Po dekadzie działania blog "Jak oszczędzać pieniądze" zakończył swoją działalność. Jedyną stale aktualizowaną sekcją bloga jest RANKING kont i lokat. Zapraszam też do lektury ponad 500 archiwalnych artykułów (ponadczasowych)! 👊

36 blogów finansowych, które warto czytać

przez Michał Szafrański dodano 27 września 2012 · 86 komentarzy

Spis blogów finansowych

W artykule “Edukacja finansowa – skąd czerpać wiedzę o oszczędzaniu i inwestowaniu” obiecałem, że przedstawię listę tych blogów, z których warto czerpać wiedzę na temat finansów. Zbesztany przez Tofika 🙂 postanowiłem, że dzisiaj nie będę się zanadto rozpisywał. Po prostu prezentuję Wam spis 36 blogów o tematyce finansowej, które staram się regularnie czytać i które uważam za wartościowe źródło wiedzy o inwestowaniu, oszczędzaniu oraz szeroko pojętych finansach i ich okolicach.

Na niektórych z wymienionych niżej blogów niewiele się dzieje od dłuższego czasu, ale mimo to warto je przejrzeć. Ich autorzy włożyli w niektórych przypadkach gigantyczną ilość pracy w to, by dostarczyć czytelnikom wartościowe artykuły.

Oczywiście w pierwszej kolejności zawsze polecać Wam będę czytanie mojego bloga “Jak oszczędzać pieniądze” 🙂 I jestem Wam naprawdę wdzięczny za to, że go odwiedzacie. Przy okazji ponownie dziękuję za Wasze “Lubię to” na Facebooku – blog polubiło już 200 osób. Gratuluję w szczególności Damianowi Kozyrze, który kliknął “Like” jako dwusetny czytelnik. A jeśli Ty jeszcze tego nie zrobiłeś, a uważasz, że to co czytasz jest dla Ciebie przydatne, to kliknij proszę “Lubię to” w ramce Facebook w prawej kolumnie bloga 🙂

Zobacz również, jak zdobywać wiedzę finansową

Blogi angielskojęzyczne

Zaczynam od blogów angielskojęzycznych, gdyż były i są one dla mniej nadal największą inspiracją. Tylko część z nich związana jest z tematyką oszczędzania, ale dla mnie osobiście ta lista jest esencją Internetu (piszę oczywiście bardzo subiektywnie).

 1. Smart Passive Income – na tym blogu Pat Flynn (człowiek, który ostatecznie przekonał mnie do blogowania) przedstawia, jak dzieląc się swoją wiedzą można korzystać z potencjału Internetu do osiągania niebywałych profitów finansowych. Pat urzekł mnie (i nie tylko mnie) swoją transparentnością i utwierdził w przekonaniu, że mój pomysł na bloga nie jest odosobniony i że czytelnicy chcą poznawać liczby i konkrety.
 2. PodcastAnswerMan – facet, który wie wszystko o podcastach i jednocześnie ma dar mówienia. Obok Pata Flynna to mój drugi, największy motywator. Skutecznie wypełnia mi czas podczas biegania oraz jazdy samochodem (słucham jego podcastów).
 3. Get Rich Slowly – można powiedzieć, że tej chwili jest to już duży portal dotyczący tematyki finansów osobistych. Nawet, jeśli niektóre z prezentowanych tematów są odległe od polskiej rzeczywistości, to jest to gigantyczne źródło inspiracji. Oprócz samego bloga polecam również forum, na którym udziela się kilka tysięcy osób.
 4. Man vs debt – Adam Baker to człowiek, który zdobył ogromną popularność dzięki otwartemu i uczciwemu prezentowaniu swoich zmagań z długami, dążeniu do minimalizmu oraz szukaniu sensu w życiu. Obecnie inspiruje dziesiątki tysięcy ludzi. Polecam m.in. obejrzenie jego prezentacji na konferencji TEDx.
 5. Leaving work behind – a temu człowiekowi po prostu kibicuję 🙂 Rzucił etat by zarabiać jako freelancer i obywatel Internetu.
 6. Fastlane Entrepreneurs – blog MJ DeMarco – faceta, który kiedyś zafascynował się Lamborghini, zapragnął go mieć… i w końcu go zdobył. MJ jest autorem świetnej książki, którą będę Wam polecał w kolejnym wpisie 🙂

Czytaj także: Jak oszczędzać bez budżetu domowego – recepta dla leniwych na 3-cie urodziny bloga

Polskie blogi o finansach

Tu nie będę już szczegółowo opisywał poszczególnych blogów. Starałem się podzielić je na kilka kategorii (zgodnie z podziałem w moim czytniku RSS), ale podział ten jest bardzo subiektywny.

Blogi o tematyce ogólnofinansowej

 1. Subiektywnie o finansach – blog Maciej Samcika, dziennikarza Gazety Wyborczej. Poziom odniesienia dla wszystkich innych blogów próbujących prześwietlać polskie finanse – głównie w zakresie relacji klient-instytucja finansowa.
 2. ABC Inwestowania Finanse osobiste

Inwestowanie

 1. APP Funds – świetny blog dla inwestorów giełdowych i nie tylko.
 2. 10 procent rocznie
 3. Risk and Profit – inwestycje finansowe 

Oszczędzanie i finanse osobiste

Ta dziedzina jest najbardziej bliska mojemu sercu 🙂 i dlatego tutaj lista blogów jest najobszerniejsza.

 1. Oszczędzanie pieniędzy i nie tylko – nieaktywny już blog, ale nadal posiadający bardzo dużo wartościowych artykułów. Blog ten także mnie zainspirował do pisania. Uznałem, że skoro autor blogu Paweł Kata dotarł ze swoimi przemyśleniami do tak szerokiego audytorium, to ja także mam szansę bardzo szeroko propagować ideę oszczędzania. Nie ukrywam, że wystartowałem ze swoim blogiem m.in. dlatego, że nawet na tak świetnym blogu jak Pawła, dostrzegałem ogólnikowe informacje, które ja potrafię przełożyć na konkrety finansowe – a te wydają mi się bardziej przydatne dla czytelników. Mimo wszystko polecam zdecydowanie lekturę tego bloga.
 2. Racjonalne oszczędzanie – blog, który pomógł mi “wypłynąć” dzięki zamieszczeniu mojego gościnnego wpisu “Oszczędnościowa autobiografia”. R-O Adminie – jeszcze raz Ci dziękuję! 🙂 i zdecydowanie polecam lekturę tego prowadzonego z zadziornym dystansem bloga.
 3. Regularne oszczędzanie – historia oszczędzania w jednym z programów inwestycyjnych Skandia. Warto obserwować i wyciągać wnioski.
 4. Sławek Śniegocki – blog autora dwóch dobrych książek: “Inwestuj we własny dług” i “Inwestuj we własny etat”. O tych książkach kilka zdań napiszę w kolejnym artykule.
 5. Finanse osobiste i oszczędzanie
 6. Od zera do milionera –  – na tym blogu polecam w szczególności historię inwestycji w pożyczki społecznościowe w serwisie Kokos.pl
 7. Blog Kontomierza – blog twórców usługi kontomierz.pl, która pozwala zarządzać wydatkami i budżetem domowym oraz automatyzuje pobieranie danych z banków.
 8. Frugal
 9. Metafinanse

Porównanie ofert kont i lokat bankowych

 1. Finanse dla wszystkich – tu wpadam już bardzo regularnie po najświeższe informacje dotyczące ofert bankowych. Pozdrawiam Cię Xamriksie serdecznie 🙂
 2. Konto i Lokata – autorowi tego bloga jestem wdzięczny za rzetelną analizę moich kont bankowych, której dokonał w artykule “Jak zarabiać na kontach bankowych – czyli premia moneyback”. Piotr na bieżąco donosi również o wszelkich zmianach w ofercie kont i lokat.
 3. Finanse po godzinach – UPDATE: tu sam autor polecił mi dodatkowo inne swoje blogi, do których wcześniej nie dotarłem, a które rzeczywiście są wartościowe:
  1. Polak potrafi
  2. Polak potrafi 2 – kontynuacja powyższego bloga
  3. Arkana obligacji
  4. Matematyk na rynku forex – to powinno się w zasadzie znaleźć w w sekcji „Inwestowanie”…
 4. Droga do własnego M

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem

Kilka blogów, które polecam tym osobom, które rozważają inwestowanie w nieruchomości na wynajem.

 1. Fridomia
 2. Wynajmistrz – dobre, ale sporadycznie aktualizowane źródło informacji dla wynajmujących. Udało mi się tam nawet popełnić gościnny wpis dotyczący najmu okazjonalnego. Załączyłem tam także wzór umowy na najem okazjonalny.
 3. Inwestowanie w UK
 4. Inwestowanie w nieruchomości

Minimalizm, proste życie, porządek

 1. Droga do prostego życia
 2. Droga minimalisty

Droga do wolności finansowej

Poniżej wymienione blogi dotyczą tematyki zarabiania w Internecie. Tego typu blogów jest sporo, ale mało kto osiąga rezultaty, które byłyby dla mnie interesujące i jednocześnie w miarę otwarcie dzieli się swoją wiedzą. Większość osób zatrzymuje ją niestety dla siebie.

 1. Gdzie tylko chce
 2. Kariera rentiera – ten blog jest relatywnie “świeży”, ale z przyjemnością śledzę jego rozwój i ciekawy jestem, jak się będzie rozwijał
 3. ILikeAir.pl – ten blog także się rozkręca, ale jego autor wykazuje się już całkiem konkretnym przychodem pasywnym – 484 zł w sierpniu. Z przyjemnością kibicuję 🙂

Katalogi blogów finansowych i nie tylko

 1. Blogi finansowe
 2. Polskie blogi finansowe
 3. Przegląd blogów finansowych
 4. Blogi finansowe – przegląd informacji

Jeśli znasz inne, ciekawe blogi o tematyce finansowej lub pokrewnej, których zabrakło na mojej liście, to koniecznie daj mi znać w komentarzu. Nie jest moim celem wielki spis blogów, ale chętnie dla własnej korzyści zapoznam się z “perełkami”, do których sam jeszcze nie dotarłem. Będę wdzięczny za każdą ciekawą sugestię.

Jak zwykle na koniec artykułu chciałbym zachęcić Cię do zapisania na mój newsletter lub / oraz do zasubskrybowania mojego blogu przez RSS. Oprócz subskrypcji artykułów umożliwiam również subskrypcję komentarzy.

Życzę Ci miłego dnia i ciepło pozdrawiam 🙂

Sprawdź również, książki o pieniądzach, które musisz znać

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Finansowy ninjaJuż ponad 130.000+ osób kupiło książkę "Finansowy ninja".

Nowe, zaktualizowane wydanie to ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI →

{ 69 komentarzy… przeczytaj komentarze albo dodaj nowy komentarz }

Krzysiek z Riska Wrzesień 27, 2012 o 15:03

Michał nie pozostaje nic innego jak tylko powiedzieć – dziękuję.

Znaleźć się w tak doborowym towarzystwie to z jednej strony ogromne wyróżnienie, z drugiej jeszcze większa motywacja do dalszej pracy.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2012 o 15:13

Hej Krzysiek,

Nie ma za co 🙂 W mojej subiektywnej opinii w pełni zasłużone miejsce. Trzymam kciuki za Ciebie, siebie i wszystkich publikujących.

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Piotr Wrzesień 27, 2012 o 15:21

Dziękuję za dodanie uwzględnienie mnie na liście. Czuję się zmotywowany, żeby w końcu tworzyć blog na temat zarabiania w internecie. Zbyt dużo mam tu doświadczeń, żeby tego nie opisywać:)

Odpowiedz

Basta Wrzesień 27, 2012 o 15:37

Ja czytuję jeszcze : http://na-plus.blogspot.com/

Odpowiedz

Damian Kozyra Wrzesień 27, 2012 o 18:27

„Dwu-setny fan – to brzmi dumnie”
Bardzo miło mi się zrobiło widząc swoje imię i nazwisko we wstępie do tego posta 🙂
Piszesz bardzo wartościowe rzeczy i z przyjemnością podsyłam link do tego bloga swoim znajomym.
Na chwile obecną zainspirowany oszczędzaniem wywróciłem swoje życie do góry nogami i próbuje powrócić na finansowe tory. Po stworzeniu swojego zestawienia zgodnie z twoimi wskazówkami, stwierdziłem że nie będzie to takie trudne i widzę światełko w tunelu 😉
Czekam na kolejne wpisy. Oby tak dalej.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2012 o 21:44

Hej Damian,

Bardzo się cieszę, że dołączyłeś do innych czytelników i dziękuję Ci, że promujesz mój blog. Cieszę się też, że udało Ci się zmotywować do oszczędzania i tym bardziej miło słyszeć, że miałem w tym swój udział. Dla mnie jest to potwierdzenie sensu tego co robię.

Jeśli kiedykolwiek zwątpisz w sens oszczędzania lub zaczniesz gubić to „światełko w tunelu”, to koniecznie napisz do mnie poprzez stronę Kontakt 🙂 Może uda mi się zapalić Ci kolejną pochodnię 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

ILikeAir.pl Wrzesień 27, 2012 o 20:41

Dziękóweczka, nie sądziłem że ktoś mnie zauważy 😀

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 27, 2012 o 21:37

Hej ILikeAir.pl,

Ano zauważyłem (fakt, że przypadkowo dosyć) i zacząłem kibicować 🙂 Mam nadzieję, że szybko uda Ci się „rozbujać” przychody 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

lwi Wrzesień 27, 2012 o 22:59

Polecam zajrzeć tutaj:
http://www.eportfel.com/

i poczytać wpisy Macieja Węgorkiewicza.
Szybka rekomendacja: jedyny blog o tematyce inwestycyjno-oszczędnościowej, którego autor prowadził portfel inwestycyjny w sposób prawidłowy. Ponadto znajdziemy tam darmowy program do zarządzania finansami, który również polecam – aplikacje webowe typu Kontomierz to bardzo proste narzędzia do notowania wydatków i pobierania historii operacji z kont. I to wszystko. Bez dobrego modułu budżetowania, w dziedzinie finansów nic się realnie nie da osiągnąć…

Ciekawy blog autorstwa Tomka Choromańskiego:
http://blogobligacje.blogspot.com/
Blog specjalistyczny, ale tworzony przez zawodowca.

Odpowiedz

Sławek Muturi Wrzesień 28, 2012 o 11:39

Michał,
dzięki za odwiedzanie mojego bloga i za wymienienie go na liście tych, którym kibicujesz. Czuję się naprawdę wyróżniony. Poza tym, dzięi Twojemu wpisowi odkryłem Twojego bloga i przejrzałem jego zawartość. Odkryłem, że mamy wspólny cel.

Osiągnięcie wolności finansowej – a o tym jest blog fridomia.pl – nie jest możliwe (nawet dla tych zarabiających dziesiątki tysięcy złotych miesiecznie lub więcej) jeśli nie posiada się umiejętności życia PONIŻEJ swoich możliwości finansowych. A umiejętność ta – choć brzmi bardzo banalnie – jest rzadka w dzisiejszym, na wskroś skomercjalizowanym świecie. Kiedyś by kupić jakąś rzecz, nasi dziadkowie czy ojcowie musieli długo oszczędzać. Mieli czas by się zastanowić czy to coś jest mi naprawdę potrzebne. Gdy już udało im się kupić upragnioną rzecz, to radości i dumy nie było końca. Mieli poczucie osiągnięcia. Dziś zakup jednego gadżetu na kredyt goni zakup kolejnego. Zamiast radości czujemy pustkę i nie wypełnia jej szafa pełna butów czy torebek. Biegniemy by kupić kolejne.
Dlatego też cieszę się z każdego głosu, który namawia młodych ludzi do zapanowania nad konsumpcjonizmem. Bądźmy Panami, a nie sługami swoich „potrzeb”. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w krzewieniu zdrowych postaw konsumenckich !!!

No i oczywiście zapraszam częściej na bloga fridomia. Ostatnio go trochę zaniedbałem, zajęty przygotowaniami do II Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkaniczników (w sobotę 6 października w Łodzi), ale już wkrótcę powrócę do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat życia, oszczędzania, do dzielenia się recenzjami z wartościowych książek, które przeczytałem, itp

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 28, 2012 o 17:11

Hej Sławku,

Bardzo się Cieszę że zajrzałeś i dziękuję Ci za komentarz. Nie będe ukrywał, że jesteś dla mnie dużą inspiracją i z prawdziwą przyjemnością śledzę Twoje działania i także wykonuję kroki w kierunku powiększania przychodów z najmu.

O Kongresie Mieszkaniczników wiem, jestem zarejestrowany i wybieram się do Łodzi za tydzień. Z przyjemnością wymienię uściski i zamienię z Tobą trzy słowa 🙂

Co do reszty Twojego komentarza – pozostaje mi się tylko zgodzić. Za łatwo jest nam wszystkim wydawać pieniądze, których nie posiadamy lub których za chwilę możemy nie posiadać. I zbyt mało odporni jesteśmy na komunikacje reklamową, która wmawia nam, że zasługujemy na natychmiastową nagrodę i natychmiastowy rabat tu i teraz albo że jesteśmy warci posiadania lepszego mebla, auta, domu, telefonu, golarki itd.

Dziękuję jeszcze raz za ciepłe słowo i serdecznie Cię pozdrawiam,
Michał

Odpowiedz

szacunek Wrzesień 28, 2012 o 12:14

Dziękuję za przygotowanie tego podsumowania.
Na część blogów czasami wchodziłem, ale widzę że proponujesz też kilka takich, których nie znałem a wydają się ciekawe.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwoju Twojego bloga i kolejnych ciekawych wpisów!
Szacunek

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 28, 2012 o 17:13

Dzięki wielkie! Często się z tymi moimi podziękowaniami powtarzam, ale po prostu doceniam czas który poświęcacie by skrobnąć dobre słowo 🙂

Odpowiedz

Kamil Wrzesień 29, 2012 o 01:34

No to ja też podziękuje, za link do Regularnego oszczędzania 🙂

Wiedziałem, że śledzenie Twojego bloga to dobra decyzja, a historia SmartPassiveIncome mega motywująca, jeszcze trochę godzin tam spędze 🙂

Odpowiedz

jacuncao Wrzesień 30, 2012 o 19:55

Ja trafiłem na Twojego bloga dzięki wpisowi na kontomierzu. 🙂 Szkoda, że tak niewiele piszą.

Odpowiedz

Michał Szafrański Wrzesień 30, 2012 o 21:33

Hej Jacuncao,

Zmotywowałeś mnie: zapytam Kontomierza czy mogą mnie dodać na swój Blogroll 🙂 Zależy mi żeby jak najwięcej osób dowiadywało się o moim blogu. Faktem jest, że mogliby pisać u siebie znacznie więcej – zwłaszcza, że mają dostęp do sporej bazy informacji statystycznych (np. na co wydajemy pieniądze). Ja mam tylko moją kilkunastoletnią historię wydatków – mało reprezentatywną dla większości czytelników.

Pozdrawiam
Michał

Odpowiedz

Krzysztof Październik 3, 2012 o 10:05

Staramy się, aby przynajmniej raz w tygodniu coś nowego się pojawiało. Tylko ostatnio, w sezonie urlopowym, sprawy szły trochę wolniej.

Tymczasem, w archiwum mamy już ponad 400 wpisów o budżecie domowym, finansach i oszczędzaniu – jest co czytać :).

Odpowiedz

Sławek Śniegocki Wrzesień 30, 2012 o 22:24

Witaj Michale,

Gratuluję pomysłu na świetny wpis i umieszczenie wielu ciekawych informacji w jednym miejscu. Miło mi, że umieściłeś mojego bloga na swojej liście.

Pozdrawiam
Sławek Śniegocki

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 1, 2012 o 06:48

Witaj Sławku,

Dziękuję za dobre słowo i cieszę się, że do mnie wpadłeś. Zapraszam ponownie 🙂

Pozdrawiam
Michał

Odpowiedz

BogusiaM Październik 1, 2012 o 11:09

zrobienie takiego spisu też musiało wymagać od Ciebie wiele czasu, po pierwsze na zebranie informacji jak i posegregowanie tematycznie i umieszczenie wpisu – tak więc bardzo dziękuje;) bo i ja coś dla siebie spośród nich znajdę:)

Odpowiedz

Daro Październik 2, 2012 o 10:20

Co do katalogu blogów to ja czytuję na http://www.finansoweblogi.pl

Prosty czytelny wygląd. Mi najbardziej przypadł do gustu.

Poza tym na pewno warto dodać na plusa i michała stopkię, jedne z lepszych blogów finansowych. Pewnie jeszcze kilka, które czytuję regularnie by się znalazło.

Pozdrawiam autora i wszystkich bloggerów. Dzięki za ciekawą i pożyteczną wiedzę.

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 4, 2012 o 00:33

Hej Daro,

Dziękuję za komentarz i wskazanie kolejnego katalogu. Dodaję go do listy katalogów w powyższym artykule 🙂

Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Październik 3, 2012 o 10:02

Cześć,

„Rozmawialiśmy” już mailowo, ale i tutaj chciałbym podziękować za uwzględnienie moich blogów – Kontomierza i Metafinansów – w swoim zestawieniu. Miło znaleźć się w tak doborowym towarzystwie :).

Pozdrawiam,
Krzysiek

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 4, 2012 o 00:35

Hej Krzysztof,

Prawdziwa przyjemność mieć Twoje blogi w tak doborowym towarzystwie. Ja dziękuję za dodanie linków do mojego bloga 🙂

Odpowiedz

Pat Październik 13, 2012 o 20:52

Hi Michael! I just wanted to say thank for mentioning my blog in your post, and I’m honored that you would credit me with being the person who inspired you to start your own blog. It looks have you have a great community here who is following you and I wish you and everyone here all the best! Thanks again!

Odpowiedz

Michał Szafrański Październik 14, 2012 o 13:02

Hi Pat!

Great to see you here and I really do appreciate your feedback! I definitely consider you „the mentor” of my blog so I’m really happy to see your comment here. You’ve just made my day 🙂 Cheers Pat and say hello from me to your wife, son and new baby-girl 🙂 Keep on doing the great stuff!

Odpowiedz

Bartosz Dolinkiewicz Październik 27, 2012 o 19:07

Również i mi jest bardzo miło gościć wśród najlepszych na tym bardzo fajnie prowadzonym blogu, z którego esencją się 100% identyfikuję.
Może nie jestem aż tak skrupulatny w wypisywaniu przychodów oraz kosztów, ale zgadzam się, że liczby są bardzo ważne w naszym życiu. To właśnie one mówią najprawdziwszą prawdę o nas samych oraz … innych. Idąc za Robertem Kiyosakim – kryształowo kula, w której można poznać przyszłość dowolnej osoby, istnieje na serio. Owa kula to właśnie zestawienie kosztów (wydatków), a nie przychodów, jak sądzi większość ludzi.

Odpowiedz

Joanna Luty 18, 2013 o 12:58

Dziękuję za ten wpis – przynajmniej nie trzeba się głowić i szukać tylko najbardziej merytoryczne blogi zostały wymienione. Teraz zostaje tylko czytać i się wzbogacić w wiedzę i nie tylko 🙂

Odpowiedz

Marek Luty 21, 2013 o 19:09

Super spis, ja do niego dodałbym jako pozycje obowiązkową lekturę Equity Magazine, aż się dziwię że nie wymieniłes tego magazynu (equitymagazine.pl)
Jak na mnie to czasem trochę zbyt zaawansowane te teksty na temat inwestowania, ale każdy numer wart jest uwagi, zwłąszcza że jeszcze jest za darmo.

Odpowiedz

Karolina Marzec 25, 2013 o 20:55

Że też mnie tu nie ma 🙂

Odpowiedz

Mirosław Tomasz Borucki Styczeń 19, 2017 o 15:47

Może dlatego, że dopiero zaczynasz Karola co? 🙂

Odpowiedz

Katarzyna Kwiecień 19, 2013 o 09:55

Jeszcze nie udało mi się przejrzeć wszystkich pozycji polecanych blogów, ale te co widziałam rzeczywiście robią dobre wrażenie. Dzięki za listę anglojęzycznych blogów, myślę że na ich przejrzeniu skupię się w pierwszej kolejności.

Odpowiedz

BPC Wrzesień 19, 2013 o 13:57

Bardzo ciekawa lista, część znałem, ale w większości są to dla mnie nowe strony. Wielkie dzięki.

Odpowiedz

Marek Październik 6, 2013 o 19:39

Szkoda, że mój blog nie znalazł się na liście. Cóż najwidoczniej muszę jeszcze popracować 🙂

Odpowiedz

Mateusz Listopad 12, 2013 o 20:11

Świetnie opracowana lista, bardzo cenny materiał dla osób zainteresowanych finansami. Wymieniłeś kilka pozycji, których nie znałem, a chętnie się z nimi zapoznam. Dział o oszczędzaniu – chyba specjalnie dla mnie dedykowany 😉

Odpowiedz

bloger Grudzień 10, 2013 o 16:01

mam nadzieję, że kiedyś również zagoszczę na podobnej liście 🙂
lista bardzo ciekawa swoją drogą

Odpowiedz

Robert Kwiecień 6, 2014 o 18:17

Wow, naprawdę wartościowa lista tych blogów. Zapisałem sobie w zakładkach. Teraz tylko będę miał problem ponieważ kiedy ja to wszystko dam radę przejrzeć 😉

Odpowiedz

Karolina Strużyńska Kwiecień 25, 2014 o 15:04

Panie Michale, poleca Pan blogi, w których znajdziemy liczne porównania produktów finansowych. A jakie Pan ma zdanie dot. samych porównywarek jak http://finanse.rankomat.pl czy też http://www.comperia.pl/

Odpowiedz

Joanna Korbel Maj 9, 2014 o 21:21

Witaj Michale !

Zaglądam tutaj od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem materiału jaki prezentujesz na swoim blogu. Życzę Ci dalszych sukcesów i zapału:-)

Odpowiedz

Ela Czerwiec 7, 2014 o 00:34

Dziękuje za polecane blogi. Jakoś przeoczyłam ten post o blogach i kiedyś pisałam czy nie mógłbyś zrobić audycji o polecanych blogach. A tu proszę już jest dawna lista. Może dlatego że jestem od niedawna fanka Twojego bloga. Wiele dobrego robisz!

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 12, 2014 o 14:15

Witam, ja prowadzę dwa blogi – jeden w języku polskim – w którym piszę o codziennych problemach konsumentów i niewywiązywaniu się przedsiębiorców z zawartych umów – http://prawodlanas.blogspot.com/
Drugi – w wersji anglojęzycznej- dotyczy prowadzenia przedsiębiorstwa w Polsce przez obcokrajowców – http://foreignersinbusiness.blogspot.com/

Będę wdzięczna za dodanie moich blogów do strony, jeżeli uzna Pan, że są warte uwagi. Przyznam, że jestem początkującą blogerką i przyda mi się małe wsparcie 🙂
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

Anna Sierpień 19, 2014 o 11:37

Drogi Michale
Niedawno weszłam na twojego bloga i od razu się zaszczepiłam. Piszesz bardzo ciekawie, o ważnych i aktualnych rzeczach. Twoje artykuły są płynne i czyta się je lekko, co tylko ułatwia przyswajanie wiedzy.
Dziękuję za adresy blogów. Znalazłam kilka, które są równie interesujące jak Twój i chętnie będę również do nich zaglądać. Szczególnie spodobał mi się blog Droga minimalisty (jako że mam w swojej naturze zbieractwo i nie wiem jak się tego pozbyć – już widzę, że ten blog mi pomoże :)) Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam i czekam na kolejne świetne artykuły (zapisałam się do newslettera, więc żadnego nie przegapię :))
Ania 🙂

Odpowiedz

Marta Szczęch Styczeń 2, 2015 o 11:46

Hej, dzięki za twój wpis, posłużył mi w tworzeniu katalogu najlepszych blogów finansowych pod urządzenia mobilne i tablety. Polecam http://blogportfel.pl jak ktoś lubi poczytać coś wartościowego rano, wieczorem, w kolejce po kawę lub na nudnym spotkaniu 🙂

Robiłam BlogPortfel.pl najpierw na własny użytek, bo uważam, że w kwestiach finansowych blogerzy mają ciekawsze przemyślenia niż media i powinno to być wyeksponowane, ale myślę, że może być wygodny dla wielu osób.

Kilka blogów z twojej listy straciło na aktualności (chociaż archiwum ciekawe), ale pojawiają się fajne propozycje piszących kobiet. Np. http://kobiecefinanse.pl/
Bardzo liczę, że będzie ich więcej z każdym rokiem 🙂

PS
http://risk-and-profit.blogspot.com/ niestety nie pisze już od marca 2014
http://oszczedzanie.net/ nie działa, 404
http://frugal.blox.pl/ też niestety nie pisze

Odpowiedz

Robert Styczeń 22, 2015 o 09:47

Dzięki za to zestawienie – sporo blogów już znam, ale jest także parę nowych adresów z ciekawymi wpisami.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Gracjan Styczeń 28, 2015 o 20:16

Witam ,
Mam 17 lat i moją pasją jest rozwijanie 7 zmysłu czyli inteligencji finansowej , inwestowanie , rozwój osobisty , i dążenie do dochodu pasywnego . Od tygodnia przeglądam Pana blog i wywarł on na mnie ogromne wrażenie . To dla mnie zaszczyt i wielkie szczęście , że trafiłem na Pana blog dzięki , któremu przyswoję bardzo wartościową wiedzę . Dziękuję , że stworzył Pan tak wielkie źródło użytecznej wiedzy 😉
Pozdrawiam 😉

Odpowiedz

Antosia Lipiec 8, 2015 o 13:11

Dzięki wielkie za te linki, już biore się za czytanie. Czas ogarnąć swoje finanse 🙂

Odpowiedz

Michał Lipiec 17, 2015 o 11:21

Świetna lista. Jak zawsze Michał kompletnie przygotowana i przydatna. Pozdrawiam

Odpowiedz

Sylwia Sierpień 18, 2015 o 12:50

Świetne zestawienie – przydatne i fajnie posegregowane. Dziękuję 🙂

Odpowiedz

bankier Wrzesień 30, 2015 o 10:22

fajne zestawienie. dzięki. kiedyś zrobię też takiego bloga, że się pojawię w takim zestawie finansowym 😉

pozdrawiam

Odpowiedz

Longina Listopad 19, 2015 o 10:57

Fajna lista, dzięki za jej udostępnienie. Od dłuższego czasu szukałam takiego zestawienia, żeby zrobić własną listę do porannej kawki 😉

Odpowiedz

Jacek Rafał Listopad 23, 2015 o 20:22

a jakie są kryteria by znaleźć się ze swoim blogiem w tak zacnym towarzystwie powyżej? 🙂

Odpowiedz

Janusz Grudzień 28, 2015 o 10:21

Kryteria? Takie jak wszędzie 🙂 wystarczy pisać fajne artykuły, dobrze się reklamować i komentować inne blogi. 🙂

Odpowiedz

Bartek Styczeń 3, 2016 o 12:56

Cześć Michale!

Czy jest możliwość zaktualizowania twojego powyższego wpisu?

Chodzi mi o usunięcie / dodanie nowych blogów. Ponieważ niektóre są już niedziałające, inne nieaktualizowane od długiego czasu, a wiem że sam znasz kilka blogów które powinny się znaleźć na tej liście 😉

Odpowiedz

Michał Lipiec 4, 2016 o 12:13

Dobry spis. Niektóre blogi już znałem, ale perełki się trafiły o których nie miałem pojęcia 😉

Odpowiedz

Iza Sierpień 9, 2016 o 17:14

Wpis idealny, wiele informacji i wiele blogów o ciekawiącej mnie tematyce 🙂

Odpowiedz

Marcin Góźdź Wrzesień 16, 2016 o 13:03

Bardzo dobry zbiór, niestety większość stron już znałem, i tylko niektóre mogę polecić.

Odpowiedz

Rocky Grudzień 19, 2016 o 15:16

Mam nadzieję, że kiedyś zapracuję sobie na zajęcie zaszczytnego miejsca na takiej liście 🙂

Odpowiedz

Paulina A-N Styczeń 15, 2017 o 14:07

Bardzo przydatny wpis, szczególnie dla początkujących, którzy tworzą dopiero swoje perełki na blogu. Sama nie spodziewałam się, że pisanie bloga może pochłaniać tak dużo czasu ale przy tym sprawiać przyjemność.

Poza tym szacunek dla wszystkich, którzy tak rewelacyjnie prowadzą swoje blogi. Jestem pełna podziwu!! I troszkę zazdroszczę wiedzy, umiejętności, wytrwałości i też wyglądu każdego z tych blogów.

Pozdrawiam i dziękuje za bardzo przydatne informacje 🙂

Odpowiedz

Marcin Luty 16, 2017 o 13:46

Hej Michał, ostatnio trafiłem na serwis kapitalni.org, wygląda on całkiem sympatycznie pod kątem poszerzania wiedzy o finansach, może warto, żebyś rozszerzył listę również o niego?

Odpowiedz

Nata Luty 21, 2017 o 14:21

Zdecydowanie wiele ciekawych blogów, trzeba wiele nadrobić, dzięki wielkie!

Odpowiedz

Monika Kwiecień 12, 2017 o 14:19

Bardzo ciekawe strony, część była mi już znana, a część nie, więc na pewno je przejrzę 🙂

Odpowiedz

Marta Kwiecień 22, 2017 o 14:18

Michale, dzięki że się dzielisz takimi znaleziskami. Niestety 2 z 3 blogów w sekcji „Droga do wolności finansowej” są nieaktualne, po kliknięciu w ilikeair pojawia się strona kantoru internetowego, a Kariera rentiera nie istnieje (domena do wykupienia) 🙂 Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedz

Kidda Sierpień 25, 2017 o 16:40

Hej! Czy lista będzie aktualizowana? Część z tych blogów już nie istnieje a blog „Inwestowanie w UK” wymaga zaproszenia od autora i nie wiadomo kto nim jest.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Yerbogadacz niemożliwy Luty 15, 2019 o 14:48
Michał Styczeń 2, 2020 o 12:08

Cześć,

Ciekawy wykaz stron. Czy będzie aktualizacja?

Odpowiedz

Andrzej Maj 18, 2020 o 22:35

Wykaz interesujący, przydałaby się aktualizacja.
Pozdrawiam

Odpowiedz

KiWi Luty 8, 2021 o 07:26

Część blogów nieaktualna lub zablokowana. A części w ogóle brakuje 😉 Pozdrawiam

Odpowiedz

Maja Czerwiec 7, 2021 o 13:17

Ja osobiście jako kobieta, dodałabym blogi o kobiecych finansach takie jak kobiecefinanse.pl

Odpowiedz

Mariusz Marzec 15, 2022 o 16:34

10 lat od wpisu i tyle blogow przestalo istniec. Ciekawe dlaczego?

Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: