Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

Pokonaj swoje długi – bezpłatny kurs dla osób zadłużonych i tych bez oszczędności

przez Michał Szafrański dodano 15 czerwca 2015 · 84 komentarze

Pokonaj swoje długi

Udostępniłem całkowicie za darmo 5-tygodniowy kurs internetowy pomagający w samodzielnym wyjściu z długów. I wierzę, że pomoże on tysiącom osób.

Kurs “Pokonaj swoje długi” to prowadzący za rękę przewodnik porządkowania własnych finansów. Wbrew nazwie nie jest on przeznaczony wyłącznie dla osób zadłużonych. Przyda się także tym, którym pieniądze przeciekają przez palce i tym, którzy co miesiąc zastanawiają się czy starczy im do pierwszego.

Krok po kroku omawiam takie zagadnienia jak odpowiednie nastawienie, motywacja do walki z długami, tworzenie planu finansowego i budżetowanie, wprowadzanie oszczędności, poszukiwanie dodatkowych źródeł pieniędzy i zwiększanie przychodów oraz zarządzanie długami. Całość według sprawdzonego scenariusza, który pomógł już kilkudziesięciu osobom wydostać się z długów. Wierzę, że teraz pomoże tysiącom.

Dzisiaj premiera. Z tej okazji opisuję dokładnie czego możecie spodziewać się w kursie, a także dzielę się moimi emocjami – bo pomimo, że włożyłem w ten kurs masę serca i energii, to szczerze mówiąc na chwilę obecną mam go już serdecznie dość. Także za to, że wymusił mniejsze zaangażowanie na blogu. No ale życie nauczyło mnie, że wszystko co ważne rodzi się w bólach i wymaga pewnych kompromisów…

LogoMasterCard-300-BStrategicznym partnerem bloga w roku 2015, patronem cyklu “Savoir-vivre kart bankowych” oraz partnerem kursu „Pokonaj swoje długi” jest MasterCard, firma technologiczna działająca w globalnym obszarze płatności. Przetwarza transakcje realizowane przez ponad 2 miliardy kart płatniczych, w 150 walutach, w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie.

MasterCard jest obecny w Polsce od blisko 20 lat. W 2007 roku wprowadził na polski rynek karty płatnicze w technologii PayPass, które dzisiaj są praktycznie standardem: blisko 70% kart płatniczych w portfelach Polaków to karty, którymi możemy szybko i wygodnie płacić zbliżeniowo. Już co trzecia transakcja w Polsce, realizowana kartami MasterCard, to transakcja zbliżeniowa. W 2014 roku premierę w Polsce miała globalna platforma płatności MasterPass, która umożliwia wygodne i bezpieczne płatności w e-commerce i m-commerce (czyli w Internecie i przez telefony komórkowe).

Więcej informacji znajdziesz na stronie dotyczącej współpracy MasterCard i bloga “Jak oszczędzać pieniądze”.

Kurs “Pokonaj swoje długi” w pigułce

Na początek konkrety. Kurs “Pokonaj swoje długi” (albo inaczej PSD) to kompletny przewodnik po finansowych podstawach przeznaczony dla trzech grup odbiorców:

 • Osób, które mają dziś długi i nie wyrabiają się ze spłatą rat, np. wpadły w spiralę zadłużenia.
 • Osób, które mają dziś długi, ale regulują raty na bieżąco.
 • Osób, które dzisiaj nie mają długów, ale jednocześnie wydają tyle ile zarabiają i nie mają żadnych oszczędności. Te osoby znajdują się w grupie ryzyka, tzn. że od problemów finansowych dzieli je dosłownie brak jednej pensji.

Ile jest w Polsce takich osób, które zaliczają się do pierwszej z tych grup, czyli mają opóźnienia w spłacie rat? Gigantyczna liczba. Według danych raportu InfoDług przygotowywanego przez BIG InfoMonitor w Polsce jest ponad 2,38 mln osób z przeterminowanymi długami i ich całkowite zadłużenie wynosi ok. 41 mld zł. Co ciekawsze większość długów – bo aż 67% – nie przekracza 5000 zł. No a przecież nie jest to jakaś astronomiczna kwota. Przynajmniej w teorii powinna być w zasięgu każdej zarabiającej i oszczędzającej osoby.

Pokonaj swoje długi

Kurs PSD ma pomóc zasypać przepaść pomiędzy teorią i praktyką. Ma być przewodnikiem wychodzenia z długów, który jednocześnie koncentruje się na kształceniu prawidłowych nawyków, a nie tylko doraźnym rozwiązaniu problemu.

Kurs to 25 lekcji wideo rozplanowanych na 5 tygodni samodzielnej nauki. Każdej lekcji towarzyszą transkrypt wideo, zapis ścieżki w MP3, materiały dodatkowe oraz praca domowa, którą każdy z kursantów powinien wykonać we własnym zakresie. Pod każdą lekcją znajduje się także sekcja komentarzy, gdzie uczestnicy kursu mogą omawiać przedstawiony materiał.

Pomimo, że kurs jest tak długi, to w praktyce zajmuje się jedynie podstawami stanowiącymi fundament finansów osobistych (oczywiście pod kątem wychodzenia z długów). Całość ułożyłem w taki sposób, aby dać maksimum wiedzy w jak najbardziej skondensowanej formie. Osoby, które znają już mój kurs “Budżet domowy w tydzień” doskonale odnajdą się w PSD. Struktura platformy szkoleniowej jest dokładnie taka sama. Poniżej przedstawiam wygląd pojedynczej lekcji.

Kurs Pokonaj swoje długi

Każdy z tygodni kursu ma swój temat przewodni:

 • Tydzień 1: Porządkujemy głowę. W tym tygodniu zajmiemy się Waszymi głowami. Chcę żebyście uświadomili sobie problem, wkurzyli się na siebie i przygotowali do długiej i wyczerpującej wojny z długami. Podpowiem, jak radzić sobie z tym od mentalnej strony.
 • Tydzień 2: Układamy plan. W tym tygodniu powiem Wam jak zrobić dokładną inwentaryzację Waszej aktualnej sytuacji. Wspólnie ułożymy też plan działania. Powiem też, jak wdrożyć bieżącą kontrolę rozsypanych finansów.
 • Tydzień 3: Ograniczamy wydatki. Tutaj zajmiemy się szukaniem oszczędności i ograniczaniem Waszych wydatków. Zobaczycie pomysły na mniejsze i większe oszczędności, a w materiałach dodatkowych znajdziecie łącznie kilkaset sposobów na to jak oszczędzać pieniądze.
 • Tydzień 4: Zdobywamy pieniądze. W czwartym tygodniu porozmawiamy o drugim biegunie – czyli o dodatkowych zarobkach. Poszukamy zarówno „darmowych pieniędzy”, jak i popracujemy nad zwiększeniem zarobków w pracy.
 • Tydzień 5: Zarządzamy długami. I w piątym, ostatnim tygodniu zajmiemy się problemem bieżącej obsługi długów. Tu zastanowimy się nad możliwościami restrukturyzacji długów, sensownością konsolidacji długów, a także tym dlaczego warto rozmawiać z wierzycielami i windykatorami.

Plan kursu Pokonaj swoje długi

Bardziej szczegółowe informacje o zawartości kursu znajdziecie na stronie http://pokonajswojedlugi.pl. Tam także możecie się na niego zarejestrować (za darmo). Dodatkowo pokrótce omawiam zawartość kursu w poniższym wideo.

Komu ten kurs nie pomoże?

PSD jest kursem w pełni samoobsługowym i wymaga Waszej ciężkiej pracy. Jedyną formą pilnowania wykonania lekcji jest e-mail przypominający codziennie o 19:00 o tym, że pora usiąść do kursu. Nikt jednak nie stoi nad uczestnikami kursu z batem. 😉

Czytaj także: Budżet domowy w tydzień

Oznacza to, że szansę na ukończenie tego programu szkoleniowego mają te osoby, które zdeterminowane są do uporania się z długami. Taki schemat pracy w naturalny sposób premiuje te osoby, które chcą aktywnie wziąć się za rozwiązanie problemu… i eliminuje te, które nie chcą działać a jedynie oczekują, że ktoś rozwiąże problem za nie.

Nie łudzę się również, że kurs pomoże w każdej sytuacji. Na pewno nie przyda się on osobom, które mają już zabagnioną sytuację np. komorników na głowie i szukają sposobu jak długów nie spłacać, ukryć się przed wierzycielami lub pozbyć problemu w inny sposób. Wiem, że takie sposoby istnieją, ale nie usłyszycie o nich w tym kursie. Ja stoję na stanowisku, że długi należy spłacać i że wierzycielom należą się pożyczone od nich pieniądze. Oczywiście zachęcam także do negocjacji – zwłaszcza wtedy, gdy nasze długi sprzedane zostały za ułamek ceny do specjalizowanych firm windykacyjnych.

Dlaczego opracowałem ten kurs?

Praktycznie od początku istnienia bloga otrzymuję od Was e-maile z prośbami o porady i pomoc w różnych sytuacjach finansowych. I o ile kiedyś pytania o wychodzenie z długów pojawiały się sporadycznie, to po opublikowaniu wpisu z historią Przemka oraz artykułu “Emocje w walce z długami” – liczba zapytań znacząco się zwiększyła.

W kilkudziesięciu przypadkach pomagałem indywidualnie, ale znacznie częściej – po prostu odmawiałem pomocy. Dzisiaj nie jestem w stanie odpowiadać już na wszystkie maile, nie mówiąc o systematycznej indywidualnej pomocy dla więcej niż kilkunastu osób. Taka działalność prowadzona w indywidualnych relacjach – po prostu się nie skaluje. Doba jest za krótka.

Nie ukrywam również, że każda nowa historia przesyłana w mailu, to dodatkowe obciążenie psychiczne dla mnie. Nie tylko ze względu na samą złożoność opisywanych sytuacji z długami, ale także na fakt, że bywam błagany, zastraszany, prowokowany, przekupowany, a także zwymyślany, gdy uczciwie odpisuję, że nie pomogę indywidualnie. To boli i kłuje w serce. Potrzebujących jest wielu a ja tylko jeden.

Od dwóch lat wiem, że jedynym sposobem na pomoc większej liczbie osób, jest przeniesienie mojej wiedzy do zautomatyzowanego kursu. Pierwotnie planowałem go opracować i udostępnić w połowie 2014 roku. Udało się dopiero teraz. Pomogło zobowiązanie do stworzenia takiego kursu w ramach całorocznej współpracy z MasterCard.

Nie ukrywam, że robię to także z czysto egoistycznych pobudek. 🙂 Udostępniając kurs “Pokonaj swoje długi” będę mógł odsyłać do niego wszystkie osoby proszące mnie o pomoc w wyjściu z długów. Liczę na to, że w ten sposób zmniejszę swoje zaangażowanie psychiczne i uwolnię nieco czasu, który dotychczas przeznaczałem na komunikację z dłużnikami.

Dlaczego nie lubię (chwilowo) tego kursu?

Z jednej strony odczuwam satysfakcję z tego powodu, że w końcu PSD ma swoją premierę. Z drugiej strony – mam już tego kursu serdecznie dosyć.

Pracowałem nad nim przez ostatnie dwa miesiące i zdecydowanie nie była to sielanka. Przez ostatnie dwa tygodnie – zasuwałem po kilkanaście godzin na dobę – także w weekendy. Straty zaliczyłem na wielu frontach:

 • Rodzina już prawie zapomniała jak wyglądam.
 • Cierpiał blog – przez ostatnie dwa miesiące publikowałem rzadziej i mniej czasochłonne wpisy.
 • Całkowicie w odstawkę poszło pisanie książki, którą planowałem ukończyć do końca czerwca.

Podobno wszystkie ważne rzeczy w życiu rodzą się w bólach. Mam nadzieję, że ten ból tworzenia “Pokonaj swoje długi” będzie dobrym zwiastunem przydatności tego kursu. Włożyłem w niego masę serca i energii…

Jestem podekscytowany, pioruńsko zmęczony i jednocześnie pełen obaw. Czy kurs rzeczywiście pomoże zadłużonym? Czy jego uczestnicy zdobędą się na wdrożenie żelaznego reżimu niezbędnego do uporania się z długami? Mój wewnętrzny krytyk właśnie się uaktywnił i zaczyna zadawać dziesiątki tego typu pytań. Kwestionuje moje doświadczenia i umiejętności, i pyta czy nie obawiam się niezadowolenia tych, którzy nie znajdą w kursie odpowiedzi na swoje pytania. Wychodzę jednak z założenia, że ważniejsze jest to ilu osobom ten kurs pomoże…

Od razu zapowiem, że jeszcze w tym tygodniu ukaże się nowy odcinek podcastu, w którym będziecie mogli usłyszeć historie pięciu osób, które wyszły z zadłużenia lub skutecznie z nim walczą. Da się!

Kurs jest całkowicie bezpłatny

Chociaż produkcja kursu była pod wieloma względami kosztownym przedsięwzięciem, to Wy nie będziecie musieli zapłacić za udział w nim ani złotówki. Dzięki wsparciu Partnera Kursu, którym jest firma MasterCard, cały kurs dostępny jest całkowicie bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Zresztą od początku taki był plan – jakoś nie wyobrażam sobie żebym mógł domagać się pieniędzy od osób, które tkwią w długach.

W tym miejscu chcę bardzo mocno podziękować firmie MasterCard za wsparcie dla mojej idei niesienia bezpłatnej pomocy dla osób zadłużonych. Cieszę się, że firma potrafiła zauważyć w takiej inicjatywie długofalowe korzyści dla siebie.

Uprzedzając ewentualne pytania zaznaczę, że wszystkie przedstawione w tym kursie materiały są mojego autorstwa. MasterCard w żaden sposób nie ingerował w ich przygotowanie. Wsparcie firmy ograniczyło się do pokrycia kosztów produkcji wszystkich materiałów wideo oraz ich bezpłatnego udostępnienia. MasterCard nie ma również dostępu do żadnych danych uczestników kursu podawanych podczas rejestracji. Cała platforma, za pośrednictwem której udostępniany jest kurs, wchodzi w skład zasobów bloga “Jak oszczędzać pieniądze”.

Sprawdź również: Witaj szkoło! Kolejny nabór do kursu “Budżet domowy w tydzień” – tylko przez tydzień

Pomóżcie mi dotrzeć do potrzebujących

Bardzo zależy mi na tym, by informacja o istnieniu kursu “Pokonaj swoje długi” dotarła do jak największej liczby osób, które borykają się z długami i brakiem pieniędzy. O tym jak bardzo mi na tym zależy – przekonacie się już wkrótce. Planuję prawdziwą ofensywę medialną:

 • Dzisiaj o 12:00 usłyszycie mnie w radiowej “Czwórce”.
 • W środę 17.06 planuję być w najpierw w “Dzień Dobry TVN” (o 8:00) a następnie w “Pytanie na Śniadanie” w TVP2 (o 9:20).
 • W czwartek 18.06 wystąpię na antenie „Jedynki” o godzinie 10:00.
 • W sobotę 20.06 usłyszycie mnie w Polskie Radio 24 o 14:15.

Próbuję zainteresować tematem także inne media. Będę wciskał się wszędzie, bo wierzę, że ten kurs może zmienić życie wielu osób. I pioruńsko zależy mi na tym, by maksymalnie zmniejszyć tę liczbę 2,38 mln ofiar przeterminowanego zadłużenia.

Tu mam gorący apel do Was: pomóżcie mi proszę dotrzeć do Waszych znajomych i ich znajomych. Podeślijcie proszę komu się tylko da namiar na ten wpis lub bezpośrednio na stronę kursu http://pokonajswojedlugi.pl. Gdybyście rozmawiali o tym kursie na Facebooku lub Twitterze, to możecie dodawać hashtag #PokonajSwojeDlugi.

Z góry Wam dziękuję za wszelką pomoc 🙂 i oczywiście zapraszam do rejestracji w kursie.

Dobrego dnia!

Przeciążenie serwera i inne problemy

AKTUALIZACJA 15.06 o godz. 13:47:

Hej wszystkim,

Wasze zainteresowanie kursem jest olbrzymie. 🙂

Dziękuję za wszystkie zgłoszenia problemów. Najpierw przeciążony został serwer (nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania). Zostało to szybko ogarnięte. Później – w wyniku zainstalowania oprogramowania cache’ującego „wysypał” się mechanizm zamawiania („pusty koszyk”). To też już zostało rozwiązane.

Całość się rozwiązywała, gdy ja wypowiadałem się na antenie „Czwórki” – to tylko pokazuje, jak duże znaczenie ma praca zespołowa. Michał, Marcin oraz ekipa Zenbox.pl spokojnie ogarnęli wszystkie problemy.

Stopniowo odpowiadamy także na nadesłane zgłoszenia supportowe.

Na chwilę obecną (13:47) rejestracja powinna już działać bez problemów. Wszystkie osoby, które miały z nią problem – zapraszam do ponownej rejestracji.

Jednocześnie mam do Was wielką prośbę: sprawdzajcie po rejestracji folder SPAM. Tam lubią wpadać maile rejestracyjne z loginem i hasłem. Dodajcie także adres nadawcy do zaufanych nadawców.

Przepraszam za problemy, dziękuję za uwagę i życzę miłego korzystania z kursu. I nie spieszcie się po nim. Idźcie dokładnie w tempie wytyczanym codziennymi mailami z przypomnieniami.

Pozdrawiam 🙂


 

AKTUALIZACJA 15.06 o godz. 20:32

Moi drodzy – część z Was ma problemy z rejestracją z takiego powodu, że e-mail z linkiem rejestracyjnym do Was nie dociera. Walczymy z tym problemem. W takim przypadku proszę o wysłanie informacji na [email protected]

Na razie rozwiązujemy ten problem ręcznie, ale dotyczy on ponad 100 osób więc to trochę potrwa. W międzyczasie kombinujemy nad zwiększeniem skuteczności docierania tych maili.

Zanim napiszecie na podaną wyżej skrzynkę mam prośbę: sprawdźcie foldery spam – nie tylko w programie pocztowym, ale także na serwerze (np. jeśli korzystacie z Gmail). Widzimy, że w największym stopniu problem dotyczy skrzynek na WP.pl.

Nie trzeba się rejestrować wielokrotnie. Wystarczy raz i ew. wysłać nam zgłoszenie.

A no i dla Waszej informacji – już ponad 1000 osób skutecznie się zarejestrowało i korzysta z kursu.

I jeszcze jedna informacja: wiem o tym, że nie ma niektórych załączników do lekcji 2, 3 i 8. Zostaną udostępnione jutro. Nie lećcie tak przez kurs. Macie się nauczyć systematyczności a nie chwilowych zrywów. Mówię poważnie!

Dobrego wieczoru.


 

AKTUALIZACJA 16.06 o godz. 00:28

Zmieniliśmy konfigurację poczty. Wydaje się na podstawie krótkich obserwacji, że e-maile rejestracyjne zaczęły docierać w większym stopniu. Z rana spróbujemy wysłać jeszcze raz e-mail aktywacyjny do tych wszystkich osób, którym nie udało się jeszcze skutecznie zarejestrować w kursie.

Jeśli jednak nie chcecie czekać, to spróbujcie jeszcze raz przejść przez rejestrację. Mam nadzieję, że tym razem się uda.

To był bardzo długi i wyczerpujący dzień. Dobranoc 🙂

Zobacz także: WNOP 053: 5 osób i 5 historii jak wyjść ze spirali długów – scenariusze napisane przez życie Czytelników bloga

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 83 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Wojtek Czerwiec 15, 2015 o 11:09

kurde, to po co ja się wziąłem za pisanie bloga jak ty wszystko w jednym kursie spakowałeś:) hhehehe juz się sam zapisałem.
spokojnie Michał strona w cale nie ucierpaiła na tym, że twoje wpisy były czasochłonne, bo jak zwykle były pełne konkretów i przydatnych informacji. świetna robota (jak zwykle). reprezentujesz nie osiągalny dla mnie poziom blogowania. tylko pozazdrościć

Odpowiedz

Bartek Popiel Czerwiec 15, 2015 o 11:10

Oczywiście, że podam dalej! Śledziłem na FB jak wspominałeś o turbulencjach przy jego tworzeniu, więc należy się choćby za to, jaką zapłaciłeś cenę (w postaci czasu, emocji, czy delikatnego nadwyrężenia relacji z bliskimi).

Gratulacje nie tylko dla Ciebie, ale i dla Gabi, która musiała przez ten czas wykazać się olbrzymią wyrozumiałością.

Mam nadzieję, że historie ludzi po przejściu przez ten kurs udowodnią, że gra była warta świeczki (a jestem pewien, że tak będzie!) 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 16, 2015 o 00:32

Hej Bartek,

Dzięki wielkie 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mateusz Kiszło Czerwiec 15, 2015 o 11:12

Gratulacje! Mam nadzieję, że wrócisz do częstszego publikowania artykułów, bo rzeczywiście dało się odczuć to, że pracujesz nad kursem 🙂

Odpowiedz

Robert Czerwiec 15, 2015 o 11:13

„W środę 17.06 planuję być w najpierw w “Dzień Dobry TVN” (o 8:00) a następnie w “Pytanie na Śniadanie” w TVP2 (o 9:20).” – jak ty zdążysz przemieścić się z jednej redakcji do drugiej w taki krótkim czasie 😉

Jestem ciekaw na jakim etapie zaawansowania jest Twoja książka?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 16, 2015 o 00:36

Hej Robert,

Zobaczymy czy ten wyczyn z przemieszczeniem między redakcjami się uda. Jestem dobrej myśli.

Co do książki – nie pytaj.

Widziałem, że miałeś dzisiaj problemy z rejestracją w kursie i chyba rejestrowałeś się ze 4 razy. Spróbuj jeszcze raz. Pracowaliśmy cały wieczór nad konfiguracją poczty i teraz wygląda na to, że e-maile rejestracyjne są skutecznie doręczane.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Malwina Czerwiec 15, 2015 o 11:19

Jestem osobą z tej trzeciej wymienionej przez Ciebie grupy, czyli długów szczególnie nie mam (bo karta kredytowa spłacana jest na bieżąco w okresie bezodsetkowym i właściwie nigdy nie jest obciążana większymi kwotami), ale uważam, że lekcje mi się przydadzą.
Nie wiem, czy jestem wystarczająco zmobilizowana, czyli mówiąc inaczej, nie wiem, czy jest ze mną tak jak z alkoholikiem, który ma się szansę odbić wtedy, kiedy sięgnie dna ;), bez względu na wszystko jednak – chłopie, szacun.
Uwaga wazelina: ja mam zawsze koparę w parterze, kiedy obserwuję Twoje podejście do tego, co robisz, mówię o profesjonalizmie.
To tak z okazji poniedziałku 😉

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 16, 2015 o 00:36

Dziękuję 🙂

Odpowiedz

pawel tomaszek Czerwiec 15, 2015 o 11:22

Zarejstrowany, jak na razie brak maila pozwlajacego dokonczyc rejestracje.

Odpowiedz

pawel tomaszek Czerwiec 15, 2015 o 11:25

Ah, jednak w spamie 🙂

Odpowiedz

Grzegorz Deuter Czerwiec 15, 2015 o 11:31

Liczę, że kurs faktycznie pomoże to sporej grupie osób i nasz kraj stanie się odrobinę bardziej uśmiechnięty po pozbyciu się długów przez wiele osób 🙂

Odpowiedz

KWP Czerwiec 15, 2015 o 11:33

Link z początku artykułu prowadzi do… instalacji wordpressa:

http://pokonajswojedlugi.pl/wp-admin/install.php

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 15, 2015 o 11:36

Mnie link do kursu odsyła na stronę (http://pokonajswojedlugi.pl/wp-admin/install.php), gdzie mam zainstalować WordPressa. To tak ma być?

Odpowiedz

Bartek Czerwiec 15, 2015 o 12:07

Link posyła już na właściwą stronę, ale po wpisaniu danych i kliknięciu „Zarejestruj się” dostaję komunikat „Uwaga: Twój koszyk jest pusty”.

Odpowiedz

Paulina Czerwiec 15, 2015 o 12:19

Ja również dostaję taki komunikat…

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 15, 2015 o 12:46

Też tak mam :/ Chyba jest straaasznie duże zainteresowanie kursem.

Michał, dzięki Twojemu blogowi oraz blogowi Marcina Iwucia ogarnęłam swoje finanse, wiem na czym stoję gdzie mi pieniądze uciekają. Podjęłam dodatkową pracę i te kilka złotych miesięcznie idą od razu na szybsze spłacenie zadłużenia. Mimo że mam plan wychodzenia z długów, ogarnięcia zadłużenia karty kredytowej i spłacenia wcześniejszego kredytu konsumenckiego wchodzę w to!!
Wiedzy nigdy za dużo a może pojawią się jakieś nowe patenty, które mnie jeszcze bardziej uświadomią i zmotywują.

Michał to co robisz jest naprawdę fantastyczne. Trzymaj tak dalej!!

Odpowiedz

Sebastian Czerwiec 15, 2015 o 12:54

U mnie to samo 🙁

Odpowiedz

oloo Czerwiec 15, 2015 o 11:36

Wysypał się chyba WP, mam instalator jak wchodzę na stronę.

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 15, 2015 o 11:50

u mnie to samo!

Odpowiedz

Tom Czerwiec 15, 2015 o 11:37

Po kliknięciu w linka WP chce się instalować 🙂

Odpowiedz

Przemek Czerwiec 15, 2015 o 11:38

Witam,

albo nie ogarniam, albo zainteresowanie jest ogromne (podejrzewam, że tak jest), ale nie mogę nawet wejść na stronę kursu. zamiast tego odpala mi się instalator wordpress’a.

Piszę tak informacyjnie 🙂

Pozdrawiam,
P

Odpowiedz

Grazyna Czerwiec 15, 2015 o 11:41

U mnie to samo 🙁

Odpowiedz

Michal Czerwiec 15, 2015 o 11:38

Ups.. błąd – instalacja WordPressa? Michale napraw szybko 🙂

Odpowiedz

Gosia Czerwiec 15, 2015 o 11:42

Czy trzeba mieć zainstalowanego WordPressa? Kiedy klikam w linki przekierowuje mnie do strony instalacyjne WP.

Odpowiedz

Jakub Pańczyk Czerwiec 15, 2015 o 11:44

U mnie wyskakuje szablon wordpressa do wypelnienia, chyba cos nie do konca jest w porzakdu z rejestracja

Odpowiedz

Michał Czerwiec 15, 2015 o 11:46

Serwery przeciążone!

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 15, 2015 o 11:49

Po kliknięciu w linka do rejestracji pojawia mi się instalacja witryny na Wordpressie. Tak być powinno?

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 15, 2015 o 11:51

jakaś awaria

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 15, 2015 o 11:51

no to biorę się za ten kurs !

jak pisałam ci e mailowo, podeślę dłużnikom aby mogli sami sobie pomóc.
proaktywność to podstawa.

pozdrawiam cieplutko

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 15, 2015 o 12:01

A teraz po wpisaniu wszystkich danych i zaznaczeniu akceptacji regulaminu – ciekawy komunikat „Uwaga: Twój koszyk jest pusty” 🙂

Odpowiedz

Sylwia Czerwiec 15, 2015 o 12:12

Cześć!
Jak mniemam zainteresowanie kursem jest ogromne – czy to stąd problem w rejestracji z komunikatem „Uwaga: Twój koszyk jest pusty”?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ola Czerwiec 15, 2015 o 12:23

Mam podobnie, jak kolega Bartek powyżej, po kliknięciu zarejestruj się, pojawia się komunikat „Uwaga: Twój koszyk jest pusty” 🙁

Odpowiedz

Areks Czerwiec 15, 2015 o 12:44

Wow.. szacun, poważnie.

Odpowiedz

Robert Czerwiec 15, 2015 o 13:09

Niestety babol – po wpisaniu danych i kliknięciu „Zarejestruj się” dostaję komunikat „Uwaga: Twój koszyk jest pusty”…

Odpowiedz

Anna Czerwiec 15, 2015 o 13:27

Cieszę się, że pioruńsko zależy Tobie na tym, aby inni wyszli z długów. Ale żeby były efekty to innym ma zależeć na tym, aby znaleźli odpowiedź w sobie dlaczego się w to wpakowali. Jak zrozumieją po co sobie to zrobili to będą mogli podjąć decyzję o zmianie i zacząć się uczyć jak dbać o swoje życie i finanse. Tak jak z odchudzaniem – wszystkim zależy na tym aby społeczeństwo było zdrowe, szczupłe i zadbane. Ale na efekty pracuje każdy sam – słowo klucz – samodzielność i odpowiedzialność za dar życia.

Powodzenia, szczerze kibicuję wszystkim

P.S. nie ważne kto ma rację, ważne kto ma efekty 🙂

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2015 o 13:49

Hej wszystkim,

Dziękuję za wszystkie zgłoszenia problemów. Najpierw przeciążony został serwer (nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania). Zostało to szybko ogarnięte. Później – w wyniku zainstalowania oprogramowania cache’ującego „wysypał” się mechanizm zamawiania („pusty koszyk”). To też już zostało rozwiązane.

Całość się rozwiązywała, gdy ja wypowiadałem się na antenie „Czwórki” – to tylko pokazuje, jak kluczowe znaczenie ma praca zespołowa. Michał, Marcin oraz ekipa Zenbox.pl spokojnie ogarnęli wszystkie problemy.

Stopniowo odpowiadamy także na nadesłane zgłoszenia supportowe.

Na chwilę obecną (13:47) rejestracja powinna już działać bez problemów. Wszystkie osoby, które miały z nią problem – zapraszam do ponownej rejestracji.

Jednocześnie mam do Was wielką prośbę: sprawdzajcie po rejestracji folder SPAM. Tam lubią wpadać maile rejestracyjne z loginem i hasłem. Dodajcie także adres nadawcy do zaufanych nadawców.

Przepraszam za problemy, dziękuję za uwagę i życzę miłego korzystania z kursu. I nie spieszcie się po nim. Idźcie dokładnie w tempie wytyczanym codziennymi mailami z przypomnieniami.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 15, 2015 o 14:15

Ja niestety po rejestracji nic ńa maila nie otrzymałem nawet w spamie nie ma. Czekam już prawie godzine

Odpowiedz

Guderin Czerwiec 15, 2015 o 14:38

Trafiłem tutaj z newslettera. Tytuł maila przeczytałem: „Pokonaj długi swojego premiera”. Dopiero później doczytałem, że chodzi o: „Pokonaj swoje długi – premiera” 🙂 Niemniej jednak uważam, że pierwszy temat mógłby być ciekawszy. Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Czerwiec 15, 2015 o 15:23

Pełna profeska! Z ciekawości odsłuchałam kilka dni materiału, jest naprawdę dobrze zrobione 🙂 Dzięki za ogrom pracy, który w to włożyłeś!

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2015 o 21:29

Dziękuję Aniu. Jeszcze trochę pracy przede mną – jutro i pojutrze wgrywam ostatnie załączniki do kursu. Co poniektórzy już zauważyli, że kilku brakuje. 😉

Odpowiedz

Magda Czerwiec 15, 2015 o 16:32

Dziękuję za ten kurs. Zarejestrowałam się, czekam na mail aktywacyjny 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 15, 2015 o 16:36

A ja już czekam na mail aktywacyjny 3 godz i nic

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2015 o 16:39

Hej,

A folder „spam” sprawdziłeś? Jeśli nie – to zrób to proszę. Jeśli mimo to go nie ma, to napisz na [email protected] 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 15, 2015 o 16:47

Oczywiście że sprawdziłem spam. Poslalem zgłoszenie na powyższy mail

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 15, 2015 o 18:32

Plis pomocy – wyslałem zgłoszenie na tego maila co podales Michał i mija nastepne dwie godziny i dalej nie mam żadnej odpowiedzi, info
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2015 o 18:40

Krzysztof,

Cierpliwości. Niektórzy muszą się przemieścić z jednego końca miasta na drugi i mają także inne obowiązki 😉

Dokładamy starań żeby odpowiadać w 24 godziny 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Czerwiec 15, 2015 o 18:44

Sorki 🙂

Odpowiedz

Jacek Czerwiec 15, 2015 o 17:23

U mnie także…dwa razy rejestrowany i brak maila

Odpowiedz

Aga Czerwiec 15, 2015 o 17:39

Jesteś wielki! czekałam na ten kurs!! A tak abstrahując to nie moge wyjść z podziwu jakim konkretnym, bezinteresownym i miłym jesteś człowiekiem!! Lofe

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 15, 2015 o 17:50

Nie ma już problemów z rejestracją, więc dołączyłem do grona uczestników 🙂 Choć całości kursu jeszcze nie znam, to zważając na całokształt Twojej działalności, myślę, że mogę go polecać „w ciemno” każdemu. Regularnie odwiedzam blog i słucham Twoich podcastów, więc wiem co mówię (w sumie to piszę). Zapewne nie tylko osoby, które wymieniłeś jako potencjalne grono odbiorców, ale i każdy z nas będzie mógł wyciągnąć coś „dla siebie” z tych materiałów.

Odpowiedz

Kamil Czerwiec 15, 2015 o 19:11

Michał nie mam długów, ale od dzisiaj codziennie będziesz towarzyszyć mi podczas śniadania 🙂

Odpowiedz

Jok Czerwiec 15, 2015 o 19:53

Dzieki za kurs, niestety przyda się..
Czytam sobie Twój wpis i trafiam na hasło „wewnętrzny krytyk”. Myślę: Bartek Popiel. Patrzę w komentarze i jest i on 🙂

Pozdrawiam i siadam do kursu 🙂

Odpowiedz

Tajniak Czerwiec 15, 2015 o 20:55

Dziwnym trafem sprzedaż budżet domowy w tydzień kończy się chwile przed tym kursem. Ciekawe ile osób zrezygnuje i przejdzie na darmowy kurs o szerszej tematyce?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2015 o 21:26

Hej Tajniak,

To są dwa różne kursy 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Tajniak Czerwiec 15, 2015 o 21:37

Moje przeoczenie, pozdrawiam również 🙂
Samych sukcesów.

Odpowiedz

Edyta Czerwiec 15, 2015 o 21:15

Swietny material i chyba dotyczy/ lub bedzie dotyczyl kazdego.

Odpowiedz

Iwona Czerwiec 15, 2015 o 21:29

Zgłoszenie techniczne: na stronie kursu u mnie nie czytelne są polskie znaki.
Jestem bardzo podekscytowana i z niecierpliwością czekam jutra. Pozdrawiam Wszystkich.

Odpowiedz

Wojtek Czerwiec 15, 2015 o 21:43

Co tak naprawde znaczy dlug ? Raty 0% ktore pewnie zaraz mi ktos powie ze nie sa 0% ale wole miec 10k wiecej na podusce a spalacac w malych ratach co miesiac a odsetki z lokaty sa wieksze niz zyski jak bym kupil gdzies kilka zl taniej za gotowke ale z gwarancja wysylkowa. Czy dlug to kredyt hipoteczny? Kurs oczywiscie chetnie przejde bo pieniadze w zyziu pubia uciekac i kazda opcja na ich zachowanie/pomnozenie jest warta zainteresowania.

Dzieki Michał.

Odpowiedz

Maciej Czerwiec 15, 2015 o 22:03

Cześć u mnie też pojawił się problem z linkiem aktywacyjnym – znalazłem go w SPAMIE. Więc jeśli ktoś ma ten problem to polecam zaglądnąć właśnie do spamu.
pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 15, 2015 o 22:12

Dziwię się, że ubrałeś tak nie filmową koszulę. Trochę brak profesjonalizmu. Mam też wrażenie że często jakoś dźwięk nie pasuje do ruszających się ust, Minimalne przesunięcia. Poza tym zdarza się, że w niektórych lekcjach nie chcę otworzyć się PDF. Coś o znajomych pdf, och rodzajach, się nie otwiera. Czy słowo spam w adresie maila wyklucza otrzymanie na niego linka?

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 15, 2015 o 22:20

Hej Kasiu,

Ależ ja jestem totalnym amatorem. Ty chcesz przejść przez kurs, czy robisz audyt jakości? 😉

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 15, 2015 o 23:03

Troszkę pokrzyczałam, bo byłam zdziwiona, że mogłeś takie faux pas popełnić. 😉 Toć występujesz w tv, sami dziennikarze winni nie raz zasugerować Ci, jakie koszule są niefilmowe i lepiej ich nie ubierać. I wielkie me zdziwienie, że o tym nie pomyślałeś. Poza tym ogrom pracy. I wstępnie ukłony. Super arkusz budżetu domowego! Choć dla mnie nawet za super. Mógłby nie działać w google drive, co go w moim przypadku dyskwalifikuje. 😉

Długów już nie mam. W sumie dzięki Tobie umiem na coś zaoszczędzić, mam jakiś fundusz awaryjny i w stosunku do nikłych zarobków (teraz nad tym by trzeba popracować) też fundusz bezpieczeństwa. Bloga czytam od daaaawna, więc nie była bym sobą, bym nie sprawdziła, co stworzyłeś. Niektóre lekcje zresztą mogą się przydać, zasugerować jakieś zmiany, które zaprocentują. Kursu nie mam zamiaru przejść zatem w całości, ale coś pogrzebać muszę. 😉

Mój znajomy ma mail do rejestracji do takich rzeczy, który w nazwie ma spam i nie otrzymał potwierdzenia rejestracji Natomiast ja, jako wieloletnia czytelniczka i subskrybentka otrzymałam takiego maila natychmiast. Stąd druga część pytania.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 16, 2015 o 00:39

Hej Kasiu,

Co do „spamu” w nazwie to raczej nie to miało wpływ na niedostarczenie maila. Przekaż proszę znajomemu żeby spróbował jeszcze raz się zarejestrować. Poprawiliśmy to i owo w konfiguracji poczty.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kasia Czerwiec 15, 2015 o 23:09

Michale,
od jakiegoś czasu czytam Twojego bloga i zaczyna się to w jakiś naturalny sposób stawać regularne. Do tej pory nie komentowałam Twoich artykułów, ale muszę w końcu powiedzieć, jak pełna jestem podziwu dla Twojej pracy, rzetelności i dokładności w poruszaniu tematów finansowych. Jestem osobą, która nie lubi kiedy jakiś temat jest poruszany tylko z grubsza, a tak naprawdę nie daje mi ani grama konkretnej wiedzy (chociaż zawsze może być to początek jakiejś nowej zajawki 😉 ). Jednak czegoś takiego mamy wszędzie pełno. Dlatego wielki ukłon w Twoją stronę za artykuły, które zawsze albo wyczerpują temat, albo przynajmniej wnoszą dużą dawkę wiedzy i ciekawych spostrzeżeń.

Odnośnie kursu, osobiście nie mam kredytów i mam ambitny plan nigdy z nich nie korzystać, chociaż może to zbyt pochopne postanowienie jak na młodą osobę, która dopiero planuje ustatkowanie się, a właśnie rzuciła pracę w banku i planuje szalony wyjazd za granicę w poszukiwaniu czegoś nowego (oczywiście mam odłożone oszczędności, dlatego wiem, że mogę sobie na takie szaleństwo pozwolić!;) ). Ale właśnie ze względu na moje finansowe doświadczenie zawodowe bardzo dziękuję Ci za ten kurs, bo obserwując ludzi, których spotykałam jako moich klientów, wiem jak bardzo naszemu społeczeństwu brakuje wiedzy! Czasem to jest po prostu głupota, częściej naiwność, ale myślę, że największy problem, to brak wiedzy i umiejętności finansowych. Wiem, że to zabrzmi pretensjonalnie, ale uważam, że jesteś zbawcą naszego społeczeństwa, które kocha długi, a nie jest świadome, jakie duże znaczenie ma oszczędzanie. Tak jak Ty, wierzę, że ten kurs i wszystkie inne Twoje artykuły, podcasty i kursy pomogą wielu ludziom. Sama także go obejrzę, bo wiem, że się znów czegoś dowiem i może uniknę jakichś błędów w przyszłości w tym zakresie.
Mocno Ci kibicuję i pozdrawiam! 🙂

Odpowiedz

Robert Czerwiec 16, 2015 o 11:14

Mam taką uwagę techniczną, że ten kurs, pomijając świetną zawartość merytoryczną, jest niestety dosyć skomplikowany do czytania i uczestniczenia. Logowanie, hasła, podział na poszczególne dni, załączniki, linki, konieczność stałego podłączenia do sieci. Jeżeli to jest wszystko i tak za darmo, to czy nie dałoby rady ściągnąć sobie tych plików na dysk, w jednej paczce, i po kolei można by sobie czytać i oglądać? Łatwo wracać do poszczególnych lekcji? Zobacz ile komentarzy się pojawia że jakiś link nie działa, nie otwiera się załącznik, nie przychodzi email powitalny. Takie problemy techniczne większość osób mogą odstraszyć.

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 16, 2015 o 11:21

Hej Robert,

Dzięki za komentarz. Taki scenariusz przyjąłem i nie ma innej opcji. M.in. po to żeby właśnie była ogólnodostępna dyskusja dla wszystkich, możliwość dodawania kolejnych materiałów i modyfikowania już istniejących w miarę upływu czasu.

Część problemów, które wymieniasz – nie są problemami technicznymi. Niektórych załączników fizycznie jeszcze nie ma. Będą do końca tego tygodnia – zwłaszcza jeśli dotyczą lekcji, które według harmonogramu kursu macie robić dopiero za tydzień czy trzy tygodnie. 😉

Pozostałe problemy – techniczne – sukcesywnie są rozwiązywane. I zapewniam Cię, że przy modelu, w którym kurs byłby do pobrania – także by się zdarzały. Kurs to nie tylko materiały. To także system przypominania o kolejnych lekcjach oczekujących do zrobienia.

Co do ściągnięcia – masz w panelu kursu możliwość ściągnięcia wszystkich plików audio i wszystkich transkryptów. Pod koniec tygodnia pojawi się tam także jedna paczka z wszystkimi materiałami dodatkowymi.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Czerwiec 16, 2015 o 19:42

Dzięki za info. Życzę wytrwałości.

Odpowiedz

Karol P24 Czerwiec 16, 2015 o 11:34

Przez temat długów musiałem przejść dam jakieś kilkanaście lat temu ale dzisiaj mam tą satysfakcję że wyszedłem z nich sam, nie prosząc nikogo o pomoc. Dla niektórych może kwota nie byłaby jakaś duża, ale dla osoby zarabiającej w ówczesnym czasie najniższe możliwe pieniądze było to spore obciążanie – 1 kredyt i 2 pożyczki spłacane jednocześnie i to praktycznie takie których wcale nie musiało być bo dwie z nich były na dobra konsumpcyjne a trzecia już na pomoc w spłacie rat.

Ale jak to mówią dobrze jak człowiek po takich zawirowaniach potarfi wynieść odpowiednie wnioski i ma nauczkę na przyszłość.. ja miałem i w chwili jeśli mam jakiś kontakt z jakimiś kredytami to tymi potrzebnymi w firmie – inwestycyjne, limit, leasing itp.

Odpowiedz

kubinek Czerwiec 16, 2015 o 17:33

Dobry temat szkolenia. Myślę, że warto się zapoznać, nawet jak nie popadło się w długi. Może pomoże to w jakimś stopniu zachować równowagę.

Odpowiedz

Agnieszka Czerwiec 16, 2015 o 17:53

Szacun:) jak tylko dopadnę kompa zzapisuję się na kurs:) A tak pomyślałam sobie – może przydałby się taki profilaktyczny. ..gdyby w szkołach i domach była edukacja finansowa na porządnym poziomie statystyki zadłużenia w kraju by nam spadły. ..

Odpowiedz

Jakub Czerwiec 16, 2015 o 18:51

Czesc Michale,
NIestety przy probie wejscia do panelu mam komunikat „This web page has a redirect loop”. Jeszcze 15 minut temu wszystko dzialalo, otworzylem liste „dni” i poszedlem na chwile na strone, gdy wrocilem i kliknalem na lekcje 1sza dostalem taka informacje. Teraz dziala mi tylko glowna strona, przy probie wejscia do panelu znow „This web page has a redirect loop”. Mam wrazenie, ze to jakis problem z SSLem lub proba zmuszenia HTTP do przelaczenia sie na HTTPS.

Odpowiedz

Paweł Czerwiec 16, 2015 o 19:22

Próbowałem zamówić twój kurs pokonać swoje długi ale po wypełnieniu zamówienie zamówienie się czyści bez żadnego komentarza i link nie przychodzi 🙁 COś z tym możemy zdziałać ?
Pozdrawiam
Paweł

Odpowiedz

Michał Szafrański Czerwiec 16, 2015 o 20:06

Hej Paweł,

Mamy aktualnie problem techniczny. Rejestracja w kursie została całkowicie wyłączona. Powróci po rozwiązaniu problemów. Prace trwają 🙁

Pozdrawiam

Odpowiedz

jola Czerwiec 16, 2015 o 20:42

Witam
Otrzymałam link do Pana strony od córki i właśnie się zarejestrowałam, Jeszcze nie mam żadnej wiedzy odnośnie publikowanych materiałów na stronie. Jestem zainteresowana kursem ale niepokoi mnie informacja, że trzeba co dzień o 19.00 „siadać” do kursu. Ja pracuję w różnych godzinach, czasem po 24 godziny i u mnie taka „regularność” nie jest możliwa. Czy jest możliwość korzystania z kursu w godzinach jakie mnie by odpowiadały (czyli z opóźnieniem czasowym)?
Pozdrawiam, Jola

Odpowiedz

oloo Czerwiec 18, 2015 o 10:05

Jola,
O 19 system wysyła automatycznie maila z przypomnieniem, że dziś powinna przerobić kolejną lekcję.
Kurs masz czasy czas dostępy i o dowolnej porze możesz sobie do niego wejść i odpalić materiały w lekcji.

Odpowiedz

Tomek Czerwiec 18, 2015 o 20:36

Właśnie słucham Podcastu. Myślę, że przejdę przez kurs. Niby długów jako takich nie ma wielkich. Jedynie kilkaset zł od rodziny, który planuje spłacić po wakacjach. Ale jeżeli można jakoś zapobiec to spróbuję. Zawsze jakiś świadomy start będzie po studiach…

Odpowiedz

Sylwek Czerwiec 19, 2015 o 15:26

Chętnie skorzystam z kursu, dlatego że moje finanse zawsze gdzieś uciekają spod kontroli, a wtedy robi się ciepło 🙂 Dzięki za udostępnienie kursu i oczywiście również udostępniam 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz

Emilia Czerwiec 21, 2015 o 11:25

Hej Michał 🙂 lektura Twojego bloga pozwoliła mi na „ogarnięcie” moich finansów, może nie jest jeszcze idealnie ale idę w dobrą stronę 🙂 pół roku temu połowa (!) mojej pensji szła na spłatę długu na karcie kredytowej, brakowało mi na bieżące wydatki… Nie bardzo wiedziałam jak ten problem rozwiązać… Twoje rady bardzo mi pomogły 🙂 spisuję wszystkie paragony, pilnuję kosztów, nie kupuję impulsywnie, sprzedałam nieużywane przedmioty (nieużywany telefon, niepasujące już ubrania) i obecnie mój dług wynosi tylko 495 zł 🙂 ponadto, za miesiąc zmieniam pracę na lepiej płatną 🙂 🙂 🙂 teraz czas na pracę nad budowaniem poduszki finansowej. Mam nadzieję że ten kurs pomoże mi uniknąć popełnianych w przeszłości błędów.

Odpowiedz

Ania Czerwiec 24, 2015 o 10:45

Niestety link aktywacyjny nie doszedł. Czekam od 18-go czerwca.

Odpowiedz

Bartosz Sosiński Czerwiec 26, 2015 o 14:06

Hej Michał,
naprawdę fajnie, że udsotępniłeś ten kurs i to bezpłątnie. Działanie pro bono, za któe ktoś Ci powinien dać medal 😉 serio.
Myślę, że taki kurs to świetna forma edukacji – skoro pomaga wyjść z długów, może też świetnie wskazywać jak się w nie nie pakować. Chociaż to już się wpisuje w Budżet domowy w tydzień.

Michał, nie myślałeś o jakiś cyklach edukacyjnych o finansach dla dzieciaków?
Jak wiemy, edukacja finansowa w Polsce nie istnieje i tak naprawdę długi się biorą stąd, że (prawie) nikt nie ma pojęcia jak obchodzić się z pieniędzmi.

Pozdrawiam, Barek

Odpowiedz

Dominika Sierpień 19, 2015 o 19:31

Hej Michał, m

Niestety, po zarejestrowaniu się od początku widzę komunikat „Brak dostępu do kursu”. Wysłałam do Ciebie 2 maile z prośbą o pomoc i nic:( Dostałam już maili z linkami do kolejnych lekcji a ja wciąż nie mam do nich dostępu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Dominika

Odpowiedz

Magda Październik 21, 2015 o 09:11

Michale, nie wiem czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego, jak ważna jest Twoja praca. Po kilku próbach, groźbach i fochach, w końcu udało mi się skłonić męża (o którego długach dowiedziałam się przypadkiem) do przeczytania tego wpisu i skorzystania z kursu. O dziwo, mój mąż-utracjusz podłapał, był zadowolony z lektury, poczynił notatki i rozpoczął kurs. Nie wiem jak to potoczy się dalej, ale chcę Ci podziękować za nadzieję, jaką ta sytuacja tchnęła w moje serce, że będzie lepiej, że mój mąż się ogarnie, a ja będę czuła się w tym związku na tyle bezpiecznie, żeby w końcu zajść w ciążę. Dziękuję Ci z całego serca.

Odpowiedz

uni Styczeń 13, 2016 o 22:56

Czemu kurs nie działa?

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: