcie proszę znać w komentarzach co o tym myślicie.

 

Dziękuję bardzo Mieszkowi ze Zgrywa Studio za udostępnienie pomieszczenia i wsparcie w nagraniu naszej rozmowy z Krzysztofem.

W tym odcinku usłyszysz:

 • Kim jest i co robi Krzysztof Gonciarz?
 • Kiedy Krzysiek wrzucił swój pierwszy film na YouTube?
 • Dlaczego sam wydawał swoje książki?
 • Kiedy nadszedł moment odejścia z etatu?
 • Czy według Krzyśka kanał “TheUwagaPies” jest porażką czy sukcesem?
 • Jaka była motywacja do otwarcia kanału “TheUwagaPies”?
 • Czy Krzysiek działa w sposób zaplanowany?
 • W jaki sposób Krzysztof znajduje inspirację i nowe pomysły?
 • Jak pisało się Krzyśkowi książkę WebShows?
 • Ile sztuk WebShows zostało sprzedanych?
 • Na ile działalność Krzyśka jest bezpośrednio połączona z jego osobą?
 • Kiedy Krzysiek zaczął współpracować z innymi osobami?
 • Co to jest Patronite?
 • Co zmieniło się u Krzyśka za sprawą sukcesu Patronite?
 • Co go motywuje do codziennej pracy?
 • Jak wygląda jego rytm dnia?
 • Co robi Krzysiek jeśli robota mu nie idzie?
 • O blaskach i cieniach spotkań z widzami.
 • Jak wygląda codzienna organizacja pracy Krzysztofa?
 • Skąd czerpie widzę?
 • O porażkach i sukcesach.
 • Co Krzysiek doradziłby młodym osobom, które zaczynają swoją przygodę z YouTube?
 • Czy i jak Krzysiek walczy z chamskimi komentarzami na YouTube?
 • Czy kiedykolwiek chciał porzucić YouTube?
 • Czy warto się odsłaniać?

Kliknij prawym przyciskiem, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Sprawdź również: WNOP 097: Kulisy produkcji Biblii AUDIO, czyli jak planuje się i prowadzi bardzo duży projekt

Strony, osoby i tematy wymienione w podcast’cie:

Zobacz także: WNOP 122: Kulisy biznesu Krzysztofa Gonciarza – droga od samodzielnego influencera do międzynarodowego przedsiębiorcy

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz skorzystać z tego linku i nagrać dla mnie wiadomość głosową z wykorzystaniem mikrofonu Twojego komputera. Pamiętaj, że jedna wiadomość może mieć maksymalnie 90 sekund (ale możesz ich nagrać kilka) 🙂

Jeśli nagrywając pytanie przedstawisz się i podasz adres swojego bloga (lub strony WWW), to zlinkuję do niego tak jak uczyniłem w poprzednich odcinkach podcastu. To może pomóc w promocji Twojego bloga, więc tym bardziej zachęcam do zadawania pytań głosowo.

Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten odcinek podcastu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Was w wielu miejscach:

A jeśli podoba Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny, jeśli poświęcisz minutkę i zostawisz swoją ocenę oraz krótką recenzję w iTunes. Wasze głosy powodują, że mój podcast trafia do rankingów iTunes. Dzięki temu łatwiej jest do niego dotrzeć tym osobom, które jeszcze nigdy go nie słyszały. A na tym bardzo mi zależy 🙂

Oceń podcast “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” <–

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego dnia! 🙂

Czytaj także: WNOP 137: Wolontariat i pomoc humanitarna, czyli jak naprawdę wygląda praca humanitarysty? – Aleksandra K. Wiśniewska

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, aby pobrać spisaną treść podcastu w formacie PDF.

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 28 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Adam Listopad 13, 2016 o 18:17

Kumulacja 🙂

Dwóch najfajniejszych polskich twórców internetowych w jednym miejscu.

Dziękuję za moc jaką dajecie!
Adam

Odpowiedz

Tomasz Listopad 13, 2016 o 19:32

Ciekawy wywiad z popularną obecnie osobą poruszający w większości tematykę Youtube.
Mimo, że wasza rozmowa była interesująca to według mnie zbyt odbiegała od tematyki Twojego bloga. To była nieszablonowa rozmowa, w której było mało „finansowych” tematów (nie licząc zarobków Krzyśka na Patronite). W mojej opinii była ona daleka od wcześniejszych podcastów pt. „więcej niż oszczędzanie pieniędzy”.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 14, 2016 o 10:26

Hej Tomasz,

Dziękuję za komentarz. Sprostuję jednak, bo chyba masz błędny odbiór podcastów. One z założenia mają wykraczać poza tematy stricte finansowe. Są odcinki, które dotyczą finansów i są takie, które dotyczą tego co ja definiuję jako „dobre życie”.

Uznałem, że warto przybliżyć Wam trochę kulisy pracy twórcy, który jest w czołówce polskiego YouTube. Rozumiem jednak, że nie musi Cię to interesować. 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karolina Listopad 13, 2016 o 19:52

Super, że jest wideo! 🙂 Dużo przyjemniej się słucha, kiedy można sobie zerknąć na rozmówców raz jakiś czas, podnosząc głowę znad rysowania 🙂

Odpowiedz

Marcin Listopad 13, 2016 o 20:34

Witam,
Fajny podcast, pytanie techniczne: jak i gdzie jako totalny laik/amator mogę nauczyć się produkcji, montażu oraz fotografii? Kogo śledzić, skąd czerpać wiedzę oraz przydatne wskazówki? Dzieki i pozdrawiam!

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 14, 2016 o 10:29

Hej Marcin,

W skrócie: polecam poradniki na YouTube (o tym mówił Krzysiek). Osobiście lubię też szkolenia CreativeLive. Wiele z nich w ramach powtórek można obejrzeć za darmo.

Dodatkowo polecam też podcast WNOP 055, w którym mówiłem dokładnie na ten temat (o i niespodzianka dla Tomasza z komentarza wyżej – to także nie jest podcast na tematy finansowe):

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-sie-uczyc-i-skad-zdobywac-wiedze

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marcin Listopad 14, 2016 o 20:49

Dzięki Michał, jesteś super gość, wiele się od Ciebie uczę. Tak trzymaj! 🙂

Odpowiedz

Piotr Listopad 15, 2016 o 09:05

Wystarczy że odgapisz id Casei Neistata kilka chwytliwych tricków i masz szansę podbić 40mln naród. Szacun do Krzyśka że zrobił to pierwszy. Contentem się nie przejmuj. Możesz mówić i pokazywać cokolwiek … Jak widać po oglądalności Krzyśka kanału ludzi te kupują gdyż przywykli do tego że w TV jest papka. No ale tematy, live style, etc… też możesz odgapić w 100% od C.N. to działa. Później wszystko dajesz do złożenia głodnym sukcesu fachowcom od edycji filmów i za rok sukces jest Twój 😉 pozdrawiam. Aaaa… Bym zapomniał musisz jeszcze się sprzedać / zrobić crossa z kimś sławnym i słodko manipulujące kręcenie oczkami w filmikach pomaga, ale spokojnie ludzie w 99% nie zauważą że manipulujesz bo mają 15 lat dopiero 😉 mam nadzieję że pomogłem. Ps. A do edycji na początku Windows Movie Makera.

Odpowiedz

Łukasz Listopad 13, 2016 o 21:39

Spotkanie tytanów Michał kóry jest dla mnie mistrzem i Krzysiek którego szanuje jako twórcę. Jednak po oglądnięciu całeści na YouTube uważam że wyszło raczej słabo. Dużo gadania mało treści, mało wartości dodanej do której przyzwyczaił mnie Michał. Większość treści powtarza się w sumie we vlogach Krzyśka łudząco podobne przekazy usłyszeć można też od Casey’ego Neistat’a. Finansowy ninja znając koszt swojego czasu nie powinien inwestować go w ten odcinek podcastu. Lepiej posiedzieć nad finansami domowymi te 1,5h.

Odpowiedz

Tomasz Listopad 13, 2016 o 21:53

Dobrze to ubrałeś w słowa. Mam takie same odczucia. Za mało konkretów.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 14, 2016 o 10:31

Hej Łukasz,

Twoja decyzja. Miłego siedzenia nad finansami domowymi. 🙂

Na przyszłość polecam włączenie prędkości 2x. Da się słuchać a zabierze tylko 45 minut. 😉

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Marek Listopad 13, 2016 o 23:04

Jak przedmówcy – rozmowa za długa, przegadana. Zaskoczenie, że w rozmowie (w końcu topowego blogera finansowego), niemal nic nie było o finansach – i to akurat Krzysztofa, drugiego tuza polskiego youtuba. Nawet Patronite (a właściwie pieniądze uzyskane i uzyskiwane dzięki tej platformie) – od strony finansowania działalności – omówiony pobieżne, zdawkowo, bez odniesienia tego do bieżącej i perspektywicznej działalności Krzysztofa. Szkoda.

Odpowiedz

Marcin Mniej Listopad 14, 2016 o 01:01

Pierwszy podcast na tym blogu, który miałem sobie darować. Fenomenu Krzysztofa i vlogów nie rozumiem, ale chyba po prostu jestem już za stary…

I cieszę się, że jednak przeczytałem całość. Podcast o wiele lepszy, niżbym się mógł spodziewać. Końcowa część, od momentu o odnalezieniu szczęścia w prostocie, to perełka.

Dziękuję Wam obu.

Odpowiedz

Michał Szafrański Listopad 14, 2016 o 10:34

Dziękuję Marcin za ciepłe słowa. Na zdrowie. 🙂

Odpowiedz

Tomasz Listopad 14, 2016 o 10:17

Uwielbiam Gonciarza i jego podejście do życia. Jest on dla mnie bardzo dużą motywacją do działania i wyczekuje kolejne jego filmy. Obu blogerom życzę powodzenia i samych sukcesów. 🙂

Odpowiedz

Magdalena Multistrączek Listopad 14, 2016 o 11:20

Świetnie się słuchało wywiadu z Krzyśkiem Gąciarzem prowadzonego przez osobę, która jest w temacie :-). Szkoda, że rozmowa taka krótka (;-) !) – gdybyście nagrali 3 godziny – z przyjemnością wysłuchałabym trzech.

Dla równowagi dla marudzeń z innych komentarzy dodam jeszcze, że przesłuchałam wszystkie odcinki podkastu (a nawet zakupiłam i przesłuchałam Twoją książkę) i uwielbiam to, że tematy są zróżnicowane.

Serdeczne pozdrowienia dla Was Obu 🙂 !

Odpowiedz

Jan Paweł Tomaszewski Listopad 14, 2016 o 17:32

Obejrzane do końca 😉
Michał i Krzysztof na jednej kanapie, nie mogło być nieinteresująco 🙂

Teraz muszę wyłączyć komputer, przewietrzyć głowę i przewietrzyć głowę 😉

Dzięki Michał, za ten materiał. Dzięki Krzysztof, że zgodziłeś się odsłonić trochę „kuchni”
i że znalazłeś czas.
Kto szuka, znajdzie w tym przekazie olbrzymią wartość dla siebie.
Sam fakt, że jest to nowe doświadczenie podcast z obrazem 🙂 czyni materiał nad wyraz wartościowym!

3maj się Michał

Odpowiedz

Rafal Listopad 15, 2016 o 19:45

Hmmm… Nie znałem vloggera Krzysztofa. Najpierw posłuchałam podcastu będąc w drodze. Podcast ciekawy, w sensie pokazania że czegoś / kogoś innego. Teraz wieczorem mam czas i w końcu klik w Youtube. Tu niestety rozczarowanie ( te 3 filmy) . One są ładne, pewnie nawet za rok bym nie zrobił takiego, ale gdzie treść? O czym to jest? O tym że najtrudniej zrobić krok 1? I już? I tyle szumu. No ale chyba video od tv niedaleko leży, więc czego ja się spodziewałem? Chyba czegoś do przemyslenia i inspiracji…

Szkoda że taki offtop wrzucasz, no ale jak mówiłeś w podcascie, każdy ma gorsze i lepsze pomysły, czekam na coś lepszego…

Pozdrawiam serdecznie, choć post może nie całkiem serdeczny, no ale musiałem… Ja nie chcę aby twoj blog stał się taki jak np ten vloog…

Odpowiedz

funboy Listopad 16, 2016 o 21:22

Rozmowa wam się kleiła. Widać, że Krzysiek ma pasję i jak wszedłem na YT to widzę, że i umiejętności związane z produkcją video też jak najbardziej ma. Ale przyznam, że nie do końca rozumiem po co miałbym oglądać filmiki z czyjegoś życia? Może ja też jak ktoś wyżej wspomniał za stary już jestem 🙂
Gratuluję pasji i wyników na polu biznesowym niemniej do mnie to nie przemawia.
Dobrze, że Michał na blogu nie tylko o finansach pisze gdyż kilka wpisów (np. o motywowaniu się, o mądrym stawianiu celów, o stylu pracy, o Pacie Flynie, o książkach (w tym Tima Ferrissa), o bieganiu … było naprawdę super i bardzo dla mnie motywujących.
Każdy ma swoje potrzeby i swoje zdanie więc nie chcę powiedzieć, że ten wpis jest gorszy. Dla mnie mało przydatny ale dla innych być może będzie mega inspirujący.
Z zaciekawieniem słuchałem części o automatyzacji produkcji filmów i delegowaniu kawałków procesu. Ciekawie było gdy mówiliście o możliwości testowania produktów (niedopracowanych) live w internecie i słuchaniu i reagowaniu od razu na odzew odbiorców … było kilka ciekawych wątków. Ale omówionych trochę za płytko. Ot taka sympatyczna pogawędka 2 sympatycznych i zdecydowanie inteligentnych Panów 🙂

Czego mi zabrakło? No jednak bym chciał usłyszeć jak się ilość subskrypcji przekłada na zarobki 🙂 Chciałbym się dowiedzieć więcej o samych mechanizmach YouTube związanych z pieniędzmi …

PS: ale wczoraj słuchając Was Panowie zrobiłem swój trening biegowy więc wielkie dzięki 🙂

Odpowiedz

Michał Listopad 16, 2016 o 22:29

Hej słucham cały czas i nic jeszcze kasy nie mam w banku to co można robić by mieć

Odpowiedz

Mateusz Listopad 17, 2016 o 09:57

Dzięki Michał za kolejne światełko na mojej drodze 🙂

Odpowiedz

Emilia Listopad 17, 2016 o 11:15

Bardzo ciekawa i inspirująca rozmowa. Vlogi Krzysztofa oglądam już od jakiegoś czasu, choć nie wszystkie, i za każdym razem jestem pod wrażeniem, że udaje mu się te wszystkie aktywności tak sprawnie łączyć.

Odniosę się do ostatniej jej części, w której mówicie o „ryzyku” wrzucania tworzonych treści do sieci.
Otóż od długiego czasu, w zasadzie odkąd tworzę swojego bloga ( a niebawem będzie rok w miarę regularnych publikacji) mam problem nieco inny. Nie boję się oceny znajomych, ani tym bardziej obcych mi jeszcze ludzi. Problemem dla mnie jest to jak ich znaleźć. Póki co czyta mnie garstka znajomych i nie zanosi się by ten stan się zmienił. Otworzenie fanpage’a w tej sytuacji mija się chyba z celem, bo na nim nawet tych znajomych nie będzie. Próbowałam wrzucania linków na swojego Twittera, gdzie mam garstkę obserwujących. Testowałam różne godziny, dodawałam hashtagi… Wynik też nie był zadowalający. Instagrama nie rozważam, bo mam dużo obserwujących spoza PL. Kolejnego kanału social media też nie.

I teraz pytanie – jakimi drogami, bez nakładu pieniężnego, mogę dotrzeć do odbiorców?

Odpowiedz

Dominik Listopad 17, 2016 o 23:01

Michał,

Świetny wywiad i miła odskocznia od finansowej codzienności 🙂

Odpowiedz

Patrycja Listopad 24, 2016 o 14:55

Cześć Michał! Dzięki za nagranie. Mimo, że teoretycznie Wasza rozmowa była dość luźna, to można w niej znaleźć prawdziwe perełki. Bo czy nie takie jest nasze życie – niby nic się nie dzieje, a po drodze okazuje się, jak człowiek się wiele nauczył. Dla mnie to rozmowa dwóch osób, które poprzez swoją ciężką pracę osiągnęły sukces na rynku. Ale to również rozmowa o pokonywaniu własnych słabości (to ciekawe że dużo twórców mówi o tym, że są introwertykami:), odwadze próbowania nowych rzeczy, jak również cenie, którą trzeba zapłacić za sukces i cieniach popularności. Dzięki za to wszystko i proszę o więcej! Pozdrawiam!

Odpowiedz

Natalia Listopad 27, 2016 o 15:41

Dzięki za przedstawienie Krzysztofa, taka znana postać a nigdy wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z jego twórczością. Bardzo inspirujący człowiek!

Odpowiedz

Michalina Grudzień 20, 2016 o 22:33

Nigdy nie słyszałam o Krzysztofie. „Konsumowanie treści z YouTube” jest dla mnie synonimem straty czasu, ale te filmy które wybrałeś do notki obejrzałam z zapartym tchem.
Widać ogromny talent, wrażliwość, pasję i pracowitość. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Odpowiedz

Rita Czerwiec 11, 2018 o 18:09

Nigdy o nim nie słyszałam. Zaczęłam słuchać podcastu i pomyślałam sobie, że to jakiś pan około 50-tki (ma taki poważny głos). Potem sprawdzam, a on jest młodszy ode mnie 🙂
Z ciekawości włączyłam kilka ostatnich odcinków „Zapytaj Beczkę” (co oznacza w ogóle ta nazwa?). Wyłączyłam po kilkunastu sekundach. To jednak nie moja bajka. Mam inne poczucie humoru. Czy grupą docelową jest gimnazjum?
Podcast za bardzo chyba odbiega od tytułu „Sukces na You Tube” – za mało wiedzy i konkretów. Liczyłam, że poruszony będzie bardziej wątek japoński, bo to mnie zainteresowało (Japonia bardzo mnie interesuje).
Będę zaraz słuchać kolejnego podcastu z Krzysztofem, ciekawe co powie teraz, w 2018 roku.

Odpowiedz

Rafał Z. Luty 5, 2020 o 10:13

Fajnie się tego słuchało. Osoba mi nieznana. Dziękuję …
„Myślę, że nie jest sztuką się raz wybić. Prawdziwą sztuką jest umiejętność utrzymywania się przed długi czas względnie na szczycie i być powtarzalnym.”

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: